Ogłoszenia Sanok Dąbrówka

 

 

 

IV Niedziela Wielkiego Postu 19.03.2023

 

1. Dzisiejsza niedziela w tradycji Kościoła nazywana jest niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Kościół wzywa wiernych do radości, aby podejmowany trud przemiany serca przyniósł błogosławione owoce. Dziś o godz. 15.oo Gorzkie Żale z nauką pasyjną. Msza Św. bez kazania ok. 15.40.


2
. W sobotę, 25 marca, Uroczystość Zwiastowania PańskiegoDzień Świętości Życia. Przed wieczorną Mszą Św. modlitwa różańcowa w intencji o poszanowanie ludzkiego życia od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci. Podczas Mszy Św. o 17.oo można złożyć deklaracje Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Formularze deklaracji jeszcze na ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej. W nocy z soboty na niedzielę, 25/26 marca br., zmiana czasu na letni, czyli z 2.oo na 3.oo godz.


3
. W zakrystii można nabyć wielkanocne paschaliki przygotowane przez Caritas Archidiecezji Przemyskiej w cenie 10zł.Paschaliki można zapalić na grobach bliskich zmarłych.


4
. W niedzielę 26 marca przechodzimy na czas letni. Stąd w najbliższą, i w pozostałe niedziele W. Postu, Msza Św. będzie odprawiana jak dotychczas tj. ok. 15.4o. Natomiast w dni powszednie o 7.oo i 18.oo.


5
. Dziękujemy Róży Św. Bernadetty za dyżur różańcowy w ubiegłym tygodniu, a od jutra prosimy o tę posługę Różę Św. Jana Pawła II. (Zelatorem jest Antoni Myćka). Prosimy również, by należący do grup Żywego Różańca, przekazywali zelatorowi tajemnice do zmiany jeszcze przed Mszą Św.


6
. Dziś rozpoczęliśmy Rekolekcje Wielkopostne. Program rekolekcji znajduje się na tablicach ogłoszeń i w internecie. W poniedziałek i w środę Msze Św. o godz. 9.oo,natomiast we wtorek pierwsza Msza Św. o 7.3o i druga o 9.3o z nauką dla starszych, chorych, cierpiących połączona z Namaszczeniem chorych i błogosławieństwem Najśw. Sakramentem. W poniedziałek, wtorek i środę popołudniowa Msza Św. o 18.oo. Tylko w poniedziałek i we wtorek odbędą się nabożeństwa wieczorne zakończone Apelem Jasnogórskim.

Nauki rekolekcyjne głosi ks. Wojciech Kozłowski, którego serdecznie witamy w naszej parafii i wspieramy modlitwą.  


7
. Intencje Mszy Św. zapisane na godz. 7.oo w poniedziałek i w środę będą odprawione o godz. 9.oo, natomiast intencja zamówiona na wtorek będzie odprawiona o 7.3o.

 

 

 

III Niedziela Wielkiego Postu 12.03.2023

 

1. Już trzecia niedziela W. Postu. Trwajmy w postanowieniach wielkopostnych: niech nie zabraknie czasu na codzienną modlitwę, czytanie Pisma Świętego i wartościowej prasy religijnej. Dobrym słowem i modlitwę pomagajmy tym, którzy złożyli przyrzeczenia trzeźwościowe.


2
. Gorzkie Żale dziś o godz. 15.oo i bezpośrednio po nabożeństwie Msza Św. ok. 15.4o.Nie będzie już Mszy Św. o 17.oo. Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii: Piastowska, Aleja NMP, Kujawska oraz ponownie Piastowska w piątek 17 marca br. początek o 18.oo przy dolnym kościele. Prosimy parafian o obecność o obecność. Prosimy zabrać lampiony.


3
. Nabożeństwo nowenny miesięcy ku czci św. Jana Pawła II w czwartek, 16 marca o godz. 17.oo. Złóżmy podziękowania i prośby za wstawiennictwem św. JP II do skarbonki przed jego ołtarzem. W składanych intencjach oraz za rodziców modlących się za swoje dzieci będzie odprawiana Msza Św.


4
. Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP w tym roku przeniesiona na poniedziałek 20 marca. To dzień szczególnej modlitwy za ojców. Jest to także dzień imienin ks. abpa seniora Józefa Michalika. Wszystkim solenizantom składamy życzenia obfitości Bożego błogosławieństwa za wstawiennictwem św. Józefa. Msze Św. o 7.oo i 17.oo.


5
. Do puszek na misje „Ad Gentes”, przed kościołami naszej parafii zebrano łącznie:2920 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.


6
. Dziękujemy Róży Miłosierdzia Bożego za modlitwę różańcową w minionym tygodniu, a od jutra prosimy o tę posługę Różę Św. Bernadetty (zelatorka Fryderyka Markowska)


7
. Caritas Archidiecezji Przemyskiej przygotowała paschaliki, które można zapalić na grobach bliskich zmarłych. Caritas prosi o ofiarę przynajmniej 10 zł za paschalik.


8
. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do skarbonki na stoliku za ławkami, a ofiarodawcy mogą wpisać się zeszytu.


9
. Dnia 31 marca br. w Sanoku rozpocznie się Ekstremalna Droga Krzyżowa. Szczegóły i zapisy w internecie.


10
. Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej (SMAP) w tym roku odbędzie się w Sanoku w dniach 14 – 16 kwietnia (piątek – Niedziela Miłosierdzia). Zapisy na udział w spotkaniu potrwają do 20 marca br. Koszt wpisowego uczestnika 50zł., zapisy od klasy 7 Szkoły Podstawowej wzwyż. Zachęcamy młodzież naszej parafii do zapisywania się na SMAP. Zapisy i szczegóły w zakrystii i kancelarii oraz na stronie internetowej Archidiecezji: mlodzież.przemyska.pl

Zwracamy się z prośbą do naszych parafian o przyjęcie na dwa noclegi młodzież męską lub żeńską, która przyjedzie z różnych rejonów naszej Archidiecezji. Drodzy Parafianie prosimy Was o gościnność. Zgłoszenia w zakrystii i w kancelarii parafialnej.

    

 

 

 

II Niedziela Wielkiego Postu 05.03.2023

 

1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu. Przypominamy, że Drogę Krzyżową w kościele parafialnym odprawiamy w każdy piątek po Mszy Św. o 17.oo, i następnie Msza Św. Gorzkie Żale w niedziele o 15.oo, i bezpośrednio po nabożeństwie Msza Św. już bez kazania. Prosimy o liczny udział w tych nabożeństwach. Przypominamy, że w Wielkim Poście nie ma już Mszy Św. w kościele parafialnym o godz. 17.oo


2
. Również dziś Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, tzw. „NIEDZIELA AD GENTES”. Do puszek przed kościołem można złożyć dobrowolną ofiarę na wsparcie dzieła misyjnego, albo wysłać SMS o treści MISJE na numer 72032 (2,46zł z VAT). Zbiórkę ofiar organizuje Parafialny Oddział Akcji Katolickiej.


3
. Deklaracje Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego znajdują się na ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej. Wypełnione deklaracje można składać do 25 marca br.


4
. W środę, 08 marca br., Dzień Kobiet. Modlimy się w intencji kobiet.


5
. W piątek, 10 marca br., początek nowenny przed Uroczystością św. JÓZEFA.


6
. Droga Krzyżowa ulicami dzielnicy Dąbrówka odbędzie się w piątek 17 marca br. Początek o godz. 19.oo przed wejściem do dolnego kościoła. Prosimy zabrać lampiony.


7. Spotkanie
Paraf. Oddziału Akcji Katolickiej w środę, 08 marca, po Mszy Św. o godz. 17.oo.


8
. Dziękujemy Róży MB Fatimskiej za dyżur modlitewny w ubiegłym, a od jutra prosimy o tę posługę Różę Miłosierdzia Bożego (zelator Ryszard Fejdasz) .


9
. Na stoliku za ławkami jest wystawiona skarbonka na kwiaty do Bożego Grobu. Tradycyjnie, obok jest zeszyt do którego można się wpisać.


10. Wszystkich lektorów
prosimy na spotkanie w czwartek 09 marca, na godz. 18.oo.

 

 

 

I Niedziela Wielkiego Postu 26.02.2023

 

1. Dziś pierwsza niedziela Wielkiego Postu. Przypominamy, że Drogę Krzyżową w naszym kościele odprawiamy w każdy piątek po Mszy Św. o 17.oo. Gorzkie Żale w niedziele o 15.oo, i bezpośrednio po nabożeństwie Msza Św. już bez kazania.


2
. Za tydzień Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, tzw. „Niedziela Ad Gentes”. Do puszek przed kościołem można będzie złożyć dobrowolną ofiarę na wsparcie dzieła misyjnego, albo wysłać SMS o treści MISJE na numer 72032 (2,46zł z VAT). Przed drzwiami kościoła stanie z puszkami Akcja Katolicka.


3
. Dziękujemy Róży MB Częstochowskiej za dyżur modlitewny w ubiegłym tygodniu, od jutra o tę posługę prosimy Różę MB Fatimskiej (zelatorka Anna Świder)


4
. Ukazał się kolejny numer gazetki parafialnej „Nasza Królowa”. Zachęcamy do nabycia i zapoznania się z jej treścią. Na pierwszej stronie znajduje się artykuł „Jak dobrze przeżyć Wielki Post”, beatyfikacja Rodziny Ulmów, o posłudze nowego kapłana ks. Ryszarda Pelca i krótka informacja o diakonie Piotrze Bolanowskim, którego serdecznie witamy w naszej parafii i życzymy stałej opieki Najśw. Maryi Panny, Patronki naszej parafii. Znajdziemy także relację oraz zdjęcia naszych młodych parafian, którzy wraz z ks. Piotrem uczestniczyli w rekolekcjach w Dubiecku. Również można pobrać darmową gazetę ewangelizacyjną „Dobre Nowiny”. Warto wziąć tę gazetę do domu, poczytać samemu i przekazać znajomym.


5
. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w te dni rano przed Mszą Św. i wieczorem. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.oo, Msza Św. o 17.oo i następnie Droga Krzyżowa. 

Z posługą duszpasterską do chorych pójdziemy od g. 9.3o.   


6.
W sobotę, 04 marca br. o godz. 18.3o, zaplanowana jest Wielkopostna Adoracja Najśw. Sakramentu w kościele parafialnym. Zapraszamy starszych i młodzież naszej parafii, szczególnie klasę VI, VII i VIII, w ramach spotkania formacyjnego. Proszę przynieść indeksy.


7
. Modlitwa różańcowa z okazji pierwszej soboty miesiąca rozpocznie się o 16.15.


8
. Ks. Ryszard zaprasza na spotkanie w czwartek na 17.3o, już należących do scholi oraz tych, którzy chcą i lubią śpiewać. Spotkanie odbędzie się w salce w domu parafialnym. Zapraszamy.


9.
W najbliższą, pierwszą niedzielę miesiąca 05 marca, zmiana tajemnic różańcowych.


10.
Dziękujemy za ofiary złożone na pomoc poszkodowanym przez trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii. W Środę Popielcową w kościołach naszej parafii zebrano łącznie 4.410zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

 

 

 

VII Niedziela Zwykła 19.02.2023

 

1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Trzeźwości. Zachęcamy do składania przyrzeczeń trzeźwości i do modlitwy w intencji uzależnionych oraz ich rodzin.


2
. W tym tygodniu,22 lutego, Środa Popielcowa, która rozpoczyna czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu. W tym czasie przez modlitwę, wyrzeczenia i uczynki miłosierdzia przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, tzn. ilościowy (jeden posiłek do syta i dwa lekkie – obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 18. rok życia, a nie rozpoczęli 60. ), oraz jakościowy (tj. wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia). Zachęcamy, by również dzieci i młodzież wprowadzać w ducha pokuty i uczyć wyrzeczenia, które jest znakiem prawdziwej miłości. Msze św. w Środę Popielcową wraz z obrzędem posypania głowy popiołem w kościele parafialnym: 7.3o, 9.3o i 17.oo, w Sanoczku o 16.3o; w Czerteżu o 17.oo. Przypominamy, że W. Post jest tzw. „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych zabaw i dyskotek.


3
. Wraz z Wielkim Postem rozpoczynamy nabożeństwa o Męce Pańskiej (Pasyjne): w kościele parafialnym Droga Krzyżowa w każdy piątek po Mszy św. o godz. 17.oo a Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.oo z kazaniem pasyjnym, później Msza św. już bez kazania. W Sanoczku Droga Krzyżowa w każdy piątek po Mszy św. o godz. 17.oo, natomiast Gorzkie Żale - w niedzielę, połączone z Mszą św. o godz. 10.oo. W Czerteżu Droga Krzyżowa w każdy piątek po Mszy św. o godz. 17.oo, natomiast Gorzkie Żale – w niedzielę, połączone z Mszą św. o godz. 11.3o. Za odprawienie Drogi Krzyżowej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.


4
. Droga Krzyżowa ulicami parafii odbędzie się tego roku w piątek, 17 marca br., o godz. 19.oo. Więcej informacji podamy w niedzielę 05 marca br.


5
. W Środę Popielcową 22 lutego br. w kościołach naszej archidiecezji składka podczas Mszy Św. na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii oraz ofiarom wojny na Ukrainie.


6
. Ryszard zaprasza dzieci i młodzież naszej parafii, na spotkanie organizacyjne scholi, w sobotę, 25 lutego na godz. 11.oo, do salki w Domu Parafialnym.


7.
Dziękujemy Róży Św. Matki Teresy z Kalkuty za dyżur różańcowy w minionym tygodniu, a od jutra prosimy o te posługę Róże MB Częstochowskiej (zelatorka Barbara Fejdasz).

 

 

 

 

VI Niedziela Zwykła 12.02.2023

 

1. Msza Św. w intencji podziękowań i próśb za przyczyną św. Jana Pawła II oraz w intencji Róż Rodziców modlących się za swoje dzieci będzie odprawiona w czwartek, 16 lutego o godz. 17.oo. Korzystajmy z możliwości wyrażania wdzięczności Panu Bogu za Jego dary, i składania próśb za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Przed ołtarzem papieskim znajdują się karteczki na których możemy wpisywać swoje


2
. Dziś, 12 lutego, przypada rocznica śmierci ks. prał. Antoniego Szypuły. Polecajmy jego osobę miłosierdziu Bożemu. Zachęcamy do zapalenia światła na jego grobie.


3
. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 w Sanoku, informuje, że w dniach od 01 – 27 lutego 2023 r. prowadzone są zapisy do klasy 1, dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły na rok 2023/2024. Zapisu można dokonać codziennie od godz. 08.oo – 15.oo.


4
. Klasę VI SP z terenu parafii zapraszamy na spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem w środę 15 lutego br. na 17.oo do kościoła parafialnego. Prosimy przynieść indeksy.


5
. W najbliższą trzecią niedzielę miesiąca składka mszalna przeznaczona na potrzeby kościoła. Już dziś składamy serdeczne podziękowania za okazaną ofiarność. Bóg zapłać.


6. Uczniów VIII kl. SP
prosimy o podejście do zakrystii i odebranie indeksów.


7
. Spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej odbędzie się w najbliższą środę, 15 lutego, po Mszy Św. o 17.oo. Zapraszamy.


8
. Róży MB Królowej Polski dziękujemy za modlitwę różańcową w minionym tygodniu, od jutra o tę posługę prosimy Różę Św. Matki Teresy z Kalkuty. (zelatorka Anna Pastuszak)

 

 

V Niedziela Zwykła 05.02.2023

 

1. Dziś pierwsza adoracyjna niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych.


2
. Również dziś, 05 lutego, przypada wspomnienie św. AGATY. Po Mszy Św. może odbyć się błogosławieństwo chleba, wody i soli, które przynosimy do kościoła.


3
. W sobotę, 11 lutego, Światowy Dzień Chorego. Jest to dzień modlitwy w intencji chorych, a zarazem okazja do okazania im chrześcijańskiej miłości.


4. Dziękujemy za prowadzenie modlitwy
siostrom z Róży MB Nieustającej Pomocy. Od jutra, 06 lutego, modlitwę różańcową przed Mszą Św. o 17.oo poprowadzi Róża Matki Boskiej Królowej Polski (zelatorka Maria Woźniczak).


5
. Uczniów klasy 8 SP z terenu parafii zapraszamy na spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem w piątek, 10 lutego na godz. 17.oo, do kościoła parafialnego. We wtorek, 07 lutego, na spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem zapraszamy uczniów z klasy VII SP z terenu parafii do kościoła paraf. na 17.oo. Na spotkanie należy przynieść indeks.

W sobotę po Mszy Św. o 17.oo spotkanie dla młodzieży od klasy VII wzwyż. Serdecznie  zaprasza ks. Piotr.


6
. Abp. Adam SZAL skierował do naszej parafii w charakterze rezydenta ks. Ryszarda Pelca, którego serdecznie witamy, i życzymy błogosławieństwa Bożego w pracy duszpasterskiej.


7
. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 w Sanoku, informuje, że w dniach od 01 – 27 lutego 2023 r. prowadzone są zapisy do klasy 1, dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły na rok 2023/2024. Zapisu można dokonać codziennie od godz. 08.oo – 15.oo.


8
. Podkarpacka Fundacja Rozwoju Kultury zaprasza na wielkie koncerty w ramach XVIII edycji Międzynarodowego Forum Pianistycznego „Bieszczady bez granic”, które odbywać się będą codziennie od niedzieli, 05 lutego do piątku, 10 lutego, w Sanockim Domu Kultury o godz. 19.3o. W programie dwie orkiestry kameralne ze Lwowa i z Warszawy, laureaci Konkursu Chopinowskiego z Hiszpanii, Polski i Korei, gwiazdy światowej wokalistyki i uczestnicy z 8 krajów. Bilety można zakupić w SDK w godz. od 08.oo do 21.oo.


9. Dziękujemy
p. Pawłowi Wanielista za odśnieżenie dróg i ścieżek wokół kościoła parafialnego. Bóg zapłać.

 

 

 

 

IV Niedziela Zwykła 29.01.2023

 

1. W czwartek 02.02.2023 Święto Ofiarowania Pańskiego i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Poświęcenie gromnic podczas Mszy Św. w kościele parafialnym o 7:3o, 9.3o i 17.oo,w Sanoczku o 16.oo i w Czerteżu o 17.oo. Ofiary składane tego dnia na tacę przeznaczone są na pomoc klasztorom klauzurowym.


2
. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek przed Mszą Św. wieczorną, modlitwę za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne poprowadzi Akcja Katolicka. W piątek przed południem odwiedziny duszpasterskie chorych od godz. 9, a od 16.oo – 17.oo wystawienie Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi. W pierwszą sobotę, modlitwa różańcowa dopiero po Mszy Św. o 17.oo, połączona z 15 – minutową medytacją według programu nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca. Również w najbliższą sobotę wyjazd do Częstochowy na Zawierzenie Matce Bożej. Zgłoszenia można składać na nr tel. 503 745 778.


3
. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca i zmiana tajemnic różańcowych.


4. Dziękujemy za prowadzenie modlitwy
braciom z Róży Św. Józefa. Od jutra o modlitwę różańcową przed Mszą Św. o 17.oo prosimy Różę MB Nieustającej Pomocy (zelatorka Józefa Stach).


5
. Poświęcenie i wręczenie książeczek dzieciom przed pierwszą Komunią Św. odbędzie się w kościele parafialnym 02 lutego br. podczas Mszy Św. o 17.oo. Pierwszą Komunia Św. będziemy przeżywać 21 maja 2023, czyli w trzecią niedzielę tego miesiąca. Rocznica pierwszej Komunii Św. odbędzie się 28 maja 2023.


6
. Ukazał się nowy numer bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”, którą prosimy zabrać do domu i przekazać innym po przeczytaniu. W tym wydaniu znajdziemy m.in. Testament duchowy śp. papieża Benedykta XVI i informacje o beatyfikacji Rodziny Ulmów rozstrzelanej przez hitlerowców w Markowej k. Łańcuta. Gazeta znajduje się na stoliku przy wyjściu z kościoła.

 

 

 

 

III Niedziela Zwykła 22.01.2023

1. Dziś Niedziela Słowa Bożego. Postarajmy się, aby Pismo Św. położyć dziś na stole, aby każdy domownik miał możliwość wziąć je i poczytać.


2.
W środę, 25 stycznia, Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.Zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.


3
. W czwartek, 26 stycznia, wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów, a w sobotę 28 stycznia wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.


4
. Dziękujemy Róży Św. Teresy od Jezusa (z Avila) za przewodniczenie modlitwie różańcowej w minionym tygodniu, a o tę posługę w tym tygodniu prosimy Różę Św. Józefa (zelator T. Woźniak).


5
. Dzieci, młodzież i dorośli z Parafii Sanok Fara zapraszają na przedstawienie pt. „Dziewczynka z zapałkami”. Przedstawienie odbędzie się w Sanockim Domu Kultury w dniach 28 i 29 stycznia 2023 o godz. 17.oo.


6
. Ponawiamy apel o przestrzeganie regulaminu porządkowego na cmentarzu parafialnym. Przypomina się, że kontenery przy cmentarzu służą do składowania tylko odpadów cmentarnych, to jest szkła i plastików.


7
. Organizowany jest wyjazd do Częstochowy na Zawierzenie Matce Bożej dnia 04.02.2023. Zgłoszenia należy składać na numer tel. 503 745 778.

 

 

 

 

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO 08.01.2023

 

1. Wraz z dzisiejszą niedzielą kończymy w liturgii Okres Bożego Narodzenia, chociaż kolędy na zakończenie liturgii i w naszych domach śpiewamy tradycyjnie do 02 lutego.


2
. Wszystkim Parafianom, a także Waszym krewnym i znajomym, którzy modlili się z nami w czasie świąt Bożego Narodzenia, składamy serdeczne podziękowania za wspólną modlitwę oraz za ofiary składane na tacę.


3
. W najbliższym tygodniu wizyta duszpasterska w pozostałej części dzielnicy Dąbrówka:

09.01.2023 – 1.ks. Sanok – ul. Legionów Polskich( 23), 2.ks. – Aleja NMP (22)

10.01.2023 – 1.ks. Sanok – ul. Witosa od ul. Rataja, 2.ks. – ul. Witosa od ul. Lisowskiego. 

11.01.2023 – 1.ks. Sanok – ul. Pomorska(15), 2.ks. – ul. Mokra (18).

12.01.2023 – 1.ks. Sanok – ul. Bema (23), 2.ks. – ul. Graniczna, Dworska, Kalinowa (18)

13.01.2023 1.ks. Sanok – ul. Okulickiego od Sanoczka + blok do przejazdu kolejowego,

                        2.ks. Sanok – ul. domy „za hutą”

14.01.2023 – 1.ks. Sanok – ul. Piastowska (od ul. Mokra w kier. kościoła)

                        2.ks. Sanok – ul. Piastowska (od przejazdu kolejowego) + ul. Kujawska.

Już dziś składamy także serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane z racji wizyty duszpasterskiej -  kolędy.


4. Dziękujemy
Róży Św. Maksymiliana M. Kolbego za prowadzenie modlitwy różańcowej w minionym tygodniu, a od jutra prosimy o tę posługę Różę Św. Siostry Faustyny. (zelatorka Wanda Chutkowska).


5
. Na stoliku za ławkami wyłożone są książeczki pt. „Wierzę w Kościół Chrystusowy”, które przeznaczone są dla domów odwiedzanych z kolędą. Książeczka jest darmowa.


6.
Zachęcamy do nabywania i czytania tygodników katolickich: „Niedziela” oraz „Gość Niedzielny”, które dostarczają wiele informacji z życia Kościoła, a także pomagają odnaleźć w zalewie informacji te, które dla wierzącego są najważniejsze, bo służą jego zbawieniu.

 

 

 

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi 01.01.2023

 

1. Dziś pierwsza, adoracyjna niedziela miesiąc, po Mszy Św. modlitwa adoracyjna. Zmiana tajemnic różańcowych.


2
. W piątek, 06 stycznia, Uroczystość Objawienia Pańskiego -Trzech Króli. W kościele święcimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu. Takie oznakowanie drzwi naszych domów jest świadectwem wiary wobec naszych braci i sióstr. Msze Św. w kościołach naszej parafii jak w każdą niedzielę, a ofiary składane na tacę tego dnia, przeznaczone są na dzieło misyjne Kościoła.

ORSZAK TRZECH KRÓLI, kolejny raz jest organizowany w naszym mieście. Serdecznie zapraszamy do udziału dzieci z rodzicami, młodzież i dorosłych. Przy kościele parafialnym nie organizujemy wspólnotowego wyjścia. Około 14.15 spotkanie poszczególnych orszaków na sanockim Rynku, a zakończenie na Placu Harcerskim.  Zapraszamy do udziału w tym niecodziennym wydarzeniu.


3
. W niedzielę, 08 stycznia, będziemy obchodzić Święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego, chociaż kolędy śpiewamy tradycyjnie do 02 lutego.


4
. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą Św. w piątek. Z posługą duszpasterską do chorych pójdziemy od 14.3o.


5
. Zapraszamy na „Jasełka”, przygotowane przez młodzież z naszej parafii, w dniach 06 i 15 stycznia, w dolnej części kościoła parafialnego, o godz. 18.15.


6
. W najbliższą sobotę, tj. 07 stycznia, organizowany jest wyjazd do Częstochowy na „Zawierzenie NMP”. Zgłoszenia na nr 503 745 778.


7
. W tym tygodniu z wizyta duszpasterską – kolędą odwiedzimy parafian na ulicy:

03.01.2023 - 1.ks. ul. Batalionów Chłop. i Glinice. 2.ks.ul.Kasprowicza,Asnyka,Staffa i Prusa.

04.01.20231.ks. ul. W. Pola i Rataja. 2ks. – ul. Pollaka, Skołozdro.

05.01.20231.ks. ul. Bojko, Prochaski, Zaleskiego, Didura.

                        2.ks. ul. Stachowicza, Lisowskiego, Stapińskiego i Stojałowskiego.

07.01.20231.ks. ul. Krakowska (od mostu do centrum miasta)

                        2.ks. ul. Krakowska ( od Panoramy do końca ulicy)     


8
. Składamy serdeczne podziękowania za życzenia świąteczne i noworoczne przekazane na nasze ręce bezpośrednio oraz pocztą elektroniczną i tradycyjną. Wszystkim składamy Bóg zapłać.

 

 

 

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO 25.12.2022

 

1. Dziś UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO. Msze Święte w kościele parafialnym o godz. 7.3o, 9.3o i 11.oo i o 17.oo. Jutro, 26 grudnia, Święto św. Szczepana pierwszego męczennika, godziny odprawiania Mszy Św. jak w Boże Narodzenie. We wtorek 27 grudnia święto św. Jana, apostoła i ewangelisty, podczas Mszy Św. o godz. 17.oo błogosławieństwo wina.

W środę, czwartek i piątek tj. w dniach: 28 - 29 - 30 grudnia br., w kościele parafialnym  NIE BĘDZIE MSZY ŚW. o 17.oo, intencje tych Mszy Św. będą odprawione o godz. 7.oo. W tych dniach odbędą się kolędowe spotkania z parafianami w kościele w Czerteżu o 17.oo i w Sanoczku o 16.3o. Zainteresowane osoby czy rodziny przepraszamy za tę zmianę, ze względu na brak trzeciego prezbitera.


2
. W sobotę, 31 grudnia zakończenie Roku Pańskiego 2022. Nabożeństwo dziękczynne w kościele parafialnym o 16.3o. W Czerteżu i w Sanoczku o godz. 15.oo.


3. W przyszłą niedzielę Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i jednocześnie Światowy Dzień Pokoju. Po Mszy Św. o 11.oo wystawienie Najśw. Sakramentu z modlitwą o pokój na świecie.


4
. Wizyta duszpasterska – kolęda w tradycyjnej formie odbędzie się w dzielnicy Sanok Dąbrówka, w dniach od 03 - 14 stycznia 2023. Plan wizyty znajduje się w najnowszym wydaniu gazetki parafialnej „NASZA KRÓLOWA”. 


5
. Dziękujemy Róży św. Bernadetty za modlitwę różańcową w minionym tygodniu, a od jutra o prowadzenie tej modlitwy prosimy Różę św. Jana Pawła II.


6
. Młodzież naszej parafii, wraz z ks. Piotrem, zaprasza wszystkich na „JASEŁKA”, które odbędą się w dolnej części kościoła parafialnego w dniach 06 stycznia i 15 stycznia. Początek o godz. 18.15. Więcej szczegółów na tablicach ogłoszeń.


7. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli. Nich końcowe błogosławieństwo będące częścią liturgii eucharystycznej będzie wyrazem naszych życzeń. Przyjmijcie je z wiarą.

 


IV Niedziela Adwentu 18.12.2022

 

1. Dziś czwarta, ostatnia, niedziela Adwentu. W piątek rocznica święceń biskupich abp. Adama SZALA, modlimy się w jego intencji. W sobotę Wigilia Narodzenia Pańskiego. Pasterka w Czerteżu i w Sanoczku o godz. 22.oo. W kościele parafialnym o 23.3o. Zatroszczmy się o chrześcijańską oprawę wieczerzy wigilijnej. Przypominamy, że przebieg wieczerzy powinien być następujący:  a) śpiew kolędy „Wśród nocnej ciszy” i zapalenie świecy, b) czytanie Pisma Św. o narodzeniu Chrystusa, c) wspólna modlitwa rodzinna, w której pamiętajmy o bliskich zmarłych, d) dzielenie się opłatkiem, składanie życzeń i, jeśli jest zwyczaj, wręczanie prezentów, e) spożywanie wigilijnych potraw, wspólne kolędowanie i rodzinne wyjście na Pasterkę. Zdecydowanie nie podawajmy alkoholu na stół wigilijny.


2
. W przyszłą niedzielę UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO. Msze Święte w kościele parafialnym o godz. 7.3o, 9.3o i 11.oo i o 17.oo.


3
. Wizyta duszpasterska – kolęda w dzielnicy Dąbrówka odbędzie się w tradycyjnej formie. Więcej szczegółowych informacji podamy w najbliższą niedzielę.


4
. Wszystkich lektorów zapraszamy na spotkanie organizacyjne przed Bożym Narodzeniem oraz Nowym Rokiem we czwartek, 22 grudnia, na godz. 17.oo. Prosimy o obecność.


5
. Dziękujemy Róży Miłosierdzia Bożego za modlitwę różańcową w minionym tygodniu, a od jutra o prowadzenie tej modlitwy prosimy Różę Św. Bernadetty Soubirous ( zelatorka Fryderyka Markowska)


6
. Dziękujemy za złożone ofiary. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli.

 

 

 

III Niedziela Adwentu 11.12.2022

 

1. Dziś trzecia niedziela Adwentu. Od soboty, 17 grudnia, przygotowujemy się bezpośredniego do uroczystości Bożego Narodzenia. Przystąpmy do sakramentów świętych i pojednajmy się z ludźmi przez gest przeproszenia, naprawienia wyrządzonej krzywdy oraz szczerą życzliwość.


2
. W piątek, 16 grudnia, nowenna do św. Jana Pawła II po Mszy Św. o 17.oo. Prośby i podziękowania wraz z ofiarą można składać do skarbonki przed ołtarzem św. JP II . W intencji składanych podziękowań i próśb oraz za rodziców, którzy podjęli modlitwę różańcową za swoje dzieci, będzie odprawiana Msza Św.


3
. SPOWIEDŹ PRZEDŚWIĄTECZNA w naszej parafii we wtorek, 20 grudnia.

W KOŚCIELE  PARAFIALNYM spowiadamy przed południem od godz. 10.oo – 12.oo    i po południu od 15.oo – 17.3o.

 W CZERTEŻU we wtorek 20 grudnia od 15.oo – 17.3o i w SANOCZKU 20 grudnia od 15.oo – 17.3o. W Czerteżu nie będzie Mszy Św. w piątek 16.12.2022.

Do chorych planujemy pójść z posługą duszpasterską w poniedziałek 19 grudnia od godz. 09.oo. Adresy chorych prosimy zgłaszać w zakrystii. Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni przed świętami.


4
. W zakrystii można zaopatrzyć się w świece wigilijne przygotowane przez Caritas oraz poświęcone opłatki, które są znakiem duchowej łączności ze wspólnota parafialną. Jeszcze jest do odebrania Kalendarz Parafialny na 2023 r.


5
. Na Pomoc Kościołom na Wschodzie zebrano przed kościołami naszej parafii łącznie 3320zł. Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękujemy również wszystkim, którzy złożyli ofiary z okazji roznoszenia opłatków. Na fundusz organistowski i pierwszą część ogrzewania kościoła zebrano łącznie, także z ofiar składanych na tacę i w zakrystii, 725zł. Niech Pan Bóg hojnie wynagrodzi wszystkim ofiarodawcom.


6
. Dziś, podczas Mszy Św. o godz. 11.oo, do wspólnoty ministranckiej zostaną włączeni kandydaci, którzy przygotowywali się do posługi liturgicznej przez kilka miesięcy, a są to: Alan Świder, Mateusz Demniańczuk, Tymoteusz Adamski i Michał Skowroński.


7
. Dziękujemy Róży MB Fatimskiej za prowadzenie modlitwy różańcowej w minionym tygodniu, a od jutra o tę posługę prosimy Różę Miłosierdzia Bożego (zelator R. Fejdasz).


8
. W niedzielę, 18 grudnia br., przy kościołach naszej parafii młodzież będzie rozprowadzać świąteczne pierniczki. Zachęcamy do skorzystania z tej oferty.


9
. W kalendarzu liturgicznym wspominamy we wtorek 13 grudnia św. Łucję, dziewicę i męczennicę, a w środę 14 grudnia św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

 

 

 

II Niedziela Adwentu 04.12.2022

 

1. Dziś druga niedziela Adwentu. Zmiana tajemnic różańcowych. W Polsce przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem na Wschodzie. Do puszek przed kościołami można złożyć dobrowolną ofiarę na pomoc tym Kościołom. Zbiórkę przy kościele parafialnym organizuje Akcja Katolicka.

Również dziś podczas Mszy Św. o 11.oo grupa czterech ministrantów zostanie włączona do wspólnoty lektorów, są to: Gracjan Izdebski, Szymon Machowski, Mateusz Malchar oraz Adrian Rzepka.


2
.W czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, która łączy się z nabożeństwem GODZINA ŁASKI od 12.oo – 13.oo. Zapraszamy zwłaszcza osoby  należące do Rycerstwa Niepokalanej. Msze Św. w kościele parafialnym, o 7.3o i 9.3o i 17.oo. Podczas Mszy Św. o 17.oo poświęcenie i wręczenie medalików dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii Św. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.


3
. Zachęcamy do liczniejszego udziału w roratach, które odprawiamy o 17.oo. Nie zmarnujmy czasu adwentowego. Prośbę kierujemy zwłaszcza do tych rodziców, opiekunów, którzy mają dzieci z zakresu szkoły podstawowej: prowadźcie je do kościoła i własnym przykładem uczcie życia chrześcijańskiego. Zachęcamy do uczestnictwa w roratach dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Św. oraz młodzież objętą formacją przed bierzmowaniem. Prosimy, by dzieci przychodziły z lampionami i włączały się do procesji.


4
. Jeszcze nie zakończył się obchód dzielnicy Dąbrówka z poświęconymi opłatkami wigilijnymi oraz Kalendarzem Parafialnym na 2023 r. Przypominamy, że ofiary składane z tej okazji przeznaczone są, po części, na ogrzewanie kościoła i na fundusz organistowski. Osoby, które były nieobecne podczas roznoszenia opłatków, prosimy o podejście do zakrystii, by zaopatrzyć się w poświęcony opłatek i kalendarz.


5
. W zakrystii można nabyć świece wigilijne przygotowane przez Caritas Polska w cenie 10zł. Dziękujemy Róży MB Częstochowskiej za modlitwę różańcową w minionym tygodniu, a o tę posługę prosimy teraz Różę MB Fatimskiej (zelator Anna Świder).


6. W niedzielę 11 grudnia br.
podczas Mszy Św. o godz. 11.oo odbędzie się obrzęd przyjęcia nowych ministrantów do Służby Liturgicznej w naszym kościele.


7
. Burmistrz Miasta Sanoka zaprasza mieszkańców dzielnicy Dąbrówka na spotkanie, które odbędzie się dnia 07 grudnia tj. w środę o godz. 17.3o w świetlicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej.


8
. Spotkanie formacyjne Akcji Katolickiej w środę, 7 grudnia, po wieczornej Mszy Św.


9. Termin spowiedzi przedświątecznej będzie podany w najbliższą niedzielę.

 

 

 

 

I Niedziela Adwentu 27.11.2022

 

1. Dziś początek Adwentu. Włączmy się w adwentowe czuwanie, zwłaszcza przez udział w roratach oraz przyjmowanie Komunii Św. Rozpoczyna się nowy rok duszpasterski, którego myślą przewodnią są słowa „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. W kościele parafialnym roraty odprawiamy w dni powszednie o godz. 17.oo. Na roraty zapraszamy dzieci, gimnazjalistów przygotowujących się do bierzmowania oraz dorosłych. Dzieci prosimy o przybycie do kościoła 10 minut przed   rozpoczęciem Mszy Świętej i zabranie lampionów. Postarajmy się też o adwentowy wystrój  naszych mieszkań.


2
. We wtorek 29 listopada początek nowenny przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP 08 grudnia, a w tygodniu modlimy się po wieczornej Mszy Św. Wspomniana uroczystość jest świętem patronalnym Rycerstwa Niepokalanej.


3
. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek przed Mszą Św. od godz. 16.30 modlitwę za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne poprowadzi Paraf. Oddział Akcji Katolickiej. W piątek odwiedziny duszpasterskie chorych tylko po zgłoszeniu w zakrystii lub telefonicznie. Również w piątek od 16.oo – 17.oo adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi. W sobotę 03 grudnia modlitwa różańcowa dopiero po Mszy Św. wraz z rozważaniem według programu pierwszych sobót miesiąca.


4
.Róży pod wezw. Św. Matki Teresy z Kalkuty  dziękujemy za modlitwę w ubiegłym tygodniu, a od jutra o tę posługę prosimy Różę MB Częstochowskiej (zelator Barbara Fejdasz) .


5
. W kilku najbliższych dniach, poświęcone dziś opłatki przyniosą do naszych domów upoważnione osoby. Każda rodzina otrzyma w prezencie Kalendarz Parafialny na 2023 rok. Przypominamy, że ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na fundusz organistowski i pierwszą część na ogrzewanie kościoła.


6
. Caritas Archidiecezji Przemyskiej zaprasza do włączenia się w akcję Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Wigilijne świece - symbol akcji są dostępne w zakrystii w cenie 10zł. Pamiętajmy, że nie jest to cena świecy, ale ofiara przeznaczona na pomoc dla najbiedniejszych.


7
. Dziękujemy wszystkim, którzy złożyli dary dla potrzebujących w sklepach „PSS-4” i „ALTA” z okazji Tygodnia Ubogich. Bóg zapłać. Całość złożonych darów została przekazana Towarzystwu Św. Brata Alberta, które od wielu lat pomaga potrzebującym na terenie Sanoka.


8
. Również podziękowania za ofiary na potrzeby kościoła, złożone ubiegłej niedzieli w kopertach na tacę oraz na konto bankowe parafii. Łącznie jest to kwota 3360zł. BÓG ZAPŁAĆ.


9
. Za tydzień Dzień Modlitwy za Kościół na Wschodzie. W Polsce zbiórka do puszek na pomoc tym Kościołom. W naszej parafii zbiórkę organizują przedstawiciele Akcji Katolickiej.

 

 

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 20.11.2022

 

1. Dziś uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, koniec roku liturgicznego. Po Mszy Św. o 11.oo wystawienie Najświętszego Sakrament i akt poświecenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Za publiczne odmówienie tego aktu, można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Nieszpory za zmarłych poleconych w wypominkach dziś o 16.3o, i Msza Św. o godz. 17.oo.


2
. Dzisiejsza uroczystość to święto patronalne Akcji Katolickiej. Ważnym zadaniem jej członków jest świadome uczestnictwo we wszystkich sferach życia publicznego w duchu wiary, w zgodzie ze społecznym nauczaniem Kościoła i w ścisłym związku z hierarchią Kościoła.


3
. W najbliższą niedzielę, 27 listopada, rozpocznie się już ADWENT. W kościele zostanie ustawiony wieniec adwentowy z czterema świecami, symbolizującymi cztery niedziele Adwentu. Podczas Mszy Św. zostaną poświęcone opłatki wigilijne na nasze świąteczne stoły. Poświęcone opłatki wraz nowym kalendarzem parafialnym chcemy doręczyć do domów naszych parafian w najbliższych tygodniach. Przypominamy, że ofiary składane z tej okazji przeznaczone są na fundusz organistowski, i na pierwszą część ogrzewania kościoła.


4
. Zwracamy się z prośbą do osób, które zamówiły miejsce na cmentarzu, i otrzymały numer z Księgi Cmentarnej, by oznaczyły to miejsce samym tylko numerem, ale wypisanym na trwałym materiale, celem uniknięcia mogących zaistnieć nieporozumień. Proszę tę prośbę przekazać osobom, które obecnie nie chodzą do naszego kościoła, a mają na cmentarzu bliskich zmarłych i wykupione miejsce, by dopełniły tych formalności. Prosimy co jakiś czas sprawdzić czy przydzielony numer jest na zamówionym miejscu, bowiem zdarza się, że ktoś je przesuwa.


5
. Dziękujemy Róży MB Królowej Polski za modlitwę różańcową w ubiegłym tygodniu, od jutra prosimy o modlitwę Różę Św. Matki Teresy z Kalkuty (zelator Anna Pastuszak).


6
. We wtorek, 22 listopada, wspomnienie Św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki m.in. chórów kościelnych i organistów.

7. Dziś składamy ofiary na potrzeby parafii. Dziękujemy za ofiary juz złożone na konto bakowe parafii. Bóg zapłać.


8
. Ukazało się kolejne wydanie gazety ewangelizacyjnej, kilkanaście egzemplarzy znajduje się na stoliku przy wyjściu z kościoła. Weź, przeczytaj i podaj dalej.


9
. Uczniów klasy 8 SP z terenu parafii, którzy nie mogli przyjść w ubiegły czwartek zapraszamy w najbliższą środę na 17.45 do kościoła parafialnego.


10
. Bóg zapłać za ofiary złożone na sprzątanie kościoła. Jeszcze do końca roku można wpłacać ofiarę na ten cel. To przecież ma być wyraz naszej troski o dom Boży.

 

 


 

XXXIII Niedziela Zwykła 13.11.2022

 

1. Za tydzień UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – ostatnia niedziela roku liturgicznego. A dziś VI Światowy Dzień Ubogich. W sklepie PSS „4” i sklepie „Alta” będzie wystawiony pojemnik do którego można będzie złożyć produkty spożywcze o dłuższym terminie ważności (np. cukier, makarony, konserwy itp.), które zostaną przekazane potrzebującym i ubogim.

Dziś o 16.3o nieszpory za zmarłych poleconych w wypominkach, i o 17.oo Msza Św.


2
. Zbliża się koniec listopada. Zapraszamy do udziału w Mszy Św. o godz. 17.oo, i do modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Wypominki można jeszcze składać do końca listopada.


3
. W środę , 16 - go dnia miesiąca, to dzień miesięcznej nowenny ku czci św. Jana Pawła II. Przy ołtarzu Papieża znajduje się skrzynka do której można wkładać wraz z ofiarą podziękowania i prośby, które będą odczytywane na początku Mszy Św. W intencji tych podziękowań i próśb, oraz za rodziców modlących się na różańcu za swoje dzieci, będzie odprawiana Msza Św.


4
. Dziękujemy Róży MB Nieustającej Pomocy za modlitwę różańcową w minionym tygodniu, a Różę MB Królowej Polski prosimy o tę posługę w tym tygodniu. Podziękowania także dla Róży MB Nieustającej Pomocy za złożona ofiarę na potrzeby kościoła.


5
. Dziękujemy za już złożone ofiary na sprzątanie kościoła i na kwiaty. Bóg zapłać zwłaszcza tym osobom, które systematycznie troszczą o swoją świątynię.


6.
Za tydzień, 20 listopada, składamy ofiary na potrzeby parafii. Dziękujemy już dziś za ofiary przekazane na konto parafialne. W ubiegłym miesiącu na konto parafii przekazano kwotę 3550zł. BÓG ZAPŁAĆ.


7. W czwartek na godz. 17.45
zapraszamy do kościoła parafialnego uczniów klasy 8 SP z terenu parafii na spotkanie wraz z jednym z rodziców. Prosimy wszystkich o obecność, a po spotkaniu można odebrać indeksy.


8.
Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta w Sanoku przysłało podziękowania za wsparcie finansowe kwesty, która odbyła się 1 listopada 2022 na cmentarzach w Sanoku i w okolicy.


9. Radę Parafialną
przy kościele Narodzenia NMP zapraszam na krótkie spotkanie dziś o 18.oo do sali spotkań w domu parafialnym.

 XXXII Niedziela Zwykła 06.11.2022

 

1.Trwa miesiąc listopad. Codziennie po Mszy Św. o 17.oo modlimy się za zmarłych poleconych w wypominkach. Kartki wypominkowe można składać przez cały listopad.


2
. W piątek, 11 listopada, rocznica odzyskania niepodległości. Bogu polecamy tych wszystkich, którzy oddali życie za Ojczyznę. Msza Św. dla mieszkańców Sanoka w kościele Przemienienia Pańskiego o 11.oo. W kościele parafialnym o 17.oo. arcybiskup Adam Szal udzielił dyspensy od pokarmów mięsnych w najbliższy piątek 11 listopada.

Modląc się za zmarłych w listopadzie, polecajmy Miłosierdziu Bożemu wszystkich poległych w walce o niepodległość Ojczyzny, a także zmarłych w ostatnim czasie kapłanów i wiernych.


3
. W trzecią niedzielę miesiąca, 20 listopada, składka na potrzeby parafii. Przypominamy, że na parafialnej stronie internetowej www.sanok-dabrowka.pl jest zakładka „wsparcie”, po jej otwarciu można wybrać kwotę na wsparcie parafii. Można też otworzyć zakładkę „kontakt”, gdzie znajdziemy numer konta bankowego dla kościoła parafialnego, i na to konto przekazać dowolną ofiarę.


4
. Dziś zmiana tajemnic różańcowych. Zelatorów prosimy o odebranie czasopisma formacyjnego „Różaniec”.


5
. W środę, 09 listopada, spotkanie formacyjne Akcji Katolickiej po wieczornej Mszy Św.


6
.Serdeczne podziękowania Państwu Marii i Henrykowi Sobolak za przekazanie chryzantem na ołtarze w naszym kościele na uroczystość Wszystkich Św. i następne dni. Bóg zapłać.


7
. Jeszcze do wtorku włącznie można zyskać odpust zupełny, nawiedzając cmentarz, gdzie należy odmówić Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz dowolną modlitwę za zmarłych i modlitwę w intencjach wyznaczonych przez Ojca Św. W pozostałych dniach odpust cząstkowy.


8
. Przy wyjściu z kościoła można otrzymać kartkę z imieniem kandydata(-tki) przygotowujących się do bierzmowania, aby modlitwą „Ojcze nasz…” czy „Zdrowaś Maryjo” lub dowolną, pomóc im dobrze wykorzystać ten czas.


9
. Spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem dla 8 klasy SP z terenu parafii w czwartek o 17.3o w kościele parafialnym, dla klasy 6 w środę o 17.3o również w kościele parafialnym.


10
. Dziękujemy za wpłaty na sprzątanie kościoła i na kwiaty w roku 2022, który już się kończy. Prosimy o wpłaty osoby, które być może zapomniały o tym zobowiązaniu wobec naszej świątyni. Każdą wpłatę można sprawdzić w wykazie, który prowadzi p. kościelny.

 

 

 

 

XXXI Niedziela Zwykła 30.10.2022

 

1. We wtorek, 01 listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych. W kościele parafialnym Msze Św. jak w niedzielę 7:3o, 9.3o, 11.oo i o 14.oo. Nie będzie Mszy Św. o 17.oo. Po Mszy Św. o 14.oo procesja żałobna na cmentarz. Przez poszczególne niedziele listopada o 16.3o będą odprawiane nieszpory za zmarłych polecanych w wypominkach.

W Czerteżu Msze Św. o 8.3o o 11.3o, i bezpośrednio po drugiej Mszy Św. procesja żałobna na cmentarz.  W Sanoczku Msze Św. o 7.3o i 14.3o. Druga Msza Św.  będzie odprawiona  w starym kościele i następnie procesja żałobna na cmentarz.


2. W dzień Wszystkich Świętych obowiązuje udział w Mszy Św., i nie zastępuje tego obowiązku modlitwa na cmentarzu.
Na cmentarzu zachowajmy powagę, dając świadectwo żywej wiary i duchowej wspólnoty ze zmarłymi.


3
. W środę, 02 listopada, Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych - Dzień Zaduszny. Msze Św. w kościele parafialnym o 7:3o, 9.3o i 17.oo. Zachęcamy do korzystania z sakramentów świętych i ofiarowania zyskiwanych odpustów za bliskich zmarłych. W dniach od 01 – 08 listopada można zyskać odpust zupełny za zmarłych nawiedzając cmentarz gdzie należy odmówić Ojcze nasz.., Wierzę w Boga.., oraz dowolną modlitwę za zmarłych i modlitwę w intencjach Ojca Św. w pozostałych dniach listopada odpust jest cząstkowy. Przez cały listopad można składać kartki wypominkowe polecając zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Informujemy, że za zmarłych poleconych w wypominkach będziemy modlić się po wieczornej Mszy Św. przez cały listopad.


4
. W niedzielę 06 listopada zmiana tajemnic różańcowych.


5
. Organizowany jest wyjazd na Zawierzenie Matce Bożej do Częstochowy dnia 5 listopada, czyli w pierwszą sobotę miesiąca. Zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu, zgłoszenie na nr tel. 503 745 778.


6
. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Odwiedziny duszpasterskie chorych w sobotę od godz. 09.oo. W kościele parafialnym w piątek od 16.oo – 17.oo możliwość spowiedzi z okazji pierwszego piątku.

 

 

 

 XXX Niedziela Zwykła 23.10.2022

 

1. Od następnej niedzieli, 30 października, przechodzimy na czas zimowy. W związku z tym, Msze Św. w niedziele i święta oraz w dni powszednie zostają przesunięte z godz. 18.oo na godz. 17.oo. Podobnie zmienia się czas otwarcia kancelarii parafialnej. Przez najbliższy tydzień, nabożeństwa różańcowe w kościele parafialnym jeszcze o godz. 17:3o. Dzieci regularnie uczęszczające na nabożeństwa różańcowe otrzymają nagrody za udział w tych nabożeństwach. Prosimy o obecność.


2
. Dziś Niedziela Misyjna, rozpoczynająca Tydzień Misyjny. Modlimy się za misje na wszystkich kontynentach oraz za misjonarzy, szczególnie za tych, pochodzą z naszej Archidiecezji. Składka dzisiejsza na potrzeby misji. W niedzielę 30 października, na zakończenie Tygodnia Misyjnego, będziemy gościć księdza ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej w Zahutyniu.


3
. We wtorek 01 listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych. W kościele parafialnym Msze Św. jak w niedzielę 7:3o, 9.3o, 11.oo i o 14.oo. Nie będzie Mszy Św. o 17.oo. Po Mszy Św. o 14.oo procesja żałobna na cmentarz. Przez poszczególne niedziele listopada o 16.3o będą odprawiane nieszpory za zmarłych polecanych w wypominkach.

W Czerteżu Msze Św. o 8.3o i o 11.3o, i bezpośrednio po drugiej Mszy Św. procesja żałobna na cmentarz.

W Sanoczku Msze Św. o 7.3o i 14.3o. Druga Msza Św.  będzie odprawiona  w starym kościele i następnie procesja żałobna na cmentarz.


4. Zachowajmy porządek podczas oczyszczania grobów
bliskich zmarłych, oraz przy wynoszenia odpadów. Do kontenera składajmy tylko wypalone znicze i sztuczne wieńce oraz foliowe opakowania.


5
. Sanocki Dom Kultury (SDK) zaprasza na film o miejscu objawień Matki Bożej w Medjugorje w dniach od 29 października do 03 listopada. Szczegóły o filmie i godz. wyświetleń na sdksanok.pl lub tel. 13 463 1042.


6
. Zbiórka kandydatów na lektorów w sobotę 29 października br., o 10.oo, w Domu Parafialnym.


7.
W nocy z soboty na niedzielę, czyli 29/30 października, zmiana czasu na zimowy. Przesuwamy wskazówki zegara z godz. 3.oo na 2.oo.

 

 

 

 

XXIX Niedziela Zwykła 16.10.2022

 

1. Za tydzień NIEDZIELA MISYJNA rozpoczynająca TYDZIEŃ MISYJNY. Będziemy modlić się za misje na wszystkich kontynentach. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, składając ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.


2
. Zapraszamy na modlitwę różańcową do kościoła parafialnego codziennie o 17.3o. Różaniec można odmawiać również z rodziną, albo w łączności z modlącymi się na falach katolickich rozgłośni radiowych.  


3
. Na ołtarzu bocznym i na stoliku za ławkami znajdują kartki wypominkowe, które należy wypełnić podając imiona zmarłych w pierwszym przypadku np. Józef, Krystyna, Stanisław itd., i złożyć do skarbonki przy figurze Matki Bożej Fatimskiej. Zadbajmy o porządek na grobach bliskich zmarłych. Przypominamy, że do kontenerów składamy wypalone lampiony i sztuczne wieńce. Wieńce naturalne oraz trawę składać należy obok kontenera. Obok cmentarza, kilka metrów poza ogrodzeniem nowej części cmentarza, jest czynna studnia.


4
. Przygotowujących się do bierzmowania z klasy VIII, prosimy o podejście do zakrystii i odebranie podpisanych indeksów. Natomiast młodzież z klasy VII z terenu parafii zapraszamy na spotkanie przed bierzmowaniem do kościoła parafialnego w czwartek na 18.oo.


5.
Dziś DZIEŃ PAPIESKI, ofiary na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, zbierane z okazji Dnia Papieskiego, składamy kwestującym do puszek przy wyjściu z kościoła.


6
. Młodzież od klasy VII wzwyż zapraszamy na spotkania młodzieżowe w sobotę po wieczornej Mszy Św., do salki w Domu Parafialnym.


7
. Pielgrzymka Dzieła Pomocy Powołaniom do Bazyliki Archikatedralnej w Przemyślu odbędzie się w sobotę 22 października 2022.


8
. Przypominamy, że na tablicy ogłoszeniowej są zaproszenia na trzy pielgrzymki w roku 2023. Dwie do Włoch w różnym terminie, a trzecia do Medjugorie. Na plakacie jest widoczny nr telefonu organizatora tych pielgrzymek.

 

 

 


XXVIII Niedziela Zwykła 09.10.2022

 

1. W najbliższą niedzielę DZIEŃ PAPIESKI. Kwesta do puszek na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera wykształcenie polskiej, uzdolnionej młodzieży z uboższych Zbiórkę ofiar do puszek organizuje Parafialny Oddział Akcji Katolickiej (POAK).

Za tydzień, 16 października, rocznica wyboru św. Jana Pawła II na stolicę piotrową, zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w kościele parafialnym o godz. 17.3o i o 18.oo Mszę Św. w intencji podziękowań  i próśb za przyczyną św. Jana Pawła. Intencje można składać przy   ołtarzu Świętego. Również w tę niedzielę rocznica święceń biskupich ks. abp. seniora Józefa MICHALIKA. 


2
. Uczniów z klasy VIII SP z terenu parafii zapraszamy na spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem do kościoła parafialnego w piątek 14 października na godz. 17.3o, wraz z jednym z rodziców.


3
. Przed nami kolejny październikowy tydzień. Trwajmy na modlitwie różańcowej wraz z Maryją. W kościołach naszej parafii zaledwie kilkoro dzieci przychodzi na to nabożeństwo, a młodzieży z klasy VI, VII czy VIII trudno dostrzec. Ponawiamy prośbę, aby rodzice czy opiekunowie dzieci i młodzieży przypominali o nabożeństwie różańcowym w naszym kościele odprawianym o godzinie 17.3o. Za kilka dni już połowa miesiąca Maryjnego.


4
. Spotkanie Akcji Katolickiej w środę, 12 października br., w sali spotkań w Domu Parafialnym, po wieczornej Mszy Św.


5
. W niedzielę 16 października br., składka na potrzeby parafii. Jest już uzgodniony plan prac na niewielkiej części terenu kościelnego za Grotą MB z Lourdes, czyli miedzy kościołem a Domem Parafialnym. Prace rozpoczną się jeszcze w październiku. Bardzo proszę o wsparcie finansowe tej inwestycji. Ofiary w podpisanych kopertach można składać na tacę lub na konto parafialne, widoczne na parafialnej stronie internetowej.


6.
Spotkanie kandydatów na lektorów z terenu parafii w sobotę, 15 października br., o 10.oo w Domu Parafialnym, w salce ministranckiej.

 

 

 

XXVII Niedziela Zwykła 02.10.2022

 

1. Dziś pierwsza, niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych. Trwajmy na modlitwie. Październik to miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy wszystkich parafian do udziału w nabożeństwie różańcowym, które odprawiamy w naszym kościele o 17.3o, i pozostania na Mszy Św. Do udziału w modlitwie różańcowej szczególnie zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej oraz młodzież VI, VII i VIII klasy przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Rodziców dzieci i młodzieży prosimy o współpracę.


2.
W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi od 17.oo – 18.oo podczas wystawienia Najśw. Sakramentu. Chorych odwiedzimy od 09.3o.


3
. Poświęcenie i wręczenie różańców dzieciom z klasy trzeciej w piątek 07 października, podczas Mszy Św. o 18.oo. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.


4
. DZIEŃ PAPIESKI w Polsce w niedzielę 16.10.22. Przed kościołami odbędzie się kwesta na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera wykształcenie uzdolnionej polskiej młodzieży pochodzącej z rodzin uboższych. Kwestę organizuje Akcja Katolicka.


5
. Uczniów klasy VI Szkoły Podst. (SP) z terenu parafii zapraszamy do kościoła parafialnego na miesięczne spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem w czwartek 06 października na 18.oo . Obecnym na spotkaniu będą wręczone indeksy.


6
. Lektorów i ministrantów posługujących w kościele parafialnym prosimy o posługę liturgiczną w dniach tygodnia wcześniej wybranych.


7
. W październiku wypadają święta patronalne następujących róż różańcowych: 5.10 - Róża św. s. Faustyny, 15.10 – Róża św. Teresy z Avila, 22.10 Róża św. Jana Pawła II. Dziękujemy Róży św. Teresy z Avila za dyżur modlitewny w ubiegłym tygodniu.


8
. Duszpasterze Parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Starym Zagórzu zapraszają na pielgrzymki organizowane w 2023 Organizowane są dwie pielgrzymki do Włoch w różnym czasie i z różnymi programami, oraz pielgrzymka do Medjugorie z wypoczynkiem w Chorwacji. Informacje na tablicy ogłoszeń. Zgłoszenia telefonicznie lub osobiście w Starym Zagórzu.


9
. Młodzież z klasy VII, VIII i starszą serdecznie zapraszamy w sobotę 08 października, na spotkanie w odnowionej salce w domu parafialnym, po Mszy Św. o 18.oo.


10
. Ukazał się kolejny numer pisma „Gość Extra” poświęcony Miłosierdziu Bożemu. Cena egzemplarza 12zł.

 

 

XXVI Niedziela Zwykła 25.09.2022

 

1.Kończy się miesiąc wrzesień. W sobotę rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do udziału w codziennej Mszy Św. i w nabożeństwie różańcowym, które w kościele parafialnym będziemy odprawiać o godzinie 17.3o. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o wspólne odmawianie różańca w domach. Do udziału w modlitwie różańcowej szczególnie zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej oraz młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania. Apelujemy do rodziców, dziadków i innych opiekunów dzieci: prowadźcie je do kościoła i uczcie miłości do Matki Bożej.

Przypominamy, że za odmówienie Różańca (5 tajemnic) zyskuje się odpust zupełny jeśli Różaniec odmawia się w kościele lub w rodzinie. Warunkiem zyskania tego odpustu jest wyzbycie się wszelkiego przywiązania do grzechu, nawet lekkiego, spowiedź i Komunia  Św. oraz modlitwa w intencjach Ojca Św. Odpust zyskuje się raz na dzień, a jedna spowiedź   wystarcza do zyskania odpustów w wielu dniach.


2
. Dziękujemy Róży św. s. Faustyny za prowadzenie modlitwy różańcowej w minionym tygodniu, a przez najbliższe pięć dni prosimy o tę posługę Różę św. Teresy z Avila. Modlitewny dyżur różańcowy, przed wieczorną Mszą Św., zostaje w październiku zawieszony.


3
. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca października. Modlitwa różańcowa z rozważaniami o 17.3o i następnie Msza Św. W niedzielę zmiana tajemnic różańcowych. Jeszcze dziś można zgłosić się na Pielgrzymkę Róż Różańcowych do Przysietnicy k. Brzozowa. Zgłoszenia w zakrystii lub u zelatora.


4
. We wtorek, 27 września br., spotkanie z rodzicami dzieci z klasy III SP z terenu parafii w kościele parafialnym po Mszy Św. o 18.oo.


5
. Na stoliku za ławkami jest najnowszy numer darmowej gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”. Weź, przeczytaj i podaj innym. Bądź apostołem dobra. Są do odebrania tygodniki „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i miesięcznik „Mały Gość Niedzielny”.


6. D
ziękujemy za ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła złożone na ten rok, po podliczeniu okazało się, że tylko 30% parafian wpłaciło na ten cel.


7
. Należność za pobrany towar czy usługę w ostatnim czasie znacząco wzrosła. Wszyscy to odczuwamy. Jednak ofiary składane z okazji zamawiania Mszy Św. od 20 lat się nie zmieniły. Prosimy o wyrozumiałość i przemyślenie tej sytuacji.


8
. Kolejny raz prosimy, aby podczas porządków na cmentarzu wrzucać do pojemników TYLKO WYPALONE ZNICZE (plastikowe i szklane) i sztuczne wieńce. Natomiast liście, trawy oraz wieńce naturalne składać obok. Bardzo o to prosimy.


9
. W minionym tygodniu odeszli od nas do wieczności: + Zofia Łukaszyk z Sanoczka i + Maria Moskal z dzielnicy Dąbrówka. „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.

 

 


 

XXV Niedziela Zwykła 18.09.2022

 

1. Dziś Niedziela Środków Masowego Przekazu. Modlimy się za pracowników mediów.


2
. Również dziś Mszą Św. o 11.oo w kościele parafialnym uroczyste rozpoczęcie roku formacyjnego dla wszystkich grup przy kościołach naszej parafii. Zapraszamy Róże Różańcowe, Paraf. Oddział Akcji Katolickiej, Grupę Biblijną, Radę Duszpasterską oraz lektorów      i ministrantów przy kościołach naszej parafii. Prosimy o obecność.

Młodzież z klas od szóstej do ósmej włącznie Szkoły Podstawowej z terenu parafii, która przygotowuje się do sakr. bierzmowania również zapraszamy dziś na Mszę Św. o godz. 11.oo. Po Mszy Św. odbędzie pierwsze, krótkie, spotkanie organizacyjne przed bierzmowaniem, dla uczniów klasy VI, VII i VIII SP. Obecność obowiązkowa. Proszę  przynieść indeksy. Jednocześnie informujemy, że przygotowujący się do bierzmowania powinien uczestniczyć w spotkaniach formacyjnych w parafii zamieszkania.

W zakrystii są do odebrania indeksy uczniów klasy VIII, którzy byli bierzmowani tego roku.


3
. Archidiecezjalna PIELGRZYMKA RÓŻ ŻYWEGO RÓŻAŃCA do Parafii pw. Św. Marcina Przysietnicy k. Brzozowa odbędzie się 01.10.2022. Zapisy do niedzieli 25 września w zakrystii. Zelatorów prosimy o zgłoszenia z poszczególnych Róż


4
. Dziękujemy Róży św. Maksymiliana Kolbe za dyżur modlitewny w minionym tygodniu, prosimy o tę posługę w najbliższym tygodniu Różę św. s. Faustyny Kowalskiej (zelatorka Wanda Chutkowska).


5
. Spotkanie formacyjne ministrantów w czwartek o 17.oo w salce ministranckiej, a spotkanie lektorów rozpocznie się w piątek Mszą Św. o 18.oo.


6. Spotkanie dla młodzieży z terenu parafii
w sobotę 24 września br. Zapraszamy młodzież od VII klasy wzwyż na Mszę Św. o godz. 18.oo do kościoła parafialnego. Po Mszy spotkanie organizacyjne.


7
. Zapraszamy na stałe nabożeństwa, które odprawiane są każdego tygodnia w naszym kościele: we wtorek nabożeństwo do św. Michała Archanioła, w środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i nabożeństwo w piątek do Miłosierdzia Bożego połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu. Natomiast każdego 16 dnia miesiąca nowenna ku czci św. Jana Pawła II wraz z Mszą Św. w intencji złożonych podziękowań i próśb oraz za rodziców, którzy utworzyli już kilka grup, i systematycznie modlą się za swoje dzieci.

 

8. Dzisiaj składka na potrzeby kościoła.

 

 

 

 XXIV Niedziela Zwykła 11.09.2022

1. Za tydzień Niedziela Środków Masowego Przekazu. Będziemy modlić się za pracowników mediów. Materialnie wspieramy też diecezjalne Radio FARA.


2
. W środę, 14 września br., święto Podwyższenia Krzyża Świętego, odpust u Ojców Franciszkanów w Sanoku i w Parafii Bukowsko.


3
.Uroczyste rozpoczęcie roku formacyjnego dla wszystkich  grup przy kościołach naszej parafii odbędzie się w niedzielę 18 września br. w kościele parafialnym, w święto św. Stanisława Kostki. Zapraszamy Róże Różańcowe, Paraf. Oddział Akcji Katolickiej, Grupę Biblijną, Radę Duszpasterską oraz lektorów i ministrantów przy kościołach naszej parafii na Mszę Św. o 11.oo. Prosimy o obecność.

Młodzież z klas od szóstej do ósmej włącznie Szkoły Podstawowej z terenu parafii, która przygotowuje się do sakr. bierzmowania również zapraszamy na Mszę Św. w niedzielę na godz. 11.oo. Po Mszy Św. odbędzie pierwsze, krótkie, spotkanie organizacyjne przed bierzmowaniem, dla uczniów klasy VI, VII i VIII SP. Obecność obowiązkowa. Proszę przynieść indeksy. Jednocześnie informujemy, że przygotowujący się do bierzmowania powinien uczestniczyć w spotkaniach formacyjnych w parafii zamieszkania.

W zakrystii są do odebrania indeksy uczniów klasy VIII, którzy byli bierzmowani tego roku.


4
. O spotkaniach formacyjnych Służby Liturgicznej poinformujemy w niedzielę 18.09.2022.


5
. Dziękujemy Róży Św. Jana Pawła II za dyżur modlitewny w minionym tygodniu, prosimy o tę posługę w najbliższym tygodniu Różę Św. Maksymiliana Kolbe (zelator Wojciech Dróbko)


6
. W piątek 16 dzień miesiąca i kolejna nowenna miesięcy w intencji podziękowań i próśb za przyczyną św. Jana Pawła II. Intencje modlitewne można składać jeszcze dziś i jutro wraz z ofiarą przed ołtarzem Świętego.


7
.Archidiecezjalna Pielgrzymka Róż Żywego Różańca do Parafii pw. Św. Marcina Przysietnicy k. Brzozowa  odbędzie się 01.10.2022.  Zapisy od dziś do niedzieli 25 września w zakrystii. Zelatorów prosimy o zgłoszenia z poszczególnych Róż.

 

 

 


 

XXIII Niedziela Zwykła 04.09.2022

 

1. W czwartek, 08 września br., ŚWIĘTO NARODZENIA NAJŚW. MARYI PANNY i odpust parafialny związany z tytułem naszego kościoła. Ten dzień to imieniny parafii. Msza Św. odpustowa o godz. 11.oo. Po Mszy wystawienie Najśw. Sakramentu, litania do Matki Bożej i procesja wokół kościoła.


2.
Również w czwartek, 08 września br., obędzie się w naszej parafii okresowe spotkanie BRZOZOWSKIEJ KAPITUŁY KOLEGIACKIEJ na czele z prepozytem ks. dr. Andrzejem Skibą. Księża Prałaci, w liczbie ponad 20, będą uczestniczyć we Mszy Św. o 11.oo i w uroczystej procesji.


3
. Początek roku szkolnego i katechetycznego już za nami. Uroczyste rozpoczęcie roku formacyjnego dla wszystkich grup przy kościołach naszej parafii odbędzie się tradycyjnie 18 września br., to jest w niedzielę w kościele parafialnym. Już dziś zapraszamy Róże Różańcowe, Paraf. Oddział Akcji Katolickiej, Grupę Biblijną, Radę Duszpasterską, lektorów oraz ministrantów na Mszę Św. o 11.oo.


4
. Spotkanie formacyjne Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej (POAK) w czwartek 15 września, po Mszy Św. o 18.oo.


5
. Archidiecezjalna Pielgrzymka Róż Żywego Różańca została zaplanowana na 01 października 2022. Miejscem spotkania będzie Parafia pw. Św. Marcina w Przysietnicy k. Brzozowa.


6
. Dziękujemy Róży Św. Bernadetty za dyżur modlitewny w minionym tygodniu, a od jutra prosimy o tę posługę Różę Św. Jana Pawła II (zelator Antoni Myćka).

   

 

 


XXII Niedziela Zwykła 28.08.2022

1. Dziś ostatnia niedziela sierpnia. Bądźmy wdzięczni Panu Bogu za przeżyte urlopy, wycieczki i bezpieczny powrót do domu.


2
. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek przed Mszą Św. o 18.oo POAK będzie przewodniczył modlitwom o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Różę Różańcową wyznaczoną w tym tygodniu prosimy o włączenie się do tej modlitwy. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.oo - 18.oo i okazja do spowiedzi. Chorych w dzielnicy Dąbrówka odwiedzi ksiądz od godz. 13.3o, chorych w Czerteżu i Sanoczku od 09.oo. W sobotę, 3 września, kolejny różaniec, który  rozpocznie się po Mszy Św. o 18.oo. Zachęcamy dzieci i młodzież do spowiedzi i Komunii Św. z okazji rozpoczęcia roku szkolnego.


3
. W czwartek, 1 września, Msza Św. rano tylko o 8.oo na rozpoczęcie roku szkolnego. Dzieci wraz z rodzicami oraz nauczycieli zapraszamy do wspólnej modlitwy.


4
.Dziękujemy Róży Miłosierdzia Bożego za dyżur modlitewny w minionym tygodniu, a o tę posługę w tym tygodniu prosimy Różę Św. Bernadetty (zelator Fryderyka Markowska).


5
. Organizowany jest wyjazd do Częstochowy na Zawierzenie Matce Bożej 03 września Chętni na ten wyjazd mogą zgłosić się dzwoniąc na nr: 503 745 778.


6
. Komenda Powiatowa Policji w Sanoku, informuje, że spora część posesji na terenie dzielnicy Dąbrówka nie jest w należyty sposób oznakowana. Brak umieszczenia w widocznym miejscu numerów porządkowych przypisanych do konkretnej posesji może opóźnić reakcję i podejmowaną interwencję przez takie służby jak Pogotowie Ratunkowe, Straż Pożarna, Policja, Straż Miejska. Jednocześnie przypomina, że brak właściwego oznakowania posesji numerem porządkowym jest wykroczeniem, które regulują określone przepisy prawne.


7
. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Teresę Moskal i śp. Marię Siedlecką. „Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.”

 

 


 

XXI Niedziela Zwykła 21.08.2022

 

1. W piątek, 26 sierpnia, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Na Jasnej Górze ogólnopolskie uroczystości Maryjne. W kościele parafialnym Msze Św. o 7.3o, 9.3o i po południu o 18.oo. Mieszkańców Czerteża, Zabłociec i Sanoczka zapraszamy na Mszę Św. do kościoła parafialnego. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.


2
. Dziękujemy Róży MB Fatimskiej za dyżur modlitewny w minionym tygodniu, a od jutra prosimy o tę posługę Różę Miłosierdzia Bożego (zelator Ryszard Fejdasz).


3
. Jeszcze do środy przyjmujemy zgłoszenia na pielgrzymkę osób starszych i chorych do sanktuarium Matki Bożej w Kalwarii Pacławskiej. Planuje się wyjechać w najbliższą sobotę 27 sierpnia, o godz.8.3o z parkingu parafialnego przy ul. Piastowskiej w Sanoku. Na dzień dzisiejszy jest jedno zgłoszenie. Z braku chętnych na ten wyjazd pielgrzymka zostanie odwołana.


4
. Arcybiskup Adam Szal, Metropolita Przemyski, zwolnił z pracy duszpasterskiej w naszej parafii ks. Maksymiliana LORENSA, i skierował do parafii Wierzbna k. Jarosławia. Dziękujemy ks. Maksymilianowi za trzyletnią pracę duszpasterską w naszej parafii, i jednocześnie życzymy błogosławieństwa Bożego w pracy duszpasterskiej w nowej parafii. SZCZĘŚĆ BOŻE.


5.
Organizowany jest wyjazd do Częstochowy na Zawierzenie Matce Bożej. Zgłoszenia można składać na nr tel. 503 745 778.


6
. Bóg powołał do siebie naszą parafiankę śp. Teresę ŚWIDER, żonę p. Tadeusza, kościelnego w Czerteżu. Msza Św. pogrzebowa będzie odprawiona w Czerteżu, 23 sierpnia, we wtorek o godz. 14.oo. Dziś i jutro po Mszy Św. o 18.oo modlitwa różańcowa w kaplicy przedpogrzebowej w int. zmarłej. ”Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.”

 

 

 


 

XX Niedziela Zwykła 14.08.2022
 

1. Jutro, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze w dzień uroczystości jak w każdą niedzielę. Zgodnie z naszą tradycją po każdej Mszy Św. obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów.


2
. Również jutro wyruszy doroczna Parafialna Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Starej Wsi. Uroczysta Msza Św. odpustowa o godz. 11.oo. Parafianie z dzielnicy Dąbrówka wyruszą o godz. 4.00 z parkingu przy ul. Piastowskiej. Zapisy na pielgrzymkę oraz na powrót autobusem jeszcze dziś przez cały dzień w zakrystii, są jeszcze wolne miejsca w autokarze. Zapisując się na powrót autobusem składamy zaliczkę 10zł.


3
. Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego in. komputery, monitory, drukarki, telewizory, radia, magnetofony, telefony komórkowe i stacjonarne, pralki, lodówki. Zbiórka tych elektrośmieci rozpocznie się w czwartek 18 sierpnia br., przy kościele parafialnym, obok wejścia do dolnego kościoła, i zakończy się w piątek 19 sierpnia do godz. 14.oo. Przychody z akcji w roku 2022 firma przeznaczy na działalność misyjną ks. Jacka Żygały, kapłana z naszej Diecezji pracującego w Peru.


4
. Starosta Sanocki zaprasza jutro, 15 sierpnia 2022, na koncert „W pieśni wolność” na dziedzińcu sanockiego zamku, do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych i żołnierskich.


5
. Dziękujemy Róży MB Częstochowskiej za dyżur modlitewny w minionym tygodniu, a od jutra prosimy o tę posługę Różę MB Fatimskiej (zelator Anna Świder)


6
. W środę wspomnienie św. Jacka, prezbitera, a w sobotę wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.


7
. Jeszcze dziś, przy wyjściu z kościoła, można złożyć ofiarę na pokrycie kosztów związanych z wykonaniem popiersia śp. ks. Zdzisława Peszkowskiego, sanoczanina. Uroczystość odsłonięcia i poświęcenia popiersia odbędzie się 23 sierpnia 2022.


8
. Kolejna płyta CD z serii „Biblia Audio” jest dołączona do dzisiejszego tygodnika „Gość Niedzielny”, na stoliku prasowym są do nabycia wolne egzemplarze w cenie 8zł.

 

 

 

XIX Niedziela Zwykła 07.08.2022

 

1. Przeżywamy miesiąc sierpień, czas świąt Maryjnych, pielgrzymek do sanktuariów maryjnych, a także miesiąc trzeźwości w naszym narodzie. Więcej niż zwykle módlmy się za Ojczyznę, by pozostała wierna Bożemu prawu. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych.


2
. W przyszłym tygodniu, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze w dzień uroczystości jak w każdą niedzielę. Zgodnie z naszą tradycją po każdej Mszy Św. obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów.


3
. Również w poniedziałek przyszłego tygodnia wyruszy doroczna Parafialna Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Starej Wsi. Uroczysta Msza Św. odpustowa o godz. 11.oo. Parafianie z dzielnicy Dąbrówka wyruszą o godz. 04.00 z parkingu przy ul. Piastowskiej. Zapisy na pielgrzymkę oraz na powrót autobusem w zakrystii. Zapisując się na powrót autobusem składamy zaliczkę
10 zł.


4
. Parafialna pielgrzymka osób starszych i chorych Archidiecezji Przemyskiej do Kalwarii Pacławskiej odjedzie się 27 sierpnia (sobota) Program pielgrzymki od 10.oo – 14.oo. W zakrystii można już zapisywać się na ten wyjazd.


5
. Organizowana jest kolejna zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego in. komputery, monitory, drukarki, telewizory, radia, magnetofony, telefony komórkowe i stacjonarne, pralki, lodówki. Zbiórka tych elektrośmieci rozpocznie się 18 sierpnia br. (to jest w czwartek) i zakończy się w piątek 19 sierpnia do godz. 14.oo. Przychody z akcji w roku 2022 firma przeznaczy na działalność misyjną ks. Jacka Żygały, kapłana z naszej Diecezji pracującego w Peru.


6
. Starosta Sanocki zaprasza w dniu 15 sierpnia 2022 na koncert „W pieśni wolność” na dziedzińcu sanockiego zamku, do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych i żołnierskich.


7
. Dziękujemy Róży Św. Matki Teresy z Kalkuty za prowadzenie modlitwy różańcowej w minionym tygodniu, a od jutra prosimy o tę posługę Różę MB Częstochowskiej (zelatorka Barbara Fejdasz).


8
. Dnia 23 sierpnia (wtorek) br., odbędzie się uroczystość odsłonięcia i poświęcenia popiersia ks. Zdzisława Peszkowskiego. Wśród nas jest obecna p. Krystyna Chowaniec, Prezes Stowarzyszenia Wychowawców, która w kilku zdaniach przybliży nam osobę ks. Zdzisława i samą uroczystość. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę na wsparcie tej inicjatywy.


9
. Ukazał się kolejny nr gazetki parafialnej „Nasza Królowa”. Koszt produkcji czasopisma jest wyższy, cena 1 egz. 5zł.


10
. Zmarł nasz parafianin śp. Zdzisław Leszek Gwara z ul. Prusa. Msza Św. pogrzebowa we wtorek 9 sierpnia o 14.oo w kościele parafialnym. W poniedziałek po wieczornej Mszy Św., modlitwa w kaplicy przedpogrzebowej i we wtorek od 13.oo modlitwy za zmarłego w kościele. „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie”.

 

 


 

XVIII Niedziela Zwykła 31.07.2022

 

1. Od jutra, 01 sierpnia br., Msze Św. popołudniowe w kościele parafialnym o 18.oo.


2
. Jutro rozpoczyna się sierpień – miesiąc trzeźwości. To czas dla nas szczególny na płaszczyźnie religijnej i narodowej. Z różnych stron Polski i Europy tysiące pielgrzymów podąża na Jasną Górę. Trwa także wielka modlitwa o trzeźwość narodu. Przez osobista wstrzemięźliwość od napojów alkoholowych, przynajmniej w tym miesiącu, włączmy się w tę modlitwę. Wspierajmy także modlitwą osoby wpisane w Parafialnej Księdze Trzeźwości.


3
. W sobotę, 06 sierpnia, Święto Przemienienia Pańskiego. W parafii Sanok Fara główny odpust związany z tytułem kościoła, uroczysta suma o godz. 11.oo. Msze Św. w naszym kościele o 7.oo i 18.oo. W pierwszą sobotę miesiąca Męski Różaniec w Sanoku rozpocznie się Mszą Św. odpustową w kościele Sanok Fara o godz. 08.oo, a następnie procesja z różańcem ulicami Sanoka. Zachęcamy mężczyzn naszej parafii do włączenia się w to publiczne wyznanie wiary.


4
. W czwartek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera, patrona kapłanów. W modlitwie polecamy wszystkich duszpasterzy.


5
. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Modlitwę o nowe powołania kapłańskie i za kapłanów w czwartek przed Mszą Św. o 18.oo poprowadzi Akcja Katolicka. W piątek odwiedziny duszpasterskie chorych rozpoczniemy ………………….. W sobotę różaniec wynagradzający Matce Najśw. po wieczornej Mszy Św.


6
. Zbliża się czas dorocznej Parafialnej Pieszej Pielgrzymki do sanktuarium Matki Bożej w Starej Wsi dnia 15 sierpnia br. Zapisy na pielgrzymkę i powrót autobusem już od dzisiaj w zakrystii.


7.
Dziękujemy Róży MB Królowej Polski za przewodniczenie modlitwie różańcowej w minionym tygodniu, a od jutra o te modlitwę prosimy Różę Św. Matki Teresy z Kalkuty (zelator Anna Pastuszak).


8
. Dziękujemy za ofiary złożone ubiegłej niedzieli podczas błogosławieństwa kierowców i poświęcenia pojazdów z okazji św. Krzysztofa. Na środki transportu dla misjonarzy zebrano przed kościołami naszej parafii 6540 zł. i 10 Euro. BÓG ZAPŁAĆ.


9
. Pielgrzymka osób starszych i chorych Archidiecezji Przemyskiej do Kalwarii Pacławskiej zaplanowana jest na 27 sierpnia 2022 (sobota). Program pielgrzymki od godz. 10.oo – 14.oo.


10
. We wtorek, 02 sierpnia br., odbędzie się w Sanoku zakończenie 4 etapu wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. Będą ograniczenia w ruchu drogowym i zmiany w rozkładach jazdy MKS. Szczegółowe informacje znajdziemy w gazetce informacyjnej za ławkami.


11
. Dziękujemy za doroczne ofiary składane na sprzątanie kościoła, na kwiaty i cmentarz. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

 

 


XVII Niedziela Zwykła 24.07.2022

1. Dziś rozpoczyna się XXIII Ogólnopolski Tydzień Św. Krzysztofa organizowany przez MIVA Polska, organizację, która wspiera misjonarzy poprzez zakup środków transportu. W parafiach w Polsce przeprowadzana jest „Akcja Św. Krzysztof – 1 grosz za 1 km bezpiecznej jazdy na środki transportu dla misjonarzy” . Błogosławieństwo kierowców oraz poświecenie pojazdów dziś po każdej Mszy Św.

Dziś także Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, który zobowiązuje nas do okazania im życzliwości.   


2
. W kalendarzu kościelnym w poniedziałek, 25 lipca, św. Jakuba, Apostoła, we wtorek 26 lipca św. Joachima i Anny, Rodziców Najśw. Maryi Panny, w piątek 29 lipca, wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza. Solenizantom tego tygodnia niech Bóg błogosławi za wstawiennictwem świętych patronów.


3
. Dziękujemy Róży Św. MB Nieustającej Pomocy (zelator p. Józefa Stach) za prowadzenie modlitwy różańcowej w minionym tygodniu, a od jutra prosimy o posługę modlitewną Różę MB Królowej Polski (zelator p. Maria Woźniczak)


4
. Dziękujemy za doroczne ofiary składane na sprzątanie kościoła, kwiaty i cmentarz. Bóg zapłać wszystkim zatroskanym o naszą świątynię.


5
. Przypominamy, że od 01 sierpnia br., Msze Św. popołudniowe w kościele parafialnym będą odprawiane o godz. 18.oo.


6
. Burmistrz Sanoka zaprasza mieszkańców na oficjalne oddanie do użytku inwestycji pod nazwą „Przebudowa dróg gminnych ulic: Iwaszkiewicza, Struga i Rataja, które odbędzie się na skrzyżowaniu ul. Iwaszkiewicza z ul. Okołowiczówka dnia 28 lipca br., o godz. 11.oo. Natomiast o godz. 12.3o nastąpi otwarcie kompleksu sportowo- rekreacyjnego przy ul. Białogórskiej. W ramach otwarcia odbędą się gry i zabawy dla dzieci i młodzieży.


7
. Z naszej wspólnoty odszedł do wieczności śp. Zdzisław Jan Kogut. Termin pogrzebu zostanie podany na klepsydrach. „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne ”

 


 

XVI Niedziela Zwykła 17.07.2022

 

1.Przeżywamy czas wakacji i urlopów. Nie zapominajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego oraz o niedzielnej Mszy Św.  Pamiętajmy o godnym stroju zwiedzając miejsca święte czy też udając się na niedzielną Eucharystię: „W  PROGI  BOŻE  W  GODNYM  UBIORZE”.


2
. W dniach 24 - 31 lipca obchodzony jest XXIII Ogólnopolski Tydzień Św. Krzysztofa organizowany przez MIVA Polska – organizację na rzecz misyjnych środków transportu. Podziękuj Panu Bogu za szczęśliwe podróże i podaruj 1 grosz za 1 km na środki transportu dla misjonarzy. Błogosławieństwo kierowców oraz poświęcenie pojazdów odbędzie się w niedzielę 24 lipca br., po każdej Mszy Św.

Jest to także Światowy Dzień  Dziadków i Osób Starszych ustanowiony przez Ojca Świętego Franciszka.


3
. Dziś zapowiedziana składka na utrzymanie cmentarza. Planujemy uporządkować drugą część cmentarza, obok kaplicy „Glorieta”. Powoli wypełnia się wolna przestrzeń cmentarza, stąd konieczność zagospodarowania ostatniej kwatery.


4
. Dziękujemy wszystkim, którzy w ostatnim czasie złożyli ofiary na sprzątanie kościoła oraz na kwiaty. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę i na konto bankowe. BÓG ZAPŁAĆ.


5
.Dziękujemy Róży Św. Józefa za prowadzenie modlitwy różańcowej w ubiegłym tygodniu, a od jutra prosimy o tę posługę Róże MB Nieustającej Pomocy (zelator Józefa Stach).


6
. W piątek święto św. Marii Magdaleny i w sobotę święto św. Brygidy Szwedzkiej, zakonnicy, patronki Europy.


7
. Na spotkanie z Panem odszedł z naszej wspólnoty parafialnej dr Maciej Szajnowski. Msza Św. pogrzebowa jutro 18 lipca, w kościele parafialnym, o godz. 13.oo. Końcowe obrzędy pogrzebowe odbędą się na Cmentarzu Południowym.

Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie”  

 

 

 


XV Niedziela Zwykła 10.07.2022

1. Przypominamy, że przez miesiąc lipiec br., obowiązuje wakacyjny porządek odprawiania Mszy Św. w kościele parafialnym: w dni powszednienie Msze Św. o 7.oo i 18.3o. W Czerteżu, Sanoczku i w kościele parafialnym niedzielny porządek odprawiania Mszy Św. bez zmian. Sprawy urzędowe w kancelarii parafialnej można załatwić po Mszy Św. o 18.3o


2
. Wspomnienie NMP z Góry Karmel w sobotę 16 lipca. Msze Św. o 07.oo i 18.3o.


3
. Kolejny miesiąc nowenny ku czci św. Jana Pawła II również w sobotę, 16 lipca br. W intencji podziękowań i próśb, składanych przed ołtarzem św. Papieża wraz ofiarą, odprawiana jest Msza Św. o 18.3o. Korzystajmy z tej okazji, by wypraszać potrzebne łaski dla siebie lub dla kogoś będącego w potrzebie.


4
. Dziękujemy Róży Św. Teresy z Avila za prowadzenie modlitwy różańcowej w minionym tygodniu, a od jutra prosimy o tę posługę RÓŻĘ ŚW. JÓZEFA (zelator Tadeusz Woźniak).


5
. W najbliższą niedzielę, 17 lipca, taca mszalna w całości przeznaczona na utrzymanie cmentarza parafialnego.


6
. Archidiecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę zakończy się w piątek 15 lipca. Zachęcamy do Duchowego Pielgrzymowania wraz z Radiem FARA, które codziennie nadaje relacje z trasy pielgrzymki.

Jednocześnie składamy serdeczne podziękowania kilku osobom, które wsparły    pielgrzymów przynosząc zgrzewki wody mineralnej i domowe ciasto. Szczególne podziękowania składamy właścicielom Piekarni „SANREJ” za przekazanie pielgrzymom słodkich wypieków. Wszystkim BÓG ZAPŁAĆ.

Serdeczne podziękowania także kilku osobom, które z zapałem uporządkowały pomieszczenia dolnego kościoła na przyjęcie pielgrzymów. BÓG ZAPŁAĆ


7
. Do najnowszego wydania tygodnika „Gość Niedzielny” dołączona jest kolejna płyta CD z serii Biblia Audio, a na niej 4 księgi Starego Testamentu. Cena tygodnika 8zł.


8
. Organizowana jest dwudniowa pielgrzymka do Kalisza, Lichenia, Torunia i Gietrzwałdu. Koszt pielgrzymki 370zł od osoby. Zgłoszenia przyjmuje osoba pod nr tel. 664 772 661.

 XIV Niedziela Zwykła 03.07.2022

1. Przypominamy, że obowiązuje wakacyjny porządek odprawiania Mszy Św. w kościele parafialnym: w dni powszednienie Msze Św. o 7.oo i 18.3o. W Czerteżu, Sanoczku i w kościele parafialnym niedzielny porządek odprawiania Mszy Św. bez zmian. Sprawy urzędowe w kancelarii parafialnej można załatwić po Mszy Św. o 18.3o.


2
. W piątek wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera, patrona naszej Archidiecezji.


3
. Piesza Przemyska Pielgrzymka na Jasną Górę rozpocznie się jutro, 04 lipca, w Lesku. Około godz. 16.oo pielgrzymi będą przechodzić przez dzielnicę Dąbrówka. Na modlitwę i krótki odpoczynek pielgrzymi zatrzymają się przy kościele parafialnym. Pielgrzymów można wesprzeć przekazując niegazowaną wodę. Zachęcamy do Duchowego Pielgrzymowania wraz z Radiem FARA, które codziennie nadaje relacje z trasy pielgrzymki.

Prosimy chętnych jutro na godz. 11.oo, celem przygotowania dolnej części kościoła na odpoczynek dla pielgrzymów. 


4
. Dziękujemy Róży św. Siostry Faustyny za modlitwę różańcową w minionym tygodniu, a od jutra prosimy o tę posługę Różę św. Teresy z Avila 9. (Zelator p. Agnieszka Gagatko)


5
. Dziękujemy za roczne wpłaty na sprzątanie kościoła i kwiaty. Bóg zapłać.


6
. W trzecią niedzielę lipca składka na utrzymanie cmentarza. Wzrosły ceny usług za wywóz odpadów, które nie podlegają biodegradacji (sztuczne kwiaty, szkło, plastik). Prosimy by do pojemników na odpady nie wrzucać trawy, liści i naturalnych wieńców, tylko złożyć obok pojemnika.

   

 


 

XIII Niedziela Zwykła 26.06.2022

1. Przypominamy, że od 01-31 lipca 2022, w kościele parafialnym obowiązuje wakacyjny porządek odprawiania Mszy Św, godz. 7.oo i 18.3o w dni powszednie. Niedzielny porządek bez zmian. W kościołach filialnych nie będzie Mszy Św. w dni powszednie. Sprawy urzędowe w kancelarii parafialnej można załatwiać po Mszy Św. o 18.3o, a w pilnych sprawach kontaktować się z księdzem dyżurnym.


2.
W środę Uroczystość Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o 7.30, 9.30 i 18.00.


3
. W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek adoracja Najśw. Sakramentu od 17.3o - 18.3o. Podczas modlitwy adoracyjnej okazja do spowiedzi. Msza Św. o 18.3o. Od godz. 9.00 odwiedziny duszpasterskie chorych.

W sobotę nabożeństwo fatimskie rozpocznie się Mszą Św. o 18.3o a procesja różańcowa po Mszy Św.


4.
Zapraszamy na pielgrzymkę do Medugorie, organizowaną przez biuro podróży „Pielgrzymki z RAKSO”, w dniach 4-11.08.2022r. Cena 700zł +160 euro. W pakiecie apartament z wyżywieniem, moc przeżyć duchowych, połączonych z relaksem w przepięknych zakątkach Chorwacji i Bośni.


5
. Piesza Przemyska Pielgrzymka na Jasną Górę rozpocznie się 04 lipca w Lesku, i ok. godz. 16.oo pielgrzymi będą przechodzić przez dzielnicę Dąbrówka. Na modlitwę i krótki odpoczynek zatrzymają się przy kościele parafialnym. Pielgrzymów można wesprzeć przekazując niegazowaną wodę. Zachęcamy do Duchowego Pielgrzymowania wraz z Radiem FARA.


6
. Dziękujemy Róży Św. Maksymiliana za prowadzenie modlitwy różańcowej w minionym tygodniu, a od jutra prosimy Różę Św. Faustyny.


7
. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła śp. Felicja Chort. Pogrzeb w środę 29.06.2022 o 14.00. Od 13.00 różaniec za zmarłą. Wieczne odpoczywanie…

 

 

XII Niedziela Zwykła 19.06.2022

 

1. Przeżywamy oktawę uroczystości Bożego Ciała. Dziś procesja eucharystyczna po Mszy Św. o godz. 11.oo, i w ciągu tygodnia po wieczornej Mszy Św. do czwartku włącznie. Prosimy dzieci do sypania kwiatów, a rodziców, by towarzyszyli dzieciom podczas nabożeństw. Przekazujmy młodemu pokoleniu piękne, polskie tradycje świętowania oktawy Bożego Ciała. Cennym znakiem przeżywania dni oktawy będzie codzienna Komunia Św.

W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała, poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci, również tych jeszcze nienarodzonych, oraz rozdanie drobnych prezentów.


2
. W czwartek, 23 czerwca br., Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Wszystkim solenizantom życzymy błogosławieństwa Bożego za wstawiennictwem św. Jana.


3
. W piątek, 24 czerwca, Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. W najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzymanie się od pokarmów mięsnych. Po Mszy Św. wystawienie Najśw. Sakramentu, Litania do Najśw. Serca Pana Jezusa i Akt wynagrodzenia Sercu Jezusowemu. W piątek nie będzie Mszy Św. o godz. 7:00, tylko o 8:00 – na zakończenie roku szkolnego.


4
. W sobotę, 25 czerwca, wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. W kościele parafialnym Msze Św. o 7.oo i 18.oo.


5
. Serdecznie dziękujemy za przygotowanie ołtarzy na uroczystą procesję na Boże Ciało, za uporządkowanie ulic i dekoracje domów. Służbie Liturgicznej za oprawę Mszy Św. i podczas procesji oraz wszystkim za świadectwo wiary i modlitewne zaangażowanie.


6
. Przypominamy, że od 1 do 31 lipca 2022, w kościele parafialnym obowiązuje wakacyjny porządek odprawiania Mszy Św. W kościele parafialnym Msze Św. o godz. 7.oo i 18.3o w dni powszednie. Niedzielny porządek odprawiania Mszy Św. w kościołach naszej parafii pozostaje bez zmian. W kościołach filialnych w Czerteżu i w Sanoczku nie będzie Mszy Św. w dni powszednie. Sprawy urzędowe w kancelarii parafialnej można załatwiać po Mszy Św. o 18.3o, a w pilnych sprawach kontaktować się z księdzem dyżurnym.


7
. Zaczęły się gorące dni lata. Pamiętajmy o stosownym ubiorze udając się na Mszę Św. Bądźmy wierni zasadzie już znanej „W progi Boże w godnym ubiorze”. Nie wypada, aby starsi chłopcy i mężczyźni wchodzili do kościoła w krótkich spodniach i w podkoszulce, a kobiety z odsłoniętymi ramionami i plecami. Uszanujmy świętość tego miejsca przez właściwy strój, który będzie znakiem naszej osobistej kultury.

 

 

UROCZYSTOŚĆ  TRÓJCY  PRZENAJŚWIĘTSZEJ 12.06.2022

 

1. Dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończy się okres komunii św. wielkanocnej.


2
. W czwartek, 16 czerwca, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Z kościołów wyruszą procesje z Najświętszym Sakramentem. Pobożny udział w procesji jest wyrazem wiary w obecność Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie. Udekorujmy    nasze domy, by okazać Jezusowi, że cieszymy się z  Jego obecności wśród nas. Msze Święte odprawiamy o godzinie 7.3o. 10.oo i 18.oo. Po Mszy Św. procesja do czterech ołtarzy przejdzie ulicami: z kościoła na Aleję Najśw. Maryi Panny, potem ul. Piastowską w kier. kościoła. Ołtarze w tym roku zaplanowano:


I
przy posesji p. Tobiasz


II
przy posesji p. Rygliszyn


III
.   przy posesji p. Wróbel


IV
przy figurze Chrystusa z krzyżem. Tu końcowe błogosławieństwo.


Prosimy, by wyznaczone osoby, rodziny zajęły się przygotowaniem ołtarza z życzliwą     pomocą najbliższych sąsiadów.

Na zakończenie procesji uroczyste błogosławieństwo i hymn „Ciebie Boga wysławiamy”. Mężczyzn z Róż Żywego Różańca prosimy o przygotowanie chorągwi i niesienie ich w czasie procesji. Dziewczynki z naszej szkoły podstawowej, a także młodsze dzieci prosimy o    sypanie kwiatów w czasie tej procesji i w oktawie Bożego Ciała. Chłopcy od Pierwszej   Komunii Św. niech przyjdą na procesję w ubrankach komunijnych. Za pobożny udział w uroczystej procesji eucharystycznej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.


3.
Od piątku rozpoczyna się tradycyjna oktawa po Bożym Ciele. W związku z oktawą Bożego Ciała prosimy o liczniejszy udział w wieczornej Mszy Św., procesjach i przyjmowanie Komunii Św.


4
. W kalendarzu liturgicznym jutro, 13 czerwca, wspomnienie św. ANTONIEGO z Padwy, odpust z wiązany z tytułem kościoła w Czerteżu. Uroczysta Msza Św. odpustowa o godz. 17.oo. Następnie procesja z relikwiami św. Antoniego wokół kościoła. Zapraszamy parafian do udziału w tej uroczystości.


5
. W piątek, 17 czerwca br., wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.


6
. Dziękujemy za ofiary składane na tacę, na konto parafialne oraz za doroczne ofiary na sprzątanie kościoła i kwiaty. BÓG ZAPŁAĆ.


7.
Ukazał się kolejny numer pisma „Gość Extra” poświęcony tajemnicy Eucharystii. Warto nabyć tę książeczkę do domowej biblioteczki, cena 12 zł.

 

 

 

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego  05.06.2022

 

1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Za publiczne odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź”, można dzisiaj zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.


2
. Również dziś pierwsza, adoracyjna niedziela miesiąca oraz zmiana tajemnic różańcowych. Trwajmy na modlitwie adoracyjnej, nie opuszczajmy jej, jest bowiem częścią dzisiejszej liturgii.


3
. Jutro, święto NMP MATKI KOŚCIOŁA. Msze Św. w kościele parafialnym o 7.3o. 11.oo i 18.oo. Mszę Św. dziękczynną o 11.oo będą odprawiać kapłani przeżywający 45 – lecie święceń kapłańskich, wśród nich także tutejszy ks. prob. Zapraszamy wszystkich do udziału w dziękczynieniu za dar kapłaństwa.


4
. W czwartek, święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu modlimy się za kapłanów i o nowe powołania do życia kapłańskiego.


5
. W najbliższą niedzielę, 12 czerwca, Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres Komunii Św. wielkanocnej.


6
. Spotkanie formacyjne Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej odbędzie się w środę 08 czerwca br., po wieczornej Mszy Św.


7
. Dziękujemy Paraf. Oddziałowi Akcji Katolickiej za prowadzenie modlitw nowennowych przed Zesłaniem Ducha Św. przez miniony tydzień. Różę Św. Bernadetty Soubirous prosimy od jutra o modlitwę różańcową przed Mszą Św. o 18.oo. Msza Św. z Róży Matki Bożej Fatimskiej będzie odprawiona w niedzielę 12 czerwca o godz. 07.3o.


8
. Najnowszy tygodnik „Gość Niedzielny” wzbogacony o kolejną płytę CD z serii „Biblia audio”.


9
. Ukazało się kolejne wydanie darmowej gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”. Weź tę gazetę, poczytaj i podaj dalej. Bądź apostołem dobra.

 

 

 

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 29.05.2022

 

1. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Trwa Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Św. W tym tygodniu modlitwy nowennowe odprawiamy o 18.3o. Do udziału w nowennie zapraszamy Róże Żywego Różańca i Akcję Katolicką. Dziękujemy Róży Miłosierdzia Bożego za modlitwę różańcową w minionym tygodniu, a w pozostałe dni nowenny modlitwie przewodniczy Parafialny Oddział Akcji Katolickiej.

Dzisiaj o 19.3o w kościele parafialnym czuwanie modlitewne przed Zesłaniem Ducha Św. Zapraszamy wszystkich chętnych.


2
.Młodzież z VIII klasy SP z terenu parafii, zapraszamy dzisiaj na III spotkanie przed bierzmowaniem do kościoła parafialnego na godz. 11.oo, razem z jednym z rodziców.


3
. Arcybiskup Adam SZAL udzieli jutro, 30 maja br., sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej i okolicznych parafii podczas Mszy Św. o 17.oo. Na 17.oo przesunięte są intencje z godz. 18.oo. Nie będzie jutro Mszy Św. w Czerteżu o 17.oo, intencja tej Mszy Św. będzie odprawiona w kościele parafialnym. Kandydatów do bierzmowania prosimy przyjść 20 min. wcześniej.


4
. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Za tydzień, 5 czerwca, Uroczystość Zesłania Ducha Św., i kończy się okres wielkanocny. W sobotę, 4 czerwca Msza Św. o 18.oo, o moc Ducha Św. dla kapłanów naszej parafii objętych modlitwą „margaretkową”, i za osoby, które modlą się za kapłanów.


5
. W pierwszą sobotę, 04 czerwca br., MĘSKI RÓŻANIEC w Sanoku o 7.3o. Zachęcamy mężczyzn z naszej parafii do udziału w tym spotkaniu modlitewnym.


6
. Święcenia prezbiteratu w naszej Archidiecezji w sobotę, 4 czerwca 2022, w Bazylice Archikatedralnej w Przemyślu. Otaczamy modlitwą kandydatów do święceń.


7
.Odwiedziny duszpasterskie chorych w dzielnicy Dąbrówka w piątek od godz. 11.oo.   Adoracja Najśw. Sakramentu od 17.oo -  18.oo, i okazja do spowiedzi. Chorych w Sanoczku i Czerteżu odwiedziny w piątek od godz. 13.3o


8
. Grupa Biblijna zgromadzi się na spotkanie w czwartek 02 czerwca po Mszy Św. o 18.oo.

 

 

 


VI Niedziela Wielkanocy 22.05.2022

 

1. W poniedziałek, wtorek i w środę przypadają dni modlitw o urodzaje ( Dni Krzyżowe). Podczas nabożeństw majowych będziemy modlić się także o urodzaje i błogosławieństwo Boże dla pracujących na roli.


2
. W czwartek, 26 maja br., obchodzimy Dzień Matki. Dziękujmy Panu Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, i prośmy o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu.


3
. Od piątku, 27 maja br., NOWENNA przed UROCZYSTOŚCIĄ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO. Modlitwy nowennowe będą odmawiane każdego dnia o 17.3o, również w niedzielę 29 maja także o 17.3o. Serdecznie zachęcamy wszystkich do modlitwy o dary Ducha Św., zwłaszcza dla naszej młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.


4
. W niedzielę, 29 czerwca, Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, w naszej Archidiecezji święcenia diakonatu. Tego dnia w kościele Chrystusa Króla w Sanoku, święceń diakonatu z rąk ks. bpa Krzysztofa CHUDZIO przyjmie kleryk Łukasz Juszczyk, podczas Mszy Św. o 11.3o.


5
. Dziękujemy Róży MB Fatimskiej za modlitwę różańcową w minionym tygodniu, a od jutra prosimy o tę posługę Różę Miłosierdzia Bożego (zelator Ryszard Fejdasz).


6
. W najbliższy piątek 27 maja br., rozpoczynają się trzydniowe przygotowania uczniów VIII klas SP z terenu parafii do przyjęcia sakramentu bierzmowania. W piątek zapraszamy młodzież do kościoła parafialnego na godz. 18.oo, w sobotę, 28 maja, od godz. 15.oo spowiedź kandydatów do bierzmowania oraz świadków i rodziców, w niedzielę prosimy o obecność na Mszy Św. o 11.oo w kościele parafialnym.


7
. Zbiórka lektorów i ministrantów w czwartek, 26 maja, po Mszy Św. o 18.oo


8
. Sakrament bierzmowania naszej młodzieży udzieli Arcybiskup Adam SZAL, dnia 30 maja 2022, podczas Mszy Św. o 17.oo.


9
. W niedzielę 29 maja odwiedzi naszą parafie Łukasz Chrumik ze zgromadzenia Księży Werbistów, pracujący w Rosji, aby podzielić się z nami zdobytym doświadczeniem misyjnym.


10
. Wczoraj zakończył się tzw. Biały Tydzień dzieci, które ubiegłej niedzieli przystąpiły po raz pierwszy do Komunii Św. W imieniu rodziców i własnym składam serdeczne podziękowania ks. wikariuszowi Piotrowi za trud przygotowania dzieci do spotkania z Panem Jezusem w Komunii Św. Bóg zapłać.

 

 


V Niedziela Wielkanocy 15.05.2022

 

1. Dziś w naszej parafii Pierwsza Komunia Św. podczas Mszy Św. o godz. 11.oo w kościele parafialnym. Do Stołu Pańskiego po raz pierwszy przystępuje 23 dzieci. Prosimy rodziców i krewnych, by pomogli dzieciom dobrze przeżyć ten wyjątkowy dzień. Prosimy także o zachowanie trzeźwości podczas spotkań rodzinnych z okazji I Komunii dziecka. Od jutra rozpoczyna się dla dzieci BIAŁY TYDZIEŃ. Zwracamy się do rodziców z prośbą, by towarzyszyli dzieciom każdego dnia w drodze do kościoła, i wraz z dzieckiem przyjmowali  Komunię Św. W najbliższym tygodniu Msze Św. z kazaniem będą się rozpoczynać o 18.oo, a na zakończenie Mszy Św. Litania do Matki Bożej.


2.
Jutro rocznica święceń biskupich ks. bp. Stanisława Jamrozka, a w sobotę, 21 maja, rocznica ingresu ks. abp. Adama SZALA do Bazyliki Archikatedralnej w Przemyślu.


3
. Dziękujemy Róży MB Częstochowskiej za czuwanie różańcowe w minionym tygodniu. Jutro, w poniedziałek 16 maja, modlitwę różańcową poprowadzi Akcja Katolicka, a od wtorku prosimy o tę modlitwę Różę MB Fatimskiej (zelator Anna Świder).


4
. Nabożeństwo majowe dziś o 17.3o, a w piątek, ze względu na adoracje Najśw. Sakramentu o godz. 18.oo i potem Msza Św.


5
. Młodzież z klasy VIIISP z terenu parafii zapraszamy na spotkanie formacyjne w piątek, 20 maja do kościoła parafialnego na godz. 18.oo. Natomiast uczniów z klasy VI z terenu parafii zapraszamy na spotkanie do kościoła parafialnego w środę, 18 maja również na 18.oo.

  

 

 Polecajmy wstawiennictwu Św. Michała Kościół i naszą Ojczyzną …

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Narodzenia NMP w Sanoku - Dąbrówce, siedziba: Sanok, al. Najświętszej Maryi Panny 18.