Ogłoszenia Sanok Dąbrówka

 

 

 XIV Niedziela Zwykła 03.07.2022

1. Przypominamy, że obowiązuje wakacyjny porządek odprawiania Mszy Św. w kościele parafialnym: w dni powszednienie Msze Św. o 7.oo i 18.3o. W Czerteżu, Sanoczku i w kościele parafialnym niedzielny porządek odprawiania Mszy Św. bez zmian. Sprawy urzędowe w kancelarii parafialnej można załatwić po Mszy Św. o 18.3o.


2
. W piątek wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera, patrona naszej Archidiecezji.


3
. Piesza Przemyska Pielgrzymka na Jasną Górę rozpocznie się jutro, 04 lipca, w Lesku. Około godz. 16.oo pielgrzymi będą przechodzić przez dzielnicę Dąbrówka. Na modlitwę i krótki odpoczynek pielgrzymi zatrzymają się przy kościele parafialnym. Pielgrzymów można wesprzeć przekazując niegazowaną wodę. Zachęcamy do Duchowego Pielgrzymowania wraz z Radiem FARA, które codziennie nadaje relacje z trasy pielgrzymki.

Prosimy chętnych jutro na godz. 11.oo, celem przygotowania dolnej części kościoła na odpoczynek dla pielgrzymów. 


4
. Dziękujemy Róży św. Siostry Faustyny za modlitwę różańcową w minionym tygodniu, a od jutra prosimy o tę posługę Różę św. Teresy z Avila 9. (Zelator p. Agnieszka Gagatko)


5
. Dziękujemy za roczne wpłaty na sprzątanie kościoła i kwiaty. Bóg zapłać.


6
. W trzecią niedzielę lipca składka na utrzymanie cmentarza. Wzrosły ceny usług za wywóz odpadów, które nie podlegają biodegradacji (sztuczne kwiaty, szkło, plastik). Prosimy by do pojemników na odpady nie wrzucać trawy, liści i naturalnych wieńców, tylko złożyć obok pojemnika.

   

 


 

XIII Niedziela Zwykła 26.06.2022

1. Przypominamy, że od 01-31 lipca 2022, w kościele parafialnym obowiązuje wakacyjny porządek odprawiania Mszy Św, godz. 7.oo i 18.3o w dni powszednie. Niedzielny porządek bez zmian. W kościołach filialnych nie będzie Mszy Św. w dni powszednie. Sprawy urzędowe w kancelarii parafialnej można załatwiać po Mszy Św. o 18.3o, a w pilnych sprawach kontaktować się z księdzem dyżurnym.


2.
W środę Uroczystość Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o 7.30, 9.30 i 18.00.


3
. W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek adoracja Najśw. Sakramentu od 17.3o - 18.3o. Podczas modlitwy adoracyjnej okazja do spowiedzi. Msza Św. o 18.3o. Od godz. 9.00 odwiedziny duszpasterskie chorych.

W sobotę nabożeństwo fatimskie rozpocznie się Mszą Św. o 18.3o a procesja różańcowa po Mszy Św.


4.
Zapraszamy na pielgrzymkę do Medugorie, organizowaną przez biuro podróży „Pielgrzymki z RAKSO”, w dniach 4-11.08.2022r. Cena 700zł +160 euro. W pakiecie apartament z wyżywieniem, moc przeżyć duchowych, połączonych z relaksem w przepięknych zakątkach Chorwacji i Bośni.


5
. Piesza Przemyska Pielgrzymka na Jasną Górę rozpocznie się 04 lipca w Lesku, i ok. godz. 16.oo pielgrzymi będą przechodzić przez dzielnicę Dąbrówka. Na modlitwę i krótki odpoczynek zatrzymają się przy kościele parafialnym. Pielgrzymów można wesprzeć przekazując niegazowaną wodę. Zachęcamy do Duchowego Pielgrzymowania wraz z Radiem FARA.


6
. Dziękujemy Róży Św. Maksymiliana za prowadzenie modlitwy różańcowej w minionym tygodniu, a od jutra prosimy Różę Św. Faustyny.


7
. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła śp. Felicja Chort. Pogrzeb w środę 29.06.2022 o 14.00. Od 13.00 różaniec za zmarłą. Wieczne odpoczywanie…

 

 

XII Niedziela Zwykła 19.06.2022

 

1. Przeżywamy oktawę uroczystości Bożego Ciała. Dziś procesja eucharystyczna po Mszy Św. o godz. 11.oo, i w ciągu tygodnia po wieczornej Mszy Św. do czwartku włącznie. Prosimy dzieci do sypania kwiatów, a rodziców, by towarzyszyli dzieciom podczas nabożeństw. Przekazujmy młodemu pokoleniu piękne, polskie tradycje świętowania oktawy Bożego Ciała. Cennym znakiem przeżywania dni oktawy będzie codzienna Komunia Św.

W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała, poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci, również tych jeszcze nienarodzonych, oraz rozdanie drobnych prezentów.


2
. W czwartek, 23 czerwca br., Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Wszystkim solenizantom życzymy błogosławieństwa Bożego za wstawiennictwem św. Jana.


3
. W piątek, 24 czerwca, Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. W najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzymanie się od pokarmów mięsnych. Po Mszy Św. wystawienie Najśw. Sakramentu, Litania do Najśw. Serca Pana Jezusa i Akt wynagrodzenia Sercu Jezusowemu. W piątek nie będzie Mszy Św. o godz. 7:00, tylko o 8:00 – na zakończenie roku szkolnego.


4
. W sobotę, 25 czerwca, wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. W kościele parafialnym Msze Św. o 7.oo i 18.oo.


5
. Serdecznie dziękujemy za przygotowanie ołtarzy na uroczystą procesję na Boże Ciało, za uporządkowanie ulic i dekoracje domów. Służbie Liturgicznej za oprawę Mszy Św. i podczas procesji oraz wszystkim za świadectwo wiary i modlitewne zaangażowanie.


6
. Przypominamy, że od 1 do 31 lipca 2022, w kościele parafialnym obowiązuje wakacyjny porządek odprawiania Mszy Św. W kościele parafialnym Msze Św. o godz. 7.oo i 18.3o w dni powszednie. Niedzielny porządek odprawiania Mszy Św. w kościołach naszej parafii pozostaje bez zmian. W kościołach filialnych w Czerteżu i w Sanoczku nie będzie Mszy Św. w dni powszednie. Sprawy urzędowe w kancelarii parafialnej można załatwiać po Mszy Św. o 18.3o, a w pilnych sprawach kontaktować się z księdzem dyżurnym.


7
. Zaczęły się gorące dni lata. Pamiętajmy o stosownym ubiorze udając się na Mszę Św. Bądźmy wierni zasadzie już znanej „W progi Boże w godnym ubiorze”. Nie wypada, aby starsi chłopcy i mężczyźni wchodzili do kościoła w krótkich spodniach i w podkoszulce, a kobiety z odsłoniętymi ramionami i plecami. Uszanujmy świętość tego miejsca przez właściwy strój, który będzie znakiem naszej osobistej kultury.

 

 

UROCZYSTOŚĆ  TRÓJCY  PRZENAJŚWIĘTSZEJ 12.06.2022

 

1. Dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończy się okres komunii św. wielkanocnej.


2
. W czwartek, 16 czerwca, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Z kościołów wyruszą procesje z Najświętszym Sakramentem. Pobożny udział w procesji jest wyrazem wiary w obecność Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie. Udekorujmy    nasze domy, by okazać Jezusowi, że cieszymy się z  Jego obecności wśród nas. Msze Święte odprawiamy o godzinie 7.3o. 10.oo i 18.oo. Po Mszy Św. procesja do czterech ołtarzy przejdzie ulicami: z kościoła na Aleję Najśw. Maryi Panny, potem ul. Piastowską w kier. kościoła. Ołtarze w tym roku zaplanowano:


I
przy posesji p. Tobiasz


II
przy posesji p. Rygliszyn


III
.   przy posesji p. Wróbel


IV
przy figurze Chrystusa z krzyżem. Tu końcowe błogosławieństwo.


Prosimy, by wyznaczone osoby, rodziny zajęły się przygotowaniem ołtarza z życzliwą     pomocą najbliższych sąsiadów.

Na zakończenie procesji uroczyste błogosławieństwo i hymn „Ciebie Boga wysławiamy”. Mężczyzn z Róż Żywego Różańca prosimy o przygotowanie chorągwi i niesienie ich w czasie procesji. Dziewczynki z naszej szkoły podstawowej, a także młodsze dzieci prosimy o    sypanie kwiatów w czasie tej procesji i w oktawie Bożego Ciała. Chłopcy od Pierwszej   Komunii Św. niech przyjdą na procesję w ubrankach komunijnych. Za pobożny udział w uroczystej procesji eucharystycznej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.


3.
Od piątku rozpoczyna się tradycyjna oktawa po Bożym Ciele. W związku z oktawą Bożego Ciała prosimy o liczniejszy udział w wieczornej Mszy Św., procesjach i przyjmowanie Komunii Św.


4
. W kalendarzu liturgicznym jutro, 13 czerwca, wspomnienie św. ANTONIEGO z Padwy, odpust z wiązany z tytułem kościoła w Czerteżu. Uroczysta Msza Św. odpustowa o godz. 17.oo. Następnie procesja z relikwiami św. Antoniego wokół kościoła. Zapraszamy parafian do udziału w tej uroczystości.


5
. W piątek, 17 czerwca br., wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.


6
. Dziękujemy za ofiary składane na tacę, na konto parafialne oraz za doroczne ofiary na sprzątanie kościoła i kwiaty. BÓG ZAPŁAĆ.


7.
Ukazał się kolejny numer pisma „Gość Extra” poświęcony tajemnicy Eucharystii. Warto nabyć tę książeczkę do domowej biblioteczki, cena 12 zł.

 

 

 

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego  05.06.2022

 

1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Za publiczne odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź”, można dzisiaj zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.


2
. Również dziś pierwsza, adoracyjna niedziela miesiąca oraz zmiana tajemnic różańcowych. Trwajmy na modlitwie adoracyjnej, nie opuszczajmy jej, jest bowiem częścią dzisiejszej liturgii.


3
. Jutro, święto NMP MATKI KOŚCIOŁA. Msze Św. w kościele parafialnym o 7.3o. 11.oo i 18.oo. Mszę Św. dziękczynną o 11.oo będą odprawiać kapłani przeżywający 45 – lecie święceń kapłańskich, wśród nich także tutejszy ks. prob. Zapraszamy wszystkich do udziału w dziękczynieniu za dar kapłaństwa.


4
. W czwartek, święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu modlimy się za kapłanów i o nowe powołania do życia kapłańskiego.


5
. W najbliższą niedzielę, 12 czerwca, Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres Komunii Św. wielkanocnej.


6
. Spotkanie formacyjne Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej odbędzie się w środę 08 czerwca br., po wieczornej Mszy Św.


7
. Dziękujemy Paraf. Oddziałowi Akcji Katolickiej za prowadzenie modlitw nowennowych przed Zesłaniem Ducha Św. przez miniony tydzień. Różę Św. Bernadetty Soubirous prosimy od jutra o modlitwę różańcową przed Mszą Św. o 18.oo. Msza Św. z Róży Matki Bożej Fatimskiej będzie odprawiona w niedzielę 12 czerwca o godz. 07.3o.


8
. Najnowszy tygodnik „Gość Niedzielny” wzbogacony o kolejną płytę CD z serii „Biblia audio”.


9
. Ukazało się kolejne wydanie darmowej gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”. Weź tę gazetę, poczytaj i podaj dalej. Bądź apostołem dobra.

 

 

 

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 29.05.2022

 

1. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Trwa Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Św. W tym tygodniu modlitwy nowennowe odprawiamy o 18.3o. Do udziału w nowennie zapraszamy Róże Żywego Różańca i Akcję Katolicką. Dziękujemy Róży Miłosierdzia Bożego za modlitwę różańcową w minionym tygodniu, a w pozostałe dni nowenny modlitwie przewodniczy Parafialny Oddział Akcji Katolickiej.

Dzisiaj o 19.3o w kościele parafialnym czuwanie modlitewne przed Zesłaniem Ducha Św. Zapraszamy wszystkich chętnych.


2
.Młodzież z VIII klasy SP z terenu parafii, zapraszamy dzisiaj na III spotkanie przed bierzmowaniem do kościoła parafialnego na godz. 11.oo, razem z jednym z rodziców.


3
. Arcybiskup Adam SZAL udzieli jutro, 30 maja br., sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej i okolicznych parafii podczas Mszy Św. o 17.oo. Na 17.oo przesunięte są intencje z godz. 18.oo. Nie będzie jutro Mszy Św. w Czerteżu o 17.oo, intencja tej Mszy Św. będzie odprawiona w kościele parafialnym. Kandydatów do bierzmowania prosimy przyjść 20 min. wcześniej.


4
. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Za tydzień, 5 czerwca, Uroczystość Zesłania Ducha Św., i kończy się okres wielkanocny. W sobotę, 4 czerwca Msza Św. o 18.oo, o moc Ducha Św. dla kapłanów naszej parafii objętych modlitwą „margaretkową”, i za osoby, które modlą się za kapłanów.


5
. W pierwszą sobotę, 04 czerwca br., MĘSKI RÓŻANIEC w Sanoku o 7.3o. Zachęcamy mężczyzn z naszej parafii do udziału w tym spotkaniu modlitewnym.


6
. Święcenia prezbiteratu w naszej Archidiecezji w sobotę, 4 czerwca 2022, w Bazylice Archikatedralnej w Przemyślu. Otaczamy modlitwą kandydatów do święceń.


7
.Odwiedziny duszpasterskie chorych w dzielnicy Dąbrówka w piątek od godz. 11.oo.   Adoracja Najśw. Sakramentu od 17.oo -  18.oo, i okazja do spowiedzi. Chorych w Sanoczku i Czerteżu odwiedziny w piątek od godz. 13.3o


8
. Grupa Biblijna zgromadzi się na spotkanie w czwartek 02 czerwca po Mszy Św. o 18.oo.

 

 

 


VI Niedziela Wielkanocy 22.05.2022

 

1. W poniedziałek, wtorek i w środę przypadają dni modlitw o urodzaje ( Dni Krzyżowe). Podczas nabożeństw majowych będziemy modlić się także o urodzaje i błogosławieństwo Boże dla pracujących na roli.


2
. W czwartek, 26 maja br., obchodzimy Dzień Matki. Dziękujmy Panu Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, i prośmy o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu.


3
. Od piątku, 27 maja br., NOWENNA przed UROCZYSTOŚCIĄ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO. Modlitwy nowennowe będą odmawiane każdego dnia o 17.3o, również w niedzielę 29 maja także o 17.3o. Serdecznie zachęcamy wszystkich do modlitwy o dary Ducha Św., zwłaszcza dla naszej młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.


4
. W niedzielę, 29 czerwca, Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, w naszej Archidiecezji święcenia diakonatu. Tego dnia w kościele Chrystusa Króla w Sanoku, święceń diakonatu z rąk ks. bpa Krzysztofa CHUDZIO przyjmie kleryk Łukasz Juszczyk, podczas Mszy Św. o 11.3o.


5
. Dziękujemy Róży MB Fatimskiej za modlitwę różańcową w minionym tygodniu, a od jutra prosimy o tę posługę Różę Miłosierdzia Bożego (zelator Ryszard Fejdasz).


6
. W najbliższy piątek 27 maja br., rozpoczynają się trzydniowe przygotowania uczniów VIII klas SP z terenu parafii do przyjęcia sakramentu bierzmowania. W piątek zapraszamy młodzież do kościoła parafialnego na godz. 18.oo, w sobotę, 28 maja, od godz. 15.oo spowiedź kandydatów do bierzmowania oraz świadków i rodziców, w niedzielę prosimy o obecność na Mszy Św. o 11.oo w kościele parafialnym.


7
. Zbiórka lektorów i ministrantów w czwartek, 26 maja, po Mszy Św. o 18.oo


8
. Sakrament bierzmowania naszej młodzieży udzieli Arcybiskup Adam SZAL, dnia 30 maja 2022, podczas Mszy Św. o 17.oo.


9
. W niedzielę 29 maja odwiedzi naszą parafie Łukasz Chrumik ze zgromadzenia Księży Werbistów, pracujący w Rosji, aby podzielić się z nami zdobytym doświadczeniem misyjnym.


10
. Wczoraj zakończył się tzw. Biały Tydzień dzieci, które ubiegłej niedzieli przystąpiły po raz pierwszy do Komunii Św. W imieniu rodziców i własnym składam serdeczne podziękowania ks. wikariuszowi Piotrowi za trud przygotowania dzieci do spotkania z Panem Jezusem w Komunii Św. Bóg zapłać.

 

 


V Niedziela Wielkanocy 15.05.2022

 

1. Dziś w naszej parafii Pierwsza Komunia Św. podczas Mszy Św. o godz. 11.oo w kościele parafialnym. Do Stołu Pańskiego po raz pierwszy przystępuje 23 dzieci. Prosimy rodziców i krewnych, by pomogli dzieciom dobrze przeżyć ten wyjątkowy dzień. Prosimy także o zachowanie trzeźwości podczas spotkań rodzinnych z okazji I Komunii dziecka. Od jutra rozpoczyna się dla dzieci BIAŁY TYDZIEŃ. Zwracamy się do rodziców z prośbą, by towarzyszyli dzieciom każdego dnia w drodze do kościoła, i wraz z dzieckiem przyjmowali  Komunię Św. W najbliższym tygodniu Msze Św. z kazaniem będą się rozpoczynać o 18.oo, a na zakończenie Mszy Św. Litania do Matki Bożej.


2.
Jutro rocznica święceń biskupich ks. bp. Stanisława Jamrozka, a w sobotę, 21 maja, rocznica ingresu ks. abp. Adama SZALA do Bazyliki Archikatedralnej w Przemyślu.


3
. Dziękujemy Róży MB Częstochowskiej za czuwanie różańcowe w minionym tygodniu. Jutro, w poniedziałek 16 maja, modlitwę różańcową poprowadzi Akcja Katolicka, a od wtorku prosimy o tę modlitwę Różę MB Fatimskiej (zelator Anna Świder).


4
. Nabożeństwo majowe dziś o 17.3o, a w piątek, ze względu na adoracje Najśw. Sakramentu o godz. 18.oo i potem Msza Św.


5
. Młodzież z klasy VIIISP z terenu parafii zapraszamy na spotkanie formacyjne w piątek, 20 maja do kościoła parafialnego na godz. 18.oo. Natomiast uczniów z klasy VI z terenu parafii zapraszamy na spotkanie do kościoła parafialnego w środę, 18 maja również na 18.oo.

  

 

 Polecajmy wstawiennictwu Św. Michała Kościół i naszą Ojczyzną …

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Narodzenia NMP w Sanoku - Dąbrówce, siedziba: Sanok, al. Najświętszej Maryi Panny 18.