Ogłoszenia Sanok Dąbrówka

 

II Niedziela Zwykła 16.01.2022

1. Dziś w 16 dzień stycznia, nowenna miesięcy ku czci św. Jana Pawła II. Msza Św. o 17.oo odprawiana w intencji podziękowań i próśb składanych przed ołtarzem papieskim oraz za rodziców, którzy modlą się na różańcu za swoje dzieci.

We wtorek rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Kto w czasie jego trwania będzie uczestniczył w jakimś nabożeństwie z modlitwą o jedność i weźmie udział w zakończeniu Tygodnia, może zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.


3
. W środę liturgiczne wspomnienie św. Józefa Sebastiana PELCZARA, modlimy się w intencji naszej archidiecezji.


4
. Za tydzień NIEDZIELA SŁOWA BOŻEGO ustanowiona przez papieża Franciszka, poświecona celebracji, refleksji oraz krzewieniu Słowa Bożego. Zachęcamy, szczególnie tego dnia, do lektury Pisma Św.


5
. Dziękujemy Róży św. Teresy z Avila za przewodniczenie modlitwie różańcowej w minionym tygodniu, a o tę posługę prosimy Różę św. Józefa.(zelator T. Woźniak).


6
. Na najbliższy piątek, 21 stycznia, zapraszamy młodzież klasy VII z terenu naszej parafii na spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem do kościoła parafialnego na 17.oo. Proszę przynieść indeksy. Spotkanie poprowadzi ks. Maksymilian.


7
. Dziękujemy parafianom za złożone ofiary z okazji kolędowych spotkań modlitewnych w kościele. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać.


8
. Już są przyjmowane zgłoszenia wyjazdu do Częstochowy na „Zawierzenie” Matce Bożej w pierwszą sobotę lutego. Telefon do p. Krystyny 503 745 778.


9. Do najnowszego wydania tygodnika „Gość Niedzielny” dołączone jest nagranie dwóch pierwszych ksiąg Starego Testamentu „Księga Rodzaju” i „Księga Wyjścia”. Cena 8zł.

 

 

 

Niedziea Chrztu Pańskiego 09.01.2022

 

1. Dziś Święto Chrztu Pańskiego – zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego. Kolędy śpiewamy tradycyjnie do 02 lutego.


2
. CAŁODZIENNA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU dla naszej parafii została wyznaczona na czwartek 13 stycznia 2022 r. w godz. 07.3o – 17.oo. Główną intencją adoracji jest, według wskazań ks. abp. Adama Szala, jest uwielbienie Jezusa Eucharystycznego i dziękczynienie za otrzymane łaski, modlitwa za Kościół w naszej archidiecezji oraz o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne, za rodziny, za parafię i o otwarcie na dary Ducha Świętego. Adoracja powinna odbywać się w ciszy. Zelatorzy są zobowiązani poinformować członków Róż o godzinie modlitewnego czuwania.    


3
. W niedzielę, 16 stycznia, nowenna miesięcy za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II. W intencji próśb i podziękowań składanych z ofiarą do skarbonki, oraz za rodziców modlących się na różańcu za swoje dzieci, będzie odprawiana Msza Św. o 17.oo.


4
. Spotkanie Grupy Biblijnej we wtorek 11 stycznia br., po wieczornej Mszy Św., a w środę, 12 stycznia br., spotkanie POAK również po Mszy Św. o 17.oo.


5
. Dziękujemy wszystkim osobom, na czele z p. prezes Akcji Katolickiej Elżbietą Kocyłowską i ks. wikariuszem Rafałem, za przygotowanie szopki i wystrój kościoła na święta Bożego Narodzenia. Bóg zapłać.


6
. Dziękujemy Róży św. s. Faustyny za modlitwę różańcową w minionym tygodniu, a od jutra prosimy o tę posługę Różę św. Teresy z Avila. (zelator Agnieszka Gagatko).


7
. W związku z podwyżką cen towarów i usług, nastąpiła zmiana opłaty na sprzątanie i wystrój kościoła. Od stycznia 2022 roczna opłata wynosi 80 zł.


8
. W najnowszym numerze tygodnika „Gość Niedzielny” jest pudełko, które należy złożyć, na kolejne płyty „BIBLIA AUDIO”, oraz data z wykazem kolejnych wydań „GN”. Zachęcamy do tego numeru w cenie 8zł.


9
. Rodziny, które zamieszkały w ostatnich dwóch latach na terenie naszej parafii, mogą poprosić księdza o modlitwę i poświecenie domu. Proszę podejść do zakrystii i ustalić termin.


10
. W piątek, 14 stycznia, miesięczne spotkanie formacyjne dla uczniów VIII klasy z terenu parafii, o 17.oo w kościele parafialnym. Proszę przynieść indeksy.

      

 

 


II Niedziela po Narodzeniu Pańskim 02.01.2022

 

1. Dziś pierwsza, adoracyjna niedziela miesiąc, po Mszy Św. modlitwa adoracyjna. Zmiana tajemnic różańcowych.

W niedzielę, 09 stycznia, będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego, chociaż kolędy śpiewamy tradycyjnie do 02 lutego.


2.
Jutro, 03 stycznia, spotkanie kolędowe w kościele dla parafian z następujących ulic: J. Bojko, Prochaski, Zaleskiego, Didura, Lisowskiego, Stapińskiego, Stachowicza, Stojałowskiego oraz z ul. Krakowskiej. Zapraszamy na Mszę Św. o 17.oo, sprawowaną w intencji o błogosławieństwo dla parafian ze wspomnianych ulic.


3. We wtorek
, 04 stycznia, zapraszamy na spotkanie kolędowe parafian z ulic: Legionów WP, Witosa i Ks. Antoniego Szypuły.

W środę, 05 stycznia, na spotkanie kolędowe zapraszamy parafian z ulic: J. Bema, Mokra, Pomorska, Kalinowa, Dworska i Graniczna.


4
. W czwartek, 06 stycznia, Uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli. W kościele błogosławieństwo kadzidła i kredy, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu. Takie oznakowanie drzwi naszych domów jest świadectwem wiary wobec naszych braci i sióstr. Przed ołtarzem w kościele można będzie zaopatrzyć się w zapakowane w woreczku kadzidło i kredę. Ofiary składane z tej okazji są przeznaczone na pomoc dla misjonarza.


5
. W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Z posługą duszpasterską do chorych kapłani udadzą się od godz. 13.oo, po zgłoszeniu w zakrystii lub przez telefon. Okazja do spowiedzi w kościele parafialnym w piątek od 16.oo – 17.oo w czasie wystawienia Najświętszego Sakramentu.


6
. Dzisiejsza składka przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Przemyślu, a w czwartek na dzieło misyjne Kościoła.


7
.Dziękujemy Róży św. Maksymiliana Marii Kolbe za prowadzenie modlitwy różańcowej w minionym tygodniu, a od jutra prosimy o tę posługę Różę s. Faustyny (zelator W. Chutkowska).


8. Zbiórka ministrantów i kandydatów
na ministrantów w sobotę 8 stycznia, o godz. 10.oo w salce ministranckiej w domu parafialnym.


9
. Składamy serdeczne podziękowania za życzenia świąteczne i noworoczne przekazane na nasze ręce bezpośrednio oraz pocztą elektroniczną i tradycyjną. Wszystkim składamy Bóg zapłać.

 

 

 

 

Święto Świętej Rodziny: Jezusa. Maryi, Józefa

1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela kończącego się 2021 roku, jest świętem Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa, oraz Dniem Modlitwy o Świętość Małżeństw i Rodzin. Podczas Mszy Św. o godz. 11.oo modlimy się za małżonków obchodzących jubileusze 25- i 50- lecia w sakramentalnym małżeństwie.

Jutro święto św. Jana apostoła i ewangelisty. Po Mszy Św. o 07.oo i 17.oo błogosławieństwo wina. We wtorek święto św. Młodzianków, męczenników.


2
. Zakończenie Roku Pańskiego 2021 w piątek 31 grudnia. Msze Św. o 7.oo, 9.3o (za zmarłych parafian w roku 2021) i Msza Św. o godz. 16.oo połączona będzie z nabożeństwem przebłagalno - dziękczynnym. Podziękujemy Panu Bogu za wszystkie łaski otrzymane w kończącym się roku i przepraszać będziemy za grzechy i zaniedbania. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W ostatni dzień roku, tj. w piątek, 31 grudnia 2021 r., na terenie Archidiecezji Przemyskiej, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dyspensy udzielił Metropolita Przemyski, abp Adam SZAL.


3
.W sobotę, 01 stycznia, NOWY ROK i jednocześnie Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, pierwsza sobota miesiąca. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Godziny     odprawiania Mszy Św. jak w niedzielę. Po Mszy Św. godz. 11.oo wystawienie Najśw. Sakramentu i Litania do Imienia Jezus o pokój dla świata. Po południu Msza Św. o godz. 17.oo.


4
. W najbliższy wtorek, środę i czwartek ( od 28 – 30 grudnia 2021) w kościołach naszej parafii odbędą się spotkania wiernych z danych rejonów parafii na modlitwie w ich intencji oraz błogosławieństwie rodzin. Spotkania te, zgodnie z decyzja ks. abp. Adama Szala, metropolity przemyskiego, zastępują tradycyjną „wizytę kolędową”. W Sanoczku i w Czerteżu spotkania odbędą się o godz. 16.oo, a w kościele parafialnym 17. oo.

Po modlitwie w świątyni powrócimy do domów, aby wypraszać potrzebne dary i łaski dla domowników, szczególnie dla dzieci i tych którzy z powodu choroby i ograniczeń nie mogli uczestniczyć we Mszy Św. i wspólnej modlitwie.

Prosimy, aby przynieść do kościoła wodę, która zostanie pobłogosławiona, by następnie  pokropić nasze mieszkania i domy.

Pomocą w przeżywaniu tych chwil w domu jest modlitwa rodzinna, którą można pobrać ze stolika za ławkami. 


5.
Ubiegłej niedzieli, 19 grudnia, po kilkumiesięcznym kursie, do wspólnoty lektorów w naszej parafii zostali włączeni: Wiktor Libront z Czerteża, Jakub Moskal z dzielnicy Dąbrówka, i z Sanoczka - Kacper Łukaszyk, Denis Dodaj, Patryk Pałys i Paweł Kot. Nowym lektorom życzymy błogosławieństwa Bożego i gorliwości w służbie Panu Bogu i ludziom.


6. Niedziela 02 stycznia 2022 r
. jest pierwszą niedzielą miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Św. o 7.3o. Dziękujemy Róży św. Jana Pawła II za modlitwę różańcową w minionym tygodniu, a od jutra prosimy o tę posługę Różę św. Maksymiliana Marii Kolbego.

 

 

  

 

IV Niedziela Adwentu 19.12.2021

1. Dziś czwarta, ostatnia, niedziela Adwentu. W czwartek rocznica święceń biskupich abp. Adama SZALA, modlimy się w jego intencji. W piątek Wigilia Narodzenia Pańskiego. Pasterka w kościołach naszej parafii o godz. 23.oo. Zatroszczmy się o chrześcijańską oprawę wieczerzy wigilijnej. Przypominamy, że przebieg wieczerzy powinien być następujący: a) śpiew kolędy „Wśród nocnej ciszy” i zapalenie świecy, b) czytanie Pisma Św. o narodzeniu Chrystusa, c) wspólna modlitwa rodzinna, w której pamiętajmy o bliskich zmarłych, d) dzielenie się opłatkiem, składanie życzeń i, jeśli jest zwyczaj, wręczanie prezentów, e) spożywanie wigilijnych potraw, wspólne kolędowanie i rodzinne wyjście na Pasterkę. Zdecydowanie nie podawajmy alkoholu na stół wigilijny.


2
. W sobotę UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO. Msze Święte w kościele parafialnym o godz. 7.3o, 9.3o i 11.oo i o 17.oo. Za tydzień, 26 grudnia, Niedziela Świętej Rodziny, i ostatnia niedziela Roku Pańskiego 2021.


3
. Wizyta duszpasterska – kolęda, również tego roku nie odbędzie się w tradycyjnej formie, zgodnie z decyzją Metropolity Przemyskiego Adama Szala. Zastąpi ją spotkanie wiernych z danych rejonów parafii w wyznaczonym dniu, podczas Mszy Św. połączonej z modlitwą w ich intencji i błogosławieństwem Rodzin. W dniach od 28 – 30 grudnia 2020 odbędą się trzy spotkania w kościele w Sanoczku o 16.oo, w Czerteżu o 16.oo, i w kościele parafialnym o 17.oo. Wykaz rejonów zamieszkania czy ulic znajdzie się na tablicach ogłoszeń oraz na parafialnej stronie internetowej w następną niedzielę 26.12.2021.


4
. W niedzielę, 26 grudnia, Święto Świętej Rodziny: JEZUSA, MARYI i JÓZEFA. Dzień Modlitw o Świętość Małżeństw i Rodzin. Msza Św. o godz. 11.oo, w kościele parafialnym będzie odprawiona w intencji małżonków, którzy w tym roku obchodzili jubileusz 25-lecia i 50-lecia zawarcia sakramentu małżeństwa. W miarę możliwości prosimy jubilatów o obecność.


5
. Wszystkich lektorów zapraszamy spotkanie organizacyjne przed Bożym Narodzeniem oraz Nowym Rokiem w środę, 22 grudnia, na godz. 17.oo. Prosimy o obecność.

 

6. Dziękujemy Róży św. Bernadetty za modlitwę różańcową w minionym tygodniu, a od jutra o prowadzenie tej modlitwy prosimy Różę św. Jana Pawła II.


7
. W zakrystii można jeszcze zaopatrzyć się w poświęcone opłatki, świece wigilijne, które możemy zapalić na grobach bliskich zmarłych, a także odebrać kalendarz na 2022 r.


8
. Dziękujemy za złożone ofiary. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli.

 

 

 


III Niedziela Adwentu 12.12.2021

1. Dziś trzecia niedziela Adwentu. Od piątku, 17 grudnia, przygotowujemy się bezpośredniego do uroczystości Bożego Narodzenia. Przystąpmy do sakramentów świętych i pojednajmy się z ludźmi przez gest przeproszenia, naprawienia wyrządzonej krzywdy oraz szczerą życzliwość.


2
. W naszej parafii gościmy dziś ks. Jana ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paulo, który głosi kazania o Cudownym Medaliku objawionym św. Katarzynie Laboure. Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Św. z terenu naszej parafii, przyjmą dziś poświęcony medalik podczas Mszy Św. o 11.oo.


3
. W czwartek, 16 grudnia, nowenna do św. Jana Pawła II po Mszy Św. o 17.oo. Prośby i podziękowania wraz z ofiarą można składać do skarbonki przed ołtarzem św. JP II . W intencji składanych podziękowań i próśb oraz za rodziców, którzy podjęli modlitwę różańcową za swoje dzieci, będzie odprawiana Msza Św.


4
. SPOWIEDŹ PRZEDŚWIĄTECZNA w kościele parafialnym od 18 – 23 grudnia W tych dniach spowiadamy rano od godz. 6.3o – 7.3o i po południu od 16.oo – 17.oo. W Sanoczku 16 grudnia od 15.oo – 16.oo i w Czerteżu w piątek 17 grudnia od 16.oo – 17.oo. Do chorych planujemy pójść z posługą duszpasterską w środę     22 grudnia od godz. 10.oo. Adresy chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub przez telefon. Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni przed świętami.


5
. W zakrystii można zaopatrzyć się w świece wigilijne przygotowane przez Caritas oraz poświęcone opłatki, które są znakiem duchowej łączności ze wspólnotą parafialną. Jeszcze dziś upoważnione osoby przyniosą opłatki do naszych domów oraz przekażą Kalendarz Parafialny na 2022 r.


6
. Na Pomoc Kościołom na Wschodzie zebrano przed kościołami naszej parafii łącznie 2590zł. Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękujemy również wszystkim, którzy złożyli ofiary z okazji roznoszenia opłatków.


7
. Dziękujemy Róży Miłosierdzia Bożego za prowadzenie modlitwy różańcowej w minionym tygodniu, od jutra o tę posługę prosimy Różę Św. Bernadetty (zelator F. Markowska).


8
.Przed ołtarzem są wystawione poświęcone medaliki, które możemy wziąć dla   siebie i również przekazać innym. Do koszyka obok można złożyć ofiarę na rozwój dzieła „Cudowny Medalik”.  

 

Niech Pan Bóg nam błogosławi. Życzymy wszystkim dobrej, radosnej niedzieli

 

 

Módlmy się za Kościół św. i Ojczyznę za przyczyną Św. Michała Archanioła…

 


II Niedziela Adwentu 05.12.2021

1. Dziś druga niedziela Adwentu. Zmiana tajemnic różańcowych. W Polsce przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem na Wschodzie. Do puszek przed kościołami można złożyć dobrowolną ofiarę na pomoc tym Kościołom. Zbiórkę przy kościele parafialnym organizuje Akcja Katolicka.


2
.W środę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, która łączy się z nabożeństwem GODZINA ŁASKI od 12.oo – 13.oo. Zapraszamy zwłaszcza osoby  należące do Rycerstwa Niepokalanej. Msze Św. w kościele parafialnym, o 7.3o i 9.3o i 17.oo.


3
. Zachęcamy do liczniejszego udziału w roratach, które odprawiamy o 17.oo. Nie zmarnujmy czasu adwentowego. Prośbę kierujemy zwłaszcza do tych rodziców, opiekunów, którzy mają dzieci z zakresu szkoły podstawowej: prowadźcie je do kościoła i własnym przykładem uczcie życia chrześcijańskiego. Zapraszamy na roraty szczególnie dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Św. oraz młodzież klasy VI, VII i VIII.


4
. Dziś i w tym tygodniu trwa obchód dzielnicy Dąbrówka z poświęconymi opłatkami wigilijnymi oraz Kalendarzem Parafialnym na 2022 r. Przypominamy, że ofiary składane z tej okazji przeznaczone są, po części, na ogrzewanie kościoła i na fundusz organistowski. Osoby nieobecne podczas roznoszenia opłatków, prosimy o podejście do zakrystii, by     zaopatrzyć się w poświęcony opłatek i kalendarz.


5
. W zakrystii można nabyć świece wigilijne przygotowane przez Caritas Polska w cenie 7zł. Dziękujemy Róży MB Fatimskiej za modlitwę różańcową w minionym tygodniu, a o tę posługę prosimy teraz Różę Miłosierdzia Bożego(zelator Ryszard Fejdasz).


6
. Jutro, w poniedziałek, 06 grudnia o godz. 16.oo, spotkanie z św. Mikołajem, w kościele parafialnym. A od godz. 14.oo można już pomagać św. Mikołajowi w transporcie prezentów, które można składać w salce ministranckiej na plebani.


7
. Spotkanie Grupy Biblijnej we wtorek po Mszy Św. o 17.oo, a w czwartek spotkanie formacyjne Akcji Katolickiej również po wieczornej Mszy Św.


8
. W roku bieżącym rozpoczęła się Nowenna ku czci Niepokalanej objawiającej cudowny medalik (2021 -2030). Stąd w niedzielę 12 grudnia br. kazania o Cudownym Medaliku w naszej parafii wygłosi ks. Jan Dobosiewicz z Krakowa ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy. A w kościele parafialnym podczas Mszy Św. o 11.oo odbędzie się poświęcenie medalików dla dzieci przed pierwszą Komunią Św.


9
. Sanocki Dom Kultury zaprasza na film o św. Bracie Albercie – dobroczyńcy ubogich, pt. „Nędzarz i madame”. Film będzie wyświetlany od 10 do 16 grudnia br.

 

 

 


I Niedziela Adwentu 28.11.2021

1. Dziś początek Adwentu. Włączmy się w adwentowe czuwanie, zwłaszcza przez udział w roratach oraz przyjmowanie Komunii Św. Rozpoczyna się nowy rok duszpasterski, którego myślą przewodnią są słowa „Posłani w pokoju Chrystusa”. W kościele parafialnym roraty odprawiamy w dni powszednie o godz. 17.oo. Na roraty zapraszamy dzieci, młodzież przygotowującą się do bierzmowania oraz dorosłych. Dzieci prosimy o przybycie do kościoła 10 minut przed   rozpoczęciem Mszy Świętej i zabranie lampionów. Postarajmy się też o adwentowy wystrój  naszych mieszkań.


2
. W poniedziałek, 29 listopada, początek nowenny przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP 8 grudnia,  modlimy się po wieczornej Mszy Św. Wspomniana uroczystość jest świętem patronalnym Rycerstwa Niepokalanej.


3
. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek przed Mszą Św. od godz. 16.30 modlitwę za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne poprowadzi Paraf. Oddział Akcji Katolickiej. W piątek odwiedziny duszpasterskie chorych tylko po zgłoszeniu w zakrystii lub telefonicznie. Również w piątek od 16.oo – 17.oo adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi. W sobotę 04 grudnia modlitwa różańcowa dopiero po Mszy Św. wraz z rozważaniem według programu pierwszych sobót miesiąca.


4
.Róży pod wezw. MB Częstochowskiej  dziękujemy za modlitwę w ubiegłym tygodniu, a od jutra o tę posługę prosimy Różę MB Fatimskiej (zelator Zofia Adamowska) .


5
. W kilku najbliższych dniach, poświęcone dziś opłatki przyniosą do naszych domów upoważnione osoby. Każda rodzina otrzyma w prezencie Kalendarz Parafialny na 2022 rok. Przypominamy, że ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na fundusz organistowski i pierwszą część na ogrzewanie kościoła.


6
. Caritas Archidiecezji Przemyskiej zaprasza do włączenia się w akcję Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Wigilijne świece - symbol akcji są dostępne w zakrystii w cenie 7zł. a świeca większa 15zł. Pamiętajmy, że nie jest to cena świecy, ale ofiara przeznaczona na  pomoc dla najbiedniejszych.


7
. Za tydzień Dzień Modlitwy za Kościół na Wschodzie. W Polsce zbiórka do puszek na pomoc tym Kościołom. W naszej parafii zbiórkę organizują przedstawiciele Akcji Katolickiej.


8
. Wszystkim parafianom, którzy złożyli produkty spożywcze w sklepach PSS „4” i „Alta” dla ubogich i potrzebujących, serdeczne podziękowania nadesłała prezes Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta w Sanoku p. Alicja Kocyłowska. Zebrano ponad 80 kg żywności.


9
. Małżeństwa naszej parafii, które obchodziły lub będą jeszcze obchodzić do końca tego roku 25- lub 50- lecie małżeństwa, proszone są o zgłoszenie się do 19 grudnia br. w zakrystii lub kancelarii paraf. celem potwierdzenia udziału w Mszy Św. jubileuszowej.


10
. Ukazał się adwentowy numer gazetki parafialnej „Nasza Królowa”, w której znajdziemy m. in. wprowadzenie w nowy Rok Duszpasterski. Również dostępna jest darmowa gazeta ewangelizacyjna „Dobre Nowiny”. Najnowszy numer tygodnika „Gość Niedzielny” ukazał się z kalendarzem na 2022 r. w cenie 6zł. Redaktor naczelny tygodnika „Niedziela” informuje o podwyżce ceny tego tygodnika z dniem 05 grudnia br., na 8zł., ze względu na wzrost cen papieru, kosztów druku oraz kolportażu.


11
. Zmarła śp. Maria Błaszczak, Msza Św. pogrzebowa jutro o 13.oo, a od 12.oo modlitwa różańcowa w kościele parafialnym. „Dobry Jezu, a nasz Panie…

 

 


 

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 21.11.2021

1. Dziś uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, koniec roku liturgicznego. Po Mszy Św. o 11.oo wystawienie Najświętszego Sakrament i akt poświecenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Za publiczne odmówienie tego aktu, można   zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Nieszpory za zmarłych poleconych w wypominkach dziś o 16.3o, i Msza Św. o godz. 17.oo.


2
. Dzisiejsza uroczystość to święto patronalne Akcji Katolickiej. Ważnym zadaniem jej członków jest świadome uczestnictwo we wszystkich sferach życia publicznego w duchu wiary, w zgodzie ze społecznym nauczaniem Kościoła i w ścisłym związku z hierarchią Kościoła.


3
. W najbliższą niedzielę, 28 listopada, rozpocznie się już ADWENT. W kościele zostanie ustawiony wieniec adwentowy z czterema świecami, symbolizującymi cztery niedziele Adwentu. Podczas Mszy Św. zostaną poświęcone opłatki wigilijne na nasze świąteczne stoły. Poświęcone opłatki wraz nowym kalendarzem parafialnym chcemy doręczyć do domów naszych parafian w najbliższych tygodniach. Przypominamy, że ofiary składane z tej okazji przeznaczone są na fundusz organistowski, i na pierwszą część ogrzewania kościoła.


4
. Zwracamy się z prośbą do osób, które zamówiły miejsce na cmentarzu, i otrzymały numer z Księgi Cmentarnej, by oznaczyły to miejsce samym tylko numerem, ale wypisanym na trwałym materiale, celem uniknięcia mogących zaistnieć nieporozumień. Proszę tę prośbę przekazać osobom, które obecnie nie chodzą do naszego  kościoła, a mają na cmentarzu bliskich zmarłych i wykupione miejsce, by dopełniły tych formalności.


5
. Dziękujemy Róży św. Matki Teresy z Kalkuty za modlitwę w ubiegłym tygodniu, od jutra prosimy o modlitwę Różę MB Częstochowskiej (zelator Barbara Fejdasz).


6
. Jutro w kalendarzu liturgicznym wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki chórzystów, muzyków i organistów. Panom organistom pracującym w naszej parafii życzymy błogosławieństwa Bożego za wstawiennictwem św. Patronki.


7
. Bóg zapłać za ofiary złożone na sprzątanie kościoła. Jeszcze do końca roku można wpłacać ofiarę na ten cel. To przecież wyraz naszej troski o dom Boży.


8
. Dziękujemy rodzinie, która pozostaje anonimowa, za ufundowanie dla parafii dwóch małych walizek ze sprzętem liturgicznym do posługi chorym w naszej parafii, oraz za komplet świeć przy ołtarzu. Bóg zapłać.


9
. Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy złożyli produkty spożywcze dla ubogich w sklepie PSS „4” i w sklepie „Alta”. Również Bóg zapłać.


10
. Spotkanie formacyjne dla uczniów klasy VII z terenu parafii w najbliższy czwartek o godz. 17.oo w kościele parafialnym. Proszę zabrać indeksy.

 

 


 

XXXIII Niedziela Zwykła 14.11.2021

1. Za tydzień UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – ostatnia niedziela roku liturgicznego. A dziś V Światowy Dzień Ubogich i XIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym – Solidarni z Libanem. Pomóż przywrócić nadzieję. Wyślij SMS o treści RATUJE na 72405. W sklepie PSS „4” i sklepie „Alta” będzie wystawiony pojemnik do którego można będzie złożyć produkty spożywcze o dłuższym terminie ważności (cukier, makarony, konserwy itp.), które zostaną przekazane potrzebującym i ubogim.

Dziś o 16.3o modlitwa za zmarłych, i o 17.oo Msza Św.


2
. Zbliża się koniec listopada. Zapraszamy do udziału w Mszy Św. o godz. 17.oo, i do modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Wypominki można jeszcze składać do końca listopada.


3
. We wtorek , 16 - go dnia miesiąca, to dzień miesięcznej nowenny ku czci św. Jana Pawła II. Przy ołtarzu Papieża znajduje się skrzynka do której można wkładać wraz z ofiarą podziękowania i prośby, które będą odczytywane na początku Mszy Św. W intencji tych podziękowań i próśb, oraz za rodziców modlących się na różańcu za swoje dzieci, będzie odprawiana Msza Św.


4
. Dziękujemy kilku osobom z Róży MB Królowej Polski za modlitwę różańcową w minionym tygodniu, a Różę św. Matki Teresy z Kalkuty prosimy o tę posługę w tym tygodniu.


5
. Dziękujemy za już złożone ofiary na sprzątanie kościoła i kwiaty. Bóg zapłać zwłaszcza tym osobom, które systematycznie troszczą o swoją świątynię. Informuje się, że na dzień dzisiejszy na sprzątanie kościoła wpłaciło 33,5% parafian z dzielnicy Dąbrówka, czyli na 507 numerów ofiarę złożyło 170, a ceny towarów i usługi coraz wyższe.


6.
Za tydzień, 21 listopada, składamy ofiary na potrzeby parafii. Dziękujemy już dziś za ofiary przekazane na konto parafialne.


7. W czwartek na godz. 17.oo
zapraszamy do kościoła parafialnego uczniów klasy VI z terenu parafii na spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem.

 

 

 


XXXII Niedziela Zwykła 07.11.2021

1.Miesiąc listopad poświęcony modlitwom za bliskich zmarłych.. Codziennie po Mszy Św. o 17.oo modlimy się za zmarłych poleconych w wypominkach. Kartki wypominkowe można składać przez cały listopad. Odpust zupełny za zmarłych można zyskać każdego dnia listopada. Modląc się za zmarłych w listopadzie, polecajmy Miłosierdziu Bożemu wszystkich poległych w walce o niepodległość Ojczyzny.


2
. W czwartek, 11 listopada, rocznica odzyskania niepodległości. Bogu polecamy tych wszystkich, którzy oddali życie za Ojczyznę. Msza Św. dla mieszkańców Sanoka i okolicy w kościele Przemienienia Pańskiego o 10.oo. W kościele parafialnym o 17.oo.


3
. W trzecią niedzielę miesiąca, 21 listopada, składka na potrzeby parafii. Przypominamy, że na parafialnej stronie internetowej sanok-dabrowka.pl jest zakładka „wsparcie”, po jej otwarciu możemy wpisać wybrać kwotę na wsparcie parafii. Można też otworzyć zakładkę „kontakt” gdzie znajdziemy nr konta bankowego dla kościoła parafialnego, i na to konto przekazać dowolną ofiarę lub w podpisanej kopercie złożyć na tacę.


4
. Dziękujemy Róży MB Nieustającej Pomocy za dyżur różańcowy w minionym tygodniu, a na najbliższy tydzień zapraszamy do tej posługi Różę Matki Bożej Królowej Polski (zelator Maria Woźniczak).

Dziś zapowiadana zmiana tajemnic różańcowych. Zelatorów prosimy o odebranie czasopisma formacyjnego „Różaniec”.


5
.Serdeczne podziękowania Państwu Marii i Henrykowi Sobolak za chryzantemy na ołtarze w naszym kościele na uroczystość Wszystkich Św. i następne dni. Bóg zapłać.


6
. Spotkanie Grupy Biblijnej spotkanie formacyjne Akcji Katolickiej w środę, 10 listopada, po Mszy Św. o 17.oo.


7
. Dziękujemy za wpłaty na sprzątanie kościoła i na kwiaty w roku 2021, który już powoli się kończy. Prosimy o wpłaty osoby, które być może zapomniały o tym zobowiązaniu wobec naszej świątyni. Każdą wpłatę można sprawdzić w wykazie, który prowadzi p. kościelny.


8
. Uczniów klasy VIII z terenu parafii zapraszamy na spotkanie w piątek na 17.oo do kościoła parafialnego. Prosimy przynieść opłatę 150 zł na rekolekcje w Zboiskach.


9
. Burmistrz miasta Sanoka zaprasza mieszkańców Sanoka do wypowiedzenia się w kwestii włączenia w granice miasta Sanoka sołectw: Bykowce, Zabłotce i część Trepczy. Ankiety konsultacyjne i urny są dostępne w miejskich placówkach oświatowych i jednostkach organizacyjnych do 14 listopada br.

 

 

 

 


XXXI Niedziela Zwykła 31.10.2021

1. Dziś, 31 października, przechodzimy na czas zimowy. W związku z tym, Msze Św. w niedziele i święta oraz w dni powszednie zostają przesunięte z godz. 18.oo na godz. 17.oo. Podobnie zmienia się czas otwarcia kancelarii parafialnej.


2
. Jutro, 01 listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych. W kościele parafialnym Msze Św. jak w niedzielę 7.3o, 9.3o, 11.oo i o 14.oo. Nie będzie Mszy Św. o 17.oo. Po Mszy Św. o 14.oo procesja żałobna na cmentarz. Przez poszczególne niedziele listopada o 16.3o będą odprawiane nieszpory za zmarłych polecanych w wypominkach.

W Czerteżu Msze Św. o 8.3o o 11.3o, i bezpośrednio po drugiej Mszy Św. procesja żałobna na cmentarz.

W Sanoczku Msze Św. o 7.3o i 11.3o. Druga Msza Św.  będzie odprawiona  w starym kościele i następnie procesja żałobna na cmentarz.


3. W dzień Wszystkich Świętych obowiązuje udział w Mszy Św., i nie zastępuje tego obowiązku modlitwa na cmentarzu.
Na cmentarzu zachowajmy powagę, dając świadectwo żywej wiary i duchowej wspólnoty ze zmarłymi.


4
. We wtorek, 02 listopada, Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych - Dzień Zaduszny. Msze Św. w kościele parafialnym o 7.3o, 9.3o i 17.oo. Zachęcamy do korzystania z sakramentów świętych i ofiarowania zyskiwanych odpustów za bliskich zmarłych. W dniach od 01 – 08 listopada można zyskać odpust zupełny za zmarłych nawiedzając cmentarz gdzie należy odmówić Ojcze nasz.., Wierzę w Boga.., oraz dowolną modlitwę za zmarłych i modlitwę w intencjach Ojca Św. w pozostałych dniach listopada odpust jest cząstkowy. Przez cały listopad można składać kartki wypominkowe polecając zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Informujemy, że za zmarłych poleconych w wypominkach będziemy modlić się po wieczornej Mszy Św. przez cały listopad. Natomiast dyżur różańcowy przed Mszą Św. w tym tygodniu poprowadzi Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy.


5
. W niedzielę 07 listopada zmiana tajemnic różańcowych.  


6
. Organizowany jest wyjazd na Zawierzenie Matce Bożej do Częstochowy dnia 6 listopada, czyli w pierwszą sobotę miesiąca. Zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu, zgłoszenie na nr tel. 503 745 778.


7
. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Odwiedziny duszpasterskie chorych od godz. 13.oo. W kościele parafialnym od 16.oo – 17.oo możliwość spowiedzi z okazji pierwszego piątku.


8
. Ukazał się kolejny numer darmowej gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”. Zachęcamy: weź, przeczytaj i podaj dalej.

 

 

 


XXX Niedziela Zwykła 24.10.2021

1. Od następnej niedzieli, 31 października, przechodzimy na czas zimowy. W związku z tym, Msze Św. w niedziele i święta oraz w dni powszednie zostają przesunięte z godz. 18.oo na godz. 17.oo. Podobnie zmienia się czas otwarcia kancelarii parafialnej. Przez najbliższy tydzień, nabożeństwa różańcowe w kościele parafialnym jeszcze o godz. 17.3o. Dzieci regularnie uczęszczające na nabożeństwa różańcowe otrzymają nagrody za udział w tych nabożeństwach. Prosimy o obecność.


2
. Już blisko 01 listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych. W kościele parafialnym Msze Św. jak w niedzielę 7.3o, 9.3o, 11.oo i o 14.oo. Nie będzie Mszy Św. o 17.oo. Po Mszy Św. o 14.oo procesja żałobna na cmentarz. Przez poszczególne niedziele listopada o 16.3o będą odprawiane nieszpory za zmarłych polecanych w wypominkach.

W Czerteżu Msze Św. o 8.3o o 11.3o, i bezpośrednio po drugiej Mszy Św. procesja żałobna na cmentarz.

W Sanoczku Msze Św. o 7.3o i 11.3o. Druga Msza Św.  będzie odprawiona  w starym kościele i następnie procesja żałobna na cmentarz.


3. Zachowajmy porządek podczas oczyszczania grobów
bliskich zmarłych, oraz przy wynoszenia odpadów. Do kontenera składajmy tylko wypalone znicze, sztuczne kwiaty i sztuczne wieńce oraz foliowe opakowania. Z powodu silnego wiatru w ostatnich dniach, wiele zniczy zsunęło się z grobowców i zbiły się, proszę je pozbierać i wrzucić do kontenera.     


4.
W uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzach w naszym mieście organizowane są kwesty dla najbardziej potrzebujących. Sanockie Stowarzyszenie „Pomoc Rodzinie” im. św. Zygmunta Gorazdowskiego od lat wspiera potrzebujących i będzie kwestować również w tym roku.


5
. Sanocki Dom Kultury (SDK) zaprasza na film „Wyszyński. Zemsta czy wybaczenie”. Film będzie prezentowany do 27 października. Bilety i informacje szczegółowe w SDK. Film wyświetlany jest dziś, 24 października o 17.15, i w dniach 25-27 października o 17.3o.


6
. Organizowany jest wyjazd na Zawierzenie Matce Bożej do Częstochowy dnia 6 listopada, czyli w pierwszą sobotę miesiąca. Zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu, zgłoszenie na nr tel. 503 745 778.


7
. Zbiórka kandydatów na lektorów w sobotę 30 października br., o 10.oo.


8
. W minionym tygodniu, w dniach od 18-20 października przeżywaliśmy Nawiedzenie Figury Św. Michała Archanioła z Gargano we Włoszech. Jako proboszcz serdecznie dziękuję wszystkim, którzy w dniach poprzedzających to wydarzenie uporządkowali otoczenie kościoła i jego wystrój. Dziękuję właścicielom pojazdów, którzy przyjechali do Nowosielec na powitanie i eskortę „samochodu – kaplicy” do kościoła parafialnego. Dziękuję 4 parafianom, którzy z ochotą przyjęli prośbę o wniesienie Figury Św. Michała Arch. do kościoła, i na końcu odniesienie do „samochodu – kaplicy”. Dziękuję Akcji Katolickiej za udział w Liturgii Słowa. Na koniec serdeczne podziękowania wikariuszowi, ks. Rafałowi Mikos, za prace porządkowe na zewnątrz kościoła i czuwanie nad przebiegiem liturgii w kościele parafialnym oraz w Czerteżu i w Sanoczku. Wszystkim BÓG ZAPŁAĆ.       

 

 


XXIX Niedziela Zwykła 17.10.2021

1. Dziś NIEDZIELA MISYJNA rozpoczynająca TYDZIEŃ MISYJNY. Modlimy się za misje na wszystkich kontynentach. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, składając także dziś ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne. Kazania w naszej parafii głosi dziś Jan Seremak, ze Zgromadzenia Księży Michalitów z Miejsca Piastowego, przygotowujący nas na czas Nawiedzenia Figury Św. Michała Archanioła, który rozpocznie się jutro. 

Dziś także podczas Mszy Św. o 11.oo, grupa 6 kandydatów na ministrantów, kończy okres kandydatury i zostanie uroczyście włączona do wspólnoty ministrantów.


2
. Zapraszamy na modlitwę różańcową do kościoła parafialnego.


3
. Na ołtarzu bocznym i na stoliku za ławkami znajdują kartki wypominkowe, które należy wypełnić podając imiona zmarłych w pierwszym przypadku np. Wojciech, Teresa, Stanisław itd., i złożyć do skarbonki przy figurze Matki Bożej Fatimskiej. Zadbajmy o porządek na grobach bliskich zmarłych.


4
. Przygotowujących się do bierzmowania prosimy o podejście do zakrystii i odebranie podpisanych indeksów.


5
. Jutro święto św. Łukasza, ewangelisty, modlimy się w intencji służby zdrowia. Solenizantom jutrzejszego dnia życzymy błogosławieństwa Bożego za przyczyną św. Łukasza. Natomiast w piątek 22 października wspomnienie św. Jana Pawła II.


6
. Pielgrzymka Dzieła Pomocy Powołaniom odbędzie w sobotę 23 października br. Osoby, które planują wyjazd prosimy o kontaktowanie się ze znajomymi w parafiach Sanoka, i w miarę możliwości zapisać się na ten wyjazd.


7
. Jutro, w poniedziałek 18 października o godz. 17.oo rozpocznie się w kościele parafialnym nabożeństwo oczekiwania na przyjazd Figury Św. Michała Archanioła. Samochód z Figurą przyjedzie do Sanoka z Krakowa. Prosimy właścicieli samochodów (przynajmniej 20 pojazdów) o przyjazd na parking przed kościołem w Nowosielcach. 15 minut przed 17.oo skąd będziemy eskortować samochód z Figurą, na czele z Policją i Państwową Strażą Pożarną przed kościół parafialny. Powitanie Figury w kościele o 17.3o i następnie Msza Św. Szczegółowy pogram Nawiedzenia znajduje się na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.

We  wtorek Msze Św. o 8.oo, 11.oo i 18.oo. W poniedziałek nie będzie Mszy Św. w Czerteżu, a we wtorek w Sanoczku. Zamówione intencje mszalne będą odprawione wieczorem w  kościele parafialnym.  W środę Msze Św. o 8.oo w kościele parafialnym, 9.30 w Czerteżu, 11.3o w Sanoczku, i o 16.3o Msza Św. w kościele parafialnym i pożegnanie Figury Św. Michała Archanioła, nie będzie już Mszy Św. o 18.oo.

 

 

 


XXVIII Niedziela Zwykła 10.10.2021

1. Dziś DZIEŃ PAPIESKI. Kwesta do puszek na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera wykształcenie polskiej, uzdolnionej młodzieży z uboższych rodzin. Zbiórkę ofiar organizuje Parafialny Oddział Akcji Katolickiej.


2
. W sobotę, 16 października, w rocznicę wyboru św. Jana Pawła II na stolicę piotrową, zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w kościele parafialnym o godz. 17.3o i Mszę Św. w intencji podziękowań i próśb za przyczyną św. Jana Pawła. Intencje można składać przy ołtarzu Świętego. Również w sobotę rocznica święceń biskupich ks. abp. seniora Józefa MICHALIKA. 


3
.Uczniów z klasy VIII SP z terenu parafii zapraszamy na spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem do kościoła parafialnego w piątek 15 października br. na godz. 17.3o, wraz z  jednym z rodziców.


4
. Przed nami kolejny październikowy tydzień. Trwajmy na modlitwie różańcowej wraz z Maryją. W kościołach naszej parafii zaledwie kilkoro dzieci przychodzi na to nabożeństwo, a młodzieży z klasy VI, VII czy VIII trudno dostrzec. Ponawiamy prośbę, aby rodzice czy opiekunowie dzieci i młodzieży przypominali o nabożeństwie różańcowym w naszym kościele odprawianym o godzinie 17.3o. Za kilka dni już połowa miesiąca Maryjnego.


5
. W najbliższą niedzielę, 17października, rozpocznie się Tydzień Misyjny.


6
. Spotkanie Grupy Biblijnej w środę, 13 października br., w Sali spotkań w Domu Parafialnym po wieczornej Mszy Św. Osoby pragnące pogłębić swoją wiarę i wiedzę biblijną zapraszamy na te spotkania. Spotkanie poprowadzi ks. Maksymilian.


7
. Wczoraj rozpoczęliśmy nowennę przed Nawiedzeniem Figury Św. Michała Archanioła z Groty Objawień na Gargano we Włoszech. Modlitwy nowennowe odprawiamy po modlitwie różańcowej. W najbliższą niedzielę, 17 października br., ksiądz z Sanktuarium Św. Michała Archanioła w Miejscu Piastowym, wygłosi kazania wprowadzające w czas Nawiedzenia Figury Św. Michała Archanioła w naszej parafii.

Informujemy, że Figura Św. Michała Archanioła na dwie godziny nawiedzi wspólnotę w Czerteżu i Sanoczku. Więcej szczegółów podamy w niedzielę 17 października.


8
. Uczniowie klasy VII SP mogą odebrać podpisane indeksy w zakrystii.


9.
Spotkanie kandydatów na lektorów z terenu parafii w sobotę o 10.oo w Domu Parafialnym w salce ministranckiej.  

 

 


XXVII Niedziela Zwykła 03.10.2021

1. Dziś pierwsza, adoracyjna niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych. Trwajmy na modlitwie. Październik to miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy wszystkich parafian do udziału w nabożeństwie różańcowym, które odprawiamy w naszym kościele o 17.3o, i pozostania na Mszy Św. Do modlitwy różańcowej szczególnie zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej a w szczególności młodzież z klas VI, VII i VIII przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Rodziców dzieci i młodzieży prosimy o współpracę. W każdą niedzielę października różaniec odmawiamy o 17.3o.


2
. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca, modlimy się za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Również w czwartek 07 października, podczas Mszy Św. o 18.oo poświęcenie i wręczenie różańców dzieciom z klasy trzeciej. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.


3
. DZIEŃ PAPIESKI w Polsce w niedzielę 10.10.2021. Przed kościołami w Polsce odbędzie się kwesta na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera wykształcenie uzdolnionej polskiej młodzieży pochodzącej z rodzin uboższych. U nas kwestę organizuje Akcja


4
. Spotkanie formacyjne Paraf. Oddziału Akcji Katolickiej w środę 06.10.2021, po Mszy Św. o godz. 18.oo.


5
. Komenda Policji w Sanoku przestrzega przed oszustami, którzy metodą „na wnuczka”, „na policjanta” czy „na prokuratora” itp. próbują okraść często samotne i starsze osoby. Taką rozmowę trzeba przerwać i zadzwonić do kogoś bliskiego oraz na Policję, i nie przekazywać żadnych pieniędzy.

Druga sprawa na którą Policja prosi zwrócić uwagę to „wałęsające się psy”, i przypomina, że właściciele, którzy pozwalają zwierzętom biegać samowolnie poza terenem posesji mogą zostać ukarani mandatem zgodnie z obowiązującym prawem.


6
. Uczniów klasy VII Szkoły Podst. (SP) z terenu parafii zapraszamy do kościoła parafialnego na miesięczne spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem w piątek ósmego października na 17.3o . Prosimy zabrać indeksy.


7
. Lektorów i ministrantów posługujących w kościele parafialnym prosimy posługę liturgiczną we wcześniej wybranych dniach tygodnia. Rodziców lektorów i ministrantów prosimy o współpracę.


8
. W październiku wypadają święta patronalne następujących róż różańcowych: 5.10 - Róża św. s. Faustyny, 15.10 – Róża św. Teresy z Avila, 22.10 Róża św. Jana Pawła II. 

9
. W dniach od 18 – 20 października br., naszą parafię nawiedzi Figura Św. Michała Archanioła z Groty Objawień na Monte Gargano we Włoszech. W sobotę 09 października rozpocznie się nowenna przygotowująca parafię na czas nawiedzenia. Szczegółowy program tych dni będzie podany na plakatach oraz podczas Mszy Św. w najbliższą niedzielę.

 


 

XXVI Niedziela Zwykła 26.09.2021

1.Kończy się miesiąc wrzesień. W piątek rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do udziału w codziennej Mszy Św. i w nabożeństwie różańcowym, które w kościele parafialnym będziemy odprawiać o godzinie 17.3o. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o wspólne odmawianie różańca w domach. Do udziału w modlitwie różańcowej szczególnie zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej oraz młodzież przygotowującą sie do sakramentu bierzmowania. Apelujemy do rodziców, dziadków i innych opiekunów dzieci: prowadźcie je do kościoła i uczcie miłości do Matki Bożej.

Przypominamy, że za odmówienie Różańca (5 tajemnic) zyskuje się odpust zupełny jeśli Różaniec odmawia się w kościele lub w rodzinie. Warunkiem zyskania tego odpustu jest wyzbycie się     wszelkiego przywiązania do grzechu, nawet lekkiego, spowiedź i Komunia  Św. oraz modlitwa w intencjach Ojca Św. Odpust zyskuje się raz na dzień, a jedna spowiedź wystarcza do zyskania    odpustów w wielu dniach.


2
. Dziękujemy Róży św. Teresy z Avila za prowadzenie modlitwy różańcowej w minionym tygodniu, a przez najbliższe cztery dni prosimy o tę posługę Różę św. Józefa. Modlitewny dyżur różańcowy, przed wieczorną Mszą Św., zostaje w październiku zawieszony.


3
. W środę święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. W Sanoku uroczystość Świętego Michała Archanioła, głównego patrona miasta.


4
. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota października. W pierwszy piątek miesiąca duszpasterskie odwiedziny chorych w Czerteżu i Sanoczku od 13.3o, i w dzielnicy Dąbrówka również od 13.3o. Od 17.oo adoracja Najśw. Sakramentu w kościele parafialnym, i okazja do spowiedzi. W pierwszą sobotę ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie po Mszy Św. o 18.oo. Nie będzie modlitwy różańcowej przed Mszą Św. Po odmówieniu różańca w kościele, procesja z figurą Matki Bożej. Prosimy przynieść świece lub lampiony.


5
. Na stoliku za ławkami jest najnowszy numer darmowej gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”. Weź, przeczytaj i podaj innym. Bądź apostołem dobra. Są do odebrania tygodniki „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i miesięcznik „Mały Gość Niedzielny”.


6. W tym miesiącu święto patronalne obchodzą Róże: św. Faustyny 05.10; św. Teresy z Avila – 15.10; św. Jana Pawła II – 22.10. Solenizantom tego tygodnia życzymy błogosł. Bożego za wstawiennictwem św. Patronów.


7
. Dziękujemy za ofiary na modernizację drogi do kościoła i domu parafialnego złożone na tacę, i w podpisanych kopertach oraz na konto bankowe parafii. Łącznie zebrano: 4.550zł.

Za wykonane prace i pobrane materiały zapłacono 29.500zł. Bóg zapłać wszystkim, którzy swoimi ofiarami wsparli tę inwestycję.  


8
. Dziś w kościołach w Polsce liczenie wiernych obecnych na Mszy Św. i przyjmujących Komunię Św.


9
. Jako wspólnota wyznawców Chrystusa jesteśmy powołani i zobowiązani przez chrzest do troski o sprawy wiary w całej parafii. Możemy zrealizować tę troskę podejmując dziś po Mszy Św. duchową adopcję kandydatów do bierzmowania, by codzienną modlitwą (Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo i Chwała Ojcu…) wspomóc duchowe przygotowanie młodych parafian i ich rodzin do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Modlitwa obejmuje jedna osobę, której imię należy wybrać z koszyka umieszczonego na stoliku przy wyjściu z kościoła. Niech nikt z 35 tegorocznych kandydatów do sakramentu bierzmowania nie zostanie bez swojego „duchowego opiekuna”

 

 

XXV Niedziela Zwykła 19.09.2021

 

1. Dziś Niedziela Środków Masowego Przekazu. Modlimy się za pracowników     mediów, by odpowiedzialnie w duchu prawdy służyli społeczeństwu. Materialnie wspieramy diecezjalne Radio Fara. Taca mszalna w niedzielę 26 września przeznaczona będzie na tę katolicką rozgłośnię.
Natomiast dzisiaj zbiórka na potrzeby parafii.


2
. Kuria Biskupia w Przemyślu przypomina rodzicom, że właściwym miejscem przygotowania dziecka do Pierwszej Komunii Św. jest parafia zamieszkania, a nie parafia, której podlega szkoła.


3
. Dziękujemy Róży Św. s. Faustyny za dyżur modlitewny w minionym tygodniu, a od jutra prosimy o tę posługę w tym tygodniu Różę Św. Teresy z Avila.


4
. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce Róż Żywego Różańca do sanktuarium Matki Bożej w Jodłówce k. Pruchnika w najbliższą sobotę 25 września 2021. Zapisy jeszcze do środy w zakrystii.


5
. Spotkanie organizacyjne dla młodzieży z VI klasy SP z terenu naszej parafii w środę 22 września , o godz. 17.3o w dolnym kościele.


6
. Do kancelarii parafialnej dotarły zawiadomienia o pladze kradzieży zniczy oraz kwiatów i innych elementów dekoracyjnych z grobów. W miarę możliwości sprawdzajmy i pilnujmy tego co złożyliśmy na grobach bliskich zmarłych.

 

 

 


XXIV Niedziela Zwykła 12.09.2021

1. W Warszawie odbywa się dziś beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Róży Czackiej. To historyczny dzień dla Polski. Zachęcamy do udziału w tej uroczystości za pośrednictwem radia i telewizji.


2
. We wtorek, 14 września, święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Uroczystości odpustowe w parafii Bukowsko i w parafii O. Franciszkanów w Sanoku. W naszej parafii Msza Św. z rozważaniem o godz. 18.oo.


3
. Nowenna miesięcy ku czci św. Jana Pawła II w czwartek, 16 września br. Zachęcamy do składania podziękowań i próśb, wraz z ofiarą, do skarbonki przed ołtarzem Świętego. Jedna z Mszy Św. będzie odprawiana w tych intencjach. Już kilka róż rodziców modli się na różańcu za swoje dzieci każdego dnia. Prosimy rodziców o włączenie się w tę modlitwę, bardzo potrzebną dziś młodym. Tel. kontaktowy: p. Krystyna – 503 745 778.     


4
.Uroczyste rozpoczęcie roku formacyjnego dla wszystkich  grup przy kościołach naszej parafii odbędzie się w sobotę 18 września br. w święto św. Stanisława Kostki, w kościele parafialnym. Zapraszamy Róże Różańcowe, Paraf. Oddział Akcji Katolickiej, Grupę Biblijną, Ruch Światło – Życie Domowy Kościół, obowiązkowo uczniów klasy VIII SP (zabrać indeksy), wszystkich lektorów  oraz ministrantów na Mszę Św. o 18.oo. Również w sobotę zostanie podjęta Adopcja Duchowa kandydatów do bierzmowania z kl. VIII. Zapraszamy także młodzież z klasy VI i VII Szkoły Podstawowej z terenu parafii w sobotę 18 września na godz. 18.oo. Proszę przynieść indeksy. Jednocześnie informujemy, że przygotowujący się do bierzmowania powinien uczestniczyć w spotkaniach formacyjnych w parafii zamieszkania.


5
. Dziękujemy Róży Św. Maksymiliana Kolbe za dyżur modlitewny w minionym tygodniu, a od jutra o tę posługę prosimy Różę św. Faustyny (zelator Wanda Chutkowska).


6
. Już dziś zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci, które przystąpią do Pierwszej Komunii Św. w naszej parafii. Spotkanie zaplanowane jest na piątek 17 września br. na 18.oo.


7
. W najbliższą III niedzielę miesiąca taca mszalna przeznaczona na potrzeby parafii.


8. Spotkanie Akcji Katolickiej
w środę 15 września br., po wieczornej Mszy Św.


9
. Informujemy, że minęły już cztery miesiące od decyzji wydanej przez Episkopat Polski, odwołującej dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach Św. Ci, którzy dobrowolnie zaniedbują ten obowiązek, popełniają grzech ciężki.


10. Zmarła śp. Stanisława Oleniacz. Msza Św. pogrzebowa zostanie odprawiona we wtorek 14 września br., o godz. 14.oo. Jutro po wieczornej Mszy Św. modlitwa różańcowa w kaplicy przedpogrzebowej. „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Jej wieczne spoczywanie”.

 

 

 


XXIII Niedziela Zwykła 05.09.2021

1. Dziś pierwsza, adoracyjna niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych. Po liturgii eucharystycznej adoracja Najśw. Sakramentu, która jest częścią dzisiejszej liturgii.


2
. Główny odpust parafialny w środę, 08 września, w Święto Narodzenia Najśw. Maryi Panny. W tym dniu odprawiamy dwie Msze Św. o 07.3o, 11.oo i 18.oo. Mszę Św. odpustową odprawi i kazanie wygłosi ks. dr Maciej Flader, pracujący w redakcji „Niedziela Przemyska”. W dzień odpustu parafianie powinni powstrzymać się od prac niekoniecznych i wziąć udział w Mszy Św. Zadbajmy o godne przeżycie tego dnia. Podczas Mszy Św. zostanie odmówiony Akt zawierzenia Matce Bożej. Po Mszy Św. o 11.oo procesja eucharystyczna wokół kościoła. Osoby należące do Róż Matki Bożej prosimy o niesienie feretronów, a Roże męskie prosimy do chorągwi i baldachimu. Po procesji poświecenie dewocjonaliów. Zelatorów prosimy o podział funkcji. Po zakończeniu remontu drogi dojazdowej do kościoła i domu parafialnego, prosimy o pomoc w uporządkowaniu otoczenia kościoła.


3
.Dziękujemy Róży św. Jana Pawła II za dyżur modlitewny w minionym tygodniu, a o tę posługę w tym tygodniu prosimy Różę Św. Maksymiliana Kolbe.


4
. Spotkanie formacyjne Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w środę, 15 września, po Mszy Św. o 18.oo. Serdecznie zapraszamy.


5
. II Bieg Rodzinny św. Maksymiliana rozpocznie się w sobotę, 11 września br., o 13.oo przy kaplicy św. Maksymiliana, ul. Zagrody10. Więcej szczegółów na tablicach ogłoszeń.


6
. Pielgrzymka Róż żywego zaplanowana jest na sobotę 25 września 2021 w sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Jodłówce koło Pruchnika. W zakrystii można zgłaszać się na ten wyjazd.


7
. Młodzież VIII klasy SP z terenu parafii już dziś zapraszamy na pierwsze spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem w sobotę, 18 września 2021, do kościoła parafialnego na godz. 18.oo. Proszę zabrać indeksy.


8
. Katechezy Przedmałżeńskie rozpoczną się 15 września 2021 w Parafii Chrystusa Króla w Sanoku.


9
. XXXVII Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę zaplanowana jest na 25-26 września 2021. Pielgrzymka zakończy się w niedzielę 26 września Mszą Św. o 11.oo.


10
. Dyrektor MIVA Polska nadesłał podziękowania za udział w „Akcji Św. Krzysztof – 1 gr za 1 km” i pomoc w zakupie środków transportu dla polskich misjonarzy. Bóg zapłać.


11
. Już jest do nabycia zapowiadany numer ”Gość Extra” poświęcony nowym błogosławionym: kard. Stefanowi Wyszyńskiemu i matce Elżbiecie Róży Czadzkiej. Cena egz. 10zł.

 

XXII Niedziela Zwykła 29.08.2021

1. Dziś ostatnia niedziela sierpnia. Kończy się czas wakacji. Kancelaria parafialna czynna we wtorki i czwartki od 17.oo, i w soboty od 08.oo – 08.3o i od 17.oo – 17.3o.


2
. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Przed Mszą Św. w czwartek modlitwa w intencji o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz za kapłanów prowadzi Akcja Katolicka. W piątek przed południem odwiedziny duszpasterskie chorych na zgłoszenie telefoniczne lub w zakrystii, w Sanoku D. od 13.oo. Do chorych w Czerteżu i w Sanoczku kapłan wyruszy również o 13.oo. Po południu w kościele parafialnym od 17.oo – 18.oo adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi. W pierwszą sobotę modlitwa różańcowa po Mszy Św. z rozważaniem według programu pierwszej soboty miesiąca.


3
. Rozpoczęcie roku szkolnego w środę, 01 września, Mszą Św. o 08.oo. Dzieci oraz rodziców i nauczycieli zapraszamy do wspólnej modlitwy.


4
. Jeszcze można dołączyć do wyjeżdżających na Zawierzenie Matce Bożej do Częstochowy w najbliższą sobotę 04 września br. Zgłoszenia do p. Krystyny tel. 503 745 778.


5
. Rektorat św. Maksymiliana w Sanoku zaprasza na II RODZINNY BIEG ŚW. MASYMILIANA. Bieg odbędzie się na trasie 2, 5 i 10 kilometrów. Początek biegów w sobotę 11 września. Start i meta przy Kaplicy św. Maksymiliana, ul. Zagrody 10. Zapisy oraz szczegółowe informacje na stronie: maksymilian.przemyska.pl oraz na plakatach. Start o godz.13.oo przy kaplicy św. Maksymiliana w Sanoku.


6
. Dziękujemy Róży Św. Bernadetty za przewodniczenie modlitwie różańcowej w minionym tygodniu, a od jutra prosimy o tę posługę Różę Św. Jana Pawła II (zelator Kamil Dróbko).


7
. Msza Św. z Róży św. Matki Teresy z Kalkuty będzie odprawiona 05 września o 07.3o.


8
. W poniedziałek, 06 września, wypada pierwsza rocznica konsekracja nowego kościoła pw. Miłosierdzia Bożego w Sanoczku. Mszy Św. w tym historycznym dniu przewodniczył oraz wygłosił kazanie arcybiskup Adam SZAL.

 

 

 

 

 

 

XXI Niedziela Zwykła 22.08.2021

1. W czwartek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze Św. w kościele parafialnym o 07.3o, 09.3o i 18.oo. W tym dniu przypada święto patronalne Róży MB Częstochowskiej, której zelatorką jest p. Barbara Fejdasz.

We wtorek święto św. Bartłomieja, Apostoła, w piątek wspomnienie św. Moniki i w sobotę wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.


2
. Dziękujemy Róży Miłosierdzia Bożego za dyżur modlitewny w minionym tygodniu, a od jutra prosimy o tę posługę Różę Św. Bernadetty (zelator F. Markowska).


3
. Firma zbierająca zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny oraz Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” skierowały do Parafii serdeczne podziękowanie dla wszystkich parafian, którzy włączyli się w tę akcję.


4
. Organizowany jest wyjazd na Zawierzenie Matce Bożej do Częstochowy dnia 04 września br., czyli w pierwszą sobotę miesiąca. Szczegółowe informacje można uzyskać i zapisać się wybierając nr tel. 503 745 778. Prosimy o włączenie się w to ważne wydarzenie.


5
. Składamy serdeczne podziękowania za ufundowanie nowych klęczników przed ołtarzem, które pomogą wielu parafianom, godnie i bez pospiechu przyjmować Komunię Św. Bóg zapłać za złożoną ofiarę.


6
. Redakcja tygodnika „Gość Niedzielny” przygotowuję kolejną edycję „Gościa Extra”, który w całości poświęcony będzie nowym błogosławionym kard. Stefanowi Wyszyńskiemu i matce Elżbiecie Róży Czadzkiej. Wydanie to jest niezależne od wydawanego tygodnika „Gość Niedzielny”, i ukaże się w niedzielę 05.września br. Cena egz. wyniesie 10zł. W zakrystii można zapisać się na ten egzemplarz.


7
. W połowie tego tygodnia rozpocznie się zapowiadany remont drogi do kościoła i do domu parafialnego. Taką informację przekazał wykonawca.

 

8. Zmarł śp. Bogusław Domański z Czerteża. Msza Św. pogrzebowa we wtorek o 14.oo w Czerteżu, a od 13.oo modlitwa różańcowa w intencji zmarłego. Jutro, w poniedziałek, modlitwa różańcowa w kaplicy przedpogrzebowej przy kościele parafialnym po Mszy Św. o 18.oo.

Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie


9
. Dziękujemy za ofiary złożone na sprzątanie kościoła. To wyraz odpowiedzialności za dom Boży i troski o jego piękno. Pilnujmy tej sprawy.

 

 

Uroczystość Wniebowzięcia NMP  15.08.2021

 

 

1. Dziś Uroczystość Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny. Msze Św. w kościołach naszej  parafii jak w niedzielę. Podczas liturgii błogosławieństwo ziół i kwiatów.


2
. Parafialna Piesza Pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej w Starej Wsi wyruszyła dziś o godz. 04.15 z parkingu przy ul. Piastowskiej. Około godz. 10.oo pielgrzymi dotrą do Po zakończeniu Mszy Św. i po procesji, w godz. 13.00 – 13.3o, pielgrzymi   powrócą do domu.


3
. Nowenna Miesięcy ku czci Św. Jana Pawła II jutro, w poniedziałek, 16 sierpnia o 18.oo. W intencji składanych, wraz z ofiarą, podziękowań i próśb za przyczyną św. Papieża, odprawiana jest Msza Św. Jeszcze dziś i jutro można składać intencje przed ołtarzem papieskim.


4
. Wspólnota Kaplicy św. Maksymiliana w Sanoku przy ul. Zagrody 10, zaprasza dziś na Piknik Rodzinny na godz. 15.oo.


5
. Również dziś na dziedzińcu sanockiego zamku wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych i żołnierskich z okazji 100. rocznicy odzyskania Śląska. Początek o 15.oo. Na śpiewanie zaprasza Starosta Sanocki.     


6
. Uroczystość z okazji Święta Wojska Polskiego odbędzie się także dziś na dziedzińcu zamku w Sanoku. Uroczysta Msza Św. będzie odprawiona o godz. 17.3o. Do udziału w tym wydarzeniu zaprasza Burmistrz Miasta Sanoka, Dowódca Garnizonu Przemyśl oraz Związek Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego.


7
. Z Dzielnicy Dąbrówka na adres Urzędu Parafialnego wpłynęło pismo z adresem nadawcy, tu cytat: „ z prośbą o wyciszenie dzwonów, które są za głośne i ….przeszkadzają w codziennej egzystencji na mojej posesji” ….”dźwięk ten dodatkowo odbijany jest od góry Glinice, co potęguje dyskomfort w domu”. Treść tego listu przekazujemy parafianom pod rozwagę.


8
. Dziękujemy Róży MB Fatimskiej za prowadzenie modlitwy różańcowej w minionym tygodniu, a od jutra prosimy o tę posługę Różę Miłosierdzia Bożego (zelator R. Fejdasz).

 

 

 

XIX Niedziela Zwykła 08.08.2021

 

1. W najbliższą niedzielę, 15 sierpnia, Uroczystość Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny. Msze Św. w kościołach naszej parafii o stałych godzinach. Podczas liturgii błogosławieństwo ziół i kwiatów.


2
. Doroczna Parafialna Pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej w Starej Wsi zaplanowana na 15 sierpnia wyruszy o godz. 04.15 z parkingu przy ul. Piastowskiej.

Osoby, które planują powrót autobusem, bardzo prosimy dziś i jutro o zgłoszenie się do zakrystii i wpłatę 10 zł.


3
. Msza Św. o błogosławieństwo Boże dla osób, które wsparły finansowo pogorzelców z Sanoczka podczas kwesty przy kościele parafialnym będzie odprawiona jutro o godz. 18.oo.


4
. Wspólnota Kaplicy Św. Maksymiliana w Sanoku zaprasza na uroczystości odpustowe 15 sierpnia 2021. Msza Św. o 10.3o. Po południu o 15.oo otwarcie Pikniku Rodzinnego. Szczegóły na plakacie.


5
. Również w niedzielę 15 sierpnia br., w 100. rocznicę odzyskania Śląska, Starosta Sanocki zaprasza do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych i żołnierskich z Zespołami „Soul” i „Souliki” na dziedzińcu sanockiego zamku. Początek o godz. 15.oo.

Szczegóły na plakacie.


6
. Dziękujemy Róży MB Częstochowskiej za prowadzenie modlitwy różańcowej w minionym tygodniu, a od jutra prosimy o te posługę Różę MB Fatimskiej.

 

 

 

 

XVIII Niedziela Zwykła 01.08.2021

1. Rozpoczął się sierpień – miesiąc trzeźwości. Przez osobista wstrzemięźliwość od napojów alkoholowych, przynajmniej w tym miesiącu, włączmy się w tę modlitwę. Wspierajmy także tych, którzy podjęli postanowienia trzeźwościowe . Dziś modlitwa adoracyjna i zmiana tajemnic różańcowych.


2
. W środę, 04 sierpnia, wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, patrona kapłanów, zwłaszcza proboszczów. W modlitwie polecajmy Panu Bogu naszych duszpasterzy.


3
. W piątek, 06 sierpnia, Święto Przemienienia Pańskiego. W parafii Sanok Fara główny odpust związany z tytułem kościoła, uroczysta suma o godz. 11.oo. W kościele parafialnym Msze Św. o 7.3o i 18.oo.


4
. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne, także z naszej parafii. W piątek przed południem od 9.oo odwiedziny duszpasterskie chorych w dzielnicy Dąbrówka, po zgłoszeniu w zakrystii lub telefonicznie. A w piątek po południu od 17.oo, godzinna adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi, Msza Św. o 18.oo.


5
. Już dziś warto zaplanować udział w dorocznej pielgrzymce do sanktuarium Matki Bożej w Starej Wsi dnia 15 sierpnia br. Osoby planujące powrót autokarem prosimy o zapisywanie się w zakrystii, i złożenie zaliczki 10zł.


6. Dziękujemy
Róży Św. Matki Teresy z Kalkuty za prowadzenie modlitwy różańcowej w minionym tygodniu, a od jutra prosimy o tę posługę Różę MB Częstochowskiej (zelator Barbara Fejdasz).


7
. Dziękujemy za ofiary złożone na remont drogi do kościoła i domu parafialnego. Na ręce kwestujących, w kopertach na tacę oraz na konto bankowe złożono kwotę

9315zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.


8
. Z okazji błogosławieństwa kierowców i poświęcenia pojazdów złożono przed kościołami w naszej parafii łącznie 6350zł., przed kościołem parafialnym 3380zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Niech św. Krzysztof wyprasza Boże błogosławieństwo wszystkim kierowcom.  

 

 

 

XVII Niedziela Zwykła 25.07.2021

1. Za tydzień rozpoczyna się sierpień – miesiąc trzeźwości. To czas dla nas szczególny na płaszczyźnie religijnej i narodowej. Przez osobista wstrzemięźliwość od napojów alkoholowych, przynajmniej w tym miesiącu, włączmy się w modlitwę o trzeźwość w naszej Ojczyźnie. Wspierajmy także modlitwą osoby wpisane w Parafialnej Księdze Trzeźwości.


2.
Dziś w związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa błogosławieństwo kierowców i poświecenie pojazdów po każdej Mszy Św. Ofiary składane z tej okazji przeznaczone są na środki transportu dla misjonarzy. Hasłem tej ogólnopolskiej akcji są słowa: „1 grosz za 1 km bezpiecznej jazdy” na pomoc misjonarzom.


3
.Prosimy o przestrzeganie zasady „W progi Boże w godnym ubiorze”. Stosownym ubiorem, odpowiednim dla domu Bożego, okazujemy szacunek Panu Bogu i dajemy świadectwo osobistej kultury zachowania.


4
. Dnia 01 sierpnia br., o godz. 16.45, na Cmentarzu Centralnym w Sanoku, odbędzie się uroczystość upamiętnienia Powstańców Warszawskich spoczywających na tym cmentarzu. Do udziału zaprasza Burmistrz Miasta Sanoka.


5
. Dziękujemy Róży MB Królowej Polski za prowadzenie modlitwy różańcowej w minionym tygodniu, a od jutra prosimy o tę posługę Róże Św. Matki Teresy z Kalkuty.


6
. Dziękujemy za ofiary złożone na remont drogi do kościoła i domu parafialnego. Na ręce kwestujących złożono 9130 zł. Bóg zapłać.


7
. Dziękujemy za doroczne ofiary składane na sprzątanie kościoła i kwiaty. Bóg zapłać wszystkim zatroskanym o naszą świątynię.

 

 

 

XVI Niedziela Zwykła 18.07.2021

1. Dziś rozpoczyna się XXII Ogólnopolski Tydzień Św. Krzysztofa organizowany przez MIVA Polska, organizację, która wspiera misjonarzy poprzez zakup środków transportu. W parafiach w Polsce przeprowadzana jest Akcja Św. Krzysztof – 1 grosz za 1 km na środki transportu dla misjonarzy” . Błogosławieństwo kierowców oraz poświecenie pojazdów po każdej Mszy Św. w niedzielę 25 lipca


2
. We wtorek, 20 lipca wspomnienie bł. Czesława, prezbitera, w czwartek 22 lipca święto św. Marii Magdaleny, w piątek, 23 lipca, święto św. Brygidy Szwedzkiej, zakonnicy, patronki Europy, a w sobotę, 24 lipca, wspomnienie św. Kingi.. Solenizantom tego tygodnia niech Bóg błogosławi za wstawiennictwem świętych patronów.


3
. Organizowana jest 10-dniowa Pielgrzymka do Medjugorje w dniach 30.07 -08.08.2021. Zainteresowane osoby mogą zgłosić się na nr tel. 570 717 100. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.


4
. W pierwszą sobotę sierpnia organizowany jest wyjazd na Jasna Górę na ZAWIERZENIE Najśw. Sercu Maryi Królowej Polski. Na plakatach podany jest program wyjazdu oraz tel. kontaktowy do osoby przyjmującej zgłoszenia.


5
. Dziękujemy Róży MB Nieustającej Pomocy za prowadzenie modlitwy różańcowej w minionym tygodniu, od jutra prosimy o tę posługę Różę MB Królowej Polski (zelator Maria Woźniczak).


6. Rodzina p. Władysława i Marii Hnat z Sanoczka, poszkodowana przez pożar, składa serdeczne podziękowania za przeprowadzenie zbiórki na odbudowę zabudowań.

Zebrano łącznie 3150zł. W intencji wszystkich ofiarodawców zostanie odprawiona Msza Św. w wyznaczonym terminie.


7
. PIKNIK RODZINNY, organizowany przez Burmistrza Miasta Sanoka, odbędzie się w naszej dzielnicy w najbliższą niedzielę 25 lipca br. w godz. od 10.oo – 18.oo. Na dzieci czeka wiele atrakcji.  


8
. Jeszcze nie zakończyła się kwesta okresowa na remont drogi dojazdowej do kościoła i domu parafialnego. Bóg zapłać za już złożone ofiary na ręce kwestujących. Przypominamy, że ofiary na wspomniany cel można przekazać na konto parafialne lub w kopercie podpisanej na tacę. 


9
. Dziękujemy za doroczne ofiary składane na sprzątanie kościoła i kwiaty. Bóg zapłać wszystkim zatroskanym o naszą świątynię.

 

 

 

XV Niedziela Zwykła 11.07.2021

1. W niedzielę, 25 lipca 2021, rozpocznie się XXII Ogólnopolski Tydzień Św. Krzysztofa organizowany przez MIVA Polska, organizację wspierającą misjonarzy poprzez zakup środków transportu. W parafiach w Polsce przeprowadzana będzie „Akcja Św. Krzysztof – 1 grosz za 1 km na środki transportu dla misjonarzy”. Błogosławieństwo kierowców oraz poświecenie pojazdów odbędzie się w niedzielę 25 lipca, po każdej Mszy Św.


2
. Wspomnienie NMP z Góry Karmel w piątek 16 lipca. Msze Św. o 07.oo i 18.oo.


3
. Kolejny miesiąc nowenny ku czci św. Jana Pawła II również w piątek, 16 lipca br. W intencji podziękowań i próśb, składanych przed ołtarzem św. Papieża wraz ofiarą, odprawiana jest Msza Św. o 18.oo. Korzystajmy z tej okazji, by wypraszać potrzebne łaski dla siebie lub dla kogoś będącego w potrzebie.


4
. Dziękujemy Róży Św. Józefa za prowadzenie modlitwy różańcowej w minionym tygodniu, a od jutra prosimy o tę posługę Różę MB Nieustającej Pomocy.(zelator Józefa Stach).


5
. Dziś zapowiadana zbiórka do puszek dla poszkodowanych przez pożar p. Władysława i Marii Hnat z Sanoczka. Zbiórkę organizuje Akcja Katolicka.


6
. Jeszcze można zgłaszać się do Diecezjalnej Sztafety Różańcowej przez formularz znajdujący się na stronie internetowej: przemyska.pl w zakładce Sztafeta Różańcowa. Osoby z naszego dekanatu Sanok I, modlą się 13 lipca. Można też zapisać się do grupy duchowych pielgrzymów.


7
. Młodzież VIII klasy SP z naszej parafii, która 23.06.2021 przyjęła sakrament bierzmowania w kościele parafialnym, prosimy ostatni raz o dostarczenie indeksów w niedzielę 18 lipca br., celem wpisania adnotacji o bierzmowaniu.


8
. W tym tygodniu odbędzie kwesta na remont drogi dojazdowej do kościoła i domu parafialnego. Asfaltowa nawierzchnia w wielu miejscach jest spękana, i odpada lub zapada się. Od swego powstania droga nie była jeszcze remontowana. Aktualnie jest dobry czas, by tę pracę wykonać. Prosimy o pomoc finansową w uporządkowaniu tej drogi. Właściciel firmy wykonującej takie prace ocenił całościowy koszt na 20tys.   

A prace mogą zacząć się w drugiej połowie sierpnia br.

 

 

XIV Niedziela Zwykła 04.07.2021

1. Dziś pierwsza, adoracyjna niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych. W drugiej części dzisiejszej liturgii, wystawienie Najśw. Sakramentu i modlitwa


2
. W czwartek liturgiczne wspomnienie św. Jana z Dukli, patrona naszej archidiecezji.


3
. Dziękujemy Róży św. Teresy z Avila za prowadzenie modlitwy różańcowej w minionym tygodniu, a od jutra prosimy o tę modlitwę Różę św. Józefa (zelator Tadeusz Woźniak).


4. Archidiecezjalna Sztafeta Różańcowa
organizowana jest po raz trzeci, i trwa od 04 – 15 lipca 2021 tj. w czasie trwania 41. Przemyskiej Archidiecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Sztafeta to modlitwa polegająca na tym, że o wyznaczonej godzinie cztery osoby z danej parafii będą w swoich domach odmawiać różaniec (każda osoba inną część). W ten sposób w ok. 30 min. zostanie odmówiony cały różaniec. Organizatorzy proszą by  4 osoby z naszej parafii modliły się 13 lipca.        Bardzo prosimy chętnych o podjęcie tej prośby i zgłoszenie się przez: www.pielgrzymka.przemyska.pl gdzie znajduje się formularz zgłoszeniowy do  sztafety.

Grupa bieszczadzka św. Andrzeja Boboli startuje dziś z Leska, i przy naszym kościele będzie ok. 15.oo. Grupę przywitają dzwony kościelne.


5
. Przypominamy, że obowiązuje wakacyjny porządek odprawiania Mszy Św. w kościele parafialnym: w dni powszednienie Msze Św. o 7.oo i 18.oo. W Czerteżu, w Sanoczku i w kościele parafialnym niedzielny porządek odprawiania Mszy Św. bez zmian. Sprawy urzędowe w kancelarii parafialnej można załatwić po Mszy Św. o godz. 18.oo.


6
. Dziękujemy za roczne wpłaty na sprzątanie kościoła i kwiaty. Bóg zapłać.


7
. Jutro przypada 81 rocznica rozstrzelania w nocy 5/6 lipca 1940 112 polskich patriotów na górze GRUSZKA. O godz. 10.oo na Cmentarzu Centralnym uroczystość przy zbiorowej mogile pomordowanych, a o 11.3o na górze Gruszka. Zapraszają organizatorzy.


8
. W niedzielę 11 lipca przed kościołem parafialnym zbiórka do puszek dla pogorzelców z Sanoczka, państwa Władysława i Marii Hnat, gdzie ogień strawił zabudowania gospodarcze. Zbiórkę organizuje Akcja Katolicka.


9
. Burmistrz Miasta Sanoka zachęca mieszkańców ziemi sanockiej do udziału w pikniku rodzinnym, podczas którego będzie możliwość zaszczepienia siebie oraz dzieci powyżej 12. roku życia. Dziś piknik odbywa się na palcu zabaw przy ul. Jana Pawła II (Wójtostwo). W naszej dzielnicy piknik odbędzie się 25 lipca. Szczegóły na afiszu.

 

 

XIII Niedziela Zwykła 27.06.2021

1. We wtorek Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Odpust parafialny w Bukowsku. Wszystkim solenizantom tego dnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów na każdy dzień.


2
. W środę zakończenie nabożeństw czerwcowych.


3
.W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Modlitwę różańcową w czwartek przed Mszą Św. ofiarujemy w intencji o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz za kapłanów. W pierwszy piątek Msze Św. o 7.oo i 18.oo. Przed południem odwiedziny duszpasterskie chorych w dzielnicy Dąbrówka od 09.oo, a w Czerteżu i Sanoczku od 13.oo. Po południu w kościele parafialnym od 17.oo – 18.oo adoracja Najśw. Sakramentu oraz okazja do spowiedzi. W pierwszą sobotę przed Mszą Św. koronka do Miłosierdzia, a po Mszy Św. procesja różańcowa.


4
. Przypominamy, że od jutra tj. od 28 czerwca, w kościele parafialnym obowiązuje wakacyjny porządek odprawiania Mszy Św. Msze Św. w kościele parafialnym w dni powszednie odprawiamy o 07.oo i 18.oo. Niedzielny porządek odprawiania Mszy Św. w kościołach naszej parafii pozostaje be z zmian. W kościołach filialnych w Czerteżu i w Sanoczku nie będzie Mszy Św. w dni powszednie, z wyjątkiem pierwszego piątku miesiąca. Sprawy urzędowe w kancelarii parafialnej można załatwiać po Mszy Św. o 18.oo, a w pilnych sprawach kontaktować się z księdzem dyżurnym.


5. Również
w tym roku wyruszy 41. Przemyska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Z powodu ograniczeń sanitarnych pielgrzymka będzie się odbywała sztafetowo, zgodnie z przyjętym planem (zob. szczegóły na www.pielgrzymka.przemyska.pl ) Przez internet można włączyć się do duchowego pielgrzymowania. Bieszczadzka grupa św. Andrzeja wyruszy w dniach 04 – 05 i 09 lipca. Chętni do wyjścia na pielgrzymkowy szlak mogą się zapisać u ks. przewodnika nr tel. 695 388 166.


6
. Rozpoczął się czas wakacji i urlopów. Pamiętajmy o stosownym ubiorze wchodząc do kościoła na Mszę Św. Trzymajmy się mądrej zasady: W PROGI BOŻE W GODNYM UBIORZE. Nie wypada, by chłopcy czy mężczyźni przychodzili na Mszę Św. w krótkich spodniach i podkoszulku, a kobiety z odsłoniętymi ramionami i plecami. Uszanujmy świętość tego miejsca przez właściwy strój, który będzie znakiem naszej osobistej kultury.


7
. Ukazał się kolejny numer gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”. Weź, przeczytaj i podaj dalej: bądź apostołem dobra.

 

 

XII Niedziela Zwykła 20.06.2021

 

1. W środę, 23 czerwca br., 35 uczniów VIII klasy z terenu naszej parafii, przystąpi do sakramentu bierzmowania podczas Mszy Św. o godz. 18.oo w kościele parafialnym. Mszy Św. będzie przewodniczył E. ks. biskup Stanisław Jamrozek.


2
. Wszystkich kandydatów do bierzmowania zapraszamy jutro, 21 czerwca br., na godz. 18.oo do kościoła parafialnego na Mszę Św. połączoną z nabożeństwem wręczenia krzyża i wyznaniem wiary. Obecność obowiązkowa.

We wtorek, 22 czerwca br., o godz. 16.45 krótkie przygotowanie do sakramentu pokuty, a od 17.oo spowiedź.

W zakrystii można dziś odebrać indeksy, celem przekazania katechecie lub katechetce, by uzupełnić dokumentację z nauki religii. Indeksy proszę zwrócić do zakrystii w niedzielę 27 czerwca br.   


3
. Informujemy, że już od 01 lipca, przez wakacyjne miesiące, Msze Św. w kościele parafialnym odprawiamy o oo i 18.oo w dni powszednie, a w niedziele godziny odprawiania Mszy Św. bez zmian.


4
. Zakończenie roku szkolnego dla dzieci ze SP nr 7 (obok kościoła parafialnego) w najbliższy piątek 25 czerwca o godz. 8.oo. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.


5
. Na budowę sanktuarium św. Jana Pawła II w Kamerunie, gdzie pracuje ks. bp Jan Ozga, pochodzący z naszej diecezji złożono 1840zł. Bóg zapłać ofiarodawcom oraz kwestującym. Kwestę organizował Paraf. Oddział Akcji Katolickiej.


6
.Przy wyjściu z kościoła znajdują się ulotki informujące o zbiórce sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Sprzęt można przywieźć przed wejście do dolnej części kościoła parafialnego 30 czerwca i 01 lipca br., do godz. 15.oo.


7
. W minionym tygodniu, dnia 15 czerwca br., Łukasz Wojewoda zakończył posługę organisty w naszej parafii. Funkcję organisty pełni obecnie w parafii rodzinnej na Posadzie. Dziękujemy za lata posługi w naszym kościele, i życzymy zadowolenia z pracy na nowym stanowisku.


8
. Dziękujemy przedstawicielom Róży Św. Maksymiliana za prowadzenie modlitwy różańcowej w minionym tygodniu, a od jutra prosimy o tę posługę Różę Św. Faustyny (zelator Wanda Chutkowska).

 

 

 

XI Niedziela Zwykła 13.06.2021

 

1. W miniony czwartek, 10 czerwca br., zakończyliśmy oktawę Bożego Ciała. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie dzieci do sypania kwiatów oraz za towarzyszenie dzieciom w czasie procesji


2
. W środę, 16 czerwca i w piątek 18 czerwca o 18.oo, w kościele parafialnym kolejne spotkania kandydatów do bierzmowania z terenu parafii. Wszystkich prosimy o obecność.


3
. Również w środę nowenna miesięcy ku czci św. Jana Pawła II. Prosimy o składanie podziękowań i próśb za przyczyną św. Papieża do skrzyneczki przed jego ołtarzem.


4
. Sakrament bierzmowania zostanie udzielony naszej młodzieży w środę 23 czerwca br., podczas Mszy Św. sprawowanej przez J.E. ks. biskupa Stanisława JAMROZKA o godz. 18.oo.


5
. Biskupi zgromadzeni na 389. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski
w Kalwarii Zebrzydowskiej zdecydowali, że z dniem 20 czerwca br.,
zostaną zniesione dyspensyod uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej oraz w święta nakazane we wszystkich diecezjach, w których do tej pory obowiązywały.


6
. Przed kilku laty zrezygnowaliśmy z wyczytywania osób do sprzątania kościoła, ponieważ wiele osób zadeklarowało roczne wpłaty 60zł na utrzymanie porządku w naszym kościele. Obecnie sytuacja jest kryzysowa, gdyż w roku bieżącym na 481 numerów opłaty złożyli parafianie z 78 domów. Prosimy o dokonywanie wpłat na konto parafialne lub u pana kościelnego Zbigniewa w zakrystii.  


7
. Na terenie naszej archidiecezji przeprowadzana będzie zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, w każdej postaci. Akcja „Oczyść Dom i Świat z elektrośmieci – Zostań Patronem Polskich Misjonarzy” ma zgodę Kurii Metropolitalnej w Przemyślu. Zużyty sprzęt można składać przed wejściem do dolnej części kościoła parafialnego 30 czerwca i 01 lipca br. do godz. 15.oo.


8.
Przypominamy że dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek na budowę sanktuarium św. Jana Pawła II w Kamerunie, gdzie pracuje pochodzący z naszej diecezji bp. Jan Ozga.

 

 


X Niedziela Zwykła 06.06.2021

1. Przeżywamy oktawę uroczystości Bożego Ciała. Dziś procesja eucharystyczna po Mszy Św. po godz. 11.oo, i w ciągu tygodnia po wieczornej Mszy Św. do czwartku włącznie. Prosimy dzieci do sypania kwiatów, a rodziców, by towarzyszyli dzieciom podczas nabożeństw. Przekazujmy młodemu pokoleniu piękne, polskie tradycje świętowania oktawy Bożego Ciała. Zachęcamy wszystkich Parafian do udziału w tej naszej wspólnotowej modlitwie.  Dziś pierwsza, adoracyjna, niedziela miesiąca.

W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała, poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci, również tych jeszcze nienarodzonych, oraz rozdanie drobnych prezentów.


2
. W piątek, 11 czerwca, Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. W najbliższy piątek nie obowiązuje post. Po Mszy Św. wystawienie Najśw. Sakramentu, Litania do Najśw. Serca Pana Jezusa i Akt wynagrodzenia Sercu Jezusowemu.


3
. W sobotę, 12 czerwca, wspomnienie Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny. Msza Św. o 18.oo.


4
. Obowiązkowe spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania we wtorek o 18.oo.


5
. Spotkanie formacyjne Paraf. Oddziału Akcji Katolickiej w środę, 09 czerwca br., po Mszy Św. o 18.oo.


6
. Serdecznie dziękujemy za przygotowanie ołtarzy na uroczystą procesję na Boże Ciało, za uporządkowanie ulic i dekoracje domów, odnowienie figur w sąsiedztwie parkingu przy ul. Piastowskiej. Dziękujemy Służbie Liturgicznej za oprawę Mszy Św. i podczas procesji oraz wszystkim za świadectwo wiary i modlitewne zaangażowanie.


7
. W niedzielę, 13 czerwca br., uroczystość odpustowa w kościele filialnym w Czerteżu. Msze Św. o 8.3o i 11.3o.


8
. Zwracamy się z prośbą o poszanowanie poświęconych krzyży nagrobnych, usuwanych z okazji odnowienia lub przebudowy grobowca. Prosimy o składanie takich krzyży przy kaplicy cmentarnej, a nie na śmietniku.


9
. Dziękujemy Róży Św. Bernadetty za posługę modlitewną w ub. tygodniu, a od jutra do modlitwy różańcowej prosimy Różę Św. Jana Pawła II.


10
. Czytajmy prasę katolicką, która pomaga pogłębiać wyznawana wiarę i dawanie świadectwa wierze w środowisku naszego życia. Na stoliku prasowym są do nabycia wolne egzemplarze „Gościa Niedzielnego” w cenie 6zł.

 

 

 


UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 30.05.2021

 

1. Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończy się okres komunii św. wielkanocnej.


2.
Jutro zakończenie nabożeństw majowych, od wtorku rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe, które odprawiamy po Mszy świętej wieczornej.


3. W czwartek, 3 czerwca
, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Z kościołów wyruszą procesje z Najświętszym Sakramentem. Pobożny udział w procesji jest wyrazem wiary w obecność Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie. Udekorujmy nasze domy, by okazać Jezusowi, że cieszymy się z  Jego obecności wśród nas. Msze Święte odprawiamy o godzinie 7.3o. 10.oo i 18.oo. Po Mszy Św. o 10.oo procesja do czterech ołtarzy przejdzie ulicami: z kościoła na Piastowską i Aleją Najśw. Maryi Panny do kościoła.

Ołtarze w tym roku zaplanowano:

I - przy figurze Jezusa „Sursum corda”

II - przy posesji p. Marcinkowskich i Wróbel

III - przy posesji p. Tobiasz

IV - przy figurze św. Józefa – ołtarz przygotuje Akcja Katolicka

Prosimy najbliższych sąsiadów o pomoc wyznaczonym rodzinom w przygotowaniu ołtarza.

Na zakończenie procesji uroczyste błogosławieństwo i hymn „Ciebie Boga wysławiamy”. Mężczyzn z Róż Żywego Różańca prosimy o przygotowanie chorągwi i niesienie ich w czasie procesji. Dzieci pierwszokomunijne i dziewczynki - z naszej szkoły podstawowej, a także młodsze dzieci prosimy o sypanie kwiatów w czasie tej procesji i w oktawie Bożego Ciała. Za pobożny udział w uroczystej procesji eucharystycznej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.


4.
W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiącaW piątekodwiedziny duszpasterskie chorych na zgłoszenie w zakrystii lub telefonicznie. Po południu od 17.oo – 18.oo okazja do spowiedzi, Następnie Msza święta i wystawienie Najświętszego Sakramentu wraz z procesją Eucharystyczną.


5. W piątek
po Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, tj. 4 czerwca, na terenie Archidiecezji Przemyskiej, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dyspensy udzielił Metropolita Przemyski, abp Adam Szal, który jednocześnie zobowiązuje korzystających z dyspensy do złożenia ofiary na misje lub inny cel duszpastersko-charytatywny.


6. Dziękujemy
 Róży Miłosierdzia Bożego za modlitwę różańcową w minionym tygodniu, a od jutra prosimy o tę posługę prosimy Różę św. Bernadetty Soubirous (Zelator Fryderyka Markowska) .

 

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 23.05.2021

 

  1. Przezywamy dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W naszej parafii o godzinie 11:00 rocznica Pierwszej Komunii Świętej.
     
  2. Nabożeństwo majowe dziś po Mszy świętej o godzinie 18:00.  W tygodniu po Mszy świętej wieczornej, wyjątek stanowi piątek, gdzie o 17:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, o 18:00 majówka i następnie Msza Święta. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach. 

  3. Jutro święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze święte w kościele parafialnym o godzinie 7:30;  9:30 i 18:00. 

  4. Dziękujemy Róży Matki Bożej Fatimskiej za modlitwę różańcową w minionym tygodniu, a od jutra prosimy o tę posługę Różę Miłosierdzia Bożego. 

  5. W naszej parafii jest już osiem Róż Różańcowych Rodziców którzy modlą się za swoje dzieci (także dzieci chrzestne), i jest to równocześnie za dzieci wszystkich członków danej Róży. Jedynym zobowiązaniem jest modlitwa 1 dziesiątkiem różańca dziennie. Wśród członków Róż jest dużo młodych rodziców, powstają Róże tworzone w kręgu przyjaciół. Więcej informacji pod numerem telefonu 503 745 778. 

  6. Organizowany jest wyjazd na Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski. Więcej informacji pod numerem telefonu 503 745778. 

  7. Parafia pw. Chrystusa Króla w Sanoku zaprasza dnia 25 maja o godzinie 18:45 na promocję albumu wydanego przez Fundację „Golgota Wschodu” „Jestem wszczepiony w mój naród… o harcerzu, żołnierzu, księdzu, czyli o księdzu prałacie harcmistrzu Zdzisławie Peszkowskim. 

 

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 16.05.2021


1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, w naszej Archidiecezji 6 alumnów naszego seminarium przyjmie święcenia diakonatu. W naszej parafii jest to dzień Pierwszej Komunii Świętej. 19 dzieci po raz pierwszy przyjmie Pana Jezusa do swego serca.


2. Dzisiaj nabożeństwo majowe wraz z nowenną przed Zesłaniem Ducha Świętego po Mszy świętej o godzinie 18:00. W tygodniu nabożeństwo majowe wraz z nowenna po Mszy świętej wieczornej, wyjątek stanowi piątek gdzie o 17:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, o 18: Nabożeństwo majowe i następnie Msza Święta. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach.


3. Akcja Katolicka w Polsce podejmuje dziś modlitwę za Ojczyznę przez wstawiennictwo świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski. Parafialny Odział Akcji Katolickiej zaprasza o godzinie 15:00 na modlitwę różańcowa przy Grocie Matki Bożej.


4. W tygodniu tzw. Biały Tydzień. Dzieci wraz z rodzicami przychodzą na Mszę św. na godzinę 18:00


5. W czwartek 20 maja rocznica święceń ks. Bp Stanisława Jamrozka. W piątek , 21 maja, przypada rocznica ingresu biskupiej abp. Adama Szala do Bazyliki Archikatedralnej w  Przemyślu. Szczególnie w tych dniach pamiętajmy w modlitwie o Pasterzach naszej Archidiecezji.


6. W sobotę, 22 maja br., o godz. 10.00 w katedrze przemyskiej arcybiskup Adam Szal udzieli sakramentu święceń 19 diakonom naszej diecezji. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach. Prośmy Pana w tych dniach także o nowe i święte powołania do służby Bożej. Transmisję z uroczystości przeprowadzi diecezjalne Radio Fara.


7. W niedzielę 23 maja Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W naszej parafii o godzinie 11:00 rocznica Pierwszej Komunii Świętej. Spowiedź dla dzieci i ich rodzin w sobotę od godziny 16:00.


8. W minionym tygodniu odeszła do wiecznościśp. Emilia Romańczyk zamieszkała  przy ul. Witosa; Pogrzeb jutro 17 maja o godzinie 14:00, godzinę wcześniej modlitwa różańcowa. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…

 

VI Niedziela Wielkanocy 09.05.2021

 

1. Za nami tydzień Maryjnego miesiąca maja, i śpiewu litanii na cześć Matki Bożej. Nabożeństwo majowe odprawiamy po Mszy Św. rozpoczynającej się o 18.oo, w piątek po adoracji rozpoczynającej się o 17.3o czyli o 18.oo, i w niedziele po Mszy Św. o 18.oo


2
. W poniedziałek, wtorek i w środę przypadają dni modlitw o urodzaje ( Dni Krzyżowe). Podczas nabożeństw majowych będziemy modlić się także o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy na roli.


3
. We wtorek o 18.oo rozpocznie się w kościele parafialnym spotkanie organizacyjne przed bierzmowaniem dla uczniów VIII klasy SP, prosimy też o obecność jednego z rodziców. Na spotkanie należy przynieść indeksy.


4
. W piątek początek nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Za tydzień Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W naszej Archidiecezji świecenia diakonatu. Otoczmy modlitwą kandydatów do święceń


5
. Dziękujemy Róży Św. Matki Teresy z Kalkuty za modlitwę różańcową w minionym tygodniu, a od jutra prosimy o tę posługę Różę MB Częstochowskiej.


6
. W niedzielę 16 maja, w kościele parafialnym Pierwsza Komunia Św. podczas Mszy Św. o 11.oo. Natomiast nowenna miesięcy ku czci św. Jana Pawła II, połączona będzie z Mszą Św. o 18.oo. Podziękowania i prośby można składać do skrzynki przed ołtarzem św. JP II.


7
. Sekretariat Misji Zagranicznych Księży Sercanów dziękuje Wiernym oraz Duszpasterzom z Parafii pw. Narodzenia NMP w Sanoku za przekazanie 7,4 kg „Dobrych monet”, również banknotów oraz 250 zł. ofiary. Wartość przekazanych monet i banknotów to 503zł. Kwota zostanie przeznaczona na wsparcie domu dziecka w Boliwii.


8
. Spotkanie kandydatów na ministrantów w sobotę 15 maja o 10.oo, a o 11.oo kandydatów na lektorów. Spotkania odbywają się w salce ministranckiej w domu parafialnym.


9
. Podczas kwesty kwietniowej na potrzeby parafii, na konto bankowe i w kopertach na tacę zebrano łącznie 4130zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Ofiary zebrane w marcu i kwietniu pozwoliły na inwestycje na cmentarzu przy kościele parafialnym. Cmentarz został oczyszczony z zarośli, wykonana alejka wzdłuż ogrodzenia od strony południowej i posadzono 85 tui.

 

 

 

 V Niedziela Wielkanocy 02.05.2021

1. Dziś pierwsza, adoracyjna niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych. Druga część liturgii poświecona jest modlitwie adoracyjnej. Trwajmy na modlitwie.


2.Przeżywamy Maryjny miesiąc maj. W kościele parafialnym nabożeństwa majowe połączone z Mszą Św. odprawiamy w dni powszednie po Mszy Św. rozpoczynającej się o godz. 18.oo
. Prosimy wszystkich o liczny udział w tych nabożeństwach ku czci Matki Bożej. Dzieci przed pierwszą Komunią Św. i uczniowie VIII klasy SP powinni uczestniczyć w tych nabożeństwach.


3
. Dziś rocznica święceń biskupich bp. Krzysztofa CHUDZIO.


4
. Jutro, 3 Maja, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Porządek Mszy Św. w kościołach naszej parafii niedzielny. Msza Św. o 9.3o będzie odprawiona z intencji Róży MB Królowej Polski.


5
. We wtorek, 4 maja, o godz. 10.oo Msza Św. z okazji Dnia Strażaka. Módlmy się za tych, którzy nie tylko ratują nas przed pożarami, ale też w wielu trudnych sytuacjach życiowych.


6
. W środę, 5 maja, po Mszy Św. o 18.oo, spotkanie rodziców dzieci przed rocznicą pierwszej Komunii Św.


7
. W pierwszy czwartek, 6 maja, święto św. Apostołów Filipa i Jakuba. Od 17.3o modlitwa, którą poprowadzi Akcja Katolicka, o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W pierwszy piątek miesiąca, 07 maja br., od godz. 17.oo – 18.oo, wystawienie Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi, a 15 minut przed 18.oo odśpiewamy litanię ku czci Matki Bożej. Do chorych z posługą sakramentalną w dzielnicy Dąbrówka uda się kapłan o 13.3o, po zgłoszeniu telefonicznym lub w kościele.      

W sobotę, 8 maja, uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, Patrona Polski. Tego dnia imieniny obchodzi ks. bp Stanisław Jamrozek. Osobę solenizanta otaczajmy naszą modlitwą.


8
. Pierwsze spotkanie kandydatów na ministrantów odbędzie w sobotę, 8 maja o godz. 10.00, w salce ministranckiej w domu parafialnym.


9
. Dziękujemy Róży MB Królowej Polski za modlitwę różańcową w minionym tygodniu, a od jutra o tę posługę prosimy Różę Św. Matki Teresy z Kalkuty.


10
. Zapowiadana na ten tydzień renowacja Misji Św. została przeniesiona na jesień.


11
. Wczoraj, 1 maja, odeszła na spotkanie z Bogiem śp. Mieczysława Penar, a w środę, 5 maja, w kaplicy na Cmentarzu Centralnym, będzie odprawiona Msza Św. o 14.oo za śp. Edwarda Pytlowany. „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.”

 

 

 

 

IV Niedziela Wielkanocy 25.04.2021 

 

1. Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Każdego dnia będziemy wspierać powołanych do szczególnej służby Bożej i modlić się o dar nowych, świętych powołań z naszej parafii.


2
. We czwartek święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła a także patronki Europy.


3. W sobotę rozpocznie się Maryjny miesiąc maj.
To jednocześnie pierwsza sobota miesiąca. W kościele parafialnym nabożeństwa majowe połączone z Mszą Św. odprawiamy w dni powszednie po Mszy Św. rozpoczynającej się o godz. 18.oo. Prosimy wszystkich o liczny udział w tych nabożeństwach ku czci Matki Bożej. Przypominamy, że dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. powinny uczestniczyć w tych nabożeństwach. Prosimy rodziców  oraz innych opiekunów dzieci  prowadźcie je do Matki Bożej i uczcie je szczerej pobożności Maryjnej.


4
. Zmiana tajemnic różańcowych w niedzielę 2 maja br. po Mszy Św. o 7.3o.


5
. Róży MB Nieustającej dziękujemy za modlitwę różańcową w minionym tygodniu, a od jutra o tę modlitwę  przed wieczorną Mszą Św. prosimy Różę MB Królowej  


6.
W poniedziałek 26 kwietnia, po Mszy Św. o 18.oo spotkanie organizacyjne dla rodziców i dzieci przed I Komunia Św. w kościele parafialnym.


7
. W sobotę 1 maja br., nie będzie spotkania kandydatów na lektorów.


8
. Ukazał się kolejny numer bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej „DOBRE NOWINY”, zachęcamy do zapoznania się z jej treścią i przekazania innym.


9
. Od dnia 1 kwietnia 2021 w całej Polsce trwa NARODOWY SPIS POWSZECHNY LUDNOŚCI I MIESZKAŃ 2021. Jego podstawową metodą jest spis internetowy, czyli samospis. Przeprowadzić go można na własnych komputerach lub urządzeniach mobilnych, uzupełniając wymagane dane w formularzu, dostępnym na stronie internetowej spis.gov.pl

 

 

 

III Niedziela Wielkanocy 18.04.2021

1. Dzisiejsza NIEDZIELA BIBLIJNA rozpoczyna XIII OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ Również dziś Piąte Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Zachęcamy do czytania codziennie przynajmniej fragmentu Nowego Testamentu, szukajmy w Piśmie Św. światła i mądrości, które umacniają naszą wierność Panu Bogu.
    

2. W piątek, 23 kwietnia, Uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika – Patrona Polski. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Wszystkim solenizantom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego za przyczyną Św. Wojciecha.


3. Dziękujemy
Róży Św. Józefa za modlitwę różańcową w minionym tygodniu, a od jutra o tę modlitwę przed wieczorną Mszą Św. prosimy Różę MB Nieustającej Pomocy. (Zelatorka Józefa Stach).


4
. Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele.


5
. W niedzielę 25 kwietnia okresowa kwesta na potrzeby parafii. Ofiary można składać w podpisanych (lub – 0nie) kopertach na tacę albo na konto parafialne, którego numer znajduje się na Kalendarzu Parafialnym.

 

 

II Niedziela Wielkanocy czyli Miłosierdzia Bożego
 

1. Dziś w Niedzielę Miłosierdzia Bożego warto przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi …. w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia ……  Bądźcie świadkami miłosierdzia!” (Łagiewniki, 2002 r.). Msze Św. odprawiamy o godz. 003o, 9.3o, 11.oo. Ostatnia  Msza Św. dzisiaj o godz. 18.oo. Zapraszamy na GODZINĘ MIŁOSIERDZIA połączoną z wystawieniem Najśw. Sakramentu i Koronką do Miłosierdzia Bożego dziś od 15.oo – 16.oo. W Sanoczku odprawiamy dzisiaj Mszę Św. o  7.3o oraz Mszę Św. odpustową o 11.oo. Zapraszamy.


2
. Obecna niedziela rozpoczyna TYDZIEŃ MIŁOSIERDZIA. Dziś w Polsce zbiórka do puszek na potrzeby „CARITAS”.


3
. Dziękujemy Róży św. Teresy z Avila za modlitwę różańcową w minionym tygodniu, a od jutra o tę posługę prosimy Różę Św. Józefa (zelator Tadeusz Woźniak).


4. Katecheza Przedmałżeńska
, przygotowująca do zawarcia małżeństwa, odbędzie się w Rzepedzi w dniach 16 – 18 kwietnia 2021. Zgłoszenia na: rzepedz.com


5
. Dziś zmiana tajemnic różańcowych. Osoby należące do Żywego Różańca zachęcamy do czytania miesięcznika „Różaniec”.

 

 


Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy 05.04.2021

 

1. Dzisiaj Wielkanocny Poniedziałek, trwa Oktawa Wielkanocy przedłużająca świętowanie pamiątki Zmartwychwstania Pana Jezusa na cały tydzień. Stąd w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dziś obowiązuje porządek Mszy Św. niedzielny, także z Mszą o godz. 18.oo.


2
. Dziś czwarty dzień Wielkiej Nowenny przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Po Mszy Św. o 11.oo Koronka do Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy do licznego udziału w modlitwach nowennowych w następnych dniach po wieczornej Mszy Św. W niedzielę 11 kwietnia Godzina Miłosierdzia w kościele parafialnym od 15.oo – 16.oo. Ostatnia Msza Św. w niedzielę Miłosierdzia Bożego o godz. 18.oo.


3
. W najbliższą niedzielę 11 kwietnia Msze Św. w Czerteżu o 8.3o i 11.3o, natomiast a w Sanoczku Msze Św. o 7.3o i odpustowa Msza Św. koncelebrowana o 11.oo.


4. Zmiana tajemnic różańcowych
w najbliższą niedzielę 11 kwietnia.


5
. Dziękujemy Róży św. s. Faustyny za modlitwę różańcową w minionym tygodniu, a od dziś prosimy o tę posługę Różę św. Teresy od Jezusa z Avila.


6
. Duchową Adopcję Dziecka Nienarodzonego podjęło w naszej parafii 15 osób. Bóg zapłać za zaangażowanie w to ważne dzieło.


7. Składamy serdeczne podziękowania
za przygotowanie świątyni parafialnej do Wielkanocy. Pani Elżbiecie prezes Akcji Katolickiej i ks. Rafałowi za pracę przy Ciemnicy i Bożym Grobie. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę i kwiaty do Bożego Grobu. Dziękujemy właścicielom piekarni „SANREJ” Państwu Teper za dary na nasz stół wielkanocny: Bóg zapłać. Dziękujemy za życzenia świąteczne składane w kościele i nadesłane drogą elektroniczną.

 

Niech Zmartwychwstały Pan wszystkim hojnie błogosławi.

 

 

 

 

Niedziela Palmowa 28.03.2021

W gazetce parafialnej "Nasza Królowa" w podanym programie Triduum Paschalnego jest błędnie podana godzina Liturgii Wielkiej Soboty w kościołach w Sanoczku i Czerteżu - jest 18:00
a powinno być 19:00

1. Dziś Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, rozpoczyna się Wielki Tydzień. Podczas Mszy Św. poświęcenie palm. Gorzkie Żale o 15.oo, i Msza Św. o 15.3o.


2
. W tym tygodniu obchodzimy Święte Triduum Paschalne, które ponownie przeżywamy w szczególnych okolicznościach, spowodowanych epidemią koronawirusa. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

Liturgię Mszy Św. WIECZERZY PAŃSKIEJ (Wielki Czwartek), Liturgię WIELKIEGO PIĄTKU, odprawiamy w kościele parafialnym o godz. 18.oo, z zachowaniem obowiązujących przepisów sanitarnych, znajdujących się przy wejściu do kościoła. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, czyli jakościowy i ilościowy i nie ma od niego dyspensy: powstrzymujemy się od pokarmów mięsnych i tylko raz jemy do syta. Zachęcamy do zachowania postu także w Wielką Sobotę.

W WIELKĄ SOBOTĘ liturgię rozpoczynamy o 19.oo. W Wielką sobotę błogosławieństwo pokarmów na stół świąteczny od 10.oo – 12.oo, co pół godz. w dolnym kościele, również z zachowaniem obowiązujących przepisów sanitarnych. Jeśli będzie sprzyjająca pogoda obrzęd błogosławieństwa odbędzie się przy grocie Matki Bożej. Na parafialnej stronie internetowej znajduje się tekst „Błogosławieństwo stołu przed uroczystym posiłkiem w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego” dla tych, którzy nie poświęcą pokarmów przy kościele.

Jednocześnie zachęcamy do udziału w Liturgii Triduum Paschalnego, którą transmituje TVP oraz TV Trwam.

WIELKANOC: Msza Św. rezurekcyjna w kościele parafialnym oraz w kościołach filialnych w Czerteżu i Sanoczku o godz. 6.oo. Następne Msze Św. o stałych godzinach. W Poniedziałek Wielkanocny Msze Św. w kościołach naszej  parafii jak w niedzielę. W kościele parafialnym również o 18.oo.


3. Okazja do spowiedzi tylko w kościele parafialnym
w poniedziałek, wtorek i środę od 6.3o – 7.3o i od 17.oo – 18.oo. Chorych odwiedzimy we wtorek od 10.oo po zgłoszeniu na telefon.

Warto pamiętać, że żal doskonały, płynący z miłości do Boga, wyrażony przez wiernych w szczerej prośbie o przebaczenie (takiej, jaką penitent jest obecnie w stanie wyrazić), i któremu towarzyszy stanowcze postanowienie, aby jak najszybciej przystąpić do spowiedzi sakramentalnej, pozwala uzyskać im przebaczenie grzechów, nawet śmiertelnych (por. Katechizm Kościoła Katolickiego nr 1452).


4
. W Wielki Piątek rozpoczyna się Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy do praktykowania Godziny Miłosierdzia w Wielki Piątek od 15.oo – 16.oo. Można też skorzystać z katolickich rozgłośni radiowych czy TV Trwam. Ukazał się świąteczny numer gazetki parafialnej „Nasza Królowa”.


5
. Dziękujemy Róży Św. Maksymiliana za modlitwę różańcową w minionym tygodniu, a od jutra prosimy o te posługę Różę Św. S. Faustyny.


6
. Bardzo prosimy o uporządkowanie grobów na cmentarzu i obejścia kościoła. Zachowajmy porządek na cmentarzu i przy kontenerze na odpady.

 

 


V Niedziela Wielkiego Postu 21.03.2021

1. Przeżywamy piątą niedzielę Wielkiego Postu. Zgodnie z polską tradycją od dzisiejszej niedzieli zasłania się krzyże w kościele. Pozostają one zasłonięte aż do Wielkiego Piątku.


2
. Niedziela Męki Pańskiej czyli Niedziela Palmowa za tydzień 28 marca br., i początek uroczystych obchodów Wielkiego Tygodnia. Podczas Mszy Św. błogosławieństwo palm.


3
. Dziękujemy Róży św. Jana Pawła II za modlitwę różańcową w minionym tygodniu, a od jutra prosimy o tę posługę Różę Św. Maksymiliana Kolbe.


4
. Spowiedź wielkopostna w kościele parafialnym codziennie pół godz. przed rozpoczęciem Mszy Św.


5
. W czwartek, 25 marca, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Modlimy się o poszanowanie ludzkiego życia od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci.


6
. Od niedzieli 28 marca przechodzimy na czas letni. W nocy z soboty na niedzielę przesuwamy zegary z 2.oo na 3.oo. Msza Św. popołudniowa w kościele parafialnym dziś i w Niedzielę Palmową o godz. 15.3o.


7
. Uczniowie klasy szóstej SP przygotowujący się do bierzmowania w naszej parafii, mogą odebrać w zakrystii przygotowane indeksy.


8
. Renowacja Misji Św. została przeniesiona z kwietnia na maj, i odbędzie się w dniach od 06 -09 maja 2021.


9
. Już ponad tydzień trwają prace porządkowe na cmentarzu parafialnym. Wzdłuż ogrodzenia od pól powstaje alejka dla pieszych, a po Wielkanocy, przy powstałej alejce zostaną nasadzone tuje. Wykonano także szereg innych prac ułatwiających utrzymanie cmentarza w czystości.


10
. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszły do wieczności: śp. Łucja Wicher – Msza Św. w kaplicy na Cmentarzu Centralnym w Sanoku jutro 22 marca o 10.oo; oraz śp. Teresa Stręk – pogrzeb na Cmentarzu Centralnym w środę 24 marca o 12.oo. „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.”

 

 

 

 


IV Niedziela Wielkiego Postu 14.03.2021

1. Dzisiejsza niedziela w tradycji Kościoła nazywana jest niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Kościół wzywa wiernych do radości, aby podejmowany trud przemiany serca przyniósł błogosławione owoce. Gorzkie Żale o 15.oo a następnie Msza Św. już bez kazania. 


2
. W piątek , 19 marca, Uroczystość ŚW. JÓZEFA, OBLUBIEŃCA NMP. Trwa nowenna przed tą uroczystością. To także dzień imienin abp. seniora Józefa Michalika oraz Ojca Św. Seniora Benedykta XVI. Pomódlmy się tego dnia za czcigodnych seniorów. W najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.


3
. Na stoliku za ławkami można nabyć wielkanocne paschaliki (8zł) i małe słoiki miodu (10zł) przygotowane przez Caritas Archidiecezji Przemyskiej. Przypominamy, że nie jest to cena tych produktów, ale ofiara na wsparcie dzieł charytatywnych prowadzonych przez Caritas.


4
. Już dziś przypominamy, że w niedzielę 28 marca przechodzimy na czas letni.


5
. Dziękujemy Róży Św. Bernadetty za dyżur różańcowy w ubiegłym tygodniu, a od jutra prosimy o tę posługę Różę Św. Jana Pawła II.


6
. Wiele zniczy i kwiatów na cmentarzu, przez porywisty wiatr zostało zniszczonych lub przesuniętych od grobów. Prosimy o uporządkowanie grobów, a rozbite znicze i inne plastikowe elementy prosimy włożyć do kontenerów.


7
. W uroczystość Zwiastowania Pańskiego 25 marca obchodzony jest także DZIEŃ ŚWIĘTOŚCI ŻYCIA. W kościele parafialnym na ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej są wyłożone deklaracje Duchowej Adopcji Dziecka Nienarodzonego dla osób, które podejmą codziennie przez 9 miesięcy modlitwę w intencji dziecka, którego życie przed narodzeniem jest zagrożone. Wypełnioną część deklaracji należy złożyć do 25 marca do pudełka na ołtarzu.


8.
We wtorek, 16 marca, nowenna miesięcy ku czci św. Jana Pawła II. Podziękowania i prośby polecane Panu Bogu za wstawiennictwem św. JP II, wraz z ofiarą, można składać do skarbonki przed ołtarzem. W tych intencjach odprawiana jest Msza Św. 


9
. Redakcja tygodnika „Gość Niedzielny” przysłała zapowiadany numer „Gość Extra” o tytule „Cień Ojca”, w całości poświęcony św. Józefowi. Cena egz. 9zł. Osoby, które rezygnują z tego wydania, prosimy o złożenie pisma na stoliku prasowym.


10
. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: Marek Bierczyński, Jan Hnat, Zdzisław Dymiński, Janina Przystasz i Krzysztof Florczak.

Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie

 

 

 

 III Niedziela Wielkiego Postu 07.03.2021

 

1. Dziś trzecia niedziela Wielkiego Postu, i pierwsza, adoracyjna niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych. Dzisiejsza taca na Wyższe Seminarium Duchowne w Przemyślu.


2. GORZKIE ŻALE w niedziele W. Postu w kościele parafialnym o 15.oo
, i bezpośrednio po nabożeństwie Msza Św. już bez kazania. NIE ODPRAWIAMY JUŻ MSZY ŚW. o 17.oo. Ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu można składać do skarbonki i wpisać się do zeszytu obok.


3
. Zapraszamy serdecznie osoby należące do Paraf. Oddziału Akcji Katolickiej na spotkanie w domu parafialnym, w najbliższą środę 10 marca, po wieczornej Mszy Św. Czas działać!


4
.Zachęcamy również do medytacji fragmentów Pisma Św. pobranych z koszyka przy wyjściu z kościoła. Gromadząc je można wiele razy rozważać co mówi do mnie Bóg.


5
. Bóg zapłać za ofiary na rzecz misji, złożone do puszek przed kościołami naszej parafii ubiegłej niedzieli. Zebrano łącznie 2590zł. Dziękujemy również osobom kwestującym.


6
. W środę, 10 marca br., rozpocznie się NOWENNA DO ŚW. JÓZEFA. Ze względu na trwający Rok Św. Józefa, zachęcamy do udziału w tej nowennie.


7
. Uczniom z klasy VI, VII i VIII SP, kandydatom do bierzmowania, przypominamy o złożonych deklaracjach na czas przygotowania do przyjęcia tego sakramentu, miedzy innymi: raz w miesiącu spowiedź i Komunia Św., udział w niedzielnej Mszy Św. Dziś w kościele parafialnym spotkanie uczniów kl. VI o godz. 11.oo.


8
. Już dziś można nabyć paschaliki ( 8zł). Caritas Archidiec. Przemyskiej przygotowała w tym roku także niewielkie słoiki miodu z napisem ”Twój dar dla Hospicjum” (10zł) . Przypominamy, że nie są to ceny tych wyrobów, ale wsparcie dla wielu akcji prowadzonych przez kościelną Caritas.


9
. Dziękujemy Róży Miłosierdzia Bożego za prowadzenie modlitwy różańcowej w minionym tygodniu, od jutra o tę posługę prosimy Różę Św. Bernadetty (zelator p. Fryderyka Markowska)


10
. Zmarł nasz parafianin śp. Marek Bierczyński, lekarz. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 08 marca br. Msza Św. w Czerteżu o godz. 14.oo, różaniec za zmarłego od godz. 13.oo. „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie”.

 

 

 


II Niedziela Wielkiego Postu 28.02.2021

1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu. Również dziś Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, tzw. „Niedziela Ad Gentes”. Do puszek przed kościołem można złożyć dobrowolną ofiarę na wsparcie dzieła misyjnego, albo wysłać SMS o treści MISJE na numer 72032 (2,46zł z VAT). Zbiórkę organizuje Parafialny Oddział Akcji Katolickiej.


2. GORZKIE ŻALE w niedziele W. Postu W KOŚCIELE PARAFIALNYM o 15.oo
, i bezpośrednio po nabożeństwie Msza Św. już bez kazania. NIE ODPRAWIAMY JUŻ MSZY ŚW. O 17.oo. Ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu można składać do skarbonki za ławkami i wpisać się do zeszytu obok.


3
. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek od 16.3o wystawienie Najśw. Sakramentu i modlitwa adoracyjna za kapłanów oraz o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Modlitwę prowadzi POAK. W piątek odwiedziny duszpasterskie chorych na zgłoszenie w zakrystii lub telefonicznie. Po południu od 16.oo – 17.oo adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy i okazja do spowiedzi. O godz. 16.40 bracia z Róży Różańcowej odmówią Koronkę do Miłosierdzia Bożego, o godzinie 17:00 Droga Kryżowa i bezpośrednio po nie Msza Św. W pierwszą sobotę nie będzie modlitwy różańcowej przed Mszą Św. o 17.oo tylko po zakończeniu Mszy Św., według programu na pierwszą sobotę miesiąca. Do udziału w sobotnim nabożeństwie zapraszamy szczególnie osoby należące do Rycerstwa Niepokalanej .


4
. Dziękujemy Róży MB Fatimskiej za prowadzenie modlitwy różańcowej w minionym tygodniu, od jutra o tę posługę prosimy Różę Miłosierdzia Bożego (zelator Ryszard Fejdasz) .


5
. Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych obchodzony jest 01 marca każdego roku. Pamiętajmy o tych, którzy życie oddali za Ojczyznę.


6
. Kandydatów na lektorów z terenu parafii zapraszamy w sobotę 06 marca na godz. 11.oo na kolejne spotkanie formacyjne do salki ministranckiej.


7
. Uczniów klasy szóstej SP z terenu parafii zapraszamy do kościoła parafialnego na spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem w niedzielę 07 marca br., na godz. 11.oo.


8
. Dziękujemy za ofiary złożone ubiegłej niedzieli na ogrzewanie kościoła na tacę oraz w kopertach i na konto bankowe. Łącznie złożono kwotę 4560zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.


9
. Informujemy, że program odprawiania zamówionych Mszy Św. na najbliższy tydzień znajduje się na tablicy ogłoszeń oraz na parafialnej stronie internetowej.


10
. Ukazało się nowe wydanie bezpłatnej gazety „DOBRE NOWINY”. Zachęcamy do lektury wartościowej prasy religijnej, zwłaszcza w czasie Wielkiego Postu. Prasa znajduje się na stoliku za ławkami. Do nabycia są wolne egzemplarze tygodnika „Gość Niedzielny” oraz „Mały Gość Niedzielny”, nie tylko dla dzieci, chętnie go czytają także dorośli.

 

 I Niedziela Wielkiego Postu 21.02.2021

1. Dziś pierwsza niedziela Wielkiego Postu. Przypominamy, że Drogę Krzyżową w naszym kościele odprawiamy w każdy piątek o 17.oo, a następnie Msza Św. Gorzkie Żale w niedziele o 15.oo, i bezpośrednio po nabożeństwie Msza Św. już bez kazania.


2
. Za tydzień Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, tzw. „Niedziela Ad Gentes”. Do puszek przed kościołem można będzie złożyć dobrowolną ofiarę na wsparcie dzieła misyjnego, albo wysłać SMS o treści MISJE na numer 72032 (2,46zł z VAT).


3
. Przez najbliższy tydzień oraz w niedzielę 28 lutego br., trwać będzie zbiórka monet i banknotów będących aktualnie w obiegu lub wycofane z użycia. Można je składać do pojemnika na stoliku za ławkami. Prosimy o przeszukanie w tym celu domowych zakamarków. Przypominamy, że ta zbiórka organizowana jest przez Zgromadzenie Księży Sercanów na wsparcie domu dziecka w Boliwii i na Filipinach.


4
. Dziękujemy Róży MB Częstochowskiej za dyżur modlitewny w ubiegłym tygodniu, od jutra o tę posługę prosimy Różę MB Fatimskiej.


5
. W naszej parafii jest już sześć Róż Różańcowych Rodziców którzy modlą się za swoje dzieci (także dzieci chrzestne), i jest to równocześnie za dzieci wszystkich członków danej Róży. Jedynym zobowiązaniem jest modlitwa 1 dziesiątkiem różańca dziennie. Wśród członków Róż jest dużo młodych rodziców, powstają Róże tworzone w kręgu przyjaciół. Osoby zainteresowane prosimy zaglądnąć na rozaniecrodzicow.pl - Prosimy wszystkich rodziców: módlcie się za swoje dzieci jeśli chcecie ich dobra.


6
. Ukazał się kolejny numer gazetki parafialnej „Nasza Królowa”. Zachęcamy do nabycia i zapoznania się z jej treścią.  


7.
Zmarł nasz parafianin śp. Adam Rak, dyr Społecznego LO w Sanoku. Msza Św. pogrzebowa zostanie odprawiona we wtorek 23 lutego br., w kościele w Czerteżu o godz. 14.oo. Jutro, 22 lutego od godz. 18.oo modlitwa różańcowa w kaplicy przedpogrzebowej przy kościele parafialnym.

Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.”   

 

 

 

VI Niedziela Zwykła 14.02.2021

 

1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Trzeźwości. Zachęcamy do składania przyrzeczeń trzeźwości i do modlitwy w intencji uzależnionych oraz ich rodzin. Mszą Św. o 11.oo rozpocznie się spotkanie uczniów klasy VIII z terenu parafii przygotowujących się do bierzmowania. Proszę przynieść indeksy.


2
. W tym tygodniu,17 lutego, Środa Popielcowa, która rozpoczyna czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu. W tym czasie przez modlitwę, wyrzeczenia i uczynki miłosierdzia przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, tzn. ilościowy (jeden posiłek do syta i dwa lekkie – obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 18. rok życia, a nie rozpoczęli 60. ), oraz jakościowy (tj. wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia). Zachęcamy, by również dzieci i młodzież wprowadzać w ducha pokuty i uczyć wyrzeczenia, które jest znakiem prawdziwej miłości. W Środę Popielcową Msze św., wraz z obrzędem posypania głowy popiołem, w kościele parafialnym odprawimy o 7:3o, 9.3o i 17.oo. Przypominamy, że W. Post jest tzw. „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych zabaw i dyskotek.


3
. Wraz z Wielkim Postem rozpoczynamy nabożeństwa o Męce Pańskiej (Pasyjne): w kościele parafialnym Droga Krzyżowa w każdy piątek po Mszy św. o godz. 17.oo, a Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.oo z kazaniem pasyjnym, później Msza św. bez kazania. W Sanoczku Droga Krzyżowa w każdy piątek po Mszy św. o godz. 17.oo, natomiast Gorzkie Żale - w niedzielę, połączone z Mszą św. o godz. 10.oo. W Czerteżu Droga Krzyżowa w każdy piątek po Mszy św. o godz. 17.oo, natomiast Gorzkie Żale – w niedzielę, połączone z Mszą św. o godz. 11.3o. Za odprawienie Drogi Krzyżowej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.


4
. Dziękujemy za ofiary złożone do puszek na pomoc mieszkańcom Chorwacji po trzęsieniu ziemi. Przed kościołami naszej parafii zebrano 3060zł. Bóg zapłać.


5
. Zgromadzenie Księży Sercanów organizuje zbiórkę monet i banknotów będące aktualnie w obiegu lub wycofane z użycia, np. euro, dolary, szekle, korony. Pieniądze polskie wycofane z obiegu np. polskie z PRL, marki niemieckie oraz polskie grosze: 1, 2, 5, 10, 20, 50. Celem tej zbiórki jest wsparcie dzieci z Domu Dziecka, prowadzonego przez to zgromadzenie w Boliwii i na Filipinach. Pieniądze te można składać w kościele przez najbliższe dwie niedziele do koszyka wystawionego na stoliku za ławkami. Przeszukajmy szuflady oraz różne zakamarki domowe a na pewno coś znajdziemy.


6
. W najbliższą niedzielę zbiórka na tacę na ogrzewanie kościoła. Ofiary można składać także w podpisanych kopertach.


7
. Dziękujemy Róży św. Matki Teresy z Kalkuty za prowadzenie modlitwy różańcowej w minionym tygodniu, a od jutra prosimy o tę posługę Różę MB Częstochowskiej (B. Fejdasz).


8
. Nowenna miesięcy ku czci św. Jana Pawła II we wtorek 16.02. Msza Św. w intencji podziękowań i próśb składanych przed ołtarzem św. Papieża o 17.oo.


9
. Prosimy o odbiór zamówionej prasy. A jeśli ktoś rezygnuje z prenumeraty, to proszę zgłosić w zakrystii, ale nie wyciągać z teczki i zostawiać na stoliku prasowym.

 

Życzymy obfitości łask Bożych w nadchodzącym tygodniu.

 

 

 

 

V Niedziela Zwykła 07.02.2021

 

1. W czwartek, 11 lutego, wspomnienie NMP z Lourdes i jednocześnie ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO. Jest to dzień modlitwy w intencji chorych, a zarazem okazja do okazania im chrześcijańskiej miłości. W naszej parafii Msze św. o 7.oo, 11.oo – dla chorych i w intencji chorych z naszej parafii i o 17.oo. Okazja do spowiedzi przez pół godziny przed Mszą św. o 11.oo, i podczas tej Mszy Św. udzielenie sakramentu chorych. Prosimy krewnych o pomoc chorym w przybyciu do kościoła.


2. Radio FARA i Telewizja internetowa FARA.TV
zapraszają w Dniu Chorego samotnych, chorych, cierpiących, niepełnosprawnych do wspólnej modlitwy, którą prowadzić będzie abp Adam Szal, z Centrum Medyczno – Charytatywnego w Krośnie. Transmisja rozpocznie się o godz. 10.3o.


3
. Uczniów VIII SP z terenu parafii zapraszamy w niedzielę 14 lutego na Mszę Św. o 11.oo do kościoła parafialnego na spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem. Proszę przynieść indeksy.


4. Dziękujemy za prowadzenie modlitwy
różańcowej siostrom z Róży MB Królowej Polski. Od jutra modlitwę różańcową przed Mszą Św. o 17.oo poprowadzi Róża św. Matki Teresy z Kalkuty.


5.
Redakcja tygodnika „Gość Niedzielny” przygotowuje wydanie specjalne, okolicznościowe - „Gość Niedzielny Extra” poświęcone w całości Św. Józefowi, z okazji trwającego Roku Św. Józefa. Wydanie ukaże się niezależnie od tygodnika „GN”, a na 100 stronach znajdzie się wiele ciekawych treści, m.in. co wiemy o opiekunie Pana Jezusa na podst. Pisma Św. i apokryfów, o miejscu objawień św. Józefa we Francji (w Cotignac), o polskich miejscach kultu św. Józefa, oraz modlitwy i nabożeństwa. Cena egz. wyniesie 9zł.

 

 


 

IV Niedziela Zwykła 31.01.2021

1. We wtorek, 02 lutego, Święto Ofiarowania Pańskiego i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Poświęcenie gromnic podczas Mszy Św. w kościołach naszej parafii. Tego dnia będą zbierane ofiary do puszek na pomoc klasztorom klauzurowym w naszej archidiecezji. Msze Św. w kościele parafialnym o 7.3o, 9.3o i 17.oo.

Poświęcenie i wręczenie dzieciom książeczek do I Komunii Św. również we wtorek 02 lutego podczas Mszy Św. o 17.oo.


2
. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Stąd modlitwa różańcowa w pierwszą sobotę, połączona z rozważaniem tajemnic, dopiero po Mszy Św. o 17.oo. W pierwszy piątek adoracja Najśw. Sakramentu od 16.oo – 17.oo, i okazja do spowiedzi. Odwiedziny duszpasterskie chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub telefonicznie W pierwszy czwartek adorację Najśw. Sakramentu w intencji o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz za kapłanów poprowadzi Akcja Katolicka.


3
. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca i zmiana tajemnic różańcowych.


4
. W środę, 3. Lutego, wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, podczas Mszy Św. o 17.oo poświęcenie jabłek. Natomiast w piątek, 5. Lutego, wspomnienie św. Agaty, po Mszy Św. błogosławieństwo chleba, wody i soli.


5. Dziękujemy
za prowadzenie modlitwy różańcowej Róży MB Nieustającej Pomocy, a od jutra modlitwę różańcową przed Mszą Św. o 17.oo poprowadzi Róża MB Królowej Polski (zelator Maria Woźniczak).


6
. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 w Sanoku informuje, że w dniach od 01 – 19 lutego 2021 prowadzone będą zapisy do klasy pierwszej (dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły) na rok szkolny 2021/2022. Zapisu można dokonać codziennie od godz. 8.oo – 15.oo. Więcej informacji na stronie internetowej szkoły i na ulotkach informacyjnych.


7
. Już dziś informujemy, że renowacja Misji Świętych została uzgodniona z ks. Krzysztofem (misjonarzem) w dniach od 11 – 14 kwietnia 2021. Więcej szczegółów na ten temat podamy w późniejszym czasie.


8
. Dziś kończymy już tradycyjne śpiewanie kolęd, znikną w kościele dekoracje Bożonarodzeniowe. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przez świąteczny wystrój, przygotowali kościół do Bożego Narodzenia. Dziękujemy również za ofiary składane na tacę oraz na konto bankowe parafii. BÓG ZAPŁAĆ.


9
. Ukazał się nowy numer gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”, którą prosimy zabrać do domu i przekazać innym po przeczytaniu. Gazeta znajduje się na stoliku przy wyjściu z kościoła. Są także wolne egz. tygodnika „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.

 


 

III Niedziela Zwykła 24.01.2021

1. Dziś przeżywamy NIEDZIELĘ SŁOWA BOŻEGO. Papież Franciszek napisał, że ten dzień powinien być poświęcony „celebracji, refleksji i krzewieniu Słowa Bożego… i ukazać ważność codziennej lektury oraz modlitwy Pismem Świętym.” Ojciec Św. zachęca wszystkich: „nie ustawajmy nigdy w poświęcaniu Pismu Świętemu czasu i modlitwy, aby zostało przyjęte „nie jako słowo ludzkie, ale – jak jest naprawdę – jako słowo Boga” (1 Tes 2,13).

ZACHĘCAMY do czytania Pisma Św. oraz do rozważania cytatów biblijnych zapisanych na karteczkach, w koszyku przy wyjściu z kościoła.


2
. Jutro Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła – zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.


3. Dziękujemy
za prowadzenie modlitwy braciom z Róży Św. Józefa, a od jutra modlitwę różańcową przed Mszą Św. o 17.oo poprowadzi Róża MB Nieustającej Pomocy ( zelator Józefa Stach).


4
. Dwa tygodnie temu na działce parafialnej przed kościołem zostało ściętych pięć drzew za zgodą Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Sanok. W uzasadnieniu tej decyzji napisano „usunięcie dębów (4szt.) podyktowane jest uporządkowaniem działki w ramach zabiegów pielęgnacyjnych drzewostanu rosnącego zbyt gęsto, nakierowanych na selekcję pozytywną, czyli wybór najlepszych drzew”. Piąte drzewo, modrzew, był całkowicie uschnięty. Jednocześnie zobowiązano parafię do przeprowadzenia nasadzeń drzew zastępczych zgodnie z zasadami sztuki ogrodniczej. Postaramy się wykonać to zobowiązanie jeszcze w tym roku.


5
. W piątek 22 stycznia br., zmarł śp. Zbigniew Ogarek, który przez 25 lat pełnił funkcje kościelnego w Sanoczku. Obrzędy pogrzebowe odbędą się w najbliższy piątek 29 stycznia Msza Św. pogrzebowa w starym kościele w Sanoczku, przy cmentarzu o godz.13.oo.

Dobry Jezu, a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie

 

 


II Niedziela Zwykła 17.01.2021

1. Jutro rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Kto w czasie jego trwania będzie uczestniczył w jakimś nabożeństwie z modlitwą o jedność i weźmie udział w zakończeniu Tygodnia, może zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.


2
. We wtorek liturgiczne wspomnienie św. Józefa Sebastiana PELCZARA, modlimy się w intencji naszej archidiecezji.   


3
. Za tydzień NIEDZIELA SŁOWA BOŻEGO ustanowiona przez papieża Franciszka, poświecona celebracji, refleksji oraz krzewieniu Słowa Bożego. Zachęcamy, szczególnie tego dnia, do lektury Pisma Św.


4
. Najbliższa niedziela 24 stycznia br. ogłoszona jest „Dniem solidarności z Chorwacją”. Tego dnia przed kościołami w Polsce będą zbierane datki na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji. Przy kościele parafialnym zbiórkę organizuje Akcja


5
. Dziękujemy Róży św. Teresy z Avila za przewodniczenie modlitwie różańcowej w minionym tygodniu, a o tę posługę prosimy Różę św. Józefa.(zelator T. Woźniak).


6
. Ukazał się kolejny numer gazetki parafialnej „Nasza Królowa”. Gazetka dostępna na stoliku za ławkami. Również na stoliku prasowym są wolne egzemplarze tygodnika „Gość Niedzielny”.

 

 

 


Święto Chrztu Pańskiego 10.01.2021

1. Dziś Święto Chrztu Pańskiego – zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego. Kolędy śpiewamy tradycyjnie do 02 lutego.


2
. W sobotę, 16 stycznia, nowenna miesięcy za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II. W intencji próśb i podziękowań składanych z ofiarą do skarbonki, oraz za rodziców modlących się za swoje dzieci, będzie odprawiana Msza Św. o 17.oo.


3
. Dziękujemy Róży św. s. Faustyny za modlitwę różańcową w minionym tygodniu, a od jutra prosimy o tę posługę Różę św. Teresy z Avila. (zelator Agnieszka Gagatko)


4
. Na stoliku za ławkami są wyłożone książeczki pt. „Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy” dla rodzin, które nie mogły skorzystać z zaproszenia na parafialne kolędowanie w kościele.


5
. Rodziny, które zamieszkały w nowych domach na terenie naszej parafii, mogą poprosić księdza o poświecenie domu. Proszę podejść do zakrystii i ustalić termin.

       

 

 

 

II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM 03.01.2021

 

1. Dziś pierwsza, adoracyjna niedziela miesiąca, po Mszy Św. modlitwa adoracyjna. Zmiana tajemnic różańcowych.


2
. W środę, 06 stycznia, przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego -Trzech Króli. Wkościele święcimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu. Takie oznakowanie drzwi naszych domów jest świadectwem wiary wobec naszych braci i sióstr. Msze Św. w kościołach naszej parafii jak w każdą niedzielę, a ofiary składane na tacę tego dnia przeznaczone będą na dzieło misyjne Kościoła.


3
W niedzielę, 10 stycznia, będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego, chociaż kolędy śpiewamy tradycyjnie do 02 lutego.


4
. Jeszcze w tym tygodniu, przez trzy dni, kolędowe spotkania duszpasterskie w kościele parafialnym:

- w poniedziałek, 04 stycznia, zapraszamy na Mszę Św. o 17.oo parafian z ul. Legionów, Witosa i ks. A. Szypuły.

- we wtorek, 05 stycznia również na 17.oo prosimy o przybycie parafian z ul. Bema, Mokrej, Pomorskiej, Kalinowej, Dworskiej i Granicznej.

- w czwartek, 07 stycznia, także na 17.oo, zapraszamy parafian z ul.: Aleja NMP, Piastowska, Sucha, Mazurska, Podlaska i Kujawska.


5
. Dziękujemy Róży św. Maksymiliana Kolbe za prowadzenie modlitwy różańcowej w minionym tygodniu, a od jutra prosimy o te posługę Różę św. s. Faustyny (zelator Wanda Chutkowska).


6
. Dzisiejsza składka przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Przemyślu.


7.
Składamy serdeczne podziękowania za życzenia świąteczne i noworoczne przekazane na nasze ręce bezpośrednio oraz pocztą elektroniczną i tradycyjną. Wszystkim składamy Bóg zapłać.

 

 

Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

27.12.2020

1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela kończącego się 2020 roku, jest świętem Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa, oraz Dniem Modlitwy o Świętość Małżeństw i Rodzin. Podczas Mszy Św. o godz. 11.oo modlimy się za małżonków obchodzących jubileusze 25- i 50- lecia  w sakramentalnym małżeństwie. Po Mszy Św. o 7.3o i o 17.oo błogosławieństwo wina.


2
. Zakończenie Roku Pańskiego 2020 w czwartek 31 grudnia. Msze Św. o 7.oo, 9.3o (za zmarłych parafian w roku 2020) i Msza Św. o godz. 15.oo połączona będzie z nabożeństwem przebłagalno - dziękczynnym. Podziękujemy Panu Bogu za wszystkie łaski otrzymane w kończącym się roku i przepraszać będziemy za grzechy i zaniedbania. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.


3
.W piątek, 01 stycznia, NOWY ROK i jednocześnie Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi oraz pierwszy piątek miesiąca. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Godziny odprawiania Mszy Św. jak w niedzielę. Po Mszy Św. godz. 11.oo wystawienie Najśw.       Sakramentu i Litania do Imienia Jezus o pokój dla świata. Po południu Msza Św. o godz. 17.oo. W piątek 01 stycznia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.


4
. W pierwszą sobotę miesiąca 02 stycznia, po Mszy Św. modlitwa różańcowa według programu pierwszych sobót miesiąca.


5
. W najbliższy poniedziałek, wtorek i środę ( od 28 – 30 grudnia 2020) w kościołach naszej parafii odbędą się spotkania wiernych z danych rejonów parafii na modlitwie w ich intencji oraz błogosławieństwie rodzin. Spotkania te, zgodnie z decyzja ks. abp. Adama Szala, metropolity przemyskiego, zastępują tradycyjną „wizytę kolędową”. W Sanoczku spotkania odbędą się o godz. 16.oo, w Czerteżu i w kościele parafialnym o oo.

Po modlitwie w świątyni powrócimy do domów, aby wypraszać potrzebne dary i łaski dla domowników, szczególnie dla dzieci i tych którzy z powodu choroby i ograniczeń nie mogli uczestniczyć we Mszy Św. i wspólnej modlitwie.

Prosimy, aby przynieść do kościoła wodę, która zostanie pobłogosławiona, by następnie pokropić nasze mieszkania i domy.

Pomocą w przeżywaniu tych chwil w domu jest modlitwa rodzinna, którą można pobrać ze stolika za ławkami. 


6
. Z miana tajemnic różańcowych w niedzielę 03 stycznia 2021 r. po Mszy Św. o 7.3o. Dziękujemy Róży św. Jana Pawła II za modlitwę różańcową w minionym tygodniu, a od jutra prosimy o tę posługę Różę św. Maksymiliana Marii Kolbego.

 

 

 

IV Niedziela Adwentu 20.12.2020

1. Dziś czwarta, ostatnia, niedziela Adwentu. W środę rocznica święceń biskupich ks. abp. Adama SZALA, modlimy się w jego intencji. W czwartek Wigilia Narodzenia Pańskiego. Pasterka w kościołach naszej parafii o godz. 23.oo. Zatroszczmy się o chrześcijańską oprawę wieczerzy wigilijnej. Przypominamy, że przebieg wieczerzy powinien być następujący:  a) śpiew kolędy „Wśród nocnej ciszy” i zapalenie świecy, b) czytanie Pisma Św. o narodzeniu Chrystusa, c) wspólna modlitwa rodzinna, w której pamiętajmy o bliskich zmarłych, d) dzielenie się opłatkiem, składanie życzeń i, jeśli jest zwyczaj, wręczanie prezentów, e) spożywanie wigilijnych potraw, wspólne kolędowanie i rodzinne wyjście na Pasterkę. Zdecydowanie nie podawajmy alkoholu na stół wigilijny.


2
. W piątek UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO. Msze Święte w kościele parafialnym o godz. 7:3o, 9.3o i 11.oo i o 17.oo. W sobotę, 26 grudnia, Święto św. Szczepana Pierwszego Męczennika, godziny odprawiania Mszy Św. jak w Boże Narodzenie.


3
. Wizyta duszpasterska – kolęda, nie odbędzie się w tego roku tradycyjnej formie, zgodnie z decyzją Metropolity Przemyskiego Adama Szala. Zastąpi ją spotkanie wiernych z danych rejonów parafii w wyznaczonym dniu, podczas Mszy Św. połączonej z modlitwą w ich intencji i błogosławieństwem Rodzin. W dniach od 28 – 30 grudnia 2020 odbędą się trzy spotkania w kościele w Czerteżu, w Sanoczku i w kościele parafialnym. Wykaz rejonów  zamieszkania czy ulic znajduje się na tablicach ogłoszeń, na parafialnej stronie internetowej oraz gazetce parafialnej "NASZA KRÓLOWA".

 

4. Dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 7 wykonały szopki bożonarodzeniowe, które możemy podziwiać przy ołtarzu Matki Bożej. Wykonawców szopek zapraszamy 23 grudnia na godz. 17.00 w kościele parafialnym po odbiór nagród/upominków.


5
. W niedzielę, 27 grudnia, Święto Świętej Rodziny: JEZUSA, MARYI i JÓZEFA. Dzień Modlitw o Świętość Małżeństw i Rodzin. Msza Św. o godz. 11.oo, w kościele parafialnym będzie odprawiona w intencji małżonków, którzy w tym roku obchodzili jubileusz 25-lecia i 50-lecia zawarcia sakramentu małżeństwa. W miarę możliwości prosimy jubilatów o obecność.


6
. W niedzielę, 27 grudnia, również święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. Błogosławieństwo wina tylko podczas Mszy Św. o 7.3o i o 17.oo. W zakrystii można jeszcze otrzymać opłatki i kalendarz parafialny.


7. Do chorych pójdziemy  z posługą duszpasterską w poniedziałek 21 grudnia od godz. 10.oo. Adresy chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub telefoniczne.

 

8. SPOWIEDŹ PRZEDŚWIĄTECZNA  w kościele parafialnym będzie jeszcze w dniach 21 - 23 grudnia, rano od godz. 6:3o – 7.3o i po południu od 16.oo – 17.oo. 


9
. Wszystkich lektorów zapraszamy na spotkanie organizacyjne przed Bożym Narodzeniem oraz Nowym Rokiem we wtorek, 22 grudnia, na godz. 17.oo. Prosimy o obecność.


10
. Dziękujemy Róży św. Bernadetty za modlitwę różańcową w minionym tygodniu, a od jutra o prowadzenie tej modlitwy prosimy Różę św. Jana Pawła II.


11
. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Grzegorz Bednarz – Msza Św. pogrzebowa jutro, 21 grudnia o 13.oo, a różaniec w jego intencji dziś od 16:oo – 17.oo; śp. Andrzej Wolanin – Msza Św. pogrzebowa 22 grudnia o 12.oo w kaplicy cmentarnej, a dziś od 18.oo różaniec za śp. Andrzeja w kaplicy przedpogrzebowej przy kościele parafialnym; śp. Marian Wrona, zam. w Czerteżu - Msza Św. pogrzebowa w kościele parafialnym w środę 23 grudnia o 13.oo. Mszę Św. pogrzebową poprzedza zawsze godzinne czuwanie modlitewne.


12
. Dziękujemy za złożone ofiary. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli.

 

 

 


III Niedziela Adwentu 13.12.2020

 

1. Dziś trzecia niedziela Adwentu. Od czwartku, 17 grudnia, przygotowujemy się bezpośredniego do uroczystości Bożego Narodzenia. Przystąpmy do sakramentów świętych i pojednajmy się z ludźmi przez gest przeproszenia, naprawienia wyrządzonej krzywdy oraz szczerą życzliwość.


2
. W środę, 16 grudnia, nowenna do św. Jana Pawła II po Mszy Św. o 17.oo. Prośby i podziękowania wraz z ofiarą można składać do skarbonki przed ołtarzem św. JP II . W intencji składanych podziękowań i próśb oraz za rodziców, którzy podjęli modlitwę różańcową za swoje dzieci, będzie odprawiana Msza Św.


3
. SPOWIEDŹ PRZEDŚWIĄTECZNA w naszej parafii rozpocznie się w czwartek 17 grudnia. W kościele parafialnym spowiadamy w dniach 17 - 23 grudnia, rano od godz. 6:3o – 7.3o i po południu od 16.oo – 17.oo. W Czerteżu w piątek 18 grudnia od 16.oo – 17.oo i w Sanoczku 17 grudnia od 15.oo – 16.oo. Do chorych planujemy pójść z posługą duszpasterską w poniedziałek 21 grudnia od godz. 10.oo. Adresy chorych prosimy zgłaszać w zakrystii. Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni przed świętami.


4
. W zakrystii można zaopatrzyć się w świece wigilijne przygotowane przez Caritas oraz poświęcone opłatki, które są znakiem duchowej łączności ze wspólnota parafialną. Jeszcze jest do odebrania Kalendarz Parafialny na 2021 r.


5
. Na Pomoc Kościołom na Wschodzie zebrano przed kościołami naszej parafii łącznie 2520zł. Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękujemy również wszystkim, którzy złożyli ofiary z okazji roznoszenia opłatków. Na fundusz organistowski i pierwszą część ogrzewania kościoła zebrano łącznie, także z ofiar składanych na tacę i w zakrystii, 13 580zł. Niech Pan Bóg hojnie wynagrodzi wszystkim ofiarodawcom.


6
. Dziękujemy Róży Miłosierdzia Bożego za prowadzenie modlitwy różańcowej w minionym tygodniu, od jutra o tę posługę prosimy Różę Św. Bernadetty (zelator F. Markowska).

 

 

 

 

II Niedziela Adwentu 06.12.2020

 

 

1. Dziś druga niedziela Adwentu. Zmiana tajemnic różańcowych. W Polsce przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem na Wschodzie. Do puszek przed kościołami można złożyć dobrowolną ofiarę na pomoc tym Kościołom. Zbiórkę przy kościele parafialnym organizuje Akcja Katolicka.


2
.We wtorek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, która łączy się z nabożeństwem GODZINA ŁASKI od 12.oo – 13.oo. Zapraszamy zwłaszcza osoby  należące do Rycerstwa Niepokalanej. Msze Św. w kościele parafialnym, o 7.3o i 9.3o i 17.oo. Podczas Mszy Św. o 17.oo poświęcenie i wręczenie medalików dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii Św. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.


3
. Zachęcamy do liczniejszego udziału w roratach, które odprawiamy o 17.oo. Nie zmarnujmy czasu adwentowego. Prośbę kierujemy zwłaszcza do tych rodziców, opiekunów, którzy mają dzieci z zakresu szkoły podstawowej: prowadźcie je do kościoła i własnym przykładem uczcie życia chrześcijańskiego. Zachęcamy do uczestnictwa w roratach dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Św. oraz młodzież objętą formacją przed bierzmowaniem. Prosimy, by dzieci przychodziły z lampionami i włączały się do procesji.


4
. Jeszcze nie zakończył się obchód dzielnicy Dąbrówka z poświęconymi opłatkami wigilijnymi oraz Kalendarzem Parafialnym na 2021 r. Przypominamy, że ofiary składane z tej okazji przeznaczone są, po części, na ogrzewanie kościoła i na fundusz organistowski. Osoby, które były nieobecne podczas roznoszenia opłatków, prosimy o podejście do zakrystii, by zaopatrzyć się w poświęcony opłatek i kalendarz.


5
. W zakrystii można nabyć świece wigilijne przygotowane przez Caritas Polska w cenie 6zł. Dziękujemy Róży MB Fatimskiej za modlitwę różańcową w minionym tygodniu, a o tę posługę prosimy teraz Różę Miłosierdzia Bożego(zelator Ryszard Fejdasz).

SPOWIEDŹ PRZEDŚWIĄTECZNĄ w kościele parafialnym planujemy w dniach od 17 – 23 grudnia br., rano od 6.3o – 7.3o i po południu od 16.oo – 17.oo. Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnie chwile przed świętami.

 

 

I Niedziela Adwentu 29.11.2020

 

1. Dziś początek Adwentu. Włączmy się w adwentowe czuwanie, zwłaszcza przez udział w roratach oraz przyjmowanie Komunii Św. Rozpoczyna się nowy rok duszpasterski, którego myślą przewodnią są słowa „Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”. W kościele parafialnym roraty odprawiamy w dni powszednie o godz. 17.oo. Na roraty zapraszamy dzieci, młodzież przygotowującą się do bierzmowania oraz dorosłych. Dzieci prosimy o przybycie do kościoła 10 minut przed   rozpoczęciem Mszy Świętej i zabranie lampionów. Postarajmy się też o adwentowy wystrój  naszych mieszkań.


2
. Dziś po Mszy Św. o 11.oo początek nowenny przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP 08 grudnia, a w tygodniu modlimy się po wieczornej Mszy Św. Wspomniana uroczystość jest świętem patronalnym Rycerstwa Niepokalanej.


3
. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek przed Mszą Św. od godz. 16.30 modlitwę za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne poprowadzi Paraf. Oddział Akcji Katolickiej. W piątek odwiedziny duszpasterskie chorych tylko po zgłoszeniu w zakrystii lub telefonicznie. Również w piątek od 16.oo – 17.oo adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi. W sobotę 05 grudnia modlitwa różańcowa dopiero po Mszy Św. wraz z rozważaniem według programu pierwszych sobót miesiąca.


4
.Róży pod wezw. MB Częstochowskiej  dziękujemy za modlitwę w ubiegłym tygodniu, a od jutra o tę posługę prosimy Różę MB Fatimskiej (zelator Zofia Adamowska) .


5
. W kilku najbliższych dniach, poświęcone dziś opłatki przyniosą do naszych domów upoważnione osoby. Każda rodzina otrzyma w prezencie Kalendarz Parafialny na 2021 rok. Przypominamy, że ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na fundusz organistowski i pierwszą część na ogrzewanie kościoła.


6
. Caritas Archidiecezji Przemyskiej zaprasza do włączenia się w akcję Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Wigilijne świece - symbol akcji są dostępne w zakrystii w cenie 6zł. Pamiętajmy, że nie jest to cena świecy, ale ofiara przeznaczona na pomoc dla najbiedniejszych.


7
. Za tydzień Dzień Modlitwy za Kościół na Wschodzie. W Polsce zbiórka do puszek na pomoc tym Kościołom. W naszej parafii zbiórkę organizują przedstawiciele Akcji Katolickiej.


8
. Ukazał się adwentowy numer gazetki parafialnej „Nasza Królowa”, w której znajdziemy m. in. wprowadzenie w nowy Rok Duszpasterski, parafialny kalendarz adwentowy i o kolorach szat liturgicznych. Również dostępna jest darmowa gazeta ewangelizacyjna „Dobre Nowiny”: weź przeczytaj i podaj dalej, bądź apostołem dobra. Najnowszy numer tygodnika „Gość Niedzielny” ukazał się z kalendarzem na 2021 r. w cenie 6zł.     

 


 

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

22.11.2020

 

1. Dziś uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, koniec roku liturgicznego. Po Mszy Św. o 11.oo wystawienie Najświętszego Sakrament i akt poświecenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Za publiczne odmówienie tego aktu, można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Nieszpory za zmarłych poleconych w wypominkach dziś o 16.3o, i Msza Św. o godz. 17.oo.

 

2. Dzisiejsza uroczystość to święto patronalne Akcji Katolickiej. Ważnym zadaniem jej członków jest świadome uczestnictwo we wszystkich sferach życia publicznego w duchu wiary, w zgodzie ze społecznym nauczaniem Kościoła i w ścisłym związku z hierarchią Kościoła.

 

3. W najbliższą niedzielę, 29 listopada, rozpocznie się już ADWENT. W kościele zostanie ustawiony wieniec adwentowy z czterema świecami, symbolizującymi cztery niedziele Adwentu. Podczas Mszy Św. zostaną poświęcone opłatki wigilijne na nasze świąteczne stoły. Poświęcone opłatki wraz nowym kalendarzem parafialnym chcemy doręczyć do domów naszych parafian w najbliższych tygodniach. Przypominamy, że ofiary składane z tej okazji przeznaczone są na fundusz organistowski, i na pierwszą część ogrzewania kościoła.

 

4. Zwracamy się z prośbą do osób, które zamówiły miejsce na cmentarzu, i otrzymały numer z Księgi Cmentarnej, by oznaczyły to miejsce samym tylko numerem, ale wypisanym na trwałym materiale, celem uniknięcia mogących zaistnieć nieporozumień. Proszę tę prośbę przekazać osobom, które obecnie nie chodzą do naszego kościoła, a mają na cmentarzu bliskich zmarłych i wykupione miejsce, by dopełniły tych formalności. Prosimy co jakiś czas sprawdzić czy przydzielony numer jest na zamówionym miejscu, bowiem zdarza się, że ktoś je przesuwa.

 

5. Dziękujemy Róży św. Matki Teresy z Kalkuty za modlitwę w ubiegłym tygodniu, od jutra prosimy o modlitwę Różę MB Częstochowskiej (zelator Barbara Fejdasz).

 

6. Obywatelską Inicjatywę Ustawodawczą „Tak dla rodziny, nie dla gender” w naszej parafii podpisało 159 osób. Dziękujemy.

 

7. Bóg zapłać za ofiary złożone na sprzątanie kościoła. Jeszcze do końca roku można wpłacać ofiarę na ten cel. To przecież wyraz naszej troski o dom Boży.

 

8. W ostatnich dwóch tygodniach odeszli do wieczności nasi parafianie: Genowefa Teper z Zabłociec, Maria Koczera i Janina Adamska z Sanoczka oraz Tadeusz Adamowski z dzielnicy Dąbrówka, za którego Msza Św. pogrzebowa jutro o g. 13. oo. „Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.

 

XXXIII Niedziela Zwykła 15.11.2020

 

1. Za tydzień UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – ostatnia niedziela roku liturgicznego.


2
. Zbliża się koniec listopada. Zapraszamy do udziału w Mszy Św. o godz. 17.oo, i do modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Wypominki można jeszcze składać do końca listopada.


3
. Jutro , 16 - go dnia miesiąca, po Mszy o 17.oo, kolejny dzień nowenny ku czci św. Jana Pawła II. Przy ołtarzu Papieża znajduje się skrzynka do której można wkładać wraz z ofiarą podziękowania i prośby, które będą odczytywane na początku Mszy Św. W intencji tych podziękowań i próśb, oraz za rodziców modlących się na różańcu za swoje dzieci, będzie odprawiana Msza Św.


4
. Dziękujemy kilku osobom z Róży MB Królowej Polski za modlitwę różańcową w minionym tygodniu, a Różę św. Matki Teresy z Kalkuty prosimy o tę posługę w tym tygodniu.


5
. W niedzielę 22 listopada – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki chórzystów, muzyków i organistów. Panom organistom pracującym w kościołach naszej parafii życzymy błogosławieństwa Bożego za wstawiennictwem św. Cecylii.


6
. Jeszcze dzisiaj można złożyć podpis po Obywatelską Inicjatywą Ustawodawczą broniącą chrześcijański model rodziny „Tak dla rodziny, nie dla gender”. Broń dobra rodziny, stań po dobrej stronie.


7
. Dziękujemy za już złożone ofiary na sprzątanie kościoła i kwiaty. Bóg zapłać zwłaszcza tym osobom, które systematycznie troszczą o swoją świątynię. Informuje się, że na dzień dzisiejszy na sprzątanie kościoła wpłaciło 30% parafian z dzielnicy Dąbrówka, natomiast w roku 2019 wpłatę do końca roku złożyło 41%.

Dziś składamy ofiary na potrzeby parafii. Dziękujemy za ofiary przekazane na konto parafialne.


9
. Caritas Archidiec. Przemyskiej już przygotowała świece wigilijne, które można nabyć w zakrystii. Została zaproponowana cena 6zł na sztukę, co stanowi ofiarę na działalność statutową Caritas. Świecę zapala się nie tylko na stole wigilijnym, ale to światełko pokoju wraz z modlitwą można zanieść na grób bliskich zmarłych.

 

 


XXXII Niedziela Zwykła 08.11.2020

 

 

1.Trwa miesiąc listopad. Codziennie po Mszy Św. o 17.oo modlimy się za zmarłych  poleconych w wypominkach. Kartki wypominkowe można składać przez cały listopad.


2
. W środę, 11 listopada, rocznica odzyskania niepodległości. Bogu polecamy tych wszystkich, którzy oddali życie za Ojczyznę. Msza Św. dla mieszkańców Sanoka w kościele Przemienienia Pańskiego o 11.oo. W kościele parafialnym o 17.oo.

Ks. abp Adam SZAL zwraca się z prośbą i zachętą do wszystkich diecezjan, aby 11 listopada podjąć żarliwą modlitwę, ofiarować uczynki pokutne i wyrzeczenia w intencji naszej Ojczyzny i Kościoła Świętego. Intencje modlitewne, które będą nam towarzyszyć:

- o zgodę i pokój w naszej Ojczyźnie;

- o ustanie pandemii i zdrowie dla wszystkich chorych i cierpiących;

- w intencji wszystkich służb medycznych, mundurowych oraz wolontariuszy, którzy z heroicznym poświęceniem posługują chorym i cierpiącym.

Modląc się za zmarłych w listopadzie, polecajmy Miłosierdziu Bożemu wszystkich poległych w walce o niepodległość Ojczyzny, a także zmarłych w ostatnim czasie kapłanów i wiernych.


3
. W najbliższą, trzecią niedzielę miesiąca, składka na potrzeby parafii. Przypominamy, że na parafialnej stronie internetowej sanok-dabrowka.pl jest zakładka „wsparcie”, po jej otwarciu możemy wpisać wybrać kwotę na wsparcie parafii. Można też otworzyć zakładkę „kontakt” gdzie znajdziemy nr konta bankowego dla kościoła parafialnego, i na to konto przekazać dowolną ofiarę. Dziękujemy za wszystkie ofiary przekazane tą drogą, które zostały zapisane w księdze ofiar.


4
. Dziękujemy Róży MB Nieust. Pomocy za dyżur różańcowy w minionym tygodniu, a na najbliższy tydzień zapraszamy do tej posługi Różę Matki Bożej Królowej Polski (zelator Maria Woźniczak).

Dziś zapowiadana zmiana tajemnic różańcowych. Zelatorów prosimy o odebranie czasopisma formacyjnego „Różaniec”.


5
.Serdeczne podziękowania Państwu Marii i Henrykowi Sobolak za chryzantemy na ołtarze w naszym kościele na uroczystość Wszystkich Św. i następne dni. Bóg zapłać.


6
. Dziękujemy za wpłaty na sprzątanie kościoła i na kwiaty w roku 2020, który już się kończy. Prosimy o wpłaty osoby, które być może zapomniały o tym zobowiązaniu wobec naszej świątyni. Każdą wpłatę można sprawdzić w wykazie, który prowadzi p. kościelny.


7
. Dziś i następną niedzielę można złożyć podpisy poparcia dla Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej „Tak dla rodziny, nie dla gender”. Na stoliku przy wejściu (wyjściu) z kościoła znajdują się druki do wypełnienia, i jest osoba, która pomoże wypełnić rubrykę.


8
. Zmarła śp. Genowefa Teper z Zabłociec. Pogrzeb odbędzie się w sobotę 14 listopada br. na cmentarzu przy kościele parafialnym o 12.oo. „Dobry Jezu a nasz Panie…”


9
. Prosimy zakładanie maseczek przed wejściem do kościoła i uwzględnić najnowsze postanowienia sanitarne dotyczące liczby wiernych w kościele.

 

 

XXXI Niedziela Zwykła 01.11.2020

 

1. Dziś Uroczystość Wszystkich Świętych. W kościele parafialnym Msze Św. jak w niedziele: o 7.3o, 9.3o, 11.oo i o 17.oo. Nie będzie procesji żałobnej na cmentarz .

W Czerteżu Msze Św. o 8.3o o 11.3o. Nie będzie procesji żałobnej na cmentarz, ale po Mszy Św. o 11.3o modlitwy za zmarłych w kościele.

W Sanoczku Msze Św. o 7.3o i 10.oo w nowym kościele. Nie będzie Mszy Św. w kaplicy cmentarnej, i nie będzie procesji żałobnej na cmentarz.


2
. W związku z trwającą pandemią SARS Covid 19, Arcybiskup Metropolita Przemyski Adam Szal ogłosił do odwołania dyspensę od uczestnictwa we Mszy św. w niedzielę i święta Na cmentarzu zachowajmy powagę, dając świadectwo żywej wiary  i duchowej wspólnoty ze zmarłymi.


3
.W niedzielę 08 listopada zmiana tajemnic różańcowych.


4
. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Odwiedziny duszpasterskie chorych od godz.13.3o, po zgłoszeniu w zakrystii lub telefonicznie. W kościele parafialnym od 16.oo – 17.oo możliwość spowiedzi z okazji pierwszego piątku miesiąca.


5
. Jutro Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze Św. o 7.3o, 9.3o i 17.oo. Zachęcamy do korzystania z sakramentów świętych i ofiarowania zyskiwanych odpustów za bliskich zmarłych. Przez cały listopad można składać kartki wypominkowe, polecając zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Informujemy, że za zmarłych poleconych w wypominkach będziemy modlić się po wieczornej Mszy Św. przez cały listopad, a niedziele listopada o 16.3o nieszpory za zmarłych. Natomiast dyżur różańcowy wspólnot Żywego Różańca przed Mszą Św. od 02 - 08 listopada. Modlitwę w tych dniach poprowadzi Róża MB Nieustającej Pomocy (zelatorka Józefa Stach).


6
. Pamiętajmy o obowiązku zakrywania ust i nosa. Jesteśmy w strefie czerwonej, i dotyczy nas rygor sanitarny – 1 osoba na 7m2 wewnątrz kościoła, i odległość 1,5m od drugiej osoby. W kościele parafialnym o pow. 520m2 może przebywać w bezpiecznej odległości 75 osób. Prosimy o zachowanie obowiązujących przepisów sanitarnych.


7
. W najbliższą niedzielę można będzie złożyć podpis pod Obywatelską Inicjatywą Ustawodawczą TAK DLA RODZINY NIE DLA GENDER. Proszę zabrać numer PESEL.


8
. Dziś w tygodniku „Gość Niedzielny” możemy przeczytać o czyśćcu, który jest przejawem miłosierdzia Bożego, i o duszach w czyśćcu, którym możemy pomóc naszą modlitwą.

Ukazał się również kolejny numer bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej „DOBRE NOWINY”. Zachęcamy: weź, przeczytaj i podaj dalej.

 

 

 

XXX Niedziela Zwykła 25.10.2020

1. Dziś ostatnia niedziela października. Przez najbliższy tydzień, nabożeństwa różańcowe w kościele parafialnym o godz. 16.3o. Dzieci regularnie uczęszczające na nabożeństwa różańcowe otrzymają nagrody za udział w tych nabożeństwach. Prosimy wszystkich o obecność.


2
. Za tydzień, 01 listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych. W kościele parafialnym Msze Św. jak w niedzielę 03o, 9.3o, 11.oo i o 17.oo. Nie będzie procesji żałobnej na cmentarz, natomiast o 16.3o nieszpory żałobne za zmarłych. Przez poszczególne niedziele listopada o 16.3o będą odprawiane nieszpory za zmarłych polecanych w wypominkach.

W Czerteżu Msze Św. o 8.3o i 11.3o. Nie będzie procesji żałobnej na cmentarz. Po Mszy Św.  o 11.3o modlitwy za zmarłych w kościele.

W Sanoczku Msze Św. o 7.3o i 10.oo  Nie będzie Mszy Św. w starym  kościele i procesji żałobnej na cmentarz. Po Mszy Św. o 10.oo w nowym kościele, modlitwy za zmarłych. 


3
. W dzień Wszystkich Świętych obowiązuje udział w Mszy Św., i nie zastępuje tego obowiązku modlitwa na cmentarzu. W czasie modlitwy na cmentarzu zachowajmy powagę, dając świadectwo żywej wiary i duchowej wspólnoty ze zmarłymi. Na cmentarzach może być kwesta na rzecz Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta i Stowarzyszenia Pomoc Rodzinie im. Św. Zygmunta Gorazdowskiego. Podczas oczyszczania grobów bliskich zmarłych zachowajmy porządek, również przy wynoszenia odpadów do kontenera. W dniach świątecznych główna brama cmentarza parafialnego będzie otwarta, ale tylko dla pieszych. W niedzielę 08 listopada zmiana tajemnic różańcowych.


4
. Przypominamy, że od dziś obowiązuje czas zimowy. Msze Św. popołudniowe w niedziele i święta oraz w dni powszednie w kościele parafialnym o godz. 17.oo. Nabożeństwo różańcowe o 16.3o. Kancelaria parafialna czynna według czasu zimowego.


5
. Podczas Dnia Papieskiego, w kościołach naszej parafii zebrano do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia kwotę 1709,51 zł., i 1 Euro. Bóg zapłać za złożone ofiary.


6
. Pamiętajmy o obowiązku zakrywania ust i nosa. Jesteśmy w strefie czerwonej, i dotyczy nas rygor sanitarny – 1 osoba na 7m2 wewnątrz kościoła, i odległość 1,5m od drugiej osoby. W kościele parafialnym o pow. 520m2 może przebywać w bezpiecznej odległości 75 osób. Prosimy o zachowanie obowiązujących przepisów sanitarnych.

 

 

XXIX Niedziela Zwykła 18.10.2020

 

1. Dziś NIEDZIELA MISYJNA rozpoczynająca TYDZIEŃ MISYJNY. Modlimy się za misje na wszystkich kontynentach. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, składając także dziś ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.


2
. Zapraszamy na modlitwę różańcową do kościoła parafialnego codziennie o 17.3o. Różaniec można odmawiać również z rodziną, albo w łączności z modlącymi się na falach katolickich rozgłośni radiowych.  


3
. Na ołtarzu bocznym i na stoliku za ławkami znajdują kartki wypominkowe, które należy wypełnić podając imiona zmarłych w pierwszym przypadku np. Józef, Krystyna, Stanisław itd., i złożyć do skarbonki przy figurze Matki Bożej Fatimskiej. Zadbajmy o porządek na grobach bliskich zmarłych. Prosimy o wkładanie wszelkich odpadów do kontenerów. Obok cmentarza, kilka metrów poza ogrodzeniem nowej części cmentarza, jest czynna studnia.


4
. Przygotowujących się do bierzmowania prosimy o podejście do zakrystii i odebranie podpisanych indeksów.


5
. Dyrektor MIVA Polska przesłał na adres Urzędu Parafialnego podziękowania „za udział w Akcji Św. Krzysztof – 1 gr. za 1 km i pomoc w zakupie środków transportu dla polskich Bóg zapłać za wsparcie”.


6
. Ofiary na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, zbierane z okazji Dnia Papieskiego, który już obchodziliśmy, można składać do puszki na stoliku za ławkami. Bóg zapłać.


7
. Od następnej niedzieli, 25 października, przechodzimy na czas zimowy. W związku z tym, Msze Św. w niedziele i święta oraz w dni powszednie zostają przesunięte z godz. 18.oo na godz. 17.oo. Podobnie zmienia się czas otwarcia kancelarii parafialnej.


8
. W czwartek, 15 października br., zmarł w wieku 88 lat kanonik Władysław STANEK, pierwszy proboszcz naszej parafii, ostatnio emerytowany proboszcz w Kopytowej. Msza Św. pogrzebowa będzie odprawiona jutro, 19 października br., o godz. 14.oo w kościele parafialnym w Pstrągowej.

Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Mu wieczne spoczywanie”.

 

 


XXVIII Niedziela Zwykła 11.10.2020

 

 

1. Dziś DZIEŃ PAPIESKI. Kwesta do puszek na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera wykształcenie polskiej, uzdolnionej młodzieży z uboższych rodzin, odbędzie się w najbliższą niedzielę 18 października br.


2
. W piątek, 16 października, w rocznicę wyboru św. Jana Pawła II na stolicę piotrową, zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w kościele parafialnym o godz. 17.3o i Mszę Św. w intencji podziękowań i próśb za przyczyną św. Jana Pawła. Intencje można składać przy ołtarzu Świętego. Również w piątek rocznica święceń biskupich ks. abp. Józefa MICHALIKA. 


3
.Uczniów z klasy VIII z terenu parafii zapraszamy na spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem do kościoła parafialnego w piątek 16 października br. na godz. 17.3o, wraz z  jednym z rodziców.


4
. Przed nami kolejny październikowy tydzień. Trwajmy na modlitwie różańcowej wraz z Maryją. Ponawiamy zaproszenie na nabożeństwa październikowe w naszym kościele o godzinie 17.3o. Za kilka dni już połowa miesiąca Maryjnego.


5
. W najbliższą niedzielę, 18.10, rozpocznie się Tydzień Misyjny.


6
. Spotkanie formacyjne Akcji Katolickiej, 14.10.br., w środę po wieczornej Mszy Św.


7
. Tygodniową modlitwę w intencji Ojczyzny w sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie rozpocznie dziś o 15.oo ks. abp Adam SZAL, który poświęci rozbudowaną kaplicę polową i figury świętych. Do udziału w modlitwie, w intencji Ojczyzny i o ustanie epidemii, za wstawiennictwem św. Andrzeja, zaprasza mieszkańców Sanoka i okolic, kustosz sanktuarium ks. prał. Józef Niżnik w środę 14.10.br., na godz. 17.oo. Zachęcamy do udziału w tych wydarzeniach.


8
. Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w ramach I Dni Muzyki Organowej Sanok 2020 odbędzie się w dniach 16-18.10.2020 w kościele NSPJ w Sanoku, na Posadzie. Koncerty są bezpłatne. Szczegóły na plakatach.


9
. W najnowszym numerze „Gość niedzielny” znajdziemy piękny film o Matce Jezusa, który poruszy każdego widza pt. „Ziemia Maryi” wzbogacony o 85 minut dodatkowych materiałów. Cena bez zmian – 6zł.


10
. Dziś kończy się czas Misji Świętych w naszej parafii. Bądźmy wdzięczni Panu Bogu i Księżom Misjonarzom za dobro, które Pan Bóg przez ich posługę, wlał w nasze serca. Uczyńmy mocne postanowienie trwania w wierze, którą umacniajmy modlitwą i życiem sakramentalnym; dawajmy świadectwo żywej wiary przez dobre czyny w rodzinie i środowisku pracy.

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ Księżom Misjonarzom, ks. Krzysztofowi i ks. Janowi, za przyjęcie zaproszenia do posługi misyjnej w naszej parafii, i za 8 dni odpowiedzialnej pracy nad uświęceniem serc. Niech Pan Bóg błogosławi w dalszej posłudze misyjnej. 

 

 

 

 

XXVII Niedziela Zwykła 04.10.2020


1. Dziś
pierwsza, niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych. Trwajmy na modlitwie. Październik to miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy wszystkich parafian do udziału w nabożeństwie różańcowym, które odprawiamy w naszym kościele o 17.3o, i pozostania na Mszy Św. Do udziału w modlitwie różańcowej szczególnie zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej oraz młodzież VI, VII i VIII klasy przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Rodziców dzieci i młodzieży prosimy o współpracę.


2
. Poświęcenie i wręczenie różańców dzieciom z klasy trzeciej we wtorek 06 października, podczas Mszy Św. o 18.oo. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.


3
. DZIEŃ PAPIESKI w Polsce w niedzielę 11.10.20. Przed kościołami odbędzie się kwesta na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera wykształcenie uzdolnionej polskiej młodzieży pochodzącej z rodzin uboższych. Kwestę organizuje Akcja Katolicka.


4
. Pielgrzymka Róż Żywego Różańca, dekanatu sanockiego, do kościoła Przemienienia Pańskiego w Sanoku zaplanowana jest w najbliższą sobotę 10 października. Hasłem pielgrzymki są słowa „Różaniec lekarstwem dla uleczenia otwartych ran zadanych Kościołowi”. Początek spotkania o 9.3o. Po zakończonej katechezie Różaniec w łączności z ks. abp. Adamem z katedry przemyskiej. Msza Św. o 11.3o. Do sanockiej Fary udajemy się indywidualnie.


5
. Uczniów klasy VI, VII i VIII Szkoły Podst. (SP) z terenu parafii zapraszamy do kościoła parafialnego na miesięczne spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem w czwartek 8. października na 18.oo . Prosimy zabrać indeksy.


6
. Lektorów i ministrantów posługujących w kościele parafialnym prosimy posługę liturgiczną w dniach tygodnia wcześniej wybranych.


7
. W październiku wypadają święta patronalne następujących róż różańcowych: 5.10 - Róża św. s. Faustyny, 15.10 – Róża św. Teresy z Avila, 22.10 Róża św. Jana Pawła II.


8
. Nie będzie Mszy Św. o 7.oo w tym tygodniu, intencje z tej Mszy będą odpr. o godz. 9.oo.


9
. W najnowszy numerze gazetki parafialnej „Nasza Królowa” relacja z odpustu parafialnego i bogaty materiał fotograficzny z konsekracji kościoła w Sanoczku.


10
. Rozpoczęliśmy dziś Misje Święte, które są potrzebne każdemu z nas. Dla ciebie, który żyjesz w przyjaźni z Bogiem, i dla ciebie, który nie możesz poradzić sobie ze swoim zwątpieniem, i dla ciebie który pogubiłeś się na drogach swego życia, i szczególnie dla ciebie, który żyjesz jakby Boga nie było.

Program Misji Świętych znajduje się na tablicach ogłoszeń, na parafialnej stronie internetowej www.), i na folderach, które dotarły do naszych domów.    

 

 

 

XXVI Niedziela Zwykła 27.09.2020 

 

1.Kończy się miesiąc wrzesień. W czwartek rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do udziału w codziennej Mszy Św. i w nabożeństwie różańcowym, które w kościele parafialnym będziemy odprawiać o godzinie 17.3o. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o wspólne odmawianie różańca w domach. Do udziału w modlitwie różańcowej szczególnie zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej oraz młodzież przygotowująca sie do sakramentu bierzmowania. Apelujemy do rodziców, dziadków i innych opiekunów dzieci: prowadźcie je do kościoła i uczcie miłości do Matki Bożej.

Przypominamy, że za odmówienie Różańca (5 tajemnic) zyskuje się odpust zupełny jeśli Różaniec odmawia się w kościele lub w rodzinie. Warunkiem zyskania tego odpustu jest wyzbycie się wszelkiego przywiązania do grzechu, nawet lekkiego, spowiedź i Komunia  Św. oraz modlitwa w intencjach Ojca Św. Odpust zyskuje się raz na dzień, a jedna spowiedź wystarcza do zyskania odpustów w wielu dniach.


2
. Dziękujemy Róży św. Teresy z Avila za prowadzenie modlitwy różańcowej w minionym tygodniu, a przez najbliższe trzy dni prosimy o tę posługę Różę św. Józefa. Modlitewny dyżur różańcowy, przed wieczorną Mszą Św., zostaje w październiku zawieszony.


3
. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota października. W czwartek, podczas modlitwy różańcowej, będziemy prosić o liczne i święte powołania do kapłaństwa, oraz o wytrwanie dla tych, którzy już wypełniają swe powołanie kapłańskie. W pierwszy piątek miesiąca duszpasterskie odwiedziny chorych w Czerteżu i Sanoczku od 13.3o, i w dzielnicy Dąbrówka również od 13.3o. Od 17.oo adoracja Najśw. Sakramentu w kościele parafialnym, i okazja do spowiedzi. W pierwszą sobotę ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie po Mszy Św. o 18.oo. Nie będzie modlitwy różańcowej przed Mszą Św. Po odmówieniu różańca w kościele, procesja z figurą Matki  Bożej. Prosimy przynieść świece lub lampiony. Spotkanie Grupy Biblijnej w czwartek 01 października po wieczornej Mszy Św.


4
. Na stoliku za ławkami jest najnowszy numer darmowej gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”. Weź, przeczytaj i podaj innym. Bądź apostołem dobra. Są do odebrania tygodniki „Gość Niedzielny”, „Niedziela” – w której artykuł o konsekracji kościoła w Sanoczku, i miesięcznik „Mały Gość Niedzielny”.


5
. Jest jeszcze kilka miejsc na Zawierzenie do Częstochowy.


6
. W tym miesiącu święto patronalne obchodzą Róże: św. Faustyny 05.10; św. Teresy z Avila – 15.10; św. Jana Pawła II – 22.10. Solenizantom tego tygodnia życzymy błogosł. Bożego za wstawiennictwem św. Patronów.


7
. W najbliższą niedzielę 04.10.2020 rozpoczynamy MISJE ŚWIETE. Program szczegółowy tych dni znajduje się w kilku miejscach na plakatach, i na folderach dostarczonych do wielu naszych domów. Rodziny, które nie mają jeszcze planu Misji Św., mogą go otrzymać na stoliku za ławkami. Bardzo prosimy, aby w każdym domu był ten program, by w miarę możliwości wszyscy włączyli się w przeżywanie tych wyjątkowych dni.

 


 

XXV Niedziela Zwykła 20.09.2020

 

1. Dziś Niedziela Środków Masowego Przekazu. Modlimy się za pracowników mediów, by odpowiedzialnie w duchu prawdy służyli społeczeństwu. Materialnie wspieramy dziś diecezjalne Radio Fara. Taca mszalna przeznaczona na tę katolicką rozgłośnię. Natomiast zapowiadana na dziś zbiórka na potrzeby parafii odbędzie w najbliższą niedzielę 27 września br.


2
. Spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św., jutro, 21 września br. w kościele parafialnym po Mszy Św. o 18.oo. Kuria Biskupia w Przemyślu przypomina rodzicom, że właściwym miejscem przygotowania dziecka do Pierwszej Komunii Św. jest parafia zamieszkania, a nie parafia, której podlega szkoła.


3
. Dziękujemy Róży Św. s. Faustyny za dyżur modlitewny w minionym tygodniu, a od jutra prosimy o tę posługę w tym tygodniu Różę Św. Teresy z Avila.


4
. Wyjazd na ZAWIERZENIE do Częstochowy planowany jest na 03.10.2020, w pierwszą sobotę października. Zgłoszenia można złożyć na nr 503 745 778.


5
. Pielgrzymka „Miejscami Tronu Łaski” odbędzie się w dniach w dniach od 16 – 18 października 2020. Informacje na tablicach ogłoszeń. Zapisy, tel. 727 933 250.


6
. Uczniów z klasy VII i VIII SP prosimy o odebranie indeksów w zakrystii.


7
. Burmistrz Miasta Sanoka zaprasza mieszkańców dzielnicy Dąbrówka na spotkanie, które odbędzie się 23 września br. o godz. 17.3o, w świetlicy Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Sanoku przy ul. Witosa 60. Celem spotkania jest omówienie spraw bieżących. Zachęcamy do udziału w tym spotkaniu, jeśli chcemy mieć wpływ rozwój naszej dzielnicy.

 

 

 

 

 XXIV Niedziela Zwykła 13.09.2020

 

1. Jutro, 14 września, święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Uroczystości odpustowe w parafii Bukowsko i w parafii O.O. Franciszkanów w Sanoku. W naszej parafii jutro Msza Św. z rozważaniem o godz. 18.oo. Po Mszy Św. Droga Krzyżowa w kościele, a następnie Adoracja Krzyża – indywidualna w ciszy do 21.oo. Drodzy Parafianie: ze względu na ograniczenia sanitarne związane z epidemią koronawirusa, nie mogliśmy adorować Krzyża w Wielki Piątek, uczyńmy to jutro, w święto Podwyższenia Krzyża Św., i powierzmy Jezusowi sprawy swojego życia. Serdecznie zapraszamy na to wyjątkowe i potrzebne nabożeństwo.


2
. Nowenna miesięcy ku czci św. Jana Pawła II w środę, 16 września br. Zachęcamy do składania podziękowań i próśb, wraz z ofiarą, do skarbonki przed ołtarzem Świętego. Jedna z Mszy Św. będzie odprawiana w tych intencjach. Już sześć róż rodziców modli się na różańcu za swoje dzieci każdego dnia. Prosimy rodziców o włączenie się w tę modlitwę, bardzo potrzebną dziś młodym. Tel. kontaktowy: p. Krystyna – 503 745 778.     


3
.Uroczyste rozpoczęcie roku formacyjnego dla wszystkich  grup przy kościołach naszej parafii odbędzie się w piątek 18 września br. w kościele parafialnym. Zapraszamy Róże Różańcowe, Paraf. Oddział Akcji Katolickiej, Grupę Biblijną, Ruch Światło – Życie Domowy Kościół, lektorów  oraz ministrantów na Mszę Św. o 18.oo

Młodzież z klasy VI, VII i VIII Szkoły Podstawowej z terenu parafii, również zapraszamy na Mszę Św. w piątek na godz. 18.oo. Po Mszy Św. odbędzie pierwsze, krótkie, spotkanie   organizacyjne przed bierzmowaniem. Obecność obowiązkowa. Proszę przynieść indeksy. Jednocześnie informujemy, że przygotowujący się do bierzmowania powinien uczestniczyć w spotkaniach formacyjnych w parafii zamieszkania. Również w piątek zostanie podjęta Adopcja Duchowa kandydatów do bierzmowania z kl. VIII.


4
. Lektorzy i ministranci zostaną poinformowani o spotkaniach formacyjnych w najbliższych dniach.


5
. Dziękujemy Róży Św. Maksymiliana Kolbe za dyżur modlitewny w minionym tygodniu, a od jutra o tę posługę prosimy Różę św. Faustyny (zelatorka Wanda Chutkowska).


6
. Już dziś zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci, które przystąpią do Pierwszej Komunii Św. w naszej parafii. Spotkanie zaplanowane jest na 21 września br.


7
. W najbliższą III niedzielę miesiąca taca mszalna przeznaczona na potrzeby parafii.


8
. Informujemy, że od niedzieli 7 czerwca 2020 r. włącznie, została odwołana dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach świętych. Warto również przypomnieć zapis z Katechizmu Kościoła Katolickiego (nr 2181): Eucha­rystia niedzielna uzasadnia i potwierdza całe działanie chrześcijańskie. Dlatego wierni są zobowiązani do uczestniczenia w Eucharystii w dni nakazane, chyba że są usprawiedliwieni dla ważnego powodu (np. choroba, pielęgnacja niemowląt) lub też otrzymali dyspensę od ich własnego pasterza. Ci, którzy dobrowolnie zaniedbują ten obowiązek, popełniają grzech ciężki.

 

 

 

XXIII Niedziela Zwykła 06.09.2020

 

1. Dziś pierwsza, adoracyjna niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych. Po liturgii eucharystycznej adoracja Najśw. Sakramentu, która jest częścią dzisiejszej liturgii.


2
. KONSEKRACJA KOŚCIOŁA POD WEZW. MIŁOSIERDZIA BOŻEGO W SANOCZKU dokonuje się dziś podczas Mszy Św. o godz. 11.oo. Transmisję z tej uroczystości przeprowadzi diecezjalne RADIO FARA. Mszy Św. przewodniczy ks. abp. Adam Szal, Metropolita Przemyski.


3
. Główny odpust parafialny we wtorek, 08 września, w Święto Narodzenia Najśw. Maryi Panny. W tym dniu odprawiamy trzy Msze Św. o 07.3o, 11.oo i 18.oo. Mszę Św. odpustową odprawi i kazanie wygłosi ks. Waldemar Gawron, od kilku lat posługujący w kościele farnym. W dzień odpustu parafianie powinni powstrzymać się od prac niekoniecznych i wziąć udział w Mszy Św. Zadbajmy o godne przeżycie tego dnia. Podczas Mszy Św. zostanie odmówiony Akt zawierzenia Matce Bożej. Po Mszy Św. o 11.oo procesja eucharystyczna wokół kościoła. Róże Matki Bożej i św. Teresy z Avila, prosimy o niesienie feretronów, a Roże męskie prosimy do chorągwi i baldachimu. Po procesji poświecenie dewocjonaliów. Zelatorów prosimy o podział funkcji. Dziękujemy za uporządkowanie klombów wokół kościoła.


4
.Dziękujemy Róży św. Jana Pawła II za dyżur modlitewny w minionym tygodniu, a o tę posługę w tym tygodniu prosimy Różę Św. Maksymiliana Kolbe.


5
. Spotkanie formacyjne Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w środę, 09 września, po Mszy Św. o 18.oo. Serdecznie zapraszamy.


6
. Bieg Rodzinny św. Maksymiliana rozpocznie się w sobotę, 12 września br., o 13.oo przy kaplicy św. Maksymiliana, ul. Zagrody10. Więcej szczegółów na tablicach ogłoszeń. 

7. CAŁODZIENNA ADORACJA NAJŚWIETSZEGO SAKRAMENTU, po raz drugi w historii naszej parafii, wypada w sobotę, 12 września 2020,  od godz. 07.3o – 18.oo. Prosimy zwłaszcza grupy różańcowe z terenu całej parafii o włączenie się w modlitwę adoracyjną, według programu w gazetce „Nasza Królowa”. Zadbajmy, by w czasie adoracji były chwile ciszy, na osobistą modlitwę, rozmowę z Jezusem, który zna nasze serca i oczekuje na naszą  obecność. Niech z każdego domu, choć jedna osoba przyjdzie tego dnia do kościoła parafialnego pokłonić się Jezusowi. XXII Niedziela Zwykła 30.08.2020

 

1. Dziś ostatnia niedziela sierpnia. Kończy się czas wakacji. Kancelaria parafialna czynna we wtorki i czwartki od 17.oo, i w soboty od 08.oo i od 17.oo. Msze Św. w kościele parafialnym już od jutra o g. 07.oo i 18.oo.


2
. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Przed Mszą Św. w czwartek modlitwa w intencji o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz za kapłanów prowadzi Akcja Katolicka. W piątek przed południem odwiedziny duszpasterskie chorych na zgłoszenie telefoniczne lub w zakrystii, w Sanoku D. od 13.3o. Po południu od 17.oo – 18.oo adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi. W pierwszą sobotę modlitwa różańcowa po Mszy Św. z procesją wokół kościoła.


3
. Główny odpust parafialny we wtorek, 08 września, w Święto Narodzenia Najśw. Maryi Panny. W tym dniu odprawiamy trzy Msze Św. o 07.3o, 11.oo ( z procesją) i o 18.oo. Tego dnia parafianie powinni powstrzymać się od prac niekoniecznych i wziąć udział w Mszy Św. Zadbajmy już dziś, by godnie przeżycie ten dzień.


4
. Rozpoczęcie roku szkolnego jutro, 31 sierpnia, Mszą Św. o 18.oo. Dzieci z całej parafii oraz rodziców i nauczycieli zapraszamy do wspólnej modlitwy.


5
. Spotkanie Grupy Biblijnej we wtorek, 01 września, po Mszy Św. o 18.oo. Osoby pragnące pogłębić swoją wiarę oraz znajomość Pisma Św., serdecznie zapraszamy na te spotkania, które nie mają charakteru grupy zamkniętej, i nikt tu nie sprawdza obecności. Ale można lepiej poznać Pismo Św., które dla chrześcijanina jest Księgą Życia. Zapraszamy.


6
. Jeszcze można dołączyć do wyjeżdżających na Zawierzenie Matce Bożej do Częstochowy w najbliższą sobotę 05 września br. Zgłoszenia do p. Krystyny tel. 503 745 778.


7
. Rektorat św. Maksymiliana w Sanoku zaprasza na BIEG RODZINNY ŚW. MASYMILIANA, z okazji 100 – lecia Cudu nad Wisłą. Bieg odbędzie się na trasie 2 lub 5 kilometrów. Początek obydwu biegów w sobotę 12 września o godz. 13.oo ze startem i meta przy Kaplicy św. Maksymiliana, ul. Zagrody 10. Dla uczestników pamiątkowe medale i ognisko na zakończenie. Zapisy oraz szczegółowe informacje na stronie: przemyska.pl oraz na plakatach.


8
. Dziękujemy Róży Św. Bernadetty za przewodniczenie modlitwie różańcowej w minionym tygodniu, a od jutra prosimy o te posługę Różę Św. Jana Pawła II (zelator Jan Cupak).

 

9. Msza Św. z Róży św. Matki Teresy z Kalkuty będzie odprawiona 06 września o 07.3o. 

 

10. Konsekracja nowego kościoła pw. Miłosierdzia Bożego w Sanoczku odbędzie się w niedzielę 06 września podczas Mszy Św. o godz. 11.oo. Uroczystości będzie przewodniczyć J. E. Ks. Arcybiskup ADAM SZAL wraz zaproszonymi księżmi. Do tego wydarzenia parafianie Sanoczka przygotują się przez trzy dni, czwartek, piątek i sobotę, uczestnicząc we Mszach Św. o 18.oo, które odprawi oraz kazania wygłosi ks. dziekan senior dr Andrzej Skiba. W niedzielę 6 września zostanie też odprawiona Msza św. o godz. 7:30.  Zapraszamy do udziału w tym historycznym wydarzeniu.

 

XXI Niedziela Zwykła 23.08.2020

 

1. W środę Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze Św. w kościele parafialnym o 07.3o, 09.3o i 18.3o. W tym dniu przypada święto patronalne Róży MB Częstochowskiej, której zelatorką jest p. Barbara Fejdasz.


2
. Dziękujemy Róży Miłosierdzia Bożego za dyżur modlitewny w minionym tygodniu, a od jutra prosimy o tę posługę Różę Św. Bernadetty (zelator F. Markowska).


3
. Podziękowania za ofiary złożone dla cierpiących mieszkańców Bejrutu w Libanie. Przed kościołami naszej parafii zebrano łącznie 6070zł., w tym 100$ USA i 15 funtów angielskich. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.


4.
Organizowany jest wyjazd na Zawierzenie Matce Bożej do Częstochowy dnia 05 września br., czyli w pierwszą sobotę miesiąca. Szczegółowe informacje i zapisy u naszej parafianki, p. Krystyny, tel. 503 745 778. Prosimy o włączenie się w to ważne wydarzenie.

 

 

 

XX Niedziela Zwykła 16.08.2020

 

 

1. Msza Św. w intencji podziękowań i próśb za przyczyną św. Jana Pawła II oraz za rodziców modlących się na różańcu za swoje dzieci dziś o 18.oo. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.


2
. W sobotę, 22 sierpnia, wspomnienie Najśw. Maryi Panny Królowej, jutro 17 sierpnia św. Jacka, prezbitera, w czwartek 20 sierpnia św. Bernarda, opata i doktora Kościoła Przypominamy, że w Polsce miesiąc sierpień przeżywany jest jako miesiąc trzeźwości. Abstynencja sierpniowa jest potrzeba, cenna i możliwa. Nie ustawajmy w czynieniu dobra.


3
. PIKNIK RODZINNY ŚW. MAKSYMILIANA, odbędzie się dziś 16 sierpnia przy kaplicy św. Maksymiliana, ul. Zagrody 10 o godz. 16.oo. Przedtem, o 10:3o Msza Św. z okazji Złotego Jubileuszu kapłaństwa ks. Krzysztofa Pacześniaka, wieloletniego kapelana w sanockim szpitalu. Szczegóły pikniku na plakacie.


4
. Komenda Powiatowa Policji w Sanoku, informuje, że spora część posesji w dzielnicy Dąbrówka nie posiada należytego oznakowania. Brak numerów porządkowych przypisanych do konkretnych posesji może znacznie opóźnić reakcję oraz czas podejmowania interwencji przez takie służby jak Pogotowie Ratunkowe, Straż Pożarna, Policja, Straż Miejska i inne. Policja przypomina, że brak właściwego oznakowania posesji numerem porządkowym jest wykroczeniem, które regulują przepisy prawne. Zadbajmy o własne bezpieczeństwo.


5
.Dziękujemy Róży MB Fatimskiej za dyżur modlitewny w minionym tygodniu, a od jutra prosimy o tę posługę Różę Miłosierdzia Bożego (zelator Ryszard Fejdasz).

 

 

XIX Niedziela Zwykła 09.08.2020

 

1. W najbliższą sobotę, 15 sierpnia, Uroczystość Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny. Msze Św. w kościołach naszej parafii jak w niedzielę. Podczas liturgii błogosławieństwo ziół i kwiatów.


2
. Doroczna Parafialna Pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej w Starej Wsi zaplanowana na 15 sierpnia, w tym roku nie wyruszy, ze względu na bardzo małą liczbę zgłoszeń, prawdopodobnie wynikających z obawy przed koronawirusem. Zachęcamy do organizowania się w 4-5 osobowe grupy i na wyjazd samochodem.  


3
. Nowenna Miesięcy ku czci Św. Jana Pawła II w najbliższą niedzielę, 16 sierpnia o 18.oo. W intencji składanych podziękowań i próśb za przyczyną św. Papieża, wraz z ofiarą, odprawiana jest Msza Św.


4
. Msza Św. z Róży św. Maksymiliana Kolbe będzie odprawiona w najbliższą niedzielę 16 sierpnia o godz. 07.3o.


5
. Dziękujemy Róży MB Częstochowskiej za prowadzenie modlitwy różańcowej w minionym tygodniu, a od jutra prosimy o te posługę Różę MB Fatimskiej.

 

 

XVIII Niedziela Zwykła 02.08.2020

 

1. Rozpoczął się sierpień – miesiąc trzeźwości. Trwa także wielka modlitwa o trzeźwość narodu. Przez osobista wstrzemięźliwość od napojów alkoholowych, przynajmniej w tym miesiącu, włączmy się w tę modlitwę. Wspierajmy także tych, którzy podjęli postanowienia trzeźwościowe . Dziś zmiana tajemnic różańcowych.


2
. We wtorek, 04 sierpnia, wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, patrona kapłanów, zwłaszcza proboszczów. W modlitwie polecajmy Panu Bogu naszych duszpasterzy.


3
. W czwartek, 06 sierpnia, Święto Przemienienia Pańskiego. W parafii Sanok Fara główny odpust związany z tytułem kościoła, uroczysta suma o godz. 11.oo. W kościele parafialnym Msze Św. o 7.3o i 18.3o.


4
. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek modlimy się za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne, także z naszej parafii. W piątek przed południem od 9.3o odwiedziny duszpasterskie chorych po zgłoszeniu w zakrystii dziś lub telefonicznie. A w piątek po południu od 17.3o      godzinna adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi, Msza Św. o 18.3o.


5
. Już dziś warto zaplanować udział w dorocznej pielgrzymce do sanktuarium Matki Bożej w Starej Wsi dnia 15 sierpnia br. Osoby planujące powrót autokarem prosimy o zapisywanie się w zakrystii, i złożenie zaliczki 10zł.


6. Dziękujemy
Róży Św. Matki Teresy z Kalkuty za prowadzenie modlitwy różańcowej w minionym tygodniu, a od jutra prosimy o tę posługę Różę MB Częstochowskiej (zelator Barbara Fejdasz).


7
. Byłych uczniów VIII klasy SP, bierzmowanych w naszym kościele 02 lipca 2020 prosimy o odebranie w zakrystii podpisanych indeksów.


8
. W najbliższą niedzielę 09 sierpnia br. taca mszalna na wszystkich Mszach Św. będzie przeznaczona na potrzeby parafii. Nie możemy obecnie kwestować jak w poprzednim roku, ale liczymy na życzliwość i ofiarność parafian.

 

 

XVII Niedziela Zwykła 26.07.2020

 

1. W sobotę rozpoczyna się sierpień – miesiąc trzeźwości. To czas dla nas szczególny na płaszczyźnie religijnej i narodowej. Trwa także wielka modlitwa o trzeźwość narodu. Przez osobista wstrzemięźliwość od napojów alkoholowych, przynajmniej w tym miesiącu, włączmy się w tę modlitwę. Wspierajmy także modlitwą osoby wpisane w Parafialnej Księdze Trzeźwości.


2
. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. W kościele parafialnym wieczór fatimski rozpocznie się Mszą Św. o 18.3o, następnie modlitwa różańcowa z rozważaniem w kościele i na zakończenie procesja z figurą Matki Bożej. Nie będzie modlitwy różańcowej przed Mszą Św.


3
. Dziękujemy za ofiary złożone ubiegłej niedzieli podczas błogosławieństwa kierowców i pojazdów z okazji św. Krzysztofa. Na środki transportu dla misjonarzy zebrano w naszej parafii 6330zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.


4
. „Bądźcie dla świata obliczem miłości”, to tytuł wystawy z okazji 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II, przygotowanej w naszym mieście. Wystawę można obejrzeć w dniach od 29 lipca – 25 sierpnia w plenerze Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Lenartowicza. Na wystawę zaprasza Burmistrz Miasta Sanoka.


5
. Przypominamy o obowiązku zakładania maseczek przy wchodzeniu do kościoła. To sprawa odpowiedzialności za siebie i za innych. Prosimy także o przestrzeganie zasady „W progi Boże w godnym ubiorze”. Stosownym ubiorem, odpowiednim dla domu Bożego, okazujemy szacunek Panu Bogu i dajemy świadectwo osobistej kultury zachowania.


6
. Dziękujemy Róży MB Królowej Polski za prowadzenie modlitwy różańcowej w minionym tygodniu, a od jutra prosimy o tę posługę Róże Św. Matki Teresy z Kalkuty.


7
. Zaplanowane na rok 2020 MISJE ŚWIĘTE, zostały przełożone z kwietnia na początek października, czyli od 04 – 11.10.2020. Termin ten zaproponował ksiądz Krzysztof, jeden z odpowiedzialnych za przeprowadzenie Misji Św. w naszej parafii. Wspomniał, by zaufać Panu Bogu, i nie lękać zapowiadanej na jesień nowej fali epidemii koronawirusa. Prosił o modlitwę w intencji Misji Św.


8
. Bierzmowani na początku lipca tego roku mogą odebrać indeksy w zakrystii.


9
. Dziękujemy za doroczne ofiary składane na sprzątanie kościoła i kwiaty. Bóg zapłać wszystkim zatroskanym o naszą świątynię.

 

 


XVI Niedziela Zwykła 19.07.2020

 

1. Dziś rozpoczyna się XXI Ogólnopolski Tydzień Św. Krzysztofa organizowany przez MIVA Polska, organizację, która wspiera misjonarzy poprzez zakup środków transportu. W parafiach w Polsce przeprowadzana jest Akcja Św. Krzysztof – 1 grosz za 1 km na środki transportu dla misjonarzy” . Błogosławieństwo kierowców oraz poświecenie pojazdów dziś po każdej Mszy Św.


2. Jutro, 20 lipca wspomnienie bł. Czesława, prezbitera, w czwartek, 23 lipca, święto św. Brygidy Szwedzkiej, zakonnicy, patronki Europy, a w sobotę, 25 lipca, święto św. Jakuba Apostoła. Solenizantom tego tygodnia niech Bóg błogosławi za wstawiennictwem świętych patronów.


3. Organizowana jest 3-dniowa Pielgrzymka na Podlasie w dniach 03-05.08.2020. Zainteresowane osoby mogą zgłosić się na nr tel. 727 933 250. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.


4. Dziękujemy
Róży MB Nieustającej Pomocy za prowadzenie modlitwy różańcowej w minionym tygodniu, od jutra prosimy o tę posługę Różę MB Królowej Polski – zelator Maria Woźniczak.

5. Dziękujemy za doroczne ofiary składane na sprzątanie kościoła i kwiaty. Bóg zapłać wszystkim zatroskanym o naszą świątynię. 

 

 


XV Niedziela Zwykła 12.07.2020

 

 

1. W najbliższą niedzielę, 19 lipca 2020, rozpocznie się XXI Ogólnopolski Tydzień Św. Krzysztofa organizowany przez MIVA Polska, organizację wspierającą misjonarzy poprzez zakup środków transportu. W parafiach w Polsce przeprowadzana jest „Akcja Św. Krzysztof – 1 grosz za 1 km na środki transportu dla misjonarzy”. Błogosławieństwo kierowców oraz poświecenie pojazdów odbędzie się w niedzielę 19 lipca, po każdej Mszy Św.


2
. Wspomnienie NMP z Góry Karmel w czwartek 16 lipca. Msze Św. o 07.oo i 18.3o.


3
. Kolejny miesiąc nowenny ku czci św. Jana Pawła II również w czwartek, 16 lipca br. W intencji podziękowań i próśb, składanych przed ołtarzem św. Papieża wraz ofiarą, odprawiana jest Msza Św. o 18.3o. Korzystajmy z tej okazji, by wypraszać potrzebne łaski dla siebie lub dla kogoś będącego w potrzebie.


4
. Dziękujemy Róży Św. Józefa za prowadzenie modlitwy różańcowej w minionym tygodniu, a od jutra prosimy o te posługę Różę MB Nieustającej Pomocy.


5
. Na pomoc powodzianom zebrano do puszek przed kościołami w naszej parafii łącznie kwotę 6335zł., w tym 60 kun chorwackich. Do puszek przy kościele parafialnym zebrano 3090zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom oraz Akcji Katolickiej za organizację tej kwesty.


6
. Na stoliku za ławkami znajdują się obrazki i tekst Litanii do Najdroższej Krwi Chrystusa, którą odmawia się w miesiącu lipcu. Materiały te są darmowe.


7
. Jeszcze można zgłaszać się do Diecezjalnej Sztafety Różańcowej w Biurze Radia FARA: na adres e-mail: biuro@radiofara.pl(w tytule należy podać „sztafeta różańcowa lub telefonicznie – dzwoniąc pod numer +48 16 67 67 001 (biuro czynne od poniedziałku do piątku w godz. od 9:00 do 12:00 i od 14:00 do 17:00).Podczas jednego zgłoszenia należy podać 4 osoby, które o porze ustalonej z  Biurem, podejmą modlitwę różańcową w naszej sztafecie.


8
. Dziś wybieramy Prezydenta Najjaśniejszej Rzeczypospolitej. Bardzo ważny dzień dla Polski i jej przyszłości. Wszyscy upoważnieni mają obowiązek wziąć udział w tym wydarzeniu. Jakie będą wybory, taka będzie przyszłość naszej Ojczyzny.

 

 

 

 

XIV Niedziela Zwykła 05.07.20201
. Dziś pierwsza, adoracyjna niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych. W drugiej części dzisiejszej liturgii, wystawienie Najśw. Sakramentu i modlitwa adoracyjna podczas której ponowimy Akt Poświęcenia Kościoła w Polsce Najśw. Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi.


2
. Spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w środę 08 lipca br., po Mszy Św. która rozpoczyna się o 18.3o. Serdecznie zapraszamy.


3
. W środę liturgiczne wspomnienie św. Jana z Dukli, patrona naszej archidiecezji, a w sobotę święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.


4
. Dziękujemy Róży św. Teresy z Avila za prowadzenie modlitwy różańcowej w minionym tygodniu, a od jutra prosimy o tę modlitwę Różę św. Józefa (zelator Tadeusz Woźniak).


5
. Archidiecezjalna Sztafeta Różańcowa organizowana jest po raz drugi i trwa od 04 – 16 lipca 2020 tj. w czasie trwania 40. Przemyskiej Archidiecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Sztafeta to modlitwa polegająca na tym, że o wyznaczonej godzinie cztery osoby z danej parafii będą w swoich domach odmawiać różaniec (każda osoba inną część). W ten sposób w ok. 30 min. zostanie odmówiony cały różaniec. Organizatorzy proszą by 4 osoby z naszej parafii modliły się 11 lipca o godz. 2 (po północy). Bardzo prosimy chętnych o podjęcie tej prośby i zgłoszenie się dziś w zakrystii, lub telefonicznie.


6
. Przypominamy, że obowiązuje wakacyjny porządek odprawiania Mszy Św. w kościele parafialnym: w dni powszednienie Msze Św. o 7.oo i 18.30. W Czerteżu, w Sanoczku i w kościele parafialnym niedzielny porządek odprawiania Mszy Św. bez zmian. Sprawy urzędowe w kancelarii parafialnej można załatwić po Mszy Św. o 18.3o.


7
. Dziękujemy za roczne wpłaty na sprzątanie kościoła i kwiaty. Bóg zapłać.


8
. Dziś przed kościołami w naszej archidiecezji zbiórka do puszek dla powodzian. Bądźmy solidarni z tymi, którzy w wielu sytuacjach utracili dorobek życia. Zbiórkę organizuje Akcja Katolicka.

 

 

XIII Niedziela Zwykła 28.06.2020

 

1. Dziś Pierwsza Komunia Św. dla 20 dzieci z naszej parafii podczas Mszy Św. o g. 11.oo.


2
. Jutro Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Odpust parafialny w Bukowsku.


3
. We wtorek zakończenie nabożeństw czerwcowych.


4
.W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Modlitwę różańcową w czwartek przed Mszą Św. ofiarujemy w intencji o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz za kapłanów. W pierwszy piątek Msze Św. o 7.oo i 18.3o. Przed południem odwiedziny duszpasterskie chorych, po południu od 17.3o – 18.3o adoracja Najśw. Sakramentu oraz okazja do spowiedzi. W pierwszą sobotę przed Mszą Św. koronka do Miłosierdzia, a po Mszy Św. procesja różańcowa.


5
. Przypominamy, że od jutra, 29 czerwca, w kościele parafialnym obowiązuje wakacyjny porządek odprawiania Mszy Św. Msze Św. w kościele parafialnym w dni powszednie odprawiamy o 07.oo i 18.3o. Niedzielny porządek odprawiania Mszy Św. w kościołach naszej parafii pozostaje be z zmian. W kościołach filialnych w Czerteżu i w Sanoczku nie będzie Mszy Św. w dni powszednie, z wyjątkiem pierwszego piątku miesiąca. Sprawy urzędowe w kancelarii parafialnej można załatwiać po Mszy Św. o 18.3o, a w pilnych sprawach kontaktować się z księdzem dyżurnym.


6.We środę, 24 czerwca 2020 r. wystartowała nowa odsłona strony internetowej obsługującej serwis informacyjny 
40. Przemyskiej Archidiecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Z powodu trwającej epidemii oraz ograniczeń sanitarnych tradycyjne pielgrzymowanie w tym roku nie jest możliwe. Odbędzie się ono jedynie sztafetowo, zgodnie z przyjętym planem (zob. szczegóły na www.przemyska.pl w zakładce pielgrzymka). Przez internet można włączyć się do duchowego pielgrzymowania.


7. W czwartek 02 lipca, ks. arcybiskup Adam SZAL, udzieli sakrament bierzmowania
grupie młodzieży z naszego dekanatu, w tym 21 naszym młodym parafianom, o 16.oo w kościele parafialnym. Kandydatów do bierzmowania z naszej parafii zapraszam na spot- kanie jutro, w poniedziałek i we wtorek na godz. 18.3o. W środę, 01 lipca br., od 17.oo okazja do spowiedzi dla kandydatów, rodziców i świadków. Przypominamy wszystkim biorącym udział w spotkaniach i w Mszy Św. o zakładanie maseczek po wejściu do kościoła.


8
. Rozpoczął się czas wakacji i urlopów. Pamiętajmy o stosownym ubiorze wchodząc do kościoła na Mszę Św. Trzymajmy się mądrej zasady: W PROGI BOŻE W GODNYM UBIORZE. Nie wypada, by chłopcy czy mężczyźni przychodzili na Mszę Św. w krótkich spodniach i podkoszulku, a kobiety z odsłoniętymi ramionami i plecami. Uszanujmy świętość tego miejsca przez właściwy strój, który będzie znakiem naszej osobistej kultury.

9.
W związku z ulewnymi opadami deszczu w ostatnich dniach, w wielu miejscowościach Archidiecezji Przemyskiej doszło do powodzi i podtopień. Prosimy o solidarność i wsparcie dla poszkodowanych poprzez dołączenie do zbiórki do puszek, która zostanie przeprowadzona we wszystkich parafiach Archidiecezji Przemyskiej w niedzielę, 5 lipca 2020 r. 

10.
Dziś ważny dzień dla przyszłości Polski: Polacy wybierają prezydenta. To obywatelski obowiązek wobec Ojczyzny, którego nie można zlekceważyć w imię odpowiedzialności za wspólny Dom – Polskę. Wybierzmy człowieka, który kocha Polskę, ceni jej tradycje i wartości, i  chce dla niej ofiarnie pracować. 

 

 

XII Niedziela Zwykła 21.06.2020


1
. Wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy w sobotę, 27 czerwca. W Nowosielcach odpust parafialny przeniesiony na niedzielę 28 czerwca. Msza Św. odpustowa o godz. 11.oo.


2
. Informujemy, że już od 01 lipca, przez wakacyjne miesiące, Msze Św. w kościele parafialnym odprawiamy o 07.oo i 18.3o w dni powszednie, a w niedziele godziny odprawiania Mszy Św. bez zmian.


3
. Pierwsza Komunia Św. dla 20 dzieci z naszej parafii w niedzielę 28 czerwca 2020 o godzinie 11.oo. Spowiedź dla dzieci, rodziców, rodziców chrzestnych w sobotę 27 czerwca o 16.3o w kościele parafialnym.


4
. Zakończenie roku szkolnego dla dzieci ze SP nr 7 (obok kościoła parafialnego) w najbliższy czwartek 25 czerwca o godz. 18.oo. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.


5
. Spotkanie kandydatów przygotowujących się do bierzmowania przy kościele parafialnym rozpocznie się w najbliższy piątek 26 czerwca br., o 18.oo. Obecność obowiązkowa.


6
. Dziękujemy za wsparcie finansowe mediów katolickich. Do skarbonki za ławkami złożono ofiary na kwotę 375zł 10gr. Bóg zapłać.


7
. Dziękujemy przedstawicielom Róży Św. Maksymiliana za prowadzenie modlitwy różańcowej w minionym tygodniu, a od jutra prosimy o tę posługę Różę Św. Faustyny (zelator Wanda Chutkowska).


8
. Film „Najświętsze Serce” można obejrzeć dziś w Sanockim Domu Kultury o godz. 16.oo i 18.3o.

 

 


XI Niedziela Zwykła 14.06.2020

 

 

1. Przeżywamy oktawę uroczystości Bożego Ciała. Dziś procesja eucharystyczna po Mszy Św. o godz. 11.oo, i w ciągu tygodnia po wieczornej Mszy Św. do czwartku włącznie. Prosimy dzieci do sypania kwiatów, a rodziców, by towarzyszyli dzieciom podczas nabożeństw. Przekazujmy młodemu pokoleniu piękne, polskie tradycje świętowania oktawy Bożego Ciała.  Zachęcamy wszystkich Parafian do udziału w tej naszej wspólnotowej modlitwie

W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała, poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci, również tych jeszcze nienarodzonych, oraz rozdanie drobnych prezentów.


2
. W piątek, 19 czerwca, Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. W najbliższy piątek nie obowiązuje post. Po Mszy Św. wystawienie Najśw. Sakramentu, Litania do Najśw. Serca Pana Jezusa i Akt wynagrodzenia Sercu Jezusowemu.


3
. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny. Msza Św. o 18.oo.


4
. Sanocki Dom Kultury zaprasza w dniu 21 czerwca na pokaz filmu „NAŚWIĘTSZE SERCE” o godz. 16.oo i 18.3o. Bilety zakupione w miesiącu marcu zachowują swoją ważność.


5
. Serdecznie dziękujemy za przygotowanie ołtarzy na uroczystą procesję na Boże Ciało, za uporządkowanie ulic i dekoracje domów. Służbie Liturgicznej za oprawę Mszy Św. i podczas procesji oraz wszystkim za świadectwo wiary i modlitewne zaangażowanie.


6
. Czytajmy prasę katolicką, która pomaga pogłębiać wyznawana wiarę i dawanie świadectwa wierze w środowisku naszego życia. Na stoliku prasowym są do nabycia wolne egzemplarze „Gościa Niedzielnego” w cenie 6zł.

 

 


Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 07.06.2020

 

1. Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończy się okres komunii św. wielkanocnej.


2
. W czwartek, 11 czerwca, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Z kościołów wyruszą procesje z Najświętszym Sakramentem. Pobożny udział w procesji jest wyrazem wiary w obecność Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie. Udekorujmy nasze domy, by okazać Jezusowi, że cieszymy się z  Jego obecności wśród nas. Msze Święte odprawiamy o godzinie 7.3o. 10.oo i 18.oo. Po Mszy Św. o 10.oo procesja do czterech ołtarzy przejdzie ulicami: z kościoła na Piastowską i Aleją Najśw. Maryi Panny do kościoła. Ołtarze w tym roku zaplanowano:


I
przy figurze Jezusa „Sursum corda”


II
przy posesji p. Marcinkowskich


III
. przy posesji p. Woźniczak


IV
przy Grocie Matki Bożej – ołtarz przygotuje Akcja Katolicka


Prosimy najbliższych sąsiadów o pomoc wyznaczonym rodzinom w przygotowaniu ołtarza.

Na zakończenie procesji uroczyste błogosławieństwo i hymn „Ciebie Boga wysławiamy”. Mężczyzn z Róż Żywego Różańca prosimy o przygotowanie chorągwi i niesienie ich w czasie procesji. Dziewczynki z naszej szkoły podstawowej, a także młodsze dzieci prosimy o    sypanie kwiatów w czasie tej procesji i w oktawie Bożego Ciała. Za pobożny udział w uroczystej procesji eucharystycznej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.


3.
Od piątku rozpoczyna się tradycyjna oktawa po Bożym Ciele. W najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W związku z oktawą Bożego Ciała prosimy o liczniejszy udział w wieczornej Mszy Św., procesjach i przyjmowanie Komunii Św.


4
. W sobotę, 13 czerwca, wspomnienie św. Antoniego. W Czerteżu Msza Św. odpustowa o 11.oo. Zapraszamy do udziału w tej uroczystości czcicieli św. Antoniego z całej parafii.


5
. Dziękujemy Róży św. Bernadetty za prowadzenie modlitwy różańcowej w minionym tygodniu, a od jutra prosimy o tę posługę Różę św. Jana Pawła II.


6
. Młodzież klasy VIII, która przygotowywała się do bierzmowania przy kościele parafialnym, przyjmie ten sakrament 02 lipca 2020 (czwartek o 16.oo) w naszym kościele. Termin jest uzgodniony z ks. arcybiskupem Adamem.


7
. Dziękujemy za ofiary na potrzeby parafii składane na tacę, na konto parafialne oraz za doroczne ofiary na sprzątanie kościoła i na kwiaty. Serdeczne Bóg zapłać.

 

 

 


Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 31.05.2020

 

1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Za odmówienie (odśpiewanie) hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź”, można dzisiaj zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zakończenie nabożeństw majowych dziś o 17.3o.


2
. W poniedziałek, święto NMP Matki Kościoła. Msze Św. w kościele parafialnym o 7.3o, 9.3o i 18.oo.


3
. W czwartek, święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu modlimy się za kapłanów i o nowe powołania do życia kapłańskiego.


4
. W najbliższą niedzielę - Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres Komunii Św. wielkanocnej.


5
. Zmiana tajemnic różańcowych w niedzielę 07 czerwca br. Zapraszamy zelatorów oraz przedstawicieli poszczególnych róż na Mszę Św. o 07.3o.


6
. Od jutra rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe poświęcone Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Litanie przed Najśw. Sakramentem śpiewamy po Mszy Św. o 18.oo, a w piątki na zakończenie adoracji.


7
. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Czuwanie modlitewne przed Mszą Św. w czwartek prowadzi Akcja Katolicka. Odwiedziny duszpasterskie chorych z racji pierwszego piątku tylko na zgłoszenie w zakrystii lub przez telefon. W piątek od 17.oo – 18.oo adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi. Nabożeństwo pierwszosobotnie po Mszy Św. Przed Mszą Św. w sobotę będzie odmówiona Koronka do Miłosierdzia Bożego.


8
. Dziękujemy Róży Miłosierdzia Bożego za prowadzenie modlitwy różańcowej w minionym tygodniu, a od jutra prosimy o te posługę Różę Św. Bernadetty.


9
. Z Komunikatu Kurii Metropolitalnej w Przemyślu: „ Od niedzieli 7 czerwca 2020 r. włącznie, zostaje odwołana dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach świętych. Zapis z Katechizmu Kościoła Katolickiego (nr 2181) brzmi: Eucha­rystia niedzielna uzasadnia i potwierdza całe działanie chrześcijańskie. Dlatego wierni są zobowiązani do uczestniczenia w Eucharystii w dni nakazane, chyba że są usprawiedliwieni dla ważnego powodu (np. choroba, pielęgnacja niemowląt) lub też otrzymali dyspensę od ich własnego pasterza. Ci, którzy dobrowolnie zaniedbują ten obowiązek, popełniają grzech ciężki.”


10
. W piątek odeszła do wieczności śp. Mieczysława Pytlowana z d. Błażejowska. Msza Św. pogrzebowa jutro, w poniedziałek, w kościele parafialnym o 14.oo. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.

 

 

 

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 24.05.2020

 

1. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Trwa Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Św. Modlitwy nowennowe odprawiamy przed nabożeństwem majowym, które dziś odprawiamy o 17.3o.


2
. Za tydzień, w niedzielę, Uroczystość Zesłania Ducha Św., kończy się okres wielkanocny i jednocześnie zakończenie nabożeństw majowych.


3
. Święcenia kapłańskie w naszej Archidiecezji w sobotę, 30 maja 2020. Otaczamy modlitwą kandydatów do świeceń.


4
. Dziękujemy Róży MB Fatimskiej za modlitwę różańcową w minionym tygodniu, a od jutra prosimy o tę posługę modlitewną Różę Miłosierdzia Bożego (zelator Ryszard Fejdasz).


5
. Dziękujemy kilku osobom za złożone ofiary na potrzeby parafii, bezpośrednio w kościele oraz na konto bankowe parafii, widoczne na naszej stronie Bóg zapłać. Nie możemy obecnie organizować okresowej kwesty jak w poprzednich miesiącach, ale liczymy, że znajdą się jeszcze życzliwi i ofiarni parafianie, którzy powiększą grupę darczyńców. 


6
. Przypominamy rodzicom ministrantów i lektorów, że czekamy na ich posługę przy ołtarzu, do której się zobowiązali. Aktualne zalecenia sanitarne pozwalają na ich obecność w kościele. Prosimy rodziców o współpracę.


7
. W minionym tygodniu uporządkowano teren naszego cmentarza, przede wszystkim wykoszono wybujałe już trawy. Prosimy zainteresowane osoby o oczyszczenie z naniesionej trawy grobów bliskich zmarłych.


8
. Informujemy, że zaświadczenia dla rodziców chrzestnych wydawane są do rąk własnych tylko osobom poproszonym do tej funkcji. W sytuacjach wyjątkowych, zaświadczenie może odebrać osoba posiadająca do tego pisemne upoważnienie. Przypominamy, że funkcję ojca/matki chrzestnej może pełnić osoba wierząca i praktykująca. Osoby mieszkające poza parafią pochodzenia, dłużej niż sześć miesięcy, powinny zgłosić się po wspomniane zaświadczenie do Urzędu Parafialnego nowego miejsca zamieszkania.

         

 

 

VI Niedziela Wielkanocy - 17.05.2020

 

 

. Za nami już dwa tygodnie Maryjnego miesiąca maja, i śpiewu litanii na cześć Matki Bożej. Nabożeństwo majowe odprawiamy po Mszy Św. rozpoczynającej się o 18.oo, w piątek po adoracji rozpoczynającej się o 17.3o czyli o 18.oo, i w niedziele o 17.3o.


2
. W poniedziałek, wtorek i w środę przypadają dni modlitw o urodzaje ( Dni Krzyżowe). Podczas nabożeństw majowych będziemy modlić się także o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy na roli.


3
. W środę rocznica święceń biskupich ks. bp. Stanisława Jamrozka, a w czwartek rocznica ingresu ks. abp. Adama SZALA.


4
. W piątek początek nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Za tydzień Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.


5
. Dziękujemy Róży MB Częstochowskiej za modlitwę różańcową w minionym tygodniu, a od wtorku prosimy o tę posługę Różę MB Fatimskiej. Jutro, w poniedziałek, modlitwę różańcową poprowadzi Akcja Katolicka.


6
. W ostatnich kilku tygodniach wykonano dwie inwestycje, które uszczupliły znacznie konto finansowe parafii. O jednej inwestycji już wspomniano, to instalacja urządzeń do wyświetlania pieśni kościelnych, która kosztowała ok. 10 tys. zł. Druga inwestycja związana z domem parafialnym, gdzie trzeba było wymienić część naturalnego kamienia odpadającego od czołowej ściany fundamentowej, wzmocnić śrubami odpadający kilkumetrowy pas na ścianie tarasu, i w 50% przebudować, rozpadający się murek kamienny wokół figury św. Józefa. Inwestycja ta osłabiła fundusz parafialny o kolejne, niespełna 4 tys. Doszły także opłaty za światło i gaz. Natomiast w kościele nie zbieraliśmy ofiar na tacę podczas Mszy Św., licząc tylko na dobrowolne ofiary składane do koszyczka, przy wyjściu z kościoła. Dlatego zwracamy się z prośbą o wsparcie funduszu parafialnego na konto parafialne w banku PKO S. A., lub na tacę (można w podpisanej kopercie) albo bezpośrednio w zakrystii. Bóg zapłać za życzliwość i wszelką pomoc.          

 

 

 

V Niedziela Wielkanocy - 10.05.20201
. Trwa miesiąc maj. Przychodźmy na wieczorne nabożeństwa, by wypraszać za przyczyną Matki Najświętszej dar nawrócenia dla świata, szczególnie dla Europy, która odwraca się od Boga i Jego przykazań. Mamy tez okazję modlić się o ustanie epidemii koronawirusa. Przypominamy, że nabożeństwo majowe w każdy piątek maja, ze względu na adorację Najśw. Sakramentu, rozpoczyna się o 18.oo.


2. bieżącym roku nie będzie Pierwszej Komunii Św. w ustalonym terminie, i według zaplanowanego scenariusza. Nie pozwalają na to obowiązujące przepisy sanitarne  związane ze wspomnianą epidemią. Rodzice dzieci przystępujących do I Komunii Św. ustalają z katechetą, ks. Rafałem, godzinę i dzień tego wydarzenia.

Nie będzie  w tym roku także rocznicy Pierwszej Komunii Św.


3
. W środę w liturgii Kościoła wspomnienie Najśw. Maryi Panny Fatimskiej, która jest Patronką jednej z Róż różańcowych przy kościele parafialnym.


4
. W czwartek święto św. Macieja Apostoła, a w sobotę, 16 maja br., święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski.


5
. Kolejny miesiąc nowenny ku czci św. Jana Pawła II również w sobotę 16 maja. W intencji podziękowań i próśb odprawiana jest Msza Św. Podziękowania i prośby można składać przez cały tydzień przed ołtarzem Świętego.


6
. Dziękujemy Róży św. Matki Teresy z Kalkuty za prowadzenie modlitwy różańcowej w minionym tygodniu. Od jutra, o prowadzenie tej modlitwy prosimy Różę Matki Bożej Częstochowskiej.


7
. Prosimy nadal o uporządkowanie grobów bliskich zmarłych. W wielu miejscach leży potłuczone szkło i zniszczone wieńce, wynieśmy je do kontenera. Ponownie prosimy, by opłacone miejsca na cmentarzu, zwłaszcza gdzie nie ma jeszcze wykonanej piwniczki, koniecznie oznaczyć otrzymanym numerem, zgodnie z zapisem w księdze cmentarnej.

 

 


IV Niedziela Wielkanocy - 03.05.2020

 

 

1. Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza to Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Każdego dnia będziemy wspierać powołanych do szczególnej służby Bożej i modlić się o dar nowych, świętych i charyzmatycznych powołań także z naszej parafii.


2. Rozpoczął się Maryjny miesiąc maj. W kościele parafialnym nabożeństwa majowe połączone z Mszą Św. odprawiamy w dni powszednie po Mszy Św. rozpoczynającej się o godz. 18.oo
. Prosimy wszystkich o liczny udział w tych nabożeństwach ku czci Matki Bożej. Przypominamy, że dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. powinny uczestniczyć w tych nabożeństwach. Prosimy rodziców, dziadków dzieci prowadźcie je do Matki Bożej i uczcie je szczerej pobożności Maryjnej.


3
. W piątek, 08 maja br., uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, Patrona Polski. Tego dnia imieniny obchodzi ks. bp Stanisław Jamrozek. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.  


4
. O modlitwę różańcową przed wieczorną Mszą Św. prosimy w tym tygodniu Różę Św. Matki Teresy z Kalkuty.


5
. Dwa tygodnie temu zakończono instalację zestawu urządzeń do wyświetlania śpiewów liturgicznych w kościele parafialnym. Całościowy koszt tej inwestycji wynosi 9441,03zł. Szczegółowe rozliczenie, wraz z fakturami, zapisane w parafialnej księdze finansowej. Dziękujemy wszystkim za złożone ofiary. Bóg zapłać.


6
. Msza Św. w intencji braci z Róży Św. Maksymiliana będzie odprawiona w niedzielę 10 maja br., o g.07.3o.


7
.Od środy, 06 maja, można znosić zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny: komputery, klawiatury, drukarki, telewizory, radia, magnetofony, dekodery, telefony, pralki, lodówki, odkurzacze, mikrofalówki, baterie, akumulatory.  Miejsce składowania jest wyznaczone przed wejściem do dolnego kościoła. Zbiórkę prowadzi organizacja współpracująca z polskimi misjonarzami w Afryce.

 

 

 

 

II Niedziela Wielkanocy - 26.04.2020

 

 

1. Dzisiejsza Niedziela rozpoczyna Tydzień Biblijny. Również dziś kolejny Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego.


2
. W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek 01 maja, początek nabożeństw majowych. W kościele parafialnym, w piątek adoracja Najśw. Sakramentu od 17.oo – 18.oo, oraz okazja do spowiedzi, a na zakończenie adoracji Litania Loretańska i następnie Msza Św. Natomiast w każdą niedzielę maja nabożeństwo majowe o 17.3o i Msza Św. o 18.oo . W Czerteżu i w Sanoczku w pierwszy piątek o 17.oo Msza Św. i następnie nabożeństwo majowe. Pół godziny przed Mszą Św. okazja do spowiedzi.  

Szczególnie w maju zadbajmy o wizerunki Maryi w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach.  Zachęcamy dorosłych i dzieci do udziału w tych nabożeństwach w kościele lub przez radio, internet czy telewizję. Z okazji pierwszego piątku, nie       będzie duszpasterskich odwiedzin chorych ze względu na epidemię koronawirusa.  W nadzwyczajnych sytuacjach prosimy telefonicznie skontaktować się z księdzem.    


3
. W sobotę, 02 maja, Uroczystość NMP Królowej Polski, przeniesiona z 03 maja. Kuria Metropolitalna informuje, że święcenia biskupie ks. prał. Krzysztofa Chudzio odbędą się w sobotę 02 maja 2020 o godz. 11.oo w Bazylice Metropolitalnej w Przemyślu. Osobę ks. biskupa nominata Krzysztofa Chudzio polecamy opiece Matki Bożej.


4
. Msze Św. w Uroczystość MB Królowej Polski odprawiamy jak w niedziele. Intencja Mszy Św. z godz. 7.oo będzie o 7.3o, a Msza Św. za śp. Wiktorię Błażejowską będzie odprawiona o godz. 9.3o. Zamówiona Msza Św. z Róży MB Królowej Polski na 11.oo w niedzielę, będzie odprawiona w sobotę o 11.oo. Nabożeństwo majowe w sobotę o 17.3o. W sobotę, 02 maja, Msza Św. w Czerteżu o 8.3o, a w Sanoczku o godz. 10.oo.


5
. Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele.


6.
Zapraszamy przynajmniej kilka osób z Róży MB Królowej o modlitwę różańcową w tym tygodniu przed Mszą Św. o 18.oo.


7
. W najbliższą niedzielę prosimy zelatorów Róż Różańcowych o odebranie miesięcznika „Różaniec”.


8
. Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w naszej parafii jest wyznaczona na 08 maja 2020. Komputery, drukarki, telefony, monitory, sprzęt RTV i AGD, lodówki, pralki itp. można na dwa dni przed wyznaczonym terminem składać przed wejściem do dolnego kościoła. 


9
. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W teczkach prenumeratorów są tygodniki katolickie „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”. Kilku prenumeratorów od miesiąca nie odbiera prasy katolickiej. Są wolne numery tygodnika „Gość Niedzielny” na stoliku prasowym.

 

II Niedziela Wielkanocy - Miłosierdzia Bożego 19.04.20201
. Dziś w Niedzielę Miłosierdzia Bożego należy przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi …. w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia …… Bądźcie świadkami miłosierdzia!” (Łagiewniki, 2002 r.). Msze Św. odprawiamy o godz. 3o, 9.3o, 11.oo. Ostatnia  Msza Św. dzisiaj o godz. 18.oo. Zapraszamy na GODZINĘ      MIŁOSIERDZIA połączoną z wystawieniem Najśw. Sakramentu i Koronką do Miłosierdzia Bożego dziś od 15.oo – 16.oo. W Sanoczku dzisiaj Msza Św. odpustowa tylko o 12.oo. Zapraszamy.


2
. Obecna niedziela rozpoczyna TYDZIEŃ MIŁOSIERDZIA, którego myślą przewodnią są słowa kard. Stefana Wyszyńskiego „Miłosierdziem budujemy Kościół Boży”. Dziś w Polsce zbiórka do puszek na potrzeby „CARITAS”.


3
. W czwartek Uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika – Patrona Polski. Wszystkim solenizantom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego za przyczyną Św. Wojciecha.


4
. W bieżącym tygodniu nie będzie Mszy Św. w dni powszednie w kościołach w Czerteżu i Sanoczku. Intencje z Sanoczka będą odprawiane o godz. 7.oo w kościele parafialnym, a intencje z Czerteża o 18.oo.


5
. Dziękujemy za ofiary złożone na rzecz parafii na tacę w kościele na stoliku za ławkami oraz na konto parafialne. Bóg zapłać.


6
. Od jutra zmieniają się przepisy sanitarne dotyczące liczby wiernych gromadzących się w kościołach. Postanowiono, że jednej osobie przypisuje się 15m2 powierzchni kościoła. Więc w kościele parafialnym, podczas Mszy Św. może przebywać 20 osób, zachowując ustalone odległości od innych uczestników liturgii; nie wliczając w to osób sprawujących kult i posługujących. W kościele w Czerteżu może przebywać 18 osób, a w kościele w Sanoczku, gdzie powierzchnia użytkowa kościoła jest większa, w liturgii może uczestniczyć 26 osób, przestrzegając ustaleń podanych przez rząd. Podczas nabożeństw w kościołach i innych miejscach kultu, wierni powinni zakładać maski ochronne.


7
. Prosimy Różę Matki Bożej Nieustającej Pomocy od jutra o modlitwę różańcową przed wieczorną Mszą Św.


8
. Tygodnik katolicki „Gość Niedzielny” numer podwójny, także na obecną niedzielę, jest jeszcze dziś dostępny na stoliku prasowym w cenie 6zł. Stałych prenumeratorów prasy katolickiej prosimy o odbiór przydzielonej prasy.

 

 

Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy 13.04.2020 

 

1. Dzisiaj Wielkanocny Poniedziałek, trwa Oktawa Wielkanocy przedłużająca świętowanie pamiątki Zmartwychwstania Pana Jezusa na cały tydzień. Stąd w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dziś obowiązuje porządek Mszy Św. niedzielny, także z Mszą o godz. 18.oo.


2
. Dziś czwarty dzień Wielkiej Nowenny przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Po Mszy Św. o 11.oo Koronka do Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy do licznego udziału w modlitwach nowennowych w następnych dniach po wieczornej Mszy Św. W niedzielę 19 kwietnia Godzina Miłosierdzia w kościele parafialnym od 15.oo – 16.oo. Ostatnia Msza Św. w niedzielę Miłosierdzia Bożego o godz. 18.oo.


3
. W najbliższą niedzielę 19 kwietnia Msze Św. w Czerteżu o 8.3o i 11.3o, natomiast w Sanoczku tylko jedna Msza Św. odpustowa o 12.oo. W Sanoczku i w Czerteżu nie będzie Mszy Św. w ciągu tygodnia, intencje mszalne będą odprawione w kościele parafialnym.


4
.Nowenna miesięcy ku czci św. Jana Pawła II połączona z Mszą Św. w czwartek 16 kwietnia o 18.oo w kościele parafialnym. W intencji podziękowań i próśb za przyczyną św. J P II oraz za Róże rodziców modlących się za swoje dzieci, będzie odprawiona Msza Św. Prośby i podziękowania można składać przed ołtarzem św. Jana Pawła II.


5
. Paschaliki i baranki wielkanocne można nabyć w zakrystii.


6. Składamy serdeczne podziękowania
za przygotowanie świątyni parafialnej do Wielkanocy. Akcji Katolickiej i ks. wikariuszom za Bożego Grobu. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę i kwiaty do Bożego Grobu. Dziękujemy właścicielom piekarni „SANREJ” Państwu Teper za dary na nasz stół wielkanocny: Bóg zapłać. Dziękujemy za życzenia świąteczne składane w kościele i nadesłane drogą elektroniczną.

 

Niech Zmartwychwstały Pan wszystkim hojnie błogosławi.

 

 

 


Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 12.04.2020

1. DZISIEJSZA NIEDZIELA KOŃCZY TRIDUUM PASCHALNE. Rozpoczyna się Oktawa Wielkanocy – przedłużenie świętowania Zmartwychwstania Chrystusa. W najbliższy piątek, 17 kwietnia, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.


2.
Kolejne Msze Św. w dniu dzisiejszym odprawiamy o 9.3o, 11.oo i 18.oo. Dziś trzeci dzień Nowenny przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego, po Mszy Św. o 11.oo wystawienie Najśw. Sakramentu i modlitwa koronką do Miłosierdzia Bożego.


3
. Jutro poniedziałek w Oktawie Wielkanocy. Msze Św. o 7.3o, 9.3o. 11.oo i 18.oo.


4
. Msza Św. z Róży św. Maksymiliana Kolbe będzie odprawiona jutro o 7.3o, z Róży św. Bernadetty w czwartek o 18.oo, i w niedzielę 19 kwietnia Msza Św. z Róży Miłosierdzia Bożego o 7.3o.


5
. Nowenna miesięcy ku czci św. Jana Pawła II połączona z Mszą Św. w czwartek 16 kwietnia o 18.oo. W intencji podziękowań i próśb za przyczyną św. J P II oraz za Róże rodziców modlących się za swoje dzieci, będzie odprawiona Msza Św. Prośby i podziękowania można składać przed ołtarzem Św. JP II.


6
. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na potrzeby parafii składane na konto parafialne w banku PKO S.A. Informujemy, że na internetowej stronie parafii (sanok-dabrowka.pl) znajduje się zakładka „wspieraj” i po jej otwarciu można wybrać kwotę, którą chcemy przekazać dla parafii.


7
.Paschaliki i baranki wielkanocne można nabyć w zakrystii.


8
.DRODZY PARAFIANIE.

Przeżywamy trudne chwile i nieplanowane ograniczenia związane z epidemią koronawirusa. Nie dane jest nam wspólnie przeżywać tegoroczną Wielkanoc zgodnie z wielowiekową, polską tradycją i liturgią Kościoła. Jednoczymy się z Wami w modlitwie prosząc Boga, by umocnił Waszą wiarę i zaufanie ku Niemu, bo ufność w Panu jest naszą ostoją. Pusty grób Zmartwychwstałego niech będzie znakiem zwycięstwa życia nad śmiercią i miłości nad obojętnością, a Boża radość niech wypełnia Wasze serca. 

Błogosławionych i radosnych świąt Wielkanocy wszystkim Parafianom życzą  Wasi  duszpasterze.

 

 

Niedziela Palmowa 05.04.2020

 

 

1. Dziś Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, rozpoczyna się Wielki Tydzień. Podczas Mszy Św. poświęcenie palm.


2
. W tym tygodniu obchodzimy Święte Triduum Paschalne, które przeżywamy w szczególnych okolicznościach, spowodowanych epidemią koronawirusa. Stąd przekazujemy postanowienia Metropolity Przemyskiego Arcybiskupa Adama Szala dotyczące przezywania TRIDUUM PASCHALNEGO:


Liturgię Mszy Św. WIECZERZY PAŃSKIEJ
(Wielki Czwartek), Liturgię WIELKIEGO PIĄTKU, odprawia się tylko w kościele parafialnym o godz. 18.oo, z zachowaniem obowiązujących przepisów sanitarnych i bez udziału wiernych. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, czyli jakościowy i ilościowy i nie ma od niego dyspensy: powstrzymujemy się od pokarmów mięsnych i tylko raz jemy do syta. Zachęcamy do zachowania postu także w Wielką Sobotę.


W WIELKĄ SOBOTĘ
w liturgii mogą brać udział, ci którzy zamówili Mszę Św. Liturgię rozpoczynamy o 19.oo.  W Wielką sobotę nie organizujemy tradycyjnego błogosławieństwa pokarmów na stół świąteczny. Prosimy, aby w każdej rodzinie w poranek wielkanocny zostało przeprowadzone Błogosławieństwo stołu ( tekst na stronie parafialnej www.sanok-dabrowka.pl )

Możliwość indywidualnej adoracji Najśw. Sakramentu przy Grobie Pańskim, z zachowaniem przepisów dotyczących liczby uczestników ( 5 osób), może trwać do  rozpoczęcia Mszy Św.


Jednocześnie zachęcamy do udziału w Liturgii Triduum Paschalnego, którą transmituje TVP z Jasnej Góry o godz.18.oo. 


WIELKANOC
: Msza Św. rezurekcyjna w kościele parafialnym oraz w kościołach   filialnych w Czerteżu i Sanoczku o godz. 6.oo, bez procesji i pokropienia wodą święconą. Następne Msze Św. o stałych godzinach. W Poniedziałek Wielkanocny Msze Św. w kościołach naszej  parafii jak w niedzielę, również o 18.oo.


3.
Osoby, które pragną skorzystać ze spowiedzi sakramentalnej
, powinni umówić się na nią telefonicznie z kapłanem. Jest ona możliwa w kościołach, kaplicach i innych stosownych miejscach, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności (numery tel. do księży przed wejściem do Kancelarii Parafialnej).

Warto pamiętać, że żal doskonały, płynący z miłości do Boga, wyrażony przez wiernych w szczerej prośbie o przebaczenie (takiej, jaką penitent jest obecnie w stanie wyrazić), i któremu towarzyszy stanowcze postanowienie, aby jak najszybciej przystąpić do spowiedzi sakramentalnej, pozwala uzyskać im przebaczenie grzechów, nawet śmiertelnych (por. Katechizm Kościoła Katolickiego nr 1452).


4
. W Wielki Piątek rozpoczyna się Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy do praktykowania Godziny Miłosierdzia w Wielki Piątek od 15.oo – 16.oo, korzystając z katolickich rozgłośni radiowych czy TV Trwam.    


5
. Bardzo prosimy o uporządkowanie grobów na cmentarzu i obejścia kościoła. Zachowajmy porządek na cmentarzu i przy kontenerze na odpady.


Módlmy się za naszą Ojczyznę i Kościół święty za przyczyną  św. Michała Archanioła…

 

V Niedziela Wielkiego Postu 29.03.2020

 

1. Przeżywamy piątą niedzielę Wielkiego Postu. Zgodnie z polską tradycją od dzisiejszej niedzieli zasłania się krzyże w kościele. Pozostają one zasłonięte aż do Wielkiego Piątku. Za tydzień przypada zmiana tajemnic różańcowych.


2
. Niedziela Męki Pańskiej czyli Niedziela Palmowa za tydzień 05 marca br., i początek uroczystych obchodów Wielkiego Tygodnia. Podczas Mszy Św. błogosławieństwo palm.


3
. Dziękujemy za modlitwę różańcową w minionym tygodniu, a od jutra prosimy o tę posługę Różę Św. S. FAUSTYNY.


4
. Spowiedź wielkopostna w naszej parafii tego roku odbędzie w poniedziałek, wtorek i środę Wielkiego Tygodnia. Więcej informacji na temat spowiedzi przekażemy w niedzielę.


5
. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Ze względu na epidemię koronawirusa, Msza Św. i okazja do spowiedzi tylko w kościele parafialnym. Nie będzie Mszy Św. w kościołach w Czerteżu i Sanoczku, a intencje mszalne zamówione w tych kościołach, będą odprawione w kościele parafialnym.


6
. Od dziś przechodzimy na czas letni. Msza Św. w kościele parafialnym dziś o godz. 15.4o oraz w Niedzielę Palmową o 15.4o. W dni powszednie Msze Św. popołudniowe o 18.oo. Kancelaria Parafialna także czynna według czasu letniego.


7
. Najważniejsze informacje związane z przeżywaniem Wielkiego Tygodnia zostaną przekazane w najbliższą niedzielę.


8
. Paschaliki i baranki wielkanocne można nabyć w zakrystii.


9
. Stali prenumeratorzy tygodnika „Niedziela” mogą odebrać dwa wydania tego pisma, natomiast tygodnik „Gość Niedzielny” nie ukazał się przez dwa tygodnie, o czym parafię powiadomił wydawca.


10. W najbliższym czasie będzie dostępny na stronie internetowej parafii moduł szybkich płatności na konto parafii przez stronę internetową. Parafianie będą mogli dokonać szybkiej wpłaty na konto parafii bez podawania numeru konta, odbiorcy i innych żmudnych operacji. Na stronie będą wyświetlone "cegiełki" o różnych nominałach np. 10 zł, 20 zł, 50 zł, 100 zł, 200 zł, 500 zł.

O dostępności tej formy wpłat na rzecz parafii poinformujemy gdy będzie ona już zainstalowana.

 

Ojczyznę i nas samych polecajmy Bogu za przyczyną Św. Michała Archanioła…

 

 

 

PUSTY WATYKAN I PRZESZYWAJĄCE SŁOWA FRANCISZKA.
TO NAJWAŻNIEJSZY SYMBOL TEGO PRZEŁOMOWEGO CZASU

 

 

To najmocniejszy symbol zarazy. Mówi więcej niż najpiękniej napisane słowa. Pusty plac św. Piotra skąpany w deszczu. Szary. Zimny. Stoi krucyfiks z rzymskiego kościoła San Marcello al Corso. To właśnie ten XV wieczny krucyfiks chronił Rzym przed zarazą dżumy.

 

 

Papież Franciszek potrafi podkreślić wagę symboliki. 15 marca 2020 poszedł pieszo właśnie do kościoła San Marcello al Corso. Nie są to jednak symbole puste ani efekciarskie. To Urbi Et Orbi zostanie na długo zapamiętane. Powinno być zapamiętane nie tylko przez wstrząsającą symbolikę, w jakiej miało miejsce. Nie tylko przez przytłaczającą pustkę i izolacje. Nie tylko przez podskórnie przez nas wszystkich odczuwalny strach przed nieznanym.

Franciszek precyzyjnie ten strach opisuje, wychodząc od Ewangelii.

„Gdy zapadł wieczór” (Mk 4, 35). Tak zaczyna się usłyszana przez nas Ewangelia. Od tygodni wydaje się, iż zapadł wieczór. Na naszych placach, ulicach i miastach zebrały się gęste ciemności; ogarnęły nasze życie, wypełniając wszystko ogłuszającą ciszą i posępną pustką, która paraliżuje wszystko na swej drodze. Czuje się je w powietrzu, dostrzega w gestach, mówią o tym spojrzenia. Przestraszyliśmy się i zagubiliśmy.

mówi Franciszek. Zagubiliśmy się jako cywilizacja. Zagubiliśmy się w moralnym relatywizmie. Zagubiliśmy się w szalonym konsumpcjonizmie. W ciągu dwóch tygodni nasz styl życia zmienił się totalnie.

Czas pandemii przypadający w Europie w okresie Wielkiego Tygodnia, decyzja o zamknięciu kościołów w czasie świąt Wielkiej Nocy, pusty plac św. Piotra w Watykanie w najważniejszym dla katolików czasie w liturgicznym roku- to wszystko daje nam jednoznaczną symbolikę. Pandemia uderza w całą zachodnią cywilizację w jednym czasie. Uderza też w coś, co przerodziło się w nową formę religijności.

Koronawirus w ekspresowym tempie zdemolował całą komercjalizację życia. A to ona przecież stała się dziś naszą nową religią. Czy w czasie Wielkiego Postu nie powinniśmy wyrzec się swoich przyzwyczajeń cielesnych w imię duchowego przygotowania się na czas Wielkiego Tygodnia? Od dawna ta powinność zanika. Europa stała się miejscem postchrześcijańskim, gdzie rytualność zastąpiła głębię wiary. Poza rytualnością pojawiło się przywiązanie do celebracji powierzchowności.

Zakaz spotykanie się w grupach, uziemione samoloty, opustoszałe hotele. Zamknięte bary, restauracje i kluby. Post nadszedł w czasie, gdy przeciągaliśmy karnawał do końca świata i jeden dzień dłużej. Pierwszy raz zderzamy się z kryzysem, który dotyka absolutnie każdego. COVID-19 nie jest wybredny. Jest za to entuzjastą pełnego egalitaryzmu. A co przyjdzie po nim? Wirus masakrujący nasze gospodarki. Ten wirus dotknie już każdego z nas w sposób namacalny,

Burza odsłania naszą bezradność i odkrywa te fałszywe i niepotrzebne pewniki, z jakich zbudowaliśmy nasze programy działania, nasze plany, nasze nawyki i priorytety. Pokazuje nam, jak uśpiliśmy i porzuciliśmy to, co karmi, podtrzymuje, daje siłę naszemu życiu i naszej wspólnocie. Burza odsłania wszystkie postanowienia, by „zapakować” i zapomnieć o tym, co karmiło dusze naszych narodów; wszystkie te próby znieczulenia pozornie „zbawczymi” nawykami, niezdolnymi do odwoływania się do naszych korzeni i przywoływania pamięci naszych starszych, pozbawiając nas tym samym odporności niezbędnej do stawienia czoła przeciwnościom losu. Wraz z burzą opadła maska tych stereotypów, za pomocą których ukrywaliśmy nasze „ego”, stale się martwiąc o własny obraz. Po raz kolejny odkryto tę (błogosławioną) wspólną przynależność, od której nie możemy uciec: przynależność jako braci.

mówił wczoraj Franciszek. Dał bardzo prostą, a jakże trudną jednocześnie receptę na ten kryzys. Receptę, o której zapomnieliśmy w Europie. Papież pyta: „Czemu tak bojaźliwi jesteście? Jakże wam brak wiary”. Początkiem wiary jest świadomość, że potrzebujemy zbawienia. Nie jesteśmy samowystarczalni, sami toniemy; potrzebujemy Pana jak starożytni żeglarze gwiazd. Zaprośmy Jezusa do łodzi naszego życia. Przekażmy Mu nasze lęki, aby On je pokonał.”

Słowa te mają wyjątkowy wymiar niosąc się po pustym Placu Świętego Piotra.

 

autor: Łukasz Adamski

 

 

IV Niedziela Wielkiego Postu 22.03.2020

 

1. Dzisiejsza niedziela w tradycji Kościoła nazywana jest niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Kościół wzywa wiernych do radości, aby podejmowany trud przemiany serca przyniósł błogosławione owoce. Dziś o godz. 15.oo, zamiast Gorzkich Żali pomodlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego, i odśpiewamy suplikacje. Msza Św. z kazaniem ok. 15.40.


2
. W środę, 25 marca, Uroczystość Zwiastowania PańskiegoDzień Świętości Życia. Przed wieczorną Mszą Św. modlitwa różańcowa w intencji o poszanowanie ludzkiego życia od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci. Podczas Mszy Św. o 17.oo można złożyć deklaracje Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Formularze deklaracji jeszcze na ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej.


3
. W zakrystii można nabyć wielkanocne paschaliki i baranki przygotowane przez Caritas Archidiecezji Przemyskiej.


4
. W niedzielę 29 marca przechodzimy na czas letni. Stąd w najbliższą i w pozostałe niedziele W. Postu, Msza Św. będzie odprawiana jak dotychczas tj. ok. 15.4o. Natomiast w dni powszednie o 7.oo i 18.oo.


5
. Dziękujemy Róży Św. Jana Pawła II za dyżur różańcowy w ubiegłym tygodniu, a od jutra prosimy o tę posługę Różę Św. Maksymiliana Kolbe. Prosimy również, by należący do grup Żywego Różańca, przekazywali zelatorowi tajemnice do zmiany jeszcze przed Mszą Św.


6
. W związku z epidemią koronawirusa na terenie Polski, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ks. arcybiskup Stanisław Gądecki, napisał:

„Pamiętajmy, że w czasie każdego zagrożenia życia społeczności ludzkiej odwoływano się zawsze do mocy gorącej modlitwy i skuteczności sakramentów. Dlatego      zachęcam wszystkich do ożywienia głębokiej wiary w moc Eucharystii i polecania  Panu Bogu tej sprawy w modlitwie powszechnej”.

 

 

 

 III Niedziela Wielkiego Postu 15.03.2020

 

1. Już trzecia niedziela W. Postu. Trwajmy w postanowieniach wielkopostnych: niech nie zabraknie czasu na codzienną modlitwę, czytanie Pisma Świętego i wartościowej prasy religijnej. Dobrym słowem i modlitwę pomagajmy tym, którzy złożyli przyrzeczenia trzeźwościowe.


2
. Gorzkie Żale dziś o godz. 15.oo i bezpośrednio po nabożeństwie Msza Św. ok. 15.4o.Nie będzie już Mszy Św. o 17.oo. Droga Krzyżowa w piątek po Mszy Św. o 7.oo i o 17.oo.


3
. Nabożeństwo nowenny miesięcy ku czci św. Jana Pawła II jutro, 16 marca o godz. 17.oo. Jeszcze dziś i jutro można składać podziękowania i prośby za wstawiennictwem św. JP II do skarbonki przed jego ołtarzem. W składanych intencjach oraz za rodziców modlących się za swoje dzieci będzie odprawiana Msza Św.


4
. W czwartek przypada uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. To dzień szczególnej modlitwy za ojców. Jest to także dzień imienin Ojca Świętego seniora Benedykta XVI oraz ks. abpa seniora Józefa Michalika. Wszystkim solenizantom składamy życzenia obfitości Bożego błogosławieństwa za wstawiennictwem św. Józefa. Msze Św. o 7.oo i 17.oo.


5
. Do puszek na misje „Ad Gentes”, przed kościołami naszej parafii zebrano łącznie: 2410zł., 50$ USA i 5$ meksykańskich. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.


6
. Dziękujemy Róży Św. Bernadetty za modlitwę różańcową w minionym tygodniu, a od jutra prosimy o tę posługę Różę Św. Jana Pawła II.


7
. Caritas Archidiecezji Przemyskiej przygotowała paschaliki (które można zapalić na grobach bliskich zmarłych) i baranki wielkanocne, które, zakupione w zakrystii, mogą być symbolicznym wyrazem naszego miłosierdzia wobec potrzebujących. Caritas prosi o ofiarę przynajmniej 7zł za paschalik i 5zł za baranka.


8
. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do skarbonki na stoliku za ławkami, a ofiarodawcy mogą wpisać się zeszytu.


9
. Kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami informujemy, że planowany termin bierzmowania został zmieniony ze względu na stan zagrożenia koronawirusem. Nowy termin bierzmowania, oraz przygotowania kandydatów na przyjęcie tego sakramentu, zostaną podane w stosownym czasie. 

Cały Kościół i Ojczyznę naszą polecajmy wstawiennictwu Św. Michała Archanioła.

 

 


II Niedziela Wielkiego Postu 08.03.2020

 

1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu. Przypominamy, że Drogę Krzyżową w naszym kościele odprawiamy w każdy piątek po Mszy Św. o 7.oo i o 17.oo, i następnie Msza Św. Gorzkie Żale w niedziele o 15.oo, i bezpośrednio po nabożeństwie Msza Św. ok. 15.4o już bez kazania. Prosimy o liczny udział w tych nabożeństwach. Przypominamy, że w Wielkim Poście nie ma już Mszy Św. o 17.oo


2
. Również dziś Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, tzw. „NIEDZIELA AD GENTES”. Do puszek przed kościołem można złożyć dobrowolną ofiarę na wsparcie dzieła misyjnego, albo wysłać SMS o treści MISJE na numer 72032 (2,46zł z VAT). Zbiórkę ofiar organizuje Parafialny Oddział Akcji Katolickiej.


3
. Deklaracje Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego znajdują się na ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej. Wypełnione deklaracje można składać do 25 marca br.


4
. We wtorek, 10 marca br., początek nowenny przed uroczystością Św. Józefa.


5
. Droga Krzyżowa ulicami dzielnicy Dąbrówka odbędzie się w najbliższy piątek 13 marca br. Początek o godz.19oo obok placu zabaw, na ul. Witosa. Prosimy zabrać lampiony.


6. Spotkanie
Paraf. Oddziału Akcji Katolickiej w środę, 11 marca, po Mszy Św. o 17.oo.


7
. Dziękujemy Braciom z Róży Miłosierdzia Bożego za dyżur modlitewny w ubiegłym, a od jutra prosimy o tę posługę Różę Św. Bernadetty (zelator Fryderyka Markowska) .


8
. Na stoliku za ławkami jest wystawiona skarbonka na kwiaty do Bożego Grobu. Tradycyjnie, obok jest zeszyt do którego można się wpisać.


9. Uczniów kl. VII SP
z terenu parafii zapraszamy na spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem, w czwartek 12. marca br. do kościoła parafialnego na godz. 17.oo.


10. Ministrantów
zapraszamy w czwartek, 12 marca, na godz. 16.oo do salki ministranckiej. Wszystkich lektorów prosimy w piątek 13 marca, na godz. 19.oo.


11
. Rodziców kandydatów do bierzmowania z kl. VIII SP z terenu parafii zapraszamy na spotkanie w niedzielę, 15 marca, w kościele parafialnym o 11.oo. Natomiast w sobotę, 14 marca, kandydatów do bierzmowania z VIII kl. z terenu parafii zapraszamy na godz. 10.oo pierwszą grupę, a na 11.oo druga grupę do salki Św. Cecylii.


12.
Złóżmy los Polski i nas samych w ręce Boga oraz Matki Najświętszej” – to prośba parafian o modlitwę ludzi dobrej woli, w środę 11 marca br. o godz. 20.oo, o powstrzymanie koronawirusa w Polsce i na całym świecie. O tej godz. można odmówić III chwalebną tajemnicę różańca (Zesłanie Ducha Św.) i koronkę do Miłosierdzia Bożego.  

 

 


I Niedziela Wielkiego Postu 01.03.2020 


1
. Dziś pierwsza Niedziela Wielkiego Postu. Zmiana tajemnic różańcowych. W kościołach Archidiecezji Przemyskiej odczytywany jest List Pasterski na Wielki Post Ks. Arcybiskupa Adama Szala. Przypominamy, że Drogę Krzyżową w naszym kościele odprawiamy w każdy piątek po Mszy Św. o 7.oo i o 17.oo, a Gorzkie Żale w niedziele o 15.oo, i bezpośrednio po nabożeństwie Msza Św. już bez kazania. Prosimy o liczny udział w tych nabożeństwach.


2
. Za tydzień Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, tzw. „Niedziela Ad Gentes”. Do puszek przed kościołem można będzie złożyć dobrowolną ofiarę na wsparcie dzieła misyjnego, albo wysłać SMS o treści MISJE na numer 72032 (2,46zł z VAT).


3
. Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej odbędzie się w tym roku w Ustrzykach Dolnych w dniach od 03 – 05 kwietnia W spotkaniu w zasadzie mogą uczestniczyć młodzi, którzy ukończyli 16 rok życia, ale w ramach formacji przed bierzmowaniem. Zgłoszenia u katechetów w SP i szkołach średnich. Więcej informacji na ten temat na: www.przemyska.pl


4
. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek od 16.3o adorację Najśw. Sakramentu w int. kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne poprowadzi Akcja Katolicka. W piątek odwiedziny duszpasterskie chorych: w Czerteżu i Zabłotcach od 9.3o, w dzielnicy Dąbrówka od 13.3o. W piątek w kościele parafialnym od 16.oo adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi, o 17.oo Droga Krzyżowa i Msza Św. W sobotę modlitwa różańcowa i rozważanie z pierwszej soboty po Mszy Św. o 17.oo.   


5
. Film „NAJŚWIĘTSZE SERCE”, poświęcony kultowi Najśw. Serca Pana Jezusa, będzie wyświetlany w Sanoku 14 marca 2020 (sobota) o godz. 14.oo i 16.oo.


6
. Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszy 27 marca(piątek) 2020 o godz. 20.oo z kościoła Przemienienia Pańskiego w Sanoku. Do wyboru jest 5 tras od 40 do 80 km do Sanktuariów Maryjnych i miejsc kultu Męki Pańskiej: do Polańczyka, Kalwarii Pacławskiej, Komańczy oraz Krosna. Szczegóły na plakatach i w Internecie.


7
. Parafialna Droga Krzyżowa ulicami naszej dzielnicy odbędzie się 13 marca br.


8
. Spotkanie Grupy Biblijnej 03 marca br., po Mszy Św. o 17.oo w sali na plebanii.


9
. Na Rekolekcje Trzeźwościowe w dniach od 20 -22 marca 2020 w Miejscu Piastowym zapraszają Księża Michalici. Program skierowany jest do rodzin (jest opieka nad dziećmi), do osób szukających wyjścia z nałogów i zniewoleń, do młodzieży i narzeczonych. Więcej informacji na sanktuarium.michalici.pl a zaproszenia na stoliku przy wyjściu z kościoła.


10
. Uczniów VIII kl. SP przygotowujących się do bierzmowania, pierwszą grupę z aktualnej listy od Bodnar Maja do Miksiewicz Aleksandra zapraszamy w sobotę 07 marca br. na godz. oo do salki na plebanii, drugą grupę od Piszko Karol do końca listy na godz. 11.oo. Obecność obowiązkowa.


11
. Dziękujemy Róży MB Fatimskiej za dyżur modlitewny w ubiegłym tygodniu, od jutra o tę posługę prosimy Różę Miłosierdzia Bożego (zelator R. Fejdasz).


12
. Zmarł śp. Józef Rysz. Pogrzeb odbędzie się we wtorek 03 marca 2020. Msza Św. o 13.oo, od 12.oo różaniec za zmarłego. „Dobry Jezu, a nasz Panie…”

 

 

 

VII Niedziela Zwykła 23.02.2020

 

1. W tym tygodniu,26 lutego, Środa Popielcowa, która rozpoczyna czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu. W tym czasie przez modlitwę, wyrzeczenia i uczynki miłosierdzia przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, tzn. ilościowy (jeden posiłek do syta i dwa lekkie – obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 18. rok życia, a nie rozpoczęli 60. ), oraz jakościowy (tj. wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia). Zachęcamy, by również dzieci i młodzież wprowadzać w ducha pokuty i uczyć wyrzeczenia, które jest znakiem prawdziwej miłości. Msze św. w Środę Popielcową wraz z obrzędem posypania głowy popiołem w kościele parafialnym: 7.3o, 9.3o i 17.oo, Sanoczek: 17.oo; Czerteż: 17.oo. Przypominamy, że W. Post jest tzw. „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych zabaw i dyskotek.


2
. W piątki W. Postu Droga Krzyżowa o godz. 17.oo i Msza św., a Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.oo z kazaniem pasyjnym, później Msza św. bez kazania. W Sanoczku Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17.oo i Msza św., natomiast Gorzkie Żale - w niedzielę, połączone z Mszą św. o godz. 10.oo. W Czerteżu Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17.oo i Msza św., natomiast Gorzkie Żale – w niedzielę, połączone z Mszą św. o godz. 11.3o. Za odprawienie Drogi Krzyżowej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Droga Krzyżowa ulicami parafii odbędzie się tego roku w piątek, 13 marca 2020.


3.
Dziś rozpoczyna się Tydzień Trzeźwości. Zachęcamy do podjęcia abstynencji i do modlitwy o trzeźwość oraz za uzależnionych i ich rodziny. Można też wpisać się do Parafialnej Księgi Trzeźwości.


4
. Ministrantów zapraszamy na zbiórkę w czwartek na 16.oo, a wszystkich lektorów w piątek 28 lutego po Mszy Św. o 17.oo do salki na plebanii.


5
.Wszystkich członków chóru parafialnego zapraszamy na próbę  w najbliższy czwartek  27 lutego na godz. 17.45, do salki św. Cecylii na plebanii. Równocześnie ponawiamy zaproszeni do wszystkich parafian, którzy lubią śpiewać do udziału w naszym chórze parafialnym.


6
. Dzieci i rodziców III kl. SP z terenu parafii zapraszamy na Drogę Krzyżową w piątek 28.02.2020 o 17.oo, a po Mszy Św. spotkanie organizacyjne przed Pierwszą Komunią Św.


7
. Róży MB. Częstochowskiej dziękujemy za modlitwę różańcową w minionym tygodniu, od jutra o tę posługę prosimy Różę MB. Fatimskiej (zelator Z. Adamowska).


8
. Zapisy do klasy I na rok szkolny 2020/2021 dzieci urodzonych w 2013 roku ogłasza dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 w Sanoku. Zapisy odbędą się  do 27 lutego 2020. Szkoła oferuje m.in. świetlicę szkolną do 16.oo i obiady (catering). Więcej na sp7.sanok.pl

Uczniów klasy VI, VII i VIII SP prosimy o podejście do zakrystii i odebranie indeksów.


10
. Dziękujemy za ofiary złożone podczas kwesty w ub. tygodniu. Na kaplicę przedpogrzebową i ogrzewanie złożono 7540zł. Kto nie mógł włączyć się do tej kwesty, może jeszcze to uczynić w najbliższym tygodniu.


11
. Ukazał się kolejny numer darmowej gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”. Dostępny jest również tygodnik „Gość Niedzielny”, „Niedziela” oraz miesięcznik „Mały Gość Niedzielny”.

 

 

 

VI Niedziela Zwykła 16.02.2020

 

1. Msza Św. w intencji podziękowań i próśb za przyczyną św. Jana Pawła II oraz w intencji Róż Rodziców modlących się za swoje dzieci będzie odprawiona dziś o godz. 17.oo. Korzystajmy z możliwości wyrażania wdzięczności Panu Bogu za Jego dary, i składania próśb za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Przed ołtarzem papieskim znajdują się karteczki na których możemy wpisywać swoje intencje.


2
. W sobotę, 22 lutego, Święto Katedry św. Piotra Apostoła. Dzień modlitwy w intencji następcy św. Piotra, papieża Franciszka.


3
. Porywisty wiatr w minionym tygodniu spowodował wiele szkód na cmentarzach. Leżą potłuczone lampiony i rozrzucone wieńce. Bardzo prosimy o uporządkowanie grobów bliskich zmarłych i najbliższego otoczenia. Wszystkie odpady należy wkładać do kontenera.


4
. Klasę VIII SP z terenu parafii zapraszamy na spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem w piątek 21 lutego br. na 17.oo do kościoła parafialnego, a klasę VI SP z terenu parafii prosimy na spotkanie w czwartek na 17.oo.


5
. Rada Dzielnicy Dąbrówka prosi mieszkańców dzielnicy o składanie pisemnych wniosków uzasadniających lokalizację lamp na poszczególnych ulicach. Rada podjęła decyzję, by środki przysługujące jej w ramach budżetu obywatelskiego przeznaczyć na oświetlenie solarne ulic w obszarze działania rady. Na wniosku należy podać nazwę ulicy na której ma być oświetlenie, imię i nazwisko reprezentanta mieszkańców danej ulicy oraz podpisy mieszkańców popierających ten wniosek. Wnioski należy złożyć do 29.02.2020 w budynku Rady lub do skrzynki na korespondencję. Osobą odpowiedzialną z ramienia Rady za realizację przedsięwzięcia jest Józef Kornecki.


6
. Okresowa kwesta na ogrzewanie kościoła i kaplicę przedpogrzebową jeszcze dziś i w najbliższych dniach tego tygodnia. Już dziś składamy serdeczne podziękowania za okazaną ofiarność. Bóg zapłać.


7
. Róży Św. Matki Teresy z Kalkuty dziękujemy za modlitwę różańcową w minionym tygodniu, od jutra o tę posługę prosimy Różę MB Częstochowskiej (zelator Barbara Fejdasz) .


8
. Informacyjne spotkanie na temat odnawialnych źródeł energii, o formach wsparcia do paneli fotowoltaicznych czy wymiany pieców odbędzie się w piątek 21.02 br. o oo w Domu Ludowym w Pisarowcach.


9
. Obrzęd wprowadzenia do posługi lektorskiej dla 14 ministrantów naszej parafii odbędzie się w najbliższą niedzielę 23 lutego br., w kościele w Czerteżu podczas Mszy Św. o 11.3o. Rodziców tych kandydatów do posługi Ludowi Bożemu zapraszamy na tę uroczystość.


10
. Od roku 2020 zapowiedzi przedślubne będą umieszczane na tablicach ogłoszeń.

 


 

V Niedziela Zwykła 09.02.2020

 

1. We wtorek, 11 lutego, ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO. Jest to dzień modlitwy w intencji chorych, a zarazem okazja do okazania im chrześcijańskiej miłości. W naszej parafii Msze św. o 7.oo, 11.oo – dla chorych i w intencji chorych z naszej parafii, i o godz. 17.oo. Okazja do spowiedzi przez pół godziny przed Mszą św. o 11.oo, i podczas tej Mszy Św. udzielenie sakramentu chorych. Prosimy krewnych o pomoc chorym w przybyciu do kościoła. Przypominamy, że sakrament chorych mogą przyjąć osoby będące w stanie łaski uświecającej.


2.
Róży MB Królowej Polski dziękujemy za prowadzenie modlitwy w minionym tygodniu, a od jutra modlitwę różańcową przed Mszą Św. o 17.oo poprowadzi Róża Św. Matki Teresy z Kalkuty.


3
. Uczniów klasy VII SP z terenu parafii prosimy na spotkanie formacyjne do kościoła parafialnego w piątek 14 lutego na godz. 17.oo. Prosimy zabrać indeksy.


4
. Spotkanie formacyjne Oddziału Akcji Katolickiej w środę, 12 lutego, po Mszy Św. o 17.oo. Zapraszamy. Tego dnia przypada rocznica śmierci ks. prał. Antoniego Szypuły. Zapalmy światełko i pomódlmy się przy jego grobie.


5
. Msza Św. w intencji podziękowań i próśb za przyczyną św. Jana Pawła II oraz za Róże Rodziców modlących się za swoje dzieci będzie odprawiona w niedzielę, 16 lutego, o godz. 17.oo. Uszanujmy tę możliwość wyrażania wdzięczności Panu Bogu za Jego dary i składania próśb za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Przed jego ołtarzem znajdują się karteczki na których możemy wypisać nasze intencje.


6
. W piątek, 14 lutego br., święto św. Cyryla i Metodego, patronów Europy.


7
. Kandydatów na lektorów zapraszamy na spotkanie formacyjne w sobotę 15 lutego br., na godz. 9.3o do salki ministranckiej w domu parafialnym.


8
. PUBLICZNY RÓŻANIEC w intencji odnowy moralnej narodu polskiego i zadośćuczynienia za grzech aborcji odbędzie się w dniu 15  lutego o  godz. 16.oo na placu Św. Michała w Sanoku. Zaprasza Fundacja Pro-Prawo do życia i Akcja Katolicka.


9
. Do Kaplicy Przedpogrzebowej została zakupiona nowa chłodnia. W dotychczas używanej uległ całkowitemu uszkodzeniu układ chłodniczy, kilkakrotnie naprawiany, co wystarczało na krótki czas, i było kosztowne. Uszkodzeniu uległy także boczne ściany zalewane skraplającą się wodą. Dlatego została podjęta decyzja zakupu nowej chłodni, wykonanej z trwałych materiałów i z bezpiecznym, cichym systemem chłodzenia i sterowania. Całość zapłaty zamyka się w kwocie 15.129 PLN. Dziękujemy p. Szczepanowi Ziemiańskiemu za pilotowanie tego zakupu i demontaż starej chłodni.


10
. W najbliższym tygodniu kwesta okresowa na pokrycie kosztów nowej chłodni oraz na ogrzewanie kościoła.

 

 

 

 

 IV Niedziela Zwykła 02.02.2020

 

1. Dziś Święto Ofiarowania Pańskiego i jednocześnie pierwsza, adoracyjna niedziela miesiąca. Poświecenie gromnic podczas Mszy Św. w kościele parafialnym o 07.3o, 09.3o, 11.oo i 17.oo. Zmiana tajemnic różańcowych. Również dziś Dzień Życia Konsekrowanego, który ustanowił w 1997 r. papież św. Jan Paweł II, stwarzając okazję do głębszej refleksji całego Kościoła nad darem życia poświęconego Bogu. Siostry i bracia zakonni, a także członkowie instytutów świeckich, stowarzyszeń życia apostolskiego, pustelnicy ofiarowali swoje życie na wyłączną służbę Bogu. Przed kościołami w naszej archidiecezji zbiórka do puszek na rzecz zakonów klauzurowych.


2
. Poświęcenie i wręczenie książeczek do I Komunii św. dziś po Mszy Św. o 11.oo. Także wykonawcy szopek odbiorą dziś Po Mszy Św. o 11.oo wykonane szopki i nagrody.


3
. Spotkanie Grupy Biblijnej we wtorek, 04 lutego br., po Mszy Św. o 17.oo.


4
. W środę, 05 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie św. AGATY. Po Mszy Św. błogosławieństwo chleba, wody i soli, które przynosimy do kościoła.


5
. W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek przed Mszą Św. Akcja Katolicka poprowadzi modlitwę za kapłanów, i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W piątek adoracja Najśw. Sakramentu od 16.oo – 17.oo i okazja do spowiedzi. Chorych odwiedzimy w dzielnicy Dąbrówka od 13.3o, a w Czerteżu i Sanoczku od 9.3o.


6. Dziękujemy za prowadzenie modlitwy
siostrom z Róży MB nieustającej Pomocy, a od jutra modlitwę różańcową przed Mszą Św. o 17.oo poprowadzi Róża MB Królowej Polski.


7
. Serdeczne podziękowania Chórowi Parafialnemu „MIRIAM” za trud przygotowania oraz wykonanie „Wieczoru Kolęd”, który umożliwił nam ponowne przeżycie tajemnicy Bożego Narodzenia. Podziękowania i serdeczne Bóg zapłać składamy na ręce dyrygenta chóru pana Antoniego Wojewody.


8
. Uczniów z klasy VIII z terenu parafii zapraszamy na spotkanie przed bierzmowaniem w piątek 07 lutego, do kościoła parafialnego na godz. 17.oo. Proszę zabrać indeksy.

Zbiórka ministrantów w czwartek o16.oo w salce na plebanii.


9
. Na zakończenie tradycyjnie obchodzonego okresu Bożego Narodzenia serdecznie dziękujemy wszystkim za przyjęcie posługi kapłańskiej – kolędy, przyjmowanej z wiarą. Bóg zapłać za okazywaną życzliwość i gościnność, oraz troskę o dobro wspólnoty parafialnej. Serdecznie witamy w naszej parafii nowe rodziny, które w minionym roku zamieszkały na terenie naszej parafii i życzymy, by powoli odkrywały swoje miejsce w nowej parafii, włączały się w życie religijne parafii, i doświadczały pomocy oraz życzliwości otoczenia.

Składamy serdeczne podziękowania za ofiary składane z okazji kolędy. Bóg zapłać.

Wszystkim, którzy włączali się w przygotowanie kościoła do świąt Bożego Narodzenia, wykonywali dekoracje świąteczne i inne konieczne prace, przekazali drzewka na choinki, niech Pan Bóg wynagrodzi poświęcenie i ofiarność obfitością błogosławieństwa. 

 

 Ojczyznę naszą polecajmy wstawiennictwu św. Michała Archanioła…

 

 

III Niedziela Zwykła 26.01.2020

    

1. Dziś po raz pierwszy w Kościele Katolickim przeżywamy NIEDZIELĘ SŁOWA BOŻEGO. Papież Franciszek napisał, że ten dzień powinien być poświęcony „celebracji, refleksji i krzewieniu Słowa Bożego… i ukazać ważność codziennej lektury oraz modlitwy Pismem Świętym.” Ojciec Św. zachęca wszystkich: „nie ustawajmy nigdy w poświęcaniu Pismu Świętemu czasu i modlitwy, aby zostało przyjęte „nie jako słowo ludzkie, ale – jak jest naprawdę – jako słowo Boga” (1 Tes 2,13).

ZACHĘCAMY do czytania Pisma Św. oraz do medytacji cytatów biblijnych na karteczkach w koszyku przy wyjściu z kościoła (dziękujemy p. Krystynie za przygotowywanie tych tekstów) , do włączenia się do Grupy Biblijnej, która już kilka lat działa w naszej parafii – najbliższe spotkanie we wtorek 04 lutego w sali na plebanii. Serdecznie zapraszamy.      


2
. W niedzielę, 02 lutego, Święto Ofiarowania Pańskiego i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Poświęcenie gromnic podczas Mszy Św. w kościołach naszej parafii. Tego dnia będą zbierane ofiary do puszek na pomoc klasztorom klauzurowym w naszej archidiecezji.

Poświęcenie i wręczenie dzieciom książeczek do I Komunii Św. również w niedzielę 02 lutego podczas Mszy Św. o 11.oo. Wykonawców szopek znajdujących się przy ołtarzach bocznych zapraszamy także na Mszę Św. o 11.oo, celem odebrania dyplomów i nagród.


3
. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Stąd modlitwa różańcowa połączona z rozważaniem tajemnic tym razem po Mszy Św. o 17.oo.


4
. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca i zmiana tajemnic różańcowych.


5. Dziękujemy
za prowadzenie modlitwy braciom z Róży Św. Józefa, a od jutra modlitwę różańcową przed Mszą Św. o 17.oo poprowadzi Róża MB Nieustającej Pomocy ( zelator Józefa Stach).


6
. Ukazał się nowy numer gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”, którą prosimy zabrać do domu i przekazać innym po przeczytaniu. Gazeta znajduje się na stoliku przy wyjściu z kościoła.


7
. Kandydatów na lektorów z terenu parafii prosimy na spotkanie formacyjne w sobotę 01 lutego br., do salki ministranckiej na plebanii. Proszę zabrać ze sobą materiały formacyjne wcześniej rozdane. Obecność obowiązkowa.

 

 Ojczyznę naszą i parafię, przygotowującą się do Misji Parafialnych, polecajmy wstawiennictwu św. Michała Archanioła…

 

II Niedziela Zwykła 19.01.2020

 

1. Dziś dzień liturgicznego wspomnienia św. Józefa Sebastiana PELCZARA, modlimy się w intencji naszej archidiecezji.


2.
W sobotę, 25 stycznia, Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. 


3
. Za tydzień NIEDZIELA SŁOWA BOŻEGO ustanowiona przez papieża Franciszka, poświecona celebracji, refleksji oraz krzewieniu Słowa Bożego. Zachęcamy, szczególnie tego dnia, do lektury Pisma Św.


4
. „WIECZÓR KOLĘD” w wykonaniu chóru „MIRIAM” oraz zespołu smyczkowego „Con amore” z Sanockiego Domu Kultury odbędzie się w niedzielę 26 stycznia br. w  kościele parafialnym o godz. 17.3o.  Usłyszymy najpiękniejsze kolędy i pastorałki, dawne i współczesne, w wykonaniu  chóru oraz wszystkich zebranych. Serdecznie zapraszamy na wspólne kolędowanie i ponowne przeżycie tajemnicy Bożego Narodzenia.  


5
. Dziękujemy Róży św. Teresy z Avila za przewodniczenie modlitwie różańcowej w minionym tygodniu, a o tę posługę prosimy Różę św. Józefa.(zelator T. Woźniak)


6
. Dziś zbieramy podpisy, w duchu solidarności z mieszkańcami Ustrzyk Dolnych, przeciwko próbom ograniczenia religii przez władze tego miasta. Jest to inicjatywa Stowarzyszenia Ośrodek Myśli Kard. Stefana Wyszyńskiego w Komańczy z siedzibą w Ustrzykach Dolnych. Nie potrzeba podawać numeru PESEL


7
. W minionym tygodniu zakończyliśmy wizytę duszpasterską – kolędę w dzielnicy Dąbrówka, i jednocześnie w całej parafii. Serdecznie dziękujemy za otwarte drzwi Waszych domów, wspólną modlitwę i życzliwość. Bóg zapłać za ofiary złożone z okazji kolędy. Niech Najśw. Maryja Panna, Patronka naszej parafii, wyprasza wszystkim dar Bożego błogosławieństwa. 


Przez wstawiennictwo Św. Michała Archanioła módlmy się o zgodę i jedność w służbie Ojczyźnie dla wszystkich Polaków oraz o dobre przygotowanie i przeżycie MISJI PARAFIALNYCH w naszej parafii.

 

 

 

 

Święto Chrztu Pańskiego 12.01.20201
. Dziś Święto Chrztu Pańskiego – zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego. Kolędy śpiewamy tradycyjnie do 02 lutego.


2
. W sobotę rozpoczyna się Tydzień Modlitwa o Jedność Chrześcijan. Kto w czasie jego trwania będzie uczestniczył w jakimś nabożeństwie z modlitwą o jedność i weźmie udział w zakończeniu Tygodnia, może zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.


3
. W przyszłą niedzielę przypada dzień liturgicznego wspomnienia św. Józefa Sebastiana PELCZARA. Modlimy się w intencji naszej archidiecezji.


4. WIECZÓR KOLĘD
w wykonaniu chóru „MIRIAM”, solistów i recytatorów oraz zespołu smyczkowego „Con amore” z Sanockiego Domu Kultury odbędzie się w niedzielę dnia 26 stycznia 2020 o godz. 17.3o w kościele parafialnym. Usłyszymy najpiękniejsze kolędy  i pastorałki dawne i współczesne w wykonaniu chóru oraz wszystkich zebranych. Na wspólne kolędowanie i ponowne przeżycie tajemnicy Bożego Narodzenia już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.


5
. Dziękujemy Róży św. s. Faustyny za modlitwę różańcową w minionym tygodniu, a od jutra prosimy o tę posługę Różę św. Teresy z Avila.


6
. Publiczna modlitwa różańcowa w intencji ochrony życia poczętego i zadośćuczynienia za grzech aborcji oraz odnowy moralnej narodu polskiego, odbędzie się w sobotę 18 stycznia 2020, od 16.oo – 17.oo na Placu św. Michała w Sanoku, przy pomniku św. Michała Archanioła. Modlitwę przygotowują osoby świeckie oraz Fundacja „PRO- PRAWO DO ŻYCIA”. Zachęcamy do włączenia się do tej bardzo potrzebnej modlitwy.


7
. W czwartek, 16 stycznia, nowenna miesięcy za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II. W intencji próśb i podziękowań składanych z ofiarą do skarbonki, oraz za rodziców modlących się za swoje dzieci będzie odprawiana Msza Św.


8
. Stowarzyszenie Ośrodek Myśli Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Komańczy, z siedzibą w Ustrzykach Dolnych, podjęło inicjatywę zbierania podpisów w ramach protestu przeciwko próbom ograniczania lekcji religii przez Burmistrza w Gminie Ustrzyki Dolne. W duchu solidarności w tak ważnej sprawie w najbliższą niedzielę, 19 stycznia, będą zbierane podpisy we wszystkich sanockich parafiach po każdej Mszy św. Jako ludzie wierzący pokażmy naszą solidarność i zaangażowanie w tak waznej sprawie.


9
. W tym tygodniu zakończy się doroczna wizyta duszpasterska – kolęda. Jutro, w poniedziałek 13.01 ulice:(1 ks.) – ul. Krakowska od numeru 188 w kierunku centrum miasta,      (2 ks.) – ul. Krakowska od numeru 40 do spotkania z 1ks.  (3 ks.) – Legionów Polskich. We wtorek 14.01: (1 ks.) – Aleja NMP  (2 ks.) – ul. Witosa od centrum miasta; (3ks.) – ul. Witosa od dołu i ul. Ks. A. Szypuły, środa 01. – (1ks.)  - ul. Pomorska, (2ks.) – ul. Mokra. (3ks.) – Kalinowa, Dworska, Graniczna, czwartek 16.01. – (1ks.) Okulickiego od Sanoczka + blok, (2ks.) – domy „za hutą”, (3ks.) – Okulickiego od przejazdu kolejowego, ul. Targowa i do p. Kikta. 


10
. Zmarł sp. Jan Kobiałka z ul. Bema. Pogrzeb jutro 13 stycznia br., Msza Św. o 13.oo, poprzedzona modlitwą różańcową. Módlmy się: Dobry Jezu, a nasz Panie…

 

 

II niedziela po Narodzeniu Pańskim   05.01.2020

 

 

1. Dziś pierwsza, adoracyjna niedziela miesiąc, w drugiej części Mszy Św. modlitwa adoracyjna. Zmiana tajemnic różańcowych.


2
. Jutro, 06 stycznia, przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli. W kościele święcimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu. Takie oznakowanie drzwi naszych domów jest świadectwem wiary wobec naszych braci i sióstr. Msze Św. w kościołach naszej parafii jak w każdą niedzielę. Ofiary składane dziś na tacę przeznaczone są na dzieło misyjne Kościoła.

ORSZAK TRZECH KRÓLI, czwarty raz organizowany w naszym mieście, wyruszy także z naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do udziału dzieci z rodzicami, młodzież i dorosłych. Na parkingu przy ul. Piastowskiej, przed kościołem parafialnym, już od 13.15 można otrzymać koronę, chorągiewkę, oraz chustę, której kolor jest naszym znakiem rozpoznawczym. Można też przyjść we własnym stroju np. pasterza, anioła. Zapraszamy do licznego udziału w tym niecodziennym wydarzeniu.


3
W niedzielę, 12 stycznia, będziemy obchodzić Święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego, chociaż kolędy śpiewamy tradycyjnie do 02 lutego.


4
. Wizytę duszpasterską - kolędę w dzielnicy Dąbrówka rozpoczynamy w środę 08 stycznia. Szczegółowy plan kolędy, znajduje się na parafialnej stornie internetowej, na FB oraz na tablicach ogłoszeń.

08 stycznia1ks. Batalionów Chłops., Glinice; 2ks. – Kasprowicza, Asnyka, Staffa i Prusa.

09 stycznia1ks. Lewakowskiego, Stefczyka, Krzyżanowskiego; 2ks. – Pola, Rataja; 3ks. – Pollaka i Skołozdro.

10 stycznia 1ks. Słuszkiewicza, Fastnachta; 2ks. Bojko, Prochaski, Zaleskiego, Didura. 3ks. Stojałowskiego, Stachowicza, Lisowskiego, Stapińskiego.

11 stycznia1ks. Piastowska od ul. Okulickiego, Kujawska, i do spotkania z drugim ks.;          2ks. – Piastowska od ul. Mokrej, Sucha, Mazurska, Podlaska, Małopolska, Mazowiecka.  3ks. – ul. Bema z blokiem.

W sobotę rozpoczynamy kolędę od g. 09.00, a w pozostałe dni od g. 14.oo.


5
. Jutro tj. w poniedziałek 6 stycznia, przed ołtarzem można pobrać poświęcone porcje kredy i kadzidła. Jeśli ktoś może, to prosimy złożyć obok ofiarę. Dziękujemy.


6
. Dziękujemy przedstawicielom Róży św. Maksymiliana za prowadzenie modlitwy różańcowej w ubiegłym tygodniu, a od jutra prosimy do tej posługi Różę św. s. Faustyny (zelator Wanda Chutkowska).


7
. Dzisiejsza składka przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Przemyślu, a jutro w uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli) na misje. 


8
. Składamy serdeczne podziękowania za życzenia świąteczne i noworoczne przekazane na nasze ręce bezpośrednio oraz pocztą elektroniczną i tradycyjną. Wszystkim składamy Bóg zapłać.Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa
29.12.2019

 

 

1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela kończącego się 2019 roku, jest świętem Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa, oraz Dniem Modlitwy o Świętość Małżeństw i Rodzin. Podczas Mszy Św. o godz. 11.oo odbędzie się obrzęd odnowienia ślubów małżeńskich dla małżonków obchodzących jubileusze życia w sakramentalnym małżeństwie.


2
. Zakończenie Roku Pańskiego 2019 we wtorek 31 grudnia. Msze Św. o 7.oo, 9.3o (za zmarłych parafian w roku 2019) i Msza Św. o godz. 15.oo połączona będzie z nabożeństwem przebłagalno - dziękczynnym. Podziękujemy Panu Bogu za wszystkie łaski otrzymane w kończącym się roku i przepraszać będziemy za grzechy i zaniedbania. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.


3
.W środę, 01 stycznia, NOWY ROK i jednocześnie Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Godziny odprawiania Mszy Św. jak w niedzielę. Po Mszy Św. godz. 11.oo wystawienie Najśw. Sakramentu i Litania do Imienia  Jezus o pokój dla świata. Po południu Msza Św. o godz. 17.oo.

Na Nowy Rok przypada 100. Rocznica śmierci św. ZYGMUNTA Gorazdowskiego, który jest Patronem naszego miasta Sanoka.


4
. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca stycznia. W czwartek od 16.3o Akcja Katolicka prowadzi adorację w intencji o nowe powołania kapłańskie i zakonne, oraz za kapłanów. Okazja do spowiedzi w kościele parafialnym tylko piątek przed Mszą Św. o 7.oo i od 16.oo – 17.oo podczas adoracji Najśw. Sakramentu. W piątek również odwiedziny chorych w Czerteżu, Sanoczku i w dzielnicy Dąbrówka od godz. 9.oo. Nabożeństwo pierwszosobotnie rozpocznie się Mszą Św. o 17.oo a zakończy modlitwą różańcową z rozważaniem poszczególnych tajemnic.  


5
. ORSZAK TRZECH KRÓLI w naszym mieście organizowany jest po raz czwarty. Nasza parafia włącza się w to wydarzenie. Dla uczestników zostały przygotowane korony, chusty oraz śpiewniki. W orszaku mogą wziąć udział dzieci wraz z rodzicami, młodzież i dorośli. Uczestnicy gromadzą się w poniedziałek 06 stycznia na parkingu przy ul. Piastowskiej o godz. 13.15, aby zaopatrzyć się w konieczne elementy wystroju, i przygotować się do wymarszu. Program szczegółowy zostanie podany przed wymarszem.


6
. Jutro w poniedziałek 30 grudnia ciąg dalszy kolędy w Czerteżu od 9.oo, w czwartek od 14.oo w Zabłotcach według programu. W sobotę 04 stycznia od godz. 9.oo zakończenie kolędy w Czerteżu i początek w Sanoczku. Warto kolejny raz przypomnieć, że kapłan przychodzi z Bożym błogosławieństwem. W czasie kolędy, w miarę możliwości, wszyscy domownicy powinni być obecni na wspólnej modlitwie. Na stole przygotujmy Pismo św., krzyż i wodę święconą. Uczęszczający na katechezę dzieci i młodzież przygotują zeszyty z religii. Spotkanie z duszpasterzem w gronie bliskich sobie osób jest dobrą okazją do rozmowy o problemach rodziny, sprawach parafii i naszej Ojczyzny. 

7
. Zmiana tajemnic różańcowych w niedzielę 05 stycznia 2020 r. po Mszy Św. o 7.3o.

 

 

IV Niedziela Adwentu 22.12.2019

 

 

1. Dziś czwarta, ostatnia, niedziela Adwentu. Jutro rocznica święceń biskupich ks. abp. Adama Szala, modlimy się w jego intencji. We wtorek Wigilia Narodzenia Pańskiego. Pasterka w kościołach naszej parafii o godz. 23.oo. Zatroszczmy się o chrześcijańską oprawę wieczerzy wigilijnej. Przypominamy, że przebieg wieczerzy powinien być następujący: a) śpiew kolędy „Wśród nocnej ciszy” i zapalenie świecy, b) czytanie Pisma Św. o narodzeniu Chrystusa, c) wspólna modlitwa rodzinna, w której pamiętajmy o bliskich zmarłych, d) dzielenie się opłatkiem, składanie życzeń i, jeśli jest zwyczaj, wręczanie prezentów, e) spożywanie wigilijnych potraw, wspólne kolędowanie i rodzinne wyjście na Pasterkę. Zdecydowanie nie podawajmy alkoholu na stół wigilijny.


2
. W środę UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO. Msze Święte w kościele parafialnym o godz. 7.3o, 9.3o i 11.oo i o 17.oo. W czwartek, 26 grudnia, Święto św. Szczepana Pierwszego Męczennika, godziny odprawiania Mszy Św. jak w Boże Narodzenie. W piątek, 27 grudnia, Święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, błogosławieństwo wina. W zakrystii można jeszcze otrzymać opłatki. Program tegorocznej kolędy znajduje się na parafialnej stronie internetowej, a w wersji papierowej w najnowszym numerze gazetki parafialnej „Nasza Królowa” . Kolędę rozpoczniemy 28 grudnia o g. 9.oo od Tuchorza i w Czerteżu, 30 grudnia o g. 9.oo ciąg dalszy w Czerteżu, 02 stycznia (czwartek) 2020 w Zabłotcach od g.14.oo, i 04 stycznia 2020 (sobota)od g. 9.oo zakończenie w Czerteżu i jeden ks. rozpocznie w Sanoczku od p. Wydrzyńskich.


3. W piątek, 27 grudnia
, w święto św. Jana Apostoła, obowiązuje powstrzymanie się od pokarmów mięsnych. W sobotę 28 grudnia br., święto św. Młodzianków, na zakończenie Mszy Św. błogosławieństwo małych dzieci.


4
. W niedzielę, 29 grudnia, Święto Świętej Rodziny: JEZUSA, MARYI i JÓZEFA. Dzień Modlitw o Świętość Małżeństw i Rodzin. Na Mszę Św. o godz. 11.oo, w kościele parafialnym, zapraszamy małżonków, którzy w tym roku obchodzili jubileusz 25-lecia i 50-lecia zawarcia sakramentu małżeństwa. Msza Św. ofiarowana jest w intencji czcigodnych Jubilatów. Bardzo prosimy o obecność.


5
. Wszystkich lektorów zapraszamy spotkanie organizacyjne przed Bożym Narodzeniem oraz Nowym Rokiem jutro, w poniedziałek, 23 grudnia, na godz. 17.oo. Prosimy wszystkich o obecność.


6
. Dziękujemy Róży św. Bernadetty za modlitwę różańcową w minionym tygodniu, a od jutra prosimy o prowadzenie tej modlitwy Różę św. Jana Pawła II.


7
. Na wsparcie rodziny w Pielni, która ucierpiała wskutek pożaru domu, zebrano przy kościele parafialnym 3400zł i 2 Euro. Wszystkim darczyńcom składamy Bóg zapłać.


8
. Ukazały się najnowsze, tym razem podwójne, numery tygodników Gość Niedzielny”(10zł) i „Niedziela” (10zł), z wieloma cennymi dodatkami. Pisma można nabyć również u ministrantów przy wyjściu z kościoła. W zakrystii można jeszcze otrzymać poświęcony opłatek i kalendarz parafialny na 2020.


9
. Dziękujemy za złożone ofiary. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli.

 

 

III Niedziela Adwentu 15.12.2019

 

1. Dziś trzecia niedziela Adwentu. Od 17 grudnia przygotowujemy się bezpośredniego do uroczystości Bożego Narodzenia. Przystąpmy do sakramentów świętych i pojednajmy się z ludźmi przez gest przeproszenia, naprawienia wyrządzonej krzywdy oraz szczerą życzliwość.


2
. Jutro, 16 grudnia, nowenna do Św. Jana Pawła II po Mszy Św. o 17.oo. Prośby i podziękowania wraz z ofiarą można składać dziś i jutro do Mszy Św. W intencji składanych podziękowań i próśb oraz za rodziców, którzy podjęli modlitwę różańcową za swoje dzieci, będzie odprawiana Msza Św.


3
. Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii w środę, 18 grudnia. W kościele parafialnym spowiadamy przed południem od godziny 10:oo – 12.oo i po południu od 15.oo – 17.3o. W Czerteżu i w Sanoczku po południu od 15.oo – 17.oo. Do chorych planujemy pójść z posługą duszpasterską w poniedziałek 23 grudnia od godz. 9.oo. Adresy chorych, których odwiedzamy tylko z okazji świąt, prosimy zgłaszać w zakrystii. Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni przed świętami, by dać możliwość wyspowiadania się osobom przyjeżdżającym z zagranicy, czy też młodzieży studiującej poza Sanokiem.


4
. W zakrystii można zaopatrzyć się w świece wigilijne przygotowane przez Caritas oraz poświęcone opłatki, które są znakiem łączności ze wspólnota parafialną. Jeszcze jest do odebrania Kalendarz Parafialny na 2019 r.


5
. Na Pomoc Kościołom na Wschodzie zebrano przed kościołami naszej parafii łącznie 2570zł.Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękujemy również wszystkim, którzy złożyli ofiary z okazji roznoszenia opłatków. Na fundusz organistowski i pierwszą część ogrzewania kościoła zebrano łącznie, także z ofiar składanych na tacę i w zakrystii, 11.665zł. Niech Pan Bóg hojnie wynagrodzi wszystkim ofiarodawcom.


6
. Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta w Sanoku nadesłało podziękowania za produkty spożywcze, złożone z okazji Światowego Dnia Ubogich, w sklepie PSS „4” oraz w kościele parafialnym w dniach 18 – 24 listopada br. Dziękujemy Akcji Katolickiej za organizację zbiórki.


7
. Dziękujemy Róży Miłosierdzia Bożego za prowadzenie modlitwy różańcowej w minionym tygodniu, od jutra o tę posługę prosimy Różę Św. Bernadetty (zelator F. Markowska).


8
. Dziś przed kościołem parafialnym kwesta dla rodziny w Pielni, której całkowicie spłonął dom. „Jest bieda”, powiedział w rozmowie telefonicznej ks. proboszcz Antoni z Pielni, kto może niech złoży ofiarę do puszki. Bóg zapłać.

               

 

Ojczyznę naszą i siebie samych polecajmy opiece Św. Michała Archanioła:

 

Święty Michale  Archaniele,

wspomagaj nas w walce,
a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha

bądź naszą obroną.


Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,
a Ty, Wodzu niebieskich zastępów,

mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe,
które na zgubę dusz ludzkich

po tym świecie krążą.


AMEN

 

 

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Narodzenia NMP w Sanoku - Dąbrówce, siedziba: Sanok, al. Najświętszej Maryi Panny 18.