Ogłoszenia Sanok Dąbrówka

 

 

 

XIV Niedziela Zwykła 07.07.2024

1. Przypominamy, że obowiązuje wakacyjny porządek odprawiania Mszy Św. W kościele parafialnym odprawiamy Msze Św. w dni powszednie o 7.oo i 18.oo. W Czerteżu i w Sanoczku niedzielny porządek odprawiania Mszy Św. bez zmian. Sprawy urzędowe w kancelarii parafialnej można załatwić po Mszy Św. o 18.oo i w soboty od 8.oo – 8.3o.


2
. Dziś wspominamy bł. Józefa, Wiktorię ULMÓW oraz ich Dzieci, modlimy się w intencji rodzin naszej Ojczyzny i Archidiecezji, jutro, w poniedziałek, wspomnienie św. Jana z Dukli, patrona naszej Archidiecezji, a w czwartek Święto św. Benedykta, patrona Europy.


3
. Archidiecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę zakończy się w poniedziałek 15 lipca. Składamy serdeczne podziękowania kilku osobom, które wsparły pielgrzymów przynosząc zgrzewki wody mineralnej i domowe ciasto i owoce. Szczególne podziękowania składamy właścicielom Piekarni „SANREJ” za nieodpłatne przekazanie kilku dużych opakowań słodkich wypieków. Dziękujemy kilku osobom z Akcji Katolickiej za uporządkowanie dolnej części kościoła na godne przyjecie pielgrzymów. WSZYSTKIM BÓG ZAPŁAĆ.


4
. Dziękujemy za roczne wpłaty na sprzątanie kościoła i kwiaty. Bóg zapłać.


5
. Dziś w naszej diecezji składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Przemyślu.

 

 

 

XIII Niedziela Zwykła 30.06.2024

1. Dziś ostatni dzień miesiąca czerwca. Bądźmy wdzięczni Panu Bogu za dobro, które otrzymaliśmy w tym miesiącu.


2
. Przypominamy, że od jutra, 01 lipca, w kościele parafialnym obowiązuje wakacyjny porządek odprawiania Mszy Św. W kościele parafialnym Msze Św. o godz. 7.oo i 18.oo w dni powszednie. Niedzielny porządek odprawiania Mszy Św. w kościołach naszej parafii pozostaje be z zmian. W kościołach filialnych w Czerteżu i w Sanoczku nie będzie Mszy Św. w dni powszednie.

Sprawy urzędowe w kancelarii parafialnej można załatwiać po Mszy Św. o 18.oo, a w pilnych sprawach kontaktować się z księdzem dyżurnym.


3
. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Modlitwę różańcową w czwartek przed Mszą Św. ofiarujemy w intencji o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz za kapłanów. W pierwszy piątek przed południem odwiedziny duszpasterskie chorych od godz. 9.oo, po południu od 17.oo – 18.oo adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi. W pierwszą sobotę nie będzie modlitwy różańcowej przed Mszą Św.; różaniec, wraz z rozważaniem jednej z tajemnic, odmówimy po Mszy Św.

4.
W środę święto św. Tomasza Apostoła.


5
. Archidiecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę rozpocznie się 04 lipca (w czwartek) w Lesku, i ok. godz. 15.oo będzie przechodzić przez dzielnicę Dąbrówka. W tym czasie pielgrzymi zatrzymają się na modlitwę i krótki odpoczynek przy kościele parafialnym. Na powitanie pielgrzymów zadzwonią dzwony. Pielgrzymów można wesprzeć przekazując niegazowaną wodę w zgrzewkach i wypieki. Zachęcamy do Duchowego Pielgrzymowania wraz z Radiem FARA, które codziennie nadaje relacje z trasy pielgrzymki. Deklaracje Duchowego Pielgrzymowania, znajdujące się na stoliku za ławkami, można dziś jutro do godz. 18.3o, wypełnić i złożyć na ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej.


6
.Dziękujemy Róży św. Jana Pawła II za prowadzenie modlitwy różańcowej w minionym tygodniu, a od jutra o tę posługę prosimy Różę św. Maksymiliana Marii Kolbego.( zelator Wojciech Dróbko)


7
. Jeszcze raz informujemy, że w okresie wakacyjnym, ze względu na urlop księdza czy też udział w rekolekcjach lub pielgrzymce, może się zdarzyć odprawienie zamówionej Mszy Św. poza naszą parafią. Jest to praktyka przyjęta w Kościele, i znana w wielu parafiach naszej Archidiecezji. Kapłan prowadzący Mszę Św. w parafii w danym dniu, zapowiada tę intencję i uwzględnia w modlitwie wiernych. Msza Św. jest zawsze ważna, niezależnie od kościoła i miejsca w którym jest odprawiana, bądźmy o to spokojni. Prosimy o wyrozumiałość i życzliwość.

 

 

 

XII Niedziela Zwykła 23.06.2024

1. Przypominamy, że od 01-31 lipca w kościołach filialnych nie będzie Mszy Św. w dni powszednie. Sprawy urzędowe w kancelarii parafialnej można załatwiać bezpośrednio po Mszy Św. wieczornej, a w pilnych sprawach kontaktować się z księdzem dyżurnym.


2.
W poniedziałek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, w środę wspomnienie św. Zygmunta Gorazdowskiego patrona Sanoka, a w sobotę Uroczystość Apostołów Piotra i Pawła.


3
. Piesza Przemyska Pielgrzymka na Jasną Górę rozpocznie się 04 lipca w Lesku zachęcamy do udziału.


4.
Przypominamy że młodzież naszej parafii posiada konto na instagramie pod nazwą wspolnota_dabrowka zachęcamy do obserwowania.


5
. Dziękujemy Róży Św. Bernadetta Soubirous za prowadzenie modlitwy różańcowej w minionym tygodniu, a od jutra prosimy Różę Św. Jana Pawła II zelator Antoni Myćka.

 

 

XI Niedziela Zwykła 16.06.2024

1. 44 Przemyska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę obędzie się w dniach 04-15 lipca 2024. Grupa św. Andrzeja Boboli wyrusza z Leska 04 lipca br. Spotkanie organizacyjne odbyło się w sobotę 15 czerwca br. Mszą Św. w Lesku o godz. 18.oo.


2
. Dziękujemy za różańcowy dyżur modlitewny w ubiegłym tygodniu, a od jutra o tę posługę prosimy Różę Św. Bernadetty Soubirous. (zelatorka Fryderyka Markowska).


3
. W tym tygodniu zakończenie roku szkolnego w szkołach w Czerteżu i w Sanoczku, godz. spotkania w kościele poda ks. Piotr na spotkaniu w szkole.


4
. Informujemy, że już od 01 lipca do 30 sierpnia, przez wakacyjne miesiące, Msze Św. w kościele parafialnym odprawiamy w dni powszednie o 7.oo i 18.oo, a w niedziele i święta bez zmian.


5
. „W PROGI BOŻE W GODNYM UBIORZE”, trzymajmy się tej mądrej zasady zwłaszcza w gorących dniach lata i pamiętajmy o stosownym ubiorze wchodząc do kościoła na Mszę Św. Uszanujmy świętość tego miejsca przez właściwy strój, który będzie znakiem naszej osobistej kultury.


6. Firma MKI RENOVA w minionym tygodniu oczyściła kostkę brukową przy kościele oraz przy schodach.
Za usługę opłacono tej firmie 2500zł.


7
. Dziękujemy za złożone ofiary na sprzątanie kościoła i kwiaty. Bóg zapłać.

 

 

X Niedziela Zwykła 09.06.2024

1. 44 Przemyska Archidiecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę obędzie się w dniach 04-15 lipca 2024. Osoby zamieszkałe w Sanoku i w okolicy mogą włączyć się do Grupy Św. Andrzeja Boboli. Grupa wyrusza z Leska 04 lipca br. Spotkanie organizacyjne rozpocznie się 15 czerwca br. Mszą Św. w Lesku o godz. 18.oo.

Więcej informacji na plakatach i stronie internetowej www.pielgrzymka.przemyska.pl

Koszt pielgrzymki to: 250 zł całość,  a druga osoba z najbliższe rodziny: 150. Osoby, które wybierają się na kilka dni: 20 zł za dzień.


2
. Dziękujemy Róży MB Fatimskiej za różańcowy dyżur modlitewny w ubiegłym tygodniu, a od jutra o tę posługę prosimy Różę Miłosierdzia Bożego.


3
. W gorących dniach lata pamiętajmy o stosownym ubiorze wchodząc do kościoła na Mszę Św. Trzymajmy się mądrej zasady: W PROGI BOŻE W GODNYM UBIORZE. Nie wypada, by chłopcy czy mężczyźni przychodzili na Mszę Św. w krótkich spodniach i podkoszulku, a kobiety z odsłoniętymi ramionami czy plecami. Uszanujmy świętość tego miejsca przez właściwy strój, który będzie znakiem naszej osobistej kultury.


4
. Odpust ku czci św. Antoniego w Czerteżu, w czwartek 13 czerwca Koncelebrowanej Mszy Św. o godz. 17.oo będzie przewodniczył i kazanie wygłosi ks. Adrian WOŁOSZYN, który odbywał u nas praktykę duszpasterską. Zachęcamy do udziału w tej uroczystości.


5
. Informujemy, że już od 01 lipca do 30 sierpnia, przez wakacyjne miesiące, Msze Św. w kościele parafialnym odprawiamy o 7.oo i 18.oo w dni powszednie, a w niedziele i święta bez zmian.


6
. Spotkanie Paraf. Oddziału Akcji Katolickiej odbędzie się w środę po Mszy Św. o 18.00.


7
. W minionym tygodniu rozpoczęła się tzw. „mała peregrynacja” Obrazu Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest kontynuacją nawiedzenia naszej parafii przez Obraz NSPJ, które miało miejsce w dniach 11 – 12 marca 2024. Teraz rodziny (osoby) indywidualne zapraszają w symboliczny sposób Pana Jezusa do swoich domów. Obraz ten został poświęcony przez ks. biskupa Krzysztofa Chudzio.

Obraz jest przekazywany „w sąsiedztwie” w kolejności ustalonej przez poszczególne osoby. Jeżeli jest przekazywany na kolejna ulicę należy zgłosić ten fakt do kancelarii parafialnej lub w zakrystii.

Rodziny (osoby) które przyjmują Obraz wpisują się do KSIĘGI PEREGRYNACJI, podając datę peregrynacji, imię i nazwisko (można wpisać dane wszystkich domowników) oraz nazwę ulicy.

Zostały dołączone także materiały religijne jako pomoc w modlitwie. Sposób ich wykorzys- tania jest dowolny, zależny od potrzeb wiernych. Wszystkie materiały religijne są oznaczone kolejnymi cyframi: 1,2,3 i 4, należy w teczce przekazać kolejnym parafianom.   


8
. Peregrynacja rozpoczęła się od ul. Kujawskiej. Jako duszpasterze tej parafii udzielamy wszystkim przyjmującym Obraz Najśw. Serca Pana Jezusa błogosławieństwa Bożego.

 

9. NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE w kościele parafialnym w niedziele o godz. 17.30, a w dni powszednie po Mszyśw. o godz. 18.00.

 

 

 

IX Niedziela Zwykła 02.06.2024

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych. Trwa OKTAWA BOŻEGO CIAŁA, procesja eucharystyczna po Mszy Św. o godz. 11.oo, i w ciągu tygodnia po wieczornej Mszy Św. do czwartku włącznie. Prosimy dzieci do sypania kwiatów, a rodziców, by towarzyszyli dzieciom podczas nabożeństw. Przekazujmy młodemu pokoleniu piękne, polskie tradycje świętowania oktawy Bożego Ciała. Zachęcamy wszystkich Parafian do udziału w tej naszej wspólnotowej modlitwie.


2.W czwartek zakończenie oktawy
Bożego Ciała, poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci, również tych jeszcze nienarodzonych, oraz rozdanie drobnych prezentów. Msza Św.  o godz. 18.oo.


3
. W piątek, 07 czerwca, Uroczystość NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. W tym dniu nie obowiązuje post. Po Mszy Św. o 18.oo wystawienie Najśw. Sakramentu, Litania do Najśw. Serca Pana Jezusa i Akt wynagrodzenia Sercu Jezusowemu. Za publiczne odmówienie Aktu Wynagrodzenia można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.


4
. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny. Msza Św. o 18.oo.


5
. Serdecznie dziękujemy za przygotowanie ołtarzy do uroczystej procesji na Boże Ciało, uporządkowanie ulic i dekoracje domów. Służbie Liturgicznej za oprawę Mszy Św. i podczas procesji oraz wszystkim za świadectwo wiary i modlitewne zaangażowanie.


6
. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. Przed Mszą Św. o 18.oo modlitwę o nowe powołania kapłańskie i zakonne prowadzi Parafialny Oddział Akcji Katolickiej.


7
. Dziękujemy Róży MB Częstochowskiej za prowadzenie modlitwy różańcowej w minionym tygodniu, a od jutra modlitwę różańcową poprowadzi Róża MB Fatimskiej (zelator Anna Świder)


8
. Dziś składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Przemyślu.

 

 


Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 26.05.2024

 

1. Dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.


2
. W czwartek, 30 maja, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Pobożny udział w procesji jest wyrazem wiary w obecność Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie. Udekorujmy nasze domy, by okazać Jezusowi, że cieszymy się z  Jego obecności wśród nas. Msze Święte odprawiamy o godzinie 11.oo  i 18.oo. Po Mszy Św. o godz. 11.oo procesja do czterech ołtarzy przejdzie ulicami: z kościoła na Piastowską, Aleją Najśw. Maryi Panny, Kujawską i ponownie Piastowską do kościoła .Ołtarze w tym roku zaplanowano:

przy posesji p. Marcinkowscy,

przy posesji p. Rygliszyn,

III. przy posesji p. Kocyłowskie,

przy posesji p. Korneckich i Kaweckich.

Prosimy, by wyznaczone osoby, rodziny zajęły się przygotowaniem ołtarza z życzliwą pomocą najbliższych sąsiadów.

Na zakończenie procesji uroczyste błogosławieństwo i hymn „Ciebie Boga wysławiamy”. Mężczyzn z Róż Żywego Różańca prosimy o przygotowanie chorągwi i niesienie ich w czasie procesji. Dziewczynki ze szkoły podstawowej, a także młodsze dzieci prosimy o sypanie kwiatów w czasie tej procesji i w oktawie Bożego Ciała. Chłopcy od Pierwszej Komunii Św. niech przyjdą na procesję w ubrankach komunijnych. Za pobożny udział w uroczystej procesji eucharystycznej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.


3
. Msze Św. w Czerteżu i Sanoczku w uroczystość Bożego Ciała o godz. 8.45. Po Mszy Św. procesja eucharystyczna. NIE BĘDZIE DRUGIEJ MSZY ŚW.


4
. Od piątku rozpoczyna się tradycyjna oktawa po Bożym Ciele. W najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Na piątek w Oktawie Bożego Ciała, 31 maja, Metropolita Przemyski Ksiądz Arcybiskup Adam Szal, udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, zamieniając post na jałmużnę. Każdego, kto skorzysta z dyspensy w dniu 31 maja zachęca się do złożenia ofiary (jałmużny) na zakony kontemplacyjne lub na misje święte.


5. Dziękujemy Róży
św. Matki Teresy z Kalkuty za dyżur różańcowy w minionym tygodniu. O tę posługę w tym tygodniu prosimy Różę MB Częstochowskiej.(zelatorka Barbara Fejdasz).


6
. Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego dnia 28 maja br., przed wejściem do dolnej części kościoła. Można składać je we wtorek od wczesnych godzin porannych do godz. 12.oo, o tej godz. zgromadzony sprzęt załadowany będzie na samochód.


7
. Zachęcamy wszystkich parafian w Dzielnicy Dąbrówka do przyjmowania poświęconego obrazu NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA. Oddajmy hołd Jezusowi i prośmy, aby błogosławił całej rodzinie.


8
. Ukazał się kolejny numer darmowej gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”. Zabierz, poczytaj i podaj innym.

 

 

 

Niedziela Zesłania Ducha Świętego 19.05.2024

1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Za odmówienie (odśpiewanie) hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź”, można dzisiaj zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Nabożeństwo majowe dziś o 17.3o.


2
. W poniedziałek, święto NMP Matki Kościoła. Msze Św. w kościele parafialnym o 8.oo, i 18.oo.


3. Jutro rocznica święceń biskupich ks. bp. Stanisława JAMROZKA.


4. We wtorek rocznica ingresu ks. abp. Adama SZALA do Bazyliki Archidiecezjalnej w Przemyślu.


5
. W czwartek, 23 maja br., święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu modlimy się za kapłanów i o nowe powołania do życia kapłańskiego.


6
. W najbliższą niedzielę - Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres Komunii Św. wielkanocnej.


7
. W środę po wieczornej Mszy Św. próba przed rocznicą I Komunii Św.


8
. Przypominamy, że dziś na Rynku Miasta w Sanoku zapowiadany koncert „ROZPALENI DUCHEM” , który rozpocznie się o godz. 18.oo. Zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu.


9
. Dziękujemy Parafialnemu Oddziałowi Akcji Katolickiej za prowadzenie Nowenny przed Zesłaniem Ducha Świętego, a od jutra prosimy o prowadzenie modlitwy różańcowej Różę Św. Matki Teresy z Kalkuty. (zelatorka Anna Pastuszak)

 

 

 

 

Uroczystość Wnbiebowstąpienia Pańskiego 12.05.2024

 

1. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Trwa Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Św. Modlitwy nowennowe odprawiamy przed nabożeństwem majowym, które dziś odprawiamy o 17.3o, a w pozostałe dni maja o 18.oo .


2
. Za tydzień, w niedzielę, w Uroczystość Zesłania Ducha Św., kończy się czas paschalny. W naszej parafii Pierwsza Komunia Św. 9 dzieci z terenu naszej parafii podczas Mszy Św. o godz. 11.oo . We wtorek i czwartek po Mszy Św. próba dla dzieci przed Komunia Św. Spowiedź dzieci, rodziców, rodziców chrzestnych w najbliższy piątek 17 maja, o 17.oo. Podczas Mszy Św. o 18.oo dzieci złoża deklaracje abstynenckie.


3
. Święcenia kapłańskie w naszej Archidiecezji w sobotę, 18 maja 2024. Sakrament kapłaństwa przyjmie diakon Adrian WOŁOSZYN z Parafii pw. Ofiarowania NMP w Pełnatycze, który posługiwał w naszej parafii w okresie wielkopostnym. Pomódlmy się w jego intencji, by jak najlepiej przygotował się do posługi kapłańskiej.


4
. Zapraszany na czuwanie modlitewne przed Zesłaniem Ducha Św. w sobotę 18 maja o godz. 20.oo. Zachęcamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy. Zapraszamy na uroczysta Mszę Św. w wigilię Zesłania Ducha Św. o godz. 18.oo.


5
.Święto św. Andrzeja Boboli w czwartek 16 maja. Tego dnia również nowenna miesięcy ku czci św. Jana Pawła II. W intencji podziękowań i próśb składanych do skarbonki przed ołtarzem Świętego Papieża, będzie odprawiana Msza Św. o 18.oo.


6
. Powiatowe uroczystości z okazji Dnia Strażaka rozpoczną się już tradycyjnie w naszym kościele w środę, 15 maja br., Mszą Św. o godz. 10.3o. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji strażaków, którzy stoją na straży naszego życia i mienia.


7
. Dziękujemy Róży MB Fatimskiej za prowadzenie modlitwy różańcowej w minionym W oktawie, przed ZESŁANIEM DUCHA ŚWIETEGO, modlitwy prowadzi Parafialny Oddział Akcji Katolickiej.


8
. Dziękujemy tym, którzy już złożyli ofiary na sprzątanie kościoła i na kwiaty. Jednocześnie przypomina się, że wspomniana roczna składka to 80 zł.


9
. Koncert „ROZPALENI DUCHEM” w wykonaniu chóru i orkiestry kameralnej odbędzie się w niedzielę dnia 05.2024 o godz. 18.oo na Rynku Miasta w Sanoku. Zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu.

 

 

VI Niedziela Wielkanocy 05.05.2024

1. Dziś pierwsza, adoracyjna, niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych. Po każdej Mszy Św. wystawienie Najśw. Sakramentu i wspólna modlitwa, która jest częścią dzisiejszej liturgii. Trwajmy na wspólnej modlitwie.


2
. Przeżywamy Maryjny miesiąc maj. W kościele parafialnym nabożeństwa majowe odprawiamy w dni powszednie o 18.oo, a następnie Msza Św. ok. 18.3o. W niedzielę nabożeństwo majowe o 17.3o. Przypominamy, że dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. powinny uczestniczyć w tych nabożeństwach. Własnym przykładem uczmy dzieci szacunku i miłości do Matki Bożej.


3
. W środę Uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, Patrona Polski. Tego dnia imieniny obchodzi ks. bp Stanisław Jamrozek. Osobę solenizanta otoczmy naszą modlitwą.


4
. Spotkanie Parafialnego Oddział Akcji Katolickiej w środę po wieczornych nabożeństwach.


5
. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. ks. Piotr zaprasza w najbliższy czwartek do kościoła parafialnego na nabożeństwo majowe.


6.
W piątek początek nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Św.. Natomiast w najbliższą niedzielę, 12 maja, Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, w naszej Archidiecezji święcenia diakonatu. Otoczmy modlitwą kandydatów do święceń.


7
. Dziś składka na potrzeby archidiecezji.


8
. Dziękujemy za ofiary na potrzeby parafii. Bóg zapłać.

 

 

V Niedziela Wielkanocy 28.04.2024

1.Przeżywamy dziś już ostatnią niedzielę kwietnia, która według programu duszpasterskiego jest Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających po drogach. Módlmy się o większą rozwagę i mądrość dla kierujących różnymi pojazdami, i sami starajmy się być bezpiecznymi użytkownikami dróg i pojazdów mechanicznych.


2
. Jutro święto św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy. Solenizantkom życzymy Bożego błogosławieństwa za wstawiennictwem świętej Patronki.


3
. W środę rozpoczynamy nabożeństwa majowe. W naszej polskiej tradycji to miesiąc szczególnej modlitwy razem z Maryją. Każdego dnia o godz. 18.oo będziemy odprawiać nabożeństwa majowe, a następnie Msza Św.


4
. W czwartek rocznica święceń biskupich ks. biskupa KRZYSZTOFA CHUDZIO.


5
. W piątek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.


6. W czwartek, 02 maja br., Parafialny Oddział Akcji Katolickiej
będzie prowadził modlitwę przed rozpoczęciem Mszy Św.


7
. Bóg zapłać Róży Św. JÓZEFA za przewodniczenie modlitwie różańcowej w ubiegłym tygodniu, a od jutra prosimy o tę posługę Różę M B Nieustającej Pomocy (zelatorka Józefa Stach).


8
. Za tydzień składka na potrzeby archidiecezji.

 

 

 

IV Niedziela Wielkanocy 21.04.2024

 

1. Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza to Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Każdego dnia będziemy wspierać powołanych do szczególnej służby Bożej i modlić się o dar nowych, świętych powołań także z naszej parafii.


2
. Rodzice dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. będą mieć spotkanie organizacyjne w środę po Mszy Św. w kościele parafialnym.

Jednocześnie informujemy, że rocznica pierwszej Komunii będzie 26 maja br., podczas Mszy Św. o 11.oo w kościele parafialnym.


3
. We wtorek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Patrona Polski. W czwartek święto św. Marka Ewangelisty. Solenizantom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i czułej opieki świętych Patronów.


4
. W niedzielę 28 kwietnia, przed kościołem parafialnym odbędzie się kwesta do puszek dla dzieci z Towarzystwa Rodzin Wielodzietnych chorych na nowotwory.


5
. W miniony czwartek, 18 kwietnia, młodzież naszej parafii w liczbie 20, przystąpiła do sakramentu bierzmowania, który udzielił ks. biskup Krzysztof Chudzio.


6
. Zespół lektorów w kościele parafialnym zostanie dziś powiększony o kolejnych czterech, którzy uczestniczyli w spotkaniach formacyjnych, a dziś zostaną włączeni do zespołu lektorów w czasie Mszy Św. o 11.oo. Dziękujemy rodzicom tych chłopców za wyrażenie zgody na włączenie do wspólnoty lektorów przy naszej parafii. Niech Pan Bóg błogosławi rodzicom tych chłopców za ich wychowanie w duchu wiary.


7
. Dziękujemy Róży Św. Teresy od Jezusa (z Avila) za prowadzenie modlitwy różańcowej w minionym tygodniu. Od jutra o tę posługę prosimy Różę św. JÓZEFA, (zelator Tadeusz Woźniak). Jednocześnie prosimy, by każdego dnia zelator zapowiadał intencję modlitewną za powołanych do kapłaństwa, i o dar nowych świętych powołań także z naszej parafii.

 

 

 

III Niedziela Wielkanocy 14.04.2024

1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Biblijny. Dzisiejsza Niedziela Biblijna to VIII Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Przy wyjściu z kościoła jest wystawiony koszyczek z krótkimi fragmentami Pisma Św., które można zabrać ze sobą i pomyśleć: to mówi do mnie Pan Bóg. Również postarajmy się każdego dnia bieżącego tygodnia otworzyć Pismo Św. i choć przez chwilę czytać Słowo Boże.


2
. W czwartek, 18 kwietnia br., J. E. ks. bp KRZYSZTOF CHUDZIO, udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii, podczas Mszy Św. o godz. 17.oo. Msza Św. z czwartku w Sanoczku jest przesunięta na piątek.


3
. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy do kościoła parafialnego w najbliższy poniedziałek, wtorek i środę. Spotkania te są obowiązkowe o godz. 18.oo. Kandydaci, którzy nie byli ochrzczeni w naszej parafii, proszeni są o doręczenie w poniedziałek lub wtorek świadectwa chrztu, z parafii gdzie chrzest miał miejsce.


4.
We wtorek , 16 kwietnia, w kościele parafialnym Msza Św. w intencji próśb i podziękowań za przyczyną św. Jana Pawła II o godz. 18.oo.


5.
Organizowany jest wyjazd na Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski na Jasnej Górze w dniu 4 maja 2024r. (sobota). Informacje i zapisy telefonicznie pod numerem 503 745 778. W programie wyjazdu są także odwiedziny Sanktuarium Matki Bożej w Gidlach k. Częstochowy.


6.
Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele.


7. Dziękujemy Róży
św. Faustyny Kowalskiej za dyżur różańcowy w minionym tygodniu, a od jutra o tę posługę prosimy Różę św. Teresy od Jezusa (z Avila). (zelatorka Gabriela Koczera)

 

 

 

II Niedziela Wielkanocy czyli Miłosierdzia Bożego 07.04.2024

1. Dziś, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, warto przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia…… Bądźcie świadkami miłosierdzia!” (Łagiewniki, 2002 r.). Msze Św. odprawiamy o godz. oo, 10.oo( wyjątkowo dziś) i 18.oo. Zapraszamy na GODZINĘ MIŁOSIERDZIA od 15.oo – 16.oo, połączoną z wystawieniem Najśw. Sakramentu i Koronką do Miłosierdzia Bożego. Ostatnia Msza Św. dziś o 18.oo. W Sanoczku dziś odpust w nowym kościele, Msza Św. odpustowa o 11.3o. Zapraszamy.


2
. Dziś rozpoczyna się TYDZIEŃ MIŁOSIERDZIA. Przed kościołami w Polsce zbiórka do puszek na dzieła i akcje prowadzone przez „CARITAS”.


3
. Jutro, w poniedziałek, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Św. w naszym kościele o 8.oo i 18.oo. Na ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej, w kościele parafialnym, można składać deklaracje Duchowej Adopcji Dziecka Nienarodzonego, do uroczystości Zwiastowania Pańskiego, która w tym roku przypada 8 kwietnia. Jest to tradycyjnie Dzień Świętości Życia.


4.
Za tydzień, 14 kwietnia, NIEDZIELA BIBLIJNA, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. W Polsce odbędzie się kolejny Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego.


5
. Dziś składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Przemyślu.


6
. Dziękujemy róży Św. Maksymiliana Kolbe za różańcowy dyżur w minionym tygodniu, a od jutra o tę posługę prosimy Różę
Św. S. Faustyny Kowalskiej
(zelatorka Wanda Chutkowska)

 

 

 

 

Niedziela Palmowa 24.03.2024

1. Dziś Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, rozpoczyna się Wielki Tydzień. Podczas Mszy Św. poświęcenie palm. GORZKIE ŻALE o godz. 16.oo. Serdecznie zapraszamy do przeżywania Męki Pańskiej.


2. W poniedziałek i wtorek całodniowa okazja do spowiedzi w kościołach w centrum miasta
. W tym tygodniu kancelaria parafialna nie będzie czynna. Od poniedziałku Msze Św. po południu będą odprawiane już o 18.oo.


3
. W tym tygodniu obchodzimy Święte Triduum Paschalne. Rodziców prosimy, by zatroszczyli się o atmosferę religijną w domu podczas tych świątecznych dni.

WIELKI CZWARTEK – dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.oo. Po Komunii Św. Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Ciemnicy upamiętniającej pojmanie Pana Jezusa. Adoracja od godziny 21.oo prowadzona przez młodzież.

WIELKI  PIĄTEK  -  dzień upamiętniający mękę i śmierć Chrystusa. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie odprawia się Mszy Św. Adoracja od godz. 9.oo – 15.oo. GODZINA MIŁOSIERDZIA od 15.oo – 16.oo. Liturgia wieczorna rozpocznie się o godz. 19.oo. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego. Od 20.3o – 21.oo Gorzkie Żale. Po Gorzkich Żalach adoracja prowadzona przez młodzież.

 W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, czyli jakościowy i ilościowy i nie ma od niego dyspensy: powstrzymujemy się od pokarmów mięsnych i tylko raz jemy do syta. Zachęcamy do zachowania postu także w Wielką Sobotę.

WIELKA  SOBOTAdzień adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Łączymy się w bólu z Matką Bożą po śmierci Jezusa. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, obowiązuje nadal cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 9.oo – 13.oo dla wszystkich parafian. Godziny czuwania modlitewnego dla Róż Żywego Różańca i pozostałych parafian na W. Sobotę znajdują się w najnowszym numerze gazetki parafialnej „Nasza Królowa” oraz na parafialnej stronie internet. Święcenie pokarmów od godz. 9.oo – 13.oo, co pół godziny.

UROCZYSTA  LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ rozpocznie się o godz. 21.oo, zabierzmy  świece. Na zakończenie procesja rezurekcyjna. Przedstawicieli z Róży św. Józefa i św. Jana Pawła II prosimy do chorągwi i baldachimu a z Róż żeńskich do feretronów. Nie będzie już procesji i Mszy Św. o godz. 6.oo.


4. W niedzielę
Zmartwychwstania Pańskiego. Msze Św. o godz. 8.oo, 11.oo i 18.oo. W poniedziałek wielkanocny w kościele parafialnym Msze Św. o 8.oo, 11.oo i 18.oo.


5
. W Wielki Piątek rozpocznie się Wielka Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego. W Wielki Piątek i W. Sobotę Godzina Miłosierdzia od 15.oo – 16.oo, a w Wielkanoc i drugi dzień świąt po Mszy Św. o godz. 11.oo. W pozostałe dni tygodnia nabożeństwo to będzie odprawiane po wieczornej Mszy Św. o godz. 18.oo


6
. Ministranci, lektorzy i kandydaci na lektorów przyjdą na spotkanie, w czwartek na godz. 10.oo


7
. Bardzo prosimy o uporządkowanie grobów na cmentarzu i obejścia kościoła. Zachowajmy porządek na cmentarzu.

 

 

V Niedziela Wielkiego Postu 17.03.2024

1. Przeżywamy piątą niedzielę Wielkiego Postu. Zgodnie z polską tradycją od dzisiejszej niedzieli zasłania się krzyże w kościele. Pozostają one zasłonięte aż do Wielkiego Piątku. GORZKIE ŻALE w kościele parafialnym o 16.oo, i bezpośrednio po nabożeństwie Msza Św.


2
. Niedziela Męki Pańskiej czyli Niedziela Palmowa za tydzień 24 marca br., i początek uroczystych obchodów Wielkiego Tygodnia. Podczas Mszy Św. poświęcenie palm.


3
. Dziękujemy za modlitwę różańcową w minionym tygodniu Róży Miłosierdzia Bożego, a od jutra prosimy o tę posługę Różę św. Bernadetty Soubirous zelatorka Fryderyka Markowska.


4
. Spowiedź wielkopostna w naszej parafii tego roku odbędzie w sobotę, 23 marca, przed południem w kościele parafialnym od 10.oo – 12.oo i od 15.oo – 17.oo. W Czerteżu i w Sanoczku tylko popołudniu od 15.oo – 17.oo.


5.
Uroczystość św Józefa w wtorek 19 marca, Msze św. jak w dni powszednie. Otaczamy modlitwą abp seniora Józefa Michalika.


6.
W środę 20 marca po Mszy świętej wieczornej spotkanie POAK.


7.
Na ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej znajdują się deklaracje Dzieła Duchowej Adopcji dziecka poczętego.


8. Ekstremalna Droga Krzyżowa
rozpocznie się 22 marca 2024 Mszą Św. o godz. 20.oo w kaplicy Św. Maksymiliana. Szczegóły i zapisy w internecie.


9.
Wspólnota młodzieżowa naszej parafii która spotyka się w każdą sobotę po Mszy wieczornej, posiada konto na instagramie pod nazwą wspolnota_dobrowka zachęcamy, szczególnie młodzież do obserwowania i zapraszamy do naszej wspólnoty.


10.
Dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji i duchowym przeżyciu Peregrynacji obrazu NSPJ.

 

 

 

 

IV Niedziela Wielkiego Postu 10.03.2024

1. Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu. GORZKIE ŻALE w kościele parafialnym o 16.oo, i bezpośrednio po nabożeństwie Msza Św. o 16.45. Nie odprawiamy już Mszy Św. o 17.oo. Ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu można składać do skarbonki i wpisać się do zeszytu obok.


2
. Dziękujemy Róży MB Fatimskiej za prowadzenie modlitwy różańcowej w minionym tygodniu, od jutra o tę posługę prosimy Różę Miłosierdzia Bożego (zelator Ryszard Fejdasz).


3
. Dziś, 10 marca, początek Nowenny przed Uroczystością Św. Józefa, Oblubieńca Najświetszej Maryi Panny.


4
. W zakrystii można nabyć paschaliki (10zł) przygotowane tradycyjnie przez Caritas. Paschalik można zapalić na grobie bliskich zmarłych w przeddzień Wielkanocy.


5.
W piątek, 15 marca o godz 19.oo, DROGA KRZYŻOWA ulicami parafii. Zapraszamy do udziału w tym nabożeństwie parafian z Sanoczka, Czerteża i Zabłociec. Prosimy zabrać lampiony lub świece. W kościołach filialnych nie będzie w tym tygodniu Drogi Krzyżowej.


6
. W sobotę, 16 marca, adoracja Najśw. Sakramentu przygotowana przez młodzież. Zapraszamy wszystkich parafian, szczególnie młodych z indeksami na 19:oo.


7
. Ekstremalna Droga Krzyżowa rozpocznie się 22 marca 2024 Mszą Św. o godz. 20.oo w kaplicy Św. Maksymiliana. Szczegóły i zapisy w internecie.


8
. Jutro w poniedziałek, 11 marca 2024, do naszej parafii będzie wprowadzony obraz NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA. Wizerunek Pana Jezusa przywiezie delegacja Ojców Franciszkanów godz. 18.oo. Następnie powitanie Obrazu Pana Jezusa już w kościele i uroczysta Msza Św. pod przewodnictwem J. E. Ks. biskupa Krzysztofa Chudzio. Od godz. 20.oo – 21.oo czuwanie modlitewne prowadzone przez młodzież. O godz. 21.3o Msza Św. o powołanie do kapłaństwa z naszej parafii z udziałem księży rodaków. We wtorek, 12 marca o godz. 8.oo Msza Św. i od 8.3o do 15.3o czuwanie modlitewne prowadzone przez Róże Żywego Różańca. O 15.3o zakończenie peregrynacji z aktem zawierzenia całej parafii Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

Zwracamy się z prośbą do wszystkich parafian, aby uczestniczyć w Mszach Św. w dogodnej porze dnia, w poniedziałek o 18.oo lub 21.30, a we wtorek o 8.oo lub 15.3o. Prosimy nie wykonywać prac niekoniecznych w dni nawiedzenia Obrazu Serca Pana Jezusa. Można wywiesić flagi (biało - czerwone czy biało – żółte) dla podkreślenia czasu peregrynacji. 

 

 

 

 

III Niedziela Wielkiego Postu 03.03.2024

1. Dziś trzecia niedziela Wielkiego Postu i pierwsza, adoracyjna niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych. Trwajmy na modlitwie.


2. GORZKIE ŻALE w niedziele W. Postu w kościele parafialnym o 16.oo
, i bezpośrednio po nabożeństwie Msza Św. już bez kazania o godz. 16.45. NIE ODPRAWIAMY JUŻ MSZY ŚW. o 17.oo. Ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu można składać do skarbonki i wpisać się do zeszytu obok.


3
. Zachęcamy do medytacji fragmentów Pisma Św. pobranych z koszyka przy wyjściu z kościoła. Gromadząc je można wiele razy rozważać co mówi do mnie Bóg.


4
. Dziękujemy Róży MB Częstochowskiej za prowadzenie modlitwy różańcowej w minionym tygodniu, od jutra o tę posługę prosimy Różę MB Fatimskiej (zelator Anna Świder).


5
. Bóg zapłać za ofiary na rzecz misji, złożone do puszek przed kościołami naszej parafii ubiegłej niedzieli. Zebrano łącznie 2640zł. Dziękujemy również osobom kwestującym.


6
. W zakrystii można nabyć paschaliki ( 10 zł) przygotowane tradycyjnie przez Caritas. Przypominamy, że nie jest to cena tej świecy, ale wsparcie dla wielu akcji prowadzonych przez kościelną Caritas.


7
. W najbliższy czwartek, przed wieczorną Mszą Św. modlitwę o powołania kapłańskie poprowadzi Akcja Katolicka.


8
. Przeżyliśmy już parafialne rekolekcje wielkopostne. Bądźmy wdzięczni Panu Bogu za słowa przekazane ustami Jarosława Zielińskiego ze Zgromadzenia św. Wincentego a Paulo. Zachowajmy w sercu dobre postanowienia rekolekcyjne i często do nich wracajmy.


9
. W naszym denacie trwa peregrynacja OBRAZU NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA. Obraz ten będzie uroczyście wprowadzony do naszego kościoła w poniedziałek 11 marca o godz. 18.oo i pozostanie we wtorek 12 marca do Mszy Św. o 15.3o. Dnia 11 marca uroczystej Mszy Św. będzie przewodniczył J. E. Ks. biskup Krzysztof CHUDZIO.


10. We wtorek 05 marca
spotkanie służby liturgicznej z trzech kościołów naszej parafii, celem przygotowanie oprawy liturgicznej uroczystości Nawiedzenia Obrazu Serca Pana Jezusa. Prosimy wszystkich o obecność.


11.
W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Wojciech Biel, Adam Szczepek oraz Euzebiusz Borek. „Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.

 

 

 

 

II Niedziela Wielkiego Postu 25.02.2024

 

1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu i jednocześnie Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, tzw. „Niedziela Ad Gentes”. Do puszek przed kościołem można będzie złożyć dobrowolną ofiarę na wsparcie dzieła misyjnego, albo wysłać SMS o treści MISJE na numer 72032 (2,46zł z VAT).


2. GORZKIE ŻALE w niedziele W. Postu w kościele parafialnym o 16.oo
, i bezpośrednio po nabożeństwie Msza Św. około o 17.oo już bez kazania. Ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu można składać do skarbonki za ławkami i wpisać się do zeszytu obok.


3
. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek odwiedziny duszpasterskie chorych, a po południu od 16.oo – 17.oo adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy i okazja do spowiedzi. O godz. 16.45 Róża MB Częstochowskiej odmówią Koronkę do Miłosierdzia Bożego, i bezpośrednio Msza Św. o 17.oo. W pierwszą sobotę nie będzie modlitwy różańcowej przed Mszą Św. o 17.oo tylko po zakończeniu Mszy Św. według programu pierwszych sobót miesiąca. Do udziału w sobotnim nabożeństwie zapraszamy szczególnie osoby należące do Rycerstwa Niepokalanej.


4
. Dziękujemy Róży Św. Matki Teresy z Kalkuty za prowadzenie modlitwy różańcowej w minionym tygodniu, od jutra o tę posługę prosimy Różę MB Częstochowskiej (zelatorka Barbara Fejdasz).


5
. Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych obchodzony jest 1 marca każdego roku.


6
. Dyrektor Filialnej Szkoły Podstawowej w Czerteżu ogłasza zapisy na rok szkolny 2024/2025 do klasy pierwszej, zerówki i przedszkola. Zapisy w szkole w Czerteżu od 20 lutego do 15 marca 2024 w godz. 8.oo – 13.oo.

Również dyrektor SP nr 2 w Sanoku informuje, że od dnia 1 marca 2024 ogłasza zapisy dzieci do klasy pierwszej na rok szkolny 2024/2025. Więcej informacji na stronie internetowej szkoły: www.sp2sanok.pl


7
. Dziękujemy za ofiary złożone w minionym tygodniu na konto bankowe parafii. BÓG ZAPŁAĆ wszystkim ofiarodawcom.


8
. Spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się w czwartek. w domu parafialnym po Mszy Św. odprawianej o 17.oo. Zapraszamy wszystkich.


9
. Parafia Przemienienia Pańskiego w Sanoku (Fara) organizuje z Biurem Turystyczno – Pielgrzymkowym „RAKSO” pielgrzymkę przez Lazurowe Wybrzeże, Alpy i Pireneje w dniach od 20 – 29 sierpnia br. Odwiedzimy m.in. La Salette, Lourdes, Awinion, Barcelonę i Padwę oraz wiele innych miejscowości. Bliższe informacje w gablocie i u ks. Jacka. Zapisy do 15 marca u ks. Jacka.

 

 

 

I Niedziela Wielkiego Postu 18.02.2024

 

1. Dziś pierwsza niedziela Wielkiego Postu. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych.


2
. Droga Krzyżowa w najbliższy piątek 23 lutego br. o godz. 17.oo, po zakończeniu Drogi Krzyżowej Msza Św.


3. Gorzkie Żale w niedziele
W. Postu o 16.oo, i bezpośrednio po nabożeństwie Msza Św. już bez kazania. Nie będzie Mszy Św. o 17.oo.


4
. Za tydzień Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, tzw. „Niedziela Ad Gentes”. Do puszek przed kościołem można będzie złożyć dobrowolną ofiarę na wsparcie dzieła misyjnego, albo wysłać SMS o treści MISJE na numer 72032 (2,46zł z VAT).


5
. W czwartek 22 lutego święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Zachęcamy do modlitwy w intencji Ojca Świętego Franciszka.


6
. Dziękujemy Róży MB Królowej Polski za prowadzenie modlitwy różańcowej w minionym tygodniu, a od jutra o tę posługę prosimy Różę Św. Matki Teresy z Kalkuty (zelatorka Anna Pastuszak)


7
. Droga Krzyżowa ulicami naszej dzielnicy odbędzie się 15 marca 2024. Początek o 19.oo.


8
. Zapraszamy jutro, w poniedziałek, klasę VIII SP na godz. 17.oo, we wtorek – kl. VII SP na godz. 17.oo, w środę kl. VI SP na godz. 17.oo. Spotkania dotyczą młodzieży z terenu naszej parafii i odbędą się w kościele. Proszę zabrać indeksy.

Natomiast w czwartek schola na godz. 18.oo i w sobotę młodzież na 18.oo.


9
. WIELKOPOSTNE REKOLEKCJE PARAFIALNE rozpoczną się w najbliższą niedzielę 25 lutego do 28 lutego. Program rekolekcji będzie na tablicach ogłoszeń i na stronie internetowej naszej parafii. Prosimy wszystkich parafian, zwłaszcza wspólnoty Żywego Różańca, o modlitwę w intencji ks. rekolekcjonisty i uczestników rekolekcji.  


10
. Na stoliku za ławkami jest wystawione najnowsze wydanie gazetki parafialnej „Nasza Królowa” w cenie 5zł.

 

 

  

 

 

VI Niedziela Zwykła 11.02.2025

 

1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Trzeźwości. Zachęcamy do składania przyrzeczeń trzeźwości i do modlitwy w intencji uzależnionych oraz ich rodzin.


2.
W tym tygodniu, 14 lutego, przypada Środa Popielcowa; rozpoczyna się czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, wyrzeczenia i uczynki miłosierdzia przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, tzn. ilościowy (jeden posiłek do syta i dwa lekkie), oraz jakościowy (wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych). Zachęcamy, by również dzieci i młodzież wprowadzać w ducha pokuty i uczyć wyrzeczenia, które jest znakiem prawdziwej miłości. Msze św. w Środę Popielcową wraz z obrzędem posypania głowy popiołem w kościele parafialnym: 8.oo i 18.oo, w Sanoczku o 17.00 i w Czerteżu: 17.00.Przypominamy, że W. Post jest dla katolika tzw. „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych zabaw i dyskotek.

Wraz z Wielkim Postem rozpoczynamy nabożeństwa o Męce Pańskiej (Pasyjne): w kościele parafialnym Droga Krzyżowa w każdy piątek po Mszy św. o godz. 17.00, a Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 16.00 z kazaniem pasyjnym, później Msza św. bez kazania. W SANOCZKU Droga Krzyżowa w czwartek po Mszy św. o godz. 17.00, natomiast Gorzkie Żale - w niedzielę, połączone z Mszą św. o godz. 10.00. W CZERTEŻU Droga Krzyżowa w każdy piątek po Mszy św. o godz. 17.00, natomiast Gorzkie Żale – w niedzielę, połączone z Mszą św. o godz. 11.30. Za odprawienie Drogi Krzyżowej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Droga Krzyżowa ulicami parafii odbędzie się tego roku w piątek, 15 marca, o 19.oo. Szczegóły tego nabożeństwa podamy w późniejszym czasie.


4
. Jutro, 12 lutego, rocznica śmierci wieloletniego proboszcza naszej parafii, prał. Antoniego Szypuły. Pomódlmy się w jego intencji i, jeśli możemy, zapalmy światło na grobie.


5. Od Środy Popielcowej
do I Niedzieli Wielkiego Postu wypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.


6
. W dniach 17 i 18 lutego do kina Sanockiego Domu Kultury na serial „The Chosen”, o życiu Jezusa Chrystusa zaprasza dyrektor SDK. Jest to produkcja, która na całym świecie zyskała ogromną popularność. Dla nas to szansa, aby na nowo odczytać Ewangelię. Jest to ważne, zwłaszcza w Wielkim Poście.


7
. Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej odbędzie się w Łańcucie dniach od 5 – 7 kwietnia 2024. Zgłoszenia należy składać do ks. Piotra.


8
. Dziękujemy Róży MB Nieustającej Pomocy za prowadzenie modlitwy różańcowej w minionym tygodniu, a od jutra prosimy o tę posługę Różę MB Królowej Polski (zelatorka Maria Woźniczak)


9
. Jutro, w poniedziałek 12 lutego spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w sali Domu Parafialnego, po Mszy Św. o 17.oo.

 

 

 

 

V Niedziela Zwykła 04.02.2024

1. Dziś pierwsza, adoracyjna niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych. Trwajmy na modlitwie.


2
. Jutro, w poniedziałek, wspomnienie św. Agaty. Po Mszy Św. błogosławieństwo chleba, wody i soli.


3
. W niedzielę, 11 lutego, wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Jest to Światowy Dzień Chorego, dzień modlitwy w intencji chorych, a zarazem możliwość okazania im chrześcijańskiej miłości. Msze Św. w kościele parafialnym o godz. 8.oo, 11.oo oraz o 17.oo. Podczas Mszy Św. o 8.oo osobom chorym będzie udzielany sakrament chorych. Prosimy o umożliwienie chorym przybycie do kościoła, by mogli skorzystać ze spowiedzi, jeśli będzie taka potrzeba, i przyjęli sakrament chorych.


4
. Ministrantom i lektorom przypominamy o spotkaniach formacyjnych, które będą odbywać się po feriach zimowych. Kandydaci na lektorów będą mieć spotkanie w sobotę o 10.oo, w salce młodzieżowej w domu parafialnym.


5
. Ponawiamy prośbę do wszystkich, którzy parkują samochody wzdłuż Alei NMP, by zachować obowiązujące przepisy drogowe. Straż Miejska drugi raz stawiła się w Kancelarii Parafialnej celem przekazania tej sprawy. Nie zachowanie obowiązujących zasad wiąże się z mandatem.


6
. Na cmentarzu obok naszego kościoła ustawiono dwa kontenery na cmentarne odpady. Bardzo prosimy nie wrzucać do kontenerów wieńców i naturalnych i sztucznych. PROSIMY składać tam tylko wypalone dobrze znicze szklane i plastikowe, także butelki po wodzie oraz drobne odpady. Trawę należy składać obok kontenera.   


7. Dziękujemy Róży Św. Józefa
za dyżur modlitewny w minionym tygodniu, a od jutra prosimy o tę posługę Różę MB Nieustającej Pomocy. ( zelatorka Józefa Stach).


8
. Za uporządkowanie dekoracji świątecznej z kościoła dziękujemy parafiankom z Akcji Katolickiej: paniom: Elżbiecie Kocyłowskiej, Beacie Wróbel, Marii i Henrykowi Sobolak, Wojtkowi Dróbko, Maciejowi Rygliszynowi oraz lektorowi – studentowi: Dawidowi Kubowicz oraz p. kościelnemu Zbigniewowi Wawrzyńskiemu. BÓG ZAPŁAĆ.

 

9. Ukazał się kolejny numer darmowej gazety ewangelizacyjne „Dobre Nowiny”. Prosimy: weź do domu, poczytaj i przekaż dalej.

 

 

 

 

IV Niedziela Zwykła 28.01.2024

 

1.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek przed Mszą Św. wieczorną Akcja Katolicka będzie się modlić za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.

W piątek od godz. 9oo odwiedziny duszpasterskie chorych a od 16.oo – 17.oo wystawienie Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi.


2
. W pierwszą sobotę, po Mszy Św. o 17.oo, 15 – minutowa medytacja połączona z różańcem, dla osób odprawiających nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca.


3
.Dziękujemy za prowadzenie modlitwy osobom z Róży Św. Teresy z Avila. Od jutra modlitwę różańcową przed wieczorną Mszą Św. poprowadzi Róża Św. Józefa. (zelator Tadeusz Woźniak)


4
. W piątek ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze Św. w kościele parafialnym o 8.oo i 17.oo. W Sanoczku o 16.oo i w Czerteżu o 17.oo.


5
. Wręczenie książeczek dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii Św. odbędzie się w piątek, to jest 02 lutego br., podczas Mszy Św. o 17.oo. Zapraszamy rodziców z dziećmi.


6
. W sobotę, 03 lutego, wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, możliwość błogosławieństwa świec i jabłek. Msza Św. o 17.oo.        

 

 

III Niedziela Zwykła 21.01.2024

 

1.W czwartek, 25 stycznia, Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. Natomiast dziś NIEDZIELA  SŁOWA  BOŻEGO.   


2. Uczniów klasy VIII SP
z terenu parafii zapraszamy na spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem w środę do salki w domu parafialnym, po Mszy Św. o 17.oo.


3
. Dziękujemy Róży Św. Faustyny za przewodniczenie modlitwie różańcowej w minionym tygodniu, a od jutra prosimy o tę posługę prosimy Różę Św. Teresy z Avila.(zelatorka Gabriela Koczera).


4. W środę 24 stycznia
wspominamy w liturgii św. Franciszka Salezego biskupa i doktora Kościoła, a w piątek, 26 stycznia, św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów.


5
. Ponawiamy apel o przestrzeganie regulaminu porządkowego na cmentarzu parafialnym. W kilku miejscach ogrodzenia cmentarnego znajdują się informacje jak postępować z odpadami cmentarnymi.


6
. Burmistrz Miasta Sanoka p. Tomasz Matuszewski zaprasza mieszkańców dzielnicy Dąbrówka na spotkanie, które odbędzie się we wtorek, 23 stycznia o godz. 18.oo, w świetlicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej przy ul. Witosa.

 

 

II Niedziela Zwykła 14.01.2024

 

1. W czwartek, 18 stycznia, rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W związku z tym prosimy osoby należące do wspólnoty Żywego Różańca, pełniące wyznaczony dyżur modlitewny, o codzienną modlitwę, przed Mszą Św. o 17.oo, w intencji o jedność wyznawców Chrystusa.


2
. W piątek, 19 stycznia, wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara – patrona naszej archidiecezji. W niedzielę, 21 stycznia, wspomnienie Św. Agnieszki, przypada Dzień Babci, a w poniedziałek, 22 styczniaDzień Dziadka. Pamiętajmy, zwłaszcza w modlitwach, o naszych babciach i dziadkach, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do wieczności. Niech naszym podziękowaniem będzie także ofiarowana za nich Komunia Święta i serdeczna pamięć.


3
. Zakończyły się kolędowe spotkania parafian w kościołach naszej parafii. Bóg zapłać za okazaną życzliwość i troskę o dobro wspólnoty parafialnej. Niech wspólna modlitwa i błogosławieństwo kapłańskie umacniają dobro we wszystkich rodzinach naszej parafii. Serdecznie witamy w naszej parafii nowe rodziny, które w minionym roku zamieszkały na terenie naszej parafii i życzymy, by szybko odkryły swoje miejsce w nowej parafii i doświadczyły pomocy oraz życzliwości otoczenia.

Składamy serdeczne podziękowania za ofiary składane z okazji spotkania kolędowego w kościołach naszej parafii. WSZYSTKIM BÓG ZAPŁAĆ.


4
. Spotkanie formacyjne Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w środę po Mszy Św. o godz. 17.oo.


5
. Za tydzień Niedziela Słowa Bożego.

 

 

 

Niedziela ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA 31.12.2023

 

1. Dzisiaj ostatnia niedziela 2023 roku, jest świętem ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA, oraz Dniem Modlitwy o Świętość Małżeństw i Rodzin. Podczas Mszy Św. o godz. 11.oo modlimy się za małżonków obchodzących jubileusze życia w sakramentalnym małżeństwie.


2. Zakończenie
ROKU PAŃSKIEGO 2023. Po Mszy Św. o godz. 15.oo nabożeństwo przebłagalno - dziękczynne. Podziękujemy Panu Bogu za wszystkie łaski otrzymane w kończącym się roku i przepraszać będziemy za grzechy i zaniedbania. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.


3
.Jutro 01 stycznia, NOWY ROK i jednocześnie Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Godziny odprawiania Mszy Św. jak w niedzielę, tj. 8.oo, 11.oo i 17.oo. Po Mszy Św. godz. 11.oo wystawienie Najśw. Sakramentu i Litania do Imienia  Jezus o pokój dla świata.


4
. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca stycznia. W czwartek od 17.3o Akcja Katolicka prowadzi adorację w intencji o nowe powołania kapłańskie i zakonne, oraz za kapłanów. Okazja do spowiedzi w kościele parafialnym tylko w piątek przed Mszą Św. o 7.oo i od 17.oo – 18.oo podczas adoracji Najśw. Sakramentu. W piątek również odwiedziny chorych w Czerteżu, Sanoczku i w dzielnicy Dąbrówka od godz. 9.oo. 


5
. Uroczystość Objawienia Pańskiego, Trzech Króli, w najbliższą sobotę 06 stycznia. Msze Św. o 8.oo, 11.oo i 17.oo.


6
. Z miana tajemnic różańcowych w niedzielę 07 stycznia 2024 r. po Mszy Św. o 8.oo.


7
. Dziękujemy za świąteczny wystrój kościoła parafialnego, który przygotowali: Elżbieta Kocyłowska, Maria Sobolak, Henryk Sobolak (ofiarował także choinki ), Wojciech Dróbko oraz Maciej Rygliszyn. Serdeczne BÓG ZAPŁAĆ.


8
. W dniach 4, 5 i 8 stycznia 2024 na godz. 18.oo będziemy zapraszać parafian z Dzielnicy Dąbrówka na Msze Św. kolędowe, jak w poprzednich latach. W dniu 4 stycznia – ulica Okulickiego. Piastowska i ulice przyległe, 5 stycznia -  ulica Krakowska i ulice przyległe, 8 stycznia – ulica Witosa i ulice przyległe.

 

 

IV Niedziela Adwentu 24.12.2023

 

1. Dziś czwarta, ostatnia, niedziela Adwentu i jednocześnie Wigilia Narodzenia Pańskiego. Dziś nie będzie Mszy Św. o 17.oo, ale ZAPRASZAMY NA PASTERKĘ o 23.3o. W kościołach filialnych naszej parafii PASTERKA o godz. 22.oo.

Zatroszczmy się o chrześcijańską oprawę wieczerzy wigilijnej. Przypominamy, że przebieg wieczerzy powinien być następujący:  a) śpiew kolędy „Wśród nocnej ciszy” i zapalenie świecy, b) czytanie Pisma Św. o narodzeniu Chrystusa, c) wspólna modlitwa rodzinna, w której pamiętajmy o bliskich zmarłych, d) dzielenie się opłatkiem, składanie życzeń i, jeśli jest zwyczaj, wręczanie prezentów, e) spożywanie wigilijnych potraw, wspólne kolędowanie i rodzinne wyjście na Pasterkę.

Zdecydowanie nie podawajmy alkoholu na stół wigilijny.


2
. Juro, 25 grudnia, UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO. Msze Święte w kościele parafialnym o godz. 8.oo,11.oo i 17.00.We wtorek, 26 grudnia, Święto św. Szczepana Pierwszego Męczennika, godziny odprawiania Mszy Św. jak w Boże Narodzenie. W środę, 27 grudnia, Święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, błogosławieństwo wina. W czwartek 28 grudnia Święto św. Młodzianków i obrzęd błogosławieństwa małych dzieci, po zakończeniu Mszy Św. W zakrystii można jeszcze otrzymać opłatki. Program tegorocznej kolędy dla Czerteża i Sanoczka jest podobny do ubiegłorocznego programu. Szczegóły będą podane w najbliższą ostatnia niedzielę grudnia tj. 31.12.2023.


3
. W niedzielę, 31 grudnia, Święto Świętej Rodziny: JEZUSA, MARYI i JÓZEFA. Dzień Modlitw o Świętość Małżeństw i Rodzin. Na Mszę Św. o godz. 11.oo, w kościele parafialnym, zapraszamy małżonków, którzy w tym roku obchodzili jubileusz 25-lecia i 50-lecia zawarcia sakramentu małżeństwa. Msza Św. ofiarowana jest w intencji czcigodnych Jubilatów. Bardzo prosimy o obecność.


4
. Dziękujemy Róży Miłosierdzia Bożego za modlitwę różańcową w minionym tygodniu, a od jutra o prowadzenie tej modlitwy prosimy Różę św. Bernadetty. (Zelatorka Fryderyka Markowska)


5
. Ukazał się kolejny numer parafialnej gazetki „Nasza Królowa” w cenie 5zł. W piśmie jest zestawienie obecnych na Mszy Św. i przystępujących do Komunii Św. oraz zdjęcia z zakrystii w Sanoczku.


6
. Ukazały się najnowsze, tym razem podwójne, numery tygodników Gość Niedzielny”(15zł) i „Niedziela” (12zł), z wieloma cennymi dodatkami. W zakrystii można jeszcze otrzymać poświęcony opłatek i kalendarz parafialny na 2024.


7
. Dziękujemy za złożone ofiary. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i rodzinnego, radosnego spotkania przy wigilijnym stole.

 

 

 

 

III Niedziela Adwentu 17.12.2023

 

1. Dziś trzecia niedziela Adwentu. Od 17 grudnia przygotowujemy się bezpośredniego do uroczystości Bożego Narodzenia. Przystąpmy do sakramentów świętych i pojednajmy się z ludźmi przez gest przeproszenia, naprawienia wyrządzonej krzywdy oraz szczerą         życzliwość.


2
. Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii we wtorek, 19 grudnia. W kościele parafialnym spowiadamy przed południem od godziny 10:oo – 12.oo i po południu od 15.oo – 17.3o. W Czerteżu i w Sanoczku po południu od 15.oo – 17.oo. Do chorych planujemy pójść z posługą duszpasterską w sobotę 23 grudnia od godz. 9.oo. Adresy chorych, których odwiedzamy tylko z okazji świąt, prosimy zgłaszać w zakrystii. Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni przed świętami, by dać możliwość wyspowiadania się osobom przyjeżdżającym z zagranicy, czy też młodzieży studiującej poza Sanokiem.


3
. W zakrystii można zaopatrzyć się w świece wigilijne przygotowane przez Caritas oraz poświęcone opłatki, które są znakiem łączności ze wspólnota parafialną. Jeszcze jest do odebrania Kalendarz Parafialny na 2024


4
. W sobotę rocznica święceń biskupich Ks. Arcybiskupa Adama SZALA. Zachęcamy do modlitwy w jego intencji.


5
. W niedzielę 24 grudnia br. nie będzie Mszy Św. o 17.oo, natomiast ZAPRASZAMY NA PASTERKĘ o 23.3o.


6
. Na Pomoc Kościołom na Wschodzie zebrano przed kościołami naszej parafii łącznie 370zł.Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękujemy również wszystkim, którzy złożyli ofiary z okazji roznoszenia opłatków. Na fundusz organistowski i pierwszą część ogrzewania kościoła zebrano łącznie, także z ofiar składanych na tacę i w zakrystii,11.910zł. Niech Pan Bóg hojnie wynagrodzi wszystkim ofiarodawcom.


7
. Dziękujemy Róży MB Fatimskiej za prowadzenie modlitwy różańcowej w minionym tygodniu, od jutra o tę posługę prosimy Różę Miłosierdzia Bożego (zelator R. Fejdasz).

 

 

Niech Pan Bóg nam błogosławi. Życzymy wszystkim dobrej, radosnej niedzieli. 

 

 

 


II Niedziela Adwentu 10.12.2023

 

1. Dziś druga niedziela Adwentu. W Polsce przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem na Wschodzie. Do puszek przed kościołami można złożyć dobrowolną ofiarę na pomoc tym Kościołom. Zbiórkę przy kościele parafialnym organizuje Akcja Katolicka.

 

2. Przedwczoraj odbyło się poświęcenie i wręczenie medalików dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii Św. podczas Mszy Św. o 17.oo.

 

3. Zachęcamy do liczniejszego udziału w roratach, które odprawiamy o 17.oo. Nie zmarnujmy czasu adwentowego. Prośbę kierujemy zwłaszcza do tych rodziców, opiekunów, którzy mają dzieci z zakresu szkoły podstawowej: prowadźcie je do kościoła i własnym przykładem uczcie życia chrześcijańskiego. Obowiązkowo w roratach powinny uczestniczyć dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Św. oraz młodzież objęta formacją przed bierzmowaniem. Prosimy, by dzieci przychodziły z lampionami i włączały się do procesji.

 

4. Jeszcze nie zakończył się obchód dzielnicy Dąbrówka z poświęconymi opłatkami wigilijnymi oraz Kalendarzem Parafialnym na 2024 r. Przypominamy, że ofiary składane z tej okazji przeznaczone są, po części, na ogrzewanie kościoła i na fundusz organistowski. Osoby, które były nieobecne podczas roznoszenia opłatków, prosimy o podejście do zakrystii, by zaopatrzyć się w poświęcony opłatek i kalendarz.

 

5. XII Jarmark Bożonarodzeniowy odbędzie się na Rynku Galicyjskim w Skansenie w Sanoku 17 grudnia 2023 od 11.oo – 14.oo. Szczegóły na plakatach na terenie miasta.

 

6. W zakrystii można nabyć świece wigilijne przygotowane przez Caritas Polska w cenie 10zł.

 

7. Dziękujemy Róży MB Częstochowskiej za modlitwę różańcową w minionym tygodniu, a o tę posługę prosimy teraz Różę MB Fatimskiej (zelatorka Anna Świder).

Dziękujemy również wszystkim darczyńcom oraz pracownikom sklepów PSS „Czwórka” oraz  „ALTA” za dary złożone dla potrzebujących.


8
. Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii odbędzie się w środę 19 grudnia. Przed połu – dniem od 10.oo – 12.oo, po południu od 15:oo – 17.3o. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii adresów chorych, przyjmujących Komunię Św. tylko z racji świąt, których odwiedzimy 23 grudnia br.

 

9. Uczniowie VIII klasy SP z terenu naszej parafii będą uczestniczyć w rekolekcjach przed bierzmowaniem w Zboiskach od 16 - 18 lutego (piątek – niedziela)2024. Przyjazd własnym transportem w piątek godz. 17.oo – 17.3o. Prosimy o modlitwę w ich intencji, zwłaszcza rodziców.

 

 

 

I Niedziela Adwentu 03.12.2023

 

1. Dziś początek Adwentu. Włączmy się w adwentowe czuwanie, zwłaszcza przez udział w roratach oraz przyjmowanie Komunii Św. Rozpoczyna się nowy rok duszpasterski, którego myślą przewodnią są słowa „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. W kościele parafialnym roraty odprawiamy w dni powszednie o godz. 17.oo. Na roraty zapraszamy dzieci, młodzież przygotowującą się do bierzmowania oraz dorosłych. Dzieci prosimy o przybycie do kościoła 10 minut przed rozpoczęciem Mszy Świętej i zabranie lampionów. Postarajmy się też o adwentowy wystrój naszych mieszkań.


2
. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP w najbliższy piątek, 08 grudnia. Od wtorku, po wieczornej Mszy Św. rozpocznie Triduum przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Wspomniana uroczystość jest świętem patronalnym Rycerstwa Niepokalanej. Podczas Mszy Św. o 17.oo poświęcenie i wręczenie medalików dzieciom przed Pierwszą Komunią Św. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.


3
. Dzień skupienia Rycerstwa Niepokalanej odbędzie się 9 grudnia 2023 w Sanktuarium św. Andrzeja BOBOLI w Strachocinie. Rozpoczęcie o godz. 10.oo.


4
. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. W czwartek przed Mszą Św. od godz. 16.30 modlitwę za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne poprowadzi Parafialny Oddział Akcji Katolickiej.


5
.Róży pod wezw. Św. Matki Teresy z Kalkuty  dziękujemy za modlitwę w ubiegłym tygodniu, a od jutra o tę posługę prosimy Różę MB Częstochowskiej. (zelatorka Barbara Fejdasz)


6
. Prawdopodobnie od dzisiaj, i w kilku najbliższych dniach, poświęcone opłatki przyniosą do naszych domów upoważnione osoby. Każda rodzina otrzyma w prezencie Kalendarz Parafialny na 2024 rok. Przypominamy, że ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na fundusz organistowski i pierwszą część na ogrzewanie kościoła.


7
. Caritas Archidiecezji Przemyskiej zaprasza do włączenia się w akcję Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Wigilijne świece - symbol akcji są dostępne w zakrystii w cenie 10 zł. Pamiętajmy, że nie jest to cena świecy, ale ofiara przeznaczona na pomoc dla najbiedniejszych.


8
. Za tydzień Dzień Modlitwy za Kościół na Wschodzie. W Polsce zbiórka do puszek na pomoc tym Kościołom. W naszej parafii zbiórkę organizują przedstawiciele Akcji Katolickiej.


9
. Spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem: klasa VIII SP z terenu parafii w środę. Każde spotkanie rozpoczyna się w kościele parafialnym o 17.oo.


10.
W najbliższą niedzielę będzie można nabyć przed kościołem pierniczki przygotowane przez naszą młodzież.

 

 

 

 

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 26.11.2023

   

 

1. Dziś uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, koniec roku liturgicznego. Po Mszy Św. o 11.oo wystawienie Najświętszego Sakrament i akt poświecenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Za publiczne odmówienie tego aktu, można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Nieszpory za zmarłych poleconych w wypominkach dziś o 16.3o, i Msza Św. o godz. 17.oo.


2
. Dzisiejsza uroczystość to święto patronalne Akcji Katolickiej. Ważnym zadaniem jej członków jest świadome uczestnictwo we wszystkich sferach życia publicznego w duchu wiary i w zgodzie ze społecznym nauczaniem Kościoła. W ten sposób Akcja Katolicka pełni misję apostolską w ścisłym związku z hierarchią Kościoła. Niech Pan Bóg umacnia i pomnaża liczbę osób oddanych tej ważnej dla Polski działalności ewangelizacyjnej.


3
. W najbliższą niedzielę, 03 grudnia, rozpocznie się już ADWENT. W kościele zostanie ustawiony wieniec adwentowy z czterema świecami, symbolizującymi cztery niedziele Adwentu. Podczas Mszy Św. zostaną poświęcone opłatki wigilijne na nasze świąteczne stoły. Poświęcone opłatki wraz nowym kalendarzem parafialnym zostaną dostarczone do domów naszych parafian już w najbliższą niedzielę, lub w następnych dniach. Przypominamy, że ofiary składane z tej okazji przeznaczone są na fundusz organistowski, i na pierwszą część ogrzewania kościoła.


4
. W czwartek, 30 grudnia, święto św. Andrzeja, apostoła. Wszystkim solenizantom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego na każdy dzień za przyczyną świętego Patrona.


5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca.
W sobotę przed Mszą Św. o 17.oo Koronka do Miłosierdzia Bożego, a po Mszy Św. różaniec z rozważaniem.


6
. Zwracamy się z prośbą do osób, które zamówiły miejsce na cmentarzu, i otrzymały numer z Księgi Cmentarnej, by oznaczyły to miejsce samym tylko numerem, ale wypisanym na trwałym materiale, celem uniknięcia mogących zaistnieć nieporozumień. Proszę tę prośbę przekazać osobom, które obecnie nie chodzą do naszego kościoła, a mają na cmentarzu bliskich zmarłych i wykupione miejsce, by dopełniły tych formalności. Prosimy co jakiś czas sprawdzić czy przydzielony numer jest na zamówionym miejscu, bowiem zdarza się, że ktoś je przesuwa.


7
. Dziękujemy Róży MB Królowej Polski za modlitwę w ubiegłym tygodniu, od jutra prosimy o modlitwę Różę Św. Matki Teresy z Kalkuty (zelator Anna Pastuszak).


8
. Bóg zapłać za ofiary złożone na konto parafialne i na tacę.


9
. Czytajmy prasę katolicką. Dziś ostatni w tym roku „Mały Gość Niedzielny” bogato ilustrowany dla dzieci do klasy VI włącznie, oraz tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” wraz kalendarzem na ścianę.

 

 

 

 

 

 XXXIII Niedziela Zwykła 19.11.2023

1. Dziś obchodzony jest Światowy Dzień Ubogich. W dniach od 18 - 24 listopada Parafialny Oddział Akcji Katolickiej organizuje zbiórkę żywności dla potrzebujących. W sklepie „Alta” i w sklepie PSS „Czwórka” są wystawione kosze do których można będzie składać żywność o dłuższej przydatności do spożycia, i w dobrym opakowaniu.


2
. Za tydzień UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – ostatnia niedziela roku liturgicznego.


3
. Zbliża się koniec listopada. Zapraszamy do udziału w Mszy Św. o godz. 17.oo, i do modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Wypominki można jeszcze składać do końca listopada.


4
. Dziękujemy Róży MB Nieustającej Pomocy za modlitwę różańcową w minionym tygodniu, a Różę MB Królowej Polski prosimy o tę posługę w tym tygodniu(zelatorka Maria Woźniczak)


5
. W środę, 22 listopada – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki chórzystów, muzyków i organistów. Organistom w naszych kościołach życzymy stałej opieki św. Patronki.


6
. Dziękujemy za już złożone ofiary na sprzątanie kościoła i kwiaty. Bóg zapłać.


7
. Ponawiamy prośbę, by nie zostawiać wypalonych zniczy i szkło na cmentarzu, wokół kościoła i na parkingu. Dbajmy o porządek i czystość na cmentarzu i wokół cmentarza.


8
. Powiatowa Komisja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego informuje o łamaniu przepisów o ruchu drogowym na Alei NMP w Sanoku, na której obowiązuje znak D-40 strefa zamieszkania. Strefa zamieszkania to obszar w którym obowiązują szczególne zasady ruchu drogowego, czyli: pierwszeństwo pieszych przed pojazdami; 2. ograniczenia prędkości do 20 km/h; 3. parkowanie tylko w miejscach do tego wyznaczonych.   


9
. Dziś składka na pomoc dla Księży Emerytów oraz dla Domu Księży Emerytów „EMAUS” w Korczynie.


10
. W środę 22 listopada br., zapraszamy młodzież klasy VIII z terenu parafii na spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem do kościoła parafialnego na godz. 17.oo. Proszę zabrać indeksy.

 

 

 

XXXII Niedziela Zwykła 12.11.2023

 

1.Trwa miesiąc listopad. Codziennie po Mszy Św. o 17.oo modlimy się za zmarłych  poleconych w wypominkach. Kartki wypominkowe można składać przez cały listopad. Dziś modlitwa za zmarłych o godz. 16.3o.


2
. Wczoraj przeżywaliśmy rocznica odzyskania niepodległości. W czasie Mszy Św. w kościele Przemienienia Pańskiego w Sanoku, o godz. 11.oo polecaliśmy tych wszystkich, którzy oddali życie za Ojczyznę.


3
. W czwartek 16 listopada po Mszy o 17.oo, kolejny dzień nowenny ku czci św. Jana Pawła II. Przy ołtarzu Papieża znajduje się skrzynka do której można wkładać wraz z ofiarą podziękowania i prośby, które będą odczytywane na początku Mszy Św. W intencji tych podziękowań i próśb, oraz za rodziców modlących się na różańcu za swoje dzieci, będzie odprawiana Msza Św.


4
. Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta oraz Stowarzyszenie Pomoc Rodzinie im. św. Zygmunta Gorazdowskiego w Sanoku nadesłały podziękowania za ofiary złożone do puszek w dniu 01 listopada br. na cele statutowe tych organizacji działających na rzecz najbardziej potrzebujących. Bóg zapłać.


5
. Uczniów klasy VII z terenu parafii zapraszamy na spotkanie formacyjne do kościoła parafialnego we wtorek, 14 listopada, na godz.17.oo.


6
. Spotkanie formacyjne Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w środę, 15 listopada po Mszy Św. o 17.oo.


7
. Dziękujemy RÓŻY ŚW. JÓZEFA za dyżur różańcowy w minionym tygodniu, a na najbliższy tydzień zapraszamy do tej posługi Różę Matki Bożej Nieustającej Pomocy(zelatorka Józefa Stach).


8
. W niedzielę 19 listopada 2023 w kościołach Archidiecezji Przemyskiej składka na pomoc dla Księży Emerytów oraz dla Domu Księży Emerytów „EMAUS”.


9
. W dniach 18 i 19 listopada w kinie Sanockiego Domu Kultury warto obejrzeć film, „OBLICZE JEZUSA”. Twórcy filmu starają się dociec czy na chuście z Manopello i Całunie Turyńskim Zbawiciel zostawił nam swój wizerunek.


10
. Ukazał się kolejny, darmowy numer, gazetki ewangelizacyjnej „DOBRE NOWINY”. Wolne egzemplarze dostępne na stoliku za ławkami.


11
. Dziękujemy za wpłaty na sprzątanie kościoła i na kwiaty w bieżącym roku. Na koniec października na sprzątanie wpłaciło 29,45%, tj. 150 wpłat. Prosimy o wpłaty osoby, które być może zapomniały o tym zobowiązaniu wobec naszej świątyni. Każdą wpłatę można sprawdzić w wykazie, który prowadzi p. kościelny.

 

 

 

XXXI Niedziela Zwykła 05.11.2023

 

1. Dziś pierwsza, adoracyjna niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych. W drugiej części niedzielnego spotkania wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja. Trwajmy na modlitwie. Dziś o 16.3o wypominki za zmarłych połączone z Koronką do Miłosierdzia Bożego.


2
. Do środy, czyli do 08 listopada, duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego po spełnieniu następujących warunków:

a. wyzbycie się przywiązania do grzechów, nawet lekkich

b. przystąpienie do sakr. pokuty i pojednania (można to uczynić wcześniej) oraz przyjęcie Komunii sakramentalnej

c. pobożne nawiedzenie cmentarza, gdzie należy odmówić: Ojcze nasz, Wierzę w Boga, dowolną modlitwę za zmarłych oraz modlitwę w intencjach Ojca Św.

W pozostałych dniach miesiąca listopada odpust jest cząstkowy. Jedna spowiedź sakramentalna wystarczy dla zyskania odpustów w wielu dniach.


3
. Przez cały miesiąc, po wieczornej Mszy Św. modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach. Również od dziś, i w pozostałe niedziele listopada, modlitwy za zmarłych przed Mszą Św. wieczorną, czyli o 16.3o Zapraszamy wszystkich do włączenia się w tę modlitwę.


4
. Dziękujemy Róży św. Teresy z Avila za modlitwę różańcową w minionym, tygodniu, a od jutra prosimy o modlitwę różańcową Różę św. Józefa przed wieczorną Mszą Św. (zelator Tadeusz Woźniak)


5
. Młodzież z klasy VI z terenu parafii zapraszamy na spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem we wtorek 07 listopada na godz. 17.oo do kościoła parafialnego. Na spotkanie proszę przynieść indeksy.


6
. W parafiach w Polsce, dnia 22 października br., odbył się sprawdzian niedzielnych praktyk. W kościołach naszej parafii obecnych na Mszy Św. 1002 parafian (mężczyzn 464, kobiet 538), do Komunii Św. przystąpiło 298 osób (mężczyzn 116, kobiet 182). Według Urzędu Skarbowego parafia liczy ok. 3700 osób.


7
. Dziękujemy Państwu Marii I Henrykowi Sobolak za przekazanie chryzantem na ołtarze w naszym kościele na uroczystość Wszystkich Świętych i następne dni. BÓG ZAPŁAĆ.

 

 

 

 

XXX Niedziela Zwykła 29.10.2023

 

1. Dziś ostatnia niedziela października. We wtorek 31 października, ostatnie nabożeństwo różańcowe o godz. 3o.


2
. W środę, 01 listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych. W kościele parafialnym Msze Św. o godz. oo, 11.oo i o 14.oo. Nie będzie już Mszy Św. o 17.oo. Po Mszy Św. o 14.oo procesja żałobna na cmentarz. W Czerteżu Msze św. o 8.45 i 11.3o. Bezpośrednio po procesja żałobna na cmentarz W Sanoczku Msze Św. o 7.3o i o 12.3o. Msza św. o 12.3o będzie odprawiona w kaplicy cmentarnej, i po niej procesja żałobna. W dzień Wszystkich Świętych obowiązuje udział w Mszy Św., i nie zastępuje tego obowiązku modlitwa na cmentarzu. W czasie procesji żałobnej włączmy się do wspólnej modlitwy i zachowajmy powagę, dając świadectwo żywej wiary i duchowej wspólnoty ze zmarłymi. Po modlitwach obrzędowych na cmentarzu można poprosić kapłana o poświecenie nowych nagrobków. Na cmentarzach może być kwesta na rzecz Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta i Stowarzyszenia Pomoc Rodzinie im. Św. Zygmunta Gorazdowskiego. Podczas oczyszczania grobów bliskich zmarłych zachowajmy porządek. KOLEJNY RAZ PROSIMY nie składać wypalonych zniczy (plastiku i szkła) w miejscu gdzie stały kontenery, które spalono. Wspomniane odpady zabierajmy do pojemnika przy własnym domu. W dniach świątecznych główna brama cmentarza parafialnego będzie otwarta, ale tylko dla pieszych.


3
. W niedzielę 05 listopada zmiana tajemnic różańcowych.


4
. Przypominamy, że od dziś obowiązuje czas zimowy. Msze Św. popołudniowe w niedziele i święta oraz w dni powszednie w kościele parafialnym o godz. oo. Nabożeństwo różańcowe o 16.3o. Kancelaria parafialna czynna według czasu zimowego. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek odwiedzimy chorych w dzielnicy Dąbrówka o godz. 9.oo. W Czerteżu i w Zabłotcach w sobotę od godz. 9.oo.


5. W czwartek, 02 listopada,
Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze Św. w kościele parafialnym o 8.oo 9.3o i 17.oo. Msza św. w Sanoczku w czwartek o godz. 17.oo, spowiedź od 16.3o.Zachęcamy do korzystania z sakramentów świętych i ofiarowania zyskiwanych odpustów za bliskich zmarłych. Przez cały listopad można składać kartki wypominkowe, polecając zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Informujemy, że za zmarłych poleconych w wypominkach będziemy modlić się po wieczornej Mszy Św. przez cały listopad.


6. Natomiast dyżur różańcowy wspólnot Żywego Różańca
przed Mszą Św. od 02 – 05 listopada poprowadzi Róża św. Teresy z Avila (zelatorka Gabriela Koczera).

 

 

 

 

XXIX Niedziela Zwykła 22.10.2023

 

1. Dziś NIEDZIELA MISYJNA rozpoczynająca TYDZIEŃ MISYJNY. Modlimy się za misje na wszystkich kontynentach. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, składając także dziś ofiary na tacę wspomagając Papieskie Dzieła Misyjne.


2
. Na zlecenie Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego w Polsce, dziś w parafiach liczenie obecnych na Mszy Św. i przystępujących do Komunii Św.


3
. Na ołtarzu bocznym i na stoliku za ławkami znajdują kartki wypominkowe, które należy wypełnić podając imiona zmarłych w pierwszym przypadku np. Adam, Krystyna, Stanisław itd. i złożyć do skarbonki przy figurze Matki Bożej Fatimskiej. Zadbajmy o porządek na grobach bliskich zmarłych. Obok cmentarza, kilka metrów poza ogrodzeniem nowej części cmentarza, jest czynna studnia. Ponawiamy prośbę, by nie odkładać wypalone znicze w miejscu gdzie stały kontenery, które spłonęły. Każdy przy domu ma pojemnik na odpady i tam prosimy składać wypalone znicze szklane i plastikowe. Cmentarz Parafialny monitorowany jest przez kilka kamer, które rejestrują zachowania obecnych na cmentarzu.


4
. Z okazji Dnia Papieskiego do puszek przed kościołami naszej parafii zebrano 4110 zł. na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Bóg zapłać za hojne wsparcie.


5
. Od następnej niedzieli, 29 października, przechodzimy na czas zimowy. W związku z tym, Msze Św. w niedziele i święta oraz w dni powszednie zostają przesunięte z godz. 18.oo na godz. 17.oo. Podobnie zmienia się czas otwarcia kancelarii parafialnej.


6
. Bractwo Najświętszej Maryi Panny Królowej Korony Polski zaprasza na zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi na Jasną Górę w każdą pierwszą sobotę miesiąca. Program spotkań znajduje się na tablicy ogłoszeń. Nasza parafia organizuje te wyjazdy i zachęca, by włączyć się w tę akcję. Szczegóły na plakacie.


7
. W kalendarzu liturgicznym we wtorek wspomnienie bł. Jana Wojciecha BALICKIEGO, prezbitera, w sobotę 28 października Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Solenizantom tych dni życzymy błogosławieństwa Bożego za wstawiennictwem tych świętych.

 

 

 

 

XXVIII Niedziela Zwykła 15.10.2023

 

1. Dziś DZIEŃ PAPIESKI. Przed kościołami w Polsce kwesta na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera wykształcenie polskiej, uzdolnionej młodzieży z uboższych rodzin.


2
. Jutro, 16 października, w rocznicę wyboru św. Jana Pawła II na stolicę piotrową, zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o godz. 17.3o i Mszę Św. w intencji podziękowań i próśb za przyczyną św. Jana Pawła. Intencje można składać przy ołtarzu Świętego. Również jutro, 16 października, rocznica święceń biskupich ks. abp. Józefa MICHALIKA. 


3
.Uczniów z klasy VIII z terenu parafii zapraszamy na spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem do kościoła parafialnego we wtorek 17 października  br. na godz. 17.3o.


4
. W środę, 18 października, dzień świętego Łukasza Ewangelisty. Modlimy się w intencji służby zdrowia.


5
. Przed nami kolejny październikowy tydzień. Trwajmy na modlitwie różańcowej wraz z Maryją. Ponawiamy zaproszenie na nabożeństwa październikowe w naszym kościele    codziennie o godzinie 17.3o. Dziś już połowa miesiąca Maryjnego. Apelujemy do rodziców dzieci i młodzieży: uczcie je miłości do Matki Bożej, uczestnicząc wraz z dzieckiem, w nabożeństwie różańcowym.


6
. W najbliższą niedzielę, 22 października, rozpocznie się Tydzień Misyjny. W naszej parafii Niedziela Misyjna.


7
. W sobotę,10. pielgrzymka Dzieła Pomocy Powołaniom do Archikatedry w Przemyślu.


8. Udział w wyborach,
które Polska dziś, 15.10.2023 przeżywa, jest wyrazem miłości do Ojczyny i znakiem odpowiedzialności za jej przyszłość. Przewodniczący KEP przypomina, że „nic – poza nadzwyczajnymi okolicznościami – nie usprawiedliwia nieobecności katolików w sprawach publicznych”. I wskazał, nawiązując do nauczania św. Jana Pawła II, że „katolicy powinni popierać programy broniące prawa do życia od poczęcia do naturalnej śmierci, gwarantujące prawną definicję małżeństwa jako trwałego związku jednego mężczyzny i jednej kobiety, promujące politykę rodzinną, wspierające dzietność, gwarantujące prawo rodziców do wychowania własnego potomstwa zgodnie z wyznawaną wiarą i moralnymi przekonaniami”  Trzeba dziś głosować zgodnie z prawym sumieniem, bo są to najważniejsze wybory od 1989 roku.     

 

 

 

XXVII Niedziela Zwykła 08.10.2023

 

1. Październik to miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy wszystkich parafian do licznego udziału w Mszy Św. i w nabożeństwie różańcowym, które odprawiamy w naszym kościele o 17.3o. Do udziału w modlitwie różańcowej szczególnie zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej oraz młodzież VI, VII i VIII klasy przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Rodziców dzieci i młodzieży prosimy o współpracę.


2
. Modlitwa różańcowa w niedzielę o 17.15. Zapraszamy.


3
. Poświęcenie i wręczenie różańców dzieciom z klasy trzeciej jutro, w poniedziałek 09 października, o 17.3o. Zapraszamy rodziców z dziećmi.


4
. W Polsce za tydzień DZIEŃ PAPIESKI. Przed kościołami odbędzie się kwesta na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera wykształcenie uzdolnionej polskiej młodzieży pochodzącej z rodzin uboższych.


5
. Uczniów klasy VII Szkoły Podstawowej (SP) z terenu parafii zapraszamy do kościoła parafialnego, na miesięczne spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem we wtorek 10.października na 17.3o . Prosimy zabrać indeksy.


6
. Ukazał się kolejny numer „Gość Extra” , poświęcony objawieniom Matki Bożej w Lourdes, Fatimie, Medjugorje, Japonii, Meksyku i Rwandzie, bogaty w zdjęcia i opis objawień. Cena 14zł

 

 

XXVI Niedziela Zwykła 01.10.2023

 

1. Dziś rozpoczęcie nabożeństw różańcowych, dziś o 17.15 pierwsze nabożeństwo różańcowe. Zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w nabożeństwie różańcowym, które w kościele parafialnym będziemy odprawiać o godzinie 17.3o. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o wspólne odmawianie różańca w domach. Do udziału w modlitwie różańcowej szczególnie zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej oraz młodzież przygotowująca sie do sakramentu bierzmowania. Apelujemy do rodziców, dziadków i innych opiekunów dzieci: prowadźcie je do kościoła i uczcie miłości do Matki Bożej. Przypominamy, że za odmówienie Różańca (5 tajemnic)   zyskuje się odpust zupełny jeśli Różaniec odmawia się w kościele, kaplicy, w rodzinie i    społeczności zakonnej. Warunkiem zyskania tego odpustu jest wyzbycie się wszelkiego przywiązania do grzechu, nawet lekkiego, spowiedź i Komunia  Św. oraz modlitwa w intencjach Ojca Św. Odpust zyskuje się raz na dzień, a jedna spowiedź wystarcza do zyskania   odpustów w wielu dniach. Modlitewny dyżur różańcowy, przed wieczorną Mszą Św.,     zostaje w tym miesiącu zawieszony.


2
. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota października. W czwartek, podczas modlitwy różańcowej, będziemy prosić o liczne i święte powołania do kapłaństwa, oraz o wytrwanie dla tych, którzy już wypełniają swe powołanie kapłańskie. W pierwszy piątek miesiąca odwiedziny duszpasterskie chorych w dzielnicy Dąbrówka od 09.3o, a od 17.oo adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi. W pierwszą sobotę Nabożeństwo Fatimskie po Mszy Św. o 18.oo. Nie będzie modlitwy różańcowej przed Mszą Św. Po odmówieniu różańca w kościele, procesja z figurą Matki  Bożej wokół kościoła.


3
. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania z klasy VI SP terenu parafii, będzie mieć spotkania formacyjne we wtorek 03 października o 17.3o w kościele parafialnym. Proszę przynosić indeksy. Spotkanie formacyjne lektorów w sobotę o 10.oo.


4
. W tym miesiącu święto patronalne obchodzą Róże: św. Faustyny 05.10; św. Teresy z Avila – 15.10; św. Jana Pawła II – 22.10. A w środę, 04 października, wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, 05 października Św. Faustyny Kowalskiej i w sobotę NMP Różańcowej.


5
. Dziś składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Przemyślu.

 

 

 

XXV Niedziela Zwykła 24.09.2023

1.W tym tygodniu w liturgii: w środę 27 września św. Wincentego a Paulo, prezbitera, w czwartek 28 września św. Wacława męczennika, w piątek 29 września święto Świętych  Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w sobotę 30 września św. Hieronima.Solenizantom tego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego za wstawiennictwem świętych Patronów. W Sanoku uroczystość św. Michała Archanioła, patrona miasta Sanoka.


2
. W niedzielę, 01 października br. o godz. 17.15, początek nabożeństw różańcowych. Zmiana tajemnic różańcowych. Zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do udziału w codziennej Mszy Św. i w nabożeństwie różańcowym, które w kościele parafialnym będziemy odprawiać w dni powszednie o godzinie 17.3o. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o wspólne odmawianie różańca w domach. Do udziału w modlitwie różańcowej szczególnie zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej oraz młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania. Apelujemy do rodziców, dziadków i innych opiekunów dzieci: prowadźcie je do kościoła i uczcie miłości do Matki B.

Przypominamy, że za odmówienie Różańca (5 tajemnic) zyskuje się odpust zupełny jeśli Różaniec odmawia się w kościele lub w rodzinie. Warunkiem zyskania tego odpustu jest wyzbycie się    wszelkiego przywiązania do grzechu, nawet lekkiego, spowiedź i Komunia  Św. oraz modlitwa w intencjach Ojca Św. Odpust zyskuje się raz na dzień, a jedna spowiedź   wystarcza do zyskania   odpustów w wielu dniach.


3
. Dziękujemy Róży św. Maksymiliana Kolbego za modlitwę różańcową minionym tygodniu, a od jutra do 30 września prosimy o tę posługę Różę św. Siostry Faustyny Kowalskiej (zelatorka Wanda Chutkowska).


4
 Spotkanie kandydatów na lektorów rozpocznie się w sobotę o 10.oo. Kurs „ALFA” dla młodzieży rozpocznie się 29.09.2023 o 17.3o u O. Franciszkanów. Na plakacie jest kod kreskowy na zapisanie.


5
. Zapraszamy na stałe nabożeństwa, które odprawiane są każdego tygodnia w naszym kościele: w środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i nabożeństwo w piątek do Miłosierdzia Bożego połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu. Natomiast każdego 16 dnia miesiąca nowenna ku czci św. Jana Pawła II wraz z Mszą Św. w intencji złożonych podziękowań i próśb oraz za rodziców, którzy utworzyli już kilka grup, i systematycznie modlą się za swoje dzieci.


6
. Ukazał się kolejny numer darmowej gazetki ewangelizacyjnej „DOBRE NOWINY”.


7
. Centrum Medyczne „MEDYK” z Rzeszowa organizuje na terenie miasta Sanoka bezpłatne badania profilaktyczne „40+” w specjalnym autobusie. W godzinach porannych będzie wykonywał bezpłatne badania z krwi i moczu. Więcej szczegółów na tablicy ogłoszeń. Badania będą trwały od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.oo – 18.oo.

 

 

 

 

XXIV Niedziela Zwykła 17.09.2023

 

1. Również dziś Niedziela Środków Masowego Przekazu. Modlimy się za pracowników mediów, by z odpowiedzialnością służyli społeczeństwu w duchu prawdy. Materialnie wspieramy dziś diecezjalne Radio FARA. Taca mszalna przeznaczona na tę katolicką rozgłośnię.


2
.Uroczyste rozpoczęcie roku formacyjnego dla wszystkich  grup przy kościołach naszej parafii odbędzie się jutro, w poniedziałek 18 września br., w kościele parafialnym, w święto św. Stanisława Kostki. Zapraszamy Róże Różańcowe, Paraf. Oddział Akcji Katolickiej, Radę Duszpasterską oraz lektorów  i ministrantów na Mszę Św. o 18.oo. Prosimy o obecność.

Młodzież z klas od szóstej do ósmej włącznie Szkoły Podstawowej z terenu parafii, która przygotowuje się do sakr. bierzmowania również zapraszamy na Mszę Św. w poniedziałek na godz. 18.oo. Po Mszy Św. odbędzie pierwsze, krótkie, spotkanie organizacyjne przed bierzmowaniem, dla uczniów klasy VI, VII i VIII SP. Obecność obowiązkowa. Proszę przynieść indeksy. Jednocześnie informujemy, że przygotowujący się do bierzmowania powinien uczestniczyć w spotkaniach formacyjnych w parafii zamieszkania.


3
. Spotkania formacyjne lektorów przy kościele parafialnym odbywać się będą w każdy piątek tygodnia. Ministranci będą mieć spotkania formacyjne w czwartek po Mszy Św. o 18.oo. Data i godzina spotkań zostaną udostępnione w zakrystii i na parafialnej stronie internetowej. Rodziców lektorów i ministrantów prosimy o współpracę z ks. Opiekunem poszczególnej grupy. Zapraszamy chętnych kandydatów na zapowiedziane spotkanie.


4
. Również w czwartek, 21 września br., po Mszy Św. spotkanie scholi, natomiast w sobotę spotkanie dla młodzieży po wieczornej Mszy Św.


5
. Dziękujemy Róży Św. Jana Pawła II za dyżur modlitewny w minionym tygodniu, prosimy o tę posługę w najbliższym tygodniu Różę Św. Maksymiliana Kolbe (zel. W. Dróbko)


6
. Przypominamy, że spotkanie rodziców i dzieci rozpoczynających przygotowanie do Pierwszej Komunii Św. we wtorek, 19 września po Mszy Św. w kościele. Jednocześnie prosimy o wcześniejsze zgłaszanie dzieci, które obecnie przebywają z rodzicami za granicą, a mają przystąpić do I Komunii Św. w naszej parafii. Kuria Biskupia w Przemyślu przypomina rodzicom, że właściwym miejscem przygotowania dziecka do I Komunii Św. jest parafia zamieszkania, a nie parafia której podlega szkoła.


7
. Komenda Powiatowa Policji w Sanoku ostrzega przed oszustami, którzy dzwonią do starszych ludzi z pilną prośbą o pieniądze „dla wnuka” czy „dla wnuczki”. Policja prosi, by nikomu nie dawać pieniędzy, tylko rozłączyć się i zadzwonić do rodziny by to sprawdzić, lub tel. na numer 112.

 

 

 

XXIII Niedziela Zwykła 10.09.2023

 

1. BEATYFIKACJA RODZINY ULMÓW rozpocznie się dziś o godz. 10.oo. Transmisję tego wydarzenia możemy obejrzeć w Telewizji TRWAM, w TVP i wysłuchać w Radio „FARA”.


2
. Początek roku szkolnego i katechetycznego już za nami. Uroczyste rozpoczęcie roku formacyjnego dla wszystkich grup przy kościołach naszej parafii odbędzie się tradycyjnie 18 września br. w kościele parafialnym. Już dziś zapraszamy Róże Różańcowe, Paraf. Oddział Akcji Katolickiej, Radę Duszpasterską, Ruch Apostolstwa Młodzieży, lektorów oraz ministrantów na Mszę Św. o 18.oo.


3
. Spotkanie formacyjne Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej (POAK) w środę 13 września, po Mszy Św. o 18.oo


4
. Dziękujemy Róży Św. Bernadetty Soubirous za dyżur modlitewny w minionym tygodniu, a od jutra prosimy o tę posługę Różę Św. Jana Pawła II.


5
. Spotkanie rodziców i dzieci rozpoczynających przygotowanie do I Komunii Św. obędzie się w najbliższym czasie. Jednocześnie prosimy o wcześniejsze zgłaszanie dzieci, które obecnie przebywają z rodzicami za granicą, a mają przystąpić do I Komunii Św. w naszej parafii. Kuria Biskupia w Przemyślu przypomina rodzicom, że właściwym miejscem przygotowania dziecka do I Komunii Św. jest parafia zamieszkania, a nie parafia której podlega szkoła.    


6
. W czwartek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W naszym dekanacie odpust w Bukowsku i u Ojców Franciszkanów w Sanoku.


7
. Za tydzień składka na Archidiecezjalne Radio FARA.


8
. Sanocki Dom Kultury zaprasza na XXXII Festiwal im. Adama Didura, który odbędzie się od 18 do 28 września. Szczegóły na plakatach.


9
. Księżą Michalici zapraszają na Spotkanie Młodych do Miejsca Piastowego w dniach 15 – 17 września w Sanktuarium Św. Michała Archanioła. Więcej informacji na stronie internetowej festiwalmocy.pl


10. Dziękujemy
wszystkim, którzy włączyli się w uporządkowanie otoczenia kościoła w minionym tygodniu: paniom z Akcji Katolickiej, lektorom, sąsiadkom które troszczą się o porządek przy Grocie Matki Bożej i wokół kościoła, a także przy figurach przy ul. Piastowskiej. Serdeczne wszystkim BÓG ZAPŁAĆ.


11
.W sobotę, 16 września, modlitewne spotkanie ze św. Andrzejem Bobolą na Bobolówce w Strachocinie. O 16.3o procesja różańcowa i 17.15 Msza Św. koncelebrowana z kazaniem kardynała Gerharda Ludwig Muller.

 

 

 

 

XXII Niedziela Zwykła 03.09.2023

 

1. Dziś pierwsza, adoracyjna niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych. Po liturgii eucharystycznej adoracja Najśw. Sakramentu, która jest częścią dzisiejszej liturgii.


2
. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. W czwartek przed Mszą Św. o 18.oo Akcja Katolicka będzie przewodniczyć modlitwom o powołania kapłańskie do Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu. Różę Różańcową wyznaczoną w tym tygodniu prosimy o włączenie się do tej modlitwy.


3
. Główny odpust parafialny w piątek, 08 września, w ŚWIĘTO NARODZENIA NAJŚW. MARYI PANNY. W tym dniu Msze Św. jak w każdą niedzielę o 8.oo, 11.oo i 18.oo. Msza Św. odpustowa o 11.oo z kazaniem, które wygłosi ks. prob. Adrian Łychacz. Po Mszy Św. procesja eucharystyczna wokół kościoła. Róże Matki Bożej i św. Faustyny prosimy o niesienie feretronów, a Roże męskie prosimy do chorągwi i baldachimu. Zelatorów prosimy o podział funkcji. Prosimy również o uporządkowanie klombów wokół kościoła.


4
. Jutro, 04 września, rozpoczęcie roku szkolnego. Kancelaria parafialna czynna jak przed wakacjami.


5
.Dziękujemy Róży Miłosierdzia Bożego za dyżur modlitewny w minionym tygodniu, a od jutra o tę posługę w tym tygodniu prosimy Różę Św. Bernadetty.(zelatorka Fryderyka Markowska).    


6
. W tym tygodniu patronalne święto Róż Żywego Różańca: św. Matki Teresy z Kalkuty – 05 września i Narodzenia NMP 08 września.


7
. Różaniec rodziców za dzieci, to cenny znak miłości okazywany dzieciom. Rozpoczyna się nowy rok szkolny. Prosimy szczególnie rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. i do bierzmowania o włączenie się do tej inicjatywy.


8
. Na stoliku za ławkami kolejny numer gazetki parafialnej „Nasza Królowa” w cenie 5zł. Jest też do nabycia w zakrystii książka o rodzinie Ulmów, w cenie promocyjnej 10zł.


9
. W sobotę po Mszy Św. o 18.oo spotkanie z młodzieżą w salce, w domu parafialnym. Zaprasza ks. Piotr.


10
. Dziękujemy wszystkim, którzy w ostatnich tygodniach złożyli ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła.

 

 

 

XXI Niedziela Zwykła 27.08.2023

1. Dziś ostatnia niedziela sierpnia. Za tydzień, od niedzieli 03 września 2023 w kościele parafialnym odprawiamy Msze Św. w niedziele i święta o godz. 8.oo, 11.oo i 18.oo. Również w najbliższą, adoracyjną niedzielę 3 września,  zmiana tajemnic różańcowych.


2
. W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca. Korzystajmy z sakramentu


3
.Dziękujemy Róży MB Fatimskiej za dyżur modlitewny w minionym tygodniu, a od jutra prosimy o tę posługę Różę Miłosierdzia Bożego. (zelator Ryszard Fejdasz)


4
. Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła. Na tacę w podpisanych kopertach i na konto bankowe zebrano łącznie 5510zł. Bóg zapłać za życzliwość i troskę o naszą świątynię.


5
. W czwartek po Mszy Św. o 18.oo próba scholi w salce, w domu parafialnym. Wszystkich chętnych zaprasza ks. Piotr.


6. Dzieci i młodzież zachęcamy do spowiedzi
z okazji zbliżającego się nowego roku szkolnego. Rodziców prosimy o pomoc i słowa zachęty w tej ważnej sprawie.


7. Film dokumentalny „ Ulmowie – błogosławiona rodzina ”
jest wyświetlany w kinach od 25 sierpnia 2023. Warto poznać ten dokument.


8
. Podziękowanie p. Pawłowi Wanielista za trud wykoszenia traw na działce poniżeń kościoła. Bóg zapłać.


9.
Ukazał się kolejny numer darmowej gazety ewangelizacyjnej „DOBRE NOWINY”, poświęcony rodzinie Ulmów. Przeczytaj i przekaż innym. `     

 

 

XX Niedziela Zwykła 20.08.2023

 

1. W liturgii Kościoła: we wtorek wspomnienie Najśw. Maryi Panny Królowej, a w sobotę 26 sierpnia Uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze Św. w kościele parafialnym o 7.3o, 9.3o i 18oo. Parafian z Czerteż, Zabłociec i Sanoczka zapraszamy do kościoła parafialnego.


2
. Przypominamy, że w Polsce miesiąc sierpień przeżywany jest jako miesiąc trzeźwości. Abstynencja sierpniowa jest potrzeba, cenna i możliwa. Nie ustawajmy w czynieniu dobra.


3
Składamy serdeczne podziękowania tym parafianom, którzy podjęli trud pielgrzymowania do sanktuarium Matki Bożej – Pani Starowiejskiej w uroczystość Wniebowzięcia NMPanny.


4
. Dziś 3 Niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na potrzeby kościoła. Ofiary można też złożyć na tacę w podpisanej kopercie lub konto bankowe, które znajduje się na kalendarzu parafialnym. BÓG ZAPŁAĆ .

W minionym tygodniu rozpoczęto naprawę części głównych schodów. Odpadające, po kilku latach fragmenty schodów, wymagały naprawy. Prace potrwają jeszcze kilka dni.        


5
.Dziękujemy Róży MB Częstochowskiej za dyżur modlitewny w minionym tygodniu,  a od jutra prosimy o tę posługę Różę MB Fatimskiej (zelatorka Anna Świder).


6
. Osoby wyjeżdżające do Markowej, na beatyfikację Rodziny Ulmów, dnia 10 września br., zgromadzą się na parkingu przy ul. Piastowskiej o godz. 6oo . Opłata za przyjazd w obie strony 40zł od osoby.

 

 

 

XIX Niedziela Zwykła 13.08.2023

 

1. We wtorek, 15 sierpnia br., Uroczystość Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny. Msze Św. w kościołach naszej parafii jak w niedzielę. Podczas liturgii błogosławieństwo ziół i kwiatów.

W poniedziałek 14 sierpnia br., wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera     i męczennika.


2
. Parafialna Piesza Pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej w Starej Wsi tego roku, jak już ogłaszano, nie wyruszy samodzielnie do sanktuarium MB w Starej Wsi. Osoby, które jednak chcą pokłonić się Najśw. Maryi Pannie mogą dołączyć się do pielgrzymów z kościoła Sanok Fara.


3
. Nowenna Miesięcy ku czci Św. Jana Pawła II w środę, 16 sierpnia o 18.oo. W intencji składanych, wraz z ofiarą, podziękowań i próśb za przyczyną św. Papieża, odprawiana jest Msza Św. Jeszcze przez najbliższe trzy dni można składać intencje przed ołtarzem papieskim.


4
. W niedzielę trzecią miesiąca, 20 sierpnia br., okresowa kwesta na kościół parafialny. Przypomina się, że ofiarę można złożyć również przelewem na konto parafialne widoczne na stronie internetowej, albo w podpisanej kopercie na tacę. Bóg zapłać za ofiary już złożone.


5
. Komenda Powiatowa Policji w Sanoku sygnalizuje, że spora część posesji znajdujących się na terenie naszej parafii nie jest w sposób należyty oznakowana. Brak umieszczenia w widocznym miejscu numerów porządkowych przypisanych do konkretnej może opóźnić interwencję przez takie służby jak Pogotowie Ratunkowe, Straż Pożarna, Policja, Straż Miejska i inne. Jednocześnie przypomina się, że brak właściwego oznakowania numerem porządkowym jest wykroczeniem, które regulują przepisy prawne.


6
. Osoby zgłoszone na wyjazd do Markowej, na uroczystość beatyfikacji rodziny Ulmów jeszcze w tym tygodniu będą poinformowane o szczegółach tego wyjazdu.


7
. Dziękujemy Róży Św. Matki Teresy z Kalkuty za prowadzenie modlitwy różańcowej w ubiegłym tygodniu, a od jutra prosimy z tę posługę Różę MB Częstochowskiej (zelatorka: Barbara Fejdasz).


8
. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła i na kwiaty w minionym tygodniu. Prosimy o ofiarę na ten cel tych, którzy o tym zapomnieli.


9
. W miniony wtorek odbyło się posiedzenie Rady Parafialnej z dzielnicy Dąbrówka. Uczestnicy spotkania przychylili się do propozycji ks. proboszcza, aby w kościele parafialnym w niedziele i święta Msze Św. były sprawowane w godzinach: 8oo , 11oo i 18oo , a w sezonie zimowym o godz. 17oo. Zmiana godz. Mszy Św. rozpocznie się w pierwszą niedzielę września tj. 03.09.2023.

 

 

 

XVIII Niedziela Zwykła 06.08.2023

 

1. Dziś pierwsza, adoracyjna niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych. W drugiej części dzisiejszego spotkania adoracja Najśw. Sakramentu. Trwajmy na modlitwie.


2
. Również dziś Święto Przemienienia Pańskiego. W parafii Sanok Fara główny odpust związany z tytułem kościoła, uroczysta suma o godz. 11.oo.


3.
We wtorek wspomnienie św. Dominika, prezbitera, a w środę święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy, a w czwartek święto św. Wawrzyńca, męczennika, i w piątek wspomnienie św. Klary.


4
. Kwesta okresowa na konto kościoła parafialnego odbędzie się 20 sierpnia w trzecią niedzielę miesiąca.


5
. Doroczna Parafialna Piesza Pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej w Starej Wsi nie będzie organizowana tego roku. Prosimy dołączyć się do grupy pielgrzymiej z Parafii Przemienienia Pańskiego z Sanoka.


6.Dziękujemy
Róży MB Królowej Polski za przewodniczenie modlitwie różańcowej w minionym tygodniu, a od jutra o tę modlitwę prosimy Różę Św. Matki Teresy z Kalkuty. (zelatorka Anna Pastuszak).


7
. We wtorek 8 sierpnia br., pilne spotkanie Oddziału Rady Parafialnej przy tut. kościele po wieczornej Mszy Św. w domu parafialnym. Bardzo proszę o obecność.


8
. Na wyjazd do Markowej, na uroczystość beatyfikacji Rodziny ULMÓW jest jeszcze kilka miejsc. Autokar może zabrać ok. 50 osób, zarezerwowanych mamy w tej chwili tylko 15 miejsc.


9
. Dziękujemy za doroczne ofiary składane na sprzątanie kościoła, na kwiaty i Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

 

 

 

XVII Niedziela Zwykła 30.07.2023

1. We wtorek rozpoczyna się sierpień – miesiąc trzeźwości. To czas dla nas szczególny na płaszczyźnie religijnej i narodowej. Z różnych stron Polski i Europy  tysiące pielgrzymów podąża na Jasną Górę. Trwa także wielka modlitwa o trzeźwość narodu. Przez osobista wstrzemięźliwość od napojów alkoholowych, przynajmniej w tym miesiącu, włączmy się w tę modlitwę. Wspierajmy także modlitwą osoby wpisane w Parafialnej Księdze Trzeźwości. Na ołtarzu MB Królowej Polski są deklaracje trzeźwościowe.


2
. W środę, 02 sierpnia, w kościele parafialnym możliwość zyskania odpustu zupełnego „Porcjunkuli”.


3
. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek modlimy się za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne, także z naszej parafii. W piątek przed południem odwiedziny duszpasterskie chorych: w dzielnicy Dąbrówka od 9.oo, w Czerteżu, Zabłotcach i w Sanoczku od 9.oo, a po południu od 17.oo godzinna adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi, Msza Św. o 18.oo. W sobotę wieczór fatimski rozpocznie się Mszą Św. o 18.oo, następnie modlitwa różańcowa z rozważaniem w kościele i na zakończenie procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła. Nie będzie modlitwy różańcowej przed Mszą Św.


4
. W piątek wspomnienie św. Jana Marii Vianney’a, prezbitera, patrona kapłanów, w modlitwie polecamy wszystkich duszpasterzy.


5
. W przyszłą niedzielę święto PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO, w kościele Sanok Fara odpust parafialny.


6
. Dziękujemy za ofiary złożone ubiegłej niedzieli podczas błogosławieństwa kierowców i pojazdów z okazji św. Krzysztofa. Na środki transportu dla misjonarzy zebrano przed kościołami naszej parafii 6610zł. Bóg zapłać.


7
. Wspólnocie różańcowej pw. MB Nieustającej Pomocy dziękujemy za prowadzenie modlitwy różańcowej w ubiegłym tygodniu. Od jutra prosimy o te posługę Różę MB Królowej Polski (zelatorka Maria Woźniczak)


8
. Dziękujemy za doroczne ofiary składane na sprzątanie kościoła, kwiaty i cmentarz. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.


9
. Jeszcze dziś i jutro można zgłosić się na wyjazd do Markowej na uroczystość beatyfikacji Rodziny Ulmów. Zgłoszenia w zakrystii i w kancelarii parafialnej.

 

 

XVI Niedziela Zwykła 23.07.2023

1. Dziś w związku ze wspomnieniem Św. Krzysztofa błogosławieństwo pojazdów i kierowców. Dzień organizowany przez MIVA Polska, organizację, która wspiera misjonarzy poprzez zakup środków transportu. W parafiach w Polsce przeprowadzana jest „Akcja Św. Krzysztof – 1 grosz za 1 km na środki transportu dla misjonarzy” . Błogosławieństwo kierowców oraz poświecenie pojazdów dziś po każdej Mszy Św. Bądź wdzięczny Panu Bogu za bezpiecznie przejechane kilometry i wspomóż misjonarzy. 


2.
Dziś także Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych ustanowiony przez Ojca Świętego Franciszka.


3
. We wtorek dzień imienin bp. Krzysztofa Chudzio. Osobę solenizanta otaczamy naszą modlitwą.


4
. W kalendarzu kościelnym w poniedziałek, 24 lipca, wspomnienie Św. Kingi, dziewicy, 25 lipca, święto św. Jakuba Apostoła, w piątek 26 lipca, świętych Joachima i Anny, Rodziców Najśw. Maryi Panny, 29 lipca wspomnienie Św. Marty, Marii i Łazarza. Solenizantom tego tygodnia niech Bóg błogosławi za wstawiennictwem świętych patronów.


5
. Dziękujemy Róży Św. Józefa za prowadzenie modlitwy różańcowej w minionym tygodniu, a od jutra prosimy o posługę modlitewną Różę Matki Bożej Nieustającej Pomocy (zelatorka p. Józefa Stach)


6
. Dziękujemy za doroczne ofiary składane na sprzątanie kościoła, kwiaty i cmentarz. Bóg zapłać wszystkim zatroskanym o naszą świątynię.

 

 

XIV Niedziela Zwykła 09.07.2023

 

1. Przypominamy, że obowiązuje wakacyjny porządek odprawiania Mszy Św. w kościele parafialnym: w dni powszednienie Msze Św. o 7.oo i 18.oo. W Czerteżu, Sanoczku i w kościele parafialnym niedzielny porządek odprawiania Mszy Św. bez zmian. Sprawy urzędowe w kancelarii parafialnej można załatwić po Mszy Św. o 18.oo.


2
. We wtorek święto św. Benedykta, patrona Europy. W czwartek 13 lipca wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta, w sobotę 15 lipca wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.


3
. Miesięczne nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II, odprawiane 16 dnia każdego miesiąca odbędzie w najbliższą niedzielę. Msza Św. o 18.oo będzie odprawiona w intencji podziękowań i próśb składanych wraz z ofiarą przy ołtarzu świętego Papieża.


4
. Archidiecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę zakończy się w najbliższą sobotę 15 lipca. Zachęcamy do Duchowego Pielgrzymowania wraz z Radiem FARA, które codziennie nadaje relacje z trasy pielgrzymki.  Jednocześnie składamy serdeczne podziękowania kilku osobom, które wsparły pielgrzymów przynosząc zgrzewki wody mineralnej i domowe ciasto. Dziękujemy także Akcji Katolickiej za przygotowanie dolnej części kościoła na przyjęcie pielgrzymów. Szczególne podziękowania   składamy właścicielom Piekarni „SANREJ” za przekazanie pielgrzymom słodkich wypieków. Niech Pan Bóg wszystkim darczyńcom błogosławi.


5
. Dziękujemy Róży św. Faustyny za modlitwę różańcową w minionym tygodniu, a od jutra prosimy o tę posługę Różę św. Teresy z Avila.(zelatorka Gabriela Koczera). 

6. W związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa w najbliższą niedzielę błogosławieństwo pojazdów po każdej Mszy Św.  Jest to także Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych ustanowiony przez Ojca Świętego Franciszka.


7
. Dziękujemy za roczne wpłaty na utrzymanie cmentarza, sprzątanie kościoła i kwiaty. Bóg zapłać. Jednak jeszcze spora liczba rodzin ma czyste konto.

 

 

XIII Niedziela Zwykła 02.07.2023

1. Dziś pierwsza adoracyjna niedziela miesiąca lipca. Zmiana tajemnic różańcowych. Nie opuszczajmy modlitwy adoracyjnej, która jest częścią dzisiejszej liturgii.


2
. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu w kościele parafialnym obowiązuje wakacyjny porządek odprawiania Mszy Św. W kościele parafialnym Msze Św. o godz. 7.oo i 18.oo w dni powszednie. Niedzielny porządek odprawiania Mszy Św. w kościołach naszej parafii pozostaje bez zmian. W kościołach filialnych w Czerteżu i w Sanoczku nie będzie Mszy Św. w dni powszednie. Sprawy urzędowe w kancelarii parafialnej można załatwiać po Mszy Św. o 18.oo, a w pilnych sprawach kontaktować się z księdzem dyżurnym.


3
. W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Modlitwę różańcową w czwartek przed Mszą Św. ofiarujemy w intencji o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz za kapłanów. W pierwszy piątek adoracja Najśw. Sakramentu od 17.oo - 18.oo. Podczas modlitwy adoracyjnej okazja do spowiedzi. Msza Św. o 18.oo. Przed południem odwiedziny duszpasterskie chorych, w Czerteżu i w Sanoczku od godz. 9.oo, a w dzielnicy Dąbrówka od 9.3o.


4
. 43 PRZEMYSKA ARCHIDIECZJALNA PIESZA PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ rozpocznie się 4 lipca (wtorek) w Lesku, i godz. 16.oo pielgrzymi będą przechodzić przez dzielnicę Dąbrówka. Na modlitwę i krótki odpoczynek pielgrzymi zatrzymają się przy kościele parafialnym. Na powitanie pielgrzymów zadzwonią dzwony. Pielgrzymów można wesprzeć przekazując niegazowaną wodę w zgrzewkach. Zachęcamy do Duchowego Pielgrzymowania wraz z Radiem FARA, które codziennie nadaje relacje z trasy pielgrzymki. Przewodnikiem tej grupy jest ks. Stanisław MAZUR. KARTA DUCHOWEGO PIELGRZYMOWANIA znajduje się na stoliku za ławkami.

Zapraszamy chętnych na jutro (poniedziałek) na godz. 10.oo do uporządkowania dolnego kościoła, gdzie zatrzymają się pielgrzymi na krótki odpoczynek.      


5
. Rozpoczął się czas wakacji i urlopów. Pamiętajmy o stosownym ubiorze wchodząc do kościoła na Mszę Św. Trzymajmy się mądrej zasady: W PROGI BOŻE W GODNYM UBIORZE. Nie wypada, by chłopcy czy mężczyźni przychodzili na Mszę Św. w krótkich spodniach i podkoszulku, a kobiety z odsłoniętymi ramionami i plecami. Uszanujmy świętość tego miejsca przez właściwy strój, który będzie znakiem naszej osobistej kultury.


6
. Dziękujemy Róży Św. Maksymiliana Marii Kolbe za prowadzenie modlitwy różańcowej w minionym tygodniu, a od jutra o tę posługę prosimy Różę Św. S. Faustyny Kowalskiej. (zelatorka Wanda Chutkowska)


7
. Miesiąc lipiec poświęcony jest Tajemnicy Krwi Chrystusa. Starajmy się często odmawiać litanię poświęconą tej Tajemnicy.


8
. Dzisiejsza składka przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Przemyślu, gdzie przez 7 lat przygotowują się kandydaci do kapłaństwa.

 

 

 

XII NIEDZIELA ZWYKŁA 25.06.2023

 

1. Jutro, 26 czerwca br., w Sanoku wspomnienie obowiązkowe świętego Zygmunta Gorazdowskiego, prezbitera.


2
. W środę w godz. wieczornych Wigilia Uroczystości Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Natomiast w czwartek Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W parafii Bukowsko odpust. Solenizantom tego dnia składamy najlepsze życzenia błogosławieństwa Bożego za wstawiennictwem św. Patronów


3
. W kościele parafialnym Msze Św. o 7.oo i 18.oo. W najbliższy piątek zakończenie nabożeństw czerwcowych.


4
. W sobotę, 1 lipca, pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy Św. modlitwa różańcowa połączona z rozważaniem, przed Mszą Św., koronka do Miłosierdzia Bożego.


5
. Również w sobotę 1 lipca MĘSKI RÓŻANIEC, publiczne wyznanie wiary katolickiej. Rozpoczyna się Mszą Św. w kościele Przemienienia Pańskiego w Sanoku o 7.3o,i następnie procesja ulicami Sanoka z modlitwa różańcową.


6
. Przypominamy, że od 1 lipca 2023, w kościele parafialnym obowiązuje wakacyjny porządek odprawiania Mszy Św. W kościele parafialnym Msze Św. o godz. 7.oo i 18.oo w dni powszednie. Niedzielny porządek odprawiania Mszy Św. w kościołach naszej parafii pozostaje bez zmian. W kościołach filialnych w Czerteżu i w Sanoczku nie będzie Mszy Św. w dni powszednie. Sprawy urzędowe w kancelarii parafialnej można załatwiać po Mszy Św. o 18.oo, a w pilnych sprawach kontaktować się z księdzem dyżurnym.


7
. Dziś o godz. 12.3o odbędzie się uroczyste otwarcie ulic przebudowanych w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, tj. ulice: Witosa, Glinice, Stankiewicza i Lisowskiego. Uroczystość obędzie się na ulicy Stankiewicza przy wyjeździe z Komendy PSP.


8
. Komenda Powiatowa Policji w Sanoku organizuje debatę społeczną na temat bezpieczeństwa w miejscu publicznym. Spotkanie odbędzie się 29 czerwca 2023 o godz. 17.oo w Sali „Klubu Górnika” w Sanoku, ul. Grzegorza 2.


9.
Dziękujemy za ofiary przekazane na konto bankowe parafii, i za złożone na tacę. Bóg zapłać.


10
. Dziękujemy Róży św. Jana Pawła II za modlitwę różańcową w minionym tygodniu, a od jutra prosimy o tę posługę Różę św. Maksymiliana Kolbe (zelator Wojciech Dróbko)

 

 

 

XI Niedziela Zwykła 18.06.2023

1. Zakończenie roku szkolnego dla dzieci ze SP nr 7 (obok kościoła parafialnego) w najbliższy piątek 23 czerwca o godz. 8.oo. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.


2
. Sanocki Dom Kultury zaprasza na film „Niebo nie może czekać. Historia Carla Acutisa”. Jest to opowieść o jednym z najmłodszych i obecnie popularnym świętym Kościoła Katolickiego. Jego życie i dojrzałość duchowa fascynuje coraz większe rzesze wiernych. Seanse filmowe odbędą się w dniach od 23 do 25 czerwca 2023 roku o 18.oo


3
. Za tydzień 25 czerwca o godz. 12.3o odbędzie się uroczyste otwarcie ulic przebudowanych w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg Witosa, Glinice, Stankiewicza i Lisowskiego. Uroczystość odbędzie się na ul. Stankiewicza przy wyjeździe z Komendy Państwowej Straży Pożarnej. Burmistrz Miasta Sanoka zaprasza mieszkańców dzielnicy Dąbrówka do udziału w tym spotkaniu.


4
. W sobotę uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msze Św. o 7.oo i 18.oo.


5
. Informujemy, że już od 01 lipca, przez wakacyjne miesiące, Msze Św. w kościele parafialnym odprawiamy o 7:oo i 18.oo w dni powszednie, a w niedziele godziny odprawiania Mszy Św. bez zmian.


6
. We wtorek, 20 czerwca, spotkanie w salce dla uczniów klasy VI SP z terenu parafii, a w środę 21 czerwca, spotkanie dla klas VII z terenu parafii również w salce w domu parafialnym.


7
. Dziękujemy Róży Św. Bernadetty Soubirous za prowadzenie modlitwy różańcowej w minionym tygodniu, a od jutra prosimy o tę posługę Różę Św. Jana Pawła II (zelator Antoni Myćka)


8
. Dziękujemy za wpłaty na konto bankowe parafii i za ofiary na tacę. Niech Pan Bóg wszystkim darczyńcom błogosławi.

 

 

 

X Niedziela zwykła 11.06.2023

 

1. Przeżywamy oktawę uroczystości Bożego Ciała. Dziś procesja eucharystyczna po Mszy Św. po godz. 11.oo, i w ciągu tygodnia po wieczornej Mszy Św. do czwartku włącznie. Prosimy dzieci do sypania kwiatów, a rodziców, by towarzyszyli dzieciom podczas            nabożeństw. Przekazujmy młodemu pokoleniu piękne, polskie tradycje świętowania oktawy Bożego Ciała. Zachęcamy wszystkich Parafian do udziału w tej naszej wspólnotowej modlitwie.  W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała, poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci, również tych jeszcze nienarodzonych, oraz rozdanie drobnych prezentów.


2
. W piątek, 16 czerwca, Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. W najbliższy piątek nie obowiązuje post. Po Mszy Św. wystawienie Najśw. Sakramentu, Litania do Najśw. Serca Pana Jezusa i Akt wynagrodzenia Sercu Jezusowemu.


3
. W sobotę, 17 czerwca, wspomnienie Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny. Msza Św. o 18.oo.


4
. Spotkanie formacyjne Paraf. Oddziału Akcji Katolickiej w środę, 14 czerwca br., po Mszy Św. o 18.oo.


5
. Serdecznie dziękujemy za przygotowanie ołtarzy na uroczystą procesję na Bożego Ciała, za uporządkowanie ulic i odnowienie figur w sąsiedztwie parkingu przy ul. Piastowskiej. Dziękujemy Służbie Liturgicznej za oprawę Mszy Św. i podczas procesji oraz wszystkim za świadectwo wiary i modlitewne zaangażowanie.


6
. We wtorek, 13 czerwca br., wspomnienie Św. Antoniego z Padwy, uroczystość odpustowa w kościele filialnym w Czerteżu. Msza Św. o 17.oo.


7
. Dziękujemy Róży Miłosierdzia Bożego za posługę modlitewną w ub. tygodniu, a od jutra do modlitwy różańcowej prosimy w tym tygodniu Różę Św. Bernadetty Soubirous. (zelatorka Fryderyka Markowska).


8
. Czytajmy prasę katolicką, która pomaga pogłębiać wyznawana wiarę i dawanie świadectwa wierze w środowisku naszego życia. Na stoliku prasowym są do nabycia wolne egzemplarze „Gościa Niedzielnego” w cenie 10zł.

 

 

 

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 04.06.2023

 

1. Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończy się okres komunii św. wielkanocnej.


2
. W czwartek, 08 czerwca, UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI PAŃSKIEJ – BOŻE CIAŁO. Z kościołów wyruszą procesje z Najświętszym Sakramentem. Pobożny udział w procesji jest wyrazem wiary w obecność Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie. Udekorujmy nasze domy, by okazać Jezusowi, że cieszymy się z  Jego obecności wśród nas. Msze Święte odprawiamy o godzinie 11.oo i 18.oo. Po Mszy Św. o 11.oo procesja do czterech ołtarzy przejdzie ulicami: z kościoła na Aleję Najśw. Maryi Panny i ulicą Piastowską do kościoła. Ołtarze w tym roku zaplanowano:

I. przy posesji p. Woźniczak


II. przy posesji p. Sobolak


III
. przy posesji p. Gawron


IV przy Grocie Matki Bożej – ołtarz przygotuje Akcja Katolicka

Prosimy najbliższych sąsiadów o pomoc wyznaczonym rodzinom w przygotowaniu ołtarza.

Na zakończenie procesji uroczyste błogosławieństwo i hymn „Ciebie Boga wysławiamy”. Zelatorów męskich Róż Żywego Różańca  prosimy o wyznaczenie dwóch lub trzech mężczyzn do niesienie chorągwi w czasie procesji i do baldachimu. Dziewczynki z naszej szkoły podstawowej, a także młodsze dzieci prosimy o sypanie kwiatów w czasie tej procesji i w oktawie Bożego Ciała. Za pobożny udział w uroczystej procesji eucharystycznej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.


3.
Od piątku rozpoczyna się tradycyjna oktawa po Bożym Ciele. W najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych na terenie Archidiecezji Przemyskiej. W związku z oktawą Bożego Ciała prosimy o liczniejszy udział w wieczornej Mszy Św., procesjach i przyjmowanie Komunii Św.


4
. We wtorek, 13 czerwca, wspomnienie św. Antoniego. W Czerteżu Msza Św. odpustowa o 17.oo. Zapraszamy do udziału w tej uroczystości czcicieli św. Antoniego z całej parafii.


5
. Dziękujemy Róży MB Fatimskiej za prowadzenie modlitwy różańcowej w minionym tygodniu a od jutra prosimy o tę posługę Różę Miłosierdzia Bożego. (zelator R. Fejdasz).


6
. Spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza celem przygotowania na uroczystość Bożego Ciała w środę po wieczornej Mszy Św.


7
. Dziękujemy za ofiary na potrzeby parafii składane na tacę, na konto parafialne oraz za doroczne ofiary na sprzątanie kościoła i na kwiaty. Serdeczne Bóg zapłać. Ale jest jeszcze długa lista rodzin, które zapomniały o tej składce.

 

 

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 28.05.2023

 

1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Za odmówienie (odśpiewanie) hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź”, można dzisiaj zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zakończenie nabożeństw majowych w środę o 18.3o.


2
. Jutro święto NMP Matki Kościoła. Msze Św. w kościele parafialnym o 7.3o, 9.3o i 18.oo.


3
. W czwartek, święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu modlimy się za kapłanów i o nowe powołania do życia kapłańskiego.


4
. W najbliższą niedzielę - Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres Komunii Św. wielkanocnej.


5
. Zmiana tajemnic różańcowych w niedzielę 04 czerwca br. Zapraszamy zelatorów oraz przedstawicieli poszczególnych róż na Mszę Św. o 7.3o.


6
. Od czwartku rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe poświęcone Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Litanie przed Najśw. Sakramentem śpiewamy po Mszy Św. o 18.oo, a w piątki na zakończenie adoracji.


7
. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Czuwanie modlitewne przed Mszą Św. w czwartek prowadzi Akcja Katolicka. Odwiedziny duszpasterskie chorych z racji pierwszego piątku od godz. 09.oo. W piątek od 17.oo – 18.oo adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi. Nabożeństwo pierwszosobotnie po Mszy Św. Przed Mszą Św. w sobotę będzie odmówiona Koronka do Miłosierdzia Bożego.   


8
. Dziękujemy Parafialnemu Oddziałowi Akcji Katolickiej za prowadzenie Nowenny przed Zesłaniem Ducha Świętego. A od jutra prosimy o dyżur modlitewny prosimy Różę Matki Bożej Fatimskiej (zelatorka Anna Świder).


9
. Organizowana jest pielgrzymka dziękczynna z okazji piątej rocznicy poświęcenia pomnika Św. Michała Archanioła Patrona miasta Sanoka. Pielgrzymka do sanktuarium Św. Michała Archanioła na Gargano we Włoszech odbędzie się w dniach 25 września – 5 października 2023. Szczegółowy program na tablicy ogłoszeń.


10
. Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego obędzie się w dniach 5 – 6 czerwca br. Zużyte komputery, drukarki, telewizory, radia, telefony, pralki, lodówki, żelazka

można składać do godz. 11.oo 6 czerwca 2023, przed drzwiami dolnego kościoła.   


11
. Wielu katolików lekceważy obowiązek udziału we Mszy Św., także w naszej parafii, a zapis z Katechizmu Kościoła Katolickiego (nr 2181) brzmi: „Eucha­rystia niedzielna uzasadnia i potwierdza całe działanie chrześcijańskie. Dlatego wierni są zobowiązani do uczestniczenia w Eucharystii w dni nakazane, chyba że są usprawiedliwieni dla ważnego powodu (np. choroba, pielęgnacja niemowląt) lub też otrzymali dyspensę od ich własnego pasterza. Ci, którzy dobrowolnie zaniedbują ten obowiązek, popełniają grzech ciężki.”

 

 

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO 21.05.2023

 

1. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Trwa Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Św. Modlitwy nowennowe odprawiamy przed nabożeństwem majowym, które dziś odprawiamy o 17.3o. Wczoraj, 20 maja, sakrament bierzmowania otrzymało 37 naszych młodych parafian.


2
. Za tydzień, w niedzielę, Uroczystość Zesłania Ducha Św., kończy się okres wielkanocny i jednocześnie 31 maja kończą się nabożeństwa


3
. Święcenia kapłańskie w naszej Archidiecezji w sobotę, 27 maja 2023.Otaczamy modlitwą kandydatów do święceń, a wśród nich jest znany nam diakon Piotr Bolanowski.


4
. Dziękujemy Róży MB Częstochowskiej za modlitwę różańcową w minionym tygodniu. Od piątku 19 maja do 27 maja (sobota) Nowennę przed Zesłaniem Ducha Św. prowadzi Parafialny Oddział Akcji Katolickiej.


5
. Dziękujemy za ofiary złożone ubiegłej niedzieli na potrzeby parafii. Na tacę w kościele, w kopertach oraz na konto bankowe parafii, widoczne na naszej stronie internetowej wpłacono łącznie kwotę 3890zł. Wszystkim Bóg zapłać.


6
. Informujemy, że zaświadczenia dla rodziców chrzestnych wydawane są do rąk własnych tylko osobom poproszonym do tej funkcji. W sytuacjach wyjątkowych, zaświadczenie może odebrać osoba posiadająca do tego pisemne upoważnienie. Przypominamy, że funkcję ojca/matki chrzestnej może pełnić osoba wierząca i praktykująca.


7
. Burmistrz Miasta Sanoka informuje, że dnia 28 maja 2023 w Sanoku odbędzie się wyścig kolarski „Orlen Wyścig Narodów”. Tego dnia będą ograniczenia w ruchu drogowym w centrum miasta i na trasie wyścigu. Start zaplanowany jest na godz. 9.50 z Rynku Sanockiego a następnie ulicami: Rynek, 3-go Maja, Kościuszki, Rymanowska, Krakowska i Okulickiego. Wymienione ulice zostaną zablokowane w godz. od 9.oo -10.1o. Burmistrz zaprasza do kibicowania na trasie wyścigu.


8
. W piątek, 26 maja br., po Mszy Św. o 18.oo próba przed rocznicą Pierwszej Komunii Św.


9
. Składamy serdeczne podziękowania kilku rodzicom wczoraj bierzmowanej młodzieży, a przede wszystkim rodzicom dzieci, które dziś przystępują do Pierwszej Komunii Św. za prace porządkowe wokół kościoła, za koszenie i wywózkę traw i oczyszczenie kostki brukowej. BÓG ZAPŁAĆ. Podziękowania serdeczne dla ks. wikariusza Piotra za troskę o młodzież, która wczoraj przyjęła sakrament bierzmowania, a przede wszystkim za przygotowanie dzieci do pierwszej spowiedzi i Komunii św. BÓG ZAPŁAĆ.

       

 

 

 

VI Niedziela Wielkanocy 14.05.2023

 

1. Za nami już dwa tygodnie Maryjnego miesiąca maja, i śpiewu litanii na cześć Matki Bożej. Nabożeństwo majowe odprawiamy po Mszy Św. rozpoczynającej się o 18.oo, w piątek po adoracji rozpoczynającej się o 17.3o czyli o 18.oo, i w niedziele o 17.3o.

 

2. W poniedziałek, wtorek i w środę przypadają dni modlitw o urodzaje ( Dni Krzyżowe). Podczas nabożeństw majowych będziemy modlić się także o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy na roli.

 

3. W piątek początek nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Za tydzień Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i rocznica Pierwszej Komunii Św.

 

4. W sobotę rocznica święceń biskupich ks. bp. Stanisława JAMROZKA. Osobę ks. biskupa Stanisława otoczmy modlitwą.

 

5. Dziękujemy Róży św. Matki Teresy z Kalkuty za modlitwę różańcową w minionym tygodniu, a od jutra prosimy o tę posługę Różę MB Częstochowskiej.(zelat. p. Barbara Fejdasz).

 

6. PARAFIALNA CAŁODZIENNA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU w naszej parafii jest wyznaczona na 16 maja Adoracja będzie się odbywała od Mszy Św. o 7.oo do Mszy Św. sprawowanej o 18.oo. W czasie całodziennej adoracji kościół parafialny będzie otwarty dla wszystkich parafian: z dzielnicy Dąbrówka, Czerteża, Sanoczka i Zabłociec. Dyżur Róż Różańcowych 16 maja br. znajduje się w majowej gazetce „Nasza Królowa”.

 

7. W środę, 17 maja br. o godz. 12.oo Msza Św. w kościele parafialnym z okazji DNIA STRAŻAKA. Uroczystość organizuje Komendant Powiatowy PSP mgr inż. Grzegorz Oleniacz. Osoby związane z PSP zapraszamy do udziału w tej uroczystości.

 

8. W Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, 28 maja 2023, Stowarzyszenie Rozpaleni Duchem oraz Parafia Przemienienia Pańskiego w Sanoku, organizują w Sanockim skansenie o 18.3o koncert muzyki chrześcijańskiej pt: „Rozpaleni Duchem”. Organizatorzy zapraszają dzieci, młodzież i dorosłych. Wstęp wolny. Więcej informacji na plakatach.

 

9. We wtorek spotkanie przed rocznicą Pierwszej Komunii Św., w środę – próba przed Pierwszą Komunią Św., i w czwartek próba przed Pierwszą Komunią Św. połączona z próbą scholi. Podczas Mszy Św. w czwartek dzieci pierwszokomunijne złożą przyrzeczenia.

 

10. W piątek o godz. 16.oo do 17.3o spowiedź dla przygotowujących się do bierzmowania oraz świadków bierzmowania. Po spowiedzi obrzęd złożenia przyrzeczeń trzeźwościowych i przyjęcie pamiątkowego krzyża. Rodziców młodzieży prosimy o obecność. 
UWAGA !!! Sakrament Bierzmowania w naszej parafii odbędzie się o godz. 14:00 a nie jak wcześniej planowano o 17:00.
Decyzja ks. Biskupa

 

11. Spowiedź dzieci i rodziców przed Pierwszą Komunią Św. w sobotę od 9.oo. .

 

12. Łukasz Staszewski z parafii Chrystusa Króla w Sanoku organizuje pielgrzymkę do Wilna w czerwcu w dniach 2-6.06.2023. Koszt 960zł oraz 70 Euro. Zgłoszenia do soboty na księdza tel. 725 478 335.

 

13.W minionym tygodniu wykonano ważną inwestycję za grotą Matki Bożej z Lourdes,  o czym mówiono już wcześniej. Ta część terenu kościelnego została uporządkowana, otoczona krawężnikami i pokryta asfaltem. W tym tygodniu należy inwestycję zakończyć finansowo, dlatego prosimy o wsparcie funduszu parafialnego na konto parafialne w banku PKO S.A. lub na tacę w podpisanej kopercie albo bezpośrednio w zakrystii. Bóg zapłać za życzliwość i wszelką pomoc.       

 

 

 

V Niedziela Wielkanocy 07.05.2023

 

1. Dziś pierwsza adoracyjna niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych. Trwajmy na modlitwie, która jest wyrazem naszej wdzięczności Jezusowi obecnemu wśród nas.

 

2. Przeżywamy miesiąc maj. Przychodźmy na wieczorne nabożeństwa, by wypraszać za przyczyną Matki Najświętszej dar nawrócenia dla świata, szczególnie dla Europy, która odwraca się od Boga i Jego przykazań. Przypominamy, że nabożeństwo majowe w każdy piątek maja, ze względu na adorację Najśw. Sakramentu, rozpoczyna się o 18.oo. W pozostałe dni nabożeństwo majowe odprawiamy po wieczornej Mszy Św. czyli ok. 18.3o, a w niedziele nabożeństwo majowe o 17.3o.

 

3. W sobotę w liturgii Kościoła wspomnienie Najśw. Maryi Panny Fatimskiej, która jest Patronką jednej z Róż różańcowych przy kościele parafialnym.

 

4. Juro uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, patrona Polski. Jest to dzień imienin STANISŁAWA JAMROZKA. Osobę solenizanta otaczamy naszą modlitwą.

 

5. Dziękujemy Róży MB Królowej Polski za prowadzenie modlitwy różańcowej w minionym tygodniu. Od jutra, o prowadzenie tej modlitwy prosimy Różę Św. Matki Teresy z Kalkuty. (zelatorka Anna Pastuszak).

 

6. W środę, 10 maja br., spotkanie formacyjne Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej po nabożeństwie majowym.

 

7. W poniedziałek i we wtorek spotkanie przed bierzmowaniem uczniów klasy VIIISP z terenu parafii w salce, w domu parafialnym. Tym razem kandydaci do bierzmowania są podzieleni na dwie grupy. Wykaz grup na stronie inter. Parafii.

W sobotę, tj. 13 maja, w kościele parafialnym spotkanie z rodzicami przystępujących do bierzmowania, po wieczornym nabożeństwie majowym.  

 

8. Próba przed Pierwszą Komunia Św. w poniedziałek, środę i piątek po wieczornej Mszy Św. W czwartek próba scholi. Rocznica Pierwszej Komunii Św. odbędzie się 28 maja br., podczas Mszy Św. o godz. 11.oo.

 

9. Za tydzień, 14 maja br., składka mszalna na potrzeby parafii. Już rozpoczęły się prace na przejściu na grotą Matki Bożej, które przy dobrej pogodzie mogą zakończyć się w tym tygodniu.

 

10. Ukazał się kolejny nr gazetki parafialnej „Nasza Królowa”. Zachęcamy do nabycia tej gazetki i zapoznania się z jej treścią.

 

 

 

IV Niedziela Wielkanocy 30.04.2023

 

1. Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza to Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Każdego dnia będziemy wspierać powołanych do szczególnej służby Bożej i modlić się o dar nowych, świętych i charyzmatycznych powołań także z naszej parafii.

2
. Jutro rozpocznie się Maryjny miesiąc maj. W kościele parafialnym nabożeństwa majowe połączone z Mszą Św. odprawiamy w dni powszednie po Mszy Św. o godz. 18.oo
. Prosimy wszystkich o liczny udział w tych nabożeństwach ku czci Matki Bożej. Przypominamy, że dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Św. powinny uczestniczyć w tych nabożeństwach. Prosimy rodziców, dziadków dzieci, prowadźcie je do Matki Bożej i uczcie je szczerej pobożności Maryjnej.


3
. We wtorek rocznica święceń biskupich ks. bp. Krzysztofa Chudzio.


4. W środę Uroczystość Najśw. Maryi Panny, Królowej Polski,
głównej Patronki Polski i archidiecezji przemyskiej. Porządek Mszy Św. i nabożeństwa majowego jak w niedzielę.


5
. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W kościele parafialnym, w piątek adoracja Najśw. Sakramentu od 17.oo – 18.oo, oraz okazja do spowiedzi, a na zakończenie adoracji Litania Loretańska i następnie Msza Św. Natomiast w każdą niedzielę maja nabożeństwo majowe o 17.3o i Msza Św. o 18.oo.

Szczególnie w maju zadbajmy o wizerunki Maryi w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Z okazji pierwszego piątku, duszpasterskich odwiedzin chorych od godz. 09.oo. Zgłoszenia chorych dzisiaj w kościele lub telefonicznie z domu.    


6
. Dziękujemy Róży MB Nieustającej Pomocy za modlitwę różańcową w minionym tygodniu a od jutra prosimy o tę modlitwę Różę MB Królowej Polsk (zelatorka Maria Woźniczak).


7
. Spotkanie rodziców i dzieci przed Pierwszą Komunią Św. odbędzie się w kościele parafialnym w piątek 05 maja, po Mszy Św. ok. 18.3o.


8
. Ponownie prosimy o zachowanie porządku na cmentarzu i dostosowanie się do informacji umieszczonej na ogrodzeniu, gdzie spłonęły kontenery na odpady. Prosimy nie składać wypalonych zniczy i innych odpadów na miejscu, gdzie nie będzie już kontenerów. W tym miejscu można złożyć tylko wieńce naturalne i sztuczne.


9
. Na spotkanie przed bierzmowaniem zapraszamy we czwartek po Mszy Św. drugą grupę uczniów 8 klasy SP z terenu parafii, i piątek po Mszy Św. trzecią grupę z 8 klasy SP z terenu parafii. Proszę przygotować odpowiedzi na otrzymane pytania. Wykaz uczniów uczniowie wspomnianych grup znajduje się na stronie internetowej parafii.

 

 

 

III Niedziela Wielkanocy 23.04.2023

 

1. Dzisiejsza Niedziela rozpoczyna Tydzień Biblijny. Również dziś kolejny Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego.


2
. Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele.


3. Jutro uroczystość św. Wojciecha
, biskupa i męczennika, patrona Polski, przeniesiona z niedzieli. W sobotę święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. Solenizantom tych dni składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego za wstawiennictwem św. Patronów. 


4. Dziękujemy Róży św. Józefa
za modlitwę różańcową w minionym tygodniu, a od jutra prosimy o tę posługę Różę MB Nieustającej Pomocy (zelator Józefa Stach).


5
. Dnia 06 maja br., organizowany jest wyjazd do Częstochowy na Zawierzenie NMP. Informacje związane z wyjazdem można otrzymać dzwoniąc na nr tel. 503 102 358.


6
. Spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania w piątek po Mszy Św. o godz. 18.oo w salce w domu parafialnym. Zapraszamy pierwszą grupę 12 uczniów SP z klasy VIII. Lista zaproszonych na stronie internet. Parafii. Prosimy przygotować odpowiedzi na pytania zadane na ostatnim spotkaniu.


7
. Spotkanie formacyjne uczniów klasy VI SP z terenu parafii we wtorek po Mszy Św. o 18.oo, a klasę VII w środę również po wieczornej Mszy Św. Spotkania odbędą się w kościele parafialnym. W czwartek spotkanie scholi i w sobotę spotkanie młodzieży w salce w domu parafialnym.


8
. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W teczkach prenumeratorów są tygodniki katolickie „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”. Są wolne numery tygodnika „Gość Niedzielny” na stoliku prasowym.


9
. Ponawiamy prośbę dotyczącą naszego cmentarza: prosimy o zabieranie wypalonych zniczy, szkła rozbitego do reklamówek i wkładajmy do kubła, który mamy przy własnym domu. Za kilka dni zostaną zainstalowane kamery, które ułatwią nam rozpoznanie osób lekceważących naszą prośbę. Dbajmy o miejsce spoczynku naszych bliskich zmarłych.

 

 

 

II Niedziela Wielkanocy czyli MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 16.04.2023

1. Dziś w Niedzielę Miłosierdzia Bożego należy przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi …. w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia …… Bądźcie świadkami miłosierdzia!” (Łagiewniki, 2002 r.). Msze Św. odprawiamy o godz. 7.3o, 9.3o, 11.oo. Ostatnia  Msza Św. dzisiaj o godz. 18.oo. Zapraszamy na GODZINĘ MIŁOSIERDZIA połączoną z wystawieniem Najśw. Sakramentu i Koronką do Miłosierdzia Bożego dziś od 15.oo – 16.oo.  W Sanoczku dzisiaj Msza Św. odpustowa tylko o 12.oo. Zapraszamy.


2
. Obecna niedziela rozpoczyna TYDZIEŃ MIŁOSIERDZIA. Dziś w Polsce zbiórka do puszek na potrzeby „CARITAS”.

 

3. Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby parafii na tacę w kościele, na stoliku za ławkami oraz na konto parafialne. Wszystkim ofiarodawcom: Bóg zapłać.

 

4. Serdeczne podziękowania ks. Piotrowi za trud przygotowania Służby Liturgicznej na czas Triduum Paschalnego w trzech kościołach naszej parafii. Podziękowania wszystkim lektorom, ministrantom i wszystkim, którzy włączyli się w Liturgię Słowa. Bóg zapłać. Również podziękowania osobom, które z zapałem włączyły się w przygotowanie Ciemnicy, Bożego Grobu i wystroju kościoła. Wyrazy wdzięczności również diakonowi Piotrowi Bolanowskiemu za gorliwą posługę duszpasterska w naszej parafii. Bóg zapłać wszystkim.

 

5. Zarząd Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta Koło w Sanoku składa serdeczne podziękowania za przekazaną darowiznę rzeczową w postaci żywności oraz darowiznę finansową w kwocie 987,02zł na pomoc osobom bezdomnym w naszym schronisku.

 

6. W minionym tygodniu na cmentarzu w naszej dzielnicy spłonęły dwa kontenery, gdzie składano cmentarne odpady. Zostało także uszkodzone pobliskie ogrodzenie, w tej chwili trudno ustalić przyczynę tego zdarzenia. W rozmowie z przedstawicielami Rady Parafialnej ustalono, aby każdy kto odwiedza bliskich zmarłych zabierał wypalone znicze, potłuczone szkło do reklamówki i złożył do zbiornika we własnym domu. Na spalonym miejscu można złożyć tylko wieńce naturalne i sztuczne. Bardzo prosimy o zachowanie porządku na cmentarzu.

 

7. Dziękujemy Róży Św. Teresy z Avila za prowadzenie modlitwy różańcowej w minionym tygodniu, a od jutra o tę posługę prosimy Różę Św. Józefa.(zelator Tadeusz Woźniak).

 

8. Czytajmy prasę katolicką; „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Nasz Dziennik”. Dbajmy o własną formację religijną.

 

 

 

 

Niedziela Palmowa 02.04.2023

 

1. Dziś Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, rozpoczyna się Wielki Tydzień. Podczas Mszy Św. poświęcenie palm. Po Mszy Św. o 7.3o zmiana tajemnic różańcowych. Gorzkie Żale o 15.oo, i Msza Św. o 15.3o.


2
. W tym tygodniu obchodzimy Święte Triduum Paschalne i jednocześnie pierwszy czwartek i piątek miesiąca.

Liturgię Mszy Św. WIECZERZY PAŃSKIEJ (Wielki Czwartek), Liturgię WIELKIEGO PIĄTKU, odprawiamy w kościele parafialnym o godz. 19.oo. W Wielki Piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia) oraz post ilościowy (wszystkich wiernych, którzy ukończyli 18. rok życia, a nie rozpoczęli 60.). Rodzice powinni zatroszczyć się, aby również dzieci były wprowadzane w autentycznego ducha pokuty. Zachęca się wiernych do zachowania postu także w Wielką Sobotę.

Adoracja prowadzona przez młodzież w Wielki Czwartek i W. Piątek od godz. 21.oo.

W WIELKĄ SOBOTĘ liturgię rozpoczynamy o 20.oo.W Wielką Sobotę błogosławieństwo pokarmów na stół świąteczny od 10.oo – 13.oo, co pół godz. w górnej cz. kościoła. Wstępując do kościoła podejdźmy wpierw do Grobu Pańskiego na krótką modlitwę.        Zachowajmy ciszę.

WIELKANOC: Msza Św. rezurekcyjna w kościele parafialnym o godz. 6.oo. Następne Msze Św. o stałych godzinach. W Poniedziałek Wielkanocny Msze Św. w kościołach naszej  parafii jak w niedzielę. W kościele parafialnym również o 18.oo.


3. Okazja do spowiedzi w poniedziałek i wtorek w kościele Sanok Fara i u Franciszkanów
. Chorych odwiedzimy w środę od 10.oo po zgłoszeniu w zakrystii i na telefon.


4
. W Wielki Piątek rozpoczyna się Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy do praktykowania Godziny Miłosierdzia w Wielki Piątek od 15.oo – 16.oo. Można też skorzystać z katolickich rozgłośni radiowych czy TV Trwam. Świąteczny numer gazetki parafialnej „Nasza Królowa” będzie dostępny po południu we wtorek.


5
. Dziękujemy Róży Św. Maksymiliana za modlitwę różańcową w minionym tygodniu, a od jutra prosimy o te posługę Różę Św. S. Faustyny.


6
. Zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich parafian o przyjęcie na dwa noclegi z 14/15 kwietnia i z 15/16 od 2 – 4 dziewczyn lub chłopców, którzy przyjadą do Sanoka na Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej. Zgłoszenia prosimy przekazać w zakrystii.


7
. Bardzo prosimy o uporządkowanie grobów na cmentarzu. Zachowajmy porządek na cmentarzu i przy kontenerach na odpady.

 

 

V Niedziela Wielkiego Postu

 

1. Przeżywamy piątą niedzielę Wielkiego Postu. Zgodnie z polską tradycją, od dzisiejszej niedzieli zasłania się w kościele krzyże i obrazy. Pozostają one zasłonięte aż do Wielkiego Piątku.


2
. Niedziela Męki Pańskiej czyli Niedziela Palmowa za tydzień 02 kwietnia br., i początek uroczystych obchodów Wielkiego Tygodnia. Podczas Mszy Św. błogosławieństwo palm.


3
. W tym tygodniu, 01 kwietnia, przypada pierwsza sobota miesiąca.


4
. Dziękujemy Róży św. Jana Pawła II za modlitwę różańcową w minionym tygodniu, a od jutra prosimy o tę posługę Różę Św. Maksymiliana Kolbe.


5
. Spowiedź wielkopostna w naszej parafii odbędzie się w piątek 31 marca br. w kościele parafialnym od 10.oo -12.oo i po południu od 15.oo – 17.3o również w Czerteżu i w Sanoczku.


6
. Od dzisiaj przechodzimy na czas letni. Msze Św. popołudniowe będą odprawiane o godz. 18.oo. Wyjątkiem są niedziele Wielkiego Postu, więc dziś i w Niedzielę Palmową Gorzkie Żale o godz. 15.oo i następnie Msza Św. Również kancelaria parafialna czynna jest według czasu letniego.


7
. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można jeszcze składać do skarbonki na stoliku za ławkami. Ofiarodawcy mogą zapisać się do zeszytu obok skarbonki.


8
. Zbliża się Wielkanoc, a na cmentarzu wiele grobów nadal jest nieuporządkowanych, przy grobach potłuczone szkło i zniszczone wieńce. Prosimy o uporządkowanie grobów, a szkło i plastikowe elementy włożyć do kontenerów.


9
. W piątek 31 marca 2023 rozpocznie się w Sanoku Ekstremalna Droga Krzyżowa. Zapisy w internecie. Zachęcamy do włączenia się w tę drogę. W Sanoku nabożeństwo rozpocznie się Mszą świętą w Kaplicy pw. św. Maksymiliana o godz. 20.00, a następnie będzie możliwość wybrania trzech tras: 30 km., 38 km. i 19km.


10
.Starosta Powiatu Sanockiego zaprasza 02 kwietnia br., na IX Niedzielę Palmową organizowaną na Rynku Galicyjskim w Skansenie w Sanoku w godz. 11.3o-13.3o. Można zobaczyć konkurs palm wielkanocnych i stoiska z potrawami regionalnymi. Więcej szczegółów na plakatach. 


11
. Zbiórka ministrantów i lektorów celem przygotowania do Triduum Paschalnego w czwartek po Mszy Św. o 18.oo. Obecność obowiązkowa.

 

 

 

IV Niedziela Wielkiego Postu 19.03.2023

 

1. Dzisiejsza niedziela w tradycji Kościoła nazywana jest niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Kościół wzywa wiernych do radości, aby podejmowany trud przemiany serca przyniósł błogosławione owoce. Dziś o godz. 15.oo Gorzkie Żale z nauką pasyjną. Msza Św. bez kazania ok. 15.40.


2
. W sobotę, 25 marca, Uroczystość Zwiastowania PańskiegoDzień Świętości Życia. Przed wieczorną Mszą Św. modlitwa różańcowa w intencji o poszanowanie ludzkiego życia od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci. Podczas Mszy Św. o 17.oo można złożyć deklaracje Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Formularze deklaracji jeszcze na ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej. W nocy z soboty na niedzielę, 25/26 marca br., zmiana czasu na letni, czyli z 2.oo na 3.oo godz.


3
. W zakrystii można nabyć wielkanocne paschaliki przygotowane przez Caritas Archidiecezji Przemyskiej w cenie 10zł.Paschaliki można zapalić na grobach bliskich zmarłych.


4
. W niedzielę 26 marca przechodzimy na czas letni. Stąd w najbliższą, i w pozostałe niedziele W. Postu, Msza Św. będzie odprawiana jak dotychczas tj. ok. 15.4o. Natomiast w dni powszednie o 7.oo i 18.oo.


5
. Dziękujemy Róży Św. Bernadetty za dyżur różańcowy w ubiegłym tygodniu, a od jutra prosimy o tę posługę Różę Św. Jana Pawła II. (Zelatorem jest Antoni Myćka). Prosimy również, by należący do grup Żywego Różańca, przekazywali zelatorowi tajemnice do zmiany jeszcze przed Mszą Św.


6
. Dziś rozpoczęliśmy Rekolekcje Wielkopostne. Program rekolekcji znajduje się na tablicach ogłoszeń i w internecie. W poniedziałek i w środę Msze Św. o godz. 9.oo,natomiast we wtorek pierwsza Msza Św. o 7.3o i druga o 9.3o z nauką dla starszych, chorych, cierpiących połączona z Namaszczeniem chorych i błogosławieństwem Najśw. Sakramentem. W poniedziałek, wtorek i środę popołudniowa Msza Św. o 18.oo. Tylko w poniedziałek i we wtorek odbędą się nabożeństwa wieczorne zakończone Apelem Jasnogórskim.

Nauki rekolekcyjne głosi ks. Wojciech Kozłowski, którego serdecznie witamy w naszej parafii i wspieramy modlitwą.  


7
. Intencje Mszy Św. zapisane na godz. 7.oo w poniedziałek i w środę będą odprawione o godz. 9.oo, natomiast intencja zamówiona na wtorek będzie odprawiona o 7.3o.

 

 

 

III Niedziela Wielkiego Postu 12.03.2023

 

1. Już trzecia niedziela W. Postu. Trwajmy w postanowieniach wielkopostnych: niech nie zabraknie czasu na codzienną modlitwę, czytanie Pisma Świętego i wartościowej prasy religijnej. Dobrym słowem i modlitwę pomagajmy tym, którzy złożyli przyrzeczenia trzeźwościowe.


2
. Gorzkie Żale dziś o godz. 15.oo i bezpośrednio po nabożeństwie Msza Św. ok. 15.4o.Nie będzie już Mszy Św. o 17.oo. Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii: Piastowska, Aleja NMP, Kujawska oraz ponownie Piastowska w piątek 17 marca br. początek o 18.oo przy dolnym kościele. Prosimy parafian o obecność o obecność. Prosimy zabrać lampiony.


3
. Nabożeństwo nowenny miesięcy ku czci św. Jana Pawła II w czwartek, 16 marca o godz. 17.oo. Złóżmy podziękowania i prośby za wstawiennictwem św. JP II do skarbonki przed jego ołtarzem. W składanych intencjach oraz za rodziców modlących się za swoje dzieci będzie odprawiana Msza Św.


4
. Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP w tym roku przeniesiona na poniedziałek 20 marca. To dzień szczególnej modlitwy za ojców. Jest to także dzień imienin ks. abpa seniora Józefa Michalika. Wszystkim solenizantom składamy życzenia obfitości Bożego błogosławieństwa za wstawiennictwem św. Józefa. Msze Św. o 7.oo i 17.oo.


5
. Do puszek na misje „Ad Gentes”, przed kościołami naszej parafii zebrano łącznie:2920 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.


6
. Dziękujemy Róży Miłosierdzia Bożego za modlitwę różańcową w minionym tygodniu, a od jutra prosimy o tę posługę Różę Św. Bernadetty (zelatorka Fryderyka Markowska)


7
. Caritas Archidiecezji Przemyskiej przygotowała paschaliki, które można zapalić na grobach bliskich zmarłych. Caritas prosi o ofiarę przynajmniej 10 zł za paschalik.


8
. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do skarbonki na stoliku za ławkami, a ofiarodawcy mogą wpisać się zeszytu.


9
. Dnia 31 marca br. w Sanoku rozpocznie się Ekstremalna Droga Krzyżowa. Szczegóły i zapisy w internecie.


10
. Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej (SMAP) w tym roku odbędzie się w Sanoku w dniach 14 – 16 kwietnia (piątek – Niedziela Miłosierdzia). Zapisy na udział w spotkaniu potrwają do 20 marca br. Koszt wpisowego uczestnika 50zł., zapisy od klasy 7 Szkoły Podstawowej wzwyż. Zachęcamy młodzież naszej parafii do zapisywania się na SMAP. Zapisy i szczegóły w zakrystii i kancelarii oraz na stronie internetowej Archidiecezji: mlodzież.przemyska.pl

Zwracamy się z prośbą do naszych parafian o przyjęcie na dwa noclegi młodzież męską lub żeńską, która przyjedzie z różnych rejonów naszej Archidiecezji. Drodzy Parafianie prosimy Was o gościnność. Zgłoszenia w zakrystii i w kancelarii parafialnej.

    

 

 

 

II Niedziela Wielkiego Postu 05.03.2023

 

1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu. Przypominamy, że Drogę Krzyżową w kościele parafialnym odprawiamy w każdy piątek po Mszy Św. o 17.oo, i następnie Msza Św. Gorzkie Żale w niedziele o 15.oo, i bezpośrednio po nabożeństwie Msza Św. już bez kazania. Prosimy o liczny udział w tych nabożeństwach. Przypominamy, że w Wielkim Poście nie ma już Mszy Św. w kościele parafialnym o godz. 17.oo


2
. Również dziś Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, tzw. „NIEDZIELA AD GENTES”. Do puszek przed kościołem można złożyć dobrowolną ofiarę na wsparcie dzieła misyjnego, albo wysłać SMS o treści MISJE na numer 72032 (2,46zł z VAT). Zbiórkę ofiar organizuje Parafialny Oddział Akcji Katolickiej.


3
. Deklaracje Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego znajdują się na ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej. Wypełnione deklaracje można składać do 25 marca br.


4
. W środę, 08 marca br., Dzień Kobiet. Modlimy się w intencji kobiet.


5
. W piątek, 10 marca br., początek nowenny przed Uroczystością św. JÓZEFA.


6
. Droga Krzyżowa ulicami dzielnicy Dąbrówka odbędzie się w piątek 17 marca br. Początek o godz. 19.oo przed wejściem do dolnego kościoła. Prosimy zabrać lampiony.


7. Spotkanie
Paraf. Oddziału Akcji Katolickiej w środę, 08 marca, po Mszy Św. o godz. 17.oo.


8
. Dziękujemy Róży MB Fatimskiej za dyżur modlitewny w ubiegłym, a od jutra prosimy o tę posługę Różę Miłosierdzia Bożego (zelator Ryszard Fejdasz) .


9
. Na stoliku za ławkami jest wystawiona skarbonka na kwiaty do Bożego Grobu. Tradycyjnie, obok jest zeszyt do którego można się wpisać.


10. Wszystkich lektorów
prosimy na spotkanie w czwartek 09 marca, na godz. 18.oo.

 

 

 

I Niedziela Wielkiego Postu 26.02.2023

 

1. Dziś pierwsza niedziela Wielkiego Postu. Przypominamy, że Drogę Krzyżową w naszym kościele odprawiamy w każdy piątek po Mszy Św. o 17.oo. Gorzkie Żale w niedziele o 15.oo, i bezpośrednio po nabożeństwie Msza Św. już bez kazania.


2
. Za tydzień Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, tzw. „Niedziela Ad Gentes”. Do puszek przed kościołem można będzie złożyć dobrowolną ofiarę na wsparcie dzieła misyjnego, albo wysłać SMS o treści MISJE na numer 72032 (2,46zł z VAT). Przed drzwiami kościoła stanie z puszkami Akcja Katolicka.


3
. Dziękujemy Róży MB Częstochowskiej za dyżur modlitewny w ubiegłym tygodniu, od jutra o tę posługę prosimy Różę MB Fatimskiej (zelatorka Anna Świder)


4
. Ukazał się kolejny numer gazetki parafialnej „Nasza Królowa”. Zachęcamy do nabycia i zapoznania się z jej treścią. Na pierwszej stronie znajduje się artykuł „Jak dobrze przeżyć Wielki Post”, beatyfikacja Rodziny Ulmów, o posłudze nowego kapłana ks. Ryszarda Pelca i krótka informacja o diakonie Piotrze Bolanowskim, którego serdecznie witamy w naszej parafii i życzymy stałej opieki Najśw. Maryi Panny, Patronki naszej parafii. Znajdziemy także relację oraz zdjęcia naszych młodych parafian, którzy wraz z ks. Piotrem uczestniczyli w rekolekcjach w Dubiecku. Również można pobrać darmową gazetę ewangelizacyjną „Dobre Nowiny”. Warto wziąć tę gazetę do domu, poczytać samemu i przekazać znajomym.


5
. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w te dni rano przed Mszą Św. i wieczorem. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.oo, Msza Św. o 17.oo i następnie Droga Krzyżowa. 

Z posługą duszpasterską do chorych pójdziemy od g. 9.3o.   


6.
W sobotę, 04 marca br. o godz. 18.3o, zaplanowana jest Wielkopostna Adoracja Najśw. Sakramentu w kościele parafialnym. Zapraszamy starszych i młodzież naszej parafii, szczególnie klasę VI, VII i VIII, w ramach spotkania formacyjnego. Proszę przynieść indeksy.


7
. Modlitwa różańcowa z okazji pierwszej soboty miesiąca rozpocznie się o 16.15.


8
. Ks. Ryszard zaprasza na spotkanie w czwartek na 17.3o, już należących do scholi oraz tych, którzy chcą i lubią śpiewać. Spotkanie odbędzie się w salce w domu parafialnym. Zapraszamy.


9.
W najbliższą, pierwszą niedzielę miesiąca 05 marca, zmiana tajemnic różańcowych.


10.
Dziękujemy za ofiary złożone na pomoc poszkodowanym przez trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii. W Środę Popielcową w kościołach naszej parafii zebrano łącznie 4.410zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

 

 

 

VII Niedziela Zwykła 19.02.2023

 

1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Trzeźwości. Zachęcamy do składania przyrzeczeń trzeźwości i do modlitwy w intencji uzależnionych oraz ich rodzin.


2
. W tym tygodniu,22 lutego, Środa Popielcowa, która rozpoczyna czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu. W tym czasie przez modlitwę, wyrzeczenia i uczynki miłosierdzia przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, tzn. ilościowy (jeden posiłek do syta i dwa lekkie – obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 18. rok życia, a nie rozpoczęli 60. ), oraz jakościowy (tj. wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia). Zachęcamy, by również dzieci i młodzież wprowadzać w ducha pokuty i uczyć wyrzeczenia, które jest znakiem prawdziwej miłości. Msze św. w Środę Popielcową wraz z obrzędem posypania głowy popiołem w kościele parafialnym: 7.3o, 9.3o i 17.oo, w Sanoczku o 16.3o; w Czerteżu o 17.oo. Przypominamy, że W. Post jest tzw. „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych zabaw i dyskotek.


3
. Wraz z Wielkim Postem rozpoczynamy nabożeństwa o Męce Pańskiej (Pasyjne): w kościele parafialnym Droga Krzyżowa w każdy piątek po Mszy św. o godz. 17.oo a Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.oo z kazaniem pasyjnym, później Msza św. już bez kazania. W Sanoczku Droga Krzyżowa w każdy piątek po Mszy św. o godz. 17.oo, natomiast Gorzkie Żale - w niedzielę, połączone z Mszą św. o godz. 10.oo. W Czerteżu Droga Krzyżowa w każdy piątek po Mszy św. o godz. 17.oo, natomiast Gorzkie Żale – w niedzielę, połączone z Mszą św. o godz. 11.3o. Za odprawienie Drogi Krzyżowej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.


4
. Droga Krzyżowa ulicami parafii odbędzie się tego roku w piątek, 17 marca br., o godz. 19.oo. Więcej informacji podamy w niedzielę 05 marca br.


5
. W Środę Popielcową 22 lutego br. w kościołach naszej archidiecezji składka podczas Mszy Św. na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii oraz ofiarom wojny na Ukrainie.


6
. Ryszard zaprasza dzieci i młodzież naszej parafii, na spotkanie organizacyjne scholi, w sobotę, 25 lutego na godz. 11.oo, do salki w Domu Parafialnym.


7.
Dziękujemy Róży Św. Matki Teresy z Kalkuty za dyżur różańcowy w minionym tygodniu, a od jutra prosimy o te posługę Róże MB Częstochowskiej (zelatorka Barbara Fejdasz).

 

 

 

 

VI Niedziela Zwykła 12.02.2023

 

1. Msza Św. w intencji podziękowań i próśb za przyczyną św. Jana Pawła II oraz w intencji Róż Rodziców modlących się za swoje dzieci będzie odprawiona w czwartek, 16 lutego o godz. 17.oo. Korzystajmy z możliwości wyrażania wdzięczności Panu Bogu za Jego dary, i składania próśb za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Przed ołtarzem papieskim znajdują się karteczki na których możemy wpisywać swoje


2
. Dziś, 12 lutego, przypada rocznica śmierci ks. prał. Antoniego Szypuły. Polecajmy jego osobę miłosierdziu Bożemu. Zachęcamy do zapalenia światła na jego grobie.


3
. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 w Sanoku, informuje, że w dniach od 01 – 27 lutego 2023 r. prowadzone są zapisy do klasy 1, dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły na rok 2023/2024. Zapisu można dokonać codziennie od godz. 08.oo – 15.oo.


4
. Klasę VI SP z terenu parafii zapraszamy na spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem w środę 15 lutego br. na 17.oo do kościoła parafialnego. Prosimy przynieść indeksy.


5
. W najbliższą trzecią niedzielę miesiąca składka mszalna przeznaczona na potrzeby kościoła. Już dziś składamy serdeczne podziękowania za okazaną ofiarność. Bóg zapłać.


6. Uczniów VIII kl. SP
prosimy o podejście do zakrystii i odebranie indeksów.


7
. Spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej odbędzie się w najbliższą środę, 15 lutego, po Mszy Św. o 17.oo. Zapraszamy.


8
. Róży MB Królowej Polski dziękujemy za modlitwę różańcową w minionym tygodniu, od jutra o tę posługę prosimy Różę Św. Matki Teresy z Kalkuty. (zelatorka Anna Pastuszak)

 

 

V Niedziela Zwykła 05.02.2023

 

1. Dziś pierwsza adoracyjna niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych.


2
. Również dziś, 05 lutego, przypada wspomnienie św. AGATY. Po Mszy Św. może odbyć się błogosławieństwo chleba, wody i soli, które przynosimy do kościoła.


3
. W sobotę, 11 lutego, Światowy Dzień Chorego. Jest to dzień modlitwy w intencji chorych, a zarazem okazja do okazania im chrześcijańskiej miłości.


4. Dziękujemy za prowadzenie modlitwy
siostrom z Róży MB Nieustającej Pomocy. Od jutra, 06 lutego, modlitwę różańcową przed Mszą Św. o 17.oo poprowadzi Róża Matki Boskiej Królowej Polski (zelatorka Maria Woźniczak).


5
. Uczniów klasy 8 SP z terenu parafii zapraszamy na spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem w piątek, 10 lutego na godz. 17.oo, do kościoła parafialnego. We wtorek, 07 lutego, na spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem zapraszamy uczniów z klasy VII SP z terenu parafii do kościoła paraf. na 17.oo. Na spotkanie należy przynieść indeks.

W sobotę po Mszy Św. o 17.oo spotkanie dla młodzieży od klasy VII wzwyż. Serdecznie  zaprasza ks. Piotr.


6
. Abp. Adam SZAL skierował do naszej parafii w charakterze rezydenta ks. Ryszarda Pelca, którego serdecznie witamy, i życzymy błogosławieństwa Bożego w pracy duszpasterskiej.


7
. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 w Sanoku, informuje, że w dniach od 01 – 27 lutego 2023 r. prowadzone są zapisy do klasy 1, dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły na rok 2023/2024. Zapisu można dokonać codziennie od godz. 08.oo – 15.oo.


8
. Podkarpacka Fundacja Rozwoju Kultury zaprasza na wielkie koncerty w ramach XVIII edycji Międzynarodowego Forum Pianistycznego „Bieszczady bez granic”, które odbywać się będą codziennie od niedzieli, 05 lutego do piątku, 10 lutego, w Sanockim Domu Kultury o godz. 19.3o. W programie dwie orkiestry kameralne ze Lwowa i z Warszawy, laureaci Konkursu Chopinowskiego z Hiszpanii, Polski i Korei, gwiazdy światowej wokalistyki i uczestnicy z 8 krajów. Bilety można zakupić w SDK w godz. od 08.oo do 21.oo.


9. Dziękujemy
p. Pawłowi Wanielista za odśnieżenie dróg i ścieżek wokół kościoła parafialnego. Bóg zapłać.

 

 

 

 

IV Niedziela Zwykła 29.01.2023

 

1. W czwartek 02.02.2023 Święto Ofiarowania Pańskiego i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Poświęcenie gromnic podczas Mszy Św. w kościele parafialnym o 7:3o, 9.3o i 17.oo,w Sanoczku o 16.oo i w Czerteżu o 17.oo. Ofiary składane tego dnia na tacę przeznaczone są na pomoc klasztorom klauzurowym.


2
. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek przed Mszą Św. wieczorną, modlitwę za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne poprowadzi Akcja Katolicka. W piątek przed południem odwiedziny duszpasterskie chorych od godz. 9, a od 16.oo – 17.oo wystawienie Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi. W pierwszą sobotę, modlitwa różańcowa dopiero po Mszy Św. o 17.oo, połączona z 15 – minutową medytacją według programu nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca. Również w najbliższą sobotę wyjazd do Częstochowy na Zawierzenie Matce Bożej. Zgłoszenia można składać na nr tel. 503 745 778.


3
. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca i zmiana tajemnic różańcowych.


4. Dziękujemy za prowadzenie modlitwy
braciom z Róży Św. Józefa. Od jutra o modlitwę różańcową przed Mszą Św. o 17.oo prosimy Różę MB Nieustającej Pomocy (zelatorka Józefa Stach).


5
. Poświęcenie i wręczenie książeczek dzieciom przed pierwszą Komunią Św. odbędzie się w kościele parafialnym 02 lutego br. podczas Mszy Św. o 17.oo. Pierwszą Komunia Św. będziemy przeżywać 21 maja 2023, czyli w trzecią niedzielę tego miesiąca. Rocznica pierwszej Komunii Św. odbędzie się 28 maja 2023.


6
. Ukazał się nowy numer bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”, którą prosimy zabrać do domu i przekazać innym po przeczytaniu. W tym wydaniu znajdziemy m.in. Testament duchowy śp. papieża Benedykta XVI i informacje o beatyfikacji Rodziny Ulmów rozstrzelanej przez hitlerowców w Markowej k. Łańcuta. Gazeta znajduje się na stoliku przy wyjściu z kościoła.

 

 

 

 

III Niedziela Zwykła 22.01.2023

1. Dziś Niedziela Słowa Bożego. Postarajmy się, aby Pismo Św. położyć dziś na stole, aby każdy domownik miał możliwość wziąć je i poczytać.


2.
W środę, 25 stycznia, Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.Zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.


3
. W czwartek, 26 stycznia, wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów, a w sobotę 28 stycznia wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.


4
. Dziękujemy Róży Św. Teresy od Jezusa (z Avila) za przewodniczenie modlitwie różańcowej w minionym tygodniu, a o tę posługę w tym tygodniu prosimy Różę Św. Józefa (zelator T. Woźniak).


5
. Dzieci, młodzież i dorośli z Parafii Sanok Fara zapraszają na przedstawienie pt. „Dziewczynka z zapałkami”. Przedstawienie odbędzie się w Sanockim Domu Kultury w dniach 28 i 29 stycznia 2023 o godz. 17.oo.


6
. Ponawiamy apel o przestrzeganie regulaminu porządkowego na cmentarzu parafialnym. Przypomina się, że kontenery przy cmentarzu służą do składowania tylko odpadów cmentarnych, to jest szkła i plastików.


7
. Organizowany jest wyjazd do Częstochowy na Zawierzenie Matce Bożej dnia 04.02.2023. Zgłoszenia należy składać na numer tel. 503 745 778.

 

 

 

 

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO 08.01.2023

 

1. Wraz z dzisiejszą niedzielą kończymy w liturgii Okres Bożego Narodzenia, chociaż kolędy na zakończenie liturgii i w naszych domach śpiewamy tradycyjnie do 02 lutego.


2
. Wszystkim Parafianom, a także Waszym krewnym i znajomym, którzy modlili się z nami w czasie świąt Bożego Narodzenia, składamy serdeczne podziękowania za wspólną modlitwę oraz za ofiary składane na tacę.


3
. W najbliższym tygodniu wizyta duszpasterska w pozostałej części dzielnicy Dąbrówka:

09.01.2023 – 1.ks. Sanok – ul. Legionów Polskich( 23), 2.ks. – Aleja NMP (22)

10.01.2023 – 1.ks. Sanok – ul. Witosa od ul. Rataja, 2.ks. – ul. Witosa od ul. Lisowskiego. 

11.01.2023 – 1.ks. Sanok – ul. Pomorska(15), 2.ks. – ul. Mokra (18).

12.01.2023 – 1.ks. Sanok – ul. Bema (23), 2.ks. – ul. Graniczna, Dworska, Kalinowa (18)

13.01.2023 1.ks. Sanok – ul. Okulickiego od Sanoczka + blok do przejazdu kolejowego,

                        2.ks. Sanok – ul. domy „za hutą”

14.01.2023 – 1.ks. Sanok – ul. Piastowska (od ul. Mokra w kier. kościoła)

                        2.ks. Sanok – ul. Piastowska (od przejazdu kolejowego) + ul. Kujawska.

Już dziś składamy także serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane z racji wizyty duszpasterskiej -  kolędy.


4. Dziękujemy
Róży Św. Maksymiliana M. Kolbego za prowadzenie modlitwy różańcowej w minionym tygodniu, a od jutra prosimy o tę posługę Różę Św. Siostry Faustyny. (zelatorka Wanda Chutkowska).


5
. Na stoliku za ławkami wyłożone są książeczki pt. „Wierzę w Kościół Chrystusowy”, które przeznaczone są dla domów odwiedzanych z kolędą. Książeczka jest darmowa.


6.
Zachęcamy do nabywania i czytania tygodników katolickich: „Niedziela” oraz „Gość Niedzielny”, które dostarczają wiele informacji z życia Kościoła, a także pomagają odnaleźć w zalewie informacji te, które dla wierzącego są najważniejsze, bo służą jego zbawieniu.

 

 

 

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi 01.01.2023

 

1. Dziś pierwsza, adoracyjna niedziela miesiąc, po Mszy Św. modlitwa adoracyjna. Zmiana tajemnic różańcowych.


2
. W piątek, 06 stycznia, Uroczystość Objawienia Pańskiego -Trzech Króli. W kościele święcimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu. Takie oznakowanie drzwi naszych domów jest świadectwem wiary wobec naszych braci i sióstr. Msze Św. w kościołach naszej parafii jak w każdą niedzielę, a ofiary składane na tacę tego dnia, przeznaczone są na dzieło misyjne Kościoła.

ORSZAK TRZECH KRÓLI, kolejny raz jest organizowany w naszym mieście. Serdecznie zapraszamy do udziału dzieci z rodzicami, młodzież i dorosłych. Przy kościele parafialnym nie organizujemy wspólnotowego wyjścia. Około 14.15 spotkanie poszczególnych orszaków na sanockim Rynku, a zakończenie na Placu Harcerskim.  Zapraszamy do udziału w tym niecodziennym wydarzeniu.


3
. W niedzielę, 08 stycznia, będziemy obchodzić Święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego, chociaż kolędy śpiewamy tradycyjnie do 02 lutego.


4
. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą Św. w piątek. Z posługą duszpasterską do chorych pójdziemy od 14.3o.


5
. Zapraszamy na „Jasełka”, przygotowane przez młodzież z naszej parafii, w dniach 06 i 15 stycznia, w dolnej części kościoła parafialnego, o godz. 18.15.


6
. W najbliższą sobotę, tj. 07 stycznia, organizowany jest wyjazd do Częstochowy na „Zawierzenie NMP”. Zgłoszenia na nr 503 745 778.


7
. W tym tygodniu z wizyta duszpasterską – kolędą odwiedzimy parafian na ulicy:

03.01.2023 - 1.ks. ul. Batalionów Chłop. i Glinice. 2.ks.ul.Kasprowicza,Asnyka,Staffa i Prusa.

04.01.20231.ks. ul. W. Pola i Rataja. 2ks. – ul. Pollaka, Skołozdro.

05.01.20231.ks. ul. Bojko, Prochaski, Zaleskiego, Didura.

                        2.ks. ul. Stachowicza, Lisowskiego, Stapińskiego i Stojałowskiego.

07.01.20231.ks. ul. Krakowska (od mostu do centrum miasta)

                        2.ks. ul. Krakowska ( od Panoramy do końca ulicy)     


8
. Składamy serdeczne podziękowania za życzenia świąteczne i noworoczne przekazane na nasze ręce bezpośrednio oraz pocztą elektroniczną i tradycyjną. Wszystkim składamy Bóg zapłać.

 

 

 

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO 25.12.2022

 

1. Dziś UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO. Msze Święte w kościele parafialnym o godz. 7.3o, 9.3o i 11.oo i o 17.oo. Jutro, 26 grudnia, Święto św. Szczepana pierwszego męczennika, godziny odprawiania Mszy Św. jak w Boże Narodzenie. We wtorek 27 grudnia święto św. Jana, apostoła i ewangelisty, podczas Mszy Św. o godz. 17.oo błogosławieństwo wina.

W środę, czwartek i piątek tj. w dniach: 28 - 29 - 30 grudnia br., w kościele parafialnym  NIE BĘDZIE MSZY ŚW. o 17.oo, intencje tych Mszy Św. będą odprawione o godz. 7.oo. W tych dniach odbędą się kolędowe spotkania z parafianami w kościele w Czerteżu o 17.oo i w Sanoczku o 16.3o. Zainteresowane osoby czy rodziny przepraszamy za tę zmianę, ze względu na brak trzeciego prezbitera.


2
. W sobotę, 31 grudnia zakończenie Roku Pańskiego 2022. Nabożeństwo dziękczynne w kościele parafialnym o 16.3o. W Czerteżu i w Sanoczku o godz. 15.oo.


3. W przyszłą niedzielę Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i jednocześnie Światowy Dzień Pokoju. Po Mszy Św. o 11.oo wystawienie Najśw. Sakramentu z modlitwą o pokój na świecie.


4
. Wizyta duszpasterska – kolęda w tradycyjnej formie odbędzie się w dzielnicy Sanok Dąbrówka, w dniach od 03 - 14 stycznia 2023. Plan wizyty znajduje się w najnowszym wydaniu gazetki parafialnej „NASZA KRÓLOWA”. 


5
. Dziękujemy Róży św. Bernadetty za modlitwę różańcową w minionym tygodniu, a od jutra o prowadzenie tej modlitwy prosimy Różę św. Jana Pawła II.


6
. Młodzież naszej parafii, wraz z ks. Piotrem, zaprasza wszystkich na „JASEŁKA”, które odbędą się w dolnej części kościoła parafialnego w dniach 06 stycznia i 15 stycznia. Początek o godz. 18.15. Więcej szczegółów na tablicach ogłoszeń.


7. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli. Nich końcowe błogosławieństwo będące częścią liturgii eucharystycznej będzie wyrazem naszych życzeń. Przyjmijcie je z wiarą.

 


IV Niedziela Adwentu 18.12.2022

 

1. Dziś czwarta, ostatnia, niedziela Adwentu. W piątek rocznica święceń biskupich abp. Adama SZALA, modlimy się w jego intencji. W sobotę Wigilia Narodzenia Pańskiego. Pasterka w Czerteżu i w Sanoczku o godz. 22.oo. W kościele parafialnym o 23.3o. Zatroszczmy się o chrześcijańską oprawę wieczerzy wigilijnej. Przypominamy, że przebieg wieczerzy powinien być następujący:  a) śpiew kolędy „Wśród nocnej ciszy” i zapalenie świecy, b) czytanie Pisma Św. o narodzeniu Chrystusa, c) wspólna modlitwa rodzinna, w której pamiętajmy o bliskich zmarłych, d) dzielenie się opłatkiem, składanie życzeń i, jeśli jest zwyczaj, wręczanie prezentów, e) spożywanie wigilijnych potraw, wspólne kolędowanie i rodzinne wyjście na Pasterkę. Zdecydowanie nie podawajmy alkoholu na stół wigilijny.


2
. W przyszłą niedzielę UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO. Msze Święte w kościele parafialnym o godz. 7.3o, 9.3o i 11.oo i o 17.oo.


3
. Wizyta duszpasterska – kolęda w dzielnicy Dąbrówka odbędzie się w tradycyjnej formie. Więcej szczegółowych informacji podamy w najbliższą niedzielę.


4
. Wszystkich lektorów zapraszamy na spotkanie organizacyjne przed Bożym Narodzeniem oraz Nowym Rokiem we czwartek, 22 grudnia, na godz. 17.oo. Prosimy o obecność.


5
. Dziękujemy Róży Miłosierdzia Bożego za modlitwę różańcową w minionym tygodniu, a od jutra o prowadzenie tej modlitwy prosimy Różę Św. Bernadetty Soubirous ( zelatorka Fryderyka Markowska)


6
. Dziękujemy za złożone ofiary. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli.

 

 

 

III Niedziela Adwentu 11.12.2022

 

1. Dziś trzecia niedziela Adwentu. Od soboty, 17 grudnia, przygotowujemy się bezpośredniego do uroczystości Bożego Narodzenia. Przystąpmy do sakramentów świętych i pojednajmy się z ludźmi przez gest przeproszenia, naprawienia wyrządzonej krzywdy oraz szczerą życzliwość.


2
. W piątek, 16 grudnia, nowenna do św. Jana Pawła II po Mszy Św. o 17.oo. Prośby i podziękowania wraz z ofiarą można składać do skarbonki przed ołtarzem św. JP II . W intencji składanych podziękowań i próśb oraz za rodziców, którzy podjęli modlitwę różańcową za swoje dzieci, będzie odprawiana Msza Św.


3
. SPOWIEDŹ PRZEDŚWIĄTECZNA w naszej parafii we wtorek, 20 grudnia.

W KOŚCIELE  PARAFIALNYM spowiadamy przed południem od godz. 10.oo – 12.oo    i po południu od 15.oo – 17.3o.

 W CZERTEŻU we wtorek 20 grudnia od 15.oo – 17.3o i w SANOCZKU 20 grudnia od 15.oo – 17.3o. W Czerteżu nie będzie Mszy Św. w piątek 16.12.2022.

Do chorych planujemy pójść z posługą duszpasterską w poniedziałek 19 grudnia od godz. 09.oo. Adresy chorych prosimy zgłaszać w zakrystii. Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni przed świętami.


4
. W zakrystii można zaopatrzyć się w świece wigilijne przygotowane przez Caritas oraz poświęcone opłatki, które są znakiem duchowej łączności ze wspólnota parafialną. Jeszcze jest do odebrania Kalendarz Parafialny na 2023 r.


5
. Na Pomoc Kościołom na Wschodzie zebrano przed kościołami naszej parafii łącznie 3320zł. Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękujemy również wszystkim, którzy złożyli ofiary z okazji roznoszenia opłatków. Na fundusz organistowski i pierwszą część ogrzewania kościoła zebrano łącznie, także z ofiar składanych na tacę i w zakrystii, 725zł. Niech Pan Bóg hojnie wynagrodzi wszystkim ofiarodawcom.


6
. Dziś, podczas Mszy Św. o godz. 11.oo, do wspólnoty ministranckiej zostaną włączeni kandydaci, którzy przygotowywali się do posługi liturgicznej przez kilka miesięcy, a są to: Alan Świder, Mateusz Demniańczuk, Tymoteusz Adamski i Michał Skowroński.


7
. Dziękujemy Róży MB Fatimskiej za prowadzenie modlitwy różańcowej w minionym tygodniu, a od jutra o tę posługę prosimy Różę Miłosierdzia Bożego (zelator R. Fejdasz).


8
. W niedzielę, 18 grudnia br., przy kościołach naszej parafii młodzież będzie rozprowadzać świąteczne pierniczki. Zachęcamy do skorzystania z tej oferty.


9
. W kalendarzu liturgicznym wspominamy we wtorek 13 grudnia św. Łucję, dziewicę i męczennicę, a w środę 14 grudnia św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

 

 

 

II Niedziela Adwentu 04.12.2022

 

1. Dziś druga niedziela Adwentu. Zmiana tajemnic różańcowych. W Polsce przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem na Wschodzie. Do puszek przed kościołami można złożyć dobrowolną ofiarę na pomoc tym Kościołom. Zbiórkę przy kościele parafialnym organizuje Akcja Katolicka.

Również dziś podczas Mszy Św. o 11.oo grupa czterech ministrantów zostanie włączona do wspólnoty lektorów, są to: Gracjan Izdebski, Szymon Machowski, Mateusz Malchar oraz Adrian Rzepka.


2
.W czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, która łączy się z nabożeństwem GODZINA ŁASKI od 12.oo – 13.oo. Zapraszamy zwłaszcza osoby  należące do Rycerstwa Niepokalanej. Msze Św. w kościele parafialnym, o 7.3o i 9.3o i 17.oo. Podczas Mszy Św. o 17.oo poświęcenie i wręczenie medalików dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii Św. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.


3
. Zachęcamy do liczniejszego udziału w roratach, które odprawiamy o 17.oo. Nie zmarnujmy czasu adwentowego. Prośbę kierujemy zwłaszcza do tych rodziców, opiekunów, którzy mają dzieci z zakresu szkoły podstawowej: prowadźcie je do kościoła i własnym przykładem uczcie życia chrześcijańskiego. Zachęcamy do uczestnictwa w roratach dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Św. oraz młodzież objętą formacją przed bierzmowaniem. Prosimy, by dzieci przychodziły z lampionami i włączały się do procesji.


4
. Jeszcze nie zakończył się obchód dzielnicy Dąbrówka z poświęconymi opłatkami wigilijnymi oraz Kalendarzem Parafialnym na 2023 r. Przypominamy, że ofiary składane z tej okazji przeznaczone są, po części, na ogrzewanie kościoła i na fundusz organistowski. Osoby, które były nieobecne podczas roznoszenia opłatków, prosimy o podejście do zakrystii, by zaopatrzyć się w poświęcony opłatek i kalendarz.


5
. W zakrystii można nabyć świece wigilijne przygotowane przez Caritas Polska w cenie 10zł. Dziękujemy Róży MB Częstochowskiej za modlitwę różańcową w minionym tygodniu, a o tę posługę prosimy teraz Różę MB Fatimskiej (zelator Anna Świder).


6. W niedzielę 11 grudnia br.
podczas Mszy Św. o godz. 11.oo odbędzie się obrzęd przyjęcia nowych ministrantów do Służby Liturgicznej w naszym kościele.


7
. Burmistrz Miasta Sanoka zaprasza mieszkańców dzielnicy Dąbrówka na spotkanie, które odbędzie się dnia 07 grudnia tj. w środę o godz. 17.3o w świetlicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej.


8
. Spotkanie formacyjne Akcji Katolickiej w środę, 7 grudnia, po wieczornej Mszy Św.


9. Termin spowiedzi przedświątecznej będzie podany w najbliższą niedzielę.

 

 

 

 

I Niedziela Adwentu 27.11.2022

 

1. Dziś początek Adwentu. Włączmy się w adwentowe czuwanie, zwłaszcza przez udział w roratach oraz przyjmowanie Komunii Św. Rozpoczyna się nowy rok duszpasterski, którego myślą przewodnią są słowa „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. W kościele parafialnym roraty odprawiamy w dni powszednie o godz. 17.oo. Na roraty zapraszamy dzieci, gimnazjalistów przygotowujących się do bierzmowania oraz dorosłych. Dzieci prosimy o przybycie do kościoła 10 minut przed   rozpoczęciem Mszy Świętej i zabranie lampionów. Postarajmy się też o adwentowy wystrój  naszych mieszkań.


2
. We wtorek 29 listopada początek nowenny przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP 08 grudnia, a w tygodniu modlimy się po wieczornej Mszy Św. Wspomniana uroczystość jest świętem patronalnym Rycerstwa Niepokalanej.


3
. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek przed Mszą Św. od godz. 16.30 modlitwę za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne poprowadzi Paraf. Oddział Akcji Katolickiej. W piątek odwiedziny duszpasterskie chorych tylko po zgłoszeniu w zakrystii lub telefonicznie. Również w piątek od 16.oo – 17.oo adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi. W sobotę 03 grudnia modlitwa różańcowa dopiero po Mszy Św. wraz z rozważaniem według programu pierwszych sobót miesiąca.


4
.Róży pod wezw. Św. Matki Teresy z Kalkuty  dziękujemy za modlitwę w ubiegłym tygodniu, a od jutra o tę posługę prosimy Różę MB Częstochowskiej (zelator Barbara Fejdasz) .


5
. W kilku najbliższych dniach, poświęcone dziś opłatki przyniosą do naszych domów upoważnione osoby. Każda rodzina otrzyma w prezencie Kalendarz Parafialny na 2023 rok. Przypominamy, że ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na fundusz organistowski i pierwszą część na ogrzewanie kościoła.


6
. Caritas Archidiecezji Przemyskiej zaprasza do włączenia się w akcję Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Wigilijne świece - symbol akcji są dostępne w zakrystii w cenie 10zł. Pamiętajmy, że nie jest to cena świecy, ale ofiara przeznaczona na pomoc dla najbiedniejszych.


7
. Dziękujemy wszystkim, którzy złożyli dary dla potrzebujących w sklepach „PSS-4” i „ALTA” z okazji Tygodnia Ubogich. Bóg zapłać. Całość złożonych darów została przekazana Towarzystwu Św. Brata Alberta, które od wielu lat pomaga potrzebującym na terenie Sanoka.


8
. Również podziękowania za ofiary na potrzeby kościoła, złożone ubiegłej niedzieli w kopertach na tacę oraz na konto bankowe parafii. Łącznie jest to kwota 3360zł. BÓG ZAPŁAĆ.


9
. Za tydzień Dzień Modlitwy za Kościół na Wschodzie. W Polsce zbiórka do puszek na pomoc tym Kościołom. W naszej parafii zbiórkę organizują przedstawiciele Akcji Katolickiej.

 

 

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 20.11.2022

 

1. Dziś uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, koniec roku liturgicznego. Po Mszy Św. o 11.oo wystawienie Najświętszego Sakrament i akt poświecenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Za publiczne odmówienie tego aktu, można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Nieszpory za zmarłych poleconych w wypominkach dziś o 16.3o, i Msza Św. o godz. 17.oo.


2
. Dzisiejsza uroczystość to święto patronalne Akcji Katolickiej. Ważnym zadaniem jej członków jest świadome uczestnictwo we wszystkich sferach życia publicznego w duchu wiary, w zgodzie ze społecznym nauczaniem Kościoła i w ścisłym związku z hierarchią Kościoła.


3
. W najbliższą niedzielę, 27 listopada, rozpocznie się już ADWENT. W kościele zostanie ustawiony wieniec adwentowy z czterema świecami, symbolizującymi cztery niedziele Adwentu. Podczas Mszy Św. zostaną poświęcone opłatki wigilijne na nasze świąteczne stoły. Poświęcone opłatki wraz nowym kalendarzem parafialnym chcemy doręczyć do domów naszych parafian w najbliższych tygodniach. Przypominamy, że ofiary składane z tej okazji przeznaczone są na fundusz organistowski, i na pierwszą część ogrzewania kościoła.


4
. Zwracamy się z prośbą do osób, które zamówiły miejsce na cmentarzu, i otrzymały numer z Księgi Cmentarnej, by oznaczyły to miejsce samym tylko numerem, ale wypisanym na trwałym materiale, celem uniknięcia mogących zaistnieć nieporozumień. Proszę tę prośbę przekazać osobom, które obecnie nie chodzą do naszego kościoła, a mają na cmentarzu bliskich zmarłych i wykupione miejsce, by dopełniły tych formalności. Prosimy co jakiś czas sprawdzić czy przydzielony numer jest na zamówionym miejscu, bowiem zdarza się, że ktoś je przesuwa.


5
. Dziękujemy Róży MB Królowej Polski za modlitwę różańcową w ubiegłym tygodniu, od jutra prosimy o modlitwę Różę Św. Matki Teresy z Kalkuty (zelator Anna Pastuszak).


6
. We wtorek, 22 listopada, wspomnienie Św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki m.in. chórów kościelnych i organistów.

7. Dziś składamy ofiary na potrzeby parafii. Dziękujemy za ofiary juz złożone na konto bakowe parafii. Bóg zapłać.


8
. Ukazało się kolejne wydanie gazety ewangelizacyjnej, kilkanaście egzemplarzy znajduje się na stoliku przy wyjściu z kościoła. Weź, przeczytaj i podaj dalej.


9
. Uczniów klasy 8 SP z terenu parafii, którzy nie mogli przyjść w ubiegły czwartek zapraszamy w najbliższą środę na 17.45 do kościoła parafialnego.


10
. Bóg zapłać za ofiary złożone na sprzątanie kościoła. Jeszcze do końca roku można wpłacać ofiarę na ten cel. To przecież ma być wyraz naszej troski o dom Boży.

 

 


 

XXXIII Niedziela Zwykła 13.11.2022

 

1. Za tydzień UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – ostatnia niedziela roku liturgicznego. A dziś VI Światowy Dzień Ubogich. W sklepie PSS „4” i sklepie „Alta” będzie wystawiony pojemnik do którego można będzie złożyć produkty spożywcze o dłuższym terminie ważności (np. cukier, makarony, konserwy itp.), które zostaną przekazane potrzebującym i ubogim.

Dziś o 16.3o nieszpory za zmarłych poleconych w wypominkach, i o 17.oo Msza Św.


2
. Zbliża się koniec listopada. Zapraszamy do udziału w Mszy Św. o godz. 17.oo, i do modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Wypominki można jeszcze składać do końca listopada.


3
. W środę , 16 - go dnia miesiąca, to dzień miesięcznej nowenny ku czci św. Jana Pawła II. Przy ołtarzu Papieża znajduje się skrzynka do której można wkładać wraz z ofiarą podziękowania i prośby, które będą odczytywane na początku Mszy Św. W intencji tych podziękowań i próśb, oraz za rodziców modlących się na różańcu za swoje dzieci, będzie odprawiana Msza Św.


4
. Dziękujemy Róży MB Nieustającej Pomocy za modlitwę różańcową w minionym tygodniu, a Różę MB Królowej Polski prosimy o tę posługę w tym tygodniu. Podziękowania także dla Róży MB Nieustającej Pomocy za złożona ofiarę na potrzeby kościoła.


5
. Dziękujemy za już złożone ofiary na sprzątanie kościoła i na kwiaty. Bóg zapłać zwłaszcza tym osobom, które systematycznie troszczą o swoją świątynię.


6.
Za tydzień, 20 listopada, składamy ofiary na potrzeby parafii. Dziękujemy już dziś za ofiary przekazane na konto parafialne. W ubiegłym miesiącu na konto parafii przekazano kwotę 3550zł. BÓG ZAPŁAĆ.


7. W czwartek na godz. 17.45
zapraszamy do kościoła parafialnego uczniów klasy 8 SP z terenu parafii na spotkanie wraz z jednym z rodziców. Prosimy wszystkich o obecność, a po spotkaniu można odebrać indeksy.


8.
Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta w Sanoku przysłało podziękowania za wsparcie finansowe kwesty, która odbyła się 1 listopada 2022 na cmentarzach w Sanoku i w okolicy.


9. Radę Parafialną
przy kościele Narodzenia NMP zapraszam na krótkie spotkanie dziś o 18.oo do sali spotkań w domu parafialnym.

 XXXII Niedziela Zwykła 06.11.2022

 

1.Trwa miesiąc listopad. Codziennie po Mszy Św. o 17.oo modlimy się za zmarłych poleconych w wypominkach. Kartki wypominkowe można składać przez cały listopad.


2
. W piątek, 11 listopada, rocznica odzyskania niepodległości. Bogu polecamy tych wszystkich, którzy oddali życie za Ojczyznę. Msza Św. dla mieszkańców Sanoka w kościele Przemienienia Pańskiego o 11.oo. W kościele parafialnym o 17.oo. arcybiskup Adam Szal udzielił dyspensy od pokarmów mięsnych w najbliższy piątek 11 listopada.

Modląc się za zmarłych w listopadzie, polecajmy Miłosierdziu Bożemu wszystkich poległych w walce o niepodległość Ojczyzny, a także zmarłych w ostatnim czasie kapłanów i wiernych.


3
. W trzecią niedzielę miesiąca, 20 listopada, składka na potrzeby parafii. Przypominamy, że na parafialnej stronie internetowej www.sanok-dabrowka.pl jest zakładka „wsparcie”, po jej otwarciu można wybrać kwotę na wsparcie parafii. Można też otworzyć zakładkę „kontakt”, gdzie znajdziemy numer konta bankowego dla kościoła parafialnego, i na to konto przekazać dowolną ofiarę.


4
. Dziś zmiana tajemnic różańcowych. Zelatorów prosimy o odebranie czasopisma formacyjnego „Różaniec”.


5
. W środę, 09 listopada, spotkanie formacyjne Akcji Katolickiej po wieczornej Mszy Św.


6
.Serdeczne podziękowania Państwu Marii i Henrykowi Sobolak za przekazanie chryzantem na ołtarze w naszym kościele na uroczystość Wszystkich Św. i następne dni. Bóg zapłać.


7
. Jeszcze do wtorku włącznie można zyskać odpust zupełny, nawiedzając cmentarz, gdzie należy odmówić Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz dowolną modlitwę za zmarłych i modlitwę w intencjach wyznaczonych przez Ojca Św. W pozostałych dniach odpust cząstkowy.


8
. Przy wyjściu z kościoła można otrzymać kartkę z imieniem kandydata(-tki) przygotowujących się do bierzmowania, aby modlitwą „Ojcze nasz…” czy „Zdrowaś Maryjo” lub dowolną, pomóc im dobrze wykorzystać ten czas.


9
. Spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem dla 8 klasy SP z terenu parafii w czwartek o 17.3o w kościele parafialnym, dla klasy 6 w środę o 17.3o również w kościele parafialnym.


10
. Dziękujemy za wpłaty na sprzątanie kościoła i na kwiaty w roku 2022, który już się kończy. Prosimy o wpłaty osoby, które być może zapomniały o tym zobowiązaniu wobec naszej świątyni. Każdą wpłatę można sprawdzić w wykazie, który prowadzi p. kościelny.

 

 

 

 

XXXI Niedziela Zwykła 30.10.2022

 

1. We wtorek, 01 listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych. W kościele parafialnym Msze Św. jak w niedzielę 7:3o, 9.3o, 11.oo i o 14.oo. Nie będzie Mszy Św. o 17.oo. Po Mszy Św. o 14.oo procesja żałobna na cmentarz. Przez poszczególne niedziele listopada o 16.3o będą odprawiane nieszpory za zmarłych polecanych w wypominkach.

W Czerteżu Msze Św. o 8.3o o 11.3o, i bezpośrednio po drugiej Mszy Św. procesja żałobna na cmentarz.  W Sanoczku Msze Św. o 7.3o i 14.3o. Druga Msza Św.  będzie odprawiona  w starym kościele i następnie procesja żałobna na cmentarz.


2. W dzień Wszystkich Świętych obowiązuje udział w Mszy Św., i nie zastępuje tego obowiązku modlitwa na cmentarzu.
Na cmentarzu zachowajmy powagę, dając świadectwo żywej wiary i duchowej wspólnoty ze zmarłymi.


3
. W środę, 02 listopada, Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych - Dzień Zaduszny. Msze Św. w kościele parafialnym o 7:3o, 9.3o i 17.oo. Zachęcamy do korzystania z sakramentów świętych i ofiarowania zyskiwanych odpustów za bliskich zmarłych. W dniach od 01 – 08 listopada można zyskać odpust zupełny za zmarłych nawiedzając cmentarz gdzie należy odmówić Ojcze nasz.., Wierzę w Boga.., oraz dowolną modlitwę za zmarłych i modlitwę w intencjach Ojca Św. w pozostałych dniach listopada odpust jest cząstkowy. Przez cały listopad można składać kartki wypominkowe polecając zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Informujemy, że za zmarłych poleconych w wypominkach będziemy modlić się po wieczornej Mszy Św. przez cały listopad.


4
. W niedzielę 06 listopada zmiana tajemnic różańcowych.


5
. Organizowany jest wyjazd na Zawierzenie Matce Bożej do Częstochowy dnia 5 listopada, czyli w pierwszą sobotę miesiąca. Zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu, zgłoszenie na nr tel. 503 745 778.


6
. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Odwiedziny duszpasterskie chorych w sobotę od godz. 09.oo. W kościele parafialnym w piątek od 16.oo – 17.oo możliwość spowiedzi z okazji pierwszego piątku.

 

 

 

 XXX Niedziela Zwykła 23.10.2022

 

1. Od następnej niedzieli, 30 października, przechodzimy na czas zimowy. W związku z tym, Msze Św. w niedziele i święta oraz w dni powszednie zostają przesunięte z godz. 18.oo na godz. 17.oo. Podobnie zmienia się czas otwarcia kancelarii parafialnej. Przez najbliższy tydzień, nabożeństwa różańcowe w kościele parafialnym jeszcze o godz. 17:3o. Dzieci regularnie uczęszczające na nabożeństwa różańcowe otrzymają nagrody za udział w tych nabożeństwach. Prosimy o obecność.


2
. Dziś Niedziela Misyjna, rozpoczynająca Tydzień Misyjny. Modlimy się za misje na wszystkich kontynentach oraz za misjonarzy, szczególnie za tych, pochodzą z naszej Archidiecezji. Składka dzisiejsza na potrzeby misji. W niedzielę 30 października, na zakończenie Tygodnia Misyjnego, będziemy gościć księdza ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej w Zahutyniu.


3
. We wtorek 01 listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych. W kościele parafialnym Msze Św. jak w niedzielę 7:3o, 9.3o, 11.oo i o 14.oo. Nie będzie Mszy Św. o 17.oo. Po Mszy Św. o 14.oo procesja żałobna na cmentarz. Przez poszczególne niedziele listopada o 16.3o będą odprawiane nieszpory za zmarłych polecanych w wypominkach.

W Czerteżu Msze Św. o 8.3o i o 11.3o, i bezpośrednio po drugiej Mszy Św. procesja żałobna na cmentarz.

W Sanoczku Msze Św. o 7.3o i 14.3o. Druga Msza Św.  będzie odprawiona  w starym kościele i następnie procesja żałobna na cmentarz.


4. Zachowajmy porządek podczas oczyszczania grobów
bliskich zmarłych, oraz przy wynoszenia odpadów. Do kontenera składajmy tylko wypalone znicze i sztuczne wieńce oraz foliowe opakowania.


5
. Sanocki Dom Kultury (SDK) zaprasza na film o miejscu objawień Matki Bożej w Medjugorje w dniach od 29 października do 03 listopada. Szczegóły o filmie i godz. wyświetleń na sdksanok.pl lub tel. 13 463 1042.


6
. Zbiórka kandydatów na lektorów w sobotę 29 października br., o 10.oo, w Domu Parafialnym.


7.
W nocy z soboty na niedzielę, czyli 29/30 października, zmiana czasu na zimowy. Przesuwamy wskazówki zegara z godz. 3.oo na 2.oo.

 

 

 

 

XXIX Niedziela Zwykła 16.10.2022

 

1. Za tydzień NIEDZIELA MISYJNA rozpoczynająca TYDZIEŃ MISYJNY. Będziemy modlić się za misje na wszystkich kontynentach. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, składając ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.


2
. Zapraszamy na modlitwę różańcową do kościoła parafialnego codziennie o 17.3o. Różaniec można odmawiać również z rodziną, albo w łączności z modlącymi się na falach katolickich rozgłośni radiowych.  


3
. Na ołtarzu bocznym i na stoliku za ławkami znajdują kartki wypominkowe, które należy wypełnić podając imiona zmarłych w pierwszym przypadku np. Józef, Krystyna, Stanisław itd., i złożyć do skarbonki przy figurze Matki Bożej Fatimskiej. Zadbajmy o porządek na grobach bliskich zmarłych. Przypominamy, że do kontenerów składamy wypalone lampiony i sztuczne wieńce. Wieńce naturalne oraz trawę składać należy obok kontenera. Obok cmentarza, kilka metrów poza ogrodzeniem nowej części cmentarza, jest czynna studnia.


4
. Przygotowujących się do bierzmowania z klasy VIII, prosimy o podejście do zakrystii i odebranie podpisanych indeksów. Natomiast młodzież z klasy VII z terenu parafii zapraszamy na spotkanie przed bierzmowaniem do kościoła parafialnego w czwartek na 18.oo.


5.
Dziś DZIEŃ PAPIESKI, ofiary na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, zbierane z okazji Dnia Papieskiego, składamy kwestującym do puszek przy wyjściu z kościoła.


6
. Młodzież od klasy VII wzwyż zapraszamy na spotkania młodzieżowe w sobotę po wieczornej Mszy Św., do salki w Domu Parafialnym.


7
. Pielgrzymka Dzieła Pomocy Powołaniom do Bazyliki Archikatedralnej w Przemyślu odbędzie się w sobotę 22 października 2022.


8
. Przypominamy, że na tablicy ogłoszeniowej są zaproszenia na trzy pielgrzymki w roku 2023. Dwie do Włoch w różnym terminie, a trzecia do Medjugorie. Na plakacie jest widoczny nr telefonu organizatora tych pielgrzymek.

 

 

 


XXVIII Niedziela Zwykła 09.10.2022

 

1. W najbliższą niedzielę DZIEŃ PAPIESKI. Kwesta do puszek na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera wykształcenie polskiej, uzdolnionej młodzieży z uboższych Zbiórkę ofiar do puszek organizuje Parafialny Oddział Akcji Katolickiej (POAK).

Za tydzień, 16 października, rocznica wyboru św. Jana Pawła II na stolicę piotrową, zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w kościele parafialnym o godz. 17.3o i o 18.oo Mszę Św. w intencji podziękowań  i próśb za przyczyną św. Jana Pawła. Intencje można składać przy   ołtarzu Świętego. Również w tę niedzielę rocznica święceń biskupich ks. abp. seniora Józefa MICHALIKA. 


2
. Uczniów z klasy VIII SP z terenu parafii zapraszamy na spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem do kościoła parafialnego w piątek 14 października na godz. 17.3o, wraz z jednym z rodziców.


3
. Przed nami kolejny październikowy tydzień. Trwajmy na modlitwie różańcowej wraz z Maryją. W kościołach naszej parafii zaledwie kilkoro dzieci przychodzi na to nabożeństwo, a młodzieży z klasy VI, VII czy VIII trudno dostrzec. Ponawiamy prośbę, aby rodzice czy opiekunowie dzieci i młodzieży przypominali o nabożeństwie różańcowym w naszym kościele odprawianym o godzinie 17.3o. Za kilka dni już połowa miesiąca Maryjnego.


4
. Spotkanie Akcji Katolickiej w środę, 12 października br., w sali spotkań w Domu Parafialnym, po wieczornej Mszy Św.


5
. W niedzielę 16 października br., składka na potrzeby parafii. Jest już uzgodniony plan prac na niewielkiej części terenu kościelnego za Grotą MB z Lourdes, czyli miedzy kościołem a Domem Parafialnym. Prace rozpoczną się jeszcze w październiku. Bardzo proszę o wsparcie finansowe tej inwestycji. Ofiary w podpisanych kopertach można składać na tacę lub na konto parafialne, widoczne na parafialnej stronie internetowej.


6.
Spotkanie kandydatów na lektorów z terenu parafii w sobotę, 15 października br., o 10.oo w Domu Parafialnym, w salce ministranckiej.

 

 

 

XXVII Niedziela Zwykła 02.10.2022

 

1. Dziś pierwsza, niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych. Trwajmy na modlitwie. Październik to miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy wszystkich parafian do udziału w nabożeństwie różańcowym, które odprawiamy w naszym kościele o 17.3o, i pozostania na Mszy Św. Do udziału w modlitwie różańcowej szczególnie zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej oraz młodzież VI, VII i VIII klasy przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Rodziców dzieci i młodzieży prosimy o współpracę.


2.
W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi od 17.oo – 18.oo podczas wystawienia Najśw. Sakramentu. Chorych odwiedzimy od 09.3o.


3
. Poświęcenie i wręczenie różańców dzieciom z klasy trzeciej w piątek 07 października, podczas Mszy Św. o 18.oo. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.


4
. DZIEŃ PAPIESKI w Polsce w niedzielę 16.10.22. Przed kościołami odbędzie się kwesta na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera wykształcenie uzdolnionej polskiej młodzieży pochodzącej z rodzin uboższych. Kwestę organizuje Akcja Katolicka.


5
. Uczniów klasy VI Szkoły Podst. (SP) z terenu parafii zapraszamy do kościoła parafialnego na miesięczne spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem w czwartek 06 października na 18.oo . Obecnym na spotkaniu będą wręczone indeksy.


6
. Lektorów i ministrantów posługujących w kościele parafialnym prosimy o posługę liturgiczną w dniach tygodnia wcześniej wybranych.


7
. W październiku wypadają święta patronalne następujących róż różańcowych: 5.10 - Róża św. s. Faustyny, 15.10 – Róża św. Teresy z Avila, 22.10 Róża św. Jana Pawła II. Dziękujemy Róży św. Teresy z Avila za dyżur modlitewny w ubiegłym tygodniu.


8
. Duszpasterze Parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Starym Zagórzu zapraszają na pielgrzymki organizowane w 2023 Organizowane są dwie pielgrzymki do Włoch w różnym czasie i z różnymi programami, oraz pielgrzymka do Medjugorie z wypoczynkiem w Chorwacji. Informacje na tablicy ogłoszeń. Zgłoszenia telefonicznie lub osobiście w Starym Zagórzu.


9
. Młodzież z klasy VII, VIII i starszą serdecznie zapraszamy w sobotę 08 października, na spotkanie w odnowionej salce w domu parafialnym, po Mszy Św. o 18.oo.


10
. Ukazał się kolejny numer pisma „Gość Extra” poświęcony Miłosierdziu Bożemu. Cena egzemplarza 12zł.

 

 

XXVI Niedziela Zwykła 25.09.2022

 

1.Kończy się miesiąc wrzesień. W sobotę rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do udziału w codziennej Mszy Św. i w nabożeństwie różańcowym, które w kościele parafialnym będziemy odprawiać o godzinie 17.3o. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o wspólne odmawianie różańca w domach. Do udziału w modlitwie różańcowej szczególnie zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej oraz młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania. Apelujemy do rodziców, dziadków i innych opiekunów dzieci: prowadźcie je do kościoła i uczcie miłości do Matki Bożej.

Przypominamy, że za odmówienie Różańca (5 tajemnic) zyskuje się odpust zupełny jeśli Różaniec odmawia się w kościele lub w rodzinie. Warunkiem zyskania tego odpustu jest wyzbycie się wszelkiego przywiązania do grzechu, nawet lekkiego, spowiedź i Komunia  Św. oraz modlitwa w intencjach Ojca Św. Odpust zyskuje się raz na dzień, a jedna spowiedź   wystarcza do zyskania odpustów w wielu dniach.


2
. Dziękujemy Róży św. s. Faustyny za prowadzenie modlitwy różańcowej w minionym tygodniu, a przez najbliższe pięć dni prosimy o tę posługę Różę św. Teresy z Avila. Modlitewny dyżur różańcowy, przed wieczorną Mszą Św., zostaje w październiku zawieszony.


3
. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca października. Modlitwa różańcowa z rozważaniami o 17.3o i następnie Msza Św. W niedzielę zmiana tajemnic różańcowych. Jeszcze dziś można zgłosić się na Pielgrzymkę Róż Różańcowych do Przysietnicy k. Brzozowa. Zgłoszenia w zakrystii lub u zelatora.


4
. We wtorek, 27 września br., spotkanie z rodzicami dzieci z klasy III SP z terenu parafii w kościele parafialnym po Mszy Św. o 18.oo.


5
. Na stoliku za ławkami jest najnowszy numer darmowej gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”. Weź, przeczytaj i podaj innym. Bądź apostołem dobra. Są do odebrania tygodniki „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i miesięcznik „Mały Gość Niedzielny”.


6. D
ziękujemy za ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła złożone na ten rok, po podliczeniu okazało się, że tylko 30% parafian wpłaciło na ten cel.


7
. Należność za pobrany towar czy usługę w ostatnim czasie znacząco wzrosła. Wszyscy to odczuwamy. Jednak ofiary składane z okazji zamawiania Mszy Św. od 20 lat się nie zmieniły. Prosimy o wyrozumiałość i przemyślenie tej sytuacji.


8
. Kolejny raz prosimy, aby podczas porządków na cmentarzu wrzucać do pojemników TYLKO WYPALONE ZNICZE (plastikowe i szklane) i sztuczne wieńce. Natomiast liście, trawy oraz wieńce naturalne składać obok. Bardzo o to prosimy.


9
. W minionym tygodniu odeszli od nas do wieczności: + Zofia Łukaszyk z Sanoczka i + Maria Moskal z dzielnicy Dąbrówka. „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.

 

 


 

XXV Niedziela Zwykła 18.09.2022

 

1. Dziś Niedziela Środków Masowego Przekazu. Modlimy się za pracowników mediów.


2
. Również dziś Mszą Św. o 11.oo w kościele parafialnym uroczyste rozpoczęcie roku formacyjnego dla wszystkich grup przy kościołach naszej parafii. Zapraszamy Róże Różańcowe, Paraf. Oddział Akcji Katolickiej, Grupę Biblijną, Radę Duszpasterską oraz lektorów      i ministrantów przy kościołach naszej parafii. Prosimy o obecność.

Młodzież z klas od szóstej do ósmej włącznie Szkoły Podstawowej z terenu parafii, która przygotowuje się do sakr. bierzmowania również zapraszamy dziś na Mszę Św. o godz. 11.oo. Po Mszy Św. odbędzie pierwsze, krótkie, spotkanie organizacyjne przed bierzmowaniem, dla uczniów klasy VI, VII i VIII SP. Obecność obowiązkowa. Proszę  przynieść indeksy. Jednocześnie informujemy, że przygotowujący się do bierzmowania powinien uczestniczyć w spotkaniach formacyjnych w parafii zamieszkania.

W zakrystii są do odebrania indeksy uczniów klasy VIII, którzy byli bierzmowani tego roku.


3
. Archidiecezjalna PIELGRZYMKA RÓŻ ŻYWEGO RÓŻAŃCA do Parafii pw. Św. Marcina Przysietnicy k. Brzozowa odbędzie się 01.10.2022. Zapisy do niedzieli 25 września w zakrystii. Zelatorów prosimy o zgłoszenia z poszczególnych Róż


4
. Dziękujemy Róży św. Maksymiliana Kolbe za dyżur modlitewny w minionym tygodniu, prosimy o tę posługę w najbliższym tygodniu Różę św. s. Faustyny Kowalskiej (zelatorka Wanda Chutkowska).


5
. Spotkanie formacyjne ministrantów w czwartek o 17.oo w salce ministranckiej, a spotkanie lektorów rozpocznie się w piątek Mszą Św. o 18.oo.


6. Spotkanie dla młodzieży z terenu parafii
w sobotę 24 września br. Zapraszamy młodzież od VII klasy wzwyż na Mszę Św. o godz. 18.oo do kościoła parafialnego. Po Mszy spotkanie organizacyjne.


7
. Zapraszamy na stałe nabożeństwa, które odprawiane są każdego tygodnia w naszym kościele: we wtorek nabożeństwo do św. Michała Archanioła, w środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i nabożeństwo w piątek do Miłosierdzia Bożego połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu. Natomiast każdego 16 dnia miesiąca nowenna ku czci św. Jana Pawła II wraz z Mszą Św. w intencji złożonych podziękowań i próśb oraz za rodziców, którzy utworzyli już kilka grup, i systematycznie modlą się za swoje dzieci.

 

8. Dzisiaj składka na potrzeby kościoła.

 

 

 

 XXIV Niedziela Zwykła 11.09.2022

1. Za tydzień Niedziela Środków Masowego Przekazu. Będziemy modlić się za pracowników mediów. Materialnie wspieramy też diecezjalne Radio FARA.


2
. W środę, 14 września br., święto Podwyższenia Krzyża Świętego, odpust u Ojców Franciszkanów w Sanoku i w Parafii Bukowsko.


3
.Uroczyste rozpoczęcie roku formacyjnego dla wszystkich  grup przy kościołach naszej parafii odbędzie się w niedzielę 18 września br. w kościele parafialnym, w święto św. Stanisława Kostki. Zapraszamy Róże Różańcowe, Paraf. Oddział Akcji Katolickiej, Grupę Biblijną, Radę Duszpasterską oraz lektorów i ministrantów przy kościołach naszej parafii na Mszę Św. o 11.oo. Prosimy o obecność.

Młodzież z klas od szóstej do ósmej włącznie Szkoły Podstawowej z terenu parafii, która przygotowuje się do sakr. bierzmowania również zapraszamy na Mszę Św. w niedzielę na godz. 11.oo. Po Mszy Św. odbędzie pierwsze, krótkie, spotkanie organizacyjne przed bierzmowaniem, dla uczniów klasy VI, VII i VIII SP. Obecność obowiązkowa. Proszę przynieść indeksy. Jednocześnie informujemy, że przygotowujący się do bierzmowania powinien uczestniczyć w spotkaniach formacyjnych w parafii zamieszkania.

W zakrystii są do odebrania indeksy uczniów klasy VIII, którzy byli bierzmowani tego roku.


4
. O spotkaniach formacyjnych Służby Liturgicznej poinformujemy w niedzielę 18.09.2022.


5
. Dziękujemy Róży Św. Jana Pawła II za dyżur modlitewny w minionym tygodniu, prosimy o tę posługę w najbliższym tygodniu Różę Św. Maksymiliana Kolbe (zelator Wojciech Dróbko)


6
. W piątek 16 dzień miesiąca i kolejna nowenna miesięcy w intencji podziękowań i próśb za przyczyną św. Jana Pawła II. Intencje modlitewne można składać jeszcze dziś i jutro wraz z ofiarą przed ołtarzem Świętego.


7
.Archidiecezjalna Pielgrzymka Róż Żywego Różańca do Parafii pw. Św. Marcina Przysietnicy k. Brzozowa  odbędzie się 01.10.2022.  Zapisy od dziś do niedzieli 25 września w zakrystii. Zelatorów prosimy o zgłoszenia z poszczególnych Róż.

 

 

 


 

XXIII Niedziela Zwykła 04.09.2022

 

1. W czwartek, 08 września br., ŚWIĘTO NARODZENIA NAJŚW. MARYI PANNY i odpust parafialny związany z tytułem naszego kościoła. Ten dzień to imieniny parafii. Msza Św. odpustowa o godz. 11.oo. Po Mszy wystawienie Najśw. Sakramentu, litania do Matki Bożej i procesja wokół kościoła.


2.
Również w czwartek, 08 września br., obędzie się w naszej parafii okresowe spotkanie BRZOZOWSKIEJ KAPITUŁY KOLEGIACKIEJ na czele z prepozytem ks. dr. Andrzejem Skibą. Księża Prałaci, w liczbie ponad 20, będą uczestniczyć we Mszy Św. o 11.oo i w uroczystej procesji.


3
. Początek roku szkolnego i katechetycznego już za nami. Uroczyste rozpoczęcie roku formacyjnego dla wszystkich grup przy kościołach naszej parafii odbędzie się tradycyjnie 18 września br., to jest w niedzielę w kościele parafialnym. Już dziś zapraszamy Róże Różańcowe, Paraf. Oddział Akcji Katolickiej, Grupę Biblijną, Radę Duszpasterską, lektorów oraz ministrantów na Mszę Św. o 11.oo.


4
. Spotkanie formacyjne Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej (POAK) w czwartek 15 września, po Mszy Św. o 18.oo.


5
. Archidiecezjalna Pielgrzymka Róż Żywego Różańca została zaplanowana na 01 października 2022. Miejscem spotkania będzie Parafia pw. Św. Marcina w Przysietnicy k. Brzozowa.


6
. Dziękujemy Róży Św. Bernadetty za dyżur modlitewny w minionym tygodniu, a od jutra prosimy o tę posługę Różę Św. Jana Pawła II (zelator Antoni Myćka).

   

 

 


XXII Niedziela Zwykła 28.08.2022

1. Dziś ostatnia niedziela sierpnia. Bądźmy wdzięczni Panu Bogu za przeżyte urlopy, wycieczki i bezpieczny powrót do domu.


2
. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek przed Mszą Św. o 18.oo POAK będzie przewodniczył modlitwom o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Różę Różańcową wyznaczoną w tym tygodniu prosimy o włączenie się do tej modlitwy. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.oo - 18.oo i okazja do spowiedzi. Chorych w dzielnicy Dąbrówka odwiedzi ksiądz od godz. 13.3o, chorych w Czerteżu i Sanoczku od 09.oo. W sobotę, 3 września, kolejny różaniec, który  rozpocznie się po Mszy Św. o 18.oo. Zachęcamy dzieci i młodzież do spowiedzi i Komunii Św. z okazji rozpoczęcia roku szkolnego.


3
. W czwartek, 1 września, Msza Św. rano tylko o 8.oo na rozpoczęcie roku szkolnego. Dzieci wraz z rodzicami oraz nauczycieli zapraszamy do wspólnej modlitwy.


4
.Dziękujemy Róży Miłosierdzia Bożego za dyżur modlitewny w minionym tygodniu, a o tę posługę w tym tygodniu prosimy Różę Św. Bernadetty (zelator Fryderyka Markowska).


5
. Organizowany jest wyjazd do Częstochowy na Zawierzenie Matce Bożej 03 września Chętni na ten wyjazd mogą zgłosić się dzwoniąc na nr: 503 745 778.


6
. Komenda Powiatowa Policji w Sanoku, informuje, że spora część posesji na terenie dzielnicy Dąbrówka nie jest w należyty sposób oznakowana. Brak umieszczenia w widocznym miejscu numerów porządkowych przypisanych do konkretnej posesji może opóźnić reakcję i podejmowaną interwencję przez takie służby jak Pogotowie Ratunkowe, Straż Pożarna, Policja, Straż Miejska. Jednocześnie przypomina, że brak właściwego oznakowania posesji numerem porządkowym jest wykroczeniem, które regulują określone przepisy prawne.


7
. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Teresę Moskal i śp. Marię Siedlecką. „Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.”

 

 


 

XXI Niedziela Zwykła 21.08.2022

 

1. W piątek, 26 sierpnia, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Na Jasnej Górze ogólnopolskie uroczystości Maryjne. W kościele parafialnym Msze Św. o 7.3o, 9.3o i po południu o 18.oo. Mieszkańców Czerteża, Zabłociec i Sanoczka zapraszamy na Mszę Św. do kościoła parafialnego. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.


2
. Dziękujemy Róży MB Fatimskiej za dyżur modlitewny w minionym tygodniu, a od jutra prosimy o tę posługę Różę Miłosierdzia Bożego (zelator Ryszard Fejdasz).


3
. Jeszcze do środy przyjmujemy zgłoszenia na pielgrzymkę osób starszych i chorych do sanktuarium Matki Bożej w Kalwarii Pacławskiej. Planuje się wyjechać w najbliższą sobotę 27 sierpnia, o godz.8.3o z parkingu parafialnego przy ul. Piastowskiej w Sanoku. Na dzień dzisiejszy jest jedno zgłoszenie. Z braku chętnych na ten wyjazd pielgrzymka zostanie odwołana.


4
. Arcybiskup Adam Szal, Metropolita Przemyski, zwolnił z pracy duszpasterskiej w naszej parafii ks. Maksymiliana LORENSA, i skierował do parafii Wierzbna k. Jarosławia. Dziękujemy ks. Maksymilianowi za trzyletnią pracę duszpasterską w naszej parafii, i jednocześnie życzymy błogosławieństwa Bożego w pracy duszpasterskiej w nowej parafii. SZCZĘŚĆ BOŻE.


5.
Organizowany jest wyjazd do Częstochowy na Zawierzenie Matce Bożej. Zgłoszenia można składać na nr tel. 503 745 778.


6
. Bóg powołał do siebie naszą parafiankę śp. Teresę ŚWIDER, żonę p. Tadeusza, kościelnego w Czerteżu. Msza Św. pogrzebowa będzie odprawiona w Czerteżu, 23 sierpnia, we wtorek o godz. 14.oo. Dziś i jutro po Mszy Św. o 18.oo modlitwa różańcowa w kaplicy przedpogrzebowej w int. zmarłej. ”Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.”

 

 

 


 

XX Niedziela Zwykła 14.08.2022
 

1. Jutro, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze w dzień uroczystości jak w każdą niedzielę. Zgodnie z naszą tradycją po każdej Mszy Św. obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów.


2
. Również jutro wyruszy doroczna Parafialna Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Starej Wsi. Uroczysta Msza Św. odpustowa o godz. 11.oo. Parafianie z dzielnicy Dąbrówka wyruszą o godz. 4.00 z parkingu przy ul. Piastowskiej. Zapisy na pielgrzymkę oraz na powrót autobusem jeszcze dziś przez cały dzień w zakrystii, są jeszcze wolne miejsca w autokarze. Zapisując się na powrót autobusem składamy zaliczkę 10zł.


3
. Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego in. komputery, monitory, drukarki, telewizory, radia, magnetofony, telefony komórkowe i stacjonarne, pralki, lodówki. Zbiórka tych elektrośmieci rozpocznie się w czwartek 18 sierpnia br., przy kościele parafialnym, obok wejścia do dolnego kościoła, i zakończy się w piątek 19 sierpnia do godz. 14.oo. Przychody z akcji w roku 2022 firma przeznaczy na działalność misyjną ks. Jacka Żygały, kapłana z naszej Diecezji pracującego w Peru.


4
. Starosta Sanocki zaprasza jutro, 15 sierpnia 2022, na koncert „W pieśni wolność” na dziedzińcu sanockiego zamku, do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych i żołnierskich.


5
. Dziękujemy Róży MB Częstochowskiej za dyżur modlitewny w minionym tygodniu, a od jutra prosimy o tę posługę Różę MB Fatimskiej (zelator Anna Świder)


6
. W środę wspomnienie św. Jacka, prezbitera, a w sobotę wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.


7
. Jeszcze dziś, przy wyjściu z kościoła, można złożyć ofiarę na pokrycie kosztów związanych z wykonaniem popiersia śp. ks. Zdzisława Peszkowskiego, sanoczanina. Uroczystość odsłonięcia i poświęcenia popiersia odbędzie się 23 sierpnia 2022.


8
. Kolejna płyta CD z serii „Biblia Audio” jest dołączona do dzisiejszego tygodnika „Gość Niedzielny”, na stoliku prasowym są do nabycia wolne egzemplarze w cenie 8zł.

 

 

 

XIX Niedziela Zwykła 07.08.2022

 

1. Przeżywamy miesiąc sierpień, czas świąt Maryjnych, pielgrzymek do sanktuariów maryjnych, a także miesiąc trzeźwości w naszym narodzie. Więcej niż zwykle módlmy się za Ojczyznę, by pozostała wierna Bożemu prawu. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych.


2
. W przyszłym tygodniu, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze w dzień uroczystości jak w każdą niedzielę. Zgodnie z naszą tradycją po każdej Mszy Św. obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów.


3
. Również w poniedziałek przyszłego tygodnia wyruszy doroczna Parafialna Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Starej Wsi. Uroczysta Msza Św. odpustowa o godz. 11.oo. Parafianie z dzielnicy Dąbrówka wyruszą o godz. 04.00 z parkingu przy ul. Piastowskiej. Zapisy na pielgrzymkę oraz na powrót autobusem w zakrystii. Zapisując się na powrót autobusem składamy zaliczkę
10 zł.


4
. Parafialna pielgrzymka osób starszych i chorych Archidiecezji Przemyskiej do Kalwarii Pacławskiej odjedzie się 27 sierpnia (sobota) Program pielgrzymki od 10.oo – 14.oo. W zakrystii można już zapisywać się na ten wyjazd.


5
. Organizowana jest kolejna zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego in. komputery, monitory, drukarki, telewizory, radia, magnetofony, telefony komórkowe i stacjonarne, pralki, lodówki. Zbiórka tych elektrośmieci rozpocznie się 18 sierpnia br. (to jest w czwartek) i zakończy się w piątek 19 sierpnia do godz. 14.oo. Przychody z akcji w roku 2022 firma przeznaczy na działalność misyjną ks. Jacka Żygały, kapłana z naszej Diecezji pracującego w Peru.


6
. Starosta Sanocki zaprasza w dniu 15 sierpnia 2022 na koncert „W pieśni wolność” na dziedzińcu sanockiego zamku, do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych i żołnierskich.


7
. Dziękujemy Róży Św. Matki Teresy z Kalkuty za prowadzenie modlitwy różańcowej w minionym tygodniu, a od jutra prosimy o tę posługę Różę MB Częstochowskiej (zelatorka Barbara Fejdasz).


8
. Dnia 23 sierpnia (wtorek) br., odbędzie się uroczystość odsłonięcia i poświęcenia popiersia ks. Zdzisława Peszkowskiego. Wśród nas jest obecna p. Krystyna Chowaniec, Prezes Stowarzyszenia Wychowawców, która w kilku zdaniach przybliży nam osobę ks. Zdzisława i samą uroczystość. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę na wsparcie tej inicjatywy.


9
. Ukazał się kolejny nr gazetki parafialnej „Nasza Królowa”. Koszt produkcji czasopisma jest wyższy, cena 1 egz. 5zł.


10
. Zmarł nasz parafianin śp. Zdzisław Leszek Gwara z ul. Prusa. Msza Św. pogrzebowa we wtorek 9 sierpnia o 14.oo w kościele parafialnym. W poniedziałek po wieczornej Mszy Św., modlitwa w kaplicy przedpogrzebowej i we wtorek od 13.oo modlitwy za zmarłego w kościele. „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie”.

 

 


 

XVIII Niedziela Zwykła 31.07.2022

 

1. Od jutra, 01 sierpnia br., Msze Św. popołudniowe w kościele parafialnym o 18.oo.


2
. Jutro rozpoczyna się sierpień – miesiąc trzeźwości. To czas dla nas szczególny na płaszczyźnie religijnej i narodowej. Z różnych stron Polski i Europy tysiące pielgrzymów podąża na Jasną Górę. Trwa także wielka modlitwa o trzeźwość narodu. Przez osobista wstrzemięźliwość od napojów alkoholowych, przynajmniej w tym miesiącu, włączmy się w tę modlitwę. Wspierajmy także modlitwą osoby wpisane w Parafialnej Księdze Trzeźwości.


3
. W sobotę, 06 sierpnia, Święto Przemienienia Pańskiego. W parafii Sanok Fara główny odpust związany z tytułem kościoła, uroczysta suma o godz. 11.oo. Msze Św. w naszym kościele o 7.oo i 18.oo. W pierwszą sobotę miesiąca Męski Różaniec w Sanoku rozpocznie się Mszą Św. odpustową w kościele Sanok Fara o godz. 08.oo, a następnie procesja z różańcem ulicami Sanoka. Zachęcamy mężczyzn naszej parafii do włączenia się w to publiczne wyznanie wiary.


4
. W czwartek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera, patrona kapłanów. W modlitwie polecamy wszystkich duszpasterzy.


5
. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Modlitwę o nowe powołania kapłańskie i za kapłanów w czwartek przed Mszą Św. o 18.oo poprowadzi Akcja Katolicka. W piątek odwiedziny duszpasterskie chorych rozpoczniemy ………………….. W sobotę różaniec wynagradzający Matce Najśw. po wieczornej Mszy Św.


6
. Zbliża się czas dorocznej Parafialnej Pieszej Pielgrzymki do sanktuarium Matki Bożej w Starej Wsi dnia 15 sierpnia br. Zapisy na pielgrzymkę i powrót autobusem już od dzisiaj w zakrystii.


7.
Dziękujemy Róży MB Królowej Polski za przewodniczenie modlitwie różańcowej w minionym tygodniu, a od jutra o te modlitwę prosimy Różę Św. Matki Teresy z Kalkuty (zelator Anna Pastuszak).


8
. Dziękujemy za ofiary złożone ubiegłej niedzieli podczas błogosławieństwa kierowców i poświęcenia pojazdów z okazji św. Krzysztofa. Na środki transportu dla misjonarzy zebrano przed kościołami naszej parafii 6540 zł. i 10 Euro. BÓG ZAPŁAĆ.


9
. Pielgrzymka osób starszych i chorych Archidiecezji Przemyskiej do Kalwarii Pacławskiej zaplanowana jest na 27 sierpnia 2022 (sobota). Program pielgrzymki od godz. 10.oo – 14.oo.


10
. We wtorek, 02 sierpnia br., odbędzie się w Sanoku zakończenie 4 etapu wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. Będą ograniczenia w ruchu drogowym i zmiany w rozkładach jazdy MKS. Szczegółowe informacje znajdziemy w gazetce informacyjnej za ławkami.


11
. Dziękujemy za doroczne ofiary składane na sprzątanie kościoła, na kwiaty i cmentarz. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

 

 


XVII Niedziela Zwykła 24.07.2022

1. Dziś rozpoczyna się XXIII Ogólnopolski Tydzień Św. Krzysztofa organizowany przez MIVA Polska, organizację, która wspiera misjonarzy poprzez zakup środków transportu. W parafiach w Polsce przeprowadzana jest „Akcja Św. Krzysztof – 1 grosz za 1 km bezpiecznej jazdy na środki transportu dla misjonarzy” . Błogosławieństwo kierowców oraz poświecenie pojazdów dziś po każdej Mszy Św.

Dziś także Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, który zobowiązuje nas do okazania im życzliwości.   


2
. W kalendarzu kościelnym w poniedziałek, 25 lipca, św. Jakuba, Apostoła, we wtorek 26 lipca św. Joachima i Anny, Rodziców Najśw. Maryi Panny, w piątek 29 lipca, wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza. Solenizantom tego tygodnia niech Bóg błogosławi za wstawiennictwem świętych patronów.


3
. Dziękujemy Róży Św. MB Nieustającej Pomocy (zelator p. Józefa Stach) za prowadzenie modlitwy różańcowej w minionym tygodniu, a od jutra prosimy o posługę modlitewną Różę MB Królowej Polski (zelator p. Maria Woźniczak)


4
. Dziękujemy za doroczne ofiary składane na sprzątanie kościoła, kwiaty i cmentarz. Bóg zapłać wszystkim zatroskanym o naszą świątynię.


5
. Przypominamy, że od 01 sierpnia br., Msze Św. popołudniowe w kościele parafialnym będą odprawiane o godz. 18.oo.


6
. Burmistrz Sanoka zaprasza mieszkańców na oficjalne oddanie do użytku inwestycji pod nazwą „Przebudowa dróg gminnych ulic: Iwaszkiewicza, Struga i Rataja, które odbędzie się na skrzyżowaniu ul. Iwaszkiewicza z ul. Okołowiczówka dnia 28 lipca br., o godz. 11.oo. Natomiast o godz. 12.3o nastąpi otwarcie kompleksu sportowo- rekreacyjnego przy ul. Białogórskiej. W ramach otwarcia odbędą się gry i zabawy dla dzieci i młodzieży.


7
. Z naszej wspólnoty odszedł do wieczności śp. Zdzisław Jan Kogut. Termin pogrzebu zostanie podany na klepsydrach. „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne ”

 


 

XVI Niedziela Zwykła 17.07.2022

 

1.Przeżywamy czas wakacji i urlopów. Nie zapominajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego oraz o niedzielnej Mszy Św.  Pamiętajmy o godnym stroju zwiedzając miejsca święte czy też udając się na niedzielną Eucharystię: „W  PROGI  BOŻE  W  GODNYM  UBIORZE”.


2
. W dniach 24 - 31 lipca obchodzony jest XXIII Ogólnopolski Tydzień Św. Krzysztofa organizowany przez MIVA Polska – organizację na rzecz misyjnych środków transportu. Podziękuj Panu Bogu za szczęśliwe podróże i podaruj 1 grosz za 1 km na środki transportu dla misjonarzy. Błogosławieństwo kierowców oraz poświęcenie pojazdów odbędzie się w niedzielę 24 lipca br., po każdej Mszy Św.

Jest to także Światowy Dzień  Dziadków i Osób Starszych ustanowiony przez Ojca Świętego Franciszka.


3
. Dziś zapowiedziana składka na utrzymanie cmentarza. Planujemy uporządkować drugą część cmentarza, obok kaplicy „Glorieta”. Powoli wypełnia się wolna przestrzeń cmentarza, stąd konieczność zagospodarowania ostatniej kwatery.


4
. Dziękujemy wszystkim, którzy w ostatnim czasie złożyli ofiary na sprzątanie kościoła oraz na kwiaty. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę i na konto bankowe. BÓG ZAPŁAĆ.


5
.Dziękujemy Róży Św. Józefa za prowadzenie modlitwy różańcowej w ubiegłym tygodniu, a od jutra prosimy o tę posługę Róże MB Nieustającej Pomocy (zelator Józefa Stach).


6
. W piątek święto św. Marii Magdaleny i w sobotę święto św. Brygidy Szwedzkiej, zakonnicy, patronki Europy.


7
. Na spotkanie z Panem odszedł z naszej wspólnoty parafialnej dr Maciej Szajnowski. Msza Św. pogrzebowa jutro 18 lipca, w kościele parafialnym, o godz. 13.oo. Końcowe obrzędy pogrzebowe odbędą się na Cmentarzu Południowym.

Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie”  

 

 

 


XV Niedziela Zwykła 10.07.2022

1. Przypominamy, że przez miesiąc lipiec br., obowiązuje wakacyjny porządek odprawiania Mszy Św. w kościele parafialnym: w dni powszednienie Msze Św. o 7.oo i 18.3o. W Czerteżu, Sanoczku i w kościele parafialnym niedzielny porządek odprawiania Mszy Św. bez zmian. Sprawy urzędowe w kancelarii parafialnej można załatwić po Mszy Św. o 18.3o


2
. Wspomnienie NMP z Góry Karmel w sobotę 16 lipca. Msze Św. o 07.oo i 18.3o.


3
. Kolejny miesiąc nowenny ku czci św. Jana Pawła II również w sobotę, 16 lipca br. W intencji podziękowań i próśb, składanych przed ołtarzem św. Papieża wraz ofiarą, odprawiana jest Msza Św. o 18.3o. Korzystajmy z tej okazji, by wypraszać potrzebne łaski dla siebie lub dla kogoś będącego w potrzebie.


4
. Dziękujemy Róży Św. Teresy z Avila za prowadzenie modlitwy różańcowej w minionym tygodniu, a od jutra prosimy o tę posługę RÓŻĘ ŚW. JÓZEFA (zelator Tadeusz Woźniak).


5
. W najbliższą niedzielę, 17 lipca, taca mszalna w całości przeznaczona na utrzymanie cmentarza parafialnego.


6
. Archidiecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę zakończy się w piątek 15 lipca. Zachęcamy do Duchowego Pielgrzymowania wraz z Radiem FARA, które codziennie nadaje relacje z trasy pielgrzymki.

Jednocześnie składamy serdeczne podziękowania kilku osobom, które wsparły    pielgrzymów przynosząc zgrzewki wody mineralnej i domowe ciasto. Szczególne podziękowania składamy właścicielom Piekarni „SANREJ” za przekazanie pielgrzymom słodkich wypieków. Wszystkim BÓG ZAPŁAĆ.

Serdeczne podziękowania także kilku osobom, które z zapałem uporządkowały pomieszczenia dolnego kościoła na przyjęcie pielgrzymów. BÓG ZAPŁAĆ


7
. Do najnowszego wydania tygodnika „Gość Niedzielny” dołączona jest kolejna płyta CD z serii Biblia Audio, a na niej 4 księgi Starego Testamentu. Cena tygodnika 8zł.


8
. Organizowana jest dwudniowa pielgrzymka do Kalisza, Lichenia, Torunia i Gietrzwałdu. Koszt pielgrzymki 370zł od osoby. Zgłoszenia przyjmuje osoba pod nr tel. 664 772 661.

 XIV Niedziela Zwykła 03.07.2022

1. Przypominamy, że obowiązuje wakacyjny porządek odprawiania Mszy Św. w kościele parafialnym: w dni powszednienie Msze Św. o 7.oo i 18.3o. W Czerteżu, Sanoczku i w kościele parafialnym niedzielny porządek odprawiania Mszy Św. bez zmian. Sprawy urzędowe w kancelarii parafialnej można załatwić po Mszy Św. o 18.3o.


2
. W piątek wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera, patrona naszej Archidiecezji.


3
. Piesza Przemyska Pielgrzymka na Jasną Górę rozpocznie się jutro, 04 lipca, w Lesku. Około godz. 16.oo pielgrzymi będą przechodzić przez dzielnicę Dąbrówka. Na modlitwę i krótki odpoczynek pielgrzymi zatrzymają się przy kościele parafialnym. Pielgrzymów można wesprzeć przekazując niegazowaną wodę. Zachęcamy do Duchowego Pielgrzymowania wraz z Radiem FARA, które codziennie nadaje relacje z trasy pielgrzymki.

Prosimy chętnych jutro na godz. 11.oo, celem przygotowania dolnej części kościoła na odpoczynek dla pielgrzymów. 


4
. Dziękujemy Róży św. Siostry Faustyny za modlitwę różańcową w minionym tygodniu, a od jutra prosimy o tę posługę Różę św. Teresy z Avila 9. (Zelator p. Agnieszka Gagatko)


5
. Dziękujemy za roczne wpłaty na sprzątanie kościoła i kwiaty. Bóg zapłać.


6
. W trzecią niedzielę lipca składka na utrzymanie cmentarza. Wzrosły ceny usług za wywóz odpadów, które nie podlegają biodegradacji (sztuczne kwiaty, szkło, plastik). Prosimy by do pojemników na odpady nie wrzucać trawy, liści i naturalnych wieńców, tylko złożyć obok pojemnika.

   

 


 

XIII Niedziela Zwykła 26.06.2022

1. Przypominamy, że od 01-31 lipca 2022, w kościele parafialnym obowiązuje wakacyjny porządek odprawiania Mszy Św, godz. 7.oo i 18.3o w dni powszednie. Niedzielny porządek bez zmian. W kościołach filialnych nie będzie Mszy Św. w dni powszednie. Sprawy urzędowe w kancelarii parafialnej można załatwiać po Mszy Św. o 18.3o, a w pilnych sprawach kontaktować się z księdzem dyżurnym.


2.
W środę Uroczystość Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o 7.30, 9.30 i 18.00.


3
. W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek adoracja Najśw. Sakramentu od 17.3o - 18.3o. Podczas modlitwy adoracyjnej okazja do spowiedzi. Msza Św. o 18.3o. Od godz. 9.00 odwiedziny duszpasterskie chorych.

W sobotę nabożeństwo fatimskie rozpocznie się Mszą Św. o 18.3o a procesja różańcowa po Mszy Św.


4.
Zapraszamy na pielgrzymkę do Medugorie, organizowaną przez biuro podróży „Pielgrzymki z RAKSO”, w dniach 4-11.08.2022r. Cena 700zł +160 euro. W pakiecie apartament z wyżywieniem, moc przeżyć duchowych, połączonych z relaksem w przepięknych zakątkach Chorwacji i Bośni.


5
. Piesza Przemyska Pielgrzymka na Jasną Górę rozpocznie się 04 lipca w Lesku, i ok. godz. 16.oo pielgrzymi będą przechodzić przez dzielnicę Dąbrówka. Na modlitwę i krótki odpoczynek zatrzymają się przy kościele parafialnym. Pielgrzymów można wesprzeć przekazując niegazowaną wodę. Zachęcamy do Duchowego Pielgrzymowania wraz z Radiem FARA.


6
. Dziękujemy Róży Św. Maksymiliana za prowadzenie modlitwy różańcowej w minionym tygodniu, a od jutra prosimy Różę Św. Faustyny.


7
. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła śp. Felicja Chort. Pogrzeb w środę 29.06.2022 o 14.00. Od 13.00 różaniec za zmarłą. Wieczne odpoczywanie…

 

 

XII Niedziela Zwykła 19.06.2022

 

1. Przeżywamy oktawę uroczystości Bożego Ciała. Dziś procesja eucharystyczna po Mszy Św. o godz. 11.oo, i w ciągu tygodnia po wieczornej Mszy Św. do czwartku włącznie. Prosimy dzieci do sypania kwiatów, a rodziców, by towarzyszyli dzieciom podczas nabożeństw. Przekazujmy młodemu pokoleniu piękne, polskie tradycje świętowania oktawy Bożego Ciała. Cennym znakiem przeżywania dni oktawy będzie codzienna Komunia Św.

W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała, poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci, również tych jeszcze nienarodzonych, oraz rozdanie drobnych prezentów.


2
. W czwartek, 23 czerwca br., Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Wszystkim solenizantom życzymy błogosławieństwa Bożego za wstawiennictwem św. Jana.


3
. W piątek, 24 czerwca, Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. W najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzymanie się od pokarmów mięsnych. Po Mszy Św. wystawienie Najśw. Sakramentu, Litania do Najśw. Serca Pana Jezusa i Akt wynagrodzenia Sercu Jezusowemu. W piątek nie będzie Mszy Św. o godz. 7:00, tylko o 8:00 – na zakończenie roku szkolnego.


4
. W sobotę, 25 czerwca, wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. W kościele parafialnym Msze Św. o 7.oo i 18.oo.


5
. Serdecznie dziękujemy za przygotowanie ołtarzy na uroczystą procesję na Boże Ciało, za uporządkowanie ulic i dekoracje domów. Służbie Liturgicznej za oprawę Mszy Św. i podczas procesji oraz wszystkim za świadectwo wiary i modlitewne zaangażowanie.


6
. Przypominamy, że od 1 do 31 lipca 2022, w kościele parafialnym obowiązuje wakacyjny porządek odprawiania Mszy Św. W kościele parafialnym Msze Św. o godz. 7.oo i 18.3o w dni powszednie. Niedzielny porządek odprawiania Mszy Św. w kościołach naszej parafii pozostaje bez zmian. W kościołach filialnych w Czerteżu i w Sanoczku nie będzie Mszy Św. w dni powszednie. Sprawy urzędowe w kancelarii parafialnej można załatwiać po Mszy Św. o 18.3o, a w pilnych sprawach kontaktować się z księdzem dyżurnym.


7
. Zaczęły się gorące dni lata. Pamiętajmy o stosownym ubiorze udając się na Mszę Św. Bądźmy wierni zasadzie już znanej „W progi Boże w godnym ubiorze”. Nie wypada, aby starsi chłopcy i mężczyźni wchodzili do kościoła w krótkich spodniach i w podkoszulce, a kobiety z odsłoniętymi ramionami i plecami. Uszanujmy świętość tego miejsca przez właściwy strój, który będzie znakiem naszej osobistej kultury.

 

 

UROCZYSTOŚĆ  TRÓJCY  PRZENAJŚWIĘTSZEJ 12.06.2022

 

1. Dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończy się okres komunii św. wielkanocnej.


2
. W czwartek, 16 czerwca, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Z kościołów wyruszą procesje z Najświętszym Sakramentem. Pobożny udział w procesji jest wyrazem wiary w obecność Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie. Udekorujmy    nasze domy, by okazać Jezusowi, że cieszymy się z  Jego obecności wśród nas. Msze Święte odprawiamy o godzinie 7.3o. 10.oo i 18.oo. Po Mszy Św. procesja do czterech ołtarzy przejdzie ulicami: z kościoła na Aleję Najśw. Maryi Panny, potem ul. Piastowską w kier. kościoła. Ołtarze w tym roku zaplanowano:


I
przy posesji p. Tobiasz


II
przy posesji p. Rygliszyn


III
.   przy posesji p. Wróbel


IV
przy figurze Chrystusa z krzyżem. Tu końcowe błogosławieństwo.


Prosimy, by wyznaczone osoby, rodziny zajęły się przygotowaniem ołtarza z życzliwą     pomocą najbliższych sąsiadów.

Na zakończenie procesji uroczyste błogosławieństwo i hymn „Ciebie Boga wysławiamy”. Mężczyzn z Róż Żywego Różańca prosimy o przygotowanie chorągwi i niesienie ich w czasie procesji. Dziewczynki z naszej szkoły podstawowej, a także młodsze dzieci prosimy o    sypanie kwiatów w czasie tej procesji i w oktawie Bożego Ciała. Chłopcy od Pierwszej   Komunii Św. niech przyjdą na procesję w ubrankach komunijnych. Za pobożny udział w uroczystej procesji eucharystycznej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.


3.
Od piątku rozpoczyna się tradycyjna oktawa po Bożym Ciele. W związku z oktawą Bożego Ciała prosimy o liczniejszy udział w wieczornej Mszy Św., procesjach i przyjmowanie Komunii Św.


4
. W kalendarzu liturgicznym jutro, 13 czerwca, wspomnienie św. ANTONIEGO z Padwy, odpust z wiązany z tytułem kościoła w Czerteżu. Uroczysta Msza Św. odpustowa o godz. 17.oo. Następnie procesja z relikwiami św. Antoniego wokół kościoła. Zapraszamy parafian do udziału w tej uroczystości.


5
. W piątek, 17 czerwca br., wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.


6
. Dziękujemy za ofiary składane na tacę, na konto parafialne oraz za doroczne ofiary na sprzątanie kościoła i kwiaty. BÓG ZAPŁAĆ.


7.
Ukazał się kolejny numer pisma „Gość Extra” poświęcony tajemnicy Eucharystii. Warto nabyć tę książeczkę do domowej biblioteczki, cena 12 zł.

 

 

 

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego  05.06.2022

 

1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Za publiczne odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź”, można dzisiaj zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.


2
. Również dziś pierwsza, adoracyjna niedziela miesiąca oraz zmiana tajemnic różańcowych. Trwajmy na modlitwie adoracyjnej, nie opuszczajmy jej, jest bowiem częścią dzisiejszej liturgii.


3
. Jutro, święto NMP MATKI KOŚCIOŁA. Msze Św. w kościele parafialnym o 7.3o. 11.oo i 18.oo. Mszę Św. dziękczynną o 11.oo będą odprawiać kapłani przeżywający 45 – lecie święceń kapłańskich, wśród nich także tutejszy ks. prob. Zapraszamy wszystkich do udziału w dziękczynieniu za dar kapłaństwa.


4
. W czwartek, święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu modlimy się za kapłanów i o nowe powołania do życia kapłańskiego.


5
. W najbliższą niedzielę, 12 czerwca, Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres Komunii Św. wielkanocnej.


6
. Spotkanie formacyjne Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej odbędzie się w środę 08 czerwca br., po wieczornej Mszy Św.


7
. Dziękujemy Paraf. Oddziałowi Akcji Katolickiej za prowadzenie modlitw nowennowych przed Zesłaniem Ducha Św. przez miniony tydzień. Różę Św. Bernadetty Soubirous prosimy od jutra o modlitwę różańcową przed Mszą Św. o 18.oo. Msza Św. z Róży Matki Bożej Fatimskiej będzie odprawiona w niedzielę 12 czerwca o godz. 07.3o.


8
. Najnowszy tygodnik „Gość Niedzielny” wzbogacony o kolejną płytę CD z serii „Biblia audio”.


9
. Ukazało się kolejne wydanie darmowej gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”. Weź tę gazetę, poczytaj i podaj dalej. Bądź apostołem dobra.

 

 

 

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 29.05.2022

 

1. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Trwa Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Św. W tym tygodniu modlitwy nowennowe odprawiamy o 18.3o. Do udziału w nowennie zapraszamy Róże Żywego Różańca i Akcję Katolicką. Dziękujemy Róży Miłosierdzia Bożego za modlitwę różańcową w minionym tygodniu, a w pozostałe dni nowenny modlitwie przewodniczy Parafialny Oddział Akcji Katolickiej.

Dzisiaj o 19.3o w kościele parafialnym czuwanie modlitewne przed Zesłaniem Ducha Św. Zapraszamy wszystkich chętnych.


2
.Młodzież z VIII klasy SP z terenu parafii, zapraszamy dzisiaj na III spotkanie przed bierzmowaniem do kościoła parafialnego na godz. 11.oo, razem z jednym z rodziców.


3
. Arcybiskup Adam SZAL udzieli jutro, 30 maja br., sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej i okolicznych parafii podczas Mszy Św. o 17.oo. Na 17.oo przesunięte są intencje z godz. 18.oo. Nie będzie jutro Mszy Św. w Czerteżu o 17.oo, intencja tej Mszy Św. będzie odprawiona w kościele parafialnym. Kandydatów do bierzmowania prosimy przyjść 20 min. wcześniej.


4
. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Za tydzień, 5 czerwca, Uroczystość Zesłania Ducha Św., i kończy się okres wielkanocny. W sobotę, 4 czerwca Msza Św. o 18.oo, o moc Ducha Św. dla kapłanów naszej parafii objętych modlitwą „margaretkową”, i za osoby, które modlą się za kapłanów.


5
. W pierwszą sobotę, 04 czerwca br., MĘSKI RÓŻANIEC w Sanoku o 7.3o. Zachęcamy mężczyzn z naszej parafii do udziału w tym spotkaniu modlitewnym.


6
. Święcenia prezbiteratu w naszej Archidiecezji w sobotę, 4 czerwca 2022, w Bazylice Archikatedralnej w Przemyślu. Otaczamy modlitwą kandydatów do święceń.


7
.Odwiedziny duszpasterskie chorych w dzielnicy Dąbrówka w piątek od godz. 11.oo.   Adoracja Najśw. Sakramentu od 17.oo -  18.oo, i okazja do spowiedzi. Chorych w Sanoczku i Czerteżu odwiedziny w piątek od godz. 13.3o


8
. Grupa Biblijna zgromadzi się na spotkanie w czwartek 02 czerwca po Mszy Św. o 18.oo.

 

 

 


VI Niedziela Wielkanocy 22.05.2022

 

1. W poniedziałek, wtorek i w środę przypadają dni modlitw o urodzaje ( Dni Krzyżowe). Podczas nabożeństw majowych będziemy modlić się także o urodzaje i błogosławieństwo Boże dla pracujących na roli.


2
. W czwartek, 26 maja br., obchodzimy Dzień Matki. Dziękujmy Panu Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, i prośmy o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu.


3
. Od piątku, 27 maja br., NOWENNA przed UROCZYSTOŚCIĄ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO. Modlitwy nowennowe będą odmawiane każdego dnia o 17.3o, również w niedzielę 29 maja także o 17.3o. Serdecznie zachęcamy wszystkich do modlitwy o dary Ducha Św., zwłaszcza dla naszej młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.


4
. W niedzielę, 29 czerwca, Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, w naszej Archidiecezji święcenia diakonatu. Tego dnia w kościele Chrystusa Króla w Sanoku, święceń diakonatu z rąk ks. bpa Krzysztofa CHUDZIO przyjmie kleryk Łukasz Juszczyk, podczas Mszy Św. o 11.3o.


5
. Dziękujemy Róży MB Fatimskiej za modlitwę różańcową w minionym tygodniu, a od jutra prosimy o tę posługę Różę Miłosierdzia Bożego (zelator Ryszard Fejdasz).


6
. W najbliższy piątek 27 maja br., rozpoczynają się trzydniowe przygotowania uczniów VIII klas SP z terenu parafii do przyjęcia sakramentu bierzmowania. W piątek zapraszamy młodzież do kościoła parafialnego na godz. 18.oo, w sobotę, 28 maja, od godz. 15.oo spowiedź kandydatów do bierzmowania oraz świadków i rodziców, w niedzielę prosimy o obecność na Mszy Św. o 11.oo w kościele parafialnym.


7
. Zbiórka lektorów i ministrantów w czwartek, 26 maja, po Mszy Św. o 18.oo


8
. Sakrament bierzmowania naszej młodzieży udzieli Arcybiskup Adam SZAL, dnia 30 maja 2022, podczas Mszy Św. o 17.oo.


9
. W niedzielę 29 maja odwiedzi naszą parafie Łukasz Chrumik ze zgromadzenia Księży Werbistów, pracujący w Rosji, aby podzielić się z nami zdobytym doświadczeniem misyjnym.


10
. Wczoraj zakończył się tzw. Biały Tydzień dzieci, które ubiegłej niedzieli przystąpiły po raz pierwszy do Komunii Św. W imieniu rodziców i własnym składam serdeczne podziękowania ks. wikariuszowi Piotrowi za trud przygotowania dzieci do spotkania z Panem Jezusem w Komunii Św. Bóg zapłać.

 

 


V Niedziela Wielkanocy 15.05.2022

 

1. Dziś w naszej parafii Pierwsza Komunia Św. podczas Mszy Św. o godz. 11.oo w kościele parafialnym. Do Stołu Pańskiego po raz pierwszy przystępuje 23 dzieci. Prosimy rodziców i krewnych, by pomogli dzieciom dobrze przeżyć ten wyjątkowy dzień. Prosimy także o zachowanie trzeźwości podczas spotkań rodzinnych z okazji I Komunii dziecka. Od jutra rozpoczyna się dla dzieci BIAŁY TYDZIEŃ. Zwracamy się do rodziców z prośbą, by towarzyszyli dzieciom każdego dnia w drodze do kościoła, i wraz z dzieckiem przyjmowali  Komunię Św. W najbliższym tygodniu Msze Św. z kazaniem będą się rozpoczynać o 18.oo, a na zakończenie Mszy Św. Litania do Matki Bożej.


2.
Jutro rocznica święceń biskupich ks. bp. Stanisława Jamrozka, a w sobotę, 21 maja, rocznica ingresu ks. abp. Adama SZALA do Bazyliki Archikatedralnej w Przemyślu.


3
. Dziękujemy Róży MB Częstochowskiej za czuwanie różańcowe w minionym tygodniu. Jutro, w poniedziałek 16 maja, modlitwę różańcową poprowadzi Akcja Katolicka, a od wtorku prosimy o tę modlitwę Różę MB Fatimskiej (zelator Anna Świder).


4
. Nabożeństwo majowe dziś o 17.3o, a w piątek, ze względu na adoracje Najśw. Sakramentu o godz. 18.oo i potem Msza Św.


5
. Młodzież z klasy VIIISP z terenu parafii zapraszamy na spotkanie formacyjne w piątek, 20 maja do kościoła parafialnego na godz. 18.oo. Natomiast uczniów z klasy VI z terenu parafii zapraszamy na spotkanie do kościoła parafialnego w środę, 18 maja również na 18.oo.

  

 

 Polecajmy wstawiennictwu Św. Michała Kościół i naszą Ojczyzną …

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Narodzenia NMP w Sanoku - Dąbrówce, siedziba: Sanok, al. Najświętszej Maryi Panny 18.