Ogłoszenia Sanok Dąbrówka

 

 VI Niedziela Zwykła 16.02.2020

 

1. Msza Św. w intencji podziękowań i próśb za przyczyną św. Jana Pawła II oraz w intencji Róż Rodziców modlących się za swoje dzieci będzie odprawiona dziś o godz. 17.oo. Korzystajmy z możliwości wyrażania wdzięczności Panu Bogu za Jego dary, i składania próśb za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Przed ołtarzem papieskim znajdują się karteczki na których możemy wpisywać swoje intencje.


2
. W sobotę, 22 lutego, Święto Katedry św. Piotra Apostoła. Dzień modlitwy w intencji następcy św. Piotra, papieża Franciszka.


3
. Porywisty wiatr w minionym tygodniu spowodował wiele szkód na cmentarzach. Leżą potłuczone lampiony i rozrzucone wieńce. Bardzo prosimy o uporządkowanie grobów bliskich zmarłych i najbliższego otoczenia. Wszystkie odpady należy wkładać do kontenera.


4
. Klasę VIII SP z terenu parafii zapraszamy na spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem w piątek 21 lutego br. na 17.oo do kościoła parafialnego, a klasę VI SP z terenu parafii prosimy na spotkanie w czwartek na 17.oo.


5
. Rada Dzielnicy Dąbrówka prosi mieszkańców dzielnicy o składanie pisemnych wniosków uzasadniających lokalizację lamp na poszczególnych ulicach. Rada podjęła decyzję, by środki przysługujące jej w ramach budżetu obywatelskiego przeznaczyć na oświetlenie solarne ulic w obszarze działania rady. Na wniosku należy podać nazwę ulicy na której ma być oświetlenie, imię i nazwisko reprezentanta mieszkańców danej ulicy oraz podpisy mieszkańców popierających ten wniosek. Wnioski należy złożyć do 29.02.2020 w budynku Rady lub do skrzynki na korespondencję. Osobą odpowiedzialną z ramienia Rady za realizację przedsięwzięcia jest Józef Kornecki.


6
. Okresowa kwesta na ogrzewanie kościoła i kaplicę przedpogrzebową jeszcze dziś i w najbliższych dniach tego tygodnia. Już dziś składamy serdeczne podziękowania za okazaną ofiarność. Bóg zapłać.


7
. Róży Św. Matki Teresy z Kalkuty dziękujemy za modlitwę różańcową w minionym tygodniu, od jutra o tę posługę prosimy Różę MB Częstochowskiej (zelator Barbara Fejdasz) .


8
. Informacyjne spotkanie na temat odnawialnych źródeł energii, o formach wsparcia do paneli fotowoltaicznych czy wymiany pieców odbędzie się w piątek 21.02 br. o oo w Domu Ludowym w Pisarowcach.


9
. Obrzęd wprowadzenia do posługi lektorskiej dla 14 ministrantów naszej parafii odbędzie się w najbliższą niedzielę 23 lutego br., w kościele w Czerteżu podczas Mszy Św. o 11.3o. Rodziców tych kandydatów do posługi Ludowi Bożemu zapraszamy na tę uroczystość.


10
. Od roku 2020 zapowiedzi przedślubne będą umieszczane na tablicach ogłoszeń.

 


 

V Niedziela Zwykła 09.02.2020

 

1. We wtorek, 11 lutego, ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO. Jest to dzień modlitwy w intencji chorych, a zarazem okazja do okazania im chrześcijańskiej miłości. W naszej parafii Msze św. o 7.oo, 11.oo – dla chorych i w intencji chorych z naszej parafii, i o godz. 17.oo. Okazja do spowiedzi przez pół godziny przed Mszą św. o 11.oo, i podczas tej Mszy Św. udzielenie sakramentu chorych. Prosimy krewnych o pomoc chorym w przybyciu do kościoła. Przypominamy, że sakrament chorych mogą przyjąć osoby będące w stanie łaski uświecającej.


2.
Róży MB Królowej Polski dziękujemy za prowadzenie modlitwy w minionym tygodniu, a od jutra modlitwę różańcową przed Mszą Św. o 17.oo poprowadzi Róża Św. Matki Teresy z Kalkuty.


3
. Uczniów klasy VII SP z terenu parafii prosimy na spotkanie formacyjne do kościoła parafialnego w piątek 14 lutego na godz. 17.oo. Prosimy zabrać indeksy.


4
. Spotkanie formacyjne Oddziału Akcji Katolickiej w środę, 12 lutego, po Mszy Św. o 17.oo. Zapraszamy. Tego dnia przypada rocznica śmierci ks. prał. Antoniego Szypuły. Zapalmy światełko i pomódlmy się przy jego grobie.


5
. Msza Św. w intencji podziękowań i próśb za przyczyną św. Jana Pawła II oraz za Róże Rodziców modlących się za swoje dzieci będzie odprawiona w niedzielę, 16 lutego, o godz. 17.oo. Uszanujmy tę możliwość wyrażania wdzięczności Panu Bogu za Jego dary i składania próśb za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Przed jego ołtarzem znajdują się karteczki na których możemy wypisać nasze intencje.


6
. W piątek, 14 lutego br., święto św. Cyryla i Metodego, patronów Europy.


7
. Kandydatów na lektorów zapraszamy na spotkanie formacyjne w sobotę 15 lutego br., na godz. 9.3o do salki ministranckiej w domu parafialnym.


8
. PUBLICZNY RÓŻANIEC w intencji odnowy moralnej narodu polskiego i zadośćuczynienia za grzech aborcji odbędzie się w dniu 15  lutego o  godz. 16.oo na placu Św. Michała w Sanoku. Zaprasza Fundacja Pro-Prawo do życia i Akcja Katolicka.


9
. Do Kaplicy Przedpogrzebowej została zakupiona nowa chłodnia. W dotychczas używanej uległ całkowitemu uszkodzeniu układ chłodniczy, kilkakrotnie naprawiany, co wystarczało na krótki czas, i było kosztowne. Uszkodzeniu uległy także boczne ściany zalewane skraplającą się wodą. Dlatego została podjęta decyzja zakupu nowej chłodni, wykonanej z trwałych materiałów i z bezpiecznym, cichym systemem chłodzenia i sterowania. Całość zapłaty zamyka się w kwocie 15.129 PLN. Dziękujemy p. Szczepanowi Ziemiańskiemu za pilotowanie tego zakupu i demontaż starej chłodni.


10
. W najbliższym tygodniu kwesta okresowa na pokrycie kosztów nowej chłodni oraz na ogrzewanie kościoła.

 

 

 

 

 IV Niedziela Zwykła 02.02.2020

 

1. Dziś Święto Ofiarowania Pańskiego i jednocześnie pierwsza, adoracyjna niedziela miesiąca. Poświecenie gromnic podczas Mszy Św. w kościele parafialnym o 07.3o, 09.3o, 11.oo i 17.oo. Zmiana tajemnic różańcowych. Również dziś Dzień Życia Konsekrowanego, który ustanowił w 1997 r. papież św. Jan Paweł II, stwarzając okazję do głębszej refleksji całego Kościoła nad darem życia poświęconego Bogu. Siostry i bracia zakonni, a także członkowie instytutów świeckich, stowarzyszeń życia apostolskiego, pustelnicy ofiarowali swoje życie na wyłączną służbę Bogu. Przed kościołami w naszej archidiecezji zbiórka do puszek na rzecz zakonów klauzurowych.


2
. Poświęcenie i wręczenie książeczek do I Komunii św. dziś po Mszy Św. o 11.oo. Także wykonawcy szopek odbiorą dziś Po Mszy Św. o 11.oo wykonane szopki i nagrody.


3
. Spotkanie Grupy Biblijnej we wtorek, 04 lutego br., po Mszy Św. o 17.oo.


4
. W środę, 05 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie św. AGATY. Po Mszy Św. błogosławieństwo chleba, wody i soli, które przynosimy do kościoła.


5
. W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek przed Mszą Św. Akcja Katolicka poprowadzi modlitwę za kapłanów, i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W piątek adoracja Najśw. Sakramentu od 16.oo – 17.oo i okazja do spowiedzi. Chorych odwiedzimy w dzielnicy Dąbrówka od 13.3o, a w Czerteżu i Sanoczku od 9.3o.


6. Dziękujemy za prowadzenie modlitwy
siostrom z Róży MB nieustającej Pomocy, a od jutra modlitwę różańcową przed Mszą Św. o 17.oo poprowadzi Róża MB Królowej Polski.


7
. Serdeczne podziękowania Chórowi Parafialnemu „MIRIAM” za trud przygotowania oraz wykonanie „Wieczoru Kolęd”, który umożliwił nam ponowne przeżycie tajemnicy Bożego Narodzenia. Podziękowania i serdeczne Bóg zapłać składamy na ręce dyrygenta chóru pana Antoniego Wojewody.


8
. Uczniów z klasy VIII z terenu parafii zapraszamy na spotkanie przed bierzmowaniem w piątek 07 lutego, do kościoła parafialnego na godz. 17.oo. Proszę zabrać indeksy.

Zbiórka ministrantów w czwartek o16.oo w salce na plebanii.


9
. Na zakończenie tradycyjnie obchodzonego okresu Bożego Narodzenia serdecznie dziękujemy wszystkim za przyjęcie posługi kapłańskiej – kolędy, przyjmowanej z wiarą. Bóg zapłać za okazywaną życzliwość i gościnność, oraz troskę o dobro wspólnoty parafialnej. Serdecznie witamy w naszej parafii nowe rodziny, które w minionym roku zamieszkały na terenie naszej parafii i życzymy, by powoli odkrywały swoje miejsce w nowej parafii, włączały się w życie religijne parafii, i doświadczały pomocy oraz życzliwości otoczenia.

Składamy serdeczne podziękowania za ofiary składane z okazji kolędy. Bóg zapłać.

Wszystkim, którzy włączali się w przygotowanie kościoła do świąt Bożego Narodzenia, wykonywali dekoracje świąteczne i inne konieczne prace, przekazali drzewka na choinki, niech Pan Bóg wynagrodzi poświęcenie i ofiarność obfitością błogosławieństwa. 

 

 Ojczyznę naszą polecajmy wstawiennictwu św. Michała Archanioła…

 

 

III Niedziela Zwykła 26.01.2020

    

1. Dziś po raz pierwszy w Kościele Katolickim przeżywamy NIEDZIELĘ SŁOWA BOŻEGO. Papież Franciszek napisał, że ten dzień powinien być poświęcony „celebracji, refleksji i krzewieniu Słowa Bożego… i ukazać ważność codziennej lektury oraz modlitwy Pismem Świętym.” Ojciec Św. zachęca wszystkich: „nie ustawajmy nigdy w poświęcaniu Pismu Świętemu czasu i modlitwy, aby zostało przyjęte „nie jako słowo ludzkie, ale – jak jest naprawdę – jako słowo Boga” (1 Tes 2,13).

ZACHĘCAMY do czytania Pisma Św. oraz do medytacji cytatów biblijnych na karteczkach w koszyku przy wyjściu z kościoła (dziękujemy p. Krystynie za przygotowywanie tych tekstów) , do włączenia się do Grupy Biblijnej, która już kilka lat działa w naszej parafii – najbliższe spotkanie we wtorek 04 lutego w sali na plebanii. Serdecznie zapraszamy.      


2
. W niedzielę, 02 lutego, Święto Ofiarowania Pańskiego i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Poświęcenie gromnic podczas Mszy Św. w kościołach naszej parafii. Tego dnia będą zbierane ofiary do puszek na pomoc klasztorom klauzurowym w naszej archidiecezji.

Poświęcenie i wręczenie dzieciom książeczek do I Komunii Św. również w niedzielę 02 lutego podczas Mszy Św. o 11.oo. Wykonawców szopek znajdujących się przy ołtarzach bocznych zapraszamy także na Mszę Św. o 11.oo, celem odebrania dyplomów i nagród.


3
. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Stąd modlitwa różańcowa połączona z rozważaniem tajemnic tym razem po Mszy Św. o 17.oo.


4
. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca i zmiana tajemnic różańcowych.


5. Dziękujemy
za prowadzenie modlitwy braciom z Róży Św. Józefa, a od jutra modlitwę różańcową przed Mszą Św. o 17.oo poprowadzi Róża MB Nieustającej Pomocy ( zelator Józefa Stach).


6
. Ukazał się nowy numer gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”, którą prosimy zabrać do domu i przekazać innym po przeczytaniu. Gazeta znajduje się na stoliku przy wyjściu z kościoła.


7
. Kandydatów na lektorów z terenu parafii prosimy na spotkanie formacyjne w sobotę 01 lutego br., do salki ministranckiej na plebanii. Proszę zabrać ze sobą materiały formacyjne wcześniej rozdane. Obecność obowiązkowa.

 

 Ojczyznę naszą i parafię, przygotowującą się do Misji Parafialnych, polecajmy wstawiennictwu św. Michała Archanioła…

 

II Niedziela Zwykła 19.01.2020

 

1. Dziś dzień liturgicznego wspomnienia św. Józefa Sebastiana PELCZARA, modlimy się w intencji naszej archidiecezji.


2.
W sobotę, 25 stycznia, Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. 


3
. Za tydzień NIEDZIELA SŁOWA BOŻEGO ustanowiona przez papieża Franciszka, poświecona celebracji, refleksji oraz krzewieniu Słowa Bożego. Zachęcamy, szczególnie tego dnia, do lektury Pisma Św.


4
. „WIECZÓR KOLĘD” w wykonaniu chóru „MIRIAM” oraz zespołu smyczkowego „Con amore” z Sanockiego Domu Kultury odbędzie się w niedzielę 26 stycznia br. w  kościele parafialnym o godz. 17.3o.  Usłyszymy najpiękniejsze kolędy i pastorałki, dawne i współczesne, w wykonaniu  chóru oraz wszystkich zebranych. Serdecznie zapraszamy na wspólne kolędowanie i ponowne przeżycie tajemnicy Bożego Narodzenia.  


5
. Dziękujemy Róży św. Teresy z Avila za przewodniczenie modlitwie różańcowej w minionym tygodniu, a o tę posługę prosimy Różę św. Józefa.(zelator T. Woźniak)


6
. Dziś zbieramy podpisy, w duchu solidarności z mieszkańcami Ustrzyk Dolnych, przeciwko próbom ograniczenia religii przez władze tego miasta. Jest to inicjatywa Stowarzyszenia Ośrodek Myśli Kard. Stefana Wyszyńskiego w Komańczy z siedzibą w Ustrzykach Dolnych. Nie potrzeba podawać numeru PESEL


7
. W minionym tygodniu zakończyliśmy wizytę duszpasterską – kolędę w dzielnicy Dąbrówka, i jednocześnie w całej parafii. Serdecznie dziękujemy za otwarte drzwi Waszych domów, wspólną modlitwę i życzliwość. Bóg zapłać za ofiary złożone z okazji kolędy. Niech Najśw. Maryja Panna, Patronka naszej parafii, wyprasza wszystkim dar Bożego błogosławieństwa. 


Przez wstawiennictwo Św. Michała Archanioła módlmy się o zgodę i jedność w służbie Ojczyźnie dla wszystkich Polaków oraz o dobre przygotowanie i przeżycie MISJI PARAFIALNYCH w naszej parafii.

 

 

 

 

Święto Chrztu Pańskiego 12.01.20201
. Dziś Święto Chrztu Pańskiego – zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego. Kolędy śpiewamy tradycyjnie do 02 lutego.


2
. W sobotę rozpoczyna się Tydzień Modlitwa o Jedność Chrześcijan. Kto w czasie jego trwania będzie uczestniczył w jakimś nabożeństwie z modlitwą o jedność i weźmie udział w zakończeniu Tygodnia, może zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.


3
. W przyszłą niedzielę przypada dzień liturgicznego wspomnienia św. Józefa Sebastiana PELCZARA. Modlimy się w intencji naszej archidiecezji.


4. WIECZÓR KOLĘD
w wykonaniu chóru „MIRIAM”, solistów i recytatorów oraz zespołu smyczkowego „Con amore” z Sanockiego Domu Kultury odbędzie się w niedzielę dnia 26 stycznia 2020 o godz. 17.3o w kościele parafialnym. Usłyszymy najpiękniejsze kolędy  i pastorałki dawne i współczesne w wykonaniu chóru oraz wszystkich zebranych. Na wspólne kolędowanie i ponowne przeżycie tajemnicy Bożego Narodzenia już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.


5
. Dziękujemy Róży św. s. Faustyny za modlitwę różańcową w minionym tygodniu, a od jutra prosimy o tę posługę Różę św. Teresy z Avila.


6
. Publiczna modlitwa różańcowa w intencji ochrony życia poczętego i zadośćuczynienia za grzech aborcji oraz odnowy moralnej narodu polskiego, odbędzie się w sobotę 18 stycznia 2020, od 16.oo – 17.oo na Placu św. Michała w Sanoku, przy pomniku św. Michała Archanioła. Modlitwę przygotowują osoby świeckie oraz Fundacja „PRO- PRAWO DO ŻYCIA”. Zachęcamy do włączenia się do tej bardzo potrzebnej modlitwy.


7
. W czwartek, 16 stycznia, nowenna miesięcy za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II. W intencji próśb i podziękowań składanych z ofiarą do skarbonki, oraz za rodziców modlących się za swoje dzieci będzie odprawiana Msza Św.


8
. Stowarzyszenie Ośrodek Myśli Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Komańczy, z siedzibą w Ustrzykach Dolnych, podjęło inicjatywę zbierania podpisów w ramach protestu przeciwko próbom ograniczania lekcji religii przez Burmistrza w Gminie Ustrzyki Dolne. W duchu solidarności w tak ważnej sprawie w najbliższą niedzielę, 19 stycznia, będą zbierane podpisy we wszystkich sanockich parafiach po każdej Mszy św. Jako ludzie wierzący pokażmy naszą solidarność i zaangażowanie w tak waznej sprawie.


9
. W tym tygodniu zakończy się doroczna wizyta duszpasterska – kolęda. Jutro, w poniedziałek 13.01 ulice:(1 ks.) – ul. Krakowska od numeru 188 w kierunku centrum miasta,      (2 ks.) – ul. Krakowska od numeru 40 do spotkania z 1ks.  (3 ks.) – Legionów Polskich. We wtorek 14.01: (1 ks.) – Aleja NMP  (2 ks.) – ul. Witosa od centrum miasta; (3ks.) – ul. Witosa od dołu i ul. Ks. A. Szypuły, środa 01. – (1ks.)  - ul. Pomorska, (2ks.) – ul. Mokra. (3ks.) – Kalinowa, Dworska, Graniczna, czwartek 16.01. – (1ks.) Okulickiego od Sanoczka + blok, (2ks.) – domy „za hutą”, (3ks.) – Okulickiego od przejazdu kolejowego, ul. Targowa i do p. Kikta. 


10
. Zmarł sp. Jan Kobiałka z ul. Bema. Pogrzeb jutro 13 stycznia br., Msza Św. o 13.oo, poprzedzona modlitwą różańcową. Módlmy się: Dobry Jezu, a nasz Panie…

 

 

II niedziela po Narodzeniu Pańskim   05.01.2020

 

 

1. Dziś pierwsza, adoracyjna niedziela miesiąc, w drugiej części Mszy Św. modlitwa adoracyjna. Zmiana tajemnic różańcowych.


2
. Jutro, 06 stycznia, przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli. W kościele święcimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu. Takie oznakowanie drzwi naszych domów jest świadectwem wiary wobec naszych braci i sióstr. Msze Św. w kościołach naszej parafii jak w każdą niedzielę. Ofiary składane dziś na tacę przeznaczone są na dzieło misyjne Kościoła.

ORSZAK TRZECH KRÓLI, czwarty raz organizowany w naszym mieście, wyruszy także z naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do udziału dzieci z rodzicami, młodzież i dorosłych. Na parkingu przy ul. Piastowskiej, przed kościołem parafialnym, już od 13.15 można otrzymać koronę, chorągiewkę, oraz chustę, której kolor jest naszym znakiem rozpoznawczym. Można też przyjść we własnym stroju np. pasterza, anioła. Zapraszamy do licznego udziału w tym niecodziennym wydarzeniu.


3
W niedzielę, 12 stycznia, będziemy obchodzić Święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego, chociaż kolędy śpiewamy tradycyjnie do 02 lutego.


4
. Wizytę duszpasterską - kolędę w dzielnicy Dąbrówka rozpoczynamy w środę 08 stycznia. Szczegółowy plan kolędy, znajduje się na parafialnej stornie internetowej, na FB oraz na tablicach ogłoszeń.

08 stycznia1ks. Batalionów Chłops., Glinice; 2ks. – Kasprowicza, Asnyka, Staffa i Prusa.

09 stycznia1ks. Lewakowskiego, Stefczyka, Krzyżanowskiego; 2ks. – Pola, Rataja; 3ks. – Pollaka i Skołozdro.

10 stycznia 1ks. Słuszkiewicza, Fastnachta; 2ks. Bojko, Prochaski, Zaleskiego, Didura. 3ks. Stojałowskiego, Stachowicza, Lisowskiego, Stapińskiego.

11 stycznia1ks. Piastowska od ul. Okulickiego, Kujawska, i do spotkania z drugim ks.;          2ks. – Piastowska od ul. Mokrej, Sucha, Mazurska, Podlaska, Małopolska, Mazowiecka.  3ks. – ul. Bema z blokiem.

W sobotę rozpoczynamy kolędę od g. 09.00, a w pozostałe dni od g. 14.oo.


5
. Jutro tj. w poniedziałek 6 stycznia, przed ołtarzem można pobrać poświęcone porcje kredy i kadzidła. Jeśli ktoś może, to prosimy złożyć obok ofiarę. Dziękujemy.


6
. Dziękujemy przedstawicielom Róży św. Maksymiliana za prowadzenie modlitwy różańcowej w ubiegłym tygodniu, a od jutra prosimy do tej posługi Różę św. s. Faustyny (zelator Wanda Chutkowska).


7
. Dzisiejsza składka przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Przemyślu, a jutro w uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli) na misje. 


8
. Składamy serdeczne podziękowania za życzenia świąteczne i noworoczne przekazane na nasze ręce bezpośrednio oraz pocztą elektroniczną i tradycyjną. Wszystkim składamy Bóg zapłać.Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa
29.12.2019

 

 

1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela kończącego się 2019 roku, jest świętem Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa, oraz Dniem Modlitwy o Świętość Małżeństw i Rodzin. Podczas Mszy Św. o godz. 11.oo odbędzie się obrzęd odnowienia ślubów małżeńskich dla małżonków obchodzących jubileusze życia w sakramentalnym małżeństwie.


2
. Zakończenie Roku Pańskiego 2019 we wtorek 31 grudnia. Msze Św. o 7.oo, 9.3o (za zmarłych parafian w roku 2019) i Msza Św. o godz. 15.oo połączona będzie z nabożeństwem przebłagalno - dziękczynnym. Podziękujemy Panu Bogu za wszystkie łaski otrzymane w kończącym się roku i przepraszać będziemy za grzechy i zaniedbania. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.


3
.W środę, 01 stycznia, NOWY ROK i jednocześnie Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Godziny odprawiania Mszy Św. jak w niedzielę. Po Mszy Św. godz. 11.oo wystawienie Najśw. Sakramentu i Litania do Imienia  Jezus o pokój dla świata. Po południu Msza Św. o godz. 17.oo.

Na Nowy Rok przypada 100. Rocznica śmierci św. ZYGMUNTA Gorazdowskiego, który jest Patronem naszego miasta Sanoka.


4
. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca stycznia. W czwartek od 16.3o Akcja Katolicka prowadzi adorację w intencji o nowe powołania kapłańskie i zakonne, oraz za kapłanów. Okazja do spowiedzi w kościele parafialnym tylko piątek przed Mszą Św. o 7.oo i od 16.oo – 17.oo podczas adoracji Najśw. Sakramentu. W piątek również odwiedziny chorych w Czerteżu, Sanoczku i w dzielnicy Dąbrówka od godz. 9.oo. Nabożeństwo pierwszosobotnie rozpocznie się Mszą Św. o 17.oo a zakończy modlitwą różańcową z rozważaniem poszczególnych tajemnic.  


5
. ORSZAK TRZECH KRÓLI w naszym mieście organizowany jest po raz czwarty. Nasza parafia włącza się w to wydarzenie. Dla uczestników zostały przygotowane korony, chusty oraz śpiewniki. W orszaku mogą wziąć udział dzieci wraz z rodzicami, młodzież i dorośli. Uczestnicy gromadzą się w poniedziałek 06 stycznia na parkingu przy ul. Piastowskiej o godz. 13.15, aby zaopatrzyć się w konieczne elementy wystroju, i przygotować się do wymarszu. Program szczegółowy zostanie podany przed wymarszem.


6
. Jutro w poniedziałek 30 grudnia ciąg dalszy kolędy w Czerteżu od 9.oo, w czwartek od 14.oo w Zabłotcach według programu. W sobotę 04 stycznia od godz. 9.oo zakończenie kolędy w Czerteżu i początek w Sanoczku. Warto kolejny raz przypomnieć, że kapłan przychodzi z Bożym błogosławieństwem. W czasie kolędy, w miarę możliwości, wszyscy domownicy powinni być obecni na wspólnej modlitwie. Na stole przygotujmy Pismo św., krzyż i wodę święconą. Uczęszczający na katechezę dzieci i młodzież przygotują zeszyty z religii. Spotkanie z duszpasterzem w gronie bliskich sobie osób jest dobrą okazją do rozmowy o problemach rodziny, sprawach parafii i naszej Ojczyzny. 

7
. Zmiana tajemnic różańcowych w niedzielę 05 stycznia 2020 r. po Mszy Św. o 7.3o.

 

 

IV Niedziela Adwentu 22.12.2019

 

 

1. Dziś czwarta, ostatnia, niedziela Adwentu. Jutro rocznica święceń biskupich ks. abp. Adama Szala, modlimy się w jego intencji. We wtorek Wigilia Narodzenia Pańskiego. Pasterka w kościołach naszej parafii o godz. 23.oo. Zatroszczmy się o chrześcijańską oprawę wieczerzy wigilijnej. Przypominamy, że przebieg wieczerzy powinien być następujący: a) śpiew kolędy „Wśród nocnej ciszy” i zapalenie świecy, b) czytanie Pisma Św. o narodzeniu Chrystusa, c) wspólna modlitwa rodzinna, w której pamiętajmy o bliskich zmarłych, d) dzielenie się opłatkiem, składanie życzeń i, jeśli jest zwyczaj, wręczanie prezentów, e) spożywanie wigilijnych potraw, wspólne kolędowanie i rodzinne wyjście na Pasterkę. Zdecydowanie nie podawajmy alkoholu na stół wigilijny.


2
. W środę UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO. Msze Święte w kościele parafialnym o godz. 7.3o, 9.3o i 11.oo i o 17.oo. W czwartek, 26 grudnia, Święto św. Szczepana Pierwszego Męczennika, godziny odprawiania Mszy Św. jak w Boże Narodzenie. W piątek, 27 grudnia, Święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, błogosławieństwo wina. W zakrystii można jeszcze otrzymać opłatki. Program tegorocznej kolędy znajduje się na parafialnej stronie internetowej, a w wersji papierowej w najnowszym numerze gazetki parafialnej „Nasza Królowa” . Kolędę rozpoczniemy 28 grudnia o g. 9.oo od Tuchorza i w Czerteżu, 30 grudnia o g. 9.oo ciąg dalszy w Czerteżu, 02 stycznia (czwartek) 2020 w Zabłotcach od g.14.oo, i 04 stycznia 2020 (sobota)od g. 9.oo zakończenie w Czerteżu i jeden ks. rozpocznie w Sanoczku od p. Wydrzyńskich.


3. W piątek, 27 grudnia
, w święto św. Jana Apostoła, obowiązuje powstrzymanie się od pokarmów mięsnych. W sobotę 28 grudnia br., święto św. Młodzianków, na zakończenie Mszy Św. błogosławieństwo małych dzieci.


4
. W niedzielę, 29 grudnia, Święto Świętej Rodziny: JEZUSA, MARYI i JÓZEFA. Dzień Modlitw o Świętość Małżeństw i Rodzin. Na Mszę Św. o godz. 11.oo, w kościele parafialnym, zapraszamy małżonków, którzy w tym roku obchodzili jubileusz 25-lecia i 50-lecia zawarcia sakramentu małżeństwa. Msza Św. ofiarowana jest w intencji czcigodnych Jubilatów. Bardzo prosimy o obecność.


5
. Wszystkich lektorów zapraszamy spotkanie organizacyjne przed Bożym Narodzeniem oraz Nowym Rokiem jutro, w poniedziałek, 23 grudnia, na godz. 17.oo. Prosimy wszystkich o obecność.


6
. Dziękujemy Róży św. Bernadetty za modlitwę różańcową w minionym tygodniu, a od jutra prosimy o prowadzenie tej modlitwy Różę św. Jana Pawła II.


7
. Na wsparcie rodziny w Pielni, która ucierpiała wskutek pożaru domu, zebrano przy kościele parafialnym 3400zł i 2 Euro. Wszystkim darczyńcom składamy Bóg zapłać.


8
. Ukazały się najnowsze, tym razem podwójne, numery tygodników Gość Niedzielny”(10zł) i „Niedziela” (10zł), z wieloma cennymi dodatkami. Pisma można nabyć również u ministrantów przy wyjściu z kościoła. W zakrystii można jeszcze otrzymać poświęcony opłatek i kalendarz parafialny na 2020.


9
. Dziękujemy za złożone ofiary. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli.

 

 

III Niedziela Adwentu 15.12.2019

 

1. Dziś trzecia niedziela Adwentu. Od 17 grudnia przygotowujemy się bezpośredniego do uroczystości Bożego Narodzenia. Przystąpmy do sakramentów świętych i pojednajmy się z ludźmi przez gest przeproszenia, naprawienia wyrządzonej krzywdy oraz szczerą życzliwość.


2
. Jutro, 16 grudnia, nowenna do Św. Jana Pawła II po Mszy Św. o 17.oo. Prośby i podziękowania wraz z ofiarą można składać dziś i jutro do Mszy Św. W intencji składanych podziękowań i próśb oraz za rodziców, którzy podjęli modlitwę różańcową za swoje dzieci, będzie odprawiana Msza Św.


3
. Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii w środę, 18 grudnia. W kościele parafialnym spowiadamy przed południem od godziny 10:oo – 12.oo i po południu od 15.oo – 17.3o. W Czerteżu i w Sanoczku po południu od 15.oo – 17.oo. Do chorych planujemy pójść z posługą duszpasterską w poniedziałek 23 grudnia od godz. 9.oo. Adresy chorych, których odwiedzamy tylko z okazji świąt, prosimy zgłaszać w zakrystii. Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni przed świętami, by dać możliwość wyspowiadania się osobom przyjeżdżającym z zagranicy, czy też młodzieży studiującej poza Sanokiem.


4
. W zakrystii można zaopatrzyć się w świece wigilijne przygotowane przez Caritas oraz poświęcone opłatki, które są znakiem łączności ze wspólnota parafialną. Jeszcze jest do odebrania Kalendarz Parafialny na 2019 r.


5
. Na Pomoc Kościołom na Wschodzie zebrano przed kościołami naszej parafii łącznie 2570zł.Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękujemy również wszystkim, którzy złożyli ofiary z okazji roznoszenia opłatków. Na fundusz organistowski i pierwszą część ogrzewania kościoła zebrano łącznie, także z ofiar składanych na tacę i w zakrystii, 11.665zł. Niech Pan Bóg hojnie wynagrodzi wszystkim ofiarodawcom.


6
. Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta w Sanoku nadesłało podziękowania za produkty spożywcze, złożone z okazji Światowego Dnia Ubogich, w sklepie PSS „4” oraz w kościele parafialnym w dniach 18 – 24 listopada br. Dziękujemy Akcji Katolickiej za organizację zbiórki.


7
. Dziękujemy Róży Miłosierdzia Bożego za prowadzenie modlitwy różańcowej w minionym tygodniu, od jutra o tę posługę prosimy Różę Św. Bernadetty (zelator F. Markowska).


8
. Dziś przed kościołem parafialnym kwesta dla rodziny w Pielni, której całkowicie spłonął dom. „Jest bieda”, powiedział w rozmowie telefonicznej ks. proboszcz Antoni z Pielni, kto może niech złoży ofiarę do puszki. Bóg zapłać.

               

 

Ojczyznę naszą i siebie samych polecajmy opiece Św. Michała Archanioła:

 

Święty Michale  Archaniele,

wspomagaj nas w walce,
a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha

bądź naszą obroną.


Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,
a Ty, Wodzu niebieskich zastępów,

mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe,
które na zgubę dusz ludzkich

po tym świecie krążą.


AMEN

 

 

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Narodzenia NMP w Sanoku - Dąbrówce, siedziba: Sanok, al. Najświętszej Maryi Panny 18.