Ogłoszenia Sanok Dąbrówka

 

XXV Niedziela Zwykła 20.09.2020

 

1. Dziś Niedziela Środków Masowego Przekazu. Modlimy się za pracowników mediów, by odpowiedzialnie w duchu prawdy służyli społeczeństwu. Materialnie wspieramy dziś diecezjalne Radio Fara. Taca mszalna przeznaczona na tę katolicką rozgłośnię. Natomiast zapowiadana na dziś zbiórka na potrzeby parafii odbędzie w najbliższą niedzielę 27 września br.


2
. Spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św., jutro, 21 września br. w kościele parafialnym po Mszy Św. o 18.oo. Kuria Biskupia w Przemyślu przypomina rodzicom, że właściwym miejscem przygotowania dziecka do Pierwszej Komunii Św. jest parafia zamieszkania, a nie parafia, której podlega szkoła.


3
. Dziękujemy Róży Św. s. Faustyny za dyżur modlitewny w minionym tygodniu, a od jutra prosimy o tę posługę w tym tygodniu Różę Św. Teresy z Avila.


4
. Wyjazd na ZAWIERZENIE do Częstochowy planowany jest na 03.10.2020, w pierwszą sobotę października. Zgłoszenia można złożyć na nr 503 745 778.


5
. Pielgrzymka „Miejscami Tronu Łaski” odbędzie się w dniach w dniach od 16 – 18 października 2020. Informacje na tablicach ogłoszeń. Zapisy, tel. 727 933 250.


6
. Uczniów z klasy VII i VIII SP prosimy o odebranie indeksów w zakrystii.


7
. Burmistrz Miasta Sanoka zaprasza mieszkańców dzielnicy Dąbrówka na spotkanie, które odbędzie się 23 września br. o godz. 17.3o, w świetlicy Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Sanoku przy ul. Witosa 60. Celem spotkania jest omówienie spraw bieżących. Zachęcamy do udziału w tym spotkaniu, jeśli chcemy mieć wpływ rozwój naszej dzielnicy.

 

 

 

 

 XXIV Niedziela Zwykła 13.09.2020

 

1. Jutro, 14 września, święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Uroczystości odpustowe w parafii Bukowsko i w parafii O.O. Franciszkanów w Sanoku. W naszej parafii jutro Msza Św. z rozważaniem o godz. 18.oo. Po Mszy Św. Droga Krzyżowa w kościele, a następnie Adoracja Krzyża – indywidualna w ciszy do 21.oo. Drodzy Parafianie: ze względu na ograniczenia sanitarne związane z epidemią koronawirusa, nie mogliśmy adorować Krzyża w Wielki Piątek, uczyńmy to jutro, w święto Podwyższenia Krzyża Św., i powierzmy Jezusowi sprawy swojego życia. Serdecznie zapraszamy na to wyjątkowe i potrzebne nabożeństwo.


2
. Nowenna miesięcy ku czci św. Jana Pawła II w środę, 16 września br. Zachęcamy do składania podziękowań i próśb, wraz z ofiarą, do skarbonki przed ołtarzem Świętego. Jedna z Mszy Św. będzie odprawiana w tych intencjach. Już sześć róż rodziców modli się na różańcu za swoje dzieci każdego dnia. Prosimy rodziców o włączenie się w tę modlitwę, bardzo potrzebną dziś młodym. Tel. kontaktowy: p. Krystyna – 503 745 778.     


3
.Uroczyste rozpoczęcie roku formacyjnego dla wszystkich  grup przy kościołach naszej parafii odbędzie się w piątek 18 września br. w kościele parafialnym. Zapraszamy Róże Różańcowe, Paraf. Oddział Akcji Katolickiej, Grupę Biblijną, Ruch Światło – Życie Domowy Kościół, lektorów  oraz ministrantów na Mszę Św. o 18.oo

Młodzież z klasy VI, VII i VIII Szkoły Podstawowej z terenu parafii, również zapraszamy na Mszę Św. w piątek na godz. 18.oo. Po Mszy Św. odbędzie pierwsze, krótkie, spotkanie   organizacyjne przed bierzmowaniem. Obecność obowiązkowa. Proszę przynieść indeksy. Jednocześnie informujemy, że przygotowujący się do bierzmowania powinien uczestniczyć w spotkaniach formacyjnych w parafii zamieszkania. Również w piątek zostanie podjęta Adopcja Duchowa kandydatów do bierzmowania z kl. VIII.


4
. Lektorzy i ministranci zostaną poinformowani o spotkaniach formacyjnych w najbliższych dniach.


5
. Dziękujemy Róży Św. Maksymiliana Kolbe za dyżur modlitewny w minionym tygodniu, a od jutra o tę posługę prosimy Różę św. Faustyny (zelatorka Wanda Chutkowska).


6
. Już dziś zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci, które przystąpią do Pierwszej Komunii Św. w naszej parafii. Spotkanie zaplanowane jest na 21 września br.


7
. W najbliższą III niedzielę miesiąca taca mszalna przeznaczona na potrzeby parafii.


8
. Informujemy, że od niedzieli 7 czerwca 2020 r. włącznie, została odwołana dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach świętych. Warto również przypomnieć zapis z Katechizmu Kościoła Katolickiego (nr 2181): Eucha­rystia niedzielna uzasadnia i potwierdza całe działanie chrześcijańskie. Dlatego wierni są zobowiązani do uczestniczenia w Eucharystii w dni nakazane, chyba że są usprawiedliwieni dla ważnego powodu (np. choroba, pielęgnacja niemowląt) lub też otrzymali dyspensę od ich własnego pasterza. Ci, którzy dobrowolnie zaniedbują ten obowiązek, popełniają grzech ciężki.

 

 

 

XXIII Niedziela Zwykła 06.09.2020

 

1. Dziś pierwsza, adoracyjna niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych. Po liturgii eucharystycznej adoracja Najśw. Sakramentu, która jest częścią dzisiejszej liturgii.


2
. KONSEKRACJA KOŚCIOŁA POD WEZW. MIŁOSIERDZIA BOŻEGO W SANOCZKU dokonuje się dziś podczas Mszy Św. o godz. 11.oo. Transmisję z tej uroczystości przeprowadzi diecezjalne RADIO FARA. Mszy Św. przewodniczy ks. abp. Adam Szal, Metropolita Przemyski.


3
. Główny odpust parafialny we wtorek, 08 września, w Święto Narodzenia Najśw. Maryi Panny. W tym dniu odprawiamy trzy Msze Św. o 07.3o, 11.oo i 18.oo. Mszę Św. odpustową odprawi i kazanie wygłosi ks. Waldemar Gawron, od kilku lat posługujący w kościele farnym. W dzień odpustu parafianie powinni powstrzymać się od prac niekoniecznych i wziąć udział w Mszy Św. Zadbajmy o godne przeżycie tego dnia. Podczas Mszy Św. zostanie odmówiony Akt zawierzenia Matce Bożej. Po Mszy Św. o 11.oo procesja eucharystyczna wokół kościoła. Róże Matki Bożej i św. Teresy z Avila, prosimy o niesienie feretronów, a Roże męskie prosimy do chorągwi i baldachimu. Po procesji poświecenie dewocjonaliów. Zelatorów prosimy o podział funkcji. Dziękujemy za uporządkowanie klombów wokół kościoła.


4
.Dziękujemy Róży św. Jana Pawła II za dyżur modlitewny w minionym tygodniu, a o tę posługę w tym tygodniu prosimy Różę Św. Maksymiliana Kolbe.


5
. Spotkanie formacyjne Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w środę, 09 września, po Mszy Św. o 18.oo. Serdecznie zapraszamy.


6
. Bieg Rodzinny św. Maksymiliana rozpocznie się w sobotę, 12 września br., o 13.oo przy kaplicy św. Maksymiliana, ul. Zagrody10. Więcej szczegółów na tablicach ogłoszeń. 

7. CAŁODZIENNA ADORACJA NAJŚWIETSZEGO SAKRAMENTU, po raz drugi w historii naszej parafii, wypada w sobotę, 12 września 2020,  od godz. 07.3o – 18.oo. Prosimy zwłaszcza grupy różańcowe z terenu całej parafii o włączenie się w modlitwę adoracyjną, według programu w gazetce „Nasza Królowa”. Zadbajmy, by w czasie adoracji były chwile ciszy, na osobistą modlitwę, rozmowę z Jezusem, który zna nasze serca i oczekuje na naszą  obecność. Niech z każdego domu, choć jedna osoba przyjdzie tego dnia do kościoła parafialnego pokłonić się Jezusowi. XXII Niedziela Zwykła 30.08.2020

 

1. Dziś ostatnia niedziela sierpnia. Kończy się czas wakacji. Kancelaria parafialna czynna we wtorki i czwartki od 17.oo, i w soboty od 08.oo i od 17.oo. Msze Św. w kościele parafialnym już od jutra o g. 07.oo i 18.oo.


2
. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Przed Mszą Św. w czwartek modlitwa w intencji o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz za kapłanów prowadzi Akcja Katolicka. W piątek przed południem odwiedziny duszpasterskie chorych na zgłoszenie telefoniczne lub w zakrystii, w Sanoku D. od 13.3o. Po południu od 17.oo – 18.oo adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi. W pierwszą sobotę modlitwa różańcowa po Mszy Św. z procesją wokół kościoła.


3
. Główny odpust parafialny we wtorek, 08 września, w Święto Narodzenia Najśw. Maryi Panny. W tym dniu odprawiamy trzy Msze Św. o 07.3o, 11.oo ( z procesją) i o 18.oo. Tego dnia parafianie powinni powstrzymać się od prac niekoniecznych i wziąć udział w Mszy Św. Zadbajmy już dziś, by godnie przeżycie ten dzień.


4
. Rozpoczęcie roku szkolnego jutro, 31 sierpnia, Mszą Św. o 18.oo. Dzieci z całej parafii oraz rodziców i nauczycieli zapraszamy do wspólnej modlitwy.


5
. Spotkanie Grupy Biblijnej we wtorek, 01 września, po Mszy Św. o 18.oo. Osoby pragnące pogłębić swoją wiarę oraz znajomość Pisma Św., serdecznie zapraszamy na te spotkania, które nie mają charakteru grupy zamkniętej, i nikt tu nie sprawdza obecności. Ale można lepiej poznać Pismo Św., które dla chrześcijanina jest Księgą Życia. Zapraszamy.


6
. Jeszcze można dołączyć do wyjeżdżających na Zawierzenie Matce Bożej do Częstochowy w najbliższą sobotę 05 września br. Zgłoszenia do p. Krystyny tel. 503 745 778.


7
. Rektorat św. Maksymiliana w Sanoku zaprasza na BIEG RODZINNY ŚW. MASYMILIANA, z okazji 100 – lecia Cudu nad Wisłą. Bieg odbędzie się na trasie 2 lub 5 kilometrów. Początek obydwu biegów w sobotę 12 września o godz. 13.oo ze startem i meta przy Kaplicy św. Maksymiliana, ul. Zagrody 10. Dla uczestników pamiątkowe medale i ognisko na zakończenie. Zapisy oraz szczegółowe informacje na stronie: przemyska.pl oraz na plakatach.


8
. Dziękujemy Róży Św. Bernadetty za przewodniczenie modlitwie różańcowej w minionym tygodniu, a od jutra prosimy o te posługę Różę Św. Jana Pawła II (zelator Jan Cupak).

 

9. Msza Św. z Róży św. Matki Teresy z Kalkuty będzie odprawiona 06 września o 07.3o. 

 

10. Konsekracja nowego kościoła pw. Miłosierdzia Bożego w Sanoczku odbędzie się w niedzielę 06 września podczas Mszy Św. o godz. 11.oo. Uroczystości będzie przewodniczyć J. E. Ks. Arcybiskup ADAM SZAL wraz zaproszonymi księżmi. Do tego wydarzenia parafianie Sanoczka przygotują się przez trzy dni, czwartek, piątek i sobotę, uczestnicząc we Mszach Św. o 18.oo, które odprawi oraz kazania wygłosi ks. dziekan senior dr Andrzej Skiba. W niedzielę 6 września zostanie też odprawiona Msza św. o godz. 7:30.  Zapraszamy do udziału w tym historycznym wydarzeniu.

 

XXI Niedziela Zwykła 23.08.2020

 

1. W środę Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze Św. w kościele parafialnym o 07.3o, 09.3o i 18.3o. W tym dniu przypada święto patronalne Róży MB Częstochowskiej, której zelatorką jest p. Barbara Fejdasz.


2
. Dziękujemy Róży Miłosierdzia Bożego za dyżur modlitewny w minionym tygodniu, a od jutra prosimy o tę posługę Różę Św. Bernadetty (zelator F. Markowska).


3
. Podziękowania za ofiary złożone dla cierpiących mieszkańców Bejrutu w Libanie. Przed kościołami naszej parafii zebrano łącznie 6070zł., w tym 100$ USA i 15 funtów angielskich. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.


4.
Organizowany jest wyjazd na Zawierzenie Matce Bożej do Częstochowy dnia 05 września br., czyli w pierwszą sobotę miesiąca. Szczegółowe informacje i zapisy u naszej parafianki, p. Krystyny, tel. 503 745 778. Prosimy o włączenie się w to ważne wydarzenie.

 

 

 

XX Niedziela Zwykła 16.08.2020

 

 

1. Msza Św. w intencji podziękowań i próśb za przyczyną św. Jana Pawła II oraz za rodziców modlących się na różańcu za swoje dzieci dziś o 18.oo. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.


2
. W sobotę, 22 sierpnia, wspomnienie Najśw. Maryi Panny Królowej, jutro 17 sierpnia św. Jacka, prezbitera, w czwartek 20 sierpnia św. Bernarda, opata i doktora Kościoła Przypominamy, że w Polsce miesiąc sierpień przeżywany jest jako miesiąc trzeźwości. Abstynencja sierpniowa jest potrzeba, cenna i możliwa. Nie ustawajmy w czynieniu dobra.


3
. PIKNIK RODZINNY ŚW. MAKSYMILIANA, odbędzie się dziś 16 sierpnia przy kaplicy św. Maksymiliana, ul. Zagrody 10 o godz. 16.oo. Przedtem, o 10:3o Msza Św. z okazji Złotego Jubileuszu kapłaństwa ks. Krzysztofa Pacześniaka, wieloletniego kapelana w sanockim szpitalu. Szczegóły pikniku na plakacie.


4
. Komenda Powiatowa Policji w Sanoku, informuje, że spora część posesji w dzielnicy Dąbrówka nie posiada należytego oznakowania. Brak numerów porządkowych przypisanych do konkretnych posesji może znacznie opóźnić reakcję oraz czas podejmowania interwencji przez takie służby jak Pogotowie Ratunkowe, Straż Pożarna, Policja, Straż Miejska i inne. Policja przypomina, że brak właściwego oznakowania posesji numerem porządkowym jest wykroczeniem, które regulują przepisy prawne. Zadbajmy o własne bezpieczeństwo.


5
.Dziękujemy Róży MB Fatimskiej za dyżur modlitewny w minionym tygodniu, a od jutra prosimy o tę posługę Różę Miłosierdzia Bożego (zelator Ryszard Fejdasz).

 

 

XIX Niedziela Zwykła 09.08.2020

 

1. W najbliższą sobotę, 15 sierpnia, Uroczystość Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny. Msze Św. w kościołach naszej parafii jak w niedzielę. Podczas liturgii błogosławieństwo ziół i kwiatów.


2
. Doroczna Parafialna Pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej w Starej Wsi zaplanowana na 15 sierpnia, w tym roku nie wyruszy, ze względu na bardzo małą liczbę zgłoszeń, prawdopodobnie wynikających z obawy przed koronawirusem. Zachęcamy do organizowania się w 4-5 osobowe grupy i na wyjazd samochodem.  


3
. Nowenna Miesięcy ku czci Św. Jana Pawła II w najbliższą niedzielę, 16 sierpnia o 18.oo. W intencji składanych podziękowań i próśb za przyczyną św. Papieża, wraz z ofiarą, odprawiana jest Msza Św.


4
. Msza Św. z Róży św. Maksymiliana Kolbe będzie odprawiona w najbliższą niedzielę 16 sierpnia o godz. 07.3o.


5
. Dziękujemy Róży MB Częstochowskiej za prowadzenie modlitwy różańcowej w minionym tygodniu, a od jutra prosimy o te posługę Różę MB Fatimskiej.

 

 

XVIII Niedziela Zwykła 02.08.2020

 

1. Rozpoczął się sierpień – miesiąc trzeźwości. Trwa także wielka modlitwa o trzeźwość narodu. Przez osobista wstrzemięźliwość od napojów alkoholowych, przynajmniej w tym miesiącu, włączmy się w tę modlitwę. Wspierajmy także tych, którzy podjęli postanowienia trzeźwościowe . Dziś zmiana tajemnic różańcowych.


2
. We wtorek, 04 sierpnia, wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, patrona kapłanów, zwłaszcza proboszczów. W modlitwie polecajmy Panu Bogu naszych duszpasterzy.


3
. W czwartek, 06 sierpnia, Święto Przemienienia Pańskiego. W parafii Sanok Fara główny odpust związany z tytułem kościoła, uroczysta suma o godz. 11.oo. W kościele parafialnym Msze Św. o 7.3o i 18.3o.


4
. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek modlimy się za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne, także z naszej parafii. W piątek przed południem od 9.3o odwiedziny duszpasterskie chorych po zgłoszeniu w zakrystii dziś lub telefonicznie. A w piątek po południu od 17.3o      godzinna adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi, Msza Św. o 18.3o.


5
. Już dziś warto zaplanować udział w dorocznej pielgrzymce do sanktuarium Matki Bożej w Starej Wsi dnia 15 sierpnia br. Osoby planujące powrót autokarem prosimy o zapisywanie się w zakrystii, i złożenie zaliczki 10zł.


6. Dziękujemy
Róży Św. Matki Teresy z Kalkuty za prowadzenie modlitwy różańcowej w minionym tygodniu, a od jutra prosimy o tę posługę Różę MB Częstochowskiej (zelator Barbara Fejdasz).


7
. Byłych uczniów VIII klasy SP, bierzmowanych w naszym kościele 02 lipca 2020 prosimy o odebranie w zakrystii podpisanych indeksów.


8
. W najbliższą niedzielę 09 sierpnia br. taca mszalna na wszystkich Mszach Św. będzie przeznaczona na potrzeby parafii. Nie możemy obecnie kwestować jak w poprzednim roku, ale liczymy na życzliwość i ofiarność parafian.

 

 

XVII Niedziela Zwykła 26.07.2020

 

1. W sobotę rozpoczyna się sierpień – miesiąc trzeźwości. To czas dla nas szczególny na płaszczyźnie religijnej i narodowej. Trwa także wielka modlitwa o trzeźwość narodu. Przez osobista wstrzemięźliwość od napojów alkoholowych, przynajmniej w tym miesiącu, włączmy się w tę modlitwę. Wspierajmy także modlitwą osoby wpisane w Parafialnej Księdze Trzeźwości.


2
. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. W kościele parafialnym wieczór fatimski rozpocznie się Mszą Św. o 18.3o, następnie modlitwa różańcowa z rozważaniem w kościele i na zakończenie procesja z figurą Matki Bożej. Nie będzie modlitwy różańcowej przed Mszą Św.


3
. Dziękujemy za ofiary złożone ubiegłej niedzieli podczas błogosławieństwa kierowców i pojazdów z okazji św. Krzysztofa. Na środki transportu dla misjonarzy zebrano w naszej parafii 6330zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.


4
. „Bądźcie dla świata obliczem miłości”, to tytuł wystawy z okazji 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II, przygotowanej w naszym mieście. Wystawę można obejrzeć w dniach od 29 lipca – 25 sierpnia w plenerze Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Lenartowicza. Na wystawę zaprasza Burmistrz Miasta Sanoka.


5
. Przypominamy o obowiązku zakładania maseczek przy wchodzeniu do kościoła. To sprawa odpowiedzialności za siebie i za innych. Prosimy także o przestrzeganie zasady „W progi Boże w godnym ubiorze”. Stosownym ubiorem, odpowiednim dla domu Bożego, okazujemy szacunek Panu Bogu i dajemy świadectwo osobistej kultury zachowania.


6
. Dziękujemy Róży MB Królowej Polski za prowadzenie modlitwy różańcowej w minionym tygodniu, a od jutra prosimy o tę posługę Róże Św. Matki Teresy z Kalkuty.


7
. Zaplanowane na rok 2020 MISJE ŚWIĘTE, zostały przełożone z kwietnia na początek października, czyli od 04 – 11.10.2020. Termin ten zaproponował ksiądz Krzysztof, jeden z odpowiedzialnych za przeprowadzenie Misji Św. w naszej parafii. Wspomniał, by zaufać Panu Bogu, i nie lękać zapowiadanej na jesień nowej fali epidemii koronawirusa. Prosił o modlitwę w intencji Misji Św.


8
. Bierzmowani na początku lipca tego roku mogą odebrać indeksy w zakrystii.


9
. Dziękujemy za doroczne ofiary składane na sprzątanie kościoła i kwiaty. Bóg zapłać wszystkim zatroskanym o naszą świątynię.

 

 


XVI Niedziela Zwykła 19.07.2020

 

1. Dziś rozpoczyna się XXI Ogólnopolski Tydzień Św. Krzysztofa organizowany przez MIVA Polska, organizację, która wspiera misjonarzy poprzez zakup środków transportu. W parafiach w Polsce przeprowadzana jest Akcja Św. Krzysztof – 1 grosz za 1 km na środki transportu dla misjonarzy” . Błogosławieństwo kierowców oraz poświecenie pojazdów dziś po każdej Mszy Św.


2. Jutro, 20 lipca wspomnienie bł. Czesława, prezbitera, w czwartek, 23 lipca, święto św. Brygidy Szwedzkiej, zakonnicy, patronki Europy, a w sobotę, 25 lipca, święto św. Jakuba Apostoła. Solenizantom tego tygodnia niech Bóg błogosławi za wstawiennictwem świętych patronów.


3. Organizowana jest 3-dniowa Pielgrzymka na Podlasie w dniach 03-05.08.2020. Zainteresowane osoby mogą zgłosić się na nr tel. 727 933 250. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.


4. Dziękujemy
Róży MB Nieustającej Pomocy za prowadzenie modlitwy różańcowej w minionym tygodniu, od jutra prosimy o tę posługę Różę MB Królowej Polski – zelator Maria Woźniczak.

5. Dziękujemy za doroczne ofiary składane na sprzątanie kościoła i kwiaty. Bóg zapłać wszystkim zatroskanym o naszą świątynię. 

 

 


XV Niedziela Zwykła 12.07.2020

 

 

1. W najbliższą niedzielę, 19 lipca 2020, rozpocznie się XXI Ogólnopolski Tydzień Św. Krzysztofa organizowany przez MIVA Polska, organizację wspierającą misjonarzy poprzez zakup środków transportu. W parafiach w Polsce przeprowadzana jest „Akcja Św. Krzysztof – 1 grosz za 1 km na środki transportu dla misjonarzy”. Błogosławieństwo kierowców oraz poświecenie pojazdów odbędzie się w niedzielę 19 lipca, po każdej Mszy Św.


2
. Wspomnienie NMP z Góry Karmel w czwartek 16 lipca. Msze Św. o 07.oo i 18.3o.


3
. Kolejny miesiąc nowenny ku czci św. Jana Pawła II również w czwartek, 16 lipca br. W intencji podziękowań i próśb, składanych przed ołtarzem św. Papieża wraz ofiarą, odprawiana jest Msza Św. o 18.3o. Korzystajmy z tej okazji, by wypraszać potrzebne łaski dla siebie lub dla kogoś będącego w potrzebie.


4
. Dziękujemy Róży Św. Józefa za prowadzenie modlitwy różańcowej w minionym tygodniu, a od jutra prosimy o te posługę Różę MB Nieustającej Pomocy.


5
. Na pomoc powodzianom zebrano do puszek przed kościołami w naszej parafii łącznie kwotę 6335zł., w tym 60 kun chorwackich. Do puszek przy kościele parafialnym zebrano 3090zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom oraz Akcji Katolickiej za organizację tej kwesty.


6
. Na stoliku za ławkami znajdują się obrazki i tekst Litanii do Najdroższej Krwi Chrystusa, którą odmawia się w miesiącu lipcu. Materiały te są darmowe.


7
. Jeszcze można zgłaszać się do Diecezjalnej Sztafety Różańcowej w Biurze Radia FARA: na adres e-mail: biuro@radiofara.pl(w tytule należy podać „sztafeta różańcowa lub telefonicznie – dzwoniąc pod numer +48 16 67 67 001 (biuro czynne od poniedziałku do piątku w godz. od 9:00 do 12:00 i od 14:00 do 17:00).Podczas jednego zgłoszenia należy podać 4 osoby, które o porze ustalonej z  Biurem, podejmą modlitwę różańcową w naszej sztafecie.


8
. Dziś wybieramy Prezydenta Najjaśniejszej Rzeczypospolitej. Bardzo ważny dzień dla Polski i jej przyszłości. Wszyscy upoważnieni mają obowiązek wziąć udział w tym wydarzeniu. Jakie będą wybory, taka będzie przyszłość naszej Ojczyzny.

 

 

 

 

XIV Niedziela Zwykła 05.07.20201
. Dziś pierwsza, adoracyjna niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych. W drugiej części dzisiejszej liturgii, wystawienie Najśw. Sakramentu i modlitwa adoracyjna podczas której ponowimy Akt Poświęcenia Kościoła w Polsce Najśw. Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi.


2
. Spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w środę 08 lipca br., po Mszy Św. która rozpoczyna się o 18.3o. Serdecznie zapraszamy.


3
. W środę liturgiczne wspomnienie św. Jana z Dukli, patrona naszej archidiecezji, a w sobotę święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.


4
. Dziękujemy Róży św. Teresy z Avila za prowadzenie modlitwy różańcowej w minionym tygodniu, a od jutra prosimy o tę modlitwę Różę św. Józefa (zelator Tadeusz Woźniak).


5
. Archidiecezjalna Sztafeta Różańcowa organizowana jest po raz drugi i trwa od 04 – 16 lipca 2020 tj. w czasie trwania 40. Przemyskiej Archidiecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Sztafeta to modlitwa polegająca na tym, że o wyznaczonej godzinie cztery osoby z danej parafii będą w swoich domach odmawiać różaniec (każda osoba inną część). W ten sposób w ok. 30 min. zostanie odmówiony cały różaniec. Organizatorzy proszą by 4 osoby z naszej parafii modliły się 11 lipca o godz. 2 (po północy). Bardzo prosimy chętnych o podjęcie tej prośby i zgłoszenie się dziś w zakrystii, lub telefonicznie.


6
. Przypominamy, że obowiązuje wakacyjny porządek odprawiania Mszy Św. w kościele parafialnym: w dni powszednienie Msze Św. o 7.oo i 18.30. W Czerteżu, w Sanoczku i w kościele parafialnym niedzielny porządek odprawiania Mszy Św. bez zmian. Sprawy urzędowe w kancelarii parafialnej można załatwić po Mszy Św. o 18.3o.


7
. Dziękujemy za roczne wpłaty na sprzątanie kościoła i kwiaty. Bóg zapłać.


8
. Dziś przed kościołami w naszej archidiecezji zbiórka do puszek dla powodzian. Bądźmy solidarni z tymi, którzy w wielu sytuacjach utracili dorobek życia. Zbiórkę organizuje Akcja Katolicka.

 

 

XIII Niedziela Zwykła 28.06.2020

 

1. Dziś Pierwsza Komunia Św. dla 20 dzieci z naszej parafii podczas Mszy Św. o g. 11.oo.


2
. Jutro Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Odpust parafialny w Bukowsku.


3
. We wtorek zakończenie nabożeństw czerwcowych.


4
.W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Modlitwę różańcową w czwartek przed Mszą Św. ofiarujemy w intencji o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz za kapłanów. W pierwszy piątek Msze Św. o 7.oo i 18.3o. Przed południem odwiedziny duszpasterskie chorych, po południu od 17.3o – 18.3o adoracja Najśw. Sakramentu oraz okazja do spowiedzi. W pierwszą sobotę przed Mszą Św. koronka do Miłosierdzia, a po Mszy Św. procesja różańcowa.


5
. Przypominamy, że od jutra, 29 czerwca, w kościele parafialnym obowiązuje wakacyjny porządek odprawiania Mszy Św. Msze Św. w kościele parafialnym w dni powszednie odprawiamy o 07.oo i 18.3o. Niedzielny porządek odprawiania Mszy Św. w kościołach naszej parafii pozostaje be z zmian. W kościołach filialnych w Czerteżu i w Sanoczku nie będzie Mszy Św. w dni powszednie, z wyjątkiem pierwszego piątku miesiąca. Sprawy urzędowe w kancelarii parafialnej można załatwiać po Mszy Św. o 18.3o, a w pilnych sprawach kontaktować się z księdzem dyżurnym.


6.We środę, 24 czerwca 2020 r. wystartowała nowa odsłona strony internetowej obsługującej serwis informacyjny 
40. Przemyskiej Archidiecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Z powodu trwającej epidemii oraz ograniczeń sanitarnych tradycyjne pielgrzymowanie w tym roku nie jest możliwe. Odbędzie się ono jedynie sztafetowo, zgodnie z przyjętym planem (zob. szczegóły na www.przemyska.pl w zakładce pielgrzymka). Przez internet można włączyć się do duchowego pielgrzymowania.


7. W czwartek 02 lipca, ks. arcybiskup Adam SZAL, udzieli sakrament bierzmowania
grupie młodzieży z naszego dekanatu, w tym 21 naszym młodym parafianom, o 16.oo w kościele parafialnym. Kandydatów do bierzmowania z naszej parafii zapraszam na spot- kanie jutro, w poniedziałek i we wtorek na godz. 18.3o. W środę, 01 lipca br., od 17.oo okazja do spowiedzi dla kandydatów, rodziców i świadków. Przypominamy wszystkim biorącym udział w spotkaniach i w Mszy Św. o zakładanie maseczek po wejściu do kościoła.


8
. Rozpoczął się czas wakacji i urlopów. Pamiętajmy o stosownym ubiorze wchodząc do kościoła na Mszę Św. Trzymajmy się mądrej zasady: W PROGI BOŻE W GODNYM UBIORZE. Nie wypada, by chłopcy czy mężczyźni przychodzili na Mszę Św. w krótkich spodniach i podkoszulku, a kobiety z odsłoniętymi ramionami i plecami. Uszanujmy świętość tego miejsca przez właściwy strój, który będzie znakiem naszej osobistej kultury.

9.
W związku z ulewnymi opadami deszczu w ostatnich dniach, w wielu miejscowościach Archidiecezji Przemyskiej doszło do powodzi i podtopień. Prosimy o solidarność i wsparcie dla poszkodowanych poprzez dołączenie do zbiórki do puszek, która zostanie przeprowadzona we wszystkich parafiach Archidiecezji Przemyskiej w niedzielę, 5 lipca 2020 r. 

10.
Dziś ważny dzień dla przyszłości Polski: Polacy wybierają prezydenta. To obywatelski obowiązek wobec Ojczyzny, którego nie można zlekceważyć w imię odpowiedzialności za wspólny Dom – Polskę. Wybierzmy człowieka, który kocha Polskę, ceni jej tradycje i wartości, i  chce dla niej ofiarnie pracować. 

 

 

XII Niedziela Zwykła 21.06.2020


1
. Wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy w sobotę, 27 czerwca. W Nowosielcach odpust parafialny przeniesiony na niedzielę 28 czerwca. Msza Św. odpustowa o godz. 11.oo.


2
. Informujemy, że już od 01 lipca, przez wakacyjne miesiące, Msze Św. w kościele parafialnym odprawiamy o 07.oo i 18.3o w dni powszednie, a w niedziele godziny odprawiania Mszy Św. bez zmian.


3
. Pierwsza Komunia Św. dla 20 dzieci z naszej parafii w niedzielę 28 czerwca 2020 o godzinie 11.oo. Spowiedź dla dzieci, rodziców, rodziców chrzestnych w sobotę 27 czerwca o 16.3o w kościele parafialnym.


4
. Zakończenie roku szkolnego dla dzieci ze SP nr 7 (obok kościoła parafialnego) w najbliższy czwartek 25 czerwca o godz. 18.oo. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.


5
. Spotkanie kandydatów przygotowujących się do bierzmowania przy kościele parafialnym rozpocznie się w najbliższy piątek 26 czerwca br., o 18.oo. Obecność obowiązkowa.


6
. Dziękujemy za wsparcie finansowe mediów katolickich. Do skarbonki za ławkami złożono ofiary na kwotę 375zł 10gr. Bóg zapłać.


7
. Dziękujemy przedstawicielom Róży Św. Maksymiliana za prowadzenie modlitwy różańcowej w minionym tygodniu, a od jutra prosimy o tę posługę Różę Św. Faustyny (zelator Wanda Chutkowska).


8
. Film „Najświętsze Serce” można obejrzeć dziś w Sanockim Domu Kultury o godz. 16.oo i 18.3o.

 

 


XI Niedziela Zwykła 14.06.2020

 

 

1. Przeżywamy oktawę uroczystości Bożego Ciała. Dziś procesja eucharystyczna po Mszy Św. o godz. 11.oo, i w ciągu tygodnia po wieczornej Mszy Św. do czwartku włącznie. Prosimy dzieci do sypania kwiatów, a rodziców, by towarzyszyli dzieciom podczas nabożeństw. Przekazujmy młodemu pokoleniu piękne, polskie tradycje świętowania oktawy Bożego Ciała.  Zachęcamy wszystkich Parafian do udziału w tej naszej wspólnotowej modlitwie

W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała, poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci, również tych jeszcze nienarodzonych, oraz rozdanie drobnych prezentów.


2
. W piątek, 19 czerwca, Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. W najbliższy piątek nie obowiązuje post. Po Mszy Św. wystawienie Najśw. Sakramentu, Litania do Najśw. Serca Pana Jezusa i Akt wynagrodzenia Sercu Jezusowemu.


3
. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny. Msza Św. o 18.oo.


4
. Sanocki Dom Kultury zaprasza w dniu 21 czerwca na pokaz filmu „NAŚWIĘTSZE SERCE” o godz. 16.oo i 18.3o. Bilety zakupione w miesiącu marcu zachowują swoją ważność.


5
. Serdecznie dziękujemy za przygotowanie ołtarzy na uroczystą procesję na Boże Ciało, za uporządkowanie ulic i dekoracje domów. Służbie Liturgicznej za oprawę Mszy Św. i podczas procesji oraz wszystkim za świadectwo wiary i modlitewne zaangażowanie.


6
. Czytajmy prasę katolicką, która pomaga pogłębiać wyznawana wiarę i dawanie świadectwa wierze w środowisku naszego życia. Na stoliku prasowym są do nabycia wolne egzemplarze „Gościa Niedzielnego” w cenie 6zł.

 

 


Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 07.06.2020

 

1. Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończy się okres komunii św. wielkanocnej.


2
. W czwartek, 11 czerwca, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Z kościołów wyruszą procesje z Najświętszym Sakramentem. Pobożny udział w procesji jest wyrazem wiary w obecność Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie. Udekorujmy nasze domy, by okazać Jezusowi, że cieszymy się z  Jego obecności wśród nas. Msze Święte odprawiamy o godzinie 7.3o. 10.oo i 18.oo. Po Mszy Św. o 10.oo procesja do czterech ołtarzy przejdzie ulicami: z kościoła na Piastowską i Aleją Najśw. Maryi Panny do kościoła. Ołtarze w tym roku zaplanowano:


I
przy figurze Jezusa „Sursum corda”


II
przy posesji p. Marcinkowskich


III
. przy posesji p. Woźniczak


IV
przy Grocie Matki Bożej – ołtarz przygotuje Akcja Katolicka


Prosimy najbliższych sąsiadów o pomoc wyznaczonym rodzinom w przygotowaniu ołtarza.

Na zakończenie procesji uroczyste błogosławieństwo i hymn „Ciebie Boga wysławiamy”. Mężczyzn z Róż Żywego Różańca prosimy o przygotowanie chorągwi i niesienie ich w czasie procesji. Dziewczynki z naszej szkoły podstawowej, a także młodsze dzieci prosimy o    sypanie kwiatów w czasie tej procesji i w oktawie Bożego Ciała. Za pobożny udział w uroczystej procesji eucharystycznej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.


3.
Od piątku rozpoczyna się tradycyjna oktawa po Bożym Ciele. W najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W związku z oktawą Bożego Ciała prosimy o liczniejszy udział w wieczornej Mszy Św., procesjach i przyjmowanie Komunii Św.


4
. W sobotę, 13 czerwca, wspomnienie św. Antoniego. W Czerteżu Msza Św. odpustowa o 11.oo. Zapraszamy do udziału w tej uroczystości czcicieli św. Antoniego z całej parafii.


5
. Dziękujemy Róży św. Bernadetty za prowadzenie modlitwy różańcowej w minionym tygodniu, a od jutra prosimy o tę posługę Różę św. Jana Pawła II.


6
. Młodzież klasy VIII, która przygotowywała się do bierzmowania przy kościele parafialnym, przyjmie ten sakrament 02 lipca 2020 (czwartek o 16.oo) w naszym kościele. Termin jest uzgodniony z ks. arcybiskupem Adamem.


7
. Dziękujemy za ofiary na potrzeby parafii składane na tacę, na konto parafialne oraz za doroczne ofiary na sprzątanie kościoła i na kwiaty. Serdeczne Bóg zapłać.

 

 

 


Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 31.05.2020

 

1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Za odmówienie (odśpiewanie) hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź”, można dzisiaj zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zakończenie nabożeństw majowych dziś o 17.3o.


2
. W poniedziałek, święto NMP Matki Kościoła. Msze Św. w kościele parafialnym o 7.3o, 9.3o i 18.oo.


3
. W czwartek, święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu modlimy się za kapłanów i o nowe powołania do życia kapłańskiego.


4
. W najbliższą niedzielę - Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres Komunii Św. wielkanocnej.


5
. Zmiana tajemnic różańcowych w niedzielę 07 czerwca br. Zapraszamy zelatorów oraz przedstawicieli poszczególnych róż na Mszę Św. o 07.3o.


6
. Od jutra rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe poświęcone Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Litanie przed Najśw. Sakramentem śpiewamy po Mszy Św. o 18.oo, a w piątki na zakończenie adoracji.


7
. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Czuwanie modlitewne przed Mszą Św. w czwartek prowadzi Akcja Katolicka. Odwiedziny duszpasterskie chorych z racji pierwszego piątku tylko na zgłoszenie w zakrystii lub przez telefon. W piątek od 17.oo – 18.oo adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi. Nabożeństwo pierwszosobotnie po Mszy Św. Przed Mszą Św. w sobotę będzie odmówiona Koronka do Miłosierdzia Bożego.


8
. Dziękujemy Róży Miłosierdzia Bożego za prowadzenie modlitwy różańcowej w minionym tygodniu, a od jutra prosimy o te posługę Różę Św. Bernadetty.


9
. Z Komunikatu Kurii Metropolitalnej w Przemyślu: „ Od niedzieli 7 czerwca 2020 r. włącznie, zostaje odwołana dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach świętych. Zapis z Katechizmu Kościoła Katolickiego (nr 2181) brzmi: Eucha­rystia niedzielna uzasadnia i potwierdza całe działanie chrześcijańskie. Dlatego wierni są zobowiązani do uczestniczenia w Eucharystii w dni nakazane, chyba że są usprawiedliwieni dla ważnego powodu (np. choroba, pielęgnacja niemowląt) lub też otrzymali dyspensę od ich własnego pasterza. Ci, którzy dobrowolnie zaniedbują ten obowiązek, popełniają grzech ciężki.”


10
. W piątek odeszła do wieczności śp. Mieczysława Pytlowana z d. Błażejowska. Msza Św. pogrzebowa jutro, w poniedziałek, w kościele parafialnym o 14.oo. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.

 

 

 

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 24.05.2020

 

1. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Trwa Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Św. Modlitwy nowennowe odprawiamy przed nabożeństwem majowym, które dziś odprawiamy o 17.3o.


2
. Za tydzień, w niedzielę, Uroczystość Zesłania Ducha Św., kończy się okres wielkanocny i jednocześnie zakończenie nabożeństw majowych.


3
. Święcenia kapłańskie w naszej Archidiecezji w sobotę, 30 maja 2020. Otaczamy modlitwą kandydatów do świeceń.


4
. Dziękujemy Róży MB Fatimskiej za modlitwę różańcową w minionym tygodniu, a od jutra prosimy o tę posługę modlitewną Różę Miłosierdzia Bożego (zelator Ryszard Fejdasz).


5
. Dziękujemy kilku osobom za złożone ofiary na potrzeby parafii, bezpośrednio w kościele oraz na konto bankowe parafii, widoczne na naszej stronie Bóg zapłać. Nie możemy obecnie organizować okresowej kwesty jak w poprzednich miesiącach, ale liczymy, że znajdą się jeszcze życzliwi i ofiarni parafianie, którzy powiększą grupę darczyńców. 


6
. Przypominamy rodzicom ministrantów i lektorów, że czekamy na ich posługę przy ołtarzu, do której się zobowiązali. Aktualne zalecenia sanitarne pozwalają na ich obecność w kościele. Prosimy rodziców o współpracę.


7
. W minionym tygodniu uporządkowano teren naszego cmentarza, przede wszystkim wykoszono wybujałe już trawy. Prosimy zainteresowane osoby o oczyszczenie z naniesionej trawy grobów bliskich zmarłych.


8
. Informujemy, że zaświadczenia dla rodziców chrzestnych wydawane są do rąk własnych tylko osobom poproszonym do tej funkcji. W sytuacjach wyjątkowych, zaświadczenie może odebrać osoba posiadająca do tego pisemne upoważnienie. Przypominamy, że funkcję ojca/matki chrzestnej może pełnić osoba wierząca i praktykująca. Osoby mieszkające poza parafią pochodzenia, dłużej niż sześć miesięcy, powinny zgłosić się po wspomniane zaświadczenie do Urzędu Parafialnego nowego miejsca zamieszkania.

         

 

 

VI Niedziela Wielkanocy - 17.05.2020

 

 

. Za nami już dwa tygodnie Maryjnego miesiąca maja, i śpiewu litanii na cześć Matki Bożej. Nabożeństwo majowe odprawiamy po Mszy Św. rozpoczynającej się o 18.oo, w piątek po adoracji rozpoczynającej się o 17.3o czyli o 18.oo, i w niedziele o 17.3o.


2
. W poniedziałek, wtorek i w środę przypadają dni modlitw o urodzaje ( Dni Krzyżowe). Podczas nabożeństw majowych będziemy modlić się także o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy na roli.


3
. W środę rocznica święceń biskupich ks. bp. Stanisława Jamrozka, a w czwartek rocznica ingresu ks. abp. Adama SZALA.


4
. W piątek początek nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Za tydzień Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.


5
. Dziękujemy Róży MB Częstochowskiej za modlitwę różańcową w minionym tygodniu, a od wtorku prosimy o tę posługę Różę MB Fatimskiej. Jutro, w poniedziałek, modlitwę różańcową poprowadzi Akcja Katolicka.


6
. W ostatnich kilku tygodniach wykonano dwie inwestycje, które uszczupliły znacznie konto finansowe parafii. O jednej inwestycji już wspomniano, to instalacja urządzeń do wyświetlania pieśni kościelnych, która kosztowała ok. 10 tys. zł. Druga inwestycja związana z domem parafialnym, gdzie trzeba było wymienić część naturalnego kamienia odpadającego od czołowej ściany fundamentowej, wzmocnić śrubami odpadający kilkumetrowy pas na ścianie tarasu, i w 50% przebudować, rozpadający się murek kamienny wokół figury św. Józefa. Inwestycja ta osłabiła fundusz parafialny o kolejne, niespełna 4 tys. Doszły także opłaty za światło i gaz. Natomiast w kościele nie zbieraliśmy ofiar na tacę podczas Mszy Św., licząc tylko na dobrowolne ofiary składane do koszyczka, przy wyjściu z kościoła. Dlatego zwracamy się z prośbą o wsparcie funduszu parafialnego na konto parafialne w banku PKO S. A., lub na tacę (można w podpisanej kopercie) albo bezpośrednio w zakrystii. Bóg zapłać za życzliwość i wszelką pomoc.          

 

 

 

V Niedziela Wielkanocy - 10.05.20201
. Trwa miesiąc maj. Przychodźmy na wieczorne nabożeństwa, by wypraszać za przyczyną Matki Najświętszej dar nawrócenia dla świata, szczególnie dla Europy, która odwraca się od Boga i Jego przykazań. Mamy tez okazję modlić się o ustanie epidemii koronawirusa. Przypominamy, że nabożeństwo majowe w każdy piątek maja, ze względu na adorację Najśw. Sakramentu, rozpoczyna się o 18.oo.


2. bieżącym roku nie będzie Pierwszej Komunii Św. w ustalonym terminie, i według zaplanowanego scenariusza. Nie pozwalają na to obowiązujące przepisy sanitarne  związane ze wspomnianą epidemią. Rodzice dzieci przystępujących do I Komunii Św. ustalają z katechetą, ks. Rafałem, godzinę i dzień tego wydarzenia.

Nie będzie  w tym roku także rocznicy Pierwszej Komunii Św.


3
. W środę w liturgii Kościoła wspomnienie Najśw. Maryi Panny Fatimskiej, która jest Patronką jednej z Róż różańcowych przy kościele parafialnym.


4
. W czwartek święto św. Macieja Apostoła, a w sobotę, 16 maja br., święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski.


5
. Kolejny miesiąc nowenny ku czci św. Jana Pawła II również w sobotę 16 maja. W intencji podziękowań i próśb odprawiana jest Msza Św. Podziękowania i prośby można składać przez cały tydzień przed ołtarzem Świętego.


6
. Dziękujemy Róży św. Matki Teresy z Kalkuty za prowadzenie modlitwy różańcowej w minionym tygodniu. Od jutra, o prowadzenie tej modlitwy prosimy Różę Matki Bożej Częstochowskiej.


7
. Prosimy nadal o uporządkowanie grobów bliskich zmarłych. W wielu miejscach leży potłuczone szkło i zniszczone wieńce, wynieśmy je do kontenera. Ponownie prosimy, by opłacone miejsca na cmentarzu, zwłaszcza gdzie nie ma jeszcze wykonanej piwniczki, koniecznie oznaczyć otrzymanym numerem, zgodnie z zapisem w księdze cmentarnej.

 

 


IV Niedziela Wielkanocy - 03.05.2020

 

 

1. Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza to Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Każdego dnia będziemy wspierać powołanych do szczególnej służby Bożej i modlić się o dar nowych, świętych i charyzmatycznych powołań także z naszej parafii.


2. Rozpoczął się Maryjny miesiąc maj. W kościele parafialnym nabożeństwa majowe połączone z Mszą Św. odprawiamy w dni powszednie po Mszy Św. rozpoczynającej się o godz. 18.oo
. Prosimy wszystkich o liczny udział w tych nabożeństwach ku czci Matki Bożej. Przypominamy, że dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. powinny uczestniczyć w tych nabożeństwach. Prosimy rodziców, dziadków dzieci prowadźcie je do Matki Bożej i uczcie je szczerej pobożności Maryjnej.


3
. W piątek, 08 maja br., uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, Patrona Polski. Tego dnia imieniny obchodzi ks. bp Stanisław Jamrozek. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.  


4
. O modlitwę różańcową przed wieczorną Mszą Św. prosimy w tym tygodniu Różę Św. Matki Teresy z Kalkuty.


5
. Dwa tygodnie temu zakończono instalację zestawu urządzeń do wyświetlania śpiewów liturgicznych w kościele parafialnym. Całościowy koszt tej inwestycji wynosi 9441,03zł. Szczegółowe rozliczenie, wraz z fakturami, zapisane w parafialnej księdze finansowej. Dziękujemy wszystkim za złożone ofiary. Bóg zapłać.


6
. Msza Św. w intencji braci z Róży Św. Maksymiliana będzie odprawiona w niedzielę 10 maja br., o g.07.3o.


7
.Od środy, 06 maja, można znosić zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny: komputery, klawiatury, drukarki, telewizory, radia, magnetofony, dekodery, telefony, pralki, lodówki, odkurzacze, mikrofalówki, baterie, akumulatory.  Miejsce składowania jest wyznaczone przed wejściem do dolnego kościoła. Zbiórkę prowadzi organizacja współpracująca z polskimi misjonarzami w Afryce.

 

 

 

 

II Niedziela Wielkanocy - 26.04.2020

 

 

1. Dzisiejsza Niedziela rozpoczyna Tydzień Biblijny. Również dziś kolejny Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego.


2
. W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek 01 maja, początek nabożeństw majowych. W kościele parafialnym, w piątek adoracja Najśw. Sakramentu od 17.oo – 18.oo, oraz okazja do spowiedzi, a na zakończenie adoracji Litania Loretańska i następnie Msza Św. Natomiast w każdą niedzielę maja nabożeństwo majowe o 17.3o i Msza Św. o 18.oo . W Czerteżu i w Sanoczku w pierwszy piątek o 17.oo Msza Św. i następnie nabożeństwo majowe. Pół godziny przed Mszą Św. okazja do spowiedzi.  

Szczególnie w maju zadbajmy o wizerunki Maryi w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach.  Zachęcamy dorosłych i dzieci do udziału w tych nabożeństwach w kościele lub przez radio, internet czy telewizję. Z okazji pierwszego piątku, nie       będzie duszpasterskich odwiedzin chorych ze względu na epidemię koronawirusa.  W nadzwyczajnych sytuacjach prosimy telefonicznie skontaktować się z księdzem.    


3
. W sobotę, 02 maja, Uroczystość NMP Królowej Polski, przeniesiona z 03 maja. Kuria Metropolitalna informuje, że święcenia biskupie ks. prał. Krzysztofa Chudzio odbędą się w sobotę 02 maja 2020 o godz. 11.oo w Bazylice Metropolitalnej w Przemyślu. Osobę ks. biskupa nominata Krzysztofa Chudzio polecamy opiece Matki Bożej.


4
. Msze Św. w Uroczystość MB Królowej Polski odprawiamy jak w niedziele. Intencja Mszy Św. z godz. 7.oo będzie o 7.3o, a Msza Św. za śp. Wiktorię Błażejowską będzie odprawiona o godz. 9.3o. Zamówiona Msza Św. z Róży MB Królowej Polski na 11.oo w niedzielę, będzie odprawiona w sobotę o 11.oo. Nabożeństwo majowe w sobotę o 17.3o. W sobotę, 02 maja, Msza Św. w Czerteżu o 8.3o, a w Sanoczku o godz. 10.oo.


5
. Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele.


6.
Zapraszamy przynajmniej kilka osób z Róży MB Królowej o modlitwę różańcową w tym tygodniu przed Mszą Św. o 18.oo.


7
. W najbliższą niedzielę prosimy zelatorów Róż Różańcowych o odebranie miesięcznika „Różaniec”.


8
. Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w naszej parafii jest wyznaczona na 08 maja 2020. Komputery, drukarki, telefony, monitory, sprzęt RTV i AGD, lodówki, pralki itp. można na dwa dni przed wyznaczonym terminem składać przed wejściem do dolnego kościoła. 


9
. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W teczkach prenumeratorów są tygodniki katolickie „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”. Kilku prenumeratorów od miesiąca nie odbiera prasy katolickiej. Są wolne numery tygodnika „Gość Niedzielny” na stoliku prasowym.

 

II Niedziela Wielkanocy - Miłosierdzia Bożego 19.04.20201
. Dziś w Niedzielę Miłosierdzia Bożego należy przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi …. w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia …… Bądźcie świadkami miłosierdzia!” (Łagiewniki, 2002 r.). Msze Św. odprawiamy o godz. 3o, 9.3o, 11.oo. Ostatnia  Msza Św. dzisiaj o godz. 18.oo. Zapraszamy na GODZINĘ      MIŁOSIERDZIA połączoną z wystawieniem Najśw. Sakramentu i Koronką do Miłosierdzia Bożego dziś od 15.oo – 16.oo. W Sanoczku dzisiaj Msza Św. odpustowa tylko o 12.oo. Zapraszamy.


2
. Obecna niedziela rozpoczyna TYDZIEŃ MIŁOSIERDZIA, którego myślą przewodnią są słowa kard. Stefana Wyszyńskiego „Miłosierdziem budujemy Kościół Boży”. Dziś w Polsce zbiórka do puszek na potrzeby „CARITAS”.


3
. W czwartek Uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika – Patrona Polski. Wszystkim solenizantom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego za przyczyną Św. Wojciecha.


4
. W bieżącym tygodniu nie będzie Mszy Św. w dni powszednie w kościołach w Czerteżu i Sanoczku. Intencje z Sanoczka będą odprawiane o godz. 7.oo w kościele parafialnym, a intencje z Czerteża o 18.oo.


5
. Dziękujemy za ofiary złożone na rzecz parafii na tacę w kościele na stoliku za ławkami oraz na konto parafialne. Bóg zapłać.


6
. Od jutra zmieniają się przepisy sanitarne dotyczące liczby wiernych gromadzących się w kościołach. Postanowiono, że jednej osobie przypisuje się 15m2 powierzchni kościoła. Więc w kościele parafialnym, podczas Mszy Św. może przebywać 20 osób, zachowując ustalone odległości od innych uczestników liturgii; nie wliczając w to osób sprawujących kult i posługujących. W kościele w Czerteżu może przebywać 18 osób, a w kościele w Sanoczku, gdzie powierzchnia użytkowa kościoła jest większa, w liturgii może uczestniczyć 26 osób, przestrzegając ustaleń podanych przez rząd. Podczas nabożeństw w kościołach i innych miejscach kultu, wierni powinni zakładać maski ochronne.


7
. Prosimy Różę Matki Bożej Nieustającej Pomocy od jutra o modlitwę różańcową przed wieczorną Mszą Św.


8
. Tygodnik katolicki „Gość Niedzielny” numer podwójny, także na obecną niedzielę, jest jeszcze dziś dostępny na stoliku prasowym w cenie 6zł. Stałych prenumeratorów prasy katolickiej prosimy o odbiór przydzielonej prasy.

 

 

Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy 13.04.2020 

 

1. Dzisiaj Wielkanocny Poniedziałek, trwa Oktawa Wielkanocy przedłużająca świętowanie pamiątki Zmartwychwstania Pana Jezusa na cały tydzień. Stąd w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dziś obowiązuje porządek Mszy Św. niedzielny, także z Mszą o godz. 18.oo.


2
. Dziś czwarty dzień Wielkiej Nowenny przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Po Mszy Św. o 11.oo Koronka do Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy do licznego udziału w modlitwach nowennowych w następnych dniach po wieczornej Mszy Św. W niedzielę 19 kwietnia Godzina Miłosierdzia w kościele parafialnym od 15.oo – 16.oo. Ostatnia Msza Św. w niedzielę Miłosierdzia Bożego o godz. 18.oo.


3
. W najbliższą niedzielę 19 kwietnia Msze Św. w Czerteżu o 8.3o i 11.3o, natomiast w Sanoczku tylko jedna Msza Św. odpustowa o 12.oo. W Sanoczku i w Czerteżu nie będzie Mszy Św. w ciągu tygodnia, intencje mszalne będą odprawione w kościele parafialnym.


4
.Nowenna miesięcy ku czci św. Jana Pawła II połączona z Mszą Św. w czwartek 16 kwietnia o 18.oo w kościele parafialnym. W intencji podziękowań i próśb za przyczyną św. J P II oraz za Róże rodziców modlących się za swoje dzieci, będzie odprawiona Msza Św. Prośby i podziękowania można składać przed ołtarzem św. Jana Pawła II.


5
. Paschaliki i baranki wielkanocne można nabyć w zakrystii.


6. Składamy serdeczne podziękowania
za przygotowanie świątyni parafialnej do Wielkanocy. Akcji Katolickiej i ks. wikariuszom za Bożego Grobu. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę i kwiaty do Bożego Grobu. Dziękujemy właścicielom piekarni „SANREJ” Państwu Teper za dary na nasz stół wielkanocny: Bóg zapłać. Dziękujemy za życzenia świąteczne składane w kościele i nadesłane drogą elektroniczną.

 

Niech Zmartwychwstały Pan wszystkim hojnie błogosławi.

 

 

 


Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 12.04.2020

1. DZISIEJSZA NIEDZIELA KOŃCZY TRIDUUM PASCHALNE. Rozpoczyna się Oktawa Wielkanocy – przedłużenie świętowania Zmartwychwstania Chrystusa. W najbliższy piątek, 17 kwietnia, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.


2.
Kolejne Msze Św. w dniu dzisiejszym odprawiamy o 9.3o, 11.oo i 18.oo. Dziś trzeci dzień Nowenny przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego, po Mszy Św. o 11.oo wystawienie Najśw. Sakramentu i modlitwa koronką do Miłosierdzia Bożego.


3
. Jutro poniedziałek w Oktawie Wielkanocy. Msze Św. o 7.3o, 9.3o. 11.oo i 18.oo.


4
. Msza Św. z Róży św. Maksymiliana Kolbe będzie odprawiona jutro o 7.3o, z Róży św. Bernadetty w czwartek o 18.oo, i w niedzielę 19 kwietnia Msza Św. z Róży Miłosierdzia Bożego o 7.3o.


5
. Nowenna miesięcy ku czci św. Jana Pawła II połączona z Mszą Św. w czwartek 16 kwietnia o 18.oo. W intencji podziękowań i próśb za przyczyną św. J P II oraz za Róże rodziców modlących się za swoje dzieci, będzie odprawiona Msza Św. Prośby i podziękowania można składać przed ołtarzem Św. JP II.


6
. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na potrzeby parafii składane na konto parafialne w banku PKO S.A. Informujemy, że na internetowej stronie parafii (sanok-dabrowka.pl) znajduje się zakładka „wspieraj” i po jej otwarciu można wybrać kwotę, którą chcemy przekazać dla parafii.


7
.Paschaliki i baranki wielkanocne można nabyć w zakrystii.


8
.DRODZY PARAFIANIE.

Przeżywamy trudne chwile i nieplanowane ograniczenia związane z epidemią koronawirusa. Nie dane jest nam wspólnie przeżywać tegoroczną Wielkanoc zgodnie z wielowiekową, polską tradycją i liturgią Kościoła. Jednoczymy się z Wami w modlitwie prosząc Boga, by umocnił Waszą wiarę i zaufanie ku Niemu, bo ufność w Panu jest naszą ostoją. Pusty grób Zmartwychwstałego niech będzie znakiem zwycięstwa życia nad śmiercią i miłości nad obojętnością, a Boża radość niech wypełnia Wasze serca. 

Błogosławionych i radosnych świąt Wielkanocy wszystkim Parafianom życzą  Wasi  duszpasterze.

 

 

Niedziela Palmowa 05.04.2020

 

 

1. Dziś Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, rozpoczyna się Wielki Tydzień. Podczas Mszy Św. poświęcenie palm.


2
. W tym tygodniu obchodzimy Święte Triduum Paschalne, które przeżywamy w szczególnych okolicznościach, spowodowanych epidemią koronawirusa. Stąd przekazujemy postanowienia Metropolity Przemyskiego Arcybiskupa Adama Szala dotyczące przezywania TRIDUUM PASCHALNEGO:


Liturgię Mszy Św. WIECZERZY PAŃSKIEJ
(Wielki Czwartek), Liturgię WIELKIEGO PIĄTKU, odprawia się tylko w kościele parafialnym o godz. 18.oo, z zachowaniem obowiązujących przepisów sanitarnych i bez udziału wiernych. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, czyli jakościowy i ilościowy i nie ma od niego dyspensy: powstrzymujemy się od pokarmów mięsnych i tylko raz jemy do syta. Zachęcamy do zachowania postu także w Wielką Sobotę.


W WIELKĄ SOBOTĘ
w liturgii mogą brać udział, ci którzy zamówili Mszę Św. Liturgię rozpoczynamy o 19.oo.  W Wielką sobotę nie organizujemy tradycyjnego błogosławieństwa pokarmów na stół świąteczny. Prosimy, aby w każdej rodzinie w poranek wielkanocny zostało przeprowadzone Błogosławieństwo stołu ( tekst na stronie parafialnej www.sanok-dabrowka.pl )

Możliwość indywidualnej adoracji Najśw. Sakramentu przy Grobie Pańskim, z zachowaniem przepisów dotyczących liczby uczestników ( 5 osób), może trwać do  rozpoczęcia Mszy Św.


Jednocześnie zachęcamy do udziału w Liturgii Triduum Paschalnego, którą transmituje TVP z Jasnej Góry o godz.18.oo. 


WIELKANOC
: Msza Św. rezurekcyjna w kościele parafialnym oraz w kościołach   filialnych w Czerteżu i Sanoczku o godz. 6.oo, bez procesji i pokropienia wodą święconą. Następne Msze Św. o stałych godzinach. W Poniedziałek Wielkanocny Msze Św. w kościołach naszej  parafii jak w niedzielę, również o 18.oo.


3.
Osoby, które pragną skorzystać ze spowiedzi sakramentalnej
, powinni umówić się na nią telefonicznie z kapłanem. Jest ona możliwa w kościołach, kaplicach i innych stosownych miejscach, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności (numery tel. do księży przed wejściem do Kancelarii Parafialnej).

Warto pamiętać, że żal doskonały, płynący z miłości do Boga, wyrażony przez wiernych w szczerej prośbie o przebaczenie (takiej, jaką penitent jest obecnie w stanie wyrazić), i któremu towarzyszy stanowcze postanowienie, aby jak najszybciej przystąpić do spowiedzi sakramentalnej, pozwala uzyskać im przebaczenie grzechów, nawet śmiertelnych (por. Katechizm Kościoła Katolickiego nr 1452).


4
. W Wielki Piątek rozpoczyna się Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy do praktykowania Godziny Miłosierdzia w Wielki Piątek od 15.oo – 16.oo, korzystając z katolickich rozgłośni radiowych czy TV Trwam.    


5
. Bardzo prosimy o uporządkowanie grobów na cmentarzu i obejścia kościoła. Zachowajmy porządek na cmentarzu i przy kontenerze na odpady.


Módlmy się za naszą Ojczyznę i Kościół święty za przyczyną  św. Michała Archanioła…

 

V Niedziela Wielkiego Postu 29.03.2020

 

1. Przeżywamy piątą niedzielę Wielkiego Postu. Zgodnie z polską tradycją od dzisiejszej niedzieli zasłania się krzyże w kościele. Pozostają one zasłonięte aż do Wielkiego Piątku. Za tydzień przypada zmiana tajemnic różańcowych.


2
. Niedziela Męki Pańskiej czyli Niedziela Palmowa za tydzień 05 marca br., i początek uroczystych obchodów Wielkiego Tygodnia. Podczas Mszy Św. błogosławieństwo palm.


3
. Dziękujemy za modlitwę różańcową w minionym tygodniu, a od jutra prosimy o tę posługę Różę Św. S. FAUSTYNY.


4
. Spowiedź wielkopostna w naszej parafii tego roku odbędzie w poniedziałek, wtorek i środę Wielkiego Tygodnia. Więcej informacji na temat spowiedzi przekażemy w niedzielę.


5
. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Ze względu na epidemię koronawirusa, Msza Św. i okazja do spowiedzi tylko w kościele parafialnym. Nie będzie Mszy Św. w kościołach w Czerteżu i Sanoczku, a intencje mszalne zamówione w tych kościołach, będą odprawione w kościele parafialnym.


6
. Od dziś przechodzimy na czas letni. Msza Św. w kościele parafialnym dziś o godz. 15.4o oraz w Niedzielę Palmową o 15.4o. W dni powszednie Msze Św. popołudniowe o 18.oo. Kancelaria Parafialna także czynna według czasu letniego.


7
. Najważniejsze informacje związane z przeżywaniem Wielkiego Tygodnia zostaną przekazane w najbliższą niedzielę.


8
. Paschaliki i baranki wielkanocne można nabyć w zakrystii.


9
. Stali prenumeratorzy tygodnika „Niedziela” mogą odebrać dwa wydania tego pisma, natomiast tygodnik „Gość Niedzielny” nie ukazał się przez dwa tygodnie, o czym parafię powiadomił wydawca.


10. W najbliższym czasie będzie dostępny na stronie internetowej parafii moduł szybkich płatności na konto parafii przez stronę internetową. Parafianie będą mogli dokonać szybkiej wpłaty na konto parafii bez podawania numeru konta, odbiorcy i innych żmudnych operacji. Na stronie będą wyświetlone "cegiełki" o różnych nominałach np. 10 zł, 20 zł, 50 zł, 100 zł, 200 zł, 500 zł.

O dostępności tej formy wpłat na rzecz parafii poinformujemy gdy będzie ona już zainstalowana.

 

Ojczyznę i nas samych polecajmy Bogu za przyczyną Św. Michała Archanioła…

 

 

 

PUSTY WATYKAN I PRZESZYWAJĄCE SŁOWA FRANCISZKA.
TO NAJWAŻNIEJSZY SYMBOL TEGO PRZEŁOMOWEGO CZASU

 

 

To najmocniejszy symbol zarazy. Mówi więcej niż najpiękniej napisane słowa. Pusty plac św. Piotra skąpany w deszczu. Szary. Zimny. Stoi krucyfiks z rzymskiego kościoła San Marcello al Corso. To właśnie ten XV wieczny krucyfiks chronił Rzym przed zarazą dżumy.

 

 

Papież Franciszek potrafi podkreślić wagę symboliki. 15 marca 2020 poszedł pieszo właśnie do kościoła San Marcello al Corso. Nie są to jednak symbole puste ani efekciarskie. To Urbi Et Orbi zostanie na długo zapamiętane. Powinno być zapamiętane nie tylko przez wstrząsającą symbolikę, w jakiej miało miejsce. Nie tylko przez przytłaczającą pustkę i izolacje. Nie tylko przez podskórnie przez nas wszystkich odczuwalny strach przed nieznanym.

Franciszek precyzyjnie ten strach opisuje, wychodząc od Ewangelii.

„Gdy zapadł wieczór” (Mk 4, 35). Tak zaczyna się usłyszana przez nas Ewangelia. Od tygodni wydaje się, iż zapadł wieczór. Na naszych placach, ulicach i miastach zebrały się gęste ciemności; ogarnęły nasze życie, wypełniając wszystko ogłuszającą ciszą i posępną pustką, która paraliżuje wszystko na swej drodze. Czuje się je w powietrzu, dostrzega w gestach, mówią o tym spojrzenia. Przestraszyliśmy się i zagubiliśmy.

mówi Franciszek. Zagubiliśmy się jako cywilizacja. Zagubiliśmy się w moralnym relatywizmie. Zagubiliśmy się w szalonym konsumpcjonizmie. W ciągu dwóch tygodni nasz styl życia zmienił się totalnie.

Czas pandemii przypadający w Europie w okresie Wielkiego Tygodnia, decyzja o zamknięciu kościołów w czasie świąt Wielkiej Nocy, pusty plac św. Piotra w Watykanie w najważniejszym dla katolików czasie w liturgicznym roku- to wszystko daje nam jednoznaczną symbolikę. Pandemia uderza w całą zachodnią cywilizację w jednym czasie. Uderza też w coś, co przerodziło się w nową formę religijności.

Koronawirus w ekspresowym tempie zdemolował całą komercjalizację życia. A to ona przecież stała się dziś naszą nową religią. Czy w czasie Wielkiego Postu nie powinniśmy wyrzec się swoich przyzwyczajeń cielesnych w imię duchowego przygotowania się na czas Wielkiego Tygodnia? Od dawna ta powinność zanika. Europa stała się miejscem postchrześcijańskim, gdzie rytualność zastąpiła głębię wiary. Poza rytualnością pojawiło się przywiązanie do celebracji powierzchowności.

Zakaz spotykanie się w grupach, uziemione samoloty, opustoszałe hotele. Zamknięte bary, restauracje i kluby. Post nadszedł w czasie, gdy przeciągaliśmy karnawał do końca świata i jeden dzień dłużej. Pierwszy raz zderzamy się z kryzysem, który dotyka absolutnie każdego. COVID-19 nie jest wybredny. Jest za to entuzjastą pełnego egalitaryzmu. A co przyjdzie po nim? Wirus masakrujący nasze gospodarki. Ten wirus dotknie już każdego z nas w sposób namacalny,

Burza odsłania naszą bezradność i odkrywa te fałszywe i niepotrzebne pewniki, z jakich zbudowaliśmy nasze programy działania, nasze plany, nasze nawyki i priorytety. Pokazuje nam, jak uśpiliśmy i porzuciliśmy to, co karmi, podtrzymuje, daje siłę naszemu życiu i naszej wspólnocie. Burza odsłania wszystkie postanowienia, by „zapakować” i zapomnieć o tym, co karmiło dusze naszych narodów; wszystkie te próby znieczulenia pozornie „zbawczymi” nawykami, niezdolnymi do odwoływania się do naszych korzeni i przywoływania pamięci naszych starszych, pozbawiając nas tym samym odporności niezbędnej do stawienia czoła przeciwnościom losu. Wraz z burzą opadła maska tych stereotypów, za pomocą których ukrywaliśmy nasze „ego”, stale się martwiąc o własny obraz. Po raz kolejny odkryto tę (błogosławioną) wspólną przynależność, od której nie możemy uciec: przynależność jako braci.

mówił wczoraj Franciszek. Dał bardzo prostą, a jakże trudną jednocześnie receptę na ten kryzys. Receptę, o której zapomnieliśmy w Europie. Papież pyta: „Czemu tak bojaźliwi jesteście? Jakże wam brak wiary”. Początkiem wiary jest świadomość, że potrzebujemy zbawienia. Nie jesteśmy samowystarczalni, sami toniemy; potrzebujemy Pana jak starożytni żeglarze gwiazd. Zaprośmy Jezusa do łodzi naszego życia. Przekażmy Mu nasze lęki, aby On je pokonał.”

Słowa te mają wyjątkowy wymiar niosąc się po pustym Placu Świętego Piotra.

 

autor: Łukasz Adamski

 

 

IV Niedziela Wielkiego Postu 22.03.2020

 

1. Dzisiejsza niedziela w tradycji Kościoła nazywana jest niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Kościół wzywa wiernych do radości, aby podejmowany trud przemiany serca przyniósł błogosławione owoce. Dziś o godz. 15.oo, zamiast Gorzkich Żali pomodlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego, i odśpiewamy suplikacje. Msza Św. z kazaniem ok. 15.40.


2
. W środę, 25 marca, Uroczystość Zwiastowania PańskiegoDzień Świętości Życia. Przed wieczorną Mszą Św. modlitwa różańcowa w intencji o poszanowanie ludzkiego życia od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci. Podczas Mszy Św. o 17.oo można złożyć deklaracje Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Formularze deklaracji jeszcze na ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej.


3
. W zakrystii można nabyć wielkanocne paschaliki i baranki przygotowane przez Caritas Archidiecezji Przemyskiej.


4
. W niedzielę 29 marca przechodzimy na czas letni. Stąd w najbliższą i w pozostałe niedziele W. Postu, Msza Św. będzie odprawiana jak dotychczas tj. ok. 15.4o. Natomiast w dni powszednie o 7.oo i 18.oo.


5
. Dziękujemy Róży Św. Jana Pawła II za dyżur różańcowy w ubiegłym tygodniu, a od jutra prosimy o tę posługę Różę Św. Maksymiliana Kolbe. Prosimy również, by należący do grup Żywego Różańca, przekazywali zelatorowi tajemnice do zmiany jeszcze przed Mszą Św.


6
. W związku z epidemią koronawirusa na terenie Polski, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ks. arcybiskup Stanisław Gądecki, napisał:

„Pamiętajmy, że w czasie każdego zagrożenia życia społeczności ludzkiej odwoływano się zawsze do mocy gorącej modlitwy i skuteczności sakramentów. Dlatego      zachęcam wszystkich do ożywienia głębokiej wiary w moc Eucharystii i polecania  Panu Bogu tej sprawy w modlitwie powszechnej”.

 

 

 

 III Niedziela Wielkiego Postu 15.03.2020

 

1. Już trzecia niedziela W. Postu. Trwajmy w postanowieniach wielkopostnych: niech nie zabraknie czasu na codzienną modlitwę, czytanie Pisma Świętego i wartościowej prasy religijnej. Dobrym słowem i modlitwę pomagajmy tym, którzy złożyli przyrzeczenia trzeźwościowe.


2
. Gorzkie Żale dziś o godz. 15.oo i bezpośrednio po nabożeństwie Msza Św. ok. 15.4o.Nie będzie już Mszy Św. o 17.oo. Droga Krzyżowa w piątek po Mszy Św. o 7.oo i o 17.oo.


3
. Nabożeństwo nowenny miesięcy ku czci św. Jana Pawła II jutro, 16 marca o godz. 17.oo. Jeszcze dziś i jutro można składać podziękowania i prośby za wstawiennictwem św. JP II do skarbonki przed jego ołtarzem. W składanych intencjach oraz za rodziców modlących się za swoje dzieci będzie odprawiana Msza Św.


4
. W czwartek przypada uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. To dzień szczególnej modlitwy za ojców. Jest to także dzień imienin Ojca Świętego seniora Benedykta XVI oraz ks. abpa seniora Józefa Michalika. Wszystkim solenizantom składamy życzenia obfitości Bożego błogosławieństwa za wstawiennictwem św. Józefa. Msze Św. o 7.oo i 17.oo.


5
. Do puszek na misje „Ad Gentes”, przed kościołami naszej parafii zebrano łącznie: 2410zł., 50$ USA i 5$ meksykańskich. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.


6
. Dziękujemy Róży Św. Bernadetty za modlitwę różańcową w minionym tygodniu, a od jutra prosimy o tę posługę Różę Św. Jana Pawła II.


7
. Caritas Archidiecezji Przemyskiej przygotowała paschaliki (które można zapalić na grobach bliskich zmarłych) i baranki wielkanocne, które, zakupione w zakrystii, mogą być symbolicznym wyrazem naszego miłosierdzia wobec potrzebujących. Caritas prosi o ofiarę przynajmniej 7zł za paschalik i 5zł za baranka.


8
. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do skarbonki na stoliku za ławkami, a ofiarodawcy mogą wpisać się zeszytu.


9
. Kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami informujemy, że planowany termin bierzmowania został zmieniony ze względu na stan zagrożenia koronawirusem. Nowy termin bierzmowania, oraz przygotowania kandydatów na przyjęcie tego sakramentu, zostaną podane w stosownym czasie. 

Cały Kościół i Ojczyznę naszą polecajmy wstawiennictwu Św. Michała Archanioła.

 

 


II Niedziela Wielkiego Postu 08.03.2020

 

1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu. Przypominamy, że Drogę Krzyżową w naszym kościele odprawiamy w każdy piątek po Mszy Św. o 7.oo i o 17.oo, i następnie Msza Św. Gorzkie Żale w niedziele o 15.oo, i bezpośrednio po nabożeństwie Msza Św. ok. 15.4o już bez kazania. Prosimy o liczny udział w tych nabożeństwach. Przypominamy, że w Wielkim Poście nie ma już Mszy Św. o 17.oo


2
. Również dziś Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, tzw. „NIEDZIELA AD GENTES”. Do puszek przed kościołem można złożyć dobrowolną ofiarę na wsparcie dzieła misyjnego, albo wysłać SMS o treści MISJE na numer 72032 (2,46zł z VAT). Zbiórkę ofiar organizuje Parafialny Oddział Akcji Katolickiej.


3
. Deklaracje Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego znajdują się na ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej. Wypełnione deklaracje można składać do 25 marca br.


4
. We wtorek, 10 marca br., początek nowenny przed uroczystością Św. Józefa.


5
. Droga Krzyżowa ulicami dzielnicy Dąbrówka odbędzie się w najbliższy piątek 13 marca br. Początek o godz.19oo obok placu zabaw, na ul. Witosa. Prosimy zabrać lampiony.


6. Spotkanie
Paraf. Oddziału Akcji Katolickiej w środę, 11 marca, po Mszy Św. o 17.oo.


7
. Dziękujemy Braciom z Róży Miłosierdzia Bożego za dyżur modlitewny w ubiegłym, a od jutra prosimy o tę posługę Różę Św. Bernadetty (zelator Fryderyka Markowska) .


8
. Na stoliku za ławkami jest wystawiona skarbonka na kwiaty do Bożego Grobu. Tradycyjnie, obok jest zeszyt do którego można się wpisać.


9. Uczniów kl. VII SP
z terenu parafii zapraszamy na spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem, w czwartek 12. marca br. do kościoła parafialnego na godz. 17.oo.


10. Ministrantów
zapraszamy w czwartek, 12 marca, na godz. 16.oo do salki ministranckiej. Wszystkich lektorów prosimy w piątek 13 marca, na godz. 19.oo.


11
. Rodziców kandydatów do bierzmowania z kl. VIII SP z terenu parafii zapraszamy na spotkanie w niedzielę, 15 marca, w kościele parafialnym o 11.oo. Natomiast w sobotę, 14 marca, kandydatów do bierzmowania z VIII kl. z terenu parafii zapraszamy na godz. 10.oo pierwszą grupę, a na 11.oo druga grupę do salki Św. Cecylii.


12.
Złóżmy los Polski i nas samych w ręce Boga oraz Matki Najświętszej” – to prośba parafian o modlitwę ludzi dobrej woli, w środę 11 marca br. o godz. 20.oo, o powstrzymanie koronawirusa w Polsce i na całym świecie. O tej godz. można odmówić III chwalebną tajemnicę różańca (Zesłanie Ducha Św.) i koronkę do Miłosierdzia Bożego.  

 

 


I Niedziela Wielkiego Postu 01.03.2020 


1
. Dziś pierwsza Niedziela Wielkiego Postu. Zmiana tajemnic różańcowych. W kościołach Archidiecezji Przemyskiej odczytywany jest List Pasterski na Wielki Post Ks. Arcybiskupa Adama Szala. Przypominamy, że Drogę Krzyżową w naszym kościele odprawiamy w każdy piątek po Mszy Św. o 7.oo i o 17.oo, a Gorzkie Żale w niedziele o 15.oo, i bezpośrednio po nabożeństwie Msza Św. już bez kazania. Prosimy o liczny udział w tych nabożeństwach.


2
. Za tydzień Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, tzw. „Niedziela Ad Gentes”. Do puszek przed kościołem można będzie złożyć dobrowolną ofiarę na wsparcie dzieła misyjnego, albo wysłać SMS o treści MISJE na numer 72032 (2,46zł z VAT).


3
. Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej odbędzie się w tym roku w Ustrzykach Dolnych w dniach od 03 – 05 kwietnia W spotkaniu w zasadzie mogą uczestniczyć młodzi, którzy ukończyli 16 rok życia, ale w ramach formacji przed bierzmowaniem. Zgłoszenia u katechetów w SP i szkołach średnich. Więcej informacji na ten temat na: www.przemyska.pl


4
. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek od 16.3o adorację Najśw. Sakramentu w int. kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne poprowadzi Akcja Katolicka. W piątek odwiedziny duszpasterskie chorych: w Czerteżu i Zabłotcach od 9.3o, w dzielnicy Dąbrówka od 13.3o. W piątek w kościele parafialnym od 16.oo adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi, o 17.oo Droga Krzyżowa i Msza Św. W sobotę modlitwa różańcowa i rozważanie z pierwszej soboty po Mszy Św. o 17.oo.   


5
. Film „NAJŚWIĘTSZE SERCE”, poświęcony kultowi Najśw. Serca Pana Jezusa, będzie wyświetlany w Sanoku 14 marca 2020 (sobota) o godz. 14.oo i 16.oo.


6
. Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszy 27 marca(piątek) 2020 o godz. 20.oo z kościoła Przemienienia Pańskiego w Sanoku. Do wyboru jest 5 tras od 40 do 80 km do Sanktuariów Maryjnych i miejsc kultu Męki Pańskiej: do Polańczyka, Kalwarii Pacławskiej, Komańczy oraz Krosna. Szczegóły na plakatach i w Internecie.


7
. Parafialna Droga Krzyżowa ulicami naszej dzielnicy odbędzie się 13 marca br.


8
. Spotkanie Grupy Biblijnej 03 marca br., po Mszy Św. o 17.oo w sali na plebanii.


9
. Na Rekolekcje Trzeźwościowe w dniach od 20 -22 marca 2020 w Miejscu Piastowym zapraszają Księża Michalici. Program skierowany jest do rodzin (jest opieka nad dziećmi), do osób szukających wyjścia z nałogów i zniewoleń, do młodzieży i narzeczonych. Więcej informacji na sanktuarium.michalici.pl a zaproszenia na stoliku przy wyjściu z kościoła.


10
. Uczniów VIII kl. SP przygotowujących się do bierzmowania, pierwszą grupę z aktualnej listy od Bodnar Maja do Miksiewicz Aleksandra zapraszamy w sobotę 07 marca br. na godz. oo do salki na plebanii, drugą grupę od Piszko Karol do końca listy na godz. 11.oo. Obecność obowiązkowa.


11
. Dziękujemy Róży MB Fatimskiej za dyżur modlitewny w ubiegłym tygodniu, od jutra o tę posługę prosimy Różę Miłosierdzia Bożego (zelator R. Fejdasz).


12
. Zmarł śp. Józef Rysz. Pogrzeb odbędzie się we wtorek 03 marca 2020. Msza Św. o 13.oo, od 12.oo różaniec za zmarłego. „Dobry Jezu, a nasz Panie…”

 

 

 

VII Niedziela Zwykła 23.02.2020

 

1. W tym tygodniu,26 lutego, Środa Popielcowa, która rozpoczyna czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu. W tym czasie przez modlitwę, wyrzeczenia i uczynki miłosierdzia przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, tzn. ilościowy (jeden posiłek do syta i dwa lekkie – obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 18. rok życia, a nie rozpoczęli 60. ), oraz jakościowy (tj. wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia). Zachęcamy, by również dzieci i młodzież wprowadzać w ducha pokuty i uczyć wyrzeczenia, które jest znakiem prawdziwej miłości. Msze św. w Środę Popielcową wraz z obrzędem posypania głowy popiołem w kościele parafialnym: 7.3o, 9.3o i 17.oo, Sanoczek: 17.oo; Czerteż: 17.oo. Przypominamy, że W. Post jest tzw. „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych zabaw i dyskotek.


2
. W piątki W. Postu Droga Krzyżowa o godz. 17.oo i Msza św., a Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.oo z kazaniem pasyjnym, później Msza św. bez kazania. W Sanoczku Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17.oo i Msza św., natomiast Gorzkie Żale - w niedzielę, połączone z Mszą św. o godz. 10.oo. W Czerteżu Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17.oo i Msza św., natomiast Gorzkie Żale – w niedzielę, połączone z Mszą św. o godz. 11.3o. Za odprawienie Drogi Krzyżowej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Droga Krzyżowa ulicami parafii odbędzie się tego roku w piątek, 13 marca 2020.


3.
Dziś rozpoczyna się Tydzień Trzeźwości. Zachęcamy do podjęcia abstynencji i do modlitwy o trzeźwość oraz za uzależnionych i ich rodziny. Można też wpisać się do Parafialnej Księgi Trzeźwości.


4
. Ministrantów zapraszamy na zbiórkę w czwartek na 16.oo, a wszystkich lektorów w piątek 28 lutego po Mszy Św. o 17.oo do salki na plebanii.


5
.Wszystkich członków chóru parafialnego zapraszamy na próbę  w najbliższy czwartek  27 lutego na godz. 17.45, do salki św. Cecylii na plebanii. Równocześnie ponawiamy zaproszeni do wszystkich parafian, którzy lubią śpiewać do udziału w naszym chórze parafialnym.


6
. Dzieci i rodziców III kl. SP z terenu parafii zapraszamy na Drogę Krzyżową w piątek 28.02.2020 o 17.oo, a po Mszy Św. spotkanie organizacyjne przed Pierwszą Komunią Św.


7
. Róży MB. Częstochowskiej dziękujemy za modlitwę różańcową w minionym tygodniu, od jutra o tę posługę prosimy Różę MB. Fatimskiej (zelator Z. Adamowska).


8
. Zapisy do klasy I na rok szkolny 2020/2021 dzieci urodzonych w 2013 roku ogłasza dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 w Sanoku. Zapisy odbędą się  do 27 lutego 2020. Szkoła oferuje m.in. świetlicę szkolną do 16.oo i obiady (catering). Więcej na sp7.sanok.pl

Uczniów klasy VI, VII i VIII SP prosimy o podejście do zakrystii i odebranie indeksów.


10
. Dziękujemy za ofiary złożone podczas kwesty w ub. tygodniu. Na kaplicę przedpogrzebową i ogrzewanie złożono 7540zł. Kto nie mógł włączyć się do tej kwesty, może jeszcze to uczynić w najbliższym tygodniu.


11
. Ukazał się kolejny numer darmowej gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”. Dostępny jest również tygodnik „Gość Niedzielny”, „Niedziela” oraz miesięcznik „Mały Gość Niedzielny”.

 

 

 

VI Niedziela Zwykła 16.02.2020

 

1. Msza Św. w intencji podziękowań i próśb za przyczyną św. Jana Pawła II oraz w intencji Róż Rodziców modlących się za swoje dzieci będzie odprawiona dziś o godz. 17.oo. Korzystajmy z możliwości wyrażania wdzięczności Panu Bogu za Jego dary, i składania próśb za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Przed ołtarzem papieskim znajdują się karteczki na których możemy wpisywać swoje intencje.


2
. W sobotę, 22 lutego, Święto Katedry św. Piotra Apostoła. Dzień modlitwy w intencji następcy św. Piotra, papieża Franciszka.


3
. Porywisty wiatr w minionym tygodniu spowodował wiele szkód na cmentarzach. Leżą potłuczone lampiony i rozrzucone wieńce. Bardzo prosimy o uporządkowanie grobów bliskich zmarłych i najbliższego otoczenia. Wszystkie odpady należy wkładać do kontenera.


4
. Klasę VIII SP z terenu parafii zapraszamy na spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem w piątek 21 lutego br. na 17.oo do kościoła parafialnego, a klasę VI SP z terenu parafii prosimy na spotkanie w czwartek na 17.oo.


5
. Rada Dzielnicy Dąbrówka prosi mieszkańców dzielnicy o składanie pisemnych wniosków uzasadniających lokalizację lamp na poszczególnych ulicach. Rada podjęła decyzję, by środki przysługujące jej w ramach budżetu obywatelskiego przeznaczyć na oświetlenie solarne ulic w obszarze działania rady. Na wniosku należy podać nazwę ulicy na której ma być oświetlenie, imię i nazwisko reprezentanta mieszkańców danej ulicy oraz podpisy mieszkańców popierających ten wniosek. Wnioski należy złożyć do 29.02.2020 w budynku Rady lub do skrzynki na korespondencję. Osobą odpowiedzialną z ramienia Rady za realizację przedsięwzięcia jest Józef Kornecki.


6
. Okresowa kwesta na ogrzewanie kościoła i kaplicę przedpogrzebową jeszcze dziś i w najbliższych dniach tego tygodnia. Już dziś składamy serdeczne podziękowania za okazaną ofiarność. Bóg zapłać.


7
. Róży Św. Matki Teresy z Kalkuty dziękujemy za modlitwę różańcową w minionym tygodniu, od jutra o tę posługę prosimy Różę MB Częstochowskiej (zelator Barbara Fejdasz) .


8
. Informacyjne spotkanie na temat odnawialnych źródeł energii, o formach wsparcia do paneli fotowoltaicznych czy wymiany pieców odbędzie się w piątek 21.02 br. o oo w Domu Ludowym w Pisarowcach.


9
. Obrzęd wprowadzenia do posługi lektorskiej dla 14 ministrantów naszej parafii odbędzie się w najbliższą niedzielę 23 lutego br., w kościele w Czerteżu podczas Mszy Św. o 11.3o. Rodziców tych kandydatów do posługi Ludowi Bożemu zapraszamy na tę uroczystość.


10
. Od roku 2020 zapowiedzi przedślubne będą umieszczane na tablicach ogłoszeń.

 


 

V Niedziela Zwykła 09.02.2020

 

1. We wtorek, 11 lutego, ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO. Jest to dzień modlitwy w intencji chorych, a zarazem okazja do okazania im chrześcijańskiej miłości. W naszej parafii Msze św. o 7.oo, 11.oo – dla chorych i w intencji chorych z naszej parafii, i o godz. 17.oo. Okazja do spowiedzi przez pół godziny przed Mszą św. o 11.oo, i podczas tej Mszy Św. udzielenie sakramentu chorych. Prosimy krewnych o pomoc chorym w przybyciu do kościoła. Przypominamy, że sakrament chorych mogą przyjąć osoby będące w stanie łaski uświecającej.


2.
Róży MB Królowej Polski dziękujemy za prowadzenie modlitwy w minionym tygodniu, a od jutra modlitwę różańcową przed Mszą Św. o 17.oo poprowadzi Róża Św. Matki Teresy z Kalkuty.


3
. Uczniów klasy VII SP z terenu parafii prosimy na spotkanie formacyjne do kościoła parafialnego w piątek 14 lutego na godz. 17.oo. Prosimy zabrać indeksy.


4
. Spotkanie formacyjne Oddziału Akcji Katolickiej w środę, 12 lutego, po Mszy Św. o 17.oo. Zapraszamy. Tego dnia przypada rocznica śmierci ks. prał. Antoniego Szypuły. Zapalmy światełko i pomódlmy się przy jego grobie.


5
. Msza Św. w intencji podziękowań i próśb za przyczyną św. Jana Pawła II oraz za Róże Rodziców modlących się za swoje dzieci będzie odprawiona w niedzielę, 16 lutego, o godz. 17.oo. Uszanujmy tę możliwość wyrażania wdzięczności Panu Bogu za Jego dary i składania próśb za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Przed jego ołtarzem znajdują się karteczki na których możemy wypisać nasze intencje.


6
. W piątek, 14 lutego br., święto św. Cyryla i Metodego, patronów Europy.


7
. Kandydatów na lektorów zapraszamy na spotkanie formacyjne w sobotę 15 lutego br., na godz. 9.3o do salki ministranckiej w domu parafialnym.


8
. PUBLICZNY RÓŻANIEC w intencji odnowy moralnej narodu polskiego i zadośćuczynienia za grzech aborcji odbędzie się w dniu 15  lutego o  godz. 16.oo na placu Św. Michała w Sanoku. Zaprasza Fundacja Pro-Prawo do życia i Akcja Katolicka.


9
. Do Kaplicy Przedpogrzebowej została zakupiona nowa chłodnia. W dotychczas używanej uległ całkowitemu uszkodzeniu układ chłodniczy, kilkakrotnie naprawiany, co wystarczało na krótki czas, i było kosztowne. Uszkodzeniu uległy także boczne ściany zalewane skraplającą się wodą. Dlatego została podjęta decyzja zakupu nowej chłodni, wykonanej z trwałych materiałów i z bezpiecznym, cichym systemem chłodzenia i sterowania. Całość zapłaty zamyka się w kwocie 15.129 PLN. Dziękujemy p. Szczepanowi Ziemiańskiemu za pilotowanie tego zakupu i demontaż starej chłodni.


10
. W najbliższym tygodniu kwesta okresowa na pokrycie kosztów nowej chłodni oraz na ogrzewanie kościoła.

 

 

 

 

 IV Niedziela Zwykła 02.02.2020

 

1. Dziś Święto Ofiarowania Pańskiego i jednocześnie pierwsza, adoracyjna niedziela miesiąca. Poświecenie gromnic podczas Mszy Św. w kościele parafialnym o 07.3o, 09.3o, 11.oo i 17.oo. Zmiana tajemnic różańcowych. Również dziś Dzień Życia Konsekrowanego, który ustanowił w 1997 r. papież św. Jan Paweł II, stwarzając okazję do głębszej refleksji całego Kościoła nad darem życia poświęconego Bogu. Siostry i bracia zakonni, a także członkowie instytutów świeckich, stowarzyszeń życia apostolskiego, pustelnicy ofiarowali swoje życie na wyłączną służbę Bogu. Przed kościołami w naszej archidiecezji zbiórka do puszek na rzecz zakonów klauzurowych.


2
. Poświęcenie i wręczenie książeczek do I Komunii św. dziś po Mszy Św. o 11.oo. Także wykonawcy szopek odbiorą dziś Po Mszy Św. o 11.oo wykonane szopki i nagrody.


3
. Spotkanie Grupy Biblijnej we wtorek, 04 lutego br., po Mszy Św. o 17.oo.


4
. W środę, 05 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie św. AGATY. Po Mszy Św. błogosławieństwo chleba, wody i soli, które przynosimy do kościoła.


5
. W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek przed Mszą Św. Akcja Katolicka poprowadzi modlitwę za kapłanów, i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W piątek adoracja Najśw. Sakramentu od 16.oo – 17.oo i okazja do spowiedzi. Chorych odwiedzimy w dzielnicy Dąbrówka od 13.3o, a w Czerteżu i Sanoczku od 9.3o.


6. Dziękujemy za prowadzenie modlitwy
siostrom z Róży MB nieustającej Pomocy, a od jutra modlitwę różańcową przed Mszą Św. o 17.oo poprowadzi Róża MB Królowej Polski.


7
. Serdeczne podziękowania Chórowi Parafialnemu „MIRIAM” za trud przygotowania oraz wykonanie „Wieczoru Kolęd”, który umożliwił nam ponowne przeżycie tajemnicy Bożego Narodzenia. Podziękowania i serdeczne Bóg zapłać składamy na ręce dyrygenta chóru pana Antoniego Wojewody.


8
. Uczniów z klasy VIII z terenu parafii zapraszamy na spotkanie przed bierzmowaniem w piątek 07 lutego, do kościoła parafialnego na godz. 17.oo. Proszę zabrać indeksy.

Zbiórka ministrantów w czwartek o16.oo w salce na plebanii.


9
. Na zakończenie tradycyjnie obchodzonego okresu Bożego Narodzenia serdecznie dziękujemy wszystkim za przyjęcie posługi kapłańskiej – kolędy, przyjmowanej z wiarą. Bóg zapłać za okazywaną życzliwość i gościnność, oraz troskę o dobro wspólnoty parafialnej. Serdecznie witamy w naszej parafii nowe rodziny, które w minionym roku zamieszkały na terenie naszej parafii i życzymy, by powoli odkrywały swoje miejsce w nowej parafii, włączały się w życie religijne parafii, i doświadczały pomocy oraz życzliwości otoczenia.

Składamy serdeczne podziękowania za ofiary składane z okazji kolędy. Bóg zapłać.

Wszystkim, którzy włączali się w przygotowanie kościoła do świąt Bożego Narodzenia, wykonywali dekoracje świąteczne i inne konieczne prace, przekazali drzewka na choinki, niech Pan Bóg wynagrodzi poświęcenie i ofiarność obfitością błogosławieństwa. 

 

 Ojczyznę naszą polecajmy wstawiennictwu św. Michała Archanioła…

 

 

III Niedziela Zwykła 26.01.2020

    

1. Dziś po raz pierwszy w Kościele Katolickim przeżywamy NIEDZIELĘ SŁOWA BOŻEGO. Papież Franciszek napisał, że ten dzień powinien być poświęcony „celebracji, refleksji i krzewieniu Słowa Bożego… i ukazać ważność codziennej lektury oraz modlitwy Pismem Świętym.” Ojciec Św. zachęca wszystkich: „nie ustawajmy nigdy w poświęcaniu Pismu Świętemu czasu i modlitwy, aby zostało przyjęte „nie jako słowo ludzkie, ale – jak jest naprawdę – jako słowo Boga” (1 Tes 2,13).

ZACHĘCAMY do czytania Pisma Św. oraz do medytacji cytatów biblijnych na karteczkach w koszyku przy wyjściu z kościoła (dziękujemy p. Krystynie za przygotowywanie tych tekstów) , do włączenia się do Grupy Biblijnej, która już kilka lat działa w naszej parafii – najbliższe spotkanie we wtorek 04 lutego w sali na plebanii. Serdecznie zapraszamy.      


2
. W niedzielę, 02 lutego, Święto Ofiarowania Pańskiego i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Poświęcenie gromnic podczas Mszy Św. w kościołach naszej parafii. Tego dnia będą zbierane ofiary do puszek na pomoc klasztorom klauzurowym w naszej archidiecezji.

Poświęcenie i wręczenie dzieciom książeczek do I Komunii Św. również w niedzielę 02 lutego podczas Mszy Św. o 11.oo. Wykonawców szopek znajdujących się przy ołtarzach bocznych zapraszamy także na Mszę Św. o 11.oo, celem odebrania dyplomów i nagród.


3
. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Stąd modlitwa różańcowa połączona z rozważaniem tajemnic tym razem po Mszy Św. o 17.oo.


4
. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca i zmiana tajemnic różańcowych.


5. Dziękujemy
za prowadzenie modlitwy braciom z Róży Św. Józefa, a od jutra modlitwę różańcową przed Mszą Św. o 17.oo poprowadzi Róża MB Nieustającej Pomocy ( zelator Józefa Stach).


6
. Ukazał się nowy numer gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”, którą prosimy zabrać do domu i przekazać innym po przeczytaniu. Gazeta znajduje się na stoliku przy wyjściu z kościoła.


7
. Kandydatów na lektorów z terenu parafii prosimy na spotkanie formacyjne w sobotę 01 lutego br., do salki ministranckiej na plebanii. Proszę zabrać ze sobą materiały formacyjne wcześniej rozdane. Obecność obowiązkowa.

 

 Ojczyznę naszą i parafię, przygotowującą się do Misji Parafialnych, polecajmy wstawiennictwu św. Michała Archanioła…

 

II Niedziela Zwykła 19.01.2020

 

1. Dziś dzień liturgicznego wspomnienia św. Józefa Sebastiana PELCZARA, modlimy się w intencji naszej archidiecezji.


2.
W sobotę, 25 stycznia, Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. 


3
. Za tydzień NIEDZIELA SŁOWA BOŻEGO ustanowiona przez papieża Franciszka, poświecona celebracji, refleksji oraz krzewieniu Słowa Bożego. Zachęcamy, szczególnie tego dnia, do lektury Pisma Św.


4
. „WIECZÓR KOLĘD” w wykonaniu chóru „MIRIAM” oraz zespołu smyczkowego „Con amore” z Sanockiego Domu Kultury odbędzie się w niedzielę 26 stycznia br. w  kościele parafialnym o godz. 17.3o.  Usłyszymy najpiękniejsze kolędy i pastorałki, dawne i współczesne, w wykonaniu  chóru oraz wszystkich zebranych. Serdecznie zapraszamy na wspólne kolędowanie i ponowne przeżycie tajemnicy Bożego Narodzenia.  


5
. Dziękujemy Róży św. Teresy z Avila za przewodniczenie modlitwie różańcowej w minionym tygodniu, a o tę posługę prosimy Różę św. Józefa.(zelator T. Woźniak)


6
. Dziś zbieramy podpisy, w duchu solidarności z mieszkańcami Ustrzyk Dolnych, przeciwko próbom ograniczenia religii przez władze tego miasta. Jest to inicjatywa Stowarzyszenia Ośrodek Myśli Kard. Stefana Wyszyńskiego w Komańczy z siedzibą w Ustrzykach Dolnych. Nie potrzeba podawać numeru PESEL


7
. W minionym tygodniu zakończyliśmy wizytę duszpasterską – kolędę w dzielnicy Dąbrówka, i jednocześnie w całej parafii. Serdecznie dziękujemy za otwarte drzwi Waszych domów, wspólną modlitwę i życzliwość. Bóg zapłać za ofiary złożone z okazji kolędy. Niech Najśw. Maryja Panna, Patronka naszej parafii, wyprasza wszystkim dar Bożego błogosławieństwa. 


Przez wstawiennictwo Św. Michała Archanioła módlmy się o zgodę i jedność w służbie Ojczyźnie dla wszystkich Polaków oraz o dobre przygotowanie i przeżycie MISJI PARAFIALNYCH w naszej parafii.

 

 

 

 

Święto Chrztu Pańskiego 12.01.20201
. Dziś Święto Chrztu Pańskiego – zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego. Kolędy śpiewamy tradycyjnie do 02 lutego.


2
. W sobotę rozpoczyna się Tydzień Modlitwa o Jedność Chrześcijan. Kto w czasie jego trwania będzie uczestniczył w jakimś nabożeństwie z modlitwą o jedność i weźmie udział w zakończeniu Tygodnia, może zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.


3
. W przyszłą niedzielę przypada dzień liturgicznego wspomnienia św. Józefa Sebastiana PELCZARA. Modlimy się w intencji naszej archidiecezji.


4. WIECZÓR KOLĘD
w wykonaniu chóru „MIRIAM”, solistów i recytatorów oraz zespołu smyczkowego „Con amore” z Sanockiego Domu Kultury odbędzie się w niedzielę dnia 26 stycznia 2020 o godz. 17.3o w kościele parafialnym. Usłyszymy najpiękniejsze kolędy  i pastorałki dawne i współczesne w wykonaniu chóru oraz wszystkich zebranych. Na wspólne kolędowanie i ponowne przeżycie tajemnicy Bożego Narodzenia już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.


5
. Dziękujemy Róży św. s. Faustyny za modlitwę różańcową w minionym tygodniu, a od jutra prosimy o tę posługę Różę św. Teresy z Avila.


6
. Publiczna modlitwa różańcowa w intencji ochrony życia poczętego i zadośćuczynienia za grzech aborcji oraz odnowy moralnej narodu polskiego, odbędzie się w sobotę 18 stycznia 2020, od 16.oo – 17.oo na Placu św. Michała w Sanoku, przy pomniku św. Michała Archanioła. Modlitwę przygotowują osoby świeckie oraz Fundacja „PRO- PRAWO DO ŻYCIA”. Zachęcamy do włączenia się do tej bardzo potrzebnej modlitwy.


7
. W czwartek, 16 stycznia, nowenna miesięcy za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II. W intencji próśb i podziękowań składanych z ofiarą do skarbonki, oraz za rodziców modlących się za swoje dzieci będzie odprawiana Msza Św.


8
. Stowarzyszenie Ośrodek Myśli Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Komańczy, z siedzibą w Ustrzykach Dolnych, podjęło inicjatywę zbierania podpisów w ramach protestu przeciwko próbom ograniczania lekcji religii przez Burmistrza w Gminie Ustrzyki Dolne. W duchu solidarności w tak ważnej sprawie w najbliższą niedzielę, 19 stycznia, będą zbierane podpisy we wszystkich sanockich parafiach po każdej Mszy św. Jako ludzie wierzący pokażmy naszą solidarność i zaangażowanie w tak waznej sprawie.


9
. W tym tygodniu zakończy się doroczna wizyta duszpasterska – kolęda. Jutro, w poniedziałek 13.01 ulice:(1 ks.) – ul. Krakowska od numeru 188 w kierunku centrum miasta,      (2 ks.) – ul. Krakowska od numeru 40 do spotkania z 1ks.  (3 ks.) – Legionów Polskich. We wtorek 14.01: (1 ks.) – Aleja NMP  (2 ks.) – ul. Witosa od centrum miasta; (3ks.) – ul. Witosa od dołu i ul. Ks. A. Szypuły, środa 01. – (1ks.)  - ul. Pomorska, (2ks.) – ul. Mokra. (3ks.) – Kalinowa, Dworska, Graniczna, czwartek 16.01. – (1ks.) Okulickiego od Sanoczka + blok, (2ks.) – domy „za hutą”, (3ks.) – Okulickiego od przejazdu kolejowego, ul. Targowa i do p. Kikta. 


10
. Zmarł sp. Jan Kobiałka z ul. Bema. Pogrzeb jutro 13 stycznia br., Msza Św. o 13.oo, poprzedzona modlitwą różańcową. Módlmy się: Dobry Jezu, a nasz Panie…

 

 

II niedziela po Narodzeniu Pańskim   05.01.2020

 

 

1. Dziś pierwsza, adoracyjna niedziela miesiąc, w drugiej części Mszy Św. modlitwa adoracyjna. Zmiana tajemnic różańcowych.


2
. Jutro, 06 stycznia, przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli. W kościele święcimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu. Takie oznakowanie drzwi naszych domów jest świadectwem wiary wobec naszych braci i sióstr. Msze Św. w kościołach naszej parafii jak w każdą niedzielę. Ofiary składane dziś na tacę przeznaczone są na dzieło misyjne Kościoła.

ORSZAK TRZECH KRÓLI, czwarty raz organizowany w naszym mieście, wyruszy także z naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do udziału dzieci z rodzicami, młodzież i dorosłych. Na parkingu przy ul. Piastowskiej, przed kościołem parafialnym, już od 13.15 można otrzymać koronę, chorągiewkę, oraz chustę, której kolor jest naszym znakiem rozpoznawczym. Można też przyjść we własnym stroju np. pasterza, anioła. Zapraszamy do licznego udziału w tym niecodziennym wydarzeniu.


3
W niedzielę, 12 stycznia, będziemy obchodzić Święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego, chociaż kolędy śpiewamy tradycyjnie do 02 lutego.


4
. Wizytę duszpasterską - kolędę w dzielnicy Dąbrówka rozpoczynamy w środę 08 stycznia. Szczegółowy plan kolędy, znajduje się na parafialnej stornie internetowej, na FB oraz na tablicach ogłoszeń.

08 stycznia1ks. Batalionów Chłops., Glinice; 2ks. – Kasprowicza, Asnyka, Staffa i Prusa.

09 stycznia1ks. Lewakowskiego, Stefczyka, Krzyżanowskiego; 2ks. – Pola, Rataja; 3ks. – Pollaka i Skołozdro.

10 stycznia 1ks. Słuszkiewicza, Fastnachta; 2ks. Bojko, Prochaski, Zaleskiego, Didura. 3ks. Stojałowskiego, Stachowicza, Lisowskiego, Stapińskiego.

11 stycznia1ks. Piastowska od ul. Okulickiego, Kujawska, i do spotkania z drugim ks.;          2ks. – Piastowska od ul. Mokrej, Sucha, Mazurska, Podlaska, Małopolska, Mazowiecka.  3ks. – ul. Bema z blokiem.

W sobotę rozpoczynamy kolędę od g. 09.00, a w pozostałe dni od g. 14.oo.


5
. Jutro tj. w poniedziałek 6 stycznia, przed ołtarzem można pobrać poświęcone porcje kredy i kadzidła. Jeśli ktoś może, to prosimy złożyć obok ofiarę. Dziękujemy.


6
. Dziękujemy przedstawicielom Róży św. Maksymiliana za prowadzenie modlitwy różańcowej w ubiegłym tygodniu, a od jutra prosimy do tej posługi Różę św. s. Faustyny (zelator Wanda Chutkowska).


7
. Dzisiejsza składka przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Przemyślu, a jutro w uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli) na misje. 


8
. Składamy serdeczne podziękowania za życzenia świąteczne i noworoczne przekazane na nasze ręce bezpośrednio oraz pocztą elektroniczną i tradycyjną. Wszystkim składamy Bóg zapłać.Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa
29.12.2019

 

 

1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela kończącego się 2019 roku, jest świętem Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa, oraz Dniem Modlitwy o Świętość Małżeństw i Rodzin. Podczas Mszy Św. o godz. 11.oo odbędzie się obrzęd odnowienia ślubów małżeńskich dla małżonków obchodzących jubileusze życia w sakramentalnym małżeństwie.


2
. Zakończenie Roku Pańskiego 2019 we wtorek 31 grudnia. Msze Św. o 7.oo, 9.3o (za zmarłych parafian w roku 2019) i Msza Św. o godz. 15.oo połączona będzie z nabożeństwem przebłagalno - dziękczynnym. Podziękujemy Panu Bogu za wszystkie łaski otrzymane w kończącym się roku i przepraszać będziemy za grzechy i zaniedbania. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.


3
.W środę, 01 stycznia, NOWY ROK i jednocześnie Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Godziny odprawiania Mszy Św. jak w niedzielę. Po Mszy Św. godz. 11.oo wystawienie Najśw. Sakramentu i Litania do Imienia  Jezus o pokój dla świata. Po południu Msza Św. o godz. 17.oo.

Na Nowy Rok przypada 100. Rocznica śmierci św. ZYGMUNTA Gorazdowskiego, który jest Patronem naszego miasta Sanoka.


4
. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca stycznia. W czwartek od 16.3o Akcja Katolicka prowadzi adorację w intencji o nowe powołania kapłańskie i zakonne, oraz za kapłanów. Okazja do spowiedzi w kościele parafialnym tylko piątek przed Mszą Św. o 7.oo i od 16.oo – 17.oo podczas adoracji Najśw. Sakramentu. W piątek również odwiedziny chorych w Czerteżu, Sanoczku i w dzielnicy Dąbrówka od godz. 9.oo. Nabożeństwo pierwszosobotnie rozpocznie się Mszą Św. o 17.oo a zakończy modlitwą różańcową z rozważaniem poszczególnych tajemnic.  


5
. ORSZAK TRZECH KRÓLI w naszym mieście organizowany jest po raz czwarty. Nasza parafia włącza się w to wydarzenie. Dla uczestników zostały przygotowane korony, chusty oraz śpiewniki. W orszaku mogą wziąć udział dzieci wraz z rodzicami, młodzież i dorośli. Uczestnicy gromadzą się w poniedziałek 06 stycznia na parkingu przy ul. Piastowskiej o godz. 13.15, aby zaopatrzyć się w konieczne elementy wystroju, i przygotować się do wymarszu. Program szczegółowy zostanie podany przed wymarszem.


6
. Jutro w poniedziałek 30 grudnia ciąg dalszy kolędy w Czerteżu od 9.oo, w czwartek od 14.oo w Zabłotcach według programu. W sobotę 04 stycznia od godz. 9.oo zakończenie kolędy w Czerteżu i początek w Sanoczku. Warto kolejny raz przypomnieć, że kapłan przychodzi z Bożym błogosławieństwem. W czasie kolędy, w miarę możliwości, wszyscy domownicy powinni być obecni na wspólnej modlitwie. Na stole przygotujmy Pismo św., krzyż i wodę święconą. Uczęszczający na katechezę dzieci i młodzież przygotują zeszyty z religii. Spotkanie z duszpasterzem w gronie bliskich sobie osób jest dobrą okazją do rozmowy o problemach rodziny, sprawach parafii i naszej Ojczyzny. 

7
. Zmiana tajemnic różańcowych w niedzielę 05 stycznia 2020 r. po Mszy Św. o 7.3o.

 

 

IV Niedziela Adwentu 22.12.2019

 

 

1. Dziś czwarta, ostatnia, niedziela Adwentu. Jutro rocznica święceń biskupich ks. abp. Adama Szala, modlimy się w jego intencji. We wtorek Wigilia Narodzenia Pańskiego. Pasterka w kościołach naszej parafii o godz. 23.oo. Zatroszczmy się o chrześcijańską oprawę wieczerzy wigilijnej. Przypominamy, że przebieg wieczerzy powinien być następujący: a) śpiew kolędy „Wśród nocnej ciszy” i zapalenie świecy, b) czytanie Pisma Św. o narodzeniu Chrystusa, c) wspólna modlitwa rodzinna, w której pamiętajmy o bliskich zmarłych, d) dzielenie się opłatkiem, składanie życzeń i, jeśli jest zwyczaj, wręczanie prezentów, e) spożywanie wigilijnych potraw, wspólne kolędowanie i rodzinne wyjście na Pasterkę. Zdecydowanie nie podawajmy alkoholu na stół wigilijny.


2
. W środę UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO. Msze Święte w kościele parafialnym o godz. 7.3o, 9.3o i 11.oo i o 17.oo. W czwartek, 26 grudnia, Święto św. Szczepana Pierwszego Męczennika, godziny odprawiania Mszy Św. jak w Boże Narodzenie. W piątek, 27 grudnia, Święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, błogosławieństwo wina. W zakrystii można jeszcze otrzymać opłatki. Program tegorocznej kolędy znajduje się na parafialnej stronie internetowej, a w wersji papierowej w najnowszym numerze gazetki parafialnej „Nasza Królowa” . Kolędę rozpoczniemy 28 grudnia o g. 9.oo od Tuchorza i w Czerteżu, 30 grudnia o g. 9.oo ciąg dalszy w Czerteżu, 02 stycznia (czwartek) 2020 w Zabłotcach od g.14.oo, i 04 stycznia 2020 (sobota)od g. 9.oo zakończenie w Czerteżu i jeden ks. rozpocznie w Sanoczku od p. Wydrzyńskich.


3. W piątek, 27 grudnia
, w święto św. Jana Apostoła, obowiązuje powstrzymanie się od pokarmów mięsnych. W sobotę 28 grudnia br., święto św. Młodzianków, na zakończenie Mszy Św. błogosławieństwo małych dzieci.


4
. W niedzielę, 29 grudnia, Święto Świętej Rodziny: JEZUSA, MARYI i JÓZEFA. Dzień Modlitw o Świętość Małżeństw i Rodzin. Na Mszę Św. o godz. 11.oo, w kościele parafialnym, zapraszamy małżonków, którzy w tym roku obchodzili jubileusz 25-lecia i 50-lecia zawarcia sakramentu małżeństwa. Msza Św. ofiarowana jest w intencji czcigodnych Jubilatów. Bardzo prosimy o obecność.


5
. Wszystkich lektorów zapraszamy spotkanie organizacyjne przed Bożym Narodzeniem oraz Nowym Rokiem jutro, w poniedziałek, 23 grudnia, na godz. 17.oo. Prosimy wszystkich o obecność.


6
. Dziękujemy Róży św. Bernadetty za modlitwę różańcową w minionym tygodniu, a od jutra prosimy o prowadzenie tej modlitwy Różę św. Jana Pawła II.


7
. Na wsparcie rodziny w Pielni, która ucierpiała wskutek pożaru domu, zebrano przy kościele parafialnym 3400zł i 2 Euro. Wszystkim darczyńcom składamy Bóg zapłać.


8
. Ukazały się najnowsze, tym razem podwójne, numery tygodników Gość Niedzielny”(10zł) i „Niedziela” (10zł), z wieloma cennymi dodatkami. Pisma można nabyć również u ministrantów przy wyjściu z kościoła. W zakrystii można jeszcze otrzymać poświęcony opłatek i kalendarz parafialny na 2020.


9
. Dziękujemy za złożone ofiary. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli.

 

 

III Niedziela Adwentu 15.12.2019

 

1. Dziś trzecia niedziela Adwentu. Od 17 grudnia przygotowujemy się bezpośredniego do uroczystości Bożego Narodzenia. Przystąpmy do sakramentów świętych i pojednajmy się z ludźmi przez gest przeproszenia, naprawienia wyrządzonej krzywdy oraz szczerą życzliwość.


2
. Jutro, 16 grudnia, nowenna do Św. Jana Pawła II po Mszy Św. o 17.oo. Prośby i podziękowania wraz z ofiarą można składać dziś i jutro do Mszy Św. W intencji składanych podziękowań i próśb oraz za rodziców, którzy podjęli modlitwę różańcową za swoje dzieci, będzie odprawiana Msza Św.


3
. Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii w środę, 18 grudnia. W kościele parafialnym spowiadamy przed południem od godziny 10:oo – 12.oo i po południu od 15.oo – 17.3o. W Czerteżu i w Sanoczku po południu od 15.oo – 17.oo. Do chorych planujemy pójść z posługą duszpasterską w poniedziałek 23 grudnia od godz. 9.oo. Adresy chorych, których odwiedzamy tylko z okazji świąt, prosimy zgłaszać w zakrystii. Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni przed świętami, by dać możliwość wyspowiadania się osobom przyjeżdżającym z zagranicy, czy też młodzieży studiującej poza Sanokiem.


4
. W zakrystii można zaopatrzyć się w świece wigilijne przygotowane przez Caritas oraz poświęcone opłatki, które są znakiem łączności ze wspólnota parafialną. Jeszcze jest do odebrania Kalendarz Parafialny na 2019 r.


5
. Na Pomoc Kościołom na Wschodzie zebrano przed kościołami naszej parafii łącznie 2570zł.Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękujemy również wszystkim, którzy złożyli ofiary z okazji roznoszenia opłatków. Na fundusz organistowski i pierwszą część ogrzewania kościoła zebrano łącznie, także z ofiar składanych na tacę i w zakrystii, 11.665zł. Niech Pan Bóg hojnie wynagrodzi wszystkim ofiarodawcom.


6
. Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta w Sanoku nadesłało podziękowania za produkty spożywcze, złożone z okazji Światowego Dnia Ubogich, w sklepie PSS „4” oraz w kościele parafialnym w dniach 18 – 24 listopada br. Dziękujemy Akcji Katolickiej za organizację zbiórki.


7
. Dziękujemy Róży Miłosierdzia Bożego za prowadzenie modlitwy różańcowej w minionym tygodniu, od jutra o tę posługę prosimy Różę Św. Bernadetty (zelator F. Markowska).


8
. Dziś przed kościołem parafialnym kwesta dla rodziny w Pielni, której całkowicie spłonął dom. „Jest bieda”, powiedział w rozmowie telefonicznej ks. proboszcz Antoni z Pielni, kto może niech złoży ofiarę do puszki. Bóg zapłać.

               

 

Ojczyznę naszą i siebie samych polecajmy opiece Św. Michała Archanioła:

 

Święty Michale  Archaniele,

wspomagaj nas w walce,
a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha

bądź naszą obroną.


Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,
a Ty, Wodzu niebieskich zastępów,

mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe,
które na zgubę dusz ludzkich

po tym świecie krążą.


AMEN

 

 

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Narodzenia NMP w Sanoku - Dąbrówce, siedziba: Sanok, al. Najświętszej Maryi Panny 18.