Ogłoszenia-Sanoczek

 

 

XXV Niedziela Zwykła 24.09.2023 

1.W tym tygodniu w liturgii: w środę 27 września św. Wincentego a Paulo, prezbitera, w czwartek 28 września św. Wacława męczennika, w piątek 29 września święto Świętych  Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w sobotę 30 września św. Hieronima.Solenizantom tego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego za wstawiennictwem świętych Patronów. W Sanoku uroczystość św. Michała Archanioła, patrona miasta Sanoka.


2
. W niedzielę, 01 października br. o godz. 17.15, początek nabożeństw różańcowych w kościele parafialnym. Zmiana tajemnic różańcowych.

Przypominamy, że za odmówienie Różańca (5 tajemnic) zyskuje się odpust zupełny jeśli Różaniec odmawia się w kościele lub w rodzinie. Warunkiem zyskania tego odpustu jest wyzbycie się  wszelkiego przywiązania do grzechu, nawet lekkiego, spowiedź i Komunia  Św. oraz modlitwa w intencjach Ojca Św. Odpust zyskuje się raz na dzień, a jedna spowiedź   wystarcza do zyskania odpustów w wielu dniach.


3. Spotkanie
formacyjne ministrantów w niedzielę po Mszy Św. o 10.oo. Spotkanie kandydatów na lektorów rozpocznie się w sobotę o 10.oo w salce w domu parafialnym.

Kurs „ALFA” dla młodzieży rozpocznie się 29.09.2023 o 17.3o u O. Franciszkanów. Na plakacie jest kod kreskowy na zapisanie.


4
. Zapraszamy na stałe nabożeństwa, które odprawiane są każdego tygodnia w kościele parafialnym: w środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i nabożeństwo w piątek do Miłosierdzia Bożego połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu. Natomiast każdego 16 dnia miesiąca nowenna ku czci św. Jana Pawła II wraz z Mszą Św. w intencji złożonych podziękowań i próśb oraz za rodziców, którzy utworzyli już kilka grup, i systematycznie modlą się za swoje dzieci.


5
. Ukazał się kolejny numer darmowej gazetki ewangelizacyjnej „DOBRE NOWINY”.


6
. Centrum Medyczne „MEDYK” z Rzeszowa, organizuje na terenie miasta Sanoka bezpłatne badania profilaktyczne „40+” w specjalnym autobusie. W godzinach porannych będzie wykonywał bezpłatne badania z krwi i moczu. Więcej szczegółów na tablicy ogłoszeń. Badania będą trwały od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.oo – 18.oo. Jak się przygotować na badania można dowiedzieć się dzwoniąc na tel. na nr 517 194 743.


7
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Łabusiewicz Agnieszka, Oryszczak Ewa, Kowalska Grażyna i Kot Magdalena.

 

 

 

XXIV Niedziela Zwykła 17.09.2023

 

1. Również dziś Niedziela Środków Masowego Przekazu. Modlimy się za pracowników mediów, by z odpowiedzialnością służyli społeczeństwu w duchu prawdy. Materialnie wspieramy dziś diecezjalne Radio FARA. Taca mszalna przeznaczona na tę katolicką rozgłośnię.


2
.Uroczyste rozpoczęcie roku formacyjnego dla wszystkich  grup przy kościołach naszej parafii odbędzie się jutro, w poniedziałek 18 września br., w kościele parafialnym, w święto św. Stanisława Kostki. Zapraszamy Róże Różańcowe, Paraf. Oddział Akcji Katolickiej, Radę Duszpasterską oraz lektorów  i ministrantów na Mszę Św. o 18.oo. Prosimy o obecność.

Młodzież z klas od szóstej do ósmej włącznie Szkoły Podstawowej z terenu parafii, która przygotowuje się do sakr. bierzmowania również zapraszamy na Mszę Św. w poniedziałek na godz. 18.oo. Po Mszy Św. odbędzie pierwsze, krótkie, spotkanie organizacyjne przed bierzmowaniem, dla uczniów klasy VI, VII i VIII SP. Obecność obowiązkowa. Proszę przynieść indeksy. Jednocześnie informujemy, że przygotowujący się do bierzmowania powinien uczestniczyć w spotkaniach formacyjnych w parafii zamieszkania.


3
. Spotkania formacyjne lektorów przy kościele parafialnym odbywać się będą w każdy piątek tygodnia. Ministranci będą mieć spotkania formacyjne w czwartek po Mszy Św. o 18.oo. Data i godzina spotkań zostaną udostępnione w zakrystii i na parafialnej stronie internetowej. Rodziców lektorów i ministrantów prosimy o współpracę z ks. Opiekunem poszczególnej grupy. Zapraszamy chętnych kandydatów na zapowiedziane spotkanie.


4
. Również w czwartek, 21 września br., po Mszy Św. spotkanie scholi, natomiast w sobotę spotkanie dla młodzieży po wieczornej Mszy Św. Zaprasza ks. Piotr.


5
. Przypominamy, że spotkanie rodziców i dzieci rozpoczynających przygotowanie do Pierwszej Komunii Św. we wtorek, 19 września po Mszy Św. w kościele. Jednocześnie prosimy o wcześniejsze zgłaszanie dzieci, które obecnie przebywają z rodzicami za granicą, a mają przystąpić do I Komunii Św. w naszej parafii. Kuria Biskupia w Przemyślu przypomina rodzicom, że właściwym miejscem przygotowania dziecka do I Komunii Św. jest parafia zamieszkania, a nie parafia której podlega szkoła.


6
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i za ofiary. O sprzątanie prosimy: Sobolak Iwona, Tymczak Honorata, Burzak Justyna i Piegdoń Agnieszka.

 

 

XXIII Niedziela Zwykła 10.09.2023

 

1. BEATYFIKACJA RODZINY ULMÓW rozpocznie się dziś o godz. 10.oo. Transmisję tego wydarzenia możemy obejrzeć w Telewizji TRWAM, w TVP i wysłuchać w Radio „FARA”.


2
. Początek roku szkolnego i katechetycznego już za nami. Uroczyste rozpoczęcie roku formacyjnego dla wszystkich grup przy kościołach naszej parafii odbędzie się tradycyjnie 18 września br. w kościele parafialnym. Już dziś zapraszamy Róże Różańcowe, Paraf. Oddział Akcji Katolickiej, Radę Duszpasterską, Ruch Apostolstwa Młodzieży, lektorów oraz ministrantów na Mszę Św. o 18.oo.


3
. Spotkanie rodziców i dzieci rozpoczynających przygotowanie do I Komunii Św. obędzie się w najbliższym czasie. Jednocześnie prosimy o wcześniejsze zgłaszanie dzieci, które obecnie przebywają z rodzicami za granicą, a mają przystąpić do I Komunii Św. w naszej parafii. Kuria Biskupia w Przemyślu przypomina rodzicom, że właściwym miejscem przygotowania dziecka do I Komunii Św. jest parafia zamieszkania, a nie parafia której podlega szkoła.    


4
. W czwartek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W naszym dekanacie odpust w Bukowsku i u Ojców Franciszkanów w Sanoku.


5
. Za tydzień składka na Archidiecezjalne Radio FARA.


6
. Księżą Michalici zapraszają na Spotkanie Młodych do Miejsca Piastowego w dniach 15 – 17 września w Sanktuarium Św. Michała Archanioła. Więcej informacji na stronie internetowej festiwalmocy.pl


7
.W sobotę, 16 września, modlitewne spotkanie ze św. Andrzejem Bobolą na Bobolówce w Strachocinie. O 16.3o procesja różańcowa i 17.15 Msza Św. koncelebrowana z kazaniem kardynała Gerharda Ludwig Muller.


8
.Dziekujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Wydrzyńska Agata, Hydzik Wiesława, Florko Jadwiga i Świątek Małgorzata.

 

 

 

XXII Niedziela Zwykła 03.09.2023

 

1. Dziś pierwsza, adoracyjna niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych. Po liturgii eucharystycznej adoracja Najśw. Sakramentu, która jest częścią dzisiejszej liturgii.


2
. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. To dzień modlitwy o powołania kapłańskie do Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu. Róże Różańcowe prosimy o włączenie się do tej modlitwy.

W Sanoczku Msza Św. w czwartek o godz. 17.oo.


3
. Główny odpust parafialny w piątek, 08 września, w ŚWIĘTO NARODZENIA NAJŚW. MARYI PANNY. W tym dniu Msze Św. jak w każdą niedzielę o 8.oo, 11.oo i 18.oo. Msza Św. odpustowa o 11.oo z kazaniem, które wygłosi ks. prob. Adrian Łychacz. Po Mszy Św. procesja eucharystyczna wokół kościoła.

Parafian z Sanoczka zapraszamy do kościoła parafialnego na Mszę Św. o godz.  11.oo


4
. Jutro, 04 września, rozpoczęcie roku szkolnego. Kancelaria parafialna czynna jak przed wakacjami.  


5
. Różaniec rodziców za dzieci, to cenny znak miłości okazywany dzieciom. Rozpoczyna się nowy rok szkolny. Prosimy szczególnie rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. i do bierzmowania o włączenie się do tej inicjatywy.


6
. W sobotę po Mszy Św. o 18.oo spotkanie z młodzieżą w salce, w domu parafialnym. Zaprasza ks. Piotr


7
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Skotnicka Barbara, Skotnicki Julian, Bogusz Maria i Glazer Maria.

 

 

 

XXI Niedziela Zwykła 27.08.2023

1. Dziś ostatnia niedziela sierpnia. Za tydzień, od niedzieli 03 września 2023 w kościele parafialnym odprawiamy Msze Św. w niedziele i święta o godz. 8.oo, 11.oo i 18.oo. Również w najbliższą, adoracyjną niedzielę 03 września,  zmiana tajemnic różańcowych.


2
. W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca. Korzystajmy z sakramentu pokuty.


3
. W czwartek po Mszy Św. o 18.oo próba scholi w salce, w domu parafialnym. Wszystkich chętnych zaprasza ks. Piotr.


4. Dzieci i młodzież zachęcamy do spowiedzi
z okazji zbliżającego się nowego roku szkolnego. Rodziców prosimy o pomoc i słowa zachęty w tej ważnej sprawie.


5. Film dokumentalny „ Ulmowie – błogosławiona rodzina ”
jest wyświetlany w kinach od 25 sierpnia 2023. Warto poznać ten dokument.


6.
Ukazał się kolejny numer darmowej gazety ewangelizacyjnej „DOBRE NOWINYpoświęcony rodzinie Ulmów. Przeczytaj i przekaż innym.

7. Dziś zapowiadana ubiegłej niedzieli kwesta na meble do zakrystii oraz na garaż w którym będą przechowywane sprzęty kościelne.


8
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Proćko Halina, Bieda Małgorzata, Jodłowska Beata i Jodłowska Małgorzata.

 

XX Niedziela Zwykła 20.08.2023

 

1. W liturgii Kościoła: we wtorek wspomnienie Najśw. Maryi Panny Królowej, a w sobotę 26 sierpnia Uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze Św. w kościele parafialnym o 7.3o, 9.3o i 18oo. Parafian z Czerteż, Zabłociec i Sanoczka zapraszamy do kościoła parafialnego.


2
. Składamy serdeczne podziękowania tym parafianom, którzy podjęli trud pielgrzymowania do sanktuarium Matki Bożej – Pani Starowiejskiej w uroczystość Wniebowzięcia NMPanny.


3
. Kwesta w miesiącu sierpniu jest przesunięta z dnia 20.08.2023, ze względu na Dożynki, na niedzielę 27.08.2023. Przypominamy, że gromadzony fundusz jest przeznaczony na meble do zakrystii oraz na garaż, na sprzęty związane z funkcjonowaniem kościoła.    


4
. Osoby wyjeżdżające do Markowej, na beatyfikację Rodziny Ulmów, dnia 10 września br., zgromadzą się na parkingu przy ul. Piastowskiej o godz. 6oo . Opłata za przyjazd w obie strony 40zł od osoby.


5
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Pałys Agnieszka, Kruczek Anna, Starosolska Barbara i Szumska Bożena.

 

 

XIX Niedziela Zwykła 13.08.2023

 

1. We wtorek, 15 sierpnia br., Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej. Maryi Panny. Msze Św. w kościołach naszej parafii jak w niedzielę. Podczas liturgii błogosławieństwo ziół i kwiatów.

W poniedziałek 14 sierpnia br., wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera     i męczennika.


2
. Parafialna Piesza Pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej w Starej Wsi tego roku, jak już ogłaszano, nie wyruszy samodzielnie do sanktuarium MB w Starej Wsi. Osoby, które jednak chcą pokłonić się Najświętszej Maryi Pannie, mogą dołączyć się do pielgrzymów z kościoła Sanok Fara.


3
. Nowenna Miesięcy ku czci Św. Jana Pawła II w środę, 16 sierpnia o 18.oo, w kościele parafialnym. W intencji składanych, wraz z ofiarą, podziękowań i próśb za przyczyną św. Papieża, odprawiana jest Msza Św. Jeszcze przez najbliższe trzy dni można składać intencje przed ołtarzem papieskim.


4
. Osoby zgłoszone na wyjazd do Markowej, na uroczystość beatyfikacji rodziny Ulmów jeszcze w tym tygodniu będą poinformowane o szczegółach tego wyjazdu.


5
. W miniony wtorek odbyło się posiedzenie Rady Parafialnej z dzielnicy Dąbrówka. Uczestnicy spotkania przychylili się do propozycji ks. proboszcza, aby w kościele parafialnym w niedziele i święta Msze Św. były sprawowane w godzinach: 8oo , 11oo i 18oo , a w sezonie zimowym o godz. 17oo. Zmiana godz. MSZY ŚW. ROZPOCZNIE SIĘ W PIERWSZĄ NIEDZIELĘ WRZEŚNIA tj. 03.09.2023.


6.W środę 16 sierpnia br., spotkanie Rady Parafialnej z Sanoczka o godz. 19.oo w Domu Kultury. Prosimy o obecność.


7
. Rodzinie nowożeńców dziękujemy za posprzątanie kościoła. O sprzątanie kościoła prosimy: Ligęza Wanda, Bobowska Beata, Bobowska Grażyna i Sobieszczyk Karolina

 

 

XVIII Niedziela Zwykła 06.08.2023

 

1. Dziś pierwsza, adoracyjna niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych. W drugiej części dzisiejszego spotkania adoracja Najśw. Sakramentu. Trwajmy na modlitwie.


2
. Również dziś Święto Przemienienia Pańskiego. W parafii Sanok Fara główny odpust związany z tytułem kościoła, uroczysta suma o godz. 11.oo.


3.
We wtorek wspomnienie św. Dominika, prezbitera, a w środę święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy, a w czwartek święto św. Wawrzyńca, męczennika, i w piątek wspomnienie św. Klary.


4
. Doroczna Parafialna Piesza Pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej w Starej Wsi nie będzie organizowana tego roku. Prosimy dołączyć się do grupy pielgrzymiej z Parafii Przemienienia Pańskiego z Sanoka.


5
. Na wyjazd do Markowej, na uroczystość beatyfikacji Rodziny ULMÓW jest jeszcze kilka miejsc. Autokar może zabrać ok. 50 osób, zarezerwowanych mamy w tej chwili tylko 15 miejsc.


6
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i za ofiary. O sprzątanie prosimy: Ligęza Wanda, Bobowska Beata, Bobowska Grażyna i Sobieszczyk Karolina.

 

 

 

 

XVII Niedziela Zwykła 30.07.2023

 

1. We wtorek rozpoczyna się sierpień – miesiąc trzeźwości. To czas dla nas szczególny na płaszczyźnie religijnej i narodowej. Z różnych stron Polski i Europy  tysiące pielgrzymów podąża na Jasną Górę. Trwa także wielka modlitwa o trzeźwość narodu. Przez osobista wstrzemięźliwość od napojów alkoholowych, przynajmniej w tym miesiącu, włączmy się w tę modlitwę. Wspierajmy także modlitwą osoby wpisane w Parafialnej Księdze Trzeźwości.


2
. W środę, 02 sierpnia, w kościele parafialnym możliwość zyskania odpustu zupełnego „Porcjunkuli”.


3
. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek przed południem odwiedziny duszpasterskie chorych: w Sanoczku, Czerteżu i w Zabłotcach od 9.oo. Msza Św. w Sanoczku w czwartek o 17.oo, spowiedź od 16.15.

W sobotę wieczór fatimski rozpocznie się Mszą Św. o 18.oo w kościele parafialnym, następnie modlitwa różańcowa z rozważaniem w kościele i na zakończenie procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła.


4
. W piątek wspomnienie św. Jana Marii Vianney’a, prezbitera, patrona kapłanów, w modlitwie polecamy wszystkich duszpasterzy.


5
. W przyszłą niedzielę święto PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO, w kościele Sanok Fara odpust parafialny.


6
. Dziękujemy za ofiary złożone ubiegłej niedzieli podczas błogosławieństwa kierowców i pojazdów z okazji św. Krzysztofa. Na środki transportu dla misjonarzy zebrano przed kościołami naszej parafii 6610zł. Bóg zapłać.


7
. Jeszcze dziś i jutro można zgłosić się na wyjazd do Markowej na uroczystość beatyfikacji Rodziny Ulmów. Zgłoszenia w zakrystii i w kancelarii parafialnej.


8
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie w czwartek po Mszy Św. prosimy: Adamska Agnieszka, Adamska Ewelina, Rudy Janina i Bocheńska Maria.

 

 

 

XVI Niedziela Zwykła 23.07.2023

 

1. Dziś w związku ze wspomnieniem Św. Krzysztofa błogosławieństwo pojazdów i kierowców. Dzień organizowany jest przez MIVA Polska, organizację, która wspiera misjonarzy poprzez zakup środków transportu. W parafiach w Polsce przeprowadzana jest „Akcja Św. Krzysztof – 1 grosz za 1 km na środki transportu dla misjonarzy” . Błogosławieństwo kierowców oraz poświecenie pojazdów dziś po każdej Mszy Św. Bądź wdzięczny Panu Bogu za bezpiecznie przejechane kilometry i wspomóż misjonarzy. 


2.
Dziś także Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych ustanowiony przez Ojca Świętego Franciszka.


3
. We wtorek dzień imienin bp. Krzysztofa Chudzio. Osobę solenizanta otaczamy naszą modlitwą.


4
. W kalendarzu kościelnym w poniedziałek, 24 lipca, wspomnienie Św. Kingi, dziewicy, 25 lipca, święto św. Jakuba Apostoła, w piątek 26 lipca, świętych Joachima i Anny, Rodziców Najśw. Maryi Panny, 29 lipca wspomnienie Św. Marty, Marii i Łazarza. Solenizantom tego tygodnia niech Bóg błogosławi za wstawiennictwem świętych patronów.


5
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Adamska Agnieszka, Adamska Ewelina, Rudy Janina i Bocheńska Maria.

 

 

 

 

 

XIV Niedziela Zwykła 09.07.2023

 

1. Przypominamy, że obowiązuje wakacyjny porządek odprawiania Mszy Św. w kościele parafialnym: w dni powszednienie Msze Św. o 7.oo i 18.oo. W Czerteżu, Sanoczku i w kościele parafialnym niedzielny porządek odprawiania Mszy Św. bez zmian. Sprawy urzędowe w kancelarii parafialnej można załatwić po Mszy Św. o 18.oo.


2
. We wtorek święto św. Benedykta, patrona Europy. W czwartek 13 lipca wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta, w sobotę 15 lipca wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.


3
. Miesięczne nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II, odprawiane 16 dnia każdego miesiąca odbędzie w najbliższą niedzielę w kościele parafialnym. Msza Św. o 18.oo będzie odprawiona w intencji podziękowań i próśb składanych wraz z ofiarą przy ołtarzu świętego Papieża.


4
. Archidiecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę zakończy się w najbliższą sobotę 15 lipca. Zachęcamy do Duchowego Pielgrzymowania wraz z Radiem FARA, które codziennie nadaje relacje z trasy pielgrzymki. Jednocześnie składamy serdeczne podziękowania kilku osobom, które wsparły pielgrzymów przynosząc zgrzewki wody mineralnej i domowe ciasto. Szczególne podziękowania składamy właścicielom Piekarni „SANREJ” za przekazanie pielgrzymom słodkich wypieków. Niech Pan Bóg błogosławi wszystkim darczyńcom.


5
. W związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa w najbliższą niedzielę błogosławieństwo pojazdów po każdej Mszy Św. Jest to także Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych ustanowiony przez Ojca Świętego Franciszka.


6
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Szuba Elżbietą, Kolbuch Wanda, Rygliszyn Joanna i Skalińska Małgorzata.

 

 

 

XIII Niedziela Zwykła 02.07.2023

 

1. Dziś pierwsza adoracyjna niedziela miesiąca lipca. Zmiana tajemnic różańcowych. Nie opuszczajmy modlitwy adoracyjnej, która jest częścią dzisiejszej liturgii.


2
. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu w kościele parafialnym obowiązuje wakacyjny porządek odprawiania Mszy Św. W kościele parafialnym Msze Św. o godz. 7.oo i 18.oo w dni powszednie. Niedzielny porządek odprawiania Mszy Św. w kościołach naszej parafii pozostaje bez zmian. W kościołach filialnych w Czerteżu i w Sanoczku nie będzie Mszy Św. w dni powszednie. Sprawy urzędowe w kancelarii parafialnej można załatwiać po Mszy Św. o 18.oo, a w pilnych sprawach kontaktować się z księdzem dyżurnym.


3
. W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W pierwszy czwartek spowiedź od 16.15. Msza Św. o 17.oo. Przed południem odwiedziny duszpasterskie chorych, w Czerteżu i w Sanoczku od godz. 09.oo.


4
. 43 PRZEMYSKA ARCHIDIECZJALNA PIESZA PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ rozpocznie się 4 lipca (wtorek) w Lesku, i godz. 16.oo pielgrzymi będą przechodzić przez dzielnicę Dąbrówka. Na modlitwę i krótki odpoczynek pielgrzymi zatrzymają się przy kościele parafialnym. Na powitanie pielgrzymów zadzwonią dzwony. Pielgrzymów można wesprzeć przekazując niegazowaną wodę w zgrzewkach. Zachęcamy do Duchowego Pielgrzymowania wraz z Radiem FARA, które codziennie nadaje relacje z trasy pielgrzymki. Przewodnikiem tej grupy jest ks. Stanisław MAZUR.


5
. Rozpoczął się czas wakacji i urlopów. Pamiętajmy o stosownym ubiorze wchodząc do kościoła na Mszę Św. Trzymajmy się mądrej zasady: W PROGI BOŻE W GODNYM UBIORZE. Nie wypada, by chłopcy czy mężczyźni przychodzili na Mszę Św. w krótkich spodniach i podkoszulku, a kobiety z odsłoniętymi ramionami i plecami. Uszanujmy świętość tego miejsca przez właściwy strój, który będzie znakiem naszej osobistej kultury.


6
. Miesiąc lipiec poświęcony jest Tajemnicy Krwi Chrystusa. Starajmy się często odmawiać litanię poświęconą tej Tajemnicy.


7
. Dzisiejsza składka przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Przemyślu, gdzie przez 7 lat przygotowują się kandydaci do kapłaństwa.


8
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Rzepka Anna, Dodaj Agnieszka, Lesiak Jolanta i Dadaś Agnieszka.

 

 

 

 

XII NIEDZIELA ZWYKŁA 25.06.2023

 

1. Jutro, 26 czerwca br., w Sanoku wspomnienie obowiązkowe świętego Zygmunta Gorazdowskiego, prezbitera.


2
. W środę w godz. wieczornych Wigilia Uroczystości Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Natomiast w czwartek Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W parafii Bukowsko odpust. Solenizantom tego dnia składamy najlepsze życzenia błogosławieństwa Bożego za wstawiennictwem św. Patronów.


3
. W kościele parafialnym Msze Św. o 7.oo i 18.oo. W najbliższy piątek zakończenie nabożeństw czerwcowych.


4
. W sobotę, 1 lipca, pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy Św. w kościele parafialnym o godz.18.oo modlitwa różańcowa połączona z rozważaniem, przed Mszą Św., koronka do Miłosierdzia Bożego.


5
. Również w sobotę 1 lipca MĘSKI RÓŻANIEC, publiczne wyznanie wiary katolickiej. Rozpoczyna się Mszą Św. w kościele Przemienienia Pańskiego w Sanoku o 7.3o,i następnie procesja ulicami Sanoka z modlitwa różańcową. Zachęcamy mężczyzn młodszych i starszych do udziału w tej procesji. Nie lękaj się wziąć różaniec do ręki i dołącz się do tej niezwykłej procesji.    


6
. Przypominamy, że od 1 lipca 2023, w kościele parafialnym obowiązuje wakacyjny porządek odprawiania Mszy Św. W kościele parafialnym Msze Św. o godz. 7.oo i 18.oo w dni powszednie. Niedzielny porządek odprawiania Mszy Św. w kościołach naszej parafii pozostaje bez zmian. W kościołach filialnych w Czerteżu i w Sanoczku nie będzie Mszy Św. w dni powszednie. Sprawy urzędowe w kancelarii parafialnej można załatwiać po Mszy Św. o 18.oo, a w pilnych sprawach kontaktować się z księdzem dyżurnym.


7
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Szwarc Danuta, Świątek Jadwiga, Światek Grażyna i Światek Agnieszka.

 

 

 

 

XI Niedziela Zwykła 18.06.2023

 

1. Zakończenie roku szkolnego dla dzieci ze SP w najbliższy czwartek 22 czerwca o godz. 17.oo. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.


2
. Sanocki Dom Kultury zaprasza na film „Niebo nie może czekać. Historia Carla Acutisa”. Jest to opowieść o jednym z najmłodszych i obecnie popularnym świętym Kościoła Katolickiego. Jego życie i dojrzałość duchowa fascynuje coraz większe rzesze wiernych. Seanse filmowe odbędą się w dniach od 23 do 25 czerwca 2023 roku o 18.oo

 

3. W sobotę, 24 czerwca, uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msze Św. w kościele parafialnym o 7.oo i 18.oo. Solenizantom tego dnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego za wstawiennictwem św. Jana.

 

4. Informujemy, że już od 01 lipca, przez wakacyjne miesiące, Msze Św. w kościele parafialnym odprawiamy o 7.oo i 18.oo w dni powszednie, a w niedziele godziny odprawiania Mszy Św. bez zmian.


5
. Dziękujemy za ofiary składane w kościele na tacę oraz podczas kwesty, która wypada dziś, w trzecią niedzielę miesiąca. Niech Pan Bóg wszystkim darczyńcom hojnie błogosławi.


6
. We wtorek, 20 czerwca, spotkanie w salce dla uczniów klasy VI SP z terenu parafii, a w środę 21 czerwca, spotkanie dla klas VII z terenu parafii również w salce w domu parafialnym.


7
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Łukaszyk Elżbieta, Michta Dorota, Buczek Bożena i Ciupka Krystyna.

 

 

 

X Niedziela Zwykła 11.06.2023

 

1. Przeżywamy oktawę uroczystości Bożego Ciała. W kościele parafialnym procesja eucharystyczna dziś po Mszy Św. po godz. 11.oo, i w ciągu tygodnia po wieczornej Mszy Św. do czwartku włącznie. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała, poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci, również tych jeszcze nienarodzonych, oraz rozdanie drobnych prezentów. W Sanoczku Msza Św. o 17.oo.


2
. W piątek, 16 czerwca, Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. W najbliższy piątek nie obowiązuje post. W kościele parafialnym po Mszy Św. o 18.oo wystawienie Najśw. Sakramentu, Litania do Najśw. Serca Pana Jezusa i Akt wynagrodzenia Sercu Jezusowemu.


3
. W sobotę, 17 czerwca, wspomnienie Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny. Msza Św. w kościele parafialnym o 18.oo.


4
. Serdecznie dziękujemy za przygotowanie ołtarzy na uroczystą procesję Bożego Ciała. Dziękujemy Służbie Liturgicznej za oprawę Mszy Św. i podczas procesji oraz wszystkim za świadectwo wiary i modlitewne zaangażowanie.


5
. We wtorek, 13 czerwca br., wspomnienie Św. Antoniego z Padwy, uroczystość odpustowa w kościele filialnym w Czerteżu. Msza Św. o 17.oo. Uczcijmy naszego Opiekuna licznym udziałem we Mszy Św.


6
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Patent Stanisława, Patent Joanna, Łukaszyk Karolina i Tympalska Stanisława.

 

 

 

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 04.06.2023

 

1. Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończy się okres komunii św. wielkanocnej.

2. W czwartek, 08 czerwca, UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI PAŃSKIEJ – BOŻE CIAŁO. Z kościołów wyruszą procesje z Najświętszym Sakramentem. Pobożny udział w procesji jest wyrazem wiary w obecność Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie. Udekorujmy nasze domy, by okazać Jezusowi, że cieszymy się z  Jego obecności wśród nas. Mszę Świętą odprawimy o godzinie 08.45. Po Mszy Św. wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Ołtarze w tym roku zaplanowano:

I. obok kościoła


II.
przy posesji p. Oryszczak


III. przy posesji p. Koczera


IV.
przy posesji p. Kucińskich


Do przygotowania pierwszego ołtarza
przy kościele prosimy rodziny: Wydrzyńscy, Hydzik, Florko, Świątek, Sobolak, Tymczak, Burzak, Piegdoń i Łabusiewicz.

Prosimy najbliższych sąsiadów o pomoc wyznaczonym rodzinom w przygotowaniu  pozostałych ołtarzy.

Na zakończenie procesji uroczyste błogosławieństwo i hymn „Ciebie Boga wysławiamy”. Zelatorów męskich Róż Żywego Różańca  prosimy o wyznaczenie dwóch lub trzech mężczyzn do niesienie chorągwi w czasie procesji i do baldachimu. Dziewczynki z naszej szkoły podstawowej, a także młodsze dzieci prosimy o sypanie kwiatów w czasie tej procesji i w oktawie Bożego Ciała. Za pobożny udział w uroczystej procesji eucharystycznej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.


3.
Od piątku rozpoczyna się tradycyjna oktawa po Bożym Ciele. W najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych na terenie Archidiecezji Przemyskiej. W związku z oktawą Bożego Ciała prosimy o liczniejszy udział w Mszy Św., procesjach i przyjmowanie Komunii Św.


4
. We wtorek, 13 czerwca, wspomnienie św. Antoniego. W Czerteżu Msza Św. odpustowa o 17.oo. Zapraszamy do udziału w tej uroczystości czcicieli św. Antoniego z całej parafii.


5
. Spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza celem przygotowania na uroczystość Bożego Ciała w poniedziałek o 19.oo w kościele.


6
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Kotlarz Grażyna, Nawrocka Agnieszka, Kotlarz Danuta i Kucińska Anna.

 

 

 

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 28.05.2023

 

1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Za odmówienie (odśpiewanie) hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź”, można dzisiaj zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zakończenie nabożeństw majowych w środę.


2
. Jutro święto NMP Matki Kościoła. Msze Św. w kościele parafialnym o 7.3o, 9.3o i 18.oo.


3
. W czwartek, święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu modlimy się za kapłanów i o nowe powołania do życia kapłańskiego.


4
. W najbliższą niedzielę - Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres Komunii Św. wielkanocnej.


5
. Zmiana tajemnic różańcowych w niedzielę 04 czerwca br. Zapraszamy zelatorów oraz przedstawicieli poszczególnych róż na Mszę Św. o 8.3o.


6
. Od czwartku rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe poświęcone Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.


7
. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w czwartek od godz. 16.15. Odwiedziny duszpasterskie chorych w piątek od godz. 09.oo.


8
. Organizowana jest pielgrzymka dziękczynna z okazji piątej rocznicy poświęcenia pomnika Św. Michała Archanioła Patrona miasta Sanoka. Pielgrzymka do sanktuarium Św. Michała Archanioła na Gargano we Włoszech odbędzie się w dniach 25 września – 5 października 2023. Szczegółowy program na tablicy ogłoszeń.


9
. Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego obędzie się w dniach 5 – 6 czerwca br. Zużyte komputery, drukarki, telewizory, radia, telefony, pralki, lodówki, żelazka

można składać do godz. 11.oo 6 czerwca 2023, przed drzwiami dolnego kościoła.  


10
. Wielu katolików lekceważy obowiązek udziału we Mszy Św., także w naszej parafii, a zapis z Katechizmu Kościoła Katolickiego (nr 2181) brzmi: „Eucha­rystia niedzielna uzasadnia i potwierdza całe działanie chrześcijańskie. Dlatego wierni są zobowiązani do uczestniczenia w Eucharystii w dni nakazane, chyba że są usprawiedliwieni dla ważnego powodu (np. choroba, pielęgnacja niemowląt) lub też otrzymali dyspensę od ich własnego pasterza. Ci, którzy dobrowolnie zaniedbują ten obowiązek, popełniają grzech ciężki.”


11.
W miniony wtorek odbyło się spotkanie Rady Parafialnej w związku z pilną potrzebą postawienia wiaty dla przechowywania sprzętów kościelnych, dekoracji itp. Dlatego prosimy we wtorek, środę i czwartek na godz. 17.oo do prac przy uporządkowaniu terenu po starej wiacie, by postawić nową, bezpieczną wiatę. Bardzo prosimy…


12
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła I O sprzątanie prosimy: Bąk Magdalena, Derewecka Wiesława, Rowenczyn Krystyna i Haduch Diana.

 

 

 

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO 21.05.2023

 

1. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Trwa Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Św. Wczoraj, 20 maja, sakrament bierzmowania otrzymało 37 naszych młodych parafian.


2
. Za tydzień, w niedzielę, Uroczystość Zesłania Ducha Św., kończy się okres wielkanocny i jednocześnie 31 maja kończą się nabożeństwa


3
. Święcenia kapłańskie w naszej Archidiecezji w sobotę, 27 maja 2023.Otaczamy modlitwą kandydatów do świeceń, a wśród nich jest znany nam diakon Piotr Bolanowski.


4
. Informujemy, że zaświadczenia dla rodziców chrzestnych wydawane są do rąk własnych tylko osobom poproszonym do tej funkcji. W sytuacjach wyjątkowych, zaświadczenie może odebrać osoba posiadająca do tego pisemne upoważnienie. Przypominamy, że funkcję ojca/matki chrzestnej może pełnić osoba wierząca i praktykująca.


5
. Dnia 28 maja 2023 w Sanoku odbędzie się wyścig kolarski „Orlen Wyścig Narodów”. Tego dnia będą ograniczenia w ruchu drogowym w centrum miasta i na trasie wyścigu. Start zaplanowany jest na godz. 9.50 z Rynku Sanockiego a następnie ulicami: Rynek, 3-go Maja, Kościuszki, Rymanowska, Krakowska i Okulickiego. Wymienione ulice zostaną zablokowane w godz. od 9.oo -10.1o. Zablokowana będzie również droga przez Sanoczek na czas przejazdu wyścigu. Dlatego o stałej porze czyli o 7.3o zostanie odprawiona pierwsza Msza Św. a druga o 12.3o.


6
. W piątek, 26 maja br., po Mszy Św. o 18.oo próba przed rocznicą Pierwszej Komunii Św.


7
. Składamy serdeczne podziękowania kilku rodzicom wczoraj bierzmowanej młodzieży, a przede wszystkim rodzicom dzieci, które dziś przystępują do Pierwszej Komunii Św. za prace porządkowe wokół kościoła, za koszenie i wywózkę traw i oczyszczenie kostki brukowej. BÓG ZAPŁAĆ. Podziękowania serdeczne dla ks. wikariusza Piotra za troskę o młodzież, która wczoraj przyjęła sakrament bierzmowania, a przede wszystkim za przygotowanie dzieci do pierwszej spowiedzi i Komunii św. BÓG ZAPŁAĆ.


8
. We wtorek o godz. 19.oo spotkanie Rady Parafialnej w budynku Domu Kultury.


9
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Izdebska Agnieszka, Koczera Marzena, Bobak Anna i Goleń Elwira.

       

 

VI Niedziela Wielkanocy 14.05.2023

 

1. Za nami już dwa tygodnie Maryjnego miesiąca maja, i śpiewu litanii na cześć Matki Bożej. Nabożeństwo majowe odprawiamy po Mszy Św. w poniedziałki, środy i piątki.


2
. W poniedziałek, wtorek i w środę przypadają dni modlitw o urodzaje ( Dni Krzyżowe). Podczas nabożeństw majowych będziemy modlić się także o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy na roli.


3
. W piątek początek nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Za tydzień Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i rocznica Pierwszej Komunii Św.


4.
W sobotę rocznica święceń biskupich ks. bp. Stanisława JAMROZKA. Osobę ks. biskupa Stanisława otoczmy modlitwą.


5
. PARAFIALNA CAŁODZIENNA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU w naszej parafii jest wyznaczona na 16 maja Adoracja będzie się odbywała od Mszy Św. o 7.oo do Mszy Św. sprawowanej o 18.oo. W czasie całodziennej adoracji kościół parafialny będzie otwarty dla wszystkich parafian: z dzielnicy Dąbrówka, Czerteża, Sanoczka i Zabłociec.


6. W środę, 17 maja br. o godz. 12.oo Msza Św. w kościele parafialnym z okazji DNIA STRAŻAKA. Uroczystość organizuje Komendant Powiatowy PSP mgr inż. Grzegorz Oleniacz.
Osoby związane z PSP zapraszamy do udziału w tej uroczystości.


7
. W Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, 28 maja 2023, Stowarzyszenie Rozpaleni Duchem oraz Parafia Przemienienia Pańskiego w Sanoku, organizują w Sanockim skansenie o 18.3o koncert muzyki chrześcijańskiej pt: „Rozpaleni Duchem”. Organizatorzy zapraszają dzieci, młodzież i dorosłych. Wstęp wolny. Więcej informacji na plakatach.


8
. We wtorek spotkanie przed rocznicą Pierwszej Komunii Św., w środę – próba przed Pierwszą Komunią Św., i w czwartek próba przed Pierwszą Komunią Św. połączona z próbą scholi. Podczas Mszy Św. w czwartek dzieci pierwszokomunijne złożą przyrzeczenia.


9
. W piątek od godz. 16.oo do 17.3o spowiedź dla przygotowujących się do bierzmowania oraz świadków bierzmowania. Po spowiedzi obrzęd złożenia przyrzeczeń trzeźwościowych i przyjęcie pamiątkowego krzyża. Rodziców młodzieży prosimy o obecność. 
UWAGA !!! Sakrament Bierzmowania w naszej parafii odbędzie się o godz. 14:00 a nie jak wcześniej planowano o 17:00.
Decyzja ks. Biskupa


10
. Spowiedź dzieci i rodziców przed Pierwszą Komunią Św. w sobotę od 9.oo.

11. Łukasz Staszewski z parafii Chrystusa Króla w Sanoku organizuje pielgrzymkę do Wilna w czerwcu w dniach 2-6.06.2023. Koszt 960zł oraz 70 Euro. Zgłoszenia do soboty na księdza tel. 725 478 335.


12
. W najbliższą niedzielę, przy wejściu do kościoła, zbiórka na potrzeby kościoła w Sanoczku.


13
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Kwolek Anna, Rygielska Justyna, Kot Dorota i Sokołowska Henryka.

 

 

V Niedziela Wielkanocy 07.05.2023

 

1. Dziś pierwsza adoracyjna niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych. Trwajmy na modlitwie, która jest wyrazem naszej wdzięczności Jezusowi obecnemu wśród nas.

 

2. Przeżywamy miesiąc maj. Przychodźmy na wieczorne nabożeństwa, by wypraszać za przyczyną Matki Najświętszej dar nawrócenia dla świata, szczególnie dla Europy, która odwraca się od Boga i Jego przykazań.

 

3. W sobotę w liturgii Kościoła wspomnienie Najśw. Maryi Panny Fatimskiej.

 

4. Juro uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, patrona Polski. Jest to dzień imienin STANISŁAWA JAMROZKA. Osobę solenizanta otaczamy naszą modlitwą.

 

5. W poniedziałek i we wtorek spotkanie przed bierzmowaniem uczniów klasy VIIISP z terenu parafii w salce, w domu parafialnym. Tym razem kandydaci do bierzmowania są podzieleni na dwie grupy. Wykaz grup na stronie inter. Parafii.

W sobotę, tj. 13 maja, w kościele parafialnym spotkanie z rodzicami przystępujących do bierzmowania, po wieczornym nabożeństwie majowym. 

 

6. Próba przed Pierwszą Komunia Św. w poniedziałek, środę i piątek po wieczornej Mszy Św. W czwartek próba scholi.

Rocznica Pierwszej Komunii Św. odbędzie się 28 maja br., podczas Mszy Św. o godz. 11.oo.

 

7. Ukazał się kolejny nr gazetki parafialnej „Nasza Królowa”. Zachęcamy do nabycia tej gazetki i zapoznania się z jej treścią.

 

8. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Hędrzak Natalia, Florek Beata, Pelc Mirosława i Gacek Patrycja.

 

 

IV Niedziela Wielkanocy 30.04.2023

 

1. Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza to Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Każdego dnia będziemy wspierać powołanych do szczególnej służby Bożej i modlić się o dar nowych, świętych i charyzmatycznych powołań także z naszej parafii.


2. Jutro rozpocznie się Maryjny miesiąc maj. W kościele parafialnym nabożeństwa majowe połączone z Mszą Św. odprawiamy w dni powszednie po Mszy Św. o godz. 18.oo
. Prosimy wszystkich o liczny udział w tych nabożeństwach ku czci Matki Bożej. Przypominamy, że dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Św. powinny uczestniczyć w tych nabożeństwach. Prosimy rodziców tych dzieci, prowadźcie je do Matki Bożej i własnym przykładem uczcie je czcić Maryję.


3
. We wtorek rocznica święceń biskupich ks. bp. Krzysztofa Chudzio.


4. W środę Uroczystość Najśw. Maryi Panny, Królowej Polski,
głównej Patronki Polski i archidiecezji przemyskiej. Porządek Mszy Św. i nabożeństwa majowego jak w niedzielę.


5
. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W kościele parafialnym, w piątek adoracja Najśw. Sakramentu od 17.oo – 18.oo, oraz okazja do spowiedzi. Natomiast w każdą niedzielę maja nabożeństwo majowe o 17.3o i Msza Św. o 18.oo. W Sanoczku w pierwszy czwartek spowiedź od 16.15 i o 17.oo Msza Św. i następnie nabożeństwo majowe. Szczególnie w maju zadbajmy o wizerunki Maryi w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Z okazji pierwszego piątku, odwiedziny chorych od godz. 09.oo. Zgłoszenia chorych dzisiaj w kościele lub telefonicznie z domu.


6
. Spotkanie rodziców i dzieci przed Pierwszą Komunią Św. odbędzie się w kościele parafialnym w piątek 05 maja br., po Mszy Św.


7
. Na spotkanie przed bierzmowaniem zapraszamy we czwartek po Mszy Św. drugą grupę uczniów 8 klasy SP z terenu parafii, i piątek po Mszy Św. trzecią grupę z 8 klasy SP z terenu parafii. Proszę przygotować odpowiedzi na otrzymane pytania. Wykaz uczniów uczniowie wspomnianych grup znajduje się na stronie internetowej parafii


8
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Mazur Elżbieta, Ciupka Grażyna, Bułdak Anna i Malik Wiesława.

 

 

III Niedziela Wielkanocy 23.04.2023

 

1. Dzisiejsza Niedziela rozpoczyna Tydzień Biblijny. Również dziś kolejny Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego.


2
. Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele.


3. Jutro uroczystość św. Wojciecha
, biskupa i męczennika, patrona Polski, przeniesiona z niedzieli. W sobotę święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. Solenizantom tych dni składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego za wstawiennictwem św. Patronów.


4
. Dnia 06 maja br., organizowany jest wyjazd do Częstochowy na Zawierzenie NMP. Informacje związane z wyjazdem można otrzymać dzwoniąc na nr tel. 503 102 358.


5
. Spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania w piątek po Mszy Św. o godz. 18.oo w salce w domu parafialnym. Zapraszamy pierwszą grupę 12 uczniów SP z klasy VIII. Lista zaproszonych na stronie internet. Parafii. Prosimy przygotować odpowiedzi na pytania zadane na ostatnim spotkaniu.


6
. Spotkanie formacyjne uczniów klasy VI SP z terenu parafii we wtorek po Mszy Św. o 18.oo, a klasę VII w środę również po wieczornej Mszy Św. Spotkania odbędą się w kościele parafialnym. W czwartek spotkanie scholi i w sobotę spotkanie młodzieży w salce, w domu parafialnym.


7
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Skoczółek Józefa, Fal Elżbieta, Koczera Lidia i Cwynar Ludmiła.

 

 

 

 II Niedziela Wielkanocy czyli MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 16.04.2023 

 

1. Dziś w Niedzielę Miłosierdzia Bożego należy przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi …. w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia …… Bądźcie świadkami miłosierdzia!” (Łagiewniki, 2002 r.). Ostatnia  Msza Św. dzisiaj w kościele parafialnym o godz. 18.oo. Zapraszamy na GODZINĘ MIŁOSIERDZIA połączoną z wystawieniem Najśw. Sakramentu i Koronką do Miłosierdzia Bożego dziś od 15.oo – 16.oo.  W Sanoczku dzisiaj tylko jedna Msza Św. odpustowa o 12.oo.


2
. Obecna niedziela rozpoczyna TYDZIEŃ MIŁOSIERDZIA. Dziś w Polsce zbiórka do puszek na potrzeby „CARITAS”.


3
. Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby parafii na tacę w kościele, na stoliku za ławkami oraz na konto parafialne. Wszystkim ofiarodawcom: Bóg zapłać.


4
. Serdeczne podziękowania ks. Piotrowi za trud przygotowania Służby Liturgicznej na czas Triduum Paschalnego w trzech kościołach naszej parafii. Podziękowania wszystkim lektorom, ministrantom i wszystkim, którzy włączyli się w Liturgię Słowa. Bóg zapłać. Również podziękowania osobom, które z zapałem włączyły się w przygotowanie Ciemnicy, Bożego Grobu i wystroju kościoła. Wyrazy wdzięczności również diakonowi Piotrowi Bolanowskiemu za gorliwą posługę duszpasterska w naszej parafii. Bóg zapłać wszystkim.


5
. Zarząd Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta Koło w Sanoku składa serdeczne podziękowania za przekazaną darowiznę rzeczową w postaci żywności oraz darowiznę finansową w kwocie 987,02zł na pomoc osobom bezdomnym w naszym schronisku.


6
. Czytajmy prasę katolicką, słuchajmy rozgłośni radiowych Radio „Via”, Radio „Maryja” Dbajmy o własną formację religijną.


7
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Hnat Monika, Hnat Maria, Wójcik Teresa i Norak Maria.

 

 

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY 10.04.2023 

 

1. Za kilka dni, w niedzielę 16 kwietnia br., odpust w Sanoczku związany z tytułem kościoła pod wezw. MIŁOSIERDZIA BOŻEGO.

Tego dnia nie będzie w Sanoczku Mszy Św. o godz. 7.3o, a intencja zapisana na tę godzinę zostaje przeniesiona do kościoła parafialnego na godz. 7.oo, w poniedziałek 17 kwietnia br.

Msza Św. odpustowa będzie odprawiona o 12.oo. Po Mszy Św. zostanie odmówiona Koronka do Miłosierdzia Bożego.

Tego dnia trzeba przypomnieć słowa św. Jana Pawła II, który powiedział:

Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry,  Kościołowi …. w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia ……  Bądźcie świadkami miłosierdzia!” (Łagiewniki, 2002 r.).


2
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie w czwartek po Mszy Św. o 17.oo prosimy panie: Wójcik Danuta, Wójcik Krystyna, Solon Dorota, Fijałko Aneta i Pietrycka Agnieszka.


3
. Składamy podziękowania za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu oraz za ofiary złożone w Wielkim Tygodniu i na Wielkanoc. Również serdeczne podziękowania za przygotowanie i wystrój Ciemnicy i Bożego Grobu.

Dziękujemy również osobom, które włączyły w oprawę liturgiczną Triduum Paschalnego, zespołowi „Lawenda” za śpiew liturgiczny i p. organiście za przygotowanie chóru, dziękujemy za posługę wszystkim ministrantom i lektorom.


4
. Ofiarodawcom: Monice i Sebastianowi Oryszczakom podziękowania za zakup nowego paschału do naszego kościoła.

Grupie ofiarodawców, którzy chcą pozostać anonimowi, dziękujemy za wyposażenie prezbiterium w nowe lichtarze oraz pulpit mszalny.


Bóg zapłać wszystkim,
którzy w wiadomy sobie sposób, pomogli nam przeżywaniu TRIDUUN PASCHALNEGO.

 

 

 

Niedziela Palmowa 02.04.2023

 

1. Dziś Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, rozpoczyna się Wielki Tydzień. Podczas Mszy Św. poświęcenie palm. Po Mszy Św. o 10.oo zmiana tajemnic różańcowych i śpiew Gorzkich Żali bez wystawienia Najśw. Sakramentu.    


2
. W tym tygodniu obchodzimy Święte Triduum Paschalne i jednocześnie pierwszy czwartek i piątek miesiąca.

Liturgię Mszy Św. WIECZERZY PAŃSKIEJ (Wielki Czwartek), Liturgię WIELKIEGO PIĄTKU, odprawiamy o godz. 17.oo. W Wielki Piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia) oraz post ilościowy (wszystkich wiernych, którzy ukończyli 18. rok życia, a nie rozpoczęli 60.). Rodzice powinni zatroszczyć się, aby również dzieci były wprowadzane w autentycznego ducha pokuty.    Zachęca się wiernych do zachowania postu także w Wielką Sobotę. W Wielki Czwartek o czuwanie modlitewne prosimy parafian od p. Wydrzyńskich do kościoła , a w Wielki Piątek od kościoła do końca tej strony.

W WIELKĄ SOBOTĘ liturgię rozpoczynamy o 17.3o. W Wielką Sobotę błogosławieństwo pokarmów na stół świąteczny o 10.oo i 11.oo. Wstępując do kościoła podejdźmy wpierw do Grobu Pańskiego na krótką modlitwę. Zachowajmy ciszę. Tego roku przy Grobie Pańskim będzie czuwać Straż, wychodząc z kościoła, jako wyraz wdzięczności, włóżmy do hełmu dobrze ugotowane jajko.  W Wielką Sobotę o czuwanie przy Grobie Pański prosimy parafian po stronie Domu Ludowego.

WIELKANOC: Msza Św. rezurekcyjna w Sanoczku o godz. 7.3o. Następna Msza Św. o 10.oo. W Poniedziałek Wielkanocny Msze Św. w kościołach naszej  parafii jak w niedzielę. W kościele parafialnym również o 18.oo.


3. Okazja do spowiedzi w poniedziałek i wtorek w kościele Sanok Fara i u Franciszkanów
. Chorych odwiedzimy w środę od 10.oo, po zgłoszeniu w zakrystii lub na telefon.


4
. W Wielki Piątek rozpoczyna się Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy do praktykowania Godziny Miłosierdzia w Wielki Piątek od 15.oo – 16.oo. Można też skorzystać z katolickich rozgłośni radiowych czy TV Trwam. Świąteczny numer gazetki parafialnej „Nasza Królowa” będzie dostępny w czwartek.


5
. Zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich parafian o przyjęcie na dwa noclegi z 14/15 kwietnia i z 15/16 od 2 – 4 dziewczyn lub chłopców, którzy przyjadą do Sanoka na Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej. Zgłoszenia prosimy przekazać w zakrystii.


6
. Bardzo prosimy o uporządkowanie grobów na cmentarzu. Zachowajmy porządek przy kontenerze na odpady.


7
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Izdebska Beata, Izdebska Bernarda, Kudroń Teresa, Kolbuch Jolanta, Szymańska Elżbieta, Bacior Andrzej, Oryszczak Helena, Wójcik Krystyna. W sprawie sprzątania prosimy o kontakt z p. kościelnym.

 

 

V Niedziela Wielkiego Postu 26.03.2023 

 

1. Przeżywamy piątą niedzielę Wielkiego Postu. Zgodnie z polską tradycją, od dzisiejszej niedzieli zasłania się w kościele krzyże i obrazy. Pozostają one zasłonięte aż do Wielkiego Piątku.


2
. Niedziela Męki Pańskiej czyli Niedziela Palmowa za tydzień 02 kwietnia br., i początek uroczystych obchodów Wielkiego Tygodnia. Podczas Mszy Św. błogosławieństwo palm.


3
. W tym tygodniu, 01 kwietnia, przypada pierwsza sobota miesiąca.


4
. Spowiedź wielkopostna w naszej parafii odbędzie się w piątek 31 marca br. w kościele parafialnym od 10.oo -12.oo, i po południu również w Czerteżu i w Sanoczku od 15.oo – 17.3o.


5
. Od dzisiaj przechodzimy na czas letni. Msze Św. popołudniowe w kościele parafialnym będą odprawiane o godz. 18.oo. Wyjątkiem są niedziele Wielkiego Postu, więc dziś i w Niedzielę Palmową Gorzkie Żale o godz. 15.oo i następnie Msza Św. Również kancelaria parafialna czynna jest według czasu letniego.


6
. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można jeszcze składać do skarbonki na stoliku za ławkami. Ofiarodawcy mogą zapisać się do zeszytu obok skarbonki.


7
. Zbliża się Wielkanoc, a na cmentarzu wiele grobów nadal jest nieuporządkowanych, przy grobach potłuczone szkło i zniszczone wieńce. Prosimy o uporządkowanie grobów, a szkło i plastikowe elementy włożyć do kontenerów.


8
. W piątek 31 marca 2023 rozpocznie się w Sanoku Ekstremalna Droga Krzyżowa. Zapisy w internecie. Zachęcamy do włączenia się w tę drogę. W Sanoku nabożeństwo rozpocznie się Mszą świętą w Kaplicy pw. św. Maksymiliana o godz. 20.00, a następnie będzie możliwość wybrania trzech tras: 30km., 38km. i 19km.


9
.Starosta Powiatu Sanockiego zaprasza 02 kwietnia br., na IX Niedzielę Palmową organizowaną na Rynku Galicyjskim w Skansenie w Sanoku w godz. 11.3o-13.3o. Można zobaczyć konkurs palm wielkanocnych i stoiska z potrawami regionalnymi. Więcej szczegółów na plakatach. 


10
. Zbiórka ministrantów i lektorów celem przygotowania do Triduum Paschalnego w poniedziałek o godz. 19.oo w kościele. Obecność obowiązkowa.


11
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Daniła Teresa, Morawska Magdalena, Karbownik Zofia i Mokrzycka Bożena.

 

 

 

IV Niedziela Wielkiego Postu 19.03.2023

 

1. Dzisiejsza niedziela w tradycji Kościoła nazywana jest niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Kościół wzywa wiernych do radości, aby podejmowany trud przemiany serca przyniósł błogosławione owoce. Dziś o 10.oo Msza Św. z nauką rekolekcyjną. Po Mszy Św. Gorzkie Żale.


2
. W sobotę, 25 marca, Uroczystość Zwiastowania PańskiegoDzień Świętości Życia. Przed wieczorną Mszą Św. modlitwa różańcowa w intencji o poszanowanie ludzkiego życia od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci. Podczas Mszy Św. o 17.oo w kościele parafialnym można złożyć deklaracje Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Formularze deklaracji jeszcze na ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej. W nocy z soboty na niedzielę, 25/26 marca br., zmiana czasu na letni, czyli z 2.oo na 3.oo godz.


3
. W zakrystii można nabyć wielkanocne paschaliki przygotowane przez Caritas Archidiecezji Przemyskiej w cenie 10zł. Paschaliki można zapalić na grobach bliskich zmarłych.


4
. W niedzielę 26 marca przechodzimy na czas letni. Stąd w najbliższą, i w pozostałe niedziele W. Postu Gorzkie Żale będą połączone z kazaniem pasyjnym. Natomiast w dni powszednie w kościele parafialnym Msze Św. o 7.oo i 18.oo.


5
. Dziś w trzecią niedzielę miesiąca składka na nasz kościół.


6
. Rozpoczęliśmy dziś Rekolekcje Wielkopostne. Program rekolekcji znajduje się na tablicach ogłoszeń i w internecie. W poniedziałek i w środę Msze Św. o godz. 9.oo,natomiast we wtorek pierwsza Msza Św. o 7.3o i druga o 9.3o z nauką dla starszych, chorych, cierpiących połączona z Namaszczeniem chorych i błogosławieństwem Najśw. Sakramentem. W poniedziałek, wtorek i środę popołudniowa Msza Św. o 16.3o. Tylko w poniedziałek i we wtorek w kościele parafialnym odbędą się nabożeństwa wieczorne o godz. 20.oo zakończone Apelem Jasnogórskim. Zapraszamy.

Nauki rekolekcyjne głosi ks. Wojciech Kozłowski, którego serdecznie witamy w naszej  parafii i wspieramy modlitwą. 


7
. Intencje Mszy Św. w poniedziałek, wtorek i w środę będą odprawiane o godz. 16.3o, za śp. Zofię Łukaszyk.


8. Dziękujemy
za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Tomczewska Grażyna, Adamska Alina, Tomczewska Grażyna i Wojtyna Maria.

 

 

III Niedziela Wielkiego Postu 12.03.2023

 

1. Już trzecia niedziela W. Postu. Trwajmy w postanowieniach wielkopostnych: niech nie zabraknie czasu na codzienną modlitwę, czytanie Pisma Świętego i wartościowej prasy religijnej. Dobrym słowem i modlitwę pomagajmy tym, którzy złożyli przyrzeczenia trzeźwościowe.


2
. Gorzkie Żale dziś w kościele parafialnym o godz. 15.oo i bezpośrednio po nabożeństwie Msza Św. ok. 15.4o.Nie będzie już Mszy Św. o 17.oo. Droga Krzyżowa ulicami w dzielnicy Dąbrówka w piątek 17 marca br. początek o 18.oo przy dolnym kościele. Zapraszamy parafian z Sanoczka na to nabożeństwo. Prosimy zabrać lampiony.


3
. Nabożeństwo nowenny miesięcy ku czci św. Jana Pawła II w czwartek, 16 marca o godz. 17.oo. Złóżmy podziękowania i prośby za wstawiennictwem św. JP II do skarbonki przed jego ołtarzem. W składanych intencjach oraz za rodziców modlących się za swoje dzieci będzie odprawiana Msza Św.


4
. Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP w tym roku przeniesiona na poniedziałek 20 marca. To dzień szczególnej modlitwy za ojców. Jest to także dzień imienin ks. abpa seniora Józefa Michalika. Wszystkim solenizantom składamy życzenia obfitości Bożego błogosławieństwa za wstawiennictwem św. Józefa. Msze Św. o 7.oo i 17.oo.


5
. Do puszek na misje „Ad Gentes”, przed kościołami naszej parafii zebrano łącznie:2920 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.


6
. Caritas Archidiecezji Przemyskiej przygotowała paschaliki, które można zapalić na grobach bliskich zmarłych. Caritas prosi o ofiarę przynajmniej 10zł za paschalik.


7
. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do skarbonki na stoliku za ławkami, a ofiarodawcy mogą wpisać się zeszytu.


8
. Dnia 31 marca br. w Sanoku rozpocznie się Ekstremalna Droga Krzyżowa. Szczegóły i zapisy w internecie.


9
. Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej (SMAP) w tym roku odbędzie się w Sanoku w dniach 14 – 16 kwietnia (piątek – Niedziela Miłosierdzia). Zapisy na udział w spotkaniu potrwają do 20 marca br. Koszt wpisowego od uczestnika 50zł., zapisy od klasy 7 Szkoły Podstawowej wzwyż. Zachęcamy młodzież naszej parafii do zapisywania się na SMAP. Zapisy i szczegóły w zakrystii i kancelarii oraz na stronie internetowej Archidiecezji: mlodzież.przemyska.pl

Zwracamy się z prośbą do naszych parafian o przyjęcie na dwa noclegi młodzież męską lub żeńską, która przyjedzie z różnych rejonów naszej Archidiecezji. Drodzy Parafianie prosimy Was o gościnność. Zgłoszenia w zakrystii i w kancelarii parafialnej.


10
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Petejko Roksana, Ogarek-Drwiega Agnieszka, Drozd Zofia i Sieńko Anna. 

 

 

 

 II Niedziela Wielkiego Postu 05.03.2023

 

1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu. Przypominamy, że Drogę Krzyżową w kościele parafialnym odprawiamy w każdy piątek po Mszy Św. o 17.oo, i następnie Msza Św. W Sanoczku Droga Krzyżowa również w piątek o godz. 17.oo. Przypominamy, że w Wielkim Poście nie ma już Mszy Św. w kościele parafialnym o godz. 17.oo


2
. Również dziś Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, tzw. „NIEDZIELA AD GENTES”. Do puszek przed kościołem można złożyć dobrowolną ofiarę na wsparcie dzieła misyjnego, albo wysłać SMS o treści MISJE na numer 72032 (2,46zł z VAT). Zbiórkę ofiar organizuje Służba Liturgiczna.


3
. W środę, 08 marca br., Dzień Kobiet. Modlimy się w intencji kobiet.


4
. W piątek, 10 marca br., początek nowenny przed Uroczystością św. JÓZEFA.


5
. Droga Krzyżowa ulicami dzielnicy Dąbrówka odbędzie się w piątek 17 marca br. Początek o godz. 19.oo przed wejściem do dolnego kościoła. Prosimy zabrać lampiony.


6
. Na stoliku za ławkami jest wystawiona skarbonka na kwiaty do Bożego Grobu.


7
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Fal Elżbieta, Drozd Maria, Maczuga Joanna i Drwięga Janina.

 

 

 

I Niedziela Wielkiego Postu 26.02.2023

 

1. Dziś pierwsza niedziela Wielkiego Postu. Przypominamy, że Drogę Krzyżową w naszym kościele odprawiamy w każdy piątek po Mszy Św. o 17.oo. W kościele parafialnym Gorzkie Żale w niedziele o 15.oo, i bezpośrednio po nabożeństwie Msza Św. już bez kazania. W Sanoczku Gorzkie Żale połączone z Mszą Św. o 10.oo.  


2
. Za tydzień Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, tzw. „Niedziela Ad Gentes”. Do puszek przed kościołem można będzie złożyć dobrowolną ofiarę na wsparcie dzieła misyjnego, albo wysłać SMS o treści MISJE na numer 72032 (2,46zł z VAT). Przed drzwiami kościoła staną z puszkami lektorzy i ministranci.


3
. Ukazał się kolejny numer gazetki parafialnej „Nasza Królowa”. Zachęcamy do nabycia i zapoznania się z jej treścią. Na pierwszej stronie znajduje się artykuł „Jak dobrze przeżyć Wielki Post”, beatyfikacja Rodziny Ulmów, o posłudze nowego kapłana ks. Ryszarda Pelca i krótka informacja o diakonie Piotrze Bolanowskim, którego serdecznie witamy w naszej parafii i życzymy stałej opieki Najśw. Maryi Panny, Patronki naszej parafii. Znajdziemy także relację oraz zdjęcia naszych młodych parafian, którzy wraz z ks. Piotrem uczestniczyli w rekolekcjach w Dubiecku. Również można pobrać darmową gazetę ewangelizacyjną „Dobre Nowiny”. Warto wziąć tę gazetę do domu, poczytać samemu i przekazać znajomym.


4
. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w piątek od godz. 16.15, Msza Św. o 17.oo i następnie Droga Krzyżowa. Z posługą duszpasterską do chorych pójdziemy od g. 9.3o.


5.
W sobotę, 04 marca br. o godz. 18.3o, zaplanowana jest Wielkopostna Adoracja Najśw. Sakramentu w kościele parafialnym. Zapraszamy starszych i młodzież naszej parafii, szczególnie klasę VI, VII i VIII, w ramach spotkania formacyjnego. Proszę przynieść indeksy.


6
. Modlitwa różańcowa z okazji pierwszej soboty miesiąca rozpocznie się o 16.15.


7
. Ks. Ryszard zaprasza na spotkanie w czwartek na 17.3o, już należących do scholi oraz tych, którzy chcą i lubią śpiewać. Spotkanie odbędzie się w salce w domu parafialnym. Zapraszamy.


8.
W najbliższą, pierwszą niedzielę miesiąca 05 marca, zmiana tajemnic różańcowych.


9.
Dziękujemy za ofiary złożone na pomoc poszkodowanym przez trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii. W Środę Popielcową w kościołach naszej parafii zebrano łącznie 4.410zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.


10
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Wolanin Maria, Tomczewska Wioletta, Daniła Maria i Gierczak Ewelina.

 

 

 

 

VII Niedziela Zwykła 19.02.2023

 

1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Trzeźwości. Zachęcamy do składania przyrzeczeń trzeźwości i do modlitwy w intencji uzależnionych oraz ich rodzin.


2
. W tym tygodniu,22 lutego, Środa Popielcowa, która rozpoczyna czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu. W tym czasie przez modlitwę, wyrzeczenia i uczynki miłosierdzia przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, tzn. ilościowy (jeden posiłek do syta i dwa lekkie – obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 18. rok życia, a nie rozpoczęli 60. ), oraz jakościowy (tj. wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia). Zachęcamy, by również dzieci i młodzież wprowadzać w ducha pokuty i uczyć wyrzeczenia, które jest znakiem prawdziwej miłości. Msze św. w Środę Popielcową wraz z obrzędem posypania głowy popiołem w kościele parafialnym: 7.3o, 9.3o i 17.oo, w Sanoczku o 17.oo. Przypominamy, że W. Post jest tzw. „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych zabaw i dyskotek.


3
. Wraz z Wielkim Postem rozpoczynamy nabożeństwa o Męce Pańskiej (Pasyjne): w kościele parafialnym Droga Krzyżowa w każdy piątek po Mszy św. o godz. 17.oo a Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.oo z kazaniem pasyjnym, później Msza św. już bez kazania. W Sanoczku Droga Krzyżowa w każdy piątek po Mszy św. o godz. 16.3o, natomiast Gorzkie Żale - w niedzielę, połączone z Mszą św. o godz. 10.oo.


4
. W Środę Popielcową 22 lutego br. w kościołach naszej archidiecezji składka podczas Mszy Św. na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii oraz ofiarom wojny na Ukrainie.


5
. Ryszard zaprasza dzieci i młodzież naszej parafii, na spotkanie organizacyjne scholi, w sobotę, 25 lutego na godz. 11.oo do salki w Domu Parafialnym.


6.
W miniony piątek, 17 lutego, odbyło się spotkanie oddziału Rady Parafialnej w Sanoczku. Na rok 2023 zaplanowano:

a) dokończenie parkingu od bocznej drogi, zakup klińca i krawężników,

b) wyrównanie terenu wokół kościoła przez nawiezienie ziemi,

c) budowa garażu z odzyskanych materiałów z wiaty.

Do zrealizowania tego planu potrzebne są jednak pieniądze. Dlatego prosimy zespoły kwestujące o kontynuację kwesty w każdą trzecią niedzielę miesiąca. Prosimy wszystkich parafian z Sanoczka o finansowe wsparcie tego planu.


7
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Gutterch Maria, Wolanin Beata, Wolanina Maria i Nowakowska Aneta.

 

 

 

VI Niedziela Zwykła 12.02.2023

 

1. Msza Św. w intencji podziękowań i próśb za przyczyną św. Jana Pawła II oraz w intencji Róż Rodziców modlących się za swoje dzieci będzie odprawiona w kościele parafialnym w czwartek, 16 lutego, o godz. 17.oo. Korzystajmy z możliwości wyrażania wdzięczności Panu Bogu za Jego dary, i składania próśb za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Przed ołtarzem papieskim znajdują się karteczki na których możemy wpisywać swoje intencje.


2
. Dziś, 12 lutego, przypada rocznica śmierci ks. prał. Antoniego Szypuły. Polecajmy jego osobę miłosierdziu Bożemu. Zachęcamy do zapalenia światła na jego grobie.


3
. Klasę VI SP z terenu parafii zapraszamy na spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem w środę 15 lutego br. na 17.oo do kościoła parafialnego. Prosimy przynieść indeksy.


4
. W najbliższą trzecią niedzielę miesiąca kwesta na nasz kościół. Już dziś składamy serdeczne podziękowania za okazaną ofiarność. Bóg zapłać.


5. Uczniów VIII kl. SP
prosimy o podejście do zakrystii i odebranie indeksów.


6
. Spotkanie oddziału Rady Parafialnej w Sanoczku odbędzie się w piątek, 17 lutego, o godz.17.3o w Domu Ludowym. Prosimy o obecność.


7
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Rolnik Anna, Łukaszyk Krystyna, Morawska Ewa i Malik Anna.

 

V Niedziela Zwykła 05.02.2023

 

1. Dziś pierwsza adoracyjna niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych.


2
. Również dziś, 05 lutego, przypada wspomnienie św. AGATY. Po Mszy Św. może odbyć się błogosławieństwo chleba, wody i soli, które przynosimy do kościoła.


3
. W sobotę, 11 lutego, Światowy Dzień Chorego. Jest to dzień modlitwy w intencji chorych, a zarazem okazja do okazania im chrześcijańskiej miłości.


4
. Uczniów klasy VIII SP z terenu parafii zapraszamy na spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem w piątek, 10 lutego na godz. 17.oo, do kościoła parafialnego. We wtorek, 07 lutego, na spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem zapraszamy uczniów z klasy VII SP z terenu parafii do kościoła paraf. na 17.oo. Na spotkanie należy przynieść indeks.

W sobotę po Mszy Św. o 17.oo spotkanie dla młodzieży od klasy VII wzwyż. Serdecznie  zaprasza ks. Piotr.


5
. Abp. Adam SZAL skierował do naszej parafii w charakterze rezydenta ks. Ryszarda Pelca, którego serdecznie witamy, i życzymy błogosławieństwa Bożego w pracy duszpasterskiej.


6
. Dziękujemy za uporządkowanie dekoracji świątecznych i posprzątanie kościoła. O sprzątanie w tym tygodniu prosimy: Łabusiewicz Agnieszka, Oryszczak Ewa, Kowalska Grażyna i Kot Magdalena.

 

 

 

IV Niedziela Zwykła 29.01.2023

 

1. W czwartek 02.02.2023 Święto Ofiarowania Pańskiego i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Poświęcenie gromnic podczas Mszy Św. w kościele parafialnym o 7.3o, 9.3o i 17.oo, w Sanoczku o 16.oo. i w Czerteżu o 17.oo. Ofiary składane tego dnia na tacę przeznaczone są na pomoc klasztorom klauzurowym.


2
. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek przed południem odwiedziny duszpasterskie chorych od godz. 9. A w kościele parafialnym od 16.oo – 17.oo wystawienie Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi. W pierwszą sobotę, modlitwa różańcowa w kościele parafialnym dopiero po Mszy Św. o 17.oo, połączona z 15 – minutową medytacją według programu nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca. Również w najbliższą sobotę wyjazd do Częstochowy na Zawierzenie Matce Bożej. Zgłoszenia można składać na nr tel. 503 745 778.


3
. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca i zmiana tajemnic różańcowych.


4
. Poświęcenie i wręczenie książeczek dzieciom przed pierwszą Komunią Św. odbędzie się w kościele parafialnym 02 lutego br. podczas Mszy Św. o 17.oo. Pierwszą Komunia Św. będziemy przeżywać 21 maja 2023, czyli w trzecią niedzielę tego miesiąca. Rocznica pierwszej Komunii Św. odbędzie się 28 maja 2023.


5
. Ukazał się nowy numer bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”, którą prosimy zabrać do domu i przekazać innym po przeczytaniu. Warto przeczytać o ostatnich dniach życia papieża Benedykta XVI i jego testament duchowy. Gazeta znajduje się na stoliku przy wyjściu z kościoła.


6
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Sobolak Iwona, Tymczak Honorata, Burzak Justyna i Piegdoń Agnieszka.

 

II Niedziela Zwykła 22.01.2023

1. Dziś Niedziela Słowa Bożego. Postarajmy się , aby Pismo Św. położyć dziś na stole, aby każdy domownik miał możliwość wziąć je i poczytać.


2.
W środę, 25 stycznia, Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.


3
. W czwartek, 26 stycznia, wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów, a w sobotę 28 stycznia wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.


4
. Dzieci, młodzież i dorośli z Parafii Sanok Fara zapraszają na przedstawienie pt. „Dziewczynka z zapałkami”. Przedstawienie odbędzie się w Sanockim Domu Kultury w dniach 28 i 29 stycznia 2023 o godz. 17.oo.


5
. Ponawiamy apel o przestrzeganie regulaminu porządkowego na cmentarzu parafialnym. Przypomina się, że kontener przy cmentarzu służy do składowania tylko odpadów cmentarnych, to jest szkła i plastików.


6.
Przez najbliższe dwie niedziele tj. 29 stycznia i 05 lutego br., taca mszalna będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła.


7
. Organizowany jest wyjazd do Częstochowy na Zawierzenie Matce Bożej, dnia 04.02.2023. Zgłoszenia należy składać na numer tel. 503 745 778.


8. Dziękujemy
za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Wydrzyńska Agata, Hydzik Wiesława, Florko Jadwiga i Światek Małgorzata.

 

 

 ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO 08.01.2023

 

1. Wraz z dzisiejszą niedzielą kończymy w liturgii Okres Bożego Narodzenia, chociaż kolędy na zakończenie liturgii i w naszych domach śpiewamy tradycyjnie do 02 lutego.


2
. Wszystkim Parafianom, a także Waszym krewnym i znajomym, którzy modlili się z nami w czasie świąt Bożego Narodzenia, składamy serdeczne podziękowania za wspólną modlitwę oraz za ofiary składane na tacę.


3.Już dziś składamy także serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane z racji wspólnotowych spotkań kolędowych w kościele.


4
. Na stoliku za ławkami wyłożone są książeczki pt. „Wierzę w Kościół Chrystusowy”, które przeznaczone są dla domów odwiedzanych z kolędą. Książeczka jest darmowa.


5.
Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Szumska Bożena, Procko Halina, Bieda Małgorzata i Jodłowska Beata.

 

 

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi 01.01.2023

 

1. Dziś pierwsza, adoracyjna niedziela miesiąc, po Mszy Św. modlitwa adoracyjna. Zmiana tajemnic różańcowych.


2
. W piątek, 06 stycznia, Uroczystość Objawienia Pańskiego -Trzech Króli. W kościele święcimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu. Takie oznakowanie drzwi naszych domów jest świadectwem wiary wobec naszych braci i sióstr. Msze Św. w kościołach naszej parafii jak w każdą niedzielę, a ofiary składane na tacę tego dnia, przeznaczone są na dzieło misyjne Kościoła.

ORSZAK TRZECH KRÓLI, kolejny raz jest organizowany w naszym mieście. Serdecznie zapraszamy do udziału dzieci z rodzicami, młodzież i dorosłych. Przy kościele parafialnym nie organizujemy wspólnotowego wyjścia. Około 14.15 spotkanie poszczególnych orszaków na sanockim Rynku, a zakończenie na Placu Harcerskim.  Zapraszamy do udziału w tym niecodziennym wydarzeniu.


3.
W niedzielę, 08 stycznia, będziemy obchodzić Święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego, chociaż kolędy śpiewamy tradycyjnie do 02 lutego.


4
. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w piątek przed Mszą Św. o 7.3o i przed 10.oo. Z posługą duszpasterską do chorych pójdziemy od 14.3o.


5
. Zapraszamy na „Jasełka”, przygotowane przez młodzież z naszej parafii, w dniach 06 i 15 stycznia, w dolnej części kościoła parafialnego, o godz. 18.15.


6
. W najbliższą sobotę, tj. 07 stycznia, organizowany jest wyjazd do Częstochowy na „Zawierzenie NMP”. Zgłoszenia na nr 503 745 778.


7
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Bobowska Grażyna, Sobieszyk Karolina, Kruczej Anna i Starosolska Barbara.


8
. Składamy serdeczne podziękowania za życzenia świąteczne i noworoczne przekazane na nasze ręce bezpośrednio oraz pocztą elektroniczną i tradycyjną. Wszystkim składamy Bóg zapłać.

 

 

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO 25.12.2022

 

1. Dziś UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO. Msze Święte w Sanoczku dziś i jutro odprawiane są w tych samych godzinach. Jutro, 26 grudnia, Święto św. Szczepana pierwszego męczennika.

We wtorek 27 grudnia święto św. Jana, apostoła i ewangelisty, podczas Mszy Św. w kościele parafialnym o godz. 17.oo błogosławieństwo wina.

W środę, czwartek i piątek tj. w dniach: 28 - 29 - 30 grudnia br., w kościele parafialnym  NIE BĘDZIE MSZY ŚW. o 17.oo, intencje tych Mszy Św. będą odprawione o godz. 7.oo. W tych dniach odbędą się kolędowe spotkania z parafianami w kościele w  Sanoczku o 16.3o. Msza Św. będzie odprawiana w int. zaproszonych do kościoła.

28.12.2022 – zapraszamy parafian od p. Wydrzyńskich do szkoły.

29.12.2022 – zapraszamy parafian od p. Karbownik do WDK.

30.12.2022 – zapraszamy parafian od WDK do p. Granatowskich


2
. W sobotę, 31 grudnia zakończenie Roku Pańskiego 2022. Nabożeństwo dziękczynne w kościele parafialnym o 16.3o. W Czerteżu i w Sanoczku o godz. 17.oo.


3. W przyszłą niedzielę Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i jednocześnie Światowy Dzień Pokoju.


4
. Wizyta duszpasterska – kolęda w tradycyjnej formie odbędzie się w tym roku w dzielnicy Sanok Dąbrówka. W przyszłym roku, jak Pan Bóg pozwoli, tradycyjna kolęda odbędzie się w Sanoczku.


5
. Młodzież naszej parafii, wraz z ks. Piotrem, zaprasza wszystkich na „JASEŁKA”, które odbędą się w dolnej części kościoła parafialnego w dniach 06 stycznia i 15 stycznia. Początek o godz. 18.15. Więcej szczegółów na tablicach ogłoszeń.


6.
Serdeczne podziękowania za przygotowanie szopki i wystrój kościoła. BÓG ZAPŁAĆ. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Kucharska Anna, Bocheńska Maria, Ligęza Wanda i Bobowska Beata.


7. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli
. Nich końcowe błogosławieństwo będące częścią liturgii eucharystycznej będzie wyrazem naszych życzeń. Przyjmijcie je z wiarą.

 

 

IV Niedziela Adwentu 18.12.2022

 

1. Dziś czwarta, ostatnia, niedziela Adwentu. W piątek, 23 grudnia, rocznica święceń biskupich abp. Adama SZALA, modlimy się w jego intencji. W sobotę Wigilia Narodzenia Pańskiego. Pasterka w Czerteżu i w Sanoczku o godz. 22.oo. W kościele parafialnym o 23.3o. Zatroszczmy się o chrześcijańską oprawę wieczerzy wigilijnej. Przypominamy, że przebieg wieczerzy powinien być następujący: a) śpiew kolędy „Wśród nocnej ciszy” i zapalenie świecy, b) czytanie Pisma Św. o narodzeniu Chrystusa, c) wspólna modlitwa rodzinna, w której pamiętajmy o bliskich zmarłych, d) dzielenie się opłatkiem, składanie życzeń i, jeśli jest zwyczaj, wręczanie prezentów, e) spożywanie wigilijnych potraw, wspólne kolędowanie i rodzinne wyjście na Pasterkę. Zdecydowanie nie podawajmy alkoholu na stół wigilijny.


2
. W przyszłą niedzielę UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO. Msze Święte w kościele parafialnym o godz. 7.3o, 9.3o i 11.oo i o 17.oo. W Czerteżu i w Sanoczku godz. odprawiania Mszy Św. bez zmian.


3
. Kolędę w Czerteżu i w Sanoczku zastąpi, również w tym roku, spotkanie wiernych z danych rejonów w wyznaczonym dniu, podczas Mszy Św. połączonej z modlitwą w ich intencji i błogosławieństwem Rodzin. Szczegóły podamy w najbliższą niedzielę.


4
. Wszystkich ministrantów i lektorów zapraszamy na spotkanie organizacyjne przed Bożym Narodzeniem oraz Nowym Rokiem w poniedziałek, 19 grudnia, na godz. 18.oo. Prosimy o obecność.


5
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Adamska Anna, Adamska Agnieszka, Adamska Ewelina I Rudy Janina.

 

 

III Niedziela Adwentu 11.12.2022

 

1. Dziś trzecia niedziela Adwentu. Od soboty, 17 grudnia, przygotowujemy się bezpośredniego do uroczystości Bożego Narodzenia. Przystąpmy do sakramentów świętych i pojednajmy się z ludźmi przez gest przeproszenia, naprawienia wyrządzonej krzywdy oraz szczerą życzliwość.


2
. W piątek, 16 grudnia, w kościele parafialnym nowenna do św. Jana Pawła II po Mszy Św. o 17.oo. Prośby i podziękowania wraz z ofiarą można składać do skarbonki przed ołtarzem św. JP II . W intencji składanych podziękowań i próśb oraz za rodziców, którzy podjęli modlitwę różańcową za swoje dzieci, będzie odprawiana Msza Św.


3
. SPOWIEDŹ PRZEDŚWIĄTECZNA w naszej parafii we wtorek, 20 grudnia.

W KOŚCIELE  PARAFIALNYM spowiadamy przed południem od godz. 10.oo – 12.oo    i po południu od 15.oo – 17.3o.

 W CZERTEŻU i w SANOCZKU spowiedź 20 grudnia od 15.oo – 17.3o.

Do chorych planujemy pójść z posługą duszpasterską w poniedziałek 19 grudnia od godz. 09.oo. Adresy chorych prosimy zgłaszać w zakrystii. Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni przed świętami.


4
. W zakrystii można zaopatrzyć się w świece wigilijne przygotowane przez Caritas oraz poświęcone opłatki, które są znakiem duchowej łączności ze wspólnota parafialną. Jeszcze jest do odebrania Kalendarz Parafialny na 2023 r.


5
. Na Pomoc Kościołom na Wschodzie zebrano przed kościołami naszej parafii łącznie 3320zł. Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękujemy również wszystkim, którzy złożyli ofiary z okazji roznoszenia opłatków. Niech Pan Bóg hojnie wynagrodzi wszystkim ofiarodawcom.


6
. W kalendarzu liturgicznym wspominamy we wtorek 13 grudnia św. Łucję, dziewicę i męczennicę, a w środę 14 grudnia św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.


7
. W niedzielę, 18 grudnia br., przy kościołach naszej parafii młodzież będzie rozprowadzać świąteczne pierniczki. Zachęcamy do skorzystania z tej oferty.


8
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i złożone ofiary. O sprzątanie w czwartek po Mszy Św. o 17.oo prosimy: Skalińska Małgorzata, Kwiecień Danuta, Woźny Aleksandra i Kiełbasa Leszek.

 

 

 

 

II Niedziela Adwentu 04.12.2o22

 

1. Dziś druga niedziela Adwentu. Zmiana tajemnic różańcowych. W Polsce przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem na Wschodzie. Do puszek przed kościołami można złożyć dobrowolną ofiarę na pomoc tym Kościołom. Zbiórkę przy kościele organizuje Służba Liturgiczna.


2
.W czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, która łączy się z nabożeństwem GODZINA ŁASKI od 12.oo – 13.oo. Zapraszamy zwłaszcza osoby  należące do Rycerstwa Niepokalanej. Msze Św. w kościele parafialnym, o 7.3o i 9.3o i 17.oo. Podczas Mszy Św. o 17.oo poświęcenie i wręczenie medalików dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii Św. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.

W czwartek w Sanoczku Msza Św. o 17.oo.


3
. W najbliższych dniach lektorzy z naszego kościoła odwiedzą nasze domy z poświęconymi opłatkami wigilijnymi oraz Kalendarzem Parafialnym na 2023 r. Przypominamy, że ofiary składane z tej okazji przeznaczone są na fundusz organistowski. Ze względu na wzrost cen towarów i usług, prosimy o ofiarę 70zł od rodziny. Osoby, które były nieobecne podczas roznoszenia opłatków, prosimy o podejście do zakrystii, by zaopatrzyć się w poświęcony opłatek i kalendarz.


4
. W zakrystii można nabyć świece wigilijne przygotowane przez Caritas Polska w cenie 10zł.


5. Termin spowiedzi przedświątecznej będzie podany w najbliższą niedzielę.


6.
Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie w czwartek po Mszy Św. prosimy: Dadaś Agnieszka, Szuba Elżbieta, Kolbuch Wanda i Rygliszyn Joanna.

 

 

 

I Niedziela Adwentu 27.11.2022

 

1. Dziś początek Adwentu. Włączmy się w adwentowe czuwanie, zwłaszcza przez udział w roratach oraz przyjmowanie Komunii Św. Rozpoczyna się nowy rok duszpasterski, którego myślą przewodnią są słowa „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. W kościele parafialnym roraty odprawiamy w dni powszednie o godz. 17.oo. Na roraty zapraszamy dzieci, gimnazjalistów przygotowujących się do bierzmowania oraz dorosłych. Postarajmy się też o adwentowy wystrój  naszych mieszkań.


2
. We wtorek 29 listopada początek nowenny w kościele parafialnym przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP 08 grudnia. Modlitwy nowennowe po wieczornej Mszy Św. Wspomniana uroczystość jest świętem patronalnym Rycerstwa Niepokalanej.


3
. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek odwiedziny duszpasterskie chorych tylko po zgłoszeniu w zakrystii lub telefonicznie. Również w piątek od 16.oo – 17.oo adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi w kościele parafialnym. W Sanoczku spowiedź w pierwszy czwartek od 15.15, i o 16.oo Msza Św.


4
. W kilku najbliższych dniach, poświęcone dziś opłatki przyniosą do naszych domów upoważnione osoby. Każda rodzina otrzyma w prezencie Kalendarz Parafialny na 2023 rok. Przypominamy, że ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na fundusz


5
. Caritas Archidiecezji Przemyskiej zaprasza do włączenia się w akcję Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Wigilijne świece - symbol akcji, są dostępne w zakrystii w cenie 10zł. Pamiętajmy, że nie jest to cena świecy, ale ofiara przeznaczona na pomoc dla najbiedniejszych.


6
. Za tydzień Dzień Modlitwy za Kościół na Wschodzie. W Polsce zbiórka do puszek na pomoc tym Kościołom. W Sanoczku zbiórkę organizuje Służba Liturgiczna.


7
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Świątek Agnieszka, Rzepka Anna, Dodaj Agnieszka i Lesiak Jolanta.

 

 

 

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 20.11.2022

1. Dziś uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, koniec roku liturgicznego. W kościele parafialnym nieszpory za zmarłych poleconych w wypominkach dziś o 16.3o, i Msza Św. o godz. 17.oo.


2
. Dzisiejsza uroczystość to święto patronalne Akcji Katolickiej. Ważnym zadaniem jej członków jest świadome uczestnictwo we wszystkich sferach życia publicznego w duchu wiary, w zgodzie ze społecznym nauczaniem Kościoła i w ścisłym związku z hierarchią Kościoła.


3
. W najbliższą niedzielę, 27 listopada, rozpocznie się już ADWENT. W kościele zostanie ustawiony wieniec adwentowy z czterema świecami, symbolizującymi cztery niedziele Adwentu. Podczas Mszy Św. zostaną poświęcone opłatki wigilijne na nasze świąteczne stoły. Poświęcone opłatki wraz nowym kalendarzem parafialnym chcemy doręczyć do domów naszych parafian w najbliższych tygodniach. Przypominamy, że ofiary składane z tej okazji przeznaczone są na fundusz organistowski.


4
. We wtorek, 22 listopada, wspomnienie Św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej, chórów i organistów.


5
. Uczniów klasy 8 SP z terenu parafii, którzy nie mogli przyjść w ubiegły czwartek zapraszamy w najbliższą środę na 17.45 do kościoła parafialnego.


6
. Ukazało się kolejne wydanie gazety ewangelizacyjnej, kilkanaście egzemplarzy znajduje się na stoliku przy wyjściu z kościoła. Weź, przeczytaj i podaj dalej.


7
. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Ciupka Krystyna, Szwarc Danuta, Świątek Jadwiga i Świątek Grażyna.

 

 

 

XXXIII Niedziela Zwykła 13.11.2022

1. Za tydzień UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – ostatnia niedziela roku liturgicznego. A dziś VI Światowy Dzień Ubogich. W sklepie PSS „4” i sklepie „Alta” będzie wystawiony pojemnik do którego można będzie złożyć produkty spożywcze o dłuższym terminie ważności (np. cukier, makarony, konserwy itp.), które zostaną przekazane potrzebującym i ubogim.

Dziś w kościele parafialnym o 16.3o nieszpory za zmarłych poleconych w wypominkach, i o 17.oo Msza Św.


2
. Zbliża się koniec listopada. Wypominki można jeszcze składać do końca listopada.


3
. W środę, 16 - go dnia miesiąca, to dzień miesięcznej nowenny ku czci św. Jana Pawła II. W kościele parafialnym, przy ołtarzu Papieża, znajduje się skrzynka do której można wkładać wraz z ofiarą podziękowania i prośby, które będą odczytywane na początku Mszy Św. W intencji tych podziękowań i próśb, oraz za rodziców modlących się na różańcu za swoje dzieci, będzie odprawiana Msza Św.


4. W czwartek na godz. 17.45
zapraszamy do kościoła parafialnego uczniów klasy 8 SP z terenu parafii na spotkanie wraz z jednym z rodziców. Prosimy wszystkich o obecność, a po spotkaniu można odebrać indeksy.


5.
Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta w Sanoku przysłało podziękowania za wsparcie finansowe kwesty, która odbyła się 1 listopada 2022 na cmentarzach w Sanoku i w okolicy.


6
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Tympalska Stanisława, Łukaszyk Elżbieta, Michta Dorota i Buczek Bożena.

 

 

 

 

XXXII Niedziela Zwykła 06.11.2022

 

1.Trwa miesiąc listopad. Modlimy się za zmarłych poleconych w wypominkach. Kartki wypominkowe można składać przez cały listopad.


2
. W piątek, 11 listopada, rocznica odzyskania niepodległości. Bogu polecamy tych wszystkich, którzy oddali życie za Ojczyznę. Msza Św. w kościele Przemienienia Pańskiego o 11.oo. W kościele parafialnym o 17.oo. arcybiskup Adam Szal udzielił dyspensy od pokarmów mięsnych w najbliższy piątek 11 listopada.

Modląc się za zmarłych w listopadzie, polecajmy Miłosierdziu Bożemu wszystkich poległych w walce o niepodległość Ojczyzny, a także zmarłych w ostatnim czasie kapłanów i wiernych.


3
. W trzecią niedzielę miesiąca, 20 listopada, składka na nasz kościół.


4
. Dziś zmiana tajemnic różańcowych. Zelatorów prosimy o odebranie czasopisma formacyjnego „Różaniec”.


5
. Jeszcze do wtorku włącznie można zyskać odpust zupełny, nawiedzając cmentarz, gdzie należy odmówić Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz dowolną modlitwę za zmarłych i modlitwę w intencjach wyznaczonych przez Ojca Św. W pozostałych dniach odpust cząstkowy.


6
. Spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem dla 8 klasy SP z terenu parafii w czwartek o 17.3o w kościele parafialnym, dla klasy 6 w środę o 17.3o również w kościele parafialnym.


7
. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Kucińska Anna, Patent Stanisława, Patent Joanna i Łukaszyk Karolina.

 

 

 

 XXXI Niedziela Zwykła 

 

1. We wtorek, 01 listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych. W kościele parafialnym Msze Św. jak w niedzielę 7:3o, 9.3o, 11.oo i o 14.oo. Nie będzie Mszy Św. o 17.oo. Po Mszy Św. o 14.oo procesja żałobna na cmentarz.

W SANOCZKU Msze Św. o 7.3o i 14.3o. Druga Msza Św.  będzie odprawiona  w starym     kościele i następnie procesja żałobna na cmentarz.


2. W dzień Wszystkich Świętych obowiązuje udział w Mszy Św., i nie zastępuje tego obowiązku modlitwa na cmentarzu.
Na cmentarzu zachowajmy powagę, dając świadectwo żywej wiary i duchowej wspólnoty ze zmarłymi.


3
. W środę, 02 listopada, Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych - Dzień Zaduszny. Msze Św. w kościele parafialnym o 7:3o, 9.3o i 17.oo, a w Sanoczku Msza Św. w dzień Zaduszny o 16.oo. Zachęcamy do korzystania z sakramentów świętych i ofiarowania zyskiwanych odpustów za bliskich zmarłych. W dniach od 01 – 08 listopada można zyskać odpust zupełny za zmarłych nawiedzając cmentarz gdzie należy odmówić Ojcze nasz.., Wierzę w Boga.., oraz dowolną modlitwę za zmarłych i modlitwę w intencjach Ojca Św. w pozostałych dniach listopada odpust jest cząstkowy. Przez cały listopad można składać kartki wypominkowe polecając zmarłych Miłosierdziu Bożemu.


4
. W niedzielę 06 listopada zmiana tajemnic różańcowych.


5
. Organizowany jest wyjazd na Zawierzenie Matce Bożej do Częstochowy dnia 5 listopada, czyli w pierwszą sobotę miesiąca. Zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu, zgłoszenie na nr tel. 503 745 778.


6
. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Msza Św. z okazji pierwszego piątku będzie w Sanoczku w czwartek o 17.oo, a spowiedź od 16.oo. Odwiedziny duszpasterskie chorych w sobotę od godz. 09.oo.


7.
Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Haduch Diana, Haduch Zofia, Nawrocka Agnieszka i Kotlarz Danuta.

 

 

 

XXX Niedziela Zwykła 23.10.2022

1. Od następnej niedzieli, 30 października, przechodzimy na czas zimowy. W związku z tym, Msze Św. w niedziele i święta oraz w dni powszednie zostają przesunięte z godz. 18.oo na godz. 17.oo. Podobnie zmienia się czas otwarcia kancelarii parafialnej. Przez najbliższy tydzień, nabożeństwa różańcowe w kościele parafialnym jeszcze o godz. 17:3o. Dzieci regularnie uczęszczające na nabożeństwa różańcowe otrzymają nagrody za udział w tych nabożeństwach. Prosimy o obecność.


2
.Dziś Niedziela Misyjna, rozpoczynająca Tydzień Misyjny. Modlimy się za misje na wszystkich kontynentach oraz za misjonarzy, szczególnie za tych, pochodzą z naszej Archidiecezji. Składka dzisiejsza na potrzeby misji. W niedzielę 30 października, na zakończenie Tygodnia Misyjnego, będziemy gościć księdza ze Zgromadzenia Oblatów Maryi Niepokalanej w Zahutyniu.


3
. We wtorek 01 listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych. W kościele parafialnym Msze Św. jak w niedzielę 7:3o, 9.3o, 11.oo i o 14.oo. Nie będzie Mszy Św. o 17.oo. Po Mszy Św. o 14.oo procesja żałobna na cmentarz. Przez poszczególne niedziele listopada o 16.3o będą odprawiane nieszpory za zmarłych polecanych w wypominkach.

W Czerteżu Msze Św. o 8.3o o 11.3o, i bezpośrednio po drugiej Mszy Św. procesja żałobna na cmentarz.

W Sanoczku Msze Św. o 7.3o i 14.3o. Druga Msza Św.  będzie odprawiona  w starym kościele i następnie procesja żałobna na cmentarz.


4. Zachowajmy porządek podczas oczyszczania grobów
bliskich zmarłych, oraz przy wynoszenia odpadów. Do kontenera składajmy tylko wypalone znicze i sztuczne wieńce oraz foliowe opakowania.


5
. Prosimy rodziny licząc od p. Wydrzyńscy do p. Gutterch o uporządkowanie otoczenia starego kościoła na uroczystość Wszystkich Świętych. W tej sprawie należy skontaktować się z p. Józefem Daniła.


6
. Sanocki Dom Kultury (SDK) zaprasza na film o miejscu objawień Matki Bożej w Medjugorje w dniach od 29 października do 03 listopada. Szczegóły o filmie i godz. wyświetleń na sdksanok.pl lub tel. 13 463 1042.


7
. Zbiórka kandydatów na lektorów w sobotę 29 października br., o 10.oo, w Domu Parafialnym.


8.
W nocy z soboty na niedzielę, czyli 29/30 października, zmiana czasu na zimowy. Przesuwamy wskazówki zegara z godz. 3.oo na 2.oo.


9
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie w sobotę po Mszy Św. prosimy: Goleń Elwira, Bąk Magdalena, Derewecka Wiesława i Rowenczyn Krystyna.

 

 

 

 

XXIX Niedziela Zwykła 16.10.2022

 

1. Za tydzień NIEDZIELA MISYJNA rozpoczynająca TYDZIEŃ MISYJNY. Będziemy modlić się za misje na wszystkich kontynentach.


2
. Zapraszamy na modlitwę różańcową do kościoła parafialnego codziennie o 17.3o. Różaniec można odmawiać również z rodziną, albo w łączności z modlącymi się na falach katolickich rozgłośni radiowych.  


3
. Na stoliku za ławkami znajdują kartki wypominkowe, które należy wypełnić podając imiona zmarłych w pierwszym przypadku np. Józef, Krystyna, Stanisław itd., i złożyć do skarbonki. Zadbajmy o porządek na grobach bliskich zmarłych. Przypominamy, że do kontenerów składamy wypalone lampiony i sztuczne wieńce. Wieńce naturalne oraz trawę składać należy obok kontenera.


4
. Młodzież z VIII Klasy SP może odebrać podpisane indeksy złożone w zakrystii.


5
. Dziś DZIEŃ PAPIESKI, ofiary na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, zbierane z okazji Dnia Papieskiego, składamy do puszek kwestującym przy wyjściu z kościoła.


6
. Msza Św. w Sanoczku w czwartek będzie odprawiona o 16.45. Natomiast młodzież z klasy VII z terenu parafii zapraszamy na spotkanie przed bierzmowaniem do kościoła parafialnego w czwartek na 18.oo.


7
. Młodzież od klasy VII wzwyż zapraszamy na spotkania młodzieżowe w sobotę po wieczornej Mszy Św., do salki w Domu Parafialnym.


8
. Przypominamy, że na tablicy ogłoszeniowej są zaproszenia na trzy pielgrzymki w roku 2023. Dwie do Włoch w różnym terminie, a trzecia do Medjugorie. Na plakacie jest widoczny nr telefonu organizatora tych pielgrzymek.


9
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie w sobotę po Mszy Św. prosimy: Sokołowska Henryka, Izdebska Agnieszka, Koczera Marzena i Bobak Anna.

 

 

XXVIII Niedziela Zwykła 09.10.2022

 

1. W najbliższą niedzielę DZIEŃ PAPIESKI. Kwesta do puszek na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera wykształcenie polskiej, uzdolnionej młodzieży z uboższych Zbiórką ofiar do puszek zajmuje się Służba Liturgiczna.

Za tydzień, 16 października, rocznica wyboru św. Jana Pawła II na stolicę piotrową, zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, Msza Św. w Sanoczku o godz. 17.oo. Msza Św. w intencji podziękowań i próśb za przyczyną św. Jana Pawła będzie odprawiona w kościele      parafialnym o 18.oo. Intencje można składać przy ołtarzu Świętego. Również w tę niedzielę rocznica święceń biskupich ks. abp. seniora Józefa MICHALIKA. 


2
. Uczniów z klasy VIII SP z terenu parafii zapraszamy na spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem do kościoła parafialnego w piątek 14 października na godz. 17.3o, wraz z jednym z rodziców.


3
. Przed nami kolejny październikowy tydzień. Trwajmy na modlitwie różańcowej wraz z Maryją. W kościołach naszej parafii zaledwie kilkoro dzieci przychodzi na to nabożeństwo, a młodzieży z klasy VI, VII czy VIII trudno dostrzec. Ponawiamy prośbę, aby rodzice czy opiekunowie dzieci i młodzieży przypominali o nabożeństwie różańcowym w naszym kościele odprawianym o godzinie 17.3o. Za kilka dni już połowa miesiąca Maryjnego.


4. W trzecią niedzielę miesiąca
, 16 października br., kwesta na nasz kościół.


5.
Spotkanie kandydatów na lektorów z terenu parafii w sobotę, 15 października br., o 10.oo w Domu Parafialnym w salce ministranckiej.


6.
Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Kwolek Anna, Rygielska Justyna, Kot Dorota i Sokołowska Henryka.

 

 

 

 

XXVII Niedziela Zwykła 02.10.2022

1. Dziś pierwsza, niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych. Trwajmy na modlitwie. Październik to miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy wszystkich parafian do udziału w nabożeństwie różańcowym, które odprawiamy w naszym kościele o 17.3o we wtorki, czwartki i soboty, Mszy Św. będzie odprawiana o 17.oo. Do udziału w modlitwie różańcowej szczególnie zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej oraz młodzież VI, VII i VIII klasy przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Rodziców dzieci i młodzieży prosimy o współpracę.


2.
W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi w czwartek od 16.oo i po spowiedzi komunia św., a w piątek Msza Św. o 16.oo. Chorych odwiedzimy w piątek od 9.3o.


3
. Poświęcenie i wręczenie różańców dzieciom z klasy trzeciej w piątek 07 października, podczas Mszy Św. o 18.oo w kościele parafialnym. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.


4
. DZIEŃ PAPIESKI w Polsce w niedzielę 16.10.22. Przed kościołami odbędzie się kwesta na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera wykształcenie uzdolnionej polskiej młodzieży pochodzącej z rodzin uboższych. Kwestę organizuje Akcja Katolicka.


5
. Uczniów klasy VI Szkoły Podst. (SP) z terenu parafii zapraszamy do kościoła parafialnego na miesięczne spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem w czwartek 6. października na 18.oo . Prosimy zabrać indeksy.


6
. Lektorów i ministrantów posługujących w naszym kościele prosimy o posługę liturgiczną w ustalonych dniach tygodnia.


7
. W październiku święto patronalne Róży - św. s. Faustyny 05.10, oraz 22.10 Róży św. Jana Pawła II.


8
. Duszpasterze Parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Starym Zagórzu zapraszają na pielgrzymki organizowane w 2023 Organizowane są dwie pielgrzymki do Włoch w różnym czasie i z różnymi programami, oraz pielgrzymka do Medjugorie z wypoczynkiem w Chorwacji. Informacje na tablicy ogłoszeń. Zgłoszenia telefonicznie lub osobiście w Starym Zagórzu.


9
. Ukazał się kolejny numer pisma „Gość Extra” poświęcony Miłosierdziu Bożemu. Cena egzemplarza 12zł.


10
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Malik Wiesława, Hędrzak Natalia, Florek Beata i Pelc Mirosława.

 

 

 

XXVI Niedziela Zwykła 25.09.2022

 

1.Kończy się miesiąc wrzesień. W sobotę rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do udziału w codziennej Mszy Św. i w nabożeństwie różańcowym, które w kościele w Sanoczku będziemy odprawiać o godzinie 17.oo, we wtorki, czwartki i soboty października. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o wspólne odmawianie różańca w domach. Do udziału w modlitwie różańcowej szczególnie zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej oraz młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania. Apelujemy do rodziców, dziadków i innych opiekunów dzieci: prowadźcie je do kościoła i uczcie miłości do Matki Bożej.

Przypominamy, że za odmówienie Różańca (5 tajemnic) zyskuje się odpust zupełny jeśli Różaniec odmawia się w kościele lub w rodzinie. Warunkiem zyskania tego odpustu jest wyzbycie się wszelkiego przywiązania do grzechu, nawet lekkiego, spowiedź i Komunia  Św. oraz modlitwa w intencjach Ojca Św. Odpust zyskuje się raz na dzień, a jedna spowiedź   wystarcza do zyskania odpustów w wielu dniach.


2
. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca października. Modlitwa różańcowa z rozważaniem o 17.oo i następnie Msza Św. W niedzielę zmiana tajemnic różańcowych. Jeszcze dziś można zgłosić się na zgłosić się na Pielgrzymkę Róż Różańcowych do Przysietnica k. Brzozowa.


3
. We wtorek, 27 września br., spotkanie z rodzicami dzieci z klasy III SP z terenu parafii w kościele parafialnym po Mszy Św. o 18.oo.


4
. Na stoliku za ławkami jest najnowszy numer darmowej gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”. Weź, przeczytaj i podaj innym. Bądź apostołem dobra.


5
. Należność za pobrany towar czy usługę w ostatnim roku znacząco wzrosła. Wszyscy to odczuwamy. Jednak ofiary składane z okazji zamawiania Mszy Św. od 20 lat się nie zmieniły. Prosimy o wyrozumiałość i przemyślenie tej sprawy.


6
. W zakrystii są do odebrania indeksy ze spotkania w ubiegłym tygodniu.


7
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy w czwartek po Mszy Św. o 17.oo : Cwynar Ludmiła, Mazur Elżbieta, Ciupka Grażyna i Bułdak Anna.


8
. W minionym tygodniu odeszli od nas do wieczności: + Zofia Łukaszyk z Sanoczka i + Maria Moskal z dzielnicy Dąbrówka. „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.

 

 


XXV Niedziela Zwykła 18.09.2022

1. Dziś Niedziela Środków Masowego Przekazu. Modlimy się za pracowników mediów.


2
. Również dziś Mszą Św. o 11.oo w kościele parafialnym uroczyste rozpoczęcie roku formacyjnego dla wszystkich grup przy kościołach naszej parafii. Zapraszamy Róże Różańcowe, Radę Duszpasterską oraz lektorów i ministrantów przy kościołach naszej parafii. Prosimy o obecność.

Młodzież z klas od szóstej do ósmej włącznie Szkoły Podstawowej z terenu parafii, która przygotowuje się do sakr. bierzmowania również zapraszamy dziś na Mszę Św. o godz. 11.oo do kościoła parafialnego. Po Mszy Św. odbędzie pierwsze, krótkie, spotkanie organizacyjne przed bierzmowaniem, dla uczniów klasy VI, VII i VIII SP. Obecność obowiązkowa. Proszę  przynieść indeksy. Jednocześnie informujemy, że przygotowujący się do bierzmowania powinien uczestniczyć w spotkaniach formacyjnych w parafii zamieszkania.

W zakrystii są do odebrania indeksy uczniów klasy VIII, którzy byli bierzmowani tego roku.


3
. Archidiecezjalna PIELGRZYMKA RÓŻ ŻYWEGO RÓŻAŃCA do Parafii pw. Św. Marcina Przysietnicy k. Brzozowa odbędzie się 01.10.2022. Zapisy do niedzieli 25 września w zakrystii. Zelatorów prosimy o zgłoszenia z poszczególnych Róż


4
. Zapraszamy na stałe nabożeństwa, które odprawiane są każdego tygodnia w kościele parafialnym: we wtorek nabożeństwo do św. Michała Archanioła, w środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i nabożeństwo w piątek do Miłosierdzia Bożego połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu. Natomiast każdego 16 dnia miesiąca nowenna ku czci św. Jana Pawła II wraz z Mszą Św. w intencji złożonych podziękowań i próśb oraz za rodziców, którzy utworzyli już kilka grup, i systematycznie modlą się za swoje dzieci.


5. Spotkanie dla młodzieży z terenu parafii
w sobotę 24 września br. Zapraszamy młodzież od VII klasy wzwyż na Mszę Św. o godz. 18.oo do kościoła parafialnego. Po Mszy spotkanie organizacyjne


6
. Dziś miesięczna kwesta na nasz kościół.


7
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Norak Maria, Skoczółek Józefa, Fal Elżbieta i Koczera Lidia.

 

 

 

 


 

XXIV Niedziela Zwykła 11.09.2022

1. Za tydzień Niedziela Środków Masowego Przekazu. Będziemy modlić się za pracowników mediów. Materialnie wspieramy też diecezjalne Radio FARA.


2
. W środę, 14 września br., święto Podwyższenia Krzyża Świętego, odpust u Ojców Franciszkanów w Sanoku i w Parafii Bukowsko.


3
.Uroczyste rozpoczęcie roku formacyjnego dla wszystkich  grup przy kościołach naszej parafii odbędzie się w niedzielę 18 września br. w kościele parafialnym, w święto św. Stanisława Kostki. Zapraszamy Róże Różańcowe, Radę Duszpasterską oraz lektorów i ministrantów przy kościołach naszej parafii na Mszę Św. o 11.oo. Prosimy o obecność.

Młodzież z klas od szóstej do ósmej włącznie Szkoły Podstawowej z terenu parafii, która przygotowuje się do sakr. bierzmowania również zapraszamy na Mszę Św. w niedzielę na godz. 11.oo. Po Mszy Św. odbędzie pierwsze, krótkie, spotkanie organizacyjne przed bierzmowaniem, dla uczniów klasy VI, VII i VIII SP. Obecność obowiązkowa. Proszę przynieść indeksy. Jednocześnie informujemy, że przygotowujący się do bierzmowania powinien uczestniczyć w spotkaniach formacyjnych w parafii zamieszkania.

W zakrystii są do odebrania indeksy uczniów klasy VIII, którzy byli bierzmowani tego roku.


4
. O spotkaniach formacyjnych Służby Liturgicznej poinformujemy w niedzielę 18.09.2022.


5
. W piątek 16 dzień miesiąca i kolejna nowenna miesięcy w intencji podziękowań i próśb za przyczyną św. Jana Pawła II. Intencje modlitewne można składać jeszcze dziś i jutro wraz z ofiarą przed ołtarzem Świętego w kościele parafialnym.


6
.Archidiecezjalna Pielgrzymka Róż Żywego Różańca do Parafii pw. Św. Marcina w Przysietnicy k. Brzozowa  odbędzie się 01.10.2022.  Zapisy od dziś do niedzieli 25 września w zakrystii. Zelatorów prosimy o zgłoszenia z poszczególnych Róż.


7.
Za tydzień trzecia niedziela miesiąca i kwesta na nasz kościół.


8
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Pietrycka Agnieszka, Hnat Monika, Hnat Maria i Wójcik Teresa.


9
. Decyzją ks. Abp. Adama Szala, do posługi w każdą niedzielę i święta będzie dojeżdżał do Sanoczka na Mszę Św. o 07.3o ksiądz z Parafii pw. Chrystusa Króla w Sanoku. Aktualnie we dwóch nie możemy obsłużyć trzech kościołów, o czym wcześniej został poinformowany Abp Adam Szal. Dziękujemy nowemu prob. Parafii pw. Chrystusa Króla w Sanoku za okazaną życzliwość i pomoc.

 

 

XXIII Niedziela Zwykła 04.09.2022

 

1. W czwartek, 08 września br., ŚWIĘTO NARODZENIA NAJŚW. MARYI PANNY i odpust parafialny związany z tytułem naszego kościoła. Ten dzień to imieniny parafii. Msza Św. odpustowa o godz. 11.oo. Po Mszy wystawienie Najśw. Sakramentu, litania do Matki Bożej i procesja wokół kościoła. Zapraszamy parafian z Sanoczka do wspólnego świętowania.


2.
Również w czwartek, 08 września br., w kościele parafialnym obędzie się w naszej parafii okresowe spotkanie BRZOZOWSKIEJ KAPITUŁY KOLEGIACKIEJ na czele z prepozytem ks. dr. Andrzejem Skibą. Księża Prałaci, w liczbie ponad 20, będą uczestniczyć we Mszy Św. o 11.oo i uroczystej procesji.


3
. Początek roku szkolnego i katechetycznego już za nami. Uroczyste rozpoczęcie roku formacyjnego dla wszystkich grup przy kościołach naszej parafii odbędzie się tradycyjnie 18 września br., to jest w niedzielę, w kościele parafialnym. Już dziś zapraszamy Róże Różańcowe, Paraf. Oddział Akcji Katolickiej, Grupę Biblijną, Radę Duszpasterską, lektorów oraz ministrantów na Mszę Św. o 11.oo.


4
. Spotkanie formacyjne Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej (POAK) w czwartek 15 września, po Mszy Św. o 18.oo.


5
. Archidiecezjalna Pielgrzymka Róż Żywego Różańca została zaplanowana na 01 października Miejscem spotkania będzie Parafia pw. Św. Marcina w Przysietnicy k. Brzozowa.


6
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Wydrzyńska Agata, Hydzik Wiesława, Florko Jadwiga i Świątek Małgorzata.

 

 


 

XXII Niedziela Zwykła 28.08.2022

1. Dziś ostatnia niedziela sierpnia. Bądźmy wdzięczni Panu Bogu za przeżyte urlopy, wycieczki i bezpieczny powrót do domu.


2
. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek okazja do spowiedzi od 16.oo i tylko Komunia Św. Msza Św. w piątek o 16.oo. Chorych w Czerteżu i Sanoczku odwiedzi ks. od 9.oo. W sobotę, 3 września, kolejny różaniec w kościele parafialnym, który  rozpocznie się po Mszy Św. o 18.oo. Zachęcamy dzieci i młodzież do spowiedzi i Komunii Św. z okazji rozpoczęcia roku szkolnego.


3
. W piątek, 2 września, Msza Św. na rozpoczęcie roku szkolnego w Sanoczku o 16.oo. Dzieci wraz z rodzicami oraz nauczycieli zapraszamy do wspólnej modlitwy.


4
. Organizowany jest wyjazd do Częstochowy na Zawierzenie Matce Bożej 3 września br. Chętni na ten wyjazd mogą zgłosić się dzwoniąc na nr: 503 745 778.


5
. Komenda Powiatowa Policji w Sanoku, informuje, że spora część posesji na terenie naszej parafii nie jest w należyty sposób oznakowana. Brak umieszczenia w widocznym miejscu numerów porządkowych przypisanych do konkretnej posesji może opóźnić reakcję i podejmowaną interwencję    przez takie  służby jak Pogotowie Ratunkowe, Straż Pożarna,   Policja, Straż Miejska. Jednocześnie przypomina, że brak właściwego oznakowania posesji numerem porządkowym jest wykroczeniem, które regulują określone przepisy prawne.


6
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary.  O sprzątanie  prosimy:  Szymańska Elżbieta,  Bacior Andrzej, Oryszczak Helena i Wójcik Maria.


7
. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności   śp. Teresę Moskal i śp. Marię    Siedlecką. „Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.”

 

 


 

XXI Niedziela Zwykła 21.08.2022

 

1. W piątek, 26 sierpnia, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Na Jasnej Górze ogólnopolskie uroczystości Maryjne. W kościele parafialnym Msze Św. o 7.3o, 9.3o i po południu o 18.oo. Mieszkańców Czerteża, Zabłociec i Sanoczka zapraszamy na Mszę Św. do kościoła parafialnego. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.


2
. Jeszcze do środy przyjmujemy zgłoszenia na pielgrzymkę osób starszych i chorych do sanktuarium Matki Bożej w Kalwarii Pacławskiej. Planuje się wyjechać w najbliższą sobotę 27 sierpnia, o godz.8.3o z parkingu parafialnego przy ul. Piastowskiej w Sanoku. Na dzień dzisiejszy jest jedno zgłoszenie. Z braku chętnych na ten wyjazd pielgrzymka zostanie odwołana.


3
. Arcybiskup Adam Szal, Metropolita Przemyski, zwolnił z pracy duszpasterskiej w naszej parafii ks. Maksymiliana LORENSA, i skierował do parafii Wierzbna k. Jarosławia. Dziękujemy ks. Maksymilianowi za trzyletnią pracę duszpasterską w naszej parafii, i jednocześnie życzymy błogosławieństwa Bożego w pracy duszpasterskiej w nowej parafii. SZCZĘŚĆ BOŻE.


4.
Organizowany jest wyjazd do Częstochowy na Zawierzenie Matce Bożej. Zgłoszenia można składać na nr tel. 503 745 778.


5
. Rodzinę nowożeńców prosimy o posprzątanie kościoła.


6
. Dziś trzecia niedziela miesiąca i jednocześnie miesięczna kwesta na kościół.


7
. Bóg powołał do siebie naszą parafiankę śp. Teresę ŚWIDER, żonę p. Tadeusza, kościelnego w Czerteżu. Msza Św. pogrzebowa będzie odprawiona w Czerteżu, 23 sierpnia we wtorek, o godz. 14.oo. Dziś i jutro po Mszy Św. o 18.oo modlitwa różańcowa w kaplicy przedpogrzebowej w int. zmarłej. ”Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.”

 

 

 


XX Niedziela Zwykła 14.08.2022

1. Jutro, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze w dzień uroczystości jak w każdą niedzielę. Zgodnie z naszą tradycją po każdej Mszy Św. obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów.


2
. Również jutro wyruszy doroczna Parafialna Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Starej Wsi. Uroczysta Msza Św. odpustowa o godz. 11.oo. Parafianie z dzielnicy Dąbrówka wyruszą o godz. 4.00 z parkingu przy ul. Piastowskiej. Zapisy na pielgrzymkę oraz na powrót autobusem jeszcze dziś przez cały dzień w zakrystii, są jeszcze wolne miejsca w autokarze. Zapisując się na powrót autobusem składamy zaliczkę 10zł.


3
. Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego in. komputery, monitory, drukarki, telewizory, radia, magnetofony, telefony komórkowe i stacjonarne, pralki, lodówki. Zbiórka tych elektrośmieci rozpocznie się w czwartek 18 sierpnia br., przy kościele parafialnym, obok wejścia do dolnego kościoła , i zakończy się w piątek 19 sierpnia do godz. 14.oo. Przychody z akcji w roku 2022 firma przeznaczy na działalność misyjną ks. Jacka Żygały, kapłana z naszej Diecezji pracującego w Peru.


4
. Starosta Sanocki zaprasza jutro, 15 sierpnia 2022, na koncert „W pieśni wolność” na dziedzińcu sanockiego zamku, do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych i żołnierskich.


5
. W środę wspomnienie św. Jacka, prezbitera, a w sobotę wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.


6
. Kolejna płyta CD z serii „Biblia Audio” jest dołączona do dzisiejszego tygodnika „Gość Niedzielny”, na stoliku prasowym są do nabycia wolne egzemplarze w cenie 8zł.


7
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Daniła Teresa, Morawska Magdalena, Karbownik Zofia i Mokrzycka Bożena.

 

 

 

XIX Niedziela Zwykła 07.08.2022

 

1. Przeżywamy miesiąc sierpień, czas świąt Maryjnych, pielgrzymek do sanktuariów maryjnych, a także miesiąc trzeźwości w naszym narodzie. Więcej niż zwykle módlmy się za Ojczyznę, by pozostała wierna Bożemu prawu. Dziś pierwsza, niedziela miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych.


2
. W przyszłym tygodniu, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze w dzień uroczystości jak w każdą niedzielę. Zgodnie z naszą tradycją po każdej Mszy Św. obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów.


3
. Również w poniedziałek przyszłego tygodnia wyruszy doroczna Parafialna Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Starej Wsi. Uroczysta Msza Św. odpustowa o godz. 11.oo. Parafianie z dzielnicy Dąbrówka wyruszą o godz. 04.00 z parkingu przy ul. Piastowskiej. Zapisy na pielgrzymkę oraz na powrót autobusem w zakrystii. Zapisując się na powrót autobusem składamy zaliczkę 10zł.


4
. Parafialna pielgrzymka osób starszych i chorych Archidiecezji Przemyskiej do Kalwarii Pacławskiej odjedzie się 27 sierpnia (sobota) Program pielgrzymki od 10.oo – 14.oo. W zakrystii można już zapisywać się na ten wyjazd.


5
. Organizowana jest kolejna zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego in. komputery, monitory, drukarki, telewizory, radia, magnetofony, telefony komórkowe i stacjonarne, pralki, lodówki. Zbiórka tych elektrośmieci rozpocznie się 18 sierpnia br. (to jest w czwartek) i zakończy się w piątek 19 sierpnia do godz. 14.oo. Przychody z akcji w roku 2022 firma przeznaczy na działalność misyjną ks. Jacka Żygały, kapłana z naszej Diecezji pracującego w Peru.


6
. Starosta Sanocki zaprasza w dniu 15 sierpnia 2022 na koncert „W pieśni wolność” na dziedzińcu sanockiego zamku, do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych i żołnierskich.


7
. Ukazał się kolejny nr gazetki parafialnej „Nasza Królowa”. Koszt produkcji czasopisma jest wyższy, cena 1egz. 5zł.


8
. Dziękujemy a posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Tomczewska Grażyna, Adamska Alina, Tomczewska Grażyna i Wojtyna Maria.


9
. Zmarł nasz parafianin śp. Zdzisław Leszek Gwara z ul. Prusa. Msza Św. pogrzebowa we wtorek 9 sierpnia o 14.oo w kościele parafialnym. W poniedziałek po wieczornej Mszy Św., modlitwa w kaplicy przedpogrzebowej i we wtorek od 13.oo modlitwy za zmarłego w kościele. „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie”.

 

 


 

XVIII Niedziela Zwykła 31.07.2022

1. Od jutra, 01 sierpnia br., Msze Św. popołudniowe w kościele parafialnym o 18.oo.


2
. Jutro rozpoczyna się sierpień – miesiąc trzeźwości. To czas dla nas szczególny na płaszczyźnie religijnej i narodowej. Z różnych stron Polski i Europy tysiące pielgrzymów podąża na Jasną Górę. Trwa także wielka modlitwa o trzeźwość narodu. Przez osobista wstrzemięźliwość od napojów alkoholowych, przynajmniej w tym miesiącu, włączmy się w tę modlitwę. Wspierajmy także modlitwą osoby wpisane w Parafialnej Księdze Trzeźwości.


3.
W sobotę, 06 sierpnia, Święto Przemienienia Pańskiego. W parafii Sanok Fara główny odpust związany z tytułem kościoła, uroczysta suma o godz. 11.oo. Msze Św. w naszym kościele o 7.oo i 18.oo. W pierwszą sobotę miesiąca Męski Różaniec w Sanoku rozpocznie się Mszą Św. odpustową w kościele Sanok Fara o godz. 08.oo, a następnie procesja z różańcem ulicami Sanoka. Zachęcamy mężczyzn naszej parafii do włączenia się w to publiczne wyznanie wiary.


4
. W czwartek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera, patrona kapłanów. W modlitwie polecamy wszystkich duszpasterzy.


5
. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek odwiedziny duszpasterskie chorych rozpoczniemy od 09.3o. Spowiedź od 16.15 i Msza Św. o 17.oo. W sobotę w kościele parafialnym różaniec wynagradzający Matce Najśw. po wieczornej Mszy Św. o 18.oo


6
. Zbliża się czas dorocznej Parafialnej Pieszej Pielgrzymki do sanktuarium Matki Bożej w Starej Wsi dnia 15 sierpnia br. Zapisy na pielgrzymkę i powrót autobusem już od dzisiaj w zakrystii.


7
. Dziękujemy za ofiary złożone ubiegłej niedzieli podczas błogosławieństwa kierowców i poświęcenia pojazdów z okazji św. Krzysztofa. Na środki transportu dla misjonarzy zebrano przed kościołami naszej parafii 6540 zł. i 10 Euro. BÓG ZAPŁAĆ.


8
. Pielgrzymka osób starszych i chorych Archidiecezji Przemyskiej do Kalwarii Pacławskiej zaplanowana jest na 27 sierpnia 2022 (sobota). Program pielgrzymki od godz. 10.oo – 14.oo.


9
. We wtorek, 02 sierpnia br., odbędzie się w Sanoku zakończenie 4 etapu wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. Będą ograniczenia w ruchu drogowym i zmiany w rozkładach jazdy MKS. Szczegółowe informacje znajdziemy w gazetce informacyjnej za ławkami.


10
. Dziękujemy rodzinie nowożeńców za posprzątanie i wystrój kościoła. O sprzątanie prosimy: Petejko Roksana, Ogarek-Drwięga Agnieszka, Drozd Zofia i Sieńko Anna.

 

 


 

XVII Niedziela Zwykła 24.07.2022

1. Dziś rozpoczyna się XXIII Ogólnopolski Tydzień Św. Krzysztofa organizowany przez MIVA Polska, organizację, która wspiera misjonarzy poprzez zakup środków transportu. W parafiach w Polsce przeprowadzana jest „Akcja Św. Krzysztof – 1 grosz za 1 km bezpiecznej jazdy na środki transportu dla misjonarzy” . Błogosławieństwo kierowców oraz poświecenie pojazdów dziś po każdej Mszy Św.

Dziś także Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, który zobowiązuje nas do okazania im życzliwości.   


2
. W kalendarzu kościelnym w poniedziałek, 25 lipca, św. Jakuba, Apostoła, we wtorek 26 lipca św. Joachima i Anny, Rodziców Najśw. Maryi Panny, w piątek 29 lipca, wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza. Solenizantom tego tygodnia niech Bóg błogosławi za wstawiennictwem świętych patronów.


3
. Przypominamy, że od 01 sierpnia br., Msze Św. popołudniowe w kościele parafialnym będą odprawiane o godz. 18.oo.


4
. Dziękujemy rodzinie nowożeńców za posprzątanie wystrój kościoła. O sprzątanie prosimy kolejną rodzinę nowożeńców.


5
. Z naszej wspólnoty, z dzielnicy Dąbrówka, odszedł do wieczności śp. Zdzisław Jan Kogut. Termin pogrzebu zostanie podany na klepsydrach. „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.”

 


 

XVI Niedziela Zwykła 17.07.2022

1.Przeżywamy czas wakacji i urlopów. Nie zapominajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego oraz o niedzielnej Mszy Św.  Pamiętajmy o godnym stroju zwiedzając miejsca święte czy też udając się na niedzielną Eucharystię: „W  PROGI  BOŻE  W  GODNYM  UBIORZE”.


2
. W dniach 24 - 31 lipca obchodzony jest XXIII Ogólnopolski Tydzień Św. Krzysztofa organizowany przez MIVA Polska – organizację na rzecz misyjnych środków transportu. Podziękuj Panu Bogu za szczęśliwe podróże i podaruj 1 grosz za 1 km na środki transportu dla misjonarzy. Błogosławieństwo kierowców oraz poświęcenie pojazdów odbędzie się w niedzielę 24 lipca br., po każdej Mszy Św.

Jest to także Światowy Dzień  Dziadków i Osób Starszych ustanowiony przez Ojca Świętego Franciszka.


3
. Dziś w trzecią niedzielę miesiąca wypada kwesta na nasz kościół.


4
. Informujemy, że ważne prace przy starym kościele zostały zakończone. Należności za wykonane prace zostały wypłacone. Składamy podziękowania p. sołtysowi Wiesławowi Oryszczak za nadzór nad tymi pracami i osobiste zaangażowanie podczas ich wykonywania. Dziękujemy również p. Józefowi Daniła i p. Leszkowi Kiełbasa za włączenie się w te prace. BÓG ZAPŁAĆ.


5
. Spotkanie Rady Parafialnej we wtorek 19 lipca br., o 18.oo w Domu Kultury.


6
. Do Urzędu Parafialnego dotarła informacja, że grupa młodych jeździ rowerami po schodach kościelnych, co jest bardzo niebezpieczne. Jest kamera i są nagrania tych wybryków. Przyjdzie czas i podamy nazwiska.


7
. W piątek święto św. Marii Magdaleny i w sobotę święto św. Brygidy Szwedzkiej, zakonnicy, patronki Europy.


8
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy rodziny nowożeńców.


9
. Na spotkanie z Panem odszedł z naszej wspólnoty parafialnej dr Maciej Szajnowski. Msza Św. pogrzebowa jutro 18 lipca, w kościele parafialnym, o godz. 13.oo. Końcowe obrzędy pogrzebowe odbędą się na Cmentarzu Południowym.

Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie” 

 

 

 


XV Niedziela Zwykła 10.07.2022

1. Przypominamy, że przez miesiąc lipiec br., obowiązuje wakacyjny porządek odprawiania Mszy Św. w kościele parafialnym: w dni powszednienie Msze Św. o 7.oo i 18.3o. W Czerteżu, Sanoczku i w kościele parafialnym niedzielny porządek odprawiania Mszy Św. bez zmian. Sprawy urzędowe w kancelarii parafialnej można załatwić po Mszy Św. o 18.3o


2
. Wspomnienie NMP z Góry Karmel w sobotę 16 lipca. Msze Św. o 7.oo i 18.3o.


3
. Kolejny miesiąc nowenny ku czci św. Jana Pawła II również w sobotę, 16 lipca br. W intencji podziękowań i próśb, składanych przed ołtarzem św. Papieża wraz ofiarą, odprawiana jest Msza Św. o 18.3o. Korzystajmy z tej okazji, by wypraszać potrzebne łaski dla siebie lub dla kogoś będącego w potrzebie.


4
. Archidiecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę zakończy się w piątek 15 lipca. Zachęcamy do Duchowego Pielgrzymowania wraz z Radiem FARA, które codziennie nadaje relacje z trasy pielgrzymki.

Jednocześnie składamy serdeczne podziękowania kilku osobom, które wsparły    pielgrzymów przynosząc zgrzewki wody mineralnej i domowe ciasto. Szczególne podziękowania składamy właścicielom Piekarni „SANREJ” za przekazanie pielgrzymom słodkich wypieków. Wszystkim BÓG ZAPŁAĆ.


5
. Do najnowszego wydania tygodnika „Gość Niedzielny” dołączona jest kolejna płyta CD z serii Biblia Audio, a na niej 4 księgi Starego Testamentu. Cena tygodnika 8zł.


6
. Organizowana jest dwudniowa pielgrzymka do Kalisza, Lichenia, Torunia i Gietrzwałdu. Koszt pielgrzymki 370zł od osoby. Zgłoszenia przyjmuje osoba pod nr tel. 664 772 661.


7
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Fal Elżbieta, Drozd Maria, Maczuga Joanna i Drwięga Janina.

 

 

 


XIV Niedziela Zwykła 03.07.2022

1. Przypominamy, że obowiązuje wakacyjny porządek odprawiania Mszy Św. w kościele parafialnym: w dni powszednienie Msze Św. o 7.oo i 18.3o. W Czerteżu, Sanoczku i w kościele parafialnym niedzielny porządek odprawiania Mszy Św. bez zmian. Sprawy urzędowe w kancelarii parafialnej można załatwić po Mszy Św. o 18.3o.


2
. W piątek wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera, patrona naszej Archidiecezji.


3
. Piesza Przemyska Pielgrzymka na Jasną Górę rozpocznie się jutro, 04 lipca, w Lesku. Około godz. 16.oo pielgrzymi będą przechodzić przez dzielnicę Dąbrówka. Na modlitwę i krótki odpoczynek pielgrzymi zatrzymają się przy kościele parafialnym. Pielgrzymów można wesprzeć przekazując niegazowaną wodę. Zachęcamy do Duchowego Pielgrzymowania wraz z Radiem FARA, które codziennie nadaje relacje z trasy pielgrzymki.


4
. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Wolanin Maria, Tomczewska Wioletta, Daniła Maria i Gierczak Ewelina.

   

 


 

XIII Niedziela Zwykła 26.06.2022

1. Przypominamy, że od 01-31 lipca 2022, w kościele parafialnym obowiązuje wakacyjny porządek odprawiania Mszy Św - godz. 7.oo i 18.3o w dni powszednie. Niedzielny porządek bez zmian. W kościołach filialnych nie będzie Mszy Św. w dni powszednie. Sprawy urzędowe w kancelarii parafialnej można załatwiać po wieczornej Mszy Św., a w pilnych sprawach kontaktować się z księdzem dyżurnym.


2.
W środę Uroczystość Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w kościele parafialnym o 7.30, 9.30 i 18.00.


3
. W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca. Wyjątkowo spowiedź pierwszo piątkowa, będzie w czwartek 30.06 od 16.00. W ten sam dzień ksiądz odwiedzi chorych z posługą od godz. 10.00. Natomiast w pierwszy piątek sama Msza św. o 16.00.


4.
Zapraszamy na pielgrzymkę do Medugorie, organizowaną przez biuro podróży „Pielgrzymki z RAKSO”, w dniach 4-11.08.2022r. Cena 700zł +160 euro. W pakiecie apartament z wyżywieniem, moc przeżyć duchowych, połączonych z relaksem w przepięknych zakątkach Chorwacji i Bośni. 


5.
Dziękujemy za sprzątanie naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy: Gutterch Marię, Wolanin Beatę, Wolanin Marię, Nowakowską Anetę, w piątek po Mszy św.

 


XII Niedziela Zwykła 19.06.2022
 

1. Przeżywamy oktawę uroczystości Bożego Ciała. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała, poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci, również tych jeszcze nienarodzonych, oraz rozdanie drobnych prezentów.


2
. W czwartek, 23 czerwca br., Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Wszystkim solenizantom życzymy błogosławieństwa Bożego za wstawiennictwem św. Jana.


3
. W piątek, 24 czerwca, Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. W najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzymanie się od pokarmów mięsnych.


4
. W sobotę, 25 czerwca, wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. W kościele parafialnym Msze Św. o 7.oo i 18.oo.


5
. Serdecznie dziękujemy za przygotowanie ołtarzy na uroczystą procesję na Boże Ciało. Służbie Liturgicznej za oprawę Mszy Św. i podczas procesji oraz wszystkim za świadectwo wiary i modlitewne zaangażowanie.


6
. Przypominamy, że od 1 do 31 lipca 2022, w kościele parafialnym obowiązuje wakacyjny porządek odprawiania Mszy Św. W kościele parafialnym Msze Św. o godz. 7.oo i 18.3o w dni powszednie. Niedzielny porządek odprawiania Mszy Św. w kościołach naszej parafii pozostaje bez zmian. W kościołach filialnych w Czerteżu i w Sanoczku nie będzie Mszy Św. w dni powszednie. Sprawy urzędowe w kancelarii parafialnej można załatwiać po Mszy Św. o 18.3o, a w pilnych sprawach kontaktować się z księdzem dyżurnym.


7
. Zaczęły się gorące dni lata. Pamiętajmy o stosownym ubiorze udając się na Mszę Św. Bądźmy wierni zasadzie już znanej „W progi Boże w godnym ubiorze”. Nie wypada, aby starsi chłopcy i mężczyźni wchodzili do kościoła w krótkich spodniach i w podkoszulce, a kobiety z odsłoniętymi ramionami i plecami. Uszanujmy świętość tego miejsca przez właściwy strój, który będzie znakiem naszej osobistej kultury.


8
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Rolnik Anna, Łukaszyk Krystyna, Morawska Ewa, Malik Anna.

 

 


 

UROCZYSTOŚĆ  TRÓJCY  PRZENAJŚWIĘTSZEJ 12.06.2022

1. Dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończy się okres komunii św. wielkanocnej.

2. W czwartek, 16 czerwca, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Z kościołów wyruszą procesje z Najświętszym Sakramentem. Pobożny udział w procesji jest wyrazem wiary w obecność Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie. Udekorujmy    nasze domy, by okazać Jezusowi, że cieszymy się z  Jego obecności wśród nas. Msze Święte odprawiamy o godzinie 7.3o i 10.oo. Po Mszy Św. o 10.oo procesja do czterech ołtarzy wokół kościoła. Ołtarze przygotują osoby należące do Róż Żywego Różańca

I. Róża św. Faustyny (zelator Maria Wolanin)


II. Róża MB Nieustającej Pomocy
(zelator Teresa Wójcik)


III
.   Róża Miłosierdzia Bożego (zelator Jan Bułdak)


IV. Róża MB Królowej Polski
(zelator Stanisława Adamska).

 

Prosimy, by wyznaczone Róże zajęły się przygotowaniem ołtarza z życzliwą pomocą najbliższych sąsiadów.

Na zakończenie procesji uroczyste błogosławieństwo i hymn „Ciebie Boga wysławiamy”. Mężczyzn z Róż Żywego Różańca prosimy o przygotowanie chorągwi i niesienie ich w czasie procesji. Dziewczynki z naszej szkoły podstawowej, a także młodsze dzieci prosimy o    sypanie kwiatów w czasie tej procesji i w oktawie Bożego Ciała. Chłopcy od Pierwszej   Komunii Św. niech przyjdą na procesję w ubrankach komunijnych. Za pobożny udział w uroczystej procesji eucharystycznej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.


3.
Od piątku rozpoczyna się tradycyjna oktawa po Bożym Ciele.


4
. W kalendarzu liturgicznym jutro, 13 czerwca, wspomnienie św. ANTONIEGO z Padwy, odpust z wiązany z tytułem kościoła w Czerteżu. Uroczysta Msza Św. odpustowa o godz. 17.oo. Mszy Św. będzie przewodniczył dr Roman Froń, dziekan dekanatu Sanok I. Następnie procesja z relikwiami św. Antoniego i feretronami wokół kościoła. Zapraszamy parafian do udziału w tej uroczystości.


5
. W piątek, 17 czerwca br., wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.


6
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Łabusiewicz Agnieszka, Oryszczak Ewa, Kowalska Grażyna i Kot Magdalena.


7.
Ukazał się kolejny numer pisma „Gość Extra” poświęcony tajemnicy Eucharystii. Warto nabyć tę książeczkę do domowej biblioteczki, cena 12 zł.

 

 

 


Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 05.06.2022

1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Za publiczne odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź”, można dzisiaj zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.


2
. Również dziś pierwsza, adoracyjna niedziela miesiąca oraz zmiana tajemnic różańcowych. Trwajmy na modlitwie adoracyjnej, nie opuszczajmy jej, jest bowiem częścią dzisiejszej liturgii.


3
. Jutro, święto NMP MATKI KOŚCIOŁA. Msze Św. w kościele parafialnym o 3o. 11.oo i 18.oo. Mszę Św. dziękczynną o 11.oo będą odprawiać kapłani przeżywający 45 – lecie święceń kapłańskich, wśród nich także tutejszy ks. prob. Zapraszamy do udziału w dziękczynieniu za dar kapłaństwa.


4
. W czwartek, święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu modlimy się za kapłanów i o nowe powołania do życia kapłańskiego.


5
. W najbliższą niedzielę, 12 czerwca br., Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres Komunii Św. wielkanocnej.


6
. Najnowszy tygodnik „Gość Niedzielny” wzbogacony o kolejną płytę CD z serii „Biblia audio”.


7
. Ukazało się kolejne wydanie darmowej gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”. Weź tę gazetę, poczytaj i podaj dalej. Bądź apostołem dobra.


8
. Zbliża się odpust ku czci Św. Antoniego, w poniedziałek 13 czerwca w Czerteżu. Msza Św. odpustowa będzie odprawiona o g. 17.oo.


9
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie w tym tygodniu prosimy: Sobolak Iwona, Tymczak Honorata, Burzak Justyna i Piegdoń Agnieszka.

 

 

 

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 29.05.2022

 

1. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Trwa Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Św.

Dziś o 19.3o w kościele parafialnym czuwanie modlitewne przed Zesłaniem Ducha Św. Zapraszamy wszystkich chętnych.


2
.Młodzież z VIII klasy SP z terenu parafii, zapraszamy dziś na III spotkanie przed bierzmowaniem do kościoła parafialnego na godz. 11.oo, razem z jednym z rodziców.


3
. Arcybiskup Adam SZAL udzieli jutro, 30 maja br., sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej i okolicznych parafii podczas Mszy Św. o 17.oo. Kandydatów do bierzmowania prosimy przyjść 20 min. wcześniej.


4
. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Za tydzień, 05 czerwca, Uroczystość Zesłania Ducha Św., i kończy się okres wielkanocny. Msza Św. w sobotę, 04 czerwca o 18.oo w intencji o moc Ducha Św. dla kapłanów naszej parafii objętych modlitwą „margaretkową”, i za osoby, które modlą się za kapłanów. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi w Sanoczku od 16.oo, i Msza Św. o 17.oo


5
. W pierwszą sobotę, 04 czerwca br., MĘSKI RÓŻANIEC w Sanoku o 07.3o. Zachęcamy mężczyzn z naszej parafii do udziału w tym spotkaniu modlitewnym.


6
. Święcenia prezbiteratu w naszej Archidiecezji w sobotę, 04 czerwca 2022, w Bazylice Archikatedralnej w Przemyślu. Otaczamy modlitwą kandydatów do święceń.


7
.Odwiedziny duszpasterskie chorych w Sanoczku i Czerteżu w piątek od godz. 13.3o.


8
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Wydrzyńska Agata, Hydzik Wiesława, Florko Jadwiga i Świątek Małgorzata.

 

 

 

VI Niedziela Wielkanocy 22.05.2022

1. W poniedziałek, wtorek i w środę przypadają dni modlitw o urodzaje ( Dni Krzyżowe). Podczas nabożeństw majowych będziemy modlić się także o urodzaje i błogosławieństwo Boże dla pracujących na roli.


2
. W czwartek, 26 maja br., obchodzimy Dzień Matki. Dziękujmy Panu Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, i prośmy o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu.


3
. Od piątku, 27 maja br., NOWENNA przed UROCZYSTOŚCIĄ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO. Modlitwy nowennowe w kościele parafialnym będą odmawiane każdego dnia o 17.3o, również w niedzielę 29 maja także o 17.3o. Serdecznie zachęcamy wszystkich do modlitwy o dary Ducha Św., zwłaszcza dla naszej młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.


4
. W niedzielę, 29 maja, Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, w naszej Archidiecezji święcenia diakonatu. Tego dnia w kościele Chrystusa Króla w Sanoku, święceń diakonatu z rąk ks. bpa Krzysztofa CHUDZIO przyjmie kleryk Łukasz Juszczyk, podczas Mszy Św. o 11.3o.


5
. W najbliższy piątek 27 maja br., rozpoczynają się trzydniowe przygotowania uczniów VIII klas SP z terenu parafii do przyjęcia sakramentu bierzmowania. W piątek zapraszamy młodzież do kościoła parafialnego na godz. 18.oo, w sobotę, 28 maja, od godz. 15.oo spowiedź kandydatów do bierzmowania oraz świadków i rodziców, w niedzielę prosimy o obecność na Mszy Św. o 11.oo w kościele parafialnym.


6
. Sakrament bierzmowania naszej młodzieży udzieli Arcybiskup Adam SZAL, dnia 30 maja 2022, podczas Mszy Św. o 17.oo.


7
. W niedzielę 29 maja odwiedzi naszą parafie Łukasz Chrumik ze zgromadzenia Księży Werbistów, pracujący w Rosji, aby podzielić się z nami zdobytym doświadczeniem misyjnym.


8
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: z domu państwa Ryba, Skotnicki Julian, Bogusz Maria, Glazer Maria i Hliwa Marian.

 

 

 

 

V Niedziela Wielkanocy 15.05.2022

1. Dziś w naszej parafii Pierwsza Komunia Św. podczas Mszy Św. o godz. 11.oo w kościele parafialnym. Do Stołu Pańskiego po raz pierwszy przystępuje 23 dzieci. Prosimy rodziców i krewnych, by pomogli dzieciom dobrze przeżyć ten wyjątkowy dzień. Prosimy także o zachowanie trzeźwości podczas spotkań rodzinnych z okazji I Komunii dziecka. Od jutra rozpoczyna się dla dzieci BIAŁY TYDZIEŃ. Zwracamy się do rodziców z prośbą, by towarzyszyli dzieciom każdego dnia w drodze do kościoła, i wraz z dzieckiem przyjmowali Komunię Św. W najbliższym tygodniu Msze Św. z kazaniem będą się rozpoczynać o 18.oo, a na zakończenie Mszy Św. Litania do Matki Bożej.


2.
Jutro rocznica święceń biskupich ks. bp. Stanisława Jamrozka, a w sobotę, 21 maja, rocznica ingresu ks. abp. Adama SZALA do Bazyliki Archikatedralnej w Przemyślu.


3
. Nabożeństwo majowe w kościele parafialnym dziś o 17.3o.


4
. Młodzież z klasy VIIISP z terenu parafii zapraszamy na spotkanie formacyjne w piątek, 20 maja do kościoła parafialnego na godz. 18.oo. Natomiast uczniów z klasy VI z terenu parafii zapraszamy na spotkanie do kościoła parafialnego w środę, 18 maja również na 18.oo.


5
.  Dziś trzecia niedziela, po południu - kwesta na nasz kościół.


6
.  Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Bieda Małgorzata, Jodłowska Beata, Jodłowska Małgorzata, Skotnicka Barbara.

 

 

 

 Polecajmy wstawiennictwu Św. Michała Kościół i naszą Ojczyzną …

 

 

 

 

 

IV Niedziela Wielkanocy 08.05.2022

1. Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Dzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Każdego dnia będziemy wspierać powołanych do szczególnej służby Bożej i modlić się o dar nowych, świętych powołań także z naszej parafii.


2
. Trwa Maryjny miesiąc maj. W kościele parafialnym nabożeństwa majowe odprawiamy w dni powszednie po Mszy Św. o godz. 18.oo, czyli ok. 18.3o. Tylko w piątek, ze względu na adorację Najśw. Sakramentu, majówka o 18.oo, i po niej Msza Św. Przypominamy, że dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. są szczególnie zaproszone do udziału w tych nabożeństwach. Prosimy rodziców, dziadków czy też opiekunów dzieci prowadźcie je do Matki Bożej i uczcie szczerej pobożności Maryjnej. W Sanoczku nabożeństwa majowe w wtorki, czwartki i soboty po Mszy Św. o 17.oo.


3
. Jutro, 09 maja, uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, patrona Polski. W sobotę, 14 maja, święto św. Macieja, Apostoła. Solenizantom tych dni życzymy błogosławieństwa Bożego za wstawiennictwem św. Patronów.


4
. Spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem dla uczniów klasy VIII z Czerteża, Sanoczka i Zabłociec rozpocznie się w piątek, 13 maja, o 18.oo w kościele parafialnym. Prosimy o zwrot wypełnionych formularzy do bierzmowania.


5
. W najbliższą trzecią niedzielę miesiąca, 15 maja, kwesta na kościół w Sanoczku.


6.PIERWSZA KOMUNIA ŚW. w naszej parafii
dla grupy 23 dzieci odbędzie się w najbliższą, trzecią niedzielę miesiąca, 15 maja, podczas Mszy Św. o godz. 11.oo. Spowiedź dzieci,    rodziców, także chrzestnych odbędzie w sobotę 14 maja br. od godz. 16.oo.


7
. Warsztaty dla małżonków „Kochajmy od nowa” organizowane są w domu katolickim „ROMA” w Przemyślu. Zapisy na to spotkanie do 09 maja br. Warsztaty zaplanowane są na 14 maja br. Program spotkania i szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Archidiecezji Przemyskiej przemyska.pl Informacje o tych warsztatach możemy posłuchać w Radio FARA.


8
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Kruczek Anna, Starosolska Barbara, Szumska Bożena i Proćko Halina.

 

 

III Niedziela Wielkanocy 01.05.2022

1. Dzisiejsza Niedziela rozpoczyna Tydzień Biblijny. Również dziś kolejny Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Dziś także zmiana tajemnic różańcowych.


2
. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Dziś 01 maja, początek nabożeństw majowych. W piątek, w kościele parafialnym adoracja Najśw.   Sakramentu od 17.oo – 18.oo, oraz okazja do spowiedzi, a na zakończenie adoracji Litania Loretańska i następnie Msza Św. Natomiast w każdą niedzielę maja nabożeństwo majowe o 17.3o i Msza Św. o 18.oo. W Czerteżu i w  Sanoczku w pierwszy piątek o 17.oo Msza Św.     i następnie nabożeństwo majowe. Pół godziny przed Mszą Św. okazja do spowiedzi.    Nabożeństw majowe w kościele parafialnym w dni powszednie będą odprawiane po Mszy Św. która rozpoczyna się o 18.oo

Szczególnie w maju zadbajmy o wizerunki Maryi w naszych domach i w przydrożnych  kapliczkach.  Zachęcamy dorosłych i dzieci do udziału w tych nabożeństwach w kościele lub przez radio, internet czy telewizję.    


3
. We wtorek, 03 maja, Uroczystość NMP Królowej Polski. Godziny odprawiania Mszy Św. w kościołach naszej parafii jak w niedzielę. W kościele Przemienienia Pańskiego w Sanoku Msza Św. w intencji Ojczyzny o 11.oo. Burmistrz Sanoka zaprasza do udziału w uroczystościach upamiętniających 231 rocznicę uchwalenia Konstytucji.


4
. Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele.


5
. Uczniów VIII kl. SP z dzielnicy Dąbrówka i z Sanoczka zapraszamy na spotkanie formacyjne do kościoła parafialnego w piątek na g.18.oo.


6
. Chorych zgłoszonych na pierwszy piątek z Sanoczka, Czerteża i Zabłociec odwiedzi ks. z posługą 13 maja br., od 13.3o.


7
. Serdeczne podziękowania za przygotowanie liturgii odpustowej na Niedzielę Miłosierdzia zespołowi „LAWENDA” wraz z p. organistą oraz za odpustowy poczęstunek. BÓG ZAPŁAĆ.


8
. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest dostępny najnowszy numer gazetki parafialnej „Nasza Królowa” w cenie 3.50zł.


9
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Ligęza Wanda, Bobowska Beata, Bobowska Grażyna i Pałys Agnieszka.

 

II Niedziela Wielkanocy czyli Miłosierdzia Bożego 24.04.2022

1. Dziś w Niedzielę Miłosierdzia Bożego trzeba przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi …. w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia …… Bądźcie świadkami miłosierdzia!” (Łagiewniki, 2002 r.). Msza Św. odpustowa w Sanoczku tylko o godz. 12.oo.  Zapraszamy na GODZINĘ MIŁOSIERDZIA do kościoła parafialnego połączoną z wystawieniem Najśw. Sakramentu i Koronką do Miłosierdzia Bożego dziś od 15.oo – 16.oo.


2
. Obecna niedziela rozpoczyna TYDZIEŃ MIŁOSIERDZIA. Dziś w Polsce zbiórka do puszek na potrzeby „CARITAS”.


3
. We wtorek Uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika – Patrona Polski. Wszystkim solenizantom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego za przyczyną Św. Wojciecha. W piątek święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.


4
. Za tydzień rozpoczynamy nabożeństwa majowe.


5
. Dziękujemy za ofiary złożone w Wielkim Tygodniu i na Wielkanoc na tacę w kościele i na stoliku za ławkami. Dziękujemy za ofiary złożone na kwiaty do Bożego Grobu w kwocie 1100zł. Również serdeczne podziękowania za przygotowanie i wystrój Bożego Grobu i Ciemnicy oraz organizację Triduum Paschalnego. Wszystkim BÓG ZAPŁAĆ.


6
. Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta w Sanoku przesyła podziękowanie za złożone dary w postaci artykułów spożywczych oraz za darowiznę finansową w kwocie 1363,70zł. Wszystkim, którzy złożyli wsparcie dla bezdomnych, składamy Bóg zapłać.


7
. Kandydatów do bierzmowania z klasy VII z Sanoczka zapraszamy w piątek, 29 kwietnia, po Mszy Św. o 18.oo, do salki na plebanii. Prosimy zabrać indeksy.


8
. Jutro, w poniedziałek, po Mszy Św. o 18.oo, zapraszamy na spotkanie organizacyjne do kościoła parafialnego, rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św.


9
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Adamska Anna, Rudy Janina, Kucharska Anna i Bocheńska Maria.

 

 

 


Niedziela Palmowa 10.04.2022

1. Dziś Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, rozpoczyna się Wielki Tydzień. Podczas Mszy Św. poświęcenie palm. Gorzkie Żale dziś po Mszy Św. o 10.oo.

 

2. Okazja do spowiedzi w kościołach w centrum Sanoka w poniedziałek i wtorek.


3
. W tym tygodniu obchodzimy ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wieczornych, przyjmowania Komunii Świętej i przeżywania tych dni godnie i w duchu wiary.

WIELKI CZWARTEK – dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. MSZA WIECZERZY  PAŃSKIEJ o godz. 18.oo. Po Komunii Św. Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Ciemnicy      upamiętniającej pojmanie Pana Jezusa. Adoracja od godz. 19.oo.

WIELKI  PIĄTEK  -  dzień upamiętniający mękę i śmierć Chrystusa. Tego dnia nie odprawia się Mszy Św. Adoracja od godz. 8.oo –18.oo. GODZINA MIŁOSIERDZIA od 15.oo – 16.oo w kościele parafialnym. LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ od 18.oo – 19.oo. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego. W Wielki Piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (wszystkich, którzy ukończyli 14. rok życia) oraz post ilościowy (wszystkich wiernych, którzy ukończyli 18. rok życia, a nie rozpoczęli 60.). Rodzice powinni jednak zatroszczyć się, aby również dzieci były wprowadzane w ducha pokuty. Grupy parafian proszone są o udział w adoracji Najśw. Sakramentu w wyznaczonych godzinach. Adoracja w ciszy. Zachęcamy do zachowania postu także w Wielką Sobotę.

WIELKA  SOBOTA -  dzień adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Łączymy się w bólu z Matką Bożą po śmierci Jezusa. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, obowiązuje nadal cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8.oo – 19.oo dla Róż Różańcowych i wyznaczonych grup parafian. Godziny czuwania modlitewnego dla Róż Żywego Różańca i mieszkańców wyznaczonych grup znajdują się w najnowszym numerze gazetki parafialnej „Nasza Królowa”. Święcenie pokarmów od godz. 10.3o oraz 11.3o. Uroczysta LITURGIA WIGILII  PASCHALNEJ od 19.oo – 20.3o. Przynieśmy świece.


4. WIELKANOC
– dzień Zmartwychwstania Pańskiego. Msza Św. rezurekcyjna o godz. 6.oo i 10.oo. W Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny Msze Św. w kościele parafialnym również o 18.oo.


5
. W Wielki Piątek rozpocznie się Wielka Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego. W W. Piątek i W. Sobotę Godzina Miłosierdzia w kościele parafialnym od 15.oo – 16.oo, a w Wielkanoc i drugi dzień świąt po Mszy Św. o godz. 11.oo. W pozostałe dni tygodnia nabożeństwo to będzie odprawiane po wieczornej Mszy Św. o godz. 18.oo


6
. Ministranci starsi, lektorzy i kandydaci na lektorów przyjdą na spotkanie w poniedziałek o oo.


7
. Bardzo prosimy o uporządkowanie grobów na cmentarzu. Zachowajmy porządek na cmentarzu i przy kontenerze na odpady.


8.
Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy w środę na 18.oo: Rzepka Anna, Lesiak Ryszarda, Lesiak Jolanta, Dadaś Agnieszka, Szuba Elżbieta, Kolbuch Wanda, Rygliszyn Joanna I Skalińska Małgorzata. Wymienione osoby prosimy o kontakt z p. kościelnym.

 

 

 

V Niedziela Wielkiego Postu 03.04.2022

 

1. Przeżywamy piątą niedzielę Wielkiego Postu. Zgodnie z polską tradycją od dzisiejszej niedzieli zasłania się krzyże w kościele. Pozostają one zasłonięte aż do Wielkiego Piątku. Dziś zmiana tajemnic różańcowych.


2
. Niedziela Męki Pańskiej czyli Niedziela Palmowa za tydzień 10 kwietnia br., i początek uroczystych obchodów Wielkiego Tygodnia. Podczas Mszy Św. poświęcenie palm.


3
. Spowiedź wielkopostna w naszej parafii tego roku odbędzie w czwartek, 07 kwietnia, przed południem w kościele parafialnym od 10.oo – 12.oo i od 15.oo – 17.3o. W Czerteżu i w Sanoczku tylko popołudniu od 15.oo – 17.3o.


4
. Przypominamy, że Msze Św. popołudniowe w kościele parafialnym odprawiamy według czasu letniego tj. o 18.oo. Wyjątkiem są niedziele W. Postu, kiedy Msza Św. popołudniowa odprawiana jest po nabożeństwie Gorzkie Żale. Kancelaria Parafialna także czynna według czasu letniego.


5
.Organizowany jest wyjazd na Misterium Męki Pańskiej w Kalwarii Pacławskiej dnia 10 kwietnia 2022. Chętni na ten wyjazd mogą zgłosić się na tel. 698 183 785.


6
. W środę, 06 kwietnia, spotkanie formacyjne dla klasy VI SP z terenu parafii w kościele parafialnym o 18.oo. Obecność obowiązkowa. Proszę przynieść indeksy. Natomiast w piątek, 08 kwietnia br., na godz. 18.oo zapraszamy do kościoła parafialnego kandydatów do bierzmowania z kl. 7B ze Szkoły Post. nr 8 w Sanoku.


7
. Zapraszamy na Adorację Krzyża do kościoła parafialnego w sobotę najbliższą na 19.3o. O obecność prosimy kandydatów do bierzmowania z kl. VIII SP z terenu parafii, i chętnych spośród dorosłych.


8
. W naszej parafii powstała wspólnota modlitewna o nazwie Żywa Droga Krzyżowa, której członkowie rozważają codziennie wyznaczoną stację Drogi Krzyżowej. Każdą wspólnotę tworzy 14 osób, tyle więc ile jest stacji D. Krzyżowej. Osoby zainteresowane tworzeniem kolejnej grupy mogą zgłosić się do zakrystii.


9
. W tym tygodniu, w dniach 7, 8, i 9 kwietnia, od 16.oo godz. planuje się uporządkowanie terenu przed kościołem. W kilka miejsc wokół kościoła trzeba przywieźć ziemię z miejsca uzgodnionego z p. sołtysem. Potrzebne są przynajmniej 4 ciągniki z przyczepą ( z wywrotką) do przewożenia ziemi na teren kościoła, i przynajmniej 15 mężczyzn do plantowania ziemi. Prosimy też, by kobiety przyszły z grabkami do prac wykończeniowych. Dobrze by było uporządkować ten teren przed odpustem, w niedzielę Miłosierdzia Bożego.  


10
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie w piątek prosimy: Szwarc Danuta, Świątek Jadwiga, Świątek Grażyna i Świątek Agnieszka.

 

 

 

 


IV Niedziela Wielkiego Postu 27.03.2022

1. Dzisiejsza niedziela w tradycji Kościoła nazywana jest niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Kościół wzywa wiernych do radości, aby podejmowany trud przemiany serca przyniósł błogosławione owoce. Gorzkie Żale po Mszy Św. o 10.oo Włączmy się w pokutne nabożeństwa wielkopostne


2
. Od dziś obowiązuje czas letni. Msze Św. popołudniowe w kościele parafialnym od dziś będą odprawiane o godz. 18.oo, w niedziele i dni powszednie. Wyjątkiem są niedziele Wielkiego Postu. Również Kancelaria Parafialna czynna jest według czasu letniego.


3
. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Droga Krzyżowa w kościele parafialnym w piątek po Mszy Św. o 7.oo i o 18.oo. W Sanoczku o 16.oo. W sobotę wyjazd na Zawierzenie Matce Bożej do Częstochowy. Można jeszcze zgłaszać się na wyjazd, 503 745 778.


4
. W zakrystii można nabyć wielkanocne paschaliki przygotowane przez Caritas Archidiecezji Przemyskiej w cenie 10zł.Przypominamy, że jest to ofiara na wsparcie dzieł charytatywnych prowadzonych przez Caritas.


5
. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do skarbonki na stoliku za ławkami. Ofiarodawcy mogą wpisać się do zeszytu.


6
. Ojcowie Franciszkanie w Sanoku zapraszają na weekendowy Kurs Nowe Życie, który odbędzie się w dniach 08-10 kwietnia 2022 w miejscowym klasztorze. Zapisy oraz wszelkie informacje u Franciszkanów: drogą mailową sanok@franciszkanie.pl poprzez kod QR umieszczony na plakatach lub tel. 13 463 23 52.


7
. Zbliża się Wielkanoc. Uporządkujmy groby bliskich zmarłych. Prosimy, aby szkło i różne plastikowe elementy wkładać do kontenera.


8
. Spotkanie Rady Parafialnej jutro, w poniedziałek 28 marca o 19.oo w WDK. Kwesta na nasz kościół nie odbyła się ubiegłej niedzieli w kilku rejonach. Proszę, aby uzupełnić tę sprawę dziś. Bóg zapłać za złożone i składane ofiary.


9
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Łukaszyk Elżbieta, Michta Dorota, Buczek Bożena i Gebus Helena.

 

 

 

III Niedziela Wielkiego Postu 20.03.2022

 

1. Już trzecia niedziela W. Postu. Trwajmy w postanowieniach wielkopostnych: niech nie zabraknie czasu na codzienną modlitwę, czytanie Pisma Świętego i wartościowej prasy religijnej. Dobrym słowem i modlitwę pomagajmy tym, którzy złożyli przyrzeczenia trzeźwościowe.


2
. Gorzkie Żale dziś połączone z Mszą o 10.oo. W kościele parafialnym nie będzie Mszy Św. o 17.oo. Droga Krzyżowa w najbliższy piątek 25.03.2022 po Mszy Św. o 7.3o i o 17.oo w kościele parafialnym, a w Sanoczku w piątek o 16.oo.


3
. Do puszek na misje „Ad Gentes”, przed kościołami naszej parafii zebrano łącznie: 2286,50zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.


4
. Caritas Archidiecezji Przemyskiej przygotowała paschaliki (które można zapalić na grobach bliskich zmarłych). Caritas prosi o ofiarę 10zł za paschalik.


5
. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do skarbonki na stoliku za ławkami, a ofiarodawcy mogą wpisać się do zeszytu.


6. W piątek, w uroczystość
Zwiastowania Pańskiego 25 marca, obchodzony jest także DZIEŃ ŚWIĘTOŚCI ŻYCIA. W kościele parafialnym na ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej są wyłożone deklaracje Duchowej Adopcji Dziecka Nienarodzonego dla osób, które podejmą codziennie przez 9 miesięcy modlitwę w intencji dziecka, którego życie przed narodzeniem jest zagrożone. Wypełnioną część deklaracji należy złożyć do 25 marca do pudełka na ołtarzu Matki Bożej. W kościele parafialnym Msze Św. o godz. 7:30, 9:30 i 17:00.  W Sanoczku Msza Św. o 16.oo.


7
. Ekstremalna Droga Krzyżowa, zaplanowana na 25 marca(piątek) wyruszy z Kaplicy Św. Maksymiliana w Sanoku (obok I LO) po Mszy Św. o 20.oo. Proponowane są trzy: 19km, 30km, i 36km. Szczegóły na www.edk.sanok.pl


8
. Zaplanowany jest kolejny wyjazd na Zawierzenie Matce Bożej do Częstochowy dnia 2 kwietnia, w pierwszą sobotę miesiąca. Zgłoszenia na nr tel. 503 745 778.


9
. Zapraszamy na Adorację Krzyża do kościoła parafialnego w sobotę 26 marca na godz. 18.3o szczególnie młodzież przygotowującą się do bierzmowania, zwłaszcza klasę VIII SP z terenu parafii, lektorów i uczniów szkół średnich.


10
. W nocy z soboty na niedzielę 26/27 marca przechodzimy na czas letni (z 2:oo na 3:oo)


11
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Patent Stanisława, Patent Joanna, Łukaszyk Karolina i Tympalska Stanisława.

 

 


II Niedziela Wielkiego Postu 13.03.2022

  1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu. Przypominamy, że Drogę Krzyżową w kościele parafialnym odprawiamy w każdy piątek po Mszy Św. o 7.oo i o 17.oo przed Msza Św. a Gorzkie Żale w niedziele o 15.oo. W Sanoczku Droga Krzyżowa w piątek o 16.oo. Prosimy o liczny udział w tych nabożeństwach. Przypominamy, że w Wielkim Poście w kościele parafialnym nie ma już Mszy Św. w niedziele o 17.oo.

  2. Również dziś Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, tzw. „NIEDZIELA AD GENTES”. Do puszek przed kościołem można złożyć dobrowolną ofiarę na wsparcie dzieła misyjnego, albo wysłać SMS o treści MISJE na numer 72032 (2,46zł z VAT). Zbiórkę ofiar organizuje Parafialny Oddział Akcji Katolickiej.

  3. Deklaracje Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego będą wyłożone na stoliku za ławkami. Wypełnione deklaracje można składać do 25 marca br.
  4. W czwartek, 10 marca br., rozpoczęła sie nowenna przed uroczystością Św. Józefa, którą będziemy przeżywać w sobotę 19 marca.

  5. Na stoliku za ławkami jest wystawiona skarbonka na kwiaty do Bożego Grobu. Tradycyjnie, obok jest zeszyt do którego można się wpisać.

  6. Uczniowie kl. VII SP z terenu parafii rozpoczynają swoje spotkania formacyjne w małych grupach. We wtorek 15 marca, po Mszy Św. o 17.oo, w salce na plebanii spotka się grupa klasy VII A z SP2.

  7. Kandydaci do bierzmowania z kl. VIII SP z terenu parafii w dniach 18-19-20 marca br., wyjadą na rekolekcje do ośrodka formacyjnego w Zboiskach. W czwartek, 17 marca br., po Mszy o 17.oo w kościele parafialnym, krótkie spotkanie organizacyjne z kandydatami.

  8. Ukazał się kolejny numer „Gość Extra” poświęcony św. o. Pio z okazji 135 rocznicy jego urodzin oraz 20 rocznicy kanonizacji przez Jana Pawła II. W numerze można przeczytać o wielkiej posłudze świętego spowiednika, o tym jak o. Pio przeżywał Mszę Św., o stygmatach, które zakonnik nosił przez 50 lat a także świadectwa osób uzdrowionych za wstawiennictwem o. Pio. Cena egzemplarza 10zł.

  9. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Haduch Zofia, Nawrocka Agnieszka, Kotlarz Danuta i Kucińska Anna.

 


I Niedziela Wielkiego Postu 06.03.2022

1. Dziś pierwsza Niedziela Wielkiego Postu. Zmiana tajemnic różańcowych. Przypominamy, że Drogę Krzyżową w naszym kościele odprawiamy w każdy piątek o 16.oo, a Gorzkie Żale w niedziele po Mszy Św. 10.oo. Prosimy o liczny udział w tych nabożeństwach.


2
. Za tydzień Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, tzw. „Niedziela Ad Gentes”. Do puszek przed kościołem można będzie złożyć dobrowolną ofiarę na wsparcie dzieła misyjnego, albo wysłać SMS o treści MISJE na numer 72032 (2,46zł z VAT).


3
. We wtorek „Dzień Kobiet”. Modlitwą i dobrym słowem dziękujmy Paniom za codzienny trud i poświęcenie. Życzymy, aby Maryja była dla nich wzorem wiary i zaufania Panu Bogu.


4
. W czwartek, po Mszy Św. o 17.oo w kościele parafialnym, początek nowenny przed Uroczystością św. Józefa.


5
. Serdeczne podziękowania za pomoc materialną uchodźcom z Ukrainy. Przed kościołami w naszej parafii zebrano łącznie 16.940 zł. Całość została wysłana na konto Caritas w Przemyślu. Bóg zapłać.


6
. Uczniów VIII kl. SP przygotowujących się do bierzmowania zapraszamy w piątek 11 marca br. na godz. 17.oo do kościoła parafialnego. Obecność obowiązkowa. Prosimy przynieść indeksy.


7
. Młodzież z całej parafii zapraszamy na ADORACJĘ KRZYŻA w kościele parafialnym w sobotę, 12 marca, na godz. 18.3o.


8.
Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Bąk Magdalena, Derewecka Wiesława, Rowenczyn Krystyna i Haduch Diana.


9
.Rozpoczęliśmy dziś Rekolekcje Wielkopostne, które przygotowują nas do owocnego przeżycia Wielkanocy. Zachęcamy do zapoznania się z programem tych ćwiczeń duchowych i udziału w rekolekcjach. W środę będzie okazja do spowiedzi w kościele parafialnym przed Mszą Św. o 09.oo i po Mszy Św., oraz przed wieczorną Mszą Św. od godz. 17.oo – 18.oo. 

 

 

 


 

VIII Niedziela Zwykła 27.02.2022

1. W tym tygodniu, 02 marca, Środa Popielcowa, która rozpoczyna 40 - dniowy okres Wielkiego Postu. W tym czasie przez modlitwę, wyrzeczenia i uczynki miłosierdzia przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, tzn. ilościowy (jeden posiłek do syta i dwa lekkie – obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 18. rok życia, a nie rozpoczęli 60. ), oraz jakościowy (tj. wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia). Zachęcamy, by również dzieci i młodzież wprowadzać w ducha pokuty i uczyć wyrzeczenia, które jest znakiem prawdziwej miłości. Msze św. w Środę Popielcową wraz z obrzędem posypania głowy popiołem w kościele parafialnym: 7.3o, 9.3o i 17.oo, w Sanoczku o 17.oo. Przypominamy, że W. Post jest tzw. „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych zabaw i dyskotek.


2
. W kościele parafialnym Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.oo z kazaniem pasyjnym, później Msza św. bez kazania. W Sanoczku Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 16.oo i Msza św., natomiast Gorzkie Żale - w niedzielę, połączone z Mszą św. o godz. 10.oo.

Za odprawienie Drogi Krzyżowej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.


3.
Dziś rozpoczyna się Tydzień Trzeźwości. Zachęcamy do podjęcia abstynencji i do modlitwy o trzeźwość oraz za uzależnionych i ich rodziny. Można też wpisać się do Parafialnej Księgi Trzeźwości.


4. Uczniów klasy VII i VIII SP
prosimy o podejście do zakrystii i odebranie indeksów. Uczniom klasy VIII SP przypominamy, że rekolekcje w Zboiskach odbędą się 18-19-20  marca 2022.


5
. W niedzielę 06 marca taca na ogrzewanie kościoła.


6
. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek kapłani udadzą się do chorych po zgłoszeniu telefonicznie lub w zakrystii.


7
. Abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, zaapelował o modlitwę i ogólnopolską zbiórkę funduszy w niedzielę, 27 lutego 2022 r. oraz w Środę Popielcową na pomoc dla uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy.


8.
W niedzielę, 06 marca br., rozpoczną się rekolekcje wielkopostne w naszej parafii. Plan rekolekcji będzie w gazetce parafialnej oraz na tablicach ogłoszeń.


9
. Ukazał się kolejny numer darmowej gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”.


10.
Silny wiatr w ostatnich dniach spowodował wiele szkód na cmentarzu. Prosimy odwiedzić groby bliskich zmarłych i uporządkować grobowce. Zachowajmy porządek.


11
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Sokołowska Henryka, Koczera Marzena, Bobak Anna i Goleń Elwira.

 

 


 

VII Niedziela Zwykła 20.02.2022

1. We wtorek, 22 lutego, Święto Katedry św. Piotra Apostoła. Dzień modlitwy w intencji następcy św. Piotra, papieża Franciszka.


2
. Dziś trzecia niedziela miesiąca. Kwesta na nasz kościół. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom i kwestującym za tę posługę.


3
. Można zgłaszać się na wyjazd do Częstochowy na Zawierzenie Matce Bożej dnia 05 marca, w pierwszą sobotę miesiąca. Tel. kontaktowy: 503 745 778.


4
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Gacek Patrycja, Kwolek Anna, Rygielska Justyna i Kot Dorota.


5
. Czytajmy prasę katolicką. Proponujemy, by przynajmniej na zbliżający się okres Wielkiego Postu zaprenumerować tygodnik „Niedziela” lub „Gość Niedzielny” czy wydanie sobotnio – niedzielne tytułu „Nasz Dziennik”. Dla dzieci starszych ciekawie wydawany miesięcznik „Mały Gość Niedzielny”. Zgłoszenia składamy w zakrystii u p. kościelnego.

 

 

 

 


VI Niedziela Zwykła 13.02.2022

1. Jutro, 14 lutego br., w liturgii kościoła wypada święto św. Cyryla, mnicha, i Metodego, biskupa, patronów Europy. W kościele parafialnym Msza Św. o 17.oo.


2
. Dziś 19 rocznica śmierci ks. prał. Antoniego. Zachęcamy, aby zapalić światełko na grobie zmarłego proboszcza i pomodlić się w jego intencji.


3
. Dzieciom i młodzieży, którzy rozpoczęli ferie zimowe życzymy wielu radosnych chwil, zadowolenia z organizowanych spotkań i zabaw a także bezpiecznego powrotu do domu.


4
. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie kościoła prosimy: Malik Wiesława, Hędrzak Natalia, Florek Beata i Pelc Mirosława.

 

 
V Niedziela Zwykła 06.02.2022

 

1. Dziś pierwsza adoracyjna niedziela miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych. Trwajmy na modlitwie przed Najśw. Sakramentem.


2. W
piątek, 11 lutego, wspomnienie NMP z Lourdes i jednocześnie ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO. Jest to dzień modlitwy w intencji chorych, a zarazem okazja do okazania im chrześcijańskiej miłości. W naszej parafii Msze św. o 7.oo, o 11.oo – dla chorych i w intencji chorych z naszej parafii, i o 17.oo. Okazja do spowiedzi przez pół godziny przed Mszą św. o 11.oo, i podczas tej Mszy Św. udzielenie sakramentu chorych. Prosimy krewnych o pomoc chorym w przybyciu do kościoła.


3
. Uczniów klasy VI z terenu parafii zapraszamy na krótkie spotkanie organizacyjne w programie przygotowań do bierzmowania w środę, 09 lutego, do kościoła parafialnego na godz. 17.oo. Uczniów VII SP z terenu parafii zapraszamy w piątek 11 lutego na Mszę Św. o 17.oo do kościoła parafialnego na spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem. Proszę przynieść indeksy.


4.
Ubiegłej niedzieli pożegnaliśmy wikariusza ks. Rafała Mikos, skierowanego do nowej parafii, a dziś witamy w naszej parafii wikariusza ks. Piotra Prach, który przejął obowiązki ks. Rafała. Życzymy ks. Piotrowi błogosławieństwa Bożego w posłudze duszpasterskiej dla dobra wspólnoty parafialnej. Szczęść Boże.


5. Dzisiejsza składka
mszalna przeznaczona na ogrzewanie kościoła.


6
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Cwynar Ludmiła, Mazur Elżbieta, Ciupka Grażyna i Bułdak Anna.


7
. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej zmarli: śp. Marek Wojnakowski z Czerteża – dzień pogrzebu będzie podany na klepsydrze, i wczoraj w godzinach wieczornych zmarła śp. Katarzyna Olearczyk z Zabłociec– szczegóły związane z pogrzebem będą również na klepsydrze. „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie

 

 

 

IV Niedziela Zwykła 30.01.2022

 

1. W środę, 02 lutego, Święto Ofiarowania Pańskiego i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Poświęcenie gromnic podczas Mszy Św. w kościołach naszej parafii. Tego dnia ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na pomoc klasztorom klauzurowym w naszej archidiecezji. Msze Św. w kościele paraf. o 7.3o, 9.3o i 17.oo. W Sanoczku o 16.oo.

Poświęcenie i wręczenie dzieciom książeczek do I Komunii Św. w środę 02 lutego podczas Mszy Św. o 17.oo. Zapraszamy rodziców wraz z dziećmi.


2
. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Odwiedziny duszpasterskie chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub telefonicznie. W pierwszy piątek Msza Św. w Sanoczku o 16.oo, spowiedź przed Mszą Św.


3
. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca i zmiana tajemnic różańcowych. W Sanoczku składka w kościele na ogrzewanie kościoła.


4
. Dziś kończymy już tradycyjne śpiewanie kolęd, znikną w kościele dekoracje Bożonarodzeniowe. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przez świąteczny wystrój, przygotowali kościół do Bożego Narodzenia. Dziękujemy również za ofiary składane na tacę. BÓG ZAPŁAĆ.


5
. Jeszcze są wolne miejsca na wyjazd do Częstochowy w sobotę 29 stycznia na nabożeństwo Zawierzenia Matce Bożej. Tel. kontaktowy 503 745 778.


6
. Ukazał się nowy numer gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”, którą prosimy zabrać do domu i przekazać innym po przeczytaniu.


7
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Norak Maria, Skoczółek Józefa, Fal Elżbieta i Koczera Lidia.


8
. Arcybiskup Metropolita Przemyski Adam Szal zwalnia ks. Rafała Mikos, w związku z zaistniałą potrzebą duszpasterską, z obowiązków wikariusza w naszej parafii z dniem 31 stycznia br., i dziękuje księdzu Rafałowi za zaangażowanie oraz pracę duszpasterską w parafii. Jednocześnie mianuje wikariuszem w Parafii Rzymskok. św. Zofii i św. Szczepana w Laszkach k. Radymna.

Ze swej strony, jako proboszcz, bardzo serdecznie dziękuję ks. Rafałowi za prawie 5 letnią współpracę i posługę w naszej parafii, za zaangażowanie w organizację i przebieg pikników parafialnych, za staranne przygotowanie dzieci do pierwszej spowiedzi i Komunii Św. a młodzież do sakr. bierzmowania, oraz za przygotowanie młodzieży i dorosłych do aktywnego udziału w uroczystej konsekracji kościoła w Sanoczku. BÓG ZAPŁAĆ. Jednocześnie życzę błogosławieństwa Bożego na nowej palcówce duszpasterskiej i zadowolenia ze służby ludowi Bożemu. Szczęść Boże.

 

   

III Niedziela Zwykła 23.01.2022

 

1. Dziś przeżywamy NIEDZIELĘ SŁOWA BOŻEGO. Papież Franciszek napisał, że ten dzień powinien być poświęcony „celebracji, refleksji i krzewieniu Słowa Bożego… i ukazać ważność codziennej lektury oraz modlitwy Pismem Świętym.” Ojciec Św. zachęca wszystkich: „nie ustawajmy nigdy w poświęcaniu Pismu Świętemu czasu i modlitwy, aby zostało przyjęte „nie jako słowo ludzkie, ale – jak jest naprawdę – jako słowo Boga” (1 Tes 2,13).

ZACHĘCAMY do czytania Pisma Św. oraz do rozważania cytatów biblijnych zapisanych na karteczkach, w koszyku przy wyjściu z kościoła.


2
. We wtorek Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła – zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.


3
. Ukazał się kolejny numer gazetki parafialnej „NASZA KRÓLOWA”. Egzemplarze gazetki znajdują się na stoliku za ławkami.


4
. Rodziców i młodzież z klasy VIII, z terenu naszej parafii, przygotowującą się do sakramentu bierzmowania informujemy, że rekolekcje w ośrodku w Zboiskach są zaplanowane w dniach 18 -20 marca 2022 (piątek, sobota, niedziela).


5
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Pietrycka Agnieszka, Hnat Monika, Hnat Maria i Wójcik Teresa.

 

  

II Niedziela Zwykła 16.01.2022

 

1. Dziś w 16 dzień stycznia, nowenna miesięcy ku czci św. Jana Pawła II. Msza Św. o 17.oo w kościele parafialnym odprawiana w intencji podziękowań i próśb składanych przed ołtarzem papieskim oraz za rodziców, którzy modlą się na różańcu za swoje dzieci.


2.
We wtorek rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Kto w czasie jego trwania będzie uczestniczył w jakimś nabożeństwie z modlitwą o jedność i weźmie udział w zakończeniu Tygodnia, może zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.


3
. W środę liturgiczne wspomnienie św. Józefa Sebastiana PELCZARA, modlimy się w intencji naszej archidiecezji.


4
. Za tydzień NIEDZIELA SŁOWA BOŻEGO ustanowiona przez papieża Franciszka, poświecona celebracji, refleksji oraz krzewieniu Słowa Bożego. Zachęcamy, szczególnie tego dnia, do lektury Pisma Św.


5
. Na najbliższy piątek, 21 stycznia, zapraszamy młodzież klasy VII z terenu naszej parafii na spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem do kościoła parafialnego na 17.oo. Proszę przynieść indeksy. Spotkanie poprowadzi ks. Maksymilian.


6
. Dziś trzecia niedziela miesiąca – kwesta na kościół.


7
. Dziękujemy parafianom za złożone ofiary z okazji kolędowych spotkań modlitewnych w kościele. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać.


8
. Już są przyjmowane zgłoszenia wyjazdu do Częstochowy na „Zawierzenie” Matce Bożej w pierwszą sobotę lutego. Telefon do p. Krystyny 503 745 778.


9
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Wójcik Danuta, Sabat Monika, Solon Dorota i Fijałko Aneta.

 

 

  

Niedziela Chrztu Pańskiego 09.01.2022

1. Dziś Święto Chrztu Pańskiego – zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego. Kolędy śpiewamy tradycyjnie do 02 lutego.


2
. CAŁODZIENNA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU dla naszej parafii została wyznaczona na czwartek 13 stycznia 2022 r. w godz. 07.3o – 17.oo w kościele parafialnym. Główną intencją adoracji jest, według wskazań ks. abp. Adama Szala, uwielbienie Jezusa Eucharystycznego i dziękczynienie za otrzymane łaski, modlitwa za Kościół w naszej archidiecezji oraz o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne, za rodziny, za parafię i o otwarcie na dary Ducha Świętego. Adoracja powinna odbywać się w ciszy. Zelatorzy są zobowiązani poinformować członków Róż o godzinie modlitewnego czuwania. Zapraszamy również parafian z Sanoczka.   


3
. W niedzielę, 16 stycznia, nowenna miesięcy za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II. W intencji próśb i podziękowań składanych z ofiarą do skarbonki, oraz za rodziców modlących się na różańcu za swoje dzieci, będzie odprawiana Msza Św. w kościele parafialnym o 17.oo.


4
. Dziękujemy wszystkim osobom za przygotowanie szopki i wystrój kościoła na święta Bożego Narodzenia. Bóg zapłać.


5
. W związku z podwyżką cen towarów i usług, następuje też zmiana opłaty na wystrój kościoła. Od stycznia 2022 opłata powinna być wyższa o 10zł.


6
. Rodziny, które zamieszkały w ostatnich dwóch latach na terenie naszej parafii, mogą poprosić księdza o modlitwę i poświecenie domu. Proszę podejść do zakrystii i ustalić termin.


7
. W piątek, 14 stycznia, miesięczne spotkanie formacyjne dla uczniów VIII klasy z terenu parafii, o 17.oo w kościele parafialnym. Proszę przynieść indeksy.


8
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Szymańska Elżbieta, Bacior Andrzej, Oryszczak Helena i
Maria Wójcik.

 

 

 

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim 02.01.2022

 

1. Dziś pierwsza, adoracyjna niedziela miesiąc, po Mszy Św. modlitwa adoracyjna. Zmiana tajemnic różańcowych.


2.
W niedzielę, 09 stycznia, będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego, chociaż kolędy śpiewamy tradycyjnie do 02 lutego.


3
. W czwartek, 06 stycznia, Uroczystość Objawienia Pańskiego -Trzech Króli. W kościele błogosławieństwo kadzidła i kredy, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu. Takie oznakowanie drzwi naszych domów jest świadectwem wiary wobec naszych braci i sióstr.


4
. W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Z posługą duszpasterską do chorych kapłani udadzą się od godz. 13.oo, po zgłoszeniu w zakrystii lub przez telefon. Okazja do spowiedzi w kościele parafialnym w piątek od 16.oo – 17.oo, a w Sanoczku przed Mszą Św. o 16.oo.


5
. Dzisiejsza składka przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Przemyślu, a w czwartek na dzieło misyjne Kościoła.


6
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Izdebska Beata, Izdebska Bernarda, Kudroń Teresa i Kolbuch Jolanta.


7
. Dziękujemy za ofiary 2093zł. złożone na tacę w dzień Bożego Narodzenia. Bóg zapłać.


8
. Składamy serdeczne podziękowania za życzenia świąteczne i noworoczne przekazane na nasze ręce bezpośrednio oraz pocztą elektroniczną i tradycyjną. Wszystkim składamy Bóg zapłać.

 


 

 

 

 

Ojczyznę naszą i siebie samych polecajmy opiece Św. Michała Archanioła:

 

Święty Michale  Archaniele,

wspomagaj nas w walce,
a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha

bądź naszą obroną.


Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,
a Ty, Wodzu niebieskich zastępów,

mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe,
które na zgubę dusz ludzkich

po tym świecie krążą.


AMEN

 

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Narodzenia NMP w Sanoku - Dąbrówce, siedziba: Sanok, al. Najświętszej Maryi Panny 18.