Ogłoszenia-Sanoczek

 

 

XXV Niedziela Zwykła 19.09.2021

1. Dziś Niedziela Środków Masowego Przekazu. Modlimy się za pracowników mediów, by odpowiedzialnie w duchu prawdy służyli społeczeństwu. Materialnie wspieramy dziś diecezjalne Radio Fara. Taca mszalna przeznaczona na tę katolicką rozgłośnię.


2
. Kuria Biskupia w Przemyślu przypomina rodzicom, że właściwym miejscem przygotowania dziecka do Pierwszej Komunii Św. jest parafia zamieszkania, a nie parafia, której podlega szkoła.


3
. Dziś, w trzecią niedzielę miesiąca, kwesta na prace przy nowym kościele.


4
. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce Róż Żywego Różańca do sanktuarium Matki Bożej w Jodłówce k. Pruchnika w najbliższą sobotę 25 września 2021. Zapisy jeszcze do czwartku w zakrystii.


5
. Spotkanie organizacyjne dla młodzieży z VI klasy SP z terenu naszej parafii w środę 22 września , o godz. 17.3o w dolnym kościele parafialnym.


6
. Dziękujemy rodzinie nowożeńców za sprzątanie i wystrój kościoła. O sprzątanie w czwartek prosimy: Bobowska Beata, Bobowska Grażyna, Pałys Agnieszka i Kruczek Anna.

 

 


XXIV Niedziela Zwykła 12.09.2021

1. W Warszawie odbywa się dziś beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Róży Czackiej. To historyczny dzień dla Polski. Zachęcamy do udziału w tej uroczystości za pośrednictwem radia i telewizji.


2
. We wtorek, 14 września, święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Uroczystości odpustowe w parafii Bukowsko i w parafii O. Franciszkanów w Sanoku. W kościele parafialnym Msza Św. z rozważaniem o godz. 18.oo.


3
. Nowenna miesięcy ku czci św. Jana Pawła II w czwartek, 16 września br. Zachęcamy do składania podziękowań i próśb, wraz z ofiarą, do skarbonki przed ołtarzem Świętego. Jedna z Mszy Św. będzie odprawiana w tych intencjach. Już kilka róż rodziców modli się na różańcu za swoje dzieci każdego dnia. Prosimy rodziców o włączenie się w tę modlitwę, bardzo potrzebną dziś młodym. Tel. kontaktowy: p. Krystyna – 503 745 778.


4
.Uroczyste rozpoczęcie roku formacyjnego dla wszystkich  grup przy kościołach naszej parafii odbędzie się w sobotę 18 września br. w święto św. Stanisława Kostki, w kościele parafialnym. Zapraszamy Róże Różańcowe, Paraf. Oddział Akcji Katolickiej, Grupę Biblijną, Ruch Światło – Życie Domowy Kościół, obowiązkowo uczniów klasy VIII SP (zabrać indeksy), wszystkich lektorów  oraz ministrantów na Mszę Św. o 18.oo. Również w sobotę zostanie podjęta Adopcja Duchowa kandydatów do bierzmowania z kl. VIII. Zapraszamy także młodzież z klasy VI i VII Szkoły Podstawowej z terenu parafii w sobotę 18 września na godz. 18.oo. Proszę przynieść indeksy. Jednocześnie informujemy, że przygotowujący się do bierzmowania powinien uczestniczyć w spotkaniach formacyjnych w parafii zamieszkania.


5
. Już dziś zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci, które przystąpią do Pierwszej Komunii Św. w naszej parafii. Spotkanie zaplanowane jest na piątek 17 września br. na 18.oo.


6
. Informujemy, że minęły już cztery miesiące od decyzji wydanej przez Episkopat Polski, odwołującej dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach Św. Ci, którzy dobrowolnie zaniedbują ten obowiązek, popełniają grzech ciężki.


7.
W najbliższą trzecią niedzielą miesiąca kwesta na nowy kościół.


8.
Zmarła śp. Stanisława Oleniacz z dzielnicy Dąbrówka. Msza Św. pogrzebowa zostanie odprawiona we wtorek 14 września br., o godz. 14.oo. Jutro po wieczornej Mszy Św. modlitwa różańcowa w kaplicy przedpogrzebowej. „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Jej wieczne spoczywanie”.


9
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy rodziny nowożeńców.

 

 

 

XXIII Niedziela Zwykła 05.09.2021

 

1. Dziś pierwsza, adoracyjna niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych. Po liturgii eucharystycznej adoracja Najśw. Sakramentu, która jest częścią dzisiejszej liturgii.


2
. Główny odpust parafialny w środę, 08 września, w Święto Narodzenia Najśw. Maryi Panny. W tym dniu w kościele parafialnym odprawiamy dwie Msze Św. o 07.3o, 11.oo i 18.oo. Mszę Św. odpustową odprawi i kazanie wygłosi ks. dr Maciej Flader, pracujący w redakcji „Niedziela Przemyska”. W dzień odpustu parafianie powinni powstrzymać się od prac niekoniecznych i wziąć udział w Mszy Św. Zadbajmy o godne przeżycie tego dnia. Po Mszy Św. o 11.oo procesja eucharystyczna wokół kościoła.


3
. Pielgrzymka Róż żywego zaplanowana jest na sobotę 25 września 2021 w sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Jodłówce koło Pruchnika. W zakrystii można zgłaszać się na ten wyjazd.


4
. Młodzież VIII klasy SP z terenu parafii już dziś zapraszamy na pierwsze spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem w sobotę, 18 września 2021, do kościoła parafialnego na godz. 18.oo. Proszę zabrać indeksy.


5
. Katechezy Przedmałżeńskie rozpoczną się 15 września 2021 w Parafii Chrystusa Króla w Sanoku.


6
. XXXVII Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę zaplanowana jest na 25-26 września 2021. Pielgrzymka zakończy się w niedzielę 26 września Mszą Św. o 11.oo.


7
. Dyrektor MIVA Polska nadesłał podziękowania za udział w „Akcji Św. Krzysztof – 1 gr za 1 km” i pomoc w zakupie środków transportu dla polskich misjonarzy. Bóg zapłać.


8
. Już jest do nabycia zapowiadany numer ”Gość Extra” poświęcony nowym błogosławionym: kard. Stefanowi Wyszyńskiemu i matce Elżbiecie Róży Czackiej. Cena egz. 10zł.


9
. Deszcz i chłodne powietrze w poprzednim tygodniu, nie pozwoliły na prace porządkowe przy starym kościele. Osoby, które były wyczytane do tych prac w ubiegłym tygodniu prosimy we wtorek, 07 września na godz. 16.oo, do końcowych prac przy kościele.


10
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Rudy Janina, Kucharska Anna, Bocheńska Maria i Ligęza Wanda.

 


XXII Niedziela Zwykła 29.08.2021

1. Dziś ostatnia niedziela sierpnia. Kończy się czas wakacji. Kancelaria parafialna czynna we wtorki i czwartki od 17.oo – 17.3O, i w soboty od 08.oo – 08.3o i od 17.oo – 17.3o.


2
. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek odwiedziny duszpasterskie chorych. Do chorych w Czerteżu i w Sanoczku kapłan wyruszy o 13:oo. Po południu w kościele parafialnym od 17.oo – 18.oo adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi. W pierwszą sobotę modlitwa różańcowa po Mszy Św. z rozważaniem według programu pierwszej soboty miesiąca.


3
. Rozpoczęcie roku szkolnego w Sanoczku w piątek, 03 września, Mszą Św. o 17.oo. Dzieci oraz rodziców i nauczycieli zapraszamy do wspólnej modlitwy. Spowiedź dla dzieci i młodzieży od 16.oo.


4
. Jeszcze można dołączyć do wyjeżdżających na Zawierzenie Matce Bożej do Częstochowy w najbliższą sobotę 04 września br. Zgłoszenia do p. Krystyny tel. 503 745 778.


5
. Rektorat św. Maksymiliana w Sanoku zaprasza na II RODZINNY BIEG ŚW. MASYMILIANA. Bieg odbędzie się na trasie 2, 5 i 10 kilometrów. Początek biegów w sobotę 11 września. Start i meta przy Kaplicy św. Maksymiliana, ul. Zagrody 10. Zapisy oraz szczegółowe informacje na stronie: maksymilian.przemyska.pl oraz na plakatach. Start o godz.13.oo przy kaplicy św. Maksymiliana w Sanoku, obok II LO.


6
. W poniedziałek, 06 września, wypada pierwsza rocznica konsekracja nowego kościoła pw. Miłosierdzia Bożego w Sanoczku. Mszy Św. w tym historycznym dniu przewodniczył oraz wygłosił kazanie arcybiskup Adam SZAL.


7
. W niedzielę 05 września w Sanoczku będzie odprawiona dodatkowa Msza Św. o godz. 12.oo.


8. Dziękujemy
za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Kiełbasa Katarzyna, Adamska Anna, Adamska Agnieszka, Adamska Ewelina.

 

 


XXI Niedziela Zwykła 22.08.2021

1. W czwartek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze Św. w kościele parafialnym o 07.3o, 09.3o i 18.oo.

We wtorek święto św. Bartłomieja, Apostoła, w piątek wspomnienie św. Moniki i w sobotę wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.


2
. Firma zbierająca zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny oraz Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” skierowały do Parafii serdeczne podziękowanie dla wszystkich parafian, którzy włączyli się w tę akcję.


3
. Organizowany jest wyjazd na Zawierzenie Matce Bożej do Częstochowy dnia 04 września br., czyli w pierwszą sobotę miesiąca. Szczegółowe informacje można uzyskać i zapisać się wybierając nr tel. 503 745 778. Prosimy o włączenie się w to ważne wydarzenie.


4
. Redakcja tygodnika „Gość Niedzielny” przygotowuję kolejną edycję „Gościa Extra”, który w całości poświęcony będzie nowym błogosławionym kard. Stefanowi Wyszyńskiemu i matce Elżbiecie Róży Czadzkiej. Wydanie to jest niezależne od wydawanego tygodnika „Gość Niedzielny”, i ukaże się w niedzielę 05.września br. Cena egz. wyniesie 10zł. W zakrystii można zapisać się na ten egzemplarz.


5
. Dziękujemy rodzinie nowożeńców za sprzątanie i wystrój kościoła. O sprzątanie prosimy: Rygliszyn Joanna, Skalińska Małgorzata, Kwiecień Danuta i Woźny Aleksandra.


6
. W tym tygodniu do pracy przy starym kościele, popołudniu od 16.oo, prosimy: w poniedziałek: od p. Malik do p. Sokołowscy, we wtorek od p. Koczera do p. Haduch, w środę od p. Nawroccy do Buczek, w czwartek od p. Gebus do p. Lesiak, w piątek od p. Dadaś do p. Adamscy i w sobotę od p. Rudy do p. Skotniccy.


7
. Zmarł śp. Bogusław Domański z Czerteża. Msza Św. pogrzebowa we wtorek o 14.oo w Czerteżu, a od 13.oo modlitwa różańcowa w intencji zmarłego. Jutro, w poniedziałek, modlitwa różańcowa w kaplicy przedpogrzebowej przy kościele parafialnym po Mszy Św. o 18.oo.

Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie

 


Uroczystość Wniebowzięcia NMP  15.08.2021

 

 

1. Dziś Uroczystość Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny. Msze Św. w kościołach naszej  parafii jak w niedzielę. Podczas liturgii błogosławieństwo ziół i kwiatów.


2
. Parafialna Piesza Pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej w Starej Wsi wyruszyła dziś o godz. 04.15 z parkingu przy ul. Piastowskiej. Około godz. 10.oo pielgrzymi dotrą do sanktuarium. Po zakończeniu Mszy Św. i po procesji, w godz. 13.00 – 13.3o, pielgrzymi powrócą do domu.


3
. Nowenna Miesięcy ku czci Św. Jana Pawła II jutro, w poniedziałek, 16 sierpnia o 18.oo w kościele parafialnym. W intencji składanych, wraz z ofiarą, podziękowań i próśb za przyczyną  św. Papieża, odprawiana jest Msza Św. Jeszcze dziś i jutro można składać intencje przed ołtarzem papieskim.


4
. Wspólnota Kaplicy św. Maksymiliana w Sanoku przy ul. Zagrody 10, zaprasza dziś na Piknik Rodzinny na godz. 15.oo.


5
. Również dziś na dziedzińcu sanockiego zamku wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych i żołnierskich z okazji 100. rocznicy odzyskania Śląska. Początek o 15.oo. Na śpiewanie zaprasza Starosta Sanocki.


6
. Uroczystość z okazji Święta Wojska Polskiego odbędzie się także dziś na dziedzińcu zamku w Sanoku. Uroczysta Msza Św. będzie odprawiona o godz. 17.3o. Do udziału w tym wydarzeniu zaprasza Burmistrz Miasta Sanoka, Dowódca Garnizonu Przemyśl oraz Związek Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego.


7
. Na spotkaniu Rady Parafialnej w środę 11 sierpnia br., podjęto decyzję, by w najbliższych dniach oczyścić ściany starego kościoła, i następnie na nowo je zabezpieczyć. Ustalono, by zapraszać w kolejnych dniach tego tygodnia osoby z 10 kolejnych numerów. W poniedziałek od p. Hydzik – do p. Kowalskich, we wtorek od p. Kot – p. Wolanin, w środę od p. Tomczewski – do p. Drozd, w czwartek od p. Sieńko – p. Izdebscy, w piątek od p. Kolbuch - p. Pietrycki i w sobotę od p. Hnat – p. Bułdak. Przy kościele będą przedstawiciele Rady Parafialnej i pokierują pracami. Prosimy o obecność   


8
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy rodzinę nowożeńców.

 

 


 

XIX Niedziela Zwykła 08.08.2021

1. W najbliższą niedzielę, 15 sierpnia, Uroczystość Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny. Msze Św. w kościołach naszej parafii o stałych godzinach. Podczas liturgii błogosławieństwo ziół i kwiatów.


2
. Doroczna Parafialna Pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej w Starej Wsi zaplanowana na 15 sierpnia wyruszy o godz. 04.15 z parkingu przy ul. Piastowskiej.

Osoby, które planują powrót autobusem, bardzo prosimy dziś i jutro o zgłoszenie się do zakrystii i wpłatę 10 zł.


3
. Wspólnota Kaplicy Św. Maksymiliana w Sanoku, przy ul. Zagrody 10, zaprasza na uroczystości odpustowe 15 sierpnia 2021. Msza Św. o 10.3o. Po południu o 15.oo otwarcie Pikniku Rodzinnego. Szczegóły na plakacie.


4
. Również w niedzielę 15 sierpnia br., w 100. rocznicę odzyskania Śląska, Starosta Sanocki zaprasza do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych i żołnierskich z Zespołami „Soul” i „Souliki” na dziedzińcu sanockiego zamku. Początek o godz. 15.oo. Szczegóły na plakacie.


5
. W najbliższą, trzecią niedzielę miesiąca, kwesta na prace wykończeniowe przy starym kościele.


6
. Spotkanie Rady Parafialnej w środę, 11 sierpnia, o 19.oo w WDK. Prosimy o obecność.

Jednocześnie informujemy, że zakończono prace związane z pokryciem dachowym starego kościoła. Chcemy przystąpić do drugiego etapu prac przy tym kościele: trzeba oczyścić ściany zewnętrzne kościoła i zaimpregnować drewno. O szczegółach tych prac powiemy w najbliższą niedzielę.   


7
.Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie kościoła prosimy: Lesiak Jolanta, Dadaś Agnieszka, Szuba Elżbieta i Kolbuch Wanda.

 


XVIII Niedziela Zwykła 01.08.2021

1. Rozpoczął się sierpień – miesiąc trzeźwości. Przez osobista wstrzemięźliwość od napojów alkoholowych, przynajmniej w tym miesiącu, włączmy się w tę modlitwę. Wspierajmy także tych, którzy podjęli postanowienia trzeźwościowe. Dziś modlitwa adoracyjna i zmiana tajemnic różańcowych.


2
. W środę, 04 sierpnia, wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, patrona kapłanów, zwłaszcza proboszczów. W modlitwie polecajmy Panu Bogu naszych duszpasterzy.


3
. W piątek, 06 sierpnia, Święto Przemienienia Pańskiego. W parafii Sanok Fara główny odpust związany z tytułem kościoła, uroczysta suma o godz. 11.oo. W kościele parafialnym Msze Św. o 7.3o i 18.oo.


4
. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne, także z naszej parafii. W piątek przed południem od 09.oo odwiedziny duszpasterskie chorych w Czerteżu i w Sanoczku, po zgłoszeniu w zakrystii lub telefonicznie. A w piątek po południu od 16.oo, godzinna adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi. Msza Św. o 17.oo.


5
. Już dziś warto zaplanować udział w dorocznej pielgrzymce do sanktuarium Matki Bożej w Starej Wsi dnia 15 sierpnia br. Osoby planujące powrót autokarem prosimy o zapisywanie się w zakrystii, i złożenie zaliczki 10zł.


6
. Z okazji błogosławieństwa kierowców i poświęcenia pojazdów złożono przed kościołami w naszej parafii łącznie 6350zł., przed kościołem w Sanoczku 840zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Niech św. Krzysztof wyprasza Boże błogosławieństwo wszystkim kierowcom. 


7
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Świątek Jadwiga, Świątek Grażyna, Świątek Agnieszka i Rzepka Anna.

 

 

 


XVII Niedziela Zwykła 25.07.2021

1. Jubileusz 50 – lecia kapłaństwa świętuje dziś nasz rodak ks. prałat Zbigniew Wolanin. Łączymy się z nim w modlitwie dziękczynnej za dar kapłaństwa, i prosimy Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana o błogosławieństwo na dalsze lata życia oraz posługi kapłańskiej.


2
. Za tydzień rozpoczyna się sierpień – miesiąc trzeźwości. To czas dla nas szczególny na płaszczyźnie religijnej i narodowej. Przez osobista wstrzemięźliwość od napojów alkoholowych, przynajmniej w tym miesiącu, włączmy się w modlitwę o trzeźwość w naszej Ojczyźnie. Wspierajmy także modlitwą osoby wpisane w Parafialnej Księdze Trzeźwości.


3.
Dziś w związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa błogosławieństwo kierowców i poświecenie pojazdów po każdej Mszy Św. Ofiary składane z tej okazji przeznaczone są na środki transportu dla misjonarzy. Hasłem tej ogólnopolskiej akcji są słowa: „1 grosz za 1km bezpiecznej jazdy” na pomoc misjonarzom.


4
.Prosimy o przestrzeganie zasady „W progi Boże w godnym ubiorze”. Stosownym ubiorem, odpowiednim dla domu Bożego, okazujemy szacunek Panu Bogu i dajemy świadectwo osobistej kultury.


5
. Dziękujemy rodzinom p. Wolanin za przygotowanie kościoła do świętowania jubileuszu ks. prałata Zbigniewa Wolanina. O sprzątanie prosimy: Buczek Bożena, Gebus Helena, Ciupka Krystyna i Szwarc Danuta.

 

 


 

XVI Niedziela Zwykła 18.07.2021

1. Dziś rozpoczyna się XXII Ogólnopolski Tydzień Św. Krzysztofa organizowany przez MIVA Polska, organizację, która wspiera misjonarzy poprzez zakup środków transportu. W parafiach w Polsce przeprowadzana jest Akcja Św. Krzysztof – 1 grosz za 1 km na środki transportu dla misjonarzy” . Błogosławieństwo kierowców oraz poświecenie pojazdów po każdej Mszy Św. w niedzielę 25 lipca


2
. We wtorek, 20 lipca wspomnienie bł. Czesława, prezbitera, w czwartek 22 lipca święto św. Marii Magdaleny, w piątek, 23 lipca, święto św. Brygidy Szwedzkiej, zakonnicy, patronki Europy, a w sobotę, 24 lipca, wspomnienie św. Kingi.. Solenizantom tego tygodnia niech Bóg błogosławi za wstawiennictwem świętych patronów.


3
. Organizowana jest 10-dniowa Pielgrzymka do Medjugorje w dniach 30.07 -08.08.2021. Zainteresowane osoby mogą zgłosić się na nr tel. 570 717 100.


4
. W pierwszą sobotę sierpnia organizowany jest wyjazd na Jasna Górę na ZAWIERZENIE Najśw. Sercu Maryi Królowej Polski. Na plakacie podany jest program wyjazdu oraz tel. kontaktowy do osoby przyjmującej zgłoszenia.


5
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy rodzinę jubilata prałata Zbigniewa Wolanina.

 

 

XV Niedziela Zwykła 11.07.2021

 

1. W niedzielę, 25 lipca 2021, rozpocznie się XXII Ogólnopolski Tydzień Św. Krzysztofa organizowany przez MIVA Polska, organizację wspierającą misjonarzy poprzez zakup środków transportu. W parafiach w Polsce przeprowadzana będzie „Akcja Św. Krzysztof – 1 grosz za 1 km na środki transportu dla misjonarzy”. Błogosławieństwo kierowców oraz poświecenie pojazdów odbędzie się w niedzielę 25 lipca, po każdej Mszy Św.

 

2. Kolejny miesiąc nowenny ku czci św. Jana Pawła II również w piątek, 16 lipca br., w kościele parafialnym. W intencji podziękowań i próśb, składanych przed ołtarzem św. Papieża wraz ofiarą, odprawiana jest Msza Św. o 18.oo. Korzystajmy z tej okazji, by wypraszać potrzebne łaski dla siebie lub dla kogoś będącego w potrzebie.

 

3. Jeszcze można zgłaszać się do Diecezjalnej Sztafety Różańcowej przez formularz znajdujący się na stronie internetowej: przemyska.pl w zakładce Sztafeta Różańcowa. Osoby z naszego dekanatu Sanok I, modlą się 13 lipca. Można też zapisać się do grupy duchowych pielgrzymów.

 

4. Młodzież VIII klasy SP z naszej parafii, która 23.06.2021 przyjęła sakrament bierzmowania w kościele parafialnym, prosimy ostatni raz o dostarczenie indeksów w niedzielę 18 lipca br., celem wpisania adnotacji o bierzmowaniu.

 

5. Dziękujemy nowożeńcom za wystrój i posprzątanie kościoła. O sprzątanie prosimy: Łukaszyk Karolina, Tympalska Stanisława, Łukaszyk Elżbieta i Michta Dorota.

 

 


 

XIV Niedziela Zwykła 04.07.2021

1. Dziś pierwsza, adoracyjna niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych. W drugiej części dzisiejszej liturgii, wystawienie Najśw. Sakramentu i modlitwa adoracyjna.


2
. W czwartek liturgiczne wspomnienie św. Jana z Dukli, patrona naszej archidiecezji.


3. Archidiecezjalna Sztafeta Różańcowa
organizowana jest po raz trzeci, i trwa od 04 – 15 lipca 2021 tj. w czasie trwania 41. Przemyskiej Archidiecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Sztafeta to modlitwa polegająca na tym, że o wyznaczonej godzinie cztery osoby z danej parafii będą w swoich domach odmawiać różaniec (każda osoba inną część). W ten sposób w ok. 30 min. zostanie odmówiony cały różaniec. Organizatorzy proszą by 4 osoby z naszej parafii modliły się 13 lipca. Bardzo prosimy chętnych o podjęcie tej prośby i zgłoszenie się przez: www.pielgrzymka.przemyska.pl gdzie znajduje się formularz zgłoszeniowy do sztafety.

Grupa bieszczadzka św. Andrzeja Boboli startuje dziś z Leska, i przy kościele parafialnym będzie ok. 15.oo. Grupę przywitają dzwony kościelne.


4
. Przypominamy, że obowiązuje wakacyjny porządek odprawiania Mszy Św. w kościele parafialnym: w dni powszednienie Msze Św. o 7.oo i 18.oo. W Czerteżu, w Sanoczku i w kościele parafialnym niedzielny porządek odprawiania Mszy Św. bez zmian. Sprawy urzędowe w kancelarii parafialnej można załatwić po Mszy Św. o 18.oo.


5
. Jutro przypada 81 rocznica rozstrzelania w nocy 5/6 lipca 1940 112 polskich patriotów na górze GRUSZKA. O godz. 10.oo na Cmentarzu Centralnym uroczystość przy zbiorowej mogile pomordowanych, a o 11.3o na górze Gruszka. Zapraszają organizatorzy.


6
. Dziękujemy rodzinom nowożeńców za wystrój i posprzątanie kościoła. O sprzątanie prosimy: Kotlarz Danuta, Kucińska Anna, Patent Stanisława i Patent Joanna.

 

 

XIII Niedziela Zwykła 27.06.2021

 

 

1. We wtorek Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Odpust parafialny w Bukowsku. Wszystkim solenizantom tego dnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów na każdy dzień.


2
. W środę zakończenie nabożeństw czerwcowych.


3
.W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek Msza Św. w Sanoczku o 17.oo. Od 16.15 okazja do spowiedzi. Odwiedziny duszpasterskie chorych w Czerteżu i Sanoczku od 13.oo. Po południu w kościele parafialnym od 17.oo – 18.oo adoracja Najśw. Sakramentu oraz okazja do spowiedzi. W pierwszą sobotę przed Mszą Św. w kościele parafialnym koronka do Miłosierdzia, a po Mszy Św. procesja różańcowa.


4
. Przypominamy, że od jutra tj. od 28 czerwca, w kościele parafialnym obowiązuje wakacyjny porządek odprawiania Mszy Św. Msze Św. w kościele parafialnym w dni powszednie odprawiamy o 07.oo i 18.oo. Niedzielny porządek odprawiania Mszy Św. w kościołach naszej parafii pozostaje bez zmian. W kościołach filialnych w Czerteżu i w Sanoczku nie będzie Mszy Św. w dni powszednie, z wyjątkiem pierwszego piątku miesiąca. Sprawy urzędowe w kancelarii parafialnej można załatwiać po Mszy Św. o 18.oo, a w pilnych sprawach kontaktować się z księdzem dyżurnym.


5. Również
w tym roku wyruszy 41. Przemyska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Z powodu ograniczeń sanitarnych pielgrzymka będzie się odbywała sztafetowo, zgodnie z przyjętym planem (zob. szczegóły na www.pielgrzymka.przemyska.pl ) Przez internet można włączyć się do duchowego pielgrzymowania. Bieszczadzka grupa św. Andrzeja wyruszy w dniach 04 – 05 i 09 lipca. Chętni do wyjścia na pielgrzymkowy szlak mogą się zapisać u ks. przewodnika nr tel. 695 388 166.


6
. Rozpoczął się czas wakacji i urlopów. Pamiętajmy o stosownym ubiorze wchodząc do kościoła na Mszę Św. Trzymajmy się mądrej zasady: W PROGI BOŻE W GODNYM UBIORZE. Nie wypada, by chłopcy czy mężczyźni przychodzili na Mszę Św. w krótkich spodniach i podkoszulku, a kobiety z odsłoniętymi ramionami i plecami. Uszanujmy świętość tego miejsca przez właściwy strój, który będzie znakiem naszej osobistej kultury.


7
. Dziś zapowiadana składka na rzecz pogorzelców - Państwa Hnat. Składkę organizują osoby należące do zespołu kwestującego.


8
. Na ostatnim spotkaniu Rady Parafialnej postanowiono, że sprzątanie cmentarza tj. koszenie trawy miedzy grobami i jej usuwalnie nie należy do Rady Parafialnej. Każdy ma obowiązek dbać o groby bliskich zmarłych. Kolejny raz prosimy, by wypalone znicze, sztuczne wieńce wkładać do kontenera, nie pod płot. Wieńce naturalne złożyć obok kontenera.


9
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy nowożeńców z soboty i z niedzieli. Prosimy o kontakt z p. kościelnym.

 


XII Nidziela Zwykła 20.06.2021

1. W środę, 23 czerwca br., 35 uczniów VIII klasy z terenu naszej parafii, przystąpi do sakramentu bierzmowania podczas Mszy Św. o godz. 18.oo w kościele parafialnym. Mszy Św. będzie przewodniczył E. ks. biskup Stanisław Jamrozek.


2
. Wszystkich kandydatów do bierzmowania zapraszamy jutro, 21 czerwca br., na godz. 18.oo do kościoła parafialnego na Mszę Św. połączoną z nabożeństwem wręczenia krzyża i wyznaniem wiary. Obecność obowiązkowa.

We wtorek, 22 czerwca br., o godz. 16.45 krótkie przygotowanie do sakramentu pokuty, a od 17.oo spowiedź.

W zakrystii można dziś odebrać indeksy, celem przekazania katechecie lub katechetce, by uzupełnić dokumentację z nauki religii. Indeksy proszę zwrócić do zakrystii w niedzielę 27 czerwca br.  


3
. Informujemy, że już od 01 lipca, przez wakacyjne miesiące, Msze Św. w kościele parafialnym odprawiamy o oo i 18.oo w dni powszednie, a w niedziele godziny odprawiania Mszy Św. bez zmian.


4
. Zakończenie roku szkolnego dla dzieci ze SP w Czerteżu w najbliższy piątek 25 czerwca o godz. 17.oo. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.


5
.Przy wyjściu z kościoła znajdują się ulotki informujące o zbiórce sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Sprzęt można przywieźć przed wejście do dolnej części kościoła parafialnego 30 czerwca i 01 lipca br., do godz. 15.oo.


6
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Smyka Bogumiła, Błażejowska Irena i Borkowska Lucyna.


7. Zmarł
nasz parafianin Robert WITYŃSKI. Msza Św. pogrzebowa będzie odprawiona w Czerteżu, w środę 23 czerwca br. o godz. 14.oo, różaniec za sp. Roberta od 13.oo.

"Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywan

 

XI Niedziela Zwykła 13.06.2021

 

1. W miniony czwartek, 10 czerwca br., zakończyliśmy oktawę Bożego Ciała. Dziś dziękujemy za uporządkowanie otoczenia kościoła do uroczystości Bożego Ciała. Bóg zapłać.


2
. Dziś w kościele w Czerteżu uroczystość ku czci św. Antoniego. Msza Św. odpustowa o godz. 11.3o.


3
. W środę, 16 czerwca i w piątek 18 czerwca o 18.oo, w kościele parafialnym kolejne spotkania kandydatów do bierzmowania z terenu parafii. Wszystkich prosimy o obecność.


4
. Sakrament bierzmowania zostanie udzielony naszej młodzieży w środę 23 czerwca br., podczas Mszy Św. sprawowanej przez J.E. ks. biskupa Stanisława JAMROZKA o godz. 18.oo.


5
. Biskupi zgromadzeni na 389. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w Kalwarii Zebrzydowskiej zdecydowali, że z dniem 20 czerwca br.zostaną zniesione dyspensyod uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej oraz w święta nakazane we wszystkich diecezjach, w których do tej pory obowiązywały.


6
. Za tydzień, w trzecią niedzielę miesiąca, kwesta na kościół. Trwają prace związane ze zmianą pokrycia dachowego na starym kościele, co jest związane z określonymi wydatkami.


7
. Na terenie naszej archidiecezji przeprowadzana będzie zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, w każdej postaci. Akcja „Oczyść Dom i Świat z elektrośmieci – Zostań Patronem Polskich Misjonarzy” ma zgodę Kurii Metropolitalnej w Przemyślu. Zużyty sprzęt można składać przed wejściem do dolnej części kościoła parafialnego 30 czerwca i 01 lipca br. do godz. 15.oo.


8
.Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy rodziny nowożeńców.

 


X Niedziela Zwykła 06.06.2021

1. Przeżywamy oktawę uroczystości Bożego Ciała. Dziś procesja eucharystyczna po Mszy Św. o godz. 10.oo. Prosimy dzieci do sypania kwiatów, a rodziców, by towarzyszyli dzieciom podczas nabożeństw. Zachęcamy wszystkich Parafian do udziału w tej naszej wspólnotowej modlitwie. Dziś pierwsza adoracyjna niedziela miesiąca.

W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Podczas Mszy Św. o 17.oo  poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci, również tych jeszcze nienarodzonych, oraz rozdanie drobnych prezentów.

 

2. W piątek, 11 czerwca, Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. W najbliższy piątek nie obowiązuje post.


3
. Obowiązkowe spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania we wtorek o 18.oo w kościele parafialnym.

  

4. W niedzielę, 13 czerwca br., uroczystość odpustowa w kościele filialnym w Czerteżu. Msze Św. o 8.3o i 11.3o. Kazania wygłosi nasz rodak Waldemar PASTUSZAK.

 

5. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie w piątek po Mszy Św. prosimy: Bobak Anna, Goleń Elwira, Bąk Magdalena, Derewecka Wiesława.

 

 


UROCZYSTOŚĆ  TRÓJCY  PRZENAJŚWIĘTSZEJ

SANOCZEK 30.05.2021

 

 

 1. Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończy się okres komunii św. wielkanocnej.

 2. Od wtorku w kościele parafialnym rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe.

 3. W czwartek, 11 czerwca, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Z kościołów wyruszą procesje z Najświętszym Sakramentem. Pobożny udział w procesji jest wyrazem wiary w obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Msze Święte odprawiamy o godzinie 7.3o i o 10.oo. Po Mszy Św. o 10.oo procesja eucharystyczna wokół kościoła. Na zakończenie procesji uroczyste błogosławieństwo i hymn „Ciebie Boga wysławiamy”. Mężczyzn z Róż Żywego Różańca prosimy o przygotowanie chorągwi i niesienie ich w czasie procesji. Dzieci pierwszokomunijne oraz dziewczynki z naszej szkoły podstawowej, a także młodsze dzieci prosimy o sypanie kwiatów w czasie tej procesji. Za pobożny udział w uroczystej procesji eucharystycznej na Boże Ciało można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiącaW piątekodwiedziny duszpasterskie chorych na zgłoszenie w zakrystii lub telefonicznie. Po południu od 16.oo – 17.oo okazja do spowiedzi, następnie Msza święta.

 5. W piątekpo Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, tj. 4 czerwca, na terenie Archidiecezji Przemyskiej, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dyspensy udzielił Metropolita Przemyski, abp Adam Szal, który jednocześnie zobowiązuje korzystających z dyspensy do złożenia ofiary na misje lub inny cel duszpastersko-charytatywny.

 6. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Kot Dorota, Sokołowska Henryka, Koczera Marzena, Bobak Anna.

 

 

 

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 23.05.2021

 

 1. Przezywamy dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W naszej parafii o godzinie 11:00 rocznica Pierwszej Komunii Świętej. 

 2. Jutro święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze święte w kościele parafialnym o godzinie 7:30;  9:30 i 18:00. 

 3. W naszej parafii jest już osiem Róż Różańcowych Rodziców którzy modlą się za swoje dzieci (także dzieci chrzestne), i jest to równocześnie za dzieci wszystkich członków danej Róży. Jedynym zobowiązaniem jest modlitwa 1 dziesiątkiem różańca dziennie. Wśród członków Róż jest dużo młodych rodziców, powstają Róże tworzone w kręgu przyjaciół. Więcej informacji pod numerem telefonu 503 745 778. 

 4. Organizowany jest wyjazd na Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski. Więcej informacji pod numerem telefonu 503 745 778. 

 5. Parafia pw. Chrystusa Króla w Sanoku zaprasza dnia 25 maja o godzinie 18:45 na promocję albumu wydanego przez Fundację „Golgota Wschodu” „Jestem wszczepiony w mój naród… o harcerzu, żołnierzu, księdzu, czyli o księdzu prałacie harcmistrzu Zdzisławie Peszkowskim. 

 6. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. O sprzątanie prosimy: Hędrzak Natalia, Florek Beata, Pelc Mirosława, Rygielska Justyna 


Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 16.05.2021

 

 

 1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, w naszej Archidiecezji 6 alumnów naszego seminarium przyjmie święcenia diakonatu. W naszej parafii jest to dzień Pierwszej Komunii Świętej. 19 dzieci po raz pierwszy przyjmie Pana Jezusa do swego serca.

 2. Akcja Katolicka w Polsce podejmuje dziś modlitwę za Ojczyznę przez wstawiennictwo świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski. Parafialny Odział Akcji Katolickiej zaprasza o godzinie 15:00 na modlitwę różańcowa przy Grocie Matki Bożej.
 3. W tygodniu tzw. Biały Tydzień. Dzieci wraz z rodzicami przychodzą na Mszę św. do kościoła parafialnego na godzinę 18:00

 4. W czwartek 20 maja rocznica święceń ks. Bp Stanisława Jamrozka. W piątek , 21 maja, przypada rocznica ingresu biskupiej abp. Adama Szala do Bazyliki Archikatedralnej w  Przemyślu. Szczególnie w tych dniach pamiętajmy w modlitwie o Pasterzach naszej Archidiecezji.

 5. W sobotę, 22 maja br., o godz. 10.00 w katedrze przemyskiej arcybiskup Adam Szal udzieli sakramentu święceń 19 diakonom naszej diecezji. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach. Prośmy Pana w tych dniach także o nowe i święte powołania do służby Bożej. Transmisję z uroczystości przeprowadzi diecezjalne Radio Fara.

 6. W niedzielę 23 maja Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W naszej parafii o godzinie 11:00 rocznica Pierwszej Komunii Świętej. Spowiedź dla dzieci i ich rodzin w sobotę od godziny 16:00.

 7. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. O sprzątanie prosimy: Mazur Elżbieta, Ciupka Grażyna, Bułdak Anna, Malik Wiesława.
   
 8. W minionym tygodniu odeszła do wiecznościśp. Emilia Romańczyk zamieszkała  przy ul. Witosa; Pogrzeb jutro 17 maja o godzinie 14:00, godzinę wcześniej modlitwa różańcowa. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…


VI Niedziela Wielkanocy 09.05.2021

 

1. Za nami tydzień Maryjnego miesiąca maja, i śpiewu litanii na cześć Matki Bożej. Nabożeństwo majowe odprawiamy po Mszy Św. rozpoczynającej się o 17.oo.


2
. W poniedziałek, wtorek i w środę przypadają dni modlitw o urodzaje (Dni Krzyżowe). Podczas nabożeństw majowych będziemy modlić się także o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy na roli.


3
. We wtorek o 18.oo rozpocznie się w kościele parafialnym spotkanie organizacyjne przed bierzmowaniem dla uczniów VIII klasy SP, prosimy też o obecność jednego z rodziców. Na spotkanie należy przynieść indeksy.


4
. W piątek początek nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Za tydzień Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W naszej Archidiecezji świecenia diakonatu. Otoczmy modlitwą kandydatów do święceń


5
. Sekretariat Misji Zagranicznych Księży Sercanów dziękuje Wiernym oraz Duszpasterzom z Parafii pw. Narodzenia NMP w Sanoku za przekazanie 7,4 kg „Dobrych monet”, również banknotów oraz 250 zł. ofiary. Wartość przekazanych monet i banknotów to 503zł. Kwota zostanie przeznaczona na wsparcie domu dziecka w Boliwii.


6
. W sobotę 15 maja o 11.oo spotkanie kandydatów na lektorów. Spotkania odbywają się w salce ministranckiej w domu parafialnym.


7
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Skoczółek Józefa, Fal Elżbieta, Koczera Lidia i Cwynar Ludmiła.

 

 

V Niedziela Wielkanocy 02.05.2021

1. Dziś pierwsza, adoracyjna niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych. Druga część liturgii poświecona jest modlitwie adoracyjnej. Trwajmy na modlitwie.


2. Przeżywamy Maryjny miesiąc maj. W kościele w Sanoczku
nabożeństwa majowe odprawiamy we wtorki, czwartki i soboty po Mszy Św. o 17.oo. Prosimy wszystkich o liczny udział w tych nabożeństwach ku czci Matki Bożej. Dzieci przed pierwszą Komunią Św. i uczniowie VIII klasy SP powinni uczestniczyć w tych nabożeństwach.


3
. Dziś rocznica święceń biskupich bp. Krzysztofa CHUDZIO.


4
. Jutro, 3 Maja, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Porządek Mszy Św. w kościołach naszej parafii niedzielny.


5
. We wtorek, 4 maja, o godz. 10.oo Msza Św. w kościele parafialnym z okazji Dnia Strażaka. Módlmy się za tych, którzy nie tylko ratują nas przed pożarami, ale też w wielu trudnych sytuacjach życiowych.


6
. W środę, 5 maja, po Mszy Św. o 18.oo w kościele parafialnym, spotkanie rodziców dzieci przed rocznicą pierwszej Komunii Św.


7
. W Sanoczku w pierwszy piątek miesiąca, 07 maja br., od godz. 16.oo okazja do spowiedzi, a o 17.oo Msza Św. i nabożeństwo majowe. Do chorych z posługą sakramentalną uda się kapłan o 13.3o, po zgłoszeniu telefonicznym lub w kościele.


8. W sobotę, 8 maja, uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika
, Patrona Polski. Tego dnia imieniny obchodzi ks. bp Stanisław Jamrozek . Osobę solenizanta otaczajmy naszą modlitwą.


9
. Informujemy, że zamówione intencje mszalne znajdują się na stronie internetowej parafii oraz na tablicach ogłoszeń.


10
. Zapowiadana na ten tydzień renowacja Misji Św. została przeniesiona na jesień.


11
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary, o sprzątanie prosimy: Hnat Monika, Hnat Maria, Wójcik Teresa i Norak Maria.

 

 


IV Niedziela Wielkanocy 25.04.2021

1. Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Wspierajmy modlitwą powołanych do szczególnej służby Bożej i módlmy się o dar nowych, świętych powołań z naszej parafii.


2
. We czwartek święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła a także patronki Europy. Msza Św. w Sanoczku w czwartek o 17.oo.


3. W sobotę rozpocznie się Maryjny miesiąc maj.
To jednocześnie pierwsza sobota miesiąca. W kościele parafialnym nabożeństwa majowe połączone z Mszą Św. odprawiamy w dni powszednie po Mszy Św. rozpoczynającej się o godz. 18.oo. Prosimy wszystkich o liczny udział w tych nabożeństwach ku czci Matki Bożej. Przypominamy, że dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. powinny uczestniczyć w tych nabożeństwach. Prosimy rodziców  oraz innych opiekunów dzieci  prowadźcie je do Matki Bożej, i uczcie je szczerej pobożności Maryjnej.


4
. Zmiana tajemnic różańcowych w niedzielę 2 maja br. po Mszy Św. o 10.3o.


5.
W poniedziałek 26 kwietnia, po Mszy Św. o 18.oo spotkanie organizacyjne dla rodziców i dzieci przed I Komunia Św. w kościele parafialnym.


6
. W sobotę 1 maja br., nie będzie spotkania kandydatów na lektorów. W Sanoczku Msza Św. w sobotę o 17.oo.


7
. Ukazał się kolejny numer bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej „DOBRE NOWINY”, zachęcamy do zapoznania się z jej treścią i przekazania innym.


8
. Od dnia 1 kwietnia 2021 w całej Polsce trwa NARODOWY SPIS POWSZECHNY LUDNOŚCI I MIESZKAŃ 2021. Jego podstawową metodą jest spis internetowy, czyli samospis. Przeprowadzić go można na własnych komputerach lub urządzeniach mobilnych, uzupełniając wymagane dane w formularzu, dostępnym na stronie internetowej spis.gov.pl


9. Dziękujemy
posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Sabat Monika, Solon Dorota, Fijałko Aneta i Pietrycka Agnieszka.

 

 

 


III Niedziela Wielkanocy 18.04.2021

1. Dzisiejsza NIEDZIELA BIBLIJNA rozpoczyna XIII OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ Również dziś Piąte Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Zachęcamy do czytania codziennie przynajmniej fragmentu Nowego Testamentu, szukajmy w Piśmie Św. światła i mądrości, które umacniają naszą wierność Panu Bogu.    


2
. W piątek, 23 kwietnia, Uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika – Patrona Polski. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Wszystkim solenizantom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego za przyczyną Św. Wojciecha.


3.
Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele.


4
. Dziś trzecia niedziela miesiąca – kwesta na nasz kościół.


5
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Bacior Andrzej, Oryszczak Helena, Wójcik Maria, Wójcik Danuta.

 

 

II Niedziela Wielkanocy czyli Miłosierdzia Bożego 11.04.2021

 

1. Dziś w Niedzielę Miłosierdzia Bożego warto przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi …. w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia ……  Bądźcie świadkami miłosierdzia!” (Łagiewniki, 2002 r.). Ostatnia  Msza Św. w kościele parafialnym  dzisiaj o godz. 18.oo. Zapraszamy na GODZINĘ MIŁOSIERDZIA połączoną z wystawieniem Najśw. Sakramentu i Koronką do Miłosierdzia Bożego do kościoła parafialnego dziś od 15.oo – 16.oo. W Sanoczku odprawiamy dzisiaj Mszę Św. odpustową o 11.oo. Zapraszamy.


2
. Obecna niedziela rozpoczyna TYDZIEŃ MIŁOSIERDZIA. Dziś w Polsce zbiórka do puszek na potrzeby „CARITAS”.


3. Katecheza Przedmałżeńska
, przygotowująca do zawarcia małżeństwa, odbędzie się w Rzepedzi w dniach 16 – 18 kwietnia 2021. Zgłoszenia na: rzepedz.com


4
. Dziś zmiana tajemnic różańcowych. Osoby należące do Żywego Różańca zachęcamy do czytania miesięcznika „Różaniec”.


5
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie w czwartek prosimy: Izdebska Bernarda, Kudroń Teresa, Kolbuch Jolanta i Szymańska Elżbieta.

 

 

Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy 05.04.2021

 

1. Dzisiaj Wielkanocny Poniedziałek, trwa Oktawa Wielkanocy przedłużająca świętowanie pamiątki Zmartwychwstania Pana Jezusa na cały tydzień. Stąd w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dziś obowiązuje porządek Mszy Św. niedzielny, także z Mszą o godz. 18.oo w kościele parafialnym.


2
. Dziś czwarty dzień Wielkiej Nowenny przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego. W niedzielę 11 kwietnia Godzina Miłosierdzia w kościele parafialnym od 15.oo – 16.oo. Ostatnia Msza Św. w niedzielę Miłosierdzia Bożego o godz. 18.oo.


3
. W najbliższą niedzielę 11 kwietnia Msze Św. w Sanoczku Msze Św. o 7.3o i odpustowa Msza Św. koncelebrowana o 11.oo.


4. Zmiana tajemnic różańcowych
w najbliższą niedzielę 11 kwietnia.


5. Składamy serdeczne podziękowania
za przygotowanie świątyni do Wielkanocy. Bóg zapłać za dekoracje Ciemnicy i Bożego Grobu oraz wyznaczonym osobom sprzątającym kościół. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę i kwiaty do Bożego Grobu. Dziękujemy za życzenia świąteczne.


6
. O sprzątanie w najbliższy czwartek prosimy: Morawska Magdalena, Karbownik Zofia, Mokrzycka Bożena, Izdebska Beata.

 

Niech Zmartwychwstały Pan wszystkim hojnie błogosławi.

 

 


Niedziela Palmowa 28.03.2021

 

W gazetce parafialnej "Nasza Królowa" w podanym programie Triduum Paschalnego jest błędnie podana godzina Liturgii Wielkiej Soboty w kościołach w Sanoczku i Czerteżu - jest 18:00
a powinno być
19:00

1. Dziś Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, rozpoczyna się Wielki Tydzień. Podczas Mszy Św. poświęcenie palm.


2
. W tym tygodniu obchodzimy Święte Triduum Paschalne, które ponownie przeżywamy w szczególnych okolicznościach, spowodowanych epidemią koronawirusa. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

Liturgię Mszy Św. WIECZERZY PAŃSKIEJ (Wielki Czwartek), Liturgię WIELKIEGO PIĄTKU, odprawiamy w Sanoczku o godz. 18.oo, z zachowaniem obowiązujących przepisów sanitarnych, znajdujących się przy wejściu do kościoła.  W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, czyli jakościowy i ilościowy i nie ma od niego dyspensy: powstrzymujemy się od pokarmów mięsnych i tylko raz jemy do syta. Zachęcamy do zachowania postu także w Wielką Sobotę.

W WIELKĄ SOBOTĘ liturgię rozpoczynamy o 19.oo. W Wielką sobotę błogosławieństwo pokarmów na stół świąteczny o 9, 920 ,940 i 10,00 również z zachowaniem obowiązujących przepisów sanitarnych. Jeśli będzie sprzyjająca pogoda obrzęd błogosławieństwa odbędzie się przed kościołem. Na parafialnej stronie internetowej znajduje się tekst „Błogosławieństwo stołu przed uroczystym posiłkiem w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego” dla tych, którzy nie poświęcą pokarmów przy kościele.

Możliwość indywidualnej adoracji Najśw. Sakramentu przy Grobie Pańskim, z zachowaniem obowiązujących przepisów sanitarnych, może trwać do  rozpoczęcia Mszy Św.

Jednocześnie zachęcamy do udziału w Liturgii Triduum Paschalnego, którą transmituje TVP oraz TV Trwam.

WIELKANOC: Msza Św. rezurekcyjna w kościele parafialnym oraz w kościołach filialnych w Czerteżu i Sanoczku o godz. 6.oo. Następne Msze Św. o stałych godzinach. W Poniedziałek Wielkanocny Msze Św. w kościołach naszej  parafii jak w niedzielę. W kościele parafialnym również o 18.oo.


3. Okazja do spowiedzi tylko w kościele parafialnym
w poniedziałek, wtorek i środę od 6.3o – 7.3o i od 17.oo – 18.oo. Chorych odwiedzimy we wtorek od 10.oo po zgłoszeniu na telefon.

Warto pamiętać, że żal doskonały, płynący z miłości do Boga, wyrażony przez wiernych w szczerej prośbie o przebaczenie (takiej, jaką penitent jest obecnie w stanie wyrazić), i któremu towarzyszy stanowcze postanowienie, aby jak najszybciej przystąpić do spowiedzi sakramentalnej, pozwala uzyskać im przebaczenie grzechów, nawet śmiertelnych (por. Katechizm Kościoła Katolickiego nr 1452).


4
. W Wielki Piątek rozpoczyna się Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy do praktykowania Godziny Miłosierdzia w Wielki Piątek od 15.oo – 16.oo. Można też skorzystać z katolickich rozgłośni radiowych czy TV Trwam. Ukazał się świąteczny numer gazetki parafialnej „Nasza Królowa”.


5
. Bardzo prosimy o uporządkowanie grobów na cmentarzu i obejścia kościoła. Zachowajmy porządek na cmentarzu i przy kontenerze na odpady.


6.
Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Toczewska Grażyna, Adamska Alina, Tomczewska Grażyna, Wojtyna Maria i Daniła Teresa.

 

 

V Niedziela Wielkiego Postu

1. Przeżywamy piątą niedzielę Wielkiego Postu. Zgodnie z polską tradycją o0d dzisiejszej niedzieli zasłania się krzyże w kościele. Pozostają one zasłonięte aż do Wielkiego Piątku.000


2
. Niedziela Męki Pańskiej czyli Niedziela Palmowa za tydzień 28 marca br., i początek uroczystych obchodów Wielkiego Tygodnia. Podczas Mszy Św. błogosławieństwo palm.


3
. Spowiedź wielkopostna w kościele parafialnym przez najbliższy tydzień codziennie pół godz. przed rozpoczęciem Mszy Św. W Sanoczku w piątek, 26 marca od godz. 15.3o – 16.3o, następnie Droga Krzyżowa i Msza Św. o 16.3o.

0
4
. W czwartek, 25 marca, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Modlimy się o poszanowanie ludzkiego życia od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci.


5
. Od niedzieli 28 marca przechodzimy na czas letni. W nocy z soboty na niedzielę przesuwamy zegary z 2.oo na 3.oo. Msza Św. popołudniowa w kościele parafialnym dziś i w Niedzielę Palmową o godz. 15.3o. W Sanoczku bez zmian.


6
. Uczniowie klasy szóstej SP przygotowujący się do bierzmowania w naszej parafii, mogą odebrać w zakrystii przygotowane indeksy.


7
. Renowacja Misji Św. została przeniesiona z kwietnia na maj, i odbędzie się w dniach od 06 -09 maja 2021.


8
. Dziś trzecia niedziela miesiąca, kwesta na nasz kościół.


9.
W minionym tygodniu z naszej parafii odeszły do wieczności: śp. Łucja Wicher – Msza Św. w kaplicy na Cmentarzu Centralnym w Sanoku jutro 22 marca o 10.oo; oraz śp. Teresa Stręk – pogrzeb na Cmentarzu Centralnym w środę 24 marca o 12.oo. „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.”


10
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie w piątek prosimy: Roksana Petejko, Agnieszka Ogarek – Drwięga, Zofia Drozd i Sieńko Anna.

 

 

 


IV Niedziela Wielkiego Postub 14.03.2021

1. Dzisiejsza niedziela w tradycji Kościoła nazywana jest niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Kościół wzywa wiernych do radości, aby podejmowany trud przemiany serca przyniósł błogosławione owoce. W kościele parafialnym Gorzkie Żale o 15.oo, a następnie Msza Św. już bez kazania. 


2
. W piątek, 19 marca, Uroczystość ŚW. JÓZEFA, OBLUBIEŃCA NMP. Trwa nowenna przed tą uroczystością. To także dzień imienin abp. seniora Józefa Michalika oraz Ojca Św. Seniora Benedykta XVI. Pomódlmy się tego dnia za czcigodnych seniorów.

W najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.    


3
. Na stoliku za ławkami można nabyć wielkanocne paschaliki (8zł) i małe słoiki miodu (10zł) przygotowane przez Caritas Archidiecezji Przemyskiej. Przypominamy, że nie jest to cena tych produktów, ale ofiara na wsparcie dzieł charytatywnych prowadzonych przez Caritas.


4
. Już dziś przypominamy, że w niedzielę 28 marca przechodzimy na czas letni.


5
. Wiele zniczy i kwiatów na cmentarzu, przez porywisty wiatr zostało zniszczonych lub przesuniętych od grobów. Prosimy o uporządkowanie grobów, a rozbite znicze i inne plastikowe elementy prosimy włożyć do kontenera.


6
. W uroczystość Zwiastowania Pańskiego 25 marca obchodzony jest także DZIEŃ ŚWIĘTOŚCI ŻYCIA. W kościele parafialnym na ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej są wyłożone deklaracje Duchowej Adopcji Dziecka Nienarodzonego dla osób, które podejmą codziennie przez 9 miesięcy modlitwę w intencji dziecka, którego życie przed narodzeniem jest zagrożone. Wypełnioną część deklaracji należy złożyć do 25 marca do pudełka na ołtarzu.


7
. Redakcja tygodnika „Gość Niedzielny” przysłała zapowiadany numer „Gość Extra” o tytule „Cień Ojca”, w całości poświęcony św. Józefowi. Cena egz. 9zł.


8
. W najbliższą trzecią niedzielę miesiąca kwesta na kościół. Ofiary można składać kwestującym również w kościele. Spotkanie Rady Parafialnej w Domu Kultury dziś o 17.oo. Prosimy o obecność.


9
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Fal Elżbieta, Drozd Maria, Maczuga Joanna i Drwięga Janina.


10
. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: Marek Bierczyński, Jan Hnat, Zdzisław Dymiński, Janina Przystasz i Krzysztof Florczak.

Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.

 

 

 

 

III Niedziela Wielkiego Postu 07.03.2021

1. Dziś trzecia niedziela Wielkiego Postu, i pierwsza, adoracyjna niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych. Dzisiejsza taca na Wyższe Seminarium Duchowne w Przemyślu.


2. GORZKIE ŻALE w niedziele W. Postu w kościele parafialnym o 15.oo
, i bezpośrednio po nabożeństwie Msza Św. już bez kazania. NIE ODPRAWIAMY JUŻ MSZY ŚW. o 17.oo. Gorzkie Żale w Sanoczku połączone z Mszą Św. o 10.oo. Ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu można składać do skarbonki i wpisać się do zeszytu obok.


3
.Zachęcamy również do medytacji fragmentów Pisma Św. pobranych z koszyka przy wyjściu z kościoła. Gromadząc je można wiele razy rozważać co mówi do mnie Bóg.


4
. Bóg zapłać za ofiary na rzecz misji, złożone do puszek przed kościołami naszej parafii ubiegłej niedzieli. Zebrano łącznie 2590zł. Dziękujemy również osobom kwestującym.


5
. W środę, 10 marca br., w kościele parafialnym rozpocznie się NOWENNA DO ŚW. JÓZEFA. Ze względu na trwający Rok Św. Józefa, zachęcamy do udziału w tej nowennie..


6
. Uczniom z klasy VI, VII i VIII SP, kandydatom do bierzmowania, przypominamy o złożonych deklaracjach na czas przygotowania do przyjęcia tego sakramentu, miedzy innymi: raz w miesiącu spowiedź i Komunia Św., udział w niedzielnej Mszy Św. Dziś w kościele parafialnym spotkanie uczniów kl. VI o godz. 11.oo.


7
. Już dziś można nabyć paschaliki ( 8zł). Caritas Archidiec. Przemyskiej przygotowała w tym roku także niewielkie słoiki miodu z napisem ”Twój dar dla Hospicjum” (10zł) . Przypominamy, że nie są to ceny tych wyrobów, ale wsparcie dla wielu akcji prowadzonych przez kościelną Caritas.


8
. Droga Krzyżowa w Sanoczku musi rozpocząć się o 16.3o, jeśli p. organista ma zagrać na tym nabożeństwie. Pan Wojciech ma jeszcze inne zobowiązania, które chce wypełnić, i prosi o wyrozumiałość.


9
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Wolanin Maria, Tomczewska Wioletta, Daniła Maria i Gierczak Ewelina.


11
. Zmarł nasz parafianin śp. Marek Bierczyński, lekarz. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 08 marca br. Msza Św. w Czerteżu o godz. 14.oo, różaniec za zmarłego od godz. 13.oo. „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie”.

 

 


II Niedziela Wielkiego Postu 28.02.2021

1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu. Również dziś Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, tzw. „Niedziela Ad Gentes”. Do puszek przed kościołem można złożyć dobrowolną ofiarę na wsparcie dzieła misyjnego, albo wysłać SMS o treści MISJE na numer 72032 (2,46zł z VAT). Zbiórkę organizuje Parafialny Oddział Akcji Katolickiej.


2. GORZKIE ŻALE w niedziele W. Postu w kościele parafialnym o 15.oo
, i bezpośrednio po nabożeństwie Msza Św. już bez kazania. nie odprawiamy już mszy św. o 17.oo. W Sanoczku Gorzkie Żale połączone z Mszą Św. o 10.oo. Ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu można składać do skarbonki za ławkami i wpisać się do zeszytu obok.


3
. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek odwiedziny duszpasterskie chorych na zgłoszenie w zakrystii lub telefonicznie. Po południu od 16.oo okazja do spowiedzi. Msza Św. o 17.oo. W pierwszą sobotę po Mszy Św. w kościele parafialnym o 17.oo, nabożeństwo różańcowe według programu na pierwszą sobotę miesiąca. Do udziału w sobotnim nabożeństwie zapraszamy szczególnie osoby należące do Rycerstwa Niepokalanej .


4
. Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych obchodzony jest 01 marca każdego roku. Pamiętajmy o tych, którzy życie oddali za Ojczyznę.


5
. Kandydatów na lektorów z terenu parafii zapraszamy w sobotę 06 marca na godz. 11.oo na kolejne spotkanie formacyjne do salki ministranckiej.


6
. Uczniów klasy szóstej SP z terenu parafii zapraszamy do kościoła parafialnego na spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem w niedzielę 07 marca br., na godz. 11.oo.


7
. Informujemy, że program odprawiania zamówionych Mszy Św. na najbliższy miesiąc znajduje się na tablicy ogłoszeń oraz na parafialnej stronie internetowej.


8
. Ukazało się nowe wydanie bezpłatnej gazety „DOBRE NOWINY”. Zachęcamy do lektury także wartościowej prasy religijnej, zwłaszcza w czasie Wielkiego Postu.


9
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie w piątek prosimy: Gutterch Maria, Wolanin Beata, Wolanin Maria, Nowakowska Aneta.

 I Niedziela Wielkiego Postu 21.02.2021

1. Dziś pierwsza niedziela Wielkiego Postu. Przypominamy, że Drogę Krzyżową w naszym kościele odprawiamy w każdy piątek o 17.oo, a następnie Msza Św. Gorzkie Żale połączone z niedzielną Mszą Św. o 10.oo. W kościele parafialnym Gorzkie Żale z kazaniem o 15.oo, i po nabożeństwie Msza Św. już bez kazania.


2
. Za tydzień Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, tzw. „Niedziela Ad Gentes”. Do puszek przed kościołem można będzie złożyć dobrowolną ofiarę na wsparcie dzieła misyjnego, albo wysłać SMS o treści MISJE na numer 72032 (2,46zł z VAT).


3
. Przez najbliższy tydzień oraz w niedzielę 28 lutego br., trwać będzie zbiórka monet i banknotów będących aktualnie w obiegu lub wycofane z użycia. Można je składać do pojemnika na stoliku za ławkami. Prosimy o przeszukanie w tym celu domowych zakamarków. Przypominamy, że ta zbiórka organizowana jest przez Zgromadzenie Księży Sercanów na wsparcie domu dziecka w Boliwii i na Filipinach.


4
. W naszej parafii jest już sześć Róż Różańcowych Rodziców którzy modlą się za swoje dzieci (także dzieci chrzestne), i jest to równocześnie za dzieci wszystkich członków danej Róży. Jedynym zobowiązaniem jest modlitwa 1 dziesiątkiem różańca dziennie. Wśród członków Róż jest dużo młodych rodziców, powstają Róże tworzone w kręgu przyjaciół. Osoby zainteresowane prosimy zaglądnąć na rozaniecrodzicow.pl - Prosimy wszystkich rodziców: módlcie się za swoje dzieci jeśli chcecie ich dobra.


5
. Ukazał się kolejny numer gazetki parafialnej „Nasza Królowa”. Zachęcamy do nabycia i zapoznania się z jej treścią.


6
. Ostatnio przeprowadzona zbiórka w kopertach na tacę, na dach starego kościoła, wynosi 1090zł. Bóg zapłać ofiarodawcom. Jednak jest to kwota, w sumie niewystarczająca, by podjąć zaplanowane prace przy dachu. Dlatego Rada Paraf. podjęła decyzję, że w niedzielę 28 lutego odbędzie się zbiórka w tradycyjnej formie, jak w poprzednich miesiącach. Musimy więc pozostać przy dotychczasowym, praktycznym sposobie kwestowania. Prosimy o wyrozumiałość i życzliwość w tej ważnej sprawie.


7
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Rolnik Anna, Łukaszyk Krystyna, Morawska Ewa i Malik Anna.


8. Zmarł nasz parafianin śp. Adam Rak z Zabłociec, dyr Społecznego LO w Sanoku. Msza Św. pogrzebowa zostanie odprawiona we wtorek 23 lutego br., w kościele w Czerteżu o godz. 14.oo. Jutro, 22 lutego od godz. 18.oo modlitwa różańcowa w kaplicy przedpogrzebowej przy kościele parafialnym.

Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.”   

 

 

 


VI Niedziela Zwykła 14.02.2021

 

1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Trzeźwości. Zachęcamy do składania przyrzeczeń trzeźwości i do modlitwy w intencji uzależnionych oraz ich rodzin.


2
. W tym tygodniu,17 lutego, Środa Popielcowa, która rozpoczyna czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu. W tym czasie przez modlitwę, wyrzeczenia i uczynki miłosierdzia przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, tzn. ilościowy (jeden posiłek do syta i dwa lekkie – obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 18. rok życia, a nie rozpoczęli 60. ), oraz jakościowy (tj. wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia). Zachęcamy, by również dzieci i młodzież wprowadzać w ducha pokuty i uczyć wyrzeczenia, które jest znakiem prawdziwej miłości. W Środę Popielcową Msze św., wraz z obrzędem posypania głowy popiołem, w kościele parafialnym odprawimy o 7:3o, 9.3o i 17.oo. W Sanoczku o 17.oo. Przypominamy, że W. Post jest tzw. „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych zabaw i dyskotek.


3
. Wraz z Wielkim Postem rozpoczynamy nabożeństwa o Męce Pańskiej (Pasyjne): w kościele parafialnym Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.oo z kazaniem pasyjnym, później Msza św. bez kazania. W Sanoczku Droga Krzyżowa w każdy piątek po Mszy św. o godz. 17.oo, natomiast Gorzkie Żale - w niedzielę, połączone z Mszą św. o godz. 10.oo. Za odprawienie Drogi Krzyżowej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.


4
. Dziękujemy za ofiary złożone do puszek na pomoc mieszkańcom Chorwacji po trzęsieniu ziemi. Przed kościołami naszej parafii zebrano 3060zł. Bóg zapłać.


5
. Zgromadzenie Księży Sercanów organizuje zbiórkę monet i banknotów będące aktualnie w obiegu lub wycofane z użycia, np. euro, dolary, szekle, korony. Pieniądze polskie wycofane z obiegu np. polskie z PRL, marki niemieckie oraz polskie grosze: 1, 2, 5, 10, 20, 50. Celem tej zbiórki jest wsparcie dzieci z Domu Dziecka, prowadzonego przez to zgromadzenie w Boliwii i na Filipinach. Pieniądze te można składać w kościele przez najbliższe dwie niedziele do koszyka wystawionego na stoliku za ławkami. Przeszukajmy szuflady oraz różne zakamarki domowe a na pewno coś znajdziemy.


6
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie w piątek prosimy: Łabusiewicz Agnieszka, Oryszczak Ewa, Kowalska Grażyna i Kot Magdalena.

 

 

Życzymy obfitości łask Bożych w nadchodzącym tygodniu.

 

V Niedziela Zwykła 07.02.2021

1. W czwartek, 11 lutego, wspomnienie NMP z Lourdes i jednocześnie ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO. Jest to dzień modlitwy w intencji chorych, a zarazem okazja do okazania im chrześcijańskiej miłości. W naszej parafii Msze św. o 7.oo, 11.oo – dla chorych i w intencji chorych z naszej parafii i o 17.oo. Okazja do spowiedzi przez pół godziny przed Mszą św. o 11.oo, i podczas tej Mszy Św. udzielenie sakramentu chorych. Prosimy krewnych o pomoc chorym w przybyciu do kościoła.

Msza Św. w Sanoczku w czwartek o 16.oo.


2. Radio FARA i Telewizja internetowa FARA.TV
zapraszają w Dniu Chorego samotnych, chorych, cierpiących, niepełnosprawnych do wspólnej modlitwy, którą prowadzić będzie abp Adam Szal, z Centrum Medyczno – Charytatywnego w Krośnie. Transmisja rozpocznie się o godz. 10.3o.


3
. Uczniów VIII SP z terenu parafii zapraszamy w niedzielę 14 lutego na Mszę Św. o 11.oo do kościoła parafialnego na spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem. Proszę przynieść indeksy.


4.
Redakcja tygodnika „Gość Niedzielny” przygotowuje wydanie specjalne, okolicznościowe - „Gość Niedzielny Extra” poświęcone w całości Św. Józefowi, z okazji trwającego Roku Św. Józefa. Wydanie ukaże się niezależnie od tygodnika „GN”, a na 100 stronach znajdzie się wiele ciekawych treści, m.in. co wiemy o opiekunie Pana Jezusa na podst. Pisma Św. i apokryfów, o miejscu objawień św. Józefa we Francji (w Cotignac), o polskich miejscach kultu św. Józefa, oraz modlitwy i nabożeństwa. Cena egz. wyniesie 9zł.


5
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Sobolak Iwona, Tymczak Honorata, Burzak Justyna i Piegdoń Agnieszka.

Sprzątanie w czwartek po Mszy Św.

 

 

 

 


IV Niedziela Zwykła 31.01.2021

1. We wtorek, 02 lutego, Święto Ofiarowania Pańskiego i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Poświęcenie gromnic podczas Mszy Św. w kościołach naszej parafii. Tego dnia będą zbierane ofiary do puszek na pomoc klasztorom klauzurowym w naszej archidiecezji. Msze Św. w kościele parafialnym o 7.3o, 9.3o i 17.oo, natomiast w Sanoczku o 16.oo.

Poświęcenie i wręczenie dzieciom książeczek do I Komunii Św. również we    wtorek 02 lutego podczas Mszy Św. o 17.oo.


2
. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Msza Św. w Sanoczku wyjątkowo w czwartek o 16.oo, okazja do spowiedzi od 15.oo. Intencja z pierwszego piątku będzie odprawiona w czwartek.


3
. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca i zmiana tajemnic różańcowych.


4
. W środę, 3. lutego, wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, podczas Mszy Św. o 17.oo poświęcenie jabłek. Natomiast w piątek, 5. lutego, wspomnienie św. Agaty, po Mszy Św. błogosławieństwo chleba, wody i soli. Zapraszamy na te Msze Św. do kościoła parafialnego.


5
. Ukazał się nowy numer gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”, którą prosimy zabrać do domu i przekazać innym po przeczytaniu. Gazeta znajduje się na stoliku przy wyjściu z kościoła.


6
. Przypominamy, że ofiary na kościół można składać jeszcze w lutym w podpisanych kopertach na tacę. A w najbliższą niedzielę lutego i w pierwszą niedzielę marca taca przeznaczona będzie na ogrzewanie kościoła.


7. Dziękujemy
za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Wydrzyńska Agata, Hydzik Wiesława, Florko Jadwiga i Świątek Małgorzata. 

Sprzątanie w czwartek po Mszy Św.  III Niedziela Zwykła 24.01.2021

1. Dziś przeżywamy NIEDZIELĘ SŁOWA BOŻEGO. Papież Franciszek napisał, że ten dzień powinien być poświęcony „celebracji, refleksji i krzewieniu Słowa Bożego… i ukazać ważność codziennej lektury oraz modlitwy Pismem Świętym.” Ojciec Św. zachęca wszystkich: „nie ustawajmy nigdy w poświęcaniu Pismu Świętemu czasu i modlitwy, aby zostało przyjęte „nie jako słowo ludzkie, ale – jak jest naprawdę – jako słowo Boga” (1 Tes 2,13).

ZACHĘCAMY do czytania Pisma Św. oraz do rozważania cytatów biblijnych zapisanych na karteczkach, w koszyku przy wyjściu z kościoła.


2
. Jutro Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła – zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.


3
. Dziękujemy rodzinie nowożeńców za posprzątanie kościoła i kwiaty. O sprzątanie prosimy: Skotnicka Barbara, Ryba Zofia, Skotnicki Julian, Bogusz Maria i Hliwa Marian.


4
. Informujemy, że jeszcze w styczniu i w lutym ofiary na kościół prosimy składać w podpisanych kopertach na tacę. Nie będzie kwesty jak w poprzednich miesiącach ze względu na pandemię koronawirusa. Przypomina się, że podobnie jak w poprzednich latach na ogrzewanie kościoła będzie przeznaczona taca w pierwszą niedzielę lutego i marca.


5
. W piątek 22 stycznia br., zmarł śp. Zbigniew Ogarek, który przez 25 lat pełnił funkcje kościelnego w Sanoczku. Obrzędy pogrzebowe odbędą się w najbliższy piątek 29 stycznia Msza Św. pogrzebowa w starym kościele w Sanoczku, przy cmentarzu, o godz.13.oo. „Dobry Jezu, a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie

 

 


II Niedziela Zwykła 17.01.2021

 

1. Jutro rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Kto w czasie jego trwania będzie uczestniczył w jakimś nabożeństwie z modlitwą o jedność i weźmie udział w zakończeniu Tygodnia, może zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.


2
. We wtorek liturgiczne wspomnienie św. Józefa Sebastiana PELCZARA, modlimy się w intencji naszej archidiecezji.


3
. Za tydzień NIEDZIELA SŁOWA BOŻEGO ustanowiona przez papieża Franciszka, poświecona celebracji, refleksji oraz krzewieniu Słowa Bożego. Zachęcamy, szczególnie tego dnia, do lektury Pisma Św.


4
. Najbliższa niedziela 24 stycznia br. ogłoszona jest „Dniem solidarności z Chorwacją”. Tego dnia przed kościołami w Polsce będą zbierane datki na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji. O pomoc w zbiórce prosimy ministrantów.


5
. Ukazał się kolejny numer gazetki parafialnej „Nasza Królowa”. Gazetka dostępna na stoliku przy wyjściu z kościoła.


6
. Jutro, w poniedziałek 18 stycznia br., na godz. 18.oo, prosimy Radę Parafialną na krótkie spotkanie przy nowym kościele z przedstawicielem p. Wójt Anny Hałas celem

omówienia szczegółów planowanej lokalizacji hydroforni.


7
. Burmistrz miasta Sanoka zwraca się z prośbą do mieszkańców Sanoczka z prośbą o zapoznanie się z planami włączenia sołectwa w granice administracyjne Sanoka, oraz do aktywnego uczestnictwa w zaplanowanych konsultacjach społecznych. W tym celu wystosował list do mieszkańców, który znajduje się na stoliku za ławkami. Zachęcam do zapoznania się z nim.


8
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy rodzinę nowożeńców.

 

 

 

Święto Chrztu Pańskiego 10.01.2021

 

1. Dziś Święto Chrztu Pańskiego – zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego. Kolędy śpiewamy tradycyjnie do 02 lutego.


2
. W sobotę, 16 stycznia, nowenna miesięcy za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II. W intencji próśb i podziękowań składanych z ofiarą do skarbonki, oraz za rodziców modlących się za swoje dzieci, będzie odprawiana Msza Św. o 17.oo w kościele parafialnym.


3
. Na stoliku za ławkami są wyłożone książeczki pt. „Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy” dla rodzin, które nie mogły skorzystać z zaproszenia na parafialne kolędowanie w kościele.


4
. Rodziny, które zamieszkały w nowych domach na terenie naszej parafii, mogą poprosić księdza o poświecenie domu. Proszę podejść do zakrystii i ustalić termin.


5
. Pilne spotkanie Rady Parafialnej, w środę 13 stycznia br., o 18.oo w Domu Kultury. Prosimy wszystkich o obecność.


6
. W najbliższy czwartek nie będzie Mszy Św. w Sanoczku.


7
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Procko Halina, Bieda Małgorzata, Jodłowska Beata  i  Jodłowska    Małgorzata.

       

 

 

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim 03.01.2021

 

 

1. Dziś pierwsza, adoracyjna niedziela miesiąc, po Mszy Św. modlitwa adoracyjna. Zmiana tajemnic różańcowych.


2
. W środę, 06 stycznia, przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego -Trzech Króli. Wkościele święcimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu. Takie oznakowanie drzwi naszych domów jest świadectwem wiary wobec naszych braci i sióstr. Msze Św. w kościołach naszej parafii jak w każdą niedzielę, a ofiary składane dziś na tacę tego dnia przeznaczone są na dzieło misyjne Kościoła.


3
W niedzielę, 10 stycznia, będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego, chociaż kolędy śpiewamy tradycyjnie do 02 lutego.


4
. W tym tygodniu, w czwartek, nie będzie Mszy Św. w Sanoczku.


5
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy w czwartek na 18.oo: Pałys Agnieszka, Kruczek Monika, Starosolska Barbara i Szumska Bożena.


6
. Dzisiejsza składka przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Przemyślu. 


7.
Składamy serdeczne podziękowania za życzenia świąteczne i noworoczne przekazane na nasze ręce bezpośrednio oraz pocztą elektroniczną i tradycyjną. Wszystkim składamy Bóg zapłać.


Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa
27.12.2020

 

1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela kończącego się 2020 roku, jest świętem Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa, oraz Dniem Modlitwy o Świętość Małżeństw i Rodzin. Podczas Mszy Św. o godz. 11.oo w kościele parafialnym modlimy się za małżonków obchodzących jubileusze 25- i 50- lecia  w sakramentalnym małżeństwie.


2
. Zakończenie Roku Pańskiego 2020 w czwartek 31 grudnia. Msze Św. w kościele parafialnym o 7.oo, 9.3o (za zmarłych parafian w roku 2020) i Msza Św. o godz. 15.oo połączona będzie z nabożeństwem przebłagalno - dziękczynnym. Msza Św. w Sanoczku o godz. 15.oo. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.


3
.W piątek, 01 stycznia, NOWY ROK i jednocześnie Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi oraz pierwszy piątek miesiąca. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Godziny odprawiania Mszy Św. jak w niedzielę. W piątek 01 stycznia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.


4
. W pierwszą sobotę miesiąca, 02 stycznia, po Mszy Św. o 17.oo w kościele parafialnym modlitwa różańcowa według programu pierwszych sobót miesiąca.


5
. W najbliższy poniedziałek, wtorek i środę ( od 28 – 30 grudnia 2020) w kościołach naszej parafii odbędą się spotkania wiernych z danych rejonów parafii na modlitwie w ich intencji oraz błogosławieństwie rodzin. Spotkania te, zgodnie z decyzja ks. abp. Adama Szala, metropolity przemyskiego, zastępują tradycyjną „wizytę kolędową”. W Sanoczku spotkania odbędą się o godz. 16.oo, w Czerteżu i w kościele parafialnym o 17.oo.

Po modlitwie w świątyni powrócimy do domów, aby wypraszać potrzebne dary i łaski dla domowników, szczególnie dla dzieci i tych którzy z powodu choroby i ograniczeń nie mogli uczestniczyć we Mszy Św. i wspólnej modlitwie.

Prosimy, aby przynieść do kościoła wodę, która zostanie pobłogosławiona, by następnie pokropić nasze mieszkania i domy.


6
. Z miana tajemnic różańcowych w niedzielę 03 stycznia 2021 r. po Mszy Św. o 10.oo.


7. Dziękujemy
za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie w środę po Mszy Św. prosimy: Kucharska Anna, Bocheńska Maria, Ligęza Wanda i Bobowska Beata.

Bardzo prosimy nie lekceważyć prośby o sprzątanie kościoła, które wypada tylko dwa razy w roku. Zdarza się bowiem, że pewne osoby regularnie nie przychodzą do tej posługi. To przecież wspólna sprawa i troska o dom Boży. Można postarać się o zastępcę do wykonania tej pracy.

 

 

 

IV Niedziela Adwentu 20.12.2020

 

1. Dziś czwarta, ostatnia, niedziela Adwentu. W środę rocznica święceń biskupich ks. abp. Adama SZALA, modlimy się w jego intencji. W czwartek Wigilia Narodzenia Pańskiego. Pasterka w kościołach naszej parafii o godz. 23.oo. Zatroszczmy się o chrześcijańską oprawę wieczerzy wigilijnej. Przypominamy, że przebieg wieczerzy powinien być następujący:  a) śpiew kolędy „Wśród nocnej ciszy” i zapalenie świecy, b) czytanie Pisma Św. o narodzeniu Chrystusa, c) wspólna modlitwa rodzinna, w której pamiętajmy o bliskich zmarłych, d) dzielenie się opłatkiem, składanie życzeń i, jeśli jest zwyczaj, wręczanie prezentów, e) spożywanie wigilijnych potraw, wspólne kolędowanie i rodzinne wyjście na Pasterkę. Zdecydowanie nie podawajmy alkoholu na stół wigilijny.


2
. W piątek UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO. Msze Święte w kościele parafialnym o godz. 3o, 9.3o i 11.oo i o 17.oo, w Sanoczku o 7.3o i 10.oo . W sobotę, 26 grudnia, Święto św. Szczepana Pierwszego Męczennika, godziny odprawiania Mszy Św. jak w Boże Narodzenie.


3
. Wizyta duszpasterska – kolęda, nie odbędzie się w tego roku tradycyjnej formie, zgodnie z decyzją Metropolity Przemyskiego Adama Szala. Zastąpi ją spotkanie wiernych z danych rejonów parafii w wyznaczonym dniu, podczas Mszy Św. połączonej z modlitwą w ich intencji i błogosławieństwem Rodzin. W dniach od 28 – 30 grudnia 2020 odbędą się trzy spotkania w kościele w Czerteżu o 17.oo, w Sanoczku o 16.oo i w kościele parafialnym o 17.oo. Wykaz rejonów  zamieszkania czy ulic znajduje się na tablicach ogłoszeń oraz na parafialnej stronie internetowej. Prosimy przynieść wodę do poświecenia.


4
. W niedzielę, 27 grudnia, Święto Świętej Rodziny: JEZUSA, MARYI i JÓZEFA. Dzień Modlitw o Świętość Małżeństw i Rodzin. Msza Św. o godz. 11.oo, w kościele parafialnym będzie odprawiona w intencji małżonków, którzy w tym roku obchodzili jubileusz 25-lecia i 50-lecia zawarcia sakramentu małżeństwa. W miarę możliwości prosimy jubilatów o obecność.


5
. W niedzielę, 27 grudnia, również święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. Błogosławieństwo wina tylko podczas Mszy Św. o 7.3o.


6
. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Grzegorz Bednarz – Msza Św. pogrzebowa jutro w kościele parafialnym, 21 grudnia o 13.oo, a różaniec w jego intencji dziś od oo – 17.oo; śp. Andrzej Wolanin – Msza Św. pogrzebowa 22 grudnia o 12.oo w kaplicy cmentarnej w Sanoczku, a dziś od 18.oo różaniec za śp. Andrzeja w kaplicy przedpogrzebowej przy kościele parafialnym; śp. Marian Wrona, zam. w Czerteżu - Msza Św. pogrzebowa w kościele parafialnym w środę 23 grudnia o 13.oo. Mszę Św. pogrzebową poprzedza zawsze godzinne czuwanie modlitewne.

Dobry Jezu, a nasz Panie …. „ 


7
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie kościoła, po uzgodnieniu z p. kościelnym, prosimy: Kiełbasa Katarzyna, Adamska Anna, Adamska Ewelina i Rudy Janina.

 

 

III Niedziela Adwentu 13.12.2020

 

1. Dziś trzecia niedziela Adwentu. Od czwartku, 17 grudnia, przygotowujemy się bezpośredniego do uroczystości Bożego Narodzenia. Przystąpmy do sakramentów świętych i pojednajmy się z ludźmi przez gest przeproszenia, naprawienia wyrządzonej krzywdy oraz szczerą życzliwość.


2
. W środę, 16 grudnia, w kościele parafialnym nowenna do św. Jana Pawła II po Mszy Św. o 17.oo. Prośby i podziękowania wraz z ofiarą można składać do skarbonki przed ołtarzem św. JP II . W intencji składanych podziękowań i próśb oraz za rodziców, którzy podjęli modlitwę różańcową za swoje dzieci, będzie odprawiana Msza Św.


3. SPOWIEDŹ PRZEDŚWIĄTECZNA w naszej parafii rozpocznie się w czwartek, 17 grudnia. W kościele parafialnym spowiadamy w dniach 17 - 23 grudnia, rano od godz. 6:3o – 7.3o i po południu od 16.oo – 17.oo. W Czerteżu w piątek 18 grudnia od 16.oo – 17.oo. Do chorych planujemy pójść z posługą duszpasterską w poniedziałek 21 grudnia od godz. 10.oo. Adresy chorych prosimy zgłaszać w zakrystii. Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni przed świętami.


4
. W zakrystii można zaopatrzyć się w świece wigilijne przygotowane przez Caritas oraz poświęcone opłatki, które są znakiem duchowej łączności ze wspólnotą parafialną. Jeszcze jest do odebrania Kalendarz Parafialny na 2020 r.


5
. Na Pomoc Kościołom na Wschodzie zebrano przed kościołami naszej parafii łącznie 2520zł. Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękujemy również wszystkim, którzy złożyli ofiary na fundusz organistowski na ręce Heleny Oryszczak i p. Anny Kucińskiej z okazji roznoszenia opłatków. Bóg zapłać paniom z Rady Parafialnej ten za trud. Niech Pan Bóg hojnie wynagrodzi wszystkim ofiarodawcom.


6
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i złożone ofiary. O sprzątanie w czwartek o 18.oo prosimy, Rygliszyn Joanna, Skalińska Małgorzata, Kwiecień Danuta i Woźny Aleksandra.

 

 

 

II Niedziela Adwentu 06.12.2020

 

1. Dziś druga niedziela Adwentu. Zmiana tajemnic różańcowych. W Polsce przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem na Wschodzie. Do puszek przed kościołem można złożyć dobrowolną ofiarę na pomoc tym Kościołom.


2
.We wtorek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, która łączy się z nabożeństwem GODZINA ŁASKI, które odbędzie się w kościele parafialnym od 12.oo – 13.oo. Zapraszamy zwłaszcza osoby  należące do Rycerstwa Niepokalanej. Msze Św. w kościele parafialnym we wtorek o 7.3o i 9.3o i 17.oo. Podczas Mszy Św. o 17.oo poświęcenie i wręczenie   medalików dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii Św. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.


3
. Zachęcamy do liczniejszego udziału w roratach, które odprawiamy o 16.oo. Nie zmarnujmy czasu adwentowego. Prośbę kierujemy zwłaszcza do tych rodziców, którzy mają dzieci z zakresu szkoły podstawowej: prowadźcie je do kościoła i własnym przykładem uczcie życia chrześcijańskiego. Zachęcamy do uczestnictwa w roratach dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Św. oraz młodzież objętą formacją przed bierzmowaniem. Prosimy, by dzieci przychodziły z lampionami i włączały się do procesji.


4
. Jeszcze nie zakończył się obchód z poświęconymi opłatkami wigilijnymi oraz Kalendarzem Parafialnym na 2021 r. Przypominamy, że ofiary składane z tej okazji, po 50zł., przeznaczone są na fundusz organistowski. Osoby nieobecne podczas roznoszenia opłatków, prosimy o podejście do zakrystii, by zaopatrzyć się w poświęcony opłatek i kalendarz.


5
. W zakrystii można nabyć świece wigilijne przygotowane przez Caritas Polska w cenie 6zł. Świece te zaniesione po wieczerzy wigilijne na groby bliskich zmarłych będą wyrazem duchowej łączności i modlitwy o ich zbawienie.


6. SPOWIEDŹ PRZEDŚWIĄTECZNA w kościele parafialnym planujemy w dniach od 17 – 23 grudnia br., rano od 6.3o – 7.3o i po południu od 16.oo – 17.oo. Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnie chwile przed świętami
.

 

7. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Lesiak Jolanta, Dadaś Agnieszka, Szuba Elżbieta I Kolbuch Wanda.  

 

 

I Niedziela Adwentu 29.11.2020

1. Dziś początek Adwentu. Włączmy się w adwentowe czuwanie, zwłaszcza przez udział w roratach oraz przyjmowanie Komunii Św. Rozpoczyna się nowy rok duszpasterski, którego myślą przewodnią są słowa „Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”. W kościele parafialnym roraty odprawiamy w dni powszednie o godz. 17.oo, w Sanoczku w czwartki o 16.oo, z wyjątkiem najbliższego pierwszego piątku roraty o 17.oo. Na roraty  zapraszamy dzieci, młodzież przygotowującą się do bierzmowania oraz dorosłych. Postarajmy się też o adwentowy wystrój  naszych mieszkań.


2
. Dziś początek nowenny przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP 08 grudnia, a w tygodniu w kościele parafialnym modlimy się po wieczornej Mszy Św. Wspomniana uroczystość jest świętem patronalnym Rycerstwa Niepokalanej.


3
. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek odwiedziny duszpasterskie chorych tylko po zgłoszeniu w zakrystii lub telefonicznie. W pierwszą sobotę 05 grudnia, w kościele parafialnym modlitwa różańcowa po Mszy Św. wraz z rozważaniem według programu pierwszych sobót miesiąca.


4
. Poświęcone dziś opłatki, pod koniec tego tygodnia i w następnych dniach, przyniosą do naszych domów upoważnione osoby. Każda rodzina otrzyma w prezencie Kalendarz Parafialny na 2021 rok. Przypominamy, że ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na fundusz


5
. Caritas Archidiecezji Przemyskiej zaprasza do włączenia się w akcję Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Wigilijne świece - symbol akcji są dostępne w zakrystii w cenie 6zł. Pamiętajmy, że nie jest to cena świecy, ale ofiara przeznaczona na pomoc dla najbiedniejszych.


6
. Za tydzień Dzień Modlitwy za Kościół na Wschodzie. W Polsce zbiórka do puszek na pomoc tym Kościołom. W naszej parafii zbiórkę organizują przedstawiciele Akcji Katolickiej.


7
. Ukazał się adwentowy numer gazetki parafialnej „Nasza Królowa”, w której znajdziemy m. in. wprowadzenie w nowy Rok Duszpasterski, parafialny kalendarz adwentowy i o kolorach szat liturgicznych. Również dostępna jest darmowa gazeta ewangelizacyjna „Dobre Nowiny”: weź przeczytaj i podaj dalej, bądź apostołem dobra.


8
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Bobowska Barbara, Rzepka Anna, Lesiak Ryszarda i Dodaj Agnieszka.

 

 

 

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

22.11.2020

 

1. Dziś uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, koniec roku liturgicznego. Po Mszy Św. o 10.oo wystawienie Najświętszego Sakrament i akt poświecenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Za publiczne odmówienie tego aktu, można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

2. Dzisiejsza uroczystość to święto patronalne Akcji Katolickiej. Ważnym zadaniem jej członków jest świadome uczestnictwo we wszystkich sferach życia publicznego w duchu wiary, w zgodzie ze społecznym nauczaniem Kościoła i w ścisłym związku z hierarchią Kościoła.

 

3. W najbliższą niedzielę, 29 listopada, rozpocznie się już ADWENT. W kościele zostanie ustawiony wieniec adwentowy z czterema świecami, symbolizującymi cztery niedziele Adwentu. Podczas Mszy Św. zostaną poświęcone opłatki wigilijne na nasze świąteczne stoły. Poświęcone opłatki wraz nowym kalendarzem parafialnym chcemy doręczyć do     domów naszych parafian w najbliższych tygodniach. Przypominamy, że ofiary składane z tej okazji przeznaczone są na fundusz organistowski.

 

4. Obywatelską Inicjatywę Ustawodawczą „Tak dla rodziny, nie dla gender” na w naszej parafii podpisało 159 osób. Dziękujemy.

 

5. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary. O sprzątanie prosimy: Danuta Szwarc, Jadwiga Światek, Grażyna Świątek i Agnieszka Świątek.

 

6. W ostatnich dwóch tygodniach odeszli do wieczności nasi parafianie: Genowefa Teper z Zabłociec, Maria Koczera i Janina Adamska z Sanoczka oraz Tadeusz Adamowski z dzielnicy Dąbrówka, za którego Msza Św. pogrzebowa jutro o g. 13. oo. „Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.

 

 

 

XXXIII Niedziela Zwykła 15.11.2020

 

1. Za tydzień UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – ostatnia niedziela roku liturgicznego.


2
. Zbliża się koniec listopada. Zapraszamy do udziału w Mszy Św. w czwartek o godz. 16.oo, i do modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Wypominki można jeszcze składać do końca listopada.


3
. Jutro, 16 - go dnia miesiąca, po Mszy o 17.oo w kościele parafialnym, kolejny dzień nowenny ku czci św. Jana Pawła II. Przy ołtarzu Papieża znajduje się skrzynka do której można wkładać wraz z ofiarą podziękowania i prośby, które będą odczytywane na początku Mszy Św. W intencji tych podziękowań i próśb, oraz za rodziców modlących się na różańcu za swoje dzieci, będzie odprawiana Msza Św.


4
. W niedzielę 22 listopada – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki chórzystów, muzyków i organistów. Panom organistom pracującym w kościołach naszej parafii życzymy błogosławieństwa Bożego za wstawiennictwem św. Cecylii.


5
. Jeszcze dzisiaj można złożyć podpis po Obywatelską Inicjatywą Ustawodawczą broniącą chrześcijański model rodziny „Tak dla rodziny, nie dla gender”. Broń dobra rodziny i stań po dobrej stronie.


6
. Caritas Archidiec. Przemyskiej już przygotowała świece wigilijne, które można nabyć w zakrystii. Została zaproponowana cena 6zł na sztukę, co stanowi ofiarę na działalność statutową Caritas. Świecę zapala się nie tylko na stole wigilijnym, ale to światełko pokoju wraz z modlitwą można zanieść na grób bliskich zmarłych.


7.Dziękujemy
za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Michta Dorota, Buczek Bożena, Gebus Helena i Ciupka Krystyna.

 

 

XXXII Niedziela Zwykła 08.11.2020

 

1.Trwa miesiąc listopad. Codziennie po Mszy Św. o 17.oo modlimy się za zmarłych  poleconych w wypominkach. Kartki wypominkowe można składać przez cały listopad.


2
. W środę, 11 listopada, rocznica odzyskania niepodległości. Bogu polecamy tych wszystkich, którzy oddali życie za Ojczyznę. Msza Św. dla mieszkańców Sanoka i okolicy w kościele Przemienienia Pańskiego o 11.oo. W kościele parafialnym o 17.oo.

Ks. abp Adam SZAL zwraca się z prośbą i zachętą do wszystkich diecezjan, aby 11 listopada podjąć żarliwą modlitwę, ofiarować uczynki pokutne i wyrzeczenia w intencji naszej Ojczyzny i Kościoła Świętego. Intencje modlitewne, które będą nam towarzyszyć:

- o zgodę i pokój w naszej Ojczyźnie;

- o ustanie pandemii i zdrowie dla wszystkich chorych i cierpiących;

- w intencji wszystkich służb medycznych, mundurowych oraz wolontariuszy, którzy z heroicznym poświęceniem posługują chorym i cierpiącym.

Modląc się za zmarłych w listopadzie, polecajmy Miłosierdziu Bożemu wszystkich poległych w walce o niepodległość Ojczyzny, a także zmarłych w ostatnim czasie kapłanów i wiernych.


3
.Dziś zapowiadana zmiana tajemnic różańcowych. Zelatorów prosimy o odebranie czasopisma formacyjnego „Różaniec”.


4
. Dziś i następną niedzielę można złożyć podpisy poparcia dla Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej „Tak dla rodziny, nie dla gender”. Na stoliku przy wejściu (wyjściu) z kościoła znajdują się druki do wypełnienia, i jest osoba, która pomoże wypełnić rubrykę.


5
. Prosimy zakładanie maseczek przed wejściem do kościoła i uwzględnić najnowsze postanowienia sanitarne dotyczące liczby wiernych w kościele.


6
. W najbliższą trzecią niedzielą miesiąca kwesta na prace przy starym kościele.


7
. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Patent Joanna, Łukaszyk Karolina, Tympalska Stanisława i Łukaszyk Elżbieta.

 

 

 

 

XXI Niedziela Zwykła 01.11.2020

 

1. Dziś Uroczystość Wszystkich Świętych. W kościele parafialnym Msze Św. jak w niedziele: o 7.3o, 9.3o, 11.oo i o 17.oo. Nie będzie procesji żałobnej na cmentarz .

W Sanoczku Msze Św. o 7.3o i 10.oo w nowym kościele. Nie będzie Mszy Św. w kaplicy cmentarnej, i nie będzie procesji żałobnej na cmentarz.


2
.W związku z trwającą pandemią SARS Covid 19, Arcybiskup Metropolita Przemyski Adam Szal ogłosił do odwołania dyspensę od uczestnictwa we Mszy św. w niedzielę i świętaNa cmentarzu zachowajmy powagę, dając świadectwo żywej wiary  i duchowej wspólnoty ze zmarłymi.


3
.W niedzielę 08 listopada zmiana tajemnic różańcowych.


4
. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Odwiedziny duszpasterskie chorych od godz.13.3o, po zgłoszeniu w zakrystii lub telefonicznie. W piątek Msza Św. w Sanoczku o oo, a od 15.15 okazja do spowiedzi. W kościele parafialnym od 16.oo – 17.oo możliwość spowiedzi z okazji pierwszego piątku miesiąca.


5
. Jutro Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze Św. w kościele parafialnym o 7.3o, 9.3o i 17.oo. Msza Św. w Sanoczku o 16.oo. Zachęcamy do korzystania z sakramentów świętych i ofiarowania zyskiwanych odpustów za bliskich zmarłych. Przez cały listopad można składać kartki wypominkowe, polecając zmarłych Miłosierdziu Bożemu.


6
. Pamiętajmy o obowiązku zakrywania ust i nosa. Jesteśmy w strefie czerwonej, i dotyczy nas rygor sanitarny – 1 osoba na 7m2 wewnątrz kościoła, i odległość 1,5m od drugiej osoby. W kościele w Sanoczku może przebywać w bezpiecznej odległości 45 osób. Prosimy o zachowanie obowiązujących przepisów sanitarnych.


7
. W najbliższą niedzielę można będzie złożyć podpis pod Obywatelską Inicjatywą Ustawodawczą TAK DLA RODZINY NIE DLA GENDER. Proszę zabrać numer PESEL.


8
. Ukazał się kolejny numer bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej „DOBRE NOWINY”. Zachęcamy: weź, przeczytaj i podaj dalej.


9
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Haduch Zofia, Nawrocka Agnieszka, Kotlarz Danuta i Kucińska Anna.

 

 


XXX Niedziela Zwykła 25.10.2020 

 

 

1. Dziś ostatnia niedziela października. Przez najbliższy tydzień, nabożeństwa różańcowe I Msza Św. o godz. 17.oo. Dzieci regularnie uczęszczające na nabożeństwa różańcowe otrzymają nagrody za udział w tych nabożeństwach. Prosimy wszystkich o obecność.


2
. Za tydzień, 01 listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych. W kościele parafialnym Msze Św. jak w niedzielę 7.3o, 9.3o, 11.oo i o 17.oo. Nie będzie procesji żałobnej na cmentarz, natomiast o 16.3o nieszpory żałobne za zmarłych. Przez poszczególne niedziele listopada o 16.3o będą odprawiane nieszpory za zmarłych polecanych w wypominkach.

W Sanoczku Msze Św. o 7.3o i 10.oo  Nie będzie Mszy Św. w starym  kościele i procesji  żałobnej na cmentarz. Po Mszy Św. o 10.oo w nowym kościele, modlitwy za zmarłych. 


3
. W dzień Wszystkich Świętych obowiązuje udział w Mszy Św., i nie zastępuje tego obowiązku modlitwa na cmentarzu. W czasie modlitwy na cmentarzu zachowajmy powagę, dając świadectwo żywej wiary i duchowej wspólnoty ze zmarłymi. Na cmentarzach może być kwesta na rzecz Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta i Stowarzyszenia Pomoc Rodzinie im. Św. Zygmunta Gorazdowskiego. Podczas oczyszczania grobów bliskich zmarłych zachowajmy porządek, również przy wynoszenia odpadów do kontenera. W dniach świątecznych główna brama cmentarza w Sanoczku będzie otwarta, ale tylko dla pieszych. W niedzielę 08 listopada zmiana tajemnic różańcowych.


4
. Przypominamy, że od dziś obowiązuje czas zimowy. Msze Św. popołudniowe w niedziele i święta oraz w dni powszednie w kościele parafialnym o godz. oo. Nabożeństwo różańcowe o 16.3o. Kancelaria parafialna czynna według czasu zimowego.


5
. Podczas Dnia Papieskiego, w kościołach naszej parafii zebrano do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia kwotę 1709,51 zł., i 1 Euro. Bóg zapłać za złożone ofiary.


6
. Pamiętajmy o obowiązku zakrywania ust i nosa. Jesteśmy w strefie czerwonej, i wiernych dotyczy rygor sanitarny – 1 osoba na 7m2 wewnątrz kościoła, i odległość 1,5m od drugiej osoby.


7.
Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Bąk Magdalena, Derewecka Wiesława, Rowenczyn Krystyna i Haduch Diana.

Bardzo prosimy panów z Rady Parafialnej o posprzątanie wokół starego kościoła. 

 

 

XXIX Niedziela Zwykła 18.10.2020

 

1. Dziś NIEDZIELA MISYJNA rozpoczynająca TYDZIEŃ MISYJNY. Modlimy się za misje na wszystkich kontynentach. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, składając także dziś ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.


2
. Zapraszamy na modlitwę różańcową do kościoła o 17.oo. Różaniec można odmawiać również z rodziną, albo w łączności z modlącymi się na falach katolickich rozgłośni radiowych.


3
. kartki wypominkowe, które należy wypełnić podając imiona zmarłych w pierwszym przypadku np. Józef, Krystyna, Stanisław itd., i złożyć do skarbonki za ławkami lub na tacę. Zadbajmy o porządek na grobach bliskich zmarłych i wokół starego kościoła. Prosimy o wkładanie wszelkich odpadów do kontenera, zwłaszcza sztuczne kwiaty i wieńce, wypalone znicze.


4
. Przygotowujących się do bierzmowania prosimy o podejście do zakrystii i odebranie podpisanych indeksów.


5
. Dyrektor MIVA Polska przesłał na adres Urzędu Parafialnego podziękowania „za udział w Akcji Św. Krzysztof – 1 gr. za 1 km i pomoc w zakupie środków transportu dla polskich Bóg zapłać za wsparcie”.


6
. Ofiary na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, zbierane z okazji Dnia Papieskiego, który już obchodziliśmy, można składać do puszki na stoliku za ławkami. Bóg zapłać.


7
. Od następnej niedzieli, 25 października, przechodzimy na czas zimowy. W związku z tym, Msze Św. w niedziele i święta oraz w dni powszednie zostają przesunięte z godz. 18.oo na godz. 17.oo. Podobnie zmienia się czas otwarcia kancelarii parafialnej.


8.
Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Sokołowska Henryka, Koczera Marzena, Bobak Anna i Goleń Elwira.


9
. Do 30.11.2020 trwa Powszechny Spis Rolny. Urząd Statystyczny w Rzeszowie przypomina o ustawowym obowiązku przekazania danych przez rolników. Spisu można dokonać przez internet, telefonicznie oraz w Gminnym Biurze Spisowym.


10
. W tym miesiącu nie będzie kwesty na wymianę pokrycia dachowego starego kościoła ze względu na niebezpieczną sytuację epidemiczną. Ofiary można złożyć na tacę w podpisanej kopercie.


11
. W czwartek, 15 października br., zmarł w wieku 88 lat kanonik Władysław STANEK, pierwszy proboszcz naszej parafii, ostatnio emerytowany proboszcz w Kopytowej. Msza Św. pogrzebowa będzie odprawiona jutro, 19 października br., o godz. 14.oo w kościele parafialnym w Pstrągowej.

Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Mu wieczne spoczywanie”.

 

XVIII Niedziela Zwykła 11.10.2020

 

 

1. Dziś DZIEŃ PAPIESKI. Kwesta do puszek na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera wykształcenie polskiej, uzdolnionej młodzieży z uboższych rodzin, odbędzie się w najbliższą niedzielę 18 października br.


2
. W piątek, 16 października, w rocznicę wyboru św. Jana Pawła II na stolicę piotrową, zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w kościele parafialnym o godz. 17.3o i Mszę Św. w intencji podziękowań i próśb za przyczyną św. Jana Pawła. Intencje można składać przy ołtarzu Świętego. Również w piątek rocznica święceń biskupich ks. abp. Józefa MICHALIKA. 


3
.Uczniów z klasy VIII z terenu parafii zapraszamy na spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem do kościoła parafialnego w piątek 16 października br. na godz. 17.3o, wraz z  jednym z rodziców.


4
. Przed nami kolejny październikowy tydzień. Trwajmy na modlitwie różańcowej wraz z Maryją. Ponawiamy zaproszenie na nabożeństwa październikowe w naszym kościele o godzinie 17.oo. Za kilka dni już połowa miesiąca Maryjnego.

5. W najbliższą niedzielę, 18.10, rozpocznie się Tydzień Misyjny.


6
. Tygodniową modlitwę w intencji Ojczyzny w sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie rozpocznie dziś o 15.oo ks. abp Adam SZAL, który poświęci rozbudowaną kaplicę polową i figury świętych. Do udziału w modlitwie, w intencji Ojczyzny i o ustanie epidemii, za wstawiennictwem św. Andrzeja, zaprasza mieszkańców Sanoka i okolic, kustosz sanktuarium ks. prał. Józef Niżnik w środę 14.10.br., na godz. 17.oo. Zachęcamy do udziału w tych wydarzeniach.


7
. W najnowszym numerze „Gość niedzielny” znajdziemy piękny film o Matce Jezusa, który poruszy każdego widza pt. „Ziemia Maryi” wzbogacony o 85 minut dodatkowych materiałów. Cena bez zmian – 6zł.


8
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Kwolek Anna, Rygielska Justyna, Kot Dorota i Sokołowska Henryka.


10
. Dziś kończy się czas Misji Świętych w naszej parafii. Bądźmy wdzięczni Panu Bogu i Księżom Misjonarzom za dobro, które Pan Bóg przez ich posługę, wlał w nasze serca. Uczyńmy mocne postanowienie trwania w wierze, którą umacniajmy modlitwą i życiem sakramentalnym; dawajmy świadectwo żywej wiary przez dobre czyny w rodzinie i środowisku pracy.

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ Księżom Misjonarzom, ks. Krzysztofowi i ks. Janowi, za przyjęcie zaproszenia do posługi misyjnej w naszej parafii, i za 8 dni odpowiedzialnej pracy nad uświęceniem serc. Niech Pan Bóg błogosławi w dalszej posłudze misyjnej. 

 

 

 

XXVII   Niedziela Zwykła 04.10.2020 1. Dziś
pierwsza, niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych. Trwajmy na modlitwie. Październik to miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy wszystkich parafian do udziału w nabożeństwie różańcowym, które odprawiamy w kościele w Sanoczku w dni powszednie tego tygodnia o 16.3o, i pozostania na Mszy Św. o 17.oo. Do udziału w modlitwie różańcowej szczególnie zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej oraz młodzież VI, VII i VIII klasy przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Rodziców dzieci i młodzieży prosimy o współpracę.


2
. Poświęcenie i wręczenie różańców dzieciom z klasy trzeciej z terenu parafii we wtorek 06 października, podczas Mszy Św. o 18.oo. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.


3
. DZIEŃ PAPIESKI w Polsce w niedzielę 11.10.20. Przed kościołami odbędzie się kwesta na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera wykształcenie uzdolnionej polskiej młodzieży pochodzącej z rodzin uboższych. Ofiary składamy do puszek przed kościołem.


4
. Pielgrzymka Róż Żywego Różańca, dekanatu sanockiego, do kościoła Przemienienia Pańskiego w Sanoku zaplanowana jest w najbliższą sobotę 10 października. Hasłem pielgrzymki są słowa „Różaniec lekarstwem dla uleczenia otwartych ran zadanych Kościołowi”. Początek spotkania o 9.3o. Po zakończonej katechezie Różaniec w łączności z ks. abp. Adamem z katedry przemyskiej. Msza Św. o 11.3o. Do sanockiej Fary udajemy się indywidualnie.


5
. Uczniów klasy VI, VII i VIII Szkoły Podst. (SP) z terenu parafii zapraszamy do kościoła parafialnego na miesięczne spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem w czwartek 8. października na 18.oo . Prosimy zabrać indeksy.


6
. Lektorów i ministrantów posługujących w kościele w Sanoczku prosimy posługę liturgiczną w dniach tego tygodnia.


7
. W październiku wypadają święta patronalne następujących róż różańcowych: 5.10 - Róża św. s. Faustyny, 22.10 Róża św. Jana Pawła II.


8
. W tym tygodniu nie będzie Mszy Św. o 7.oo w kościele parafialnym.


9
. W najnowszy numerze gazetki parafialnej „Nasza Królowa” relacja z odpustu parafialnego i bogaty materiał fotograficzny z konsekracji kościoła w Sanoczku.


10
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Malik Wiesława, Hędrzak Natalia, Florek Renata i Pelc Mirosława.


11
. Rozpoczęliśmy dziś Misje Święte, które są potrzebne każdemu z nas. Dla ciebie, który żyjesz w przyjaźni z Bogiem, i dla ciebie, który nie możesz poradzić sobie ze swoim zwątpieniem, i dla ciebie który pogubiłeś się na drogach swego życia, i szczególnie dla ciebie, który żyjesz jakby Boga nie było.

Program Misji Świętych znajduje się na tablicach ogłoszeń, na parafialnej stronie internetowej www.), i na folderach, które dotarły do naszych domów. 

 

 

 


XXVI   Niedziela Zwykła 27.09.2020

 

1.Kończy się miesiąc wrzesień. W czwartek rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy wszystkich parafian do udziału w Mszy Św. i w nabożeństwie różańcowym, które w kościele w Sanoczku będziemy odprawiać o godzinie 16.3o, we wtorki, czwartki i soboty. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o wspólne odmawianie różańca w domach. Do udziału w modlitwie różańcowej szczególnie zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej oraz młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania. Apelujemy do rodziców, dziadków i innych opiekunów dzieci: prowadźcie je do   kościoła i uczcie miłości do Matki Bożej.

Przypominamy, że za odmówienie Różańca (5 tajemnic) zyskuje się odpust zupełny jeśli Różaniec odmawia się w kościele lub w rodzinie. Warunkiem zyskania tego odpustu jest wyzbycie się wszelkiego przywiązania do grzechu, nawet lekkiego, spowiedź i Komunia  Św. oraz modlitwa w intencjach Ojca Św. Odpust zyskuje się raz na dzień, a jedna spowiedź wystarcza do zyskania odpustów w wielu dniach.


2
. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota października. W pierwszy piątek miesiąca duszpasterskie odwiedziny chorych w Czerteżu i Sanoczku od 13.3o. W czwartek i piątek Msza Św. o 17.oo, a pół godz. przed Mszą w czwartek i piątek okazja do spowiedzi. W pierwszą sobotę ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie w kościele parafialnym po Mszy Św. o 18.oo. Po odmówieniu różańca w kościele, procesja z figurą Matki Bożej. Prosimy przynieść świece lub lampiony.


3
. Na stoliku za ławkami jest najnowszy numer darmowej gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”. Weź, przeczytaj i podaj innym. Bądź apostołem dobra. Jest też do nabycia w promocyjnej cenie 5zł tygodnik „Niedziela” – w którym jest dwustronicowa relacja z konsekracji kościoła w Sanoczku.


4. Jest jeszcze kilka miejsc na Zawierzenie
do Częstochowy.


5
. W tym miesiącu święto patronalne obchodzą Róże: św. Faustyny 05.10; św. Jana Pawła II – 22.10. Solenizantom tego tygodnia życzymy błogosł. Bożego za wstawiennictwem św. Patronów.


6
. Dziękujemy za oprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Cwynar Ludmiła, Mazur Elżbieta, Ciupka Grażyna i Bułdak Anna.


7
. W najbliższą niedzielę 04.10.2020 rozpoczynamy MISJE ŚWIETE. Program szczegółowy tych dni znajdzie się w kilku miejscach na plakatach, i jest na folderach, które można zabrać ze stolika za ławkami. Bardzo prosimy, aby w każdym domu był ten program, by w miarę możliwości wszyscy włączyli się w przeżywanie tych wyjątkowych dni.

 


XXV   Niedziela Zwykła 20.09.20201
. Dziś Niedziela Środków Masowego Przekazu. Modlimy się za pracowników mediów, by odpowiedzialnie w duchu prawdy służyli społeczeństwu. Materialnie wspieramy dziś diecezjalne Radio Fara. Taca mszalna przeznaczona na tę katolicką rozgłośnię.


2
. Spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św., jutro, 21 września br. w kościele parafialnym po Mszy Św. o 18.oo. Kuria Biskupia w Przemyślu przypomina rodzicom, że właściwym miejscem przygotowania dziecka do Pierwszej Komunii Św. jest parafia zamieszkania, a nie parafia, której podlega szkoła.


3
. Wyjazd na ZAWIERZENIE do Częstochowy planowany jest na 10.2020, w pierwszą sobotę października. Zgłoszenia można złożyć na nr tel. 503 745 778.


4
. Pielgrzymka „Miejscami Tronu Łaski” odbędzie się w dniach w dniach od 16 – 18 października 2020. Informacje i zapisy, tel. 727 933 250.


5.
Dziś, w trzecią niedzielę miesiąca, zapowiadana kwesta na kościół.


6
. Uczniów z klasy VII i VIII SP prosimy o odebranie indeksów w zakrystii.


7
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Norak Maria, Skoczółek Józefa, Fal Elżbieta i Koczera Lidia.

 

 

XXIV   Niedziela Zwykła 13.09.2020

 

1. Jutro, 14 września, święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Uroczystości odpustowe w parafii Bukowsko i w parafii O. Franciszkanów w Sanoku. W kościele parafialnym jutro Msza Św. z rozważaniem o godz. 18.oo. Po Mszy Św. Droga Krzyżowa w kościele, a następnie Adoracja Krzyża – indywidualna w ciszy do 21.oo. Drodzy Parafianie: ze względu na ograniczenia sanitarne związane z epidemią koronawirusa, nie mogliśmy adorować Krzyża w Wielki Piątek, uczyńmy to jutro, w święto Podwyższenia Krzyża Św., i powierzmy Jezusowi sprawy swojego życia. Serdecznie zapraszamy na to wyjątkowe i potrzebne nabożeństwo.


2
. Nowenna miesięcy ku czci św. Jana Pawła II w środę, 16 września br. w kościele parafialnym. Zachęcamy do składania podziękowań i próśb, wraz z ofiarą, do skarbonki przed ołtarzem Świętego. Jedna z Mszy Św. będzie odprawiana w tych intencjach. Już sześć róż rodziców modli się na różańcu za swoje dzieci każdego dnia. Prosimy rodziców o włączenie się w tę modlitwę bardzo potrzebną dziś młodym. Tel. kontaktowy: p. Krystyna – 503 745 778.


3
.Uroczyste rozpoczęcie roku formacyjnego dla wszystkich  grup przy kościołach naszej parafii odbędzie się w piątek 18 września br. w kościele parafialnym. Zapraszamy Róże Różańcowe, Paraf. Oddział Akcji Katolickiej, Grupę Biblijną, Ruch Światło – Życie Domowy Kościół, lektorów  oraz ministrantów na Mszę Św. o 18.oo

Młodzież z klasy VI, VII i VIII Szkoły Podstawowej z terenu parafii, również zapraszamy na Mszę Św. w piątek na godz. 18.oo. Po Mszy Św. odbędzie pierwsze, krótkie, spotkanie   organizacyjne przed bierzmowaniem. Obecność obowiązkowa. Proszę przynieść indeksy. Jednocześnie informujemy, że przygotowujący się do bierzmowania powinien uczestniczyć w spotkaniach formacyjnych w parafii zamieszkania. Również w piątek zostanie podjęta Adopcja Duchowa kandydatów do bierzmowania z kl. VIII.


4
. Już dziś zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci, które przystąpią do Pierwszej Komunii Św. w naszej parafii. Spotkanie zaplanowane jest na 21 września br.


5
. Informujemy, że od niedzieli 7 czerwca 2020 r. włącznie, została odwołana dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach świętych. Warto również przypomnieć zapis z Katechizmu Kościoła Katolickiego (nr 2181): Eucha­rystia niedzielna uzasadnia i potwierdza całe działanie chrześcijańskie. Dlatego wierni są zobowiązani do uczestniczenia w Eucharystii w dni nakazane, chyba że są usprawiedliwieni dla ważnego powodu (np. choroba, pielęgnacja niemowląt) lub też otrzymali dyspensę od ich własnego pasterza. Ci, którzy dobrowolnie zaniedbują ten obowiązek, popełniają grzech ciężki.


6
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Pietrycka Agnieszka, Hnat Monika, Hnat Maria i Wójcik Teresa.

 

 

XXIII   Niedziela Zwykła 06.09.2020


1
. Dziś pierwsza, adoracyjna niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych. Po liturgii eucharystycznej adoracja Najśw. Sakramentu, która jest częścią dzisiejszej liturgii.


2
. KONSEKRACJA KOŚCIOŁA POD WEZW. MIŁOSIERDZIA BOŻEGO W SANOCZKU dokonuje się dziś podczas Mszy Św. o godz. 11.oo. Transmisję z tej uroczystości przeprowadzi diecezjalne RADIO FARA. Mszy Św. przewodniczy ks. abp. Adam Szal, Metropolita Przemyski.


3
. Główny odpust parafialny we wtorek, 08 września, w Święto Narodzenia Najśw. Maryi Panny. W tym dniu odprawiamy trzy Msze Św. o 07.3o, 11.oo i 18.oo. Mszę Św. odpustową odprawi i kazanie wygłosi ks. Waldemar Gawron, od kilku lat posługujący w kościele farnym w Sanoku. W dzień odpustu parafianie powinni powstrzymać się od prac niekoniecznych i wziąć udział w Mszy Św. Zadbajmy o godne przeżycie tego dnia. Podczas Mszy Św. zostanie odmówiony Akt zawierzenia Matce Bożej. Po Mszy Św. o 11.oo procesja eucharystyczna wokół kościoła. Po procesji poświecenie dewocjonaliów.


4
. CAŁODZIENNA ADORACJA NAJŚWIETSZEGO SAKRAMENTU, po raz drugi w historii naszej parafii, wypada w sobotę, 12 września 2020, od godz. 07.3o – 18.oo. Prosimy zwłaszcza grupy różańcowe z terenu całej parafii o włączenie się w modlitwę adoracyjną, według programu w gazetce „Nasza Królowa”. Zadbajmy, by w czasie adoracji były chwile ciszy, na osobistą modlitwę, rozmowę z Jezusem, który zna nasze serca i oczekuje na naszą obecność. Niech z każdego domu, choć jedna osoba przyjdzie tego dnia do kościoła parafialnego pokłonić się Jezusowi.


5
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Wójcik Danuta, Sabat Monika, Solon Dorota i Fijałko Aneta.

 

 

XXII Niedziela Zwykła 30.08.2020

 

1. Dziś ostatnia niedziela sierpnia. Kończy się czas wakacji. Kancelaria parafialna czynna we wtorki i czwartki od 17.oo, i w soboty od 08.oo – 08.3o i od 17.oo. Msze Św. w kościele parafialnym już od jutra o g. 07.oo i 18.oo.


2
. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek przed południem odwiedziny duszpasterskie chorych na zgłoszenie telefoniczne lub w kościele. W Sanoczku Msza Św. w piątek o 18.oo, a spowiedź w czwartek od 17.oo. W pierwszą sobotę modlitwa różańcowa w kościele parafialnym po Mszy Św. z procesją wokół kościoła.


3
. Główny odpust parafialny we wtorek, 08 września, w Święto Narodzenia Najśw. Maryi Panny. W tym dniu w kościele parafialnym odprawiamy trzy Msze Św. o 07.3o, 11.oo ( z procesją) i o 18.oo. Tego dnia parafianie powinni powstrzymać się od prac niekoniecznych i wziąć udział w Mszy Św. Zadbajmy już dziś, by godnie przeżycie ten dzień.


4
. Rozpoczęcie roku szkolnego jutro, 31 sierpnia, Mszą Św. o 18.oo. Dzieci z całej parafii oraz rodziców i nauczycieli, zapraszamy do wspólnej modlitwy.


5
. Jeszcze można dołączyć do wyjeżdżających na Zawierzenie Matce Bożej do Częstochowy w najbliższą sobotę 05 września br. Zgłoszenia do p. Krystyny tel. 503 745 778.


6
. Rektorat św. Maksymiliana w Sanoku zaprasza na BIEG RODZINNY ŚW. MASYMILIANA, z okazji 100 – lecia Cudu nad Wisłą. Bieg odbędzie się na trasie 2 lub 5 kilometrów. Początek obydwu biegów w sobotę 12 września o godz. 13.oo ze startem i metą przy Kaplicy św. Maksymiliana, ul. Zagrody 10. Dla uczestników pamiątkowe medale i ognisko na zakończenie. Zapisy oraz szczegółowe informacje na stronie: przemyska.pl oraz na plakatach.


7
. Konsekracja nowego kościoła pw. Miłosierdzia Bożego w Sanoczku odbędzie się w niedzielę 06 września podczas Mszy Św. o godz. 11.oo. Uroczystości będzie przewodniczyć E. Ks. Arcybiskup ADAM SZAL wraz zaproszonymi księżmi. Do tego wydarzenia parafianie Sanoczka przygotują się przez trzy dni, czwartek, piątek i sobotę, uczestnicząc we Mszach Św. o 18.oo, które odprawi oraz kazania wygłosi ks. dziekan senior dr Andrzej Skiba. Zapraszamy do udziału w tym historycznym wydarzeniu. Przed każdą Mszą Św. okazja do spowiedzi, a w czwartek od 17.oo.

Osoby zaangażowane w liturgii konsekracji kościoła prosimy na spotkanie organizacyjne do kościoła w środę na 19.oo. Bardzo prosimy o obecność.

Prosimy również o uporządkowanie otoczenia kościoła, wykoszenie i wywóz traw.
W niedzielę 6 września zostanie też odprawiona Msza św. o godz. 7:30.


8
. Dziękujemy rodzinom nowożeńców za posprzątanie i wystrój kościoła. O sprzątanie prosimy: Szymańska Elżbieta, Bacior Andrzej, Oryszczak Helena i Wójcik Maria.

 


XXI Niedziela Zwykła 23.08.2020  

 

1. W środę Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze Św. w kościele parafialnym o 07.3o, 09.3o i 18.3o.


2
. Podziękowania za ofiary złożone dla cierpiących mieszkańców miasta Bejrut, w Libanie. Przed kościołami naszej parafii zebrano łącznie 6070zł., w tym 100$ USA i 15 funtów angielskich. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.


3
. Organizowany jest wyjazd na Zawierzenie Matce Bożej do Częstochowy dnia 05 września br., czyli w pierwszą sobotę miesiąca. Szczegółowe informacje i zapisy u naszej parafianki, p. Krystyny, tel. 503 745 778. Prosimy o włączenie się w to ważne wydarzenie.


4
. Zbliża się dzień konsekracji (poświęcenia) nowego kościoła w Sanoczku tj. dzień 06 września 2020 (niedziela) o godz. 11.oo. Do tego ważnego dnia przygotuje parafian w Sanoczku dr Andrzej Skiba, dziekan senior dekanatu sanockiego, który w dniach 3-4-5 września 2020 będzie odprawiał Mszę Św. o 18.oo, i wygłosi kazanie. Już dziś bardzo prosimy o liczny udział w tych nabożeństwach, aby dobrze przygotować do tego wydarzenia, i godnie go przeżyć.   


5
. Dziękujemy za posprzątanie i wystrój kościoła nowożeńcom z minionego tygodnia. O sprzątanie prosimy rodziny kolejnych dwóch ślubów w Sanoczku w tym tygodniu.  

 

 

 


XX Niedziela Zwykła 16.08.2020

 

 

1. Msza Św. w intencji podziękowań i próśb za przyczyną św. Jana Pawła II oraz za rodziców modlących się na różańcu za swoje dzieci dziś o 18.oo w kościele parafialnym. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.


2
. W sobotę, 22 sierpnia, wspomnienie Najśw. Maryi Panny Królowej, jutro 17 sierpnia św. Jacka, prezbitera, w czwartek 20 sierpnia św. Bernarda, opata i doktora Kościoła Przypominamy, że w Polsce miesiąc sierpień przeżywany jest jako miesiąc trzeźwości. Abstynencja sierpniowa jest potrzeba, cenna i możliwa. Nie ustawajmy w czynieniu dobra.


3
. PIKNIK RODZINNY ŚW. MAKSYMILIANA, odbędzie się dziś 16 sierpnia przy kaplicy św. Maksymiliana, ul. Zagrody 10 o godz. 16.oo. Przedtem, o 10:3o Msza Św. z okazji Złotego Jubileuszu kapłaństwa ks. Krzysztofa Pacześniaka, wieloletniego kapelana w sanockim szpitalu.


4
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Szymańska Elżbieta, Bacior Andrzej, Oryszczak Helena i Wójcik Maria.

 

 

 XIX Niedziela Zwykła 09.08.2020

 

1. W najbliższą sobotę, 15 sierpnia, Uroczystość Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny. Msze Św. w kościołach naszej parafii jak w niedzielę. Podczas liturgii błogosławieństwo ziół i kwiatów.


2
. Doroczna Parafialna Pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej w Starej Wsi zaplanowana na 15 sierpnia, w tym roku nie wyruszy, ze względu na bardzo małą liczbę zgłoszeń, prawdopodobnie wynikających z obawy przed koronawirusem. Zachęcamy do organizowania się w 4-5 osobowe grupy i na wyjazd samochodem.  


3
. Nowenna Miesięcy ku czci Św. Jana Pawła II w najbliższą niedzielę, 16 sierpnia o 18.oo w kościele parafialnym. W intencji składanych podziękowań i próśb za przyczyną św. Papieża, wraz z ofiarą, odprawiana jest Msza Św.


4
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Izdebska Beata, Izdebska Bernarda, Kudroń Teresa i Kolbuch Jolanta.

 

 

XVIII Niedziela Zwykła 02.08.2020

 

 

1. Rozpoczął się sierpień – miesiąc trzeźwości. Trwa także wielka modlitwa o trzeźwość narodu. Przez osobista wstrzemięźliwość od napojów alkoholowych, przynajmniej w tym miesiącu, włączmy się w tę modlitwę. Wspierajmy także tych, którzy podjęli postanowienia trzeźwościowe . Dziś zmiana tajemnic różańcowych.


2
. We wtorek, 04 sierpnia, wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, patrona kapłanów, zwłaszcza proboszczów. W modlitwie polecajmy Panu Bogu naszych duszpasterzy.


3
. W czwartek, 06 sierpnia, Święto Przemienienia Pańskiego. W parafii Sanok Fara główny odpust związany z tytułem kościoła, uroczysta suma o godz. 11.oo. W kościele parafialnym Msze Św. o 7.3o i 18.3o.


4
. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek modlimy się za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne, także z naszej parafii. W piątek przed południem od 9.3o odwiedziny duszpasterskie chorych po zgłoszeniu dziś w zakrystii lub telefonicznie. A po południu od 16.oo okazja do spowiedzi Msza Św. o 17.oo.


5
. Już dziś warto zaplanować udział w dorocznej pielgrzymce do sanktuarium Matki Bożej w Starej Wsi dnia 15 sierpnia br. Osoby planujące powrót autokarem prosimy o zapisywanie się w zakrystii, i złożenie zaliczki 10zł.


6
. Są do zbycia odpady drewniane z czasu budowy kościoła. Chętnych do nabycia tego materiału prosimy o kontakt z p. Wiesławem Oryszczak lub Andrzejem Wolanin.


7
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie porosimy: Daniła Teresa, Morawska Magdalena, Karbownik Zofia i Mokrzycka Bożena.

 

 

XVII Niedziela Zwykła 26.07.2020

 


1
. W sobotę rozpoczyna się sierpień – miesiąc trzeźwości. To czas dla nas szczególny na płaszczyźnie religijnej i narodowej. Trwa także wielka modlitwa o trzeźwość narodu. Przez osobista wstrzemięźliwość od napojów alkoholowych, przynajmniej w tym miesiącu, włączmy się w tę modlitwę. Wspierajmy także modlitwą osoby wpisane w Parafialnej Księdze Trzeźwości.


2
. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. W kościele parafialnym wieczór fatimski rozpocznie się Mszą Św. o 18.3o, następnie modlitwa różańcowa z rozważaniem w kościele i na zakończenie procesja z figurą Matki Bożej. Nie będzie modlitwy różańcowej przed Mszą Św.


3
. Dziękujemy za ofiary złożone ubiegłej niedzieli podczas błogosławieństwa kierowców i pojazdów z okazji św. Krzysztofa. Na środki transportu dla misjonarzy zebrano w naszej parafii 6330zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.


4
. Przypominamy o obowiązku zakładania maseczek przy wchodzeniu do kościoła. To sprawa odpowiedzialności za siebie i za innych. Prosimy także o przestrzeganie zasady „W progi Boże w godnym ubiorze”. Stosownym ubiorem, odpowiednim dla domu Bożego, okazujemy szacunek Panu Bogu i dajemy świadectwo osobistej kultury zachowania.


5
. Zaplanowane na rok 2020 MISJE ŚWIĘTE, zostały przełożone z kwietnia na początek października, czyli od 04 – 11.10.2020. Termin ten zaproponował ksiądz Krzysztof, jeden z odpowiedzialnych za przeprowadzenie Misji Św. w naszej parafii. Wspomniał, by zaufać Panu Bogu, i nie lękać zapowiadanej na jesień nowej fali epidemii koronawirusa. Prosił o modlitwę w intencji Misji Św.


6
. Zapraszam na spotkanie Rady Parafialnej dziś o godz. 17.oo do WDK.


7
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Tomczewska Grażyna, Adamska Alina, Tomczewska Grażyna i Wojtyna Maria.

 

    

 

XVI Niedziela Zwykła 19.07.2020

       

 

1. Dziś rozpoczyna się XXI Ogólnopolski Tydzień Św. Krzysztofa organizowany przez MIVA Polska, organizację, która wspiera misjonarzy poprzez zakup środków transportu. W parafiach w Polsce przeprowadzana jest Akcja Św. Krzysztof – 1 grosz za 1 km na środki transportu dla misjonarzy” . Błogosławieństwo kierowców oraz poświecenie pojazdów dziś po każdej Mszy Św.


2
. Jutro, 20 lipca, wspomnienie bł. Czesława, prezbitera, w czwartek, 23 lipca, święto św. Brygidy Szwedzkiej, zakonnicy, patronki Europy, a w sobotę, 25 lipca, święto św. Jakuba Apostoła. Solenizantom tego tygodnia niech Bóg błogosławi za wstawiennictwem świętych patronów.


3
. Organizowana jest 3-dniowa Pielgrzymka na Podlasie w dniach 03-05.08.2020. Zainteresowane osoby mogą zgłosić się na nr tel. 727 933 250. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.


4
. Dziś w trzecią niedzielę miesiąca kwesta na kościół.


5
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Petejko Roksana, Ogarek - Drwięga Agnieszka, Drozd Zofia i Sieńko Anna.

 

XV Niedziela Zwykła 12.07.2020                

 

 

1. W najbliższą niedzielę, 19 lipca 2020, rozpocznie się XXI Ogólnopolski Tydzień Św. Krzysztofa organizowany przez MIVA Polska, organizację wspierającą misjonarzy poprzez zakup środków transportu. W parafiach w Polsce przeprowadzana jest „Akcja Św. Krzysztof – 1 grosz za 1 km na środki transportu dla misjonarzy”. Błogosławieństwo kierowców oraz poświecenie pojazdów odbędzie się w niedzielę 19   lipca, po każdej Mszy Św.


2
. Kolejny miesiąc nowenny ku czci św. Jana Pawła II w czwartek, 16 lipca br. W intencji podziękowań i próśb, składanych przed ołtarzem św. Papieża wraz ofiarą, odprawiana jest Msza Św. o 18.3o w kościele parafialnym. Korzystajmy z tej okazji, by wypraszać potrzebne łaski dla siebie lub dla kogoś będącego w potrzebie.


3
. Na pomoc powodzianom zebrano do puszek przed kościołami w naszej parafii łącznie kwotę 6335zł., w tym 60 kun chorwackich. Do puszek przy kościele w Sanoczku zebrano 1155zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.


4
. Jeszcze można zgłaszać się do Diecezjalnej Sztafety Różańcowej w Biurze Radia FARA: na adres e-mail: biuro@radiofara.pl(w tytule należy podać „sztafeta różańcowa lub telefonicznie – dzwoniąc pod numer +48 16 67 67 001 (biuro czynne od poniedziałku do piątku w godz. od 9:00 do 12:00 i od 14:00 do 17:00).Podczas jednego zgłoszenia należy podać 4 osoby, które o porze ustalonej z  Biurem, podejmą modlitwę różańcową w naszej sztafecie.


5
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy panie: Elżbieta Fal, Maria Drozd, Joanna Maczuga i Janina Drwięga.


6
. We wtorek, 07 lipca br., odbyło się spotkanie Rady Parafialnej. Skarbnik, p. Waldek Świątek, poinformował, że na wykończenie prac przy nowym kościele jest kwota 7260zł, i do tego kwesta z najbliższej trzeciej niedzieli lipca. Od sierpnia kwesta miesięczna będzie przeznaczona na pokrycie dachu starego kościoła. Aktualnie na pokrycie dachu jest ok. 20 tys. Informujemy, że wykonawcy pokrycia dachu byli   zamówieni już ubiegłego roku. Natomiast w chwili obecnej nie mamy żadnego      zadłużenia za prace wykonane przy nowym kościele.


7
. Dziś wybieramy Prezydenta Najjaśniejszej Rzeczypospolitej. Bardzo ważny dzień dla Polski i jej przyszłości. Wszyscy upoważnieni mają obowiązek wziąć udział w tym wydarzeniu. Jakie będą wybory, taka będzie przyszłość naszej Ojczyzny.

 

 

XIV Niedziela Zwykła 05.07.2020

 

 

1. Dziś pierwsza, adoracyjna niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych. W drugiej części dzisiejszej liturgii, wystawienie Najśw. Sakramentu i modlitwa adoracyjna podczas której ponowimy Akt Poświęcenia Kościoła w Polsce Najśw. Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi.


2
. W środę liturgiczne wspomnienie św. Jana z Dukli, patrona naszej archidiecezji, a w sobotę święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.


3
. Archidiecezjalna Sztafeta Różańcowa organizowana jest po raz drugi i trwa od 04 – 16 lipca 2020 tj. w czasie trwania 40. Przemyskiej Archidiecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Sztafeta to modlitwa polegająca na tym, że o wyznaczonej godzinie cztery osoby z danej parafii będą w swoich domach odmawiać różaniec (każda osoba inną część). W ten sposób w ok. 30 min. zostanie odmówiony cały różaniec. Organizatorzy proszą by 4 osoby z naszej parafii modliły się 11 lipca o godz. 2 (po północy). Bardzo prosimy chętnych o podjęcie tej prośby i zgłoszenie się dziś w zakrystii, lub telefonicznie.


4
. Przypominamy, że obowiązuje wakacyjny porządek odprawiania Mszy Św. w kościele parafialnym: w dni powszednienie Msze Św. o 7.oo i 18.30. W Czerteżu, w Sanoczku i w kościele parafialnym niedzielny porządek odprawiania Mszy Św. bez zmian. Sprawy urzędowe w kancelarii parafialnej można załatwić po Mszy Św. o 18.3o.


5
. Dziś przed kościołami w naszej archidiecezji zbiórka do puszek dla powodzian. Bądźmy solidarni z tymi, którzy w wielu sytuacjach utracili dorobek życia.


6
. Spotkanie Rady Parafialnej we wtorek, 07 lipca o 18.oo, w WDK. Prosimy o obecność.


7
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Wolanin Maria, Tomczewska Wioletta, Daniła Maria i Gierczak Ewelina.

 

 

                             XIII Niedziela Zwykła 28.06.2020


1
. Dziś Pierwsza Komunia Św. dla 20 dzieci z naszej parafii podczas Mszy Św. o g. 11.oo w kościele parafialnym.


2
. Jutro Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Odpust parafialny w Bukowsku.


3
.W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek Msze Św. w kościele parafialnym o 7.oo i 18.3o. Przed południem odwiedziny duszpasterskie chorych w piątek od godz. 9.oo, po zgłoszeniu przez telefon. W Sanoczku od 16.oo spowiedź, i Msza Św. o 17.oo. W pierwszą sobotę przed Mszą Św. w kościele parafialnym koronka do Miłosierdzia, a po Mszy Św. procesja różańcowa.


4
. Przypominamy, że od jutra, 29 czerwca, w kościele parafialnym obowiązuje wakacyjny porządek odprawiania Mszy Św. Msze Św. w kościele parafialnym w dni powszednie odprawiamy o 07.oo i 18.3o. Niedzielny porządek odprawiania Mszy Św. w kościołach naszej parafii pozostaje bez zmian. W kościołach filialnych w Czerteżu i w Sanoczku nie będzie Mszy Św. w dni powszednie, z wyjątkiem pierwszego piątku miesiąca. Sprawy urzędowe w kancelarii parafialnej można załatwiać po Mszy Św. o 18.3o, a w pilnych sprawach kontaktować się z księdzem dyżurnym.


5.We środę, 24 czerwca 2020 r. wystartowała nowa odsłona strony internetowej obsługującej serwis informacyjny 
40. Przemyskiej Archidiecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Z powodu trwającej epidemii oraz ograniczeń sanitarnych tradycyjne pielgrzymowanie w tym roku nie jest możliwe. Odbędzie się ono jedynie sztafetowo, zgodnie z przyjętym planem (zob. szczegóły na www.przemyska.pl w zakładce pielgrzymka). Przez internet można włączyć się do duchowego pielgrzymowania.


6. W czwartek 02 lipca, ks. arcybiskup Adam SZAL, udzieli sakrament bierzmowania
grupie młodzieży z naszego dekanatu, w tym 21 naszym młodym parafianom, o 16.oo w kościele parafialnym. Kandydatów do bierzmowania z naszej parafii zapraszam na spot- kanie jutro, w poniedziałek i wtorek na godz. 18.3o. W środę, 01 lipca br., od 17.oo okazja do spowiedzi dla kandydatów, rodziców i świadków. Przypominamy wszystkim biorącym udział w spotkaniach i w Mszy Św. o zakładaniu maseczek po wejściu do kościoła.


7
. Rozpoczął się czas wakacji i urlopów. Pamiętajmy o stosownym ubiorze wchodząc do kościoła na Mszę Św. Trzymajmy się mądrej zasady: W PROGI BOŻE W GODNYM UBIORZE. Nie wypada, by chłopcy czy mężczyźni przychodzili na Mszę Św. w krótkich spodniach i podkoszulku, a kobiety z odsłoniętymi ramionami i plecami. Uszanujmy świętość tego miejsca przez właściwy strój, który będzie znakiem naszej osobistej kultury.


8
. Dziś ważny dzień dla przyszłości Polski: Polacy wybierają prezydenta. To obywatelski obowiązek wobec Ojczyzny, którego nie można zlekceważyć w imię odpowiedzialności za wspólny Dom – Polskę. Wybierzmy człowieka, który kocha Polskę, ceni jej tradycje i wartości, i chce dla niej ofiarnie pracować.


9.
W związku z ulewnymi opadami deszczu w ostatnich dniach, w wielu miejscowościach Archidiecezji Przemyskiej doszło do powodzi i podtopień. Prosimy o solidarność i wsparcie dla poszkodowanych poprzez dołączenie do zbiórki do puszek, która zostanie przeprowadzona we wszystkich parafiach Archidiecezji Przemyskiej w niedzielę, 5 lipca 2020 r.


10
. Dziękujemy za sprzątanie i kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Gutterch Maria, Wolanin Beata, Wolanin Maria i Nowakowska Aneta.

 

XII Niedziela Zwykła 21.06.2020 

 

 

1. Wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy w sobotę, 27 czerwca. W Nowosielcach odpust parafialny przeniesiony na niedzielę 28 czerwca. Msza Św. odpustowa o godz. 11.oo.


2
. Informujemy, że już od 01 lipca, przez wakacyjne miesiące, Msze Św. w kościele parafialnym odprawiamy o 07.oo i 18.3o w dni powszednie, a w niedziele godziny odprawiania Mszy Św. bez zmian. W Sanoczku również bez zmian.


3
. Pierwsza Komunia Św. dla 20 dzieci z naszej parafii w niedzielę 28 czerwca 2020 o godzinie 11.oo w kościele parafialnym. Spowiedź dla dzieci, rodziców, rodziców chrzestnych w sobotę 27 czerwca o 16.3o w kościele parafialnym.


4
. Spotkanie kandydatów przygotowujących się do bierzmowania przy kościele parafialnym rozpocznie się w najbliższy piątek 26 czerwca br., o 18.oo. Obecność obowiązkowa.


5
. Film „Najświętsze Serce” można obejrzeć dziś w Sanockim Domu Kultury o godz. 16.oo i 18.3o.


6
. Kwesta na nasz kościół dziś w trzecią niedzielę miesiąca. Prosimy o życzliwe przyjęcie kwestujących. BÓG ZAPŁAĆ.


7
. Dziękujemy rodzicom dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Św. za posprzątanie i wystrój kościoła. O sprzątanie kościoła prosimy Rolnik Anna, Łukaszyk Krystyna, Morawska Ewa i Malik Anna.

 

 

 

 XI Niedziela Zwykła 14.06.20201
. Przeżywamy oktawę uroczystości Bożego Ciała. Procesje eucharystyczne w ciągu tygodnia w kościele parafialnym po wieczornej Mszy Św. do czwartku włącznie. Prosimy dzieci do sypania kwiatów, a rodziców, by towarzyszyli dzieciom podczas nabożeństw. Zachęcamy wszystkich Parafian do udziału w tej naszej wspólnotowej modlitwie.

W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Msza Św. w Sanoczku o 17.oo połączona z  poświęceniem wianków i błogosławieństwem dzieci, również tych jeszcze nienarodzonych, oraz rozdanie drobnych prezentów.


2
. W piątek, 19 czerwca, Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. W najbliższy piątek nie obowiązuje post.


3
. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny. Msza Św. w kościele parafialnym o 18.oo.


4
. Sanocki Dom Kultury zaprasza w dniu 21 czerwca na pokaz filmu „NAŚWIĘTSZE SERCE” o godz. 16.oo i 18.3o. Bilety zakupione w miesiącu marcu zachowują swoją ważność.


5
. Czytajmy prasę katolicką, która pomaga pogłębiać wyznawana wiarę i dawanie świadectwa wierze w środowisku naszego życia. Można na próbę zaprenumerować, na dwa lub trzy miesiące, tygodnik „Niedziela”, „Gość Niedzielny” lub miesięcznik „Mały Gość Niedzielny”. Bardzo prosimy o rozważenie tej propozycji.


6
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i złożone ofiary. O sprzątanie prosimy: Rolnik Anna, Łukaszyk Krystyna, Morawska Ewa i Malik Anna.

 

 

 

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 07.06.2020

 

 

1. Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończy się okres komunii św. wielkanocnej.


2
. W czwartek, 11 czerwca, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Z kościołów wyruszą procesje z Najświętszym Sakramentem. Pobożny udział w procesji jest wyrazem wiary w obecność Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie. Msze Święte odprawiamy w Sanoczku o godz. 7.3o i o 10.oo. Po Mszy Św. o 10.oo procesja eucharystyczna wokół kościoła. Na zakończenie procesji uroczyste błogosławieństwo i hymn „Ciebie Boga wysławiamy”. Mężczyzn z Róż Żywego Różańca prosimy o przygotowanie chorągwi i niesienie ich w czasie procesji. Dziewczynki z naszej szkoły podstawowej, a także młodsze dzieci prosimy o sypanie kwiatów w czasie tej procesji. Za pobożny udział w uroczystej procesji eucharystycznej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.


3.
Od piątku rozpoczyna się tradycyjna oktawa po Bożym Ciele. W najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.


4
. W sobotę, 13 czerwca, wspomnienie św. Antoniego. W Czerteżu Msza Św. odpustowa o 11.oo. Zapraszamy do licznego udziału w tej uroczystości szczególnie czcicieli św. Antoniego.


5
. Młodzież klasy VIII, która przygotowywała się do bierzmowania przy kościele parafialnym, przyjmie ten sakrament 02 lipca 2020 (czwartek o 16.oo) w naszym kościele. Termin jest uzgodniony z ks. arcybiskupem Adamem.


6
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Łabusiewicz Agnieszka, Oryszczak Ewa, Kowalska Grażyna i Kot Magdalena.

 

 

 

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 31.05.20201
. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Za odmówienie (odśpiewanie) hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź”, można dzisiaj zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.


2
. W poniedziałek, święto NMP Matki Kościoła. Msze Św. w kościele parafialnym o 7.3o, 9.3o i 18.oo.


3
. W czwartek, święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu modlimy się za kapłanów i o nowe powołania do życia kapłańskiego.


4
. W najbliższą niedzielę - Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres Komunii Św. wielkanocnej.


5
. Zmiana tajemnic różańcowych w niedzielę 07 czerwca br. Zapraszamy zelatorów oraz poszczególne róże na Mszę Św. o 10.oo.


6
. Od jutra rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe poświęcone Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Litanie przed Najśw. Sakramentem odmawiamy w piątek, po Mszy Św. o 17.oo, a w następne tygodnie w czwartek po Mszy Św.


7
. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Odwiedziny duszpasterskie chorych z racji pierwszego piątku tylko na zgłoszenie w zakrystii lub przez telefon. W piątek od 16.3o – 17.oo okazja do spowiedzi. Nabożeństwo pierwszosobotnie w kościele parafialnym po Mszy Św. o 18.oo.


8
. Z Komunikatu Kurii Metropolitalnej w Przemyślu: „ Od niedzieli 7 czerwca 2020 r. włącznie, zostaje odwołana dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach świętych. Zapis z Katechizmu Kościoła Katolickiego (nr 2181) brzmi: Eucha­rystia niedzielna uzasadnia i potwierdza całe działanie chrześcijańskie. Dlatego wierni są zobowiązani do uczestniczenia w Eucharystii w dni nakazane, chyba że są usprawiedliwieni dla ważnego powodu (np. choroba, pielęgnacja niemowląt) lub też otrzymali dyspensę od ich własnego pasterza. Ci, którzy dobrowolnie zaniedbują ten obowiązek, popełniają grzech ciężki.”


9
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Sobolak Iwona, Tymczak Honorata, Burzak Justyna i Piegdoń Agnieszka.

 


Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 24.05.2020

 

 

1. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Trwa Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Św. Modlitwy nowennowe odprawiamy przed nabożeństwem majowym.


2
. Za tydzień, w niedzielę, Uroczystość Zesłania Ducha Św., kończy się okres wielkanocny i jednocześnie zakończenie nabożeństw majowych.


3
. Święcenia kapłańskie w naszej Archidiecezji w sobotę, 30 maja 2020. Otaczamy modlitwą kandydatów do świeceń.


4
. Informujemy, że zaświadczenia dla rodziców chrzestnych wydawane są do rąk własnych tylko osobom poproszonym do tej funkcji. W sytuacjach wyjątkowych, zaświadczenie może odebrać osoba posiadająca do tego pisemne upoważnienie. Przypominamy, że funkcję ojca/matki chrzestnej może pełnić osoba wierząca i praktykująca. Osoby mieszkające poza parafią pochodzenia, dłużej niż sześć miesięcy, powinny zgłosić się po wspomniane zaświadczenie do Urzędu Parafialnego nowego miejsca zamieszkania.


5
. Przypominamy rodzicom ministrantów i lektorów, że czekamy na ich posługę przy ołtarzu, do której się zobowiązali. Aktualne zalecenia sanitarne pozwalają na ich obecność w kościele. Prosimy rodziców o współpracę.


6
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Wydrzyńska Agata, Hydzik Wiesława, Florko Jadwiga i Świątek Małgorzata.

        

 


VI Niedziela Wielkanocy - 17.05.20201
. Za nami już dwa tygodnie Maryjnego miesiąca maja, i śpiewu litanii na cześć Matki Bożej. Nabożeństwo majowe odprawiamy po Mszy Św. rozpoczynającej się o 17.oo, we wtorek, czwartek i sobotę. Zapraszamy.


2
. W poniedziałek, wtorek i w środę przypadają dni modlitw o urodzaje ( Dni Krzyżowe). Podczas nabożeństw majowych będziemy modlić się także o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy na roli.


3
. W środę rocznica święceń biskupich ks. bp. Stanisława Jamrozka, a w czwartek rocznica ingresu ks. abp. Adama SZALA.


4
. W piątek początek nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Za tydzień Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.


5
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Jodłowska Beata, Jodłowska Małgorzata, Skotnicka Barbara, Ryba Zofia i Skotnicka Wiesława.

 

 V Niedziela Wielkanocy - 10.05.2020

 

 

. Trwa miesiąc maj. Przychodźmy na wieczorne nabożeństwa, by wypraszać za przyczyną Matki Najświętszej dar nawrócenia dla świata, szczególnie dla Europy, która odwraca się od Boga i Jego przykazań. Mamy tez okazję modlić się o ustanie epidemii koronawirusa.


2. W bieżącym roku nie będzie Pierwszej Komunii Św. w ustalonym terminie, i według zaplanowanego scenariusza. Nie pozwalają na to obowiązujące przepisy sanitarne  związane ze wspomnianą epidemią. Rodzice dzieci przystępujących do I Komunii Św. ustalają z katechetą, ks. Rafałem, godzinę i dzień tego wydarzenia.

Nie będzie  w tym roku także rocznicy Pierwszej Komunii Św.


3
. W środę w liturgii Kościoła wspomnienie Najśw. Maryi Panny Fatimskiej.


4
. W czwartek święto św. Macieja Apostoła, a w sobotę, 16 maja br., święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski.


5
. Kolejny miesiąc nowenny ku czci św. Jana Pawła II również w sobotę 16 maja w kościele parafialnym. W intencji podziękowań i próśb odprawiana jest Msza Św. Podziękowania i prośby można składać przez cały tydzień przed ołtarzem Świętego.


6
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Starosolska Barbara, Szumska Bożena, Proćko Halina i Bieda Małgorzata.

 

 

 

IV Niedziela Wielkanocy - 03.05.2020

 

 

1. Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza to Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Każdego dnia będziemy wspierać powołanych do szczególnej służby Bożej i modlić się o dar nowych, świętych i charyzmatycznych powołań także z naszej parafii.


2.
Rozpoczął się Maryjny miesiąc maj. W Sanoczku nabożeństwa majowe, połączone z Mszą Św., odprawiamy we wtorki, czwartki i soboty po Mszy Św. rozpoczynającej się o godz. 17.oo. Prosimy wszystkich o udział w tych nabożeństwach ku czci Matki Bożej. Przypominamy, że dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. powinny uczestniczyć w tych nabożeństwach. Prosimy rodziców, dziadków dzieci prowadźcie je do Matki Bożej i uczcie je szczerej pobożności Maryjnej.


3
. W piątek, 08 maja br., uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, Patrona Polski. Tego dnia imieniny obchodzi ks. bp Stanisław Jamrozek. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.


4
.Od środy, 06 maja, można znosić zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny: komputery, klawiatury, drukarki, telewizory, radia, magnetofony, dekodery, telefony, pralki, lodówki, odkurzacze, mikrofalówki, baterie, akumulatory.  Miejsce składowania jest wyznaczone przed wejściem do dolnej części kościoła parafialnego. Zbiórkę prowadzi organizacja współpracująca z polskimi misjonarzami w Afryce.


5
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Bobowska Beata, Bobowska Grażyna, Pałys Agnieszka i Kruczek Anna.

 

 

 

 

II Niedziela Wielkanocy - 26.04.20201
. Rozpoczyna się Tydzień Biblijny. Dzisiejsza Niedziela Biblijna to kolejny Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego.


2
. W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek 01 maja, początek nabożeństw majowych. W Sanoczku w pierwszy piątek o 17.oo Msza Św. i następnie nabożeństwo majowe. Pół godziny przed Mszą Św. okazja do spowiedzi.

Zadbajmy o wizerunki Maryi w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach.   Zachęcamy dorosłych i dzieci do udziału w tych nabożeństwach w kościele lub przez radio, internet czy telewizję. Z okazji pierwszego piątku, nie będzie duszpasterskich odwiedzin chorych ze względu na epidemię koronawirusa. W nadzwyczajnych       sytuacjach prosimy telefonicznie skontaktować się z księdzem.    


3
. W sobotę, 02 maja, Uroczystość NMP Królowej Polski, przeniesiona z 03 maja. W kościele parafialnym Msze Św. odprawiamy jak w niedziele. W sobotę, 02 maja, Msza Św. w Sanoczku tylko o godz. 10.oo.


4
. Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele.


5
. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Tygodniki katolickie „Niedziela”, „Gość Niedzielny” „Przewodnik Katolicki” czy „Idziemy” można zaprenumerować w formie elektronicznej na dowolny czas. Korzystajmy z możliwości, które daje nam współczesna technika.


6
. W najbliższą niedzielę prosimy zelatorów Róż Różańcowych o odebranie miesięcznika „Różaniec”.


7
. Do sprzątania kościoła w piątek po nabożeństwie prosimy: Rudy Janina, Kucharska Anna, Bocheńska Maria i Ligęza Wanda.

 

 

 

II Niedziela Wielkanocy - Miłosierdzia Bożego 19.04.2020

 

 

1. Dziś w Niedzielę Miłosierdzia Bożego należy przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi …. w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia …… Bądźcie świadkami miłosierdzia!” (Łagiewniki, 2002 r.). Zapraszamy na GODZINĘ  MIŁOSIERDZIA do kościoła parafialnego, połączoną z wystawieniem Najśw. Sakramentu i Koronką do Miłosierdzia Bożego dziś od 15.oo – 16.oo. W Sanoczku dzisiaj Msza Św. odpustowa tylko o 12.oo. Zapraszamy.


2
. Obecna niedziela rozpoczyna TYDZIEŃ MIŁOSIERDZIA, którego myślą przewodnią są słowa kard. Stefana Wyszyńskiego „Miłosierdziem budujemy Kościół Boży”. Dziś w Polsce zbiórka do puszek na potrzeby „CARITAS”.


3
. W czwartek Uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika – Patrona Polski. Wszystkim solenizantom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego za przyczyną Św. Wojciecha.


4
. W bieżącym tygodniu nie będzie Mszy Św. w dni powszednie w kościołach w Czerteżu i Sanoczku. Intencje z Sanoczka będą odprawiane o godz. 7.oo w kościele parafialnym, a intencje z Czerteża o 18.oo.


5
. Od jutra zmieniają się przepisy sanitarne dotyczące liczby wiernych gromadzących się w kościołach. Postanowiono, że jednej osobie przypisuje się 15m2 powierzchni kościoła. Więc w kościele parafialnym, podczas Mszy Św. może przebywać 20 osób, zachowując ustalone odległości od innych uczestników liturgii; nie wliczając w to osób sprawujących kult i posługujących. W kościele w Czerteżu może przebywać 18 osób, a w kościele w Sanoczku, gdzie powierzchnia użytkowa kościoła jest większa, w liturgii może uczestniczyć 26 osób, przestrzegając ustaleń podanych przez rząd. Podczas nabożeństw w kościołach i innych miejscach kultu, wierni powinni zakładać maski ochronne.

 

 

 

Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy 13.04.2020

 

1. Dzisiaj Wielkanocny Poniedziałek, trwa Oktawa Wielkanocy przedłużająca świętowanie pamiątki Zmartwychwstania Pana Jezusa na cały tydzień. Stąd w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dziś obowiązuje porządek Mszy Św. niedzielny.


2
. Dziś czwarty dzień Wielkiej Nowenny przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy do odmawiania modlitw nowennowych w następnych dniach w domach. W niedzielę 19 kwietnia Godzina Miłosierdzia w kościele parafialnym od 15.oo – 16.oo.


3
. W najbliższą niedzielę 19 kwietnia Msze Św. w Czerteżu o 8.3o i 11.3o, natomiast w Sanoczku tylko jedna Msza Św. odpustowa o 12.oo. W Sanoczku i w Czerteżu nie będzie Mszy Św. w ciągu tygodnia, intencje mszalne będą odprawione w kościele parafialnym.


4
.Nowenna miesięcy ku czci św. Jana Pawła II połączona z Mszą Św. w czwartek 16 kwietnia o 18.oo w kościele parafialnym. W intencji podziękowań i próśb za przyczyną św. J P II oraz za Róże rodziców modlących się za swoje dzieci, będzie odprawiona Msza Św. Prośby i podziękowania można składać przed ołtarzem św. Jana Pawła II.


5
. Paschaliki i baranki wielkanocne można nabyć w zakrystii.


6. Składamy serdeczne podziękowania
za przygotowanie świątyni do Wielkanocy. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Dziękujemy właścicielom piekarni „SANREJ” Państwu Teper za dary na nasz stół wielkanocny: Bóg zapłać. Dziękujemy za życzenia świąteczne składane w kościele i nadesłane drogą elektroniczną.

 

Niech Zmartwychwstały Pan wszystkim hojnie błogosławi.

 

 

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 12.04.2020

1. DZISIEJSZA NIEDZIELA KOŃCZY TRIDUUM PASCHALNE. Rozpoczyna się Oktawa Wielkanocy – przedłużenie świętowania Zmartwychwstania Chrystusa. W najbliższy piątek, 17 kwietnia, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.


2.
Kolejne Msze Św. w dniu dzisiejszym odprawiamy o 9.3o, 11.oo i 18.oo. Dziś trzeci dzień Nowenny przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego, po Mszy Św. o 11.oo wystawienie Najśw. Sakramentu i modlitwa koronką do Miłosierdzia Bożego.


3
. Jutro poniedziałek w Oktawie Wielkanocy. Msze Św. o 7.3o, 9.3o. 11.oo i 18.oo.


4
. Msza Św. z Róży św. Maksymiliana Kolbe będzie odprawiona jutro o 7.3o, z Róży św. Bernadetty w czwartek o 18.oo, i w niedzielę 19 kwietnia Msza Św. z Róży Miłosierdzia Bożego o 7.3o.


5
. Nowenna miesięcy ku czci św. Jana Pawła II połączona z Mszą Św. w czwartek 16 kwietnia o 18.oo. W intencji podziękowań i próśb za przyczyną św. J P II oraz za Róże rodziców modlących się za swoje dzieci, będzie odprawiona Msza Św. Prośby i podziękowania można składać przed ołtarzem Św. JP II.


6
. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na potrzeby parafii składane na konto parafialne w banku PKO S.A. Informujemy, że na internetowej stronie parafii (sanok-dabrowka.pl) znajduje się zakładka „wspieraj” i po jej otwarciu można wybrać kwotę, którą chcemy przekazać dla parafii.


7
.Paschaliki i baranki wielkanocne można nabyć w zakrystii.


8
.DRODZY PARAFIANIE.

Przeżywamy trudne chwile i nieplanowane ograniczenia związane z epidemią koronawirusa. Nie dane jest nam wspólnie przeżywać tegoroczną Wielkanoc zgodnie z wielowiekową, polską tradycją i liturgią Kościoła. Jednoczymy się z Wami w modlitwie prosząc Boga, by umocnił Waszą wiarę i zaufanie ku Niemu, bo ufność w Panu jest naszą ostoją. Pusty grób Zmartwychwstałego niech będzie znakiem zwycięstwa życia nad śmiercią i miłości nad obojętnością, a Boża radość niech wypełnia Wasze serca. 

Błogosławionych i radosnych świąt Wielkanocy wszystkim Parafianom życzą  Wasi  duszpasterze.

 


Niedziela Palmowa 05.04.2020

 

 

1. Dziś Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, rozpoczyna się Wielki Tydzień. Podczas Mszy Św. poświęcenie palm.


2
. W tym tygodniu obchodzimy Święte Triduum Paschalne, które przeżywamy w szczególnych okolicznościach, spowodowanych epidemią koronawirusa. Stąd przekazujemy postanowienia Metropolity Przemyskiego Arcybiskupa Adama Szala dotyczące przezywania TRIDUUM PASCHALNEGO:


Liturgię Mszy Św. WIECZERZY PAŃSKIEJ
(Wielki Czwartek), Liturgię WIELKIEGO PIĄTKU, odprawia się tylko w kościele parafialnym o godz. 18.oo, z zachowaniem obowiązujących przepisów sanitarnych i bez udziału wiernych. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, czyli jakościowy i ilościowy i nie ma od niego dyspensy: powstrzymujemy się od pokarmów mięsnych i tylko raz jemy do syta. Zachęcamy do zachowania postu także w Wielką Sobotę.


W WIELKĄ SOBOTĘ
w liturgii mogą brać udział, ci którzy zamówili Mszę Św. Liturgię rozpoczynamy o 19.oo.  W Wielką sobotę nie organizujemy tradycyjnego błogosławieństwa pokarmów na stół świąteczny. Prosimy, aby w każdej rodzinie w poranek wielkanocny zostało przeprowadzone Błogosławieństwo stołu ( tekst na stronie parafialnej www.sanok-dabrowka.pl )

Możliwość indywidualnej adoracji Najśw. Sakramentu przy Grobie Pańskim, z zachowaniem przepisów dotyczących liczby uczestników ( 5 osób), może trwać do  rozpoczęcia Mszy Św.


Jednocześnie zachęcamy do udziału w Liturgii Triduum Paschalnego, którą transmituje TVP z Jasnej Góry o godz.18.oo. 


WIELKANOC
: Msza Św. rezurekcyjna w kościele parafialnym oraz w kościołach   filialnych w Czerteżu i Sanoczku o godz. 6.oo, bez procesji i pokropienia wodą święconą. Następne Msze Św. o stałych godzinach. W Poniedziałek Wielkanocny Msze Św. w kościołach naszej  parafii jak w niedzielę, również o 18.oo.


3.
Osoby, które pragną skorzystać ze spowiedzi sakramentalnej
, powinni umówić się na nią telefonicznie z kapłanem. Jest ona możliwa w kościołach, kaplicach i innych stosownych miejscach, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności (numery tel. do księży przed wejściem do Kancelarii Parafialnej).

Warto pamiętać, że żal doskonały, płynący z miłości do Boga, wyrażony przez wiernych w szczerej prośbie o przebaczenie (takiej, jaką penitent jest obecnie w stanie wyrazić), i któremu towarzyszy stanowcze postanowienie, aby jak najszybciej przystąpić do spowiedzi sakramentalnej, pozwala uzyskać im przebaczenie grzechów, nawet śmiertelnych (por. Katechizm Kościoła Katolickiego nr 1452).


4
. W Wielki Piątek rozpoczyna się Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy do praktykowania Godziny Miłosierdzia w Wielki Piątek od 15.oo – 16.oo, korzystając z katolickich rozgłośni radiowych czy TV Trwam.    


5
. Bardzo prosimy o uporządkowanie grobów na cmentarzu i obejścia kościoła. Zachowajmy porządek na cmentarzu i przy kontenerze na odpady.


Módlmy się za naszą Ojczyznę i Kościół święty za przyczyną  św. Michała Archanioła…

 

 Niedziela Wielkiego Postu 29.03.2020.

1. Przeżywamy piątą niedzielę Wielkiego Postu. Zgodnie z polską tradycją od dzisiejszej niedzieli zasłania się krzyże w kościele. Pozostają one zasłonięte aż do Wielkiego Piątku. Za tydzień przypada zmiana tajemnic różańcowych.


2
. Niedziela Męki Pańskiej czyli Niedziela Palmowa za tydzień 05 marca br., i początek uroczystych obchodów Wielkiego Tygodnia. Podczas Mszy Św. błogosławieństwo palm.


3
. Spowiedź wielkopostna w naszej parafii tego roku odbędzie w poniedziałek, wtorek i środę Wielkiego Tygodnia. Więcej informacji na temat spowiedzi przekażemy w niedzielę.


4
. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Ze względu na epidemię koronawirusa, Msza Św. i okazja do spowiedzi tylko w kościele parafialnym. Nie będzie Mszy Św. w kościołach w Czerteżu i Sanoczku, a intencje mszalne zamówione w tych kościołach, będą odprawione w kościele parafialnym.


5
. Od dziś przechodzimy na czas letni. Msza Św. w kościele parafialnym dziś o godz. 15.4o oraz w Niedzielę Palmową o 15.4o. W dni powszednie Msze Św. popołudniowe o 18.oo. Kancelaria Parafialna także czynna według czasu letniego.


6
. Najważniejsze informacje związane z przeżywaniem Wielkiego Tygodnia zostaną przekazane w najbliższą niedzielę.


7
. Paschaliki i baranki wielkanocne można nabyć w zakrystii.


8.
W najbliższym czasie będzie dostępny na stronie internetowej parafii moduł szybkich płatności na konto parafii przez stronę internetową. Parafianie będą mogli dokonać szybkiej wpłaty na konto parafii bez podawania numeru konta, odbiorcy i innych żmudnych operacji. Na stronie będą wyświetlone "cegiełki" o różnych nominałach np. 10 zł, 20 zł, 50 zł, 100 zł, 200 zł, 500 zł.

O dostępności tej formy wpłat na rzecz parafii poinformujemy gdy będzie ona już zainstalowana.

 

Ojczyznę i nas samych polecajmy Bogu za przyczyną Św. Michała Archanioła…

 

PUSTY WATYKAN I PRZESZYWAJĄCE SŁOWA FRANCISZKA. 

TO NAJWAŻNIEJSZY SYMBOL TEGO PRZEŁOMOWEGO CZASU

 

 

To najmocniejszy symbol zarazy. Mówi więcej niż najpiękniej napisane słowa. Pusty plac św. Piotra skąpany w deszczu. Szary. Zimny. Stoi krucyfiks z rzymskiego kościoła San Marcello al Corso. To właśnie ten XV wieczny krucyfiks chronił Rzym przed zarazą dżumy.

 

 

Papież Franciszek potrafi podkreślić wagę symboliki. 15 marca 2020 poszedł pieszo właśnie do kościoła San Marcello al Corso. Nie są to jednak symbole puste ani efekciarskie. To Urbi Et Orbi zostanie na długo zapamiętane. Powinno być zapamiętane nie tylko przez wstrząsającą symbolikę, w jakiej miało miejsce. Nie tylko przez przytłaczającą pustkę i izolacje. Nie tylko przez podskórnie przez nas wszystkich odczuwalny strach przed nieznanym.

Franciszek precyzyjnie ten strach opisuje, wychodząc od Ewangelii.

„Gdy zapadł wieczór” (Mk 4, 35). Tak zaczyna się usłyszana przez nas Ewangelia. Od tygodni wydaje się, iż zapadł wieczór. Na naszych placach, ulicach i miastach zebrały się gęste ciemności; ogarnęły nasze życie, wypełniając wszystko ogłuszającą ciszą i posępną pustką, która paraliżuje wszystko na swej drodze. Czuje się je w powietrzu, dostrzega w gestach, mówią o tym spojrzenia. Przestraszyliśmy się i zagubiliśmy.

mówi Franciszek. Zagubiliśmy się jako cywilizacja. Zagubiliśmy się w moralnym relatywizmie. Zagubiliśmy się w szalonym konsumpcjonizmie. W ciągu dwóch tygodni nasz styl życia zmienił się totalnie.

Czas pandemii przypadający w Europie w okresie Wielkiego Tygodnia, decyzja o zamknięciu kościołów w czasie świąt Wielkiej Nocy, pusty plac św. Piotra w Watykanie w najważniejszym dla katolików czasie w liturgicznym roku- to wszystko daje nam jednoznaczną symbolikę. Pandemia uderza w całą zachodnią cywilizację w jednym czasie. Uderza też w coś, co przerodziło się w nową formę religijności.

Koronawirus w ekspresowym tempie zdemolował całą komercjalizację życia. A to ona przecież stała się dziś naszą nową religią. Czy w czasie Wielkiego Postu nie powinniśmy wyrzec się swoich przyzwyczajeń cielesnych w imię duchowego przygotowania się na czas Wielkiego Tygodnia? Od dawna ta powinność zanika. Europa stała się miejscem postchrześcijańskim, gdzie rytualność zastąpiła głębię wiary. Poza rytualnością pojawiło się przywiązanie do celebracji powierzchowności.

Zakaz spotykanie się w grupach, uziemione samoloty, opustoszałe hotele. Zamknięte bary, restauracje i kluby. Post nadszedł w czasie, gdy przeciągaliśmy karnawał do końca świata i jeden dzień dłużej. Pierwszy raz zderzamy się z kryzysem, który dotyka absolutnie każdego. COVID-19 nie jest wybredny. Jest za to entuzjastą pełnego egalitaryzmu. A co przyjdzie po nim? Wirus masakrujący nasze gospodarki. Ten wirus dotknie już każdego z nas w sposób namacalny,

Burza odsłania naszą bezradność i odkrywa te fałszywe i niepotrzebne pewniki, z jakich zbudowaliśmy nasze programy działania, nasze plany, nasze nawyki i priorytety. Pokazuje nam, jak uśpiliśmy i porzuciliśmy to, co karmi, podtrzymuje, daje siłę naszemu życiu i naszej wspólnocie. Burza odsłania wszystkie postanowienia, by „zapakować” i zapomnieć o tym, co karmiło dusze naszych narodów; wszystkie te próby znieczulenia pozornie „zbawczymi” nawykami, niezdolnymi do odwoływania się do naszych korzeni i przywoływania pamięci naszych starszych, pozbawiając nas tym samym odporności niezbędnej do stawienia czoła przeciwnościom losu. Wraz z burzą opadła maska tych stereotypów, za pomocą których ukrywaliśmy nasze „ego”, stale się martwiąc o własny obraz. Po raz kolejny odkryto tę (błogosławioną) wspólną przynależność, od której nie możemy uciec: przynależność jako braci.

mówił wczoraj Franciszek. Dał bardzo prostą, a jakże trudną jednocześnie receptę na ten kryzys. Receptę, o której zapomnieliśmy w Europie. Papież pyta: „Czemu tak bojaźliwi jesteście? Jakże wam brak wiary”. Początkiem wiary jest świadomość, że potrzebujemy zbawienia. Nie jesteśmy samowystarczalni, sami toniemy; potrzebujemy Pana jak starożytni żeglarze gwiazd. Zaprośmy Jezusa do łodzi naszego życia. Przekażmy Mu nasze lęki, aby On je pokonał.”

Słowa te mają wyjątkowy wymiar niosąc się po pustym Placu Świętego Piotra.

Autor: Łukasz Adamski

 

 

 

IV Niedziela Wielkiego Postu 22.03.2020

 

1. Dzisiejsza niedziela w tradycji Kościoła nazywana jest niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Kościół wzywa wiernych do radości, aby podejmowany trud przemiany serca przyniósł błogosławione owoce. Dziś zamiast Gorzkich Żali pomodlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego, i odśpiewamy suplikacje.


2
. W środę, 25 marca, Uroczystość Zwiastowania PańskiegoDzień Świętości Życia. Przed wieczorną Mszą Św. w kościele parafialnym modlitwa różańcowa w intencji o poszanowanie ludzkiego życia od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci. Podczas Mszy Św. o 17.oo można złożyć deklaracje Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Formularze deklaracji jeszcze są na stoliku przy wyjściu z kościoła.


3
. W zakrystii można nabyć wielkanocne paschaliki i baranki przygotowane przez Caritas Archidiecezji Przemyskiej.


4
. W niedzielę 29 marca przechodzimy na czas letni. Stąd w najbliższą i w pozostałe niedziele W. Postu, Msza Św. w kościele parafialnym będzie odprawiana jak dotychczas tj. ok. 15.4o. Natomiast w dni powszednie o 7.oo i 18.oo.


5.
W związku z epidemią koronawirusa na terenie Polski, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ks. arcybiskup Stanisław Gądecki, napisał:

„Pamiętajmy, że w czasie każdego zagrożenia życia społeczności ludzkiej odwoływano się zawsze do mocy gorącej modlitwy i skuteczności sakramentów. Dlatego      zachęcam wszystkich do ożywienia głębokiej wiary w moc Eucharystii i polecania  Panu Bogu tej sprawy w modlitwie powszechnej”.


6
. Jutro, 23 marca, spotkanie Rady Parafialnej o godz. 18.oo w sali Domu Kultury. Prosimy o obecność.


7
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Kiełbasa Katarzyna, Adamska Anna, Adamska Stanisława i Adamska Ewelina.

 

 

 

 III Niedziela Wielkiego Postu 15.03.2020

 

1. Już trzecia niedziela W. Postu. Trwajmy w postanowieniach wielkopostnych: niech nie zabraknie czasu na codzienną modlitwę, czytanie Pisma Świętego i wartościowej prasy religijnej. Dobrym słowem i modlitwę pomagajmy tym, którzy złożyli przyrzeczenia trzeźwościowe.


2
. Gorzkie Żale dziś po Mszy Św. o 10.oo. Droga Krzyżowa w piątek o 17.oo.


3
. Nabożeństwo nowenny miesięcy ku czci św. Jana Pawła II jutro, 16 marca o godz. 17.oo w kościele parafialnym. Jeszcze dziś i jutro można składać podziękowania i prośby za wstawiennictwem św. JP II do skarbonki przed jego ołtarzem. W składanych intencjach oraz za rodziców modlących się za swoje dzieci, będzie odprawiana Msza Św.


4
. W czwartek przypada uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. To dzień szczególnej modlitwy za ojców. Jest to także dzień imienin Ojca Świętego seniora Benedykta XVI oraz ks. abpa seniora Józefa Michalika. Wszystkim solenizantom składamy życzenia obfitości Bożego błogosławieństwa za wstawiennictwem św. Józefa. Msze Św. o 7.oo i 17.oo.


5
. Do puszek na misje „Ad Gentes”, przed kościołami naszej parafii zebrano łącznie: 2410zł., 50$ USA i 5$ meksykańskich. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.


6
. Caritas Archidiecezji Przemyskiej przygotowała paschaliki (które można zapalić na grobach bliskich zmarłych) i baranki wielkanocne, które, zakupione w zakrystii, mogą być symbolicznym wyrazem naszego miłosierdzia wobec potrzebujących. Caritas prosi o ofiarę przynajmniej 7zł za paschalik i 5zł za baranka.


7
. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do skarbonki na stoliku za ławkami, a ofiarodawcy mogą wpisać się zeszytu.


8
. Kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami informujemy, że planowany termin bierzmowania został zmieniony ze względu na stan zagrożenia koronawirusem. Nowy termin bierzmowania, oraz przygotowania kandydatów na przyjęcie tego sakramentu, zostaną podane w stosownym czasie.


9
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Rygliszyn Joanna, Skalińska Małgorzata, Kwiecień Danuta i Woźny Aleksandra.

 

Cały Kościół i Ojczyznę naszą polecajmy wstawiennictwu Św. Michała Archanioła.

 

 

 

II Niedziela Wielkiego Postu 08.03.2020

 

1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu. Przypominamy, że Drogę Krzyżową w naszym kościele odprawiamy w każdy piątek o 17.oo, i następnie Msza Św. Gorzkie Żale w niedziele po Mszy o 10.oo. Przypominamy, że w Wielkim Poście, w kościele parafialnym, nie odprawiamy Mszy Św. o 17.oo, tylko po Gorzkich Żalach, śpiewanych o 15.oo.


2
. Również dziś Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, tzw. „NIEDZIELA AD GENTES”. Do puszek przed kościołem można złożyć dobrowolną ofiarę na wsparcie dzieła misyjnego, albo wysłać SMS o treści MISJE na numer 72032 (2,46zł z VAT). Zbiórkę ofiar organizuje Służba Liturgiczna.


3
. We wtorek, 10 marca br., początek nowenny przed uroczystością Św. Józefa.


4
. Droga Krzyżowa ulicami dzielnicy Dąbrówka odbędzie się w najbliższy piątek 13 marca br. Początek o godz.19oo obok placu zabaw, na ul. Witosa. Prosimy zabrać lampiony.


5
. Na stoliku za ławkami jest wystawiona skarbonka na kwiaty do Bożego Grobu. Tradycyjnie, obok jest zeszyt do którego można się wpisać.


6. Uczniów kl. VII SP
z terenu parafii zapraszamy na spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem, w czwartek 12. marca br. do kościoła parafialnego na godz. 17.oo.


7
. Rodziców kandydatów do bierzmowania z kl. VIII SP z terenu parafii zapraszamy na spotkanie w niedzielę, 15 marca, w kościele parafialnym o 11.oo. Natomiast w sobotę, 14 marca, kandydatów do bierzmowania z VIII kl. z terenu parafii zapraszamy na godz. 10.oo pierwszą grupę, a na 11.oo druga grupę do salki Św. Cecylii.


8
. Bóg zapłać za ofiary na ogrzewanie kościoła z dnia 01 marca br. Na tacę złożono 1.146zł. Bóg zapłać. Za tydzień, w 3 niedzielę miesiąca, kwesta na nasz kościół.


9
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie w piątek po Mszy Św. prosimy: Dodaj Agnieszka, Dadaś Agnieszka, Szuba Elżbieta i Kolbuch Wanda.


10.
Złóżmy los Polski i nas samych w ręce Boga oraz Matki Najświętszej” – to prośba parafian o modlitwę ludzi dobrej woli, w środę
11 marca br. o godz. 20.oo
, o powstrzymanie koronawirusa w Polsce i na całym świecie. O tej godz. można odmówić 3 chwalebną tajemnicę różańca (Zesłanie Ducha Św.) i koronkę do Miłosierdzia Bożego.

 

 

I Niedziela Wielkiego Postu 01.03.2020

 

1. Dziś pierwsza Niedziela Wielkiego Postu. Zmiana tajemnic różańcowych. W kościołach Archidiecezji Przemyskiej odczytywany jest List Pasterski na Wielki Post Ks. Arcybiskupa Adama Szala. Przypominamy, że Drogę Krzyżową w naszym kościele odprawiamy w każdy piątek o 17.oo, a Gorzkie Żale w niedziele po Mszy o 10.oo.


2
. Za tydzień Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, tzw. „Niedziela Ad Gentes”. Do puszek przed kościołem można będzie złożyć dobrowolną ofiarę na wsparcie dzieła misyjnego, albo wysłać SMS o treści MISJE na numer 72032 (2,46zł z VAT).


3
. Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej odbędzie się w tym roku w Ustrzykach Dolnych w dniach od 03 – 05 kwietnia W spotkaniu w zasadzie mogą uczestniczyć młodzi, którzy ukończyli 16 rok życia. Zgłoszenia u katechetów w SP i szkołach średnich. Więcej informacji na ten temat na: www.przemyska.pl


4
. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek odwiedziny duszpasterskie chorych: w Czerteżu, Sanoczku i Zabłotcach od 9.3o. W piątek w Sanoczku o 17.oo Droga Krzyżowa i Msza Św. W sobotę, w kościele parafialnym, modlitwa różańcowa i rozważanie z pierwszej soboty po Mszy Św. o 17.oo.


5
. Film „NAJŚWIĘTSZE SERCE”, poświęcony kultowi Najśw. Serca Pana Jezusa, będzie wyświetlany w Sanoku 14 marca 2020 (sobota) o godz. 14.oo i 16.oo.

6. Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszy 27 marca(piątek) 2020 o godz. 20.oo z kościoła Przemienienia Pańskiego w Sanoku. Do wyboru jest 5 tras od 40 do 80 km do Sanktuariów Maryjnych i miejsc kultu Męki Pańskiej: do Polańczyka, Kalwarii Pacławskiej, Komańczy oraz Krosna. Szczegóły na plakatach i w Internecie.


7
. Spotkanie Grupy Biblijnej 03 marca br., po Mszy Św. o 17.oo w dużej sali na plebanii.


8
. Na Rekolekcje Trzeźwościowe w dniach od 20 -22 marca 2020 w Miejscu Piastowym zapraszają Księża Michalici. Program skierowany jest do rodzin (jest opieka nad dziećmi), do osób szukających wyjścia z nałogów i zniewoleń, do młodzieży i narzeczonych. Więcej informacji na sanktuarium.michalici.pl a zaproszenia na stoliku przy wyjściu z kościoła.


9
. Uczniów VIII kl. SP przygotowujących się do bierzmowania, pierwszą grupę z aktualnej listy od Bodnar Maja do Miksiewicz Aleksandra zapraszamy w sobotę 07 marca br. na godz. oo do salki na plebanii, drugą grupę od Piszko Karol do końca listy na godz. 11.oo. Obecność obowiązkowa.


10
. Zmarł śp. Józef Rysz z dzielnicy Dąbrówka. Pogrzeb odbędzie się we wtorek 03 marca 2020. Msza Św. o 13.oo, od 12.oo różaniec za zmarłego. „Dobry Jezu, a nasz Panie…”


11
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie w piątek po Mszy Św. prosimy: Bobowska Barbara, Rzepka Anna, Lesiak Ryszarda i Lesiak Jolanta.

 


VII Niedziela Zwykła 23.02.2020

 

1. W tym tygodniu,26 lutego, Środa Popielcowa, która rozpoczyna czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu. W tym czasie przez modlitwę, wyrzeczenia i uczynki miłosierdzia przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, tzn. ilościowy (jeden posiłek do syta i dwa lekkie – obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 18. rok życia, a nie rozpoczęli 60. ), oraz jakościowy (tj. wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia). Zachęcamy, by również dzieci i młodzież wprowadzać w ducha pokuty i uczyć wyrzeczenia, które jest znakiem prawdziwej miłości. Msze św. w Środę Popielcową wraz z obrzędem posypania głowy popiołem w kościele parafialnym: 7.3o, 9.3o i 17.oo, w Sanoczku o 17.oo. Przypominamy, że W. Post jest tzw. „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych zabaw i dyskotek.


2
. W kościele parafialnym Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.oo z kazaniem pasyjnym, później Msza św. bez kazania. W Sanoczku Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17.oo i Msza św., natomiast Gorzkie Żale - w niedzielę, połączone z Mszą św. o godz. 10.oo. Za odprawienie Drogi Krzyżowej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.


3.
Dziś rozpoczyna się Tydzień Trzeźwości. Zachęcamy do podjęcia abstynencji i do modlitwy o trzeźwość oraz za uzależnionych i ich rodziny. Można też podejść do kancelarii i wpisać się do Parafialnej Księgi Trzeźwości.


4
.Wszystkich członków chóru parafialnego zapraszamy na próbę  w najbliższy czwartek  27 lutego na godz. 17.45, do salki św. Cecylii na plebanii. Równocześnie ponawiamy zaproszeni do wszystkich parafian, którzy lubią śpiewać do udziału w naszym chórze parafialnym.


5
. Dzieci i rodziców III kl. SP z terenu parafii zapraszamy na Drogę Krzyżową w piątek 28.02.2020 o 17.oo, a po Mszy Św. spotkanie organizacyjne przed Pierwszą Komunią Św.


6. Uczniów klasy VI, VII i VIII SP
prosimy o podejście do zakrystii i odebranie indeksów.


7
. W najbliższą niedzielę 01 marca br., taca mszalna przeznaczona, jako II cz., na ogrzewanie kościoła.


8
. Ukazał się kolejny numer darmowej gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”. Weź, przeczytaj i podaj dalej. Bądź apostołem dobra.


9
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Szwarc Danuta, Światek Jadwiga, Świątek Grażyna i Świątek Agnieszka. Sprzątanie w piątek po Drodze Krzyżowej i Mszy Św.

 

 


VI Niedziela Zwykła 16.02.2020

 

1. Msza Św. w intencji podziękowań i próśb za przyczyną św. Jana Pawła II oraz w intencji Róż Rodziców modlących się za swoje dzieci będzie odprawiona dziś o godz. 17.oo. w kościele parafialnym. Przed ołtarzem papieskim znajdują się karteczki na których możemy wpisywać swoje intencje.


2
. W sobotę, 22 lutego, Święto Katedry św. Piotra Apostoła. Dzień modlitwy w intencji następcy św. Piotra, papieża Franciszka.


3
. Porywisty wiatr w minionym tygodniu spowodował wiele szkód na cmentarzach. Leżą potłuczone lampiony i rozrzucone wieńce. Bardzo prosimy o uporządkowanie grobów bliskich zmarłych i najbliższego otoczenia. Plastiki i szkoło należy wkładać do kontenera.


4
. Klasę VIII SP z terenu parafii zapraszamy na spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem w piątek 21 lutego br. na 17.oo do kościoła parafialnego, a klasę VI SP z terenu parafii prosimy na spotkanie w czwartek na 17.oo.


5
. Okresowa kwesta na kościół dziś w III niedzielę miesiąca, i ewentualnie w najbliższych dniach tego tygodnia. Już dziś składamy serdeczne podziękowania za okazaną ofiarność, a zespołom kwestującym za zaangażowanie. BÓG ZAPŁAĆ.


6
. Informacyjne spotkanie na temat odnawialnych źródeł energii, o formach wsparcia do paneli fotowoltaicznych czy wymiany pieców, odbędzie się w piątek 21.02 br. o oo w Domu Ludowym w Pisarowcach.


7
. Spotkanie Rady Parafialnej w czwartek 20 lutego, o 18.oo w Domu Ludowym.


8
. Obrzęd wprowadzenia do posługi lektorskiej dla 14 ministrantów naszej parafii odbędzie się w najbliższą niedzielę 23 lutego br., w kościele w Czerteżu podczas Mszy Św. o 11.3o. Rodziców tych kandydatów do posługi Ludowi Bożemu zapraszamy na tę uroczystość.


9
. Od roku 2020 zapowiedzi przedślubne będą umieszczane na tablicach ogłoszeń.


10
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Michta Dorota, Buczek Bożena, Gebus Helena i Ciupka Krystyna.

 

 

 

V Niedziela Zwykła 09.02.2020

 

1. We wtorek, 11 lutego, ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO. Jest to dzień modlitwy w intencji chorych, a zarazem okazja do okazania im chrześcijańskiej miłości. W naszej parafii Msze św. o 7.oo, 11.oo – dla chorych i w intencji chorych z naszej parafii, i o godz. 17.oo. Okazja do spowiedzi przez pół godziny przed Mszą św. o 11.oo, i podczas tej Mszy Św. udzielenie sakramentu chorych. Prosimy krewnych o pomoc chorym w przybyciu do kościoła. Przypominamy, że sakrament chorych mogą przyjąć osoby będące w stanie łaski uświecającej. 

 

2. Uczniów klasy VII SP z terenu parafii prosimy na spotkanie formacyjne do kościoła parafialnego w piątek 14 lutego na godz. 17.oo. Prosimy zabrać indeksy.

 

3. W środę, 12 lutego br., przypada rocznica śmierci ks. prał. Antoniego Szypuły. Pomódlmy się w jego intencji.

 

4. Msza Św. w intencji podziękowań i próśb za przyczyną św. Jana Pawła II oraz za Róże Rodziców modlących się za swoje dzieci będzie odprawiona w niedzielę, 16 lutego, o godz. 17.oo. Uszanujmy tę możliwość wyrażania wdzięczności Panu Bogu za Jego dary i składania próśb za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Przed jego ołtarzem znajdują się karteczki na których możemy wypisać nasze intencje.

 

5. W piątek, 14 lutego br., święto św. Cyryla i Metodego, patronów Europy.

 

6. Kandydatów na lektorów zapraszamy na spotkanie formacyjne w sobotę 15 lutego br., na godz. 9.3o do salki ministranckiej w domu parafialnym.

 

7. PUBLICZNY RÓŻANIEC w intencji odnowy moralnej narodu polskiego i zadośćuczynienia za grzech aborcji odbędzie się w dniu 15  lutego o  godz. 16.oo na placu Św. Michała w Sanoku. Zaprasza Fundacja Pro-Prawo do życia i Akcja Katolicka.

 

8. W najbliższą trzecią niedzielę miesięczna kwesta na kościół. Ubiegłej niedzieli na ogrzewanie kościoła zebrano na tacę 1513zł. Bóg zapłać.

 

9. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie w czwartek po Mszy Św. prosimy: Patent Joanna, Łukaszyk Karolina, Tympalska Stanisława i Łukaszyk Elżbieta.

 


IV Niedziela Zwykła 02.02.2020

 

1. Dziś Święto Ofiarowania Pańskiego i jednocześnie pierwsza, adoracyjna niedziela miesiąca. Poświecenie gromnic podczas Mszy Św. Zmiana tajemnic różańcowych. Również dziś Dzień Życia Konsekrowanego, który ustanowił w 1997 r. papież św. Jan Paweł II, stwarzając okazję do głębszej refleksji całego Kościoła nad darem życia poświęconego Bogu. Siostry i bracia zakonni, a także członkowie instytutów świeckich, stowarzyszeń życia apostolskiego, pustelnicy ofiarowali swoje życie na wyłączną służbę Bogu. Przed kościołami w naszej archidiecezji zbiórka do puszek na rzecz zakonów klauzurowych.


2
. Poświęcenie i wręczenie książeczek do I Komunii św. dziś po Mszy Św. w kościele parafialnym o 11.oo. Także wykonawcy szopek odbiorą dziś po Mszy Św. o 11.oo wykonane szopki i nagrody.


3
. Spotkanie Grupy Biblijnej we wtorek, 04 lutego br., po Mszy Św. o 17.oo.


4
. W środę, 05 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie św. AGATY. Po Mszy Św. o 17.oo w kościele paraf. błogosławieństwo chleba, wody i soli, które przynosimy do kościoła.


5
. W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W Sanoczku Msza Św. w piątek o 16:oo. Okazja do spowiedzi od 15.15. Odwiedzimy chorych w Czerteżu i Sanoczku od 9.3o.


6
. Uczniów z klasy VIII z terenu parafii zapraszamy na spotkanie przed bierzmowaniem w piątek 07 lutego, do kościoła parafialnego na godz. 17.oo. Proszę zabrać indeksy.


7
. Na zakończenie tradycyjnie obchodzonego okresu Bożego Narodzenia serdecznie dziękujemy wszystkim za przyjęcie posługi kapłańskiej – kolędy, przyjmowanej z wiarą. Bóg zapłać za okazywaną życzliwość i gościnność, oraz troskę o dobro wspólnoty parafialnej. Serdecznie witamy w naszej parafii nowe rodziny, które w minionym roku zamieszkały na terenie naszej parafii i życzymy, by powoli odkrywały swoje miejsce w nowej parafii, włączały się w życie religijne parafii, i doświadczały pomocy oraz życzliwości otoczenia.

Składamy serdeczne podziękowania za ofiary składane z okazji kolędy. Bóg zapłać.

Wszystkim, którzy włączali się w przygotowanie kościoła do świąt Bożego Narodzenia, wykonywali dekoracje świąteczne i inne konieczne prace, przekazali drzewka na choinki, niech Pan Bóg wynagrodzi poświęcenie i ofiarność obfitością błogosławieństwa.


8
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Nawrocka Agnieszka, Kotlarz Danuta, Kucińska Anna i Patent Stanisława.

 

 

Ojczyznę naszą polecajmy wstawiennictwu św. Michała Archanioła…

 

III Niedziela Zwykła 26.01.2020

 

 

1. Dziś po raz pierwszy w Kościele Katolickim przeżywamy NIEDZIELĘ SŁOWA BOŻEGO. Papież Franciszek napisał, że ten dzień powinien być poświęcony „celebracji, refleksji i krzewieniu Słowa Bożego… i ukazać ważność codziennej lektury oraz modlitwy Pismem Świętym.” Ojciec Św. zachęca wszystkich: „nie ustawajmy nigdy w poświęcaniu Pismu Świętemu czasu i modlitwy, aby zostało przyjęte „nie jako słowo ludzkie, ale – jak jest naprawdę – jako słowo Boga” (1 Tes 2,13).

ZACHĘCAMY do czytania Pisma Św. oraz do medytacji cytatów biblijnych na karteczkach w koszyku przy wyjściu z kościoła (dziękujemy za przygotowywanie tych tekstów), do włączenia się do Grupy Biblijnej, która już kilka lat działa w naszej parafii – najbliższe spotkanie we wtorek 04 lutego w sali na plebanii. Serdecznie zapraszamy.     


2
. W niedzielę, 02 lutego, Święto Ofiarowania Pańskiego i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Poświęcenie gromnic podczas Mszy Św. w kościołach naszej parafii. Tego dnia będą zbierane ofiary do puszek na pomoc klasztorom klauzurowym w naszej archidiecezji.

Poświęcenie i wręczenie dzieciom książeczek do I Komunii Św. również w niedzielę 02 lutego podczas Mszy Św. o 11.oo w kościele parafialnym. Wykonawców szopek znajdujących się przy ołtarzach bocznych zapraszamy także na Mszę Św. o 11.oo, celem odebrania dyplomów i nagród.


3
. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Stąd modlitwa różańcowa połączona z rozważaniem tajemnic tym razem po Mszy Św. o 17.oo w kościele parafialnym.


4
. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca i zmiana tajemnic różańcowych.


5
. Ukazał się nowy numer gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”, którą prosimy zabrać do domu i przekazać innym po przeczytaniu. Gazeta znajduje się na stoliku przy wyjściu z kościoła.


6
. Kandydatów na lektorów z terenu parafii prosimy na spotkanie formacyjne w sobotę 01 lutego br., do salki ministranckiej na plebanii. Proszę zabrać ze sobą materiały formacyjne wcześniej rozdane. Obecność obowiązkowa.


7.
Za tydzień, 02 lutego, taca podczas Mszy Św. przeznaczona na ogrzewanie kościoła.


8
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Derewecka Wiesława, Rowenczyn Krystyna, Haduch Diana i Haduch Zofia. Ojczyznę naszą i parafię, przygotowującą się do Misji Parafialnych, polecajmy wstawiennictwu św. Michała Archanioła…

 

 

 

II Niedziela Zwykła 19.01.2020

 

1. Dziś dzień liturgicznego wspomnienia św. Józefa Sebastiana PELCZARA, modlimy się w intencji naszej archidiecezji.


2.
W sobotę, 25 stycznia, Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. 


3
. Za tydzień NIEDZIELA SŁOWA BOŻEGO ustanowiona przez papieża Franciszka, poświecona celebracji, refleksji oraz krzewieniu Słowa Bożego. Zachęcamy, szczególnie tego dnia, do lektury Pisma Św.


4
. „WIECZÓR KOLĘD” w wykonaniu chóru „MIRIAM” oraz zespołu smyczkowego „Con amore” z Sanockiego Domu Kultury odbędzie się w niedzielę 26 stycznia br. w  kościele parafialnym o godz. 17.3o.  Usłyszymy najpiękniejsze kolędy i pastorałki, dawne i współczesne, w wykonaniu  chóru oraz wszystkich zebranych. Serdecznie zapraszamy na wspólne kolędowanie i ponowne przeżycie tajemnicy Bożego Narodzenia.  


5
. Dziś zbieramy podpisy, w duchu solidarności z mieszkańcami Ustrzyk Dolnych, przeciwko próbom ograniczenia religii przez władze tego miasta. Jest to inicjatywa Stowarzyszenia Ośrodek Myśli Kard. Stefana Wyszyńskiego w Komańczy z siedzibą w Ustrzykach Dolnych. Nie potrzeba podawać numeru PESEL.


6
. W minionym tygodniu zakończyliśmy wizytę duszpasterską – kolędę w dzielnicy Dąbrówka, i jednocześnie w całej parafii. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za otwarte drzwi Waszych domów, wspólną modlitwę i życzliwość. Bóg zapłać za ofiary złożone z okazji kolędy. Niech Najśw. Maryja Panna, Patronka naszej parafii, wyprasza wszystkim dar Bożego błogosławieństwa.


7
. Dziś, w trzecią niedzielę miesiąca, kwesta na nasz kościół. Niech Święci nasi Patronowie: św. Jan Paweł II i św. Faustyna wypraszają potrzebne łaski wszystkim ofiarodawcom i osobom kwestującym.

Jednocześnie informujemy, że wzorem ubiegłych lat, w pierwszą niedzielę lutego br., taca mszalna będzie przeznaczona na centralne ogrzewanie.  


8
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Koczera Marzena, Bobak Anna, Goleń Elwira i Bąk Magdalena.

 

 Przez wstawiennictwo Św. Michała Archanioła módlmy się o zgodę i jedność w służbie Ojczyźnie dla wszystkich Polaków oraz o dobre przygotowanie i przeżycie MISJI PARAFIALNYCH w naszej parafii.

 

 

 

 

Święto Chrztu Pańskiego 12.01.2020

    

1. Dziś Święto Chrztu Pańskiego – zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego. Kolędy śpiewamy tradycyjnie do 02 lutego.

 

2. W sobotę rozpoczyna się Tydzień Modlitwa o Jedność Chrześcijan.

 

3. W przyszłą niedzielę przypada dzień liturgicznego wspomnienia św. Józefa Sebastiana PELCZARA. Modlimy się w intencji naszej archidiecezji.

 

4. WIECZÓR KOLĘD w wykonaniu chóru „MIRIAM”, solistów i recytatorów oraz zespołu smyczkowego „Con amore” z Sanockiego Domu Kultury odbędzie się w niedzielę dnia 26 stycznia 2020 o godz. 17.3o w kościele parafialnym. Usłyszymy najpiękniejsze kolędy       i pastorałki dawne i współczesne w wykonaniu chóru oraz wszystkich zebranych. Na wspólne kolędowanie i ponowne przeżycie tajemnicy Bożego Narodzenia już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.

 

5. Publiczna modlitwa różańcowa w intencji ochrony życia poczętego i zadośćuczynienia za grzech aborcji oraz odnowy moralnej narodu polskiego, odbędzie się w sobotę 18 stycznia 2020, od 16.oo – 17.oo na Placu św. Michała w Sanoku, przy pomniku św. Michała Archanioła. Modlitwę przygotowują osoby świeckie oraz Fundacja „PRO- PRAWO DO ŻYCIA”. Zachęcamy do włączenia się do tej bardzo potrzebnej modlitwy.

 

6. W czwartek, 16 stycznia, nowenna miesięcy za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II. W intencji próśb i podziękowań składanych z ofiarą do skarbonki, oraz za rodziców modlących się za swoje dzieci będzie odprawiana Msza Św.

 

7. Stowarzyszenie Ośrodek Myśli Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Komańczy, z siedzibą w Ustrzykach Dolnych, podjęło inicjatywę zbierania podpisów w ramach protestu przeciwko próbom ograniczania lekcji religii przez Burmistrza w Gminie Ustrzyki Dolne. W duchu solidarności w tak ważnej sprawie w najbliższą niedzielę, 19 stycznia, będą zbierane podpisy we wszystkich sanockich parafiach po każdej Mszy św. Jako ludzie wierzący pokażmy naszą solidarność i zaangażowanie w tak waznej sprawie.

 

8. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Kwolek Anna, Rygielska Justyna, Kot Dorota i Sokołowska Henryka.

 

9. W tym tygodniu zakończy się doroczna wizyta duszpasterskakolęda. Już dziś składamy parafianom z Sanoczka serdeczne podziękowania za otwarte drzwi waszych domów, wspólną modlitwę i życzliwość. Bóg zapłać za ofiary składane z racji wizyty duszpasterskiej - kolędy.

 

 

 

 

II niedziela po Narodzeniu Pańskim   05.01.2020

 

 

1. Dziś pierwsza, adoracyjna niedziela miesiąc, w drugiej części Mszy Św. modlitwa adoracyjna. Zmiana tajemnic różańcowych.


2
. Jutro, 06 stycznia, przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli. W kościele święcimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu. Takie oznakowanie drzwi naszych domów jest świadectwem wiary wobec naszych braci i sióstr. Msze Św. w kościołach naszej parafii jak w każdą niedzielę. Ofiary składane jutro na tacę przeznaczone są na dzieło misyjne Kościoła.

ORSZAK TRZECH KRÓLI, czwarty raz organizowany w naszym mieście, wyruszy także z naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do udziału dzieci z rodzicami, młodzież i dorosłych. Na parkingu przy ul. Piastowskiej, przed kościołem parafialnym, już od 13.15 można otrzymać koronę, chorągiewkę, oraz chustę, której kolor jest naszym znakiem rozpoznawczym. Można też przyjść we własnym stroju np. pasterza, anioła. Zapraszamy do licznego udziału w tym niecodziennym wydarzeniu.


3
W niedzielę, 12 stycznia, będziemy obchodzić Święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego, chociaż kolędy śpiewamy tradycyjnie do 02 lutego.


4
. Dzisiejsza składka przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Przemyślu.


5
. W Sanoczku dalszy ciąg kolędy: 07stycznia od godz. 14.oo – 1ks. od p. Karbownik w kierunku Budnie i dalszy ciąg za kościołem. 2ks. – od p. Żytka (od Prusieka) w kierunku WDK. 3ks. – od Sanoka w kierunku starego kościoła.

08 stycznia od godz. 14.oo – pozostałe domy z wtorku (okolice starego kościoła w kierunku WDK).


6
. Składamy serdeczne podziękowania za życzenia świąteczne i noworoczne przekazane na nasze ręce bezpośrednio oraz pocztą elektroniczną i tradycyjną. Wszystkim składamy Bóg zapłać. 


7
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Hędrzak Natalia, Podsiadło Elżbieta, Florek Beata i Pelc Mirosława.

 


Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

29.12.2019

 

1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela kończącego się 2019 roku, jest świętem Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa, oraz Dniem Modlitwy o Świętość Małżeństw i Rodzin. Podczas Mszy Św. o godz. 11.oo w kościele parafialnym, odbędzie się obrzęd odnowienia ślubów małżeńskich dla małżonków obchodzących jubileusze życia w sakramentalnym małżeństwie.


2
. Zakończenie Roku Pańskiego 2019 we wtorek 31 grudnia. Msze Św.w kościele parafialnym o 7.oo, 9.3o (za zmarłych parafian w roku 2019) i Msza Św. o godz. 15.oo połączona będzie z nabożeństwem przebłagalno - dziękczynnym. Podziękujemy Panu Bogu za wszystkie łaski otrzymane w kończącym się roku i przepraszać będziemy za grzechy i zaniedbania. Msza Św. w Sanoczku również o 15.oo. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.


3
.W środę, 01 stycznia, NOWY ROK i jednocześnie Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Godziny odprawiania Mszy Św. jak w niedzielę.


4
. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca stycznia. Okazja do spowiedzi w kościele parafialnym tylko piątek przed Mszą Św. o 07.oo i od 16.oo – 17.oo, podczas adoracji Najśw. Sakramentu. W Sanoczku Msza Św. tylko w piątek o 16.oo. W piątek również odwiedziny chorych w Czerteżu, Sanoczku i w dzielnicy Dąbrówka od godz. 9.oo. Nabożeństwo pierwszosobotnie w kościele parafialnym rozpocznie się Mszą Św. o 17.oo a zakończy modlitwą różańcową z rozważaniem poszczególnych tajemnic.


5
. ORSZAK TRZECH KRÓLI w Sanoku organizowany jest po raz czwarty. Nasza parafia włącza się w to wydarzenie. Dla uczestników zostały przygotowane korony, chusty oraz śpiewniki. W orszaku mogą wziąć udział dzieci wraz z rodzicami, młodzież i dorośli. Uczestnicy gromadzą się w poniedziałek 06 stycznia na parkingu przy ul. Piastowskiej o godz. 13.15, aby zaopatrzyć się w konieczne elementy wystroju, i przygotować się do wymarszu. Program szczegółowy zostanie podany przed wymarszem.


6
. W sobotę 04 stycznia od godz. 9.oo zakończenie kolędy w Czerteżu i początek w Sanoczku od p. Wydrzyńskich.

Warto kolejny raz przypomnieć, że kapłan przychodzi z Bożym błogosławieństwem. W czasie kolędy, w miarę możliwości, wszyscy domownicy powinni być obecni na wspólnej modlitwie. Na stole przygotujmy Pismo św., krzyż i wodę święconą. Uczęszczający na katechezę dzieci i młodzież przygotują zeszyty z religii. Spotkanie z duszpasterzem w gronie bliskich sobie osób jest dobrą okazją do rozmowy o problemach rodziny, sprawach parafii i naszej Ojczyzny.


7
. Z miana tajemnic różańcowych w niedzielę 05 stycznia 2020 r. po Mszy Św. o 10.oo. 


8
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Fal Elżbieta, Ciupka Grażyna, Bułdak Anna, Malik Wiesława.

 

 

IV Niedziela Adwentu 22.12.2019  

 

 

1. Dziś czwarta, ostatnia, niedziela Adwentu. Jutro rocznica święceń biskupich ks. abp. Adama Szala, modlimy się w jego intencji. We wtorek Wigilia Narodzenia Pańskiego. Pasterka w kościołach naszej parafii o godz. 23.oo. Zatroszczmy się o chrześcijańską oprawę wieczerzy wigilijnej. Przypominamy, że przebieg wieczerzy powinien być następujący: a) śpiew kolędy „Wśród nocnej ciszy” i zapalenie świecy, b) czytanie Pisma Św. o narodzeniu Chrystusa, c) wspólna modlitwa rodzinna, w której pamiętajmy o bliskich zmarłych, d) dzielenie się opłatkiem, składanie życzeń i, jeśli jest zwyczaj, wręczanie prezentów, e) spożywanie wigilijnych potraw, wspólne kolędowanie i rodzinne wyjście na Pasterkę. Zdecydowanie nie podawajmy alkoholu na stół wigilijny.


2
. W środę UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO. Msze Święte w kościele parafialnym o godz. 7.3o, 9.3o i 11.oo i o 17.oo, a w Sanoczku o 7.3o i 10.oo. W czwartek, 26 grudnia, Święto św. Szczepana Pierwszego Męczennika, godziny odprawiania Mszy Św. jak w Boże Narodzenie. W piątek, 27 grudnia, Święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, błogosławieństwo wina. Program tegorocznej kolędy znajduje się na parafialnej stronie internetowej, a w wersji papierowej w najnowszym numerze gazetki parafialnej „Nasza Królowa” . Kolędę rozpoczniemy 28 grudnia o g. 9.oo od Tuchorza i w Czerteżu. Natomiast 04 stycznia 2020 (sobota) od g. 9.oo zakończenie w Czerteżu i jeden ks. rozpocznie kolędę w Sanoczku od p. Wydrzyńskich.


3. W piątek, 27 grudnia
, w święto św. Jana Apostoła, obowiązuje powstrzymanie się od pokarmów mięsnych. W sobotę 28 grudnia br., święto św. Młodzianków, a na zakończenie Mszy Św. błogosławieństwo małych dzieci.


4
. W niedzielę, 29 grudnia, Święto Świętej Rodziny: JEZUSA, MARYI i JÓZEFA. Dzień Modlitw o Świętość Małżeństw i Rodzin. Na Mszę Św. o godz. 11.oo, w kościele parafialnym, zapraszamy małżonków, którzy w tym roku obchodzili jubileusz 25-lecia i 50-lecia zawarcia sakramentu małżeństwa. Msza Św. ofiarowana jest w intencji czcigodnych Jubilatów. Bardzo prosimy o obecność.


5
. Ukazały się najnowsze, tym razem podwójne, numery tygodników Gość Niedzielny”(10zł) i „Niedziela” (10zł), z wieloma cennymi dodatkami. Pisma można nabyć również u ministrantów przy wyjściu z kościoła. W zakrystii można jeszcze otrzymać poświęcony opłatek i kalendarz parafialny na 2020.


6
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Hnat Monika, Hnat Maria, Wójcik Teresa i Norak Maria.

 

7. Dziękujemy za złożone ofiary. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli.

    

III Niedziela Adwentu 15.12.2019

               

 

1. Dziś trzecia niedziela Adwentu. Od 17 grudnia przygotowujemy się bezpośredniego do uroczystości Bożego Narodzenia. Przystąpmy do sakramentów świętych i pojednajmy się z ludźmi przez gest przeproszenia, naprawienia wyrządzonej krzywdy oraz szczerą życzliwość.


2
. Jutro, 16 grudnia, nowenna do Św. Jana Pawła II po Mszy Św. o 17.oo w kościele parafialnym. Prośby i podziękowania wraz z ofiarą można składać jeszcze jutro do Mszy Św. W intencji składanych podziękowań i próśb oraz za rodziców, którzy podjęli modlitwę różańcową za swoje dzieci, będzie odprawiana Msza Św. 


3
. Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii w środę, 18 grudnia. W kościele parafialnym spowiadamy przed południem od godziny 10:oo – 12.oo i po południu od 15.oo – 17.3o. W Czerteżu i w Sanoczku po południu od 15.oo – 17.oo. Do chorych planujemy pójść z posługą duszpasterską w poniedziałek 23 grudnia od godz. 9.oo. Adresy chorych, których odwiedzamy tylko z okazji świąt, prosimy zgłaszać w zakrystii. Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni przed świętami.


4
. W zakrystii można zaopatrzyć się w świece wigilijne przygotowane przez Caritas oraz poświęcone opłatki, które są znakiem łączności ze wspólnota parafialną.


5
. Na Pomoc Kościołom na Wschodzie zebrano przed kościołami naszej parafii łącznie 2570zł.Bóg zapłać za złożone ofiary.

Dziś miesięczna kwesta na nasz kościół w Sanoczku. Zespoły kwestujące przyniosą w prezencie Kalendarz Parafialny na 2020.


7
. Przy obrazie MB Częstochowskiej został zainstalowany ołtarz. Jest to fundacja ks. prałata Zbigniewa Wolanina oraz Marii i Andrzeja Wolanin. Marcinowi Wolanin dziękujemy za transport ołtarza do Sanoczka. Montażem ołtarza zajął się p. Stanisław Miedziuch, pomocą służyli: Jan Tomczewski, Piotr Rudy, Stanisław Kwieciński, Wiesław Oryszczak i Marcin Wolanin. Fundatorom składamy serdeczne Bóg zapłać. Wyrazy wdzięczności również p. Stanisławowi Miedziuchowi i pomocnikom.


8
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Sabat Monika, Solon Dorota, Fijałko Aneta i Pietrycka Agnieszka.

 

 


Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP 

II Niedziela Adwentu 08.12.2019

 

 

1. Dziś Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP i druga niedziela Adwentu. W Polsce przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem na Wschodzie. Do puszek przed kościołami można złożyć dobrowolną ofiarę na pomoc tym Kościołom. Dzisiejsza Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP łączy się z nabożeństwem GODZINA ŁASKI od 12.oo – 13.oo. Zapraszamy zwłaszcza osoby należące do Rycerstwa Niepokalanej.


2
. Poświęcenie i wręczenie medalików dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii Św. odbędzie się dziś podczas Mszy Św. o 11.oo w kościele parafialnym.


3
. Zachęcamy do liczniejszego udziału w roratach, które odprawiamy w Sanoczku w czwartek o 16.oo. Nie zmarnujmy czasu adwentowego. Obowiązkowo w roratach powinny uczestniczyć dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Św. oraz młodzież objęta formacją przed bierzmowaniem.


4
. IX Jarmark Bożonarodzeniowy odbędzie się na Rynku Galicyjskim w Skansenie w Sanoku 15 grudnia br. od 11.oo – 14.oo. Szczegóły na plakatach. W piątek, 13 grudnia, Dzień Pamięci Ofiar Stanu Wojennego.


5
. W zakrystii można nabyć świece wigilijne przygotowane przez Caritas Polska w cenie 6zł.


6
. Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii odbędzie się w środę 18 grudnia. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii adresów chorych, przyjmujących Komunię Św. tylko z racji świąt, których odwiedzimy 23 grudnia br.


7
. Uczniowie VII i VIII klasy SP z terenu naszej parafii będą uczestniczyć w rekolekcjach przed bierzmowaniem w Zboiskach od 13 - 15 grudnia (piątek – niedziela)2019. Przyjazd własnym transportem w piątek godz. 17.oo – 17.3o. Prosimy o modlitwę w ich intencji, zwłaszcza rodziców.


8
. Za tydzień, w III niedzielę miesiąca, kwesta na nasz kościół.


9
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Bacior Andrzej, Oryszczak Helena, Wójcik Maria i Wójcik Danuta. 

I jeszcze sprawa sprzątania kościoła. Na ostatnim spotkaniu Rady Parafialnej ustalono, że ze względu na niepotrzebne komentarze p. kościelny rezygnuje z przyjmowania opłat za sprzątanie w zastępstwie wyczytanej osoby, i nie podejmuje się szukania kogoś w zastępstwie. Osoby, które nie mogą przyjść do sprzątania powinny szukać zastępcę we własnym zakresie.  

 


I Niedziela Adwentu 01.12.2019

 

 

1. Dziś początek Adwentu. Włączmy się w adwentowe czuwanie, zwłaszcza przez udział w roratach oraz przyjmowanie Komunii Św. Rozpoczyna się nowy rok duszpasterski, którego myślą przewodnią są słowa „Wielka Tajemnica wiary”. W kościele parafialnym roraty odprawiamy w dni powszednie o godz. 17.oo. Przewodnikiem w tegorocznych roratach będzie sługa Boży kard. Stefan Wyszyński, o którym papież Jan Paweł II pozwiedzał: „Takiego prymasa Bóg daje raz na  tysiąc lat”. Postarajmy się też o adwentowy wystrój   naszych mieszkań.


2
. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP w najbliższą niedzielę 08 grudnia. Wspomniana uroczystość jest świętem patronalnym Rycerstwa Niepokalanej. Podczas Mszy Św. o 11.oo w kościele parafialnym poświęcenie i wręczenie medalików dzieciom przed Pierwszą Komunią Św. Bezpośrednio po Mszy Św. o 11.oo, GODZINA ŁASKI, na którą serdecznie zapraszamy.


3
. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek odwiedziny duszpasterskie chorych: w Czerteżu i Sanoczku od 9:3o. W piątek od 16.oo – 17.oo w kościele parafialnym adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi. W Sanoczku Msza Św. tylko w piątek o 16.oo. Spowiedź od 15.15.


4
. Spotkanie Grupy Biblijnej we wtorek, 03 grudnia, po wieczornej Mszy Św. w sali na plebanii.


5
. Dziś zostaną poświęcone opłatki, które przyniosą do naszych domów upoważnione osoby już dziś i następnych dniach. Każda rodzina otrzyma w prezencie Kalendarz Parafialny na 2020 rok. Przypominamy, że ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na fundusz organistowski. Na ostatnim spotkaniu Rady Parafialnej uzgodniono, że składka na ten fundusz na rok 2020 wynosi 50zł od numeru domu. Prosimy, aby w dniu roznoszenia opłatków uwiązać psy, jeżeli są na podwórku. Roznoszenie opłatków rozpocznie się od p. Skalińskiej, od kościoła w stronę Prusieka, a reszta w poniedziałek i wtorek.


6
. Caritas Archidiecezji Przemyskiej zaprasza do włączenia się w akcję Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Wigilijne świece - symbol akcji są dostępne w zakrystii w cenie 6 zł. Pamiętajmy, że nie jest to cena świecy, ale ofiara przeznaczona na pomoc dla najbiedniejszych.


7
. Za tydzień Dzień Modlitwy za Kościół na Wschodzie. W Polsce zbiórka do puszek na pomoc tym Kościołom.


8
. Spotkania formacyjne przed bierzmowaniem dla kandydatów z terenu parafii: klasa VI SP - środa, VII i VIII SP – czwartek. Każde spotkanie rozpoczyna się w kościele parafialnym o 17.oo.


9
. Ukazał się adwentowy numer gazetki parafialnej „Nasza Królowa”, w której znajdziemy m. in. artykuł na temat „Godziny Łaski” i wprowadzenie w nowy Rok Duszpasterski.


10
. Rada Parafialna na wspomnianym spotkaniu omawiała także sprawę sprzątania naszego kościoła i zmiany w regulaminie sprzątania. W czasie kolędy zostanie sporządzona nowa lista osób, które będą przychodzić do sprzątania kościoła.  


11.
Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy:  Izdebska Bernarda, Kuroń Teresa, Kolbuch Jolanta i Szymańska Elżbieta. 

 

 

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

24.11.2019

 

 

1. Dziś uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, koniec roku liturgicznego. W kościele parafialnym Nieszpory za zmarłych poleconych w wypominkach dziś o 16.3o, i Msza Św. o godz. 17.oo.


2
. Dzisiejsza uroczystość to święto patronalne Akcji Katolickiej, która pełni misję ewangelizacyjną w ścisłym związku z hierarchią Kościoła. Niech Pan Bóg umacnia i pomnaża liczbę osób oddanych tej ważnej dla Polski działalności    


3
. W najbliższą niedzielę, 01 grudnia, rozpocznie się już ADWENT. W kościele zostanie ustawiony wieniec adwentowy z czterema świecami, symbolizującymi cztery niedziele Adwentu. Podczas Mszy Św. zostaną poświęcone opłatki wigilijne na nasze świąteczne stoły. Poświęcone opłatki wraz nowym kalendarzem   parafialnym zostaną dostarczone do domów naszych parafian. Przypominamy, że ofiary składane z tej okazji przeznaczone są na fundusz organistowski.


4
. W sobotę święto św. Andrzeja, apostoła. Wszystkim solenizantom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego na każdy dzień za przyczyną świętego Patrona.


5
. „Kobieta Królewski Projekt – zobacz siebie na nowo” to tytuł weekendowego spotkania dla pełnoletnich kobiet w dniach 11 – 01.12.2019 przy parafii Ojców Franciszkanów w Sanoku. Podczas konferencji i warsztatów kobiety odkrywać będą swoją tożsamość i godność córki Boga, oraz Boży plan na swoje życie i powołanie. Zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu. Spotkanie prowadzi p. Sylwia Wilk. Więcej informacji na plakatach.


6
. Informujemy, że film „Nieplanowane” wyświetlany jest dziś w Sanockim Domu Kultury o 16.oo, w poniedziałek o 20:oo i we wtorek o 18.oo.


7
. Spotkanie Rady Parafialnej w środę o 18.oo w Wiejskim Domu Kultury. Prosimy o obecność.


8
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Morawska Magdalena, Karbownik Zofia, Mokrzycka Bożena i Izdebska Beata. Prosimy o odpowiedzialne potraktowanie posługi sprzątania naszego kościoła.


9
. Czytajmy prasę katolicką. Dziś „Gość Niedzielny” wraz kalendarzem na ścianę w cenie 6zł. Jest również kolejny, bezpłatny numer gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”.

 

XXIII Niedziela Zwykła 17.11.2019

 

 

1. Dziś obchodzony jest III Światowy Dzień Ubogich. W dniach od 18 - 24 listopada Parafialny Oddział Akcji Katolickiej organizuje zbiórkę żywności dla potrzebujących. W kościele parafialnym i w sklepie PSS „Czwórka” będą wystawione kosze do których można będzie składać żywność o dłuższej przydatności do spożycia, i w dobrym opakowaniu.


2
. Za tydzień UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – ostatnia niedziela roku liturgicznego.


3
. Zbliża się koniec listopada. Zapraszamy do udziału w Mszy Św. o godz. 16.oo, i do modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Wypominki można jeszcze składać do końca listopada.


4
. W piątek, 22 listopada – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki chórzystów, muzyków i organistów. Stąd w kościele parafialnym o 17.oo, będzie odprawiona uroczysta Msza Św. z udziałem chóru o błogosławieństwo Boże dla chórzystów oraz ich rodzin, na którą zapraszamy wszystkich parafian.


5
. Można jeszcze nabyć książkę napisaną przez ks. Krzysztofa Pastuszaka „Ogień wichrem gnany” będącej zapisem jego pracy duszpasterskiej w Polsce, Belgii i Afryce. Cena egz. 10zł.


6
. Film „Nieplanowane”, o którym głośno jest w świecie, będzie wyświetlany w Sanockim Domu Kultury w dniach od 23 – 26 listopada 2019, o godz. 18.oo. Film trzeba koniecznie obejrzeć, a bilety warto kupić wcześniej.


7
. Dziś kwesta na kościół w Sanoczku. Już teraz za składane ofiary mówimy Bóg zapłać. Za trud kwestowania całemu zespołowi z Rady Parafialnej także serdeczne Bóg zapłać.


8
. Redakcja tygodnika „Gość Niedzielny” przygotowała kalendarz na rok 2020 z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Cena 7zł.


9
. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty. O sprzątanie prosimy: Tomczewska Grażyna, Adamska Alina, Wojtyna Maria i Daniła Teresa.

 

 

XXXII Niedziela Zwykła 10.11.2019

 

 

1.Trwa miesiąc listopad. Codziennie po Mszy Św. o 17.oo w kościele parafialnym modlimy się za zmarłych poleconych w wypominkach. W Sanoczku w czwartki i niedziele.


2
. W Polsce obchodzony jest dziś Dzień Solidarności z Kościołem PrześladowanymSudan Południowy. Kraj zamieszkuje 12 mln ludzi, z czego 40% to katolicy. Wojna domowa wyniszczyła kraj a dziesiątki tysięcy ludzi, szczególnie dzieci, głoduje. Włączmy się w pomoc duchową i materialną naszym siostrom i braciom w wierze. 


3
. Jutro rocznica odzyskania niepodległości. Bogu polecamy tych wszystkich, którzy oddali życie za Ojczyznę. Msza Św. dla mieszkańców Sanoka i okolicy w kościele Przemienienia Pańskiego o 11.oo. W kościele parafialnym o 17.oo.


4
. W sobotę, 16. dnia miesiąca, po Mszy o 17.oo w kościele paraf., kolejny dzień nowenny ku czci św. Jana Pawła II. Przy ołtarzu Papieża znajduje się skrzynka do której można wkładać wraz z ofiarą podziękowania i prośby, które będą odczytywane na początku Mszy Św. W intencji tych podziękowań i próśb, oraz za rodziców modlących się na różańcu za swoje dzieci, będzie odprawiana Msza Św.


5
. Uczniów klasy VI z terenu parafii zapraszamy na spotkanie formacyjne do kościoła parafialnego w środę, 13 listopada, na godz.17.oo. Dla każdego uczestnika formacji przeznaczona jest książeczka „Pamiętnik bierzmowanego” w cenie 10zł. Prosimy przynieść opłatę i indeksy.


6
. Krzysztof Pastuszak przysłał książkę „Ogień wichrem gnany” będącej zapisem jego pracy duszpasterskiej w Polsce, w Belgii i Afryce. Cena książki 10zł. do nabycia w zakrystii i na stoliku za ławkami.


7
. Uczniów klasy VII i VIII SP prosimy o odbiór indeksów. 


8
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary, o sprzątanie prosimy: Ogarek – Drwięga Agnieszka, Drozd Zofia, Sieńko Anna i Tomczewska Grażyna.

 

XXI Niedziela Zwykła 03.11.2019

 

 

1. Dziś pierwsza, adoracyjna niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych. W drugiej części niedzielnego spotkania wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja. Trwajmy na modlitwie.


2
. Do piątku, czyli do 08 listopada, duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego po spełnieniu następujących warunków:

a. wyzbycie się przywiązania do grzechów, nawet lekkich

b. przystąpienie do sakr. pokuty i pojednania (można to uczynić wcześniej) oraz przyjęcie Komunii sakramentalnej

c. pobożne nawiedzenie cmentarza, gdzie należy odmówić: Ojcze nasz, Wierzę w Boga, dowolną modlitwę za zmarłych oraz modlitwę w intencjach Ojca Św.

W pozostałych dniach miesiąca listopada odpust jest cząstkowy. Jedna spowiedź sakramentalna wystarczy dla zyskania odpustów w wielu dniach.


3
. Przez cały miesiąc, po wieczornej Mszy Św. w kościele parafialnym modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach. W Sanoczku po Mszy Św. w tygodniu i w niedziele listopada.


4
. Grupę Biblijną oraz chcących pogłębić znajomość Pisma Św. zapraszamy we wtorek, 05 listopada, po wieczornej Mszy Św. do domu parafialnego.


5
. Młodzież z klasy VII i VIII SP z terenu parafii zapraszamy na spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem w czwartek 07 listopada na godz. 17.oo. Na spotkanie proszę przynieść opłatę 120zł na rekolekcje przed bierzmowaniem zaplanowane w Domu Rekolekcyjnym w Zboiskach w dniach 13 – 15 grudnia 2019. Prosimy przynieść indeksy. Bardzo prosimy na spotkanie także jednego z rodziców poszczególnych uczniów. 


6
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i kaplicy cmentarnej i za złożone ofiary. O sprzątanie prosimy: Drozd Maria, Maczuga Joanna, Drwięga Janina i Petejko Roksana.

 

 

XXX Niedziela Zwykła 27.10.2019

 

1. Dziś ostatnia niedziela października. W czwartek, 31 października, ostatnie nabożeństwo różańcowe i Msza Św. o godz. 16.oo. Dzieci regularnie uczęszczające na nabożeństwa różańcowe otrzymają nagrody za udział w tych nabożeństwach. Prosimy wszystkich o obecność. Spowiedź w czwartek 31 października od 15.15.


2
. W piątek, 01 listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W kościele parafialnym Msze Św. o godz. 7.3o, 9.3o, 11.oo i o 14.oo. Nie będzie już Mszy Św. o 17.oo. Po Mszy Św. o 14.oo procesja żałobna na cmentarz. W Sanoczku Msze Św. o 7.3o i 11.3o. Msza Św. o 11.3o w Sanoczku będzie odprawiona w starym kościele, i po niej   procesja żałobna. W dzień Wszystkich Świętych obowiązuje udział w Mszy Św., i nie zastępuje tego obowiązku modlitwa na cmentarzu. W czasie procesji żałobnej włączmy się do wspólnej modlitwy i zachowajmy powagę, dając świadectwo żywej wiary  i duchowej wspólnoty ze zmarłymi. Po modlitwach obrzędowych na cmentarzu można poprosić kapłana o poświęcenie nowych nagrobków. Podczas oczyszczania grobów bliskich zmarłych zachowajmy porządek, również przy wynoszenia odpadów do kontenera. W dniach świątecznych główna brama cmentarza parafialnego będzie otwarta, ale tylko dla pieszych. W niedzielę 03 listopada zmiana tajemnic różańcowych.


3
. Przypominamy, że od dziś obowiązuje czas zimowy. Msze Św. popołudniowe w niedziele i święta oraz w dni powszednie w kościele parafialnym o godz. oo. Kancelaria parafialna czynna według czasu zimowego. W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca. W czwartek, 31 października, odwiedziny duszpasterskie chorych: w Czerteżu i Sanoczku od 09.3o. W kościele parafialnym od 16.oo – 17.oo okazja do spowiedzi z okazji I piątku miesiąca.


4
. W sobotę Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze Św. w kościele paraf. o 7.3o, 9.3o i 17.oo. W Sanoczku o 16.oo. Zachęcamy do korzystania z sakramentów świętych i ofiarowania zyskiwanych odpustów za bliskich zmarłych. Przez cały listopad można składać kartki wypominkowe, polecając zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Informujemy, że za zmarłych poleconych w wypominkach będziemy modlić się po wieczornej Mszy Św. przez cały listopad.


5
. Siostry Klawerianki dziękują za ofiary złożone na cele misyjne przed kościołami w naszej parafii ubiegłej niedzieli. Zebrano łącznie 3722,73zł. Bóg zapłać.


6
. Dziś w tygodniku „Gość Niedzielny” zapowiadana płyta DVD „BERNADETTA. CUD W LOURDES”. Warto film obejrzeć, nawet kilka razy. Cena 6zł.

Ukazał się również kolejny numer bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej „DOBRE NOWINY”. Zachęcamy: weź, przeczytaj i podaj dalej.

 

 

 

XXIX Niedziela Zwykła 20.10.2019

 

 

1. Dziś NIEDZIELA MISYJNA rozpoczynająca TYDZIEŃ MISYJNY. Modlimy się za misje na wszystkich kontynentach. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, składając także dziś ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.

Siostry Klawerianki z Krosna dzielą się dzisiaj z nami doświadczeniem misyjnym, by zachęcić nas do większego zaangażowania w dzieło misyjne.


2
. Październik w tym roku to Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny, i już wnet się skończy. Wszystkich parafian zapraszamy na modlitwę różańcową o 17.3o.


3
. Na zlecenie Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego w Polsce, dziś w parafiach liczenie praktyk niedzielnych.


4
. Na stoliku za ławkami znajdują kartki wypominkowe, które należy wypełnić podając imiona zmarłych w pierwszym przypadku np. Adam, Krystyna, Stanisław itd. i złożyć do skarbonki. Zadbajmy o porządek na grobach bliskich zmarłych. Prosimy o wkładanie wszelkich odpadów do kontenerów.


5
. Przygotowujących się do bierzmowania prosimy o podejście do zakrystii i odebranie podpisanych indeksów.


6
. Dyrektor MIVA Polska przesłał na adres Urzędu Parafialnego podziękowania „za udział w Akcji Św. Krzysztof – 1 gr. za 1 km i pomoc w zakupie środków transportu dla polskich Bóg zapłać za wsparcie”.


7
. Z okazji Dnia Papieskiego do puszek przed kościołami naszej parafii zebrano 332 zł. oraz 2 Euro na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Bóg zapłać za hojne wsparcie.


8
. Od następnej niedzieli, 27 października, przechodzimy na czas zimowy. W związku z tym, Msze Św. w niedziele i święta oraz w dni powszednie zostają przesunięte z godz. 18.oo na godz. 17.oo. Podobnie zmienia się czas otwarcia kancelarii parafialnej. 


9
. Dziś, w trzecią niedzielę miesiąca kwesta na kościół w Sanoczku. Zauważmy i spróbujmy docenić zakres robót wykonanych przed kościołem i w jego otoczeniu, które nabrało piękna i ładu. Niech Jezus Miłosierny błogosławi wykonawcom i wszystkim ofiarodawcom. 


10
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Rolnik Anna, Łukaszyk Krystyna, Morawska Ewa i Malik Anna.

 

XXVIII Niedziela Zwykła 13.10.2019

 

1. Dziś DZIEŃ PAPIESKI. Przed kościołami w Polsce kwesta na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera wykształcenie polskiej, uzdolnionej młodzieży z uboższych rodzin.


2
. W środę, 16 października, w rocznicę wyboru św. Jana Pawła II na stolicę piotrową, zapraszamy na nabożeństwo różańcowe do kościoła parafialnego o godz. 17.3o i Mszę Św. w intencji podziękowań i próśb za przyczyną św. Jana Pawła. Intencje można składać przy ołtarzu Świętego. Po Mszy Św. ucałowanie jego relikwii. Również w środę rocznica święceń biskupich ks. abp. Józefa MICHALIKA. 


3
.Uczniów z klasy VII z terenu parafii zapraszamy na spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem do kościoła parafialnego we wtorek 15 października  br. na godz. 17.3o.


4
. W piątek,18 października, święto świętego Łukasza Ewangelisty. Modlimy się w intencji służby zdrowia.


5
. Przed nami kolejny październikowy tydzień. Trwajmy na modlitwie różańcowej wraz z Maryją. Ponawiamy zaproszenie na nabożeństwa październikowe w kościele w Czerteżu o godzinie 17.3o. Za kilka dni już połowa miesiąca Maryjnego.


6
. W najbliższą niedzielę, 20.10, rozpocznie się Tydzień Misyjny. W naszej parafii Niedziela Misyjna, którą będziemy przeżywać wraz z Siostrami Klaweriankami z Krosna. Siostry podzielą się doświadczeniem misyjnym, i udostępnią stoisko z materiałami misyjnymi.


7
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Łabusiewicz, Oryszczak Ewa, Kowalska Grażyna i Kot Magdalena. 

8. Udział w wyborach, które Polska dziś, 13.10.2019 przeżywa,  jest wyrazem miłości do Ojczyny i znakiem odpowiedzialności za jej przyszłość. Ks. Abp Stanisław Gądecki, przewodniczący KEP przypomina, że „nic – poza nadzwyczajnymi okolicznościami – nie usprawiedliwia nieobecności katolików w sprawach publicznych”. I wskazał, nawiązując do nauczania św. Jana  Pawła II, że „katolicy powinni popierać programy broniące prawa do życia od poczęcia do naturalnej śmierci, gwarantujące prawną definicję małżeństwa jako trwałego związku jednego mężczyzny i jednej kobiety, promujące politykę rodzinną, wspierające dzietność, gwarantujące prawo rodziców do wychowania własnego potomstwa zgodnie z wyznawaną wiarą i moralnymi przekonaniami”  Trzeba dziś głosować zgodnie z prawym sumieniem, bo są to najważniejsze wybory od 1989 roku.XXVII Niedziela Zwykła 06.10.2019

 

1. Dziś pierwsza, adoracyjna niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych. Trwajmy na modlitwie. Październik to miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy wszystkich parafian do licznego udziału w Mszy Św. i w nabożeństwie różańcowym, które odprawiamy w naszym kościele o 17.oo. Do udziału w modlitwie różańcowej szczególnie zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej oraz młodzież VI, VII i VIII klasy przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Rodziców dzieci i młodzieży prosimy o współpracę.


2
. Poświęcenie i wręczenie różańców dzieciom z klasy trzeciej z terenu parafii jutro, w poniedziałek 07 października, o 17.3o w kościele parafialnym.


3
. W Polsce za tydzień DZIEŃ PAPIESKI. Przed kościołami odbędzie się kwesta na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera wykształcenie uzdolnionej polskiej młodzieży pochodzącej z rodzin uboższych.


4
. Kolejny WIECZÓR MIŁOSIERDZIA w Ośrodku Caritas w Zboiskach odbędzie się w najbliż

szy piątek 11 października. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.


5
. Wszystkich członków chóru parafialnego zapraszamy na próbę w piątek 11 października, do salki św. Cecylii na plebanii, na godz. 18.45. Ponownie zapraszamy osoby, które chciałyby śpiewać, do uczestnictwa w chórze. Jest wiadomo, że takich osób jest wiele w naszej parafii. 


6
. Uczniów klasy VIII Szkoły Podst. (SP) z terenu parafii zapraszamy do kościoła parafialnego, na miesięczne spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem w czwartek 10.października na 17.3o . Prosimy zabrać indeksy.


7.
Wczoraj 05 października br., odbył się pierwszy Kongres Biblijny w Strachocinie, dla archiprezbiteratu sanockiego z udziałem Ks. Arcybiskupa Adama Szala. Kilku parafiom, a w tym naszej, Ks. Arcybiskup wręczył dyplom o treści: „udzielam z całego serca pasterskiego błogosławieństwa Parafii pw. Narodzenia NMP w Sanoku, jej duszpasterzom i wiernym, na trud realizacji odnowy biblijnej, podjętej z okazji I Kongresu Biblijnego Archidiecezji      Przemyskiej”. Bóg zapłać za obecność na kongresie grupie naszych Parafian.


8
. W najnowszy numerze gazetki parafialnej „Nasza Królowa” Regulamin Cmentarza Parafialnego” z którym warto się zapoznać zanim pójdziemy z modlitwą do bliskich zmarłych, albo jeśli planujemy jakiekolwiek prace przy grobach. 


9
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Sobolak Iwona, Tymczak Honorata, Burzak Justyna, Piegdoń Agnieszka.


 

XXVI Niedziela Zwykła 29.09.2019

 

 

1.Jutro ostatni dzień września. Bądźmy wdzięczni Panu Bogu za dobro, które otrzymaliśmy w kończącym się miesiącu. 


2
. We wtorek rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej i jednocześnie ogłoszony przez papieża Franciszka NADZWYCZAJNY MIESIĄC MISYJNY. Zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w kościele w Sanoczku będziemy odprawiać o godzinie 17.oo. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o wspólne odmawianie różańca w domach. Do udziału w modlitwie różańcowej szczególnie zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej oraz młodzież przygotowująca sie do sakramentu bierzmowania. Apelujemy do rodziców, dziadków i innych opiekunów dzieci: prowadźcie je do kościoła i uczcie miłości do Matki Bożej. Przypominamy, że za odmówienie Różańca (5 tajemnic) zyskuje się odpust zupełny jeśli Różaniec odmawia się w kościele lub w rodzinie. Warunkiem zyskania tego odpustu jest wyzbycie się wszelkiego przywiązania do grzechu, nawet lekkiego, spowiedź i Komunia Św. oraz modlitwa w intencjach Ojca Św. Odpust zyskuje się raz na dzień, a jedna spowiedź wystarcza do zyskania odpustów w wielu dniach.


3
. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota października. W pierwszy piątek miesiąca odwiedziny duszpasterskie chorych w Czerteżu i Sanoczku od 13.3o. Od 16.oo okazja do spowiedzi. W pierwszą sobotę miesiąca ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie w kościele parafialnym po Mszy Św. o 18.oo. Nie będzie modlitwy różańcowej przed Mszą Św. Po odmówieniu różańca w kościele, procesja z figurą Matki Bożej. Prosimy przynieść świece lub lampiony.


5
. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania z klasy VI SP z terenu parafii, będzie mieć spotkania formacyjne we wtorek 01 października o 17.3o w kościele parafialnym. Proszę przynosić indeksy.


6
. Pierwszy KONGRES BIBLIJNY w Archidiecezji Przemyskiej, organizowany jest w kilku miejscowościach. W sobotę, 05 października, taki Kongres odbędzie się w Strachocinie w godz. 10.oo – 15.oo. W programie będą miedzy innymi dwa wykłady profesorów KUL na temat prawdy w Biblii, i modlitwa Pismem Świętym. Serdecznie zapraszamy do udziału.


7
. Na stoliku za ławkami znajduje się najnowszy numer darmowej gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”. Weź, przeczytaj i podaj innym. Bądź apostołem dobra.


8
. W tym miesiącu święto patronalne obchodzą Róże: św. Faustyny 05.10; oraz św. Jana Pawła II – 22.10. Solenizantom tego tygodnia życzymy błogosł. Bożego za wstawiennictwem św. Patronów. 


9
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Wydrzyńska Agata, Hydzik Wiesława, Florko Jadwiga i Świątek Małgorzata.

XXV Niedziela Zwykła 22.09.2019

 

 

 

.W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek 23 września wspomnienie św. o. Pio, prezbitera i stygmatyka; w piątek 27 września św. Wincentego a Paulo, prezbitera i w sobotę 28 września św. Wacława męczennika. Solenizantom tego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego za wstawiennictwem świętych Patronów.


2
. W niedzielę, 29 września, święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. W Sanoku uroczystość św. Michała Archanioła, patrona miasta Sanoka. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia przez wstawiennictwo świętych Archaniołów. Dzień imienin ks. proboszcza i ks. wikariusza Rafała.


3
. Archidiecezjalna Pielgrzymka Róż Żywego Różańca do sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie odbędzie się w sobotę 28 września br. Zapisy jeszcze dziś w zakrystii, z podaniem numeru PESEL i opłatą za przejazd i ubezpieczenie 15zł. Wyjazd o godzinie 8:00 z parkingu przy ulicy Piastowskiej.


4
. Zapraszamy na stałe nabożeństwa, które odprawiane są każdego tygodnia w kościele parafialnym: w środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i nabożeństwo w piątek do Miłosierdzia Bożego połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu. Natomiast każdego 16 dnia miesiąca nowenna ku czci św. Jana Pawła II wraz z Mszą Św. w intencji złożonych podziękowań i próśb oraz za rodziców, którzy utworzyli już kilka grup, i systematycznie modlą się za swoje dzieci.

5. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Skotnicka Barbara, Ryba Zofia, Skotnicka Wiesława, Bogusz Maria i Glazer Maria.

 

XXIV Niedziela Zwykła 15.09.20191
. Również dziś Niedziela Środków Masowego Przekazu. Modlimy się za pracowników mediów, by z odpowiedzialnością służyli społeczeństwu w duchu prawdy. Materialnie wspieramy dziś diecezjalne Radio FARA. Taca mszalna przeznaczona na tę katolicką rozgłośnię.


2
.Uroczyste rozpoczęcie roku formacyjnego dla wszystkich  grup przy kościołach naszej parafii odbędzie się w środę 18 września br. w kościele parafialnym, w święto św. Stanisława Kostki. Zapraszamy Róże Różańcowe, Paraf. Oddział Akcji Katolickiej, Grupę Biblijną, Chór Parafialny, Ruch Światło – Życie Domowy Kościół, Radę Duszpasterską oraz lektorów  i ministrantów na Mszę Św. o 18.oo. Prosimy o obecność.

Młodzież z klas od szóstej do ósmej włącznie Szkoły Podstawowej z terenu parafii, która przygotowuje się do sakr. bierzmowania również zapraszamy na Mszę Św. w środę na godz. 18.oo. Po Mszy Św. odbędzie pierwsze, krótkie, spotkanie organizacyjne przed bierzmowaniem, dla uczniów klasy VI, VII i VIII SP. Obecność obowiązkowa. Proszę przynieść indeksy. Jednocześnie informujemy, że przygotowujący się do bierzmowania powinien uczestniczyć w spotkaniach formacyjnych w parafii zamieszkania.


3
. Przypominamy, że spotkanie rodziców i dzieci rozpoczynających przygotowanie do Pierwszej Komunii Św. w piątek, 20 września o 16.oo w dolnym kościele. Jednocześnie prosimy o wcześniejsze zgłaszanie dzieci, które obecnie przebywają z rodzicami za granicą, a mają przystąpić do I Komunii Św. w naszej parafii. Kuria Biskupia w Przemyślu przypomina rodzicom, że właściwym miejscem przygotowania dziecka do I Komunii Św. jest parafia zamieszkania, a nie parafia której podlega szkoła.


4
Dziś zapowiadana miesięczna kwesta na kościół w Sanoczku.


5
. Jest propozycja pielgrzymki do Włoch w dniach 10 – 20 października 2019. Szczegóły są na plakacie przy wyjściu z kościoła. Koszt całościowy pielgrzymki 2550zł. Opiekunem duchowym jest ks. Łukasz tel. 660 434 210. Zapisy do 20 września br.


6
.Archidiecezjalna Pielgrzymka Róż Żywego Różańca do Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie odbędzie się 28 września 2019.  Zapisy od dziś do 22 września w zakrystii. Zelatorów prosimy o zgłoszenia z poszczególnych Róż.


7
. Komenda Powiatowa Policji w Sanoku ostrzega przed oszustami, którzy dzwonią do starszych ludzi z pilną prośbą o pieniądze „dla wnuczki”. Policja prosi, by nikomu nie dawać pieniędzy, tylko rozłączyć się zadzwonić do rodziny i to sprawdzić, lub tel. na numer 112. 

8
. Rodzinom nowożeńców dziękujemy za posprzątanie i wystrój kościoła. O sprzątanie prosimy: Procko Halina, Bieda Małgorzata, Jodłowska Beata i Jodłowska Małgorzata.

 

 

XXIII Niedziela Zwykła 08.09.2019 

 

1. Przeżywamy dziś odpust parafialny związany z tytułem naszego kościoła pod wezw. Narodzenia Najśw. Maryi Panny. Dzisiejszy dzień to imieniny parafii. Msza Św. odpustowa o godz. 11.oo. Po Mszy wystawienie Najśw. Sakramentu, litania do Matki Bożej i procesja wokół kościoła.  


2
. Początek roku szkolnego i katechetycznego już za nami. Uroczyste rozpoczęcie roku formacyjnego dla wszystkich grup przy kościołach naszej parafii odbędzie się tradycyjnie 18 września br. w kościele parafialnym. Już dziś zapraszamy Róże Różańcowe, Paraf. Oddział Akcji Katolickiej, Grupę Biblijną, Radę Duszpasterską, Ruch Światło – Życie Domowy Kościół, lektorów oraz ministrantów na Mszę Św. o 18.oo.


3
. Kolejny Wieczór Miłosierdzia w Zboiskach odbędzie się w najbliższy piątek 13 września 2019. Szczegóły o tym wydarzeniu na plakatach.


4
. Spotkanie rodziców i dzieci rozpoczynających przygotowanie do I Komunii Św. w piątek, 20 września o 16.oo przy kościele parafialnym. Jednocześnie prosimy o wcześniejsze zgłaszanie dzieci, które obecnie przebywają z rodzicami za granicą, a mają przystąpić do I Komunii Św. w naszej parafii. Kuria Biskupia w Przemyślu przypomina rodzicom, że właściwym miejscem przygotowania dziecka do I Komunii Św. jest parafia zamieszkania, a nie parafia której podlega szkoła.


5
. W najbliższą, trzecią niedzielę miesiąca 15 września, miesięczna kwesta na kościół w Sanoczku.


6
. W sobotę, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zachowujmy krzyż w szacunku i dbałości nie tylko przy okazji święta Podwyższenia Krzyża. W naszym dekanacie odpust w Bukowsku i u Ojców Franciszkanów w Sanoku.

Jednocześnie w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, 14 września br., nasza parafia włącza się do modlitwy „POLSKA POD KRZYŻEM”. W tym wymownym geście zjednoczymy się z całą Polską, by zaczerpnąć z Krzyża Chrystusowego siłę do nieustannego nawracania się. Metropolita Przemyski Adam Szal apeluje, aby sięgnięcie po różaniec w obliczu Krzyża Pana Jesusa, stało się dla nas inspiracją do modlitwy wynagradzającej za grzechy osobiste i społeczne, oraz przyczyniło się do budowania jedności i solidarności parafialnej. Apel o łączność modlitewną z uczestnikami modlitwy przekażmy osobom chorym w naszych rodzinach.

PROGRAM w dzielnicy Dąbrówka: wyjątkowo o 17.oo Msza Św., a następnie modlitwa różańcowa pod krzyżami parafialnymi (w kościele, obok świątyni, na cmentarzu i za cmentarzem). Nabożeństwo zakończy się adoracją Krzyża Chrystusowego w kościele do g. 20.oo 

W CZERTEŻU i w SANOCZKU modlitwa „POLSKA POD KRZYŻEM” rozpocznie się także Mszą Św. w sobotę o godz. 17.oo. 

7. Rodzinom nowożeńców dziękujemy za posprzątanie i wystrój  kościoła. O sprzątanie w tym tygodniu prosimy kolejne rodziny nowożeńców.

 

XXII Niedziela Zwykła 01.09.2019 

 

 

1. Dziś pierwsza, adoracyjna niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych. Po liturgii eucharystycznej adoracja Najśw. Sakramentu, która jest częścią dzisiejszej liturgii.


2
. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek przed Mszą Św. o 18.oo POAK będzie przewodniczył modlitwom o powołania kapłańskie do Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu. W piątek spowiedź od 16.oo i Msza Św. o 17.oo . Chorych w Czerteżu i Sanoczku odwiedzi ksiądz z posługą duszpasterską od 09.oo. W sobotę kolejne nabożeństwo fatimskie rozpocznie się Mszą Św. w kościele parafialnym o 18.oo, następnie modlitwa różańcowa i procesja. Zachęcamy dzieci i młodzież do spowiedzi i Komunii Św. z okazji rozpoczęcia roku szkolnego.


3
. GŁÓWNY ODPUST PARAFIALNY w niedzielę, 08 września, w Święto Narodzenia Najśw. Maryi Panny. W tym dniu Msze Św. jak w każdą niedzielę. Msza Św. odpustowa o 11.oo z kazaniem, które wygłosi ks. prał Krzysztof Pastuszak. Po Mszy Św. procesja eucharystyczna wokół kościoła.


4
. Jutro, 02 września, Msza Św. w kościele parafialnym rano tylko o 8.oo, na rozpoczęcie roku szkolnego. W Sanoczku Msza Św. w piątek o 17.oo. Dzieci wraz z rodzicami oraz nauczycieli zapraszamy do wspólnej modlitwy. Od jutra zmiana godziny odprawiana Mszy Św. w dni powszednie w kościele parafialnym z godz. 18.3o na 18.oo. Również kancelaria parafialna czynna jak przed wakacjami. 


5
. Spotkanie liderów grup parafialnych we wtorek, 03 września 2019 o godz. 18.45 w domu parafialnym. Bardzo prosimy o obecność. Na spotkaniu zostanie ustalony miedzy innymi szczegółowy program przeżycia dnia 14 września 2019 Z RÓŻAŃCEM POD KRZYŻEM”.


6
. Różaniec rodziców za dzieci, to cenny znak miłości okazywany dzieciom. Prosimy szczególnie rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. i do bierzmowania o włączenie się do tej inicjatywy.


7
. Dziękujemy rodzinom nowożeńców za posprzątanie kościoła i kwiaty. O sprzątanie prosimy: Bocheńska Maria, Ligęza Wanda, Bobowska Beata i Bobowska Grażyna.

 

 

XXI Niedziela Zwykła 25.08.2019

 

 

1. Jutro Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Na Jasnej Górze ogólnopolskie uroczystości Maryjne. W kościele parafialnym Msze Św. o 7.3o, 9.3o i po południu o 18.oo. Mieszkańców Czerteża, Zabłociec i Sanoczka zapraszamy na Mszę Św. do kościoła parafialnego.


2
. Zmiana tajemnic różańcowych w najbliższą, adoracyjną niedzielę, 01 września br., po Mszy Św. o 10.oo.


3
. Metropolita Przemyski, abp Adam Szal, zachęca wszystkich duszpasterzy, osoby życia konsekrowanego oraz wszystkich wiernych doróżańcowej modlitwy przy krzyżach i kapliczkach na terenie wszystkich parafii Archidiecezji Przemyskiej. Wspólna modlitwa, w duchowej łączności z całą Archidiecezją, odbędzie się wsobotę, 14 września 2019 Więcej informacji szczegółowych podamy za tydzień.


4
. Jeszcze do środy przyjmujemy zgłoszenia na pielgrzymkę osób starszych i chorych do sanktuarium Matki Bożej w Kalwarii Pacławskiej. Planuje się wyjechać w najbliższą sobotę 31 sierpnia, o godz.8.3o z parkingu parafialnego przy ul. Piastowskiej w Sanoku.


5. Dzieci i młodzież zachęcamy do spowiedzi
z okazji zbliżającego się nowego roku szkolnego. Rodziców prosimy o pomoc i słowa zachęty w tej ważnej sprawie.


6
. Arcybiskup Adam Szal, Metropolita Przemyski, skierował do pracy duszpasterskiej w naszej parafii nowego wikariusza: ks. Maksymiliana LORENSA, którego serdecznie witamy w naszej wspólnocie i życzymy błogosławieństwa Bożego w pracy dla dobra parafii. SZCZĘŚĆ BOŻE.


7
. Film dokumentalny „ Tajemnica Ojca Pio” jest wyświetlany w kinach od 15 sierpnia 2019. W Sanockim Domu Kultury od 26 – 29 włącznie o godz. 17.3o. Warto poznać ten dokument.


8
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. Do sprzątania prosimy tym razem rodziny narzeczonych przygotowujących się do ślubu w najbliższą sobotę.

 

 

 

XX Niedziela Zwykła 18.08.2019

 

 

1. W liturgii Kościoła: w czwartek wspomnienie Najśw. Maryi Panny Królowej, a w sobotę św. Bartłomieja Apostoła. Przypominamy, że w Polsce miesiąc sierpień przeżywany jest jako miesiąc trzeźwości. Abstynencja sierpniowa jest potrzeba, cenna i możliwa. Nie ustawajmy w czynieniu dobra.


2
. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim parafianom, którzy podjęli trud pielgrzymowania do sanktuarium Matki Bożej – Pani Starowiejskiej w uroczystość Wniebowzięcia N.M. Panny. Bóg zapłać osobom, które podejmowały różne posługi podczas pielgrzymki, byśmy mogli spokojnie modlić się i bezpiecznie pielgrzymować.


3
. Na X PODKARPACKIE WESELE BEZ TOASTU zaprasza Zgromadzenie Księży Michalitów w Miejscu Piastowym dnia 24 sierpnia 2019 (sobota). Zaproszenie skierowane jest do małżeństw, rodzin z dziećmi, narzeczonych, zainteresowanych organizacją zabaw i wesel bezalkoholowych i wszystkich pragnących żyć w trzeźwości.

Zgłoszenia jeszcze dziś: tel. 695 630 303.


4
. Informuje się, że decyzją Ks. Arcybiskupa Adama Szala, Metropolity Przemyskiego, w naszej parafii dokonały się zmiany we wspólnocie duszpasterzy. Jak już informowaliśmy, Włodzimierz Nowak, dotychczasowy wikariusz w naszej parafii, po dwóch latach pracy duszpasterskiej, został mianowany proboszczem w parafii Rączyna, i już dziś rozpoczyna tam proboszczowanie. Nowy wikariusz skierowany do naszej parafii, ks. Maksymilian  Lorens, rozpocznie duszpasterzowanie w sobotę 24 sierpnia br. Niech Matka Najśw., którą szczególnie czcimy w naszej wspólnocie, otacza Księży szczególną opieką w nowym miejscu posługi kapłańskiej, i prowadzi do Jezusa Najwyższego Kapłana. BÓG ZAPŁAĆ

 

5. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Pałys Agnieszka, Kruczek Anna, Starosolska Barbara i Szumska Bożena.

 


XIX Niedziela Zwykła 11.08.2019

 

 

1. W czwartek Uroczystość Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny. Msze Św. w kościołach naszej parafii jak w niedzielę. Podczas liturgii błogosławieństwo ziół i kwiatów.


2
. Doroczna Parafialna Piesza Pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej w Starej Wsi wyruszy z parkingu przy ul. Piastowskiej w czwartek, 15 sierpnia 2019, o godz. 04.15. Zapisy na powrót autobusem jeszcze dziś do wyczerpania miejsc. Msza Św. odpustowa o godz. 11.oo, program uroczystości odpustowej na tablicy ogłoszeń. Zachęcamy, zwłaszcza młodych parafian, do licznego udziału w pielgrzymce. Proszę zabrać różaniec, śpiewnik, butelkę z wodą. Osoby powracające autokarem otrzymają stosowne bilety.


3
. Nowenna Miesięcy ku czci Św. Jana Pawła II w najbliższy piątek, 16 sierpnia o 18.3o w kościele parafialnym. W intencji składanych podziękowań i próśb za przyczyną św. Papieża, wraz z ofiarą, odprawiana jest Msza Św.


4
. Pielgrzymka osób starszych i chorych Archidiecezji Przemyskiej do Kalwarii Pacławskiej planowana jest na 31 sierpnia 2019. Zapisy w zakrystii.


5
. Autokarowa pielgrzymka do Włoch organizowana jest w dniach od 11 – 20 października 2019 przez jedną z parafii sanockich. Koszt 700zł oraz 380 euro. Więcej informacji w zakrystii.


6
. Sanockie organizacje Patriotyczne i Narodowe zapraszają na obchody 99 rocznicy Bitwy Warszawskiej, „Cudu nad Wisłą”, w czwartek 15 sierpnia br., na godz. 13.oo na Plac św. Jana w Sanoku. Należy zabrać narodowe flagi.


7
. Na próbę Chóru Parafialnego, w związku ze zbliżającym się odpustem parafialnym, zapraszamy obecnych i byłych chórzystów jutro, 12 sierpnia na godz. 19.oo, do salki św. Cecylii na plebanii. Bardzo prosimy również osoby ceniące śpiew do wzmocnienia składu naszego chóru. 


8
. Miesięczna kwesta na nasz kościół w najbliższą niedzielę 18 sierpnia 2019.


9
. Płyta CD z najpiękniejszymi pieśniami maryjnymi i patriotycznymi w wykonaniu Wojska Polskiego dzisiaj w tygodniku „Gość Niedzielny” w cenie 5zł. Zachęcamy do nabycia, są dodatkowe egzemplarze tygodnika. 


10
. Dziękujemy rodzinom nowożeńców za posprzątanie kościoła i wystrój. O sprzątanie prosimy kolejną rodzinę nowożeńców.

 

XVIII Niedziela Zwykła 04.08.2019

 

1. Dziś pierwsza, adoracyjna niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych. W drugiej części dzisiejszego spotkania adoracja Najśw. Sakramentu. Trwajmy na modlitwie.

 

2. Również dziś dzień wspomnienia św. Jana Marii Vianney,a, prezbitera, patrona kapłanów.

 

3. We wtorek Święto Przemienienia Pańskiego. W parafii Sanok Fara główny odpust związany z tytułem kościoła, uroczysta suma o godz. 11.oo. W kościele parafialnym Msze św. o 7.oo i 18.3o.

 

4. W piątek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy, a w sobotę święto św. Wawrzyńca.

 

5. Kolejny WIECZÓR MIŁOSIERDZIA w Ośrodku Rekolekcyjnym Caritas w Zboiskach odbędzie 09 sierpnia (piątek) 2019. Szczegóły na plakacie.

 

6. Doroczna Parafialna Piesza Pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej w Starej Wsi odbędzie 15 sierpnia br. Zapisy na pielgrzymkę i powrót autobusem już od dzisiaj w zakrystii.

 

7. Pielgrzymka osób starszych i chorych Archidiecezji Przemyskiej do Kalwarii Pacławskiej zaplanowana jest na 31 sierpnia 2019 (sobota). Program pielgrzymki od godz. 10.oo – 14.oo. Zapisy już dziś w zakrystii.

 

8. Spotkanie Rady Parafialnej w środę, 07 sierpnia br., o 19.15. Prosimy o obecność.

 

9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy rodziny młodych biorących ślub w sobotę 10 sierpnia. 

 

Ponawiamy prośbę, by osoby, które z różnych powodów nie mogą przyjść do sprzątania, wysłały zastępcę lub przekazały ofiarę na wynajęcie zastępcy. Sprzątaniem kościoła nie mogą być obciążone dwie osoby, to byłoby niesprawiedliwe.

 

 

XVII Niedziela Zwykła 28.07.2019

 

1. W czwartek rozpoczyna się sierpień – miesiąc trzeźwości. To czas dla nas szczególny na płaszczyźnie religijnej i narodowej. Z różnych stron Polski i Europy  tysiące pielgrzymów podąża na Jasną Górę. Trwa także wielka modlitwa o trzeźwość narodu. Przez osobista wstrzemięźliwość od napojów alkoholowych, przynajmniej w tym miesiącu, włączmy się w tę modlitwę. Wspierajmy także modlitwą osoby wpisane w Parafialnej Księdze Trzeźwości.


2
. W piątek, 02 sierpnia, w kościele parafialnym możliwość zyskania odpustu zupełnego „Porcjunkuli”.


3
. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek modlimy się za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne, także z naszej parafii. W piątek przed południem odwiedziny duszpasterskie chorych: w Czerteżu, Zabłotcach i w Sanoczku od 09.oo, a w kościele parafialnym od 17.3o godzinna adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi, Msza Św. o 18.3o. W Sanoczku Msza Św. w piątek o 17.oo, spowiedź od 16.15.  W sobotę wieczór fatimski w kościele parafialnym rozpocznie się Mszą Św. o 18.3o, następnie modlitwa różańcowa z rozważaniem w kościele i na zakończenie procesja z figurą Matki Bożej.


4
. Dziękujemy za ofiary złożone ubiegłej niedzieli podczas błogosławieństwa kierowców i pojazdów z okazji św. Krzysztofa. Na środki transportu dla misjonarzy zebrano przed kościołami naszej parafii 4500zł. Bóg zapłać.


5
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Adamska Stanisława, Adamska Ewelina, Rudy Janina i Kucharska Anna.

 

 

XVI Niedziela Zwykła 21.07.2019

 

 1. Dziś rozpoczyna się XX Ogólnopolski Tydzień Św. Krzysztofa organizowany przez MIVA Polska, organizację, która wspiera misjonarzy poprzez zakup środków transportu. W parafiach w Polsce przeprowadzana jest „Akcja Św. Krzysztof – 1 grosz za 1 km na środki transportu dla misjonarzy” . Błogosławieństwo kierowców oraz poświecenie pojazdów dziś po każdej Mszy Św.

 2. W kalendarzu kościelnym we wtorek, 23 lipca, św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy, w czwartek, 25 lipca, święto św. Jakuba Apostoła, w piątek 26 lipca, świętych Joachima i Anny, Rodziców Najśw. Maryi Panny. Solenizantom tego tygodnia niech Bóg błogosławi za wstawiennictwem świętych patronów. 

 3. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Kwiecień Danuta, Woźny Aleksandra, Kiełbasa Katarzyna i Adamska Anna.

 

 

V Niedziela Zwykła 14.07.20191. W dzisiejszą niedzielę o godz. 21.45
Radio FARA przeprowadzi transmisję czuwania nocnego z kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze, w którym wezmą udział duchowi pielgrzymi i uczestnicy Diecezjalnej Sztafety Różańcowej z naszej archidiecezji.

Następnie w poniedziałek, 15 lipca 2019 r., Radio FARA przeprowadzi transmisję radiowo-telewizyjną z powitania pielgrzymów i Mszy Świętej na zakończenie 39. Przemyskiej Archidiecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę z Bazyliki Jasnogórskiej. Początek transmisji o godz. 9.00.

Zapraszamy do duchowej łączności z pielgrzymami.


2.
Przypominamy że obowiązuje wakacyjny porządek odprawiania Mszy świętych.

W kościele parafialnym Msze święte w dni powszednie o godzinie 7:00 i 18:30. Kancelaria parafialna czynna po Mszy świętej wieczornej.


3.
W najbliższą niedzielę 21 lipca rozpocznie się 20 Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa wraz z misyjną „Akcją św. Krzysztof” – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W tym dniu za wstawiennictwem św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżnych będziemy się modlić za wszystkich użytkowników drogi o bezpieczne podróże dla wszystkich.

Błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów odbędzie się w niedzielę po każdej Mszy Świętej.


4. We wtorek
16 lipca, w kościele parafialnym, miesięczne nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II.

Msza świata o 18:30 będzie odprawiona w intencji podziękowań i próśb składanych przy ołtarzu św. Papieża


5.
Zmarł śp. Gabriel Grządziel z Czerteża. Różaniec za zmarłego w niedzielę o godzinie 19:00 w kaplicy przedpogrzebowej w Sanoku – Dąbrówce.

Msza pogrzebowa w poniedziałek 15 lipca w Czerteżu o godzinie 13:00, godzinę wcześniej różaniec za zmarłego.


Zmarł śp. Emil Kolbuch z Sanoczka, pogrzeb w Sanoczku w poniedziałek, 15 lipca, o godzinie 15:00.

Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.


6.
Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy : Szuba Elżbieta, Kolbuch Wanda, Rygliszyn Joanna i Skalińska Małgorzata.

 

 

XIV Niedziela Zwykła 07.07.2019

 

 

1. Przypominamy, że obowiązuje wakacyjny porządek odprawiania Mszy Św. w kościele parafialnym: w dni powszednienie Msze Św. o 7.oo i 18.3o. W Czerteżu, Sanoczku i w kościele parafialnym niedzielny porządek odprawiania Mszy Św. bez zmian. Sprawy urzędowe w kancelarii parafialnej można załatwić po Mszy Św. o 18.3o.


2
. Jutro wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera, patrona naszej Archidiecezji. W czwartek święto św. Benedykta, patrona Europy.


3
. Zbliża się miesięczne nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II, odprawiane 16 dnia każdego miesiąca. Msza Św. o 18.3o będzie odprawiona w intencji podziękowań i próśb składanych wraz z ofiarą przy ołtarzu świętego Papieża.


4
. Archidiecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę zakończy się w poniedziałek 15 lipca. Zachęcamy do Duchowego Pielgrzymowania wraz z Radiem FARA, które codziennie nadaje relacje z trasy pielgrzymki. Jednocześnie składamy serdeczne podziękowania kilku osobom, które wsparły pielgrzymów przynosząc zgrzewki wody mineralnej i domowe ciasto. Szczególne podziękowania składamy właścicielom Piekarni „SANREJ” za przekazanie pielgrzymom słodkich wypieków . Wszystkim Bóg zapłać.


5
. W dniach trwania wspominanej pielgrzymki na Jasną Górę organizowana jest Diecezjalna Sztafeta Różańcowa, która polega na tym, że o wyznaczonej godzinie cztery osoby z danej parafii będą modlić się w swoich domach na różańcu. Każda z ich odmówi inną część, i w ten sposób w ok. 30 minut, zostanie odmówiony cały różaniec. Modlitwa jest ofiarowana za Archidiecezję, biskupów, kapłanów, przygotowujących się do kapłaństwa w WSD w Przemyślu, za zgromadzenia zakonne i o nowe powołania kapłańskie i misyjne. Nasza parafia podejmie modlitwę w ramach Diecezjalnej Sztafety Różańcowej dnia 11 lipca o godz. 2.00 po północy.


6
. Kolejny Wieczór Miłosierdzia odbędzie się w Zboiskach w piątek 12 lipca Szczegóły na plakacie. 


7
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Bobowska Barbara, Rzepka Anna, Lesiak Ryszarda i Dadaś Agnieszka.

 

 

XIII Niedziela Zwykła 30.06.2019

 

 

1. Dziś ostatnia niedziela miesiąca czerwca i zakończenie nabożeństw ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.


2
. Przypominamy, że od 1 lipca 2019, w kościele parafialnym obowiązuje wakacyjny porządek odprawiania Mszy Św. W kościele parafialnym Msze Św. o godz. 7.oo i 18.3o w dni powszednie. Niedzielny porządek odprawiania Mszy Św. w kościołach naszej parafii pozostaje bez zmian. W kościołach filialnych w Czerteżu i w Sanoczku nie będzie Mszy Św. w dni powszednie. Sprawy urzędowe w kancelarii parafialnej można załatwiać po Mszy Św. o 18.3o, a w pilnych sprawach kontaktować się z księdzem dyżurnym.


3
. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek w kościele parafialnym adoracja Najśw. Sakramentu od 17.3o - 18.3o. Podczas modlitwy adoracyjnej okazja do spowiedzi, i Msza Św. o 18.3o. Przed południem odwiedziny duszpasterskie chorych, w Czerteżu i w Sanoczku od godz. 9.oo. W sobotę nabożeństwo fatimskie w kościele parafialnym rozpocznie się Mszą Św. o 18.3o a następnie procesja różańcowa. Msza Św. w Sanoczku w piątek o 17.oo.


4
. Piesza Przemyska Pielgrzymka na Jasną Górę rozpocznie się 04 lipca (czwartek) w Lesku, i ok. godz. 15.oo pielgrzymi będą przechodzić przez dzielnicę Dąbrówka. Na modlitwę i krótki odpoczynek pielgrzymi zatrzymają się przy kościele parafialnym. Na powitanie pielgrzymów zadzwonią dzwony. Pielgrzymów można wesprzeć przekazując niegazowaną wodę w zgrzewkach. Zachęcamy do Duchowego Pielgrzymowania wraz z Radiem FARA, które codziennie nadaje relacje z trasy pielgrzymki.


5
. Rozpoczął się czas wakacji i urlopów. Pamiętajmy o stosownym ubiorze wchodząc do kościoła na Mszę Św. Trzymajmy się mądrej zasady: W PROGI BOŻE W GODNYM UBIORZE. Nie wypada, by chłopcy czy mężczyźni przychodzili na Mszę Św. w krótkich spodniach i podkoszulku, a kobiety z odsłoniętymi ramionami i plecami. Uszanujmy świętość tego miejsca przez właściwy strój, który będzie znakiem naszej osobistej kultury.


6
. Miesiąc lipiec poświęcony jest Tajemnicy Krwi Chrystusa. Na stoliku za ławkami znajdują obrazki i powiększony format tekstu z Modlitwą zanurzenia we Krwi Chrystusa, które można zabrać i włączyć do osobistej modlitwy.


7
. Dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się w przygotowanie i przeprowadzenie Pikniku Rodzinnego, który przeżywaliśmy ubiegłej niedzieli 23 czerwca. Niech Pan Bóg wynagrodzi za poświecony tej sprawie czas i trud pracy. Bóg zapłać. Więcej informacji ukaże się w najnowszym wydaniu gazetki parafialnej „Nasza Królowa”.


8
. Ukazał się kolejny numer bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej „DOBRE NOWINY”. Weź do domu, przeczytaj i podaj innym. 

9
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Szwarc Danuta, Świątek Jadwiga, Świątek Grażyna i Świątek Agnieszka.

 

 

XII Niedziela Zwykła 23.06.2019

 

 

1. Przeżywamy oktawę uroczystości Bożego Ciała. Procesje eucharystyczne w ciągu tygodnia w kościele parafialnym po wieczornej Mszy Św., do czwartku włącznie. Prosimy dzieci do sypania kwiatów, a rodziców, by towarzyszyli dzieciom podczas nabożeństw. Przekazujmy młodemu pokoleniu piękne, polskie tradycje świętowania oktawy Bożego Ciała. Cennym znakiem przeżywania dni oktawy będzie codzienna Komunia Św.

W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała, poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci, również tych jeszcze nienarodzonych, oraz rozdanie drobnych prezentów. Msza Św. w Sanoczku o 17.oo.


2
. Jutro Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Wszystkim solenizantom życzymy błogosławieństwa Bożego za wstawiennictwem św. Jana.


3
. W piątek, 28 czerwca, Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. W najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzymanie się od pokarmów mięsnych.


4
. W sobotę, 29 czerwca, Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Odpust parafialny w Bukowsku. Solenizantom tego dnia składamy najlepsze życzenia błogosławieństwa Bożego za wstawiennictwem św. Patronów. W kościele parafialnym Msze Św. o 7.oo i 18.oo. W najbliższą niedzielę zakończenie nabożeństw czerwcowych.


5
. PIKNIK RODZINNY rozpocznie się dziś obok placu zabaw „Brykalnia” w Sanoku przy ul. Witosa o godz. 14.oo. Wszystkich parafian serdecznie zapraszamy do aktywnego udziału w tym dorocznym wydarzeniu. Zamiast obiadu w domu, radzimy wybrać się na zdrowy, ekologiczny i obfity posiłek przygotowany dla uczestników pikniku. Podczas trwania pikniku można będzie porozmawiać z przygotowaną osobą, o pięknej inicjatywie o nazwie „Różaniec rodziców za dzieci”, i jednocześnie włączyć się w tę wspólnotę.


6
. Serdecznie dziękujemy za przygotowanie ołtarzy na uroczystą procesję na Boże Ciało, za uporządkowanie ulic i dekoracje domów. Służbie Liturgicznej za oprawę Mszy Św. i podczas procesji oraz wszystkim za świadectwo wiary i modlitewne zaangażowanie.


7
. Przypominamy, że od 01 lipca 2019, w kościele parafialnym obowiązuje wakacyjny porządek odprawiania Mszy Św. W kościele parafialnym Msze Św. o godz. 7.oo i 18.3o w dni powszednie. Niedzielny porządek odprawiania Mszy Św. w kościołach naszej parafii pozostaje bez zmian. W kościołach filialnych w Czerteżu i w Sanoczku nie będzie Mszy Św. w dni powszednie. Sprawy urzędowe w kancelarii parafialnej można załatwiać po Mszy Św. o 18.3o, a w pilnych sprawach kontaktować się z księdzem dyżurnym.


8
. Informujemy, że decyzją Ks. Abpa Adama Szala nasz wikariusz Włodzimierz Nowak został zamianowany proboszczem w Parafii Rączyna k. Kańczugi. Już dziś życzymy błogosławieństwa Bożego na probostwie za przyczyną Matki Bożej. Szczęść Boże.


9
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Michta Dorota, Buczek Bożena, Gebus Helena i Ciupka Krystyna.

 

 

UROCZYSTOŚĆ  TRÓJCY  PRZENAJŚWIĘTSZEJ 16.06.2019

 

1. Dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończy się okres komunii św. wielkanocnej.


2
. W środę, 19 czerwca 2019, zakończenie roku szkolnego. Za dzieci, rodziców i nauczycieli ze SP w Sanoczku, będziemy modlić podczas Mszy Św. na Boże Ciało.


3
. W czwartek, 20 czerwca, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Z kościołów wyruszą procesje z Najświętszym Sakramentem. Pobożny udział w procesji jest wyrazem wiary w obecność Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie. Udekorujmy nasze domy, by okazać Jezusowi, że cieszymy się z  Jego obecności wśród nas. Msza Święta jedna, tylko o 10.oo. Po Mszy Św. procesja do czterech ołtarzy na trasie od nowego do starego kościoła: Ołtarze w tym roku zaplanowano:

I. przy wejściu na plac szkolny ( organizują p. Skalińscy, Rygliszyn i Kolbuch)

II. przy posesji p. Kiełbasa

III.   przy posesji p. Pałys

IV. przy starym kościele

Prosimy, by wyznaczone osoby, rodziny zajęły się przygotowaniem ołtarza z życzliwą  pomocą najbliższych sąsiadów.

Na zakończenie procesji uroczyste błogosławieństwo i hymn „Ciebie Boga wysławiamy”. Mężczyzn z Róż Żywego Różańca prosimy o przygotowanie chorągwi i niesienie ich w czasie procesji. Dziewczynki z naszej szkoły podstawowej, a także młodsze dzieci prosimy o sypanie kwiatów w czasie tej procesji i w oktawie Bożego Ciała. Chłopcy od Pierwszej Komunii Św. niech przyjdą na procesję w ubrankach komunijnych. Za pobożny udział w uroczystej procesji eucharystycznej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.


4.
Od piątku rozpoczyna się tradycyjna oktawa po Bożym Ciele. W najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W związku z oktawą Bożego Ciała prosimy o liczniejszy udział w Mszy Św. i przyjmowanie Komunii Św.


5
. PIKNIK RODZINNY organizowany przez Radę Duszpasterską przy kościele parafialnym, we współpracy z oddziałami z Czerteża – Zabłociec i Sanoczka, oraz Par. Oddziałem Akcji Katolickiej, odbędzie się w najbliższą niedzielę 23 czerwca 2019, obok placu zabaw „Brykalnia” przy ul. Witosa. W programie występ Kapeli Ludowej „Kamraty”, stoiska z potrawami regionalnymi, gry i zabawy dla dzieci, malowanie twarzy, pokaz ratownictwa medycznego i nowoczesnego sprzętu Straży Pożarnej. Więcej informacji na plakacie. Serdecznie zapraszamy. Spotkanie osób zaangażowanych w przygotowanie pikniku w piątek 21 czerwca br. przy wspomnianym placu zabaw „Brykalnia”.


6
. Przemyska Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 04 – 15 lipca br., i wyruszy z parafii Lesko już 39 raz. Zapisy na pielgrzymkę i wszelkie informacje w zakrystii i u przewodnika Tomasza Podolaka tel. 661 871 881. Osoby, które nie mogą fizycznie pielgrzymować prosimy o włączenie się do Duchowego Pielgrzymowania. Karty Duchowego Pielgrzymowania wraz z ważnymi informacjami na stoliku za ławkami.


7
. Powstała już trzecia grupa rodziców, którzy podjęli modlitwę różańcową za swoje dzieci. Dzisiejsza Msza Św. o 18.oo w kościele parafialnym , w 16. dzień miesiąca, odprawiana jest także w ich intencji. Modlimy się także o powstanie kolejnych wspólnot rodziców kochających swoje dzieci. 

8. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie w środę i sobotę prosimy:  Patent Joanna, Łukaszyk Karolina, Tympalska Stanisława i Łukaszyk Elżbieta.


 

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 09.06.2019             

 

1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Za publiczne odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź”, można dzisiaj zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.


2
. Jutro, święto NMP MATKI KOŚCIOŁA. Msze Św. w kościele parafialnym o 7.3o i 18.oo.


3
. W czwartek, święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu modlimy się za kapłanów i o nowe powołania do życia kapłańskiego. W Sanoczku Msza Św. o 17.oo


4
. W najbliższą niedzielę, 16 czerwca, Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres Komunii Św. wielkanocnej. Jednocześnie to trzecia niedziela miesiąca, w Sanoczku miesięczna kwesta na potrzeby naszego kościoła.


5
. MARSZ DLA ŻYCIAC I RODZINY, organizowany przez Stowarzyszenie Pomoc Rodzinie im. św. Zygmunta Gorazdowskiego, odbędzie się 16 czerwca 2019 w Sanoku. Marsz rozpocznie się Mszą Św. w kościele Przemienienia Pańskiego, w Farze o godz. 12.3o, i zakończy się w Sanockim Skansenie. Zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu.


6
. Pierwsze Sympozjum Naukowe Poznacie prawdę, a prawda Was wyzwoli” (J 8,32) odbędzie się 15 czerwca 2019 (sobota) na Arenie Sanok, ul. Królowej Bony 4. Sympozjum organizuje Parafia NSPJ w Sanoku, gdzie Mszę Św. o 8.3o, na rozpoczęcie sympozjum, odprawi ks. abp senior Józef MICHALIK. Dalszy program od 10.oo już na  Arenie. Szczegółowy program na plakatach i parafialnej stronie internetowej.


7
. PIKNIK RODZINNY, organizowany przez Radę Parafialną i we współpracy z Akcją Katolicką przy kościele parafialnym, odbędzie się obok 23 czerwca br., obok placu zabaw przy ul. Witosa. Już teraz serdecznie zapraszamy całą rodzinę parafialną do udziału w tym wydarzeniu. Więcej informacji będzie na plakatach. Prosimy o włączenie się w akcję zbierania fantów, które można składać w zakrystii lub na plebanii.


8. Młodzież VI klasy SP
z terenu parafii zapraszamy na spotkanie formacyjne w piątek 14 czerwca br., do salki ministranckiej na plebanii.


9
. Zbiórka do puszek dla poszkodowanych przez ulewne deszcze organizowana dziś przed kościołami w naszej Archidiecezji.


10
. Wieczór Miłosierdzia w Ośrodku Caritas w Zboiskach odbędzie się 14 czerwca 2019. Program szczegółowy na plakatach.


11
. Różaniec pokutny w int. odnowy moralnej narodu polskiego oraz zadośćuczynienia za grzech aborcji odbędzie się na Placu Św. Michała w Sanoku w sobotę 15 czerwca, od 16.oo – 17.oo.


12
. Najnowszy tygodnik „Gość Niedzielny” wzbogacony jest o bezpłatny dodatek, płytę CD pt.”Musicie być wierni” o pierwszej pielgrzymce Jana Pawła II do Ojczyzny. Cena 5zł.


13
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Nawrocka Agnieszka, Kotlarz Danuta, Kucińska Anna i Patent Stanisława.

 

 

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 02.06.20191
. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Trwa Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Św. Modlitwy nowennowe w kościele paraf. odprawiamy od 17.3o.


2
.Młodzież z VII klasy SP z terenu parafii, zapraszamy na spotkanie formacyjne w środę,   05 czerwca br., na godz. 18.oo, do kościoła parafialnego.                                                               


3
. W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Msza Św. tylko w piątek o 17.oo, spowiedź od 16.15. Za tydzień, 09 czerwca, Uroczystość Zesłania Ducha Św., kończy się okres wielkanocny.


4
. Święcenia kapłańskie w naszej Archidiecezji w sobotę, 08 czerwca 2019, w Bazylice Archikatedralnej w Przemyślu. Otaczamy modlitwą kandydatów do święceń.


5
.Odwiedziny duszpasterskie chorych w Sanoczku i Czerteżu w sobotę od godz. 09.oo.


6
. Sanocka Fundacja Ochrony Zdrowia przysłała podziękowanie za złożone ofiary podczas kwesty przed kościołami naszej parafii. Złożono łącznie 602zł. Bóg zapłać.


7
. Zbliża się Piknik Rodzinny w naszej parafii, w dzielnicy Dąbrówka. Prosimy o przynoszenie dobrych, nieużywanych rzeczy, w oryginalnych opakowaniach celem przygotowania fantów. Mogą być akcesoria sportowe, elementy dekoracyjne do domu, komplety do kawy, herbaty itp., a także odzież sportowa, i ogólnie na lato. Można przynieść piórnik, kredki, tornister itp. Fanty można składać w zakrystii lub w salce ministranckiej na plebanii.


8
. Zelatorom Róż Żywego Różańca od czerwca będą przekazywane egzemplarze miesięcznika formacyjnego pt. „Różaniec”. Czytajmy, uzupełniajmy wiedzę religijną i przekazujmy egzemplarz kolejnym osobom w grupie modlitewnej. Nie wyrzucajmy tego pisma na makulaturę.


9
. W niedzielę 09 czerwca br. Caritas Przemyska organizuje zbiórkę do puszek na rzecz poszkodowanych przez ulewy.


10
. Decyzją Metropolity Przemyskiego abpa Adama Szala dziś po Mszy Św. o 11.oo w kościele parafialnym modlitwa kapłanów z wiernymi o potrzebne łaski dla naszej Archidiecezji, Kościoła i Ojczyzny, o nowe powołania kapłańskie i zakonne, jak również wynagradzanie za popełnione grzechy oraz zawierzenie Bożemu Miłosierdziu wszystkie trudne sprawy. 

11. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Derewecka Wiesława, Rowenczyn Krystyna, Haduch Diana i Haduch Zofia.


VI Niedziela Wielkanocy 26.05.2019

 

 

1. Dziś w naszej parafii rocznica Pierwsza Komunia Św. podczas Mszy Św. o godz. 11.oo w kościele parafialnym. Również dziś obchodzimy Dzień Matki. Dziękujmy Panu Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, i prośmy o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu.


2
. W poniedziałek, wtorek i w środę przypadają dni modlitw o urodzaje ( Dni Krzyżowe). Podczas nabożeństw majowych będziemy modlić się także o urodzaje i błogosławieństwo Boże dla pracujących na roli.


3
. Od piątku, 31 maja br., NOWENNA przed UROCZYSTOŚCIĄ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO. Modlitwy nowennowe w kościele parafialnym będą odmawiane każdego dnia od 17.3o, tylko w niedzielę 02 czerwca po Mszy Św. o 07.3o. Serdecznie zachęcamy wszystkich do modlitwy o dary Ducha Św., zwłaszcza w tym roku duszpasterskim w którym przywołujemy wielkie wołanie Jana Pawła II sprzed 40 lat, o odnowę „oblicza tej ziemi”.


4
. W piątek zakończenie nabożeństw majowych, a od soboty rozpoczynamy nabożeństwa W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca czerwca. Po Mszy Św. o 18.oo w kościele parafialnym pomodlimy się Litanią do Najśw. Serca Pana Jezusa i cząstką różańca z rozważaniami. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie szczególnie czcicieli Matki Bożej.


5
. W niedzielę, 02 czerwca, Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, w naszej Archidiecezji święcenia diakonatu. A w naszej parafii za tydzień, 02 czerwca br., Niedziela Misyjna. Kazania wygłosi i podzieli się doświadczeniem z pracy misyjnej ks. MAREK KRYSA.


6
. W zakrystii do odebrania indeksy uczniów z klasy VI i VII Szkoły Podstawowej.


7
. Spotkanie Rady Parafialnej z Czerteża, Sanoczka i dzielnicy Dąbrówka w środę 29.05.2019 o godz. 19.oo, w związku z planowanym Piknikiem Rodzinnym. Prosimy o obecność.


8
. WARSZTATY BIBLIJNE dla archiprezbiteratu sanockiego odbędą się w sobotę 01 czerwca 2019 w parafii Chrystusa Króla w Sanoku w godz. 10.oo – 14.3o. Celem warsztatów jest pogłębienie formacji biblijnej i przygotowanie współpracy w ramach parafialnej szkoły Słowa Bożego. Do udziału zachęcamy osoby należące do stowarzyszeń, ruchów, wspólnot parafialnych oraz wszystkich zainteresowanych. Warsztaty poprowadzi ks. dr hab. Stanisław HARĘZGA, diecezjalny moderator Dzieła Biblijnego. Program warsztatów znajduje się na tablicy ogłoszeń i na parafialnej stronie internetowej.


9
. Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski wzywa do udziału w wyborach do Rady Europejskiej, które odbywają się dziś, i do ”głosowania zgodnego z właściwie ukształtowanym sumieniem” oraz przypomina słowa Jana Pawła II wygłoszone w Gnieźnie 03 czerwca 1997: „Bez Chrystusa nie można budować trwałej jedności. Nie można tego robić, odcinając się od tych korzeni, z których wyrosły narody i kultury Europy i od wielkiego bogactwa minionych wieków. Jakże można liczyć na zbudowanie «wspólnego domu» dla całej Europy, jeśli zabraknie cegieł ludzkich sumień wypalonych w ogniu Ewangelii, połączonych spoiwem solidarnej miłości społecznej, będącej owocem miłości Boga?”


10
. Ofiarę 100zł. na kościół w Sanoczku złożył Bogusz Władysław. Bóg zapłać.


11
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Koczera Marzena, Bobak Anna, Goleń Elwira i Bąk Magdalena.


V Niedziela Wielkanocy 19.05.2019

 

 

1. Dziś w naszej parafii Pierwsza Komunia Św. podczas Mszy Św. o godz. 11.oo w kościele parafialnym. Do Stołu Pańskiego po raz pierwszy przystępuje 16 dzieci. Prosimy rodziców i krewnych, by pomogli dzieciom dobrze przeżyć ten wyjątkowy dzień. Prosimy także o zachowanie trzeźwości podczas spotkań rodzinnych z okazji I Komunii dziecka. Od jutra rozpoczyna się dla dzieci BIAŁY TYDZIEŃ. Zwracamy się do rodziców z prośbą, by towarzyszyli dzieciom każdego dnia w drodze do kościoła, i wraz z dzieckiem przyjmowali Komunię Św. W kościele paraf. w najbliższym tygodniu Msze Św. z kazaniem będą się rozpoczynać o 18.oo, a na zakończenie Mszy Św. Litania do Matki Bożej.


2.
Jutro rocznica święceń biskupich ks. bp. Stanisława Jamrozka, a we wtorek rocznica ingresu ks. abp. Adama SZALA do Bazyliki Archikatedralnej w Przemyślu.


3
.W piątek, 24 maja, wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Odpust w Pielni.  W tym też dniu, z inicjatywy papieża Benedykta XVI, modlimy się za Kościół w Chinach.


4
. W niedzielę, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Pamiętajmy o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Dziękujmy Panu Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, i prośmy o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu.


5
. Nabożeństwo majowe w kościele paraf. dziś o 17.3o, a w piątek, ze względu na adoracje Najśw. Sakramentu o godz. 18.oo i potem Msza Św.


6
. W niedzielę 26 maja br., podczas Mszy Św. o 11.oo, rocznica Pierwszej Komunii Św. Spowiedź dzieci i rodziców w sobotę o 16.oo.

 

7. Młodzież z III Gimnazjum i VIII SP. prosimy o podejście do zakrystii i odebranie podpisanych indeksów, i zachowanie ich w domowej dokumentacji.


8
.  Spotkanie Rady Parafialnej jutro o 19.15 w sali Domu Kultury.


9
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary, o sprzątanie prosimy: Rygielska Justyna, Kot Dorota, Sokołowska Henryka i Izdebska Agnieszka.

 

IV Niedziela Wielkanocy 12.05.2019

 

1. Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Dzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Każdego dnia będziemy wspierać powołanych do szczególnej służby Bożej i modlić się o dar nowych, świętych powołań także z naszej parafii.


2
. Trwa Maryjny miesiąc maj. W kościele parafialnym nabożeństwa majowe odprawiamy w dni powszednie po Mszy Św. o godz. 18.oo, czyli ok. 18.3o. Tylko w piątek, ze względu na adorację Najśw. Sakramentu, majówka o 18.oo, i po niej Msza Św., a w niedzielę majówka o 17.3o i po niej Msza Św. W Sanoczku po Mszy Św. o 17.oo. Przypominamy, że dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. są szczególnie zaproszone do udziału w tych nabożeństwach. Prosimy rodziców, dziadków czy też opiekunów dzieci prowadźcie je do Matki Bożej i uczcie je szczerej pobożności Maryjnej.


3
. Całodzienna parafialna ADORACJA JEZUSA EUCHARYSTYCZNEGO w kościele parafialnym odbędzie się w najbliższy czwartek 16 maja br. od godz. 7.3o do 18.oo według programu zamieszczonego w gazetce parafialnej „Nasza Królowa” i na stronie internetowej. W program czuwania włączona jest Msza Św. z okazji Dnia Strażaka, która będzie odprawiona od godz. 11.oo -oo. Zapraszamy również do modlitwy ze strażakami i za strażaków. Przypomina się, że Róże Różańcowe z Czerteża, Sanoczka i Zabłociec proszone są o czuwanie w modlitewne w kościele parafialnym w czwartek 16 maja od godz. 9.oo – 9.45.


4
. Spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem dla uczniów klasy VI z terenu parafii rozpocznie się o 18.oo w kościele parafialnym w piątek 17 maja br.


5
. Bierzmowanych na początku kwietnia tego roku, prosimy o odebranie podpisanych indeksów w zakrystii, i zachowanie ich w domowej dokumentacji.


6
. Pierwsza Komunia Św. w naszej parafii dla grupy 15 dzieci, odbędzie się 19 maja 2019, podczas Mszy Św. o godz. 11.oo. Spowiedź dzieci, rodziców odbędzie w sobotę 18 maja br. od godz. 16.oo.


7
. W najbliższą trzecią niedzielę miesiąca, 19 maja 2019, odbędzie się miesięczna kwesta na nasz kościół. 


8
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Podsiadło Elżbieta, Florek Beata, Pelc Mirosława i Kwolek Anna.


III Niedziela Wielkanocy 05.05.2019

 

 

1. Dzisiejsza Niedziela Biblijna rozpoczyna się Tydzień Biblijny. Jednocześnie to III Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. W drugiej części dzisiejszego spotkania liturgicznego, adoracja Najśw. Sakramentu, trwajmy przy Panu, który karmi nas swoim Słowem.


2
. Warsztaty Biblijne dla archiprezbiteratu sanockiego odbędą się 01 czerwca 2019r. w parafii Chrystusa Króla w Sanoku od 10.oo – 14.3o. Zaproszeni są animatorzy i członkowie stowarzyszeń, ruchów, wspólnot parafialnych oraz wszystkich zainteresowanych lekturą Biblii. Warsztaty poprowadzi prof. Stanisław Haręzga z Przemyśla.


3
. Trwa Maryjny miesiąc maj. Zapraszamy dorosłych i dzieci do udziału w tych nabożeństwach, które w kościele parafialnym odprawiamy po Mszy św. o 18.oo, tylko w piątek ze względu na adoracje Najśw. Sakramentu majówka o 18.oo i po niej Msza Św. W niedzielę majówka o 17.3o i Msza Św. o 18.oo. W Sanoczku po Mszy Św. o 17.oo.Dzieci przed Pierwszą Komunią Św. mają szczególne zaproszenie przyjść do kościoła, by z pomocą Matki Bożej przygotować się do tego ważnego wydarzenia. Rodzice, pomóżcie im.

Zadbajmy o wizerunki Maryi w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach.


4
. XXIV Diecezjalna Pielgrzymka Akcji Katolickiej do Strachociny odbędzie się 11 maja; początek o 9.3o, Msza Św. o 11.3o pod przewodnictwem abpa Adama SZALA.


5
. CAŁODZIENNA PARAFIALNA ADORACJA JEZUSA EUCHARYSTYCZNEGO w kościele parafialnym odbędzie się 16 maja 2019. Program czuwania modlitewnego dla całej parafii znajduje się w gazetce parafialnej „Nasza Królowa” i na tablicach ogłoszeń.


6
. Sanocka Fundacja Ochrony Zdrowia organizuje dziś kwestę do puszek na zakup nowego sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego dla osób niepełnosprawnych.


7
. Rodziców i dzieci przygotowujących się do rocznicy I Komunii Św. zapraszamy na spotkanie organizacyjne w piątek 10 maja


8
. Całą Radę Parafialną z Sanoka D. z Czerteża i Sanoczka zapraszamy na spotkanie w sprawie organizacji Pikniku Parafialnego w najbliższy piątek 10 maja na godz. 19.oo do sali na plebanii.


9
. Uczniów klasy VII z terenu parafii zapraszamy w środę 08 maja, na godz. 18.oo do kościoła parafialnego na spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem. 

10
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Ciupka Grażyna, Bułdak Anna, Malik Wiesława i Hędrzak Natalia.

 

II Niedziela Wielkanocy czyli 
MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 28.04.2019

 

1. Dziś w Niedzielę Miłosierdzia Bożego trzeba przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry… wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia… Bądźcie świadkami miłosierdzia!” (Łagiewniki, 2002 ).

Podczas Mszy Św. dzieci złożą w darach skarbonki wielkopostne rozprowadzone przez CARITAS na początku W. Postu. Zapraszamy na GODZINĘ MIŁOSIERDZIA od 15.oo – 16.oo, do kościoła w Sanoczku. Różę Różańcową pw. Miłosierdzia Bożego (zelator Jan Bułdak) prosimy o prowadzenie czuwania modlitewnego wraz z innymi czcicielami Miłosierdzia Bożego. W Sanoczku dziś o 12.oo po raz trzeci Msza Św. odpustowa w nowym kościele.


2
. Dziś rozpoczyna się TYDZIEŃ MIŁOSIERDZIA. Przed kościołami w Polsce zbiórka do puszek na „CARITAS”.


3
. We wtorek Uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Patrona Polski, przeniesiona z 23 kwietnia. Wszystkim solenizantom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego za przyczyną Św. Patrona.


4
. W środę rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które w kościele parafialnym odprawiamy po Mszy Św. o 18.oo, czyli ok. 18.3o, w Sanoczku po Mszy św. o 17.oo. Zachowajmy tradycję naszych przodków, którzy w maju przyozdabiali wizerunki Maryi w domach i przydrożnych kapliczkach. Dzieci ze szkoły podstawowej będą otrzymywały przygotowane obrazki za udział w tym nabożeństwie. Dzieci przed I Komunią św. mają obowiązkowo uczestniczyć w nabożeństwach majowych.


5
. W piątek Uroczystość Najśw. Maryi Panny, królowej Polski. W kościołach naszej parafii Msze Św. jak w niedziele. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.


6
. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Odwiedziny chorych w Czerteżu i Sanoczku w sobotę od godz. 9.3o. Spowiedź z okazji pierwszego piątku w czwartek od 16.15. W pierwszą sobotę nabożeństwo fatimskie w kościele parafialnym po Mszy św. o 18.oo połączone z modlitwą różańcową, a przed Mszą św. będzie odmawiana Koronka do Miłosierdzia Bożego.


7.
Za tydzień, 05 maja, NIEDZIELA BIBLIJNA i jednocześnie Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Przed kościołem parafialnym można będzie nabyć Pismo św. Nowego Testamentu na stoisku organizowanym przez Akcję Katolicką.


8
. Spotkanie Grupy Biblijnej odbędzie się w przyszłym tygodniu tj. 08 maja po nabożeństwie majowym w kościele parafialnym.


9
. Sanocka Fundacja Ochrony Zdrowia będzie kwestować w niedzielę 05 maja br., na zakup nowego sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego dla osób niepełnosprawnych.


10
. Rodzicu! Czy modlisz się za swoje dzieci? Samemu nie uchronisz ich od zła. Dziękujemy osobom, które włączyły się w modlitwę różańcową rodziców za dzieci. Powstaje następna grupa, dołącz do nich i zadzwoń: tel. 503 745 778 oraz 505 756 153.


11
. Film „Miłość i Miłosierdzie” można będzie obejrzeć 03 i 04 maja 2019 o godz. oo w Sanockim Domu Kultury. Ukazał się kolejny nr darmowej gazety ewangelizacyjnej „DOBRE NOWINY” . Weź, przeczytaj i podaj dalej, bądź apostołem dobra. 

12
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Skoczółek Józefa, Koczera Lidia, Cwynar Ludmiła i Mazur Elżbieta.PONIEDZIAŁEK W OKTAWIE WIELKANOCY 22.04.2019

 


1
. Dzisiaj drugi dzień świąt, Wielkanocny Poniedziałek, który rozpoczyna oktawę Wielkanocy przedłużając świętowanie Zmartwychwstania Pana Jezusa na cały tydzień. Stąd w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Uważajmy jednak, aby świętowanie tej radości i kultura naszej zabawy, zwłaszcza dzisiaj, były godne i roztropne. Dziś ostatnia Msza Św. w kościele parafialnym o godz. 18.oo.


2
. Dziś czwarty dzień Wielkiej Nowenny przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy do licznego udziału w modlitwach nowennowych. W niedzielę 28 kwietnia GODZINA MIŁOSIERDZIA w kościele parafialnym od 15.oo – 16.oo. Jednocześnie przypominamy wszystkim dzieciom o przyniesieniu w najbliższą niedzielę skarbonek wielkopostnych Caritas wraz z zebranymi ofiarami dla potrzebujących.

W niedzielę 28 kwietnia br. w SANOCZKU tylko jedna MSZA ŚW. ODPUSTOWA ku czci Bożego Miłosierdzia o godz. 12.oo.Koncelebrowanej Mszy Św. będzie przewodniczył i kazanie wygłosi ks. prob. Leszek WAŁCZYK z parafii Prusiek. Róże męskie prosimy do baldachimu niesienia chorągwi, a z Róż żeńskich do feretronów.  


3.
Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu złożone do skarbonki za ławkami. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.


4
. Z radością informujemy, że nasz rodak, ks. Marek Wojnarowski, decyzją Ks. Arcybiskupa Adama Szala, został w Wielki Czwartek odznaczony godnością kanonika honorowego (prałatem) Kapituły Jarosławskiej. Ks. Marek pełni kilka ważnych funkcji w Archidiecezji Przemyskiej: jest dyrektorem Muzeum Archidiecezjalnego w Przemyślu, Przewodniczącym Komisji Artystyczno – Budowlanej w Kurii Metropolitalnej oraz wykładowcą historii sztuki w Wyższym Seminarium Duchownym. Serdeczne gratulacje ks. Marku.  


5. Składamy serdeczne podziękowania
za przygotowanie świątyni parafialnej do Wielkanocy. Panu kościelnemu Zenonowi i p. organiście Wojciechowi i za przygotowanie liturgii Triduum Paschalnego. Za przygotowanie Ciemnicy i Bożego Grobu Państwu Helenie i Wiesławowi Oryszczak i pomocnikom. Księżom wikariuszom za opiekę nad Służbą Liturgiczną. Młodym parafianom za straż przy Bożym Grobie. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w okresie świątecznym.


6.
Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Hnat Monika, Hnat Maria, Wójcik Teresa i Norak Maria.

 

 

Słowa serdecznego podziękowania składamy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby liturgia w czasie tych świętych dni miała piękną i godną oprawę.

 

Niech Zmartwychwstały Pan wszystkim hojnie błogosławi.

 

 

Niedziela Palmowa 14.04.2019

 

1. Dziś Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, rozpoczyna się Wielki Tydzień. Podczas Mszy Św. poświęcenie palm. Film „Miłość i Miłosierdzie” można obejrzeć jeszcze dziś w Sanockim Domu Kultury o 18.oo.

2. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Światowy Dzień Młodzieży. Młodzież z naszej archidiecezji modli się dziś w Dukli.


3. Całodniowa okazja do spowiedzi w kościołach w centrum Sanoka w poniedziałek i wtorek.


4
. W tym tygodniu obchodzimy ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wieczornych, przyjmowania Komunii Świętej i przeżywania tych dni godnie i w duchu wiary. Rodziców prosimy, by zatroszczyli się o atmosferę religijną w domu podczas tych świątecznych dni.

WIELKI CZWARTEK – dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.oo. Po Komunii Św. Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Ciemnicy.        Adoracja do godz. 21.oo.

WIELKI  PIĄTEK  -  dzień upamiętniający mękę i śmierć Chrystusa. Tego dnia nie odprawia się Mszy Św. Adoracja od godz. 8.oo –18.oo według programu z ubiegłego roku i znajdującego się w gazetce paraf. Liturgia wieczorna w Sanoczku rozpocznie się o godz. 18.oo. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego. W Wielki Piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (wszystkich, którzy ukończyli 14. rok życia) oraz post ilościowy (wszystkich wiernych, którzy ukończyli 18. rok życia, a nie rozpoczęli 60.). Rodzice powinni jednak zatroszczyć się, aby również dzieci były wprowadzane do autentycznego ducha pokuty. Zachęcamy do zachowania postu także w Wielką Sobotę.

WIELKA  SOBOTA -  dzień adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Łączymy się w bólu z Matką Bożą po śmierci Jezusa. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, obowiązuje nadal cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8.oo – 19.oo również według programu z ubiegłego roku i znajdującego się w gazetce paraf.  Święcenie pokarmów o godz. 10.3o, 11.3o i 12.3o. Uroczysta  liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 19.oo. Przynieśmy świece. Adoracja do 21.oo.


5. WIELKANOC
– dzień Zmartwychwstania Pańskiego. Msza Św. rezurekcyjna o godz. 6.oo oraz o 10.oo. Prosimy o przygotowanie chorągwi, baldachimu i feretronów. W poniedziałek wielkanocny o 7.3o i o 10.oo. W Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny Msze Św. w kościele parafialnym również o 18.oo.


6
. W Wielki Piątek rozpocznie się Wielka Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Godzina Miłosierdzia w W. Piątek i W. Sobotę od 15.oo – 16.oo w kościele parafialnym a w Wielkanoc i drugi dzień świąt po Mszy Św. o godz. 11.oo. W pozostałe dni tygodnia nabożeństwo to będzie odprawiane po wieczornej Mszy Św. o godz. 18.oo.


7
. Zmarła śp. Janina Florko, pogrzeb jutro 15 kwietnia br. Msza Św. w kaplicy o 13.3o. A dziś w kaplicy na cmentarzu o 17.oo modlitwa różańcowa w intencji zmarłej.


8
. Bardzo prosimy o uporządkowanie grobów na cmentarzu. Zachowajmy porządek na cmentarzu i przy kontenerze na odpady.

9
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Bacior Andrzej, Oryszczak Helena, Wójcik Maria, Wójcik Danuta, Sabat Monika, Solon Dorota, Fijałko Aneta oraz Pietrycka Agnieszka.

 

 

V Niedziela Wielkiego Postu 07.04.2019

 

1. Przeżywamy piątą niedzielę Wielkiego Postu i jednocześnie pierwszą, adoracyjną niedzielę miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych. Zgodnie z polską tradycją od dzisiejszej niedzieli zasłania się krzyże w kościele. Pozostają one zasłonięte aż do Wielkiego Piątku.

 

2. Za tydzień, 14 kwietnia, Niedziela Męki Pańskiej czyli Niedziela Palmowa, rozpoczynającą uroczyste obchody Wielkiego Tygodnia. Podczas Mszy Św. błogosławieństwo palm.

 

3. SPOTKANIE MŁODYCH ARCHIDIECEZJI PRZEMYSKIEJ (SMAP) odbędzie się w Dukli od piątku do niedzieli, 12 - 14 kwietnia 2019, w którym weźmie udział także młodzieży z naszej parafii.

 

4. Jeszcze przez najbliższy tydzień można złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego. Jest to gest wdzięczności Chrystusowi, który umarł i zmartwychwstał dla naszego zbawienia. Za złożone już ofiary serdeczne „BÓG ZAPŁAĆ”.

 

5. SPOWIEDŹ WIELKOPOSTNĄ w naszej parafii zaplanowano na 11 kwietnia 2019 w najbliższy czwartek. W kościele parafial. od 10.oo – 12.oo i po południu od 15.oo – 17.3o. W Czerteżu i w Sanoczku od 15.oo – 17.3o. Do chorych z okazji świąt udamy się w piątek, 12 kwietnia od 14.oo. Prosimy o zgłoszenia do zakrystii.

 

6. Film pt. „Miłość i Miłosierdzie”, poświęcony Tajemnicy Bożego Miłosierdzia i s. Faustynie będzie wyświetlany w Sanockim Domu Kultury w piątek 12 kwietnia br. o 18.3o oraz 13 i 14 kwietnia o godz. 18.oo. Warto obejrzeć film o którym już mówi się w świecie. Osoby z kartą dużej rodziny mogą skorzystać ze zniżki.

 

7. Lektorów i starszych ministrantów, którzy nie wyjeżdżają do Dukli na SMAP, zapraszamy na spotkanie organizacyjne przed Niedzielą Palmową w piątek na godz. 17.oo.

 

8. Film „Ignacy Loyola” jest dzisiaj w tygodniku „Gość Niedzielny”. To doskonale opowiedziana historia dramatycznych i przełomowych momentów z życia świętego jezuity. Cena tygodnika 5zł.

9. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie kościoła prosimy: Izdebska Bernarda, Kudroń Teresa, Kolbuch Jolanta i Szymańska Elżbieta.


 

IV Niedziela Wielkiego Postu 31.03.2019

 

1. Dzisiejsza, czwarta niedziela Wielkiego Postu, w tradycji Kościoła nazywana jest niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Kościół wzywa wiernych do radości, aby podejmowany trud przemiany serca przyniósł błogosławione owoce.


2
. WIZYTACJA KANONICZNA naszej parafii odbędzie się w sobotę 06 KWIETNIA 2019. Podczas Mszy Św. o godz. 11.oo w kościele parafialnym J.E. Ks. Biskup Stanisław JAMROZEK udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży w liczbie 47. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na obowiązkowe, trzydniowe przygotowanie do tego wydarzenia w środę, czwartek i piątek na godz. 18.oo. W czwartek od godz. 17.oo - 18.oo spowiedź młodzieży, świadków, najbliższej rodziny a także obchodzących pierwsze piątki miesiąca.  

Podczas wizytacji Ks. Biskup Stanisław pomodli się wcześniej z wiernymi w Czerteżu o godz. 9.oo, następnie o 10.15 spotka się z liderami grup parafialnych, i o 14.3o w nowym kościele w Sanoczku weźmie udział w nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego. Bardzo prosimy parafian z Sanoczka o większy udział w tym nabożeństwie, bowiem takie wydarzenie zdarza się raz na 5 lat. 


3
. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek odwiedziny chorych od 13.3o, i o 17.oo Msza Św. W pierwszą sobotę po wieczornej Mszy Św. w kościele parafialnym o 18.oo, można wziąć udział we wspólnotowym rozważaniu jednej z tajemnic różańca, zgodnie z programem pierwszej soboty miesiąca.


4
. Spotkanie Grupy Biblijnej w środę, 03 kwietnia br., po wieczornej Mszy Św. o 18.oo w kościele parafialnym.


5
. Od dziś obowiązuje czas letni. Msze Św. popołudniowe w dni powszednie oraz w niedziele i święta o godz. 18.oo. Również Kancelaria Parafialna czynna według czasu letniego.


6
. Jeszcze można nabyć wielkanocne paschaliki i baranki przygotowane przez Caritas Archidiecezji Przemyskiej.


7
. Ekstremalna Droga Krzyżowa rozpocznie się Mszą Św. 05 kwietnia 2019 o 21.oo w kościele Przemienienia Pańskiego w Sanoku. Osoby, które decydują się podjąć ten trud, powinny się zarejestrować i otrzymać informacje na stronach internet.: edk.org.pl oraz www.edk.org.pl


8
. Czytajmy prasę katolicką. Tygodnik „Gość Niedzielny” zawiera przydatny teraz dodatek 16 stronicowy pt. „Ziołowa apteczka na wiosnę” Zbigniewa Nowaka. Jest darmowa gazeta ewangelizacyjna ”Dobre Nowiny”.


9
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Morawska Magdalena, Karbownik Zofia, Mokrzycka Bożena oraz Izdebska Beata.

 

III Niedziela Wielkiego Postu 24.03.2019

 

 

1. Dziś III niedziela W. Postu. Trwajmy w postanowieniach wielkopostnych: niech nie zabraknie czasu na codzienną modlitwę, czytanie Pisma Świętego i wartościowej prasy religijnej. Dobrym słowem i modlitwę pomagajmy tym, którzy złożyli przyrzeczenia trzeźwościowe. Od niedzieli 31 marca przechodzimy na czas letni. Gorzkie Żale w kościele parafialnym w niedzielę o godz. 15.oo z kazaniem pasyjnym, i bezpośrednio Msza Św. ok. 15.4o.


2
.W poniedziałek, 25 marca, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Jutro, przed wieczorną Mszą Św. o 17.oo, modlitwa różańcowa w intencji o poszanowanie ludzkiego życia od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci. Zachęcamy do podjęcia dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego wiadomego Bogu, którego życie jest zagrożone przez aborcję. Podjęcie tej modlitwy podczas Mszy Św. o 17.oo w kościele parafialnym. Wypełnione formularze należy złożyć do koszyka na ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej.


3
. Caritas Archidiecezji Przemyskiej przygotowała paschaliki i baranki wielkanocne, które, zakupione w zakrystii, mogą być symbolicznym wyrazem naszego miłosierdzia wobec potrzebujących. Caritas prosi o ofiarę przynajmniej 7zł za paschaliki 6zł za baranka.


4
. Trwa zapis do Różańca Rodziców za Dzieci. Informujemy, że osoby należące do tej wspólnoty, nie mają obowiązku chodzenia na miesięczne spotkania związane ze zmianą tajemnic. Jedynym zobowiązaniem jest odmówić jeden dziesiątek różańca dziennie w ustalonej intencji. Jednocześnie informujemy, że każdego 16 dnia miesiąca w kościele paraf. będzie odprawiana Msza św. także za rodziców i dzieci objętych tą modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II. Dla zainteresowanych są do dyspozycji dwa numery tel.: 503 745 778 oraz 505 756 153, a także informacje w najnowszym wydaniu gazetki „Nasza Królowa”.


5
. Na rzecz misji złożone do puszek ubiegłej niedzieli 2075zł., 67 i 3 centy. Dziękujemy za złożone ofiary. Bóg zapłać.


6
. Kanoniczna wizytacja naszej parafii odbędzie się w sobotę 06 kwietnia 2019. Podczas Mszy św. w kościele paraf. o godz. 11.oo biskup Stanisław Jamrozek udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Więcej informacji o tym wydarzeniu przekażemy w najbliższą niedzielę 31 marca br.


7
. Kandydatów do bierzmowania z III G i VIII SP zapraszamy na ważne spotkanie organizacyjne do kościoła parafialnego w piątek 29 marca br. na godz. 18.oo.


8
. Do skarbonki na stoliku za ławkami, można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, a ofiarodawcy mogą wpisać się zeszytu. 


9
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Tomczewska Grażyna, Adamska Alina, Wojtyna Maria i Daniła Teresa.

 

 

II Niedziela Wielkiego Postu 17.03.2019

 

1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu. ROZPOCZYNAMY REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE. Nauki rekolekcyjne podczas każdej Mszy Św. głosi ks. prał. Krzysztof PASTUSZAK. Jutro w poniedziałek w kościele parafialnym Msze Św. z naukami o 9.oo, 18.oo, i o 20.oo wieczorne nabożeństwo z Apelem Jasnogórskim. W Sanoczku o 16.3o. We wtorek, 19 marca, w uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP Msze św. w kościele paraf. o 7.3o, 9.3o z nauką dla starszych, chorych, cierpiących z sakramentem namaszczenia chorych i błogosławieństwem Najśw. Sakramentem, oraz Msza św. o 18.oo. W Sanoczku o 16.3o. Wtorek zakończy się w kościele paraf. dziękczynnym nabożeństwem eucharystycznym i Apelem Jasnogórskim o 20.oo. Wtorek to dzień szczególnej modlitwy za ojców oraz imienin Ojca Św. seniora Benedykta XVI i ks. abp. Seniora Józefa Michalika. W środę, 20 marca, Msze św. w kościele paraf. z naukami o 9.oo i 18.oo. W Sanoczku o 16.3o.    ZBAWIENIA NADSZEDŁ CZAS, PRZEŻYJMY GO Z BOGIEM.  


2
. Przypominamy, że Drogę Krzyżową w naszym kościele odprawiamy w każdy piątek po Mszy Św. o 17.oo, a Gorzkie Żale w niedziele po Mszy o 10.oo. Prosimy o liczny udział w tych nabożeństwach.


3
. Również dziś Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, tzw. „NIEDZIELA AD GENTES”. Do puszek przed kościołem można złożyć dobrowolną ofiarę na wsparcie dzieła misyjnego, albo wysłać SMS o treści MISJE na numer 72032 (2,46zł z VAT).


4
.Młodzież naszej parafii zapraszamy na Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej (SMAP) które odbędzie się w tym roku w Dukli w dniach od 12 – 14 kwietnia 2019. Zgłoszenia jeszcze do 20 marca u katechetów w szkołach średnich lub u ks. Rafała w naszej parafii. Więcej informacji na ten temat na: www.mlodziez.przemyska.pl


5
. Na stoliku za ławkami jest wystawiona skarbonka na kwiaty do Bożego Grobu. Tradycyjnie, obok jest zeszyt do którego można się wpisać.


6. Kandydatów na lektorów
zapraszamy w sobotę, 23 marca, na godz. 11.oo do salki ministranckiej. Proszę zabrać notatnik.


7
. Rodziców kandydatów do bierzmowania z III G oraz VIII SP z terenu parafii zapraszamy na spotkanie w czwartek, 21 marca, w kościele parafialnym o 17.3o. W piątek, 22 marca, na 17.3o do kościoła parafialnego zapraszamy całą klasę VIII SP z terenu parafii.


8
. Dziś III niedziela miesiąca, miesięczna kwesta na prace przy naszym kościele. Prace wykonuje firma z miejscowości Stróże, po sąsiedzku. W kościele ławki są już umocowane do specjalnej listwy metalowej, nierdzewnej, i uporządkowane. Bóg zapłać za pomoc p. stolarzowi w wykonaniu tych prac. Dbajmy o ławki, które kosztowały tyle wysiłku finansowego, bowiem w czasie prac przy ławkach pokazały się w wielu miejscach przyklejone gumy do żucia. Zostawiamy to bez komentarza, ale do przemyślenia…


9
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Petejko Roksana, Drozd Zofia, Sieńko Anna i Tomczewska Grażyna.

 

 

Ojczyznę naszą i siebie samych polecajmy opiece Św. Michała Archanioła:

 

Święty Michale  Archaniele,

wspomagaj nas w walce,
a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha

bądź naszą obroną.


Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,
a Ty, Wodzu niebieskich zastępów,

mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe,
które na zgubę dusz ludzkich

po tym świecie krążą.


AMEN

 

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Narodzenia NMP w Sanoku - Dąbrówce, siedziba: Sanok, al. Najświętszej Maryi Panny 18.