Ogłoszenia-Czerteż


                              II Niedziela Adwentu 09.12.2018

 

1. Już druga niedziela Adwentu. W Polsce Dzień Solidarności z Kościołem na Wschodzie. Do puszek przed kościołami można złożyć dobrowolną ofiarę na pomoc tym Kościołom.


2
. Zachęcamy do liczniejszego udziału w roratach, które odprawiamy w Czerteżu w piątek o 17.oo. Nie zmarnujmy czasu adwentowego. Prośbę kierujemy zwłaszcza do tych rodziców, opiekunów, którzy mają dzieci z zakresu szkoły podstawowej: prowadźcie je do kościoła i własnym przykładem uczcie życia chrześcijańskiego. Obowiązkowo w roratach powinny uczestniczyć dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Św. Prosimy, by dzieci przychodziły z lampionami, i włączały się do procesji. Pomyślmy, skoro potrafimy dzieci dowozić do szkoły czy na basen, to myślę że można choć dwa razy w tygodniu przywieźć dziecko do kościoła parafialnego na roraty.


3
. Dziękujemy za ofiary złożone podczas roznoszenia poświęconych opłatków. Zebrano łącznie 6270 zł., i przeznaczono na potrzeby kościoła w Czerteżu. Informujemy, że poświęcony opłatek oraz kalendarz są jeszcze dostępne w zakrystii i możemy je wysłać do krewnych za granicę.


4
. W czwartek, 13 grudnia, Dzień Pamięci Ofiar Stanu Wojennego.


5
. W zakrystii są jeszcze świece wigilijne przygotowane przez Caritas Polska.


6
. Kolejny dzień nowenny ku czci św. Jana Pawła II w niedzielę, 16 grudnia w kościele parafialnym. W intencji próśb i podziękowań składanych do skrzynki przed ołtarzem będzie odprawiona Msza Św. o 17.oo.


7
. Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii odbędzie się w środę 19 grudnia (środa). Prosimy o zgłaszanie w zakrystii adresów chorych, którzy przyjmują Komunię Św. tylko z okazji świąt.


8
. Spotkania przed bierzmowaniem młodzieży z terenu parafii w tym tygodniu: VII SP – we wtorek, VI SP – w środę, VIII SP - w czwartek. Każde spotkanie rozpoczyna się o 17.oo w kościele parafialnym. Proszę przynieść indeksy, a kl. VIII SP rozdane materiały z poprzedniego spotkania oraz długopis.


9
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Fic Magdalena, Szychowska Bożena i Krowiak Maria.

    

 

 

Ojczyznę naszą i siebie samych polecajmy opiece Św. Michała Archanioła:

 

Święty Michale  Archaniele,

wspomagaj nas w walce,
a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha

bądź naszą obroną.


Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,
a Ty, Wodzu niebieskich zastępów,

mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe,
które na zgubę dusz ludzkich

po tym świecie krążą.


AMEN

  

1. Kończy się czas kolędowania. Już ostatnie dni na przygotowanie się do udziału w XV Parafialnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek, który rozpocznie się za tydzień o 14.3o. Zgłoszenia prosimy składać w zakrystii do piątku włącznie. Osoby występujące na scenie prosimy o wcześniejsze przybycie i potwierdzenie udziału w recepcji.
2. W najbliższą niedzielę, 02 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego  oraz Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. W tym dniu łączymy się modlitwą z osobami powołanymi do życia konsekrowanego i prosimy o nowe powołania do szczególnej służby Bożej. Tego dnia ofiarami składanymi na tacę pomagamy klasztorom klauzurowym, Karmelitankom i Benedyktynkom, na terenie naszej archidiecezji.
3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy na Mszę Św.  do kościoła parafialnego na godz. 17.oo i bezpośrednio na modlitwę różańcową w kolejną pierwszą sobotę, jako duchowe przygotowanie do kanonizacji błog. Jana Pawła II.
4. Dziękujemy grupie dzieci i młodzieży skupionej przy kościele parafialnym, pod opieką Ks. Jana, za trud przygotowania i wystawienie jasełek ubiegłej niedzieli. Niech Pan Bóg wynagrodzi ten trud swoim błogosławieństwem. Bóg zapłać.
5. W najbliższą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.
6. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: 30 stycznia bł. Bronisława Markiewicza,  31 stycznia – św. Jana Bosko (1815-1888), założyciela salezjanów i Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych, wielkiego pedagoga i apostoła młodzieży.
7. Dzisiejszy tygodnik „Gość Niedzielny” ukazał się z płytą CD, z najsławniejszymi utworami Mozarta w wykonaniu Radiowej Orkiestry Symfonicznej w Lublanie w cenie stałej 4.50zł. W teczkach prenumeratorów znajduje się także miesięcznik „Mały Gość Niedzielny”.
8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. W tym tygodniu o sprzątanie prosimy: Bańkowska Jadwiga, Lewicka Janina oraz Neiłko Barbara.


Ojczyznę naszą polecajmy wstawiennictwu Św. Michała Archanioła

Zapamiętaj mnie (90 dni)

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Narodzenia NMP w Sanoku - Dąbrówce, siedziba: Sanok, al. Najświętszej Maryi Panny 18.