Ogłoszenia-Czerteż


 

VI Niedziela Wielkanocy 22.05.2022

 

1. W poniedziałek, wtorek i w środę przypadają dni modlitw o urodzaje ( Dni Krzyżowe). Podczas nabożeństw majowych będziemy modlić się także o urodzaje i błogosławieństwo Boże dla pracujących na roli.


2
. W czwartek, 26 maja br., obchodzimy Dzień Matki. Dziękujmy Panu Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, i prośmy o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu.


3
. Od piątku, 27 maja br., NOWENNA przed UROCZYSTOŚCIĄ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO. Modlitwy nowennowe w kościele parafialnym będą odmawiane każdego dnia o 17.3o, również w niedzielę 29 maja także o 17.3o. Serdecznie zachęcamy wszystkich do modlitwy o dary Ducha Św., zwłaszcza dla naszej młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.


4
. W niedzielę, 29 maja, Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, w naszej Archidiecezji święcenia diakonatu. Tego dnia w kościele Chrystusa Króla w Sanoku, święceń diakonatu z rąk ks. bpa Krzysztofa CHUDZIO przyjmie kleryk Łukasz Juszczyk, podczas Mszy Św. o 11.3o.


5
. W najbliższy piątek 27 maja br., rozpoczynają się trzydniowe przygotowania uczniów VIII klas SP z terenu parafii do przyjęcia sakramentu bierzmowania. W piątek zapraszamy młodzież do kościoła parafialnego na godz. 18.oo, w sobotę, 28 maja, od godz. 15.oo spowiedź kandydatów do bierzmowania oraz świadków i rodziców, w niedzielę prosimy o obecność na Mszy Św. o 11.oo w kościele parafialnym.


6
. Sakrament bierzmowania naszej młodzieży udzieli Arcybiskup Adam SZAL, dnia 30 maja 2022, podczas Mszy Św. o 17.oo.


7
. Serdeczne podziękowania za ofiary złożone na nowe lichtarze do naszego kościoła podczas kwesty w ubiegłą niedzielę. Zebrano łącznie 5860zł. BÓG ZAPŁAĆ.


8
. W niedzielę 29 maja odwiedzi naszą parafie Łukasz Chrumik ze zgromadzenia Księży Werbistów, pracujący w Rosji, aby podzielić się z nami zdobytym doświadczeniem misyjnym.


9
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Słowik Wioleta, Pituła Małgorzata i Miałoń Zdzisława.

 

 

 


V Niedziela Wielkanocy 15.05.2022

 

1. Dziś w naszej parafii Pierwsza Komunia Św. podczas Mszy Św. o godz. 11.oo w kościele parafialnym. Do Stołu Pańskiego po raz pierwszy przystępuje 23 dzieci. Prosimy rodziców i krewnych, by pomogli dzieciom dobrze przeżyć ten wyjątkowy dzień. Prosimy także o zachowanie trzeźwości podczas spotkań rodzinnych z okazji I Komunii dziecka. Od jutra rozpoczyna się dla dzieci BIAŁY TYDZIEŃ. Zwracamy się do rodziców z prośbą, by towarzyszyli dzieciom każdego dnia w drodze do kościoła, i wraz z dzieckiem przyjmowali         Komunię Św. W najbliższym tygodniu Msze Św. z kazaniem będą się rozpoczynać o 18.oo, a na zakończenie Mszy Św. Litania do Matki Bożej.


2.
Jutro rocznica święceń biskupich ks. bp. Stanisława Jamrozka, a w sobotę, 21 maja, rocznica ingresu ks. abp. Adama SZALA do Bazyliki Archikatedralnej w Przemyślu.


3
. Nabożeństwo majowe w kościele parafialnym dziś o 17.3o.


4
. Młodzież z klasy VIIISP z terenu parafii zapraszamy na spotkanie formacyjne w piątek, 20 maja do kościoła parafialnego na godz. 18.oo. Natomiast uczniów z klasy VI z terenu parafii zapraszamy na spotkanie do kościoła parafialnego w środę, 18 maja również na 18.oo.


5
.  Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Florko Elżbieta, Jaksender Agnieszka i Bukowska Krystyna.

 

 

IV Niedziela Wielkanocy 08.05.2022

1. Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Dzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Każdego dnia będziemy wspierać powołanych do szczególnej służby Bożej i modlić się o dar nowych, świętych powołań także z naszej parafii.


2
. Trwa Maryjny miesiąc maj. W kościele parafialnym nabożeństwa majowe odprawiamy w dni powszednie po Mszy Św. o godz. 18.oo, czyli ok. 18.3o. Tylko w piątek, ze względu na adorację Najśw. Sakramentu, majówka o 18.oo, i po niej Msza Św. Przypominamy, że dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. są szczególnie zaproszone do udziału w tych nabożeństwach. Prosimy rodziców, dziadków czy też opiekunów dzieci prowadźcie je do Matki Bożej i uczcie szczerej pobożności Maryjnej. W Czerteżu nabożeństwa majowe w poniedziałki, środy i piątki po Mszy Św. o 17.oo.  


3
. Jutro, 09 maja, uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, patrona Polski. W sobotę, 14 maja, święto św. Macieja, Apostoła. Solenizantom tych dni życzymy błogosławieństwa Bożego za wstawiennictwem św. Patronów.


4
. Spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem dla uczniów klasy VIII z Czerteża, Sanoczka i Zabłociec rozpocznie się w piątek, 13 maja, o 18.oo w kościele parafialnym. Prosimy o zwrot wypełnionych formularzy do bierzmowania.


5
. W najbliższą niedzielę miesiąca, 15 maja, kwesta na potrzeby kościoła w Czerteżu.


6.PIERWSZA KOMUNIA ŚW. w naszej parafii
dla grupy 23 dzieci odbędzie się w najbliższą, trzecią niedzielę miesiąca, 15 maja, podczas Mszy Św. o godz. 11.oo. Spowiedź dzieci,    rodziców, także chrzestnych odbędzie w sobotę 14 maja br. od godz. 16.oo.


7
. Warsztaty dla małżonków „Kochajmy od nowa” organizowane są w domu katolickim „ROMA” w Przemyślu. Zapisy na to spotkanie do 09 maja br. Warsztaty zaplanowane są na 14 maja br. Program spotkania i szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Archidiecezji Przemyskiej przemyska.pl Informacje o tych warsztatach możemy posłuchać w Radio FARA.


8
. Dziękujemy rodzinie nowożeńców za posprzątanie kościoła. O sprzątanie prosimy: Kopija Krystyna, Libront Jadwiga i Morawska Magdalena.

 

 

 


III Niedziela Wielkanocy 01.05.2022

1. Dzisiejsza Niedziela rozpoczyna Tydzień Biblijny. Również dziś kolejny Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Dziś także zmiana tajemnic różańcowych.


2
. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Dziś 01 maja, początek nabożeństw majowych. W piątek, w kościele parafialnym adoracja Najśw. Sakramentu od 17.oo – 18.oo, oraz okazja do spowiedzi, a na zakończenie adoracji Litania Loretańska i następnie Msza Św. Natomiast w każdą niedzielę maja nabożeństwo majowe o 17.3o i Msza Św. o 18.oo. W Czerteżu i w  Sanoczku w pierwszy piątek o 17.oo Msza Św. i następnie nabożeństwo majowe. Pół godziny przed Mszą Św. okazja do spowiedzi. Nabożeństw majowe w kościele parafialnym w dni powszednie będą odprawiane po Mszy Św. która rozpoczyna się o 18.oo.  

Szczególnie w maju zadbajmy o wizerunki Maryi w naszych domach i w przydrożnych  kapliczkach.  Zachęcamy dorosłych i dzieci do udziału w tych nabożeństwach w kościele lub przez radio, internet czy telewizję.    


3
. We wtorek, 03 maja, Uroczystość NMP Królowej Polski. Godziny odprawiania Mszy Św. w kościołach naszej parafii jak w niedzielę. W kościele Przemienienia Pańskiego w Sanoku Msza Św. w intencji Ojczyzny o 11.oo. Burmistrz Sanoka zaprasza do udziału w uroczystościach upamiętniających 231 rocznicę uchwalenia Konstytucji.


4
. Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele.


5
. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest dostępny najnowszy numer gazetki parafialnej „Nasza Królowa” w cenie 3.50zł.


6
. Chorych zgłoszonych na pierwszy piątek z Czerteża i Zabłociec odwiedzi ks. z posługą 13 maja br., od 13.3o.


7
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Pacławska Iwona, Bogaczewicz Agnieszka i Dołoszycka Alicja.

 

 

 


II Niedziela Wielkanocy czyli Miłosierdzia Bożego 24.04.2022

1. Dziś w Niedzielę Miłosierdzia Bożego trzeba przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi …. w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia …… Bądźcie świadkami miłosierdzia!” (Łagiewniki, 2002 r.). Msza Św. odpustowa w Sanoczku tylko o godz. 12.oo.  Zapraszamy na GODZINĘ MIŁOSIERDZIA do kościoła parafialnego połączoną z wystawieniem Najśw. Sakramentu i Koronką do Miłosierdzia Bożego dziś od 15.oo – 16.oo.


2
. Obecna niedziela rozpoczyna TYDZIEŃ MIŁOSIERDZIA. Dziś w Polsce zbiórka do puszek na potrzeby „CARITAS”.


3
. We wtorek Uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika – Patrona Polski. Wszystkim solenizantom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego za przyczyną Św. Wojciecha. W piątek święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.


4
. Za tydzień rozpoczynamy nabożeństwa majowe.


5
. Dziękujemy za ofiary złożone w Wielkim Tygodniu i na Wielkanoc na tacę w kościele i na stoliku za ławkami. Wszystkim BÓG ZAPŁAĆ.


6
. Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta w Sanoku przesyła podziękowanie za złożone dary w postaci artykułów spożywczych oraz za darowiznę finansową w kwocie 1363,70zł. Wszystkim, którzy złożyli wsparcie dla bezdomnych, składamy Bóg zapłać.


7
. Uczniów VIII klasy z Czerteża i Zabłociec zapraszamy w najbliższy piątek 29 kwietnia na spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem, na godz. 18.oo do kościoła parafialnego. Prosimy zabrać indeksy.


8
. Jutro, w poniedziałek, po Mszy Św. o 18.oo w kościele parafialnym, zapraszamy na spotkanie organizacyjne rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św.


9
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy rodzinę narzeczonych.

 

 

 

Niedziela Palmowa 10.04.2022

1. Dziś Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, rozpoczyna się Wielki Tydzień. Podczas Mszy Św. poświęcenie palm. Gorzkie Żale dziś po Mszy Św. o 11.3o.


2. Okazja do spowiedzi w kościołach w centrum Sanoka w poniedziałek i wtorek.


3
. W tym tygodniu obchodzimy ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wieczornych, przyjmowania Komunii Świętej i przeżywania tych dni godnie i w duchu wiary.

WIELKI CZWARTEK – dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. MSZA WIECZERZY     PAŃSKIEJ o godz. 18.oo. Po Komunii Św. Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Ciemnicy      upamiętniającej pojmanie Pana Jezusa. Adoracja od godz. 19.oo.

WIELKI  PIĄTEK  -  dzień upamiętniający mękę i śmierć Chrystusa. Tego dnia nie odprawia się Mszy Św. Adoracja od godz. 8.oo –18.oo. GODZINA MIŁOSIERDZIA od 15.oo – 16.oo w kościele parafialnym. LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ od 18.oo – 19.oo. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego. W Wielki Piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (wszystkich, którzy ukończyli 14. rok życia) oraz post ilościowy (wszystkich wiernych, którzy ukończyli 18. rok życia, a nie rozpoczęli 60.). Rodzice powinni jednak zatroszczyć się, aby również dzieci były wprowadzane w ducha pokuty. Grupy parafian proszone są o udział w adoracji Najśw. Sakramentu w wyznaczonych godzinach. Adoracja w ciszy. Zachęcamy do zachowania postu także w Wielką Sobotę.

WIELKA  SOBOTA -  dzień adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Łączymy się w bólu z Matką Bożą po śmierci Jezusa. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, obowiązuje nadal cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8.oo – 19.oo dla Róż Różańcowych i wyznaczonych grup parafian. Godziny czuwania modlitewnego dla Róż Żywego Różańca i mieszkańców wyznaczonych grup znajdują się w najnowszym numerze gazetki parafialnej „Nasza Królowa”. Święcenie pokarmów od godz. 10.oo oraz 11.oo. Uroczysta LITURGIA WIGILII  PASCHALNEJ od 19.oo – 20.3o. Przynieśmy świece.


4. WIELKANOC
– dzień Zmartwychwstania Pańskiego. Msza Św. rezurekcyjna o godz. 6.oo i 11.3o. W Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny Msze Św. w kościele parafialnym również o 18.oo.


5
. W Wielki Piątek rozpocznie się Wielka Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego. W W. Piątek i W. Sobotę Godzina Miłosierdzia w kościele parafialnym od 15.oo – 16.oo, a w Wielkanoc i drugi dzień świąt po Mszy Św. o godz. 11.oo. W pozostałe dni tygodnia nabożeństwo to będzie odprawiane po wieczornej Mszy Św. o godz. 18.oo


6
. Ministranci starsi, lektorzy i kandydaci na lektorów przyjdą na spotkanie we wtorek o oo.


7
. Bardzo prosimy o uporządkowanie grobów na cmentarzu. Zachowajmy porządek na cmentarzu i przy kontenerze na odpady.


8.
Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Kozłowska Ewa, Mołczan Marlena i Kucaba Anna.

 

 


 

V Niedziela Wielkiego Postu 03.04.2022

1. Przeżywamy piątą niedzielę Wielkiego Postu. Zgodnie z polską tradycją od dzisiejszej niedzieli zasłania się krzyże w kościele. Pozostają one zasłonięte aż do Wielkiego Piątku. Dziś zmiana tajemnic różańcowych.


2
. Niedziela Męki Pańskiej czyli Niedziela Palmowa za tydzień 10 kwietnia br., i początek uroczystych obchodów Wielkiego Tygodnia. Podczas Mszy Św. poświęcenie palm.


3
. Spowiedź wielkopostna w naszej parafii tego roku odbędzie w czwartek, 07 kwietnia, przed południem w kościele parafialnym od 10.oo – 12.oo i od 15.oo – 17.3o. W Czerteżu i w Sanoczku tylko popołudniu od 15.oo – 17.3o.


4
. Przypominamy, że Msze Św. popołudniowe w kościele parafialnym odprawiamy według czasu letniego tj. o 18.oo. Wyjątkiem są niedziele W. Postu, kiedy Msza Św. popołudniowa odprawiana jest po nabożeństwie Gorzkie Żale. Kancelaria Parafialna także czynna według czasu letniego.


5
.Organizowany jest wyjazd na Misterium Męki Pańskiej w Kalwarii Pacławskiej dnia 10 kwietnia 2022. Chętni na ten wyjazd mogą zgłosić się na tel. 698 183 785.


6
. W środę, 06 kwietnia, spotkanie formacyjne dla klasy VI SP z terenu parafii w kościele parafialnym o 18.oo. Obecność obowiązkowa. Proszę przynieść indeksy. Natomiast w piątek, 08 kwietnia br., na godz. 18.oo zapraszamy do kościoła parafialnego kandydatów do bierzmowania z kl. 7B ze Szkoły Post. nr 8 w Sanoku.


7.
Spotkanie Grupy Biblijnej we wtorek 05 kwietnia br., po Mszy Św. o 18.oo.


8
. Zapraszamy na Adorację Krzyża do kościoła parafialnego w sobotę najbliższą na 19.3o. O obecność prosimy kandydatów do bierzmowania z kl. VIII SP z terenu parafii, i chętnych spośród dorosłych.


9
. W naszej parafii powstała wspólnota modlitewna o nazwie Żywa Droga Krzyżowa, której członkowie rozważają codziennie wyznaczoną stację Drogi Krzyżowej. Każdą wspólnotę tworzy 14 osób, tyle więc ile jest stacji D. Krzyżowej. Osoby zainteresowane tworzeniem kolejnej grupy mogą zgłosić się do zakrystii.


10
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Sobolak Iwona, Sawińska Beata i Warankiewicz Monika.

 

 

 

 

IV Niedziela Wielkiego Postu 27.03.2022

 

1. Dzisiejsza niedziela w tradycji Kościoła nazywana jest niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Kościół wzywa wiernych do radości, aby podejmowany trud przemiany serca przyniósł błogosławione owoce. Gorzkie Żale po Mszy Św. o 11.3o Włączmy się w pokutne nabożeństwa wielkopostne


2
. Od dziś obowiązuje czas letni. Msze Św. popołudniowe w kościele parafialnym od dziś będą odprawiane o godz. 18.oo, w niedziele i dni powszednie. Wyjątkiem są niedziele Wielkiego Postu. Również Kancelaria Parafialna czynna jest według czasu letniego.


3
. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Droga Krzyżowa w kościele parafialnym w piątek po Mszy Św. o 7.oo i o 18.oo. W Czerteżu o 17.oo. W sobotę wyjazd na Zawierzenie Matce Bożej do Częstochowy. Można jeszcze zgłaszać się na wyjazd, 503 745 778.


4
. W zakrystii można nabyć wielkanocne paschaliki przygotowane przez Caritas Archidiecezji Przemyskiej w cenie 10zł.Przypominamy, że jest to ofiara na wsparcie dzieł charytatywnych prowadzonych przez Caritas.


5
. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do skarbonki na stoliku za ławkami. Ofiarodawcy mogą wpisać się do zeszytu.


6
. Ojcowie Franciszkanie w Sanoku zapraszają na weekendowy Kurs Nowe Życie, który odbędzie się w dniach 08-10 kwietnia 2022 w miejscowym klasztorze. Zapisy oraz wszelkie informacje u Franciszkanów: drogą mailową sanok@franciszkanie.pl poprzez kod QR umieszczony na plakatach lub tel. 13 463 23 52.


7
. Zbliża się Wielkanoc. Uporządkujmy groby bliskich zmarłych. Prosimy aby szkło i plastikowe elementy włożyć do kontenerów.


8
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Janina Kolbuch, Agnieszka Krauz i Iwona Florko.

 

 

 

 

III Niedziela Wielkiego Postu 20.03.2022

1. Już trzecia niedziela W. Postu. Trwajmy w postanowieniach wielkopostnych: niech nie zabraknie czasu na codzienną modlitwę, czytanie Pisma Świętego i wartościowej prasy religijnej. Dobrym słowem i modlitwę pomagajmy tym, którzy złożyli przyrzeczenia trzeźwościowe.


2
. Gorzkie Żale dziś połączone z Mszą o 11.3o. W kościele parafialnym nie będzie Mszy Św. o 17.oo. Droga Krzyżowa w najbliższy piątek 25.03.2022 po Mszy Św. o 7.3o i o 17.oo w kościele parafialnym, a w Czerteżu w piątek o 17.oo.


3
. Do puszek na misje „Ad Gentes”, przed kościołami naszej parafii zebrano łącznie: 2286,50zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.


4
. Caritas Archidiecezji Przemyskiej przygotowała paschaliki (które można zapalić na grobach bliskich zmarłych). Caritas prosi o ofiarę 10zł za paschalik.


5
. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do skarbonki na stoliku za ławkami, a ofiarodawcy mogą wpisać się do zeszytu.


6. W piątek, w uroczystość
Zwiastowania Pańskiego 25 marca, obchodzony jest także DZIEŃ ŚWIĘTOŚCI ŻYCIA. W kościele parafialnym na ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej są wyłożone deklaracje Duchowej Adopcji Dziecka Nienarodzonego dla osób, które podejmą codziennie przez 9 miesięcy modlitwę w intencji dziecka, którego życie przed narodzeniem jest zagrożone. Wypełnioną część deklaracji należy złożyć do 25 marca do pudełka na ołtarzu Matki Bożej. W kościele parafialnym Msze Św. o godz. 7:30, 9:30 i 17:00. W Czerteżu Msza Św. o 17.oo.


7
. Ekstremalna Droga Krzyżowa, zaplanowana na 25 marca(piątek) wyruszy z Kaplicy Św. Maksymiliana w Sanoku (obok I LO) po Mszy Św. o 20.oo. Proponowane są trzy: 19km, 30km, i 36km. Szczegóły na www.edk.sanok.pl


8
. Dziś poświęcenie tronu pod monstrancję. Koszt całości prac, wraz ze złoceniami wynosi 5000zł. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary.


9
. Zaplanowany jest kolejny wyjazd na Zawierzenie Matce Bożej do Częstochowy dnia 2 kwietnia, w pierwszą sobotę miesiąca. Zgłoszenia na nr tel. 503 745 778.


10
. Zapraszamy na Adorację Krzyża do kościoła parafialnego w sobotę 26 marca na godz. 18.3o szczególnie młodzież przygotowującą się do bierzmowania, zwłaszcza klasę VIII SP z terenu parafii, lektorów i uczniów szkół średnich.


11
. W nocy z soboty na niedzielę 26/27 marca przechodzimy na czas letni (z 2:oo na 3:oo)


12
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Bil Alicja, Cycoń Jolanta i Michałek Aleksandra.

 

 


 

II Niedziela Wielkiego Postu 13.03.2022

1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu. Przypominamy, że Drogę Krzyżową w kościele parafialnym odprawiamy w każdy piątek po Mszy Św. o 7.oo i o 17.oo przed Msza Św. a   Gorzkie Żale w niedziele o 15.oo. W Czerteżu Droga Krzyżowa w piątek o 17.oo. Prosimy o liczny udział w tych nabożeństwach. Przypominamy, że w Wielkim Poście w kościele parafialnym nie ma już Mszy Św. w niedziele o 17.oo


2
. Również dziś Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, tzw. „NIEDZIELA AD GENTES”. Do puszek przed kościołem można złożyć dobrowolną ofiarę na wsparcie dzieła misyjnego, albo wysłać SMS o treści MISJE na numer 72032 (2,46zł z VAT). Zbiórkę ofiar organizuje Parafialny Oddział Akcji Katolickiej.


3
. Deklaracje Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego będą wyłożone na stoliku za ławkami. Wypełnione deklaracje można składać do 25 marca br.


4
. W czwartek, 10 marca br., rozpoczęła sie nowenna przed uroczystością Św. Józefa, którą będziemy przeżywać w sobotę 19 marca.


5
. Na stoliku za ławkami jest wystawiona skarbonka na kwiaty do Bożego Grobu. Tradycyjnie, obok jest zeszyt do którego można się wpisać.


6. Uczniowie kl. VII SP
z terenu parafii rozpoczynają swoje spotkania formacyjne w małych grupach. We wtorek 15 marca, po Mszy Św. o 17.oo, w salce na plebanii spotka się grupa klasy VII A z SP2.


7
. Kandydaci do bierzmowania z kl. VIII SP z terenu parafii w dniach 18-19-20 marca, wyjadą na rekolekcje do ośrodka formacyjnego w Zboiskach. W czwartek, 17 marca br., po Mszy o 17.oo w kościele parafialnym, krótkie spotkanie organizacyjne z kandydatami.


8.
Ukazał się kolejny numer „Gość Extrapoświęcony św. o. Pio z okazji 135 rocznicy jego urodzin oraz 20 rocznicy kanonizacji przez Jana Pawła II. W numerze można przeczytać o wielkiej posłudze świętego spowiednika, o tym jak o. Pio przeżywał Mszę Św., o stygmatach, które zakonnik nosił przez 50 lat a także świadectwa osób uzdrowionych za wstawiennictwem o. Pio. Cena egzemplarza 10zł.


9.
Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Zegarowicz Anita, Starzak Halina i Szuwalska Marzena.

 

 

 

 

I Niedziela Wielkiego Postu 06.03.2022

1. Dziś pierwsza Niedziela Wielkiego Postu. Zmiana tajemnic różańcowych. Przypominamy, że Drogę Krzyżową w naszym kościele odprawiamy w każdy piątek o 17.oo, a Gorzkie Żale w niedziele po Mszy Św. 11.3o. Prosimy o liczny udział w tych nabożeństwach.


2
. Za tydzień Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, tzw. „Niedziela Ad Gentes”. Do puszek przed kościołem można będzie złożyć dobrowolną ofiarę na wsparcie dzieła misyjnego, albo wysłać SMS o treści MISJE na numer 72032 (2,46zł z VAT).


3
. We wtorek „Dzień Kobiet”. Modlitwą i dobrym słowem dziękujmy Paniom za codzienny trud i poświęcenie. Życzymy, aby Maryja była dla nich wzorem wiary i zaufania Panu Bogu.


4
. W czwartek, po Mszy Św. o 17.oo w kościele parafialnym, początek nowenny przed Uroczystością św. Józefa.


5
. Serdeczne podziękowania za pomoc materialną uchodźcom z Ukrainy. Przed kościołami w naszej parafii zebrano łącznie 16.940 zł. Całość została wysłana na konto Caritas w Przemyślu. Bóg zapłać.


6
. Uczniów VIII kl. SP przygotowujących się do bierzmowania zapraszamy w piątek 11 marca br. na godz. 17.oo do kościoła parafialnego. Obecność obowiązkowa. Prosimy przynieść indeksy.


7
. Młodzież z całej parafii zapraszamy na ADORACJĘ KRZYŻA w kościele parafialnym w sobotę, 12 marca, na godz. 18.3o.


8
. Spotkanie z lektorami i ministrantami w piątek po Mszy Św. o 17.oo. Obecność obowiązkowa.


9.
Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Dołoszycka Barbara, Domańska Mariola i Hus Alina.


10
.Rozpoczęliśmy dziś Rekolekcje Wielkopostne, które przygotowują nas do owocnego przeżycia Wielkanocy. Zachęcamy do zapoznania się z programem tych ćwiczeń duchowych i udziału w rekolekcjach. W środę będzie okazja do spowiedzi w kościele parafialnym przed Mszą Św. o 09.oo i po Mszy Św., oraz przed wieczorną Mszą Św. od godz. 17.oo – 18.oo. 

 

 

 


 

VIII Niedziela Zwykła 27.02.2022

1. W tym tygodniu, 02 marca, Środa Popielcowa, która rozpoczyna 40 - dniowy okres Wielkiego Postu. W tym czasie przez modlitwę, wyrzeczenia i uczynki miłosierdzia przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, tzn. ilościowy (jeden posiłek do syta i dwa lekkie – obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 18. rok życia, a nie rozpoczęli 60. ), oraz jakościowy (tj. wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia). Zachęcamy, by również dzieci i młodzież wprowadzać w ducha pokuty i uczyć wyrzeczenia, które jest znakiem prawdziwej miłości. Msze św. w Środę Popielcową wraz z obrzędem posypania głowy popiołem w kościele parafialnym: 7.3o, 9.3o i 17.oo, w Czerteżu: o 17.oo. Przypominamy, że W. Post jest tzw. „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych zabaw i dyskotek.


2
. W kościele parafialnym Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.oo z kazaniem pasyjnym, później Msza św. bez kazania. W Czerteżu Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17.oo i Msza św., natomiast Gorzkie Żale – w niedzielę, połączone z Mszą św. o godz. 11.3o. Za odprawienie Drogi Krzyżowej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.


3.
Dziś rozpoczyna się Tydzień Trzeźwości. Zachęcamy do podjęcia abstynencji i do modlitwy o trzeźwość oraz za uzależnionych i ich rodziny. Można też wpisać się do Parafialnej Księgi Trzeźwości.


4. Uczniów klasy VII i VIII SP
prosimy o podejście do zakrystii i odebranie indeksów. Uczniom klasy VIII SP przypominamy, że rekolekcje w Zboiskach odbędą się 18-19-20  marca 2022.


5
. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek kapłani udadzą się do chorych po zgłoszeniu telefonicznym lub w zakrystii.


6
. Abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, zaapelował o modlitwę i ogólnopolską zbiórkę funduszy do puszek w niedzielę, 27 lutego 2022 r. oraz w Środę Popielcową na pomoc dla uchodźców z walczącej o wolność Ukrainy.


7.
W niedzielę, 06 marca br., rozpoczną się rekolekcje wielkopostne w naszej parafii. Plan rekolekcji będzie w gazetce parafialnej oraz na tablicach ogłoszeń.


8
. Ukazał się kolejny numer darmowej gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”. Dostępny jest również tygodnik „Gość Niedzielny”.


9.
Silny wiatr w ostatnich dniach spowodował wiele szkód na cmentarzu. Prosimy odwiedzić groby bliskich zmarłych i uporządkować grobowce. Zachowajmy porządek.


10
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Hnat Anna, Zielińska Agnieszka, Hajduk Jolanta i Kątski Barbara.

 

 

VII Niedziela Zwykła 20.02.2022

 

1. We wtorek, 22 lutego, Święto Katedry św. Piotra Apostoła. Dzień modlitwy w intencji następcy św. Piotra, papieża Franciszka.


2.
Można zgłaszać się wyjazd do Częstochowy na Zawierzenie Matce Bożej dnia 05 marca, w pierwszą sobotę tego miesiąca. Tel. kontaktowy: 503 745 778.


3
. Burmistrz Miasta Sanoka zaprasza mieszkańców sołectwa Zabłotce oraz dzielnicy Dąbrówka na spotkanie, które odbędzie się 22 lutego, w najbliższy wtorek o godz.oo w świetlicy Komendy Państwowej Straży Pożarnej. Podczas spotkania omawiane będą bieżące sprawy dzielnicy i kwestie związane z poszerzeniem miasta o sołectwo Zabłotce. Dla mieszkańców Zabłociec, którzy zechcą wziąć udział w spotkaniu możliwy będzie transport. O godz. 16.3o przed Wiejskim Domem Kultury w Zabłotcach na chętnych będzie czekał autobus.


4.
Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Sasko Krystyna, Domańska Lucyna i Śmiały Barbara.


5
. Czytajmy prasę katolicką. Proponujemy, by przynajmniej na zbliżający się okres Wielkiego Postu zaprenumerować tygodnik „Niedziela” lub „Gość Niedzielny” czy wydanie sobotnio – niedzielne tytułu „Nasz Dziennik”. Dla dzieci starszych ciekawie wydawany miesięcznik „Mały Gość Niedzielny”. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii u p. kościelnego.

 

 

 

 


VI Niedziela Zwykła 13.02.2022

1. Jutro, 14 lutego br., w liturgii kościoła wypada święto św. Cyryla, mnicha, i Metodego, biskupa, patronów Europy. W kościele parafialnym Msza Św. o 17.oo.


2
. Dyrektor Filialnej Szkoły w Czerteżu informuje, że od 7 do 25 lutego 2022, prowadzone są zapisy na rok szkolny 2022/2023. Wnioski - karty zapisu są dostępne w szkole w Czerteżu. Zapisu można dokonać codziennie od godz. 7.3o – 12.oo.


3
. Informuje się, że na ocieplenie kościoła w Czerteżu zebrano włącznie 4220zł. Ofiarę złożyło 106 osób z Czerteża i Zabłociec. Wszystkim ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.


4
. Dziś 19 rocznica śmierci ks. prał. Antoniego. Zachęcamy, aby zapalić światełko na grobie zmarłego proboszcza i pomodlić się w jego intencji.


5
. Dzieciom i młodzieży, którzy rozpoczęli ferie zimowe życzymy wielu radosnych chwil, zadowolenia z organizowanych spotkań i zabaw a także bezpiecznego powrotu do domu.


6
. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie kościoła prosimy: Dębicka Krystyna, Adamiak Elżbieta i Hnat Anna.

 

 

 


 

V Niedziela Zwykła 06.02.2022

1. Dziś pierwsza adoracyjna niedziela miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych. Trwajmy na modlitwie przed Najśw. Sakramentem.


2. W
piątek, 11 lutego, wspomnienie NMP z Lourdes i jednocześnie ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO. Jest to dzień modlitwy w intencji chorych, a zarazem okazja do okazania im chrześcijańskiej miłości. W naszej parafii Msze św. o 7.oo, o 11.oo – dla chorych i w intencji chorych z naszej parafii, i o 17.oo. Okazja do spowiedzi przez pół godziny przed Mszą św. o 11.oo, i podczas tej Mszy Św. udzielenie sakramentu chorych. Prosimy krewnych o pomoc chorym w przybyciu do kościoła. W Czerteżu Msza Św. również o 17.oo


3
. Uczniów klasy VI z terenu parafii zapraszamy na krótkie spotkanie organizacyjne w programie przygotowań do bierzmowania w środę, 09 lutego, do kościoła parafialnego na godz. 17.oo. Uczniów VII SP z terenu parafii zapraszamy w piątek 11 lutego na Mszę Św. o 17.oo do kościoła parafialnego na spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem. Proszę przynieść indeksy.


4.
Spotkanie formacyjne Akcji Katolickiej w środę, 09.02.22 po wieczornej Mszy Św.


5.
Ubiegłej niedzieli pożegnaliśmy wikariusza ks. Rafała Mikos, skierowanego do nowej parafii, a dziś witamy w naszej parafii wikariusza ks. Piotra Prach, który przejął obowiązki ks. Rafała. Życzymy ks. Piotrowi błogosławieństwa Bożego w posłudze duszpasterskiej dla dobra wspólnoty parafialnej. Szczęść Boże.


6.
Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Skotnicka Grażyna, Kraczkowska Ewa, Krochmal Anna.


7
. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej zmarli: śp. Marek Wojnakowski – dzień pogrzebu będzie podany na klepsydrze, i wczoraj w godzinach wieczornych zmarła śp. Katarzyna Olearczyk – szczegóły związane z pogrzebem będą również na klepsydrze. „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie

 

 

 

IV Niedziela Zwykła 30.01.2022

 

1. W środę, 02 lutego, Święto Ofiarowania Pańskiego i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Poświęcenie gromnic podczas Mszy Św. w kościołach naszej parafii. Tego dnia ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na pomoc klasztorom klauzurowym w naszej archidiecezji. Msze Św. w kościele paraf. o 7.3o, 9.3o i 17.oo. W Czerteżu o 17.oo.

Poświęcenie i wręczenie dzieciom książeczek do I Komunii Św. w środę 02 lutego podczas Mszy Św. o 17.oo. Zapraszamy rodziców wraz z dziećmi.


2
. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Odwiedziny duszpasterskie chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub telefonicznie. W pierwszy piątek Msza Św. w Czerteżu o 17.oo, spowiedź przed Mszą Św. od 16.15.


3
. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca i zmiana tajemnic różańcowych.


4
. Dziś kończymy już tradycyjne śpiewanie kolęd, znikną w kościele dekoracje Bożonarodzeniowe. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przez świąteczny wystrój, przygotowali kościół do Bożego Narodzenia. Dziękujemy również za ofiary składane na tacę. BÓG ZAPŁAĆ.


5
. Jeszcze są wolne miejsca na wyjazd do Częstochowy w sobotę 29 stycznia na nabożeństwo Zawierzenia Matce Bożej. Tel. kontaktowy 503 745 778.


6
. Ukazał się nowy numer gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”, którą prosimy zabrać do domu i przekazać innym po przeczytaniu.


7
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Skowrońska Anna, Bańkowska Jadwiga i Neiłko Barbara.


8
. Arcybiskup Metropolita Przemyski Adam Szal zwalnia ks. Rafała Mikos, w związku z zaistniałą potrzebą duszpasterską, z obowiązków wikariusza w naszej parafii z dniem 31 stycznia br., i dziękuje księdzu Rafałowi za zaangażowanie oraz pracę duszpasterską w parafii. Jednocześnie mianuje wikariuszem w Parafii Rzymskok. św. Zofii i św. Szczepana w Laszkach k. Radymna.

Ze swej strony, jako proboszcz, bardzo serdecznie dziękuję ks. Rafałowi za prawie 5 letnią współpracę i posługę w naszej parafii, za zaangażowanie w organizację i przebieg pikników parafialnych, za staranne przygotowanie dzieci do pierwszej spowiedzi i Komunii Św. a młodzież do sakr. bierzmowania, oraz za przygotowanie młodzieży i dorosłych do aktywnego udziału w uroczystej konsekracji kościoła w Sanoczku. BÓG ZAPŁAĆ. Jednocześnie życzę błogosławieństwa Bożego na nowej palcówce duszpasterskiej i zadowolenia ze służby ludowi Bożemu. Szczęść Boże.

 

 

III Niedziela Zwykła 23.01.2022

1. Dziś przeżywamy NIEDZIELĘ SŁOWA BOŻEGO. Papież Franciszek napisał, że ten dzień powinien być poświęcony „celebracji, refleksji i krzewieniu Słowa Bożego… i ukazać ważność codziennej lektury oraz modlitwy Pismem Świętym.” Ojciec Św. zachęca wszystkich: „nie ustawajmy nigdy w poświęcaniu Pismu Świętemu czasu i modlitwy, aby zostało przyjęte „nie jako słowo ludzkie, ale – jak jest naprawdę – jako słowo Boga” (1 Tes 2,13).

ZACHĘCAMY do czytania Pisma Św. oraz do rozważania cytatów biblijnych zapisanych na karteczkach, w koszyku przy wyjściu z kościoła.


2
. We wtorek Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła – zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.


3
. Ukazał się kolejny numer gazetki parafialnej „NASZA KRÓLOWA”. Egzemplarze gazetki znajdują się na stoliku za ławkami.

4. Rodziców i młodzież z klasy VIII, z terenu naszej parafii, przygotowującą się do sakramentu bierzmowania informujemy, że rekolekcje w ośrodku w Zboiskach są zaplanowane w dniach 18 -20 marca 2022 (piątek, sobota, niedziela).


5
. W najbliższą niedzielę 30 styczna i w następną niedzielę 06 lutego będzie kwesta na ogrzewanie kościoła.


6
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Szumilas Agnieszka, Szawłowska Natalia, Przystasz Danuta.

 


 

II Niedziela Zwykła 16.01.2022

 

1. Dziś w 16 dzień stycznia, nowenna miesięcy ku czci św. Jana Pawła II. Msza Św. o 17.oo w kościele parafialnym odprawiana w intencji podziękowań i próśb składanych przed ołtarzem papieskim oraz za rodziców, którzy modlą się na różańcu za swoje dzieci.


2
. We wtorek rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Kto w czasie jego trwania będzie uczestniczył w jakimś nabożeństwie z modlitwą o jedność i weźmie udział w zakończeniu Tygodnia, może zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.


3
. W środę liturgiczne wspomnienie św. Józefa Sebastiana PELCZARA, modlimy się w intencji naszej archidiecezji.


4
. Za tydzień NIEDZIELA SŁOWA BOŻEGO ustanowiona przez papieża Franciszka, poświecona celebracji, refleksji oraz krzewieniu Słowa Bożego. Zachęcamy, szczególnie tego dnia, do lektury Pisma Św.


5
. Na najbliższy piątek, 21 stycznia, zapraszamy młodzież klasy VII z terenu naszej parafii na spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem do kościoła parafialnego na 17.oo. Proszę przynieść indeksy. Spotkanie poprowadzi ks. Maksymilian.


6
. Dziękujemy parafianom za złożone ofiary z okazji kolędowych spotkań modlitewnych w kościele. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać.


7
. Już są przyjmowane zgłoszenia wyjazdu do Częstochowy na „Zawierzenie” Matce Bożej w pierwszą sobotę lutego. Telefon do p. Krystyny 503 745 778.


8
. Do najnowszego wydania tygodnika „Gość Niedzielny” dołączone jest nagranie dwóch pierwszych ksiąg Starego Testamentu „Księga Rodzaju” i „Księga Wyjścia”. Cena 8zł.


9
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Kuzicka Elżbieta, Fara Joanna i Zapor Józefa.

 

 

 

 

Niedziela Chrztu Pańskiego 09.01.2022

1. Dziś Święto Chrztu Pańskiego – zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego. Kolędy śpiewamy tradycyjnie do 02 lutego.


2
. CAŁODZIENNA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU dla naszej parafii została wyznaczona na czwartek 13 stycznia 2022 r. w godz. 07.3o – 17.oo w kościele parafialnym. Główną intencją adoracji jest, według wskazań ks. abp. Adama Szala, uwielbienie Jezusa Eucharystycznego i dziękczynienie za otrzymane łaski, modlitwa za Kościół w naszej archidiecezji oraz o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne, za rodziny, za parafię i o otwarcie na dary Ducha Świętego. Adoracja powinna odbywać się w ciszy. Zelatorzy są zobowiązani poinformować członków Róż o godzinie modlitewnego czuwania. Zapraszamy również parafian z Czerteża i Zabłociec.   


3
. W niedzielę, 16 stycznia, nowenna miesięcy za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II. W intencji próśb i podziękowań składanych z ofiarą do skarbonki, oraz za rodziców modlących się na różańcu za swoje dzieci, będzie odprawiana Msza Św. w kościele parafialnym o 17.oo.


4
. Spotkanie Grupy Biblijnej we wtorek 11 stycznia br., po wieczornej Mszy Św., a w środę, 12 stycznia br., spotkanie POAK również po Mszy Św. o 17.oo.


5
. Dziękujemy wszystkim osobom, na czele z rodziną p. kościelnego Tadeusza, państwu Podulka oraz panom z Rady Parafialnej za przygotowanie szopki i wystrój kościoła na święta Bożego Narodzenia. Bóg zapłać.


6
. W związku z podwyżką cen towarów i usług, następuje też zmiana opłaty na wystrój kościoła. Od stycznia 2022 opłata powinna być wyższa o 10zł.


7
. W najnowszym numerze tygodnika „Gość Niedzielny” jest pudełko, które należy złożyć, na kolejne płyty „BIBLIA AUDIO”, oraz data z wykazem kolejnych wydań „GN” z następnymi fragmentami Pisma Św. Zachęcamy do tego numeru w cenie 8zł.


8
. Rodziny, które zamieszkały w ostatnich dwóch latach na terenie naszej parafii, mogą poprosić księdza o modlitwę i poświecenie domu. Proszę podejść do zakrystii i ustalić termin.


9
. W piątek, 14 stycznia, miesięczne spotkanie formacyjne dla uczniów VIII klasy z terenu parafii, o 17.oo w kościele parafialnym. Proszę przynieść indeksy.


10
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Libront Katarzyna, Rączka Renata i Fraczek Aneta.

 

 


 

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim 02.01.2022

 

1. Dziś pierwsza, adoracyjna niedziela miesiąc, po Mszy Św. modlitwa adoracyjna. Zmiana tajemnic różańcowych.


2.
W niedzielę, 09 stycznia, będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego, chociaż kolędy śpiewamy tradycyjnie do 02 lutego.


3
. W czwartek, 06 stycznia, Uroczystość Objawienia Pańskiego -Trzech Króli. W kościele błogosławieństwo kadzidła i kredy, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu. Takie oznakowanie drzwi naszych domów jest świadectwem wiary wobec naszych braci i sióstr. Przed ołtarzem w kościele można będzie zaopatrzyć się w zapakowane w woreczku kadzidło i kredę. Ofiary składane z tej okazji są przeznaczone na pomoc dla misjonarza.


4
. W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Z posługą duszpasterską do chorych kapłani udadzą się od godz. 13.oo, po zgłoszeniu w zakrystii lub przez telefon. Okazja do spowiedzi w kościele parafialnym w piątek od 16.oo – 17.oo, a w Czerteżu od 16.3o – 17.oo.


5
. Dzisiejsza składka przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Przemyślu, a w czwartek na dzieło misyjne Kościoła.


6
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Machowska Joanna, Skoczółek Małgorzata i Mycka Beata.


7
. Składamy serdeczne podziękowania za życzenia świąteczne i noworoczne przekazane na nasze ręce bezpośrednio oraz pocztą elektroniczną i tradycyjną. Wszystkim składamy Bóg zapłać.

 

 

 

 

Ojczyznę naszą i siebie samych polecajmy opiece Św. Michała Archanioła:

 

Święty Michale  Archaniele,

wspomagaj nas w walce,
a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha

bądź naszą obroną.


Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,
a Ty, Wodzu niebieskich zastępów,

mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe,
które na zgubę dusz ludzkich

po tym świecie krążą.


AMEN

  

1. Kończy się czas kolędowania. Już ostatnie dni na przygotowanie się do udziału w XV Parafialnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek, który rozpocznie się za tydzień o 14.3o. Zgłoszenia prosimy składać w zakrystii do piątku włącznie. Osoby występujące na scenie prosimy o wcześniejsze przybycie i potwierdzenie udziału w recepcji.
2. W najbliższą niedzielę, 02 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego  oraz Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. W tym dniu łączymy się modlitwą z osobami powołanymi do życia konsekrowanego i prosimy o nowe powołania do szczególnej służby Bożej. Tego dnia ofiarami składanymi na tacę pomagamy klasztorom klauzurowym, Karmelitankom i Benedyktynkom, na terenie naszej archidiecezji.
3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy na Mszę Św.  do kościoła parafialnego na godz. 17.oo i bezpośrednio na modlitwę różańcową w kolejną pierwszą sobotę, jako duchowe przygotowanie do kanonizacji błog. Jana Pawła II.
4. Dziękujemy grupie dzieci i młodzieży skupionej przy kościele parafialnym, pod opieką Ks. Jana, za trud przygotowania i wystawienie jasełek ubiegłej niedzieli. Niech Pan Bóg wynagrodzi ten trud swoim błogosławieństwem. Bóg zapłać.
5. W najbliższą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.
6. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: 30 stycznia bł. Bronisława Markiewicza,  31 stycznia – św. Jana Bosko (1815-1888), założyciela salezjanów i Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych, wielkiego pedagoga i apostoła młodzieży.
7. Dzisiejszy tygodnik „Gość Niedzielny” ukazał się z płytą CD, z najsławniejszymi utworami Mozarta w wykonaniu Radiowej Orkiestry Symfonicznej w Lublanie w cenie stałej 4.50zł. W teczkach prenumeratorów znajduje się także miesięcznik „Mały Gość Niedzielny”.
8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. W tym tygodniu o sprzątanie prosimy: Bańkowska Jadwiga, Lewicka Janina oraz Neiłko Barbara.


Ojczyznę naszą polecajmy wstawiennictwu Św. Michała Archanioła

Zapamiętaj mnie (90 dni)

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Narodzenia NMP w Sanoku - Dąbrówce, siedziba: Sanok, al. Najświętszej Maryi Panny 18.