Ogłoszenia Sanok Dąbrówka

II Niedziela Adwentu 09.12.2018

 

1. Już druga niedziela Adwentu. W Polsce Dzień Solidarności z Kościołem na Wschodzie. Do puszek przed kościołami można złożyć dobrowolną ofiarę na pomoc tym Kościołom. Zbiórkę przy kościele parafialnym organizuje Akcja Katolicka.


2
. Zachęcamy do liczniejszego udziału w roratach, które odprawiamy o 17.oo. Nie zmarnujmy czasu adwentowego. Prośbę kierujemy zwłaszcza do tych rodziców, opiekunów, którzy mają dzieci z zakresu szkoły podstawowej: prowadźcie je do kościoła i własnym przykładem uczcie życia chrześcijańskiego. Obowiązkowo w roratach powinny uczestniczyć dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Św. Prosimy, by wszystkie dzieci przychodziły z lampionami i włączały się do procesji.


3
. Jeszcze nie zakończył się obchód dzielnicy Dąbrówka z poświęconymi opłatkami wigilijnymi oraz Kalendarzem Parafialnym na 2019 r. Przypominamy, że ofiary składane z tej okazji przeznaczone są, po części, na ogrzewanie kościoła i na fundusz organistowski. Osoby, które były nieobecne podczas rozprowadzania opłatków, prosimy o podejście do zakrystii, by zaopatrzyć się w poświęcony opłatek i kalendarz, które również możemy wysłać do krewnych za granicę.


4
. W czwartek, 13 grudnia, Dzień Pamięci Ofiar Stanu Wojennego.


5
. W zakrystii są jeszcze świece wigilijne przygotowane przez Caritas Polska. Dziękujemy Róży Miłosierdzia Bożego za modlitwę różańcową w minionym tygodniu, a o tę posługę prosimy teraz Różę Św. Bernadetty (zelator p. Fryderyka Markowska)


6
. Kolejny dzień nowenny ku czci św. Jana Pawła II w niedzielę, 16 grudnia W intencji próśb i podziękowań składanych do skrzynki przed ołtarzem będzie odprawiona Msza Św. o 17.oo.


7
. Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii odbędzie się w środę 19 grudnia (środa). Prosimy o zgłaszanie w zakrystii adresów chorych, którzy przyjmują Komunię Św. tylko z okazji świąt.


8
. Spotkania przed bierzmowaniem młodzieży z terenu parafii w tym tygodniu: kl. VII SP – we wtorek, VI SP – w środę, VIII SP - w czwartek. Każde spotkanie rozpoczyna się o 17.oo w kościele. Proszę przynieść indeksy, a kl. VIII rozdane materiały z poprzedniego spotkania oraz długopis.

               

 

Ojczyznę naszą i siebie samych polecajmy opiece Św. Michała Archanioła:

 

Święty Michale  Archaniele,

wspomagaj nas w walce,
a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha

bądź naszą obroną.


Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,
a Ty, Wodzu niebieskich zastępów,

mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe,
które na zgubę dusz ludzkich

po tym świecie krążą.


AMEN

 

 

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Narodzenia NMP w Sanoku - Dąbrówce, siedziba: Sanok, al. Najświętszej Maryi Panny 18.