Ogłoszenia Sanok Dąbrówka

V Niedziela Wielkanocy 19.05.2019

 

1. Dziś w naszej parafii Pierwsza Komunia Św. podczas Mszy Św. o godz. 11.oo w kościele parafialnym. Do Stołu Pańskiego po raz pierwszy przystępuje 16 dzieci. Prosimy rodziców i krewnych, by pomogli dzieciom dobrze przeżyć ten wyjątkowy dzień. Prosimy także o zachowanie trzeźwości podczas spotkań rodzinnych z okazji I Komunii dziecka. Od jutra rozpoczyna się dla dzieci BIAŁY TYDZIEŃ. Zwracamy się do rodziców z prośbą, by towarzyszyli dzieciom każdego dnia w drodze do kościoła, i wraz z dzieckiem przyjmowali Komunię Św. W najbliższym tygodniu Msze Św. z kazaniem będą się rozpoczynać o 18.oo, a na zakończenie Mszy Św. Litania do Matki Bożej.


2.
Jutro rocznica święceń biskupich ks. bp. Stanisława Jamrozka, a we wtorek rocznica ingresu ks. abp. Adama SZALA do Bazyliki Archikatedralnej w Przemyślu.


3
.W piątek, 24 maja, wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Odpust w Pielni.  W tym też dniu, z inicjatywy papieża Benedykta XVI, modlimy się za Kościół w Chinach.


4
. W niedzielę, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Pamiętajmy o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Dziękujmy Panu Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, i prośmy o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu.


5
. Jeszcze trwa okresowa kwesta na inwestycje zaplanowane w naszym kościele. Już dziś składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim darczyńcom. Jednocześnie przypominamy, że osoby, które nie były obecne w domu podczas kwesty, mogą złożyć ofiarę na tacę w podpisanej kopercie lub wpłacić ofiarę na konto parafialne.


6
. Dziękujemy Róży MB Fatimskiej za czuwanie różańcowe w minionym tygodniu, a od jutra prosimy o tę modlitwę Różę Miłosierdzia Bożego.


7
. Nabożeństwo majowe dziś o 17.3o, a w piątek, ze względu na adoracje Najśw. Sakramentu o godz. 18.oo i potem Msza Św.


8
. W niedzielę 26 maja br., podczas Mszy Św. o 11.oo, rocznica Pierwszej Komunii Św. Spowiedź dzieci i rodziców w sobotę o 16.oo.

 

9. Młodzież z III Gimnazjum i VIII SP. prosimy o podejście do zakrystii i odebranie podpisanych indeksów, i zachowanie ich w domowej dokumentacji.

 

               

 

Ojczyznę naszą i siebie samych polecajmy opiece Św. Michała Archanioła:

 

Święty Michale  Archaniele,

wspomagaj nas w walce,
a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha

bądź naszą obroną.


Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,
a Ty, Wodzu niebieskich zastępów,

mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe,
które na zgubę dusz ludzkich

po tym świecie krążą.


AMEN

 

 

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Narodzenia NMP w Sanoku - Dąbrówce, siedziba: Sanok, al. Najświętszej Maryi Panny 18.