Ogłoszenia-Sanoczek

 XII Niedziela Zwykła 23.06.2019

 

 

1. Przeżywamy oktawę uroczystości Bożego Ciała. Procesje eucharystyczne w ciągu tygodnia w kościele parafialnym po wieczornej Mszy Św., do czwartku włącznie. Prosimy dzieci do sypania kwiatów, a rodziców, by towarzyszyli dzieciom podczas nabożeństw. Przekazujmy młodemu pokoleniu piękne, polskie tradycje świętowania oktawy Bożego Ciała. Cennym znakiem przeżywania dni oktawy będzie codzienna Komunia Św.

W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała, poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci, również tych jeszcze nienarodzonych, oraz rozdanie drobnych prezentów. Msza Św. w Sanoczku o 17.oo.


2
. Jutro Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Wszystkim solenizantom życzymy błogosławieństwa Bożego za wstawiennictwem św. Jana.


3
. W piątek, 28 czerwca, Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. W najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzymanie się od pokarmów mięsnych.


4
. W sobotę, 29 czerwca, Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Odpust parafialny w Bukowsku. Solenizantom tego dnia składamy najlepsze życzenia błogosławieństwa Bożego za wstawiennictwem św. Patronów. W kościele parafialnym Msze Św. o 7.oo i 18.oo. W najbliższą niedzielę zakończenie nabożeństw czerwcowych.


5
. PIKNIK RODZINNY rozpocznie się dziś obok placu zabaw „Brykalnia” w Sanoku przy ul. Witosa o godz. 14.oo. Wszystkich parafian serdecznie zapraszamy do aktywnego udziału w tym dorocznym wydarzeniu. Zamiast obiadu w domu, radzimy wybrać się na zdrowy, ekologiczny i obfity posiłek przygotowany dla uczestników pikniku. Podczas trwania pikniku można będzie porozmawiać z przygotowaną osobą, o pięknej inicjatywie o nazwie „Różaniec rodziców za dzieci”, i jednocześnie włączyć się w tę wspólnotę.


6
. Serdecznie dziękujemy za przygotowanie ołtarzy na uroczystą procesję na Boże Ciało, za uporządkowanie ulic i dekoracje domów. Służbie Liturgicznej za oprawę Mszy Św. i podczas procesji oraz wszystkim za świadectwo wiary i modlitewne zaangażowanie.


7
. Przypominamy, że od 01 lipca 2019, w kościele parafialnym obowiązuje wakacyjny porządek odprawiania Mszy Św. W kościele parafialnym Msze Św. o godz. 7.oo i 18.3o w dni powszednie. Niedzielny porządek odprawiania Mszy Św. w kościołach naszej parafii pozostaje bez zmian. W kościołach filialnych w Czerteżu i w Sanoczku nie będzie Mszy Św. w dni powszednie. Sprawy urzędowe w kancelarii parafialnej można załatwiać po Mszy Św. o 18.3o, a w pilnych sprawach kontaktować się z księdzem dyżurnym.


8
. Informujemy, że decyzją Ks. Abpa Adama Szala nasz wikariusz Włodzimierz Nowak został zamianowany proboszczem w Parafii Rączyna k. Kańczugi. Już dziś życzymy błogosławieństwa Bożego na probostwie za przyczyną Matki Bożej. Szczęść Boże.


9
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Michta Dorota, Buczek Bożena, Gebus Helena i Ciupka Krystyna.

 

 

UROCZYSTOŚĆ  TRÓJCY  PRZENAJŚWIĘTSZEJ 16.06.2019

 

1. Dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończy się okres komunii św. wielkanocnej.


2
. W środę, 19 czerwca 2019, zakończenie roku szkolnego. Za dzieci, rodziców i nauczycieli ze SP w Sanoczku, będziemy modlić podczas Mszy Św. na Boże Ciało.


3
. W czwartek, 20 czerwca, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Z kościołów wyruszą procesje z Najświętszym Sakramentem. Pobożny udział w procesji jest wyrazem wiary w obecność Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie. Udekorujmy nasze domy, by okazać Jezusowi, że cieszymy się z  Jego obecności wśród nas. Msza Święta jedna, tylko o 10.oo. Po Mszy Św. procesja do czterech ołtarzy na trasie od nowego do starego kościoła: Ołtarze w tym roku zaplanowano:

I. przy wejściu na plac szkolny ( organizują p. Skalińscy, Rygliszyn i Kolbuch)

II. przy posesji p. Kiełbasa

III.   przy posesji p. Pałys

IV. przy starym kościele

Prosimy, by wyznaczone osoby, rodziny zajęły się przygotowaniem ołtarza z życzliwą  pomocą najbliższych sąsiadów.

Na zakończenie procesji uroczyste błogosławieństwo i hymn „Ciebie Boga wysławiamy”. Mężczyzn z Róż Żywego Różańca prosimy o przygotowanie chorągwi i niesienie ich w czasie procesji. Dziewczynki z naszej szkoły podstawowej, a także młodsze dzieci prosimy o sypanie kwiatów w czasie tej procesji i w oktawie Bożego Ciała. Chłopcy od Pierwszej Komunii Św. niech przyjdą na procesję w ubrankach komunijnych. Za pobożny udział w uroczystej procesji eucharystycznej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.


4.
Od piątku rozpoczyna się tradycyjna oktawa po Bożym Ciele. W najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W związku z oktawą Bożego Ciała prosimy o liczniejszy udział w Mszy Św. i przyjmowanie Komunii Św.


5
. PIKNIK RODZINNY organizowany przez Radę Duszpasterską przy kościele parafialnym, we współpracy z oddziałami z Czerteża – Zabłociec i Sanoczka, oraz Par. Oddziałem Akcji Katolickiej, odbędzie się w najbliższą niedzielę 23 czerwca 2019, obok placu zabaw „Brykalnia” przy ul. Witosa. W programie występ Kapeli Ludowej „Kamraty”, stoiska z potrawami regionalnymi, gry i zabawy dla dzieci, malowanie twarzy, pokaz ratownictwa medycznego i nowoczesnego sprzętu Straży Pożarnej. Więcej informacji na plakacie. Serdecznie zapraszamy. Spotkanie osób zaangażowanych w przygotowanie pikniku w piątek 21 czerwca br. przy wspomnianym placu zabaw „Brykalnia”.


6
. Przemyska Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 04 – 15 lipca br., i wyruszy z parafii Lesko już 39 raz. Zapisy na pielgrzymkę i wszelkie informacje w zakrystii i u przewodnika Tomasza Podolaka tel. 661 871 881. Osoby, które nie mogą fizycznie pielgrzymować prosimy o włączenie się do Duchowego Pielgrzymowania. Karty Duchowego Pielgrzymowania wraz z ważnymi informacjami na stoliku za ławkami.


7
. Powstała już trzecia grupa rodziców, którzy podjęli modlitwę różańcową za swoje dzieci. Dzisiejsza Msza Św. o 18.oo w kościele parafialnym , w 16. dzień miesiąca, odprawiana jest także w ich intencji. Modlimy się także o powstanie kolejnych wspólnot rodziców kochających swoje dzieci. 

8. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie w środę i sobotę prosimy:  Patent Joanna, Łukaszyk Karolina, Tympalska Stanisława i Łukaszyk Elżbieta.


 

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 09.06.2019             

 

1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Za publiczne odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź”, można dzisiaj zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.


2
. Jutro, święto NMP MATKI KOŚCIOŁA. Msze Św. w kościele parafialnym o 7.3o i 18.oo.


3
. W czwartek, święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu modlimy się za kapłanów i o nowe powołania do życia kapłańskiego. W Sanoczku Msza Św. o 17.oo


4
. W najbliższą niedzielę, 16 czerwca, Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres Komunii Św. wielkanocnej. Jednocześnie to trzecia niedziela miesiąca, w Sanoczku miesięczna kwesta na potrzeby naszego kościoła.


5
. MARSZ DLA ŻYCIAC I RODZINY, organizowany przez Stowarzyszenie Pomoc Rodzinie im. św. Zygmunta Gorazdowskiego, odbędzie się 16 czerwca 2019 w Sanoku. Marsz rozpocznie się Mszą Św. w kościele Przemienienia Pańskiego, w Farze o godz. 12.3o, i zakończy się w Sanockim Skansenie. Zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu.


6
. Pierwsze Sympozjum Naukowe Poznacie prawdę, a prawda Was wyzwoli” (J 8,32) odbędzie się 15 czerwca 2019 (sobota) na Arenie Sanok, ul. Królowej Bony 4. Sympozjum organizuje Parafia NSPJ w Sanoku, gdzie Mszę Św. o 8.3o, na rozpoczęcie sympozjum, odprawi ks. abp senior Józef MICHALIK. Dalszy program od 10.oo już na  Arenie. Szczegółowy program na plakatach i parafialnej stronie internetowej.


7
. PIKNIK RODZINNY, organizowany przez Radę Parafialną i we współpracy z Akcją Katolicką przy kościele parafialnym, odbędzie się obok 23 czerwca br., obok placu zabaw przy ul. Witosa. Już teraz serdecznie zapraszamy całą rodzinę parafialną do udziału w tym wydarzeniu. Więcej informacji będzie na plakatach. Prosimy o włączenie się w akcję zbierania fantów, które można składać w zakrystii lub na plebanii.


8. Młodzież VI klasy SP
z terenu parafii zapraszamy na spotkanie formacyjne w piątek 14 czerwca br., do salki ministranckiej na plebanii.


9
. Zbiórka do puszek dla poszkodowanych przez ulewne deszcze organizowana dziś przed kościołami w naszej Archidiecezji.


10
. Wieczór Miłosierdzia w Ośrodku Caritas w Zboiskach odbędzie się 14 czerwca 2019. Program szczegółowy na plakatach.


11
. Różaniec pokutny w int. odnowy moralnej narodu polskiego oraz zadośćuczynienia za grzech aborcji odbędzie się na Placu Św. Michała w Sanoku w sobotę 15 czerwca, od 16.oo – 17.oo.


12
. Najnowszy tygodnik „Gość Niedzielny” wzbogacony jest o bezpłatny dodatek, płytę CD pt.”Musicie być wierni” o pierwszej pielgrzymce Jana Pawła II do Ojczyzny. Cena 5zł.


13
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Nawrocka Agnieszka, Kotlarz Danuta, Kucińska Anna i Patent Stanisława.

 

 

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 02.06.20191
. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Trwa Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Św. Modlitwy nowennowe w kościele paraf. odprawiamy od 17.3o.


2
.Młodzież z VII klasy SP z terenu parafii, zapraszamy na spotkanie formacyjne w środę,   05 czerwca br., na godz. 18.oo, do kościoła parafialnego.                                                               


3
. W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Msza Św. tylko w piątek o 17.oo, spowiedź od 16.15. Za tydzień, 09 czerwca, Uroczystość Zesłania Ducha Św., kończy się okres wielkanocny.


4
. Święcenia kapłańskie w naszej Archidiecezji w sobotę, 08 czerwca 2019, w Bazylice Archikatedralnej w Przemyślu. Otaczamy modlitwą kandydatów do święceń.


5
.Odwiedziny duszpasterskie chorych w Sanoczku i Czerteżu w sobotę od godz. 09.oo.


6
. Sanocka Fundacja Ochrony Zdrowia przysłała podziękowanie za złożone ofiary podczas kwesty przed kościołami naszej parafii. Złożono łącznie 602zł. Bóg zapłać.


7
. Zbliża się Piknik Rodzinny w naszej parafii, w dzielnicy Dąbrówka. Prosimy o przynoszenie dobrych, nieużywanych rzeczy, w oryginalnych opakowaniach celem przygotowania fantów. Mogą być akcesoria sportowe, elementy dekoracyjne do domu, komplety do kawy, herbaty itp., a także odzież sportowa, i ogólnie na lato. Można przynieść piórnik, kredki, tornister itp. Fanty można składać w zakrystii lub w salce ministranckiej na plebanii.


8
. Zelatorom Róż Żywego Różańca od czerwca będą przekazywane egzemplarze miesięcznika formacyjnego pt. „Różaniec”. Czytajmy, uzupełniajmy wiedzę religijną i przekazujmy egzemplarz kolejnym osobom w grupie modlitewnej. Nie wyrzucajmy tego pisma na makulaturę.


9
. W niedzielę 09 czerwca br. Caritas Przemyska organizuje zbiórkę do puszek na rzecz poszkodowanych przez ulewy.


10
. Decyzją Metropolity Przemyskiego abpa Adama Szala dziś po Mszy Św. o 11.oo w kościele parafialnym modlitwa kapłanów z wiernymi o potrzebne łaski dla naszej Archidiecezji, Kościoła i Ojczyzny, o nowe powołania kapłańskie i zakonne, jak również wynagradzanie za popełnione grzechy oraz zawierzenie Bożemu Miłosierdziu wszystkie trudne sprawy. 

11. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Derewecka Wiesława, Rowenczyn Krystyna, Haduch Diana i Haduch Zofia.


VI Niedziela Wielkanocy 26.05.2019

 

 

1. Dziś w naszej parafii rocznica Pierwsza Komunia Św. podczas Mszy Św. o godz. 11.oo w kościele parafialnym. Również dziś obchodzimy Dzień Matki. Dziękujmy Panu Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, i prośmy o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu.


2
. W poniedziałek, wtorek i w środę przypadają dni modlitw o urodzaje ( Dni Krzyżowe). Podczas nabożeństw majowych będziemy modlić się także o urodzaje i błogosławieństwo Boże dla pracujących na roli.


3
. Od piątku, 31 maja br., NOWENNA przed UROCZYSTOŚCIĄ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO. Modlitwy nowennowe w kościele parafialnym będą odmawiane każdego dnia od 17.3o, tylko w niedzielę 02 czerwca po Mszy Św. o 07.3o. Serdecznie zachęcamy wszystkich do modlitwy o dary Ducha Św., zwłaszcza w tym roku duszpasterskim w którym przywołujemy wielkie wołanie Jana Pawła II sprzed 40 lat, o odnowę „oblicza tej ziemi”.


4
. W piątek zakończenie nabożeństw majowych, a od soboty rozpoczynamy nabożeństwa W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca czerwca. Po Mszy Św. o 18.oo w kościele parafialnym pomodlimy się Litanią do Najśw. Serca Pana Jezusa i cząstką różańca z rozważaniami. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie szczególnie czcicieli Matki Bożej.


5
. W niedzielę, 02 czerwca, Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, w naszej Archidiecezji święcenia diakonatu. A w naszej parafii za tydzień, 02 czerwca br., Niedziela Misyjna. Kazania wygłosi i podzieli się doświadczeniem z pracy misyjnej ks. MAREK KRYSA.


6
. W zakrystii do odebrania indeksy uczniów z klasy VI i VII Szkoły Podstawowej.


7
. Spotkanie Rady Parafialnej z Czerteża, Sanoczka i dzielnicy Dąbrówka w środę 29.05.2019 o godz. 19.oo, w związku z planowanym Piknikiem Rodzinnym. Prosimy o obecność.


8
. WARSZTATY BIBLIJNE dla archiprezbiteratu sanockiego odbędą się w sobotę 01 czerwca 2019 w parafii Chrystusa Króla w Sanoku w godz. 10.oo – 14.3o. Celem warsztatów jest pogłębienie formacji biblijnej i przygotowanie współpracy w ramach parafialnej szkoły Słowa Bożego. Do udziału zachęcamy osoby należące do stowarzyszeń, ruchów, wspólnot parafialnych oraz wszystkich zainteresowanych. Warsztaty poprowadzi ks. dr hab. Stanisław HARĘZGA, diecezjalny moderator Dzieła Biblijnego. Program warsztatów znajduje się na tablicy ogłoszeń i na parafialnej stronie internetowej.


9
. Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski wzywa do udziału w wyborach do Rady Europejskiej, które odbywają się dziś, i do ”głosowania zgodnego z właściwie ukształtowanym sumieniem” oraz przypomina słowa Jana Pawła II wygłoszone w Gnieźnie 03 czerwca 1997: „Bez Chrystusa nie można budować trwałej jedności. Nie można tego robić, odcinając się od tych korzeni, z których wyrosły narody i kultury Europy i od wielkiego bogactwa minionych wieków. Jakże można liczyć na zbudowanie «wspólnego domu» dla całej Europy, jeśli zabraknie cegieł ludzkich sumień wypalonych w ogniu Ewangelii, połączonych spoiwem solidarnej miłości społecznej, będącej owocem miłości Boga?”


10
. Ofiarę 100zł. na kościół w Sanoczku złożył Bogusz Władysław. Bóg zapłać.


11
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Koczera Marzena, Bobak Anna, Goleń Elwira i Bąk Magdalena.


V Niedziela Wielkanocy 19.05.2019

 

 

1. Dziś w naszej parafii Pierwsza Komunia Św. podczas Mszy Św. o godz. 11.oo w kościele parafialnym. Do Stołu Pańskiego po raz pierwszy przystępuje 16 dzieci. Prosimy rodziców i krewnych, by pomogli dzieciom dobrze przeżyć ten wyjątkowy dzień. Prosimy także o zachowanie trzeźwości podczas spotkań rodzinnych z okazji I Komunii dziecka. Od jutra rozpoczyna się dla dzieci BIAŁY TYDZIEŃ. Zwracamy się do rodziców z prośbą, by towarzyszyli dzieciom każdego dnia w drodze do kościoła, i wraz z dzieckiem przyjmowali Komunię Św. W kościele paraf. w najbliższym tygodniu Msze Św. z kazaniem będą się rozpoczynać o 18.oo, a na zakończenie Mszy Św. Litania do Matki Bożej.


2.
Jutro rocznica święceń biskupich ks. bp. Stanisława Jamrozka, a we wtorek rocznica ingresu ks. abp. Adama SZALA do Bazyliki Archikatedralnej w Przemyślu.


3
.W piątek, 24 maja, wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Odpust w Pielni.  W tym też dniu, z inicjatywy papieża Benedykta XVI, modlimy się za Kościół w Chinach.


4
. W niedzielę, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Pamiętajmy o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Dziękujmy Panu Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, i prośmy o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu.


5
. Nabożeństwo majowe w kościele paraf. dziś o 17.3o, a w piątek, ze względu na adoracje Najśw. Sakramentu o godz. 18.oo i potem Msza Św.


6
. W niedzielę 26 maja br., podczas Mszy Św. o 11.oo, rocznica Pierwszej Komunii Św. Spowiedź dzieci i rodziców w sobotę o 16.oo.

 

7. Młodzież z III Gimnazjum i VIII SP. prosimy o podejście do zakrystii i odebranie podpisanych indeksów, i zachowanie ich w domowej dokumentacji.


8
.  Spotkanie Rady Parafialnej jutro o 19.15 w sali Domu Kultury.


9
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary, o sprzątanie prosimy: Rygielska Justyna, Kot Dorota, Sokołowska Henryka i Izdebska Agnieszka.

 

IV Niedziela Wielkanocy 12.05.2019

 

1. Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Dzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Każdego dnia będziemy wspierać powołanych do szczególnej służby Bożej i modlić się o dar nowych, świętych powołań także z naszej parafii.


2
. Trwa Maryjny miesiąc maj. W kościele parafialnym nabożeństwa majowe odprawiamy w dni powszednie po Mszy Św. o godz. 18.oo, czyli ok. 18.3o. Tylko w piątek, ze względu na adorację Najśw. Sakramentu, majówka o 18.oo, i po niej Msza Św., a w niedzielę majówka o 17.3o i po niej Msza Św. W Sanoczku po Mszy Św. o 17.oo. Przypominamy, że dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. są szczególnie zaproszone do udziału w tych nabożeństwach. Prosimy rodziców, dziadków czy też opiekunów dzieci prowadźcie je do Matki Bożej i uczcie je szczerej pobożności Maryjnej.


3
. Całodzienna parafialna ADORACJA JEZUSA EUCHARYSTYCZNEGO w kościele parafialnym odbędzie się w najbliższy czwartek 16 maja br. od godz. 7.3o do 18.oo według programu zamieszczonego w gazetce parafialnej „Nasza Królowa” i na stronie internetowej. W program czuwania włączona jest Msza Św. z okazji Dnia Strażaka, która będzie odprawiona od godz. 11.oo -oo. Zapraszamy również do modlitwy ze strażakami i za strażaków. Przypomina się, że Róże Różańcowe z Czerteża, Sanoczka i Zabłociec proszone są o czuwanie w modlitewne w kościele parafialnym w czwartek 16 maja od godz. 9.oo – 9.45.


4
. Spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem dla uczniów klasy VI z terenu parafii rozpocznie się o 18.oo w kościele parafialnym w piątek 17 maja br.


5
. Bierzmowanych na początku kwietnia tego roku, prosimy o odebranie podpisanych indeksów w zakrystii, i zachowanie ich w domowej dokumentacji.


6
. Pierwsza Komunia Św. w naszej parafii dla grupy 15 dzieci, odbędzie się 19 maja 2019, podczas Mszy Św. o godz. 11.oo. Spowiedź dzieci, rodziców odbędzie w sobotę 18 maja br. od godz. 16.oo.


7
. W najbliższą trzecią niedzielę miesiąca, 19 maja 2019, odbędzie się miesięczna kwesta na nasz kościół. 


8
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Podsiadło Elżbieta, Florek Beata, Pelc Mirosława i Kwolek Anna.


III Niedziela Wielkanocy 05.05.2019

 

 

1. Dzisiejsza Niedziela Biblijna rozpoczyna się Tydzień Biblijny. Jednocześnie to III Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. W drugiej części dzisiejszego spotkania liturgicznego, adoracja Najśw. Sakramentu, trwajmy przy Panu, który karmi nas swoim Słowem.


2
. Warsztaty Biblijne dla archiprezbiteratu sanockiego odbędą się 01 czerwca 2019r. w parafii Chrystusa Króla w Sanoku od 10.oo – 14.3o. Zaproszeni są animatorzy i członkowie stowarzyszeń, ruchów, wspólnot parafialnych oraz wszystkich zainteresowanych lekturą Biblii. Warsztaty poprowadzi prof. Stanisław Haręzga z Przemyśla.


3
. Trwa Maryjny miesiąc maj. Zapraszamy dorosłych i dzieci do udziału w tych nabożeństwach, które w kościele parafialnym odprawiamy po Mszy św. o 18.oo, tylko w piątek ze względu na adoracje Najśw. Sakramentu majówka o 18.oo i po niej Msza Św. W niedzielę majówka o 17.3o i Msza Św. o 18.oo. W Sanoczku po Mszy Św. o 17.oo.Dzieci przed Pierwszą Komunią Św. mają szczególne zaproszenie przyjść do kościoła, by z pomocą Matki Bożej przygotować się do tego ważnego wydarzenia. Rodzice, pomóżcie im.

Zadbajmy o wizerunki Maryi w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach.


4
. XXIV Diecezjalna Pielgrzymka Akcji Katolickiej do Strachociny odbędzie się 11 maja; początek o 9.3o, Msza Św. o 11.3o pod przewodnictwem abpa Adama SZALA.


5
. CAŁODZIENNA PARAFIALNA ADORACJA JEZUSA EUCHARYSTYCZNEGO w kościele parafialnym odbędzie się 16 maja 2019. Program czuwania modlitewnego dla całej parafii znajduje się w gazetce parafialnej „Nasza Królowa” i na tablicach ogłoszeń.


6
. Sanocka Fundacja Ochrony Zdrowia organizuje dziś kwestę do puszek na zakup nowego sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego dla osób niepełnosprawnych.


7
. Rodziców i dzieci przygotowujących się do rocznicy I Komunii Św. zapraszamy na spotkanie organizacyjne w piątek 10 maja


8
. Całą Radę Parafialną z Sanoka D. z Czerteża i Sanoczka zapraszamy na spotkanie w sprawie organizacji Pikniku Parafialnego w najbliższy piątek 10 maja na godz. 19.oo do sali na plebanii.


9
. Uczniów klasy VII z terenu parafii zapraszamy w środę 08 maja, na godz. 18.oo do kościoła parafialnego na spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem. 

10
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Ciupka Grażyna, Bułdak Anna, Malik Wiesława i Hędrzak Natalia.

 

II Niedziela Wielkanocy czyli 
MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 28.04.2019

 

1. Dziś w Niedzielę Miłosierdzia Bożego trzeba przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry… wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia… Bądźcie świadkami miłosierdzia!” (Łagiewniki, 2002 ).

Podczas Mszy Św. dzieci złożą w darach skarbonki wielkopostne rozprowadzone przez CARITAS na początku W. Postu. Zapraszamy na GODZINĘ MIŁOSIERDZIA od 15.oo – 16.oo, do kościoła w Sanoczku. Różę Różańcową pw. Miłosierdzia Bożego (zelator Jan Bułdak) prosimy o prowadzenie czuwania modlitewnego wraz z innymi czcicielami Miłosierdzia Bożego. W Sanoczku dziś o 12.oo po raz trzeci Msza Św. odpustowa w nowym kościele.


2
. Dziś rozpoczyna się TYDZIEŃ MIŁOSIERDZIA. Przed kościołami w Polsce zbiórka do puszek na „CARITAS”.


3
. We wtorek Uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Patrona Polski, przeniesiona z 23 kwietnia. Wszystkim solenizantom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego za przyczyną Św. Patrona.


4
. W środę rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które w kościele parafialnym odprawiamy po Mszy Św. o 18.oo, czyli ok. 18.3o, w Sanoczku po Mszy św. o 17.oo. Zachowajmy tradycję naszych przodków, którzy w maju przyozdabiali wizerunki Maryi w domach i przydrożnych kapliczkach. Dzieci ze szkoły podstawowej będą otrzymywały przygotowane obrazki za udział w tym nabożeństwie. Dzieci przed I Komunią św. mają obowiązkowo uczestniczyć w nabożeństwach majowych.


5
. W piątek Uroczystość Najśw. Maryi Panny, królowej Polski. W kościołach naszej parafii Msze Św. jak w niedziele. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.


6
. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Odwiedziny chorych w Czerteżu i Sanoczku w sobotę od godz. 9.3o. Spowiedź z okazji pierwszego piątku w czwartek od 16.15. W pierwszą sobotę nabożeństwo fatimskie w kościele parafialnym po Mszy św. o 18.oo połączone z modlitwą różańcową, a przed Mszą św. będzie odmawiana Koronka do Miłosierdzia Bożego.


7.
Za tydzień, 05 maja, NIEDZIELA BIBLIJNA i jednocześnie Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Przed kościołem parafialnym można będzie nabyć Pismo św. Nowego Testamentu na stoisku organizowanym przez Akcję Katolicką.


8
. Spotkanie Grupy Biblijnej odbędzie się w przyszłym tygodniu tj. 08 maja po nabożeństwie majowym w kościele parafialnym.


9
. Sanocka Fundacja Ochrony Zdrowia będzie kwestować w niedzielę 05 maja br., na zakup nowego sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego dla osób niepełnosprawnych.


10
. Rodzicu! Czy modlisz się za swoje dzieci? Samemu nie uchronisz ich od zła. Dziękujemy osobom, które włączyły się w modlitwę różańcową rodziców za dzieci. Powstaje następna grupa, dołącz do nich i zadzwoń: tel. 503 745 778 oraz 505 756 153.


11
. Film „Miłość i Miłosierdzie” można będzie obejrzeć 03 i 04 maja 2019 o godz. oo w Sanockim Domu Kultury. Ukazał się kolejny nr darmowej gazety ewangelizacyjnej „DOBRE NOWINY” . Weź, przeczytaj i podaj dalej, bądź apostołem dobra. 

12
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Skoczółek Józefa, Koczera Lidia, Cwynar Ludmiła i Mazur Elżbieta.PONIEDZIAŁEK W OKTAWIE WIELKANOCY 22.04.2019

 


1
. Dzisiaj drugi dzień świąt, Wielkanocny Poniedziałek, który rozpoczyna oktawę Wielkanocy przedłużając świętowanie Zmartwychwstania Pana Jezusa na cały tydzień. Stąd w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Uważajmy jednak, aby świętowanie tej radości i kultura naszej zabawy, zwłaszcza dzisiaj, były godne i roztropne. Dziś ostatnia Msza Św. w kościele parafialnym o godz. 18.oo.


2
. Dziś czwarty dzień Wielkiej Nowenny przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy do licznego udziału w modlitwach nowennowych. W niedzielę 28 kwietnia GODZINA MIŁOSIERDZIA w kościele parafialnym od 15.oo – 16.oo. Jednocześnie przypominamy wszystkim dzieciom o przyniesieniu w najbliższą niedzielę skarbonek wielkopostnych Caritas wraz z zebranymi ofiarami dla potrzebujących.

W niedzielę 28 kwietnia br. w SANOCZKU tylko jedna MSZA ŚW. ODPUSTOWA ku czci Bożego Miłosierdzia o godz. 12.oo.Koncelebrowanej Mszy Św. będzie przewodniczył i kazanie wygłosi ks. prob. Leszek WAŁCZYK z parafii Prusiek. Róże męskie prosimy do baldachimu niesienia chorągwi, a z Róż żeńskich do feretronów.  


3.
Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu złożone do skarbonki za ławkami. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.


4
. Z radością informujemy, że nasz rodak, ks. Marek Wojnarowski, decyzją Ks. Arcybiskupa Adama Szala, został w Wielki Czwartek odznaczony godnością kanonika honorowego (prałatem) Kapituły Jarosławskiej. Ks. Marek pełni kilka ważnych funkcji w Archidiecezji Przemyskiej: jest dyrektorem Muzeum Archidiecezjalnego w Przemyślu, Przewodniczącym Komisji Artystyczno – Budowlanej w Kurii Metropolitalnej oraz wykładowcą historii sztuki w Wyższym Seminarium Duchownym. Serdeczne gratulacje ks. Marku.  


5. Składamy serdeczne podziękowania
za przygotowanie świątyni parafialnej do Wielkanocy. Panu kościelnemu Zenonowi i p. organiście Wojciechowi i za przygotowanie liturgii Triduum Paschalnego. Za przygotowanie Ciemnicy i Bożego Grobu Państwu Helenie i Wiesławowi Oryszczak i pomocnikom. Księżom wikariuszom za opiekę nad Służbą Liturgiczną. Młodym parafianom za straż przy Bożym Grobie. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w okresie świątecznym.


6.
Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Hnat Monika, Hnat Maria, Wójcik Teresa i Norak Maria.

 

 

Słowa serdecznego podziękowania składamy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby liturgia w czasie tych świętych dni miała piękną i godną oprawę.

 

Niech Zmartwychwstały Pan wszystkim hojnie błogosławi.

 

 

Niedziela Palmowa 14.04.2019

 

1. Dziś Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, rozpoczyna się Wielki Tydzień. Podczas Mszy Św. poświęcenie palm. Film „Miłość i Miłosierdzie” można obejrzeć jeszcze dziś w Sanockim Domu Kultury o 18.oo.

2. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Światowy Dzień Młodzieży. Młodzież z naszej archidiecezji modli się dziś w Dukli.


3. Całodniowa okazja do spowiedzi w kościołach w centrum Sanoka w poniedziałek i wtorek.


4
. W tym tygodniu obchodzimy ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wieczornych, przyjmowania Komunii Świętej i przeżywania tych dni godnie i w duchu wiary. Rodziców prosimy, by zatroszczyli się o atmosferę religijną w domu podczas tych świątecznych dni.

WIELKI CZWARTEK – dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.oo. Po Komunii Św. Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Ciemnicy.        Adoracja do godz. 21.oo.

WIELKI  PIĄTEK  -  dzień upamiętniający mękę i śmierć Chrystusa. Tego dnia nie odprawia się Mszy Św. Adoracja od godz. 8.oo –18.oo według programu z ubiegłego roku i znajdującego się w gazetce paraf. Liturgia wieczorna w Sanoczku rozpocznie się o godz. 18.oo. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego. W Wielki Piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (wszystkich, którzy ukończyli 14. rok życia) oraz post ilościowy (wszystkich wiernych, którzy ukończyli 18. rok życia, a nie rozpoczęli 60.). Rodzice powinni jednak zatroszczyć się, aby również dzieci były wprowadzane do autentycznego ducha pokuty. Zachęcamy do zachowania postu także w Wielką Sobotę.

WIELKA  SOBOTA -  dzień adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Łączymy się w bólu z Matką Bożą po śmierci Jezusa. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, obowiązuje nadal cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8.oo – 19.oo również według programu z ubiegłego roku i znajdującego się w gazetce paraf.  Święcenie pokarmów o godz. 10.3o, 11.3o i 12.3o. Uroczysta  liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 19.oo. Przynieśmy świece. Adoracja do 21.oo.


5. WIELKANOC
– dzień Zmartwychwstania Pańskiego. Msza Św. rezurekcyjna o godz. 6.oo oraz o 10.oo. Prosimy o przygotowanie chorągwi, baldachimu i feretronów. W poniedziałek wielkanocny o 7.3o i o 10.oo. W Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny Msze Św. w kościele parafialnym również o 18.oo.


6
. W Wielki Piątek rozpocznie się Wielka Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Godzina Miłosierdzia w W. Piątek i W. Sobotę od 15.oo – 16.oo w kościele parafialnym a w Wielkanoc i drugi dzień świąt po Mszy Św. o godz. 11.oo. W pozostałe dni tygodnia nabożeństwo to będzie odprawiane po wieczornej Mszy Św. o godz. 18.oo.


7
. Zmarła śp. Janina Florko, pogrzeb jutro 15 kwietnia br. Msza Św. w kaplicy o 13.3o. A dziś w kaplicy na cmentarzu o 17.oo modlitwa różańcowa w intencji zmarłej.


8
. Bardzo prosimy o uporządkowanie grobów na cmentarzu. Zachowajmy porządek na cmentarzu i przy kontenerze na odpady.

9
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Bacior Andrzej, Oryszczak Helena, Wójcik Maria, Wójcik Danuta, Sabat Monika, Solon Dorota, Fijałko Aneta oraz Pietrycka Agnieszka.

 

 

V Niedziela Wielkiego Postu 07.04.2019

 

1. Przeżywamy piątą niedzielę Wielkiego Postu i jednocześnie pierwszą, adoracyjną niedzielę miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych. Zgodnie z polską tradycją od dzisiejszej niedzieli zasłania się krzyże w kościele. Pozostają one zasłonięte aż do Wielkiego Piątku.

 

2. Za tydzień, 14 kwietnia, Niedziela Męki Pańskiej czyli Niedziela Palmowa, rozpoczynającą uroczyste obchody Wielkiego Tygodnia. Podczas Mszy Św. błogosławieństwo palm.

 

3. SPOTKANIE MŁODYCH ARCHIDIECEZJI PRZEMYSKIEJ (SMAP) odbędzie się w Dukli od piątku do niedzieli, 12 - 14 kwietnia 2019, w którym weźmie udział także młodzieży z naszej parafii.

 

4. Jeszcze przez najbliższy tydzień można złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego. Jest to gest wdzięczności Chrystusowi, który umarł i zmartwychwstał dla naszego zbawienia. Za złożone już ofiary serdeczne „BÓG ZAPŁAĆ”.

 

5. SPOWIEDŹ WIELKOPOSTNĄ w naszej parafii zaplanowano na 11 kwietnia 2019 w najbliższy czwartek. W kościele parafial. od 10.oo – 12.oo i po południu od 15.oo – 17.3o. W Czerteżu i w Sanoczku od 15.oo – 17.3o. Do chorych z okazji świąt udamy się w piątek, 12 kwietnia od 14.oo. Prosimy o zgłoszenia do zakrystii.

 

6. Film pt. „Miłość i Miłosierdzie”, poświęcony Tajemnicy Bożego Miłosierdzia i s. Faustynie będzie wyświetlany w Sanockim Domu Kultury w piątek 12 kwietnia br. o 18.3o oraz 13 i 14 kwietnia o godz. 18.oo. Warto obejrzeć film o którym już mówi się w świecie. Osoby z kartą dużej rodziny mogą skorzystać ze zniżki.

 

7. Lektorów i starszych ministrantów, którzy nie wyjeżdżają do Dukli na SMAP, zapraszamy na spotkanie organizacyjne przed Niedzielą Palmową w piątek na godz. 17.oo.

 

8. Film „Ignacy Loyola” jest dzisiaj w tygodniku „Gość Niedzielny”. To doskonale opowiedziana historia dramatycznych i przełomowych momentów z życia świętego jezuity. Cena tygodnika 5zł.

9. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie kościoła prosimy: Izdebska Bernarda, Kudroń Teresa, Kolbuch Jolanta i Szymańska Elżbieta.


 

IV Niedziela Wielkiego Postu 31.03.2019

 

1. Dzisiejsza, czwarta niedziela Wielkiego Postu, w tradycji Kościoła nazywana jest niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Kościół wzywa wiernych do radości, aby podejmowany trud przemiany serca przyniósł błogosławione owoce.


2
. WIZYTACJA KANONICZNA naszej parafii odbędzie się w sobotę 06 KWIETNIA 2019. Podczas Mszy Św. o godz. 11.oo w kościele parafialnym J.E. Ks. Biskup Stanisław JAMROZEK udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży w liczbie 47. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na obowiązkowe, trzydniowe przygotowanie do tego wydarzenia w środę, czwartek i piątek na godz. 18.oo. W czwartek od godz. 17.oo - 18.oo spowiedź młodzieży, świadków, najbliższej rodziny a także obchodzących pierwsze piątki miesiąca.  

Podczas wizytacji Ks. Biskup Stanisław pomodli się wcześniej z wiernymi w Czerteżu o godz. 9.oo, następnie o 10.15 spotka się z liderami grup parafialnych, i o 14.3o w nowym kościele w Sanoczku weźmie udział w nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego. Bardzo prosimy parafian z Sanoczka o większy udział w tym nabożeństwie, bowiem takie wydarzenie zdarza się raz na 5 lat. 


3
. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek odwiedziny chorych od 13.3o, i o 17.oo Msza Św. W pierwszą sobotę po wieczornej Mszy Św. w kościele parafialnym o 18.oo, można wziąć udział we wspólnotowym rozważaniu jednej z tajemnic różańca, zgodnie z programem pierwszej soboty miesiąca.


4
. Spotkanie Grupy Biblijnej w środę, 03 kwietnia br., po wieczornej Mszy Św. o 18.oo w kościele parafialnym.


5
. Od dziś obowiązuje czas letni. Msze Św. popołudniowe w dni powszednie oraz w niedziele i święta o godz. 18.oo. Również Kancelaria Parafialna czynna według czasu letniego.


6
. Jeszcze można nabyć wielkanocne paschaliki i baranki przygotowane przez Caritas Archidiecezji Przemyskiej.


7
. Ekstremalna Droga Krzyżowa rozpocznie się Mszą Św. 05 kwietnia 2019 o 21.oo w kościele Przemienienia Pańskiego w Sanoku. Osoby, które decydują się podjąć ten trud, powinny się zarejestrować i otrzymać informacje na stronach internet.: edk.org.pl oraz www.edk.org.pl


8
. Czytajmy prasę katolicką. Tygodnik „Gość Niedzielny” zawiera przydatny teraz dodatek 16 stronicowy pt. „Ziołowa apteczka na wiosnę” Zbigniewa Nowaka. Jest darmowa gazeta ewangelizacyjna ”Dobre Nowiny”.


9
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Morawska Magdalena, Karbownik Zofia, Mokrzycka Bożena oraz Izdebska Beata.

 

III Niedziela Wielkiego Postu 24.03.2019

 

 

1. Dziś III niedziela W. Postu. Trwajmy w postanowieniach wielkopostnych: niech nie zabraknie czasu na codzienną modlitwę, czytanie Pisma Świętego i wartościowej prasy religijnej. Dobrym słowem i modlitwę pomagajmy tym, którzy złożyli przyrzeczenia trzeźwościowe. Od niedzieli 31 marca przechodzimy na czas letni. Gorzkie Żale w kościele parafialnym w niedzielę o godz. 15.oo z kazaniem pasyjnym, i bezpośrednio Msza Św. ok. 15.4o.


2
.W poniedziałek, 25 marca, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Jutro, przed wieczorną Mszą Św. o 17.oo, modlitwa różańcowa w intencji o poszanowanie ludzkiego życia od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci. Zachęcamy do podjęcia dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego wiadomego Bogu, którego życie jest zagrożone przez aborcję. Podjęcie tej modlitwy podczas Mszy Św. o 17.oo w kościele parafialnym. Wypełnione formularze należy złożyć do koszyka na ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej.


3
. Caritas Archidiecezji Przemyskiej przygotowała paschaliki i baranki wielkanocne, które, zakupione w zakrystii, mogą być symbolicznym wyrazem naszego miłosierdzia wobec potrzebujących. Caritas prosi o ofiarę przynajmniej 7zł za paschaliki 6zł za baranka.


4
. Trwa zapis do Różańca Rodziców za Dzieci. Informujemy, że osoby należące do tej wspólnoty, nie mają obowiązku chodzenia na miesięczne spotkania związane ze zmianą tajemnic. Jedynym zobowiązaniem jest odmówić jeden dziesiątek różańca dziennie w ustalonej intencji. Jednocześnie informujemy, że każdego 16 dnia miesiąca w kościele paraf. będzie odprawiana Msza św. także za rodziców i dzieci objętych tą modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II. Dla zainteresowanych są do dyspozycji dwa numery tel.: 503 745 778 oraz 505 756 153, a także informacje w najnowszym wydaniu gazetki „Nasza Królowa”.


5
. Na rzecz misji złożone do puszek ubiegłej niedzieli 2075zł., 67 i 3 centy. Dziękujemy za złożone ofiary. Bóg zapłać.


6
. Kanoniczna wizytacja naszej parafii odbędzie się w sobotę 06 kwietnia 2019. Podczas Mszy św. w kościele paraf. o godz. 11.oo biskup Stanisław Jamrozek udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Więcej informacji o tym wydarzeniu przekażemy w najbliższą niedzielę 31 marca br.


7
. Kandydatów do bierzmowania z III G i VIII SP zapraszamy na ważne spotkanie organizacyjne do kościoła parafialnego w piątek 29 marca br. na godz. 18.oo.


8
. Do skarbonki na stoliku za ławkami, można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, a ofiarodawcy mogą wpisać się zeszytu. 


9
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Tomczewska Grażyna, Adamska Alina, Wojtyna Maria i Daniła Teresa.

 

 

II Niedziela Wielkiego Postu 17.03.2019

 

1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu. ROZPOCZYNAMY REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE. Nauki rekolekcyjne podczas każdej Mszy Św. głosi ks. prał. Krzysztof PASTUSZAK. Jutro w poniedziałek w kościele parafialnym Msze Św. z naukami o 9.oo, 18.oo, i o 20.oo wieczorne nabożeństwo z Apelem Jasnogórskim. W Sanoczku o 16.3o. We wtorek, 19 marca, w uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP Msze św. w kościele paraf. o 7.3o, 9.3o z nauką dla starszych, chorych, cierpiących z sakramentem namaszczenia chorych i błogosławieństwem Najśw. Sakramentem, oraz Msza św. o 18.oo. W Sanoczku o 16.3o. Wtorek zakończy się w kościele paraf. dziękczynnym nabożeństwem eucharystycznym i Apelem Jasnogórskim o 20.oo. Wtorek to dzień szczególnej modlitwy za ojców oraz imienin Ojca Św. seniora Benedykta XVI i ks. abp. Seniora Józefa Michalika. W środę, 20 marca, Msze św. w kościele paraf. z naukami o 9.oo i 18.oo. W Sanoczku o 16.3o.    ZBAWIENIA NADSZEDŁ CZAS, PRZEŻYJMY GO Z BOGIEM.  


2
. Przypominamy, że Drogę Krzyżową w naszym kościele odprawiamy w każdy piątek po Mszy Św. o 17.oo, a Gorzkie Żale w niedziele po Mszy o 10.oo. Prosimy o liczny udział w tych nabożeństwach.


3
. Również dziś Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, tzw. „NIEDZIELA AD GENTES”. Do puszek przed kościołem można złożyć dobrowolną ofiarę na wsparcie dzieła misyjnego, albo wysłać SMS o treści MISJE na numer 72032 (2,46zł z VAT).


4
.Młodzież naszej parafii zapraszamy na Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej (SMAP) które odbędzie się w tym roku w Dukli w dniach od 12 – 14 kwietnia 2019. Zgłoszenia jeszcze do 20 marca u katechetów w szkołach średnich lub u ks. Rafała w naszej parafii. Więcej informacji na ten temat na: www.mlodziez.przemyska.pl


5
. Na stoliku za ławkami jest wystawiona skarbonka na kwiaty do Bożego Grobu. Tradycyjnie, obok jest zeszyt do którego można się wpisać.


6. Kandydatów na lektorów
zapraszamy w sobotę, 23 marca, na godz. 11.oo do salki ministranckiej. Proszę zabrać notatnik.


7
. Rodziców kandydatów do bierzmowania z III G oraz VIII SP z terenu parafii zapraszamy na spotkanie w czwartek, 21 marca, w kościele parafialnym o 17.3o. W piątek, 22 marca, na 17.3o do kościoła parafialnego zapraszamy całą klasę VIII SP z terenu parafii.


8
. Dziś III niedziela miesiąca, miesięczna kwesta na prace przy naszym kościele. Prace wykonuje firma z miejscowości Stróże, po sąsiedzku. W kościele ławki są już umocowane do specjalnej listwy metalowej, nierdzewnej, i uporządkowane. Bóg zapłać za pomoc p. stolarzowi w wykonaniu tych prac. Dbajmy o ławki, które kosztowały tyle wysiłku finansowego, bowiem w czasie prac przy ławkach pokazały się w wielu miejscach przyklejone gumy do żucia. Zostawiamy to bez komentarza, ale do przemyślenia…


9
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Petejko Roksana, Drozd Zofia, Sieńko Anna i Tomczewska Grażyna.

 

 

Ojczyznę naszą i siebie samych polecajmy opiece Św. Michała Archanioła:

 

Święty Michale  Archaniele,

wspomagaj nas w walce,
a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha

bądź naszą obroną.


Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,
a Ty, Wodzu niebieskich zastępów,

mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe,
które na zgubę dusz ludzkich

po tym świecie krążą.


AMEN

 

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Narodzenia NMP w Sanoku - Dąbrówce, siedziba: Sanok, al. Najświętszej Maryi Panny 18.