Ogłoszenia Sanok Dąbrówka

XXIV Niedziela Zwykła 15.09.2019

 

1. Również dziś Niedziela Środków Masowego Przekazu. Modlimy się za pracowników mediów, by z odpowiedzialnością służyli społeczeństwu w duchu prawdy. Materialnie wspieramy dziś diecezjalne Radio FARA. Taca mszalna przeznaczona na tę katolicką rozgłośnię.


2
.Uroczyste rozpoczęcie roku formacyjnego dla wszystkich  grup przy kościołach naszej parafii odbędzie się w środę 18 września br. w kościele parafialnym, w święto św. Stanisława Kostki. Zapraszamy Róże Różańcowe, Paraf. Oddział Akcji Katolickiej, Grupę Biblijną, Chór Parafialny, Ruch Światło – Życie Domowy Kościół, Radę Duszpasterską oraz lektorów  i ministrantów na Mszę Św. o 18.oo. Prosimy o obecność.

Młodzież z klas od szóstej do ósmej włącznie Szkoły Podstawowej z terenu parafii, która przygotowuje się do sakr. bierzmowania również zapraszamy na Mszę Św. w środę na godz. 18.oo. Po Mszy Św. odbędzie pierwsze, krótkie, spotkanie organizacyjne przed bierzmowaniem, dla uczniów klasy VI, VII i VIII SP. Obecność obowiązkowa. Proszę przynieść indeksy. Jednocześnie informujemy, że przygotowujący się do bierzmowania powinien uczestniczyć w spotkaniach formacyjnych w parafii zamieszkania.


3
. Spotkania formacyjne lektorów przy kościele parafialnym odbywać się będą w każdy piątek tygodnia. Ministranci będą mieć spotkania formacyjne w każdy czwartek tygodnia. Data i godzina spotkań zostaną udostępnione w zakrystii i na parafialnej stronie internetowej. Rodziców lektorów i ministrantów prosimy o współpracę z ks. Opiekunem poszczególnej grupy.


4
. Dziękujemy Róży Św. Maksymiliana Kolbe za dyżur modlitewny w minionym tygodniu, prosimy o tę posługę w najbliższym tygodniu Różę Św. Faustyny (zel. W. Chutkowska)


5
. Przypominamy, że spotkanie rodziców i dzieci rozpoczynających przygotowanie do Pierwszej Komunii Św. w piątek, 20 września o 16.oo w dolnym kościele. Jednocześnie prosimy o wcześniejsze zgłaszanie dzieci, które obecnie przebywają z rodzicami za granicą, a mają przystąpić do I Komunii Św. w naszej parafii. Kuria Biskupia w Przemyślu przypomina rodzicom, że właściwym miejscem przygotowania dziecka do I Komunii Św. jest parafia zamieszkania, a nie parafia której podlega szkoła.


6
. Jutro 16 dzień miesiąca i kolejna nowenna miesięcy w intencji podziękowań i próśb za przyczyną św. Jana Pawła II. Intencje modlitewne można składać jeszcze dziś i jutro wraz z ofiarą przed ołtarzem Świętego.


7
. Jest propozycja pielgrzymki do Włoch w dniach 10 – 20 października 2019. Szczegóły są na plakacie przy wyjściu z kościoła. Koszt całościowy pielgrzymki 2550zł. Opiekunem duchowym jest ks. Łukasz tel. 660 434 210. Zapisy do 20 września br.


8
.Archidiecezjalna Pielgrzymka Róż Żywego Różańca do Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie odbędzie się 28 września 2019.  Zapisy od dziś do 22 września w zakrystii. Zelatorów prosimy o zgłoszenia z poszczególnych Róż.


9
. Komenda Powiatowa Policji w Sanoku ostrzega przed oszustami, którzy dzwonią do starszych ludzi z pilną prośbą o pieniądze „dla wnuczki”. Policja prosi, by nikomu nie dawać pieniędzy, tylko rozłączyć się zadzwonić do rodziny i to sprawdzić, lub tel. na numer 112.

 

               

 

Ojczyznę naszą i siebie samych polecajmy opiece Św. Michała Archanioła:

 

Święty Michale  Archaniele,

wspomagaj nas w walce,
a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha

bądź naszą obroną.


Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,
a Ty, Wodzu niebieskich zastępów,

mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe,
które na zgubę dusz ludzkich

po tym świecie krążą.


AMEN

 

 

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Narodzenia NMP w Sanoku - Dąbrówce, siedziba: Sanok, al. Najświętszej Maryi Panny 18.