Ogłoszenia-CzerteżXIX Niedziela Zwykła 11.08.2019

 

 

1. W czwartek Uroczystość Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny. Msze Św. w kościołach naszej parafii jak w niedzielę. Podczas liturgii błogosławieństwo ziół i kwiatów.


2
. Doroczna Parafialna Piesza Pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej w Starej Wsi wyruszy z parkingu przy ul. Piastowskiej w czwartek, 15 sierpnia 2019, o godz. 04.15. Zapisy na powrót autobusem jeszcze dziś do wyczerpania miejsc. Msza Św. odpustowa o godz. 11.oo, program uroczystości odpustowej na tablicy ogłoszeń. Zachęcamy, zwłaszcza młodych parafian, do licznego udziału w pielgrzymce. Proszę zabrać różaniec, śpiewnik, butelkę z wodą. Osoby powracające autokarem otrzymają stosowne bilety.


3
. Nowenna Miesięcy ku czci Św. Jana Pawła II w najbliższy piątek, 16 sierpnia o 18.3o w kościele parafialnym. W intencji składanych podziękowań i próśb za przyczyną św. Papieża, wraz z ofiarą, odprawiana jest Msza Św.


4
. Pielgrzymka osób starszych i chorych Archidiecezji Przemyskiej do Kalwarii Pacławskiej planowana jest na 31 sierpnia 2019. Zapisy w zakrystii.


5
. Autokarowa pielgrzymka do Włoch organizowana jest w dniach od 11 – 20 października 2019 przez jedną z parafii sanockich. Koszt 700zł oraz 380 euro. Więcej informacji w zakrystii.


6
. Sanockie organizacje Patriotyczne i Narodowe zapraszają na obchody 99 rocznicy Bitwy Warszawskiej, „Cudu nad Wisłą”, w czwartek 15 sierpnia br., na godz. 13.oo na Plac św. Jana w Sanoku. Należy zabrać narodowe flagi.


7
. Na próbę Chóru Parafialnego, w związku ze zbliżającym się odpustem parafialnym, zapraszamy obecnych i byłych chórzystów jutro, 12 sierpnia na godz. 19.oo, do salki św. Cecylii na plebanii. Bardzo prosimy również osoby ceniące śpiew do wzmocnienia składu naszego chóru. 


8
. Płyta CD z najpiękniejszymi pieśniami maryjnymi i patriotycznymi w wykonaniu Wojska Polskiego dzisiaj w tygodniku „Gość Niedzielny” w cenie 5zł. Zachęcamy do nabycia, są dodatkowe egzemplarze tygodnika.


9
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Fal Monika, Ryniak Ewa oraz Żywicka Sylwia.

 

 

 

Ojczyznę naszą i siebie samych polecajmy opiece Św. Michała Archanioła:

 

Święty Michale  Archaniele,

wspomagaj nas w walce,
a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha

bądź naszą obroną.


Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,
a Ty, Wodzu niebieskich zastępów,

mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe,
które na zgubę dusz ludzkich

po tym świecie krążą.


AMEN

  

1. Kończy się czas kolędowania. Już ostatnie dni na przygotowanie się do udziału w XV Parafialnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek, który rozpocznie się za tydzień o 14.3o. Zgłoszenia prosimy składać w zakrystii do piątku włącznie. Osoby występujące na scenie prosimy o wcześniejsze przybycie i potwierdzenie udziału w recepcji.
2. W najbliższą niedzielę, 02 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego  oraz Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. W tym dniu łączymy się modlitwą z osobami powołanymi do życia konsekrowanego i prosimy o nowe powołania do szczególnej służby Bożej. Tego dnia ofiarami składanymi na tacę pomagamy klasztorom klauzurowym, Karmelitankom i Benedyktynkom, na terenie naszej archidiecezji.
3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy na Mszę Św.  do kościoła parafialnego na godz. 17.oo i bezpośrednio na modlitwę różańcową w kolejną pierwszą sobotę, jako duchowe przygotowanie do kanonizacji błog. Jana Pawła II.
4. Dziękujemy grupie dzieci i młodzieży skupionej przy kościele parafialnym, pod opieką Ks. Jana, za trud przygotowania i wystawienie jasełek ubiegłej niedzieli. Niech Pan Bóg wynagrodzi ten trud swoim błogosławieństwem. Bóg zapłać.
5. W najbliższą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.
6. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: 30 stycznia bł. Bronisława Markiewicza,  31 stycznia – św. Jana Bosko (1815-1888), założyciela salezjanów i Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych, wielkiego pedagoga i apostoła młodzieży.
7. Dzisiejszy tygodnik „Gość Niedzielny” ukazał się z płytą CD, z najsławniejszymi utworami Mozarta w wykonaniu Radiowej Orkiestry Symfonicznej w Lublanie w cenie stałej 4.50zł. W teczkach prenumeratorów znajduje się także miesięcznik „Mały Gość Niedzielny”.
8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. W tym tygodniu o sprzątanie prosimy: Bańkowska Jadwiga, Lewicka Janina oraz Neiłko Barbara.


Ojczyznę naszą polecajmy wstawiennictwu Św. Michała Archanioła

Zapamiętaj mnie (90 dni)

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Narodzenia NMP w Sanoku - Dąbrówce, siedziba: Sanok, al. Najświętszej Maryi Panny 18.