Uroczystość wmurowania i poświęcenia kamienia węgielnego w kościele w Sanoczku

Sanoczek 15 listopada 2015

     W niedzielę, 15 listopada 2015, w Sanoczku, parafia Narodzenia NMP Sanok Dąbrówka, odbyła się podniosła uroczystość wmurowania kamienia węgielnego w wybudowanym kościele filialnym pw. Miłosierdzia Bożego. Mszy Św. koncelebrowanej przewodniczył Ks. Arcybiskup Józef Michalik, Metropolita Przemyski wraz ks. dziekanem Andrzejem Skibą, księżmi z dekanatu, księżmi rodakami, byłymi wikariuszami parafii oraz proboszczami parafii w których kwestowaliśmy na ten kościół. Po pozdrowieniu wiernych został poświęcony Obraz Miłosierdzia Bożego ofiarowany Bractwo Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego, kamień z bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie, Grota Matki Bożej Niepokalanej przed kościołem, oraz sam kościół. W czasie homilii Pasterz naszej diecezji dziękował mieszkańcom Sanoczka za trud organizacyjny i wybudowanie kościoła, i zachęcał, by na zasadach wiary, przyjmowanych sakramentów budować swoje życie. Po to przecież buduje się kościoły, by nie tylko były świadectwem wiary tych co go budowali, ale również, by umacniała się wspólnota wiary i życie z wiary następnych pokoleń. Po skończonej Liturgii Eucharystycznej ks. Arcybiskup podpisał akt wmurowania kamienia węgielnego, który został odczytany i umieszczony w przygotowanym miejscu w ścianie kościoła. W uroczystości uczestniczyli również wierni z okolicznych parafii oraz zaproszeni ofiarodawcy i przedstawiciele firm, które wspomagały parafian w budowie kościoła.
     Na zakończenie uroczystości ks. Arcybiskup udzielił pasterskiego błogosławieństwa wszystkim zebranym i życzył wytrwałości w dalszych pracach przy kościele.
                                                                                                                                                                                      
                                                                                                                                                                         Ks. prob. Michał Błaszkiewicz.

Zapamiętaj mnie (90 dni)

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Narodzenia NMP w Sanoku - Dąbrówce, siedziba: Sanok, al. Najświętszej Maryi Panny 18.