Ogłoszenia Sanoczek 2019 rok

 

Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

29.12.2019

 

1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela kończącego się 2019 roku, jest świętem Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa, oraz Dniem Modlitwy o Świętość Małżeństw i Rodzin. Podczas Mszy Św. o godz. 11.oo w kościele parafialnym, odbędzie się obrzęd odnowienia ślubów małżeńskich dla małżonków obchodzących jubileusze życia w sakramentalnym małżeństwie.


2
. Zakończenie Roku Pańskiego 2019 we wtorek 31 grudnia. Msze Św.w kościele parafialnym o 7.oo, 9.3o (za zmarłych parafian w roku 2019) i Msza Św. o godz. 15.oo połączona będzie z nabożeństwem przebłagalno - dziękczynnym. Podziękujemy Panu Bogu za wszystkie łaski otrzymane w kończącym się roku i przepraszać będziemy za grzechy i zaniedbania. Msza Św. w Sanoczku również o 15.oo. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.


3
.W środę, 01 stycznia, NOWY ROK i jednocześnie Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Godziny odprawiania Mszy Św. jak w niedzielę.


4
. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca stycznia. Okazja do spowiedzi w kościele parafialnym tylko piątek przed Mszą Św. o 07.oo i od 16.oo – 17.oo, podczas adoracji Najśw. Sakramentu. W Sanoczku Msza Św. tylko w piątek o 16.oo. W piątek również odwiedziny chorych w Czerteżu, Sanoczku i w dzielnicy Dąbrówka od godz. 9.oo. Nabożeństwo pierwszosobotnie w kościele parafialnym rozpocznie się Mszą Św. o 17.oo a zakończy modlitwą różańcową z rozważaniem poszczególnych tajemnic.


5
. ORSZAK TRZECH KRÓLI w Sanoku organizowany jest po raz czwarty. Nasza parafia włącza się w to wydarzenie. Dla uczestników zostały przygotowane korony, chusty oraz śpiewniki. W orszaku mogą wziąć udział dzieci wraz z rodzicami, młodzież i dorośli. Uczestnicy gromadzą się w poniedziałek 06 stycznia na parkingu przy ul. Piastowskiej o godz. 13.15, aby zaopatrzyć się w konieczne elementy wystroju, i przygotować się do wymarszu. Program szczegółowy zostanie podany przed wymarszem.


6
. W sobotę 04 stycznia od godz. 9.oo zakończenie kolędy w Czerteżu i początek w Sanoczku od p. Wydrzyńskich.

Warto kolejny raz przypomnieć, że kapłan przychodzi z Bożym błogosławieństwem. W czasie kolędy, w miarę możliwości, wszyscy domownicy powinni być obecni na wspólnej modlitwie. Na stole przygotujmy Pismo św., krzyż i wodę święconą. Uczęszczający na katechezę dzieci i młodzież przygotują zeszyty z religii. Spotkanie z duszpasterzem w gronie bliskich sobie osób jest dobrą okazją do rozmowy o problemach rodziny, sprawach parafii i naszej Ojczyzny.


7
. Z miana tajemnic różańcowych w niedzielę 05 stycznia 2020 r. po Mszy Św. o 10.oo. 


8
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Fal Elżbieta, Ciupka Grażyna, Bułdak Anna, Malik Wiesława.

 

 

IV Niedziela Adwentu 22.12.2019  

 

 

1. Dziś czwarta, ostatnia, niedziela Adwentu. Jutro rocznica święceń biskupich ks. abp. Adama Szala, modlimy się w jego intencji. We wtorek Wigilia Narodzenia Pańskiego. Pasterka w kościołach naszej parafii o godz. 23.oo. Zatroszczmy się o chrześcijańską oprawę wieczerzy wigilijnej. Przypominamy, że przebieg wieczerzy powinien być następujący: a) śpiew kolędy „Wśród nocnej ciszy” i zapalenie świecy, b) czytanie Pisma Św. o narodzeniu Chrystusa, c) wspólna modlitwa rodzinna, w której pamiętajmy o bliskich zmarłych, d) dzielenie się opłatkiem, składanie życzeń i, jeśli jest zwyczaj, wręczanie prezentów, e) spożywanie wigilijnych potraw, wspólne kolędowanie i rodzinne wyjście na Pasterkę. Zdecydowanie nie podawajmy alkoholu na stół wigilijny.


2
. W środę UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO. Msze Święte w kościele parafialnym o godz. 7.3o, 9.3o i 11.oo i o 17.oo, a w Sanoczku o 7.3o i 10.oo. W czwartek, 26 grudnia, Święto św. Szczepana Pierwszego Męczennika, godziny odprawiania Mszy Św. jak w Boże Narodzenie. W piątek, 27 grudnia, Święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, błogosławieństwo wina. Program tegorocznej kolędy znajduje się na parafialnej stronie internetowej, a w wersji papierowej w najnowszym numerze gazetki parafialnej „Nasza Królowa” . Kolędę rozpoczniemy 28 grudnia o g. 9.oo od Tuchorza i w Czerteżu. Natomiast 04 stycznia 2020 (sobota) od g. 9.oo zakończenie w Czerteżu i jeden ks. rozpocznie kolędę w Sanoczku od p. Wydrzyńskich.


3. W piątek, 27 grudnia
, w święto św. Jana Apostoła, obowiązuje powstrzymanie się od pokarmów mięsnych. W sobotę 28 grudnia br., święto św. Młodzianków, a na zakończenie Mszy Św. błogosławieństwo małych dzieci.


4
. W niedzielę, 29 grudnia, Święto Świętej Rodziny: JEZUSA, MARYI i JÓZEFA. Dzień Modlitw o Świętość Małżeństw i Rodzin. Na Mszę Św. o godz. 11.oo, w kościele parafialnym, zapraszamy małżonków, którzy w tym roku obchodzili jubileusz 25-lecia i 50-lecia zawarcia sakramentu małżeństwa. Msza Św. ofiarowana jest w intencji czcigodnych Jubilatów. Bardzo prosimy o obecność.


5
. Ukazały się najnowsze, tym razem podwójne, numery tygodników Gość Niedzielny”(10zł) i „Niedziela” (10zł), z wieloma cennymi dodatkami. Pisma można nabyć również u ministrantów przy wyjściu z kościoła. W zakrystii można jeszcze otrzymać poświęcony opłatek i kalendarz parafialny na 2020.


6
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Hnat Monika, Hnat Maria, Wójcik Teresa i Norak Maria.

 

7. Dziękujemy za złożone ofiary. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli.

    

III Niedziela Adwentu 15.12.2019

               

 

1. Dziś trzecia niedziela Adwentu. Od 17 grudnia przygotowujemy się bezpośredniego do uroczystości Bożego Narodzenia. Przystąpmy do sakramentów świętych i pojednajmy się z ludźmi przez gest przeproszenia, naprawienia wyrządzonej krzywdy oraz szczerą życzliwość.


2
. Jutro, 16 grudnia, nowenna do Św. Jana Pawła II po Mszy Św. o 17.oo w kościele parafialnym. Prośby i podziękowania wraz z ofiarą można składać jeszcze jutro do Mszy Św. W intencji składanych podziękowań i próśb oraz za rodziców, którzy podjęli modlitwę różańcową za swoje dzieci, będzie odprawiana Msza Św. 


3
. Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii w środę, 18 grudnia. W kościele parafialnym spowiadamy przed południem od godziny 10:oo – 12.oo i po południu od 15.oo – 17.3o. W Czerteżu i w Sanoczku po południu od 15.oo – 17.oo. Do chorych planujemy pójść z posługą duszpasterską w poniedziałek 23 grudnia od godz. 9.oo. Adresy chorych, których odwiedzamy tylko z okazji świąt, prosimy zgłaszać w zakrystii. Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni przed świętami.


4
. W zakrystii można zaopatrzyć się w świece wigilijne przygotowane przez Caritas oraz poświęcone opłatki, które są znakiem łączności ze wspólnota parafialną.


5
. Na Pomoc Kościołom na Wschodzie zebrano przed kościołami naszej parafii łącznie 2570zł.Bóg zapłać za złożone ofiary.

Dziś miesięczna kwesta na nasz kościół w Sanoczku. Zespoły kwestujące przyniosą w prezencie Kalendarz Parafialny na 2020.


7
. Przy obrazie MB Częstochowskiej został zainstalowany ołtarz. Jest to fundacja ks. prałata Zbigniewa Wolanina oraz Marii i Andrzeja Wolanin. Marcinowi Wolanin dziękujemy za transport ołtarza do Sanoczka. Montażem ołtarza zajął się p. Stanisław Miedziuch, pomocą służyli: Jan Tomczewski, Piotr Rudy, Stanisław Kwieciński, Wiesław Oryszczak i Marcin Wolanin. Fundatorom składamy serdeczne Bóg zapłać. Wyrazy wdzięczności również p. Stanisławowi Miedziuchowi i pomocnikom.


8
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Sabat Monika, Solon Dorota, Fijałko Aneta i Pietrycka Agnieszka.

 

 


Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP 

II Niedziela Adwentu 08.12.2019

 

 

1. Dziś Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP i druga niedziela Adwentu. W Polsce przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem na Wschodzie. Do puszek przed kościołami można złożyć dobrowolną ofiarę na pomoc tym Kościołom. Dzisiejsza Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP łączy się z nabożeństwem GODZINA ŁASKI od 12.oo – 13.oo. Zapraszamy zwłaszcza osoby należące do Rycerstwa Niepokalanej.


2
. Poświęcenie i wręczenie medalików dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii Św. odbędzie się dziś podczas Mszy Św. o 11.oo w kościele parafialnym.


3
. Zachęcamy do liczniejszego udziału w roratach, które odprawiamy w Sanoczku w czwartek o 16.oo. Nie zmarnujmy czasu adwentowego. Obowiązkowo w roratach powinny uczestniczyć dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Św. oraz młodzież objęta formacją przed bierzmowaniem.


4
. IX Jarmark Bożonarodzeniowy odbędzie się na Rynku Galicyjskim w Skansenie w Sanoku 15 grudnia br. od 11.oo – 14.oo. Szczegóły na plakatach. W piątek, 13 grudnia, Dzień Pamięci Ofiar Stanu Wojennego.


5
. W zakrystii można nabyć świece wigilijne przygotowane przez Caritas Polska w cenie 6zł.


6
. Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii odbędzie się w środę 18 grudnia. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii adresów chorych, przyjmujących Komunię Św. tylko z racji świąt, których odwiedzimy 23 grudnia br.


7
. Uczniowie VII i VIII klasy SP z terenu naszej parafii będą uczestniczyć w rekolekcjach przed bierzmowaniem w Zboiskach od 13 - 15 grudnia (piątek – niedziela)2019. Przyjazd własnym transportem w piątek godz. 17.oo – 17.3o. Prosimy o modlitwę w ich intencji, zwłaszcza rodziców.


8
. Za tydzień, w III niedzielę miesiąca, kwesta na nasz kościół.


9
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Bacior Andrzej, Oryszczak Helena, Wójcik Maria i Wójcik Danuta. 

I jeszcze sprawa sprzątania kościoła. Na ostatnim spotkaniu Rady Parafialnej ustalono, że ze względu na niepotrzebne komentarze p. kościelny rezygnuje z przyjmowania opłat za sprzątanie w zastępstwie wyczytanej osoby, i nie podejmuje się szukania kogoś w zastępstwie. Osoby, które nie mogą przyjść do sprzątania powinny szukać zastępcę we własnym zakresie.  

 


I Niedziela Adwentu 01.12.2019

 

 

1. Dziś początek Adwentu. Włączmy się w adwentowe czuwanie, zwłaszcza przez udział w roratach oraz przyjmowanie Komunii Św. Rozpoczyna się nowy rok duszpasterski, którego myślą przewodnią są słowa „Wielka Tajemnica wiary”. W kościele parafialnym roraty odprawiamy w dni powszednie o godz. 17.oo. Przewodnikiem w tegorocznych roratach będzie sługa Boży kard. Stefan Wyszyński, o którym papież Jan Paweł II pozwiedzał: „Takiego prymasa Bóg daje raz na  tysiąc lat”. Postarajmy się też o adwentowy wystrój   naszych mieszkań.


2
. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP w najbliższą niedzielę 08 grudnia. Wspomniana uroczystość jest świętem patronalnym Rycerstwa Niepokalanej. Podczas Mszy Św. o 11.oo w kościele parafialnym poświęcenie i wręczenie medalików dzieciom przed Pierwszą Komunią Św. Bezpośrednio po Mszy Św. o 11.oo, GODZINA ŁASKI, na którą serdecznie zapraszamy.


3
. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek odwiedziny duszpasterskie chorych: w Czerteżu i Sanoczku od 9:3o. W piątek od 16.oo – 17.oo w kościele parafialnym adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi. W Sanoczku Msza Św. tylko w piątek o 16.oo. Spowiedź od 15.15.


4
. Spotkanie Grupy Biblijnej we wtorek, 03 grudnia, po wieczornej Mszy Św. w sali na plebanii.


5
. Dziś zostaną poświęcone opłatki, które przyniosą do naszych domów upoważnione osoby już dziś i następnych dniach. Każda rodzina otrzyma w prezencie Kalendarz Parafialny na 2020 rok. Przypominamy, że ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na fundusz organistowski. Na ostatnim spotkaniu Rady Parafialnej uzgodniono, że składka na ten fundusz na rok 2020 wynosi 50zł od numeru domu. Prosimy, aby w dniu roznoszenia opłatków uwiązać psy, jeżeli są na podwórku. Roznoszenie opłatków rozpocznie się od p. Skalińskiej, od kościoła w stronę Prusieka, a reszta w poniedziałek i wtorek.


6
. Caritas Archidiecezji Przemyskiej zaprasza do włączenia się w akcję Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Wigilijne świece - symbol akcji są dostępne w zakrystii w cenie 6 zł. Pamiętajmy, że nie jest to cena świecy, ale ofiara przeznaczona na pomoc dla najbiedniejszych.


7
. Za tydzień Dzień Modlitwy za Kościół na Wschodzie. W Polsce zbiórka do puszek na pomoc tym Kościołom.


8
. Spotkania formacyjne przed bierzmowaniem dla kandydatów z terenu parafii: klasa VI SP - środa, VII i VIII SP – czwartek. Każde spotkanie rozpoczyna się w kościele parafialnym o 17.oo.


9
. Ukazał się adwentowy numer gazetki parafialnej „Nasza Królowa”, w której znajdziemy m. in. artykuł na temat „Godziny Łaski” i wprowadzenie w nowy Rok Duszpasterski.


10
. Rada Parafialna na wspomnianym spotkaniu omawiała także sprawę sprzątania naszego kościoła i zmiany w regulaminie sprzątania. W czasie kolędy zostanie sporządzona nowa lista osób, które będą przychodzić do sprzątania kościoła.  


11.
Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy:  Izdebska Bernarda, Kuroń Teresa, Kolbuch Jolanta i Szymańska Elżbieta. 

 

 

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

24.11.2019

 

 

1. Dziś uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, koniec roku liturgicznego. W kościele parafialnym Nieszpory za zmarłych poleconych w wypominkach dziś o 16.3o, i Msza Św. o godz. 17.oo.


2
. Dzisiejsza uroczystość to święto patronalne Akcji Katolickiej, która pełni misję ewangelizacyjną w ścisłym związku z hierarchią Kościoła. Niech Pan Bóg umacnia i pomnaża liczbę osób oddanych tej ważnej dla Polski działalności    


3
. W najbliższą niedzielę, 01 grudnia, rozpocznie się już ADWENT. W kościele zostanie ustawiony wieniec adwentowy z czterema świecami, symbolizującymi cztery niedziele Adwentu. Podczas Mszy Św. zostaną poświęcone opłatki wigilijne na nasze świąteczne stoły. Poświęcone opłatki wraz nowym kalendarzem   parafialnym zostaną dostarczone do domów naszych parafian. Przypominamy, że ofiary składane z tej okazji przeznaczone są na fundusz organistowski.


4
. W sobotę święto św. Andrzeja, apostoła. Wszystkim solenizantom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego na każdy dzień za przyczyną świętego Patrona.


5
. „Kobieta Królewski Projekt – zobacz siebie na nowo” to tytuł weekendowego spotkania dla pełnoletnich kobiet w dniach 11 – 01.12.2019 przy parafii Ojców Franciszkanów w Sanoku. Podczas konferencji i warsztatów kobiety odkrywać będą swoją tożsamość i godność córki Boga, oraz Boży plan na swoje życie i powołanie. Zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu. Spotkanie prowadzi p. Sylwia Wilk. Więcej informacji na plakatach.


6
. Informujemy, że film „Nieplanowane” wyświetlany jest dziś w Sanockim Domu Kultury o 16.oo, w poniedziałek o 20:oo i we wtorek o 18.oo.


7
. Spotkanie Rady Parafialnej w środę o 18.oo w Wiejskim Domu Kultury. Prosimy o obecność.


8
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Morawska Magdalena, Karbownik Zofia, Mokrzycka Bożena i Izdebska Beata. Prosimy o odpowiedzialne potraktowanie posługi sprzątania naszego kościoła.


9
. Czytajmy prasę katolicką. Dziś „Gość Niedzielny” wraz kalendarzem na ścianę w cenie 6zł. Jest również kolejny, bezpłatny numer gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”.

 

XXIII Niedziela Zwykła 17.11.2019

 

 

1. Dziś obchodzony jest III Światowy Dzień Ubogich. W dniach od 18 - 24 listopada Parafialny Oddział Akcji Katolickiej organizuje zbiórkę żywności dla potrzebujących. W kościele parafialnym i w sklepie PSS „Czwórka” będą wystawione kosze do których można będzie składać żywność o dłuższej przydatności do spożycia, i w dobrym opakowaniu.


2
. Za tydzień UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – ostatnia niedziela roku liturgicznego.


3
. Zbliża się koniec listopada. Zapraszamy do udziału w Mszy Św. o godz. 16.oo, i do modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Wypominki można jeszcze składać do końca listopada.


4
. W piątek, 22 listopada – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki chórzystów, muzyków i organistów. Stąd w kościele parafialnym o 17.oo, będzie odprawiona uroczysta Msza Św. z udziałem chóru o błogosławieństwo Boże dla chórzystów oraz ich rodzin, na którą zapraszamy wszystkich parafian.


5
. Można jeszcze nabyć książkę napisaną przez ks. Krzysztofa Pastuszaka „Ogień wichrem gnany” będącej zapisem jego pracy duszpasterskiej w Polsce, Belgii i Afryce. Cena egz. 10zł.


6
. Film „Nieplanowane”, o którym głośno jest w świecie, będzie wyświetlany w Sanockim Domu Kultury w dniach od 23 – 26 listopada 2019, o godz. 18.oo. Film trzeba koniecznie obejrzeć, a bilety warto kupić wcześniej.


7
. Dziś kwesta na kościół w Sanoczku. Już teraz za składane ofiary mówimy Bóg zapłać. Za trud kwestowania całemu zespołowi z Rady Parafialnej także serdeczne Bóg zapłać.


8
. Redakcja tygodnika „Gość Niedzielny” przygotowała kalendarz na rok 2020 z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Cena 7zł.


9
. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty. O sprzątanie prosimy: Tomczewska Grażyna, Adamska Alina, Wojtyna Maria i Daniła Teresa.

 

 

XXXII Niedziela Zwykła 10.11.2019

 

 

1.Trwa miesiąc listopad. Codziennie po Mszy Św. o 17.oo w kościele parafialnym modlimy się za zmarłych poleconych w wypominkach. W Sanoczku w czwartki i niedziele.


2
. W Polsce obchodzony jest dziś Dzień Solidarności z Kościołem PrześladowanymSudan Południowy. Kraj zamieszkuje 12 mln ludzi, z czego 40% to katolicy. Wojna domowa wyniszczyła kraj a dziesiątki tysięcy ludzi, szczególnie dzieci, głoduje. Włączmy się w pomoc duchową i materialną naszym siostrom i braciom w wierze. 


3
. Jutro rocznica odzyskania niepodległości. Bogu polecamy tych wszystkich, którzy oddali życie za Ojczyznę. Msza Św. dla mieszkańców Sanoka i okolicy w kościele Przemienienia Pańskiego o 11.oo. W kościele parafialnym o 17.oo.


4
. W sobotę, 16. dnia miesiąca, po Mszy o 17.oo w kościele paraf., kolejny dzień nowenny ku czci św. Jana Pawła II. Przy ołtarzu Papieża znajduje się skrzynka do której można wkładać wraz z ofiarą podziękowania i prośby, które będą odczytywane na początku Mszy Św. W intencji tych podziękowań i próśb, oraz za rodziców modlących się na różańcu za swoje dzieci, będzie odprawiana Msza Św.


5
. Uczniów klasy VI z terenu parafii zapraszamy na spotkanie formacyjne do kościoła parafialnego w środę, 13 listopada, na godz.17.oo. Dla każdego uczestnika formacji przeznaczona jest książeczka „Pamiętnik bierzmowanego” w cenie 10zł. Prosimy przynieść opłatę i indeksy.


6
. Krzysztof Pastuszak przysłał książkę „Ogień wichrem gnany” będącej zapisem jego pracy duszpasterskiej w Polsce, w Belgii i Afryce. Cena książki 10zł. do nabycia w zakrystii i na stoliku za ławkami.


7
. Uczniów klasy VII i VIII SP prosimy o odbiór indeksów. 


8
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary, o sprzątanie prosimy: Ogarek – Drwięga Agnieszka, Drozd Zofia, Sieńko Anna i Tomczewska Grażyna.

 

XXI Niedziela Zwykła 03.11.2019

 

 

1. Dziś pierwsza, adoracyjna niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych. W drugiej części niedzielnego spotkania wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja. Trwajmy na modlitwie.


2
. Do piątku, czyli do 08 listopada, duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego po spełnieniu następujących warunków:

a. wyzbycie się przywiązania do grzechów, nawet lekkich

b. przystąpienie do sakr. pokuty i pojednania (można to uczynić wcześniej) oraz przyjęcie Komunii sakramentalnej

c. pobożne nawiedzenie cmentarza, gdzie należy odmówić: Ojcze nasz, Wierzę w Boga, dowolną modlitwę za zmarłych oraz modlitwę w intencjach Ojca Św.

W pozostałych dniach miesiąca listopada odpust jest cząstkowy. Jedna spowiedź sakramentalna wystarczy dla zyskania odpustów w wielu dniach.


3
. Przez cały miesiąc, po wieczornej Mszy Św. w kościele parafialnym modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach. W Sanoczku po Mszy Św. w tygodniu i w niedziele listopada.


4
. Grupę Biblijną oraz chcących pogłębić znajomość Pisma Św. zapraszamy we wtorek, 05 listopada, po wieczornej Mszy Św. do domu parafialnego.


5
. Młodzież z klasy VII i VIII SP z terenu parafii zapraszamy na spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem w czwartek 07 listopada na godz. 17.oo. Na spotkanie proszę przynieść opłatę 120zł na rekolekcje przed bierzmowaniem zaplanowane w Domu Rekolekcyjnym w Zboiskach w dniach 13 – 15 grudnia 2019. Prosimy przynieść indeksy. Bardzo prosimy na spotkanie także jednego z rodziców poszczególnych uczniów. 


6
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i kaplicy cmentarnej i za złożone ofiary. O sprzątanie prosimy: Drozd Maria, Maczuga Joanna, Drwięga Janina i Petejko Roksana.

 

 

XXX Niedziela Zwykła 27.10.2019

 

1. Dziś ostatnia niedziela października. W czwartek, 31 października, ostatnie nabożeństwo różańcowe i Msza Św. o godz. 16.oo. Dzieci regularnie uczęszczające na nabożeństwa różańcowe otrzymają nagrody za udział w tych nabożeństwach. Prosimy wszystkich o obecność. Spowiedź w czwartek 31 października od 15.15.


2
. W piątek, 01 listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W kościele parafialnym Msze Św. o godz. 7.3o, 9.3o, 11.oo i o 14.oo. Nie będzie już Mszy Św. o 17.oo. Po Mszy Św. o 14.oo procesja żałobna na cmentarz. W Sanoczku Msze Św. o 7.3o i 11.3o. Msza Św. o 11.3o w Sanoczku będzie odprawiona w starym kościele, i po niej   procesja żałobna. W dzień Wszystkich Świętych obowiązuje udział w Mszy Św., i nie zastępuje tego obowiązku modlitwa na cmentarzu. W czasie procesji żałobnej włączmy się do wspólnej modlitwy i zachowajmy powagę, dając świadectwo żywej wiary  i duchowej wspólnoty ze zmarłymi. Po modlitwach obrzędowych na cmentarzu można poprosić kapłana o poświęcenie nowych nagrobków. Podczas oczyszczania grobów bliskich zmarłych zachowajmy porządek, również przy wynoszenia odpadów do kontenera. W dniach świątecznych główna brama cmentarza parafialnego będzie otwarta, ale tylko dla pieszych. W niedzielę 03 listopada zmiana tajemnic różańcowych.


3
. Przypominamy, że od dziś obowiązuje czas zimowy. Msze Św. popołudniowe w niedziele i święta oraz w dni powszednie w kościele parafialnym o godz. oo. Kancelaria parafialna czynna według czasu zimowego. W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca. W czwartek, 31 października, odwiedziny duszpasterskie chorych: w Czerteżu i Sanoczku od 09.3o. W kościele parafialnym od 16.oo – 17.oo okazja do spowiedzi z okazji I piątku miesiąca.


4
. W sobotę Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze Św. w kościele paraf. o 7.3o, 9.3o i 17.oo. W Sanoczku o 16.oo. Zachęcamy do korzystania z sakramentów świętych i ofiarowania zyskiwanych odpustów za bliskich zmarłych. Przez cały listopad można składać kartki wypominkowe, polecając zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Informujemy, że za zmarłych poleconych w wypominkach będziemy modlić się po wieczornej Mszy Św. przez cały listopad.


5
. Siostry Klawerianki dziękują za ofiary złożone na cele misyjne przed kościołami w naszej parafii ubiegłej niedzieli. Zebrano łącznie 3722,73zł. Bóg zapłać.


6
. Dziś w tygodniku „Gość Niedzielny” zapowiadana płyta DVD „BERNADETTA. CUD W LOURDES”. Warto film obejrzeć, nawet kilka razy. Cena 6zł.

Ukazał się również kolejny numer bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej „DOBRE NOWINY”. Zachęcamy: weź, przeczytaj i podaj dalej.

 

 

 

XXIX Niedziela Zwykła 20.10.2019

 

 

1. Dziś NIEDZIELA MISYJNA rozpoczynająca TYDZIEŃ MISYJNY. Modlimy się za misje na wszystkich kontynentach. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, składając także dziś ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.

Siostry Klawerianki z Krosna dzielą się dzisiaj z nami doświadczeniem misyjnym, by zachęcić nas do większego zaangażowania w dzieło misyjne.


2
. Październik w tym roku to Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny, i już wnet się skończy. Wszystkich parafian zapraszamy na modlitwę różańcową o 17.3o.


3
. Na zlecenie Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego w Polsce, dziś w parafiach liczenie praktyk niedzielnych.


4
. Na stoliku za ławkami znajdują kartki wypominkowe, które należy wypełnić podając imiona zmarłych w pierwszym przypadku np. Adam, Krystyna, Stanisław itd. i złożyć do skarbonki. Zadbajmy o porządek na grobach bliskich zmarłych. Prosimy o wkładanie wszelkich odpadów do kontenerów.


5
. Przygotowujących się do bierzmowania prosimy o podejście do zakrystii i odebranie podpisanych indeksów.


6
. Dyrektor MIVA Polska przesłał na adres Urzędu Parafialnego podziękowania „za udział w Akcji Św. Krzysztof – 1 gr. za 1 km i pomoc w zakupie środków transportu dla polskich Bóg zapłać za wsparcie”.


7
. Z okazji Dnia Papieskiego do puszek przed kościołami naszej parafii zebrano 332 zł. oraz 2 Euro na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Bóg zapłać za hojne wsparcie.


8
. Od następnej niedzieli, 27 października, przechodzimy na czas zimowy. W związku z tym, Msze Św. w niedziele i święta oraz w dni powszednie zostają przesunięte z godz. 18.oo na godz. 17.oo. Podobnie zmienia się czas otwarcia kancelarii parafialnej. 


9
. Dziś, w trzecią niedzielę miesiąca kwesta na kościół w Sanoczku. Zauważmy i spróbujmy docenić zakres robót wykonanych przed kościołem i w jego otoczeniu, które nabrało piękna i ładu. Niech Jezus Miłosierny błogosławi wykonawcom i wszystkim ofiarodawcom. 


10
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Rolnik Anna, Łukaszyk Krystyna, Morawska Ewa i Malik Anna.

 

XXVIII Niedziela Zwykła 13.10.2019

 

1. Dziś DZIEŃ PAPIESKI. Przed kościołami w Polsce kwesta na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera wykształcenie polskiej, uzdolnionej młodzieży z uboższych rodzin.


2
. W środę, 16 października, w rocznicę wyboru św. Jana Pawła II na stolicę piotrową, zapraszamy na nabożeństwo różańcowe do kościoła parafialnego o godz. 17.3o i Mszę Św. w intencji podziękowań i próśb za przyczyną św. Jana Pawła. Intencje można składać przy ołtarzu Świętego. Po Mszy Św. ucałowanie jego relikwii. Również w środę rocznica święceń biskupich ks. abp. Józefa MICHALIKA. 


3
.Uczniów z klasy VII z terenu parafii zapraszamy na spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem do kościoła parafialnego we wtorek 15 października  br. na godz. 17.3o.


4
. W piątek,18 października, święto świętego Łukasza Ewangelisty. Modlimy się w intencji służby zdrowia.


5
. Przed nami kolejny październikowy tydzień. Trwajmy na modlitwie różańcowej wraz z Maryją. Ponawiamy zaproszenie na nabożeństwa październikowe w kościele w Czerteżu o godzinie 17.3o. Za kilka dni już połowa miesiąca Maryjnego.


6
. W najbliższą niedzielę, 20.10, rozpocznie się Tydzień Misyjny. W naszej parafii Niedziela Misyjna, którą będziemy przeżywać wraz z Siostrami Klaweriankami z Krosna. Siostry podzielą się doświadczeniem misyjnym, i udostępnią stoisko z materiałami misyjnymi.


7
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Łabusiewicz, Oryszczak Ewa, Kowalska Grażyna i Kot Magdalena. 

8. Udział w wyborach, które Polska dziś, 13.10.2019 przeżywa,  jest wyrazem miłości do Ojczyny i znakiem odpowiedzialności za jej przyszłość. Ks. Abp Stanisław Gądecki, przewodniczący KEP przypomina, że „nic – poza nadzwyczajnymi okolicznościami – nie usprawiedliwia nieobecności katolików w sprawach publicznych”. I wskazał, nawiązując do nauczania św. Jana  Pawła II, że „katolicy powinni popierać programy broniące prawa do życia od poczęcia do naturalnej śmierci, gwarantujące prawną definicję małżeństwa jako trwałego związku jednego mężczyzny i jednej kobiety, promujące politykę rodzinną, wspierające dzietność, gwarantujące prawo rodziców do wychowania własnego potomstwa zgodnie z wyznawaną wiarą i moralnymi przekonaniami”  Trzeba dziś głosować zgodnie z prawym sumieniem, bo są to najważniejsze wybory od 1989 roku.XXVII Niedziela Zwykła 06.10.2019

 

1. Dziś pierwsza, adoracyjna niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych. Trwajmy na modlitwie. Październik to miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy wszystkich parafian do licznego udziału w Mszy Św. i w nabożeństwie różańcowym, które odprawiamy w naszym kościele o 17.oo. Do udziału w modlitwie różańcowej szczególnie zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej oraz młodzież VI, VII i VIII klasy przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Rodziców dzieci i młodzieży prosimy o współpracę.


2
. Poświęcenie i wręczenie różańców dzieciom z klasy trzeciej z terenu parafii jutro, w poniedziałek 07 października, o 17.3o w kościele parafialnym.


3
. W Polsce za tydzień DZIEŃ PAPIESKI. Przed kościołami odbędzie się kwesta na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera wykształcenie uzdolnionej polskiej młodzieży pochodzącej z rodzin uboższych.


4
. Kolejny WIECZÓR MIŁOSIERDZIA w Ośrodku Caritas w Zboiskach odbędzie się w najbliż

szy piątek 11 października. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.


5
. Wszystkich członków chóru parafialnego zapraszamy na próbę w piątek 11 października, do salki św. Cecylii na plebanii, na godz. 18.45. Ponownie zapraszamy osoby, które chciałyby śpiewać, do uczestnictwa w chórze. Jest wiadomo, że takich osób jest wiele w naszej parafii. 


6
. Uczniów klasy VIII Szkoły Podst. (SP) z terenu parafii zapraszamy do kościoła parafialnego, na miesięczne spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem w czwartek 10.października na 17.3o . Prosimy zabrać indeksy.


7.
Wczoraj 05 października br., odbył się pierwszy Kongres Biblijny w Strachocinie, dla archiprezbiteratu sanockiego z udziałem Ks. Arcybiskupa Adama Szala. Kilku parafiom, a w tym naszej, Ks. Arcybiskup wręczył dyplom o treści: „udzielam z całego serca pasterskiego błogosławieństwa Parafii pw. Narodzenia NMP w Sanoku, jej duszpasterzom i wiernym, na trud realizacji odnowy biblijnej, podjętej z okazji I Kongresu Biblijnego Archidiecezji      Przemyskiej”. Bóg zapłać za obecność na kongresie grupie naszych Parafian.


8
. W najnowszy numerze gazetki parafialnej „Nasza Królowa” Regulamin Cmentarza Parafialnego” z którym warto się zapoznać zanim pójdziemy z modlitwą do bliskich zmarłych, albo jeśli planujemy jakiekolwiek prace przy grobach. 


9
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Sobolak Iwona, Tymczak Honorata, Burzak Justyna, Piegdoń Agnieszka.


 

XXVI Niedziela Zwykła 29.09.2019

 

 

1.Jutro ostatni dzień września. Bądźmy wdzięczni Panu Bogu za dobro, które otrzymaliśmy w kończącym się miesiącu. 


2
. We wtorek rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej i jednocześnie ogłoszony przez papieża Franciszka NADZWYCZAJNY MIESIĄC MISYJNY. Zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w kościele w Sanoczku będziemy odprawiać o godzinie 17.oo. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o wspólne odmawianie różańca w domach. Do udziału w modlitwie różańcowej szczególnie zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej oraz młodzież przygotowująca sie do sakramentu bierzmowania. Apelujemy do rodziców, dziadków i innych opiekunów dzieci: prowadźcie je do kościoła i uczcie miłości do Matki Bożej. Przypominamy, że za odmówienie Różańca (5 tajemnic) zyskuje się odpust zupełny jeśli Różaniec odmawia się w kościele lub w rodzinie. Warunkiem zyskania tego odpustu jest wyzbycie się wszelkiego przywiązania do grzechu, nawet lekkiego, spowiedź i Komunia Św. oraz modlitwa w intencjach Ojca Św. Odpust zyskuje się raz na dzień, a jedna spowiedź wystarcza do zyskania odpustów w wielu dniach.


3
. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota października. W pierwszy piątek miesiąca odwiedziny duszpasterskie chorych w Czerteżu i Sanoczku od 13.3o. Od 16.oo okazja do spowiedzi. W pierwszą sobotę miesiąca ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie w kościele parafialnym po Mszy Św. o 18.oo. Nie będzie modlitwy różańcowej przed Mszą Św. Po odmówieniu różańca w kościele, procesja z figurą Matki Bożej. Prosimy przynieść świece lub lampiony.


5
. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania z klasy VI SP z terenu parafii, będzie mieć spotkania formacyjne we wtorek 01 października o 17.3o w kościele parafialnym. Proszę przynosić indeksy.


6
. Pierwszy KONGRES BIBLIJNY w Archidiecezji Przemyskiej, organizowany jest w kilku miejscowościach. W sobotę, 05 października, taki Kongres odbędzie się w Strachocinie w godz. 10.oo – 15.oo. W programie będą miedzy innymi dwa wykłady profesorów KUL na temat prawdy w Biblii, i modlitwa Pismem Świętym. Serdecznie zapraszamy do udziału.


7
. Na stoliku za ławkami znajduje się najnowszy numer darmowej gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”. Weź, przeczytaj i podaj innym. Bądź apostołem dobra.


8
. W tym miesiącu święto patronalne obchodzą Róże: św. Faustyny 05.10; oraz św. Jana Pawła II – 22.10. Solenizantom tego tygodnia życzymy błogosł. Bożego za wstawiennictwem św. Patronów. 


9
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Wydrzyńska Agata, Hydzik Wiesława, Florko Jadwiga i Świątek Małgorzata.

XXV Niedziela Zwykła 22.09.2019

 

 

 

.W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek 23 września wspomnienie św. o. Pio, prezbitera i stygmatyka; w piątek 27 września św. Wincentego a Paulo, prezbitera i w sobotę 28 września św. Wacława męczennika. Solenizantom tego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego za wstawiennictwem świętych Patronów.


2
. W niedzielę, 29 września, święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. W Sanoku uroczystość św. Michała Archanioła, patrona miasta Sanoka. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia przez wstawiennictwo świętych Archaniołów. Dzień imienin ks. proboszcza i ks. wikariusza Rafała.


3
. Archidiecezjalna Pielgrzymka Róż Żywego Różańca do sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie odbędzie się w sobotę 28 września br. Zapisy jeszcze dziś w zakrystii, z podaniem numeru PESEL i opłatą za przejazd i ubezpieczenie 15zł. Wyjazd o godzinie 8:00 z parkingu przy ulicy Piastowskiej.


4
. Zapraszamy na stałe nabożeństwa, które odprawiane są każdego tygodnia w kościele parafialnym: w środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i nabożeństwo w piątek do Miłosierdzia Bożego połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu. Natomiast każdego 16 dnia miesiąca nowenna ku czci św. Jana Pawła II wraz z Mszą Św. w intencji złożonych podziękowań i próśb oraz za rodziców, którzy utworzyli już kilka grup, i systematycznie modlą się za swoje dzieci.

5. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Skotnicka Barbara, Ryba Zofia, Skotnicka Wiesława, Bogusz Maria i Glazer Maria.

 

XXIV Niedziela Zwykła 15.09.20191
. Również dziś Niedziela Środków Masowego Przekazu. Modlimy się za pracowników mediów, by z odpowiedzialnością służyli społeczeństwu w duchu prawdy. Materialnie wspieramy dziś diecezjalne Radio FARA. Taca mszalna przeznaczona na tę katolicką rozgłośnię.


2
.Uroczyste rozpoczęcie roku formacyjnego dla wszystkich  grup przy kościołach naszej parafii odbędzie się w środę 18 września br. w kościele parafialnym, w święto św. Stanisława Kostki. Zapraszamy Róże Różańcowe, Paraf. Oddział Akcji Katolickiej, Grupę Biblijną, Chór Parafialny, Ruch Światło – Życie Domowy Kościół, Radę Duszpasterską oraz lektorów  i ministrantów na Mszę Św. o 18.oo. Prosimy o obecność.

Młodzież z klas od szóstej do ósmej włącznie Szkoły Podstawowej z terenu parafii, która przygotowuje się do sakr. bierzmowania również zapraszamy na Mszę Św. w środę na godz. 18.oo. Po Mszy Św. odbędzie pierwsze, krótkie, spotkanie organizacyjne przed bierzmowaniem, dla uczniów klasy VI, VII i VIII SP. Obecność obowiązkowa. Proszę przynieść indeksy. Jednocześnie informujemy, że przygotowujący się do bierzmowania powinien uczestniczyć w spotkaniach formacyjnych w parafii zamieszkania.


3
. Przypominamy, że spotkanie rodziców i dzieci rozpoczynających przygotowanie do Pierwszej Komunii Św. w piątek, 20 września o 16.oo w dolnym kościele. Jednocześnie prosimy o wcześniejsze zgłaszanie dzieci, które obecnie przebywają z rodzicami za granicą, a mają przystąpić do I Komunii Św. w naszej parafii. Kuria Biskupia w Przemyślu przypomina rodzicom, że właściwym miejscem przygotowania dziecka do I Komunii Św. jest parafia zamieszkania, a nie parafia której podlega szkoła.


4
Dziś zapowiadana miesięczna kwesta na kościół w Sanoczku.


5
. Jest propozycja pielgrzymki do Włoch w dniach 10 – 20 października 2019. Szczegóły są na plakacie przy wyjściu z kościoła. Koszt całościowy pielgrzymki 2550zł. Opiekunem duchowym jest ks. Łukasz tel. 660 434 210. Zapisy do 20 września br.


6
.Archidiecezjalna Pielgrzymka Róż Żywego Różańca do Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie odbędzie się 28 września 2019.  Zapisy od dziś do 22 września w zakrystii. Zelatorów prosimy o zgłoszenia z poszczególnych Róż.


7
. Komenda Powiatowa Policji w Sanoku ostrzega przed oszustami, którzy dzwonią do starszych ludzi z pilną prośbą o pieniądze „dla wnuczki”. Policja prosi, by nikomu nie dawać pieniędzy, tylko rozłączyć się zadzwonić do rodziny i to sprawdzić, lub tel. na numer 112. 

8
. Rodzinom nowożeńców dziękujemy za posprzątanie i wystrój kościoła. O sprzątanie prosimy: Procko Halina, Bieda Małgorzata, Jodłowska Beata i Jodłowska Małgorzata.

 

 

XXIII Niedziela Zwykła 08.09.2019 

 

1. Przeżywamy dziś odpust parafialny związany z tytułem naszego kościoła pod wezw. Narodzenia Najśw. Maryi Panny. Dzisiejszy dzień to imieniny parafii. Msza Św. odpustowa o godz. 11.oo. Po Mszy wystawienie Najśw. Sakramentu, litania do Matki Bożej i procesja wokół kościoła.  


2
. Początek roku szkolnego i katechetycznego już za nami. Uroczyste rozpoczęcie roku formacyjnego dla wszystkich grup przy kościołach naszej parafii odbędzie się tradycyjnie 18 września br. w kościele parafialnym. Już dziś zapraszamy Róże Różańcowe, Paraf. Oddział Akcji Katolickiej, Grupę Biblijną, Radę Duszpasterską, Ruch Światło – Życie Domowy Kościół, lektorów oraz ministrantów na Mszę Św. o 18.oo.


3
. Kolejny Wieczór Miłosierdzia w Zboiskach odbędzie się w najbliższy piątek 13 września 2019. Szczegóły o tym wydarzeniu na plakatach.


4
. Spotkanie rodziców i dzieci rozpoczynających przygotowanie do I Komunii Św. w piątek, 20 września o 16.oo przy kościele parafialnym. Jednocześnie prosimy o wcześniejsze zgłaszanie dzieci, które obecnie przebywają z rodzicami za granicą, a mają przystąpić do I Komunii Św. w naszej parafii. Kuria Biskupia w Przemyślu przypomina rodzicom, że właściwym miejscem przygotowania dziecka do I Komunii Św. jest parafia zamieszkania, a nie parafia której podlega szkoła.


5
. W najbliższą, trzecią niedzielę miesiąca 15 września, miesięczna kwesta na kościół w Sanoczku.


6
. W sobotę, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zachowujmy krzyż w szacunku i dbałości nie tylko przy okazji święta Podwyższenia Krzyża. W naszym dekanacie odpust w Bukowsku i u Ojców Franciszkanów w Sanoku.

Jednocześnie w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, 14 września br., nasza parafia włącza się do modlitwy „POLSKA POD KRZYŻEM”. W tym wymownym geście zjednoczymy się z całą Polską, by zaczerpnąć z Krzyża Chrystusowego siłę do nieustannego nawracania się. Metropolita Przemyski Adam Szal apeluje, aby sięgnięcie po różaniec w obliczu Krzyża Pana Jesusa, stało się dla nas inspiracją do modlitwy wynagradzającej za grzechy osobiste i społeczne, oraz przyczyniło się do budowania jedności i solidarności parafialnej. Apel o łączność modlitewną z uczestnikami modlitwy przekażmy osobom chorym w naszych rodzinach.

PROGRAM w dzielnicy Dąbrówka: wyjątkowo o 17.oo Msza Św., a następnie modlitwa różańcowa pod krzyżami parafialnymi (w kościele, obok świątyni, na cmentarzu i za cmentarzem). Nabożeństwo zakończy się adoracją Krzyża Chrystusowego w kościele do g. 20.oo 

W CZERTEŻU i w SANOCZKU modlitwa „POLSKA POD KRZYŻEM” rozpocznie się także Mszą Św. w sobotę o godz. 17.oo. 

7. Rodzinom nowożeńców dziękujemy za posprzątanie i wystrój  kościoła. O sprzątanie w tym tygodniu prosimy kolejne rodziny nowożeńców.

 

XXII Niedziela Zwykła 01.09.2019 

 

 

1. Dziś pierwsza, adoracyjna niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych. Po liturgii eucharystycznej adoracja Najśw. Sakramentu, która jest częścią dzisiejszej liturgii.


2
. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek przed Mszą Św. o 18.oo POAK będzie przewodniczył modlitwom o powołania kapłańskie do Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu. W piątek spowiedź od 16.oo i Msza Św. o 17.oo . Chorych w Czerteżu i Sanoczku odwiedzi ksiądz z posługą duszpasterską od 09.oo. W sobotę kolejne nabożeństwo fatimskie rozpocznie się Mszą Św. w kościele parafialnym o 18.oo, następnie modlitwa różańcowa i procesja. Zachęcamy dzieci i młodzież do spowiedzi i Komunii Św. z okazji rozpoczęcia roku szkolnego.


3
. GŁÓWNY ODPUST PARAFIALNY w niedzielę, 08 września, w Święto Narodzenia Najśw. Maryi Panny. W tym dniu Msze Św. jak w każdą niedzielę. Msza Św. odpustowa o 11.oo z kazaniem, które wygłosi ks. prał Krzysztof Pastuszak. Po Mszy Św. procesja eucharystyczna wokół kościoła.


4
. Jutro, 02 września, Msza Św. w kościele parafialnym rano tylko o 8.oo, na rozpoczęcie roku szkolnego. W Sanoczku Msza Św. w piątek o 17.oo. Dzieci wraz z rodzicami oraz nauczycieli zapraszamy do wspólnej modlitwy. Od jutra zmiana godziny odprawiana Mszy Św. w dni powszednie w kościele parafialnym z godz. 18.3o na 18.oo. Również kancelaria parafialna czynna jak przed wakacjami. 


5
. Spotkanie liderów grup parafialnych we wtorek, 03 września 2019 o godz. 18.45 w domu parafialnym. Bardzo prosimy o obecność. Na spotkaniu zostanie ustalony miedzy innymi szczegółowy program przeżycia dnia 14 września 2019 Z RÓŻAŃCEM POD KRZYŻEM”.


6
. Różaniec rodziców za dzieci, to cenny znak miłości okazywany dzieciom. Prosimy szczególnie rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. i do bierzmowania o włączenie się do tej inicjatywy.


7
. Dziękujemy rodzinom nowożeńców za posprzątanie kościoła i kwiaty. O sprzątanie prosimy: Bocheńska Maria, Ligęza Wanda, Bobowska Beata i Bobowska Grażyna.

 

 

XXI Niedziela Zwykła 25.08.2019

 

 

1. Jutro Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Na Jasnej Górze ogólnopolskie uroczystości Maryjne. W kościele parafialnym Msze Św. o 7.3o, 9.3o i po południu o 18.oo. Mieszkańców Czerteża, Zabłociec i Sanoczka zapraszamy na Mszę Św. do kościoła parafialnego.


2
. Zmiana tajemnic różańcowych w najbliższą, adoracyjną niedzielę, 01 września br., po Mszy Św. o 10.oo.


3
. Metropolita Przemyski, abp Adam Szal, zachęca wszystkich duszpasterzy, osoby życia konsekrowanego oraz wszystkich wiernych doróżańcowej modlitwy przy krzyżach i kapliczkach na terenie wszystkich parafii Archidiecezji Przemyskiej. Wspólna modlitwa, w duchowej łączności z całą Archidiecezją, odbędzie się wsobotę, 14 września 2019 Więcej informacji szczegółowych podamy za tydzień.


4
. Jeszcze do środy przyjmujemy zgłoszenia na pielgrzymkę osób starszych i chorych do sanktuarium Matki Bożej w Kalwarii Pacławskiej. Planuje się wyjechać w najbliższą sobotę 31 sierpnia, o godz.8.3o z parkingu parafialnego przy ul. Piastowskiej w Sanoku.


5. Dzieci i młodzież zachęcamy do spowiedzi
z okazji zbliżającego się nowego roku szkolnego. Rodziców prosimy o pomoc i słowa zachęty w tej ważnej sprawie.


6
. Arcybiskup Adam Szal, Metropolita Przemyski, skierował do pracy duszpasterskiej w naszej parafii nowego wikariusza: ks. Maksymiliana LORENSA, którego serdecznie witamy w naszej wspólnocie i życzymy błogosławieństwa Bożego w pracy dla dobra parafii. SZCZĘŚĆ BOŻE.


7
. Film dokumentalny „ Tajemnica Ojca Pio” jest wyświetlany w kinach od 15 sierpnia 2019. W Sanockim Domu Kultury od 26 – 29 włącznie o godz. 17.3o. Warto poznać ten dokument.


8
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. Do sprzątania prosimy tym razem rodziny narzeczonych przygotowujących się do ślubu w najbliższą sobotę.

 

 

 

XX Niedziela Zwykła 18.08.2019

 

 

1. W liturgii Kościoła: w czwartek wspomnienie Najśw. Maryi Panny Królowej, a w sobotę św. Bartłomieja Apostoła. Przypominamy, że w Polsce miesiąc sierpień przeżywany jest jako miesiąc trzeźwości. Abstynencja sierpniowa jest potrzeba, cenna i możliwa. Nie ustawajmy w czynieniu dobra.


2
. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim parafianom, którzy podjęli trud pielgrzymowania do sanktuarium Matki Bożej – Pani Starowiejskiej w uroczystość Wniebowzięcia N.M. Panny. Bóg zapłać osobom, które podejmowały różne posługi podczas pielgrzymki, byśmy mogli spokojnie modlić się i bezpiecznie pielgrzymować.


3
. Na X PODKARPACKIE WESELE BEZ TOASTU zaprasza Zgromadzenie Księży Michalitów w Miejscu Piastowym dnia 24 sierpnia 2019 (sobota). Zaproszenie skierowane jest do małżeństw, rodzin z dziećmi, narzeczonych, zainteresowanych organizacją zabaw i wesel bezalkoholowych i wszystkich pragnących żyć w trzeźwości.

Zgłoszenia jeszcze dziś: tel. 695 630 303.


4
. Informuje się, że decyzją Ks. Arcybiskupa Adama Szala, Metropolity Przemyskiego, w naszej parafii dokonały się zmiany we wspólnocie duszpasterzy. Jak już informowaliśmy, Włodzimierz Nowak, dotychczasowy wikariusz w naszej parafii, po dwóch latach pracy duszpasterskiej, został mianowany proboszczem w parafii Rączyna, i już dziś rozpoczyna tam proboszczowanie. Nowy wikariusz skierowany do naszej parafii, ks. Maksymilian  Lorens, rozpocznie duszpasterzowanie w sobotę 24 sierpnia br. Niech Matka Najśw., którą szczególnie czcimy w naszej wspólnocie, otacza Księży szczególną opieką w nowym miejscu posługi kapłańskiej, i prowadzi do Jezusa Najwyższego Kapłana. BÓG ZAPŁAĆ

 

5. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Pałys Agnieszka, Kruczek Anna, Starosolska Barbara i Szumska Bożena.

 


XIX Niedziela Zwykła 11.08.2019

 

 

1. W czwartek Uroczystość Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny. Msze Św. w kościołach naszej parafii jak w niedzielę. Podczas liturgii błogosławieństwo ziół i kwiatów.


2
. Doroczna Parafialna Piesza Pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej w Starej Wsi wyruszy z parkingu przy ul. Piastowskiej w czwartek, 15 sierpnia 2019, o godz. 04.15. Zapisy na powrót autobusem jeszcze dziś do wyczerpania miejsc. Msza Św. odpustowa o godz. 11.oo, program uroczystości odpustowej na tablicy ogłoszeń. Zachęcamy, zwłaszcza młodych parafian, do licznego udziału w pielgrzymce. Proszę zabrać różaniec, śpiewnik, butelkę z wodą. Osoby powracające autokarem otrzymają stosowne bilety.


3
. Nowenna Miesięcy ku czci Św. Jana Pawła II w najbliższy piątek, 16 sierpnia o 18.3o w kościele parafialnym. W intencji składanych podziękowań i próśb za przyczyną św. Papieża, wraz z ofiarą, odprawiana jest Msza Św.


4
. Pielgrzymka osób starszych i chorych Archidiecezji Przemyskiej do Kalwarii Pacławskiej planowana jest na 31 sierpnia 2019. Zapisy w zakrystii.


5
. Autokarowa pielgrzymka do Włoch organizowana jest w dniach od 11 – 20 października 2019 przez jedną z parafii sanockich. Koszt 700zł oraz 380 euro. Więcej informacji w zakrystii.


6
. Sanockie organizacje Patriotyczne i Narodowe zapraszają na obchody 99 rocznicy Bitwy Warszawskiej, „Cudu nad Wisłą”, w czwartek 15 sierpnia br., na godz. 13.oo na Plac św. Jana w Sanoku. Należy zabrać narodowe flagi.


7
. Na próbę Chóru Parafialnego, w związku ze zbliżającym się odpustem parafialnym, zapraszamy obecnych i byłych chórzystów jutro, 12 sierpnia na godz. 19.oo, do salki św. Cecylii na plebanii. Bardzo prosimy również osoby ceniące śpiew do wzmocnienia składu naszego chóru. 


8
. Miesięczna kwesta na nasz kościół w najbliższą niedzielę 18 sierpnia 2019.


9
. Płyta CD z najpiękniejszymi pieśniami maryjnymi i patriotycznymi w wykonaniu Wojska Polskiego dzisiaj w tygodniku „Gość Niedzielny” w cenie 5zł. Zachęcamy do nabycia, są dodatkowe egzemplarze tygodnika. 


10
. Dziękujemy rodzinom nowożeńców za posprzątanie kościoła i wystrój. O sprzątanie prosimy kolejną rodzinę nowożeńców.

 

XVIII Niedziela Zwykła 04.08.2019

 

1. Dziś pierwsza, adoracyjna niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych. W drugiej części dzisiejszego spotkania adoracja Najśw. Sakramentu. Trwajmy na modlitwie.

 

2. Również dziś dzień wspomnienia św. Jana Marii Vianney,a, prezbitera, patrona kapłanów.

 

3. We wtorek Święto Przemienienia Pańskiego. W parafii Sanok Fara główny odpust związany z tytułem kościoła, uroczysta suma o godz. 11.oo. W kościele parafialnym Msze św. o 7.oo i 18.3o.

 

4. W piątek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy, a w sobotę święto św. Wawrzyńca.

 

5. Kolejny WIECZÓR MIŁOSIERDZIA w Ośrodku Rekolekcyjnym Caritas w Zboiskach odbędzie 09 sierpnia (piątek) 2019. Szczegóły na plakacie.

 

6. Doroczna Parafialna Piesza Pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej w Starej Wsi odbędzie 15 sierpnia br. Zapisy na pielgrzymkę i powrót autobusem już od dzisiaj w zakrystii.

 

7. Pielgrzymka osób starszych i chorych Archidiecezji Przemyskiej do Kalwarii Pacławskiej zaplanowana jest na 31 sierpnia 2019 (sobota). Program pielgrzymki od godz. 10.oo – 14.oo. Zapisy już dziś w zakrystii.

 

8. Spotkanie Rady Parafialnej w środę, 07 sierpnia br., o 19.15. Prosimy o obecność.

 

9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy rodziny młodych biorących ślub w sobotę 10 sierpnia. 

 

Ponawiamy prośbę, by osoby, które z różnych powodów nie mogą przyjść do sprzątania, wysłały zastępcę lub przekazały ofiarę na wynajęcie zastępcy. Sprzątaniem kościoła nie mogą być obciążone dwie osoby, to byłoby niesprawiedliwe.

 

 

XVII Niedziela Zwykła 28.07.2019

 

1. W czwartek rozpoczyna się sierpień – miesiąc trzeźwości. To czas dla nas szczególny na płaszczyźnie religijnej i narodowej. Z różnych stron Polski i Europy  tysiące pielgrzymów podąża na Jasną Górę. Trwa także wielka modlitwa o trzeźwość narodu. Przez osobista wstrzemięźliwość od napojów alkoholowych, przynajmniej w tym miesiącu, włączmy się w tę modlitwę. Wspierajmy także modlitwą osoby wpisane w Parafialnej Księdze Trzeźwości.


2
. W piątek, 02 sierpnia, w kościele parafialnym możliwość zyskania odpustu zupełnego „Porcjunkuli”.


3
. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek modlimy się za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne, także z naszej parafii. W piątek przed południem odwiedziny duszpasterskie chorych: w Czerteżu, Zabłotcach i w Sanoczku od 09.oo, a w kościele parafialnym od 17.3o godzinna adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi, Msza Św. o 18.3o. W Sanoczku Msza Św. w piątek o 17.oo, spowiedź od 16.15.  W sobotę wieczór fatimski w kościele parafialnym rozpocznie się Mszą Św. o 18.3o, następnie modlitwa różańcowa z rozważaniem w kościele i na zakończenie procesja z figurą Matki Bożej.


4
. Dziękujemy za ofiary złożone ubiegłej niedzieli podczas błogosławieństwa kierowców i pojazdów z okazji św. Krzysztofa. Na środki transportu dla misjonarzy zebrano przed kościołami naszej parafii 4500zł. Bóg zapłać.


5
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Adamska Stanisława, Adamska Ewelina, Rudy Janina i Kucharska Anna.

 

 

XVI Niedziela Zwykła 21.07.2019

 

  1. Dziś rozpoczyna się XX Ogólnopolski Tydzień Św. Krzysztofa organizowany przez MIVA Polska, organizację, która wspiera misjonarzy poprzez zakup środków transportu. W parafiach w Polsce przeprowadzana jest „Akcja Św. Krzysztof – 1 grosz za 1 km na środki transportu dla misjonarzy” . Błogosławieństwo kierowców oraz poświecenie pojazdów dziś po każdej Mszy Św.

  2. W kalendarzu kościelnym we wtorek, 23 lipca, św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy, w czwartek, 25 lipca, święto św. Jakuba Apostoła, w piątek 26 lipca, świętych Joachima i Anny, Rodziców Najśw. Maryi Panny. Solenizantom tego tygodnia niech Bóg błogosławi za wstawiennictwem świętych patronów. 

  3. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Kwiecień Danuta, Woźny Aleksandra, Kiełbasa Katarzyna i Adamska Anna.

 

 

V Niedziela Zwykła 14.07.20191. W dzisiejszą niedzielę o godz. 21.45
Radio FARA przeprowadzi transmisję czuwania nocnego z kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze, w którym wezmą udział duchowi pielgrzymi i uczestnicy Diecezjalnej Sztafety Różańcowej z naszej archidiecezji.

Następnie w poniedziałek, 15 lipca 2019 r., Radio FARA przeprowadzi transmisję radiowo-telewizyjną z powitania pielgrzymów i Mszy Świętej na zakończenie 39. Przemyskiej Archidiecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę z Bazyliki Jasnogórskiej. Początek transmisji o godz. 9.00.

Zapraszamy do duchowej łączności z pielgrzymami.


2.
Przypominamy że obowiązuje wakacyjny porządek odprawiania Mszy świętych.

W kościele parafialnym Msze święte w dni powszednie o godzinie 7:00 i 18:30. Kancelaria parafialna czynna po Mszy świętej wieczornej.


3.
W najbliższą niedzielę 21 lipca rozpocznie się 20 Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa wraz z misyjną „Akcją św. Krzysztof” – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W tym dniu za wstawiennictwem św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżnych będziemy się modlić za wszystkich użytkowników drogi o bezpieczne podróże dla wszystkich.

Błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów odbędzie się w niedzielę po każdej Mszy Świętej.


4. We wtorek
16 lipca, w kościele parafialnym, miesięczne nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II.

Msza świata o 18:30 będzie odprawiona w intencji podziękowań i próśb składanych przy ołtarzu św. Papieża


5.
Zmarł śp. Gabriel Grządziel z Czerteża. Różaniec za zmarłego w niedzielę o godzinie 19:00 w kaplicy przedpogrzebowej w Sanoku – Dąbrówce.

Msza pogrzebowa w poniedziałek 15 lipca w Czerteżu o godzinie 13:00, godzinę wcześniej różaniec za zmarłego.


Zmarł śp. Emil Kolbuch z Sanoczka, pogrzeb w Sanoczku w poniedziałek, 15 lipca, o godzinie 15:00.

Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.


6.
Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy : Szuba Elżbieta, Kolbuch Wanda, Rygliszyn Joanna i Skalińska Małgorzata.

 

 

XIV Niedziela Zwykła 07.07.2019

 

 

1. Przypominamy, że obowiązuje wakacyjny porządek odprawiania Mszy Św. w kościele parafialnym: w dni powszednienie Msze Św. o 7.oo i 18.3o. W Czerteżu, Sanoczku i w kościele parafialnym niedzielny porządek odprawiania Mszy Św. bez zmian. Sprawy urzędowe w kancelarii parafialnej można załatwić po Mszy Św. o 18.3o.


2
. Jutro wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera, patrona naszej Archidiecezji. W czwartek święto św. Benedykta, patrona Europy.


3
. Zbliża się miesięczne nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II, odprawiane 16 dnia każdego miesiąca. Msza Św. o 18.3o będzie odprawiona w intencji podziękowań i próśb składanych wraz z ofiarą przy ołtarzu świętego Papieża.


4
. Archidiecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę zakończy się w poniedziałek 15 lipca. Zachęcamy do Duchowego Pielgrzymowania wraz z Radiem FARA, które codziennie nadaje relacje z trasy pielgrzymki. Jednocześnie składamy serdeczne podziękowania kilku osobom, które wsparły pielgrzymów przynosząc zgrzewki wody mineralnej i domowe ciasto. Szczególne podziękowania składamy właścicielom Piekarni „SANREJ” za przekazanie pielgrzymom słodkich wypieków . Wszystkim Bóg zapłać.


5
. W dniach trwania wspominanej pielgrzymki na Jasną Górę organizowana jest Diecezjalna Sztafeta Różańcowa, która polega na tym, że o wyznaczonej godzinie cztery osoby z danej parafii będą modlić się w swoich domach na różańcu. Każda z ich odmówi inną część, i w ten sposób w ok. 30 minut, zostanie odmówiony cały różaniec. Modlitwa jest ofiarowana za Archidiecezję, biskupów, kapłanów, przygotowujących się do kapłaństwa w WSD w Przemyślu, za zgromadzenia zakonne i o nowe powołania kapłańskie i misyjne. Nasza parafia podejmie modlitwę w ramach Diecezjalnej Sztafety Różańcowej dnia 11 lipca o godz. 2.00 po północy.


6
. Kolejny Wieczór Miłosierdzia odbędzie się w Zboiskach w piątek 12 lipca Szczegóły na plakacie. 


7
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Bobowska Barbara, Rzepka Anna, Lesiak Ryszarda i Dadaś Agnieszka.

 

 

XIII Niedziela Zwykła 30.06.2019

 

 

1. Dziś ostatnia niedziela miesiąca czerwca i zakończenie nabożeństw ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.


2
. Przypominamy, że od 1 lipca 2019, w kościele parafialnym obowiązuje wakacyjny porządek odprawiania Mszy Św. W kościele parafialnym Msze Św. o godz. 7.oo i 18.3o w dni powszednie. Niedzielny porządek odprawiania Mszy Św. w kościołach naszej parafii pozostaje bez zmian. W kościołach filialnych w Czerteżu i w Sanoczku nie będzie Mszy Św. w dni powszednie. Sprawy urzędowe w kancelarii parafialnej można załatwiać po Mszy Św. o 18.3o, a w pilnych sprawach kontaktować się z księdzem dyżurnym.


3
. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek w kościele parafialnym adoracja Najśw. Sakramentu od 17.3o - 18.3o. Podczas modlitwy adoracyjnej okazja do spowiedzi, i Msza Św. o 18.3o. Przed południem odwiedziny duszpasterskie chorych, w Czerteżu i w Sanoczku od godz. 9.oo. W sobotę nabożeństwo fatimskie w kościele parafialnym rozpocznie się Mszą Św. o 18.3o a następnie procesja różańcowa. Msza Św. w Sanoczku w piątek o 17.oo.


4
. Piesza Przemyska Pielgrzymka na Jasną Górę rozpocznie się 04 lipca (czwartek) w Lesku, i ok. godz. 15.oo pielgrzymi będą przechodzić przez dzielnicę Dąbrówka. Na modlitwę i krótki odpoczynek pielgrzymi zatrzymają się przy kościele parafialnym. Na powitanie pielgrzymów zadzwonią dzwony. Pielgrzymów można wesprzeć przekazując niegazowaną wodę w zgrzewkach. Zachęcamy do Duchowego Pielgrzymowania wraz z Radiem FARA, które codziennie nadaje relacje z trasy pielgrzymki.


5
. Rozpoczął się czas wakacji i urlopów. Pamiętajmy o stosownym ubiorze wchodząc do kościoła na Mszę Św. Trzymajmy się mądrej zasady: W PROGI BOŻE W GODNYM UBIORZE. Nie wypada, by chłopcy czy mężczyźni przychodzili na Mszę Św. w krótkich spodniach i podkoszulku, a kobiety z odsłoniętymi ramionami i plecami. Uszanujmy świętość tego miejsca przez właściwy strój, który będzie znakiem naszej osobistej kultury.


6
. Miesiąc lipiec poświęcony jest Tajemnicy Krwi Chrystusa. Na stoliku za ławkami znajdują obrazki i powiększony format tekstu z Modlitwą zanurzenia we Krwi Chrystusa, które można zabrać i włączyć do osobistej modlitwy.


7
. Dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się w przygotowanie i przeprowadzenie Pikniku Rodzinnego, który przeżywaliśmy ubiegłej niedzieli 23 czerwca. Niech Pan Bóg wynagrodzi za poświecony tej sprawie czas i trud pracy. Bóg zapłać. Więcej informacji ukaże się w najnowszym wydaniu gazetki parafialnej „Nasza Królowa”.


8
. Ukazał się kolejny numer bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej „DOBRE NOWINY”. Weź do domu, przeczytaj i podaj innym. 

9
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Szwarc Danuta, Świątek Jadwiga, Świątek Grażyna i Świątek Agnieszka.

 

 

XII Niedziela Zwykła 23.06.2019

 

 

1. Przeżywamy oktawę uroczystości Bożego Ciała. Procesje eucharystyczne w ciągu tygodnia w kościele parafialnym po wieczornej Mszy Św., do czwartku włącznie. Prosimy dzieci do sypania kwiatów, a rodziców, by towarzyszyli dzieciom podczas nabożeństw. Przekazujmy młodemu pokoleniu piękne, polskie tradycje świętowania oktawy Bożego Ciała. Cennym znakiem przeżywania dni oktawy będzie codzienna Komunia Św.

W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała, poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci, również tych jeszcze nienarodzonych, oraz rozdanie drobnych prezentów. Msza Św. w Sanoczku o 17.oo.


2
. Jutro Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Wszystkim solenizantom życzymy błogosławieństwa Bożego za wstawiennictwem św. Jana.


3
. W piątek, 28 czerwca, Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. W najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzymanie się od pokarmów mięsnych.


4
. W sobotę, 29 czerwca, Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Odpust parafialny w Bukowsku. Solenizantom tego dnia składamy najlepsze życzenia błogosławieństwa Bożego za wstawiennictwem św. Patronów. W kościele parafialnym Msze Św. o 7.oo i 18.oo. W najbliższą niedzielę zakończenie nabożeństw czerwcowych.


5
. PIKNIK RODZINNY rozpocznie się dziś obok placu zabaw „Brykalnia” w Sanoku przy ul. Witosa o godz. 14.oo. Wszystkich parafian serdecznie zapraszamy do aktywnego udziału w tym dorocznym wydarzeniu. Zamiast obiadu w domu, radzimy wybrać się na zdrowy, ekologiczny i obfity posiłek przygotowany dla uczestników pikniku. Podczas trwania pikniku można będzie porozmawiać z przygotowaną osobą, o pięknej inicjatywie o nazwie „Różaniec rodziców za dzieci”, i jednocześnie włączyć się w tę wspólnotę.


6
. Serdecznie dziękujemy za przygotowanie ołtarzy na uroczystą procesję na Boże Ciało, za uporządkowanie ulic i dekoracje domów. Służbie Liturgicznej za oprawę Mszy Św. i podczas procesji oraz wszystkim za świadectwo wiary i modlitewne zaangażowanie.


7
. Przypominamy, że od 01 lipca 2019, w kościele parafialnym obowiązuje wakacyjny porządek odprawiania Mszy Św. W kościele parafialnym Msze Św. o godz. 7.oo i 18.3o w dni powszednie. Niedzielny porządek odprawiania Mszy Św. w kościołach naszej parafii pozostaje bez zmian. W kościołach filialnych w Czerteżu i w Sanoczku nie będzie Mszy Św. w dni powszednie. Sprawy urzędowe w kancelarii parafialnej można załatwiać po Mszy Św. o 18.3o, a w pilnych sprawach kontaktować się z księdzem dyżurnym.


8
. Informujemy, że decyzją Ks. Abpa Adama Szala nasz wikariusz Włodzimierz Nowak został zamianowany proboszczem w Parafii Rączyna k. Kańczugi. Już dziś życzymy błogosławieństwa Bożego na probostwie za przyczyną Matki Bożej. Szczęść Boże.


9
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Michta Dorota, Buczek Bożena, Gebus Helena i Ciupka Krystyna.

 

 

UROCZYSTOŚĆ  TRÓJCY  PRZENAJŚWIĘTSZEJ 16.06.2019

 

1. Dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończy się okres komunii św. wielkanocnej.


2
. W środę, 19 czerwca 2019, zakończenie roku szkolnego. Za dzieci, rodziców i nauczycieli ze SP w Sanoczku, będziemy modlić podczas Mszy Św. na Boże Ciało.


3
. W czwartek, 20 czerwca, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Z kościołów wyruszą procesje z Najświętszym Sakramentem. Pobożny udział w procesji jest wyrazem wiary w obecność Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie. Udekorujmy nasze domy, by okazać Jezusowi, że cieszymy się z  Jego obecności wśród nas. Msza Święta jedna, tylko o 10.oo. Po Mszy Św. procesja do czterech ołtarzy na trasie od nowego do starego kościoła: Ołtarze w tym roku zaplanowano:

I. przy wejściu na plac szkolny ( organizują p. Skalińscy, Rygliszyn i Kolbuch)

II. przy posesji p. Kiełbasa

III.   przy posesji p. Pałys

IV. przy starym kościele

Prosimy, by wyznaczone osoby, rodziny zajęły się przygotowaniem ołtarza z życzliwą  pomocą najbliższych sąsiadów.

Na zakończenie procesji uroczyste błogosławieństwo i hymn „Ciebie Boga wysławiamy”. Mężczyzn z Róż Żywego Różańca prosimy o przygotowanie chorągwi i niesienie ich w czasie procesji. Dziewczynki z naszej szkoły podstawowej, a także młodsze dzieci prosimy o sypanie kwiatów w czasie tej procesji i w oktawie Bożego Ciała. Chłopcy od Pierwszej Komunii Św. niech przyjdą na procesję w ubrankach komunijnych. Za pobożny udział w uroczystej procesji eucharystycznej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.


4.
Od piątku rozpoczyna się tradycyjna oktawa po Bożym Ciele. W najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W związku z oktawą Bożego Ciała prosimy o liczniejszy udział w Mszy Św. i przyjmowanie Komunii Św.


5
. PIKNIK RODZINNY organizowany przez Radę Duszpasterską przy kościele parafialnym, we współpracy z oddziałami z Czerteża – Zabłociec i Sanoczka, oraz Par. Oddziałem Akcji Katolickiej, odbędzie się w najbliższą niedzielę 23 czerwca 2019, obok placu zabaw „Brykalnia” przy ul. Witosa. W programie występ Kapeli Ludowej „Kamraty”, stoiska z potrawami regionalnymi, gry i zabawy dla dzieci, malowanie twarzy, pokaz ratownictwa medycznego i nowoczesnego sprzętu Straży Pożarnej. Więcej informacji na plakacie. Serdecznie zapraszamy. Spotkanie osób zaangażowanych w przygotowanie pikniku w piątek 21 czerwca br. przy wspomnianym placu zabaw „Brykalnia”.


6
. Przemyska Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 04 – 15 lipca br., i wyruszy z parafii Lesko już 39 raz. Zapisy na pielgrzymkę i wszelkie informacje w zakrystii i u przewodnika Tomasza Podolaka tel. 661 871 881. Osoby, które nie mogą fizycznie pielgrzymować prosimy o włączenie się do Duchowego Pielgrzymowania. Karty Duchowego Pielgrzymowania wraz z ważnymi informacjami na stoliku za ławkami.


7
. Powstała już trzecia grupa rodziców, którzy podjęli modlitwę różańcową za swoje dzieci. Dzisiejsza Msza Św. o 18.oo w kościele parafialnym , w 16. dzień miesiąca, odprawiana jest także w ich intencji. Modlimy się także o powstanie kolejnych wspólnot rodziców kochających swoje dzieci. 

8. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie w środę i sobotę prosimy:  Patent Joanna, Łukaszyk Karolina, Tympalska Stanisława i Łukaszyk Elżbieta.


 

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 09.06.2019             

 

1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Za publiczne odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź”, można dzisiaj zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.


2
. Jutro, święto NMP MATKI KOŚCIOŁA. Msze Św. w kościele parafialnym o 7.3o i 18.oo.


3
. W czwartek, święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu modlimy się za kapłanów i o nowe powołania do życia kapłańskiego. W Sanoczku Msza Św. o 17.oo


4
. W najbliższą niedzielę, 16 czerwca, Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres Komunii Św. wielkanocnej. Jednocześnie to trzecia niedziela miesiąca, w Sanoczku miesięczna kwesta na potrzeby naszego kościoła.


5
. MARSZ DLA ŻYCIAC I RODZINY, organizowany przez Stowarzyszenie Pomoc Rodzinie im. św. Zygmunta Gorazdowskiego, odbędzie się 16 czerwca 2019 w Sanoku. Marsz rozpocznie się Mszą Św. w kościele Przemienienia Pańskiego, w Farze o godz. 12.3o, i zakończy się w Sanockim Skansenie. Zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu.


6
. Pierwsze Sympozjum Naukowe Poznacie prawdę, a prawda Was wyzwoli” (J 8,32) odbędzie się 15 czerwca 2019 (sobota) na Arenie Sanok, ul. Królowej Bony 4. Sympozjum organizuje Parafia NSPJ w Sanoku, gdzie Mszę Św. o 8.3o, na rozpoczęcie sympozjum, odprawi ks. abp senior Józef MICHALIK. Dalszy program od 10.oo już na  Arenie. Szczegółowy program na plakatach i parafialnej stronie internetowej.


7
. PIKNIK RODZINNY, organizowany przez Radę Parafialną i we współpracy z Akcją Katolicką przy kościele parafialnym, odbędzie się obok 23 czerwca br., obok placu zabaw przy ul. Witosa. Już teraz serdecznie zapraszamy całą rodzinę parafialną do udziału w tym wydarzeniu. Więcej informacji będzie na plakatach. Prosimy o włączenie się w akcję zbierania fantów, które można składać w zakrystii lub na plebanii.


8. Młodzież VI klasy SP
z terenu parafii zapraszamy na spotkanie formacyjne w piątek 14 czerwca br., do salki ministranckiej na plebanii.


9
. Zbiórka do puszek dla poszkodowanych przez ulewne deszcze organizowana dziś przed kościołami w naszej Archidiecezji.


10
. Wieczór Miłosierdzia w Ośrodku Caritas w Zboiskach odbędzie się 14 czerwca 2019. Program szczegółowy na plakatach.


11
. Różaniec pokutny w int. odnowy moralnej narodu polskiego oraz zadośćuczynienia za grzech aborcji odbędzie się na Placu Św. Michała w Sanoku w sobotę 15 czerwca, od 16.oo – 17.oo.


12
. Najnowszy tygodnik „Gość Niedzielny” wzbogacony jest o bezpłatny dodatek, płytę CD pt.”Musicie być wierni” o pierwszej pielgrzymce Jana Pawła II do Ojczyzny. Cena 5zł.


13
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Nawrocka Agnieszka, Kotlarz Danuta, Kucińska Anna i Patent Stanisława.

 

 

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 02.06.20191
. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Trwa Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Św. Modlitwy nowennowe w kościele paraf. odprawiamy od 17.3o.


2
.Młodzież z VII klasy SP z terenu parafii, zapraszamy na spotkanie formacyjne w środę,   05 czerwca br., na godz. 18.oo, do kościoła parafialnego.                                                               


3
. W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Msza Św. tylko w piątek o 17.oo, spowiedź od 16.15. Za tydzień, 09 czerwca, Uroczystość Zesłania Ducha Św., kończy się okres wielkanocny.


4
. Święcenia kapłańskie w naszej Archidiecezji w sobotę, 08 czerwca 2019, w Bazylice Archikatedralnej w Przemyślu. Otaczamy modlitwą kandydatów do święceń.


5
.Odwiedziny duszpasterskie chorych w Sanoczku i Czerteżu w sobotę od godz. 09.oo.


6
. Sanocka Fundacja Ochrony Zdrowia przysłała podziękowanie za złożone ofiary podczas kwesty przed kościołami naszej parafii. Złożono łącznie 602zł. Bóg zapłać.


7
. Zbliża się Piknik Rodzinny w naszej parafii, w dzielnicy Dąbrówka. Prosimy o przynoszenie dobrych, nieużywanych rzeczy, w oryginalnych opakowaniach celem przygotowania fantów. Mogą być akcesoria sportowe, elementy dekoracyjne do domu, komplety do kawy, herbaty itp., a także odzież sportowa, i ogólnie na lato. Można przynieść piórnik, kredki, tornister itp. Fanty można składać w zakrystii lub w salce ministranckiej na plebanii.


8
. Zelatorom Róż Żywego Różańca od czerwca będą przekazywane egzemplarze miesięcznika formacyjnego pt. „Różaniec”. Czytajmy, uzupełniajmy wiedzę religijną i przekazujmy egzemplarz kolejnym osobom w grupie modlitewnej. Nie wyrzucajmy tego pisma na makulaturę.


9
. W niedzielę 09 czerwca br. Caritas Przemyska organizuje zbiórkę do puszek na rzecz poszkodowanych przez ulewy.


10
. Decyzją Metropolity Przemyskiego abpa Adama Szala dziś po Mszy Św. o 11.oo w kościele parafialnym modlitwa kapłanów z wiernymi o potrzebne łaski dla naszej Archidiecezji, Kościoła i Ojczyzny, o nowe powołania kapłańskie i zakonne, jak również wynagradzanie za popełnione grzechy oraz zawierzenie Bożemu Miłosierdziu wszystkie trudne sprawy. 

11. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Derewecka Wiesława, Rowenczyn Krystyna, Haduch Diana i Haduch Zofia.


VI Niedziela Wielkanocy 26.05.2019

 

 

1. Dziś w naszej parafii rocznica Pierwsza Komunia Św. podczas Mszy Św. o godz. 11.oo w kościele parafialnym. Również dziś obchodzimy Dzień Matki. Dziękujmy Panu Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, i prośmy o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu.


2
. W poniedziałek, wtorek i w środę przypadają dni modlitw o urodzaje ( Dni Krzyżowe). Podczas nabożeństw majowych będziemy modlić się także o urodzaje i błogosławieństwo Boże dla pracujących na roli.


3
. Od piątku, 31 maja br., NOWENNA przed UROCZYSTOŚCIĄ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO. Modlitwy nowennowe w kościele parafialnym będą odmawiane każdego dnia od 17.3o, tylko w niedzielę 02 czerwca po Mszy Św. o 07.3o. Serdecznie zachęcamy wszystkich do modlitwy o dary Ducha Św., zwłaszcza w tym roku duszpasterskim w którym przywołujemy wielkie wołanie Jana Pawła II sprzed 40 lat, o odnowę „oblicza tej ziemi”.


4
. W piątek zakończenie nabożeństw majowych, a od soboty rozpoczynamy nabożeństwa W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca czerwca. Po Mszy Św. o 18.oo w kościele parafialnym pomodlimy się Litanią do Najśw. Serca Pana Jezusa i cząstką różańca z rozważaniami. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie szczególnie czcicieli Matki Bożej.


5
. W niedzielę, 02 czerwca, Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, w naszej Archidiecezji święcenia diakonatu. A w naszej parafii za tydzień, 02 czerwca br., Niedziela Misyjna. Kazania wygłosi i podzieli się doświadczeniem z pracy misyjnej ks. MAREK KRYSA.


6
. W zakrystii do odebrania indeksy uczniów z klasy VI i VII Szkoły Podstawowej.


7
. Spotkanie Rady Parafialnej z Czerteża, Sanoczka i dzielnicy Dąbrówka w środę 29.05.2019 o godz. 19.oo, w związku z planowanym Piknikiem Rodzinnym. Prosimy o obecność.


8
. WARSZTATY BIBLIJNE dla archiprezbiteratu sanockiego odbędą się w sobotę 01 czerwca 2019 w parafii Chrystusa Króla w Sanoku w godz. 10.oo – 14.3o. Celem warsztatów jest pogłębienie formacji biblijnej i przygotowanie współpracy w ramach parafialnej szkoły Słowa Bożego. Do udziału zachęcamy osoby należące do stowarzyszeń, ruchów, wspólnot parafialnych oraz wszystkich zainteresowanych. Warsztaty poprowadzi ks. dr hab. Stanisław HARĘZGA, diecezjalny moderator Dzieła Biblijnego. Program warsztatów znajduje się na tablicy ogłoszeń i na parafialnej stronie internetowej.


9
. Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski wzywa do udziału w wyborach do Rady Europejskiej, które odbywają się dziś, i do ”głosowania zgodnego z właściwie ukształtowanym sumieniem” oraz przypomina słowa Jana Pawła II wygłoszone w Gnieźnie 03 czerwca 1997: „Bez Chrystusa nie można budować trwałej jedności. Nie można tego robić, odcinając się od tych korzeni, z których wyrosły narody i kultury Europy i od wielkiego bogactwa minionych wieków. Jakże można liczyć na zbudowanie «wspólnego domu» dla całej Europy, jeśli zabraknie cegieł ludzkich sumień wypalonych w ogniu Ewangelii, połączonych spoiwem solidarnej miłości społecznej, będącej owocem miłości Boga?”


10
. Ofiarę 100zł. na kościół w Sanoczku złożył Bogusz Władysław. Bóg zapłać.


11
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Koczera Marzena, Bobak Anna, Goleń Elwira i Bąk Magdalena.


V Niedziela Wielkanocy 19.05.2019

 

 

1. Dziś w naszej parafii Pierwsza Komunia Św. podczas Mszy Św. o godz. 11.oo w kościele parafialnym. Do Stołu Pańskiego po raz pierwszy przystępuje 16 dzieci. Prosimy rodziców i krewnych, by pomogli dzieciom dobrze przeżyć ten wyjątkowy dzień. Prosimy także o zachowanie trzeźwości podczas spotkań rodzinnych z okazji I Komunii dziecka. Od jutra rozpoczyna się dla dzieci BIAŁY TYDZIEŃ. Zwracamy się do rodziców z prośbą, by towarzyszyli dzieciom każdego dnia w drodze do kościoła, i wraz z dzieckiem przyjmowali Komunię Św. W kościele paraf. w najbliższym tygodniu Msze Św. z kazaniem będą się rozpoczynać o 18.oo, a na zakończenie Mszy Św. Litania do Matki Bożej.


2.
Jutro rocznica święceń biskupich ks. bp. Stanisława Jamrozka, a we wtorek rocznica ingresu ks. abp. Adama SZALA do Bazyliki Archikatedralnej w Przemyślu.


3
.W piątek, 24 maja, wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Odpust w Pielni.  W tym też dniu, z inicjatywy papieża Benedykta XVI, modlimy się za Kościół w Chinach.


4
. W niedzielę, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Pamiętajmy o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Dziękujmy Panu Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, i prośmy o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu.


5
. Nabożeństwo majowe w kościele paraf. dziś o 17.3o, a w piątek, ze względu na adoracje Najśw. Sakramentu o godz. 18.oo i potem Msza Św.


6
. W niedzielę 26 maja br., podczas Mszy Św. o 11.oo, rocznica Pierwszej Komunii Św. Spowiedź dzieci i rodziców w sobotę o 16.oo.

 

7. Młodzież z III Gimnazjum i VIII SP. prosimy o podejście do zakrystii i odebranie podpisanych indeksów, i zachowanie ich w domowej dokumentacji.


8
.  Spotkanie Rady Parafialnej jutro o 19.15 w sali Domu Kultury.


9
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary, o sprzątanie prosimy: Rygielska Justyna, Kot Dorota, Sokołowska Henryka i Izdebska Agnieszka.

 

IV Niedziela Wielkanocy 12.05.2019

 

1. Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Dzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Każdego dnia będziemy wspierać powołanych do szczególnej służby Bożej i modlić się o dar nowych, świętych powołań także z naszej parafii.


2
. Trwa Maryjny miesiąc maj. W kościele parafialnym nabożeństwa majowe odprawiamy w dni powszednie po Mszy Św. o godz. 18.oo, czyli ok. 18.3o. Tylko w piątek, ze względu na adorację Najśw. Sakramentu, majówka o 18.oo, i po niej Msza Św., a w niedzielę majówka o 17.3o i po niej Msza Św. W Sanoczku po Mszy Św. o 17.oo. Przypominamy, że dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. są szczególnie zaproszone do udziału w tych nabożeństwach. Prosimy rodziców, dziadków czy też opiekunów dzieci prowadźcie je do Matki Bożej i uczcie je szczerej pobożności Maryjnej.


3
. Całodzienna parafialna ADORACJA JEZUSA EUCHARYSTYCZNEGO w kościele parafialnym odbędzie się w najbliższy czwartek 16 maja br. od godz. 7.3o do 18.oo według programu zamieszczonego w gazetce parafialnej „Nasza Królowa” i na stronie internetowej. W program czuwania włączona jest Msza Św. z okazji Dnia Strażaka, która będzie odprawiona od godz. 11.oo -oo. Zapraszamy również do modlitwy ze strażakami i za strażaków. Przypomina się, że Róże Różańcowe z Czerteża, Sanoczka i Zabłociec proszone są o czuwanie w modlitewne w kościele parafialnym w czwartek 16 maja od godz. 9.oo – 9.45.


4
. Spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem dla uczniów klasy VI z terenu parafii rozpocznie się o 18.oo w kościele parafialnym w piątek 17 maja br.


5
. Bierzmowanych na początku kwietnia tego roku, prosimy o odebranie podpisanych indeksów w zakrystii, i zachowanie ich w domowej dokumentacji.


6
. Pierwsza Komunia Św. w naszej parafii dla grupy 15 dzieci, odbędzie się 19 maja 2019, podczas Mszy Św. o godz. 11.oo. Spowiedź dzieci, rodziców odbędzie w sobotę 18 maja br. od godz. 16.oo.


7
. W najbliższą trzecią niedzielę miesiąca, 19 maja 2019, odbędzie się miesięczna kwesta na nasz kościół. 


8
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Podsiadło Elżbieta, Florek Beata, Pelc Mirosława i Kwolek Anna.


III Niedziela Wielkanocy 05.05.2019

 

 

1. Dzisiejsza Niedziela Biblijna rozpoczyna się Tydzień Biblijny. Jednocześnie to III Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. W drugiej części dzisiejszego spotkania liturgicznego, adoracja Najśw. Sakramentu, trwajmy przy Panu, który karmi nas swoim Słowem.


2
. Warsztaty Biblijne dla archiprezbiteratu sanockiego odbędą się 01 czerwca 2019r. w parafii Chrystusa Króla w Sanoku od 10.oo – 14.3o. Zaproszeni są animatorzy i członkowie stowarzyszeń, ruchów, wspólnot parafialnych oraz wszystkich zainteresowanych lekturą Biblii. Warsztaty poprowadzi prof. Stanisław Haręzga z Przemyśla.


3
. Trwa Maryjny miesiąc maj. Zapraszamy dorosłych i dzieci do udziału w tych nabożeństwach, które w kościele parafialnym odprawiamy po Mszy św. o 18.oo, tylko w piątek ze względu na adoracje Najśw. Sakramentu majówka o 18.oo i po niej Msza Św. W niedzielę majówka o 17.3o i Msza Św. o 18.oo. W Sanoczku po Mszy Św. o 17.oo.Dzieci przed Pierwszą Komunią Św. mają szczególne zaproszenie przyjść do kościoła, by z pomocą Matki Bożej przygotować się do tego ważnego wydarzenia. Rodzice, pomóżcie im.

Zadbajmy o wizerunki Maryi w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach.


4
. XXIV Diecezjalna Pielgrzymka Akcji Katolickiej do Strachociny odbędzie się 11 maja; początek o 9.3o, Msza Św. o 11.3o pod przewodnictwem abpa Adama SZALA.


5
. CAŁODZIENNA PARAFIALNA ADORACJA JEZUSA EUCHARYSTYCZNEGO w kościele parafialnym odbędzie się 16 maja 2019. Program czuwania modlitewnego dla całej parafii znajduje się w gazetce parafialnej „Nasza Królowa” i na tablicach ogłoszeń.


6
. Sanocka Fundacja Ochrony Zdrowia organizuje dziś kwestę do puszek na zakup nowego sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego dla osób niepełnosprawnych.


7
. Rodziców i dzieci przygotowujących się do rocznicy I Komunii Św. zapraszamy na spotkanie organizacyjne w piątek 10 maja


8
. Całą Radę Parafialną z Sanoka D. z Czerteża i Sanoczka zapraszamy na spotkanie w sprawie organizacji Pikniku Parafialnego w najbliższy piątek 10 maja na godz. 19.oo do sali na plebanii.


9
. Uczniów klasy VII z terenu parafii zapraszamy w środę 08 maja, na godz. 18.oo do kościoła parafialnego na spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem. 

10
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Ciupka Grażyna, Bułdak Anna, Malik Wiesława i Hędrzak Natalia.

 

II Niedziela Wielkanocy czyli 
MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 28.04.2019

 

1. Dziś w Niedzielę Miłosierdzia Bożego trzeba przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry… wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia… Bądźcie świadkami miłosierdzia!” (Łagiewniki, 2002 ).

Podczas Mszy Św. dzieci złożą w darach skarbonki wielkopostne rozprowadzone przez CARITAS na początku W. Postu. Zapraszamy na GODZINĘ MIŁOSIERDZIA od 15.oo – 16.oo, do kościoła w Sanoczku. Różę Różańcową pw. Miłosierdzia Bożego (zelator Jan Bułdak) prosimy o prowadzenie czuwania modlitewnego wraz z innymi czcicielami Miłosierdzia Bożego. W Sanoczku dziś o 12.oo po raz trzeci Msza Św. odpustowa w nowym kościele.


2
. Dziś rozpoczyna się TYDZIEŃ MIŁOSIERDZIA. Przed kościołami w Polsce zbiórka do puszek na „CARITAS”.


3
. We wtorek Uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Patrona Polski, przeniesiona z 23 kwietnia. Wszystkim solenizantom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego za przyczyną Św. Patrona.


4
. W środę rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które w kościele parafialnym odprawiamy po Mszy Św. o 18.oo, czyli ok. 18.3o, w Sanoczku po Mszy św. o 17.oo. Zachowajmy tradycję naszych przodków, którzy w maju przyozdabiali wizerunki Maryi w domach i przydrożnych kapliczkach. Dzieci ze szkoły podstawowej będą otrzymywały przygotowane obrazki za udział w tym nabożeństwie. Dzieci przed I Komunią św. mają obowiązkowo uczestniczyć w nabożeństwach majowych.


5
. W piątek Uroczystość Najśw. Maryi Panny, królowej Polski. W kościołach naszej parafii Msze Św. jak w niedziele. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.


6
. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Odwiedziny chorych w Czerteżu i Sanoczku w sobotę od godz. 9.3o. Spowiedź z okazji pierwszego piątku w czwartek od 16.15. W pierwszą sobotę nabożeństwo fatimskie w kościele parafialnym po Mszy św. o 18.oo połączone z modlitwą różańcową, a przed Mszą św. będzie odmawiana Koronka do Miłosierdzia Bożego.


7.
Za tydzień, 05 maja, NIEDZIELA BIBLIJNA i jednocześnie Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Przed kościołem parafialnym można będzie nabyć Pismo św. Nowego Testamentu na stoisku organizowanym przez Akcję Katolicką.


8
. Spotkanie Grupy Biblijnej odbędzie się w przyszłym tygodniu tj. 08 maja po nabożeństwie majowym w kościele parafialnym.


9
. Sanocka Fundacja Ochrony Zdrowia będzie kwestować w niedzielę 05 maja br., na zakup nowego sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego dla osób niepełnosprawnych.


10
. Rodzicu! Czy modlisz się za swoje dzieci? Samemu nie uchronisz ich od zła. Dziękujemy osobom, które włączyły się w modlitwę różańcową rodziców za dzieci. Powstaje następna grupa, dołącz do nich i zadzwoń: tel. 503 745 778 oraz 505 756 153.


11
. Film „Miłość i Miłosierdzie” można będzie obejrzeć 03 i 04 maja 2019 o godz. oo w Sanockim Domu Kultury. Ukazał się kolejny nr darmowej gazety ewangelizacyjnej „DOBRE NOWINY” . Weź, przeczytaj i podaj dalej, bądź apostołem dobra. 

12
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Skoczółek Józefa, Koczera Lidia, Cwynar Ludmiła i Mazur Elżbieta.PONIEDZIAŁEK W OKTAWIE WIELKANOCY 22.04.2019

 


1
. Dzisiaj drugi dzień świąt, Wielkanocny Poniedziałek, który rozpoczyna oktawę Wielkanocy przedłużając świętowanie Zmartwychwstania Pana Jezusa na cały tydzień. Stąd w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Uważajmy jednak, aby świętowanie tej radości i kultura naszej zabawy, zwłaszcza dzisiaj, były godne i roztropne. Dziś ostatnia Msza Św. w kościele parafialnym o godz. 18.oo.


2
. Dziś czwarty dzień Wielkiej Nowenny przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy do licznego udziału w modlitwach nowennowych. W niedzielę 28 kwietnia GODZINA MIŁOSIERDZIA w kościele parafialnym od 15.oo – 16.oo. Jednocześnie przypominamy wszystkim dzieciom o przyniesieniu w najbliższą niedzielę skarbonek wielkopostnych Caritas wraz z zebranymi ofiarami dla potrzebujących.

W niedzielę 28 kwietnia br. w SANOCZKU tylko jedna MSZA ŚW. ODPUSTOWA ku czci Bożego Miłosierdzia o godz. 12.oo.Koncelebrowanej Mszy Św. będzie przewodniczył i kazanie wygłosi ks. prob. Leszek WAŁCZYK z parafii Prusiek. Róże męskie prosimy do baldachimu niesienia chorągwi, a z Róż żeńskich do feretronów.  


3.
Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu złożone do skarbonki za ławkami. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.


4
. Z radością informujemy, że nasz rodak, ks. Marek Wojnarowski, decyzją Ks. Arcybiskupa Adama Szala, został w Wielki Czwartek odznaczony godnością kanonika honorowego (prałatem) Kapituły Jarosławskiej. Ks. Marek pełni kilka ważnych funkcji w Archidiecezji Przemyskiej: jest dyrektorem Muzeum Archidiecezjalnego w Przemyślu, Przewodniczącym Komisji Artystyczno – Budowlanej w Kurii Metropolitalnej oraz wykładowcą historii sztuki w Wyższym Seminarium Duchownym. Serdeczne gratulacje ks. Marku.  


5. Składamy serdeczne podziękowania
za przygotowanie świątyni parafialnej do Wielkanocy. Panu kościelnemu Zenonowi i p. organiście Wojciechowi i za przygotowanie liturgii Triduum Paschalnego. Za przygotowanie Ciemnicy i Bożego Grobu Państwu Helenie i Wiesławowi Oryszczak i pomocnikom. Księżom wikariuszom za opiekę nad Służbą Liturgiczną. Młodym parafianom za straż przy Bożym Grobie. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w okresie świątecznym.


6.
Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Hnat Monika, Hnat Maria, Wójcik Teresa i Norak Maria.

 

 

Słowa serdecznego podziękowania składamy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby liturgia w czasie tych świętych dni miała piękną i godną oprawę.

 

Niech Zmartwychwstały Pan wszystkim hojnie błogosławi.

 

 

Niedziela Palmowa 14.04.2019

 

1. Dziś Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, rozpoczyna się Wielki Tydzień. Podczas Mszy Św. poświęcenie palm. Film „Miłość i Miłosierdzie” można obejrzeć jeszcze dziś w Sanockim Domu Kultury o 18.oo.

2. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Światowy Dzień Młodzieży. Młodzież z naszej archidiecezji modli się dziś w Dukli.


3. Całodniowa okazja do spowiedzi w kościołach w centrum Sanoka w poniedziałek i wtorek.


4
. W tym tygodniu obchodzimy ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wieczornych, przyjmowania Komunii Świętej i przeżywania tych dni godnie i w duchu wiary. Rodziców prosimy, by zatroszczyli się o atmosferę religijną w domu podczas tych świątecznych dni.

WIELKI CZWARTEK – dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.oo. Po Komunii Św. Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Ciemnicy.        Adoracja do godz. 21.oo.

WIELKI  PIĄTEK  -  dzień upamiętniający mękę i śmierć Chrystusa. Tego dnia nie odprawia się Mszy Św. Adoracja od godz. 8.oo –18.oo według programu z ubiegłego roku i znajdującego się w gazetce paraf. Liturgia wieczorna w Sanoczku rozpocznie się o godz. 18.oo. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego. W Wielki Piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (wszystkich, którzy ukończyli 14. rok życia) oraz post ilościowy (wszystkich wiernych, którzy ukończyli 18. rok życia, a nie rozpoczęli 60.). Rodzice powinni jednak zatroszczyć się, aby również dzieci były wprowadzane do autentycznego ducha pokuty. Zachęcamy do zachowania postu także w Wielką Sobotę.

WIELKA  SOBOTA -  dzień adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Łączymy się w bólu z Matką Bożą po śmierci Jezusa. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, obowiązuje nadal cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8.oo – 19.oo również według programu z ubiegłego roku i znajdującego się w gazetce paraf.  Święcenie pokarmów o godz. 10.3o, 11.3o i 12.3o. Uroczysta  liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 19.oo. Przynieśmy świece. Adoracja do 21.oo.


5. WIELKANOC
– dzień Zmartwychwstania Pańskiego. Msza Św. rezurekcyjna o godz. 6.oo oraz o 10.oo. Prosimy o przygotowanie chorągwi, baldachimu i feretronów. W poniedziałek wielkanocny o 7.3o i o 10.oo. W Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny Msze Św. w kościele parafialnym również o 18.oo.


6
. W Wielki Piątek rozpocznie się Wielka Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Godzina Miłosierdzia w W. Piątek i W. Sobotę od 15.oo – 16.oo w kościele parafialnym a w Wielkanoc i drugi dzień świąt po Mszy Św. o godz. 11.oo. W pozostałe dni tygodnia nabożeństwo to będzie odprawiane po wieczornej Mszy Św. o godz. 18.oo.


7
. Zmarła śp. Janina Florko, pogrzeb jutro 15 kwietnia br. Msza Św. w kaplicy o 13.3o. A dziś w kaplicy na cmentarzu o 17.oo modlitwa różańcowa w intencji zmarłej.


8
. Bardzo prosimy o uporządkowanie grobów na cmentarzu. Zachowajmy porządek na cmentarzu i przy kontenerze na odpady.

9
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Bacior Andrzej, Oryszczak Helena, Wójcik Maria, Wójcik Danuta, Sabat Monika, Solon Dorota, Fijałko Aneta oraz Pietrycka Agnieszka.

 

 

V Niedziela Wielkiego Postu 07.04.2019

 

1. Przeżywamy piątą niedzielę Wielkiego Postu i jednocześnie pierwszą, adoracyjną niedzielę miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych. Zgodnie z polską tradycją od dzisiejszej niedzieli zasłania się krzyże w kościele. Pozostają one zasłonięte aż do Wielkiego Piątku.

 

2. Za tydzień, 14 kwietnia, Niedziela Męki Pańskiej czyli Niedziela Palmowa, rozpoczynającą uroczyste obchody Wielkiego Tygodnia. Podczas Mszy Św. błogosławieństwo palm.

 

3. SPOTKANIE MŁODYCH ARCHIDIECEZJI PRZEMYSKIEJ (SMAP) odbędzie się w Dukli od piątku do niedzieli, 12 - 14 kwietnia 2019, w którym weźmie udział także młodzieży z naszej parafii.

 

4. Jeszcze przez najbliższy tydzień można złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego. Jest to gest wdzięczności Chrystusowi, który umarł i zmartwychwstał dla naszego zbawienia. Za złożone już ofiary serdeczne „BÓG ZAPŁAĆ”.

 

5. SPOWIEDŹ WIELKOPOSTNĄ w naszej parafii zaplanowano na 11 kwietnia 2019 w najbliższy czwartek. W kościele parafial. od 10.oo – 12.oo i po południu od 15.oo – 17.3o. W Czerteżu i w Sanoczku od 15.oo – 17.3o. Do chorych z okazji świąt udamy się w piątek, 12 kwietnia od 14.oo. Prosimy o zgłoszenia do zakrystii.

 

6. Film pt. „Miłość i Miłosierdzie”, poświęcony Tajemnicy Bożego Miłosierdzia i s. Faustynie będzie wyświetlany w Sanockim Domu Kultury w piątek 12 kwietnia br. o 18.3o oraz 13 i 14 kwietnia o godz. 18.oo. Warto obejrzeć film o którym już mówi się w świecie. Osoby z kartą dużej rodziny mogą skorzystać ze zniżki.

 

7. Lektorów i starszych ministrantów, którzy nie wyjeżdżają do Dukli na SMAP, zapraszamy na spotkanie organizacyjne przed Niedzielą Palmową w piątek na godz. 17.oo.

 

8. Film „Ignacy Loyola” jest dzisiaj w tygodniku „Gość Niedzielny”. To doskonale opowiedziana historia dramatycznych i przełomowych momentów z życia świętego jezuity. Cena tygodnika 5zł.

9. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie kościoła prosimy: Izdebska Bernarda, Kudroń Teresa, Kolbuch Jolanta i Szymańska Elżbieta.


 

IV Niedziela Wielkiego Postu 31.03.2019

 

1. Dzisiejsza, czwarta niedziela Wielkiego Postu, w tradycji Kościoła nazywana jest niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Kościół wzywa wiernych do radości, aby podejmowany trud przemiany serca przyniósł błogosławione owoce.


2
. WIZYTACJA KANONICZNA naszej parafii odbędzie się w sobotę 06 KWIETNIA 2019. Podczas Mszy Św. o godz. 11.oo w kościele parafialnym J.E. Ks. Biskup Stanisław JAMROZEK udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży w liczbie 47. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na obowiązkowe, trzydniowe przygotowanie do tego wydarzenia w środę, czwartek i piątek na godz. 18.oo. W czwartek od godz. 17.oo - 18.oo spowiedź młodzieży, świadków, najbliższej rodziny a także obchodzących pierwsze piątki miesiąca.  

Podczas wizytacji Ks. Biskup Stanisław pomodli się wcześniej z wiernymi w Czerteżu o godz. 9.oo, następnie o 10.15 spotka się z liderami grup parafialnych, i o 14.3o w nowym kościele w Sanoczku weźmie udział w nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego. Bardzo prosimy parafian z Sanoczka o większy udział w tym nabożeństwie, bowiem takie wydarzenie zdarza się raz na 5 lat. 


3
. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek odwiedziny chorych od 13.3o, i o 17.oo Msza Św. W pierwszą sobotę po wieczornej Mszy Św. w kościele parafialnym o 18.oo, można wziąć udział we wspólnotowym rozważaniu jednej z tajemnic różańca, zgodnie z programem pierwszej soboty miesiąca.


4
. Spotkanie Grupy Biblijnej w środę, 03 kwietnia br., po wieczornej Mszy Św. o 18.oo w kościele parafialnym.


5
. Od dziś obowiązuje czas letni. Msze Św. popołudniowe w dni powszednie oraz w niedziele i święta o godz. 18.oo. Również Kancelaria Parafialna czynna według czasu letniego.


6
. Jeszcze można nabyć wielkanocne paschaliki i baranki przygotowane przez Caritas Archidiecezji Przemyskiej.


7
. Ekstremalna Droga Krzyżowa rozpocznie się Mszą Św. 05 kwietnia 2019 o 21.oo w kościele Przemienienia Pańskiego w Sanoku. Osoby, które decydują się podjąć ten trud, powinny się zarejestrować i otrzymać informacje na stronach internet.: edk.org.pl oraz www.edk.org.pl


8
. Czytajmy prasę katolicką. Tygodnik „Gość Niedzielny” zawiera przydatny teraz dodatek 16 stronicowy pt. „Ziołowa apteczka na wiosnę” Zbigniewa Nowaka. Jest darmowa gazeta ewangelizacyjna ”Dobre Nowiny”.


9
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Morawska Magdalena, Karbownik Zofia, Mokrzycka Bożena oraz Izdebska Beata.

 

III Niedziela Wielkiego Postu 24.03.2019

 

 

1. Dziś III niedziela W. Postu. Trwajmy w postanowieniach wielkopostnych: niech nie zabraknie czasu na codzienną modlitwę, czytanie Pisma Świętego i wartościowej prasy religijnej. Dobrym słowem i modlitwę pomagajmy tym, którzy złożyli przyrzeczenia trzeźwościowe. Od niedzieli 31 marca przechodzimy na czas letni. Gorzkie Żale w kościele parafialnym w niedzielę o godz. 15.oo z kazaniem pasyjnym, i bezpośrednio Msza Św. ok. 15.4o.


2
.W poniedziałek, 25 marca, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Jutro, przed wieczorną Mszą Św. o 17.oo, modlitwa różańcowa w intencji o poszanowanie ludzkiego życia od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci. Zachęcamy do podjęcia dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego wiadomego Bogu, którego życie jest zagrożone przez aborcję. Podjęcie tej modlitwy podczas Mszy Św. o 17.oo w kościele parafialnym. Wypełnione formularze należy złożyć do koszyka na ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej.


3
. Caritas Archidiecezji Przemyskiej przygotowała paschaliki i baranki wielkanocne, które, zakupione w zakrystii, mogą być symbolicznym wyrazem naszego miłosierdzia wobec potrzebujących. Caritas prosi o ofiarę przynajmniej 7zł za paschaliki 6zł za baranka.


4
. Trwa zapis do Różańca Rodziców za Dzieci. Informujemy, że osoby należące do tej wspólnoty, nie mają obowiązku chodzenia na miesięczne spotkania związane ze zmianą tajemnic. Jedynym zobowiązaniem jest odmówić jeden dziesiątek różańca dziennie w ustalonej intencji. Jednocześnie informujemy, że każdego 16 dnia miesiąca w kościele paraf. będzie odprawiana Msza św. także za rodziców i dzieci objętych tą modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II. Dla zainteresowanych są do dyspozycji dwa numery tel.: 503 745 778 oraz 505 756 153, a także informacje w najnowszym wydaniu gazetki „Nasza Królowa”.


5
. Na rzecz misji złożone do puszek ubiegłej niedzieli 2075zł., 67 i 3 centy. Dziękujemy za złożone ofiary. Bóg zapłać.


6
. Kanoniczna wizytacja naszej parafii odbędzie się w sobotę 06 kwietnia 2019. Podczas Mszy św. w kościele paraf. o godz. 11.oo biskup Stanisław Jamrozek udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Więcej informacji o tym wydarzeniu przekażemy w najbliższą niedzielę 31 marca br.


7
. Kandydatów do bierzmowania z III G i VIII SP zapraszamy na ważne spotkanie organizacyjne do kościoła parafialnego w piątek 29 marca br. na godz. 18.oo.


8
. Do skarbonki na stoliku za ławkami, można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, a ofiarodawcy mogą wpisać się zeszytu. 


9
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Tomczewska Grażyna, Adamska Alina, Wojtyna Maria i Daniła Teresa.

 

 

II Niedziela Wielkiego Postu 17.03.2019

 

1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu. ROZPOCZYNAMY REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE. Nauki rekolekcyjne podczas każdej Mszy Św. głosi ks. prał. Krzysztof PASTUSZAK. Jutro w poniedziałek w kościele parafialnym Msze Św. z naukami o 9.oo, 18.oo, i o 20.oo wieczorne nabożeństwo z Apelem Jasnogórskim. W Sanoczku o 16.3o. We wtorek, 19 marca, w uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP Msze św. w kościele paraf. o 7.3o, 9.3o z nauką dla starszych, chorych, cierpiących z sakramentem namaszczenia chorych i błogosławieństwem Najśw. Sakramentem, oraz Msza św. o 18.oo. W Sanoczku o 16.3o. Wtorek zakończy się w kościele paraf. dziękczynnym nabożeństwem eucharystycznym i Apelem Jasnogórskim o 20.oo. Wtorek to dzień szczególnej modlitwy za ojców oraz imienin Ojca Św. seniora Benedykta XVI i ks. abp. Seniora Józefa Michalika. W środę, 20 marca, Msze św. w kościele paraf. z naukami o 9.oo i 18.oo. W Sanoczku o 16.3o.    ZBAWIENIA NADSZEDŁ CZAS, PRZEŻYJMY GO Z BOGIEM.  


2
. Przypominamy, że Drogę Krzyżową w naszym kościele odprawiamy w każdy piątek po Mszy Św. o 17.oo, a Gorzkie Żale w niedziele po Mszy o 10.oo. Prosimy o liczny udział w tych nabożeństwach.


3
. Również dziś Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, tzw. „NIEDZIELA AD GENTES”. Do puszek przed kościołem można złożyć dobrowolną ofiarę na wsparcie dzieła misyjnego, albo wysłać SMS o treści MISJE na numer 72032 (2,46zł z VAT).


4
.Młodzież naszej parafii zapraszamy na Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej (SMAP) które odbędzie się w tym roku w Dukli w dniach od 12 – 14 kwietnia 2019. Zgłoszenia jeszcze do 20 marca u katechetów w szkołach średnich lub u ks. Rafała w naszej parafii. Więcej informacji na ten temat na: www.mlodziez.przemyska.pl


5
. Na stoliku za ławkami jest wystawiona skarbonka na kwiaty do Bożego Grobu. Tradycyjnie, obok jest zeszyt do którego można się wpisać.


6. Kandydatów na lektorów
zapraszamy w sobotę, 23 marca, na godz. 11.oo do salki ministranckiej. Proszę zabrać notatnik.


7
. Rodziców kandydatów do bierzmowania z III G oraz VIII SP z terenu parafii zapraszamy na spotkanie w czwartek, 21 marca, w kościele parafialnym o 17.3o. W piątek, 22 marca, na 17.3o do kościoła parafialnego zapraszamy całą klasę VIII SP z terenu parafii.


8
. Dziś III niedziela miesiąca, miesięczna kwesta na prace przy naszym kościele. Prace wykonuje firma z miejscowości Stróże, po sąsiedzku. W kościele ławki są już umocowane do specjalnej listwy metalowej, nierdzewnej, i uporządkowane. Bóg zapłać za pomoc p. stolarzowi w wykonaniu tych prac. Dbajmy o ławki, które kosztowały tyle wysiłku finansowego, bowiem w czasie prac przy ławkach pokazały się w wielu miejscach przyklejone gumy do żucia. Zostawiamy to bez komentarza, ale do przemyślenia…


9
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Petejko Roksana, Drozd Zofia, Sieńko Anna i Tomczewska Grażyna.

Zapamiętaj mnie (90 dni)

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Narodzenia NMP w Sanoku - Dąbrówce, siedziba: Sanok, al. Najświętszej Maryi Panny 18.