JUBILEUSZE MAŁŻEŃSTW 2017


JUBILEUSZE MAŁŻEŃSTW 2017

 

Tradycją naszej wspólnoty parafialnej jest uroczyste przeżywanie JUBILEUSZY MAŁŻEŃSTW w Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi I Józefa. Święto to przypadło 31 grudnia 2017 roku. Na Mszę Św. Jubileuszową zostali zaproszeni małżonkowie, którzy w 2015 roku świętowali ,,srebrne” i ,,złote” Jubileusze. Jednak w ubiegłym roku wspólnota parafialna mogła radować się wspaniałymi rocznicami Sakramentu Małżeństwa, które nie zdarzają się często. Z tej okazji proboszcz ks. prałat Michał Błaszkiewicz poprosił JE Ks.

Arcybiskupa Adama Szala o specjalne błogosławieństwa dla małżeństw. Otrzymali je z okazji:

  • 65 lat małżeństwa: pp. Wanda i Jan Bogacz, pp. Irena i Zdzisław Domańscy;
  • 60 lat małżeństwa: pp. Zofia i Eugeniusz Kopczyk, pp. Czesława i Marian Krajewscy, pp. Maria i Konstanty Siedleccy;
  • 55 lat małżeństwa: pp. Stanisława i Stanisław Bąk, pp. Helena i Tadeusz Biesiada;
  • 50 lat małżeństwa: pp. Czesława i Marian Bąk, pp. Janina i Edward Buczek, pp. Zofia i Czesław Jodłowscy, pp. Janina i Wacław Kądziołka, pp. Stefania i Mieczysław Machowscy, pp. Józefa i Zbigniew Sobota, Zofia i Lesław Szybka.


Na uroczystą Mszę Św. sprawowaną przez proboszcza ks. prałata Michała Błaszkiewicza przybyli zaproszeni Jubilaci (także ci z 25-letnim ,,stażem” małżeńskim) wraz z rodzinami. Celebrans w wygłoszonym kazaniu nawiązał do wzoru Świętej Rodziny, wskazując Jej związek z codziennym życiem każdej rodziny w każdym czasie. Podkreślił ponadto wagę trwałego związku małżeńskiego dla rodziny, parafii, Ojczyzny i Kościoła, zwłaszcza w czasach relatywizmu moralnego, podważania wartości, negowania prawa Bożego oraz zagrożeń związanych z ideologią gender. Tym bardziej – jak podkreślił ksiądz prałat- przykład długiego i zgodnego małżeństwa zasługuje na wielkie dziękczynienie, zarówno ze strony świętujących par, jak i całej parafii. Podniosły i wzruszający moment celebry łączył się z wręczeniem dyplomów z jubileuszowym błogosławieństwem Metropolity Przemyskiego Adama Szala(EK)

Zapamiętaj mnie (90 dni)

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Narodzenia NMP w Sanoku - Dąbrówce, siedziba: Sanok, al. Najświętszej Maryi Panny 18.