II SANOCKI ORSZAK TRZECH KRÓLI 6 stycznia 2018

    Po raz pierwszy nasza parafia oficjalnie uczestniczyła w II Sanockim Orszaku Trzech Króli 6 stycznia 2018 roku. Przedsięwzięcie to odbywało się w Polsce już po raz dziesiąty.

    W Uroczystość Objawienia Pańskiego zwaną niegdyś Świętem Trzech Króli, w godzinach wczesnopołudniowych, przy wyjątkowo sprzyjającej pogodzie, zgromadziła się grupa mieszkańców naszej parafii, by po odzianiu się w symboliczne stroje w kolorze czerwonym oraz wspaniałe korony ruszyć w Orszaku do centrum Sanoka. Spotkanie rozpoczęła modlitwa. Na czele Orszaku, tuz za wielką chorągwią, podążał Król Czerwony (p. Przemysław Fedak) wraz z proboszczem księdzem prałatem Michałem Błaszkiewiczem, zaś dalej pozostali uczestnicy: rodziny, mali i duzi parafianie.

   W Orszaku panowała radosna atmosfera. Śpiew animował organista p. Łukasz Wojewoda. Wspierali go także inni uczestnicy pochodu. Po dotarciu na Plac Harcerski nasza grupa została powitana przez prowadzących Orszak. Tutaj wszystkie grupy parafialne połączyły się i tu spotkali się Trzej Królowie. Wszyscy oglądali scenę walki dobra ze złem. Stąd Trzej Królowie, już razem, udali się w kierunku wschodnim, by szukać Nowonarodzonego. Jednak Królów i ich orszaki próbował zatrzymać i zniechęcić do dalszej drogi król Herod ze swoim dworem. To się jednak nie udało. Wszyscy dotarli na sanocki Rynek, gdzie w szopie znaleźli Dzieciatko Jezus, Maryję i Józefa. Wtedy Trzej Królowie oddali małemu Jezusowi pokłon i złożyli dary. Potem było wspólne kolędowanie. Pod koniec zgromadzenia głos zabrali: burmistrz Sanoka Tadeusz Pióro i poseł na Sejm RP Piotr Uruski. Spotkanie zakończyło się udzieleniem błogosławieństwa przez dziekana sanockiego ks. dr Andrzeja Skibę. [EK]

(Zdjęcia z przebiegu Orszaku wykonał Dawid Kubowicz).

Zapamiętaj mnie (90 dni)

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Narodzenia NMP w Sanoku - Dąbrówce, siedziba: Sanok, al. Najświętszej Maryi Panny 18.