Sanok Dąbrówka

III Niedziela Wielkanocy  19.04.2015


1. Dziś trzecia niedziela Wielkanocy i jednocześnie NIEDZIELA BIBLIJNA, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Myślą przewodnią tych dni są słowa z ewangelii św. Marka:  „Nawracajcie się  i wierzcie w Ewangelię (Mk 1,15). Zapraszamy na codzienną, wieczorną Mszę Św., i wsłuchiwanie się w Słowo Boże. Cenną pomocą w odkrywaniu bogactwa treści Pisma Św. są tygodniki katolickie „Gość Niedzielny” i „Niedziela”. Zachęcamy do nabywania wartościowej prasy i dzielenia się z bliskimi tym, co przeczytamy.
W środę po Mszy Św. o 18.oo spotkanie Grupy Biblijnej w sali spotkań na plebanii.

2.
Mszą Św. o godz. 11.oo w kościele parafialnym rozpocznie się dziś miesięczne spotkanie dla uczniów pierwszej klasy gimnazjum z terenu parafii. Prosimy zabrać indeksy.

3.
W czwartek uroczystość św. Wojciecha, Patrona Polski, a w sobotę święto św. Marka Ewangelisty. Solenizantom życzymy błogosławieństwa Bożego za wstawiennictwem świętych Patronów.

4.
W dniach 22 – 23 kwietnia (środa – czwartek) w godzinach od 11.oo – 18.oo na terenie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sanoku odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku. Do tej szlachetnej i potrzebnej akcji mogą bezpłatnie zarejestrować się osoby wieku od 18 – 55 roku życia. Zajmuje to tylko chwilę, polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego i pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. Zachęcam do włączenia się do tej akcji, która ratuje życie najbardziej potrzebującym. 

5.
W piątek, 24 kwietnia o godz. 18.oo, w kościele Ojców Franciszkanów odbędzie się  pierwsze spotkanie Rejonowej Krucjaty Wyzwolenia Człowieka (KWC). Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematem trzeźwości a szczególnie członków i kandydatów KWC.

6.
W sobotę, 25 kwietnia, o godz. 10.oo rozpocznie się kolejne spotkanie kandydatów na lektorów w salce na plebanii. Prosimy wszystkich o obecność.

7.
W najbliższą niedzielę będą zbierane podpisy pod projektem zmian w ustawie o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerwania ciąży, przygotowanym przez Fundację Pro – prawo do życia. Fundacja zabiega o całkowity zakaz aborcji. Przy podpisie konieczny numer PESEL.

8. Zapraszamy parafian do liczniejszego udziału
w nabożeństwach nowennowych: w każdą środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, i w każdy piątek do Miłosierdzia Bożego. Nabożeństwo w piątek poprzedzone jest półgodzinną adoracją Najśw. Sakramentu. Podczas adoracji okazja do spowiedzi.
 

Ojczyznę naszą polecajmy wstawiennictwu św. Michała Archanioła:
 

                                        Święty Michale  Archaniele, wspomagaj nas w walce,
                           a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.
                                       Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,
                         a Ty, Wodzu niebieskich zastępów,mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe,
                                       którena zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą.
                                                                           AMEN
.

1. W święto Św. Stanisława Kostki rozpoczęliśmy pracę w grupach duszpasterskich działających w parafii. Prosimy, zwłaszcza rodziców, katechetów i wychowawców, aby, poza nauką, zachęcili dzieci i młodzież do troski o rozwój duchowy. Zapraszamy do włączenia się w działalność grup duszpasterskich w naszej parafii. Chłopców z klasy trzeciej, kandydatów na ministrantów z terenu parafii, zapraszamy na spotkanie w środę na godz. 17.oo. Ministrantów z klasy IV – VI włącznie na spotkania formacyjne w czwartki na godz. 17.oo. Lektorów i młodzież naszej parafii zapraszamy na spotkania w piątek po wieczornej Mszy Św.  Natomiast schola w środę o 17.oo. Rodziców prosimy o słowa zachęty.

2. W programie festiwalu im. Adama Didura, odbędzie się dziś o godz. 19.oo koncert w kościele Chrystusa Króla w Sanoku. Chór i orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej wykona utwór „Stabat Mater” G. Rossiniego. Wśród wykonawców jest nasz były parafianin Wojciech Gierlach. Warto w tym wydarzeniu wziąć udział.

3. Dziś niedziela środków społecznego przekazu. Modlimy się za pracowników mediów, by służyli prawdzie i rzetelnie wykonywali zlecone zadania. Szczególnie modlitwą i ofiarami wspieramy nasze diecezjalne Radio Fara.

4. Przypominamy, że parafia posiada własną kaplicę przedpogrzebową, gdzie w chłodni można godnie i z szacunkiem złożyć ciało zmarłej osoby, i gromadzić się na modlitwie w dowolnej porze dnia. Zakładowi pogrzebowemu zgłaszamy tylko, że chcemy złożyć ciało osoby zmarłej w kaplicy parafialnej, jeśli pogrzeb ma się odbyć na jednym z naszych cmentarzy.

5. Bóg zapłać za doroczne ofiary na sprzątanie kościoła i kwiaty.

6. Jeszcze są wolne miejsca na Pielgrzymkę Róż Żywego Różańca do sanktuarium św. Jana w Dukli w najbliższą sobotę 27 września. Osoby zapisane, i jeszcze zgłaszające się,  prosimy o podejście do zakrystii i podanie numeru PESEL oraz dokonanie opłaty 15zł za przejazd oraz ubezpieczenie, dziś i do środy włącznie. Wyjazd w sobotę o godz. 8.oo z parkingu przy kościele parafialnym. Parafianie z Czerteża i Zabłociec niech zgromadza się na przystanku MKS przy kościele w Czerteżu.

7. Gimnazjalistów z trzecich klas prosimy o odbiór indeksów w zakrystii.

8. W kalendarzu kościelnym w najbliższych dniach wspominamy: 23 września św. o. Pio, stygmatyka, wielkiego czciciela Eucharystii i Matki Bożej; 25 września bł. Władysława z Gielniowa; 27 września św. Wincentego a Paulo, założyciela Księży Misjonarzy. Wszystkim solenizantom składamy najlepsze życzenia za wstawiennictwem świętych Patronów.

 

 

Ojczyznę naszą i siebie samych polecajmy opiece Św. Michała Archanioła

 
 
Wszelkie prawa zastrzeżone