Sanok Dąbrówka

XVI Niedziela Zwykła 20.07.2014


1. Przeżywamy czas wakacji i urlopów. Nie zapominajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego oraz o niedzielnej Mszy Św. 

2.
W dniach 20 – 27 lipca obchodzony jest XV Ogólnopolski Tydzień Św. Krzysztofa – Akcja Św. Krzysztof – 1 grosz za 1km. Błogosławieństwo kierowców oraz poświęcenie pojazdów odbędzie się w przyszłą niedzielę 27 lipca, po każdej Mszy Św. Ofiary złożone na placu z racji tego obrzędu są przeznaczone na rzecz Misji (MIVA Polska organizuje pomoc polskim misjonarzom w zakupie środków transportu).

3. W środę
święto św. Brygidy Szwedzkiej, patronki Europy, w piątek 25 lipca wspominamy św. Jakuba Apostoła, a w sobotę Joachima i Annę – Rodziców Matki Bożej, dzień szczególnej wdzięczności dla rodziców i ludzi starszych. Zapraszamy na Mszę świętą do kościoła parafialnego, w czasie której będziemy się modlić  w intencji naszych rodziców tak żyjących jak i zmarłych.

4.
Msze święte w kościele parafialnym w dni powszednie codziennie o godz. 18.00. W piątek pół godziny przed Mszą świętą o 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.

5.
Działacze Sanockiego Obozu Narodowo - Radykalnego i Fundacja Niezłomni dziękują za złożone datki podczas kwesty 6 lipca na prace ekshumacyjne Żołnierzy Wyklętych z Warszawskiego cmentarza na Powązkach z kwatery „Łączka” w wysokości 873.70 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

6.
Dzisiejsza taca mszalna i okresowa kwesta, dziś po południu i w najbliższych dniach, przeznaczona jest na dokończenie ogrodzenia cmentarza parafialnego. W ostatnich dniach przeprowadzono rozeznanie w sprawie przybliżonych kosztów drugiej części ogrodzenia cmentarza. Długość linii ogrodzenia wynosi ok. 250 m, w tym dwie bramy. Wstępne obliczenia kosztów materiałów i robocizny wynoszą ok. 40tys. zł. Z Bożą pomocą i Waszą ofiarnością wykonaliśmy już wiele prac we wnętrzu naszej świątyni i w jej najbliższym otoczeniu, sądzimy, że jest dobry czas, by dokończyć prace przy cmentarzu, który jest szczególnym miejscem na terenie parafii. Przyjmijmy życzliwie kwestujących.  

Módlmy się za naszą Ojczyznę i pokój na świecie za przyczyną Św. Michała Archanioła:
                                        Święty Michale  Archaniele, wspomagaj nas w walce,
                           a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.
                                       Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,
                         a Ty, Wodzu niebieskich zastępów,mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe,
                                       którena zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą.
                                                                           AMEN
.


 
 
Wszelkie prawa zastrzeżone