Sanok Dąbrówka

XVII Niedziela Zwykła 27.07.2014


1. Dziś po Mszy Św. błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych. Kończy się TYDZIEŃ ŚW. KRZYSZTOFA. Organizatorzy Akcji Św. Krzysztof zachęcają, by podarować 1 GR za 1 KM bezpiecznej jazdy na środki transportu dla misjonarzy, jako podziękowanie za bezpieczne podróże.
Ofiary można złożyć podczas pokropienia pojazdów.

2.
Rozpoczyna się sierpień, od wielu lat przeżywany w Polsce jako miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do abstynencji od napojów alkoholowych szczególnie w tym miesiącu, by w ten sposób przyjść z pomocą tym, którzy sami sobie pomóc już nie mogą.

3.
W tym tygodniu pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek przed południem odwiedziny duszpasterskie chorych, a od godz. 17.oo – 18.oo w kościele parafialnym adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi.  W sobotę kolejne nabożeństwo fatimskie po wieczornej Mszy Św. Zapraszamy również parafian z Sanoczka, Zabłociec i Czerteża. W pierwszy piątek i sobotę Msze Św. także rano o godz. 7.oo.

4.
W piątek, 01 sierpnia, mija 70. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Modlimy się za Ojczyznę i za tych, którzy dla niej i w jej obronie, oddali życie. 

5.
W sobotę, 02 sierpnia, w kościele parafialnym możliwość zyskania odpustu „Porcjunkuli”. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie parafialnego kościoła i wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu nawet lekkiego.

6.
Za tydzień pierwsza, adoracyjna, niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych. Bóg zapłać braciom z Róży Św. Jana Pawła II za ofiarę 100zł na ogrodzenie cmentarza. Jeszcze nie zakończyła się kwesta lipcowa na dalsze ogrodzenie cmentarza. Bóg zapłać za ofiary już złożone na ręce kwestujących i na tacę. Być może, jeszcze w tym tygodniu zostanie zamówiona siatka ogrodzeniowa, po zakończeniu kwesty i przeliczeniu zebranych funduszy.

7.
Przypominamy, że w kościele parafialnym w każdą środę, po wieczornej Mszy Św., odprawiamy nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątki do Miłosierdzia Bożego. Zachęcajmy się wzajemnie do liczniejszego udziału w tych nabożeństwach.

Módlmy się za Ojczyznę i w naszych intencjach za przyczyną św. Michała Archanioła:
                                        Święty Michale  Archaniele, wspomagaj nas w walce,
                           a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.
                                       Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,
                         a Ty, Wodzu niebieskich zastępów,mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe,
                                       którena zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą.
                                                                           AMEN
.


 
 
Wszelkie prawa zastrzeżone