Sanok Dąbrówka

XXI Niedziela Zwykła 24.08.2014


1. We wtorek, 26 sierpnia, Uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze Św. w kościele parafialnym o 7.3o i 18.oo. Jednocześnie jest to ogólnopolski dzień modlitwy i postu za Kościół na Bliskim Wschodzie, cierpiący wskutek krwawych prześladowań w Iraku, Syrii czy Egipcie. Nie bądźmy obojętni na cierpienia naszych braci we wierze.

2.
W środę, 27 sierpnia, wyruszy parafialna pielgrzymka do Krakowa po relikwie św. Jana Pawła II.
Wyjazd pielgrzymów z parkingu przy ul. Piastowskiej, przed kościołem o godz. 7.oo. Osoby już  zapisane prosimy o uzupełnienie numeru PESEL i opłaty 40zł. Jeszcze jest 6 miejsc wolnych. Prosimy o przygotowanie skromnego prowiantu na drogę, zabezpieczenia na wypadek deszczu oraz wyposażenia pielgrzyma (różaniec, śpiewnik i dużo dobrej woli).

3.
W czwartek, 28 sierpnia na godz. 19.oo, zapraszamy do sali spotkań na plebanii osoby należące do Rady Duszpasterskiej z Sanoczka, Czerteża, Zabłociec oraz z dzielnicy Dąbrówka  na szczegółowe omówienie programu VIII Festynu Parafialnego. Serdecznie zapraszamy.  

4.
Samorząd Województwa Podkarpackiego kieruje do rodzin wielodzietnych i zastępczych z terenu województwa Wojewódzką Kartę Dużej Rodziny. Jest to program dla rodzin wychowujących troje i więcej dzieci w wieku do 18 roku życia lub 25 lat w przypadku kontynuacji nauki. Program oparty jest na systemie ulg i zniżek wspierających rodziny wielodzietne. Zainteresowane rodziny zachęcamy do skorzystania z tej oferty. Więcej informacji na www.wkdr.pl

5.
  Informujemy, że Pielgrzymka Dziękczynna Ruchu Światło – Życie Archidiecezji Przemyskiej do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Jarosławiu Kolegiacie odbędzie się w najbliższą sobotę 30 VIII 2014r. Młodzież i dorosłych, zapraszamy do udziału w tym spotkaniu. Zawiązanie wspólnoty z modlitwą uwielbienia o godz. 9.oo.

6.
W najbliższą niedzielę przed kościołami naszej parafii odbędzie się zbiórka do puszek dla rodzin poszkodowanych przez gwałtowne burze w sierpniu br. na terenie naszej Archidiecezji.

7.
W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w środę, 27 sierpnia, św. Monikę, a 28 sierpnia św. Augustyna, syna św. Moniki, biskupa i wybitnego teologa. Niech święci patronowie wypraszają potrzebne łaski solenizantom najbliższych dni.

8.
Decyzją Kurii Metropolitalnej w Przemyślu w naszej parafii dokonały się zmiany we wspólnocie duszpasterzy. Ks. Jan i ks. Zbigniew zostali skierowani do  pracy  duszpasterskiej w nowych parafiach: ks. Jan do parafii św. Piotra i św. Jana z Dukli w Krośnie, a ks. Zbigniew do parafii Ustianowa. Bardzo serdecznie dziękujemy czcigodnym Księżom za kilkuletnią posługę duszpasterską w naszej wspólnocie, zaangażowanie w sprawy i zdarzenia przeżywane przez parafię. Niech Matka Najśw., którą czcimy szczególnie w naszej wspólnocie, otacza Księży szczególną opieką w nowym miejscu posługi duszpasterskiej i prowadzi do Jezusa Najwyższego Kapłana. BÓG ZAPŁAĆ.
Jednocześnie dziś witamy w naszej parafii nowych księży: to ks. Jacek Magoń pochodzący z parafii Wysoka Łańcucka i ks. Damian Toczek rodem z Przemyśla. Nowych duszpasterzy witamy bardzo serdecznie w naszej wspólnocie i życzymy błogosławieństwa Bożego w pracy dla dobra parafii.


Módlmy się o potrzebne łaski za przyczyną św. Michała Archanioła:
                                        Święty Michale  Archaniele, wspomagaj nas w walce,
                           a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.
                                       Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,
                         a Ty, Wodzu niebieskich zastępów,mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe,
                                       którena zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą.
                                                                           AMEN
.


 
 
Wszelkie prawa zastrzeżone