Sanok Dąbrówka

XXXIII Niedziela 16.11.2014


1. Za tydzień UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA – ostatnia niedziela roku liturgicznego.      

2.
Dziś Mszą Św. o godz. 11.oo w kościele parafialnym rozpocznie się spotkanie dla rodziców uczniów gimnazjum z klasy pierwszej i drugiej z terenu parafii. Natomiast gimnazjalistów z klasy trzeciej z terenu parafii zapraszamy na kolejne spotkanie za tydzień na godz. 11.oo.
Również dziś, 16 dnia miesiąca, po Mszy o 11.oo kolejny dzień nowenny ku czci św. Jana Pawła II. Na stoliku za ławkami znajduje się skrzynka do której można wkładać podziękowania i prośby, które będą odczytywane podczas modlitwy. Obok skrzynki wyłożone są też kartki do napisania intencji. 

3.
Przypominamy, że w kościele parafialnym przez cały listopad codziennie po Mszy Św. o godz. 17.oo, polecamy w modlitwach naszych bliskich zmarłych. Wypominki można składać do końca listopada . Zapraszamy do tej wspólnotowej modlitwy.

4.
Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta oraz Stowarzyszenie Pomoc Rodzinie im. św. Zygmunta Gorazdowskiego w Sanoku nadesłały podziękowania za ofiary złożone do puszek w dniu 01 listopada br. na cele statutowe tych organizacji działających na rzecz najbardziej potrzebujących. Bóg zapłać.

5.
Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na grodzenie cmentarza. Bóg zapłać wszystkim. Składane ofiary wpisywane są do kartoteki parafialnej. Pozostaje jeszcze do spłacenia dług 4000zł. i wykonanie głównej bramy. Prosimy o włączenie się w tę sprawę wszystkich, którzy mają bliskich zmarłych na cmentarzu, również nie mieszkających obecnie w naszej parafii.

6. Komitet Budowy Kościoła w Sanoczku
wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich organizują Zabawę Sylwestrową w tamtejszym Wiejskim Domu Kultury. Wstęp od pary 220zł. Zgłoszenia przyjmowane na nr tel. 513 433 335 do 15 grudnia.  Więcej szczegółów można będzie znaleźć na afiszach.

7.
Jeszcze w tym tygodniu, do 21 listopada, tj. w czwartek do godz. 12.oo, trwa w naszej parafii akcja zbierania zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Sprzęt można złożyć do dolnego kościoła. Bóg zapłać osobom, które w tygodniu już to uczyniły. Więcej informacji na tablicy poniżej schodów oraz na ulotkach.

8.
Bóg zapłać za ofiary złożone na sprzątanie kościoła i kwiaty.

9.
Dziś w Polsce wybory samorządowe. Przypominamy, że udział w głosowaniu jest obowiązkiem chrześcijanina, aby przez dobrych i odpowiedzialnych ludzi wpływać na przemianę środowiska w duchu Ewangelii. Dobrze zastanówmy się zanim wskażemy ludzi, którzy w naszym imieniu będą wypełniać określone zadania. Warto o tym jeszcze dziś rozmawiać, pytać się w razie wątpliwości i dokonać mądrego wyboru.

10.
W kalendarzu liturgicznym wspominamy w tym tygodniu: 18 listopada bł. Karolinę Kózkównę, patronkę KSM i Ruchu Czystych Serc, 20 listopada – świętego Rafała Kalinowskiego i 22 listopada – św. Cecylię, dziewicę i męczennicę, patronkę chórzystów, muzyków, organistów.

Opiece św. Michała Archanioła polecajmy naszą Ojczyznę:
 


                                        Święty Michale  Archaniele, wspomagaj nas w walce,
                           a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.
                                       Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,
                         a Ty, Wodzu niebieskich zastępów,mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe,
                                       którena zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą.
                                                                           AMEN
.

1. W święto Św. Stanisława Kostki rozpoczęliśmy pracę w grupach duszpasterskich działających w parafii. Prosimy, zwłaszcza rodziców, katechetów i wychowawców, aby, poza nauką, zachęcili dzieci i młodzież do troski o rozwój duchowy. Zapraszamy do włączenia się w działalność grup duszpasterskich w naszej parafii. Chłopców z klasy trzeciej, kandydatów na ministrantów z terenu parafii, zapraszamy na spotkanie w środę na godz. 17.oo. Ministrantów z klasy IV – VI włącznie na spotkania formacyjne w czwartki na godz. 17.oo. Lektorów i młodzież naszej parafii zapraszamy na spotkania w piątek po wieczornej Mszy Św.  Natomiast schola w środę o 17.oo. Rodziców prosimy o słowa zachęty.

2. W programie festiwalu im. Adama Didura, odbędzie się dziś o godz. 19.oo koncert w kościele Chrystusa Króla w Sanoku. Chór i orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej wykona utwór „Stabat Mater” G. Rossiniego. Wśród wykonawców jest nasz były parafianin Wojciech Gierlach. Warto w tym wydarzeniu wziąć udział.

3. Dziś niedziela środków społecznego przekazu. Modlimy się za pracowników mediów, by służyli prawdzie i rzetelnie wykonywali zlecone zadania. Szczególnie modlitwą i ofiarami wspieramy nasze diecezjalne Radio Fara.

4. Przypominamy, że parafia posiada własną kaplicę przedpogrzebową, gdzie w chłodni można godnie i z szacunkiem złożyć ciało zmarłej osoby, i gromadzić się na modlitwie w dowolnej porze dnia. Zakładowi pogrzebowemu zgłaszamy tylko, że chcemy złożyć ciało osoby zmarłej w kaplicy parafialnej, jeśli pogrzeb ma się odbyć na jednym z naszych cmentarzy.

5. Bóg zapłać za doroczne ofiary na sprzątanie kościoła i kwiaty.

6. Jeszcze są wolne miejsca na Pielgrzymkę Róż Żywego Różańca do sanktuarium św. Jana w Dukli w najbliższą sobotę 27 września. Osoby zapisane, i jeszcze zgłaszające się,  prosimy o podejście do zakrystii i podanie numeru PESEL oraz dokonanie opłaty 15zł za przejazd oraz ubezpieczenie, dziś i do środy włącznie. Wyjazd w sobotę o godz. 8.oo z parkingu przy kościele parafialnym. Parafianie z Czerteża i Zabłociec niech zgromadza się na przystanku MKS przy kościele w Czerteżu.

7. Gimnazjalistów z trzecich klas prosimy o odbiór indeksów w zakrystii.

8. W kalendarzu kościelnym w najbliższych dniach wspominamy: 23 września św. o. Pio, stygmatyka, wielkiego czciciela Eucharystii i Matki Bożej; 25 września bł. Władysława z Gielniowa; 27 września św. Wincentego a Paulo, założyciela Księży Misjonarzy. Wszystkim solenizantom składamy najlepsze życzenia za wstawiennictwem świętych Patronów.

 

 

Ojczyznę naszą i siebie samych polecajmy opiece Św. Michała Archanioła

 
 
Wszelkie prawa zastrzeżone