Sanok Dąbrówka

V Niedziela Wielkiego Postu 22.03.2015

1. Przeżywamy piątą niedzielę Wielkiego Postu. Zgodnie z polską tradycją od dzisiejszej niedzieli zasłania się krzyże w kościele. Pozostają one zasłonięte aż do Wielkiego Piątku. 

2.
Za tydzień, 29 marca, Niedziela Męki Pańskiej czyli Niedziela Palmowa, rozpoczynająca uroczyste obchody Wielkiego Tygodnia. Podczas Mszy Św. błogosławieństwo palm. Również od najbliższej niedzieli przechodzimy na czas letni. Msze Św. w kościele parafialnym w dni powszednie i w niedziele o godz. 18.oo. Kancelaria parafialna także czynna jak w czas letni.

3.
W Brzozowie już w piątek, 27 marca, rozpocznie się Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej (SMAP) w którym weźmie udział grupa młodzieży z naszej parafii. Wspomagajmy modlitwą młodzież naszej Archidiecezji wyjeżdżającą na to spotkanie, by w Chrystusie odnalazła Pana i Przewodnika swojego życia.

4.
W środę, 25 marca, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Tego dnia na godz. 16.3o na modlitwę pokutno – przebłagalną  za grzechy przeciw życiu zaprasza Parafialny Oddział Akcji Katolickiej. Zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Na stoliku za ławkami będą wyłożone formularze zgłoszeń. 

5.
Parafialna grupa „Effatha” z sanktuarium Matki Bożej w Zagórzu zaprasza na Misterium Męki Pańskiej w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Zagórzu dwukrotnie w Niedzielę Palmową o 16.oo i 19.oo, oraz w W. Poniedziałek i W. Wtorek tylko o 19.oo

6.
Tegoroczna Droga Krzyżowa ulicami parafii zaplanowana jest na najbliższy piątek, 27 marca. Pierwsza Stacja na skrzyżowaniu ul. Didura z ul. Witosa, następne stacje wzdłuż ul. Witosa, Rataja, Piastowskiej.  Msza Św. w piątek wyjątkowo o godz. 18.oo, a początek Drogi Krzyżowej ok. 18.45. Zapraszamy do licznego udziału, proszę zabrać świece lub znicze.

7.
Zmiana tajemnic różańcowych odbędzie się w Poniedziałek Wielkanocny, 06 kwietnia.

8.
W zakrystii można nabyć baranki wielkanocne i paschaliki przygotowane przez Caritas.

9.
Rodzice chorego Wiktorka, wraz z rodziną, dziękują za okazaną hojność podczas zbiórki ofiar przed naszym kościołem ubiegłej niedzieli. Zebrano łącznie 2898zł i 20 funtów. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

10.
Jeszcze przez najbliższy tydzień można złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego. Za złożone już ofiary serdeczne „Bóg zapłać”.

11.
Trwają zapisy do nowej grupy różańcowej im. Św. Teresy. Serdecznie zapraszamy parafianki z dzielnicy Dąbrówka do włączenia się w tę grupę modlitewną. Jeszcze trwa okresowa kwesta na malowanie kościoła. Dziękujemy za ofiary już złożone. Przyjmijmy życzliwie kwestujących. 

12.
Lektorów i starszych ministrantów, którzy nie wyjeżdżają do Brzozowa zapraszamy na spotkanie organizacyjne przed Niedzielą Palmową w sobotę, po wieczornej Mszy Św.


Sprawy naszej Ojczyzny i nas samych polecajmy Bogu za przyczyną Św. Michała Archanioła
:

 
 

                                        Święty Michale  Archaniele, wspomagaj nas w walce,
                           a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.
                                       Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,
                         a Ty, Wodzu niebieskich zastępów,mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe,
                                       którena zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą.
                                                                           AMEN
.

1. W święto Św. Stanisława Kostki rozpoczęliśmy pracę w grupach duszpasterskich działających w parafii. Prosimy, zwłaszcza rodziców, katechetów i wychowawców, aby, poza nauką, zachęcili dzieci i młodzież do troski o rozwój duchowy. Zapraszamy do włączenia się w działalność grup duszpasterskich w naszej parafii. Chłopców z klasy trzeciej, kandydatów na ministrantów z terenu parafii, zapraszamy na spotkanie w środę na godz. 17.oo. Ministrantów z klasy IV – VI włącznie na spotkania formacyjne w czwartki na godz. 17.oo. Lektorów i młodzież naszej parafii zapraszamy na spotkania w piątek po wieczornej Mszy Św.  Natomiast schola w środę o 17.oo. Rodziców prosimy o słowa zachęty.

2. W programie festiwalu im. Adama Didura, odbędzie się dziś o godz. 19.oo koncert w kościele Chrystusa Króla w Sanoku. Chór i orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej wykona utwór „Stabat Mater” G. Rossiniego. Wśród wykonawców jest nasz były parafianin Wojciech Gierlach. Warto w tym wydarzeniu wziąć udział.

3. Dziś niedziela środków społecznego przekazu. Modlimy się za pracowników mediów, by służyli prawdzie i rzetelnie wykonywali zlecone zadania. Szczególnie modlitwą i ofiarami wspieramy nasze diecezjalne Radio Fara.

4. Przypominamy, że parafia posiada własną kaplicę przedpogrzebową, gdzie w chłodni można godnie i z szacunkiem złożyć ciało zmarłej osoby, i gromadzić się na modlitwie w dowolnej porze dnia. Zakładowi pogrzebowemu zgłaszamy tylko, że chcemy złożyć ciało osoby zmarłej w kaplicy parafialnej, jeśli pogrzeb ma się odbyć na jednym z naszych cmentarzy.

5. Bóg zapłać za doroczne ofiary na sprzątanie kościoła i kwiaty.

6. Jeszcze są wolne miejsca na Pielgrzymkę Róż Żywego Różańca do sanktuarium św. Jana w Dukli w najbliższą sobotę 27 września. Osoby zapisane, i jeszcze zgłaszające się,  prosimy o podejście do zakrystii i podanie numeru PESEL oraz dokonanie opłaty 15zł za przejazd oraz ubezpieczenie, dziś i do środy włącznie. Wyjazd w sobotę o godz. 8.oo z parkingu przy kościele parafialnym. Parafianie z Czerteża i Zabłociec niech zgromadza się na przystanku MKS przy kościele w Czerteżu.

7. Gimnazjalistów z trzecich klas prosimy o odbiór indeksów w zakrystii.

8. W kalendarzu kościelnym w najbliższych dniach wspominamy: 23 września św. o. Pio, stygmatyka, wielkiego czciciela Eucharystii i Matki Bożej; 25 września bł. Władysława z Gielniowa; 27 września św. Wincentego a Paulo, założyciela Księży Misjonarzy. Wszystkim solenizantom składamy najlepsze życzenia za wstawiennictwem świętych Patronów.

 

 

Ojczyznę naszą i siebie samych polecajmy opiece Św. Michała Archanioła

 
 
Wszelkie prawa zastrzeżone