Sanok Dąbrówka

 Poniedziałek w oktawie Wielkanocy 21.04.2014

1. Dzisiaj drugi dzień świąt – Wielkanocny Poniedziałek. Jednocześnie rozpoczynamy tzw. biały tydzień – oktawę Wielkanocy, która jest przedłużeniem świętowania pamiątki Zmartwychwstania Pana Jezusa na cały tydzień, dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Uważajmy jednak, aby świętowanie tej radości i kultura naszej zabawy, zwłaszcza dzisiaj, były godne i roztropne. Dziś nie będzie Mszy Św.  o godz. 18.oo

2.
Od Wielkiego Piątku trwa Wielka Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego, które wypada dnia 07 kwietnia. Dziś czwarty dzień modlitewnych przygotowań do tego święta. Po Mszy Św. o 11.oo wystawienie Najśw. Sakramentu i modlitwa Koronką do Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy do licznego udziału w modlitwach nowennowych w następnych dniach po wieczornej Mszy Św. Przyszła niedziela kończy oktawę Wielkanocy i nazywana jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego. To także DZIEŃ KANONIZACJI BŁ JANA PAWŁA II. Zapraszamy na modlitwy związane z Godziną Miłosierdzia do kościoła parafialnego na godz. 15.oo, ale bez Mszy Św. Ostatnia Msza Św. w tym dniu będzie odprawiona o godz. 18.oo. Jednocześnie przypominamy wszystkim dzieciom o przyniesieniu w najbliższą niedzielę skarbonek wielkopostnych Caritas wraz z zebranymi ofiarami dla potrzebujących.

3.
W najbliższą niedzielę na Mszę Św. o 9.3o zapraszamy mężczyzn, którzy zostali zaproszeni do utworzenia nowej grupy Żywego Różańca pw. Św. Jana Pawła II. Po Mszy Św. wszystkim panom zostaną wręczone legitymacje i jednocześnie odbędzie się krótkie spotkanie organizacyjne. Bardzo prosimy o obecność. 

4. Diakon Janusz Borek
kończy już dzisiaj praktykę duszpasterską w naszej parafii. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszelką posługę duszpasterską w naszej parafii i świadectwo wiary. Niech Maryja, Matka Jezusa wyprasza potrzebne łaski w końcowym etapie przygotowań do święceń kapłańskich. Bóg zapłać.

5. Składamy serdeczne podziękowania
za przygotowanie świątyni parafialnej do Wielkanocy. Przedstawicielom Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej za przygotowanie Ciemnicy i Bożego Grobu oraz ks. diakonowi za opiekę nad Służbą Liturgiczną.  Lektorom, ministrantom, panom kościelnym i p. organiście za przygotowanie liturgii Triduum Paschalnego.  Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i złożone na tacę w czasie świątecznym.  Dziękujemy właścicielom piekarni „SANREJ” za dary na nasz stół wielkanocny oraz za życzenia świąteczne składane w kościele i nadesłane drogą elektroniczną. Niech Zmartwychwstały Pan wszystkim hojnie błogosławi. Specjalne podziękowania za dary na stół świąteczny złożone w Wielką Sobotę składa wszystkim ofiarodawcom Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta. Słowa serdecznego podziękowania składamy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby liturgia w czasie tych świętych dni miała piękną i godną oprawę.

6.
Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jeszcze do nabycia świąteczne wydanie tygodnika „Gość Niedzielny”.


Módlmy się za Ojczyznę i Kościół święty za przyczyną Św. Michała Arch
anioła:


Święty Michale  Archaniele, wspomagaj nas w walce,
a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.
Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,
a Ty, Wodzu niebieskich zastępów,mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe,
którena zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą.
AMEN

. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i jednocześnie Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa Pana. Włączmy się w adwentowe czuwanie, zwłaszcza przez udział w roratach oraz przyjmowanie Komunii Św. Od wielu pokoleń w Polsce, w czasie Adwentu, powstrzymywano się od udziału w zabawach i spożywania alkoholu. W kościele parafialnym roraty odprawiamy w dni powszednie o godz. 17.oo. Na roraty szczególnie  zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej, zwłaszcza klasy drugie, gimnazjalistów przygotowujących się do bierzmowania. Tegoroczne Roraty będziemy przeżywać przypominając  świętych i błogosławionych, którzy pomagali biednym. Dzieci prosimy o przybycie do kościoła 15 minut przed rozpoczęciem Mszy Świętej i zabranie lampionów. Postarajmy się też o adwentowy wystrój naszych mieszkań.
2. Już od wczoraj, dziś i w najbliższych dniach poświęcone opłatki przyniosą do naszych domów upoważnione osoby. Każda rodzina otrzyma w prezencie Kalendarz Parafialny na 2014 r. Przypominamy, że ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na ogrzewanie kościoła (pierwsza część) i na fundusz organistowski.
3. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek przed Mszą Św. od godz. 16.3o Akcja Katolicka prowadzi adorację Najśw. Sakramentu połączoną z modlitwą o nowe powołania   kapłańskie, zakonne oraz okazja do spowiedzi, którą prosimy nie odkładać na piątek. W piątek od godz. 16.oo – 17.oo adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi św., a przed południem odwiedziny duszpasterskie chorych. 
4. Dziś w naszej parafii gości przedstawiciel Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyśla, by podziękować za wsparcie duchowe i materialne okazywane tej uczelni w ciągu roku. Składka mszalna z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby Seminarium Duchownego. Po Mszy Św. o godz. 7.3o zaplanowane jest spotkanie z osobami należącymi do Dzieła Pomocy Powołaniom i Róż Żywego Różańca. Prosimy o pozostanie w kościele.
5. Na pomoc cierpiącym mieszkańcom Filipin przed kościołami naszej parafii zebrano 2760zł. Bóg zapłać za hojność. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na grodzenie cmentarza, w kopertach na tacę i przez konto bankowe zgromadzono w minionym tygodniu 2550zł.
6. W najbliższą niedzielę  UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NAJŚW. MARYI PANNY. Podczas Mszy Św. o 11.oo  odbędzie się obrzęd poświęcenia i nałożenia medalików dzieciom z klasy drugiej z terenu parafii. Prosimy, by rodzice z dziećmi przyszli do kościoła już o 10.45. Od piątku trwa nowenna przed tą uroczystością. Zapraszamy do udziału szczególnie osoby należące do Rycerstwa Niepokalanej.
7. Caritas Archidiecezji Przemyskiej zaprasza do włączenia się w akcję Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.  Wigilijne świece - symbol akcji są dostępne w zakrystii w cenie 5zł.  Należy jednak pamiętać, że nie jest to cena świecy, ale ofiara przeznaczona na pomoc dla najbiedniejszych. Dochód z dystrybucji świec przeznaczony jest na całoroczne dożywianie tysięcy dzieci w szkołach i świetlicach, na pomoc edukacyjną oraz letni wypoczynek.
8. Za tydzień Dzień Modlitwy za Kościół na Wschodzie. W Polsce zbiórka do puszek na pomoc tym Kościołom. W naszej parafii zbiórkę organizują przedstawiciele Akcji Katolickiej.
9. W czwartek, 05 grudnia, zaplanował przyjazd do naszej parafii Św. Mikołaj. Do kościoła parafialnego przyjedzie o godz. 16.oo. Pan kościelny już od 15.15 będzie czuwał, by godnie przywitać dostojnego gościa.
10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza tygodnika „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Na stoliku prasowym są też do nabycia wolne egz. magazynu sobotnio-niedzielnego „Nasz Dziennik”.

Naszą Ojczyznę polecajmy wstawiennictwu Św. Michała Archanioła


 
 
Wszelkie prawa zastrzeżone