Sanok Dąbrówka

III Niedziela Zwykła 25.01.2015


1. Dziś zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, ale niech nie ustaje nasza modlitwa o jedność wszystkich wyznawców Chrystusa.

2.
Również dziś Mszą Św. o godz. 11.oo rozpocznie kolejne spotkanie formacyjne dla uczniów trzecich klas gimnazjum z terenu parafii wraz z jednym z rodziców. 

3.
Dziękujemy grupie dzieci i młodzieży skupionej przy kościele parafialnym, pod opieką księży: ks. Damiana i ks. Jacka, za trud przygotowania i wystawienie sztuki „Gość oczekiwany”. Niech Pan Bóg wynagrodzi ten trud swoim błogosławieństwem. Bóg zapłać.

4.
W godzinach wieczornych ubiegłej niedzieli zakończył się XVI Parafialny Przegląd Kolęd i Pastorałek. Zgłosiło się trzynastu wykonawców. W kategorii zespołów pierwsze miejsce zajął zespół „Oklaski” ze Szkoły Podstawowej z Czerteża, a w kategorii solistów Piotr Błażejowski z Czerteża. Dziękujemy wszystkim za udział w przeglądzie, a szczególnie rodzicom i opiekunom dzieci za słowa zachęty i pomoc w przygotowaniu do występu. Więcej informacji znaleźć można w najnowszym wydaniu gazetki parafialnej „Nasza Królowa”. W tym wydaniu gazetki jest także interesujący artykuł pt. „Jak pozbyć się złych uczuć” i „Rodzice chrzestni”, czyli kto nimi może zostać,  oraz inne informacje z życia parafii.

5.
W najbliższą, adoracyjną niedzielę miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych, a po każdej Mszy Św. wystawienie Najśw. Sakramentu i modlitwa adoracyjna.

6.
Na zakończenie okresu kolędowego odbędzie się koncert kolęd i pastorałek chóru „Gloria Sanociensis” w kościele parafialnym w najbliższą niedzielę 01 lutego o godz. 18.oo, czyli bezpośrednio po Mszy Św. o 17.oo. Kierownikiem artystycznym chóru jest p. Antoni Wojewoda, akompaniament organowy – Adrian Herbut.  Serdecznie zapraszamy.  

7.
W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: 30 stycznia bł. Bronisława Markiewicza,  31 stycznia – św. Jana Bosko (1815-1888), założyciela salezjanów i Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych, wielkiego pedagoga i apostoła młodzieży.


Ojczyznę naszą polecajmy wstawiennictwu Św. Michała Archanioła
:
 

 

                                        Święty Michale  Archaniele, wspomagaj nas w walce,
                           a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.
                                       Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,
                         a Ty, Wodzu niebieskich zastępów,mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe,
                                       którena zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą.
                                                                           AMEN
.

1. W święto Św. Stanisława Kostki rozpoczęliśmy pracę w grupach duszpasterskich działających w parafii. Prosimy, zwłaszcza rodziców, katechetów i wychowawców, aby, poza nauką, zachęcili dzieci i młodzież do troski o rozwój duchowy. Zapraszamy do włączenia się w działalność grup duszpasterskich w naszej parafii. Chłopców z klasy trzeciej, kandydatów na ministrantów z terenu parafii, zapraszamy na spotkanie w środę na godz. 17.oo. Ministrantów z klasy IV – VI włącznie na spotkania formacyjne w czwartki na godz. 17.oo. Lektorów i młodzież naszej parafii zapraszamy na spotkania w piątek po wieczornej Mszy Św.  Natomiast schola w środę o 17.oo. Rodziców prosimy o słowa zachęty.

2. W programie festiwalu im. Adama Didura, odbędzie się dziś o godz. 19.oo koncert w kościele Chrystusa Króla w Sanoku. Chór i orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej wykona utwór „Stabat Mater” G. Rossiniego. Wśród wykonawców jest nasz były parafianin Wojciech Gierlach. Warto w tym wydarzeniu wziąć udział.

3. Dziś niedziela środków społecznego przekazu. Modlimy się za pracowników mediów, by służyli prawdzie i rzetelnie wykonywali zlecone zadania. Szczególnie modlitwą i ofiarami wspieramy nasze diecezjalne Radio Fara.

4. Przypominamy, że parafia posiada własną kaplicę przedpogrzebową, gdzie w chłodni można godnie i z szacunkiem złożyć ciało zmarłej osoby, i gromadzić się na modlitwie w dowolnej porze dnia. Zakładowi pogrzebowemu zgłaszamy tylko, że chcemy złożyć ciało osoby zmarłej w kaplicy parafialnej, jeśli pogrzeb ma się odbyć na jednym z naszych cmentarzy.

5. Bóg zapłać za doroczne ofiary na sprzątanie kościoła i kwiaty.

6. Jeszcze są wolne miejsca na Pielgrzymkę Róż Żywego Różańca do sanktuarium św. Jana w Dukli w najbliższą sobotę 27 września. Osoby zapisane, i jeszcze zgłaszające się,  prosimy o podejście do zakrystii i podanie numeru PESEL oraz dokonanie opłaty 15zł za przejazd oraz ubezpieczenie, dziś i do środy włącznie. Wyjazd w sobotę o godz. 8.oo z parkingu przy kościele parafialnym. Parafianie z Czerteża i Zabłociec niech zgromadza się na przystanku MKS przy kościele w Czerteżu.

7. Gimnazjalistów z trzecich klas prosimy o odbiór indeksów w zakrystii.

8. W kalendarzu kościelnym w najbliższych dniach wspominamy: 23 września św. o. Pio, stygmatyka, wielkiego czciciela Eucharystii i Matki Bożej; 25 września bł. Władysława z Gielniowa; 27 września św. Wincentego a Paulo, założyciela Księży Misjonarzy. Wszystkim solenizantom składamy najlepsze życzenia za wstawiennictwem świętych Patronów.

 

 

Ojczyznę naszą i siebie samych polecajmy opiece Św. Michała Archanioła

 
 
Wszelkie prawa zastrzeżone