Sanok Dąbrówka


XVIII Niedziela Zwykła  02.08.2015


1. Dziś pierwsza, adoracyjna, niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych. Po Mszy Św. wystawienie Najśw. Sakramentu i wspólna modlitwa adoracyjna.

2.
Wczoraj rozpoczęliśmy miesiąc sierpień. To czas dla nas szczególny na płaszczyźnie religijnej, jak i narodowej. Z różnych stron Polski i Europy tysiące pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Trwa także wielka modlitwa o trzeźwość naszego narodu. Przez osobistą abstynencję, przynajmniej w tym miesiącu, włączmy się w tę modlitwę. Wspierajmy modlitwą osoby, które zadeklarowały abstynencję i są wpisane do Parafialnej Księgi Trzeźwości.

3.
W najbliższy czwartek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. Główny odpust w kościele farnym w Sanoku, Msza Św. o godz. 11.oo. W kościele parafialnym Msze Św. o godz. 7.oo i 19.oo.

4.
W dniach od 11 - 15 sierpnia br. organizowana piesza pielgrzymka do KALWARII PACŁAWSKIEJ.  Pielgrzymkę organizuje Parafia NSPJ na Posadzie, zapisy w zakrystii tej parafii. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej tej parafii: www.nspj-sanok.pl

5.
W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek i piątek  miesiąca. W czwartek od godz. 18.3o modlitwę adoracyjną w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne prowadzi Akcja Katolicka. W piątek przed południem odwiedziny duszpasterskie chorych, po południu od godz. 18.oo – 19.oo adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi.

6.
Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na zakup środków transportu dla misjonarzy złożone podczas błogosławieństwa kierowców i poświęcenia pojazdów. Przed kościołami naszej parafii zebrano łącznie 4970zł i 50 Euro. Bóg zapłać.

7.
Również Bóg zapłać osobom z Róży M.B. Częstochowskiej na czele z zelatorką p. Barbarą Fejdasz za ofiarę 230zł na Adopcję Serca. Ofiarę przekazano Siostrom Michalitkom prowadzącym tę akcję.  

8.
Uzgodniony jest termin rozpoczęcia malowania kościoła na poniedziałek 10 sierpnia. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na malowanie kościoła. Ofiarę 600zł złożyli Maria i Władysław Pelczar. Bóg zapłać.


Módlmy się za naszą Ojczyznę i o pokój na świecie
:
 

 

                                        Święty Michale  Archaniele, wspomagaj nas w walce,
                           a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.
                                       Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,
                         a Ty, Wodzu niebieskich zastępów,mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe,
                                       którena zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą.
                                                                           AMEN
.

1. W święto Św. Stanisława Kostki rozpoczęliśmy pracę w grupach duszpasterskich działających w parafii. Prosimy, zwłaszcza rodziców, katechetów i wychowawców, aby, poza nauką, zachęcili dzieci i młodzież do troski o rozwój duchowy. Zapraszamy do włączenia się w działalność grup duszpasterskich w naszej parafii. Chłopców z klasy trzeciej, kandydatów na ministrantów z terenu parafii, zapraszamy na spotkanie w środę na godz. 17.oo. Ministrantów z klasy IV – VI włącznie na spotkania formacyjne w czwartki na godz. 17.oo. Lektorów i młodzież naszej parafii zapraszamy na spotkania w piątek po wieczornej Mszy Św.  Natomiast schola w środę o 17.oo. Rodziców prosimy o słowa zachęty.

2. W programie festiwalu im. Adama Didura, odbędzie się dziś o godz. 19.oo koncert w kościele Chrystusa Króla w Sanoku. Chór i orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej wykona utwór „Stabat Mater” G. Rossiniego. Wśród wykonawców jest nasz były parafianin Wojciech Gierlach. Warto w tym wydarzeniu wziąć udział.

3. Dziś niedziela środków społecznego przekazu. Modlimy się za pracowników mediów, by służyli prawdzie i rzetelnie wykonywali zlecone zadania. Szczególnie modlitwą i ofiarami wspieramy nasze diecezjalne Radio Fara.

4. Przypominamy, że parafia posiada własną kaplicę przedpogrzebową, gdzie w chłodni można godnie i z szacunkiem złożyć ciało zmarłej osoby, i gromadzić się na modlitwie w dowolnej porze dnia. Zakładowi pogrzebowemu zgłaszamy tylko, że chcemy złożyć ciało osoby zmarłej w kaplicy parafialnej, jeśli pogrzeb ma się odbyć na jednym z naszych cmentarzy.

5. Bóg zapłać za doroczne ofiary na sprzątanie kościoła i kwiaty.

6. Jeszcze są wolne miejsca na Pielgrzymkę Róż Żywego Różańca do sanktuarium św. Jana w Dukli w najbliższą sobotę 27 września. Osoby zapisane, i jeszcze zgłaszające się,  prosimy o podejście do zakrystii i podanie numeru PESEL oraz dokonanie opłaty 15zł za przejazd oraz ubezpieczenie, dziś i do środy włącznie. Wyjazd w sobotę o godz. 8.oo z parkingu przy kościele parafialnym. Parafianie z Czerteża i Zabłociec niech zgromadza się na przystanku MKS przy kościele w Czerteżu.

7. Gimnazjalistów z trzecich klas prosimy o odbiór indeksów w zakrystii.

8. W kalendarzu kościelnym w najbliższych dniach wspominamy: 23 września św. o. Pio, stygmatyka, wielkiego czciciela Eucharystii i Matki Bożej; 25 września bł. Władysława z Gielniowa; 27 września św. Wincentego a Paulo, założyciela Księży Misjonarzy. Wszystkim solenizantom składamy najlepsze życzenia za wstawiennictwem świętych Patronów.

 

 

Ojczyznę naszą i siebie samych polecajmy opiece Św. Michała Archanioła