Sanok Dąbrówka


XIII Niedziela Zwykła  28.06.2015


1. Jutro Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Dzień szczególnej modlitwy za Ojca św. Franciszka. Taca mszalna jutro przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

2.
We wtorek, 30 czerwca, zakończenie nabożeństw czerwcowych. Bądźmy wdzięczni Bogu za Jego dary otrzymane w kończącym się miesiącu.

3. Od 01 lipca, przez miesiące wakacyjne, w dni powszednie, nie będzie Mszy Św. o godz. 7.oo, a godzina odprawiania Mszy Św. wieczornej zostaje przesunięta z 18.oo na 19.oo
. Wyjątkiem są tylko pierwsze piątki miesiąca lipca i sierpnia kiedy Msze Św. odprawimy o 7.oo i 19.oo. Intencje mszalne tych miesiącach zapisane na godz. 18.oo zostają przesunięte na 19.oo. Również sprawy w kancelarii parafialnej można będzie załatwiać po wieczornej Mszy Św.

4.
W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, a także prosimy o nowe i święte powołania także z naszej wspólnoty parafialnej. Od godz. 18.3o Akcja Katolicka będzie prowadzić czuwanie modlitewne przed Najświętszym Sakramentem. W piątek przed południem odwiedziny duszpasterskie chorych, a po południu od godz. 18.oo – 19.oo adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi. W sobotę, po wieczornej Mszy Św. nabożeństwo fatimskie na które zapraszamy wszystkich parafian.

5.
W najbliższą, adoracyjną niedzielę miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych.

6.
Jeszcze istnieje możliwość zapisania się na Przemyską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach od 04 – 15 lipca. Spotkanie przed pielgrzymką odbędzie się dziś o godz. 19.oo w sali parafialnej przy kościele w Lesku. Zachęcamy do Duchowego Pielgrzymowania z Radiem Fara poprzez internetowy zapis na stronie internetowej pielgrzymki:  www.pielgrzymka.przemyska.pl

7.
Rozpoczęły się wakacje dla dzieci i młodzieży oraz czas urlopów dla wielu dorosłych. Przypominamy, że każdy z nas jako katolik, ma obowiązek niedzielnego uczestnictwa we Mszy Św. Na stronach internetowych można znaleźć położone w pobliżu miejsca zatrzymania kościoły czy kaplice i sprawdzić godziny odprawiania Mszy Św. Zwracajmy uwagę na ubiór w jakim wybieramy się do kościoła, zwłaszcza w upalne dni. Wszystkich prosimy, także naszych parafian, by uszanować kościół jako miejsce święte, przez stosowny ubiór, który jest znakiem osobistej kultury. Nie wypada, by młodzieńcy i mężczyźni przychodzili do świątyni w krótkich spodniach i podkoszulce na ramionach, a panie bez przykrycia ramion.

8.
Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zachęca rodziców dzieci wyjeżdżających  na zorganizowany odpoczynek o wypełnienie i zaopatrzenie dziecka w oświadczenie woli udziału dziecka w niedzielnej Mszy Św. podczas kolonii czy obozu. Formularze oświadczenia są wyłożone na stoliku za ławkami.

9.
W lipcu i sierpniu, na boisku przy ul. Witosa, zaplanowane są zajęcia podwórkowe dla wszystkich dzieci z naszej dzielnicy Dąbrówka. Zajęcia będą się odbywać w każdy wtorek, czwartek i piątek w godz. od 16.oo – 18.oo.
10. Dziś do nabycia najnowszy numer gazetki parafialnej „Nasza Królowa” z foto relacją z wydarzeń parafialnych ostatnich tygodni.

11.
Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje, urlopy życzymy udanego odpoczynku, wzmocnienia sił duchowych i fizycznych i wielu pozytywnych przeżyć. Niech Pan Bóg błogosławi.

Pomódlmy się za naszą Ojczyznę
:
 

                                        Święty Michale  Archaniele, wspomagaj nas w walce,
                           a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.
                                       Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,
                         a Ty, Wodzu niebieskich zastępów,mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe,
                                       którena zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą.
                                                                           AMEN
.

1. W święto Św. Stanisława Kostki rozpoczęliśmy pracę w grupach duszpasterskich działających w parafii. Prosimy, zwłaszcza rodziców, katechetów i wychowawców, aby, poza nauką, zachęcili dzieci i młodzież do troski o rozwój duchowy. Zapraszamy do włączenia się w działalność grup duszpasterskich w naszej parafii. Chłopców z klasy trzeciej, kandydatów na ministrantów z terenu parafii, zapraszamy na spotkanie w środę na godz. 17.oo. Ministrantów z klasy IV – VI włącznie na spotkania formacyjne w czwartki na godz. 17.oo. Lektorów i młodzież naszej parafii zapraszamy na spotkania w piątek po wieczornej Mszy Św.  Natomiast schola w środę o 17.oo. Rodziców prosimy o słowa zachęty.

2. W programie festiwalu im. Adama Didura, odbędzie się dziś o godz. 19.oo koncert w kościele Chrystusa Króla w Sanoku. Chór i orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej wykona utwór „Stabat Mater” G. Rossiniego. Wśród wykonawców jest nasz były parafianin Wojciech Gierlach. Warto w tym wydarzeniu wziąć udział.

3. Dziś niedziela środków społecznego przekazu. Modlimy się za pracowników mediów, by służyli prawdzie i rzetelnie wykonywali zlecone zadania. Szczególnie modlitwą i ofiarami wspieramy nasze diecezjalne Radio Fara.

4. Przypominamy, że parafia posiada własną kaplicę przedpogrzebową, gdzie w chłodni można godnie i z szacunkiem złożyć ciało zmarłej osoby, i gromadzić się na modlitwie w dowolnej porze dnia. Zakładowi pogrzebowemu zgłaszamy tylko, że chcemy złożyć ciało osoby zmarłej w kaplicy parafialnej, jeśli pogrzeb ma się odbyć na jednym z naszych cmentarzy.

5. Bóg zapłać za doroczne ofiary na sprzątanie kościoła i kwiaty.

6. Jeszcze są wolne miejsca na Pielgrzymkę Róż Żywego Różańca do sanktuarium św. Jana w Dukli w najbliższą sobotę 27 września. Osoby zapisane, i jeszcze zgłaszające się,  prosimy o podejście do zakrystii i podanie numeru PESEL oraz dokonanie opłaty 15zł za przejazd oraz ubezpieczenie, dziś i do środy włącznie. Wyjazd w sobotę o godz. 8.oo z parkingu przy kościele parafialnym. Parafianie z Czerteża i Zabłociec niech zgromadza się na przystanku MKS przy kościele w Czerteżu.

7. Gimnazjalistów z trzecich klas prosimy o odbiór indeksów w zakrystii.

8. W kalendarzu kościelnym w najbliższych dniach wspominamy: 23 września św. o. Pio, stygmatyka, wielkiego czciciela Eucharystii i Matki Bożej; 25 września bł. Władysława z Gielniowa; 27 września św. Wincentego a Paulo, założyciela Księży Misjonarzy. Wszystkim solenizantom składamy najlepsze życzenia za wstawiennictwem świętych Patronów.

 

 

Ojczyznę naszą i siebie samych polecajmy opiece Św. Michała Archanioła

 
 
Wszelkie prawa zastrzeżone