Sanok Dąbrówka

XXIV Niedziela Zwykła 14.09.2014

1. Dziś Święto podwyższenia Krzyża Świętego. Odpust w parafii Bukowsko i u Ojców Franciszkanów.

2.
Również dziś rozpoczyna się TYDZIEŃ WYCHOWANIA, którego myślą przewodnią są słowa: „Prawda fundamentem wychowania”. Zapraszamy do wspólnej modlitwy na godz. 18.oo. W tym tygodniu wypadają Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

3.
Parafia Zagórz Stary zaprasza dziś na inscenizowaną Drogę Krzyżową na Klasztorne Wzgórze. Nabożeństwo rozpocznie się o 19.oo, bezpośrednio po Mszy Św. o 18.oo.

4.
We wtorek, 16 września, i w kolejnych miesiącach 16 dnia, będziemy odprawiać nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II. Obecność relikwii Świętego, zobowiązuje nas poznawania Jego życia, nauczania oraz naśladowania Go. Zapraszamy na godz. 18.oo zwłaszcza braci z Róży Św. Jana Pawła.

5.
W czwartek, 18 września, przypada ŚWIĘTO ŚWIĘTEGO STANISŁAWA KOSTKI, patrona polskiej młodzieży, który jest nadal wzorem życia dla młodego pokolenia. Mszą Św. o godz. 18.oo rozpocznie się  rok formacyjny dla ministrantów, lektorów, Akcji Katolickiej, Ruchu Światło – Życie z terenu parafii, Grupy Biblijnej oraz dla młodzieży III klasy gimnazjum przygotowującej się do przyjęcia sakr. bierzmowania. Proszę zabrać indeksy.  Bardzo prosimy wszystkich o obecność i przekazanie tej informacji osobom, które nie mogły być dzisiaj na Mszy Św. 

6.
W najbliższą środę, 17 września, 75 rocznica napaści Związku Sowieckiego  na Polskę w 1939 roku. Módlmy za  poległych w obronie naszej Ojczyzny na frontach II wojny światowej.
Również w środę na godz. 17.oo zapraszamy na pierwsze spotkanie dziewczyny, dziewczynki i chłopców, którzy śpiewali w scholi z ks. Janem, na spotkanie z ks. Damianem. Bardzo prosimy o obecność a rodziców o słowa zachęty.

7.
Klub Najwyższego Czasu oraz koordynator Kongresu Nowej Prawicy zapraszają na spotkanie z publicystą i niezależnym dziennikarzem śledczym Leszkiem Szymowskim jutro o 18.oo w hotelu Sanvit w Sanoku. Więcej info. na tablicy ogłoszeń.

8.
Jeszcze trwają zapisy na Pielgrzymkę Róż Żywego Różańca do sanktuarium św. Jana w Dukli 27 września ( sobota ). Opłatę za przejazd i ubezpieczenie 15zł., można przekazać w zakrystii.

9.
Rada Parafialna w Sanoczku składa bardzo serdeczne podziękowania wszystkim osobom, firmom i instytucjom, które włączyły się w przygotowanie festynu parafialnego. Szczególne podziękowania dla Paraf. Oddziału Akcji Katolickiej, Rady Parafialnej z dzielnicy Dąbrówka, Koła Gospodyń Wiejskich w Zabłotcach i Sanoczku. Bóg zapłać za zaangażowanie, bezinteresowność oraz podjęty trud. Niech Pan Bóg wszystkim hojnie błogosławi. 

10.
Dziękujemy wszystkim, którzy już złożyli tegoroczne ofiary na sprzątanie kościoła i na kwiaty.

11.
Msza Św. w int. braci z Róży Św. Jana Pawła II będzie odprawiona w najbliższą niedzielę o 9.3o.

12.
Dzisiejszy numer tygodnika „Gość Niedzielny” wzbogacony jest o nagranie drugiej części Dzienniczka św. Faustyny. Również w nowej szacie graficznej wydawany jest tygodnik „Niedziela” w cenie 5zł za egzemplarz.

Ojczyznę nasza, siebie samych polecajmy opiece Św. Michała Archanioła:
                                        Święty Michale  Archaniele, wspomagaj nas w walce,
                           a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.
                                       Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,
                         a Ty, Wodzu niebieskich zastępów,mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe,
                                       którena zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą.
                                                                           AMEN
.


 
 
Wszelkie prawa zastrzeżone