Sanok Dąbrówka


Uroczystość Zesłania Ducha Świętego  24.05.2015


1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Dzisiaj możemy uzyskać odpust zupełny za pobożne odmówienie (odśpiewanie) hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź”. 
Mszą Św. o godz. 11.oo w kościele parafialnym rozpocznie się spotkanie zaliczeniowe  dla gimnazjalistów z klasy II z terenu parafii.
Również dziś wybieramy prezydenta Rzeczpospolitej. Idziemy do urn, by spełnić patriotyczny i moralny obowiązek. Przypominamy, że człowiek wierzący powinien oddać głos na tego kandydata, którego postawa i poglądy nie sprzeciwiają się wierze katolickiej oraz katolickim wartościom i zasadom moralnym. Głosujemy w tych samych punktach co poprzednio. Osoby mające wpisany adres zamieszkania w Sanoczku, a mieszkające na tzw. „Tuchorzu” głosują w Wiejskim Domu Kultury (WDK) w Sanoczku, podobnie mieszkańcy Zabłociec w WDK w Zabłotcach, a mieszkający w Czerteżu w szkole.

2.
Jutro Święto Najśw. Maryi Panny MATKI KOŚCIOŁA, a w tradycji polskiej drugi dzień Zielonych Świąt. Msze Św. w kościele parafialnym o 7.3o i 18.oo. W Czerteżu o 17.oo i w Sanoczku o 18.oo.

3.
W czwartek , 28 maja, święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu, podczas nabożeństwa majowego, modlimy się szczególnie za kapłanów i o nowe powołania do życia kapłańskiego. 

4.
W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej i jednocześnie kończy się  okres Komunii Św. wielkanocnej.

5.
Parafialny Oddział Akcji Katolickiej organizuje Parafialny Przegląd Piosenki Religijnej w niedzielę, O7 czerwca (nie jak wcześniej ogłaszano 31 maja) w Wiejskim Domu Kultury w Zabłotcach. Zachęcamy do występów dzieci ze szkół podstawowych, schole jak również solistów starszych i młodszych. Na zakończenie przewidziane są dyplomy i nagrody. Zapisy przyjmujemy w zakrystii.

6.
Przypominamy, że w najbliższy czwartek i piątek, 28 - 29 maja, Sanok nawiedzą symbole Światowych Dni Młodzieży tj. Krzyż podarowany młodzieży przez św. Jana Pawła II oraz ikona Matki Bożej. Szczegółowy program przezywania tych dni znajduje się na tablicy ogłoszeń.


Wstawiennictwu Św. Michała Arch. dziś szczególnie polecajmy naszą Ojczyznę
:
 

                                        Święty Michale  Archaniele, wspomagaj nas w walce,
                           a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.
                                       Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,
                         a Ty, Wodzu niebieskich zastępów,mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe,
                                       którena zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą.
                                                                           AMEN
.

1. W święto Św. Stanisława Kostki rozpoczęliśmy pracę w grupach duszpasterskich działających w parafii. Prosimy, zwłaszcza rodziców, katechetów i wychowawców, aby, poza nauką, zachęcili dzieci i młodzież do troski o rozwój duchowy. Zapraszamy do włączenia się w działalność grup duszpasterskich w naszej parafii. Chłopców z klasy trzeciej, kandydatów na ministrantów z terenu parafii, zapraszamy na spotkanie w środę na godz. 17.oo. Ministrantów z klasy IV – VI włącznie na spotkania formacyjne w czwartki na godz. 17.oo. Lektorów i młodzież naszej parafii zapraszamy na spotkania w piątek po wieczornej Mszy Św.  Natomiast schola w środę o 17.oo. Rodziców prosimy o słowa zachęty.

2. W programie festiwalu im. Adama Didura, odbędzie się dziś o godz. 19.oo koncert w kościele Chrystusa Króla w Sanoku. Chór i orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej wykona utwór „Stabat Mater” G. Rossiniego. Wśród wykonawców jest nasz były parafianin Wojciech Gierlach. Warto w tym wydarzeniu wziąć udział.

3. Dziś niedziela środków społecznego przekazu. Modlimy się za pracowników mediów, by służyli prawdzie i rzetelnie wykonywali zlecone zadania. Szczególnie modlitwą i ofiarami wspieramy nasze diecezjalne Radio Fara.

4. Przypominamy, że parafia posiada własną kaplicę przedpogrzebową, gdzie w chłodni można godnie i z szacunkiem złożyć ciało zmarłej osoby, i gromadzić się na modlitwie w dowolnej porze dnia. Zakładowi pogrzebowemu zgłaszamy tylko, że chcemy złożyć ciało osoby zmarłej w kaplicy parafialnej, jeśli pogrzeb ma się odbyć na jednym z naszych cmentarzy.

5. Bóg zapłać za doroczne ofiary na sprzątanie kościoła i kwiaty.

6. Jeszcze są wolne miejsca na Pielgrzymkę Róż Żywego Różańca do sanktuarium św. Jana w Dukli w najbliższą sobotę 27 września. Osoby zapisane, i jeszcze zgłaszające się,  prosimy o podejście do zakrystii i podanie numeru PESEL oraz dokonanie opłaty 15zł za przejazd oraz ubezpieczenie, dziś i do środy włącznie. Wyjazd w sobotę o godz. 8.oo z parkingu przy kościele parafialnym. Parafianie z Czerteża i Zabłociec niech zgromadza się na przystanku MKS przy kościele w Czerteżu.

7. Gimnazjalistów z trzecich klas prosimy o odbiór indeksów w zakrystii.

8. W kalendarzu kościelnym w najbliższych dniach wspominamy: 23 września św. o. Pio, stygmatyka, wielkiego czciciela Eucharystii i Matki Bożej; 25 września bł. Władysława z Gielniowa; 27 września św. Wincentego a Paulo, założyciela Księży Misjonarzy. Wszystkim solenizantom składamy najlepsze życzenia za wstawiennictwem świętych Patronów.

 

 

Ojczyznę naszą i siebie samych polecajmy opiece Św. Michała Archanioła

 
 
Wszelkie prawa zastrzeżone