Sanok Dąbrówka

XXX Niedziela Zwykła 26.10.2014

1. Już ostatnia niedziela października. Dziękujemy wszystkim, którzy w duchu miłości do Matki Bożej, gromadzili się w kościele na modlitwie różańcowej. Dziękujemy rodzicom i opiekunom, którzy przyprowadzali swoje dzieci do kościoła i dawali przykład pobożności Maryjnej. W piątek, 31 października, ostatnie nabożeństwo różańcowe o godz. 16.3o. Dzieci regularnie uczęszczające na nabożeństwa różańcowe zapraszamy już na 16.15 celem przygotowania się do losowania nagród za udział w tych nabożeństwach. Prosimy zabrać planszę z naklejonymi obrazkami.

2.
W sobotę, 01 listopada, obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu mamy obowiązek udziału we Mszy Św. Obowiązku tego  nie zastępuje  modlitwa na cmentarzu. W kościele parafialnym Msze Św. odprawiamy o godz. 7.3o, 9.3o, 11.oo i o 14.oo. Nie będzie już Mszy Św. o godz. 17.oo. Po Mszy Św. o 14.oo procesja żałobna na cmentarz. W Czerteżu Msze Św. o godz. 8.3o i o 11.3o. Bezpośrednio po drugiej Mszy Św. procesja żałobna na cmentarz. W Sanoczku Msze Św. o godz. 7.3o i 13.3o. Po Mszy Św. o 13.3o procesja żałobna. W czasie procesji żałobnej włączmy się do wspólnej modlitwy i zachowajmy powagę, dając świadectwo żywej wiary  i duchowej wspólnoty ze zmarłymi. Po modlitwach obrzędowych na cmentarzu w dzień Wszystkich Świętych można poprosić kapłana o poświęcenie nowych nagrobków. Na cmentarzach podobnie jak w roku ubiegłym trwać  będzie kwesta na rzecz Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta i Stowarzyszenia Pomoc Rodzinie im. Św. Zygmunta Gorazdowskiego. Podczas porządkowania grobów bliskich zmarłych zachowajmy porządek podczas wynoszenia odpadów.

3.
Przypominamy, że od dziś obowiązuje czas zimowy. Msze Św. w niedziele i święta oraz w dni powszednie w kościele parafialnym o godz. 17.oo. Nabożeństwo różańcowe dziś i w pozostałe dni miesiąca października o 16.3o. Kancelaria parafialna czynna według czasu zimowego.

4.
W niedzielę Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze Św. w Dzień Zaduszny o 7.3o, 9.3o, 11.oo i 17.oo. W Czerteżu i w Sanoczku jak w niedzielę. Zachęcamy do korzystania z sakramentów świętych i ofiarowania zyskiwanych odpustów za bliskich zmarłych. Szczegółową informację o warunkach zyskania odpustów można znaleźć w gazetce parafialnej. Przez cały listopad można składać kartki wypominkowe, polecając Miłosierdziu Bożemu bliskich zmarłych. Informujemy, że za zmarłych poleconych w wypominkach będzie odprawiana Msza Św., a każdego dnia po wieczornej Mszy Św. modlitwa różańcowa lub nabożeństwo żałobne.

5.
W dniach od 29.12.2014 – 02.01.2015 w Pradze odbędzie się kolejne Europejskie Spotkanie Młodych organizowane przez wspólnotę TAIZE. Młodzież naszej parafii zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu. Ks. Jacek Michno, z par. Sanok Olchowce, organizuje i poprowadzi przygotowanie do  wyjazdu.

6.
W tym tygodniu wypada pierwsza sobota miesiąca. W najbliższą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.

7.
W Ośrodku Rekolekcyjnym „Nadzieja” w Wybrzeżu k. Dubiecka organizowane są katechezy przedmałżeńskie dla narzeczonych w dniach 14 – 16 listopada 2014. Narzeczeni planujący zawarcie małżeństwa w najbliższym roku zachęcamy do udziału w tych spotkaniach.

8.
Dziś w teczkach prenumeratorów tygodniki katolickie „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Źródło” miesięcznik „Mały Gość Niedzielny” oraz „Cuda i Łaski Boże”. W sprzedaży również egz. wolne tych czasopism. Na stoliku za ławkami również najnowszy numer gazetki parafialnej.

Przyszłość naszej Ojczyzny oraz nasze osobiste intencje polecajmy wstawiennictwu św. Michała Archanioła
:


                                        Święty Michale  Archaniele, wspomagaj nas w walce,
                           a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.
                                       Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,
                         a Ty, Wodzu niebieskich zastępów,mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe,
                                       którena zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą.
                                                                           AMEN
.

1. W święto Św. Stanisława Kostki rozpoczęliśmy pracę w grupach duszpasterskich działających w parafii. Prosimy, zwłaszcza rodziców, katechetów i wychowawców, aby, poza nauką, zachęcili dzieci i młodzież do troski o rozwój duchowy. Zapraszamy do włączenia się w działalność grup duszpasterskich w naszej parafii. Chłopców z klasy trzeciej, kandydatów na ministrantów z terenu parafii, zapraszamy na spotkanie w środę na godz. 17.oo. Ministrantów z klasy IV – VI włącznie na spotkania formacyjne w czwartki na godz. 17.oo. Lektorów i młodzież naszej parafii zapraszamy na spotkania w piątek po wieczornej Mszy Św.  Natomiast schola w środę o 17.oo. Rodziców prosimy o słowa zachęty.

2. W programie festiwalu im. Adama Didura, odbędzie się dziś o godz. 19.oo koncert w kościele Chrystusa Króla w Sanoku. Chór i orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej wykona utwór „Stabat Mater” G. Rossiniego. Wśród wykonawców jest nasz były parafianin Wojciech Gierlach. Warto w tym wydarzeniu wziąć udział.

3. Dziś niedziela środków społecznego przekazu. Modlimy się za pracowników mediów, by służyli prawdzie i rzetelnie wykonywali zlecone zadania. Szczególnie modlitwą i ofiarami wspieramy nasze diecezjalne Radio Fara.

4. Przypominamy, że parafia posiada własną kaplicę przedpogrzebową, gdzie w chłodni można godnie i z szacunkiem złożyć ciało zmarłej osoby, i gromadzić się na modlitwie w dowolnej porze dnia. Zakładowi pogrzebowemu zgłaszamy tylko, że chcemy złożyć ciało osoby zmarłej w kaplicy parafialnej, jeśli pogrzeb ma się odbyć na jednym z naszych cmentarzy.

5. Bóg zapłać za doroczne ofiary na sprzątanie kościoła i kwiaty.

6. Jeszcze są wolne miejsca na Pielgrzymkę Róż Żywego Różańca do sanktuarium św. Jana w Dukli w najbliższą sobotę 27 września. Osoby zapisane, i jeszcze zgłaszające się,  prosimy o podejście do zakrystii i podanie numeru PESEL oraz dokonanie opłaty 15zł za przejazd oraz ubezpieczenie, dziś i do środy włącznie. Wyjazd w sobotę o godz. 8.oo z parkingu przy kościele parafialnym. Parafianie z Czerteża i Zabłociec niech zgromadza się na przystanku MKS przy kościele w Czerteżu.

7. Gimnazjalistów z trzecich klas prosimy o odbiór indeksów w zakrystii.

8. W kalendarzu kościelnym w najbliższych dniach wspominamy: 23 września św. o. Pio, stygmatyka, wielkiego czciciela Eucharystii i Matki Bożej; 25 września bł. Władysława z Gielniowa; 27 września św. Wincentego a Paulo, założyciela Księży Misjonarzy. Wszystkim solenizantom składamy najlepsze życzenia za wstawiennictwem świętych Patronów.

 

 

Ojczyznę naszą i siebie samych polecajmy opiece Św. Michała Archanioła

 
 
Wszelkie prawa zastrzeżone