Sanok Dąbrówka

IV Niedziela Adwentu 21.12.2014


1. Dziś czwarta, ostatnia, niedziela Adwentu; podczas Mszy Św. o godz. 11.oo do kościoła parafialnego zostanie wniesione Betlejemskie Światło Pokoju z Groty Narodzenia Chrystusa. W dzień wigilijny Betlejemskie Światło Pokoju będzie wystawione w przedsionku kościoła, by można było zapalić własną świecę i postawić na stole wigilijnym. Roraty w poniedziałek i wtorek o godz. 17.oo a w środę o 7.oo. W środę , 24 grudnia, wigilia Bożego Narodzenia  i kolejne dni świąteczne. Jest jeszcze okazja do pojednania się  z Bogiem w sakramencie pokuty i najpiękniejszego przygotowania się do przeżywania Bożego Narodzenia.

2.
W wigilię Bożego Narodzenia zasiądziemy do świątecznego stołu. Zatroszczmy się o tradycyjną, chrześcijańską, oprawę tej wieczerzy. Prosimy rodziców, by wprowadzali  dzieci w chrześcijańską     tradycję przeżywania Bożego Narodzenia. Nie pozwólmy, by telewizor zdominował cały wieczór. PRZEBIEG WIECZERZY powinien być  następujący: a) śpiew kolędy „Wśród nocnej ciszy” i zapalenie świecy; b) czytanie Pisma Św. o narodzeniu Chrystusa; c) wspólna modlitwa rodzinna w której pamiętajmy o bliskich zmarłych; d) dzielenie się opłatkiem, składanie życzeń i, jeśli jest zwyczaj, wręczanie prezentów; e) spożywanie wigilijnych potraw, wspólne kolędowanie i wyjście na Pasterkę.
Pamiętajmy, że wigilijny wieczór jest wyjątkową okazja do pojednania się w rodzinie i w sąsiedztwie. Zdecydowanie nie podawajmy na stół wigilijny alkoholu, tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, choć post ten nie jest już obowiązkowy.

3. Pasterka w kościołach naszej parafii o godz. 23.oo,
czyli godzinę wcześniej niż w poprzednich latach. Zachęcamy do wspólnego, rodzinnego wyjścia na Pasterkę, by z radością przywitać Nowonarodzonego. Bezpośrednio po zakończeniu Pasterki zachęcamy do wspólnotowego dzielenia się opłatkiem i składania życzeń.

4. W czwartek uroczystość Narodzenia Pańskiego
. Msze Święte w kościele parafialnym o godz. 7.3o, 9.3o i 11.oo. Nie będzie już Mszy Św. o 17.oo. W piątek, 26 grudnia, godziny odprawiania Mszy Św. jak w Boże Narodzenie. W sobotę, 27 grudnia, święto świętego Jana Apostoła i Ewan-gelisty, błogosławieństwo wina. W zakrystii można jeszcze otrzymać opłatki. Program  tegorocznej kolędy znajduje się na parafialnej stronie internetowej, a w wersji papierowej w najnowszym numerze gazetki parafialnej „Nasza Królowa” . Kolędę rozpoczniemy 29 grudnia od Tuchorza i w Czerteżu. Ukazały się  najnowsze, tym razem podwójne,  numery tygodników „Gość Niedzielny”(7zł) i „Niedziela” (10zł), z wieloma cennymi dodatkami. Pisma można nabyć również u mini-strantów przed kościołem.

5.
W niedzielę, 28 grudnia, Święto Świętej Rodziny: JEZUSA, MARYI i JÓZEFA. Na Mszę Św. o godz. 11.oo zapraszamy małżonków, którzy w tym roku obchodzili jubileusz 25-lecia,     50-lecia zawarcia sakramentu małżeństwa. Msza Św. ofiarowana jest w intencji Jubilatów. Bardzo prosimy małżonków o obecność.
Również w niedzielę 28 grudnia zapraszamy do obejrzenia sztuki „Gość oczekiwany” przygotowanej przez młodzież naszej parafii pod kierunkiem ks. Damiana. Sztukę można będzie obejrzeć w dolnej części kościoła parafialnego. Dziś i w następną niedzielę osoby należące do scholi kwestują na zakup sprzętu nagłaśniającego, który w parafii jest potrzebny na różne okazje, a wcześniej był wypożyczany.  Na ten cel ks. Damian przeznaczył dochód z płyty „Redemisti – Tryumfy Króla Niebieskiego” przygotowaną przez czterech śpiewających księży.

6.
Powiat sanocki i Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku zapraszają dziś na IV Jarmark Bożonarodzeniowy na Rynku Galicyjskim od godz. 11.oo – 14.oo. W programie wiele atrakcji oraz możliwość zakupu potraw wigilijnych i miodów.

7.
We wtorek Mszą Św. o godz. 17.oo rozpocznie się spotkanie organizacyjne przed świętami dla wszystkich lektorów i ministrantów. Obecność obowiązkowa.

8.
Dziękujemy za złożone ofiary. Niech Pan Bóg nam błogosławi w ostatnich przygotowaniach do świąt Bożego Narodzenia. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli.


Ojczyznę naszą, a także Rodaków przebywających za granicą, polecajmy opiece Św. Michała
:
 

 


                                        Święty Michale  Archaniele, wspomagaj nas w walce,
                           a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.
                                       Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,
                         a Ty, Wodzu niebieskich zastępów,mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe,
                                       którena zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą.
                                                                           AMEN
.

1. W święto Św. Stanisława Kostki rozpoczęliśmy pracę w grupach duszpasterskich działających w parafii. Prosimy, zwłaszcza rodziców, katechetów i wychowawców, aby, poza nauką, zachęcili dzieci i młodzież do troski o rozwój duchowy. Zapraszamy do włączenia się w działalność grup duszpasterskich w naszej parafii. Chłopców z klasy trzeciej, kandydatów na ministrantów z terenu parafii, zapraszamy na spotkanie w środę na godz. 17.oo. Ministrantów z klasy IV – VI włącznie na spotkania formacyjne w czwartki na godz. 17.oo. Lektorów i młodzież naszej parafii zapraszamy na spotkania w piątek po wieczornej Mszy Św.  Natomiast schola w środę o 17.oo. Rodziców prosimy o słowa zachęty.

2. W programie festiwalu im. Adama Didura, odbędzie się dziś o godz. 19.oo koncert w kościele Chrystusa Króla w Sanoku. Chór i orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej wykona utwór „Stabat Mater” G. Rossiniego. Wśród wykonawców jest nasz były parafianin Wojciech Gierlach. Warto w tym wydarzeniu wziąć udział.

3. Dziś niedziela środków społecznego przekazu. Modlimy się za pracowników mediów, by służyli prawdzie i rzetelnie wykonywali zlecone zadania. Szczególnie modlitwą i ofiarami wspieramy nasze diecezjalne Radio Fara.

4. Przypominamy, że parafia posiada własną kaplicę przedpogrzebową, gdzie w chłodni można godnie i z szacunkiem złożyć ciało zmarłej osoby, i gromadzić się na modlitwie w dowolnej porze dnia. Zakładowi pogrzebowemu zgłaszamy tylko, że chcemy złożyć ciało osoby zmarłej w kaplicy parafialnej, jeśli pogrzeb ma się odbyć na jednym z naszych cmentarzy.

5. Bóg zapłać za doroczne ofiary na sprzątanie kościoła i kwiaty.

6. Jeszcze są wolne miejsca na Pielgrzymkę Róż Żywego Różańca do sanktuarium św. Jana w Dukli w najbliższą sobotę 27 września. Osoby zapisane, i jeszcze zgłaszające się,  prosimy o podejście do zakrystii i podanie numeru PESEL oraz dokonanie opłaty 15zł za przejazd oraz ubezpieczenie, dziś i do środy włącznie. Wyjazd w sobotę o godz. 8.oo z parkingu przy kościele parafialnym. Parafianie z Czerteża i Zabłociec niech zgromadza się na przystanku MKS przy kościele w Czerteżu.

7. Gimnazjalistów z trzecich klas prosimy o odbiór indeksów w zakrystii.

8. W kalendarzu kościelnym w najbliższych dniach wspominamy: 23 września św. o. Pio, stygmatyka, wielkiego czciciela Eucharystii i Matki Bożej; 25 września bł. Władysława z Gielniowa; 27 września św. Wincentego a Paulo, założyciela Księży Misjonarzy. Wszystkim solenizantom składamy najlepsze życzenia za wstawiennictwem świętych Patronów.

 

 

Ojczyznę naszą i siebie samych polecajmy opiece Św. Michała Archanioła

 
 
Wszelkie prawa zastrzeżone