Sanok Dąbrówka

XXII Niedziela Zwykła 31.08.2014


1.  Jutro początek roku szkolnego dla dzieci i młodzieży. Msza Św. w kościele parafialnym dla dzieci z pobliskiej szkoły o godz. 9.oo. Nie będzie Mszy Św. o 7.oo. W Czerteżu Msza Św. na rozpoczęcie roku szkolnego o godz. 9.3o, a w Sanoczku o 10.oo. Przy tej okazji przypominamy rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców.

2.
W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcamy do skorzystania z sakr. pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny. Okazja do spowiedzi św. w czwartek od 17.3o i w piątek od 17.oo – 18.oo podczas godzinnej adoracji Najśw. Sakramentu. W czwartek od 17.3o czuwanie modlitewne przed Najśw. Sakramentem w intencji o nowe powołania kapłańskie oraz o świętość kapłanów poprowadzi Akcja Katolicka, a  przed południem w piątek odwiedziny duszpasterskie chorych. W sobotę po Mszy Św. nabożeństwo fatimskie, na które zapraszamy także parafian z Sanoczka, Czerteża i Zabłociec. Natomiast w środę po wieczornej Mszy Św. na kolejne spotkanie zbierze się Grupa Biblijna.

3.
Jutro przypada 75. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Prośmy Boga za poległych w obronie Ojczyzny, aby ofiara ich życia nie była daremna i módlmy się o pokój dla świata, ciągle dręczonego konfliktami zbrojnymi i terroryzmem.

4.
W najbliższą niedzielę, 07 września, przed Mszą Św. o godz. 11.oo, odbędzie się obrzęd wprowadzenia relikwii św. Jana Pawła II do kościoła parafialnego. Mszy Św. będzie przewodniczył i kazanie wygłosi ks. dziekan dr Andrzej Skiba. Jest to wydarzenie wyjątkowe i historyczne. Zachęcamy parafian z wszystkich rejonów do włączenia się w tę uroczystość i oddanie hołdu naszemu wielkiemu Rodakowi.

5.
W piątek, 05 września, rozpocznie się triduum przed uroczystością Narodzenia Najśw. Maryi Panny przypadającą w poniedziałek 08 września. Podczas Mszy Św. będą wygłaszane kazania przygotowujące do tej uroczystości. Przypominamy, że jest to główny odpust parafialny związany z tytułem naszego kościoła.

6.
Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza zaprasza na doroczną pielgrzymkę ministrantów i lektorów do sanktuarium św. Jana w Dukli w sobotę 13 września br.

7.
W piątek 05 września o godz. 19.oo, w parafii Chrystusa Króla w Sanoku, odbędzie się spotkanie autorskie Marzeny Nykiel, autorki książki „Pułapka gender”. Zachęcamy zainteresowane osoby do udziału w spotkaniu, by poznać jak groźna dla naszej kultury jest inwazja zwana gender.

8.
Za tydzień, w niedzielę 07 września, organizowany jest VIII Festyn Parafialny, początek o godz. 14.oo. Ewentualny dochód z tego festynu chcemy przeznaczyć na budowę kościoła w Sanoczku. Stąd już dziś i w następną niedzielę, można będzie po Mszy Św. nabywać cegiełki w cenie 10zł., które będą brały udział w losowaniu nagród, podobnie jak było dwa lata temu. Zwracamy się z prośbą do właścicieli firm i osób prywatnych o wsparcie finansowe lub rzeczowe festynu. Pieniądze można wpłacać na konto parafii z dopiskiem „festyn”, w zakrystii lub na tacę w podpisanej kopercie.

9. W czwartek o godz. 19.oo
, w sali spotkań na plebanii, ostatnie spotkanie organizacyjne przed festynem dla Rady Duszpasterskiej z dzielnicy Dąbrówka i z Sanoczka, Akcji Katolickiej i Kół Gospodyń Wiejskich. Prosimy o obecność.

10.
Od września rozpoczynamy odprawianie Mszy Św. w kościele parafialnym w dni powszednie o godz. 7.oo ( z wyjątkiem jutrzejszego dnia), w Czerteżu w piątki o 17.oo, i w Sanoczku w czwartki o 17.oo.

Ojczyznę naszą i nas samych polecajmy Bogu za przyczyną Św. Michała Archanioła:
                                        Święty Michale  Archaniele, wspomagaj nas w walce,
                           a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.
                                       Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,
                         a Ty, Wodzu niebieskich zastępów,mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe,
                                       którena zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą.
                                                                           AMEN
.


 
 
Wszelkie prawa zastrzeżone