Sanok Dąbrówka

II Niedziela Wielkiego Postu 01.03.2015


1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu i pierwsza, adoracyjna niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych. Przypominamy, że w kościele parafialnym w każdy piątek, po Mszy Św. o godzinie 17.oo odprawiamy Drogę Krzyżową, a  Gorzkie Żale w niedziele o 15.oo. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach, ok. 15.45 Msza Św. odprawiana w intencjach zamawianych wcześniej na godz. 17.oo. W okresie W. Postu jest to ostatnia Msza Św. odprawiana na terenie naszej parafii. Ponawiamy prośbę o liczniejszy udział w tych nabożeństwach. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Po Mszy Św. w sobotę o godz. 17.oo modlitwa różańcowa z rozważaniem na którą zapraszamy Rycerstwo Niepokalanej z terenu parafii. Jest to miesięczny apel osób zapisanych do tej grupy formacyjnej. 

2.
Dziś Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, tzw. „Niedziela Ad Gentes”.    Do puszek przed kościołem można złożyć dobrowolne ofiary na wsparcie dzieła misyjnego, albo wysłać SMS o treści MISJE na numer 72032 (2,46zł z VAT).

3. Grupa 28 uczniów
  trzeciej klasy gimnazjum z terenu naszej parafii przyjmie dziś sakrament bierzmowania w kościele Chrystusa Króla w Sanoku. Prośmy Pana Boga, by pozostali wierni składanym dziś przyrzeczeniom.  

4.
W środę, 04 marca, do kościoła parafialnego na godz. 17.oo, zapraszamy osoby należące do Rycerstwa Niepokalanej z Czerteża, Sanoczka, Zabłociec i z dzielnicy Dąbrówka. Spotkanie poprowadzą Siostry Franciszkanki Rycerstwa Niepokalanej ze Strachociny. Prosimy o obecność.

5. Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej
odbędzie się w tym roku w Brzozowie w dniach od 27 – 29 marca. Zgłoszenia udziału w tym wydarzeniu w zakrystii.

6.
Do skarbonki na stoliku za ławkami można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu oraz wpisać się do zeszytu.

7. Parafialne rekolekcje wielkopostne
w naszej parafii odbędą się w dniach od 13 – 16 marca, ok. czwartej niedzieli W. Postu. Program rekolekcji podamy w najbliższą niedzielę.

8.
Dyrektor Przedszkola nr 1 w Sanoku ogłasza zapisy dzieci 5 –letnich (urodzonych w 2010 r.) do oddziału zerowego na rok szkolny 2015/2016. Zapisy trwają od 02 – 31 marca 2015.

9.
Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku i sąsiednia Parafia pw. Chrystusa Króla organizują dnia 29 marca 2015 Niedzielę Palmową na Rynku Galicyjskim w sanockim skansenie. W bogatym programie dnia zaplanowany jest konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną. Zaproszenie jest skierowane do grup parafialnych, szkół w naszym powiecie. Zachęcamy do udziału.  

10.
Sanocka Fundacja Ochrony Zdrowia zwraca się z prośbą o pomoc w zbieraniu środków finansowych na zakup sprzętu medycznego i prace remontowe w Szpitalu Specjalistycznym w Sanoku. Starania fundacji można wesprzeć w najbliższą niedzielę składając ofiary do puszek przed kościołami naszej parafii.

 

Kościół Powszechny i Ojczyznę naszą polecajmy Panu Bogu za przyczyną Św. Michała Archanioła:

 
 

                                        Święty Michale  Archaniele, wspomagaj nas w walce,
                           a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.
                                       Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,
                         a Ty, Wodzu niebieskich zastępów,mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe,
                                       którena zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą.
                                                                           AMEN
.

1. W święto Św. Stanisława Kostki rozpoczęliśmy pracę w grupach duszpasterskich działających w parafii. Prosimy, zwłaszcza rodziców, katechetów i wychowawców, aby, poza nauką, zachęcili dzieci i młodzież do troski o rozwój duchowy. Zapraszamy do włączenia się w działalność grup duszpasterskich w naszej parafii. Chłopców z klasy trzeciej, kandydatów na ministrantów z terenu parafii, zapraszamy na spotkanie w środę na godz. 17.oo. Ministrantów z klasy IV – VI włącznie na spotkania formacyjne w czwartki na godz. 17.oo. Lektorów i młodzież naszej parafii zapraszamy na spotkania w piątek po wieczornej Mszy Św.  Natomiast schola w środę o 17.oo. Rodziców prosimy o słowa zachęty.

2. W programie festiwalu im. Adama Didura, odbędzie się dziś o godz. 19.oo koncert w kościele Chrystusa Króla w Sanoku. Chór i orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej wykona utwór „Stabat Mater” G. Rossiniego. Wśród wykonawców jest nasz były parafianin Wojciech Gierlach. Warto w tym wydarzeniu wziąć udział.

3. Dziś niedziela środków społecznego przekazu. Modlimy się za pracowników mediów, by służyli prawdzie i rzetelnie wykonywali zlecone zadania. Szczególnie modlitwą i ofiarami wspieramy nasze diecezjalne Radio Fara.

4. Przypominamy, że parafia posiada własną kaplicę przedpogrzebową, gdzie w chłodni można godnie i z szacunkiem złożyć ciało zmarłej osoby, i gromadzić się na modlitwie w dowolnej porze dnia. Zakładowi pogrzebowemu zgłaszamy tylko, że chcemy złożyć ciało osoby zmarłej w kaplicy parafialnej, jeśli pogrzeb ma się odbyć na jednym z naszych cmentarzy.

5. Bóg zapłać za doroczne ofiary na sprzątanie kościoła i kwiaty.

6. Jeszcze są wolne miejsca na Pielgrzymkę Róż Żywego Różańca do sanktuarium św. Jana w Dukli w najbliższą sobotę 27 września. Osoby zapisane, i jeszcze zgłaszające się,  prosimy o podejście do zakrystii i podanie numeru PESEL oraz dokonanie opłaty 15zł za przejazd oraz ubezpieczenie, dziś i do środy włącznie. Wyjazd w sobotę o godz. 8.oo z parkingu przy kościele parafialnym. Parafianie z Czerteża i Zabłociec niech zgromadza się na przystanku MKS przy kościele w Czerteżu.

7. Gimnazjalistów z trzecich klas prosimy o odbiór indeksów w zakrystii.

8. W kalendarzu kościelnym w najbliższych dniach wspominamy: 23 września św. o. Pio, stygmatyka, wielkiego czciciela Eucharystii i Matki Bożej; 25 września bł. Władysława z Gielniowa; 27 września św. Wincentego a Paulo, założyciela Księży Misjonarzy. Wszystkim solenizantom składamy najlepsze życzenia za wstawiennictwem świętych Patronów.

 

 

Ojczyznę naszą i siebie samych polecajmy opiece Św. Michała Archanioła

 
 
Wszelkie prawa zastrzeżone