Sanok Dąbrówka

XXIX Niedziela Zwykła 19.10.2014


1. Dziś NIEDZIELA MISYJNA rozpoczynająca TYDZIEŃ MISYJNY. Modlimy się w intencji misji oraz misjonarzy zakonnych i świeckich. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, składając także dziś ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne. Modlitwą wspieramy także księży misjonarzy z naszej parafii ks. Zdzisława Rakoczego i ks. Marka Kolbucha. Kazania wygłasza dziś w naszej parafii o. Adam z parafii Zahutyń. Po Mszy Św. można nabyć przed kościołem i w zakrystii kalendarz misyjny. Ofiary ze sprzedaży kalendarza są przeznaczone na działalność misyjną zgromadzenia, które reprezentuje o. Adam.

2.
Przed nami kolejny, ostatni,  różańcowy tydzień. Wszystkich parafian zapraszamy na tę modlitwę w kończącym się już miesiącu.

3.
Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego w Polsce organizuje dziś liczenie praktyk niedzielnych w parafiach. Zebrane informacje posłużą do prognozowania pracy duszpasterskiej w Kościele polskim.

4.
Dziś Mszą Św. o godz. 11.oo w kościele parafialnym rozpocznie się kolejne spotkanie formacyjne dla gimnazjalistów z klasy trzeciej. Przypomina się wszystkim gimnazjalistom, a  rodzicom do wiadomości, o obowiązku udziału w nabożeństwie różańcowym i Mszy Św. w liczbie określonej w indeksie.

5.
Na ołtarzu bocznym znajdują kartki wypominkowe, które należy wypełnić podając imiona zmarłych w pierwszym przypadku np. Jan, Helena, Stanisław itd. i złożyć do skarbonki przy figurze Matki Bożej Fatimskiej. Zadbajmy o porządek na grobach bliskich zmarłych.

6.
Od następnej niedzieli przechodzimy na czas zimowy. W związku z tym Msze Św.  niedziele i święta oraz w dni powszednie zostają przesunięte z godz. 18.oo na godz. 17.oo. Podobnie zmienia się czas otwarcia kancelarii parafialnej.

7.
Pod opieką ks. Damiana, od kilku już tygodni, trwają ćwiczenia scholi parafialnej w każdy piątek po wieczornej Mszy Św. W naszej parafii jest wiele uzdolnionej młodzieży, która by mogła włączyć się do tego zespołu. Zapraszamy w najbliższy piątek do salki na plebanii. 

8.
W tym tygodniu rozpoczną się prace drugiego etapu grodzenia cmentarza parafialnego. Siatka ogrodzeniowa i metalowe słupki zostały dostarczone i są zapłacone. Gromadzimy fundusze na dalsze elementy ogrodzenia i na koszty wykonania. Bóg zapłać za ofiary złożone podczas ostatniej kwesty. Na ręce kwestujących oraz w podpisanych kopertach na tacę złożono 7440zł.

9.
Dziękujemy za ofiary złożone do puszek w Dniu Papieskim  na rzecz uzdolnionej młodzieży. Przed kościołami naszej parafii złożono łącznie 2650zł. Bóg zapłać.

10.
W środę, 22 października, przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Natomiast w piątek – bł. Jana Wojciecha Balickiego. Podczas Mszy Św. będziemy modlić się o jego kanonizację.

Przez wstawiennictwo Św. Michała Archanioła polecajmy Ojczyznę i nasze sprawy
:                                        Święty Michale  Archaniele, wspomagaj nas w walce,
                           a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.
                                       Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,
                         a Ty, Wodzu niebieskich zastępów,mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe,
                                       którena zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą.
                                                                           AMEN
.

1. W święto Św. Stanisława Kostki rozpoczęliśmy pracę w grupach duszpasterskich działających w parafii. Prosimy, zwłaszcza rodziców, katechetów i wychowawców, aby, poza nauką, zachęcili dzieci i młodzież do troski o rozwój duchowy. Zapraszamy do włączenia się w działalność grup duszpasterskich w naszej parafii. Chłopców z klasy trzeciej, kandydatów na ministrantów z terenu parafii, zapraszamy na spotkanie w środę na godz. 17.oo. Ministrantów z klasy IV – VI włącznie na spotkania formacyjne w czwartki na godz. 17.oo. Lektorów i młodzież naszej parafii zapraszamy na spotkania w piątek po wieczornej Mszy Św.  Natomiast schola w środę o 17.oo. Rodziców prosimy o słowa zachęty.

2. W programie festiwalu im. Adama Didura, odbędzie się dziś o godz. 19.oo koncert w kościele Chrystusa Króla w Sanoku. Chór i orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej wykona utwór „Stabat Mater” G. Rossiniego. Wśród wykonawców jest nasz były parafianin Wojciech Gierlach. Warto w tym wydarzeniu wziąć udział.

3. Dziś niedziela środków społecznego przekazu. Modlimy się za pracowników mediów, by służyli prawdzie i rzetelnie wykonywali zlecone zadania. Szczególnie modlitwą i ofiarami wspieramy nasze diecezjalne Radio Fara.

4. Przypominamy, że parafia posiada własną kaplicę przedpogrzebową, gdzie w chłodni można godnie i z szacunkiem złożyć ciało zmarłej osoby, i gromadzić się na modlitwie w dowolnej porze dnia. Zakładowi pogrzebowemu zgłaszamy tylko, że chcemy złożyć ciało osoby zmarłej w kaplicy parafialnej, jeśli pogrzeb ma się odbyć na jednym z naszych cmentarzy.

5. Bóg zapłać za doroczne ofiary na sprzątanie kościoła i kwiaty.

6. Jeszcze są wolne miejsca na Pielgrzymkę Róż Żywego Różańca do sanktuarium św. Jana w Dukli w najbliższą sobotę 27 września. Osoby zapisane, i jeszcze zgłaszające się,  prosimy o podejście do zakrystii i podanie numeru PESEL oraz dokonanie opłaty 15zł za przejazd oraz ubezpieczenie, dziś i do środy włącznie. Wyjazd w sobotę o godz. 8.oo z parkingu przy kościele parafialnym. Parafianie z Czerteża i Zabłociec niech zgromadza się na przystanku MKS przy kościele w Czerteżu.

7. Gimnazjalistów z trzecich klas prosimy o odbiór indeksów w zakrystii.

8. W kalendarzu kościelnym w najbliższych dniach wspominamy: 23 września św. o. Pio, stygmatyka, wielkiego czciciela Eucharystii i Matki Bożej; 25 września bł. Władysława z Gielniowa; 27 września św. Wincentego a Paulo, założyciela Księży Misjonarzy. Wszystkim solenizantom składamy najlepsze życzenia za wstawiennictwem świętych Patronów.

 

 

Ojczyznę naszą i siebie samych polecajmy opiece Św. Michała Archanioła

 
 
Wszelkie prawa zastrzeżone