Sanok Dąbrówka

 

XXII Niedziela Zwykła  30.08.2015

 

1.  Dla dzieci i młodzieży rozpoczyna się rok szkolny. Msza Św. w kościele parafialnym dla dzieci z pobliskiej szkoły we wtorek o godz. 8.oo. Nie będzie Mszy Św. o 7.oo. W Czerteżu i w Sanoczku Msze Św. na rozpoczęcie roku szkolnego 04 września o godz. 17.oo. W Sanoczku nie będzie Mszy św. w czwartek, a int. tej Mszy św. będzie odprawiona w piątek. Przy tej okazji przypominamy rodzicom, że wychowanie religijne dziecka powinno być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców.

2.
W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcamy do skorzystania z sakr. pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny. Okazja do spowiedzi św. w czwartek od 17.3o i w piątek od 17.oo – 18.oo podczas godzinnej adoracji Najśw. Sakramentu. W czwartek od 17.3o czuwanie modlitewne przed Najśw. Sakramentem w intencji o nowe powołania kapłańskie oraz o świętość kapłanów poprowadzi Akcja Katolicka, a  przed południem w piątek odwiedziny duszpasterskie chorych. W sobotę po Mszy Św. nabożeństwo fatimskie, na które zapraszamy także parafian z Sanoczka, Czerteża i Zabłociec. Natomiast w środę po wieczornej Mszy Św. na kolejne spotkanie zbierze się Grupa Biblijna.

3.
We wtorek przypada 76 rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Zapraszamy do modlitwy za poległych w obronie Ojczyzny i o pokój dla Europy oraz świata.

4.
Już w tym tygodniu rozpoczynają się spotkania formacyjne ministrantów i lektorów przy kościołach naszej parafii. Ministrantów przy kościele parafialnym zapraszamy w czwartki po Mszy Św. o 18.oo, lektorów w piątki również po Mszy Św.  Schola będzie mieć spotkania w czwartki po Mszy Św. Zapraszamy nowych chłopców i dziewczynki do formacji w scholi. Prosimy rodziców o zgłoszenie chłopców z klasy drugiej i trzeciej Szkoły Podstawowej do grupy kandydatów na ministrantów. Zapisy w zakrystii.

5.
Od jutra, 31 sierpnia, rozpoczynamy odprawianie Mszy Św. w kościele parafialnym w dni powszednie o godz. 7.oo ( z wyjątkiem wtorku), w Czerteżu w piątki o 17.oo, i w Sanoczku ( z wyjątkiem tego tygodnia) w czwartki o 17.oo. Codzienna Msza Św. wieczorem o 18.oo. Również kancelaria parafialna czynna we wtorki i czwartki od 17.oo – 17.3o, a w sobotę od 8.oo – 8.3o oraz 17.oo – 17.3o.

6. CARITAS Arch. Przemyskiej
chce pomóc p. Adamowi Zającowi, u którego zdiagnozowano nowotwór złośliwy śródmózgowia, w zbiórce środków na leczenie we własnym zakresie, gdyż proponowany przez lekarzy lek nie jest refundowany. Koszt leczenia wynosi 360 tys. zł. W najbliższą niedzielę przed kościołem można będzie złożyć ofiarę do puszek na ten cel.

7.
W Sanoku ukazują się dwa lokalne tygodniki: „Tygodnik Sanocki” oraz „Gazeta Sanocka”. Najnowszy numer „Gazety Sanockiej” zamieści bogaty materiał poświęcony naszemu kościołowi parafialnemu. Postarajmy się o ten numer.

8.
Msza Św. z Róży Św. Józefa (zelator Tadeusz Woźniak) będzie odprawiona 06.09.2015 o 7.3o.

9.
Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej. Do najnowszego numeru tygodnika „Gość Niedzielny” dołączona jest płyta z nagraniem książeczki „O naśladowaniu Chrystusa”. Napisano, że książka ta nawróciła więcej ludzi, niż zawiera liter na swych kartach.  Cena numeru 5zł.

Ojczyznę naszą i nas samych polecajmy Bogu za przyczyną Św. Michała Archanioła:

 

Święty Michale  Archaniele, wspomagaj nas w walce,
a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.
Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,
a Ty, Wodzu niebieskich zastępów,mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe,
którena zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą.
AMEN


 
 
Wszelkie prawa zastrzeżone